Žlutá kruhová houba (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Kuřátka žlutá najdete v létě, ale hrozí, že si je spletete s jedovatými druhy. Pochutnat si na nich s jistotou můžete, když si je koupíte u pěstitelů.

Jak vypadá

Kuřátka poznáte na první pohled. Husté větvičky připomínající drobné keříky nebo růžky vyrůstají z tlustého třeně bílé barvy. Ten ale není pod záplavou žlutých plodnic s oranžovým odstínem vidět. Barva kuřátek žlutých se dá přirovnat ke žloutku nebo síře. Časem plodnice tmavne do okrové barvy.

Houba dorůstá do dvaceticentimetrové výšky a v jejím průměru do patnácti centimetrů. Větvičky zakončují tupé, jakoby useknuté špičky. Právě tyto vrcholky větví chutnají nahořkle, zejména ve stáří. Dužnina je mramorovaně bílá.

Kde a kdy roste

Kuřátka žlutá rostou velmi hojně ve všech lesích, zejména pak u buků a smrků. Patří k letním houbám – najdete je nejdříve v červenci, nejpozději na konci září.

Plodnice kuřátek žlutých jsou jedlé, ale nezkušení houbaři by se měli mít na pozoru. Při záměně například s kuřátky sličnými by mohlo dojít k otravě. Pokud si chcete být jisti tím, co jíte, kupte si kuřátka žlutá u pěstitelů hub.

Barbara Hofmann Kosmetická houba Konjac žlutá

Kosmetická houba Konjac žlutá je skvělá pro každodenní péči o pokožku. Čistí, odličuje a zanechává pleť zdravě vypadající. Navíc, čistá přírodní vlákna jsou obohacena o antibakteriální spraš. Číst více.

Náhled složení

 • Výborné
 • Velmi dobré
 • Přijatelné
 • Špatné
 • Nepřijatelné

Aktuálně: Houba je opatřena praktickou šňůrkou, za kterou ji můžete po použití zavěsit a nechat usušit.

Kosmetická houba Konjac žlutá od firmy Barbara Hofmann je skvělým pomocníkem pro každodenní péči o pokožku obličeje, především o tu mastnou a problematickou. Čistí, odličuje a přirozeným způsobem podporuje mikrocirkulaci krve v pokožce. Zanechává tak pleť zdravě vypadající, pružnou a snadněji se regenerující. Navíc, čistá přírodní vlákna jsou obohacena o spraš, který eliminuje nadměrné maštění pleti a předchází podráždění pokožky.

Žlutá kosmetická houba o průměru 7 centimetrů vám zpříjemní péči o pokožku a usnadní odličování. Můžete si s ní dopřát masáž jen občas, ale nejvhodnější je zařadit ji do každodenní odličovací rutiny. Zlepšuje totiž přirozené regenerační schopnosti pokožky. Rostlinná vlákna ze zmijovce indického pleť jemně masírují, uvolňují usazené nečistoty a pomáhají čistit póry. Pravidelná masáž také stimuluje elasticitu pleti.

Obsažený spraš má lehké antibakteriální schopnosti, pleť čistí do hloubky a současně brání vzniku podráždění. Eliminuje výskyt pupínků, drobných zánětů i zarudnutí pokožky. Díky tomu žlutou houbu ocení především mastnější typy pleti se sklonem k tvorbě nedokonalostí.

Použití: Před použitím namočte houbu do vlažné vody a nechte ji nabobtnat a změknout. Po použití ji propláchněte čistou vodou, opatrně vyždímejte a volně pověste, aby mohla uschnout.

Tip: Konjac houbu můžete používat v kombinaci se svým oblíbeným odličovacím gelem či mýdlem, ale i jen tak. Při každodenním použití vám houba vydrží sloužit zhruba 2 měsíce. Díky použitým rostlinným materiálům ji pak můžete vyhodit na kompost a zrecyklovat 🙂

Detailní složení a vlastnosti

Složení: Zmijovec indický vlákna , Spraš

Výrobce: Barbara Hofmann GmbH, Kautz 50, 36103 Flieden Německo, tel: +490666196320, http://www.barbarahofmann.de

