Způsobuje infekce hubových nehtů samotné (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Virové infekce

Nezařazený rod Deltavirus– obsahuje virus hepatitidy D. je to neúplný virus, který ke svému množení potřebuje virus hepatitidy B a napadá j

Body na chodidle

Na lidském chodidle je velké množství biologicky aktivních bodů, které mohou pomoci zlepšit stav vašeho zdraví. Jejich masáž můžete provádět sami v domácích podmínkách.

Hypothalamus (kontrola chuti)

Nedostatek jódu – co způsobí

Studené prsty na rukou a nohou, únava a spavost, ale i zpomalené reakce nebo snížení duševních schopností. Za to všechno může nedostatek jódu.

signály problémů s játry

Problém s játry je v mnoha případech pozorovatelný na naší pokožce. Často jde o zabarvení kůže, případně i nehtů a očního bělma do žluta. Může za to hromadění látky zvané bilirubin, které nastává, pokud játra dostatečně neuvolňují z těla toxiny. Dalším příznakem je svědivá i velmi suchá pokožka citlivá na dotyk.

Játra – a projevy potíží s nimi

Možná se Vám už stalo, že jste šli s partnerem či kamarádkou na skleničku a zaregistrovali jste vedle u stolu nadměrně hlučnou osobu. Většinou bývá hubenější postavy s hranatými rysy, případně s bílými či prošedivělými vlasy. To vše jsou základní diagnostické prvky poruchy jater. Diagnostická zóna jater

projevy potíží s ledvinami

Z duchovního hlediska se na zdraví ledvin odrážejí naše partnerské vztahy. Neděláme li mezi lidmi rozdíly, máme li všechny rádi, ale přitom na nich nelpíme., základní funkce budou naprosto bezchybné.

diagnostika podle pokožky

Na těle lze vyšetřovat dvojí typ zbarvení – celkové zabarvení kůže a přítomnost specifických znaků, jako jsou skvrny, tečky, linie a podobně. Jangové barevné znaky ( hnědé, červené apod. ) se většinou shlukují do viditelných vzorů, zatímco jinové znaky ( žluté a zelené ) bývají rozptýleněji rozložené.

co stojí za chutí na určité potraviny

Slezina – naše matka

z vědeckého hlediska v podstatě orgán bez kterého se v případě nouze můžeme i obejít, aniž by to významně ovlivnilo kvalitu našeho života. Tento orgán se nachází téměř u všech savců. Má několik funkcí.

Postup modeláže gelových nehtů doma v 10 krocích

Málokterá z nás má od přírody nehty pevné, dlouhé a krásně tvarované a proto má stále více žen v oblibě nehty umělé. Gelové nehty vypadají krásně, přirozeně a zdravě. V deseti podrobně popsaných krocích se naučíte postup modeláže gelových nehtů doma. Poté se v naší fotogalerii gelových nehtů můžete podívat na postup modeláže přímo z nehtového studia.

Gelové nehty

Gelové nehty jsou vytvořeny nanášením vrstev speciálního gelu na povrch vlastních nehtů. Vrstvy gelu se poté vytvrzují pod UV lampou, což vytvoří odolný povrch nehtu.

I když postup modeláže gelových nehtů není nejsnazší (modelace akrylových nehtů doma je oproti těm gelovým trochu jednodušší), není to tak složité, jak si možná myslíte. S trochou cviku to zvládne každá z nás.

Ještě než začnete, je potřeba zdůraznit, že k modelaci gelových nehtů budete potřebovat k tomu určenou sadu na gelové nehty! Počáteční investice do této sady se vám však vrátí. Cena gelových nehtů doma je nižší než v nehtovém studiu. Naleznete v ní všechny potřebné přípravky a pomůcky k vytvoření krásných gelových nehtů! Nehty se snažte modelovat pečlivě neboť odstranění gelových nehtů není příliš snadné.

Tip: Pro usnadnění tréninku sady obsahují umělý prstík, na kterém si postup modeláže můžete trénovat.

