Známky houbových infekcí v krku (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Bolest v krku

Bolest v krku nás trápí poměrně často. Snad každý člověk se již v životě alespoň jednou setkal s nepříjemným škrábáním v krku, bolestí při polykání, pocitem knedlíku v krku a podobně. Bolest v krku je provázená zarudnutím, otokem, škrábáním, pálením, chrapotem či potížemi při polykání. Bolest v krku není sama o sobě nemocí a většinou se jedná o příznak spojený s infekčním onemocněním dýchacích cest. Jen vzácně může jít o projev závažnějších onemocnění jako je rakovina hltanu či jícnu.V případě lehkých obtíží lze tento problém zvládnout samoléčbou. V lékárnách je k dispozici celá řada různých pastilek, sprejů a kloktadel k léčbě těchto potíží. Pokud se bolest v krku objevuje dlouhodobě či opakovaně, je vhodné navštívit lékaře. Mimo jiné i proto, že v extrémních případech může bolest v krku vést až k podstatnému omezení příjmu potravy a tekutin, což může mít pro organismus negativní důsledky.

Nejčastější příčinou bolesti v krku je zánět.

Jedná se o přirozenou obrannou reakci organismu na různé cizí podněty – přítomnost škodlivých virů, bakterií, kvasinek či mechanického poranění. Čtyřmi základními příznaky zánětu jsou zarudnutí, otok, zteplání postiženého místa a bolest. Základem léčby je tedy co nejvčasnější potlačení zánětu, čímž ustoupí výše uvedené příznaky, které jej provází. Objeví-li se teplota kolem 38 stupňů Celsia, je nutno navštívit lékaře, který může zvážit nasazení antibiotik.

Nemocí projevujících se bolestí v krku je však více. Ohlašuje se tak například i závažnější mononukleóza, refluxní choroba jícnu (známé pálení žáhy) či zvětšená štítná žláza. Důvodem bolesti krku mohou být i různé alergie, znečištěné ovzduší, tabákový kouř nebo suchý vzduch.

Jaké jsou příznaky zánětu v krku?

Typickými příznaky zánětu v krku jsou potíže při polykání (pocit knedlíku v krku), škrábání a pálení v krku, chrapot a bolesti při mluvení, zvětšené krčních uzlin, pocit suchosti v hrdle a krku, zarudnutí a otoky sliznic, pichlavá bolest vystřelující až do uší. Jednotlivé příznaky se projevují s větší nebo menší intenzitou podle typu nemoci, která je vyvolává. V některých případech se mohou objevit i další, ne tak časté symptomy, například krev v hlenu či slinách, bolest čelistních kloubů či bolesti uší, které mohou signalizovat přítomnost závažnějšího problému, a při jejich výskytu je vhodné kontaktovat lékaře.

Jak rozeznat virózu od angíny?

Viróza neboli nekomplikovaná virová infekce horních cest dýchacích se oproti angíně vyznačuje výrazně mírnějším průběhem. Jejím nejčastějším spouštěčem bývá nachlazení, takže zmíněné škrábání v krku doprovází navíc rýma, kašel a někdy také mírně zvýšená teplota.Oproti tomu angína je charakteristická vysokými horečkami (zpravidla nad 38°C) a úpornou bolestí v krku, která znesnadňuje a téměř znemožňuje polykání a dochází ke zduření krčních uzlin. Na sliznici dutiny ústní jsou patrné bílé povlaky a tzv. čepy na mandlích. Angínu může doprovázet i malátnost a bolesti hlavy. Tento akutní zánět krčních mandlí způsobený bakteriální infekcí a je nutná léčba antibiotiky.

Jaká je nejvhodnější léčba?

