Zvířecí plísňové infekce (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Společnost Bio Agens Research and Development – BARD, s.r.o. (BARD) byla založena v roce 2006 za účelem výzkumu, vývoje a pro vlastní výrobu mikrobiologických přípravků. Na konci roku 2009 zapsal Úřad průmyslového vlastnictví firmě BARD UŽITNÝ VZOR do Rejstříku užitných vzorů, jehož původci jsou Martin Suchánek Ing. arch. a Radim Klimeš. Začátkem roku 2011 stejní původci získali u Úřadu průmyslového vlastnictví pro svůj vynález PATENT s číslem Patentového spisu č. 302 297.

Vyráběné produkty jsou založeny na mikrobiologických vlastnostech mikroorganismu Pythium oligandrum k potlačování plísňových, bakteriálních, ale i jiných potíží u lidí i zvířat.

BARD je zastáncem Trvale udržitelného rozvoje, jak podle Římského klubu, tak i definice Evropského parlamentu. V současnosti patří k předním výrobcům přípravků založených na mikroorganismech, které potlačují plísňové, bakteriální, ale i jiné projevy, které snižují kvalitu života, nebo mohou negativně ovlivňovat lidské a zvířecí zdraví.

Firma vyrábí přípravky pro humánní a veterinární oblasti. Soustředí se na řadu výrobků pro péči o lidskou pokožku, nohy, ruce, o ústní dutinu, pro intimní hygienu a o nehojící se rány. U zvířat na plísňové a hnilobné nákazy.

Firemní filozofie je přirozený způsob péče o zdraví bez vedlejších nežádoucích a škodlivých účinků.

BARD používá pro své výrobky zlidovělý název CHYTRÁ HOUBA, na Slovensku MÚDRÁ HUBA a to z důvodu principu působení mikroorganismu Pythium oligandrum, který neprodukuje antibiotika a není schopen napadat jiné organismy než plísně.

Dne 8.9.2011 při vyhlašování výsledků Firma roku 2011 – Ústecký kraj patřil BARD k finalistům soutěže.

Dne 7.12.2011 získala firma BARD ocenění VIZIONÁŘ 2011 .

Dne 26.9.2012 při vyhlašování výsledků Firma roku 2012 – Ústecký kraj byl BARD oceněn třetím místem.

Odparazitování | Jak hubnout zdravě

Parazitální infekce člověka

Okolo nás zuří epidemie, které si nikdo nevšímá.

– Neschopnost přibrat nebo shodit kilogramy, jedení velmi mnoho jídla a stálé pocity hladu

– Chronický problém s kandidou albicans

– Houbové a plísňové infekce

– Alergické reakce na kůži, alergické reakce očních víček, opuchlá oční víčka

– Svědění kůže, všechny kožní potíže, suchá olupující se kůže

– Chronické potíže s dutinami a s ušima

– Chronicky zhnisané mandle

– Infekce močových cest

– Svědění v nose nebo v uchu

– Svědění konečníku obzvláště v noci

– Trávící potíže, plynatost a říhání , průjem

– Bolest pupíku a křeče v břiše

– Syndrom dráždivého tračníku

– Skřípání zubama ve spánku, slintání ve spánku

– Bolest na srdci

– Bolesti v zádech, stehnech nebo ramenech bez zjevné opříčiny

– Potíže s menstruací

– Cysty a fibroidy

– Chronická únava, ospalost

– Chronické virové infekce

– Potíže prostaty a sexuální dysfunkce u mužů

– Zadržování vody (většinou od hlístů a tasemnice)

– Pocity, že se něco hýbe pod kůží

– Potíže s játry a žlučníkem

– Léčba choroby bez zjevného účinku a zlepšení

– Málo hemoglobinu v krvi

– Zvýšený immunoglubulin, zejména E; potíže se snížením bílkoviny v krvi

-Snadné podráždění a výkyvy nálad

– Potíže se spánkem

A seznam by mohl pokračovat. Musíme být realisti. Asi 85 – 95% populace má parazity, ať už jsou lidé zdraví nebo nemocní. Paraziti přispívají k mnoha nemocem, někdy jsou jejich jedinou příčinou, jindy jednou z mnoha.

Předpokládá se, že asi 50% rakovin, astmatu, atrtritidy a srdečních potíží pramení z parazitů.

Paraziti denně jedí a produkují odpad. Nejedí jen naše jídlo, ale mnozí jedí také lidské tkáně. Také mohou jíst proteinové schránky našich nervů.