Čistý a hladký obličej díky konjac houbičce

Pro hodnocení a komentování produktu musíte být přihlášeni: Přihlásit se

DŘEVOKAZNÉ HOUBY

Atlas saprofytických a parazitických dřevokazných hub

Obrazový atlas dřevokazných hub

Ekologie: parazit i saprofyt

Roste na: listnáčích (hlavně na dubu)

Ekologie: parazit i saprofyt

Roste na: listnáčích (břízách, olších, vrbách)

Roste na: listnáčích, především bucích

Roste na: listnáčích, především bucích

Roste na: listnáčích (lískách a olších)

Ekologie: saprofyt (vyjímečně na poraněném živém dřevě)

Roste na: listnáčích (dubech, bucích)

Výskyt: od jara do podzimu (i za mírné zimy)

Roste na: jehličnanech (hlavně smrcích)

Roste na: jehličnanech (borovicích, jedlích)

Výskyt: květen až listopad (i za mírné zimy)

Roste na: listnáčích (dubech, lípách, lískách)

Výskyt: září až duben (celoročně)

Ekologie: parazit (může přežívat na pařezech)

Roste na: listnáčích (dubech, méně často kaštanovnících)

Výskyt: červenec až listopad

Ekologie: parazit i saprofyt

Ekologie: parazit i saprofyt

Ekologie: parazit i saprofyt

Roste na: listnáčích (dubech, břízách i jiných)

Ekologie: parazit i saprofyt

Roste na: jehličnanech i listnáčích

Lepidlo Thermo Kleber Den Braven 40221TH 750 ml žlutá

Lepidlo Thermo Kleber Den Braven 40221TH 750 ml žlutá – detailní popis

Thermo Kleber je profesionální PU lepidlo určené k upevňování fasádních, tepelně izolačních desek z pěnového polystyrénu, je rovněž ideální pro vyplňování mezer mezi izolačními deskami.

Lepidlo je odolné plísním, extrémním teplotám (od -60ºC do +100ºC) vlhkosti a stárnutí. Dodatkově má lepidlo vynikající přilnavost k běžným stavebním materiálům.

pistolová dóza 700ml, průměrná vydatnost cca 10m2 (vycházíme z praxe)

AKCE – při odběru 5ti balení á 12ks -> pistole zdarma .

Neváhejte využít naší nabídky.

Na toto zboží se nevztahuje poštovné zdarma.

Součinitel tepelné vodivosti λ 0,035 W/mK

Teplota dózy pro aplikaci (optimální +10 až +20°C) nad +5°C

Tepelný rozsah použití (optimální +5 až +25°C) +5 / +35°C

Tepelná odolnost (po vytvrzení) –40 / +90°C

Přídržnost k EPS – (bílý a šedý)

Přídržnost k XPS

Beton suchý s penetrací

Beton suchý, bez penetrace

Plynosilikátové bloky s penetrací

Vydatnost dózy 5 – 8 m2

Z jedné dózy lze přilepit až 14 ks polystyrenových desek

Broušení a kotvení desek již po 2 hodinách od nalepení

Vysoká úspora času, snadná manipulace

Nižší nároky na skladovací prostory a přepravu

Celková úspora až 50% nákladů na lepení

Menší pracovní četa – bez potřeby připravovat cementové lepidlo

Nižší nároky na vybavení a zařízení staveniště (voda, el. energie)

Výborná přilnavost na cihly, beton, omítky, kámen, dřevo

Objemová nasákavost max. 3%

Zvýšení tepelně izolačních vlastností fasády, oproti fasádám lepených cementovými lepidly

Yellow žlutá pacifická houba 15 cm

Odesíláme za 3-5 pracovních dnů

Popis produktu Yellow žlutá pacifická houba 15 cm

Přírodní mořská houba žluté barvy s vysokou savostí a pevnější strukturou. Vhodná pro celkovou masáž těla, pomáhá při ošetření celulitidy. Mořské houby jsou odolné proti vlivu agresivních látek a vydrží i několik let.

Houba není chemicky čištěná a před prvním použitím ji důkladně properte mýdlovou vodou. Po namočení houba příjemně změkne a nabyde na objemu. Po každém použití houbu přeperte v teplé vodě (nepoužívejte vodu nad 60 °C) a vyždímejte stlačením (ne kroucením). Jedná se o přírodní produkt, proto se tvar a velikost může u každé houby lišit.

