Žlutý prst jako houbová infekce (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Kvasinková infekce úst

Kvasinkové onemocnění dutiny ústní je relativně běžnou formou infekčního plísňového onemocnění. Sama o sobě je relativně banálním problémem, ale může poukazovat na přítomnost jiných a někdy i vážných onemocnění.

Příčiny: Původcem onemocnění je kvasinka Candida albicans [Kandida albikans], která poměrně s oblibou napadá sliznice lidského těla. Nemusí se vyskytovat jen v dutině ústní, ale i na kůži a na sliznicích močové a pohlavní soustavy – velmi časté jsou kvasinkové infekce pochvy. Vzácné a smrtelně nebezpečné jsou vnitřní formy kvasinkových onemocnění, kdy Candida napadne vnitřní orgány a rozšiřuje se po těle. Kvasinky žijí na sliznicích i u zdravých lidí, ale imunita dokáže jejich počet redukovat na minimální míru. Horší funkce imunity je pak často spojena s vyšším výskytem kvasinkových infekcí. Z toho důvodu je při nálezu ústní formy kvasinkové nákazy vyšetřit pacienta a pokusit se zjistit stavy, které mohou se snížením imunity souviset. Mezi takové stavy patří cukrovka a v případě rizikovějšího člověka (promiskuitní, homosexuál, narkoman) není od věci udělat testy na HIV. Onemocnění AIDS je poruchou imunity v její nejčistější formě a kvasinkové infekce vznikají u HIV pozitivních mnohem častěji.

Diagnostika: Podezření na nemoc lze pojmout z klinických projevů, ale definitivní výsledek získáme až v mikrobiologické laboratoři po výtěru dutiny ústní. Jak jsem již zmínil výše, mělo by po stanovení diagnózy kvasinek následovat základní vyšetření (náběry krve, fyzikální vyšetření), které by zhodnotilo zdravotní stav pacienta. Důležité je zejména vyloučení nebo potvrzení cukrovky.

Léčba: Jedinou účinnou léčbu představují léky ze skupiny antimykotik (protiplísňové léky). Podávají se ve formě tabletek a vzhledem k tomu, že infekce je soustředěna na dutinu ústní, doporučuje se je spíše cucat než hned polykat. Antibiotika jsou proti kvasinkám zcela neúčinná. Najde-li se další nemoc, která je zodpovědná za poruchu imunity, léčíme ji samozřejmě také.

1318 článku o nemocech, bylinách a potravinách.

Strava a bylinky nejsou vše, ale působí na naše zdraví.

© 2011 MUDr. Jiří Štefánek, IČO 88318427 (webmaster: Mgr. Martin Fajmon), Administrace

Onychomykóza příznaky, příznaky, diagnostika a léčba

Onychomykóza je jedním z plísňových onemocnění nehtů, protože výsledkem je vážné porušení jejich ochranných funkcí, jako imunitní a nervový systém otáčí nebezpečné toxické účinky.

Houba se dostává do hlubších vrstev nehtu, což začíná postupné destrukci jeho tkáně, na látky, které mohou absorbovat houba se tedy přímo prostřednictvím začnou lymfatických cév proudit do krevního řečiště odpadů z houby, což vede k otravě celé tělo.

Velmi často mikroskopické houby vážně ovlivnit nejen nehty, ale na kůži. V tomto případě, je-li osoba má oslabený imunitní systém, výrazně zvyšuje riziko infekce houbové infekce, zatímco houby jsou velmi pružné, takže mohou snadno a rychle přizpůsobit prakticky za všech okolností.

Postup pro léčbu plísňových onemocnění, jako je onychomykóza, není jen tak dlouho, ale také poměrně těžká, je třeba provádět nákladné terapii. Nejméně negativní vliv na tělo pacienta odmítne využití moderních léků, které poskytují systémové a lokální účinky, bude s největší účinnost přinést pouze komplexní léčbu.

Vyvolává vývoj onychomykózy hub-dermatofyty. Nicméně, dostat se do nehtové ploténky houby je možné pouze v případě, že bylo poškozeno. Často je to způsobeno tím, že člověk je jen nepříjemné a špatné boty, které se nevejdou do velikosti.

Existuje také nebezpečí sporty, které byliny pro domácnost hřebík deska, například během pedikúru s odstraněním kůžičky a nadměrné řezání nehtu. V důsledku poškození vnitřku nehtové ploténky dostává infekce (plísně), který začíná rychle množit, což vede k hloubce klíčení nehtové ploténky a proces postiženou kůži a pod nehtu, což značně komplikovat budoucí léčby.

Houba může “žít” na podlahu ve sprše na topnou desku v bazénu, na věku a pohlaví, v koupelně, na pláži, pantofle pro hosty v někoho jiného spodního prádla na povrchu není léčena zařízení manikúru. Vyvolat infekci houbou může vlhkém prostředí rasparennaya kůže a nehtů, měkčené s horkou vodou, slabý imunitní systém, a přítomnost jiných chorob výměnného charakteru (např, diabetes, hypotyreóza, atd.).

Docela často u starších lidí, houba může být kombinován s trofickými změnami, k nimž došlo v dolních končetinách. Významně sníženou odolností proti houbovým infekcím, pokud pacient po dlouhou dobu se některá antibiotika, které jsou přiřazeny často dlouhé předměty. V tomto případě se po smrti bakterií, které mohou odolat houba, začne se rychle množí.

Často vývoj tohoto onemocnění začíná s infikovanou prst pacienta v budoucnu, je šíření nákazy na palec a druhá noha na ostatních nehty jsou také ovlivněny a nehty.

Při napadení plísní, může povrch nehtové ploténky mírně změnit barvu, ale zároveň mimo nehty mohou být plynulé a zcela zdravé. Avšak i přes zdánlivě zdravých stavu téměř nehtů houba bude vyvíjet dynamicky, tedy, nemoc pokračuje k pokroku. Začněte trpět nejen zbytek nehtů, ale také prostřednictvím lymfy, tělo, dostane infekce (toxiny).

Pokud není spuštěna žádná včasná léčba, riziko alergické reakce dost silný, člověk se stává podrážděný, tělo pacienta je vyčerpána, problém začíná nejen v procesu trávení, ale i kůže a vnímání vůní a chutí. Osoba trpící onychomykózy, je zdrojem infekce pro ostatní.

Tam je ztmavnutí a ztenčování nehtů, to může být nudné, vrstvené a velmi křehký. V tomto případě, je-li typ hypertrofické rozvoje houbových chorob, nehtová ploténka začne potovschuvatysya, získat tmavší nebo světlejší odstín, a nehty nerovnoměrné, volné, mírně stoupající nad falangy.

Jen v léze nehtu může začít poměrně silné svědění kůže kolem kůže se stává sušší, tak tam je praskání, které po dlouhou dobu nehojí. V takovém případě, pokud je dodržovat osobní hygienu, šance na sekundární infekce a raného vývoje lokálního zánětu, který je chronický.

