Zbavit se houby mezi nohama (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

svedi me mezi nohama

První příspěvky v diskuzi

mam problem ..uz tyden me hrozne svedi mezi nohama . zadny vytok nebo tak nemam . muze to byt nejaka infekce.

Ano, může. Pokud se necháš objednat ke svému gynekologovi/žce, a budeš trvat na tom, aby Tě okamžitě vzali, že je to akutní, máš tak do 2 až 3 dnů po problému.’

Většinou to bývaj kvasinky. Makej na gyndu, neboť jakákoliv infekce v pochvě se podepisuje na děložním čípku a jsou s tím pak problémy, co se týká cytologie a taky otěhotnění. ‘

taky mne uz tyden svedi mezi nohama, ale jsem mimo CR a nemuzu s tim jit k doktorovy. nemuzete mi poradit nejakou mast nebo lek, ktery si koupim v lekarne?

Tady V CR je volne prodejny Gyno pevaryl – cipky + mast, nevim jak v zahranici. Mne to pomohlo.

Poslední příspěvky v diskuzi

Nechte si zkontrolovat KC.. krevní cukr, pokud máte vyšší cukr, můžete mít to svědění.

Málo umytá nebo tahají.

Mám krámy a vagínu plnou krve, voda je drahá, tak jí vymývám jednou denně.

Když tě svědí, tak si jí.

Fakt chytrá odpověď

a kdyz nic nepomuze, tak zkus uhnat nejakeho chlapa !

Skus chytit kominíka ažpudew kolem se štětkou aby ti jí protáhnul!

Také rádi spíte s dekou, nebo polštářem mezi nohama? Přečtěte si, co to o Vás vypovídá!

Některé ženy rádi spí s přikrývkou mezi nohama. Víte proč a co to vlastně znamená? Koneckonců, u mužů tento zvyk není typický. Co více, stejné ženy, které obepínají nohami deku, nebo polštář, když jsou samy, nemají ani problém si o partnera v posteli opřít nohu. Zvláštní zvyk, že?

Existuje však jak psychologické, tak fyziologické vysvětlení. Začneme tím prvním, které hraje rozhodující roli.

Žena, která si hodí nohu přes svého partnera, se snaží o podvědomou kontrolu situace. Je to podobný princip, jako kdyby si přítele v posteli připoutala. Hmatové vjemy jí dávají na vědomí, že je blízko, že nikam neodešel.

Když je partner blízko, pak se nemusí starat a může klidně spát. Spí-li žena sama, pak tak činní automaticky s přikrývkou, či polštářem.

Takováto iluze pomáhá ženám se uvolnit. Ženy, které nepoužívají deku ani polštář, aby se uklidnily, prostě věří, že přítomnost člověka, na něhož se lze spolehnout, není v této fázi života tím nejdůležitějším.

Takovéto ženy většinou spí ve fetální poloze, na zádech, na žaludku a podobně. Tyto postoje odrážejí další psychické stavy a potřeby.

Ženy milují objímat své blízké nohama v průběhu spánku. Když u sebe zrovna žádné milované nemají, veškerou lásku dávají dece, nebo polštáři. Koneckonců, deka je podle definice vždy teplá a měkká, stejně jako milovaná osoba.

Pokud jde o fyziologii, někteří lidé si pokládají deku mezi nohy, aby jejich tělo bylo v pohodlné pozici. Například, když Vás píchají nohy, které jste si nestihli oholit, je toto způsob, jak tento problém jednoduše vyřešit.

Když se nohy zahřejí, navzájem se dotýkají a potí, deka mezi nimi hraje důležitou termoregulační roli.

Někteří lidé mají problémy s páteří. Jedna noha, která tlačí celou noc svou váhou na tu druhou, může způsobovat bolesti v dolní části zad. Přikrývka zde působí jako měkká opěrka pro horní nohu.

Společný názor, že přikrývka mezi nohami ženy ukojuje její tělesné potřeby, není pravda. Koneckonců, během spánku se nedotýká jejích pohlavních orgánů. Spíše jí dává pohodlí než spokojenost.

Ne tak dávno se začaly vyrábět speciální polštáře pro těhotné ženy, jejich tvar je anatomický a ideální pro spánek.

Popularita a relevantnost takovýchto polštářů přiměla výrobce, aby přemýšleli o uvolnění produktů i pro ty, kterým chybí objetí a fyzická intimita. Objímání polštáře během spánku pomáhá vyplnit chybějící místo.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

Zбpach kalhot mezi nohama

Dobrэ den, trбpн mм docela velkэ problйm. Docela dost trpнm na vэtoky, gynekoloћka nic nezjistila a navнc se tam dole taky dost potнm, takћe napш. po jednй hodinм ve љkole, kdyћ se zvednu a jdu do jinй tшнdy, tak mбm celэ spodek mokrэ. Pak kdyћ dбm napш. nohy trochu vнc od sebe, tak je to straљnм cнtit. Uћ jsem z toho docela zoufalб. Nosнm rifle, tlustб nejsem. Mмl nмkdo taky podobnэ prblйm (ћeny) a jak jste to шeљily? Trochu se stydнm o tomhle mluvit gynekoloћkou, ani nevнm jestli by mi s tнmto nadmмrnэm pocenнm v intimnнch mнstech pomohla? Dмkuji za opdovмdi.

2x

Kupte si vlhиenй ubrousky a po kaћdй toaletм se otшete. Dbejte na zvэљenou hygenu, noste s sebou rezervnн kalhotky, slipovй vloћky jsou takй шeљenнm, ale hlavnм! nestyпte se a шeљte s gynekoloћkou.

Nenoste dћнny, jsou neprodyљnй, nбchylnмjљнm mohou zpщsobovat zdravotnн problйmy, noste nмco vzduљnйho.

doplnмno 16.04.17 20:39:

Nenoste nic z umмlэch materiбlщ, dћнny vynechte, noste tenkou bavlnu. Oteplн se, zanedlouho bude poиasн na nмjakй vzduљnй tшниtvrќбky, nebo sukni, љaty. Hlavnм dbejte na zvэљenou hygienu.

Gynekolozka nic nezjistila. Tomu se neda uverit, kdyz mate vytok, musi to mit pricinu a ten pach je patologicky priznak, nejspiљ nejaky “tripl”, tak jestli nelzete a chcete to resit radeji vymente lekare !

A jakй kalhoty teda nosit?

Noste treba sukni, ale hlavne musite vylecit ten vytok.

Ta suknм by byla nejlepљн.Zmмтte styl. Bude jaro, tak se to hodн. A doma choпte v sukni naostro, aќ vмtrбte. A pokud se myjete, tak nepouћнvat bмћnб sprchovб mэdla, иi gely. Radмji nмco speciбlnм pro intimnн hygienu. On trochu vэtok bэvб, to souvisн s hormonama. Taky se nмkdy i u mladэch vyskytuje lehkэ ъnik moиi.Pach znamenб rozklad tмchto tekutin. Zejmйna jestli na tмch kalhotech byly skvrny vиerejљн.