Vzhledem k našemu „modernímu“ způsobu života dochází ke zcela nenormálním a mnohdy život ohrožujícím stavům právě z důvodu výskytu a pomnožení parazitů, kteří svá vajíčka protlačují přes mikroskopické trhlinky ve střevech do krevního oběhu, čímž dochází k velkému, postupujícímu a skrytému nebezpečí. Vajíčka parazitů jsou krví roznášena k jednotlivým orgánům po celém těle. Paraziti mají vlastní maskovací systém, který je chrání od zničujících účinků našeho imunitního systému. Využívají živin a tělesných tekutin a proto je náš imunitní systém považuje za součást těla. Postupné osidlování těla parazity v sobě skrývá mnohá nebezpečí, která se ve fyzické podobě mohou projevit až za několik let po prvotní kontaminaci. Největším problémem však je, že postupným zamořováním našeho těla parazity dochází také ke snižování účinnosti lidského imunitního systému. Platí zde jednoznačné a neměnné pravidlo: parazitizmus = snižování imunity.

Endo limax nana je parazit, o kterém se ví, že vyjídá vápník z našich kostí a způsobuje artritidu. Entamoeba Histolytica se může dostat do jater, plic mozku.

Hodně případů chronické anémie jsou způsobeny parazity s názvem měchovci, také se jim říká Necator Americanus (s významem americký vrah). Tento parazit se přichytí k výstelce střeva a prokouše se do cév. Každý den vypije obrovské množství krve. Hemoglobin nižší než 15% byl takto snížen u osob s chronickou chorobou způsobenou měchovci.

Nedávno se v knize Dr. Hulgy Clarkové Léčba všech nemocí spekulovalo, že i diabetes může být způsoben parazitem nazývaným motolice, který se dostane do slinivky břišní a způsobí její selhání. Televizní pořad „60 minut“ zdůraznil příběhy mnoha dětí, které měly nafouklé bříško a umíraly z neznámých příčin.

Při autopsii se zjistilo, že zemřely na psí hlísty ( tasemnice ). Ty chytily od psů a smrtelně se infikovaly.

V poslední době se zjišťuje, že srdeční choroby a srdeční infarkty jsou častější u majitelů psů, protože se tito psí milovníci od nich infikovali červy. Tuto skutečnost podpořilo velké množství autopsií.

Dalším typem červů jsou trichuriázy (tenkohlavec lidský).

Roupi bývají často nalezeni v děloze, vulvě a vejcovodech žen. Je to proto, že když červ cestuje konečníkem ven, aby nakladl vajíčka do vaginy, často ztratí cestu zpět do tlustého střeva. Není divu, že se některé ženy nemohou zbavit svých vaginálních infekcí. Červi jak cestují, neustále s sebou přenášejí bakterie a kandidu na reprodukční orgány. A aby to bylo horší, dělají to v noci, když člověk spí.

Zní to neuvěřitelně? Nebývá svědění konečníku nebo potíže se svěděním genitálií horší právě večer nebo v noci? Hádejte, kdo přišel na večeři?

Většina prostředků denní potřeby, které používáme jako mýdla, šampony, krémy a čistící prostředky jsou bohaté na rozpouštědla. Nejčastější jsou benzen a propylalcohol. Tyto prostředky způsobují, že se mikroskopická vajíčka ještě rychlejí líhnou v našich tělech. Před mnoha lety, kdy jsme nebyli vystaveni těmto chemikáliím, vajíčka parazitů našimi těly prošla aniž by nám ublížila. Vajíčka parazitů jsou mikroskopická a představují velmi vážné riziko. Mohou se přenášet sexuálně, podáním ruky, chůzí naboso, jedením a pitím z nádobí a příborů někoho jiného, plaváním v zamořených jezerech, řekách a potocích, dokonce pouhou návštěvou pláže.

Nedávné výzkumy zjistily, že inspektoři dobytka jsou skutečně potřeba, jelikož asi polovina dobytka je infikována parazity a měla by jít na porážku.

Vajíčka parazitů putují i vzduchem a můžete je klidně najít v každém pokoji v domě. Parazity přenášejí také naši zvířecí mazlíčci. Každý, kdo onemocněl, by si měl zapamatovat kdy se to stalo a jestli to nesouvisí s nějakým zvířecím miláčkem. Velmi často se opomíjí skutečnot, že onemocnění dítěte a nový domácí mazlíček mají souvislost! Dospělí nepodstupují antiparazitární léčbu současně se svými dětmi, přestože jejich dítě bylo nakaženo. Také nekontrolovaně roste spotřeba sladkostí a cukr způsobeje, že paraziti se množí v těle mnohem rychleji než normálně.