Vzhledem ke změně tloušťky a tvaru nehtu, může začít odlupovat nebo rostou do kůže, což způsobuje bolesti se začínají objevovat při chůzi, a s výhradou nošení úzkých a uzavřených bot.

Mimo to houbová choroba se může projevit zvýšenou křehkost, zahušťování a uvolnění poškozené nehtové ploténky. Nail pacient postupně slábnout, žloutnou, jeho tvar je deformovaný, a hřebík se začíná hroutit.

Za ta léta, ne-li zahájeno včasnou léčbu, onychomykóza vyskytne v závažné míře, zatímco začínají objevovat nejen některé kosmetické problémy, ale také se stává velmi obtížné vybrat ty správné boty, jako postiženého nehtů houba může způsobit nepříjemné bolesti při chůzi, s ‘ Objeví se omezení v pohybu. V důsledku toho, a to nejen vlastní sebevědomí je značně snížena, ale také zhoršující se životní úroveň lidí.

Během diagnóza může být provedena studie mykologické posouzení bere v úvahu přímé a specifické klinické příznaky onemocnění. Onychomykóza charakterizován příznaky, jako je vzdělávání, na poškození nehtové ploténky oranžovo-žlutá, bělavě žluté skvrny nebo pruhy.

Diagnostikovat houbovými chorobami přezkoumávat pacient bere v úvahu všechny klinické projevy onychomykózy. Poté lékař zjistí přítomnost houby, provedena speciální mikroskopické vyšetření materiálu je věnována maximální zjistit druh houby.

Identifikovat kulturu houby a může být prováděna s plodinou na speciálním živném médiu. V případě, že vyšetření pacienta, který má zkušenosti profesionálního chování již pod mikroskopem je možné přesně rozlišit některé druhy plísní.

Tato plísňová onemocnění, jako je onychomykóza, je třeba odlišit od podobných změn, které mohou nastat s infekcí nehtové ploténky s červeným plochým lišejníků, ekzém nebo lupénka.

Dnes, stejně jako účinná preventivní opatření provádí sanitární-vzdělávací práce, hlavním cílem je informovat veřejnost a jsou předmětem kontrol a klinických pacientů za účelem stanovení nejen včasné progrese onemocnění, ale také aby se zabránilo jeho dalšímu šíření mezi blízkými příbuznými.

Se zvláštním zřetelem musí být zabráněno i ty drobné zranění nohy. Také doporučujeme používat moderní nástroje, které pomáhají v boji proti nadměrnému pocení nohou, suchá kůže, měli byste se pokusit, aby se zabránilo vzniku puchýřů. Přesně v gumových botách, měl by navštívit lázně, sauny, bazény a jiné veřejné prostory, kde vysoká vlhkost vzduchu.

Po umytí, bez výjimky, nohy by měly vytřete do sucha měkkým ručníkem, ponožky nezbytně nutné měnit každý den. Nechoďte bosí na pláži, stejně jako v pískové formy může “živé” a udržovat své živobytí. Také je nutné, aby se vzdali v botách někoho jiného.

V případě, že jsme byli svědky některé degenerativní změny v nehtové ploténky, měli byste okamžitě poradit s lékařem a začít včasnou léčbu, protože se jedná o nehty na prvním místě bude předmětem útoku infekce (houba). Také, tam je velká šance, aby se zabránilo infekci houbou a je-li vždy přísně dodržovat pravidla osobní hygieny.

Aby bylo možné léčit tento plísňových onemocnění, jako je onychomykóza byla nejúčinnější, lékař předepíše komplexní terapie. Často se po důkladném vyšetření pacienta, znalec jmenovaný přijímacích antimykotika pacientů, stejně jako léků používaných pro venkovní použití, a jejich výkon je přímo zaměřen nejen na zlepšení procesu oběhu, stejně jako růst nehtové ploténky.

V současné době existuje celá řada moderních léků, které pomáhají významně urychlit proces hojení (antimykotika pro systémové účinky). Vzhledem k individuální průběh onemocnění a zdravotní stav pacienta, bude lékař předepíše léčbu – podávání léků, je jmenován na dobu určitou. Před tím, než lékař předepíše lék pro použití nutně provádět nejen chemii, ale i krevní obraz.

Dřívější zahájení léčby, tím rychleji a snadněji, že bude, je třeba zcela opustit vlastní léčbu.

Moučnivka foto

Vybíráme z obsahu: Moučnivka u novorozence Moučnivka se u kojenců projevuje bělavými povlaky v ústech, a to na jazyku, tvářích, dásních nebo na patře. Moučnivka v ústech Moučnivka neboli soor je formou kvasinkové infekce, která postihuje ústní dutinu. Moučnivka u dospělých Moučnivka se u dospělých osob vyskytuje v případě, že mají oslabený imunitní systém nebo trpí chronickým onemocněním jater. Každá maminka už asi ví, co je to moučnivka. Zde můžete vidět, jak vypadá moučnivka v ústech . Celý článek.

Vybíráme z obsahu: Moučnivka na zadečku Moučnivka na zadečku dítěte může být zaměněna s plenkovou dermatitidou. Moučnivka u dospělých Moučnivka se vyskytuje také u dospělých se sníženou imunitou. Jak vypadá moučnivka Moučnivka je infekční onemocnění projevující se u kojenců jako bílý povlak na sliznici uvnitř úst, na jazyku nebo na patře. Moučnivka může být varovným signálem oslabené imunity. U většiny dětí se jedná o nebolestivé onemocnění, ovšem pro některé může být moučnivka bolestivá. Celý článek.

Plíseň na rtech

Vybíráme z obsahu: Moučnivka u dětí – foto Zde můžete vidět fotografie onemocnění moučnivkou u dětí . Moučnivka u dospělých – foto Zde můžete vidět fotografie onemocnění moučnivkou u dospělých . Moucnivka u dospelych foto Zde muzete videt fotografie onemocneni moucnivkou u dospelych . Moucnivka u deti foto Zde muzete videt fotografie onemocneni moucnivkou u deti . Plisen na rtech foto Zde muzete videt fotografie plisni na rtech . Celý článek.

Kvasinková infekce u kojence

Vybíráme z obsahu: Jak to vypadá Moučnivka Moučnivka je kvasinková infekce, která nejčastěji postihuje novorozence a kojence. Mezi kvasinkové infekce patří moučnivka a plenková dermatitida. Příčiny vzniku Mezi kvasinkové infekce patří moučnivka a plenková dermatitida. Moučnivka postihuje hlavně novorozence a kojence. Moučnivka se u dětí po porodu může objevit v případě, že jejich matka měla vaginální kvasinkovou infekci, dále při kojení z matčiných prsů. Celý článek.

