Způsobuje infekce dutinových dutin (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

TOP 10 potravin, které bojují proti zánětům a infekcím 4.92 / 5 ( 13 )

Med i citron jsou super na infekce i záněty. A co ještě? Mrkněte na náš článek.

Ve skutečnosti už Hippocrates kdysi řekl: „Nechte své jídlo být vaším lékem a váš lék je vaším jídlem.“

Výběrem správných jídel pomůžete velmi efektivně tělu pomoci se chránit před škodlivými mikroby a přirozeně ho posílit v boji proti infekcím. Existuje ve skutečnosti opravdu mnoho potravin, které bojují proti nemocem a infekcím. A právě tyto potraviny by měly být v kuchyni každého člověka a měly byste je jíst denně nebo jakkoliv pravidelně.

Zde je tedy 10 nejlepších potravin, které skutečně bojují proti nemocem a infekcím.

1. Zázvor na gastritidu

Akutní gastritida (neboli žaludeční chřipka) je velmi nepříjemný zážitek, způsobuje řadu nepříjemných příznaků jako třeba žaludeční nevolnost, průjem, bolesti hlavy, bolesti celého těla, žaludeční křeče, mírnou horečku, únavu a zvracení.

Mnoho lidí trpí gastritidou jako důsledkem virové infekce. Čtyři běžné viry, které zpravidla způsobují tento problém, jsou adenovirus, astrovirus, kalicivirus a rotavirus.

Při léčbě gastritidy je právě zázvor velmi účinný. Díky svým přirozeným protizánětlivým vlastnostem zázvor redukuje zánět v gastrointestinálním traktu. Zázvor je také přírodní antivirotikum, pomáhá tak efektivně bojovat proti viru, který způsobuje chřipku.

A jak zázvor v případě gastritidy používat?

 • Pijte zázvorový čaj dvakrát nebo třikrát denně. Pro přípravu čaje nastrouhejte kousek čerstvého zázvoru a vařte ho asi v 1 šálku vody cca 5 až 10 minut. Kvůli, přidejte med a citrónovou šťávu, pak pijte.
 • Můžete také žvýkat malý kousek čerstvého kořene zázvoru několikrát denně nebo si dejte zázvorové kapsle (pokud třeba máte s čerstvým zázvorem chutí).

2. Česnek na Candidu

Candidová infekce může mít vliv na kůži, ústa, močové cesty a pohlavní orgán. Může také způsobit žaludeční onemocnění, infekci kůže nebo kvasinky u žen, v závislosti na tom, kde dochází k nadměrnému růstu kvasinek. Infekce candidy pak může způsobit doce nepříjemné příznaky jako třeba intenzivní svědění a zarudnutí v daném místě.

K boji proti Candidě je česnek velmi účinný. Obsahuje několik složek, které pomáhají překonat růst Candidy a také nás chrání před kvasinkami a plísňovými infekcemi. Česnek má silné antibakteriální a antibiotické vlastnosti, které hrají klíčovou roli v procesu obnovy po infekci.

A jak česnek použít?

 • Pokud máte problémy s candidovou infekcí, na postiženou kůži aplikujte česnekový olej. Nechte působit 10 minut a poté opláchněte. Opakujte 2 nebo 3 krát denně. Pokud se jedná problém s candidou v ústech, můžete také použít česnekovou pastu (mletý česnek) na postižené oblasti.
 • Přidejte čerstvý česnek do vaší stravy. Ve skutečnosti je ideální rozžvýkat a sníst 2 stroužky česneku denně.
 • Můžete se také spolehnout i na různé doplňky z česneku. Obecné doporučení je konzumovat 600 až 900 mg těchto doplňků denně (ale raději konzultujte se svým lékařem příslušnou dávku).

3. Citron na bolest v krku

Bolest v krku je velmi častý a bolestivý problém. A právě virové, bakteriální nebo plísňové infekce mohou hodně přispět k nepříjemné bolesti v krku. Citrón je na toto velmi účinný. Poskytne vám rychlou úlevu od bolesti v krku a všech příznaků.

A proč zrovna citron? Citrony obsahují dvě sloučeniny nazvané kumarin a tetrazin – obě mohou pomoci bojovat proti několika patogenům. A Dále vysoká hladina vitamínu C v citronu působí jako antioxidant, který bojuje proti volným radikálům způsobujícím různé choroby v těle.

Jak citron použít?