– myjte si ruce několikrát denně a obzvláště po návštěvě WC a pokud jsou okolo vás zvířata

– nikdy nenechávejte své zvířecí mazlíčky spát ve vaší posteli nebo aby vás olizovali, zejména na ústech, pokud se tak stane, pečlivě se umyjte

– dobře tepelně upravujte maso

– vařené jídlo nenechávejte do druhého dne, inkubační doba parazitů se zkracuje

– syrové ovoce a zeleninu dobře omývejte pod tekoucí vodou

– nikdy nedovolte, abyste měli zácpu; čím déle jsou fekálie v trávícím traktu, tím rychleji a lépe se paraziti vyvíjejí a rostou

– pravidelně odčervujte celou rodinu a domácí mazlíčky 2x ročně bylinnými přípravky obsahujícími byliny, které ničí vajíčka i všechna vývojová stádia parazitů

Před rokem 1930 bylo velmi běžné, že lidé brali ricinový olej, minerální olej nebo nějaký druh bylinkové tinktury, aby si z těla vyčistili parazity. Každé etnikum má v této praxi nějakou tradici. Dělalo se to každých 6 měsíců nebo jednou ročně na přelomu ročních období. Tak se lidé udržovali prosti parazitů. Lékaři v devatenáctém století dohlíželi na to, aby se lidé takto očišťovali každého půl roku nebo alespoň jednou ročně. Od toho vznikly pravidelné preventivní prohlídky po půl roce nebo po roce.

V Evropě lidé pravidelně odčervují své domácí mazlíčky minimálně jednou za rok, nejlépe jednou za půl roku.

Pokud je člověk zdravý, tělo je schopné se vyrovnávat s odpadními produkty, které tito paraziti produkují a nezpůsobuje to v těle nemoc. Nicméně nemoc se takto může kdykoli spustit, pokud se tělo oslabí stresem, dietou nebo znečištěním ze životního prostředí a věcí denní potřeby.

Pouhé tři bylinky mohou v těle zabít až sto druhů parazitů. A to bez nějakých nepříjemných tělních projevů. Mezi tyto bylinky patří slupky ořešáku, pelyněk (zabíjí dospělé jedince) a hřebíček (ničí vajíčka). Musí se použít dohromady, aby se zabily všechna stádia vývoje parazitů.

Kolik parazitů může být v jednom lidském těle?

Při jedné studii bylo v jedno těle zjištěno toto možství červů:

Acanthocephala 7 druhů

Nematoda 138 druhů

Nematomorpha 24 druhů

Platyhelminthes 173 druhů

Digenea 113 druhů

Eucestoda 57 druhů

Turbellaria 3 druhů

Zdroj: Journal of Parasitology 85:379-403 Dr. D.W.T. Crompton (Crompton, D.W.T. [1999]

Většina lidí si myslí, že paraziti jsou něco, co se týká těch druhých.

Já parazity nemám.

Skutečností ale je, že více než 80% lidí v civilizovaných společnostech parazity má!

BIOREZONANCE

Přístroj, který umožňuje změřit aktuální zdravotní stav těla v 272 parametrech u ženy a v 268 parametrech u muže.

Měření trvá cca 1 minutu, přičemž vystačí podržet půlenou elektrodu v dlani . Více zde

Plísňové infekce

Plísňové infekce, odborně také dermatofytózy, jsou onemocnění způsobené dermatofytickými houbami, které napadají keratinizované části kůže (vrchní vrstvu kůže, chlupy, drápy). Nejčastějším původcem je Microsporum canis, který je u psů a koček diagnostikován až v 77 % dermatofytních infekcí. Druhým významným dermatofytem je Trichophyton mentagrophytes, který se u psů vyskytuje až ve 24 % a u koček jen sporadicky. Tento dermatofyt se velice často vyskytuje také u domácích a volně žijících hlodavců. Napadené zvíře může mít po rozhrnutí srsti na kůži uvolněné šupinky nebo jemné stroupky, pokračuje lámání a vypadávání srsti do typického kruhovitého tvaru. Tento typický vzhled ale není pravidlem, léze mohou splývat a vytvářet nepravidelné útvary. Průběh onemocnění může ovlivňovat také přítomnost ektoparazitů, kteří způsobují svědění, a zvíře si v jeho důsledku poškozuje pokožku. Často se také projevuje sekundární bakteriální infekce s hnisavými projevy. Při napadení drápků může docházet ke křivení, deformacím a odlamování, což je pro zvíře velice bolestivé a může mít za následek problémy s chůzí.