Roztok borax glycerin

Vybíráme z obsahu: Moučnivka Moučnivka je časté infekční onemocnění, které se projevuje u kojenců jako bílý povlak na sliznici uvnitř úst nebo na jazyku. Moučnivka se u kojenců projevuje jako bílý povlak na sliznici v ústech, na jazyku nebo na patře. U většiny dětí se jedná o nebolestivé onemocnění, pro některé děti je však moučnivka bolestivá. Účinky boraxglycerinu Moučnivka obvykle vymizí i bez léčby během několika týdnů. Neléčená nebo nesprávně léčená moučnivka se může rozšířit i dál a při vážnějším stavu jsou pak nutná celková antimykotika. Celý článek.

Žlutý jazyk

Vybíráme z obsahu: Onemocnění zvané moučnivka (soor) se často vyskytuje u dětí do 2 let. Moučnivka je způsobená přemnožením kvasinky z rodu Candida. Pokud není moučnivka včas odhalena a léčena, mohou se kvasinky rozšířit z úst do hltanu a přes trávicí soustavu projít až do konečníku dítěte. Autor: © svevi Foto: © jimmy . Autor © svevi Foto © jimmy . Celý článek.

Puchýřky na jazyku

Vybíráme z obsahu: Co znamenají puchýřky na jazyku u dětí Puchýřky na jazyku dětí mohou znamenat onemocnění zvané moučnivka. U dětí se moučnivka objevuje také během užívání antibiotik. Moučnivka tak může vzniknout u dětí, které se narodily císařským řezem, ale matka byla nucena ihned po porodu začít brát antibiotika. Autor: © svevi Foto: © James Heilman . Autor © svevi Foto © James Heilman . Celý článek.

Bílé skvrny na jazyku

Vybíráme z obsahu: V dospělosti se moučnivka vyskytuje, pokud se oslabí imunitní systém. Onemocnění nazýváme moučnivka, nebo také soor. Moučnivka je u dětí spojena s bělavým povlakem tváří a jazyka. Podobný vzhled jako moučnivka mají také takzvané Koplikovy skvrny u spalniček. Bílé tečky na jazyku miminka Nejčastější příčinou bílých teček na jazyku miminka je moučnivka. Celý článek.

Červené pupínky v ústech

Vybíráme z obsahu: Vyrážka v ústech Vyrážka v ústech může znamenat onemocnění zvané moučnivka. U dětí se moučnivka objevuje také během užívání antibiotik. Moučnivka může vzniknout i u dětí, které se narodily císařským řezem, ale matka byla nucena ihned po porodu začít brát antibiotika. Mezi kvasinkové infekce patří moučnivka a plenková dermatitida. Moučnivka postihuje hlavně novorozence a kojence (viz výše). Celý článek.

Kvasinky na jazyku

Vybíráme z obsahu: Kvasinky v ústech u dětí Kvasinky v ústech u dětí se projevují jako soor neboli moučnivka. Příznaky Soor, žabka i moučnivka, to jsou názvy pro jedno onemocnění. Světluše Vinšová Foto: © Esecr . Svetluse Vinsova Foto © Esecr . Celý článek.

Candida albicans

Vybíráme z obsahu: Foto Zde je nekolik fotografii, na kterych je videt Candida albicans . – foto Zde je několik fotografií, na kterých je vidět Candida albicans . Candida albicans v krku Moučnivka neboli orální kandidóza se může vyskytovat ve formě akutní jako takzvaný soor (moučnivka) – bělavé povláčky. Moučnivka se objevuje i u novorozených dětí (asi tak desátý den po porodu). Autor: © Jakub Vinš Foto: © Murus . Celý článek.

Leukoplakie v ústech

Vybíráme z obsahu: Soor (moučnivka, orální kandidóza) je charakteristický tvorbou bílých povlaků na sliznici jazyka, tváří nebo patra, může se šířit až do hltanu;. Autor: © svevi Foto: © Fae . Autor © svevi Foto © Fae . Celý článek.

Vybíráme z obsahu: Orální kandidóza Kvasinková infekce úst nebo krku se nazývá moučnivka. Autor: © Jakub Vinš Foto: © CDC . Autor © Jakub Vins Foto © CDC . Celý článek.

Pálení rtů

Vybíráme z obsahu: Pokud není moučnivka včas podchycena a zaléčena, může se kvasinka rozšířit z úst do hltanu a přes trávicí soustavu může projít až ke konečníku. Autor: © svevi Foto: © McCutcheon . Autor © svevi Foto © McCutcheon . Celý článek.

Lék Prednison

Vybíráme z obsahu: Chorioretinopatie (oční onemocnění, které způsobuje zhoršení zraku); moučnivka (plísňová infekce vyskytující se v ústech); vředy a krvácení. Autor: © svevi Foto: © sking . Autor © svevi Foto © sking . Celý článek.

Plíseň na rtech

Vybíráme z obsahu: Moučnivka se projevuje výskytem bělavých povlaků v ústech, které vypadají jako sražené mléko nebo tvaroh. Pokud není moučnivka včas podchycena a zaléčena, může se kvasinka rozšířit z úst do hltanu a přes trávicí soustavu může projít až ke konečníku dítěte. Zde je několik fotografií, na kterých je možné vidět opar na rtu . Tady jsou fotografie zobrazující afty na rtech . Zde jsou fotografie, na nichž je možné vidět rakovinu rtu . Celý článek.

Vybíráme z obsahu: Kandidoza foto Tady je nekolik fotografii, na kterych je videt kandidoza . Kandidóza foto Tady je několik fotografií, na kterých je vidět kandidóza . Pochází spíše ze žaludku), nepříjemná chuť v ústech, podle bílého povlaku v dutině ústní je tato nemoc nazývána také moučnivka. Autor: © Jakub Vinš Foto: © homeo . Autor © Jakub Vins Foto © homeo . Celý článek.

Vybíráme z obsahu: 10 žen) : bolest břicha, nevolnost (nauzea); kvasinková infekce vaginy (jako je „moučnivka“); vaginální diskomfort způsobený kroužkem; svědění. Světluše Vinšová Foto: © Paleo . Svetluse Vinsova Foto © Paleo . Celý článek.

Omeprazol-ratiopharm 20 mg

Vybíráme z obsahu: Houbová infekce označovaná jako moučnivka postihující střevo. Celý článek.

Vyrážka na obličeji u dětí

Vybíráme z obsahu: Kandida může postihnout i sliznice, zejména úst u kojenců (moučnivka, soor). Autor: © Jakub Vinš Foto: © Kid-baby . Re: kožní vyrážka foto. Kožní vyrážka foto. Vyrážka Kožní vyrážka foto. Celý článek.

Skin Up Dárková sada Skin Up pro ženy s neutrálním a růžovo-fíkovým sérem

Skin Up Dárková sada Skin Up pro ženy i pro muže s neutrálním a pepřovým sérem

odčervení lidí vermox

octove ponožky obklad

tabulka potravin s puriny

condrosulf 800 recenze

hemeroidy a jejich domácí léčba

otékání nohou u kotníků

smuteční řeč na pohřbu tatínka

obsah purinů v potravinách tabulka

puriny tabulka

detralex cena doplatek 180

Kolik činí doplatek ,děkuji Cerná.

