Zánět houbových infekcí (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

akutní zánět vedlejších nosních dutin

Akutní zánět vedlejších nosních dutin – zánět sliznic největší vedlejších dutin nosních (čelistní) sinus, který je umístěn v horní čelisti kosti. Onemocnění je také nazýván místo lokalizace sinu – čelistní zánět vedlejších nosních dutin; a když se v kombinaci se zánětem nosní sliznice – rhino-čelistní zánět vedlejších nosních dutin. Zánět vedlejších nosních dutin je považován za akutní, pokud klinické příznaky choroby nemají trvat déle než 12 týdnů a hojení bez zanechání stopy jsou.

Akutní zánět vedlejších nosních dutin se obvykle vyvíjí jako komplikace akutní respirační onemocnění. V mírnějších formách respirační virové infekce bez návštěvy u lékaře, ale je zjištěno, že tato choroba je doprovázena zánětem čelistní dutiny v 90% případů. V klinicky závažné akutní bakteriální sinusitidy komplikuje pouze 1-2% SARS. Pokud vezmeme v úvahu, že průměrný roční 2-3 člověk trpí epizody akutních respiračních onemocnění, je snadné si představit, jak rozsáhlé akutní zánět vedlejších nosních dutin. Toto onemocnění je doprovázen výrazným poklesem kvality života pacientů a 26% může vyústit v psychické deprese.

Příčiny akutní zánět vedlejších nosních dutin

Příčinou akutního zánětu vedlejších nosních dutin mohou být různé druhy infekcí a patogenů:

 1. Virové infekce.
  1. Rhinoviry – 15%;
  2. Respirační syncyciální virus – 5%;
  3. Adenoviry – 3%;
  4. Koronaviry – 2%.
 2. Bakteriální infekce:
  1. Streptococcus pneumoniae – 31%;
  2. Haemophilus influenzae – 21%;
  3. Streptococcus pyogenes – 5%;
  4. Moraxella catarrhalis – častěji u dětí (19%), s vysokou pravděpodobností samorazresheniya.
 3. Intracelulární patogeny:
  1. Mycoplasma pneumoniae – 25%;
  2. Chlamydophila pneumoniae – 8%.

Pro účinnou léčbu akutní zánět vedlejších nosních dutin lékař by měl znát spektrum nejtypičtější patogenů v regionu.

Podle některých zpráv, atypické patogeny způsobují 10% případů zánětu vedlejších nosních dutin. Běžnější v odontogenního zánětu, kdy zdrojem nákazy jsou v zadní části horních zubů.

S ohledem na tuto širokou empirické léčbě infekcí vyvolaných léky výběru jsou makrolidy (skupina antibiotika).

Navíc patogeny etiologických důležité jsou predispozicí lámání normální ventilaci a odvodnění dutin.

 1. Akutní, chronická rýma.
 2. Anatomické zakřivení nosních struktur.
 3. Adenoidní klíčení.
 4. Polypy.

Nepříznivé vlivy prostředí (prach, dýmy, nebezpečnosti na pracovišti) naruší mukociliární clearance (operace řasinkami buňky, které poskytují hlenu směrovaný odtok) a inhibici funkce žláz buněk. To vede k stojatých procesů ve vedlejších nosních dutin a rozvoji patogenní mikroflóry.

Mechanismus nemoci

Zánět sliznice, která lemuje čelistních dutin – základní mechanismus nemoci. Když zánět sliznice bobtná, plazma extravazace (únik z krevních kapilár), zvýšení sekreční funkci buněk. V důsledku těchto procesů je narušena normální tok výměšků ven z dutin, porucha cirkulace vzduchu mezi dutinami, vytváří příznivé podmínky pro růst patogenních mikroorganismů. Při akutní zánět vedlejších nosních dutin, sinus Dutina může být zcela vyplněna edematózní mukózní vrstvou, která je schopna zvýšit na více než 100 krát. Pro virovou a bakteriální sinusitida je charakterizována rozvojem mechanismu bilaterální zapojení dutin, a v případě určitých forem onemocnění (houbových, odontogenní) obvykle trpí jedné ze stran.

klasifikace

Akutní sinusitida se vyznačuje tím, exsudativní (za mokra), zánět, který je oddělen charakterem se dělí na:

Dále, akutní sinusitida klasifikovány podle závažnosti, která je zase určena subjektivní pocity pacienta 10 cm vizuální stupnice (VAS). Existují tři stupně VAS onemocnění:

Katarální nebo virový zánět vedlejších nosních dutin, je mírná. Pro hnisavých (bakteriální) sinusitida vyznačuje střední až závažné.

Příznaky akutního zánětu vedlejších nosních dutin

Typické klinické známky a příznaky akutní zánět vedlejších nosních dutin snadné proudění jsou:

 • obtížné dýchání nosem;
 • hlenu výboj, ve výjimečných případech, mukopurulentní;
 • narušení čichu;
 • mírné bolesti do čela nebo projekce čelistních dutin.

