Zařízení pro diagnostiku houbových infekcí (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Mantoux test – výsledky pro detekci tuberkulózy

Mantoux test, jehož výsledky se používají k identifikaci osob infikovaných tuberkulózou mikobateriey, již po mnoho let zůstal jedním z nejčastějších metod pro diagnostiku tuberkulózy Diagnostika tuberkulózy , Jednou důležitou výhodou tohoto způsobu je jeho jednoduchost. Pod kůži pacienta, na předloktí se zavede do 0,1 ml tuberkulinu a po 48-72 hodinách se reakční hodnocen na injekci.

Je důležité, aby hodnocení výsledků bylo provedeno dva až tři dny po injekci tuberkulinu byla provedena. Pokud je pacient v této době z jakéhokoliv důvodu, nemohl jsem přijít navštívit lékaře, je třeba, aby druhý tuberkulinací.

Při hodnocení výsledků lékaře měří indurace – kompaktní, konvexní, pevné, aby dotykové oblasti kůže v místě vpichu. Indurace se měří napříč, spíše než podél předloktí. Měření velikosti celé oblasti zarudnutí povede k nesprávné interpretaci výsledků Mantoux testu.

Při interpretaci výsledků brát v úvahu tyto faktory:

 • Velikost indurace;
 • Pravděpodobnost, že osoba je napaden Mycobacterium tuberculosis, a pravděpodobnost progrese onemocnění v případě infekce.

V případě, že těsnění (indurace), na kůži chybí, nebo je menší než pět milimetrů v průměru, je výsledek testu Mantoux je negativní u všech pacientů, včetně těch, kteří jsou v nebezpečí.

V případě, že průměr zatvrdnutí od 5 do 9 mm, výsledek se považuje za pozitivní u lidí z vysoce rizikových skupin, mezi něž patří:

 • HIV infikovaných pacientů;
 • Lidé, kteří v poslední době byli v kontaktu s pacienty TBC;
 • Lidé, kteří v průběhu X-ray odhalila změny charakteristické tuberkulózy;
 • Pacienti, kteří podstoupili transplantaci orgánů;
 • Pacienti, kteří z jakýchkoli jiných důvodů mohou být immunocompromised Odolnosti – druhy a vlastnosti u dětí u dospělých (například, je-li osoba, po dobu jednoho měsíce nebo více se ne méně než 15 mg prednisonu za den).

Pokud se velikost indurace od 10 do 14 mm Mantoux Výsledek zkoušky se považuje za pozitivní u lidí na středním rizikem, které zahrnují:

 • Lidé se méně než před pěti lety, přistěhovalci ze zemí s velmi vysokým výskytem tuberkulózy;
 • Lidé, kteří drogy injekčně;
 • Pracovníci laboratoře provedli bakteriologický výzkum;
 • Zaměstnanci zdravotnických zařízení, kde hrozí zvýšené riziko nákazy tuberkulózy;
 • Děti ve věku do čtyř let;
 • Kojenci, děti a dospívající ve styku s dospělými s vysokým rizikem.

V případě, že průměr ztvrdnutí 15 mm nebo větší, je výsledek testu Mantoux se považuje za pozitivní u všech skupin pacientů.

Co může ovlivnit výsledky Mantoux test?

Existuje celá řada faktorů, které mohou způsobit, že se výsledky tuberkulinový kožní test budou vykládány nesprávně. Příčiny falešně pozitivní reakce mohou být:

 • Infekce způsobené netuberkulózních mykobakterií;
 • Vyrobeno dřívější BCG vakcinaci;
 • Nesprávné injekce tuberkulínu.

To může mít za následek falešně negativní výsledky:

 • TB infekce, k níž došlo před dvěma až deseti týdnů. Tělo trvá několik týdnů v reakci na infekci Mycobacterium tuberculosis;
 • Infekce, k níž došlo před mnoha lety;
 • Věk mladší než šest měsíců;
 • Je oslabeným imunitním systémem Imunitní systém – jak to funguje? Například u pacientů s AIDS AIDS – je stále velmi děsivé , Tyto a některé další nemoci lidského imunitního systému může být tak slabá, že nereaguje na tuberkulinovou injekční, a to i v případě, že pacient trpí tuberkulózu;
 • V poslední době očkování proti některým virovým infekcím;
 • Aktivní virová infekce;
 • Nesprávné injekce tuberkulínu.