Soubory ke stažení

Odkazy a videa

Související zboží

Velká přírodní mořská houba žluté barvy s hutnější a pevnější strukturou. Výborná pro celkovou masáž těla.

Yellow žlutá pacifická houba 17 cm

Přírodní mořská houba žluté barvy s hutnější a pevnější strukturou. Výborná pro celkovou masáž těla.

Vykrajovátko houba

z pocínovaného potravinářského plechu

Popis výrobku

vykrajovátko z pocínovaného plechu ve tvaru hřibu o výšce 45mm a šířce 38mm

Recept pro inspiraci:

250 g hladké mouky, 250 g solamylu, 250 g cukru, 250 g másla, 2 celá vejce, 1 prášek do pečiva, šťáva a kůra z jednoho citronu

Vypracujeme těsto, zabalíme do utěrky a dáme přes noc do lednice. Vykrajujeme různé tvary, pečeme do růžova. Plníme čímkoliv: džem, nutella, ořechová náplň.

holubinka žlutá (Russula acetolens)

K nejcharakterističtějším znakům této drobné holubinky patří krémově naoranžovělé lupeny, citronově žlutá pokožka klobouku a značně křehká dužnina se zajímavým pachem.

Vyrůstá nepříliš hojně v listnatých i jehličnatých lesích, ale i v parcích, alejích a na dalších podobných místech. Objevuje se většinou v menších skupinách, vyhledává spíše vlhčí lokality a nejvíce se jí daří pod lípami a lískami. Vyskytuje se od nížin až po horské polohy.

Klobouk: 20-60 mm široký, zprvu polokulovitý až ploše sklenutý, později plochý a často široce vmáčklý, tence masitý, značně křehký, za vlhka lepkavý, na okraji zaoblený a v dospělosti někdy uzlinatě brázditý.

Pokožka: Tenká, sytě citronově nebo žloutkově žlutá, na okraji obvykle světlejší, celá dobře slupitelná.

Lupeny: 3-6 mm velké, zúženě připojené až volné, zprvu středně husté, později prořídlé, v mládí světle smetanové, později žlutooranžové až krémově oranžové, se světlejším ostřím.

Třeň: 30-60 x 6-15 mm velký, válcovitý, značně křehký, zprvu plný, později komůrkatý, jemně vrásčitý, bílý, někdy místy nažloutle skvrnitý.

Dužnina: Křehká, bělavá, na řezu neměnná, s mírnou chutí a zajímavým pachem, který je v mládí nenápadný, ale v dospělosti se při zasychání zvýrazňuje a je cítit částečně po octu, soli a jodoformu.

Je sice jedlá, ale patří k drobnějším a méně masitým houbám, takže ji houbaři většinou nesbírají.

Možnost záměny za jinou houbu:

Bez souhlasu příslušného autora nelze texty ani fotografie jinde použít.

Žlutá kruhová houba

je výborná věc. Nejenom, že působí esteticky, ale také jako skvělý prostředek k zabránění růstu a prorůstání plevelů na záhonech. Při používání mulčovací kůry musíme dávat pozor zejména na to, abychom substrát pod kůrou nepřevlhčili, protože k tomu může lehce dojít. Na trhu se dnes dá sehnat dokonce i kůra dekorační – viděl jsem jí v nějakých červených odstínech, ale pro její vysokou cenu okolo 200,-Kč za pytel asi nebude vhodná k běžnému mulčování. Zem před použitím kůry doporučuji důkladně zbavit plevelů /”randap”. atd/ a teprve až je zbavená plevele nasypat kůru. Na odplevelenou zem můžeme také rozprostřít např. netkanou textilii /černou/, a teprve potom vysypat kůrou. Obecně asi platí – čím větší vrstva kůry tím méně šancí má plevel vyrůst. Když se po čase nějaký plevel přece jenom objeví (a on se objeví), stačí ho lehce vytrhnout, či “přestříknout” a máme na delší dobu zase klid. Kůra se postupem času, vlivem povětrnostních podmínek a vůbec tak nějak, ztrácí, sesychá a měni v humus, a je třeba její pokrývku čas od času znovu doplnit. Je to ovšem mnohem snazší, než 7x do roka sedět u záhonu a pracně jej plít.

