Zpívala kung ta houbovou infekci (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Ganoterapie

Ganoterapie je alternativnГ­ lГ©ДЌebnГЅ proces, kterГЅ pouЕѕГ­vГЎ Ganodermu jako efektivnГ­ formu pЕ™Г­rodnГ­ch lГ©ДЌebnГЅch schopnostГ­ lidskГ©ho tД›la.

Již tisíce let je Ganoderma v Číně uctívaná jako „Královna Rostlin“. Je na prvním místě mezi mnoha čínskými léčivými rostlinami, díky svým detoxikačním a čistícím účinkům v těle, obnovující rovnováze a také díky posilování imunitního systému a ucelování buněk.

Informace zde uvedenГ© jsou vГЅЕ€atkem z broЕѕury napsanГ© vГЅznamnГЅm specialistou ganoterapie, Dr. Lim Siow Jinem, absolventem TechnologickГ©ho Institutu v Indii. BД›hem svГЅch studiГ­ rozvinul svЕЇj horlivГЅ zГЎjem o houby a jejich vliv na lidskГ© zdravГ­. ProvГЎdД›l vГЅzkum a vД›deckГ© analГЅzy rЕЇznГЅch druhЕЇ vГ­ce jak 10 let. DoporuДЌenГ© uЕѕГ­vГЎnГ­ je proto podloЕѕeno jeho mnohaletГЅm vГЅzkumem Ganodermy.

Tato strГЎnka je urДЌenГЎ k vГЅДЌtu informacГ­ k ГєДЌinkЕЇm Ganodermy v lidskГ©m tД›le pro vЕЎechny ty, kteЕ™Г­ chtД›jГ­ a potЕ™ebujГ­ zlepЕЎit svГ© zdravГ­ skrze mimoЕ™ГЎdnГ© vlastnosti Ganotherapie.

Toto je neocenitelnГЅ prЕЇvodce pro vЕЎechny uЕѕivatele Ganoterapie a takГ© pro ty, kteЕ™Г­ plГЎnujГ­ zaДЌГ­t s touto formou terapie.

RG – Reishi Gano

– Astmatici a pacienti se ЕѕaludeДЌnГ­mi problГ©my, uЕѕГ­vajГ­ kapsle aЕѕ po snГ­dani

– 1 pГЎr odpoledne

– problГ©my se spГЎnkem

– bolestivГЎ a strnulГЎ zadnГ­ ДЌГЎst hlavy

– bolesti hlavy (trvajГ­cГ­ 2-10 dnГ­)

