Zinkovou nedostatečnost houbových infekcí (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Bércové vředy

Nejčastější příčinou vzniku vředů na dolních končetinách spočívá v narušené funkci žil odvádět z dolních končetin krev – tzv. žilní nedostatečnost. Krev se v nich začíná hromadit a v žilách dolních končetin roste tlak. To následně vede k narušení tkání dolních končetin. Postižená končetina začne otékat a v podkoží se začne ukládat tmavý pigment. V pokročilých stádiích pak začnou vznikat vředy. K žilní nedostatečnosti se pak mohou připojovat další rizikové faktory – poranění kůže dolních končetin, opakované kožní infekce (jako je erysipel), cukrovka, opakované trombózy žil, záněty žil a sedavé zaměstnání s nedostatkem pohybu. Všechny tyto faktory se mohou kombinovat a riziko vzniku vředů pak roste.

Projevy : Bércové vředy jsou různě hluboké kožní defekty, které mohou hnisat a nepříjemně páchnout. Proces vzniku klasického žilního vředu bývá spíše dlouhodobý. Na kůži se mohou vyskytovat jen křečové žíly, postupně při zhoršeném odtoku krve z nohou se začnou objevovat tmavé pigmentace a otoky kolem kotníků. Kvalita kůže se zhoršuje, kůže se ztenčuje a mizí ochlupení. Při jakémkoliv drobném poranění mohou v takto narušeném kožním terénu vzniknout mělké defekty, které se postupně začnou prohlubovat a zvětšovat. Vředy často mokvají, při bakteriální infekci (která je velice pravděpodobná) začnou hnisat. Někdy mohou být vředy nepříjemně bolestivé.

Prevence : Hlavní prevencí je bránit se žilní nedostatečnosti. Odstranit ji sice nedokážeme, protože je do značné míry vrozená, ale umíme napomoci žilnímu systému odvádět krev z dolních končetin. Pomáhá tomu chůze a cvičení, protože činnost svalů napomáhá pumpovat krev směrem k srdci. Je vhodné vyvarovat se dlouhodobému stání a běžnému sezení, lepší je sedět s nohama nahoře, protože i to usnadňuje odtok žilní krve. Dobrý efekt na žilní systém dolních končetin má i nošení elastických punčoch nebo přikládání kompresivních bandáží na dolní končetiny.

Léčba : Léčba bércových vředů žilního původu spadá obvykle do kompetence angiologů a kožních lékařů, je dlouhá a ne vždy zcela úspěšná. Vzhledem ke komplexnosti problematiky vzniku žilních bércových vředů je nutný celkový přístup. Cvičení, masáže a častější udržování nohou ve zvýšené poloze podobě jako u prevence pomůže odtoku žilní krve a tím napomůže hojení vředů. Případnou infekci kůže (typicky erysipel) léčíme pomocí antibiotik. Je-li nemocný diabetik, je nutné sledovat hladiny krevního cukru a udržovat je co nejvíce v normě.

1. Vřed osprchujeme vlažnou vodou shora dolů.

3. Na vřed se přiloží gáza smočená v obkladovém roztoku a nechá se působit asi 20 minut.

4. V případě léčby vředu „klasickou“ metodou se okolí rány ošetří zinkovou pastou nebo zinkovým olejem, případně podle potřeby jiným prostředkem, aby kůže v okolí byla chráněna před nežádoucím účinkem sekretu z rány a mastí, které se na spodinu vředu aplikují.

5. Ošetří se vřed – mast se nanese přímo na spodinu vředu nebo se vřed překryje nejdříve jednovrstevnou gázou, na kterou se nanese mast určená k jeho ošetření.

6. Přiloží se vícevrstevné čtvercové krytí z hydrofilní gázy a provede se fixace hydrofilním obinadlem.

7. U bércového vředu žilního původu se navine na postižený bérec kompresivní obvaz.

Existují i léky, které lze podávat na prevenci a léčbu bércových vředů. Jsou to tzv. venofarmaka neboli léky stabilizující cévní stěny a napomáhají odtoku krve i lymfy z dolních končetin – mezi hojně používané patří např. Glyvenol, Detralex, Anavenol a Cyclo 3 Fort.