 • Smíchejte šťávu z poloviny citronu a 1 čajovou lžičku medu do 1 šálku teplé vody. Pomalu popíjejte po celý den.
 • Můžete také kloktat v krku čerstvě vymačkanou citronovou šťávou zředěnou stejným množstvím teplé vody. Fajn kloktadlo.

4. Jogurt na leukoreu (vaginální výtok)

Leukorea, velmi častý problém u žen, se týká vaginálního výtoku, který se může objevit mezi menstruačními cykly. Leukorea je často spojena s hormonálními změnami v těle. Ale i různé vaginální infekce mohou také způsobit tento problém. Pokud se jedná o vaginální infekci, výtok je žlutý nebo zelený a je doprovázen nepříjemným pachem.

Na leukoreu je velmi účinný kvalitní jogurt. Ale nejen jogurt. Ty produkty, které v sobě mají „živé a aktivní kultury“ jsou účinné. Tyto živé kultury pomáhají udržovat růst plísní pod kontrolou produkcí kyseliny mléčné. Živé kultury také pomáhají zlepšit fungování imunitního systému, což mu umožňuje lépe bojovat s nemocemi a infekcemi.

Jak jogurt v tomto případě použít?

 • Pro vyřešení leukorei namočte tampon do čistého jogurtu s živými kulturami a vložte ho do pochvy po dobu 2 hodin. Udělejte to dvakrát denně.
 • Také jeste 2 až 3 šálky obyčejného jogurtu denně, dokud infekce zcela nezmizí.

5. Kajenský pepř na infekce dutin

K infekci dutin obvykle dochází kvůli viru způsobujícímu otoky a záněty dutin. Tento typ infekce je často vyvolán nachlazením a vede následně k hromadění hlenu, čímž se blokují dutiny. Tato infekce může způsobit spoustu nepohodlí, včetně příznaků, jako jsou bolesti hlavy, bolesti a citlivost nosu, bolesti v krku, kašel a horečka. Pro zmírnění příznaků infekce dutin je právě kajenský pepř velmi účinný. Pomáhá otevřít a čistit dutiny. Také zlepšuje imunitu, snižuje otoky, záněty a zlepšuje oběh.

 • Rozmíchejte 1 čajovou lžičku kajenského pepře v šálku horké vody. Můžete také strčit několik zázvorových kousků do horké vody, abyste ještě zvýšili efektivitu tohoto nápoje. Pijte jej 2 až 3 krát denně.
 • Případně můžete jíst směs 1 čajové lžičky kajenského pepře a medu několikrát denně. To je taky fajn.

6. Brusinky pro infekci močových cest

Infekce močových cest nastává, když jsou močový měchýř a jeho výstupní část infikovány bakteriemi. Léčení této infekce není snadné, způsobuje časté nutkání na močení, potíže s močením, pocit pálení při močení, změnu barvy moči, bolesti břicha, horečku, nevolnost i zvracení.

Pokud jde o léčbu infekce močových cest, jsou velmi užitečné právě brusinky. Tyto plody mají vlastnosti inhibující bakterie, což ve finále může krásně pomoci při potírání infekce (+ také zabrání opakovaným infekcím). Některé sloučeniny v brusinkách brání bakteriím dosáhnout stěn močové trubice a způsobit infekce močových cest.

 • Pijte 2 nebo 3 sklenice brusinkového džusu (bez cukru) denně. Pokud se vám nelíbí chuť brusinek, můžete šťávu smíchat s jablečným džusem a vypít ji.
 • Alternativně můžete jíst brusinkové doplňky (tabletky).
 • Jezte i sušené brusinky (také bez cukru).

7. Cibulová šťáva na infekce ucha

Ušní infekce mohou být velmi bolestivé a jsou často způsobeny bakteriemi nebo virem v prostřední části ucha. Vedle bolesti ucha mohou příznaky ušní infekce být: potíže se spánkem, bolesti hlavy, špatná odezva na zvuky, vysoká horečka a tekutina vytékající z ucha.

Při domácím ošetření ušní infekce je velmi účinná cibule. Cibule má antiseptické a antibakteriální vlastnosti, což může pomoci vyřešit tento problém.

 • Nakrájejte malou cibuli a dejte ji do misky.
 • Dejte do mikrovlnné trouby na několik sekund.
 • Nechejte ji vychladnout, potom vymačkejte cibulovou šťávu a zřeďte ji s trochou vody.
 • Do infikovaného ucha dejte 2 nebo 3 kapky šťávy.
 • Počkejte 5 minut a pak otočte hlavu a nechte ji pěkně vytéct z ucha ven.
 • Udělejte toto dvakrát denně.