– po uЕѕitГ­ 90 kapslГ­ bude reakce slГЎbnout

– konzumujte vГ­ce zeleniny a ovoce

– nepЕ™etД›Еѕujte se v prГЎci

– motГЎnГ­ hlavy pЕ™i rychlГ©m vstГЎvГЎnГ­

– rychle se unavГ­

– reakce se zmГ­rnГ­ po konzumaci 1. dГіzy

– oslabenГ© tД›lo, kterГ© se rychle unavГ­

– ruce a chodidla trochu napuchnou

– kondice se zlepЕЎГ­ po tГЅdnu

– konzumujte vГ­ce zeleniny a ovoce

– mД›nГ­cГ­ se menstruace

– koupejte se v teplГ© vodД›

– postiЕѕenГ© mГ­sto je horkГ©

– starГ© zranД›nГ­ Гєponu je citlivГ©

– slabost v Гєponu nebo celkovГЎ tД›lesnГЎ slabost

– bolest na hornГ­ levГ© stranД› paЕѕe

– posiluje srdeДЌnГ­ ДЌinnost

– bolest na hrudi

– zДЌervenГЎnГ­ tvГЎЕ™e na 2-3 dny

– vyhnД›te se alkoholu

– znecitlivД›lГ© ruce a nohy po rГЎnu

– pЕ™i Е™Г­hГЎnГ­ se vyskytuje hoЕ™kГЎ chuЕҐ v krku

– nepЕ™Г­jemnГЅ pocit v Еѕaludku

– prЕЇjem nebo nachlazenГ­

– oteklГЎ a natrhlГЎ kЕЇЕѕe na zasaЕѕenГ©m mГ­stД›

– Ganoderma mЕЇЕѕe snГ­Еѕit bolest

– konzumujte mГ©nД› ДЌervenГ©ho masa

– obДЌas dojde ke zvracenГ­

– nateklГ© nohy a ruce

– po rГЎnu bolest chodidel

– obДЌas vypadГЎvГЎnГ­ vlasЕЇ

– bolest v oblasti ledvin

– vyvarujte se syntetickГЅch nealk. nГЎpojЕЇ a slanГЅch jГ­del

– neseДЏte pЕ™Г­liЕЎ dlouho

– vЕ™edy na Гєstech nebo dГЎsnГ­ch

– snadno se nachladГ­

– obliДЌej, oДЌi a nehty jsou ЕѕlutГ©

– pocit plnosti bЕ™icha

– vyvarujte se namГЎhavГ© prГЎce nejmГ©nД› 2 mД›sГ­ce

– rychle se unavГ­

– obДЌas dochГЎzГ­ k tЕ™esu rukou

– obtГ­Еѕe se spanГ­m

– po probuzenГ­ se ДЌlovД›k cГ­tГ­ svД›Еѕe

– pЕ™istupujte k vД›cem jednoduЕЎe

– takГ© zapЕ™Г­ДЌinД›nГЎ neurГіzou

– jiЕѕ po 2 tГЅdnech snadnГ© usnutГ­

– zvГЅЕЎГ­ se chuЕҐ k jГ­dlu

– horkГ© klima, ale i nГ­Еѕiny mЕЇЕѕou rozbД›hnout zГЎnД›t

Splněný sen sopranistky Lenky Graf

Sopranistka Lenka Graf je krásná, má skvělou rodinu, manžel ji miluje, hudba ji provází již od dětství, střídavě žije na Floridě a v Čechách a teď si plní svůj sen. Vydává své první CD. „Moje dvě děti, manžel Aleš a hudba, to je pro mě LÁSKA VĚČNÁ, proto jsem takto pojmenovala své album a jmenuje se tak i jedna z písní alba.“

Žít většinu roku na Floridě a zbytek v Čechách notně zkomplikovalo nahrávky ve studiu. Lenka natočila první dvě, tři písně a odletěla do Ameriky. Tady se zatím nazpívaly sbory, dotočily nástroje a ona pak přes moře posílala připomínky. Pak přiletěla před Vánocemi a album dozpívala. Vše se opakovalo a nakonec se album dokončovalo společně až červnu.

Na výběru devíti skladeb se podílel Martin Hrdinka, který je také producentem CD. Ten se ke spolupráci a obsahu CD vyjádřil: „Je to cross mezi operou a popem. Je to nejtěžší obor. Spojit to a nenaštvat fajnšmekry z obou táborů, to je umění. Není mnoho umělců, kteří se tomu na světě věnují, u nás je jen pár lidí, co se o to pokoušejí. Lenka to zvládla skvěle a myslím, že tím osloví mnoho posluchačů.“ podělil se o dojmy Martin Hrdinka.

Hudba Lenku provází již od mala, hrála od 6 let na klavír, zpívala v řadě sborů, studovala klasický zpěv, vystudovala hudbu a bohemistiku na PF UJEP, ale také metodiku klavírní hry na Metodickém centru HAMU. Stejně intenzivně studuje hudbu a zpěv i v USA. Navštěvuje State College of Florida v programu CCD a soukromé hodiny zpěvu. Zpívala v profesionálním sboru Gloria Musicae a vyhrála 1. místo v celonárodní soutěži NATS na Floridě, postoupila do širšího kola v Alabamě.

A co nám k novému CD prozradila Lenka Graf?: „Crossover se mi líbí, je to v podstatě křížení dvou žánrů, v tomto případě popu a klasické hudby. Vždy jsem zpívala spíš klasiku, operní árie, ale tyto skladby mě oslovily a zdají se mi i přijatelnější pro posluchače. Všechny texty jsou české, texty ke skladbám psali pan Radim Vaněk a pan Eduard Krečmar.“

Není bez zajímavosti, že na CD se podílelo dalších 7 zpěváků, mj. Šárka Marková a Kateřina Nováková a jsou na něm i dva duety a například skladby z repertoáru Freddieho Mercuryho nebo Bee Gees. O texty se postarali Eduard Krečmar a Radim Vaněk, její zpěv hudebně doprovázel výběr skvělých muzikantů.

Za kmotra si Lenka Graf vybrala houslového virtuosa Jaroslava Svěceného. „S Jarouškem se známe z Prague Business Clubu. Je to mimořádná osobnost a zároveň je i velmi milý, vystoupil na některých z adventních koncertů, které jsem pořádala a proto mě napadlo ho oslovit. Vážím si toho, že souhlasil.“ dodala Lenka.

A slovy chvály nešetřil ani sám kmotr: „Lenka hudbu dělá sice jako své hobby, ale na profesionální úrovni. Stále na sobě pracuje a zpívá moc pěkně klasický repertoár i multižánrové věci. S ní a jejím manželem Alešem jsme několik let přátelé. To byl důvod, proč jsem kmotrovství s radostí přijal.“ prozradil Jaroslav Svěcený.

Lenka se ale nevěnuje jen hudbě. Je zakladatelkou Nadačního fondu Energie pomáhá, spolupracuje s Ústeckou komunitní nadací, organizuje především Adventní koncerty, hlavně s cílem pomoci potřebným. Zpívala na koncertech v ústeckém divadle například se Štefanem Margitou, Evou Urbanovou nebo Danielem Hůlkou.

Slavnostní křest přišli s Lenkou oslavit její přátelé, kolegové i další VIP osobnosti např. Yvetta Blanarovičová, Vašo Patejdl, Martin Hrdinka, Richard Tesařik, Natalie Ruden, Eduard Krečmar, Alice Abraham, Roman Vojtek, Jadran Šetlík, Alexander Hemala nebo Miloš Skalka.