V nedávné době se v médiích opakovaně probíralo použití larev hmyzu jako léčby chronických bércových vředů. Není to zase tak velký objev, už před mnoha lety se zjistilo, že pokud pacientovi do vředu nakladly mouchy vajíčka, vylíhlé larvy dokázaly vřed poměrně solidně vyčistit. Je to dáno tím, že larvy pojídají odumřelé tkáně, přičemž nepoškozují tkáně zdravé. to vede ke snadnějšímu a přirozenému hojení. Zda se tento postup bude plánovitě využívat v běžné lékařské praxi, to se teprve uvidí.

1318 článku o nemocech, bylinách a potravinách.

Strava a bylinky nejsou vše, ale působí na naše zdraví.

© 2011 MUDr. Jiří Štefánek, IČO 88318427 (webmaster: Mgr. Martin Fajmon), Administrace

Amoxiclav: návod k použití

Amoxiclav týká antimikrobiální širokém spektru. Je účinný proti většině bakterií, které jsou původci různých infekčních chorob. Droga je reprezentativní farmaceutické kombinaci ze skupiny polosyntetických penicilinových antibiotik a inhibitorů proteázy bakteriálních buněk.

forma uvolnění a složení

Lék je dodáván ve formě tablet a 14 kusů v balení. Hlavními účinnými složkami drogy jsou amoxicilin (antibiotikum skupina polosyntetické peniciliny) a kyseliny klavulanové (inhibitor enzymu bakterií degradujících penicilinu a jeho analogů, – β-laktamázy). Tyto aktivní látky podporují účinnost léčiva proti širokému spektru bakterií. K dispozici jsou 2 dávkování tablety amoxiclav:

 • Potahované tablety s obsahem 500 mg amoxicilinu a 125 mg kyseliny klavulanové – 500/125 mg.
 • Potahované tablety s 875 mg amoxicilinu a 125 mg kyseliny klavulanové – 875/125 mg.

Také tablet obsahujících pomocné látky:

 • Koloidní bezvodý oxid křemičitý.
 • Krospovidon.
 • magnesium-stearát.
 • Sodná sůl kroskarmelózy.
 • Mikrokrystalická celulóza.
 • Ethylcelulóza.
 • Polysorbát.
 • Mastek.
 • Oxid titaničitý (E 171).

Počet tablet v jednom balení Amoksiklava vypočtené na průměrné rychlosti antibiotické terapie. Různé dávkování umožňují regulovat množství antibiotické příchozích v jeho aplikaci.

farmakologické vlastnosti

Amoxicilin je antibiotikum, polosyntetický penicilin derivát, jeho molekula obsahuje β-laktamový kruh. Je účinný proti většině bakterií, to je baktericidní (zabíjí mikrobiální buňky) rozrušením syntézu buněčné stěny. Některé druhy bakterií produkují β-laktamázy je enzym, který ničí β-laktamového kruhu amoxicilin molekulu, která vede k jeho inaktivaci. Pro udržení antibiotickou účinnost proti těmto bakteriím, v tabletě druhé účinné látky je kyselina klavulanová. Tato sloučenina ireverzibilně blokuje enzym p-laktamáza, čímž takových bakterií citlivých na amoxicilin. Tato kombinace účinných látek, má dokonce i název – amoxicilin, kyselinu klavulanovou chráněné. Kyselina klavulanová konkuruje amoxicilinu a také má nízkou antibakteriální aktivitu. Proto amoxiclav aktivní vůči většině bakterií:

 • Gram-pozitivní aeroby (bakterie jsou Gram skvrna fialové barvy a mohou vyvíjet pouze v přítomnosti kyslíku) – citlivé na penicilin a jeho analogy kmeny Enterococcus faecium, Corynebacterium spp, Staphylococcus aureus, Listeria spp, Enterococcus faecalis .
 • Gram-pozitivní anaerobní bakterie (i lakované v purpurové barvy, ale jejich růst a vývoj jsou možné pouze v nepřítomnosti kyslíku) – Clostridium perfringens, Actinomyces israell, Peptococcus spp, Peptostreptococcus spp ..
 • Gramootritsatelnye aerobní (Gramovo barvení v barvě růžové, a může existovat pouze v přítomnosti kyslíku) – Salmonella spp, Shigella spp, Vibrio cholerae, Helicobacter pylori, Bordetella pertussis, Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidіs, Pasteurella multocida, Haemophillus influenzae, Moraxella catarrhalis, .. Escherichia coli, Klebsiella spp., Próteus mirabilis, Próteus vulgaris.
 • Gramnegativní anaeroby (může rozvíjet jen v podmínkách bez přístupu kyslíku a jsou lakovány v růžové barvě) – Fusobacterium spp, Prevotella spp, Bacteroides spp ..