Kam na mulčovací kůru

napíšu pár postřehů ohledně mulčovací kůry. takzvaně vlastní zkušenosti. Ty bývají nejlepší a jestli máte chut podělit se o zkušenosti svoje, je vám k dispozici diskuze níže, nebo napiště svůj článek a zašlete jej na email uvedený ZDE http://skudci.com/kontakt. Někdy během lonského roku proběhl v místním Kauflandu výprodej mulčovací kůry, který se dá označit za opravdový “kauf”. Pytel byl vyprodáván za 10,- slovy deset Kč. Jednalo se 50l pytle s nápisy “Mulčovací kůra”. Bohužel pro ostatní jsem většinu z jedné palety vykoupil já, můj kamarád, další kamarád, jeho kamarád etc. Jednalo se o dílo náhody, že jsme se tak v marketu sešli a na kůru narazili. Pro uklidnění dodám, že na takovéto slevy štěstí vůbec nemám a když je např. někde zlevněný cukr tak dle Murphyho prakticky vždy až druhý den, než já nakupuji. Ale s tím se žít dá. Kůra byla bezvadná, vysypali jsme s ní skalku /interní označení pro vyvýšený záhon s malým množstvím skalniček a větším množstvím jiných rostlin a kamenů/. Na jaře nám z této kůry vyrostly houby. Nejsem mykolog, ale myslím, že se jedná o smrže. Viz foto

Na jaře jsme po zkušenostech s kauflandáckou kůrou dostali chut zase něco zasypat. Dojeli jsme proto do “baumaksu” a zde koupili už za ne tolik příjemných 49,-Kč, nějaké 50 litrové pytle s nápisem Rindenmulch. Kůru jsme rozházeli, kde se dalo. hlavně kam stačila. Tato kůra ovšem už nebyla tak pěkná jako ta předchozí, byla jemněji drcená, což někdo může považovat za výhodu, my jsme však usoudili, že nikoliv. Kůra leží na zemi již cca 3 měsíce a k mému překvapení se na ní včera objevila jakási podivná žluto-bílá skvrna. Když jsem jí začal prozkoumávat blíž konstatoval jsem, že se zde zřejmě vyzvracel náš kocour. “Fuj kocoure. “, řekl jsem si v duchu a žlutou hmotu jsem zahradní hadicí spláchnul z trávníku a kůry. Šlo to rychle a dobře. Asi za dvě hodiny jsme šli s manželkou zalévat zahradu a já vidím, že ta samá hmota je opět na místě. Zavolám tedy na ženu a říkám “co to je?”. Zkoumali jsme to znovu tedy oba a naše resume bylo – Kocour zřejmě snědl něco špatného. Vzal jsem hadici a “zvratky” znovu spláchnul. Ráno jsem nevěřil svým očím. Hmota opět na místě. No nic nebudu se již dlouho rozepisovat. Pravděpodobně se jednalo o nějakou “příšernou” rychle rostoucí houbu /četl jsem kdysi povídky Raye Bradburyho a jedna povídka o jakýchsi invazivních houbách mě dosud v hlavě zůstala/, která vzešla z kůry z “baumaksu” a chtěla pohltit naší zahrádku. Protže jsem v tohle ohlednu poměrně nekompromisní a upřímně moc jsem nad tím nepřemýšlel vzal jsem co bylo první po ruce a houbu zlikvidoval. To první “co bylo po ruce” bylo SAVO proti plísním. Mám nějakou asociaci typu Houba-Plíseň. Plíseň. Savo. no každopádně houba, houba je fuč. Přikládám obrázky houby před akcí (první dva obrázky) a houby po akci (další dva).

Jako třetí variantu nákupu kůry s kterou mám zkušenost bych v rychlosti uvedl nákup mulčovací kůry na místní pile. Příklad – cena 50 litrového /bramborové/ pytle 18,-Kč. To je velmi fajn. Kůra není tak tmavá jako kůra z rašeliniště v Soběslavi, ale, kdo by na to dbal. Jednalo by se možná o rasovou diskriminaci, a to si v dnešní době nemůžeme dovolit. Cena rozhoduje, cena vítězí. Tahle kůra se stala mým favoritem i proto, že z některých jejích kusů si můžu vyřezat lodičku – jako zamlada – a tu si při dalších povodních můžu spolu se sousedy pouštět. na zahradě. Eta vsjo.