Postup modeláže gelových nehtů

 1. Příprava nehtů : vlastní nehty zastřihněte na kratší délku. Kůžičku zatlačte opatrně dřívkem, v tom vám pomůže změkčovač nehtové kůže. Nehty zmatněte pomocí jemného pilníku či speciálního bloku. Je důležité, aby byly nehty rovnoměrně zmatněny a nikde se neleskly. Tato příprava je zcela zásadní, protože gel na špatně připravené nehty nepřilne a odchlipuje se.
 2. Připravte si tipy na každý nehet. Tip (z angličtiny špička) je umělý nástavec na nehet, který se lepí na konec nehtu ja ko jeho prodloužení. Na každý nehet sedne jiná velikost tipu, proto si je vyberte a vyzkoušejte předem.
 3. Na spodní konec tipu naneste lepidlo. Poté tip přikládejte pod úhlem 45 stupňů, abyste se vyhnuli vzduchovým bublinám! Ty by mohly způsobit plíseň nehtů či jiné problémy a infekce. Když bude tip ve správné poloze sedět na vašem nehtu, lehce ho stiskněte a držte po dobu několika sekund, až bude lepidlo pevně držet. Zkraťte jej pomocí speciálních kleštiček – gilotiny.
 4. Pečlivě zbruste nehet tak, aby nebyl příliš zřetelný přechod mezi umělým tipem a vlastním nehtem. Vyhněte se broušení vlastního nehtu! Nyní natřete na vlastní nehet tzv.primer, podkladovou bázi, která slouží k desinfekci a odmaštění nehtu. Díky němu gel na nehet lépe přilne. Primer se neaplikuje na tip !
 5. Nyní přejdeme k samotné aplikaci gelu : vrstvu čirého gelu nanášejte na nehet od středu do stran, aby na okrajích nevznikly přebytky.
 6. Nehet s nanesenou vrstvou gelu vytvrďte pomocí UV lampy a pokračujte stejně i s ostatními nehty. Doba tvrzení záleží na výkonnosti lampy a typu gelu. Řiďte se proto návodem ve vaší sadě.
 7. Pokud nehet po prvním vytvrzení gelu nemá požadovaný tvar, setřete pomocí čističe výpotek, který se z gelu vylučuje a nehet zbroušením vymodelujte do požadovaného tvaru.
 8. Nyní již přichází na řadu vaše fantazie, zda budete chtít přirozenou francouzskou manikúru s bílým okrajem nehtu (tzv. smajlík) či designově propracované barevné nehty zdobené třpytkami, kamínky a jinými dekoracemi. Záleží pouze na vašem vkusu pro zdobení gelových nehtů. Pamatujte ovšem, že méně je někdy více!
 9. Když máte gelové nehty v požadovaném tvaru a designu, můžete na závěr ještě nanést UV lesk. Pozor, nanášejte pouze co nejtenčí vrstvu! Opět nechte vytvrdit pod lampou a máte hotovo!
 10. Nezapomeňte, že gelové nehty potřebují doplňovat každé tři až čtyři týdny. Závisí to na rychlosti růstu vlastních nehtů. To znamená, že když gel u nehtového lůžka odroste, je čas ho doplnit. Postup doplnění gelových nehtů je stejný, jen již nepoužíváme tipy. Ty si schovejte pro případ, že budete opravovat zlomený nehet. Důležitá je také stálá péče o gelové nehty, aby byly nehty krásné a silné.

Related Posts

Francouzská manikúra

Vše co potřebujete vědět nejen o gelových nehtech

Jak předcházet plísni nehtů a dalším problémům?

27 komentářů

Ahoj, chtěla jsem se zeptat. Musí se nanášet gel, když si na to chci dát AKRYL?

gel a akryl jsou dva odlišné druhy úpravy nehtů. Je třeba si mezi nimi zvolit jeden a podle toho i materiál k modeláži. Pokud jste si zvolila akryl, tak nemusíte na povrch dávat gel. Často to tak dělají v asijských studiích, aby se nehty více leskly. Ale na to potřebujete UV lampu a gely. Proto je lepší se držet jednoho materiálu. Na akryl tedy gel nedávejte a nehty nalakujte, aby se leskly. Anebo si zvolte čistě gelové nehty. Více informací o jednotlivých typech nehtů a také o modeláži akrylových nehtů najdete na našich stránkách. http://www.specialista-nehty.com/akrylove-nehty-doma/

Mohu se zeptat jak můžu správně udělat stínování třpytkama a jak se nanáší?Po jedné nebo se posypávají na nevysušený gel anebo si musím třyptky vmíchat do gelu?Jsem začátečník a jde mi po měsíci vše dobře jen mě trápí ty třpytky nebo to jsou flitry.Děkuji za radu.Mony

je více způsobů, jak aplikovat třpytky. Některé gely jsou již hotové třpytivé. Sypké třpytky se nanášejí na lepivý, nevytvrzený gel. Samy se přichytnou a poté vytvrdíme v lampě a dáme ještě svrchní vrstvu gelu. Můžeme si pomoci kouskem houbičky, štětcem, nebo ponořením nehtu přímo do třpytek – pokrytí je pak velmi syté. Samozřejmě je třeba gel aplikovat přesně, aby byly třpytky jen tam, kde je chceme mít.

Ahoj, jsem začatečník, ale všechno zvládám v pohodě. Jen mám problém s přilepením tipu. Udělají se mi tam bubliny, nebo to zbrousím tak, že to jde vidět i pod gelem. Vyplacala jsem na to skoro celou sadu tipů. Nevím jestli to je tím, že si dávám špatnou velikost. Prosím poradí mi někdo?? Děkuji Ilona

v článku je popsáno lepení tipů, aby nedošlo ke vzniku bublin. Tip nepřikládejte „naplocho“, ale postupně pod šikmým úhlem. Od špičky po konec, tím se vzduch vytlačí. Zkusit můžete také metodu modeláže pomocí šablony, která se vloží pod špičku nehtu a gel se přetáhne přes šablonu a není tedy zapotřebí tipů. Gel se vytvrdí a prodlouží nehet sám o sobě. Možná by to bylo řešení Vašeho problému.