Hlavními účinnými složkami drogy jsou absorbovány ze střeva. Jejich krev dosáhne terapeutické koncentrace již půl hodiny po podání tablety, je dosaženo maximální koncentrace asi 1 až 2 hodiny. Obě složky jsou dobře distribuována ve všech tkáních těla kromě mozku, míchy a mozkomíšního moku (CSF), protože není pronikat hematoencefalickou bariérou (s tou podmínkou, že se jejich míšní membrány mají zánětlivé příhody). Také amoxicilin a kyselina klavulanová prochází placentou do plodu během těhotenství a spadají do mateřského mléka v průběhu laktace. Tyto aktivní složky se získávají hlavně ledviny (90%) prakticky beze změny. Poločas rozpadu (doba odstranění 50% počáteční koncentrace látky v těle) je 60-70 minut.

Amoxiclav je antibakteriální léčiva, je indikován k léčbě infekčních onemocnění způsobených citlivé na penicilin a jeho analoga bakterií:

 • Infekční onemocnění horních cest dýchacích – zánět středního ucha (zánět středního ucha), zánět mandlí (tonsilitidy), faryngitida (zánět v krku) a zánět hrdla (zánět hrtanu).
 • Infekční patologie dolních cest dýchacích – zánět průdušek (zánět průdušek) a pneumonie (zánět plic).
 • Infekční onemocnění močového systému – cystitida (infekce močového měchýře), močové trubice (zánět močové trubice), pyelonefritida (bakteriální proces pyelocaliceal renální systém).
 • Infekce vnitřních reprodukčních orgánů u žen – puerperální abscesy (tvorba omezené dutiny naplněné hnisem) dělohy nebo pánevní tkáně.
 • Infekční proces v orgánech a tkáních břicha – střev, peritonea, jater a žlučových cest.
 • Infekční kožní a podkožní tkáně patologie – postburn infekce, furunkl (single hnisavý zánět potu, a mazové žlázy kanály), bakteriémie (vícenásobné hnisavý proces na stejném místě).
 • Infekce způsobené infekcí struktury čelisti a zuby (odontogenní infekce).
 • Infekční patologie struktur pohybového aparátu – kosti ( osteomyelitida ) a kloubů (hnisavé artritidy).
 • Profylaktická antibiotika před nebo po jakékoliv lékařské postupy, při nichž došlo k porušení celistvosti kůže nebo sliznice.

Amoxicilin se mohou také použít pro kombinační terapii antibiotiky v několika různých léčebných skupin pro zvýšení pokrytí jejich spektrum účinku.

kontraindikace

kontraindikace spektra Amoksiklava není široká, zahrnuje následující stavy:

 • Alergický na peniciliny a jejich analogy – absolutní kontraindikace, vyznačující se tím, Amoksiklav nahrazeny antibiotiku jiných farmakologických skupin. Amoxicilin může způsobit výrazné alergické reakce, které byly kožní vyrážky, svědění, kopřivka (vyrážka na edém pozadí kůže připomínající bodnutí), angioedém (angioneurotický edém kůže a podkožní tkáně), anafylaxe (závažné alergické reakce, při které je progresivní pokles krevního tlaku, s rozvojem multiorgánového selhání).
 • Závažných poruchách funkční činnost jater a ledvin (nedostatečnost orgánů).
 • Některé virová onemocnění – infekční mononukleózu.
 • Neoplastické proces v zárodečné lymfocytární kostní dřeně – lymfocytární leukémie.

V případě alergické reakce na penicilinových antibiotik (amoxycilinu a vztahuje se na ně), Amoksiklav rovněž nepoužitelné.

Dávkování a způsob podání

Amoksiklav tableta se užívá perorálně, nejlépe po jídle. Dávkování závisí na závažnosti infekce a věku pacienta. Doporučené dávky pro příjem tablety:

 • Děti ve věku 6 až 12 let – půl tablety na koncentraci aktivních složek, 500/125 mg 2 krát denně. V závažné infekce a půl užívat tablety 3 krát denně.
 • Děti starší než 12 let a dospělí – při mírných infekcí přiřazena 1 tableta 500/125 mg žádané, 2 krát denně (frekvence dávkování může být zvýšena až 3 krát za den). Při těžké bakteriální infekce použít 875/125 mg tabletu, mnohotvárnost příjem 2-krát za den.