Kromě toho, výsledky zkoušek Mantoux může být ovlivněna tím, velmi časté tuberkulinový kožní test, které tvoří, například některých pracovníků ve zdravotnictví. Mají reakce na jednom vzorku, může chybět nebo být velmi slabá, a reakce další injekce mohou být velmi silné. V takových případech, vyjádřený pozitivní odpověď, neznamená, že člověk je skutečně napaden tuberkulózou.

Jeden Mantoux test pro diagnózu tuberkulózy nestačí. V případě, že reakce je pozitivní nebo negativní, ale lékař má dobrý důvod se domnívat, že osoba může být trpí tuberkulózou, může mu být jmenován hrudníku X-ray a / nebo hlenu.

Elementární analýza pro latentní infekci -, aby se co možná nejdříve

Analýza na základě latentních infekcí odhaluje sexuální infekce, které bez povšimnutí, ale v dlouhodobém kurzu může vytvářet vážné komplikace, a to až do úplného nebo částečného neplodnosti. Prevence těchto komplikací může být pouze včasné předložení analýz o latentních infekcí a jejich zpracování.

Co je analýza na latentní infekci

Nejslavnější skryté infekce pohlavních orgánů u mužů patří chlamydie, ureaplasmosis Ureaplasmosis – zánět urogenitálního systému , Mykoplazmózy a HPV infekce. Všechny z těchto infekcí může být ženy, nicméně, že jsou častější bakteriální vaginóza (bakteriální vaginóza – pro muže infekce není dnes prakticky), kandidóza, genitální herpes. Poslední dva infekce se může vyvinout u mužů.

Znakem všech skrytých sexuálních infekcí je jejich nepostřehnutelný průtoku. Zhoršení se může vyvinout na pozadí nebo některých jiných sexuálně přenosných infekcí, nebo se snížením imunity. Long tekoucí latentní infekci dříve nebo později povede k snížení odolnosti a komplikace, které jsou obtížně léčitelné, a jsou často příčinou neplodnosti.

Vzhledem k vysokému riziku skrytých nebezpečí genitálních infekcí vypracoval zvláštní doporučení pro jejich identifikaci.

Elementární analýza pro latentní infekce by měla po nechráněném pohlavním styku s cizími lidmi v plánovacím období těhotenství a po objevení (během těhotenství snížení odolnosti a všechny chronické infekce může zhoršit), stejně jako příznaky sexuální infekce.

Mezi hlavní příznaky genitálních infekcí jsou: bolest břicha Bolest břicha: když bít na poplach? Vzhled jakékoli vypouštění odpadu z rodidel, bolest, pálení, svědění a nepohodlí pouze v oblasti genitálií, nájezdy a novotvarů (např, bradavice), na sliznicích pohlavních orgánů.

Včasné vyšetření na latentní infekce rychle a účinně léčit nemoc odhalena. Pokud se tak nestane včas, se připojí komplikace, které jsou velmi obtížně léčitelné.

Testy pro latentní infekce – kolik a jaký druh?

Testování na latentní infekci, existuje několik typů:

 • krve pro latentní infekce: pomocí PCR (polymerázová řetězová reakce) může detekovat přítomnost krve v DNA nebo RNA z patogenu, jakož i jeho výše; za použití imunologických testů (například, ELISA) v krvi na protilátky pro detekci infekčních agens;
 • Obecně nátěr – nátěr převzaty z močové trubice a genitálu pod mikroskopem;
 • Bakteriologické setí biologický materiál (stěry z genitálních a močové trubice) na živných médiích; ve střednědobém infekčním agens začaly rychle množit a tvoří kolonie; jejich označení je pod mikroskopem ve stejné době je obvykle stanovena na citlivost patogenů některých drog;
 • Identifikace DNA a RNA patogenů pomocí PCR v genitálního sekretu, slin a dalších biologických tekutinách – kvalitativní a kvantitativní analýzy;
 • Rychlá a přesná identifikace infekčního agens v biologickém materiálu pomocí imunofluorescenční test (IFA).