8. Kokosový olej na problémy v ústech

Orální kandidóza, typ kvasinkové infekce, která se rozvíjí v ústech, způsobuje bílé léze, které se objevují na jazyku nebo jinde ve vnitřku úst. Tato infekce může způsobit zarudnutí, bolest, potíže s polykáním a ztrátu chuti. Kokosový olej může pomoci při potírání ústní infekce.

Obecně je kokosový olej na kvasinky opravdu dobrý. Obsahuje mastnou kyselinu se středně dlouhým řetězcem zvanou kyselina laurová, která kokosovému oleji dodává jeho antifungální a antibakteriální vlastnosti. Mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem mohou inaktivovat kvasinky, které jsou odpovědné za orální problémy. A to je super ne?

 • Aplikujte kvalitní nerafinovaný kokosový olej na vnitřní stranu úst a jazyka pomocí bavlněného tampónu 2-3x denně.
 • Zkuste také tzv. oil pulling – vyplachování úst olejem. Dejte 1 lžíci extra panenského kokosového oleje do úst a převalujte olej v ústech asi 15-20 minut a pak ho vyplivněte. Vypláchněte si pak ústa teplou vodou a zuby umyjte kartáčkem obvyklým způsobem.

9. Med pro respirační infekce

Infekce horních cest dýchacích jsou nakažlivé infekce nosu, hrdla, dutin, hltanu nebo hrtanu. Nejčastěji jsou identifikátory virem a rychle se šíří z jedné osoby na druhou. V některých případech však tyto infekce dýchacích cest mohou být způsobeny i bakteriemi nebo houbami. Řešení těchto infekcí nebývá snadné, způsobuje příznaky, jako je například rýma, kapání z nosu, kašel, bolest v krku, bolesti hlavy, svalové bolesti a potíže s dýcháním.

Můžete použít kvalitní med pro léčbu infekcí horních cest dýchacích. Ten je na tento problém opravdu perfektní. Vysoké množství živin a enzymů v medu pomáhá v boji proti virům, které způsobují infekce horních cest dýchacích. Med také účinně zabíjí určité druhy bakterií.

 • Přidejte 1 polévkovou lžíci kvalitního medu do sklenice teplé vody. Ne horké.
 • Přimíchejte 1/2 čajové lžičky mleté skořice.
 • Popíjejte to pomalu, dvakrát až třikrát denně.
 • Upozornění: Nedávejte med dětem mladším než 1 rok.

10. Černý čaj pro konjunktivitidu

Konjunktivitida, běžně známá jako zánět spojivek, je dráždivý a nepříjemný stav očí, který může být způsoben bakterií, virem nebo alergiemi. Způsobuje zarudnutí, svědění, zánět, slzení a pocity cizího těla v oku nebo pálení v očích. Hodně nepříjemná záležitost. Bez ohledu na to, zda je zánět spojivek způsoben bakteriální nebo virovou infekcí, je nakažlivý a průběh musí být kontrolován.

Černý čaj je skvělý pro ošetření očí se zánětem spojivek. Taniny v něm pomáhají efektivně snižovat svědění a zánět. Také různé bioflavonoidy v černém čaji bojují proti virovým a bakteriálním infekcím.

 • Připravte si šálek čaje pomocí 2 černých čajových sáčků. Vezměte čajové sáčky a umístěte je do chladničky po dobu 30 minut. Poté umístěte ochlazené, vlhké čajové sáčky na oči asi na 10 minut. Dělejte to takto několikrát denně.
 • Další možností je použít slabý roztok černého čaje pro vymytí očí 2 nebo 3 krát denně.

Velice často se stává, že chřipka či nachlazení přede až do akutního zánětu vedlejších nosních dutin. Většina nemocných však nepotřebuje specifickou léčbu.

Zánět dutin je infekční onemocnění, viry nejdříve infikují sliznici nosní dutiny, kde způsobí změny na sliznici. Více jak 90 procent virů prostupuje nejčastěji při kýchání, smrkání či kašli dále do vedlejších nosních dutin. V zánětlivém prostředí často pokrytém nosním sekretem se mohou uchytit bakterie a způsobit superinfekci. Čirý výtok po několika dnech zhoustne, zežloutne až zezelená, ovšem nemocní často cítí celkovou úlevu. Bakteriální zánět dutin, kdy sekret nepřestává ani po týdnu, se vyskytuje zřídka zejména u pacientů s imunitní nedostatečností.