Chtěla sem se zeptat,jak bych mohla sundat své gelové nehty.Mám je už zbroušené a zkrácené až do svého nehtového lužka.Zvládla sem to na první pokus,ale sem se chtěla zeptat,jak mužu sundat již namalované gelové nehty bez tipu,ty totižt už nemam.děkuji.p. kroupová kateřina

v článku odstranění gelových nehtů popisujeme postup. Chce to trpělivost. Není na to zázračný prostředek a nejšetrnější je nechat nehet odrůst a postupně zbrušovat.

koupila jsem si sadu na domácí gelové nehty, ale i když si to nechávám v lampě (36 W, 4 žárovky) na čtyři minuty (nebo víc), gel je pořád tekutý. Nanesla jsem malou vrstvičku. Je to špatným gelem nebo lampou?

je možné, že problém je ve výpotku, který způsobuje lepivost gelu na povrchu po vytvrzení a tím se gel může zdánlivě zdát nevytvrzený. Zkuste nehty otřít tampónkem namočeným v čističi na výpotek (anebo bezacetonovém odlakovači).

Dobrý den,mám stejný problém jako paní Zuzi,tamponek namočený v čističi nebo v beza. odlakoaci se mi přilepí na ten nehet (gel)a začne se drolit

,nvím co sntím děkuji za odp

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám postupně vše koupeno z internetu a lampu mám od kamarádky a když udělám nehty dle návodu co píšete, tak mi nehty vydrží dva tři dny, déle ne…jak je to možné??je to třeba tou lampou že není kvalitní nebo dělám něco špatně?předem děkuji za odpověď, Andrea

Dobrý den Andreo,

asi nebude jednoduché zjistit takto na dálku příčinu. Myslím, že v lampě to asi nebude, pokud jsou nehty normálně vytvrzené. Může to ale být v kvalitě ostatních produktů. Pokud se nehty odloupnou a gel na nehtu nedrží, tak to může být buď nedostatečným odmaštěním a zbroušením nehtu, nebo špatnou podkladovou bází – bonder, která je určena na přilnavost gelu. Gel se také nesmí dotýkat okolní kůže, což způsobuje odlupování.

Tak doufám, že příště se to podaří, přeji hodně štěstí.

Gelové nehty si každý už nechává dělat doma, ale kvalitní práci nehtového studia jen tak někdo nepředčí. http://krasne-nehtiky.cz/ nabízí komfortní služby.

Dostala jsme na narozeniny sadu na gelové nehty, ale bez návodu a zkušenosti nemám ani ze salónu. Tak teď hledám na internetu kdejakou zmínku a radu. Mám tu tři gely s názvem EXTRA UV GEL bílý, clear, a růžový. Tak mě napadlo lze gely kombinovat s klasickým lakem na nehty? Například nanést na zatvrený průhledný gel barevný lak a pak přetřít další vrstvou gelu?

chtěla jsem se zeptat jestli mám vůbec správný gel. Protože po nanesení mi prosvítá nalepený umělý neht (tip). Pokud dělám jednobarevné nehty tak se to schová, ale u francouzské nebo světloučkého laku to jde vidět.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když dělám francouzskou manikůru na gelových nehtech, konkrétně bílé špičky – nanesu bílý gel, dám vytvrdit do lampy a po vyndání mají některé špičky takové bublinky, musím pak lehce zbrousit. Čím to je ? Děkuji, Simona

Dobrý den,chci se jen zeptat,koupipla jsem si sadu na gelové nehty,vše bez problémů,jen už mi pomalu odrůstají a potřebuji asi brusku,pilník nestačí.Jaká je nejvhodnější bruska na gelové nehty?Kolik otáček stačí?Děkuji za odpověď.Martina

chtěla jsem se zeptat.Nedávno jsem si koupila sadu na gelové nehty se vším všudy.Jsem spokojená akorát mám jediný problém.Pokaždé když nanesu gel a dám nehty do lampy poté setřu výpotky čističem nehty nejsou vůbec lesklé a jsou hrbolaté,přítom nehty mám na začátku zbroušené do rovna.Dávám si na nehty gel ten růžový jednu vrstvu kterou zbrousím poté druhou vrstvu,pak nehty nalakuji lakem různě ozdobím přetřu normálním čirým gelem nechám vytvrdit.A poté jsou nehty hrbolaté a nelesklé. Děkuji předem za odpověď

Dobý den chtěla bych se zeptat zakoupila jsem si z ciny celou sadu vcetne lampy na umělé nehty. Jenže mi nehty po dvou dnech upadli ne všechny ale postupně. Ale nedavala jsem si na nej primer ale pouze uv lak misto toho jako prvni pak gel barvu a gel tak nevim zdaj e to lampu ktera ma jen 9 KW nebo tim ze jsem si nedala primer lepidlo mam ze specialniho obchodu tim to nebude dekuji za odpoved.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Nakoupila jsem si věci na gelové nehty a lampu mám půjčenou od kamarádky, a vždy když si zkusim udělat nehet tak po 4 minutách v troubě mi prostě nezatvrdnou a lepí.. Čim by to mohlo být ? ..už jsem zoufala 🙁

dobrý den chtěla jsem se zeptat dělám akrylové nehty ale nevím co použít jako horní top coat …protože dávám lak na nehty na akryl a vydří cca 2 dny.. pak top coat popraská