Akutní zánět vedlejších nosních dutin s mírným onemocněním nevyžadují zvláštní zacházení. Použité prostředky symptomatickou léčbu. Zvyšující se klinické příznaky, trvání nemoci po dobu delší než 5 dnů, může indikovat stav zhoršení a spojování bakteriální flóru.

Pro akutní zánět vedlejších nosních dutin střední a charakteristika těžké toku:

 • Obecně intoxikace;
 • horečka 38ᵒC seshora;
 • silná bolest hlavy;
 • silná bolest v průmětu vedlejších nosních dutin;
 • otok víček a měkkých tkání obličeje.

Na středním a těžkým průběhem onemocnění, existuje riziko intrakraniálních komplikací.

S neúčinnosti standardních léčebných režimů vyžadovat mikrobiologickou identifikaci patogenu. Za účelem zjištění obsahu čelistních splavů provést diagnostickou punkci. Tato výzkumná metoda umožňuje zhodnotit:

Defekt čelistní dutiny je provedeno přes spodní nosní zvukovodu. Je třeba poznamenat, že v defektu bakteriologické studie může dostat negativní výsledek vzhledem k fenomén autosterilizatsii hnisu.

Diagnóza sinusitidy

Propíchnutí čelistních dutin pro diagnostické účely nebo jejich rentgenových paprsků nejsou potřebná manipulace potvrdit diagnózu akutní zánět vedlejších nosních dutin. Nemoc je klinicky a potvrzeno typických příznaků. Diferenciální diagnóza mezi virové a bakteriální zánět vedlejších nosních dutin etiologie také provádí na základě klinických příznaků. Mikrobiologické vyšetření obsahu nosních dutin není vhodné ve většině případů.

 • Přední rhinoskopie. Provádí po léčbě vazokonstrikční agens nosní dutiny, aby poskytovaly lepší přehled. V této studii byl průměrný detekce výtok z nosu je typickým znakem akutního zánětu vedlejších nosních dutin.
 • Endoskopie nosní dutiny. Vizuální kontrola nosních dutin docela poučný metodu výzkumu. Chcete-li provést tento manipulace vyžaduje vazokonstrikční léky, lokální anestetikum a endoskopické zařízení s průměrem 1,9 až 4 mm.
 • Diafonoskopiya. Metoda výzkumu, který je založen na rozdílu propustnosti světla zanícených tkání. Diagnóza se provádí v temné místnosti. Žárovka se vkládá do úst nebo na spodním okraji oběžné dráhy. Poté srovnáním stupně průsvitnosti čelistní dutiny. Informativní s jednostranným léze.
 • US. Dalším diagnostická metoda pro akutní zánět vedlejších nosních dutin, která je založena na rozdílu v odrazivosti různých tkáních a tekutinách (kostní dutina sinus exsudátu).
 • Radiografie. Pro diagnostiku sinusového zánětu se provádí v nosní-brady projekce. Umožňuje určit patologické změny sliznice, hladinu kapaliny do dutiny, stav naplnění vzduchových dutin (sinus Pneumatization). Při akutní sinus mírnou je tato metoda vyšetřování není provedeno.
 • Počítačová tomografie (CT). Jedním z nejvíce informativní zobrazování patologického procesu. Určí výskyt nemoci, jejího charakteru a rozsahu poškození. Ale vzhledem k nedostatku diagnostických funkcí, které by umožnily rozlišit bakteriální z virové povahy zánětu, způsobu diagnózy, jakož i X-ray, nepoužívají pro akutní zánět vedlejších nosních dutin mírné.

Léčba akutního zánětu vedlejších nosních dutin

Akutní zánět vedlejších nosních dutin mírnou tendenci samorazresheniyu. Zvláštní režim se nepoužívá. Léčba je symptomatická. platí:

 1. Protizánětlivé léky – vypořádat se s běžnými příznaky zánětu.
 2. Vasokonstrikční léky – zlepšení přírodních vedlejších nosních dutin příspěvky s nosní dutiny.

Antibakteriální látky širokému spektru jsou léky první volby při léčbě vážnějších případech.

Makrolidy. Skupiny antibiotik, které jsou nejčastěji používány v léčbě akutního zánětu vedlejších nosních dutin. Mají pozitivní efekt:

 • nízký odpor typické patologické flóra;
 • nízká úroveň alergie;
 • široká škála činností;
 • protizánětlivý účinek;
 • imunomodulační vlastnosti.

Rovněž výhody této skupiny látek by měla zahrnovat pohodlné dávkování a relativně krátkou léčbu. Pozitivní účinky užívání těchto léků se udržuje po dobu 5-7 dnů po léčbě.

Kortikosteroidy. Léčiva používaná v základním léčbě akutního zánětu vedlejších nosních dutin. Tento vysoce účinný protizánětlivý prostředek. Léčba má následující účinky:

 • snížení počtu buněk, které sekretují prozánětlivé látky;
 • snížení produkce leukotrienů (látek způsobujících křeč) v sliznici;
 • inhibovat alergenní IgE;
 • To nemá žádný vliv na funkci makrofágů a leukocytů (hlavní imunitních buněk);
 • snížena aktivita sliznice sekreční.