2x

Nejsem ћena,ale zkusнm taky poradit.Jak uћ bylo napsбno – nenoste rifle,rбno sprcha hlavnм dole na pipinм,inkontinenиnн vloћky,zmмna gynekoloћky.Ve љkole se o pшestбvce osprchovat nemщћete,ale doporuинm Vбm koupit si mycн pмnu ve spreji.Nemusн se oplachovat vodou.Иistн a nesmrdн.Je to sice butela a tak budete na toaletu chodit s kabelou,ale pomщћe to.Mбm manћelku na plenбch a kdyћ nмkam jdeme,tak beru sebou.Ona se otшe,naљplнchne a je иistб bez odйru,vэtokщ a bolestн dole.Doma po nбvratu samozшejmм znovu klasickб sprcha.Pouћнvбme tento dle obrбzku a pнљe nбm to naљe praktickб lйkaшka a tak ho mбme zdarma,ale dб se koupit i bez receptu v lйkбrnм.Koukбm na strэиka googla,ћe existujн i menљн balenн https://www.google.cz/search?q=tena+myc%C3%AD+sprej&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjIwYmEg6rTAhWNbVAKHapvBcMQ_AUIBigB&biw=1093&bih=514#spf=1 tak snad si vyberete.Hlavnм ale шeљte pшниinu proи se Vбm to stбvб.Pokud teda tuto radu vezmete od chlapa.A nestyпte se mluvit o tom s doktorkou.Jsou horљн vмci na svмtм.I chlapi majн svй problйmy,ale nemajн svйho gynekologa a tak to musн шнkat a ukazovat svй doktorce.

doplnмno 17.04.17 00:49:

A jeљtм dodatek: Holнte se dole,doufбm.I to zarostмnн se hщш udrћuje vщиi pocenн a vэtokщm apod. Jб vнm.Je to intimnн,ale Vy jste anonymnн a jб o tom mluvнm a pнљi normбlnм,protoћe mбm nмco podobnйho s manћelkou doma a nestydнm se za to.

2x

Doporuинm , znovu ke gynekologovi. Trpнm na stбlй vэtoky od mlбdн, a intimky jsou hodnм praktickй ( иasto mмnit ), ale nмkdy je to o hodnм horљн ( ” mбm celэ spodek mokrэ ” , s nмjakou infekcн je vэraznм vмtљн vэtok i zбpach, a to pak vyћaduje pшelйиenн, инm dшнv, tнm lнp. poznбte ten rozdнl ( zejmйna v tom smмru ” mбm celэ spodek mokrэ ” )

Vyholenн , ani hodnм иastб hygiena vбm uћ na tenhle level problйmщ s vэtokem bohuћel opravdu nepomщћe. nemyslнm neudrћovat vнce neћ bмћnou hygienu, ale opravdu pak uћ vбs mytн po hodinм bohuћel nijak nevytrhne.

2x

Mнt “spodek” ъplnм mokrэ po hodinм sezenн rozhodnм normбlnн nenн a nemyslнm si, ћe by to bylo obyиejnй pocenн, zvlбљtм kdyћ pнљete, ћe jste љtнhlб. problйm tam bude, ale to by Vбm opravdu mмla шнct gynekoloћka. Pшedpoklбdбm ћe dћнny nenosнte v jednom kuse tшeba mмsнc bez vyprбnн. nejde mi do hlavy co by mohlo tak straљnм cнtit, jak шнkбte. Dбle шнkбte ћe hodnм trpнte na vэtoky a pшitom Vaљe lйkaшka na nic nepшiљla. Kaћdэ abnormбlnн vэtok mб nмjakou pшниinu, nenн to samo sebou. Ale nemyslнm si, ћe by pomohlo nмjakй holenн, protoћe dшнve, teda za mэch mladэch let jsme se pшece vщbec dole neholily, ani tшнsla ne, natoћpak ъplnм vљechno a takй jsme nezapбchaly a nadmмrnм se nepotily. A dodrћovaly jsme normбlnн hygienu, ћбdnou pшemrљtмnou, abychom po kaћdйm ищrбnн pбdily na bidet. Ani to tenkrбt nebylo. Prostм se poшбdnм umэt rбno a veиer. Pшedpoklбdбm ћe jste jeљtм hodnм mladб a abyste uћ teп pouћнvala den co den vloћky se mi nezdб. A nakonec ty budou takй cнtit a abyste to nмjak uhlнdala, tak kaћdou hodinu mмnit, ale stejnм se mi to nelнbн. Pшece netrpнte ћбdnou staшeckou inkontinencн, spнљe to bude ten vэtok a ten se rozhodnм musн lйиit. Zmмтte teda gynekoloћku jestli to jde. Vэtoky mщћou bэt zpщsobeny takй nachlazenнm orgбnщ.

Tohle si prostudujte.

2x

Kdysi jsem dostala dщleћitou radu od starйho zkuљenйho lйkaшe, co za hodnм rokщ praxe vypozoroval. Ћena, kterб se nмkolikrбt dennм myje na intimnнch mнstech, je mnohem vнce nбchylnб na rщznй infekce, plнsnм, kvasinky, zбnмty . totiћ tнm se naruљuje pшirozenб mikroflora a prostм se jн vљe hned chytne. Dodrћuji tuto jeho radu иtyшicet rokщ a jsem v poшбdku. Z toho vyplэvб, ћe vљeho moc љkodн.

Jeљtм mбm od nмho jednu radu, kdyћ se mi narodila dcera. Maminky, co pшipravujн holиiиkбm dosti teplou koupel, zadмlбvajн jim na celoћivotnн nбchylnost k zбmмtu moиovэlch cest. U nмkolika kamarбdek se mi toto potvrdilo, ale komu nenн rady.

1x

Myslнm, ћe by pomohlo noљenн intimnн vloћky, popш. i nмjakй slabљн obyиejnй.

1x

Jestlize vytok doslova smrdi, je to pravdepodobne infekcni nakaza, nikoliv normalni pach.

1x

Jб si myslнm, ћe jste si smyla ochrannй prostшedн, kterй je pro genitбlie, potшebnй. Mб bэt kyselй. Kdysi dбvno, neћ zaиaly gely a prostшedky pro mytн imtimnнch partiн, se radilo, oplбchnou jogurtem. A vэplach? Vщbec! Nikdy!

0x

Sprchujete si rбno intimnн partie? Bez sprchy byste nemмla vyjнt z domu, jako si иistнte zuby po jнdle, tak je nezbytnй nevynechat ani tento hygienickэ akt. Jak vэљe napsбno, nepouћнvejte obyиejnб mэdla. Vyzkouљejte mэdla na intimnн partie s mlйиnэmi bakteriemi. Je jich velkб nabнdka, jistм najdete to, kterй bude vyhovovat.

Dћнny jsou z pevnй, neprodyљnй lбtky, nevмtrajн, neodvбdн dobшe pot. Noste volnмjљн kalhoty, sukni, љaty. Spodnн prбdlo z bavlny.