Re: bulka v penisu

Nejspíše půjde o neškodný lipom – tukovou bulku. Ale pro jistotu si to nechte vyšetřit v ordinaci kožního.

bulka v penisu

Dobry den, nasel jsem si na leve strane pod kuzi pred zaludem nebolestivou bulku velikosti maleho hrasku.

Dobrý deň! Bývam v rodinnom dome a už niekoľko rokov mi v letných mesiacoch znepríjemňujú bývanie mravce.

Re: kvasinky na penisu

Řepík plíseň nevyléčí. Zkuste nejdříve mazat Canesten, který můžete koupit bez předpisu a k tomu na měsíc.

Nebezpečný zánět prstu ruky – panaricium

Zánětlivé onemocnění prstu ruky může být velmi závažné a nebezpečné. Včasné ošetření zánětu chirurgem předejde rozšíření zánětu nejen po nemocné ruce ale i do celého těla.

Panaricium (panaritium) je označení pro zánět prstu na ruce1. Příčinou zánětu je nejčastěji nesprávně provedená manikúra. Vstupní bránou infekce bývá záděrka nehtového valu, zatržení nehtu, cizí tělísko zaražené pod nehet2, oděrka nebo poranění nejčastěji posledního článku prstu. Infekci způsobí mikroorganizmy3, které se běžně vyskytují na rukou a při poranění pronikají do organizmu.

Prevencí vzniku panaricia je správné ošetřování nehtů, nehtových lůžek a valů2 pilníčkem či nůžkami (neokusovat a nezatrhávat), po umytí promazávat příjemným krémem.

Nejčastěji bývá panariciem postižen poslední článek jednoho prstu ruky, ale onemocnět může zároveň více článků více prstů. V okolí nehtu nebo pod nehtem se postupně rozvíjí zánět, který se může šířit místně a nebo do celého těla.

Panaricium může postihnout lidi všech věkových skupin. U malých dětí je důležité nezaměnit panaricium s omotaným vlasem kolem prstu4. Omotaný vlas se však vyskytuje častěji na prstech na nohou. U dospělých pacientů panaricium nelze zaměnit s jinou chorobou. Opakovaný výskyt tohoto onemocnění nutí lékaře pátrat po cukrovce5 (u diabetiků je větší sklon k místním zánětům vzhledem ke zvýšené hladině cukru v krvi).

Vznik a vývoj panaricia

Panaricium vzniká tehdy, dostane-li se určité množství mikroorganizmů do kůže, podkoží nebo pod nehet. V případě správně fungující imunity6 tělo mikroorganizmy rozpozná a „označí za nepřítele“. V postižením místě vzniká boj mezi bílými krvinkami a bacily, což je projevem přirozené obranyschopnosti organizmu.

Postupně se vyvíjí místní zánět se svými průvodními jevy, což jsou bolest, zarudnutí, otok, teplota a zhoršená funkce (zanícený orgán hůře pracuje). Vytvořené zánětlivé ložisko se přirozenou obranyschopností buďto samo uzdraví, nebo se postupně promění v hnisavé ložisko. Hnis je tvořen produktem boje – tedy odumřelými bakteriemi, bílými krvinkami, zbytky odumřelé rozpuštěné tkáně a tělní tekutinou. Nahromaděný hnis je vždy nutné odstranit.

Léčení panaricia

Panaricium má být ošetřeno chirurgem dříve, než se začne původně ohraničený zánět rozšiřovat do celého těla a stane se tak celkovým onemocněním.

Chirurgické ošetření panaricia se provádí v místním znecitlivění, pak dojde k vypuštění hnisu. Místní znecitlivění nemocného prstu (injekcí) je nepříjemné. Dalšího ošetření již není třeba se bát. Rozříznutí ložiska, vypuštění hnisu, výplach ložiska, úprava nehtu nebo zavedení drénu již pacient jako bolest nevnímá. Antibiotika7 budou nasazena dle známek šíření zánětu nebo preventivně v případě známé snížené imunity organizmu.

Např. člověk po transplantaci orgánu má vždy (záměrně) sníženou imunitu. Proto je potřeba už při každém podezření na infekci preventivně nasazovat antibiotika.

Šíření a komplikace panaricia

Zánět nejčastěji začíná v okolí nehtu (jako puchýř naplněný hnisem nebo jen jako otok). Odtud se může šířit do bříška prstu, může postupně proniknout i do kosti nebo do kloubu. Může se šířit podél šlach do jiného prstu, do dlaně, nebo dokonce do předloktí.

V boji mezi bílými krvinkami a mikroby mohou mikroby dočasně vítězit a šířit se z místa zánětu do celého těla následujícími způsoby:

 1. Nejčastěji se zánět rozšiřuje lymfatickou cestou. Zanícená lymfatická céva8 se stává bolestivou a viditelnou. Projeví se jako zarudlý pruh, který se táhne od nemocné ruky předloktím ke spádovým loketním uzlinám nebo dokonce i paží až k podpažním uzlinám. Postižené lymfatické uzliny se zvětšují a jsou velmi bolestivé.
 2. Do těla se může zánět šířit i krevní cestou – žílami. Žíly nemají v cestě žádná síta vychytávající produkty zánětu (jako jsou lymfatické uzliny). Proto záhy vzniká závažné celkové zánětlivé onemocnění s teplotou(sepse, septikémie). Laicky se tento stav označuje jako otrava krve.

V sepsi mohou stejným zánětem jaký byl původně v prstu onemocnět kterékoli vnitřní životně důležité orgány.

V obou uvedených případech je chirurgické ošetření naprosto nezbytné, stejně jako nasazení antibiotik7. Toto velmi závažné onemocnění se týká pouze prstů rukou. Na prstech nohou se prakticky nevyskytuje. Důvodem je naprosto odlišného mikrobiálního osídlení rukou a nohou.

Na palcích nohou může rovněž vzniknout zánět nehtových valů. Je však dlouhodobý a je vždy v souvislosti se zarůstajícími špatně ošetřenými nehty9. Takový zánět je sice nepříjemné, ale ve srovnání s panariciem nezávažné onemocnění.

Článek odpovídá na následující otázky

Cílem tohoto článku je srozumitelně odpovědět na následující otázky. Kliknutím na tlačítko můžete vyjádřit svůj názor, jak se mu to podařilo. Pořadí otázek odpovídá pořadí jednotlivých částí textu článku.

 1. Co je panaricium?
 2. Co je nejčastější vstupní bránou infekce při vzniku panaricia?
 3. Jaké jsou místní průvodní jevy zánětu?
 4. Jaké jsou 2 možnosti šíření zánětu z místního na celkové zánětlivé onemocnění?
 5. Proč se panaricium vyskytuje jen na prstech rukou a na nohou ne?