Foto: archív Lenky Graf

Nový komentář

Zajímavá žena i krásná žena s vynikajícím hlasem.

Doporučujeme

Kulinářské čtenářské shledání: Testovali jsme kuchyňský robot Tefal Tématem našeho posledního kulinářského setkání v Tančící kuchyni byly slané a sladké recepty, které pro nás připravila naše kolegyně Elly Kolaříková alias Bohyně kuchyně. Chutné pokrmy jsme připravovali za pomoci nového šikovného kuchyňského robotu QB307538 Wizzo od společnosti Tefal.

Kolagenový gel nebo prášek? Pomůžeme vám si vybrat ten správný pro vás Na trhu najdete množství přípravků s obsahem kolagenu, od krému, gelu, pilulky po injekci. Kolagen může pocházet z různých zdrojů, nejčastěji se využívá vepřový kolagen.

Máte problémy s dásněmi? Vsaďte na novinku Zendium BIOGUM Pokud máte citlivé dásně, se kterými často řešíte problémy, pak máme pro vás velmi dobrý tip.

Dopřejte svým oknům jarní kúru Jaro pomalu klepe na dveře. Pokud plánujete, co všechno byste letos na jaře měli stihnout, nezapomeňte také na údržbu oken. I když máte třeba jen pár let stará okna, i ony potřebují pravidelnou údržbu, aby zůstaly krásné a dlouho dobře sloužily.

Pojďte s námi testovat NaturGyn Scarlett! Problematika vulvovaginálního diskomfortu, mykóz a kvasinkových vaginálních infekcí jsou nejčastější typy potíží, s nimiž ženy navštěvují svého gynekologa. K úspěšné léčbě může pomoci i bylinné vaginální tělísko NaturGyn Scarlett.

Detox smoothie: Okurka vás pročistí, banán zase nakopne! Volá vaše tělo po jarním detoxu nebo jenom hledá ztracenou energii? Pokud ano, zbystřete. Poradíme, jak na únavu, trávicí potíže i regeneraci. Recept je jednoduchý. Každý den jedno smoothie plné vitamínů. Výběr ingrediencí při očistné kúře přitom hraje hlavní roli.

JARO JE TU! IDEÁLNÍ ČAS POMÝŠLET NA STŘEŠNÍ FOTOVOLTAIKU Venku se konečně otepluje, dny se prodlužují, slunce svítí a majitelé střešních fotovoltaických panelů si mnou ruce, protože jim právě začíná sezóna opravdu levné elektřiny.

Blíží se pylové alergie, buďte na ně připravení Těšíme se na jaro, na teplé sluneční paprsky a na rozkvetlé stromy. Pro pylové alergiky ale nastává náročné období. Pyl, který se přenáší vzduchem, aktivuje jejich alergické reakce. Pokud se tento problém týká i Vás, jistě tyto situace znáte. Ucpaný nos, podrážděné sliznice, kýchání, zarudlé červené oči, ztížené dýchání. Sledujete pylové zpravodajství, jak je na tom pyl stromů či rostlin, který Vám nedělá dobře.

Komerční tipy

Tajný návod, jak vyprat hromady prádla za poloviční čas Nemáte čas čekat dlouhé hodiny, až vaše pračka vypere prádlo v běžném režimu? Pomohou vám nové technologie, kterými jsou vybaveny nejnovější pračky. Dokážou prádlo vyprat až o 50 % rychleji.

Dobrým spánkem nejen proti jarní únavě – 4 tipy na super matrace Spánek je něco, co nám přijde zcela automatické, pro řadu lidí v dnešní době dokonce ztrátové. Přitom spánek je pro naše tělo základní regenerační proces, pokud spíme málo nebo špatně, odrazí se to na větší únavě během dne. A tak je třeba dbát na kvalitu spánku a mít dobrou „výbavu pro spánek“ – dobrou postel a především matraci.

La Mer: nová dubajská pláž plná zábavy Dubajské pláže vždy patřily k ikonám města. Nyní mají turisté možnost relaxovat na jedné úplně nové. Na turisty na ní čekají desítky barů, restaurací a možností rodinné zábavy.

Naučte se před spaním vypnout mozek, jinak si zaděláváte na potíže Přijdete po stresujícím dni z práce domů a jste opět v jednom kole. Když už máte konečně chvilku čas, doháníte, co jste během uplynulého týdne nestačili. Zní vám to povědomě?

3 nejlepší místa pro jarní lyžovačku Jaro klepe na dveře a sněhová pokrývka se pomalu vytrácí. Vy jste si ale ještě nestihli pořádně zalyžovat, co teď? Nezoufejte!

Testovali jsme v redakci Ceresit RE-NEW pro obnovu silikonových spár Úklid domácnosti je naším aktuálním tématem. Pokud děláte generální úklid koupelny nebo toalety, pak se musíte podívat i na spáry mezi dlaždicemi a na silikonové spáry mezi dlaždicemi a vanou nebo umyvadlem.