Dobrý den, chci se zeptat. Pokud nanáším více vrstev gelu, utírám pokaždé výpotek nebo až úplně na konci? A vadí pokud primer nanáším před nalepením tipů. Pokaždé mi nehty hned opadají, jestli to nemůže být tím.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, absolvovala jsem minikurz gelové modeláže, ale nejspíš někde dělám chybu a nevím kde. Když modeláž udělám, drží jen zhruba 2 (max 3) týdny, potom se začne odspoda jakoby tvořit bubliny a odchlipuje se, což předchází upadnutí celého nehtu, kolikrát i bolestivé odrtžení přírodního nehtu. Můžete mi, prosím, poradit, čím se to stane a jak to mohu napravit? Děkuji moc za odpověď a rady.

prosím o radu. Dělám si doma své vlastní akrylové nehry. Poté na ně použiji obyčejný lak a poté tenkou vrstku uv gelu. Akorát po zapečení zbylý lak setřu a nejsou leskvé ale takové matmé mǔžete mi prosím poradit jaký přípravek použít abych je měla lesklé? Popřípadně poradit jméno toho odstraňovače zbytku UV gelu. Děkuji!

Skoušela jsem si udělat gelové nehty a když jsem je vytvrzovala v lampě a následně je vyndala byli nadále lepivé nevím proč

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak si mám vybrat tu správnou velikost tipu.

Štěpení, lámání a třepení nehtů

Štěpení, lámání a třepení jsou opět příznaky toho, že s vašimi nehty není něco v pořádku. Nejčastěji se jedná o nedostatek vitamínů či minerálů, špatnou péči o nehty nebo i o nějakou vážnější nemoc, která se právě takto projevuje. Mnoho žen s nehezkými a nezdravými nehty na rukách sahá po umělých nehtech, které jejich vlastní překryjí a vypadají mnohem lépe.

Dejte svým nehtům ještě jednu šanci. V tomto článku vám poradíme, jak vyřešit nehty, které se lámou nebo třepí. Pokud vám ale dojde trpělivost a nebudete si se svými nehty vědět rady, obraťte se na lékaře, případně na manikérku. Postupně tak budete moci vyřešit jednotlivé příčiny vašich problémů.

Nedostatek vitamínů a minerálů

Jaké vitamíny a minerály působí na naše nehty

Naše tělo potřebuje živiny. Jejich nedostatek se pak projeví zhoršenou kvalitou nehtů, vlasů nebo pokožky. Ne nehtech můžete pozorovat nedostatek vápníku, který rovněž vede ke vzniku osteoporózy, depresím, podrážděností nebo bolesti svalů. Dále nedostatek vitamínu A, který způsobuje únavu a snížení imunity, padání vlasů nebo zhoršené vidění. Na kvalitu vašich nehtů má vliv také vitamín B2, jehož nedostatek se projevuje jejich třepením, suchou pokožkou, ekzémem nebo praskajícími koutky v ústech. Nedostatek železa, zinku, selenu nebo vitamínu C – i tyto látky naše tělo potřebuje pro kvalitní nehty.

Pomohou vitamínové doplňky

Jestliže máte podezření, že některého minerálu nebo vitamínu máte málo, vyzkoušejte speciální doplňky na nehty. Pokud se problém skrývá v této oblasti, měla by se jejich kvalita během dvou měsíců zlepšit. Alternativou k vitamínovým tabletám jsou i laky, které se nanášejí přímo na postižené nehty. Mnohem lepší je samozřejmě upravit svůj jídelníček tak, aby byl vyvážený a obsahoval všechny pro vaše tělo potřebné živiny.

Špatná péče o nehty

Nůžky, kleštičky a pilník

Někdo se o své nehty musí starat každý den, jiný si jich ani nevšimne a má je krásné. Stav nehtů ovlivňuje mnoho faktorů včetně genetiky. Roztřepené a zlomené nehty okamžitě odstřihněte – buď s pomocí ostrých nůžek nebo kleštičkami. Pozor, abyste si při zatrhnutí nehtu nezpůsobili záděru. Nehet poté zapilujte dřevěným nebo skleněným pilníkem. Pilujte vždy v jednom směru. Jestliže poničený nehet neodstraníte, jeho rozštěpení se samozřejmě bude rozšiřovat dále a nikdy neodroste.

Krémy, olejíčky a zábaly

Samotné nehty i pokožku kolem nich pravidelně ošetřujte hydratačními krémy nebo oleji. Pro zpevnění nehtů je vhodný dýňový olej, který stačí jemně vmasírovat a nechat ho působit přes noc. Někomu vyhovují také různé výživné a zpevňující laky, které se zasadí o pěstěnější vzhled nehtů. Oblíbené jsou rovněž parafínové zábaly, které dnes provádí většina zkušených manikérek.