Mukolytika. Léčiva, jejichž cílem je zlepšit odtok hlenu a další obsah z dutin během zánětu. Tyto léky pracují ve třech směrech:

 • tenký sliz;
 • urychlit přepravu hlenu;
 • snižují sekreci hlenu.

Hlavní mukolytické činidlo při léčbě akutního zánětu vedlejších nosních dutin je acetylcystein.

Imunomodulátory. Jedná se o přípravky, které obsahují lyzáty (částice) patologických bakterií. Při léčbě akutní maxilární sinusitidy, často pomocí spreje IRS-19. Rozprašované nosní lékové komponenty zachyceny lidské imunitní buňky (makrofágy), po které se aktivuje lokální imunitu, zvyšuje syntéza imunoglobulinu ochranného krému imunomodulační je nejúčinnější v časných stádiích onemocnění, nebo v mírné.

nosní výplach. Pro tento terapeutickém způsobu za použití izotonického roztoku nebo speciální farmaceutické řešení nosní dutiny. Pozitivní efekt se dosahuje zlepšení odvodnění hlenu a respirační reliéfní fyzikální dekontaminace (odstranění) patogenní mikroflóry dutiny nosní.

Punkce. Tato manipulace je proražení čelistní dutiny se speciální jehlou k odebrání obsahu, obnovení přirozené sinus komunikaci s nosní dutiny, podávání sinusový léčiv. V současné době, indikace pro použití čelistní dutiny defektu jako diagnostické a terapeutické účely, jsou poměrně omezené. To je spojeno s vysokým rizikem komplikací a s vysokou účinností konzervativní terapií antibiotiky.

Odvodnění dutin. Tento způsob léčby může být jmenován v závažných případech hrozbu nitrolební komplikace. K tomuto účelu se po propíchnutí do čelní dutiny drenážní potrubí zavedena. Tento způsob dosažení následujících terapeutických účinků:

 1. Trvalý odliv obsahu dutin.
 2. Přídavný průchod vzduchu do postiženého dutiny.
 3. Eliminace negativního tlaku v dutině.
 4. Schopnost pravidelné podávání léků do postižené oblasti.

Aktivní drenáž čelistních dutin může být provedena, a neinvazivní metoda. Chcete-li to provést, použijte speciální sine-katetr „YAMIK“

Lékařství (UHF, UFO, elektroforéza). Použití je možné v nepřítomnosti úplného překrytí přirozené komunikace s nosní dutiny, nedostatek teplotě a dalších příznaků intoxikace. Rehabilitace techniky zaměřené na zlepšení prokrvení v oblasti zánětu, zlepšení reologických vlastností hlenu a urychlení evakuace.

komplikace

Respirační Anatomy má dobře vyvinutý imunitní systém, takže komplikace akutního zánětu vedlejších nosních dutin jsou vzácné. Nicméně, když nedostatečné a předčasná léčba, s celkovým oslabením ochranných funkcí imunitního systému se může vyvinout řadu poměrně závažných komplikací.

Chronický zánět vedlejších nosních dutin. Komplikací, které je obtížné odlišit od banální nachlazení, celková slabost, časté případy bolesti hlavy. V tomto případě, je toto onemocnění podezření s anamnézou akutní sinusitidy, které mají některé charakteristické příznaky:

 • slabost proti normální teplotě;
 • páchnoucí výtok z nosu;
 • jednostranné nosní dýchací obtíže.

Chronicity akutní zánět vedlejších nosních dutin je obtížně léčitelná, délka léčby může probíhat v průběhu několika let.

Zánět středního ucha. Šíření infekce z přírodních čelistní dutiny kanálů vede k zánětu středního ucha. Zánět středního ucha doprovázené extrémně nepříjemných příznaků:

Obtíže při léčbě těchto komplikací je způsobeno vysoce odolných patogenů.

Zánět trojklanného nervu. Tato komplikace po akutním zánětu vedlejších nosních dutin se vyvíjí jako výsledek úzké anatomické umístění větve trojklaného nervu do místa zánětu. V této typické fotografování bolesti v oblasti obličeje, které jsou často popisovány jako „elektrickými šoky“. To nervu půjčuje sám o sobě velmi obtížně léčitelné.

Komplikace orgánů vidění. Umístění Okolí vizuální zařízení s čelistní dutiny je hlavní příčinou těchto komplikací. Charakteristické znaky:

 • otok očního víčka;
 • bolest při tlaku na očnice;
 • zhoršené vidění;
 • výstupek oční bulvy;
 • omezení oční hybnosti.

Hnisavé léze orbity, žilní trombóza může vést k úplné ztrátě zraku.

Okostice, osteitis. Zánět kostní hnisavý zánět vedlejších nosních dutin, jako komplikace vzniká z šíření infekce z sliznice zanícené sinus. Nekontrolovaná infekce proces může vyžadovat chirurgickou léčbu.