Toto onemocnění se přenáší nejen nakaženými jedinci, ale i kontaminovanými předměty z okolí nemocného zvířete, proto je velmi důležité dodržovat hygienu a na každé zvíře používat vlastní chovatelské pomůcky (obojky, ohlávky, kartáče aj.). Mezi dlouhosrstými plemeny koček je až 89 % asymptomatických přenašečů, což jsou jedinci, kteří nejeví žádné příznaky onemocnění, ale i přesto mají v srsti dermatofyta. Proniknutí dermatofytů do kůže umožňuje především poranění nebo oslabení kůže, zdravou pokožkou proniknout nemůže. Na přenos infekce má vliv také věk zvířat, březost, laktace nebo určitý imunitní deficit. Pokud se dermatofytóza neléčí, může dojít i k samovyhojení. Tato doba však může trvat několik měsíců ale i let.

Chytrá houba mykoparaziticky eliminuje vláknité mikromycety a kvasinkové organismy na kůži, srsti a jiných kožních derivátech (paznehty, kopyta, drápy aj.).

Přípravek je obzvláště vhodný pro použití při lokálních infekcích, u bezsrstých plemen zvířat, či jako doplněk k Chytré houbě Ecosin. Pythium oligandrum obsažené v přípravku mykoparaziticky eliminuje vláknité mikromicety a kvasinkové organismy. Obsažený olej zvláčňuje vysušenou kůži a podporuje její hojení.

Kotě – dermatofytóza před a po použití Ecosinu

Morče – dermatofytóza před a po použití Ecosinu

Morče – dermatofytóza před a po použití Ecosinu

Zapper-Club s.r.o.

Tereza Turková

Anny Letenské 16

Návštěvní hodiny pouze po telefonické domluvě!

parazitivnas@email.cz

+420 734 188 668

Volejte Po – Pá od 10:00 do 18:00

Facebook /Zapper-Club

ANTIPARAZITÁRNÍ KŮRA – PROČ?

Okolo nás zuří epidemie, které si nikdo nevšímá.

Možné příznaky, že tělo obsahuje parazity:

 • Neschopnost přibrat nebo shodit kilogramy, jedení velmi mnoho jídla a stálé pocity hladu
 • Chronický problém s kandidou albicans
 • Houbové a plísňové infekce
 • Alergické reakce na kůži, alergické reakce očních víček, opuchlá oční víčka
 • Svědění kůže, všechny kožní potíže, suchá olupující se kůže
 • Chronické potíže s dutinami a s ušima
 • Chronicky zhnisané mandle
 • Infekce močových cest
 • Svědění v nose nebo v uchu
 • Svědění konečníku obzvláště v noci
 • Trávící potíže, plynatost a říhání , průjem
 • Hlenovitá stolice
 • Bolest pupíku a křeče v břiše
 • Překyselený žaludek
 • Zácpa
 • Syndrom dráždivého tračníku
 • Hemorroidy
 • Skřípání zubama ve spánku, slintání ve spánku
 • Bolest na srdci
 • Otupělé ruce
 • Bolesti v zádech, stehnech nebo ramenech bez zjevné opříčiny
 • Artritické bolesti
 • Počůrávání
 • Potíže s menstruací
 • Cysty a fibroidy
 • Zapomětlivost
 • Deprese
 • Chronická únava, ospalost
 • Chronické virové infekce
 • Potíže prostaty a sexuální dysfunkce u mužů
 • Zadržování vody (většinou od hlístů a tasemnice)
 • Pocity, že se něco hýbe pod kůží
 • Potíže s játry a žlučníkem
 • Léčba choroby bez zjevného účinku a zlepšení
 • Málo hemoglobinu v krvi
 • Zvýšený immunoglubulin, zejména E; potíže se snížením bílkoviny v krvi
 • Snadné podráždění a výkyvy nálad
 • Extrémní pocení
 • Zvracení, nevolnost
 • Potíže se spánkem

A seznam by mohl pokračovat. Musíme být realisti. Asi 85 – 95% populace má parazity, ať už jsou lidé zdraví nebo nemocní. Paraziti přispívají k mnoha nemocem, někdy jsou jejich jedinou příčinou, jindy jednou z mnoha.

Předpokládá se, že asi 50% rakovin, astmatu, atrtritidy a srdečních potíží pramení z parazitů.

Paraziti denně jedí a produkují odpad. Nejedí jen naše jídlo, ale mnozí jedí také lidské tkáně. Také mohou jíst proteinové schránky našich nervů.