Průběh a aplikační dávka Amoksiklava nastaví ošetřujícího lékaře na základě různých faktorů, – zlepšení stavu, závažnosti infekce, její lokalizace. Je také žádoucí provádět laboratorní sledování účinnosti léčby pomocí bakteriologické testy.

nežádoucí účinky

Vstupné Amoksiklava tablety může vést k celé řadě nežádoucích účinků:

 • Dyspeptický syndrom – ztráta chuti k jídlu, nevolnost, občasné zvracení a průjem.
 • účinky léků na trávicí ústrojí způsobené recepci Amoksiklava – zhnědnutí zubní skloviny, zánět žaludeční sliznice ( gastritida ), zánět tenkého (střevní) a husté (kolitidy) střeva.
 • Poškození hepatocytů (jaterní buňky) s rostoucí úrovní enzymů (AST, ALT) a bilirubinu v krvi, poruchy žluče (cholestatická žloutenka).
 • Alergické reakce, které se vyskytují poprvé a může být doprovázena poruchami různé závažnosti – od kožní vyrážky k anafylaktickému šoku. Rozvoje
 • Poruchy v krvetvorným systému – snížení hladiny leukocytů (leykotsitopeniya), destičky (trombocytopenie), snížení srážlivosti krve, hemolytická anémie v důsledku zničení velkého počtu erytrocytů.
 • Změny ve funkční aktivitě centrálního nervového systému – závratě, bolesti hlavy, křeče rozvíjet.
 • Zánět intersticiální tkáně ledvin (intersticiální nefritida), vzhled krystalů (krystalurie) nebo v krvi (hematurie) v moči.
 • Bakterie přerůstání – porušení normální mikroflóry sliznic, vzhledem k ničení bakterií je obývajících. Také na pozadí dysbiózy vedlejším účinkem může být vývoj houbových infekcí.

V případě výskytu nežádoucích účinků, příjem pilulek amoxiclav doraz.

Upozornění

Aplikace Amoksiklava tablety by měl být předepisován pouze lékařem. Je také žádoucí, aby se seznámil s návodem k léku. Ujistěte se, že vzít v úvahu zvláštní instrukce o přijímání léku:

 • Před pořízením nutné zkontrolovat, zda je minulostí žádné alergické reakce na antibiotika penicilin a jeho analogů. Pokud je to nutné, je žádoucí, aby testování na přítomnost alergie.
 • Léčivo by měla být použita pouze pro vývoj bakteriální infekce způsobené bakteriemi citlivými na amoxicilin. Amoxiclav není účinný proti virům. Optimální před zahájením antibiotické léčby je provést bakteriologické výzkum izolovaných kultur patologicheskogno procesu patogenu a určit jeho citlivost na Amoksiklava.
 • Není-li žádný účinek od začátku aplikace Amoksiklav tablet po dobu 48-72 hodin, je nahrazen jiným antibiotikem nebo terapeutických taktiky změny.
 • Velmi opatrně Amoksiklav používán u pacientů se současnou jater nebo dysfunkcí ledvin, paralelní monitory jejich funkční činnosti.
 • Během léčivo (zejména v průběhu léčby delší než 5 dnů), je nutné pravidelně klinická analýza krve pro kontrolu množství svých vytvořených prvků (červené krvinky, bílé krvinky a krevní destičky).
 • Informace o Amoksiklava poškozující vliv na vyvíjející se plod není. Nicméně, jeho použití v I. trimestru těhotenství není žádoucí. V pozdní fázi těhotenství a kojení léku pro použití je povoleno, ale příjem by měly být prováděny pouze pod lékařským dohledem.
 • Amoxiclav tablety pro malé děti nevztahuje, protože obsahuje vysokou koncentraci účinných látek, určený pro věku 6 let.
 • V kombinaci s jinými léky příjem lekartsvennyh skupin musí být velmi opatrní. Nelze použít současně léky, které snižují srážení krve, které mají toxické účinky na játra a ledviny.
 • Amoxiclav tablety nebudou mít nepříznivý vliv na rychlost lidské reakce a koncentrace jeho pozornosti.