Meningitida. Ohrožující komplikace akutního zánětu vedlejších nosních dutin. Zapojení zánět mozkových blan. Často se vyvíjí jako výsledek self-léčení akutního zánětu vedlejších nosních dutin, kdy mazány s klinickým obrazem akutní procesu. Meningitida je léčitelná nemoc, ale může to být život ohrožující a vyžadují ošetření v nemocnici. Charakteristické příznaky:

Prevence akutní zánět vedlejších nosních dutin

Zánět vedlejších nosních dutin, stejně jako jakékoliv jiné onemocnění, prevence je lepší než léčba, a pak se vypořádat s možnými komplikacemi. preventivní opatření mají velký význam pro prevenci akutního zánětu vedlejších nosních dutin.

 1. Akutní zánět vedlejších nosních dutin se odkazuje na sezónní onemocnění. Na podzim-zima období by se měla zaměřit na imunitu. Je vhodné použít imunomodulačních léků rostlinného původu, jíst potraviny bohaté na vitamíny.
 2. Aby se zabránilo nadměrnému, protože za studena činí tělo náchylné k pronikání virů a jiných patogenních bakterií.
 3. Je nutné, aby se vážně léčit jakékoliv známky nemoci SARS. Nemůžeme dovolit, překrvení nosní sliznice. Nepřetržitě poskytuje odtok hlenu. Použijte vasoconstrictor drogy do nosní dutiny.
 4. V obytných návštěv třeba zvlhčovat vzduch. Delší vystavení suchého vzduchu může vést k sušení sliznice, která je rizikovým faktorem pro rozvoj zánět vedlejších nosních dutin.
 5. Aby se zabránilo stojaté procesy v čelistní dutiny odvodnění je nutné provést vlastní masáž obličeje v projekcích dutin.
 6. Udržení zdraví zubů, protože infekce může proniknout do dutiny přes poškozených zubů.
 7. Aktivní boj s chladem jakéhokoliv původu, všemi dostupnými prostředky pomoci eliminovat možnost zánět vedlejších nosních dutin onemocnění.

Kopírovat místo je možné pouze s aktivním odkazem na zdroje.

Informace na této stránce průzkumné v přírodě a nejsou na předpis léčba

Chronický zánět vedlejších nosních dutin – příznaky, léčba, prevence

Chronický zánět vedlejších nosních dutin je charakterizován zánětem v dalších horních dutin. Jsou umístěny v horní čelisti, obvykle naplněn vzduchem, je spárována anatomický tvar.

Nosní dutina sdělují prostřednictvím dýchacích dutin cest s maximálním průměrem 1-3 mm zbaven stále vylučované hlenu. Při zánětu bobtná sliznice nosní průchody a otvory přestane fungovat, takže čelistní dutiny hlen hromadí vše, což je příznivé prostředí pro růst bakterií.

Etiologický onemocnění je obvykle spojován s infekcí vstupem do krevního řečiště nebo nosní dutiny. Většina případů spojených s akutní virovou infekcí nebo alergické rýmy.

Spodní stěna čelistní dutiny křehké, často příčinou smyku mikroorganismy zánětu stoliček.

Zánět dutin dutin způsobených bakteriemi S. pneumoniae nejčastěji, H. influenzae, P. aeruginosa, S. aureus, S. epidermidis, tak i gram-negativní tyčinky a anaerobní bakterie.

Rezistentní formy onemocnění často tvořeny pod vlivem houbových flóry, jako je Kladosporami, Asperhyll, Fitomitsetami. Existuje mnoho sdružení a mikroby.

Chronická sinusitida má tendenci růst na kombinaci mnoha nepříznivých podmínek:

• V případě častých nachlazení a akutních zánětlivých onemocnění;

• nezapomeňte o jednotlivých anatomických charakteristik, které ovlivňují tvorbu dlouhých forem zánětu vedlejších nosních dutin, vypouklá nosní přepážka, septum špičatý etmoyidyt, polypoznaya forma hopertrofirovannye skořepy;

• U dětí, chronická forma onemocnění je obvykle výsledkem akutních infekcí a zhoršuje při adenoiditis nebo hypertrofické nosní mandle.

Symptomy chronického zánětu vedlejších nosních dutin, závisí na jeho tvaru. Nejběžnější a hlavním příznakem je výtok z nosu. Mohou být sliznice, muko-hnisavý nebo hnisavý, na jedné nebo obou stranách. V tomto obtížném dýchání nosem, pacient cítí tíhu a bolest v dutině, že má obavy z bolesti hlavy, difuzní nebo omezené.

Polypous forma chronické sinusitidy doprovázeno snížením pachu, nebo jeho úplné ztrátě (hiposmiya nebo anosmie). Vzhledem k nucené dýchání ústy, se u pacienta objeví suché sliznice v ústech, praskliny na rtech a v koutcích úst Zayed možná ucpaný uších nebo ztráta sluchu.