Jako prevence zánětu vedlejších nosních dutin je možné očkování proti například proti chřipce. Dále se doporučuje omezit kontakt s nemocnými, nezdržovat se ve velkých kolektivech v chřipkovém období, dodržovat hygienu (časté umývání rukou). Nedoporučuje se pobyt ve studeném a větrném nebo suchém prostředí, proto je vhodné použití zvlhčovačů vzduchu například s vincentkou.

„Zánět dýchacích cest je časté onemocnění postihující všechny věkové skupiny“, říká praktický lékař Cyril Mucha a dodává: „Probíhají často v epidemiích, přenos je nejčastěji kapénkami nebo přímým kontaktem. Vyskytuje se obvykle v podzimních a zimních měsících. Inkubační doba je několik hodin až dva dny.“

„Rýma se projevuje ucpaným nosem, výtokem z nosu, dále pak svěděním, palčivostí v nose, sníženou schopností nebo úplnou ztrátou čichu, pocitem tlaku v oblasti kořene nosu. Zánět vedlejších nosních dutin se oproti tomu projevuje také bolestí v oblasti postižené dutiny a těžším průběhem nemoci,“ popisuje lékař.

Hromadění hlenu

Běžná rýma z nachlazení je nejběžnějším onemocněním a existuje jen velmi málo lidí, jejichž organismus se s ní během roku vůbec nemusí potýkat. Stres je jedním z faktorů, které též přispívají k možnému onemocnění. Při náhle vzniklém zánětu vedlejších nosních dutin dochází k otoku jejich sliznice. Řasinky sliznice nedokážou odstraňovat hlen a ten se v dutinách hromadí.

To je živnou půdou pro bakterie, které se zde množí. Objeví se hnisavý výtok z nosu zelenožluté barvy, horečka, otok tváří, bolesti hlavy, pocit tíhy a bolesti nad dutinami, bolesti zubů, uší, očí, tlak v lebce, potíže s dýcháním, ztráta čichu, celková únava a nevolnost. Pokud se špatně léčí, přechází v chronický zánět vedlejších nosních dutin, což může vést až k vleklým a častým zánětům horních cest dýchacích.

Antibiotika?

Mnoho lidí jako první možnost, jak řešit zánět dutin, napadnou antibiotika. Pokud ale jde o virový zánět a se nevyskytnou komplikace, jejich podávání se nedoporučuje. Zbytečné užívání antibiotik snižuje imunitu a schopnost bránit se dalšímu nachlazení. U rizikových pacientů nebo v případě, že se vyskytnou komplikace, je samozřejmě situace jiná.

„Pokud zánět dýchacích cest probíhá bez komplikací, nevyžaduje léčbu lékařem. Důležité je zdůraznit, že při zánětu dutin většinou nebývají, zejména ze začátku, nutná antibiotika. Spíše je důležité udržování průchodnosti nosu, tzv. dekongestivy (léky snižujícími otok sliznic), která jsou buď v kapkách, nebo tabletách,” vysvětluje MUDr. Mucha a dodává, že není ani tak důležitý klid přímo na lůžku, ale spíše pobyt v teple a prevence prochladnutí zejména hlavy.

Pneumokokové nákazy

Původcem pneumokokových onemocnění jsou bakterie, které mohou způsobit zánět průdušek, zápal plic, zánět obličejových dutin a středouší, zánět mozkových blan až sepsi.

Na této stránce jsou odborně garantované informace o pneumokokových nákazách – popis, zdroj nákazy, příznaky a ochrana a prevence. Můžete se také přímo objednat na očkování proti pneumokokovým nákazám v některém z očkovacích center.

Pneumokokové infekce jsou jedny z nejčastějších onemocnění v lidské populaci a mají velmi různorodý průběh od lehkých respiračních onemocnění, přes záněty dutin a středouší až po těžké zápaly plic a mozkových plen. Nemoc se šíří vzduchem od infikovaných osob, které nemusí mít žádné projevy onemocnění. (↑)

Zdroj nákazy

Infekce se přenáší vzdušnou cestou, nebo vzniká jako vnitřní infekce u bacilonosiče, u kterého umožnil oslabený imunitní systém vytvoření vhodných podmínek pro pomnožení a invazi této bakterie. Původcem pneumokokových onemocnění jsou bakterie Streptococcus pneumoniae, které bezpříznakově žijí v nosohltanu zdravého člověka. Mohou proniknout do dalších částí těla a způsobit řadu onemocnění. (↑)