Související články

Článek ve svém textu odkazuje následující zdroje (v uvedeném pořadí). Zdroje danou problematiku rozvádějí či zmiňují v dalších souvislostech.

kašel a žlutý hlen

Vykašlávání zelených hlenů po ránu

Pokud vykašláváte hlen, tak to znamená, že máte produktivní kašel. Takový kašel není vhodné tlumit, protože každé zakašlání napomáhá odtoku hlenu z plic. Náhle zahleněné plíce bývají nejčastěji spojeny s infekcí horních cest dýchacích nejčastěji zánětem v krku. Pokud je hlen hustý, tak se stává nepohyblivý a začne se hromadit do chuchvalců, které když se pak vykašlou, tak mají zelenou barvu. Pokud jsou chuchvalce hlenu v plicích dlouho, tak můžou začít hnít a to pak může vést až k zapáchajícímu dechu nebo zapáchajícímu hlenu a následně k zápalu plic. Léčba hustého hlenu spočívá ve zvlhčení vdechovaného vzduchu a v posílení příjmu tekutin. Také je dobré vyřadit potraviny, které hlen způsobují, jako je například mléko a pivo.

Zveřejněno dne: 24.6.2013

Diskuze: žlutá stolice

Ahoj. Žlutá stolice může signalizovat přítomnost parazitů, hlavně, pokud je to žlutý hlen. U hlenu už není pochyb. Nečetla jsem celou diskuzi, jen píšu, co s určitostí vím. Žlutý hlen ´= nějaký parazit. Lékaři často (většinou, tak z 98%) neumí parazita diagnostikovat, najít ho. To umí přístroje jako je třeba Oberon nebo ještě lepší na tohle konkrétně Salvie. Ještě existuje Diakom, ale s tím nemám zkušenost, ale prý taky umí hodně.

Odesláno dne: 4.10.2012 uživatelem Jana

ŽLUTÝ PRŮJEM

Co znamená žlutý průjem s hlenem

Má-li pacient průjem s příměsí žlutého hlenu, může jít o neškodnou stolici, která je způsobená konzumací potravin se žlutým nebo oranžovým pigmentem, například mrkev, meruňky. Tento „stav“ je dočasný a neškodný.

Žlutý hlen ve stolici však může signalizovat také infekci nebo zánět, nejčastěji postihuje žaludek, játra, žlučník, střeva a slinivku. Většina nemocí spojených se žlutým hlenem je pro člověka neškodných. Mohou ale také signalizovat rakovinu trávicího traktu nebo střevní problémy.

 • rychlý přechod jídla v trávicím traktu – často se objevuje u pacientů s GERD (gastroezofageálním refluxem);
 • nesprávné vylučování žluči z těla;
 • bakteriální infekci ve střevech;
 • celiakii;
 • zánět žlučovodů nebo žlučníku;
 • výskyt žlučových kamenů;
 • infekci parazitem
 • zánět jater, takzvanou hepatitidu A, B nebo C;
 • malabsorpční syndrom – jde o nesprávné vstřebávání živin během trávení.

Zveřejněno dne: 31.10.2016

Diskuze: Re: celodenní kašel

Bez vyšetření nejde takhle poznat proč vás kašel takto trápí. Zřejmě vám něco dráždí řasinky v dýchacích cestách, což může být hustý hlen, prach, alergie, ale i mnoho dalších vážnějších příčin. Proto i zkoušení různých přípravků by bylo nebezpečné. Doporučuji vám obrátit se na plicního lékaře, nechat si zrentgenovat plíce a podle výsledků určit další léčbu.

Odesláno dne: 8.4.2016 uživatelem Cempírek

PŘÍČINY HLENU VE STOLICI

Co je to hlen ve stolici?

Hlen je čirá, bílá nebo žlutá konzistentní látka rosolu produkovaná sliznicí v tlustém střevě. Hlen je ale produkován i dalšími orgány v těle, například plícemi, kde se podílí na zachycení případných cizích částic, které jsou vdechovány. Střevní hlen chrání vnitřní výstelku a pomáhá zmírnit průchod stolice. Hlen ve stolici není sám o sobě škodlivý, ale může být příznakem onemocnění nebo závažného stavu, který vyžaduje léčbu.

Zveřejněno dne: 21.1.2013

Diskuze: Re: zahlenění

Na zahlenění pomáhá výplach nosních dutin slanou vodou, inhalace páry z Vincentky a užívání šumivých tablet ACC Long. Hodně pijte a nebraňte se kašli. Kašel pomáhá posouvat hlen ven z těla.

Odesláno dne: 9.2.2018 uživatelem Cempírek

HLEN VE STOLICI

Hlen ve stolici novorozence

Hlen ve stolici novorozence je ve většině případů jev přirozený. Pokud se hlen ve stolici objevuje delší dobu, může se jednat o infekci, zánět nebo zažívací potíže.

Vždy je lépe vyhledat pediatra, který zjistí příčinu výskytu hlenu ve stolici novorozence.

Zveřejněno dne: 1.10.2015

Diskuze: Re: co na průdušky a kašel

Nechte si laboratorně vyšetřit sputum. Sputum je lidově řečeno chrchel, hlen, který vykašláváte z plic. O tento laboratorní test požádejte svého praktického nebo plicního lékaře. V případě, že laboratorní vyšetření nic neprokáže, tak zkuste ozdravný pobyt v lázních Luhačovice. O nároku na lázně se dohodněte s plicním lékařem.

Odesláno dne: 18.10.2016 uživatelem Cempírek

HLEN VE STOLICI

Bílý hlen ve stolici

Bílý hlen ve stolici nemusí znamenat vůbec žádnou patologii. Jediná metoda, která by stoprocentně objasnila výskyt bílého hlenu ve stolici, je kolonoskopie. Hlen ve stolici se také může vyskytnout při nespecifických střevních zánětech.

Pokud výskyt bílého hlenu ve stolici přetrvává delší dobu, je lépe obrátit se na lékaře, který stanoví příčiny a případnou léčbu.

Zveřejněno dne: 1.10.2015

Diskuze: babske rady pro miminko,ve stolici hlen

Dobrý den, prosím o radu, dcera má 3měsícní děvčatko a asi v každé 3stolici má hlen, jinak je zlatá, sama si pohraje, usmívá se, babi si už moc nepamatuje, bydlíme daleko od sebe, tak prosím, jestli nemá někdo nějaké stejné problemy, děkuji moc.

Odesláno dne: 17.10.2017 uživatelem Emili

Produktivní (vlhký) kašel

Vlhký kašel produkuje hlen, který se vytvoří na zadní straně krku nebo na dutině nosní, či dokonce v plicích. Kašel by neměl být za žádných okolností potlačován, aby mohlo dojít zejména k odstranění hlenu z plic. Existuje mnoho příčin produktivního kašle.