Třepení nehtů vlivem nadměrného vysušování

Pokud si ruce často myjete ve vodě, vaše nehty budou křehčí a náchylnější k lámání a třepení. Jestliže tedy můžete, vyhněte se dlouhému namáčení vašich rukou. Pokud například myjete podlahu nebo okna, používejte jen šetrné mycí prostředky a poté ruce omyjte čistou vlažnou vodou a hydratačním mýdlem. Nakonec je ošetřete mastným krémem. Tyto krémy je vhodné používat i v zimních měsících, kdy se pokožka vlivem chladu více vysušuje.

Poruchy štítné žlázy

Třepení nehtů může poukazovat také na poruchu funkce štítné žlázy. Toto onemocnění dokáže odhalit jen váš lékař. Pokud na sobě pozorujete i další příznaky spojené s tímto problémem, neodkladně kontaktujte svého lékaře.

LГ©ДЌba lupenky

Lupenka je onemocnД›nГ­ imunitnГ­ho systГ©mu, kterГ© ve vГЅsledku zpЕЇsobuje viditelnou poruchu kЕЇЕѕe. BohuЕѕel se nedГЎ 100% vylГ©ДЌit, takЕѕe ДЌasto dochГЎzГ­ k recidivГЎm.

Latinský název tohoto onemocnění je psoriáza, a je odvozen od slova „psora“, tedy odlupování či škrábání. Jedná se o dědičnou nemoc. První příznaky se projevují mezi desátým až třicátým rokem, ale není to pravidlo.

Projevy lupenky

Lupenka se projevuje jako hnД›doДЌervenГЎ loЕѕiska a stЕ™Г­bЕ™itГ© olupujГ­cГ­ se ЕЎupinu. NejДЌastД›ji se objevuje na loktech a kolenou, najГ­t je ale mЕЇЕѕete kdekoliv na tД›le. PЕ™Г­ДЌiny vzniku tГ©to nemoci nejsou znГЎmГ©, ale urДЌitГЅ vliv mГЎ napЕ™Г­klad dД›diДЌnost, autoimunita a samozЕ™ejmД› takГ© prostЕ™edГ­ (stres, infekce).

Lupenka zpЕЇsobuje viditelnou poruchu kЕЇЕѕe.

Formy lupenky

TypЕЇ lupenky samozЕ™ejmД› existuje nД›kolik, od sebe se liЕЎГ­ projevy, umГ­stД›nГ­m i prЕЇbД›hem. PЕ™edevЕЎГ­m u mladЕЎГ­ch lidГ­ se lupenka mЕЇЕѕe objevit po nГЎhlГ©m onemocnД›nГ­ jako je angГ­na ДЌi virГіza. V tomto pЕ™Г­padД› se projevГ­ jako hustГЅ vГЅsev ДЌervenГЅch pupenЕЇ, objevujГ­cГ­ se nejДЌastД›ji na trupu a konДЌetinГЎch.

Setkat se mЕЇЕѕete i s tzv. chronickou lupenkou, kterГЎ se projevuje zГЎnД›tlivГЅmi pupeny s pevnД› lpГ­cГ­mi ЕЎupinami. VytvoЕ™it se mohou i hlubokГ© rГЅhy ДЌi dutinky, kterГ© jsou plnГ© hnisu. To, Еѕe trpГ­te lupenkou poznГЎte takГ© podle nehtЕЇ. Pod nehtovГЅm lЕЇЕѕkem se tehdy objevuje ЕѕlutavГЎ skvrna, samotnГ© nehty jsou pak matnГ© a deformovanГ©.

DГЎle existuje typ lupenky, kterГЅ se objevuje pouze na dlanГ­ch a ploskГЎch nohou. PЕ™ibliЕѕnД› jednu desetinu pacientЕЇ postihuje lupenka na kloubech. Asi nejzГЎvaЕѕnД›jЕЎГ­m typem je generalizovanГЎ lupenka, kterГЎ se projevuje po celГ©m tД›le pacienta. Tato forma mЕЇЕѕe vyГєstit v tzv. eerotrodermii, tedy v zГЎnД›t kЕЇЕѕe celГ©ho tД›la.

LГ©ДЌba lupenky

ExistujГ­ 3 varianty lГ©ДЌby lupenky. V prvnГ­m pЕ™Г­padД› se jednГЎ o pouЕѕГ­vГЎnГ­ lokГЎlnГ­ch lГ©kЕЇ, tedy mastГ­, gelЕЇ apod. Druhou variantou jsou lГ©ky systГ©movГ© a tЕ™etГ­ moЕѕnostГ­ je pak biologickГЎ lГ©ДЌba.

Pacienti trpГ­cГ­ lupenkou by se mД›li snaЕѕit dodrЕѕovat zdravГЅ ЕѕivotnГ­ styl. Гљlevu od svД›dД›nГ­ pЕ™inГЎЕЎГ­ sprГЎvnГЎ vlhkost vzduchu, dЕЇleЕѕitГ© je takГ© dbГЎt na dostateДЌnГЅ pЕ™Г­jem tekutin. Velkou roli hraje rovnД›Еѕ dodrЕѕovГЎnГ­ ЕЎetrnГ© hygieny, coЕѕ znamenГЎ pЕ™edevЕЎГ­m pouЕѕГ­vГЎnГ­ promaЕЎЕҐujГ­cГ­ch lГЎtek.