Nechat testy na latentní infekce – co potřebujete vědět pacienta

Při identifikaci skryté sexuální infekce je velmi důležité, spolehlivost výsledků. Pro analýzy byly platné, měl by dodržovat následující pravidla:

 • nemůžete brát drogy, včetně antibiotik, antivirových a antimykotik, imunomodulátory, vitamínů a minerálů pro měsíc před přijetím testy;
 • nedávejte sex dva dny před porodem analýz;
 • to je nemožné pro zavlažování, používat místní antikoncepce, jakýchkoli místních Antiseptikum a prostředky pro osobní hygienu den před dodáním analýz;
 • Optimální doba pro zkoušky u žen jsou 5-6 dnů menstruačního cyklu Dny menstruačního cyklu čtyř fází: ;
 • Od nejlépe zjištěných latentních infekcí v důsledku nižších zkoušky odolnosti vzít dobrou během studené, po vystavení chlad, stres Jak porazit stres? Vytvořit oázu nebo pití.

Testy na latentní infekci muž převzaty z močové trubice, takže se snižuje riziko zneplatnění výsledků by neměl močit pro 1, 5-2 hodin před zákrokem. Elementární analýza pro latentní infekce u žen je převzat z pochvy, děložního hrdla a močové trubice. Během menstruace nemůžete dělat testy. Krevní test na latentní infekci je převzat z loketní žíly.

Transcription analýza na latentní infekci – není snadný úkol, protože i detekce patogenu není vždy mluvit přítomnost infekčního-zánětlivý proces, který je třeba léčit.

Faktem je, že agenti jsou často genitálních infekcí mikroorganismy, které patří do patogenní mikroflóru genitálií. Proto je nejen význam identifikaci infekčního agens, ale stupeň jejího patogenitě (schopnost vyvolat onemocnění), přítomnost zánětu v pohlavních orgánů, stejně jako druh je přítomný v krvi protilátek proti ní (říká, že starý infekce).

Vyrobeno doba analýzy na latentní infekci pomůže zabránit mnoha problémům.

Cytomegalovirus infekce – příznaky, diagnostika, léčba

CMV patří do rodiny herpesvirus. Tato obligatorní intracelulární parazity, smrtící pro lidi s imunodeficiencí v jeho formě, a děti během vývoje plodu.

Infekce charakteristicky asymptomatické, takže diagnóza onemocnění je velmi důležité, pokud plánujete těhotenství.

První Cytomegalovirus, CMV byl izolován v roce 1956 H. Smith. CMV, stejně jako ostatní zástupci různých živých věcí, se skládá ze dvou podjednotek, proteinů nebo virion obálky a nukleoyda prezentovány DNA. Na obálce glykoproteinu hroty jsou povahy, které usnadňují kontakt s a pronikání do buňky. Velikost virionu je 180 nm.

Virus může ovlivnit všechny orgány lidského těla, ale je nejvíce často viděný ve fibroblastech pojivové tkáně stromatu a dřeně leukocytů lymfatických epiteliální buňky slinných žláz a renálních tubulech. Poté, co v buňce CMV vstupuje do jádra a formy toho jsou různé průměry. V důsledku toho, infikované buňky začnou růst ve velikosti.

CMV poskytuje proliferační a ymmunnosupressyvnoho akci. Onkogenicity viru je v současné době v pochybnost, případně může vyvolat vývoj adenokarcinomu. Cytomegalovirus může způsobit ochrnutí, porušení duševní činnosti a zraku, stejně jako pro zátěž průběh onemocnění.

Jak je cytomegalovirus infekce?

Při nízkých teplotách zůstávají stabilní. Přenos cytomegaloviru nemá vliv na jeho umístění v těle.

• Air -krapelnym způsobem. Atrium jsou horní dýchací cesty. Virus se přenáší s hlenem kašláním, kýcháním, líbání,

• nutriční prostředek. Tam je jen zřídka, brána je slizký trávicí systém;

• sexuálně. Virus vstupuje do těla přes sliznici pohlavních orgánů při pohlavním styku;

• transplacentální trasy. Z infikovaných žen virus může proniknout do těla embrya přes placentu;

• Při průchodu porodní kanál a do mateřského mléka;

Jaké je nebezpečí tsitomeholavirusnoy infekce?

Doba od průniku cytomegaloviru v těle k jeho klinické manifestace se nazývá inkubace. V případě CMV může trvat libovolně. První příznaky a aktivně chovu dochází na pozadí oslabující faktor. Tato fáze je infekční agens v těle je považován za jeden z indikátorů vady imunity (nebo spíše jeho mobilním spoji).

CMV může být vrozené a získané. Vrozená forma může dojít akutně nebo chronicky. To se vyvíjí v důsledku intrauterinní infekce plodu z infikované matky. Nejzávažnější účinky na plod infikován, který se konal v časném těhotenství. Infekce způsobuje zranění, deformace nebo smrt dítěte. Těžkou porážku CMV má na mozku, sluchu, ledvin, plic, oběhového systému a srdce.