 • Virové onemocnění je spojeno s rýmou a kašel je vyvolán hlenem, který se přesouvá směrem dolů na zadní stranu krku.
 • Produktivní kašel může být příznakem zánětu plic a infekce horních cest dýchacích, průdušek, vedlejších nosních dutin nebo tuberkulózy.
 • Produktivní kašel může být známkou chronické obstrukční plicní nemoci.
 • Také může být symptomem refluxní choroby jícnu.
 • Kouření nebo užívání tabáku způsobuje vlhký kašel, který bývá příznakem poškození plic nebo podráždění krku či jícnu.

Zveřejněno dne: 24.6.2013

Diskuze: celodenní kašel

Dobrý den mám asi 4 dny silný kašel . Začne mi škrábat v krku a v zapětí začnu kašlat až se mi zvedá žaludek mám Duracef po 12 hodinach erdomed na kašel zatim žádný výsledek

Odesláno dne: 8.4.2016 uživatelem vladislava

DĚLOŽNÍ HLEN PO OPLODNĚNÍ

Vyhodnocení hlenu

Žádný hlen: Suché pocity. Prsty mohou při stírání připadat vlhké, ale na vzduchu rychle oschnou bez zanechání lepivého pocitu.

Lepkavý hlen: Zakalený, bílý nebo žlutý, někdy čirý. Může být docela hustý. Důležitá je lepkavost a nízký obsah vody. Může být drobivý až šupinatý jako pasta, nebo vazký až gumovitý. Při rozdělení prstů může zformovat hromádku.

Krémový hlen: Mléčný, lehce zakalený, bílý nebo žlutý. Má konzistenci krému nebo tělového mléka. Vlhčí, vodnatější, řídký. Při rozdělení prstů se nenatahuje ani netvoří hromádku, zůstává hladký jako tělové mléko.

Hlen konzistence vaječného bílku: Většinou čirý, ale může obsahovat zakalená vlákna. Velmi kluzký a vlhký jako bílek. Silně lubrikační pocity. Při rozdělení prstů se hodně natahuje.

Vrchol je nejplodnější den cyklu, který nám oznamuje, že ovulace proběhne do 24 hodin. Je to poslední den nejplodnější kvality hlenu. Přestože se nazývá vrcholem, neznamená to, že tělo v tento den produkuje nejvíc hlenu. Většinou je největší množství hlenu produkováno den před vrcholem.

Zveřejněno dne: 23.11.2017

Diskuze: pomoc

Nejdriv sem mel horecku s mensimi bolesti v oblasti zaludku ale pak jsem misto stolice mel jen bilou penu neni to hlen proste pena jako ze sumaku odpoved na mail dik

Odesláno dne: 29.4.2015 uživatelem tomáš

HLEN VE STOLICI

Hlen ve stolici v těhotenství

Příměs hlenu ve stolici v těhotenství bývá průvodním příznakem infekčního onemocnění, dietní chyby nebo – trvá-li stav déle – rovněž nějakého onemocnění tlustého střeva. Trvá-li stav několik dní anebo druží-li se k hlenovité stolici i jiné příznaky (horečka, bolest břicha, zvracení), je nutno vyhledat lékařskou pomoc. Příčiny hlenu ve stolici mohou být různé.

Pokud se hlen ve stolici v těhotenství objevuje delší dobu, je důležité vyhledat gynekologa.

Zveřejněno dne: 1.10.2015

Diskuze: Re: ucpaný noc u mimika,jak řešíte?

U miminka řeším ucpaný nos a rýmu kapičkami s mořskou vodou Quixx Baby. Přírodní přípravek, 100% bezpečný, dávat jde od narození. Já dávám jako prevenci, ale v případě rýmy je mořská voda ideální, protože ředí hlen v nosíku miminka a lépe se pak odsává.

Odesláno dne: 26.11.2015 uživatelem Jancur

VYKAŠLÁVÁNÍ ZELENÝCH HLENŮ PO RÁNU

Jak se pozná rakovina podle vykašlávání hlenu z plic

Nádorový proces v plicích se může projevit kašlem, bohužel se obvykle jedná až o pokročilejší stadium rakoviny plic. Stejně tak mohou kašel způsobit plicní metastázy jiných nádorů. Varovné je, pokud člověk vykašle hlen s příměsí krve. V takovém případě je návštěva lékaře a další vyšetření žádoucí.

Zveřejněno dne: 27.12.2016

Diskuze: chci poradit

Dobrý den, už nějakou dobu mám problém stím, že se mi chce strašne na velkou, tak že si myslím že to ani nedoběhnu, ale v konečné fázi si jen prdnu, ale jen hlen. proradíte mi co by to mohlo byt? děkuji.

Odesláno dne: 3.3.2016 uživatelem Lenka

Suchý kašel u psa

Suchý kašel je projevem zánětu na sliznici průdušnice, průdušek, ale i v plicních sklípcích. Pokud se jedná o závažné onemocnění, je vhodné podávat homeopatické léky v kombinaci s klasickými.

Při léčbě suchého kašle je možné použít níže uvedená homeopatika.

Oscillococcinum: Na počátku onemocnění je možné systematicky podávat 1–2krát denně.

Ferrum phosphoricum: Lék vhodný při akutním zánětu průdušnice a průdušek, kašel suchý, krátký, spastický, teplota nebývá, nebo je jen lehce zvýšená. Někdy může zvíře vykašlat hlen s krví, může se vyskytnout krvácení z nosu.

Ředění 8–15 CH 2–3krát denně.

Drosera: Kašel suchý, častý a krátký. Zhoršuje se v noci.

Ředění 9–15 CH 2–3krát denně.

Spongia tosta: Kašel suchý, drsný, zhoršuje se v teplé místnosti a vleže.

Ředění 5–9 CH 3–6krát denně.

Nikdy zvířeti nepodávejte brufen či aspirin, mohli byste ho otrávit. Dbejte pouze rad veterináře. Co pomůže vám, může psovi ublížit!

Zveřejněno dne: 18.1.2017

Diskuze: psí nemoci

Náš pes /kříženec 11 let/ má dávivý kašel. Veterinář mu dal tři injekce antibiotik a tři druhy prášků. Kašel se moc nezlepšil a veterinář řekl, že má stařeckou záduchu. Dá se s tím ještě něco dělat?

Odesláno dne: 18.2.2017 uživatelem Jana

HLEN VE STOLICI

Hlen ve stolici u dětí

Nemléčné příkrmy (zelenina, maso, ovoce a další) se podávají u uměle vyživovaných dětí od 5. měsíce věku a plně kojených po dovršení 6. měsíce věku. Tím stolice mění svou barvu do hněda, má hnilobný zápach, někdy s příměsí hlenu. Zelený hlen je u dětí obvyklý, když se prořezávají zoubky. Objevil-li se zelený hlen pouze jednou a bez dalších příznaků vymizel, nejedná se o nic vážného. Často se může zelený hlen ve stolici objevit, když člověk sní větší množství jídla bohatého na chlorofyl, například špenát, listová zelenina, kapusta, kedluben, brokolice a podobně.