Menší potíže se dají zvládnout samoléčbou. Bolest v krku lze účinně zmírnit volně prodejnými přípravky na bolest v krku ve formě pastilek, sprejů či roztoků, kterých je v lékárnách široká nabídka. Při výběru je důležité, aby zvolený přípravek působil protizánětlivě, proti bolesti a škodlivým mikroorganismům v krku a dutině ústní. Díky protizánětlivému účinku dochází ke zmenšení otoku v krku, a tím usnadnění polykání. Analgetické působení přináší rychlou úlevu od bolesti. S výběrem vhodného přípravku vám v lékárně ochotně poradí. Při léčbě by se organismus neměl přetěžovat. Ideální je poctivě odpočívat. Z dalších režimových opatření je důležité dodržování pitného režimu (zvláště při horečkách) a u kuřáků absence kouření.Pokud je bolest v krku doprovázena vysokými teplotami a velkými polykacími obtížemi, je vhodnější vyhledat praktického lékaře. Ten po prohlédnutí ústní dutiny a podle dalších příznaků (charakter bolesti, doba jejího trvání, okolnosti jejího vzniku a zhoršování, popř. stěru z krku a mandlí) zahájí léčbu. Pokud je odhalena bakteriální infekce obvykle se léčí antibiotiky, u virové se snižuje teplota a používají se přípravky omezující bolest v krku. Lékaře je také třeba vyhledat vždy, pokud bolest v krku trvá déle než týden, nebo je doprovázena závažnějšími či neobvyklými příznaky (ztížené dýchaní a polykání, bolest čelistních kloubů, krev ve slinách či bolest v uchu).

Co na bolest v krku?

Osvědčeným a praktickým řešením bolesti v krku bývají v lékárnách volně dostupné pastilky. Problém ovšem je nalézt přesně ty, které pomohou vyřešit právě váš problém, protože každému člověku pomáhá něco jiného a v současné době je k dispozici opravdu velké množství nejrůznějších přípravků na škrábání v krku. Kromě pastilek jsou k dispozici také různé spreje a kloktadla vše najdete v síti lékáren Pharmapoint.

Z účinných látek je pak možné zmínit například:

Všechny zmíněné látky mají primárně antibakteriální, antispetické, případně anestetické účinky. Odstraňují tak původce zánětu krku, čímž eliminují průvodní znaky zánětu, případně okamžitě tlumí bolest.

Při každém užívání přípravků na bolest v krku je velmi důležité uvědomit si, že se jedná o lék a ne o bonbon. Proto je velice důležité jejich správné užívání. To znamená dodržovat předepsaný způsob dávkování, užívat lék v pravidelných intervalech, nepřekračovat maximální dávkování, pastilky nechat pozvolna rozpustit v ústech, nejíst a nepít bezprostředně po užití přípravku.

Kdy je lepší navštívit lékaře?

Návštěva lékaře je vhodná pokud opakované podávání lokálně působících léků nevede k vymizení obtíží do 5 – 7 dnů u dospělých a 2 – 3 dnů u dětí, případně pokud je bolest v krku doprovázena horečkou a celkovou schváceností a slabostí. Konzultace s lékařem je vhodná také pro těhotné a kojící ženy.

Známky houbových infekcí v krku

Chtěli byste tu mít po ruce celou historii svých nákupů a také svou vlastní inspiraci na příští nákupy? Není problém! Stačí se přihlásit.

Zánět v krku může být virového nebo bakteriálního původu. Při virové infekci se může objevit zvýšená teplota, malátnost, nechutenství či puchýřky na mandlích nebo měkkém patře. Bolest v krku bývá největší 2. až 3. den, poté rychle odchází. Přidat se může i rýma a kašel. Bakteriální infekce mívá horší průběh. Nemocný pociťuje silnou bolest v hrdle, špatně se mu polyká. Dochází ke zvětšení patrových mandlí a krčních lymfatických uzlin.

Jak léčit bolest v krku?

Způsobů, jak si ulevit od bolesti v hrdle, je spousta. Nejen u bolesti v krku se doporučuje posílit imunitní systém, který je v případě onemocnění oslabený.

Vyzkoušejte účinky tabletek či pastilek určených k dezinfekci dutiny ústní. Pastilky představují rychlou a pohodlnou variantu odeznení bolesti a zároveň prevence před dalším šířením virů či bakterií. K dostání jsou v různých příchutích.

Ke kloktání se skvěle hodí i odvary z léčivých bylinek, například ze šalvěje. Pomoci zmírnit obtíže může i zázvorový čaj s medem a citronem, jitrocelový čaj a sirup nebo solný roztok ke kloktání.