Příznaky pneumokokové infekce

Pneumokokové infekce mají prudký začátek s vysokou horečkou, dráždivým kašlem, bolestí na hrudníku a dušností. Může vzniknout zánět průdušek, zápal plic, zánět obličejových dutin a středouší, původce může proniknout do krve a způsobit i zánět mozkových blan či sepsi. Léčba probíhá antibiotiky, rezistence vůči nim se však zvyšuje. Nejvíce ohroženy jsou děti do 5 let, chronicky nemocní a starší lidé. Složitost a komplikace pneumokokové infekce spočívá v tom, že ji způsobuje několik odlišných typů pneumokoků (známo cca 90 typů). (↑)

Ochrana a prevence

U rizikové skupiny dětí bylo zavedeno pravidelné nepovinné očkování, které výrazně snížilo výskyt invazivních pneumokokových onemocnění v této skupině. Očkování proti pneumokokům je navíc doporučeno osobám s chronickým onemocněním a seniorům. Zápal plic patří k nejčastějším komplikacím základního onemocnění (hypertenze, cukrovka, astma apod.) a příčinám úmrtí nejen seniorské populace. Dospělou populaci je možné očkovat proti invazivním pneumokokovým infekcím bez omezení z hlediska věku. (↑)

Cena očkování a aktuálně dostupné vakcíny

Upozornění: Rozhodnutí ohledně vhodného očkování patří plně do kompetence odborníků. Odbornou konzultaci Vám poskytnou lékaři v centrech Očkování a cestovní medicíny Avenier.

75 letá pacientka udává před cca 8 lety aplikaci Prevenaru, zda nyní přeočkovat pneumo, či jaký postup by jste doporučili. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pane doktore,

ideální z hlediska ochrany proti pneumokokům u pacientky v tomto věku je kombinace obou dvou typů vakcín. Po očkování vakcínou Prevenar 13 lze jistě po 8 letém intervalu po podání vakcíny Prevenar 13 podat k rozšíření sérotypového pokrytí vakcínu Pneumo 23.

Posílám Vám níže pro přehled současné stanovisko odborníků České vakcinologické společnosti k očkování proti pneumokokům u seniorů a chronicky nemocných osob. Imunokompromitovaní jedinci a lidé proti pneumokokům dosud neočkovaní by měli být po dosažení 65 let věku přeočkováni 13valentní konjugovanou vakcínou (PCV13) a s odstupem 2–6 měsíců i 23valentní polysacharidovou očkovací látkou (PPV23) k rozšíření spektra pokrytých sérotypů a navýšení imunitní odpovědi. Osoby starší 60 let, které byly v minulosti očkovány PPV23, by měly s odstupem více než jednoho roku, ale maximálně do pěti let, dostat PCV13. Ti, kteří byli před 65. rokem věku očkováni PPV23, by po dosažení 65 let měli být s odstupem nejméně jednoho roku přeočkováni PCV13 a následně, opět s odstupem 2–6 měsíců, i PPV23. Celková doba od původního očkování PPV23 (před 65. narozeninami) až do opětovné vakcinace pomocí PPV23 by měla být nejméně pět let (kvůli snížení rizika hyporesponzibility při opětovném podání polysacharidové očkovací látky).

Chtěla jsem se informovat ohledně vhodnosti očkování proti pneumokokům. Jedná se o moji maminku, které je 78 let, má ICHS, artrózu, je po TIA a celý život pracovala ve zdravotnictví. Nikdy nebyla očkována ani proti chřipce. Vloni prodělala chřipku s těžším průběhem, tak letos zvažujeme očkování. Ještě jsem se chtěla poradit ohledně mé dcery. Je jí 16 let, má astma, letos již měla dvakrát ATB pro sinusitidu, je sledována na revmatologii pro artralgie s pozitivním ANA screeningem. Doporučili byste u ní očkování?

Doporučujeme očkování proti chřipce a invazivním pneumokokovým infekcím Vaší mamince. Zároveň bychom oběma doporučili očkování proti sezónní chřipce, a to každý rok.

Chtěla bych se zeptat na doporučená očkování pro sedmiměsíčního kojence. Rádi bychom vycestovali do USA (Hawaii) a zajímalo by mě, zda je bezpečné pro takto malé dítě vycestovat.

Dlouhý let v uzavřeném letadle se suchým studeným vzduchem a přítomností desítek nosičů různých patogenů, které se přenáší vzdušnou cestou, není pro dítě do dvou let příznivé prostředí. Můžete mít štěstí a vše proběhne v pořádku, ale taky nemusíte. Tak malé děti ještě nemají dostatečně vyzrálý imunitní systém a navíc nejsou kompletně očkovány ani proti základním nemocem. K „povinnému“ pravidelnému očkování lze jinak pro tak malé dítě doporučit vakcíny proti pneumokokům (zdarma) a meningokokům (za úhradu).