Chronická CMV vyznačující se tím, lézemi různých částí oka, mozku. Často dětem rozvíjet encefalitidu v průběhu života, často trpí na zápal plic, selhání ledvin, nefritidy.

• pneumonie způsobená lokální potlačení imunitního systému v horních dýchacích cest;

• retinopatie, retinitida. Tyto léze sítnice často vedou ke slepotě;

• radikulopatie. Vyznačuje bolestí způsobené sdavlyvanyem kořenům šedé hmoty míchy;

• apatie, deprese, demence, demence.

Představuje nebezpečí cytomegalovirus infekci transplantovaného orgánu chvíli. Je také možné aktivace viru, který byl nalezen v latentní fázi v těle příjemce.

Zvláště nebezpečné CMV v transplantaci kostní dřeně, protože výskyt úmrtnosti mezi příjemci částek na 80-90%. Infekce, která se vyvinula na pozadí transplantaci ledvin, což vede ve většině případů k dysfunkce štěpu.

Tento syndrom je speciální případ zobrazení tsitomehalavirusnoy infekce. To se vyskytuje u dospělých, kdy infekce není složitá. Dlouhodobé trendy v rozmezí od jednoho týdne až 90 dnů. Mononukleozopodibnyh syndrom se vyznačuje následujícími vlastnostmi:

• snížení vitality, únava, slabost;

• bolest v krku, svalů, kloubů, migrény,

Někdy CMV v mononukleozopodibnyy formě vede k žloutenka, zápal plic, noční pocení. Onemocnění u většiny pacientů nevede k vážným následkům a komplikacím nebo recidivy.

Diagnostika cytomegaloviru a analýzy transkriptů

Pro detekci viru v krvi, tyto typy analýz:

1. cytologické vyšetření. Postižené buňky se uvolňují z tělních tekutin pacienta: krev, sliny, moč a mozkomíšním moku. Jsou pevné, obarveny a přístupné studovat pod mikroskopem. Postižená infikované buňky jsou zvětšené a mají vzhled "sova očí", protože v přítomnosti vměstků. Tato studie ukazuje přímo na infekci, ale má nízkou citlivost. To znamená, že ne všichni pacienti s CMV mohou být identifikovány s použitím této techniky;

2. ELISA (enzymová imunoanalýza). To vám umožní zjistit přítomnost v plazmě protilátky pacientů na CMV úroveň jejich afinity a avydnosti. Test je založen na schopnosti protilátky specificky váží na antigeny, s následnou změnou barvy roztoku, optická hustota, která je upevněna na speciálním zařízení spektrofotometru. Pro diagnostiku CMV protilátek třídy definované G a M;

3. RIA (radioimunotest analýza). Tato metoda slouží k detekci CMV v krvi bílkovin RR65. To má vysokou specifitu a citlivost. Princip metody je určit požadované látky s zářící radioaktivní značka;

4. PCR (polymerázová řetězová reakce). Při opakovaném násobení kopií DNA založené. PCR analýza CMV pro stanovení přítomnosti nukleové kyseliny mikroorganismů v biologických tekutinách práv i při nejnižších koncentracích.

Avidita protilátek proti cytomegaloviru

Během veletrhu IFA diagnóza závisí nejen na přítomnosti protilátek v krvi a jejich obsahu (titru), ale takových důležitých faktorů, jako aviditě a spřízněnosti. Jsou vytvořeny pro IgG a poskytují informace o splatnosti protilátek.

Avidita ukazuje celkovou sílu vazby protilátky a antigenu, počet aktivních míst kontaktovat a afinita – specifičnost interakce.

Mezi nově vytvořených protilátek, ty, které mají silnou afinitu k proteinům mikroorganismu a schopné účinně neutralizovat. Tak, jejich avidita zvyšuje.

Stanovení avidity je důležitým ukazatelem fázi infekce cytomegaloviru.

Hodnoty nižší než 30%, vyplývá, primární infekci a šíření viru v těle.

Avydnosti index v rozmezí 30 až 40 – 60% naznačuje, reinfekce nebo procházející infekce v aktivní fázi. Přesná hodnota rychlosti při testovacích systémů ELISA stanovených výrobcem pro diagnostiku CMV infekce.