S lГ©ДЌbou lupenky pomГЎhajГ­ takГ© rЕЇznГ© pЕ™Г­rodnГ­ lГ©ДЌivky, napЕ™Г­klad jetel luДЌnГ­ ДЌi lopuch. PozitivnГ­ vliv na lГ©ДЌbu majГ­ takГ© doplЕ€ky stravy, jako je zinek, rybГ­ tuk, selen nebo vitamГ­ny E a C. VГЅbornГЅm pomocnГ­kem je takГ© Inositol nebo OstropestЕ™ec mariГЎnskГЅ, kterГЅ zklidЕ€uje zГЎnД›ty.

Štěpení, lámání a třepení nehtů

Štěpení, lámání a třepení jsou opět příznaky toho, že s vašimi nehty není něco v pořádku. Nejčastěji se jedná o nedostatek vitamínů či minerálů, špatnou péči o nehty nebo i o nějakou vážnější nemoc, která se právě takto projevuje. Mnoho žen s nehezkými a nezdravými nehty na rukách sahá po umělých nehtech, které jejich vlastní překryjí a vypadají mnohem lépe.

Dejte svým nehtům ještě jednu šanci. V tomto článku vám poradíme, jak vyřešit nehty, které se lámou nebo třepí. Pokud vám ale dojde trpělivost a nebudete si se svými nehty vědět rady, obraťte se na lékaře, případně na manikérku. Postupně tak budete moci vyřešit jednotlivé příčiny vašich problémů.

Nedostatek vitamínů a minerálů

Jaké vitamíny a minerály působí na naše nehty

Naše tělo potřebuje živiny. Jejich nedostatek se pak projeví zhoršenou kvalitou nehtů, vlasů nebo pokožky. Ne nehtech můžete pozorovat nedostatek vápníku, který rovněž vede ke vzniku osteoporózy, depresím, podrážděností nebo bolesti svalů. Dále nedostatek vitamínu A, který způsobuje únavu a snížení imunity, padání vlasů nebo zhoršené vidění. Na kvalitu vašich nehtů má vliv také vitamín B2, jehož nedostatek se projevuje jejich třepením, suchou pokožkou, ekzémem nebo praskajícími koutky v ústech. Nedostatek železa, zinku, selenu nebo vitamínu C – i tyto látky naše tělo potřebuje pro kvalitní nehty.

Pomohou vitamínové doplňky

Jestliže máte podezření, že některého minerálu nebo vitamínu máte málo, vyzkoušejte speciální doplňky na nehty. Pokud se problém skrývá v této oblasti, měla by se jejich kvalita během dvou měsíců zlepšit. Alternativou k vitamínovým tabletám jsou i laky, které se nanášejí přímo na postižené nehty. Mnohem lepší je samozřejmě upravit svůj jídelníček tak, aby byl vyvážený a obsahoval všechny pro vaše tělo potřebné živiny.

Špatná péče o nehty

Nůžky, kleštičky a pilník

Někdo se o své nehty musí starat každý den, jiný si jich ani nevšimne a má je krásné. Stav nehtů ovlivňuje mnoho faktorů včetně genetiky. Roztřepené a zlomené nehty okamžitě odstřihněte – buď s pomocí ostrých nůžek nebo kleštičkami. Pozor, abyste si při zatrhnutí nehtu nezpůsobili záděru. Nehet poté zapilujte dřevěným nebo skleněným pilníkem. Pilujte vždy v jednom směru. Jestliže poničený nehet neodstraníte, jeho rozštěpení se samozřejmě bude rozšiřovat dále a nikdy neodroste.

Krémy, olejíčky a zábaly

Samotné nehty i pokožku kolem nich pravidelně ošetřujte hydratačními krémy nebo oleji. Pro zpevnění nehtů je vhodný dýňový olej, který stačí jemně vmasírovat a nechat ho působit přes noc. Někomu vyhovují také různé výživné a zpevňující laky, které se zasadí o pěstěnější vzhled nehtů. Oblíbené jsou rovněž parafínové zábaly, které dnes provádí většina zkušených manikérek.

Třepení nehtů vlivem nadměrného vysušování

Pokud si ruce často myjete ve vodě, vaše nehty budou křehčí a náchylnější k lámání a třepení. Jestliže tedy můžete, vyhněte se dlouhému namáčení vašich rukou. Pokud například myjete podlahu nebo okna, používejte jen šetrné mycí prostředky a poté ruce omyjte čistou vlažnou vodou a hydratačním mýdlem. Nakonec je ošetřete mastným krémem. Tyto krémy je vhodné používat i v zimních měsících, kdy se pokožka vlivem chladu více vysušuje.

Poruchy štítné žlázy

Třepení nehtů může poukazovat také na poruchu funkce štítné žlázy. Toto onemocnění dokáže odhalit jen váš lékař. Pokud na sobě pozorujete i další příznaky spojené s tímto problémem, neodkladně kontaktujte svého lékaře.