Může se vakcína podávat zároveň s jiným očkováním, např. TBC nebo pneumokokem?

Simultánní očkování dvěma vakcínami v jeden den je poměrné běžné, každá se však aplikuje do jiné končetiny. Vždy je nutné individuálně situaci zvážit. Například Vámi uvedená vakcína proti TBC nepatří k těm, u kterých by se koaplikace s jinou očkovací látkou běžně prováděla. U vakcíny proti pneumokokům je to na druhou stranu nejen běžné, ale v ně kte rých případech dokonce doporučované kvůli lepší protilátkové odezvě, např. současné podání s chřipkovou vakcínou.

Jaká doporučujete očkování pro destinaci USA – pro cestu napříč z New Yorku přes Pensylvánii, Ohio, Illinois, Nebrasku, Utah do Kalifornie (Los Angeles, San Francisco), cestování vlakem, metrem. Cestu plánujeme v červnu, s cestovní kanceláří, noclehy v hotelu a ve vlaku, osoby ve věku 40 a 65 let.

Základem pro očkování i do vyspělých zemí je vakcinace proti virové hepatitidě A + B. Abyste byla chráněná před cestou, je třeba dostat dvě dávky v rozmezí jednoho měsíce. Třetí dávka se dává za půl roku a zajišťuje dlouhodobou až celoživotní imunitu. Pro mladší osobu můžeme doporučit ještě vakcínu proti meningokokové meningitidě, pro starší ve věku 65 let proti pneumokokové infekci. U obou bude postačovat před odjezdem jedna dávka. Pokud pojedete v chřipkové sezóně, bude vhodné očkování i proti této nemoci. Ideální je s očko‑ váním začít cca šest týdnů před odjezdem.

Zánět vedlejších nosních dutin – příznaky a léčba doma. Zánět vedlejších nosních dutin u dětí a dospělých

Většina lidí s chladnou tvářízánět dutin, které mohou někdy proměnit v vážné nemoci – zánět vedlejších nosních dutin nebo pohledů :. zánět vedlejších nosních dutin, zánět vedlejších nosních dutin, ethmoiditis, atd Zamysleme se, co je zánět vedlejších nosních dutin a jak ji léčit?

Co je zánět vedlejších nosních dutin

Infekční-zánětlivé chronické nebo akutníadnexální onemocnění nosních dutin často nazýván zánět vedlejších nosních dutin. Zánět současně má vliv na epitel sliznice některého z vedlejších nosních dutin (sinusitida). Tento proces může způsobit alergie, může stále ještě nastat jako komplikace bakteriálních, plísňových nebo virových infekcí. Obvykle, zánět vedlejších nosních dutin často doprovází rýmy, takže toto onemocnění je také nazýván rinosinusitida. V závislosti na umístění zánětlivého procesu jsou následující typy onemocnění:

 • etmoidit – patologický proces, který se vyskytuje v nosní sliznici, která se nachází v ethmoid;
 • sphenoiditis – infekce klínové dutiny;
 • sinusitida – zánět vedlejších nosních dutin vícenásobných horních;
 • sinusitida – zánět nosní čelní dutiny.

Zánět vedlejších nosních dutin – příznaky a léčba jeho odlišnýza předpokladu, že nějakou formu onemocnění: akutní nebo chronickou – onemocnění komplex. Toto rozdělení způsobené změnou délky trvání onemocnění. Léčba akutního typu trvá 2 měsíce, ze chronickým onemocněním může být dlouhá doba, aby se zbavili, ale při prvním chladu bude vracet. Chronická alergická forma často čelí lidé se slabým imunitním systémem.

Sinusitida – Příznaky

Zánět sliznice nosních dutin doprovázenedém. Žlázy začnou aktivně produkují velké množství hlenu, který, když přetížení ve vedlejších nosních dutin nosních dutin kondenzují. Sine přičemž plně čistit přestat, což má za následek narušil přirozenou ventilací a dojde nedostatek kyslíku. V paždí vzniknout příznivé podmínky pro růst podmíněně patogenních flóry, která způsobuje infekční proces. V závislosti na distribuci a vytváří sinus infekce – příznaky, je důležité vědět všechno – evidentní:

 • výtok z nosu;
 • rychlá únava;
 • slabost;
 • bolest hlavy (Cephalalgia);
 • ztráta chuti k jídlu;
 • zvýšením teploty;
 • poruchy spánku.