Jak na bolest v krku bez pilulek

Při angíně a bolestech v krku se také používá tzv. Priessnitzův obklad na krk. Jedná se o studený zapařovací obklad, který se přikládá na povrch těla s cílem dosáhnout lokálního prokrvení. Nejprve se na bolavé místo přiloží namočená látka ve studené vodě (namočenou látku je dobré vyždímat). Následně na obklad dáme igelitový sáček či jinou nepromokavou vrstvu a vše zavážeme suchou látkou (šátkem). Obklad by se měl sundat po dvou až třech hodinách. Aby byl zábal účinný, je zapotřebí dostatečné prohřátí celého těla pacienta.

Čeho se při bolestech v krku vyvarovat

Nejprodávanější v kategorii

SINUPRET Forte 20 obalených tablet Registrovaný léčivý přípravek

Při zánětech vedlejších dutin nosních a dýchacích cest a jako podpůrná léčba při antibakteriální léčbě.

156 Kč -21% 197 Kč

OROFAR Pastilky rozpustné v ústech 24 kusů Registrovaný léčivý přípravek

Orofar pastiky se užívají k léčbě zánětů ústní dutiny a hltanu, při bolestech v krku spojených s nachlazením, také k léčbě aftů a zánětů dásní.

135 Kč -14% 157 Kč

STREPSILS Med a citron 24 pastilek Registrovaný léčivý přípravek

Užívají se ke zmírnění nebo místnímu zaléčení zánětů dutiny ústní a nosohltanu, při zánětech sliznice dutiny ústní, dásní a jako podpůrná léčba u angíny. Přečtěte si příbalovou informaci.

122 Kč -27% 167 Kč

Septilen 5mg orm.pas.20x5mg Registrovaný léčivý přípravek

Krční antiseptikum pro léčbu zánětů horních cest dýchacích. Proti bolesti a pálení v krku. Pro dospělé, děti od 5 let, těhotné i kojící ženy.

PANADOL Novum 500mg 24 potahovaných tablet Registrovaný léčivý přípravek

Panadol Novum 500 mg potahované tablety je lék k vnitřnímu užití. Obsahuje účinnou látku paracetamol.

Paralen horký nápoj bez cukru 500mg 12 sáčků Registrovaný léčivý přípravek

Paralen horký nápoj bez cukru.

TANTUM VERDE kloktadlo 1×240 ML Registrovaný léčivý přípravek

Roztok účinný při léčbě zánětlivých procesů spojených s bolestí v ústní dutině a v krku, k léčbě zánětů a otoků v dutině ústní a hltanu, při zánětech dásní, paradentóze, zánětech mandlí, během léčby po ošetření zubů.

194 Kč -16% 231 Kč

TANTUM VERDE mint ORM pastilky 20X3 MG Registrovaný léčivý přípravek

Pastilky jsou účinné při léčbě zánětlivých procesů spojených s bolestí v ústní dutině a v krku, k léčbě zánětů a otoků v dutině ústní a hltanu, při zánětech dásní, paradentóze, zánětech mandlí, během léčby po ošetření zubů.

129 Kč -18% 157 Kč

NUROFEN Junior pomeranč 100 mg 12 ks žvýkacích tablet Registrovaný léčivý přípravek

109 Kč -16% 129 Kč

SEPTOFORT 2 mg Pastilky rozpustné v ústech 24 kusů Registrovaný léčivý přípravek

114 Kč -12% 129 Kč

STREPFEN Med a citron 24 pastilek Registrovaný léčivý přípravek

Úleva od bolestivého otoku v krku. Protizánětlivý účinek. Působí až 3 h. Lék k vnitřnímu užití, obsahuje flurbiprofen.

146 Kč -24% 192 Kč

TANTUM VERDE spray 0.15% ústní sprej 30 ML Registrovaný léčivý přípravek

Rychle ulevuje od bolesti v krku. Působí proti zánětu. V praktickém provedení se sklopnou tryskou. Pro děti od 6 let a dospělé. Lék k místnímu užití v ústech a v krku, obsahuje benzydamin hydrochlorid.

135 Kč -21% 171 Kč

STREPSILS Pomeranč s vitamínem C 24 pastilek Registrovaný léčivý přípravek

Užívají se ke zmírnění nebo místnímu zaléčení zánětů dutiny ústní a nosohltanu, při zánětech sliznice dutiny ústní, při zánětech dásní a jako podpůrná léčba u angíny.

122 Kč -17% 147 Kč

TANTUM VERDE orange and honey ORM pastilky 20×3 MG Registrovaný léčivý přípravek

skladem 1 – 2 ks

Tantum Verde Orange and Honey jsou účinné při léčbě zánětlivých procesů spojených s bolestí v ústní dutině a v krku.