Všechny tyto speciální instrukce týkající se použití Amoksiklava nutně vzít v úvahu ošetřující lékař před svým jmenováním.

předávkovat

K podstatnému překročení terapeutické dávky při příjmu Amoksiklava tablety mohou být doprovázeny změnami v orgánech gastrointestinálního traktu (nevolnost, zvracení, průjem, bolesti břicha), nervového systému (bolesti hlavy, ospalost, záchvaty ). Někdy se tento lék Předávkování může vést k hemolytické anémie, jater nebo ledvin. V případě, že příznaky předávkování, musíte okamžitě přestat užívat drogy a vyhledejte lékařskou pomoc. Droga je propuštěn v lékárnách na předpis.

A dodací podmínky

Trvání skladování tablet amoxiclav 2 roky. Musí být uloženy na tmavém místě nepřístupném dětem při teplotě ne vyšší než 25 ° C.

Analogy tablety amoxiclav

Pro léčiva, hlavní aktivní složky jsou amoxicilin a kyselina klavulanová patří – Amoksivan, Augmentin, Baktoklav, Medoklav, Panklav, Renklav, Flemoklav.

cena amoxiclav

Amoksiklav tablety 250 mg + 125 mg, 15 ks. – od 210 rublů.

Amoksiklav tableta 500 mg + 125 mg, 15 ks. – od 335 rublů.

Amoksiklav tableta 875 mg + 125 mg, 14 ks. – od 424 rublů.

Recenze přípravy amoxiclav:

Jaký lepší amoxiclav tablety nebo pozastavení? Nebo stejně platné?

Kopírovat místo je možné pouze s aktivním odkazem na zdroje.

Informace na této stránce průzkumné v přírodě a nejsou na předpis léčba

návod k použití

Форкан (Forcan) Obchodní název léku: Forcan (Forcan)

Флуконазол (Fluconazolum) Účinná látka: flukonazol (flukonazol)

противогрибковое. Farmakoterapeutická skupina: antifungální.

Dávkování a aplikace:

U kryptokokové meningitidy a kryptokokových infekcí na jiných místech se 400 mg obvykle předepisuje v den 1 a poté pokračuje v léčbě dávkou 200-400 mg jednou denně. Doba trvání léčby kryptokokových infekcí závisí na klinické účinnosti potvrzenou mykologickým vyšetřením. U kryptokokové meningitidy obvykle trvá nejméně 6-8 týdnů. Aby se zabránilo opakování kryptokokové meningitidy u pacientů s AIDS, po ukončení úplného průběhu primární léčby se flukonazol podává v dávce 200 mg / den po dlouhou dobu.

U kandidémie, rozptýlené kandidózy a dalších invazních kandidózních infekcí je dávka obvykle první den 400 mg a pak 200 mg. Při nedostatečné klinické účinnosti může být dávka léku zvýšena na 400 mg / den. Doba trvání léčby závisí na klinické účinnosti.

U orofaryngeální kandidózy se lék obvykle předepisuje při dávce 50-100 mg jednou denně, doba trvání léčby je 7-14 dní. Pokud je to nutné, může být léčba u pacientů s výrazným snížením imunity delší.

Aby se zabránilo opakování orofaryngeální kandidózy u pacientů s AIDS po ukončení úplného průběhu primární léčby, lze lék předepsat 150 mg jednou týdně.

Při atrofické kandidóze ústní dutiny spojené s opotřebením zubních protéz je flukonazol obvykle předepsán v dávce 50 mg jednou denně po dobu 14 dnů v kombinaci s lokálními antiseptickými látkami k léčbě protézy.

U ostatních lokalizací kandidózy (s výjimkou pohlavních orgánů), například s ezofagitidou, neinvazivním bronchopulmonálním onemocněním, kandidurií, kandidózou kůže a sliznic apod., Je účinná dávka obvykle 50-100 mg / den s trváním léčby 14-30 dnů.

Při vaginální kandidóze se flukonazol jednou podává v dávce 150 mg. Aby se snížila frekvence recidiv vaginální kandidózy, lze lék užívat v dávce 150 mg jednou měsíčně. Trvání léčby je stanoveno individuálně; liší se od 4 do 12 měsíců. Někteří pacienti možná potřebují častější užívání.

U balanitidy způsobené přípravkem Candida se flukonazol jednou podává v dávce 150 mg.