Někdy se u dětí objevuje takzvaná hladová stolice, která je tmavě hnědá, málo obsažná a masťovitá, s velkou příměsí hlenu. V tomto případě vyhledejte lékaře a poraďte se o dalším postupu ve výživě svého dítěte. Hlen ve stolici dítěte se také může objevit při rýmě.

Zveřejněno dne: 1.10.2015

DĚLOŽNÍ HLEN PO OPLODNĚNÍ

Začněte si děložní hlen prohlížet ihned po menstruaci. Během menstruace z těla odchází děložní stěna spolu s neoplodněným vajíčkem. Zjistíte, že někdy tělo dokonce žádný hlen nevyprodukuje. Po menstruaci mají ženy zhruba pět dní pochvu skoro úplně suchou. Potom se objeví kalný hlen, který má konzistenci rozvařené rýže. Během této doby je velmi nepravděpodobné počít dítě. Po uplynutí neplodného období se začne hlen ze dne na den měnit. Nejplodnější hlen se vyskytuje většinou po dobu 3–5 dní. U každé ženy tato doba přichází v jiný den.

Děložní hlen si kontrolujte nejlépe ihned po ránu. Některé ženy si jej prohlížejí na toaletním papíru, jiné používají prst. Nejjednodušší je zavést prst do pochvy a pokusit se nahmatat děložní čípek. Potom si prohlédněte hlen, který vám na prstu zůstal.

Nezapomeňte si informace o podobě hlenu zapisovat.

Zde naleznete fotografie, na kterých je vidět děložní čípek v těhotenství: děložní čípek v těhotenství foto.

Zveřejněno dne: 23.11.2017

ŽLUTÝ JAZYK

Co znamená žlutě zbarvený jazyk

Žlutě zbarvený jazyk signalizuje poruchy metabolismu. Pokud máte žlutý jazyk, můžete mít zvýšenou hladinu žluči v žlučníku anebo onemocnění jater. Žlutý povlak na jazyku nejčastěji signalizuje poruchu funkce žlučníku. Žlutá barva v zadní části jazyka, pokud ho zdvihneme k patru, může být jedním z příznaků žloutenky. Žlutý povlak na jazyku může rovněž signalizovat artritidu nebo dnu. Silný žlutý povlak může být známkou zažívacích problémů, jako je zácpa. Pokud je povlak suchý, bývá obvykle problém v žaludku a střevech, pokud je mokrý, jde o přebytek hlenu. Tenký žlutý povlak může znamenat plicní infekci.

Zveřejněno dne: 22.10.2015

ALERGICKÝ KAŠEL

Alergický kašel u dětí

Alergie u dětí způsobují chronický kašel, podráždění dýchacích cest vyvolává u dítěte suchý kašel v noci, který je obtížně utišitelný. U dětí, které kašlou především v noci, může jít o neustálý kašel bez teploty, kdy příčinou suchého, dlouhodobého kašle může být také astma nebo gastroezofageální reflux.

Zveřejněno dne: 13.6.2017

ČERNÝ KAŠEL

Černý kašel u dospělých

Černý kašel postihuje dospělé jedince výjimečně. Mezi jeho hlavní příznaky patří nevolnost, nechuť k jídlu, zahlenění, rýma, samozřejmě kašel a slzení očí. Dále se může objevit dušnost, potíže s dýcháním, nadměrná tvorba slin, zvracení a horečka.

Zveřejněno dne: 2.6.2014

HLEN VE STOLICI

Krvavý hlen ve stolici

Krvácení do stolice spojené s hlenem a křečemi patří mezi nejčastější projevy zánětu konečníku (proktitidy). Toto onemocnění se vyskytuje i u velmi mladých lidí a vyžaduje přesnou diagnostiku a cílenou lokální – v některých případech i celkovou – léčbu. Dalšími příčinami mohou být komplikace hemoroidů, popřípadě i nádorové onemocnění.

U tohoto nálezu je důležité vyšetření gastroenterologem a následné kolonoskopické vyšetření, při kterém je možné prohlédnout sliznici konečníku i celého tlustého střeva. S vyšetřením neváhejte a podstupte jej co nejdříve.

Zveřejněno dne: 1.10.2015

ASTMATICKÝ KAŠEL

Jak na suchý kašel při astma

Suchý dráždivý kašel, který se objevuje zejména po námaze anebo v noci, ruší spánek a omezuje fyzickou aktivitu. Astmatický kašel může být vyvolán i silnými emocemi, jako je smích nebo pláč, a také kontaktem s alergenem, například se zvířetem. Tento kašel se lepší po aplikaci bronchodilatancií. Při astmatickém záchvatu se objevuje dráždivý kašel a expektorace, což bývá známkou ústupu záchvatu.

Zveřejněno dne: 14.3.2016

ASTMATICKÝ KAŠEL

Jak zvládnout astmatický kašel u dětí

Kašel patří spolu s dušností, tíží na hrudníku a pískáním na hrudníku mezi základní příznaky astmatu. U dětí může být kašel dokonce jeho jediným příznakem. Po nasazení inhalační antiastmatické léčby, která je jednak preventivní (dlouhodobá) a jednak záchranná (úlevová), by měl kašel zcela ustoupit. Když se kašel znovu objeví, je potřeba častěji použít úlevový lék, a pokud kašel přetrvává, navštívit lékaře, který nám astma léčí. Dobře léčený astmatik by měl být bez příznaků astmatu a bez omezení životních aktivit včetně sportu.

Zveřejněno dne: 14.3.2016

SUCHÝ KAŠEL

Suchý kašel v noci

Příčin suchého kašle v noci může být více, od astmatu, refluxu až po černý kašel. Pokud trpíte dlouhodobě těmito obtížemi, vyhledejte svého ošetřujícího lékaře. Léčba je vždy individuální dle stanovení diagnózy.

Zveřejněno dne: 16.1.2016

PŘÍČINY HLENU VE STOLICI

Crohnova nemoc

Přebytek hlenu ve stolici je méně častý u lidí trpících Crohnovou chorobou. Pokud se hlen objeví ve stolici nemocného, může to signalizovat rozvoj anální fisury.

Zveřejněno dne: 21.1.2013

Druhy kašle

Suchý kašel

Suchý kašel může být kromě virových infekcí také příznakem závažnějších chorob – rakoviny plic, sarkoidózy, srdečního selhávání, nebo je vyvolán vedlejším účinkem léků (zvláště takzvaných ACE inhibitorů, které se předepisují na chronické srdeční selhávání nebo na snížení vysokého krevního tlaku). Pokud je suchý kašel v takovém případě hodně obtěžující, potom je nutné poradit se o podávání léku s lékařem, který vám ho předepsal. Lékař by měl zvolit jinou alternativu. Kašel může být i psychického původu – při hysterii a nervové labilitě.