Prominutí se vyznačuje dobrý zdravotní stav, pacient, protože si zvykne na určité příznaky a nevztahuje se v tomto okamžiku stížnosti. Zhoršení je doprovázen horečkou, výtokem z výskytu nosních průchodů, rostoucí bolesti hlavy, poruchy dýchání nosem a otok v komplikované okolní měkké tkáně.

V paždí jsou slizniční žlázy, které otoku a zablokování přeměněn na naprosto cysty a pseudocysty. Falešné cysty nemají vnitřní epiteliální výstelky, na rozdíl od skutečností.

Po prominutí patologického procesu těchto osob může zcela rozpustí, ale někdy opravdové cysty dosáhnout značné velikosti, a tak mačkat tkání dutiny, narušuje jejich trofické.

Na rhinoskopie lékař vidí hlen nebo hnis odvodňovací ze střední skořepy, zhoršuje, když pacient nakloní hlavy v opačném směru. Sliznice nosní dutiny je pokryta hnisavý výtok, hyperemická.

Léčba chronické sinusitidy, je založen na formě nemoci a individuálního pacienta.

Konzervativní léčebné možnosti jsou zobrazeny na katarální horečku ovcí, vazomotornoy, hnisavých, serózní, alergické formy zánětu vedlejších nosních dutin.

Produktivní, alternativní a smíšené formy zánětu vedlejších nosních dutin je vázán na chirurgickou léčbu.

Snížení edému dosaženo použitím vazokonstrikční léky, včetně lepšího využívání ropy (Tyzyn a Pynosol). Doba trvání ne více než 8 až 10 dnů, aby nedošlo k inhibici aktivity řasinkami epitelu a nezpůsobuje nepřetržité dodávky krevní cévy.

Místo toho můžete vytvořit aplikace turundas namočené v roztoku adrenalinu nebo efedrinu, po dobu 3 minut.

Nejlepší účinek metod konzervativní léčby dává sinusový defekt zavlažování a zavedení antiseptik. Chcete-li použít mycí roztok chlorophyllipt, dioksidina a furatsillina.

Pak se představí širokou škálu antibiotik (dioksidina, Augmentin, Tsedeks). V přítomnosti husté hnisavý výtok se doporučuje, spolu s antimikrobiální léčiva zavedenými enzymy (himopsin, trypsin) nebo s vysokým stupněm zánětu, kortikosteroidy (prednisolon, dexamethason a hydrokortison).

Léčba punkcí provádí každé 2 dny, ne více než 7-8 procedury.

Pokud se po maximální rychlost této léčby je veden hnisavý výtok v dutině dutiny, se uchylují k chirurgické metody.

Pokud jsou vytvořeny čelistní dutiny cysty pacienta, musí lékař určit správnou taktiku terapii. Malé cysty jsou obvykle detekovány náhodou, který nelze odstranit, ale pacient je kladen na klinické záznamy.

Cysty, které dosáhly velké velikosti, což způsobuje kompresi okolní stěny dutiny, nosní dýchací reflex předsudků podléhá operativní léčby.

Přístupy k problému chirurgické léčbě zánětu vedlejších nosních dutin se dělí na aktuální a ekstranazalnye.

Moderní optické systémy (dovhofokusnyy operační mikroskop, tvrdé komorníci, chirurgické nástroje), umožňují radikální formy transakcí se odstranění polypů, nekrotické hmoty, patologicky změněné sliznice v ústní dutin.

Lidové léky Léčba nekomplikované chronické sinusitidy

Propolis je nejúčinnější v různých prostředků. Propolis tinktura používá v zánětu vedlejších nosních dutin (akutní a chronické), protizánětlivé, antiseptické vlastnosti a mohou zvýšit imunitu.

Tinktura z propolisu na alkoholu prodali z regálu v lékárnách, levné a velmi efektivní. Její pre-zředí destilovanou vodou vypláchnout nečiní potíže.

To je asi 1: 5. Po obnově snížit dávku tinktury dvakrát a stále použít 2 týdny. Metoda je účinná při nástupu, akutní virové infekce.

Méně často používá vodný roztok propolisu, který není v lékárně síti. Je možné zakoupit v obchodech. Ionizovaná voda je roztok stříbra a předem pomocí shunhyta. Vodný roztok nemůže chovat dospělé nebo jen málo – 1: 2 u dětí.

Výše uvedené nástroje jsou používány jako kapky do každé nosní dírky kapání 3-5 kapky, takže až 4 krát za den. Když se symptomy ustoupí, pokračovat dalších 2 týdnů léčby, a 3 kapky roztoku třikrát denně.

Lidové léky mohou být použity pouze po schválení ošetřujícím lékařem a v žádném případě nemohou nahradit jim zcela tradiční terapie!

Pansinusitida – co to je? Příčiny a optimální metody léčby

Když uši, zuby a hlava bojí současně a tvář se náhle zvětšuje, mnozí lidé jsou vystaveni zdánlivě hrozné diagnóze: pansinusitida. Co to je? Jak vážná je nemoc a jak ji léčit?