Pro prevenci kandidózy je doporučená dávka flukonazolu 50-400 mg jednou denně, v závislosti na stupni rizika houbové infekce. Pokud existuje vysoké riziko generalizované infekce, například u pacientů s očekávanou závažnou nebo perzistentní neutropenií, je doporučená dávka 400 mg jednou denně. Flukonazol je předepsán několik dní před očekávaným výskytem neutropenie po zvýšení počtu neutrofilů o více než 1000 / μl, léčba pokračuje dalších 7 dní.

Při mykóze pokožky, včetně mykózy nohou, kůže z inguinální oblasti a kandidózy kůže, doporučená dávka je 150 mg jednou týdně nebo 50 mg jednou denně. Doba trvání léčby v obvyklých případech je 2 až 4 týdny, avšak při mykózách nohou může být vyžadována delší terapie (až 6 týdnů).

U pityriázy je doporučená dávka 300 mg jednou týdně po dobu 2 týdnů (2 dávky). Někteří pacienti potřebují třetí dávku 300 mg týdně, zatímco v některých případech stačí po podání jedné dávky 300-400 mg. Alternativním režimem léčby je užívání léku 50 mg jednou denně po dobu 2-4 týdnů.

Při onychomykóze je doporučená dávka 150 mg jednou týdně. Léčba by měla pokračovat až do nahrazení infikovaného nehtu (růst neinfikovaného nehtu). Pro opakovaný růst nehtů na prstech a prstech norma obvykle vyžaduje 3-6 a 6-12 měsíců.

U hlubokých endemických mykóz může být nutné užívat lék v dávce 200-400 mg / den po dobu až 2 let. Trvání léčby je stanoveno individuálně; to může být 11-24 měsíců – s kokcidiomycosis; 2-17 měsíců – s paracoccidiomycózou; 1-16 měsíců – se sporotrichózou a 3-17 měsíců – s histoplazmózou.

U dětí, stejně jako u podobných infekcí u dospělých, trvá léčba závislá na klinickém a mykologickém účinku. U dětí se lék nepoužívá v denní dávce, která by překročila dávku dospělých. Droga se užívá denně 1 den denně.

U sliznice kandidózy je doporučená dávka flukonazolu 3 mg / kg / den. Na 1. den s cílem rychlejšího dosažení konstantní rovnovážné koncentrace lze předepsat šokovou dávku 6 mg / kg.

Při léčbě generalizované kandidózy nebo kryptokokové infekce je doporučená dávka 6 až 12 mg / kg / den v závislosti na závažnosti onemocnění.

Pro prevenci houbových infekcí u dětí se sníženou imunitou, kde je riziko infekce spojeno s neutropenií vyplývající z cytotoxické chemoterapie nebo radiační terapie, je lék předepsán v dávce 3-12 mg / kg / den v závislosti na závažnosti a trvání uchování indukované neutropenie.

U dětí s poruchou funkce ledvin by měla být denní dávka léku snížena (ve stejném poměru jako u dospělých) podle stupně renální insuficience.

U starších pacientů, při absenci renální dysfunkce, by měl být dodržován obvyklý režim dávkování. Pacienti s renální insuficiencí (Cl kreatinin nižší než 50 ml / min) by měli být upraveni tak, jak je uvedeno níže.

Použití drogy u pacientů s poruchou funkce ledvin. Flukonazol se vylučuje hlavně močí v nezměněné podobě. Při jednom podání se změna dávky nevyžaduje. Při opětovném podání léku by pacienti s poruchou funkce ledvin měli nejdříve vstoupit do šokové dávky 50 až 400 mg. Pokud je kreatinin v krvi vyšší než 50 ml / min, používá se obvyklá dávka léčiva (100% doporučené dávky). U kreatininu Cl od 11 do 50 ml / min se doporučuje dávka 50%. Pacienti, kteří jsou pravidelně užíváni na dialýze, po každé hemodialýze užívají jednu dávku léku.

При температуре не выше 25 °C. Podmínky skladování: Při teplotě nepřevyšující 25 ° C.

Uchovávejte mimo dosah dětí.

3 года. Doba použitelnosti: 3 roky.

Pozor prosím! Informace na stránkách jsou určeny výhradně odborníkům ve zdravotnictví!

Lamisil krém 15 g

 • LAMISIL DRM CRM 1X15GM
 • Volně prodejný lék
 • EAN: 8594050580503

Dostupnost: Není skladem

Informace o produktu

Lamisil krém je bílý krém obsahující 1% léčivé látky – terbinafinu. Terbinafin je širokospektré antimykotikum, které tlumí růst (fungistatický účinek) nižších hub, plísní a kvasinek a ničí je (fungicidní účinek). Pomáhá od svědění a pálení, zastavuje praskání a olupování kůže doprovázející kožní mykózy.