Vzhledem k našemu „modernímu“ způsobu života dochází ke zcela nenormálním a mnohdy život ohrožujícím stavům právě z důvodu výskytu a pomnožení parazitů, kteří svá vajíčka protlačují přes mikroskopické trhlinky ve střevech do krevního oběhu, čímž dochází k velkému, postupujícímu a skrytému nebezpečí. Vajíčka parazitů jsou krví roznášena k jednotlivým orgánům po celém těle. Paraziti mají vlastní maskovací systém, který je chrání od zničujících účinků našeho imunitního systému. Využívají živin a tělesných tekutin a proto je náš imunitní systém považuje za součást těla. Postupné osidlování těla parazity v sobě skrývá mnohá nebezpečí, která se ve fyzické podobě mohou projevit až za několik let po prvotní kontaminaci. Největším problémem však je, že postupným zamořováním našeho těla parazity dochází také ke snižování účinnosti lidského imunitního systému. Platí zde jednoznačné a neměnné pravidlo: parazitizmus = snižování imunity.

Endo limax nana je parazit, o kterém se ví, že vyjídá vápník z našich kostí a způsobuje artritidu. Entamoeba Histolytica se může dostat do jater, plic mozku.

Nedospělí červi škrkavky, také známé jako ascaris, mohou proniknout do našich plic a mohou způsobovat astma.

Hodně případů chronické anémie jsou způsobeny parazity s názvem měchovci, také se jim říká Necator Americanus (s významem americký vrah). Tento parazit se přichytí k výstelce střeva a prokouše se do cév. Každý den vypije obrovské množství krve. Hemoglobin nižší než 15% byl takto snížen u osob s chronickou chorobou způsobenou měchovci.

Experti se nyní shodují na tom, že některé epileptické záchvaty mohou být způsobeny parazity, protože se mohou dostat i do našeho mozku.

Nedávno se v knize Dr. Hulgy Clarkové Léčba všech nemocí spekulovalo, že i diabetes může být způsoben parazitem nazývaným motolice, který se dostane do slinivky břišní a způsobí její selhání. Televizní pořad „60 minut“ zdůraznil příběhy mnoha dětí, které měly nafouklé bříško a umíraly z neznámých příčin.

Při autopsii se zjistilo, že zemřely na psí hlísty ( tasemnice ). Ty chytily od psů a smrtelně se infikovaly.

V poslední době se zjišťuje, že srdeční choroby a srdeční infarkty jsou častější u majitelů psů, protože se tito psí milovníci od nich infikovali červy. Tuto skutečnost podpořilo velké množství autopsií.

Dalším typem červů jsou trichuriázy (tenkohlavec lidský).

Tito červi injekčně vpraví trávící tekutinu do tlustého střeva, ta pak tkáň tlustého střeva přemění na tekutinu, kterou pak tito červi sají. Opravdu pestrá klinická manifestace této infekce je způsobena traumatizací zažívacího traktu a toxoalergickým působením, ale intenzita projevů vždy souvisí s množstvím parazitů. Lokální projevy na střevní sliznici mohou vést od asymptomatického průběhu nebo lehkého katarálního zánětu přes hemoragie až ke vředům, při opravdu masivní nákaze se může dokonce objevit prolaps rekta. Nemoc je provázena trávicími obtížemi, flatulencí, bolestí břicha, tenezmy, hlenovitými až krvavými průjmy, zvracením. Problémy jsou rázu akutního i chronického. Nemocní navíc často udávají bolesti hlavy, závratě, nespavost, vzácně se vyskytnou epileptiformní záchvaty. Neléčená trichurióza je zvláště v rozvojových zemích jednou z častých příčin podvýživy, růstové retardace a trvale snižuje imunokompetenci imunitního systému hostitele.

Roupi bývají často nalezeni v děloze, vulvě a vejcovodech žen. Je to proto, že když červ cestuje konečníkem ven, aby nakladl vajíčka do vaginy, často ztratí cestu zpět do tlustého střeva. Není divu, že se některé ženy nemohou zbavit svých vaginálních infekcí. Červi jak cestují, neustále s sebou přenášejí bakterie a kandidu na reprodukční orgány. A aby to bylo horší, dělají to v noci, když člověk spí.

Zní to neuvěřitelně? Nebývá svědění konečníku nebo potíže se svěděním genitálií horší právě večer nebo v noci? Hádejte, kdo přišel na večeři?

Paraziti produkují toxický odpad. Jsou to jejich výkaly a moč. Jejich moč je čistý amoniak. Tyto odpadky stresují ledviny, játra a imunitní systém.

Většina prostředků denní potřeby, které používáme jako mýdla, šampony, krémy a čistící prostředky jsou bohaté na rozpouštědla. Nejčastější jsou benzen a propylalcohol. Tyto prostředky způsobují, že se mikroskopická vajíčka ještě rychlejí líhnou v našich tělech. Před mnoha lety, kdy jsme nebyli vystaveni těmto chemikáliím, vajíčka parazitů našimi těly prošla aniž by nám ublížila. Vajíčka parazitů jsou mikroskopická a představují velmi vážné riziko. Mohou se přenášet sexuálně, podáním ruky, chůzí naboso, jedením a pitím z nádobí a příborů někoho jiného, plaváním v zamořených jezerech, řekách a potocích, dokonce pouhou návštěvou pláže.