129 Kč -18% 157 Kč

NEO-ANGIN BEZ CUKRU TŘEŠEŇ 24 pastilek rozpustných v ústech Registrovaný léčivý přípravek

skladem 1 – 2 ks

Při bolestech v krku, chrapotu, nachlazení. Tiší bolest a lokálně dezinfikuje. Zmírňuje známky zánětu. Vhodné i pro diabetiky. Pro dospělé i děti od 6-ti let Lék k vnitřnímu užití.

129 Kč -12% 146 Kč

NEO-ANGIN BEZ CUKRU 24 pastilek rozpustných v ústech Registrovaný léčivý přípravek

skladem 1 – 2 ks

Při bolestech v krku, chrapotu, nachlazení. Tiší bolest a lokálně dezinfikuje. Zmírňuje známky zánětu. Vhodné i pro diabetiky. Pro dospělé i děti od 6-ti let Lék k vnitřnímu užití.

129 Kč -13% 149 Kč

SEPTOFORT Pastilky rozpustné v ústech 2mg 36 pastilek Registrovaný léčivý přípravek

skladem 1 – 2 ks

159 Kč -11% 179 Kč

STREPSILS Jahoda bez cukru 0.6mg/1.2mg 24 pastilek Registrovaný léčivý přípravek

Strepsils Jahoda bez cukru se používá k léčbě zánětlivých a infekčních onemocnění dutiny ústní a hltanu a k úlevě od bolesti v krku.

OROFAR Orální sprej 30 ml Registrovaný léčivý přípravek

159 Kč -14% 185 Kč

JOX 1X30ML Ústní sprej Registrovaný léčivý přípravek

U lehčích onemocnění sliznice dutiny ústní, jazyka, hltanu a mandlí. Jox se používá jako doplňková léčba při zánětlivých a infekčních onemocněních v dutině ústní a hltanu

99 Kč -23% 128 Kč

STREPSILS Mentol a Eukalyptus 24 pastilek Registrovaný léčivý přípravek

Přípravek k léčbě příznaků zánětlivých a infekčních onemocnění dutiny ústní a hltanu a k úlevě od bolesti v krku.Určeno dospělým a dětem starším 12 let.

122 Kč -21% 155 Kč

STREPFEN Pomeranč bez cukru 24 pastilek Registrovaný léčivý přípravek

Když Vás bolí nebo pálí v krku, užívejte Strepfen. Zmírňuje bolest a otok v krku, napomáhá tlumit zánět a snižují zvýšenou teplotu.

146 Kč -26% 196 Kč

OlynHexo 5 mg/1,5 mg pastilky Registrovaný léčivý přípravek

RYCHLÁ ÚLEVA OD BOLESTI V KRKU. Zmírňuje bolest v krku již po 15 vteřinách, působí antibakteriálně, léčí zánět ústní dutiny a dásní, bez obsahu cukru. Před použitím si pečlivě přečtěte celou příbalovou informaci.

109 Kč -27% 149 Kč

STREPSILS Plus 24 pastilek Registrovaný léčivý přípravek

skladem 1 – 2 ks

Strepsils Plus se užívá k léčbě zánětlivých onemocnění dutiny ústní a hltanu (bolesti v krku, chrapot, afty, záněty dásní).

142 Kč -12% 161 Kč

Nejprodávanější značky

 • Přečtěte si

  Jak na psí blechy? A jak na klíšťata?

  Aby se z vašeho mazlíčka nestal bleší autobus, snažte se ho ochránit preventivně. Budete chránit i sebe. A nebojte, pomoc existuje, i když už jste nevítané hosty v srsti našli.… více

  Jak se správně odlíčit

  Určitě to znáte, jste unavená po vydařené party nebo prostě jen po náročném pracovním dni a už se vidíte v posteli. Na odličování a čištění pleti nemáte ani pomyšlení. Tyto denní… více

  Vyzkoušejte koloidní stříbro

  Zdravé vaření: Čokoládová pěna z avokáda

  Maliník obecný, dvojí radost pro naše tělo

  • 1. dubna 2018 Klub spáčů Lékárny.cz: Všechny barvy šumu až domů
  • 27. března 2018 Lékárna.cz obsadila 1. místo v soutěži Shop roku 2017 v kategorii Zdraví
  • 22. března 2018 Poraďte se s veterinářem
  • 19. března 2018 Lékárenská poradna slaví 1. narozeniny!
  • 16. února 2018 Nedostupná platba ČSOB

  Akční nabídka do vaší schránky

  Výhodné nabídky už nemusíte hledat

  Poradíme vám s výběrem léků

  Na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím odpovídají naši lékárníci každý den on-line. Zeptejte se jich sami, nebo se podívejte na dotazy, které už zodpověděli.