Existuje několik běžných onemocnění s relativně podobnými příznaky: sinusitida (včetně sinusitidy), pansinusitida a chřipka. Přestože mezi uvedenou nejmenší častou pansinusitidou musíte jasně porozumět příčinám a příznakům této nemoci v případě nutnosti ji odlišit od jiných onemocnění.

Nosní dutiny, sinusitida a pansinusitida. Co to je?

Nosní dutiny jsou vzduchové dutiny umístěné nad, pod a za oči. Všechny jsou spojeny s nosní dutinou a také se nazývají dutiny. Rozlišujte mezi sinusy mřížované kosti, maxilární, čelní a sfénoidní. Tyto sinusy jsou uspořádány ve dvojicích.

Maxilární dutiny jsou pod lícními kosti, čelní – nad očima v čele, klínem – v klínovitých kostech, a dutiny mřížené kosti představují prázdný prostor mezi nosní kost a oči.

Sinusitida je zánět a podráždění v jedné nebo více dutinách. Nemoc je považován za zcela běžné, pansinusitida je mnohem méně častá. Co to je? Je to zánět a podráždění současně ve všech nosních dutinách. Pansinusitida je vážný stav vyžadující okamžitou léčbu.

Obvykle se pansinusitida vyvine v důsledku bakteriálních, virových nebo houbových infekcí nebo alergií. Všechny nosní dutiny jsou současně infikovány a zaníceny kvůli silnému poklesu imunity. Tento stav se nazývá “akutní pansinusitida”, avšak v některých případech se onemocnění může stát chronickým. Zánět v posledně uvedeném případě trvá několik měsíců a dokonce i let, pokud nepřijmete žádná opatření k léčbě onemocnění.

Patogenní mikroorganismy, které způsobují onemocnění, pronikají do nosních dutin nosem. Pansinusitida často předchází infekce horních cest dýchacích. Navíc může být příčinou infekce:

 • koupání v špinavé vodě;
 • šíření infekce kvůli perikoronitidě;
 • podráždění dutin v důsledku účinků prachu, znečištění ovzduší, kouření tabáku atd.

Chronický pansinusit se často vyskytuje kvůli zakřivení nosní přepážky nebo vzhledu polypů.

Vzhledem k tomu, že nemoc je společnou sinusitidou, která se rozšířila do všech nosních dutin, jsou příznaky obou onemocnění přibližně stejné. Tyto zahrnují:

 • zvýšená tělesná teplota;
 • bolest hlavy;
 • hustý výtok z nosu žluté a / nebo zelené;
 • nazální kongesce;
 • otok obličeje;
 • kašel;
 • bolest zubů;
 • bolest ucha;
 • bolavý krk;
 • cítit se unaveně;
 • zápach z úst.

Bolest a nepohodlí způsobená pansinusitidou jsou mnohem intenzivnější než při zánětu jednoho nosního sinu.

Toto onemocnění je komplikované, pokud se infekce šíří do mozku kvůli jeho anatomické blízkosti k paranasálním dutinám.

Akutní pansinusit nelze podceňovat – je zapotřebí zahájit léčbu onemocnění v co nejkratším čase po objevení prvních příznaků. Pro stanovení přesné diagnózy lékař předepíše řadu studií, včetně rentgenového zobrazování pomocí počítačové tomografie, MRI nebo radiografie nosních dutin. Detekce a detekce patogenních mikroorganismů pomůže specialistovi předepisovat optimální antibiotika.

Rekurentní pansinusitida – co to je? Toto je chronické onemocnění způsobené polypem v oblasti nosu nebo zakřivením nosní přepážky. Léčba v tomto případě zahrnuje operaci, při níž se polyp odstraní nebo se koriguje tvar septa. Účelem operace je obnovit normální výtok hlenu z paranazálních dutin.

Když lékař diagnostikuje pansinusitidu, léčba předepsanými léky je často doplněna o následující doporučení.

 1. Se zánětem nosních dutin je škodlivé zůstat v chladných místnostech se suchým vzduchem po dlouhou dobu.
 2. Vlhkost v domě by měla být udržována na 40-50%, zejména v ložnici.
 3. Při akutním pansinusitu je nutné se vyhnout plavání a cestování letadlem.

Domácí prostředky

Vzhledem k tomu, že příslušná nemoc je mnohem závažnější než obyčejná sinusitida, musí být nejprve léčena antibiotiky nebo antifungálními léky. Nicméně spolu s tradiční léčbou je možné použít některé domácí metody boje proti této nemoci

 1. Parní inhalace jsou účinným způsobem, jak zmírnit dopravní zácpy. Pára přispívá k odtoku hustého hlenu z zapálených dutin.
 2. Je důležité sledovat zvýšení imunity. Měli byste jíst co nejvíce různé druhy ovoce, zeleniny a dalších zdravých potravin, které jsou bohaté na vitamíny a esenciální živiny.
 3. Je třeba vypít velkou vodu, protože zředí hlen. Teplé bylinné čaje jsou také užitečné.
 4. Umytí nosu fyziologickým roztokem účinně pomáhá léčit pansinusitidu. Co to je? Jedná se o fyziologický roztok, který lze zakoupit v lékárně nebo připravit doma: stačí ředit čtvrtinu čajové lžičky soli ve sklenici vody.

zanechte odpověďZrušit odpověď

Nejnovější

Acikgunluk

Informační zdroje o medicíně, zdraví a různých typech onemocnění (alergie, akné, vypadávání vlasů a další).