Nedávné výzkumy zjistily, že inspektoři dobytka jsou skutečně potřeba, jelikož asi polovina dobytka je infikována parazity a měla by jít na porážku.

Vajíčka parazitů putují i vzduchem a můžete je klidně najít v každém pokoji v domě. Parazity přenášejí také naši zvířecí mazlíčci. Každý, kdo onemocněl, by si měl zapamatovat kdy se to stalo a jestli to nesouvisí s nějakým zvířecím miláčkem. Velmi často se opomíjí skutečnot, že onemocnění dítěte a nový domácí mazlíček mají souvislost! Dospělí nepodstupují antiparazitární léčbu současně se svými dětmi, přestože jejich dítě bylo nakaženo. Také nekontrolovaně roste spotřeba sladkostí a cukr způsobeje, že paraziti se množí v těle mnohem rychleji než normálně.

– myjte si ruce několikrát denně a obzvláště po návštěvě WC a pokud jsou okolo vás zvířata – nikdy nenechávejte své zvířecí mazlíčky spát ve vaší posteli nebo aby vás olizovali, zejména na ústech, pokud se tak stane, pečlivě se umyjte – dobře tepelně upravujte maso – vařené jídlo nenechávejte do druhého dne, inkubační doba parazitů se zkracuje – syrové ovoce a zeleninu dobře omývejte pod tekoucí vodou – nikdy nedovolte, abyste měli zácpu; čím déle jsou fekálie v trávícím traktu, tím rychleji a lépe se paraziti vyvíjejí a rostou – pravidelně odčervujte celou rodinu a domácí mazlíčky 2x ročně bylinnými přípravky obsahujícími byliny, které ničí vajíčka i všechna vývojová stádia parazitů

Před rokem 1930 bylo velmi běžné, že lidé brali ricinový olej, minerální olej nebo nějaký druh bylinkové tinktury, aby si z těla vyčistili parazity. Každé etnikum má v této praxi nějakou tradici. Dělalo se to každých 6 měsíců nebo jednou ročně na přelomu ročních období. Tak se lidé udržovali prosti parazitů. Lékaři v devatenáctém století dohlíželi na to, aby se lidé takto očišťovali každého půl roku nebo alespoň jednou ročně. Od toho vznikly pravidelné preventivní prohlídky po půl roce nebo po roce.

V Evropě lidé pravidelně odčervují své domácí mazlíčky minimálně jednou za rok, nejlépe jednou za půl roku.

Pokud je člověk zdravý, tělo je schopné se vyrovnávat s odpadními produkty, které tito paraziti produkují a nezpůsobuje to v těle nemoc. Nicméně nemoc se takto může kdykoli spustit, pokud se tělo oslabí stresem, dietou nebo znečištěním ze životního prostředí a věcí denní potřeby.

Pouhé tři bylinky mohou v těle zabít až sto druhů parazitů. A to bez nějakých nepříjemných tělních projevů. Mezi tyto bylinky patří slupky ořešáku, pelyněk (zabíjí dospělé jedince) a hřebíček (ničí vajíčka). Musí se použít dohromady, aby se zabily všechna stádia vývoje parazitů.

Kolik parazitů může být v jednom lidském těle?

Při jedné studii bylo v jedno těle zjištěno toto možství červů:

 • Acanthocephala 7 druhů
 • Nematoda 138 druhů
 • Nematomorpha 24 druhů
 • Platyhelminthes 173 druhů
 • Digenea 113 druhů
 • Eucestoda 57 druhů
 • Turbellaria 3 druhů
 • DOHROMADY 342druhů

Zdroj: Journal of Parasitology 85:379-403 Dr. D.W.T. Crompton (Crompton, D.W.T. [1999]

Většina lidí si myslí, že paraziti jsou něco, co se týká těch druhých.

Skutečností ale je, že více než 80% lidí v civilizovaných společnostech parazity má!

Vzteklina – prognóza je nepříznivá

V Evropě jsou hlavními nositeli vztekliny jsou lišky. V mnoha zemích, Nordic psi povinné očkování proti vzteklině. Nicméně, nemoc se může přenášet do všech teplokrevných živočichů, včetně člověka.

Vzteklina je způsobena virem, který napadá nervový systém, a pak zobrazí se slinami infikovaného. Lidé často nakazí se vzteklinou kvůli pokousáním, nebo, občas, opice. Vzteklina je právem považována za nebezpečnou nemoc. V době, kdy se příznaky se objevují, nemoc je prakticky nevyléčitelná a obvykle vede ke smrti infikovaného.