  Poradíme vám s objednávkou

  Máte dotaz k objednávce, platbě či dostupnosti zboží? Děvčata ze zákaznického centra jsou připravena vám poradit na e-mailu i na telefonu.

  Může se vám hodit

  Jak u nás můžete platit

  Oveření internetové lékárny

  Užitečné informace

  Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni

  Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

  Než se dáme do chatování, přihlaste se prosím ke svému účtu na Lékárně.cz.

  Toto opatření jsme museli přijmout, abychom odradili různé vtipálky. Děkujeme za pochopení.

  Virové bolest v krku, bolest v krku, když

  Virová angína se objevuje častěji bakteriální zánět mandlí, a podstatně méně pravděpodobné, že způsobí vážné komplikace. Pro ochranu proti virové infekce bolest v krku, měli byste podniknout kroky, aby se zabránilo expozici viru.

  Činidla virové bolesti v krku, může zahrnovat:

  Ve vzácných případech, angina může být způsobeno tím, Epstein-Barr viru. Zpravidla, bolest v krku způsobené virem, který teče v nejtěžších forem.

  Mezi nejčastější příznaky virových bolesti v krku jsou bolest v krku, zarudnutí zadní ploše krku, zduření lymfatických uzlin na krku, tvorba lehkého nájezdu na mandle, horečka, bolesti hlavy, bolesti břicha, změna hlasu či ztráta hlasu, kýchání. Někdy pacienti s virovou bolest v krku si rovněž stěžují na kašel a rýma. Vysoká teplota v této nemoci je vzácné ve většině případů, tělesná teplota nezvýší nad 38.3S; Někdy virová bolest v krku probíhá bez jakéhokoli zvýšení teploty.

  Virové bolest v krku – příznaky u dětí

  Toto onemocnění je téměř shodný symptomy u pacientů všech věkových kategorií, ale malé děti, když virová chřipka, kromě výše uvedených příznaků, často pozoruje netypickou podrážděnost, nebo, naopak, letargie a ospalost. Děti často odmítají jíst, protože silné bolesti v hrdle.

  Přestože virová bolest v krku většinou bylo mírné, s podezřením na anginou pectoris by přesto navštívit lékaře. To je důležité především, protože člověk bez lékařského vzdělání nebude schopen odlišit od virové bakteriální angína; zřídit patogen, potřebují speciální zkoušky. Včasné zjištění a léčba bakteriální bolest v krku může někdy pomoci vyhnout řadu závažných komplikací. Když angina způsobeny viry, příliš, může potřebovat lékařskou pomoc. Například, v případě, že diagnóza pacienta je enterovirus bolest v krku nebo bolest v krku, způsobené Epstein-Barrové, léčba bude probíhat pod dohledem lékaře, neboť tyto nemoci jsou také někdy vést k vážným komplikacím.

  Virové bolest v krku u malých dětí, bez ohledu na patogenu, také vyžaduje sledování ze strany lékaře.

  Jak vyléčit virové bolest v krku

  Když virové angíny velkou pomocí domácí opravné prostředky, a přes prodejné léky. Antibiotika pro virové bolestí v krku se nepoužívá – pomáhají jen s bakteriální angíny. Antivirotika jsou také používány, protože jsou účinné při léčení virové anginy pectoris velmi nízké. Pacienti s virovou bolesti v krku se doporučuje:

  • Až do úplného uzdravení nemusí jít do školy nebo do práce, k odpočinku a zabránit výraznému fyzickou námahu;
  • Pravidelně dělat kloktání a inhalaci. Ke kloktání doporučeno používat solný roztok k inhalaci – stačí teplá voda, bylinné čaje léčivé byliny (jako máta Mint a její užitečné vlastnosti: aromatická svěžest , Heřmánek, šalvěj), nebo ve vodě s malým množstvím esenciálních olejů;
  • Pijte hodně tekutin – pro rychlé zotavení těla musí získat dostatek vlhkosti;
  • Podniknout kroky k posílení imunitního systému Posílení imunitního systému – pomáhají imunitní systém – Chcete-li zahrnout do svého jídelníčku jako mnoha čerstvé ovoce a zeleninu, pít čerstvé džusy. Můžete si také vzít pilulky s vitaminem C nebo multivitamin;
  • Užíváte léky k úlevě od příznaků virové angíny. U většiny pacientů, je velmi efektivní a bezpečné jsou aspirin, paracetamol, ibuprofen, a různé spreje od bolestí v krku, propolisu tinktury a léčivých bylin. Navzdory tomu, že přes pult analgetika a antipyretika dostatečně bezpečný, před jejich použitím se musí pečlivě studovaného informace na obalu, pokud jde o kontraindikací a léková interakce.

  Léčba virových bolesti v krku u dětí Bolest v krku u dětí – časté onemocnění a dospělý projde prakticky stejná, s tím rozdílem, že nemocné dítě by neměl být podáván aspirin a alkoholu tinktury. Kloktání obvykle vyrobeny pouze pro děti starší než čtyři nebo pět let.

  Léčba virových bolesti v krku obvykle trvá déle než týden, i když některé příznaky, jako je kašel a podráždění hrdla mohou přetrvávat až deset dní. Pokud se během této doby začala zlepšovat, musíte se poradit s lékařem.

  Prevence virových bolesti v krku

  Pokud někdo v rodině má hrdlo strep, měli byste pravidelně čistit povrch, na kterém se vaření potravin, kliky dveří, a všechny předměty, které by mohly dostat virus. Nejméně dvakrát denně, větrat všechny místnosti v domě. Pacient by měl používat samostatné nádobí a ručníky. Zdravé rodinní příslušníci musí posílit imunitní systém – brát vitamíny, jíst správně, tráví více času venku a sport. Doporučuje se také jíst česnek Česnek zdraví: téměř všelék a cibule – obsahují látky, které pomáhají tělo bránit proti infekci.

  Hrdlo strep – jedno z nejčastějších onemocnění krku

  Hrdlo strep – bakteriální infekce, která způsobuje zánět mandlí. Tento druh anginy pectoris, je jednou z nejčastějších bakteriálních infekcí ve světě; , je detekován strep bolest v krku přibližně 15% pacientů si stěžovat na bolesti v krku. To je nejvíce běžné u dětí, ale u dospělých nemoc je také docela běžné.

  Jméno infekce obdržel titul mikroorganismů, které jsou její zástupci – je Streptococcus, rod bakterií, které mohou způsobit řadu onemocnění, od bolení v krku na zápal plic a meningitidu. I když strep hrdlo může onemocnět kdykoliv roku, vrchol incidence je obvykle označen v zimě a na jaře.

  Mezi nejčastější příznaky hrdlo strep:

  • Silná bolest v krku. Je pravidlem, streptokokové bolest v krku v krku začne náhle bolet, není předchází příznaky, jako je bolest v krku nebo mírným kašel;
  • Vysoká tělesná teplota (více než 38.3S);
  • Zvětšené mandle;
  • Jasně červená barva zadní ploše hrdla;
  • Bílý nebo žlutý povlak na zadní ploše hrdla.

  Často streptokokové bolest v krku a způsobuje bolesti hlavy a bolesti břicha Břicha bolest: Typy a symptomy , Méně časté příznaky tohoto onemocnění jsou červené kožní vyrážka, zvracení, nedostatek hladu, bolesti svalů a kloubů.

  Kašel, zduření nosní sliznice a kýchání, doprovázený silnou bolestí v krku, za hrdlo strep nejsou typické – s největší pravděpodobností příznakem virové infekce. Kromě toho, streptokoky zřídka pronikají do krku, chraplavým hlasem, a často není příznakem bakteriálních a virových bolesti v krku Virové bolest v krku, bolest v krku, když ,

  Strep hrdlo se šíří z člověka na člověka kapénkovou infekcí, i když streptokoky jsou považovány za méně než infekční, například viry, které způsobují nachlazení. V okamžiku kontaktu s bakteriemi, patogenů a výskytem symptomů může trvat od dvou do pěti dnů.