Lokální příznaky zánětu vedlejších nosních dutin:

 • ztráta čichu;
 • zduření nosní sliznice a rýma;
 • kýchání, kašel;
 • obtíže při dýchání nosem;
 • suchost nosní epitel.

Akutní zánět vedlejších nosních dutin

Hranice mezi normální a příznaky akutníbakteriální forma nemoci se provádí v závislosti na intenzitě příznaků. Akutní zánět vedlejších nosních dutin se opakuje známky normální, ale jeví jako ostřejší. Pacienti v léčbě této formy nemoci mohou potřebovat odbornou pomoc, protože domov nemoci nebude fungovat, jak se zbavit. V akutní zánět vedlejších nosních dutin obtížné dýchání, tam je porušením čichu a může ještě nastat:

 • pocit tlaku kolem očí;
 • horečka nízké teploty;
 • podrážděnost;
 • únava;
 • plýtvající výtok z nosu;
 • silná bolest.

chronický zánět vedlejších nosních dutin

Symptomy chronického stádia doprava neboLevá zánět vedlejších nosních dutin zahrnují všechny známky akutní fázi onemocnění. Toto onemocnění se považuje, pokud chronické příznaky přetrvávají déle než nemoc osmi týdnů, obvyklé metody léčby jsou neúčinné nebo toto zhoršení předcházela jiné zánětlivé onemocnění nosní dutiny. Příznaky sinusitidy podobným způsobem jako na první projevy akutní fáze zánětu vedlejších nosních dutin onemocnění: bolesti hlavy. Chronický zánět vedlejších nosních dutin je doprovázeno následující příznaky:

 • suchý kašel, horší v noci;
 • hojné sekrety – může být sliznice, hnisavý, sporý;
 • potíže s dýcháním a těžká překrvení nosní sliznice – na základě formy onemocnění, může být jednostranné i oboustranné;
 • bolestivé pocity po celém těle.

Příznaky zánětu vedlejších nosních dutin

Zánět vedlejších nosních dutin,nastane, když komplikace chřipky, spála, spalničky, nazvaný zánět vedlejších nosních dutin. Kromě obecných příznaků intoxikace, pacient znepokojen bolesti ve tvářích a na oblast postiženou dutinu, vyzařující do chrámu, čelo nebo horní čelisti s bolestivou na pohmat jen intenzivnější. Tam jsou takové rané příznaky zánětu vedlejších nosních dutin:

 • to stane se nemožné dýchat nosem;
 • Objeví slzící oči;
 • Při katarální zánět vedlejších nosních dutin trpí kalné a viskózní serózní výtok;
 • noční kašel;
 • prohlásil otok;
 • tam je často nárůst teploty;
 • je horečka.

Přední – symptomy

Zánět vedlejších nosních dutin frontální tekoucítěžší než jiné typy zánětu vedlejších nosních dutin, se nazývá zánět vedlejších nosních dutin. Pacienti s trpět nesnesitelnou intenzivní bolest hlavy. Při nahromadění hnisu bolesti hlavy zintenzivňuje, že ji oslabuje po vypuštění vedlejších nosních dutin. Pokud je nemoc nevyléčí včas, může se rozvinout komplikace – zánět mozkových blan. Toto onemocnění je zánět vedlejších nosních dutin – její příznaky jsou známé – se vyznačují:

 • bolest očí;
 • závažné otoky sliznic;
 • horečka;
 • obtíže s dýcháním;
 • otok oblasti obočí;
 • hojný.

Sphenoiditis – Příznaky

Zánět klínové dutiny je vzácnýv lékařské praxi, tzv sfenoiditom. Obecně platí, že tato choroba je doprovázena léze čichová dutin. Klinické onemocnění se projevuje bolestmi v mozkovém zásuvky regionu, krku, hlavy a očí. Nemoc může mít vliv na optické nervy, což způsobuje zhoršené vidění. Toto onemocnění je sphenoiditis – zde je nutné určit příznaky s lékařem – evidentní:

 • otok přední stěny klínové sinu;
 • cítit nepříjemný zápach;
 • zvýšením teploty;
 • hnisavé sekreci hlenu hojné;
 • celková slabost.