Snadné a rychlé mytí oken s Clinem 2v1 Shine&Protection. Pojďte testovat! Blíží se Velikonoce a snimi spojený jarní úklid. Venku je již cítit jaro, teploty se pomalu šplhají nahoru. Tedy ideální čas pro mytí oken po zimě. Rádi bychom vám doporučili skvělého pomocníka pro mytí oken beze šmouh!

Sterilizátor, který i zdravě uvaří pro celou rodinu, to je BAYBY BBS 3020 Kvalitní parní sterilizátor je téměř povinnou výbavou každé maminky. Zajistí sterilní čistotu lahviček a doplňků kolem miminka.

Spirulina a chlorella. Seznamte se! Za posledních pár let se na českém trhu objevila celá řada nových potravin. K těm nejzajímavějším potravinám se řadí i chlorella a spirulina – zelené potraviny nabízející nutričně bohatý obsah a mnoho prospěšných vlastností. Můžete je koupit v tabletách, v sušeném prášku nebo méně často v podobě tekutého extraktu. Superpotraviny se ideálně kombinují s vodou nebo ovocnými šťávami, dokonce nacházejí i kulinářské využití.

Albi – čtenářky testují. Jak bavilo testování her Kvído malou Amálku? Na magazínu Žena-in jsme k velké radosti mé šestileté dcery Amélie vyhráli 4 deskové hry od Albi a to Pohádkové divadlo Princezny a Rytíři, Moje 1. kvízy – farma, Chytré pexeso – hádanky a Chytré vějíře. Všechny hry jsou moc povedené a všechny jsme si několikrát zahrály a stále se k nim vracíme.

Přihlášení

Vyhledávání

Vyhrajte dámskou peněženku!

3x balíček šetrné péče pro vaše miminko s kosmetikou Onclé

Zázračné Tri-Therapy Lifting Serum pro 3 z vás!

Soutěž o plavací pleny Huggies Little Swimmers na celý rok!

Partner rubriky

Komerční články

Těžká inkontinence – problém, o kterém se nemluví. Inkontinenční pomůcky jsou důstojné a diskrétní řešení

Vyzkoušeno: Lžičková bublanina s ovocem

Světová senzace – v Evropě na Cosmoprofu 2018 přistává UFO

Tři tipy jak vybrat ideální sekačku pro vaši zahradu

Kryštof ÁDéHáDě: kniha pro vyčerpané rodiče hyperaktivních dětí

Nejnovější

Desatero užitečných rad pro péči o jemné vlasy

Denimové šaty jsou in! Nechte se inspirovat

VÝHERCI hledací soutěže a turnaje v samolodích z minulého týdne

Wheel Yoga: pomůcka, se kterou si hravě zacvičíte i sami doma a bude vás to bavit

Víte, co pijete? Přehled, se kterým nebudete v kavárně mimo šálek

6 trendů, které budou v dubnu opravdu in

Když vám imaginární kamarád dítěte nahání strach

Snadný salát s kuskusem a pestrou zeleninou

Víte, že první moderní podprsenka má české kořeny? Oslavte den spodního prádla

Rady pro alergiky: Jak se nejlépe vyhnout pylu?

Své připomínky k obsahu internetového deníku posílejte na redakce@zena-in.cz.

Kontakty na redakci a reklamní oddělení najdete ZDE

Vegetariánská jídelna Čtyřlístek

Jsme vegetariánská a veganská samoobslužná jídelna. Vaříme z kvalitních surovin od místních zemědělců, dle sezóny a možností v BIO kvalitě.

Jsme vegetariánská a veganská samoobslužná jídelna. Upřednostňujeme kvalitní suroviny od místních zemědělců, dle sezóny a možností i v BIO kvalitě. Vaříme tradiční pokrmy, ale i mezinárodní kuchyni z celého světa. Samozřejmostí jsou a budou nové netradiční recepty, které plánujeme vytvářet společně s naším kuchařským týmem pro vás na míru. Máme pro vás vybavenou i kuchyni nejmodernějším zařízením, pro co nejlepší kvalitu pokrmů.

Jídelníček na 22.-26.1. Spousta z nás v tomto období trpí nachlazením. Určitě jsou dobré zeleninové polévky, které zahřejí a dodají nám energii. Jinak doporučuji rakytníkový sirup. Rakytník obsahuje velké množství vitamínů a antioxidantů, tak posiluje přirozenou obranyschopnost organismu a tím brání v opakování infekcí horních cest dýchacích.

Pokud se chcete ve třetím týdnu zaměřit na snížení tělesných zásob snížením sacharidů, najdete v našem jídelníčku mnoho luštěnin i zeleniny každý den. Pondělí zapékaná dýně, úterý bulgur s čočkou , nebo kukuřičný salát, ve středu placičky z cukety, ve čtvrtek rizoto s čočkou a.t.d. Do středy je ještě měsíc ve fázi úbytku tak lze pohodlněji ubrat i zatížení organizmu.