Léčba plísně nehtů: Co je potřeba znát

Plíseň nohou, neboli mykóza není ničím výjimečným. Nejčastěji postihuje prsty na nohou. Jakákoliv plíseň má počáteční příznaky pálení nebo svědění. Prsty u nohou jsou pro tyto houbovité plísně ideální. Pokud se tato plíseň neléčí, může se projevovat zažloutnutím nehtů, bolestivostí bříšek pod nehty a v neposlední řadě i popraskanou kůží u prstů.

První příznaky plísně u nehtů

Níže jsou body, kterých je potřeba si všimnout, protože se může jednat o prvotní příznaky plísňové infekce:

 • Vaše nehty ztrácejí přirozený lesk a žloutnou. Okraje nehtů mění zbarvení. Ztmavují se.
 • Na nehtech se objevují nažloutlé nebo bílé fleky. Budete mít najednou daleko méně odolnější nehty.
 • Mohou vám vznikat různé záděry mezi nehtem a kůží. Při samotné chůzi budete pociťovat nepohodlí.

Pokud si takových příznaků všimnete na svých nehtech, tak do akce. Čím dříve začnete s léčbou, tím větší šanci budete mít na úspěch.

Máte-li teprve počátky těchto problémů, bude pro vás dostačující nejprve zkusit vlastní ošetření. S tím vám pomůže Scholl, protože má antifungální prostředky, které jsou účinné proti plísním. Tato kúra proti nehtové mykóze je vhodná proti šíření plísní.

Kúra na nehtovou mykózu* má speciální chemické složení pro podporu zdravých nehtů. Buďte trpěliví, protože se jedná o běh na dlouhou trať. Nehty na nohou rostou daleko pomaleji než na rukou.

Jak snížit riziko vzniku plísňové infekce nehtů

Zamezení vzniku mykózy u nehtů nebude asi nikdy stoprocentní, ale můžete se pokusit tomu alespoň předcházet. Pokud chodíte pravidelně do veřejných sprch, bazénů nebo do saun, je vhodné, abyste používali na nohy gumové pantofle (flip-flopy, žabky). Další dobrou radou je pravidelně používat sprej do bot. Zamezíte tím vzniku různým plísním uvnitř boty.

Jako poslední doporučení je pravidelná hygiena a čistota vašich nohou. Mykóza vzniká tam, kde je vlhko a jsou bakterie. Pravidelně pečujte o své chodidla a máte vyhráno.

Compare products

© 2016 Reckitt Benckiser – Všechna práva vyhrazena | Poslední aktualizace stránky 27 March 2018

Tato webová stránka používá ke zlepšení zkušeností uživatelů soubory cookie. Použitím této webové stránky souhlasíte s nastavením těchto souborů cookie. Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na naše zásady použití souborů cookie.

Každý z nás je vystavený riziku rakoviny. Přečtěte si těchto 20 příznaků, který skoro každý ignoruje.

Pokud Vás nedej bože rakovina postihne nebo někoho z Vašich blízkých, je dobré na ni být připravený. Budete tak vědět, co můžete od různách onecmocnění očekávat a bude pro Vás snažší zvítězit.

V tomto článku se Vám budeme snažit ukázat pár potřebných informací o rakovině.

Od příčin až po různé infekce a také konkrétní typy rakoviny, rizikové faktory a možnosti léčby. Možná to asi není zrovna příjemné číst takový článek, ale nikdo z nás neví, co ho čeká a je dobré znát aspoň pár základních informací.

Jak je známo, tak rakovina může propuknout kdykoliv a v jakémkoliv věku. Můžete i říci, že život je někdy až nespravedlivý a mnohdy mají rakovinu lidi, co si to ani nezaslouží. Tím nechci tvrdit, že tu jsou lidi, co by si rakovinu zasloužili. Rakovina začíná v momentě, když rakovinové buňky nekontrolovaně rostou a tlačí tak ven zdravé buňky.

Tělo pak není schopné se bránit a fungobat správným způsobe jak je zvyklé.

Avšak navzdory své hrůzné reputaci se rakovina dá vyléčit u většiny lidí. Ve skotečnosti mnoho lidí vedli plnohodnotný život, až po tom, když se vyléčili z rakoviny.

Rakovina není jen jedno onemocnění. Existuje mnoho typů rakoviny.

Například může začít v plicích, prsou, tlustém střevě a dokonce může i v krvi.

Typy rakoviny jsou si sice podobné, ale liší se ve způsobu a jak rostou a rozšiřují se.

Čím si jsou rakoviny podobně?

Buňky které jsou v našem těle mají za úkol vykonávat určitou úlohu. Buňky se rozděluji uspořádaným způsobem. Zemřou pokud se opotřebují a nebo poškodí. A na jejich mnísto přijdou buňky nové.

Rakovina nastává v momentě, když buňky začnou nekontrolovaně růst. Rakovinové buňly vytváří nové a ty rostou dále. Vytlačují tak nové zdrvaé buňky.