Pomozte nám vylepšit náš projekt – sdílejte užitečné materiály s přáteli a známými.

Prednisolon mast – může pomoci zmírnit zánět a svědění kůže

Protizánětlivé masti prednisolone je a má silný protialergický účinek. Ale to značně narušen imunitní systém pokožky, který podporuje bakteriálních i virových infekcí. Z tohoto důvodu, prednisolon mast není zobrazena na všech kožních onemocnění.

Prednisolon je pro vnější použití je k dispozici ve formě 0, 5% mast prednisolon (1 g masti obsahuje 5 mg prednisonu).

Prednisolon mast je velmi jednoduché a efektivní místní protizánětlivé, anti-alergický účinek, zmírňuje otoky kůže a podkožního vaziva, svědění kůže. Prednisolon proniká kožní buňky a inhibuje syntézu biologicky aktivynyh nich látky, které podporují tvorbu zánětů a alergií.

Prednisolon mast také potlačuje vznik kožních buněk nukleových kyselin (včetně DNA), který potlačuje proliferaci kožních buněk, včetně buněk z pojivové tkáně, – zabraňuje tvorbě hrubých jizev na kůži, které mohou být důsledkem zánětu a ran.

Prednisolon mast antialergikum akce spojena se sníženým počtem bazofilů v periferní krvi a potlačí tvorba a sekrece biologicky aktivních látek podílejících se na alergické procesu, jako je například histamin.

Prednisolon mast lokální aplikaci, ale je dobře absorbován do krevního řečiště a má systemický účinek na organismus.

Rozkládá prednisolon Prednisolon – proti zánět, alergie a bolesti, ale s komplikacemi v játrech a pak vylučován skrz gastrointestinální trakt a ledviny. Prednisolon dobře proniká přes placentu na plod a je vylučován do mateřského mléka.

Se kterými nemoci a jak se změny v prednisolon masti

Prednisolon mast, stejně jako jiné dávkové formy prednisolon, mohou být použity pouze lékař. Přiřazení její kožní onemocnění infekčního původu, jako je například atopická dermatitida, atopická dermatitida, ekzém, je pravda, seboroická dermatitis, psoriasis, pemphigus, erythroderma. Obzvláště účinná prednisolon mast na kožní onemocnění doprovázených plačící vyrážky a těžkou svědění. Použité prednisolone mast a úplná nebo částečná ztráta vlasů.

Léčba mastí predneizolonovoy příležitost v období ne déle než dva týdny, ale častěji odstranit nepříjemné jevy, jako edém tkáně a silné svědění vlhkosti zabere méně času. Mast aplikován v tenké vrstvě jednou až třikrát denně na kožní léze. Děti prednisolon mast se nedoporučuje více než týden v řadě, nesmíme ukládat mast oteplování a jakékoli jiné obvazy.

Kontraindikace pro jmenování

Kontraindikace pro místní prednisolonem je přecitlivělost na složky pacienta prednisolone mast, tuberkulózy Tuberkulóza – úplné uzdravení není zaručena kůže, kožní projevy syfilis, virové infekce (plané neštovice, pásový opar Pásový opar – a to nejen infekční onemocnění Herpes infekce je opakující se), různé kožní vyrážky v důsledku očkování, pustulózní a plísňové kožní infekce, kožní nádory, kojení Kojení – osobní volba krmení.

S opatrností a pouze tehdy, pokud existují vážné důvody prednizolon mast se používá během těhotenství, protože může vstoupit do krevního řečiště, byly systémové účinky, včetně přes placentu na plod.

Prednisolon mast obvykle dobře snášen, ale po delším používání (více než dva týdny, u dospělých a dětí starších jednoho týdne), může to vést ke snížení kožní imunity, která je plná další bakteriální, virové nebo plísňové infekce.

Při delším používání prednisolon masti, je také možné, vzhled oblasti kůže se zvýšenou ochlupení – je důsledek hormonálního účinku prednisolon nebo atrofie (snížení objemu – řídnutí a křehkost kůže) – v důsledku zvýšené rozštěpení bílkovin kožních buněk.

Kůže pod vlivem prednisolon masti může vyvinout petechiální krvácení, protahování (trhání kolagenových vláken, které jsou tenčí pod vlivem prednisolonu) oblasti se zvýšenou pigmentací, nebo, naopak, bílá místa (postrádajících pigmentace) na kůži. To zpomaluje hojení tkáně na pozadí prednisolonu – v důsledku porušení metabolismu bílkovin v kožních buněk. To je velmi vzácné při použití prednisolon mast vyskytnout alergické reakce.

Všechny nežádoucí účinky zmizí po zrušení prednizolonooy mast.