  Chcete-li diagnostikovat hrdlo strep Angina – je to stojí za to pokračovat "na nohy"? To je často stačí provést rychlou analýzu, jejíž výsledky jsou známy na deset minut. V některých případech, rychlá analýza neukazuje infekci, a pak se může vyžadovat delší laboratorní testy.

  Streptococcus žijí všude. Přibližně 20% z lidí, které žijí na kůži, a 10% dětí žije v hrdle. Nicméně, tyto bakterie ne vždy vedou k rozvoji anginy – což zabraňuje běžné ochrany, imunitním systémem. Příčiny anginy pectoris mohou být, například, kouření a zneužívání alkoholu – tyto špatné návyky vést k poškození sliznice v hrdle, čímž se zvyšuje riziko bakteriální infekce. Časté pálení žáhy také způsobit dráždění v krku, což je důvod, proč tam je umístěn mandlí může být náchylnější k infekcím. Pacienti, jejichž imunitní systém je oslaben nemocí, jako je HIV / AIDS, diabetes, nebo delším používání kortikosteroidy, chemoterapii nebo radioterapii Radioterapie v léčbě rakoviny: pomoc ozáření Také na zvýšené riziko pro hrdlo strep.

  Zvláště nebezpečí je hrdlo strep infekce v nemocnici. Není to jen to, že existuje více lidí se slabou imunitou, ale také, že v nemocnicích často žijí bakterie, které se vyvinula rezistence na mnoho typů antibiotik. K vyléčení infekcí způsobených těmito bakteriemi, může být velmi obtížné.

  Před příchodem do prvních antibiotik hrdlo strep často vede k vážným komplikacím, jako je akutní revmatická horečka, glomerulonefritida, a jiní. V současné době, naštěstí, tyto komplikace je možné se vyhnout, ale v nepřítomnosti včasné léčení anginy pectoris může stále představovat vážné zdravotní riziko.

  Často, aby se léčit hrdlo strep, to je dost na 5-7 dny na lůžku, pít hodně tekutin (voda, čaj, čerstvé džusy, teplé mléko s medem), plně krmí, takže inhalace a kloktání . Pokud je to nutné, můžete si vzít antipyretika a analgetika, které jsou prodávány bez lékařského předpisu, jako je paracetamol nebo aspirin . Pacienti šestnáct aspirin je kontraindikováno, a těhotné a kojící ženy mohou být přijata pouze po konzultaci s lékařem . Můžete také použít různé spreje, které obsahují léky proti bolesti krku a antiseptické prostředky . Přírodní léčiva – byliny, med, propolis – pomůže zmírnit příznaky hrdlo strep . Ve většině případů je použití těchto prostředků je dostačující, že pomáhají tělu vyrovnat se s nemocí . Antibiotika pro hrdlo strep jsou přiřazeny, je-li lhůta pěti dnů a více nebyly pozorovány žádné známky zlepšení, je-li bolest v krku je velmi závažné příznaky, nebo v případě, že má pacient onemocněním nebo užívá léky, které oslabují imunitní systém .

  Drugs první volby pro streptokokové bolest v krku, jsou antibiotika penicilin skupina, jako je amoxicilin. Pokud si nemůžete vzít penicilin, nebo mají ukázala jako neúčinná, může být přiřazen k cefalexinu nebo makrolidových antibiotik. Léčba obvykle trvá pět dní, v některých případech – až deseti dnů; znatelné zlepšení může se skládají ze dvou nebo tří dnů po zahájení antibiotické terapie.

  Nepřerušujte léčbu až do konce léčby. V současné době, všechny naléhavější problémem je rezistence vůči antibiotikům a mohou přispět k boji proti ní, užívání antibiotik přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud ukončíte léčbu předčasně, může to vést k relapsu, a aby bylo zajištěno, že bakterie se dozvědět, jak se bránit účinkům antibiotikum, které budete mít, a příště to vám nepomůže.

  Mezi nejběžnější vedlejší účinky antibiotik používaných k léčbě hrdlo strep, jsou průjem, nevolnost a zvracení. Ve vzácných případech, antibiotika mohou způsobit alergické reakce, hlavní rysy, které jsou: dušnost, otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla. Když se tyto příznaky by měly okamžitě zavolat sanitku.

  Leave a Reply