Cytomegalovirus a těhotenství

Vývoj kongenitální CMV infekce u plodu je možné pouze v případě, že žena nakazí v průběhu těhotenství nebo v první aktivaci viru, který byl nalezen v latentní fázi. Riziko přenosu nemoci z matky na dítě, když ona se stala nositelem těhotenství není velký, je to 1-2%. Mnohem více nebezpečné pro plod primární infekce nastávající matky, pravděpodobnost nitroděložní přenosu je v tomto případě 40%.

Při plánování těhotenství, doporučuje se dodávka testů na CMV. To umožní léčbu v případě potřeby a vyhnout se špatné důsledky v budoucnu.

Pokud zjistíte, těhotná žena protilátky proti cytomegaloviru v krvi akcí a doporučení lékařů bude záviset na fázi infekce. Nízké avidity protilátek třídy G bude hovořit o primární infekci. Navíc údaje podporují pozitivní těhotenský test IgM CMV. V případě infekce, by měl být nastávající matka testovány každých 7-10 dnů. Treat CMV žena by měla komplexně, s použitím jemné terapie pro minimální poškození dítěte.

Jak k léčbě CMV?

Pro léčení infekcí s použitím nukleosidových drogy (látky inhibují virové reverzní transkriptázy), a jejich analogů. Kromě podpoře imunitního systému spravovaných modulátory a stimulátory. Treat cytomegaloviru je vyžadováno v případě jeho konverzi na aktivní fáze.

Kompletní remise CMV nemožné. Cílem léčby je potlačit aktivitu viru.

Jako nukleozidnyh léčiv pro léčbu cytomegalovirové infekce, následující:

Imunomodulátory použité v CMV:

Mezi preventivní opatření patří vyloučení kontaktů s osobamy- dopravci, a to zejména pro těhotné ženy a kojící matky. Děti do 5 let s kongenitální infekce, by měl být izolován od lidí s oslabeným imunitním systémem. U pacientů po transplantaci orgánů infikovaných CMV, že jmenovaný příjmu rychlost specifických protilátek.

Cytomegalovirus je velmi rozšířená. Bohužel, zcela vyhnout vystavení infekci je velmi obtížné. Chcete-li vyloučit účinky a komplikace CMV infekce musí být udržovány při imunity na vysoké úrovni, zabránit rozvoji imunity.

Německý výrobce produktů z oblasti klinické diagnostiky.Společnost s celosvětovým působením ve více než 90 zemích.

Do České republiky jako jediní autorizování dovozci dodáváme výrobky firmy Orgentec do řady laboratoří, nemocnic a zdravotnických zařízení.

Naši pracovníci jsou pravidelně školeni interním školením firmy Orgentec. Poskytujeme také autorizovaný servis pro naše odběratele.

Od 19. března 2018 nebudou v soupravách výrobce ORGENTEC přikládány návody k použití a certifikáty kvality (včetně kalibračních křivek). Více informací ZDE >>

Kontakt – Orgentec

Kontaktní osoba

Mgr. Martina Dvořáková

Telefon: +420 603 284 950

Kontaktní osoba pro Moravu

Mgr. Petr Štefánek

Telefon: +420 233 313 578

Návody – Orgentec
Bezpečnostní listy – Orgentec

Diagnostika autoimunitních a virologických onemocnění

Alegria® – pro automatizovanou laboratorní diagnostiku

Plně automatický analytický přístroj Alegria® lze použít jak pro obě produktové řady ORGENTEC Diagnostika, jak pro autoimunní diagnostiku tak pro serologicko diagnostiku infekcí.

Alegria® není omezena na konkrétní počty vzorků. Dokonce i jednotlivé vzorky mohou být s tímto nástrojem rychle a ekonomicky analyzovány – nebo může být zpracováno až 30 vzorků v jednom cyklu, v jakékoliv kombinaci. To činí Alegria® zvláště atraktivní pro laboratoře s průměrnou nebo nižší frekvencí vzorků nebo pro akutní diagnostiku.

Každý jednotlivý testovací proužek obsahuje kompletní sadu činidel pro stanovení jediného vzorku. Jakákoliv příprava vzorků nebo komplexní nastavení přístroje pro provoz není nutná. Jednotlivý čárový kód testovacího proužku obsahuje všechny potřebné informace o testu, analýze a vyhodnocení a datum vypršení testovacího proužku.