Pokud se používá podle doporuční (viz. odstavec Dávkování a způsob použití), má Lamisil krém dlouhotrvající účinek, jelikož u více než 90% případů kožní mykózy v průběhu 3 měsíců nedojde k návratu onemocnění.

Lamisil krém byl vyvinut na léčbu těchto kožních infekcí: mykóza nohou – tzv. Atletická noha (Tinea pedis), mykóza v oblasti třísel a lůna (Tinea inguinalis), mykóza v oblasti trupu (Tinea corporis), kandidóza a Pityriasis versicolor. Při rozsáhlých postiženích kůže se doporučuje léčit Pityriasis versicolor Lamisil sprejem nebo Lamisil roztokem.

Lamisil krém je určen pro dospělé a děti od 12 let.

Mykóza nohou – tzv. Atletická noha (Tinea pedis) – Objevuje se jen na nohách (většinou, ale ne vždy, na obou nohách), nejčastěji mezi prsty. Objevit se může též na nártu, chodidle nebo jiných místech na noze. Onemocnění se obvykle projevuje popraskáním nebo tvorbou šupin na kůži, ale může se též vyskytnout otok, puchýřky nebo mokvající vřídky.

V případě houbové infekce na nehtech (uvnitř nebo pod nehtem), změně barvy a struktury nehtů (ztloustnutí, vločky), musíte ihned navštívit odborného lékaře, protože Lamisil krém není vhodný na tento typ infekce. Na léčbu nehtových houbových infekcí se mohou použít Lamisil tablety (dostupné jen na lékařský předpis).

Mykóza v oblasti třísel a lůna (Tinea inguinalis)

Mykóza v oblasti trupu (Tinea corporis) – Může se vyskytnout po celém těle, ale nejčastěji se objevuje na hlavě, krku, tváři nebo ramenech, zejména ve vlhkých kožních záhybech. Často se mykóza vyskytuje v tříslech, v záhybech pod prsy nebo v podpaží. Vypadá jako okrouhlé zarudlé skvrny. Skvrny mohou mít i šupinatý povrch.

Kandidózy se též mohou vyskytnout v kožních záhybech, kde je typické zvýšené pocení (pod prsy, v podpaží). Projevují se zarudnutím, svěděním, tvorbou šupin.

Pityriasis versicolor – Vyskytuje se zejména na trupu, krku a ramenech a může se vrátit po měsíci, zvláště v době horka a zvýšeného pocení. Drobné okrouhlé nebo oválné skvrny místy splývají, barva je různá, obyčejně světle žlutá, v létě na opálené kůži bílá.

Další informace

Novartis s.r.o., Praha, ČR.

Držitel registračního rozhodnutí:

Novartis s.r.o., Praha, ČR.

Terbinafini hydrochloridum (terbinafiniumchlorid) 10 mg v 1 g (1%) Lamisil krému.

Hydroxid sodný, benzylalkohol, sorbitan-stearát, cetyl-palmitát, cetylalkohol, stearylalkohol, polysorbát 60, isopropyl-myristát, čištěná voda.

Kdy se Lamisil krém nemá používat? Pokud máte podezření, že jste alergický na kteroukoliv složku tohoto krému (viz. “Složení”).

Jaké nežádoucí účinky (nemusí se objevit u všech pacientů) se mohou vyskytnout při používání Lamisil krému?

Všechny léky mohou způsobit nežádoucí účinky. Lamisil krém je obvykle dobře snášen, ale někdy může po aplikaci u některých citlivých osob vyvolat zarudnutí, bodavou bolest nebo svědění. Zřídka se může objevit alergická reakce na krém, jako otok nebo vyrážka.

Pokud se u Vás vyskytne některý z těchto příznaků, přípravek Lamisil dále nepoužívejte a obraťte se na lékaře. Informujte svého lékaře o výskytu každého nežádoucího účinku.

Interakce nejsou známy. Informujte svého lékaře o současném používání jiných léků k zevnímu použití včetně volně prodejných.

Před použitím Lamisil krému během těhotenství nebo v době kojení se poraďte s lékařem.

Jak často a v jakém množství je třeba Lamisil krém používat? Lamisil krém je určen k zevnímu použití.