Zánět vedlejších nosních dutin – Léčba

Dojde-li k zánětu,sinus mnozí zájem na otázku: Jak léčit zánět vedlejších nosních dutin? U pacientů mírné a mírné onemocnění nepotřebují hospitalizaci, všechny zdravotnické úkony jsou prováděny pod dohledem odborníka. Léčba závažné záněty vedlejších nosních dutin u dospělých vyžadují pravidelné ústavní léčbu. To může vypadat například takto:

 • jmenovaní protihorečné (Nurofen) pro snížení teploty;
 • Příjem antihistaminika v přítomnosti alergií;
 • jmenovat vasoconstrictor spreje nebo léky k odstranění otoků;
 • předepsat antibiotika, pokud existuje podezření na zánět vedlejších nosních dutin;
 • Dítě rýma jmenovat aerosoly (beklometazonem flutikason);
 • v chronické fázi používá fyzioterapie a lázeňské léčby;
 • chirurgie může být přítomnost hnisu.

Co dělat v sinus

Často kvůli zánětu a otoku nosní sliznicehromadění hlenu, který způsobuje rozvoj těchto komplikací nachlazení jako zánět vedlejších nosních dutin. Jak léčit chronické zánět vedlejších nosních dutin? Chcete-li dosáhnout dobrých výsledků, léčba u dospělých by měly být prováděny pouze pod dohledem otolaryngologist. Lékař může diagnózu a stanovit přítomnost zánět vedlejších dutin nosních pomocí rhinoskopie, X-ray, MRI, ultrazvuk. Schéma léčby exsudativní zánětu vedlejších nosních dutin zahrnuje použití:

 • antibiotika;
 • vazokonstrikční kapky;
 • Tablety sekretoliticheskim a Mukolytické akce;
 • glukokortikoidy;
 • neúčinnosti léčby drogové závislosti jmenovaný propíchnutí – propíchnutí a zasunutí jehly do čelistních dutin s odstraněním hnisu a následuje promytí se speciálním roztokem.

Přední – léčba

V případě, že je zánět čelní dutiny mnoho pacientů se zajímají, jak zacházet s zánět vedlejších nosních dutin. Typicky je účinná léčba onemocnění se provádí v nemocnici konzervativně:

 • jmenovaný vazokonstrikční kapky (Naphthyzinum, Tizin) a nosní spreje (Kameton, BIOPAROX);
 • Akutní forma léčen antibiotiky (cefazolin, Sporideks, amoxicilin);
 • užívajících antihistaminika (Suprastin, Tavegil);
 • pro léky proti bolesti používané homeopatie (Sinupret, Sinuforte);
 • mohou být použity v vytápění domácností rýže.

Ethmoiditis – léčba

Zánět sliznice nosu a ethmoidethmoiditis často se vyskytuje u dospělých nebo u dětí předškolního věku. Rodiče s zvědaví, jak léčit zánět vedlejších nosních dutin, aby se zabránilo dalším komplikacím. Chcete-li plně zotavit z ethmoidal onemocněním, by měl okamžitě po stanovení diagnózy zahájit komplexní léčbu. Ethmoiditis – úprava se provádí pouze pod dohledem lékaře – zahrnuje použití:

 • kombinované speciální přípravky (Rinofluimutsil);
 • vasoconstrictive kapek (xylometazolin);
 • turundas bavlny napuštěné speciálním roztokem adrenalinu;
 • antihistaminika (Tsetrin, Aerius);
 • UHF v postižené oblasti;
 • antibiotika (cefixim) přiřazena při bakteriální povahu choroby;
 • rozprašovač se speciálním roztoku léčiva.

Zánět vedlejších nosních dutin Léčba lidových opravné

Mnoho sick sinus zánět nenívždy obrátit o pomoc odborníky. Snaží se opravit jakékoliv známky špatného nemoc, zatímco přemýšlel, co léčit zánět vedlejších nosních dutin v domácnosti. Obecně se léčení začíná s nosním výplachu. Chcete-li to provést, použijte stlačeným vzduchem nebo konvenční plastové spreji, který je naplněn fyziologickým roztokem. Pro mytí je nutné ohnout do vany a vylít obsah do jedné z dutin. Existuje mnoho způsobů, jak léčit zánět vedlejších nosních dutin lidových receptů:

 • zbavit se chronické formy onemocnění by měla být 3 krát denně po dobu dvou týdnů k jídlu půl šálku medu s brusinkami;
 • léčba zánětu vedlejších nosních dutin zahrnuje žvýkání malé kousky voštin;
 • Inhalační podání s vařenými brambory, které jsou nezbytné k hníst a dýchat na jeho páry, zakryl si hlavu s ručníkem.

Leave a Reply