Dávivý kašel

Černý kašel nebo dávivý kašel je infekční bakteriální onemocnění, které způsobuje bakterie Bordetella pertussis. Nemoc se přenáší kapénkovou infekcí a projevuje se jako velmi silný, dráždivý kašel, který může být až dávivý a při nadechování může znít jako kokrhání kohouta. U některých typů onemocnění je typické vykašlávání hlenu. Tělesná teplota bývá značně vysoká, někdy až kolem 40 °C.

Vlhký kašel

Vlhký kašel je kašel se současným vykašláváním hlenu, který může mít různou konzistenci a barvu (bílá, šedá, hnisavě nažloutlá či nazelenalá, nebo s příměsí krve – načervenalá). Pokud vykašláváte takto podezřele zbarvený hlen, raději zajděte k lékaři, aby vám nasadil antibiotika, případně odeslal vzorek vykašlaného hlenu do laboratoře k určení původce nemoci a podle toho pak léčbu upravil. Tento kašel provází nejčastěji chronickou bronchitidu, ale i jiné chorobné procesy dýchacího ústrojí, jako jsou zápaly plic, bronchiektázie (rozšíření průdušek na podkladě vrozené anomálie nebo nemocí průdušek) a pleuritidy (záněty pohrudnice). Hnisavý hlen s příměsí krve je příznakem tuberkulózy. Hlen může být také původně z nosu (při zadní rýmě), kdy stéká do nosohltanu a pak dráždí sliznici k vykašlávání. Jindy může být vlhký kašel důsledkem odeznívajícího zánětu, který začínal suchým kašlem a na který zabrala léčba.

Akutní kašel

Je vyvolán přímým podrážděním dýchacích cest. Akutní kašel je mnohdy velmi pocitově nepříjemný, protože zde u mnohých dochází ke strachu o život. Nejčastější příčinou tohoto kašle je vdechnutí cizího tělesa nebo slin. Forma akutního kašlavého reflexu může být vyprovokována také dráždivými plyny, při alergiích nebo při akutních bakteriálních či virových onemocněních. Akutní kašel může mít svou příčinu i v srdečním selhání.

Chronický kašel

Habituální kašel se vyskytuje u chronických forem různých onemocnění dýchacích cest. Mezi tato onemocnění patří zejména CHOPN – chronická obstrukční plicní nemoc, dále pak astma, černý kašel, kuřácký kašel nebo rakovina plic. Za chronický kašel se považuje kašel trvající déle než 4–6 týdnů. Další základní dělení kašle je podle toho, zda se při kašlání vytváří hlen, či nikoli. V případě výskytu hlenu, který je možno vykašlat, a přítomnosti chraplavého přízvuku mluvíme o takzvaném produktivním kašli. V horším případě se může jednat i o vykašlávání čerstvé krve, což je varovným příznakem závažného onemocnění. Jde buď o postižení tuberkulózou, nebo srdečním městnáním. Pokud se hlen při kašli vůbec nevytváří nebo ho nelze vykašlat, kašel se označuje jako neproduktivní neboli suchý. Příčina kašle se mnohdy může rozpoznat už podle prvních charakteristických rysů kašle. Záchytnými body jsou především denní doba, kdy se kašel vyskytuje, způsob vzniku a samotná charakteristika kašlání.

Zveřejněno dne: 24.6.2013

Mějte stále při ruce aktuální dění na webu ČeskáOrdinace.cz. Stáhněte si naši aplikaci pro mobilní zařízení Android.

AROMATICA CZ S.R.O. AROMATICA Bylinný čaj Průdušky a kašel n.s.20x2g

Energy Cytosan 90 kapslí

WARNER LAMBERT HALLS Extra Strong 33.5g

Simply You HerbalMed Hot Drink Dr. Weiss – kašel, průdušky 180 g

Energy Vironal 30 ml

Energy Vitamarin 90 kapslí

Energy CYTOSAN Inovum 90 kapslí

Simply You Stopkašel Medical sirup Dr.Weiss 200 ml + 100 ml ZDARMA

VITALIS Tymiánový olej 10 ml

Högner Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu Ocean-CARE H4 1 ks

Knihy Jak léčit nemoc šílené medicíny (MUDr. Jan Hnízdil, CSc., Ing. František Houdek, MUDr. Jiří Šavlík)

Ivt Imuno FOB test na okultní krvácení v lidské stolici 1 ks

Finclub Imunologický test H.pylori ST na stanovení antigenu Helicobacter pylori ve stolici

White Elephant Elixír – Menstruace a premenstruační syndrom 500 ml

Swissdent Zubní kartáček Whitening Trio Soft 2 + 1 ZDARMA (modrý + žlutý + fialový)

Terezia Company Hericium erinaceus se 100% rakytníkovým olejem 30 kapslí + 30 kapslí ZDARMA

Swissdent Zubní kartáček Whitening Trio Soft 2 + 1 ZDARMA (tmavě modrý + žlutý + tyrkysový)

OXALIS Nastydlý skřítek bylinný sypaný čaj 50g

Knihy Borelióza (Stephen Harrod Buhner)

Miradent Dětský zubní kartáček ve tvaru zvířátka Kid’s Brush Býk „Rocky“, žlutý

Moringa MIX Moringový čaj s fenyklem 30g

Knihy Nemoc jako cesta (Thorwald Dethlefsen, Dr. Ruediger Dahlke)

Le Chatelard Dárková sada Žlutý bavlněný ručník + levandulové mýdlo 100 g

STOPKAŠEL sirup Dr. Weiss PRO DĚTI 300 ml

Chanel No. 19 – tělové mléko 200 ml

Chanel No. 19 – EDP 50 ml

Chanel No. 19 – EDP 35 ml

Chanel No. 19 – EDT 50 ml

Chanel No. 19 – EDT 100 ml

Chanel No. 19 – EDP 100 ml

zácpa rychlá pomoc

březová voda

rakovina konečníku příznaky

pásový opar inkubační doba

co na suchý dráždivý kašel babské rady

recept na čaj z rýmovníku

svrab u člověka fotogalerie

bolest ledvin

chlamydie příznaky

Re: Re: Re: Re: prodán adipex

Mam zajem o Adipex mate jeste k prodeji 733252842

skořice a krevní tlak

Dobrý den prosím mám dotaz dcera má problémy s nízkým tlakem může jíst skořici ?A prosím co by měla.

Nežádoucí účinky

Došel si někdo z Vás co to užívá na jaterní testy?

Re: Re: Re: Re: prodán adipex

Dobrý den koupím adipex. Je možné se nějak domluvit? Email klalka123@email.cz. Děkuji

Re: Re: Re: furolin diskuze

Dobrý den,i já přidávám své zkušenosti s tímto “lékem”.Po využívání téměř celého balení jsem zažila rychlou.

Leave a Reply