Úspěch podporuje koncept: Alegria® je trvale v souladu s moderní laboratorní praxí a během několika let se osvědčila ve stovkách laboratoří na všech kontinentech. Neobvykle nízké požadavky na údržbu činí Alegria® spolehlivým partnerem pro diagnostiku autoimunitních onemocnění a sérologii infekcí.

Návody pro testy Alegria

Testovací systémy ELISA podle ORGENTEC Diagnostika

Již více než 20 let ORGENTEC Diagnostika vyvíjí, vyrábí a distribuuje testovací systémy ELISA pro autoimunní diagnostiku a diagnostiku infekčních onemocnění. V databázi autoimunity nabízíme testy ELISA pro diagnostiku a terapii sledování revmatických onemocnění, trombózy, vaskulitidy, diabetu a autoimunitních poruch gastrointestinálního traktu.

Intenzivní interní výzkum a vývoj, úzká spolupráce s vědeckými ústavy a provozovateli a mnoholetá vědecká odbornost našich zaměstnanců vedla k komplexnímu spektru produktů. Proto nabízíme také mnoho exkluzivních specializovaných produktů.

Vysoká spokojenost našich uživatelů, mimořádná kvalita našich produktů a služeb a naše spolehlivá dodávka jsou základem úspěchu společnosti ORGENTEC v oblasti autoimunitní diagnostiky.

Imunobloty

Testovací systémy pro komplexní profil protilátek

Imunobloty ORGENTEC doplňují naše testovací systémy ELISA a naše testovací soupravy a reagencie pro imunofluorescenci jako důležitou složku pro detekci a diagnostiku protilátek autoimunitních onemocní. Používají se při diagnostice revmatických zánětlivých onemocnění, detekce ANCA (antinukleární cytoplazmatické protilátky) a diagnostiky vaskulitidy, stejně jako v diagnostice gastroenterologie.

Imunobloky ORGENTEC lze provádět rychle a reprodukovatelně v libovolné laboratoři. Hodnocení jsou vizuální, takže není potřeba speciální laboratorní vybavení.

Zařízení pro diagnostiku houbových infekcí

Kupte si n Cure právě TEĎ

Váše nehty budou opět krásné a bez mykózy.

Doprava po celé ČR a SR zdarma!

Zbavte se plísní na nehtech jednou pro vždy.

nCure je revoluční laserový přístroj k použití v domácích podmínkách pro léčbu plísňí nehtu neboli onychomykózy.

nCure je přenosné, samoobslužné lékařské zařízení pro domácí použití k léčení houbových infekcí nehtů (onychomykózy).

Laserová technologie k léčbě nehtových plísní je známá svou vysokou účinností, avšak tato léčba byla dostupná pouze ve zdravotnických zařízeních.

Nyní je vyvinuto toto laserové zařízení k použití i doma. Již nebudete muset neustále kupovat masti či chodit do zdravotních středisek. Vaše nehty můžou být opět krásné a zdravé!

nCure – odstranění plísně nehtů

Onychomykóza nehtů

Domácí laserová léčba onemocnění onychomykózou (plísňová houba napadající nehty)

nCure laserové světlo si prosvítí cestu ke zdravým nehtům.

nCure je přenosný, nákladově efektivní a snadno použitelný pro vlastní léčbu, domácí zdravotní zařízení nCure poskytuje neinvazivní léčbu houbových infekcí nehtů.

nCure používá jak nízkou úroveň ošetření laserem (laserova terapie), tak i Blue Light ozařování. nCure je revoluční domácí léčba laserovým zařízením pro plísně nehtů.

nCure je přenosný, k použití pro samostatné ošetřování, domácí zdravotnický prostředek pro léčení plísňové infekce nehtů (onychomykózy). Počáteční příznaky houbové infekce nehtu je změna barvy nehtové ploténky a jeho tloušťka. Jak nemoc postupuje, objeví se další tělesné příznaky, což vede nejen ke špatnému estetickému vzhledu, ale i k fyzické bolesti. nCure v sobě spojuje dva typy záření: low-level laser pulzní záření a viditelné modré světlo. Prostřednictvím synergického efektu, který se zaměřuje na semena plísní pod nehtem se symptomy spojené s plísňovou infekcí nehtů odstraní a vyléčí. Léčba nCure je efektivní, bezbolestná, neinvazivní, bezpečná a schválena pro použití v domácnosti.

Kůra má významné výhody oproti jiným možnostem léčby onemocnění plísňovou infekcí nehtů.

nCure bude léčit nehet napadený houbovou infekcí (onychomykózy) bez nutnosti používat léky či masti.