0x

Proti pocenн pomбhб љalvмj – mщћeљ pнt иaj, dмlat si oplachy odvarem, dб se koupit i suљenб v kapslнch. Na ten vэtok si kup kontryhel, zase ho mщћeљ pнt, ale doporuиuji hlavnм vэplachy. Kup si v lйkбrnм nмjakэ irigбtor, tшeba od Rosalginu, uvaш kontryhel, staин jeden sбиek (nebo vrchovatб lћнce sypanйho) na pщl litru, po vychladnutн pшelij do irigбtoru a vyplбchni pochvu.

Иaj ano. Vэplach pochvy bych moc neradila, zkusit se mщћe, ale naruљuje to prбvм kyselй vnitшnн prostшedн. Pokud je zdravй. Zde by to mмl posoudit a doporuиit lйkaш. Oplach vnмjљнch rodidel mщћe, nebo si i sednout do dubovй kщry /sedacн koupel/. Abyste si nemyslela, jsem takй spнљe pro bylinky, ale za mм, tohle si mщћeme zkusit my starй babky, co se nбm jiћ o nic nejednб, a jsme schopnй troљku experimentovat a umнme posoudit co a jak, co uћ je pшes ибru. U mladй dнvky bych radila zmмnu toho odbornйho lйkaшe.

0x

0x

Taky mi kdysi gynekoloћka na tyto problйmy radila neomэvat spodnн partie иasto mэdlem, staин vlaћnou vodou, do koupele nepшidбvat pмnu a lepљн je sprchovat se a pouћнvat bavlnмnй prбdlo. Nмkde jsem иetla, ћe na ъpravu mikroflуry je dobrэ bнlэ jogurt – jak jiћ je zde uvedeno, ale do jogurtu namoиit tampon a rychle jej vsunout do pochvy (nabobtnб). Nejlйpe nechat pщsobit pшes noc a opakovat i nмkolik dnщ. Mбm to vyzkouљenй, nic se mi nestalo. A radмji pouћнvбm slipovй vloћky.

0x

0x

a) mozna se to casem upravi

b) pomahaji intimky

c) brat to jako pozitivum. spousta holek si prodejem spodniho pradla privydelava a nekteri panove by radi za tekove pradelko zaplatily, ale to by byla jina debata.

0x

0x

Nevнm zda bereљ antikoncepci, ale pokud ano tak ji vysaп nebo zmмт. Jб brala Softine a po celou dobu jsem mмla naprosto stejnэ problйm, teп co ji neberu je to normбlnн. Hned jak jsem ji vysadila ћћбdnэ problйm. Ale pokud HA nebereљ tak nevнm.

0x

Љla bych k jinй gynekoloћce – vэtok ne nн normбlnн, nмco ho musн zpщsobovat.

aja: Nemusн mмnit gynekologa kdyћ se stydн шнct svщj problйm.Musн mu to ( jн ) hlavnм шнct jakэ mб problйm.Ano – mбte pravdu ћe ,,vэtok,, nмco zpщsobuje.

Vмtљinou nмjakб infekce -to je jasnй.Dal bych antibiotika a zakбzal tampуny – strkбte si to do ,,pipiny,, a pak mбte problйmy .Pouћнvejte vloћky a nechte tomu volnej prщbмh.

Pro tazatelku: Neholte se dole a umнvejte se pokud to pщjde obyиejnэm mэdlem.Nepouћнvejte ty navonмnэ .Tнm nechci шнct nic љpatnйho.

0x

Trvalo mi roky abych nakonec zjistila, ze mi velke problemy zpusobovala mydla, i neparfemovana, i ta z reklam co jsou plna hydratujicih kremu, bla bla bla. Kez by mi tehdy nekdo poradil at je nepouzivam. Tak jednoduche, pouzivam jen sprchove gely a mam pokoj! To by byla velka nahoda, kdyby to u vas take tak bylo, ale za zkousku to stoji. Davejte si pozor na to, cim se myjete, nebo v cem perete.

Teп to napнљi troљku sprostм a nмjakэ sysбk to smбzne – nepouћнvejte mэdla na pipiny ale jen pшнrodnн vмci.Starй babky vмdмli инm si to иistit a problйm nebyl.Ћeny vraќte se k pшнrodnн kosmetice.Dмlejte si odvary z napш.bшezovй kщry a oplachujte se

Snad jsem ћбdnou ћenu,dнvku,sleиnu neurazil.

DneЕЎnГ­ doba holenГ­ dГЎmskГ©ho pohlavГ­ tГ©mД›Е™ vyЕѕaduje. Nebo alespoЕ€ jeho Гєpravu. NenГ­ nic horЕЎГ­ho, neЕѕ kdyЕѕ ti u bazГ©nu z plavek vykukuje tmavГЅ porost. Proto si pozornД› pЕ™eДЌti nГЎsledujГ­cГ­ ДЌlГЎnek, kterГЅ tД› dokonale pЕ™ipravГ­ na holenГ­ dГЎmskГ©ho pohlavГ­.

Jak se nejlГ©pe zbavit chloupkЕЇ v intimnГ­ch partiГ­ch – KrГЎsnГЎ.cz – Holky holkГЎm!

Jak se nejlГ©pe zbavit chloupkЕЇ v intimnГ­ch partiГ­ch

DneЕЎnГ­ doba holenГ­ dГЎmskГ©ho pohlavГ­ tГ©mД›Е™ vyЕѕaduje. Nebo alespoЕ€ jeho Гєpravu. NenГ­ nic horЕЎГ­ho, neЕѕ kdyЕѕ ti u bazГ©nu z plavek vykukuje tmavГЅ porost. Proto si pozornД› pЕ™eДЌti nГЎsledujГ­cГ­ ДЌlГЎnek, kterГЅ tД› dokonale pЕ™ipravГ­ na holenГ­ dГЎmskГ©ho pohlavГ­.

Pokud mám Е™íct pravdu, tak není. ZáleЕѕí jen a jen na tobД›, jakou cestu si vybereš. Já jsem toho názoru, Еѕe není nic horšího, neЕѕ pohled na mladou dívku ДЌi Еѕenu, která se neholí. Máme tedy zde hned nД›kolik dЕЇvodЕЇ, proДЌ holení dámského pohlaví podstoupit. Tím nejhlavnД›jším je estetika. VД›Е™ mi, doby hippie jsou uЕѕ dávno pryДЌ. Chloupky se prostД› nenosí, aЕҐ se jedná o nohy, podpaЕѕí, ДЌi intimní partie. Dalším dЕЇvodem je také lepší hygiena. Holení dámského pohlaví se ti vrátí napЕ™íklad bД›hem menstruace. Budeš se cítit mnohem lépe. Jako poslední dЕЇvod udávám partnerský vztah. Hned nД›kolik výzkumЕЇ dokazuje, Еѕe opaДЌné pohlaví oceЕ€uje upravené nebo úplnД› vyholené pohlaví a to pЕ™edevším kvЕЇli sexu.

Depilace, epilace, holící strojky, vosky, krémy . Kdo se v tom má vyznat? Ty ovšem nemusíš mít strach. Vybrala jsem pro tebe jen ty nejlepší a ovД›Е™ené zpЕЇsoby pro holení dámského pohlaví, a také ti ukáЕѕu kudy cesta nevede.