Tak že. Druhý týden v jídelníčku najdete v zimě vzácnou kedlubnu. V úterý bude salát z kedlubny a ve středu kedlubnové placičky. VĚDĚLI JSTE, že kedlubna má ve 100 gramech POUZE 50 KALORIÍ? Je tak ideální pro snižování tělesných zásob po svátcích. V pondělí a ve čtvrtek najdete saláty s ČEKANKOU. Je bohatá na kyselinu listovou (VITAMÍN B9). Tento vitamín je PREVENCÍ STRESU a napomáhá harmonickému vývoji plodu v matce.

Na první den prvního týdne v tomto roce jsme připravili polévku z mrkve se zázvorem jako vzpruhu po Silvestrovském hůůůjááániii. A první menu je avgánské jídlo (Banjan Bourani) s nejvzácnějším kořením, se ŠAFRÁNEM. “Je toho jako šafránu” se říká když je něčeho málo. To se také odráží i na ceně. Věděli jste že za 1 kg šafránu by jste koupili třeba fungl novou Škodu Rapid. Stojí totiž 500 000,- Kč. Vítejte v roce 2018.

BRAMBOROVÝ SALÁT je neodmyslitelnou součástí české vánoční kuchyně. I na našem pultu jej najdete a to jak KLASICKÝ tak i VEGANSKÝ. K salátu ještě robi řízeček a je oběd jak má být.

V tomto týdnu jsme pro vás připravili nový stálý sortiment který budeme mít pro vás na pultu každý den. MLADÝ ZELENÝ JEČMEN. Touto plodinou pro vás chceme jž tak zdravý oběd u nás ještě obohati o další pro zdraví důležité látky. V zeleném ječmeni najdete 4x více vápníku, než je v mléce, 22x více železa než ve špenátu a tolik bílkovin, jako najdete ani v kvalitním steaku. Obsahuje také esenciální aminokyseliny, více než 12 minerálů a 13 různých vitamínů. Samozřejmě je bez cukru, bez laktózy a bez lepku. Tento nápoj si u nás můžete dát denně po každém jídle.

[12/04/17] Kdo ještě neobědval – nelituj! Právě je v naši jídelně vše za polovinu. 50% dolů.

V Mikulášském týdnu vám přinášíme také mlsání. Pro bezlepkáře máme koláč z jablek a červené řepy, v úterý ořechová bábovka s brusinkami, ve středu raw dezert tentokrát mango banánový s chia semínky a ve čtvrtek meruňkový koláč s tvarohovou nádivkou. V pátek pohankové banánové muffiny. Protože nám počasí snižuje teploty tak se můžete přijít zahrát třeba paprikou plněnou tofu v marinádě s Jalapeňos, nebo zelenými fazolkami se sušenými rajčaty a chilli tofu. Pro fajnšmekry jsme připravili smetanový brokolicový quiche s modrým sýrem a v pátek bude opravdový Borš(č).

Skladba jídelníčku na poslední listopadový týden jsme obohatili o nový RAW dezert, který můžete ochutnat ve středu. Také jsme vrátili do našeho repertoáru palačinky a to bezlepkové a bezlaktózové. A ze světa? V pondělí polévka Bavorská kapustičková polévka, úterý indický Mung dál, středa Africká batátová polévka, čtvrtek Indická zeleninová směs a v pátek Bharaty – indické krokety.

V týdnu č. 47 najdete i českou klasickou kuchyni, která obsahuje spoustu jídel zařazených mezi jídla zdravá. V pondělí Květáková polévka a švestkový koláč. Ve středu Staročeská rajčatová polévka a Zemlbába. V pátek pak Valašská kyselica a salát se sýrem a vajíčkem s listy z červené řepy. Týden pak bude provázet i nádech Itálie. V pondělí Calzone, v úterý Minestrone, ve středu špagety Linguine. Páteční menu pak ozdobí dezert s krémem s fíky.

Ve středu jsme zařadili polévku Laksa s “QUINOOU”. Tato rostlina je stará kulturní plodina původem z pohoří And v Bolívii, Peru a Chile, kde byla domestikována a již před 5000 roky byla potravinou tehdejších obyvatel žijících na horských plošinách a v kopcovitých údolích. Výraz „quinua“ znamená v jazyce Inků „matka zrno“, s kolonizaci Evropanů přišel úpadek, její pěstování bylo nahrazeno obilovinami, dochovala se jen v odlehlých oblastech Jižní Ameriky. V středu jsme také připravili pravidelné sladké menu 3. “Císařský trhanec”. Je to oblíbené jídlo nebo dezert v Rakousku , Bavorsku a mnoha bývalých částí habsburské monarchie , např. Maďarsko , Slovinsko a severní Chorvatsko , které obvykle používají název jako propůjčené slovo nebo jeho překlady. Ve Slovinsku se nazývá “cesarski praženec” nebo “šmorn”. Jeho maďarské jméno je “császármorzsa” a české jméno je “Císařský trhanec” nebo “kajzršmorn”.