Laserové záření pronikne infikovanou nehtovou ploténkou a zaměří patogenní původce chorob umístěného na nehtovém lůžku, uzdraví nehty a obnový estetický vzhled.

Ošetření je neinvazivní, efektivní a nízkonákladové, žádné vedlejší účinky, bezpečné, snadné a bezbolestné!

Jen 7 minut denně a brzy je vidět výrazné zlepšení!

Důležité informace: s cílem dosáhnout výrazného zlepšení, odstranění houby a zabránění budoucí infekce je nutné používat přístroj nejméně po dobu 3-4 měsíců!

Vlnová délka laseru: 905nm

Vlnová délka modrého světla: 470nm

Intenzita Laseru: 22W

Přístroj se automaticky vypne po 7 minutách

Používejte denně pro dosažení nejlepších výsledků

HlavnГ­ strГЎnka

ZГЎkladnГ­ informace o pracoviЕЎti

OdbornГЎ charakteristika

Гљstav klinickГ© mikrobiologie (ГљKM) FakultnГ­ nemocnice (FN) a LГ©kaЕ™skГ© fakulty University Karlovy (LFUK) sГ­dlГ­ vВ budovД› ДЌ. 17 vВ areГЎlu fakultnГ­ nemocnice spolu sВ Гљstavem klinickГ© imunologie a alergologie. ГљKM je odbornД› zamД›Е™en na izolaci a identifikaci potenciГЎlnД› nebezpeДЌnГЅch mikroorganismЕЇ pro ДЌlovД›ka vВ rЕЇznГЅch biologickГЅch materiГЎlech odebranГЅch pacientЕЇm hospitalizovanГЅch nebo vyЕЎetЕ™ovanГЅch ve FN, i vВ dalЕЎГ­ch zdravotnickГЅch zaЕ™Г­zenГ­ch krГЎlovГ©hradeckГ©ho kraje. Spektrum laboratornГ­ diagnostiky zahrnuje vЕЎechny vГЅznamnГ© lidskГ© patogeny a odrГЎЕѕГ­ se vВ odbornГ©m ДЌlenД›nГ­ ГљKM zamД›Е™enГ©m na ДЌtyЕ™i hlavnГ­ oblasti lГ©kaЕ™skГ© mikrobiologie – bakteriologii, virologii, mykologii a parazitologii.

Laboratoře bakteriologie se kromě rutinní diagnostiky zabývají komplexní diagnostikou infekcí pacientů z oddělení JIP, pacientů s oslabenou nebo poškozenou, ale také infekcemi krevního řečiště, včetně bakteriálních infekcí srdečních chlopní. Moderní metody umožňují identifikaci a stanovení citlivosti původců infekcí kostí a kloubů. Speciální vybavení umožňuje kultivaci původců anaerobních nákaz. Laboratoř pro diagnostiku tuberkulózy (TBC) zajišťuje komplexní diagnostiku mykobakteriálních infekcí.

LaboratoЕ™e virologie poskytujГ­ ЕЎirokou ЕЎkГЎlu specializovanГЅch vyЕЎetЕ™enГ­ pro prЕЇkaz virovГЅch nГЎkaz vyskytujГ­cГ­ch se v ДЊR metodami klasickГ© virologie (izolace virЕЇ na bunД›ДЌnГЅch kulturГЎch), ale rovnД›Еѕ sВ vyuЕѕitГ­m modernГ­ pЕ™Г­strojovГ© techniky metodami imunochemickГЅmi provГЎdД›nГЅmi na analyzГЎtoru nebo manuГЎlnД›, diagnostickГЎ ДЌinnost je poskytovГЎna jak pacientЕЇm FN tak pacientЕЇm z terГ©nnГ­ch pracoviЕЎЕҐ vВ rГЎmci bГЅvalГ©ho vГЅchodoДЌeskГ©ho kraje. Spektrum laboratornГ­ diagnostiky virovГЅch nГЎkaz je ЕЎirokГ©, zahrnuje virovГ© hepatitidy a infekci HIV, virovГ© infekce centrГЎlnГ­ho nervovГ©ho systГ©mu, herpetickГ© viry, viry chЕ™ipky a dalЕЎГ­ch respiraДЌnГ­ch nГЎkaz, viry gastroenteritid i sexuГЎlnД› pЕ™enosnГЅch nГЎkaz.В VГЅznamnou ДЌinnostГ­ je takГ© vyЕЎetЕ™ovГЎnГ­ infekДЌnГ­ch markerЕЇ u pacientЕЇ pЕ™ed transplantacemi, dГЎrcЕЇ krve, tkГЎnГ­ a orgГЎnЕЇ.