Ty houby jsou smrže nebo

Ty houby jsou smrže nebo kačenky. Jsou jedlé a výborné. Navíc rostou někdy v květnu, takže jsou to první houby a o to více chutnají.

To žlutavé “od kocoura” neznám. Něco takového jsme měli taky, nijak zvlášť jsme si toho nevšímali a zmizelo to.

Chtěl bych podotknout, že

Chtěl bych podotknout, že mulčovací kůra má jednu značnou nevýhodu. Vytváří velmi kyselé prostředí. V lokalitách, kde jsou v podloží vápence (či jiné zásadité horniny) pak značně snižuje kvalitu půdy. Ve větším množství bych mulčovací kůru používal jen tam, kde je půda přirozeně kyselá.

Pro sklaničky se mi zdá jako vhodnější mulčovací materiál štěrk – většina ze skutečných skalních rostlin ho lépe snáší.

mulčovací kůra

Přesně to se nám rovněž stalo. Z mulčovací kůry na jaře vyrostly celé kolonie smržů (nevídaných rozměrů)a v průběhu sezony se ojevovaly žluté “kočičí zvratky”. Tuto kůru dodala profesionální zahradnická firma.Další rok se to už neobjevilo a letos již po 3 letech je třeba zetlelou kůru obnovit a dosypat. Očekáváme, že se mykologické nálezy budou opakovat.

je to pila v Plané n/L tak

je to pila v Plané n/L tak nevím jestli to pro vás nebude "z ruky", článek je starší a ceny se také možná změnily – nevím. Ale mám dojem, že by to mohli nabízet na většině pil.

mulcovaci kura

Souhlasim plne s Vasim nazorem. Mulcovaci kuru kupuji vzdy pouze na pile. vozim ji domu 50 km. Zadne houby a skudci. Dokonce mi predloni poskytla 2 metrovou diviznu. Nova kura z pily nadherne voni!

o jaké místní pile zde

o jaké místní pile zde hovoříte, prosím? Zajela bych si ji tam také koupit.

Celulózová houbička Čistá tkanina

Vysoce savé využití v kuchyni mytí 4mm tloušťka 18x20cm červená žlutá modrá zelená

· Ochrana životního prostředí materiál

· populární ve světě. Více

 • Vysoce savé celulózy houba hadříkem měkké dobré použití omyjte mísu v kuchyni snadné čištění

  (1) použití: kuchyň čistou utěrkou, čisté utěrky, čisté nádobí

  (2) Materiál: 95 % celulóza a 5 % bavlny www odborné pomoci.

 • Měkká celulózová houba Čistá tkanina 4mm Tloušťka Červená Žlutá Modrá Zelená 18x20cm

  2) Tloušťka: 4 mm

  3) Barva: růžová, žlutá, modrá . Více

 • Kuchyně celulózy houba hadřík mycí stůl dobré Absorbent populární ve světě

  · Ochrana životního prostředí materiál: celulóza

  · populární v prodeji světa, dobrý. Více

 • Použití celulózové tkaniny pro tloušťku čisticího houbičky 4 mm

  . materiál ochrany životního prostředí: celulóza oblíbená ve světě, vypadá pěkně, kvalitní

  udržujte mokré v uzavřeném sáčku, . Více

  Adresa : No.10, Bicun Severní silnice, Xinhua Street, Huadu oblast, Guangzhou City, Guangdong, Čína

  Žlutá kruhová houba

  Lupeny jsou zlatoћlutй, nнzkй, pouze 4—10 mm vysokй, stшednм hustй, u tшenм zaoblenй nebo zoubkem vykrojenй, na ostшн jsou plstnatй.

  Tшeт je dlouhэ 50—120 mm a tlustэ 10—25 mm. V mlбdн je nepatrnм bшнљkovitм rozљншenэ, pozdмji vбlcovitэ, plnэ, bledм ћlutэ, mнsty purpurovм иervenэ, velmi drobnм љupinkatэ.

  Duћnina je tuhб, zlatoћlutб, mб mнrnм nakyslou chuќ a neutrбlnн mнrnou vщni.

  Vэtrusy jsou velkй 5,8—6,7 x 4,3—5,3 um, krбtce vejиitм elipsoidnн, hladkй, bezbarvй. Vэtrusnэ prach je bнlэ.

 • Leave a Reply