Jídelníček na 6.-10.11. Za zmínku stojí polévka z topinamburů, která bude v pondělí. Je to jen sezónní záležitost, tak toho využijte. V pátek se zase těšte na gratinovaný fenykl v parmezánové krustě, také sezónní. Topinambury nepřijímají z okolí žádné toxické látky, samy je naopak z těla odstraňují, jsou antioxidantem. Jsou též přírodním lékem pro pacienty s cukrovkou, jejich 16 % škrobu inulinu snižuje hladinu krevního cukru, snižují cholesterol v krvi, regulují krevní tlak, dále zlepšují činnosti trávicí soustavy, chrání játra a ledviny, ale mají účinky i antistresové a celkově čistící. Obsahují vlákninu, Obsahují obrovské množství minerálních látek.

Jídelníček na 30.10.- 3.11. Na můj vkus je podzim stále velice teplý, ale i tak je dobré dát našemu tělu to, na co je zvyklé. Na podzim jsou to zejména dýně, řepa, kořenová zelenina, jablka, hrušky, ořechy a další. Začali jsme proto opět vyrábět pickles, tedy kvašenou kořenovou zeleninu. Je to doslova životní síla pro imunitu. Dochází zde pomocí bakterií mléčného kvašení ke konzervaci zeleniny. Jde však o přirozený proces, který uchová veškeré vitamíny a minerály a naopak vzniká spousta blahodárných enzymů, které regenerují buňky. Mléčné kvašení výborně podporuje imunitu, krev, čistí trávicí trakt a podporuje zdravou střevní mikroflóru a regeneruje jaterní tkáň. Pickles obsahuje bakterie kyseliny mléčné, vitaminy B, C a K, dále pak draslík, hořčík a přirozený fluor.

Prosim pozor. Dnes budeme zavírar ohodinu dříve. Ve 13:00 zahajime čistení a desinfekci.

Dnes výborná sekaná z pohanky. Pohanka je opravdu velmi zdravá potravina. Také kung pao s robi nudličkami a salát z quinoi , skvělá a zdravá superpotravina. Polévka ruský borš a muffiny veganské banánové z pohankové mouky a mandlového mléka.

Uvádíme jídelníček na následující týden V tomto týdnu je v jídelníčku zařazen seitan. Seitan se vyrábí z pšeničného lepku, tedy rostlinné bílkoviny. Pšenice jí obsahuje zhruba 10 procent. Zatímco v běžných potravinách je spojení lepku se škrobem pro lidský trávící systém zatěžující, samostatný seitan je lehce stravitelný a velice výživný. Pochopitelně s výjimkou osob na lepek alergických. Seitan najdete ve čtvrtek spolu se svíčkovou a celozrným knedlíkem. Tak dobrou chuť a pěkný víkend.

Sedlácká bramboračka v tomto počasí zahřeje. Zeleninové frikase je volba pro jedlíky. Zelené fazolky restované se sušenými rajčata a chilli tofu je věc pro gurmány. Stejně dobře si vychutnáte bulgur s prčenými ořechy a modrým plísňovým sýrem. Nezapoměňte na ořechovou bábovku sebou k odpolední kávičce. Dobrou chuť a žijte dobře.

Dnes máme vaše oblíbené bramboráčky s koprovým dipem nebo pickles. Také restovaný lilek se žampióny a polévka staročeský oukrop nebo-li česnečka.

Jídelníček na 9. -13.10. Teploty jsou pro nás stále příjemné přestože je již říjen, přesto asi na sobě cítíme, že potřebujeme se trochu uzemnit a zklidnit. Na to je dobré v jídelníčku preferovat kořenovou zeleninu, dýně, košťálovou zeleninu či zelí. Čekají vás vynikající polévky z množstvím kořenové zeleniny, také i dýňové placičky ve středu a z dýní bude také guláš ve čtvrtek. Moc dobrý je bulgur s modrým sýrem v úterý a také cuketovo-pórková frittata v pondělí.

Dnes polévka z listů z ředkviček a ředkve, oblíbený patizon na paprice s ovesnými noky, indická zeleninová směs, houbové špaldoto a matcha dort.

Dnes máme lilkové lasagne a pohanku s hlívou ústřičnou, jídlo opravdu velmi zdravé zcela bez alergenů, vhodné snad pro všechny. Dezert máme dnes cuketový bezlepkový a bezlaktózový z pohankové mouky a bezlepkových vloček.

Jídelníček na 2.- 6.10. Tento týden nás čekají samé dobroty. Hned v pondělí lilkové lasagne, na úterý dýňová omáčka a také ve čtvrtek patizon na paprice. Na pátek máme bramboráčky. Nově máme v nabídce Moštěnické sirupy, budeme střídat různé ovoce. Je 100% přírodní, bez konzervantů, bez barviv a sladidel. Moštěnický sirup je výhradně český regionální výrobek. Je bez alergenů.