Naštěstí, vzteklina může být zabráněno s vakcínou, a v případě, že zvíře kousat pacienti mají možnost získat potřebnou léčbu dříve, než se objeví příznaky.

Původcem je virus vztekliny. Virus vztekliny je také "skrytý" od imunitního systému Imunitní systém – jak to funguje? – Po vstupu do těla, rychle proniká do centrálního nervového systému (CNS), kde rychle se reprodukuje a zasahuje do různých oblastí mozku.

Začíná v důsledku zánětu mozku ovlivňuje mnoho funkcí centrální nervové soustavy.

Přes nervový systém, virus šíří do mnoha tělesných tkání, včetně kůže, sliznic a slinné žlázy.

Vzteklina je klasická původci infekce – je onemocnění, které se přenáší přímo ze zvířat na zvířata a ze zvířat na člověka.

Jeho účinky na mozek způsobuje agresivní chování (s názvem "nemoc" není náhodná), a zvířata mohou útočit a kousat jiná zvířata nebo člověka, bez provokací ze strany druhé. Spolu se slinami viru vstupuje do tkáně kousnuti zvířete nebo člověka.

V teorii vztekliny může zranit všechny teplokrevných živočichů. V praxi, to je nejčastější u psů, koček, lišek a opic. V zemích, kde jsou domácí zvířata potřebné podstoupit očkování proti vzteklině, a populace lišek je regulovaná, může být hlavními nositeli netopýrů.

Vzteklina je nejběžnější v kontinentálních oblastech Asie, Ameriky a Afriky. To je nalezené v mnoha evropských zemích a Grónska; se má za to, že není na Britských ostrovech a v Dánsku, stejně jako v Japonsku, Austrálii a na Novém Zélandu.

Je jasné, že tyto země mají v úmyslu zachovat své postavení v regionech bez vztekliny. Z toho plyne, že přísná pravidla týkající se dovozu zvířat.

Navzdory opatření, podle Světové zdravotnické organizace (WHO), asi 10 milionů lidí za rok se považují za vzteklinu (je třeba připomenout, že léčba je zahájena po zvířecí kousnutí, než se objeví symptomy, proto může být léčena a non-infikovaných osob). Odhaduje se, že každý rok mezi 40 000 a 70 000 lidí na celém světě zemře na tuto nemoc.

Typicky, inkubační doba trvá od tří týdnů do tří měsíců. V některých případech to může trvat několik let.

Ne všichni lidé pokousal zvířat trpících vztekliny nakažených touto nemocí. Pouze jeden ze šesti příznaky vztekliny kousnutých – a to i při absenci jakékoli léčby.

Na vztekliny infikované a neošetřené lidská nemoc se vyvíjí ve dvou fázích.

Prodromální fázi vztekliny

V této fázi má pacient horečku, zvracení a ztráta chuti k jídlu, bolest hlavy, Bolesti hlavy: Příčiny a komplikace A bolest v místě kousnutí.

Toto onemocnění postihuje autonomní nervový systém. Známky toho je zvýšené slinění a slzení.

Druhá fáze pacienta proti vzteklině může vyvinout ochrnutí. Takže, může být křeče v krku a potíže s dýcháním.

Často se stává, že pacient má silný strach z vody (vzteklina proto také známý jako "hydrofobie"), zvýšenou úzkost Úzkost – jak rozlišit normální od nemoci? a hyperaktivita.

V této fázi jsou zvířata zvláště aktivní a mohou být žádný důvod k útoku na ostatní. Navíc, tam jsou příznaky, jako jsou mimovolné pohyby, zmatenost a blouznění.

Po objevení zjevných příznaků vztekliny úmrtnost infikovaný je téměř stoprocentní. Víme, že pouze několik případů, kdy lidé zažili této nemoci, se vyvinul k fázi příznaky.

Při včasné a správné léčbě onemocnění je zastaven, a pacient zcela uzdraví.

Nail houba – přiměřená péče nepoškozovat

 • Nail houba – přiměřená péče nepoškozovat
 • Nail houba a jeho příčiny

Nail houba – je plísňová infekce, která postihuje jednu nebo více nehty na rukou a nohou. Plísňové infekce nehtů začíná s tím, že nehet mění barvu (bílá, žlutá, šedá), stane se neprůhledný, zahušťuje a se začíná hroutit zničen, který vypadá nechutné a způsobuje nepohodlí. V průběhu doby, houba šíří nehtu, infekce se šíří na kůži kolem nehtu a kůži chodidla.