Vše je způsobeno v určité části těla, kde rakovina začala. Tím se může způsobit, že buňky se rozšíří dále do těla. Například rakovina plic může přejít i do kostí a růst dále. Pokud se rakovina takto šíří, říká se jí metastázovování.

Některé rakoviny rostou a rozčšiřují se až moc rychle a jiné rostou zase pomaleji.

To znamená, že na léčbu reagují odlišně.

Některé rakoviny se nejlépe léčí chirurgickým zákrokem a jiné reagují lépe na léky, nazývané chemoterapie. Ta však funguje v těle dočasně. Bakterie co si vytváří obranu na antibiotika, tak i rakovinové buňky si vytváří obranu na chemoterapii.

Po nasazení chemoterapie rakovina často ustoupí a poté se navrátí ve větší síle, kde chemoterapie už nereaguje a pacient umírá.

Por dosažení nejlepších výsledků se využívají dvě léčby. Pokud má někdo rakovinu, tak se nejprve zjistí o jaký druh se jedná. Onkologický pacient potřebuje léčbu, která funguje pro jeho druh rakoviny.

Většina rakovin vytváří bulka nazývaná nádor a nebo výrustek. ALe ne všechny bulky jsou výsledkem rakoviny. Lékaři si většinou odeberou vzorek, aby zjistili zda se jedná o rakovinu. Pokud se nebude jednat o rakovinu, tak se těmto bulkám říká „nezhoubné“

Naopak pokud budou rakovinotvorné, nazývají se „zhoubné“

Exituje druh rakoviny jako je leukémie (rakovina krve), která nevytváří nádory. Týká se to pouze krevních buněk lymfatického systému.

V jakým stadiu jde o rakovinu?

Lékaři též potřebují vědět, jak daleko se rakovina rozšířila od místa kde vypukla.

Možná jste už slyšeli, že rakovina byla v 1 nebo v 2 stádiu. Podle stádaia se lékař rozhodne pro způsob léčby.

Nižší stádium jako je 1 a 2 znamená, že rakovina se moc nerozšířila.

Vyšší čísla 3 a 4 znamená, že rakovina je už ve vyšším stádiu.

Nedělejte jen rutinní kontroly teď a potom. Hledejte příznaky na těle a nebo pozorujte detailní změny.

1. Funění/Krátké nádechy – typické pro rakovinu plic

2. Kašel + bolest hrudi – některé druhy rakoviny jako je plic a leukémie, způsobují těžký kašel. Bolest pak jde do hrudníku a pokračuje do ramen a rukou.

3.Horečka + infekce = může být příznak leukémie, protože buňky jsou zasažené přímo v kostní dřeni. Způsobuje, že krevní buňky jsou

zasžené přímo v kostní dřeni. Kestní dřeň tak tvoří už nemocné buňky.

4. Problémy s polykáním – souvisí s rakovinou jícnu

5. Bulky v lymfatických uzlinách – zvětšené uzliny poukazují na to, že systém mohl být napden rakovinou

6. Slabost/únava – může být příznakem různách onemocnění. Jak jste spali dost a stále se cítíte unavení, vyhledejte lékaře.

7. Větší krvácení – mohlo by znamenat, že krevní destičky jsou postižené a jedná se o leukémii.

8. Otoky a přibývání na břiše – ženy, co postihne rakovina vaječníků mívají opuchlé břicho.

9. Sytost + ztráta chuti k jídlu – příznak rakoviny vaječníku, ženy nepociťují hlad a jedí méně.

10. Bolest pánve + břicha – potenciálně znamená rakovinu vaječníků, jak jsme zmiňovali. Může to způsobovat i leukémie kvůli zvětšené slezině

11. Krev ve stolici – jde jednoznačně o kolorektální karcinom a znamená, že potřebujete bezodkladné lékařské vyšetření.

12. Neobyvklá ztráta na váze – v takovém případě by se mohlo jednat o rakovinu tlustého střeva. Vyskytuje se i vtedy, jak se rakovina dostala do jater.

13. Podážděný žaludek – křece, bolesti a nevolnost mohou být první příznaky

14. Červená a opuchlá prsa – jedná se o jasný příznak rakoviny prsou

15. Změny bradavek – taktéž příznak rakoviny prsou. Bradavaky jsou obrácené, ploché a nebo vybočují do stran.

16. Silná a bolestivá menstruace či výkyvy v cyklu – mohlo by se jednat o rakovinu dělohy

17. Opuchlá tvář – někteří pacienti s rakovinou plic tvrdí, že měli opuchlé tváře. Měli nádory na plicích a to blokovalo průtok krve v hrudníku a tváře.

18. Zanícená pokožka a bolest – může být první příznak rakoviny kůže. Obvykle karcinom bazálních buněk, melanom nebo karcinom dlaždicových buněk

19. Změna nehtů – může znamenat rakovinu plic, na špičkách nehtů nebo na kůži uvidíte hnědé skrvny. Bílé nehty jsou náznakem rakoviny jater.

20. Bolest v dolní části zad/pravá strana – častý příznak rakoviny jater. Tato bolest také může způsobovat rakovina prsou.

Leave a Reply