ДЊemu se radД›ji vyhnout pЕ™i úpravД› klína?

Opravdu bolestný záЕѕitek ti zaruДЌí epilátory a studený vosk. Ty vyuЕѕiješ napЕ™íklad pro holení nohou, jelikoЕѕ pokoЕѕka zde není tak jemná a citlivá. Nehodí se ani depilaДЌní krémy. Jsou bezbolestné, avšak bez výsledku. SilnД›jší chloupky a hustД›jší porost jednoduše nezvládnou. Proto depilaДЌní krémy doporuДЌuji na místa s jemnými chloupky, napЕ™íklad tváЕ™e.

Mokré holení patЕ™í mezi nejrozšíЕ™enД›jší zpЕЇsob úpravy klína. Zejména díky své jednoduchosti a rychlosti. PotЕ™ebuješ pouze holící strojek a gel ДЌi pД›nu na zvlhДЌení. Holících strojkЕЇ je na trhu celá Е™ada, dají se pouЕѕít i pánské. Dnes uЕѕ jsou v prodeji i dámské holící strojky v rЕЇzných cenových relacích. Vybrat si mЕЇЕѕeš jednorázové, nebo s výmД›nnými hlavicemi. OsobnД› bych ti doporuДЌila strojek s výmД›nnou hlavicí. Sice tД› bude stát o nД›co víc, ale vyplatí se.

PЕ™ed celým rituálem holení doporuДЌuji horkou vanu. Chloupky tak zjemní svou strukturu a jejich odstranД›ní ti pЕЇjde mnohem lépe. Po horké koupeli nanes na vlhkou pokoЕѕku holící pД›nu nebo gel. S holením zaДЌni v oblasti stydkých pyskЕЇ a hol proti smД›ru rЕЇstu. ЕЅiletku oplachuj co nejДЌastД›ji a nejlépe ve studené vodД›, zabraЕ€uješ tak jejímu brzkému ztupení. Poté pokraДЌuj výš na stydké kosti a smД›rem ke stehnЕЇm, zde uЕѕ bys mД›la holit ve smД›ru rЕЇstu chloupkЕЇ, zabráníš tak nepЕ™íjemnému zarЕЇstání. Nakonec intimní partie dЕЇkladnД› opláchni ДЌistou vodou. Zbavíš se tím zbytkЕЇ holícího prostЕ™edku. Po holení dámského pohlaví je dobré pouЕѕít balzám po holení. ZáleЕѕí na citlivosti tvé pokoЕѕky, nД›kdy staДЌí krém nebo tД›lové mléko. Holky s citlivД›jší pokoЕѕkou by mД›ly pouЕѕít kvalitní balzám.

Tuhle trochu sloЕѕitД›jší metodu doporuДЌuji pokroДЌilým, rozhodnД› se nehodí pro první holení. Manipulace s teplým voskem není zrovna jednoduchá, ale dá se zvládnout, chce to jen trénink, trpД›livost a také zatnuté zuby.

Na takové holení si vyhraДЏ dostateДЌný ДЌas, rozhodnД› tento proces nepodstupuj ve spД›chu! PЕ™iprav si otevЕ™enou nádobku s teplým voskem a pásky na strhávání chloupkЕЇ. NejlevnД›jší pásky vyrobíš z obyДЌejného bavlnД›ného prostД›radla. StaДЌí, kdyЕѕ je po depilaci vypereš v horké vodД›. Na zahЕ™átí vosku budeš potЕ™ebovat mikrovlnku.

Postup pro depilaci

Nádobku s voskem zahЕ™ej v mikrovlnce podle návodu. Konzistence vosku by mД›la být vláДЌná a pruЕѕná, aby se dala lehce natЕ™ít na pokoЕѕku. Vosk natírej po smД›ru rЕЇstu ochlupení. Po nanesení vosku pЕ™iloЕѕ pásek tkaniny, uhlaДЏ jej a strhávej proti smД›ru rЕЇstu. Škubnutí by mД›lo být rychlé a prudké. BД›hem depilace mЕЇЕѕe vosk tuhnout, takЕѕe ho nezapomínej postupnД› pЕ™ihЕ™ívat. AДЌkoliv to není zrovna pЕ™íjemné, vosk tД› zbaví chloupkЕЇ aЕѕ na 14 dní. To je opravdu skvД›lý výsledek. Po celkové depilaci je dЕЇleЕѕité i následné ošetЕ™ení pokoЕѕky balzámem ДЌi mlékem.

TIP: Teplý vosk si mЕЇЕѕeš vyrobit i sama. Na internetu je spousta skvД›lých návodЕЇ.

DЕ™eЕЎ se ve fitku? Pozor na 5 velkГЅch chyb, kvЕЇli kterГЅm to mЕЇЕѕe bГЅt k niДЌemu

Patero praktickГЅch tipЕЇ, jak vytД›Еѕit z chozenГ­ do fitka maximum.

Galerie: Jazmin Daniel

Jazmin Daniel na instagramu okouzluje neobvyklГЅm lГ­ДЌenГ­m rtЕЇ.

TEST: DokГЎЕѕeЕЎ poskytnout prvnГ­ pomoc?

KaЕѕdГЅ z nГЎs se mЕЇЕѕe dostat do situace, kdy nД›kdo v naЕЎem okolГ­ bude potЕ™ebovat prvnГ­ pomoc. V tu chvГ­li .

Dnes je Den spodnГ­ho prГЎdla! Za poДЌГЎtky stГЎla i ДЊeЕЎka

3. dubna se oslavuje MezinГЎrodnГ­ den spodnГ­ho prГЎdla.

NeЕѕ se nechГЎЕЎ tetovat, musГ­ЕЎ vД›dД›t TOHLE

JakГЎ jsou nejvД›tЕЎГ­ zdravotnГ­ rizika tetovГЎnГ­?

TajemstvГ­ krГЎsnГ© pleti odhaleno! Co si ЕѕГЎdГЎ pleЕҐ po dvacГ­tce?

PatЕ™Г­te mezi ty ЕЎЕҐastnД›jЕЎГ­, kterГЅm pЕ™Г­roda nadД›lila krГЎsnou pleЕҐ a ani v pubertД› vГЎs aknГ© pЕ™Г­liЕЎ netrГЎpilo? .

JarnГ­ provД›trГЎnГ­ ЕЎatnГ­ku aneb OhГЎkni se od hlavy aЕѕ ke kotnГ­kЕЇm dle poslednГ­ch trendЕЇ!

S jarem pЕ™ichГЎzГ­ i odloЕѕenГ­ dlouhГЅch huЕ€atГЅch svetrЕЇ, kozaДЌek a teplГ© bundy na spod skЕ™Г­nД›. O slovo se .

NejДЌastД›jЕЎГ­ omyly pЕ™i ДЌiЕЎtД›nГ­ pleti. Vyhni se jim

SprГЎvnД› vyДЌistД›nГЎ pleЕҐ je zГЎkladem pД›knГ©ho vzhledu. Proto by ses mД›la vyhnout tД›mto chybГЎm.