LaboratoЕ™e mykologie a parazitologie poskytujГ­ lГ©kaЕ™ЕЇm vГЅsledky laboratornГ­ho vyЕЎetЕ™enГ­ proВ diagnostiku a lГ©ДЌbu zГЎvaЕѕnГЅch houbovГЅch a parazitГЎrnГ­ch infekcГ­, vДЌetnД› invazivnГ­ch mykГіz, toxoplazmГіzy, boreliГіzy, leptospirГіzy ДЌi malГЎrie a infekcГ­ vyvolanГЅmi stЕ™evnГ­mi parazity.

ZaloЕѕenГ­ spoleДЌnГ© laboratoЕ™e ГљKBD a ГљKM pro prЕЇkaz extrahumГЎnnГ­ho (mikrobiГЎlnГ­ho) genomu na konci 90. let minulГ©ho stoletГ­ rozЕЎГ­Е™iloВ moЕѕnosti diagnostiky zГЎvaЕѕnГЅch mikrobiГЎlnГ­ch infekcГ­ o molekulГЎrnГ­ pЕ™Г­stup a pЕ™ispД›lo tГ­m k jejГ­mu zrychlenГ­ a zkvalitnД›nГ­ a to zejmГ©na vВ oblasti virologie, mykobakteriologie a mykologie. To je zvlГЎЕЎtД› pЕ™Г­nosnГ© u skupiny nejrizikovД›jЕЎГ­ch, imunologicky oslabenГЅch pacientЕЇ.

AntibiotickГ© stЕ™edisko FNHK pЕ™i ГљKM se vГЅznamnД› podГ­lГ­ na implementaci principЕЇ racionГЎlnГ­ho naklГЎdГЎnГ­ s antibiotiky ve FN, vДЌetnД› sledovГЎnГ­ rezistence mikroorganismЕЇ na antibiotika a nemocniДЌnГ­ch infekcГ­ ve FN. Svoji prГЎci koordinuje sВ odbornГ­ky vВ ДЊR a podГ­lГ­ se na monitoringu rezistence na ATB vВ celoevropskГ©m mД›Е™Г­tku (celoevropskГЅ program EARRS). VelkГЅ dЕЇraz je kladen na spoluprГЎci sВ klinickГЅmi pracoviЕЎti a lГ©kaЕ™i. To se odrГЎЕѕГ­ vВ ГєДЌasti pracovnГ­kЕЇ ГљKM na konsiliГЎrnГ­ ДЌinnosti u lЕЇЕѕka pacienta, dГЎle konzultacГ­ch diagnostickГЅch postupЕЇ a antibiotickГ© terapie, vДЌetnД› potvrzovГЎnГ­ pouЕѕitГ­ rezervnГ­ch antibiotik.

NedГ­lnou souДЌГЎstГ­ Гєstavu jeВ takГ© KontrolnГ­ laboratoЕ™ sterilit a mikrobiologickГЅch kontrol , kterГЎ byla v roce 2015 rekonstruovГЎna. Je zde provГЎdД›no ЕЎirokГ© spektrum vyЕЎetЕ™enГ­, pЕ™evГЎЕѕnД› kontrola sterility prostЕ™edГ­, pЕ™Г­pravkЕЇ, bunД›k a tkГЎnГ­, kontrola prostЕ™edГ­ zdravotnickГЅch a jinГЅch zaЕ™Г­zenГ­.

V roce 2004 byl Гљstav klinickГ© mikrobiologie certifikovГЎn podle normy ISO 9001:2000, v roce 2008 recertifikovГЎn podle ISO 9001:2008,В v roce 2011В uspД›l v auditu NASKL I a v roce 2013 v audituВ NASKL II. BД›hem roku 2015 probД›hl DozorovГЅ audit A NASKL, pracoviЕЎtД› zГ­skalo osvД›dДЌenГ­ o splnД›nГ­ podmГ­nek Auditu II NASKL. ГљKM jako diagnostickГЎ laboratoЕ™ pro tkГЎЕ€ovГ© pracoviЕЎtД› FN ГєspД›ЕЎnД› prochГЎzГ­ odbornГЅmi audity SГљKL.

Leave a Reply