Plísňové infekce nehtů je obtížné léčit, a je náchylný k relapsu, a proto je velmi důležité, aby čas diagnostiku onemocnění a zahájit léčbu.

Existují různé klasifikace nehtů houba v závislosti na typu houbové infekce a jeho symptomy, takže znaky a symptomy se mohou poněkud lišit. Obecně platí, že onychomykóza (to je lékařský název pro nehtů houba), jsou diagnostikovány v přítomnosti jednoho nebo více znaků:

 • zahušťování nehtové ploténky;
 • křehkost, loupání nebo zničení nehtu;
 • lámání plísně nehtové ploténky;
 • matný nezdravé hřebík barva, postrádají lesk;
 • ztmavnutí hřebu v důsledku hromadění nečistot pod ní.

Houba infekce nehtové ploténky lze také oddělit od nehtového lůžka, a void je vytvořen, na kterém nehtová ploténka změní barvu. Toto onemocnění je známé jako onycholýzou – odtržení hřebíku z měkkých tkání prstu. Můžete se cítit bolest v prstech na rukou nebo nohou a objevit mírně nepříjemný zápach.

Když potřebujete navštívit lékaře

Když jsou nehty infikovány s plísňovou infekcí Plísňové infekce: k prevenci a porážka , Zbavit je nesmírně obtížné, a pokud se neléčí, může tento stav přetrvávat po celý život. Poraďte se se svým lékařem při prvním náznaku nehtů houba, tedy kdy oznámení pod špičkou nehtu malé bílé nebo žluté místě.

Plísňové infekce nehtů je ve většině případů je způsobeno Dermatophyte houbami skupinou, ale pachatelé onychomykózy mohou být kvasinky a plísně. Infekce se vyskytuje při kontaktu s onychomykózu přes domácnosti: koberce v koupelně, žínky, boty, manikúra dodávek; stejně jako v bazény, lázně, sauny, posilovny, sprch.

Houby – mikroorganismus, který není nezbytný pro přežití slunečního světla. Některé plísně jsou užitečné, zatímco jiní vyvolat onemocnění a infekce. Všechny houby jsou charakterizovány následujícími obecných vlastností:

 • Žijí v teplém, vlhkém prostředí, včetně bazénů a sprch;
 • mohou vniknout do pokožky pomocí drobných řezů viditelné nebo neviditelné, nebo prostřednictvím malou mezerou mezi nehtem a nehtového lůžka;
 • Způsobují problémy, pouze v případě, nehty jsou neustále vystaveny teplu a vlhkosti – Tyto podmínky jsou ideální pro růst a šíření plísní.

Houba na nehty rukou a nohou

Onychomykóza se vyskytuje častěji v drápy, než nehty.

Nails nohy v botách jsou v tmavém, teplé, vlhké prostředí, které napomáhá chov houby;

Špatný krevní oběh v prsty zabraňuje normální imunitní odpověď – tělo více obtížné zjistit a zničit infekci.

Aging – nejčastější rizikový faktor pro vznik plísní nehtů z několika důvodů, k nimž patří:

 • špatný krevní oběh a prokrvení končetin;
 • delší doba možného expozice houby;
 • věk nehty rostou pomalu a zahuštěný, což je činí více náchylné k infekci.

Muži jsou náchylnější k nehtů houba než ženy, zejména mužů, v rodinné anamnéze onemocnění.

Další faktory, které mohou zvýšit riziko vzniku plísní nehtů:

 • pocení;
 • pracují v podmínkách vysoké vlhkosti nebo vlhkosti;
 • psoriáza kůže;
 • Nošení ponožky a boty, které neumožňují kůži "dýchat" a neabsorbuje pot;
 • chůze naboso na mokré podlahy ve veřejných místech, jako jsou bazény, tělocvičny a sprchou;
 • sportovní noha (tinea Pásový opar – a to nejen infekční onemocnění Stop);
 • přítomnost menšího poškození kůže nebo hřebíky, nebo jiné infekce;
 • diabetes mellitus Diabetes – ohrožující a nevyléčitelné onemocnění , Oběhové poruchy nebo oslabený imunitní systém Imunitní systém – jak to funguje? ,

Nail houba může být velmi bolestivé a způsobí trvalé poškození nehtu. Toto onemocnění může také vést k jiným závažným infekcím, a to zejména v případě, je imunitní systém oslaben léky, diabetu nebo jiných onemocnění, jako je leukémie a AIDS.

Při diabetu, poruchy krevní tok a normální průtok krve k nohám je snížena. Kromě toho, jakýkoliv mírné poškození nohou – včetně nehtů plísňové infekce – může vést k těžkým komplikacím, které vyžadují okamžitou lékařskou péči.

Leave a Reply