MatnГ© tekutГ© rtД›nky: MajГ­ styl, kdyЕѕ nedД›lГЎЕЎ tyhle zГЎsadnГ­ chyby

MatnГ© rtД›nky jsou krГЎsnГ© a dodajГ­ tvГ© image barvu, jiskru a styl.

ZatoДЌ se ЕѕlutГЅmi zuby od kГЎvy a koly! TЕ™i pЕ™Г­rodnГ­ zpЕЇsoby pro bД›lostnГЅ ГєsmД›v

Snad vЕЎechny Еѕeny touЕѕГ­ po zГЎЕ™ivГ©m ГєsmД›vu hollywoodskГ© hereДЌky. BohuЕѕel naЕЎe stravovacГ­ nГЎvyky pЕ™ispГ­vajГ­ .

NovГ© a ГєДЌinnГ© zbranД› proti aknГ©: OДЌkovГЎnГ­, kyseliny i vlastnГ­ krev

NevzhlednГ© pupГ­nky netrГЎpГ­ pouze dospГ­vajГ­cГ­, ale i dospД›lГ©. MoЕѕnГЎ se ptГЎte, proДЌ prГЎvД› vy? OdpovД›ДЏ vЕЎak .

IMAGE BY AVON: Tipy a triky ze zГЎkulisГ­, jak oslnit svГЅm vzhledem okolГ­!

NemusГ­te pЕ™ed zrcadlem trГЎvit dlouhГ© hodiny, aby vaЕЎe lГ­ДЌenГ­ bylo dokonalГ©. V novГ©m poЕ™adu Image by Avon .

Image by Avon: Pavel Bauer mГЎ nejlepЕЎГ­ tipy pro problematickou pleЕҐ

Kosmetika je vД›da a mЕЇЕѕe se zdГЎt, Еѕe mezi muЕѕi najdeme jen hrstku tД›ch, kteЕ™Г­ se o ni zajГ­majГ­. Vy mГЎte .

SrovnГЎnГ­: ЕЅeny telefonujГ­ dГ©le a prЕЇmД›rnД› poЕЎlou vГ­ce SMS zprГЎv, muЕѕi jsou spГ­ЕЎe struДЌnД›jЕЎГ­

ЕЅe jsou Еѕeny upovГ­danД›jЕЎГ­ neЕѕ muЕѕi, to je obecnД› znГЎmГЅ fakt. Dokazuje to i prЕЇzkum ДЌetnosti vyuЕѕГ­vГЎnГ­ mobilnГ­ch sluЕѕeb, nД›ЕѕnГ© pohlavГ­ v poДЌtu provolanГЅch minut i odeslanГЅch SMS zprГЎv vГ­tД›zГ­ na celГ© ДЌГЎЕ™e. Komu Еѕeny nejДЌastД›ji volajГ­? JakГ© je jejich nejoblГ­benД›jЕЎГ­ mobilnГ­ zaЕ™Г­zenГ­? A jak ДЌasto vyuЕѕГ­vajГ­ data? OmrknД›te detailnГ­ statistiky.

PlГЎnujete dovolenou a nevГ­te, kde se ubytovat? ZkuЕЎenГ­ cestovatelГ© vГЎm poradГ­

PlГЎnujete dovolenou, ale nevГ­te, kam vyrazit? RГЎdi byste se vydali na vlastnГ­ pД›st prozkoumat Е panД›lsko? NevГ­te, jakГЅ typ ubytovГЎnГ­ je tГ­m nejlepЕЎГ­m pro rodiny s dД›tmi? OtГЎzek pЕ™i plГЎnovГЎnГ­ dovolenГ© vyvstane celГЎ Е™ada, najГ­t odpovД›ДЏ ale na nД› nemusГ­ bГЅt vЕЇbec tД›ЕѕkГ©. StaДЌГ­ se poradit s tД›mi, kteЕ™Г­ jsou zcestovalГ­ a kteЕ™Г­ Е™eЕЎГ­ stejnГ© problГ©my jako vy.

Jak funguje zГЎzrak jmГ©nem micelГЎrnГ­ voda?

MicelГЎrnГ­ voda pЕ™edstavuje inovativnГ­ technologii ve zpЕЇsobu ДЌiЕЎtД›nГ­ pleti. ZajГ­mГЎ tД›, jak funguje?

Bojujete s ЕЎedinami? VГ­me jak na nД›!

Е edГ© vlasy jsou pЕ™irozenou souДЌГЎstГ­ procesu stГЎrnutГ­, s kterou se dЕ™Г­ve nebo pozdД›ji bude muset potГЅkat vД›tЕЎina z nГЎs. PrГЎvД› proto nynГ­ Garnier pЕ™ichГЎzГ­ s tЕ™emi novГЅmi odstГ­ny oblГ­benГ© Е™ady Color Naturals, kterГ© jsou speciГЎlnД› vyvinutГ© tak, aby poskytly dokonalГ© krytГ­ i pro ty nejodolnД›jЕЎГ­ ЕЎediny.

Halloween: JakГЅ kostГЅm letos zvolГ­ЕЎ?

Duchové, černé kočky, oheň, čarodějky, šílené kostýmy a především vyřezávané dýně – určitě už víš o čem je řeč.

Inspirujte se mГіdnГ­mi trendy na lГ©to 2017

Letos se majГ­ milovnice obleДЌenГ­ naДЌ tД›ЕЎit, neboЕҐ mГіdnГ­ trendy jsou ГєЕѕasnД› hravГ© a pestrГ©.

ExkluzivnД› z Ordinace: Kdy bude SVATBA Bibi s Vojtou?

OPRAVDU JE TO ZPДљV?!
EXKLUZIVNГЌ UKГЃZKA z novГЅch dГ­lЕЇ Ulice
ProcГ­tД›nГЅ love song dostal celou porotu SuperStar

Ordinace v rЕЇЕѕovГ© zahradД› 2 – 805. dГ­l – Jedna oveДЌka za druhou

PoprvГ© od rozchodu s Darou se Rytmus vyjГЎdЕ™il: Poslal zvlГЎЕЎtnГ­ vzkaz!

SoutД›Еѕili jste s poЕ™adem PrГЎsk! o poukГЎzku na nГЎkup do obchodu Kaufland? VГќHERCE
VlaДЏka ErbovГЎ mД›la v Plzni oЕЎklivou nehodu! Е la jen ke stГЎnku pro svaЕ™ГЎk

MAPA: Tohle je 10 nejrizikovД›jЕЎГ­ch mГ­st na ДЌeskГЅch silnicГ­ch

Radost na HradД›. KanclГ©Е™ MynГЎЕ™ se tД›ЕЎГ­ na pЕ™Г­rЕЇstek do rodiny!
NebezpeДЌnГЅ manГ©vr! Octavia natlaДЌila druhГЅ vЕЇz na svodidla
V Youtube stЕ™Г­lela veganka bojujГ­cГ­ za prГЎva zvГ­Е™at. S firmou se pЕ™ela

SpoleДЌnost TV Nova s.r.o. vyuЕѕГ­vГЎ zpravodajstvГ­ ДЊTK, jehoЕѕ obsah je chrГЎnД›n autorskГЅm zГЎkonem. PЕ™epis, ЕЎГ­Е™enГ­ ДЌi dalЕЎГ­ zpЕ™Г­stupЕ€ovГЎnГ­ tohoto obsahu ДЌi jeho ДЌГЎsti veЕ™ejnosti, a to jakГЅmkoliv zpЕЇsobem, je bez pЕ™edchozГ­ho souhlasu ДЊTK vГЅslovnД› zakГЎzГЎno.