Navzdory tomu, že prednisolon mast působí hlavně na místě, je možné, a její systémové účinky na lidský organismus, takže se používá pouze na lékařský předpis.

Nizoral – krém s antimykotické efektem

Nizoral krém – pro léčbu plísňových infekcí kůže – je antifungální akční širokospektrální a je účinný proti většině plísňových infekcí kůže a hladké kůže pokožky hlavy.

Nizoral pro externí použití vyrobené ve formě 2% smetany o (1 g krému obsahuje 20 mg ketokonazol), účinnou látku, která je ketokenozol. Pomocné látky jsou propylenglykol, stearylalkohol, cetylalkohol, sorbitan stearát, polysorbát 60, polysorbát 80, izopropylmyristát, sulfit sodný, bezvodý, čištěnou vodu.

Pro vnější použití Nizoral není absorbován do krve a působí pouze lokálně. To vadnutí hluboko do kůže a inhibuje aktivitu patogenních hub tím, že inhibuje tvorbu buněčných membrán potřebných biologicky aktivních látek, což vede k potlačení vitálních funkcí pro houby.

Nizoral krém je účinný při plísňových infekcí kůže, jako jsou trichofytózy, microsporia, štítem a svědění, chodidla a prsty atleta, kondidoz kůži. Funkce krému je, že je dokonale zmírňuje pálení a svědění před výskytem prvních příznaků oživení.

Nizoral krém se používá pouze pro léčbu plísňových infekcí kůže. V chmsle se používá k léčbě plísňových infekcí kůže hladká, suspenzor svědění, sportovní ruce a nohy, kožní kandidóza, pityriasis versicolor, seboroická dermatitida způsobené houbami, které způsobují lupům chvíli Lupy: odkud pochází, a co dělat (Pitirosporum ovál).

Nepoužívat tento NIZORAL v případě přecitlivělosti na složek krému. Při pečlivém používání krému během těhotenství a kojení Kojení – osobní volba prsu, protože nebyly provedeny klinických studií údaje pacientů. Nepoužívají NIZORAL krém pro léčbu plísňových infekcí pohledu.

Jak aplikovat krém NIZORAL

Po hladké kůže plísňové infekce (kandidóza kůže kožního onemocnění hebká pokožka, milenec svědit Jock svědí: plísňové infekce , Ruce a nohy atleta, pityriasis versicolor) krém Nizoral krém se aplikuje jednou denně na postiženou kůži a přilehlých oblastí zdravé pokožky.

Když je seboroická dermatitis Nizoral krém aplikován na postižené oblasti pokožky hlavy jedné – dvakrát denně v závislosti na závažnosti léze. Standardní kurzy léčby různých houbových infekcí: tinea hebká pokožka – 3-4 týdny, chromophytosis Pásový opar – a to nejen infekční onemocnění – 2-3 týdny, kůže kandidóza – 2-3 týdny, Jock svědění – 2-4 týdny, mykózy nohou – 4-6 týdny, seboroická dermatitida – 2-4 týdny. Po ošetření seboroické dermatitidy, je podpůrná léčba: Nizoral krém se aplikuje jednou nebo dvakrát týdně.

V léčbě se pokračuje až do úplného vymizení všech příznaků houbové infekce a na několik dní po jejich zmizení. Pokud do jednoho měsíce od nákazy se nezlepšuje, měli byste určit diagnózu nemoci.

Někdy se k léčbě plísňových infekcí Nizoral krém se používá ve spojení s lokální kortikosteroidy (pro těžkou svědění, pálení, otok kůže). V tomto případě, aby se zabránilo zrušení kortikosteroidy by se mělo pokračovat používání lokálních kortikosteroidů, ráno a večer Nizoral krém, a pak postupně v průběhu dvou až tří týdnů, přestaňte používat kortikosteroidy.

Nežádoucí účinky krém Nizoral projevuje hlavně v podobě pálení a svědění způsobené podráždění kůže. Nejčastěji je to znamení jste přecitlivělí na složek krému. Někdy tam jsou příznaky alergické kontaktní dermatitidy v podobě zarudnutí a otok kůže, vzhled na jeho povrchu bubliny s jasným obsahem. Alergické reakce se mohou vyskytnout ve formě kopřivky.

Použití Nizoral krém na velmi velké plochy kůže nebo jeho uplatnění silnou vrstvou několikrát denně může vést k předávkování. To se projevuje v zarudnutí, otok kůže, pocit pálení a svědění. Všechny tyto příznaky obvykle vymizí po ukončení aplikaci krému. Pokud je potřeba požití Nizoral krém zvláštní zacházení.

Nizoral krém – je účinný proti plísním lék široké spektrum účinku. To je prakticky není absorbován do krevního oběhu, a proto poskytuje malé vedlejší účinky. Nicméně, plísňová infekce je třeba léčit pouze pod lékařským dohledem, protože žádný laboratorní kontrolní lék, jak se zbavit těchto onemocnění je velmi obtížná.

Leave a Reply