Dospělí a děti nad 12 let :

Lamisil krém se na postižená místa aplikuje následovně:

– mykóza nohou – tzv. Atletická noha (Tinea pedis): jednou denně po dobu 1 týdne;

– mykóza v oblasti třísel a lůna (Tinea inguinalis) a mykóza v oblasti trupu (Tinea corporis): jednou denně po dobu 1 týdne;

– kandidózy: jednou nebo dvakrát denně po dobu 1-2 týdnů. Mohou se projevovat jako mykózy nebo svědění v oblasti třísel a lůna, ale nejčastěji se vyskytují u starších osob nebo u obézních pacientů se zvýšeným pocením v kožních záhybech nebo za jiných podmínek u diabetiků. V tomto případě se doporučuje 2-týdenní léčba.

– Pityriasis versicolor: jednou nebo dvakrát denně po dobu 2 týdnů.

Jestliže je tuba zapečetěná, propíchněte otvor opačným koncem uzávěru

– umyjte a osušte si ruce a postižené místo;

– otevřete tubu a vytlačte malé množství krému na prst;

– aplikujte krém v tenké vrstvě na postižené místo a jeho blízké okolí;

– krém jemně rozetřete;

– po dotyku na infikovaném místě si dobře opláchněte ruce, abyste předešli rozšíření infekce na jiná místa Vašeho těla.

Pokud se jedná o infekce v kožních záhybech, překryjte po nanesení krému postižené místo kusem gázy nebo obvazu, zejména na noc. Pokaždé použijte čistý obvaz.

Krém používejte podle doporučení po předepsanou dobu, i když po několika dnech máte pocit zlepšení. Infekce by se mohla vrátit. Po použití Lamisil krému dochází po několika dnech ke zlepšení. Úplné vyléčení a zahojení kůže však trvá déle, přibližně 4 týdny. Účinek Lamisil krému přetrvává i po ukončení doporučené délky léčby.

Zlepšování bude pokračovat i v období, kdy už krém nebudete používat.

Pokud máte pocit, že do dvou týdnů od začátku léčby nedošlo ke zlepšení, obraťte se na svého lékaře.

Co v případě, že jste zapomněli aplikovat krém? Pokud se tak stane, aplikujte krém co možná nejdříve a pokračujte podle doporučeného dávkování.

Pokuste se používat přípravek Lamisil každý den ve stejném čase. Když zapomenete krém používat, hrozí riziko návratu infekce.

Ke zlepšení léčby přispívá pravidelné čištění a umývání postiženého místa. Důležité je i osušení tohoto místa (ne tření). Pokud máte pocit svědění, vyvarujte se škrábání postiženého místa, protože může dojít k poškození kůže a zpomalí se tak celý proces hojení nebo se může infekce dále rozšířit. Protože tyto infekce se mohou přenášet z člověka na člověka, vždy se utírejte jen do svého ručníku a dbejte, aby ho nepoužili jiní lidé. Aby se infekce znovu nevrátila, dodržujte pravidelně osobní hygienu.

Lamisil krém je určen jen k zevnímu použití. Neaplikujte ho do úst nebo ho nepolykejte.

Pokud jste omylem Lamisil krém spolkli, ihned vyhledejte lékařskou pomoc.

Zabraňte, aby se Lamisil krém dostal do očí. Když se tak náhodou stane, vypláchněte je dostatečným množstvím vody.

Lamisil krém se nedoporučuje podávat dětem do 12 let.

Při teplotě do 25 st. C, v dobře uzavřeném obalu, aby byl přípravek chráněn před vzdušnou vlhkostí.

Lamisil krém se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti, která je vyznačena na obalu. Lék uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Tuba s obsahem 15 g krému Lamisil.

Vše o Mediexpert.cz

Jak nakupovat?

Součástí prezentace jsou také léky na předpis a volně prodejné léky k vnitřnímu nebo zevnímu užití. Čtěte pozorně příbalovou informaci! Použití konzultujte se svým lékařem či lékárníkem. Nenabádáme Vás k nevhodnému, nepřiměřenému nebo neopodstatněnému užívání léků, pouze Vám nabízíme příznivější cenu prostřednictvím nákupu v naší online lékárně. Užívejte léčivé přípravky pouze tehdy, pokud pociťujete příznaky, pro které jsou určeny, a po konzultaci s lékařem nebo lékárníkem. Přečtěte si, prosím celé prohlášení. Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Leave a Reply