Copyright (2012) The Associated Press (AP) – vЕЎechna prГЎva vyhrazena. MateriГЎly agentury AP nesmГ­ bГЅt dГЎle publikovГЎny, vysГ­lГЎny, pЕ™episovГЎny nebo redistribuovГЎny.

VГЎЕѕenГЅ nГЎvЕЎtД›vnГ­ku naЕЎich strГЎnek,

rГЎdi bychom VГЎs informovali, Еѕe na tГ©to internetovГ© strГЎnce uЕѕ nepodporujeme prohlГ­ЕѕeДЌ Microsoft Internet Explorer verze 6 (odvozenГ© a pЕ™edeЕЎlГ© verze).

Pokud budete pokraДЌovat v prohlГ­ЕѕenГ­ tГ­mto prohlГ­ЕѕeДЌem, je moЕѕnГ©, Еѕe dojde k chybГЎm v zobrazenГ­ VГЎmi prohlГ­ЕѕenГЅch strГЎnek.

Dovolujeme si VГЎm doporuДЌit stГЎhnutГ­ a instalaci novГ© verze prohlГ­ЕѕeДЌe, kterГЎ VГЎm umoЕѕnГ­ vychutnat si strГЎnky v plnГ© kvalitД›:

Jak se zbavit zapáchajících nohou? Zkuste těchto 6 přírodních způsobů

Zapáchající nohy jsou velmi nepříjemný zdravotní problém, který postiženého jedince často stigmatizuje a způsobuje mu velké problémy v pracovním i soukromém životě. Snad každý, koho tento problém trápí si někdy položil následující otázku: Co způsobuje zápach nohou a jak se ho mohu zbavit?

Určitě jste se i vy setkali s tím, že se vám za určitých okolností více potí a zapáchají nohy, ovšem většině lidí se to stává jen zřídka.

Existuje však skupina lidí, pro které jsou mokré, zpocené a “smradlavé” nohy každodenní noční můrou, která je trápí a narušuje jejich osobní i pracovní život. Není nic trapnějšího než si muset zout boty před lidmi ve sportovní hale, venku za teplého počasí nebo na letišti při bezpečnostní kontrole, pokud cítíte, že máte mokro v botách a po jejich zutí se kolem rozšíří typický “smrádek”.

Australská Nadace pro péči o pokožku potvrdila, že zpocené nohy (a potažmo i celé tělo) často vydávají silný nepříjemný zápach. Učeně se této nemoci říká bromhidróza a tento problém často začíná již dětství nebo při dospívání a může negativně ovlivnit sociální rozvoj jedince (a vyvolat problémy při výběru zaměstnání, vzdělávání, partnerských vztazích, apod.). (1)

Naštěstí máme i dobrou zprávu pro všechny, které “smradlavé nohy” trápí. Vhodnou každodenní hygienou se zapáchajících nohou můžete zbavit a nebudete tak muset mít strach zout si boty v tělocvičně, ve škole nebo v práci.

6 způsobů jak se zbavit zápachu nohou

Diagnostika nadměrného pocení nohou se nejčastěji provádí jednak na základě příznaků onemocnění a také na základě vyšetření samotných nohou.

Problémy související s nadměrným pocením nebo zápachem nohou léčí podiatr (někdy také podolog), což je lékař specializující se na diagnostiku a léčbu potíží souvisejících s nohama nebo (a to je v našich podmínkách častější), kožní lékař (dermatolog).

Při vyšetření pocení nohou se provádí speciální test (škrob-jódový test), jehož podstatou je aplikace jódového roztoku na plosky nohou. Po zaschnutí jódového roztoku se plosky nohou posypou kukuřičným škrobem a místa, kde dochází k nadměrnému pocení se zbarví do modra. Tento test se běžně používá i k léčbě nadměrného pocení (hyperhydrózy) jiných partií těla a možná jste se s ním již setkali.

Dobrý lékař vám většinou doporučí vyzkoušet různé způsoby jak se zbavit zápachu nohou s pomocí jednoduchých domácích a přírodních metod. Pojďme se podívat na 6 způsobů jak zápach nohou odstranit nebo alespoň zmírnit na přijatelnou úroveň.

1. Správná hygiena

Někdy se zápachu z nohou můžete jednoduše zbavit dodržováním správné každodenní hygieny. Například mytí nohou antibakteriálním mýdlem. (2)

Je důležité pečlivě si mýt nohy každý den a po mytí nohy dobře osušit, zejména mezi prsty. Po koupeli nebo sprchování si nohy pečlivě otřete osuškou nebo ručníkem, následně namočte smotek vaty nebo buničiny do extraktu z vilínu virginského (vilínový extrakt) nebo octa z jablečného moštu a vytřete takto namočenou vatou prostory mezi prsty.

Pro léčbu pocení nohou můžete použít také antibakteriální zábal, který byste ale neměli používat, pokud je kůže na nohou porušená (ať již mechanicky nebo vyrážkou či ekzémem).

Dbejte na čistotu nehtů a na jejich správné ostříhání (tím současně bráníte výskytu onychomykózy – plísně nehtů). Ztvrdlou kůži jemně odstraňte pilníkem na nohy, protože tvrdá kůže má tendenci do sebe nasávat vlhkost a stává se tak skvělým “domovem” pro baktérie.

2. Vyrobte si domácí zásyp nebo zábal proti pocení nohou

Po omytí a osušení nohou na ně můžete nanést různé zásypy, například z jedlé sody, kukuřičného škrobu nebo maranty třtinové (arrowroot), protože dokážou absorvovat vlhkost a vodu. Vhodné jsou také zásypy (prášky) proti plísním nohou, které si můžete dokonce sami vyrobit. Postačí vám k tomu několik málo ingrediencí.

Domácí zásyp proti plísním a zápachu nohou

Celková doba přípravy: 10 minut

Množství: 8 – 10 aplikací

1 – 1/2 polévkových lžicbentonitového jílu

1/2 kávové lžičky prášku z kajenského pepře

2 kapky esenciálního skořicového oleje

2 kapky esenciálního hřebíčkového oleje

2 kapky esenciálního kadidlového (frankincense) oleje

Skleněný šejkr (pokud možno) a skleněnou nádobu na hotový prášek

1) V menší misce smíchejte bentonitový jíl s kajenským pepřem.