Jídelníček na 25.-29.9. Tento týden je ve čtvrtek svátek a tedy je zavřeno. V pátek ale vaříme normálně a tudíž o svůj zdravý oběd nepřijdete. Jinak vám doporučuji shlédnout seriál “A dost – Otrávená voda.” Zjistilo se, že 40% naší podzemní vody je kontaminováno pesticidy z postřiků, které se aplikují na biopaliva – řepku a kukuřici. Pro mě osobně je to národní katastrofa s nedozírnými následky do budoucna. Vím, co pro nás podzemní voda znamená, jsem totiž hydrogeolog, je to obrovský dar a naše zásoby podzemní vody jsou velmi bohaté v porovnání s jinými zeměmi. A my dopustíme, aby je našim dětem někdo jiný otrávil. https://www.stream.cz/adost/10019123-otravena-voda-alarmujici-vysledky-testu-vody-v-cesku

Jídelníček na 18.-22.9. Již v pondělí na vás čeká zajímavá polévka z tuřínu, velice opomíjená zelenina a my jí zpestřujeme náš jídelníček. Doslova je to zelenina z hlubin dávnověku. Je totiž znám již 4 tisíce let. Má trochu peprnou chuť, ale je zdrojem vitamínu C a minerálních látek. Pomáhá vylučování kyseliny močové a je tedy přirozeným lékem pro ty, kteří trpí dnou. Čistí krev a pomáhá léčit osteoporózu. A víte proč už tuřín ani nepoznáme? Dočetla jsem se, že prý se nám zprotivil za 2. světové války, protože to často byla jediná dostupná potravina pro vězně v koncetračních táborech a také i pro chudé.

Jídelníček na 11.-15.9. Škola už začala a těžké začátky snad mají děti za sebou, a my dospělí také. Chce to určitě trochu odlehčit organismus a po našem obědě vám těžko nebude. Máme hodně zeleniny od místních zemědělců. Budou ještě kedlubny a také řepa. Také cukety a dýně jsou z naší půdy.

Jídelníček 4.-8.9. Zahájení školního roku začneme skvělým jídelníčkem. Cuketové lasagne a zapékané brambory na pondělí. Vzpomínáte na afgánské Banjan Bourani? Snad nejlépe upravený lilek jaký může být, v šafránovém sósu s mátovým jogurtem. Také vás čeká spousta místní zeleniny. Papriky, rajčata, řepa, brambory. Zajímavá bude nyní v pátek polská řepná polévka Botwinka. Patří do ní řepné listy, které obvykle nejsou k dispozici a proto je nahrazujeme špenátem. Tentokrát se to povedlo. Budou řepné listy a dokonce od místního pěstitele.

Jídelníček na 28.8.-1.9. Prázdniny končí, ale počasí jakoby si toho ani nevšimlo. Příští týden příjemné teploty do 30 stupňů, ale u nás si přijdete na své, jako na dovolené. Hned v pondělí pro vás připravíme ovocný salát s jahodami a řeckou musaku. Musaka je tradiční zapékaný pokrm z Balkánu. My vaříme řeckou vegetariánskou variantu, která se skládá z vrstev bulguru, lilku, rajčat a bešamelové omáčky. Různé varianty musaky se od sebe často velice liší podle krajových zvyků.

Dnes výborné pakory, zelenina v těstíčku z cizrnové a rýžové mouky, kaše se nám náramně povedla. Užijte si také houbovou omáčku zcela bez živočišných produktů. Ovesnou smetanu, která se zde používá si vyrábíme sami, domácí bez zahušťovadel a jiných přídavných látek. A jako konečnou tečku, borůvkové muffiny.

Jídelníček na 21.-25.8. Nejprve upozornění ohledně polévek. Pokud si budete nalévat polévku, nezapomeňte, že většina zeleniny sedí na dně a je potřeba polévkou zamíchat. Hodně lidí si nabere jen vývar navrchu a nám zůstává to nejlepší na dně a zbytečně to vychazujeme. Tento týden na vás čekají opět samé dobroty. Určitě si nenechte ujít špenátové lasagne v pondělí, lilkové závitky v úterý, cuketové karbanátky ve středu, ve čtvrtek na vás čeká velmi oblíbená veganská i vegetariánská svíčková a na pátek chystáme skvělé pakory.

Dnes dýňové placičky z hokkaido ze zahrádky, bez chemie. Také gnocchi s houbami a rajčátky. Halva s ořechy a hruškami, kterou seženete leda v Praze v góvindě a u nás. Přijďte si pochutnat.

A co takhle si dát starou, českou klasiku, kterou má rád snad opravdu každý ? Čekali by jste ji u nás ?

Dnes si můžete pochutnat třeba na bramborovém salátů s řízkem 🙂

Jídelníček na 14.-18.8. Na tento týden máme spoustu zeleniny od místních zemědělců. Tak se těšte, zelenina bývá nesrovnatelně více aromatická, než je ta dovážená. Tak se nedívejte, že papriky jsou bílé či zelené, jsou mnohem lepší a zdravější než ty krásné červené z Holandska. Máme rajčata, papriky, dýně, brambory, ale také vás na úterý čeká salát z místní kedlubny. Dýňové placičky ve středu a dýňový guláš ve čtvrtek bude z místní Hokkaido. Také i cuketa je stále naše ze zahrádky.