2) Přidejte esenciální oleje, nasypte do šejkru a vše dobře promíchejte.

3) Hotový prášek nasypte do skleněné nádoby (ta je lepší než plastová, protože se z ní neuvolňujjí škodlivé látky).

4) Prášek nasypte na nohy. Po aplikaci si pořádně umyjte ruce a hlavně se nedotýkejte očí (kajenský pepř v očích není nic příjemného :).

5) Jinou možností aplikace je nasypání prášku do ponožky a následné navléknutí ponožky na nohu. Tímto způsobem se prášek dostane i do meziprstních prostorů.

6) Aplikujte dvakrát denně po dobu 1 – 2 týdnů. Pokud prášek budete aplikovat do ponožek, můžete s nimi i spát.

Pokud chcete ještě více zvýraznit antimykotické (působící proti plísním a houbám) účinky, můžete do směsi přidat i pár kapek esenciálního tea tree oleje. (3)

3. Dopřejte vašim nohám pořádnou ozdravnou koupel

Existuje celá řada přírodních prostředků, které můžete vyzkoušet. Například koupele nohou v koupelových solích, čajových výtažcích nebo octu z jablečného moštu. Dodržování správné hygieny a pravidelné střídání obuvi jsou dvě věci, které vám mohou pomoci zbavit se zápachu nohou.

Pro dočasnou úlevu od pocení a zápachu nohou můžete vyzkoušet koupel v lázni složené z jednoho dílu octa z jablečného moštu a dvou dílů vody. Tato koupel vám pomůže zlikvidovat baktérie, které rozkladem potu vytváří “zápach z nohou”. A ocet z jablečného moštu dobře působí proti plísním, což rovněž napomáhá v boji proti zápachu nohou. (4)

Jedním z nejúčinnějších léků na “smradlavé nohy” jsou čajové koupele. Budete k tomu potřebovat 4 – 5 pytlíčků s čajem a zhruba 1 litru vody.

Můžete použít buď normální neochucený čaj nebo čaj mátový.

Uvařte čaj tak jak to obvykle děláte. Neslaďte ho a nechte vychladnout na přijatelnou teplotu (tak, abyste si neopařili nohy). Ve vzniklé lázni si potom koupejte nohy po dobu 20 minut, každý den. (5)

Dalším druhem koupele, která vám může pomoci od zápachu nohou je slaná koupel. Nasypte asi 125 g vločkové (košer) soli nebo 60 g epsomské soli do 1 litru vody a ve vzniklé lázni si koupejte nohy po dobu 10 – 15 minut každý den. Solné lázně mají pozitivní účinky na zdraví pokožky a současně zabíjejí plísně. Fungují tedy jako prevence plísňových kožních chorob a také zápachu nohou. (6)

Nezapomeňte, že je potřeba po koupeli nohy pořádně a pečlivě osušit.

4. Střídejte boty

Když nebudete každý den nosit jedny a ty samé boty, přinese vám to kromě úlevy od zápachu nohou také omezení pachu z bot. Ideálně byste měli střídat alespoň dva nebo tři páry bot tak, aby jednotlivé páry vždy stačily dostatečně vyschnout předtím než je znovu vezmete na nohy.

Střídání bot je také vhodnou prevencí onemocnění, které má trochu děsivý název keratolysis sulcata (neboli keratoma plantare sulcatum). Tato nemoc se projevuje vznikem drobných dolíčků v místech, kde na plosku nohy působí největší tlak. Někdy se objevuje i na dlaních rukou a vypadá jako drobné opařeniny.” (7)

Ideálně noste dobře padnoucí koženou obuv, která umožní vašim nohám dýchat a nenasává do sebe takové množství potu jako plátěná nebo koženková obuv. Pokud je to možné, noste také sandály nebo kroksy.

Pokud možno choďte doma naboso, aby nohy lépe dýchaly.

Některým lidem pomáhají boty s vyměnitelnou vnitřní vložkou. Pokud takové boty máte, vyjměte vždy po celodenním nošení vložky z bot, dejte je uschnout a druhý den si do bot dejte nové vložky.

5. Noste ponožky a často je měňte

Řada lékařů zabývajících se léčbou pocení (zápachu) nohou považuje za důležité nošení ponožek z materiálu, který do sebe dokáže nasát vlhkost. Vhodná je vlna, bavlna nebo jejich směs. Bavlněné a vlněné ponožky jsou mnohem lepší než ponožky ze syntetických vláken (nylonu). Můžete si také obstarat sportovní ponožky, které mívají “větrací” otvory, pomáhající udržovat nohy v suchu. (8)

6. Změňte svůj jídelníček

Někteří lékaři jsou přesvědčeni o tom, že pacienti, kteří dokážou proaktivně změnit svůj životní styl a způsob stravování, se tak mohou zbavit i zápachu nohou. Pokud budete jíst potraviny s vysokým obsahem rafinovaných cukrů, které jsou dobrým “krmivem” pro baktérie a plísně v těle, může dojít ke zhoršení pocení a zápachu nohou, protože se tělo tyto baktérie a plísně snaží “vypudit” na povrch pokožky, aby se následně spolu s mrtvými buňkami pokožky odstranily a dostaly z těla pryč. (9)

Proti plísním a kvasinkám můžete vyzkoušet například speciální dietu, o které jsme psali zde nebo jiné přírodní metody.

A jak to souvisí se zápachem nohou?

Pokud se tyto baktérie a plísně s potem dostanou na pokožku nohy a následně dojde k jejich “uzavření” v botách, začnou pot rozkládat a vytvoří opravdu “výživný smrad”. Je tedy lepší se rafinovaných cukrů vyvarovat a jíst jich co možná nejméně.

O tom, které cukry jsou pro nás dobré a které ne, jsme psali v tomto článku.

Mezi další potraviny, které bychom měli omezit pokud se chceme zbavit nadměrného pocení a zápachu nohou, patří komplexní sacharidy a samozřejmě alkohol a kouření. Naproti tomu je potřeba do jídelníčku zařadit zdravé tuky, vyvážit příjem bílkovin a jíst potraviny, které mají protizánětlivé účinky.

Co způsobuje pocení a zápach nohou?

Nadměrné pocení plosek nohou a dlaní rukou, kterému se odborně říká palmoplantární hyperhydróza je nejčastější příčinou “zápachu nohou”. Pot produkují potní žlázy a zápach vzniká rozkladem potu mikroorganizmy.

Protože na noze se nachází kolem 250 tisíc potních žlázek, potí se nohy více než ostatní části těla. Pokud se ptáte k čemu vlastně potní žlázy máme, když produkují takový “puch”, tak vězte, že plní velmi důležitou funkci, protože udržují pokožku vlhkou a fungují jako “termostat” pomáhající regulovat tělesnou teplotu.

Když je venku teplo nebo pokud se vaše tělo hodně zahřeje při sportu nebo cvičení, “termostat” v podobě potních žlázek sepne a začne se tvořit pot, aby tělo srovnalo teplotu do patřičných mezí. Na rozdíl od jiných částí těla, kde “je pot vidět”, tak na nohou je pot neviditelný.

K nadměrnému pocení obvykle dochází na obou nohou, přičemž na jedné z nich bývá silnější než na druhé. Přesná příčina tohoto onemocnění zatím nebyla objevena, ale zdá se že se na vzniku onemocnění podílí i dědičnost.

Zápach nohou vzniká v momentě, kdy baktérie na pokožce začnou pot rozkládat, což vede ke vzniku zápachu připomínajícího “zrající sýry”.

Mezi další příčiny zápachu nohou patří stres, poranění, celodenní stání na nohou, nošení stále stejné obuvi každý den bez toho, aniž bychom si boty nechali vyschnout a střídali je, dále pak nedostatečná osobní hygiena, hormonální změny (zejména u dospívajících a u těhotných žen) a samozřejmě také plísňová onemocnění nohou a nehtů (u osob s těmito nemocemi se zápach nohou vyskytuje častěji.

Přestože nadměrné pocení a zápach nohou jsou spíše doménou teplejších ročních období, mohou se vyskytnout kdykoli během roku. Je ale pravda, že teplejší počasí problém zhoršuje a navíc v tomto období dochází častěji v důsledku tření mezi zpocenou nohou a botou ke vzniku puchýřů a oděrek.

Nejběžnějším příznakem zápachu nohou je nadměrné pocení. Některým lidem se nohy potí tak, že jim doslova kloužou v botách. Tyto osoby často kromě zápachu nohou trpí také na infekce nohou, protože neustálá vlhkost narušuje pokožku a přispívá tak ke vzniku zánětlivých onemocnění.

Nadměrné pocení spolu s baktériemi, které pot rozkládají, jsou hlavními příčinami zápachu nohou. Lidé, kteří mají s nadměrným pocením nohou problém se navíc stresují a žijí v neustálém strachu z toho, aby se nemuseli zout a šířit kolem sebe “smrad” z nohou, což jejich stav dále zhoršuje. Úzkostné poruchy v souvislosti s nadměrným pocením se velmi často vyskytují u dospívajících jedinců, kteří trpí plantární hyperhydrózou (nadměrným pocením nohou). (10, 11)

Kdy byste měli “se zápachem nohou” navštívit lékaře?

Smradlavé nohy člověka obvykle neohrožují na životě, ale přesto mohou být někdy známkou jiného závažnějšího onemocnění, zejména onemocnění autoimunitních. Na lékaře byste se měli obrátit vždy, když se vám na kůži nebo mezi prsty objeví ranka, která bolí, je červená a nebo oteklá. Hrozí totiž riziko závažné bakteriální infekce pokožky nebo měkkých tkání, která se časem může zhoršit a navíc při této infekci dochází ke vzniku skutečně odporného a silného zápachu nohou. Je tedy potřeba překonat stud a obavy a zajít k lékaři vždy, když se u vás podobný problém vyskytne.

Dalším důvodem kdy vyhledat lékaře jsou onemocnění nohou, která se sama od sebe nezahojí (při běžné péči) do 3 – 4 týdnů. Lékaře byste měli také navštívit v případě, kdy trpíte intenzivním nebo přetrvávajícím zápachem nohou.

Pokud nefunguje žádný z výše uvedených domácích receptů navštivte podiatra nebo kožního lékaře a nechte si udělat příslušné diagnostické testy pro zjištění přesné příčiny nadměrného pocení.

Pokud jste diabetik tak je nutné jakýkoli zápach nohou okamžitě řešit návštěvou vašeho lékaře (diabetologa nebo kožního lékaře). Může to být známkou závažného problému, který se může rychle zhoršit. (12)

Co si z tohoto článku o zápachu nohou odnést

Pocení nohou často doprovází nepříjemný zápach a vzniká onemocnění, kterému se říká bromhidróza (zápach nohou). Toto onemocnění obvykle začíná v dětství nebo během dospívání a má negativní vliv na vzdělávání a společenský i pracovní život postiženého člověka. Navíc může vyvolat řadu psychických poruch a stres, který vede ke zhoršení stavu.

Mezi přírodní (domácí) možnosti léčby a prevence zápachu nohou patří jednak dodržování správných hygienických návyků, používání zásypů nebo zábalů, koupele nohou, střídání obuvi, nošení a častá výměna ponožek ze vhodných materiálů a změny stravovacích návyků.

Ke vzniku zápachu nohou dochází rozkladem potu, uvolňovaného z potních žlázek, baktériemi, což vyvolává charakteristický zápach podobný zápachu “zrajícího sýra”. Mezi další příčiny zápachu nohou patří stres, poranění nohou, stání na nohou celý den, nošení stále stejné obuvi každý den bez pravidelného střídání, nedostatečná osobní hygiena, hormonální změny (u dospívajících a těhotných žen) a také plísňová onemocnění (mykózy).

Související články

Fekální transplantace pomáhá nejen při zánětu střev, ale také při mnoha dalších chorobách!

Co je špalda a jaký je její vliv na zdraví?

Jaký je přínos kurkuminu v léčbě rakoviny?

13 tipů, jak se zbavit „pytlů“ a váčků pod očima

Celostní léčba Crohnovy choroby, co jíst a co ne?

Jak se zbavit mykózy? Vyzkoušejte těchto 9 přírodních antimykotik

Chcete dostávat podobné články o zdraví každý den na e-mail?

Přihlaste se k odběru našich příspěvků a každý den vám pošleme jeden článek o zdraví a výživě na e-mail. Žádné nesmysly, ale kvalitní příspěvky, které vám pomohou získat více informací o léčbě a diagnostice různých onemocnění, potravinách a léčivech.

Nebo nás sledujte na sociálních sítích.

Nejčtenější

20 potravin, které vám okamžitě uleví od pálení žáhy

Bolesti bederní páteře: příčiny, projevy, prevence a cvičení

Bolesti krční páteře: příčiny, projevy, prevence a cvičení

77 možností jak používat kokosový olej

Hluboká žilní trombóza

Zánět slinivky břišní: příčiny, příznaky, diagnostika a léčba

Diagnostický test CRP: co to je a k čemu slouží

Artroskopie kolena: princip, indikace a rehabilitace

Co může být příčinou nadměrného močení?

Ústřel (ischias) a jeho léčba

Jak snížit vysoký cholesterol?

Velký průvodce pitím čaje v těhotenství

Bolest na hrudi od páteře, infarktu a z jiných příčin. Jak je od sebe odlišit?

Zánět Achillovy šlachy: příčiny, příznaky, diagnostika a léčba

Periferní neuropatie: příčiny, příznaky, diagnostika a léčba

Naše mise a hodnoty

Medlicker vám přináší podrobné články o zdraví, výživě, kráse, léčivech a doplňcích stravy. Kromě toho připravujeme také testy a případové studie pro studenty medicíny. Žádné nesmysly, ale kvalitní a ověřené informace v souladu se zásadami medicíny založené na důkazech a s odkazy na kvalitní klinické studie.

Medlicker v jiných jazycích

Medlicker je magazín o zdraví, který nepíše nesmysly

Leave a Reply