Dnes na vás čeká výborná dýňová kari polévka s červenou čočkou

Patizon na paprice, ovesné noky

Indická zeleninová směs v rajčatové omáčce s rozmarýnovou rýží

Cukrový salát s okurkou, paprikou, rukolou a balkánským sýrem

A oblíbený, osvěžující Matcha dort

Jídelníček na 7.-11.8. Máme na vás nachystaný nový recept na pátek – slaný jahlový zeleninový koláč. Mnoho lidí asi bude ještě na dovolené, ale jahlový koláč je natolik zajímavé a zdravé jídlo, že určitě bude zařazen do jídelníčku a bude se opakovat. Možná jste to nevěděli, ale jáhly jsou malé kuličky, které se vyrábí tak, že se loupe proso. Jsou bezlepkové, lehké a plné minerálních látek a vitamínu B. My slované jsme ho v historii jedli ve velkém, ale později jsme ho nahradili rýží a bramborami. Škoda, jáhly jsou nesrovnatelně plnohodnotnější co do obsahu vitamínů.

Dnes jsme si pro vás připravili samé dobroty.

Polévka z pečeného česneku, pastiňáku a bílých fazolí

Papriky plněné pohankou,špenátem ve sladké omáčce, špaldový knedlik

Bramboráčky s koprovou smetanou

Cherry-choc tarte že špaldové mouky (veganský višňový čokoládový dort

Jídelní lístek na 31.7.-4.8.

Jsme moc rádi, že naše krásná zahrádka nás pořád obdarovává bylinkami, které přidáváme do jídel nebo jimi zdobíme dezerty, aby lahodily nejen chutí ale i oku.

Také nás těší váš velký zájem o takzvané apply, které jsou u nás k dostání právě pro případ že byste si nechali jídlo od nás přivézt. Jedná se o šikovné nerezové jídlonosiče ve tvaru jablíčka, které nám napomáhají k šetrnějšímu zacházení s přírodou, protože nemusíme využívat tolik plastových přepravek.

Dnes pro vás máme zdravé mlsání, proto se určitě zastavte na Jahodovo-banánový raw dezert s chia semínky a karobem.

Jelikož je středa tak jako obvykle máme i placičky tentokrát z výborné domácí a chemii neošetřované cukety .

Stejně jako cuketa i rajčata jsou ze zahradky, takže si na nich můžete pochutnat v těstovinách s ragú z baklažánu, hlívy ústřičné a bylinkami.

Dnes na vás čekají samé dobroty :

Krémová česnečka s bylinkovými krutony

Zelenina po bengálsku , jasmínová rýže

Tropický melounový salát s mátou a agávovym sirupem

Australský bramborový salát s kukuřicí ,ředkvičkou a hraškem nebo čokoládové muffiny.

Tak si přijďte pochutnat

Nearby restaurants

Národních hrdinů 12/1

třída 1. máje 3346

Národních Hrdinů 18

Pod Zámkem 4, Břeclav (hospůdka Pod Zámkem)

Jana Palacha 122/6

Pod Zámkem 3096/3

Komenského nábřeží 3a

Národního odboje 1

Want your business to be the top-listed Restaurant in Breclav?

Nearby bars and pubs

U Stadionu 550/11

17. listopadu 2964/1, 690 02 Břeclav

ul. 17. listopadu 1

Nearby taxis

Bratislavská, Podivín, Podivín

Kpt. Jaroše 24, Velké Pavlovice

Nearby beauty salons

U Tržiště 3164/24

17. listopadu 48/28

17. listopadu 48/28

Nearby nail salons

Tř. 1. máje 3414 (za Lidlem)

Sady 28. října 23

Záhumní, Moravsky Zizkov

Žerotínovo náměstí 240, Velké Bílovice

Moravská 463, Mutenice

Contact the business

Opening Hours

Other Breclav restaurants (show all)

Lednická 94 Breclav, 69006

Restaurace U Kuřilů

Kapitána Jaroše 19 Breclav, 69002

OC Lidická Breclav, 69002

Stylová síť kaváren a cukráren, kde zažijete příjemné chvíle relaxace s přáteli a rodinou nad zákusky, zmrzlinou a výtečnou kávou.

Sady 28.října Breclav, 69002

Nejchutnější chlebíčky, saláty, bagety, sladké pečivo atd. Pestré obědové menu a minutky na přání podávané v příjemném prostředí naší provozovny

Komenského Nábřeží 3a Breclav, 690 02

Na Valticke 718 Breclav, 691 41

Sady 28. října 244 Breclav, 690 02

Restaurace s letní zahrádkou pro 80 lidí a bufet s velmi krasným a moderně designovanýcm prostředím Vás zve na výtečnou domácí českou kuchyni.

Slovácká 152 Breclav, 69002

Letní terasa je vhodná pro posezení s přáteli v příjemném prostředí, lze uspořádat narozeninové oslavy, svatební hostiny, firemní akce apod.

Lidická 3341/137 Breclav, 69003

Prodej vynikajícího kebabu u Tesca v Břeclavi

Slovácká 152 Breclav, 69002

Sady 28. řijna 244, Breclav, 690 02

Na Řádku 9 Breclav, 690 02

První nekuřácká restaurace Pohoda v krásném prostředí na nábřeží Dyje v Břeclavi. Kvalitní kuchyně, domácí dezerty a výborná káva.

Leave a Reply