Zana rychlá pro houbovou formu originální houby (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Fresh Fingers

– Zjemnění a vyhlazení kůže

– Zjemnění a vyhlazení kůže

– Odstranění příčiny infekce

Léto je nádherný čas pro procházky po ulici v otevřené obuvi a užít si ji. Ale co je tak skvělé, je zklamání většiny lidí, kteří objeví houbu na nohou. A to je to nepříjemné obtěžování, které může změnit nejen náladu, ale celý způsob života obecně. Cítíte, jak hodně chcete vyndat tenisky v horkém dni a chodit po ulici v sandálech, ale vzhled vašich nohou to nedovoluje. Takže je čas se seznámit s Fresh Fingers proti plísni na noze. Je schopen překonat jakoukoli houbovou chorobu a vrátit nohy opět krásu a svěžest.

Je naprosto nemožné předvídat, kdy a kde je možné tuto chorobu získat a co by mohlo přispět. Je možné předpokládat, že navštěvování veřejných sprch v sportovních halách, plaveckých bazénech nebo vany vám může poskytnout formu z nohou jiných lidí. Ale nedělejte na to okamžitě frustrovaný, protože každý může být v této situaci, hlavní věcí je vždy mít Fresh Fingers sprej proti plísni šikovný a pracovat na nohou včas. Takže se zbavíte toho pravděpodobnosti. To, že se houba může dostat na nohy.

Stojí za to věnovat zvláštní pozornost skutečnosti, že Fresh Fingers antimykotický sprej musí být v tašce. Koneckonců, když se nejméně cítíme hrozbou, bude to nutně stát se nám. Přemýšlejte o důsledcích svých činů pokaždé, když navštěvujete veřejné prostory. Nezapomeňte, že někdo určitě přijde s houbou na nohou, ačkoli o tom možná ještě neví.

A aby vaše krásná pedikúra nebyla rozmazána houbovými spórami, je nutné každou dobu vyčistit nohy tímto sprejem. Koneckonců, podle statistik se nejčastější léze vyskytují na destičce nehtů. Proto Fresh Fingers na plísně nehtů vám zaručují návrat krásy vašich prstů. Koneckonců, každá žena chce být dokonalá ve všech, zejména pokud se týká těch míst, která mohou být otevřena. Nejčastěji spadají do oblasti pohledu na ty, kteří chtějí odsoudit nejmenší chybu.

Je možné, že se s takovým problémem poprvé zeptáte zcela logické otázky Fresh Fingers Jak vyléčit nehtů houba na nohou? A odpověď na vás se zdá příliš jednoduchá, je to možné pouze kvůli tomuto spreji. Koneckonců, v moderním světě neexistují silnější a rychlejší nástroje, které by neměly vedlejší účinky. Můžete si být jisti, že po použití tohoto léku nebude nic ve vašem těle kromě houby trpět.

Další výhodou tohoto léku je, že Fresh Fingers proti mykóze působí stejně jako proti prostým mykotických chorobám. Dosti svědění a škálování pokožky věnujte pozornost tomu, co říkáte zázrak nebo kouzelný lék. Pouze to může zcela ulevit ze všech onemocnění nohou spojených s houbovou aktivitou.

Provedení přiměřeného Fresh Fingers recenze je poměrně jednoduché. Stačí pouze vypočítat počet lidí, kteří již tuto drogu zakoupili, a zapomněli jste na věky, že existuje taková nemoc, jako je houba nohou nebo nehtů. Tyto údaje vás dovedou uvěřit, že je lepší, abyste tuto drogu nenašli. Navíc je o něm známo i kvalifikovaní specialisté, kteří to doporučují svým pacientům.

Zvláště dobře tento lék se používá v zemi, která striktně zajišťuje, aby všichni její občané jsou zdravé, a zároveň, nikdy vystaveny útokům houbovým chorobám. Mluvíme o Fresh Fingers Česká republika, která je vždy připravena nabídnout našim lidem nejlepší přípravky na léky. Ačkoli složení tohoto spreje obsahuje přírodní složky, které mu umožňují pracovat ještě efektivněji, je stále zvažováno v medicínském směru.

Poté, co se dozvěděl od lékaře o tomto nádherném nástroji, většina lidí ptát a Fresh Fingers kolik je stojí za to a dostat odpověď, že v rámci částky, kterou jste ochotni utratit za takového zařízení. Domníváme se, že najít levnější analog, samozřejmě můžete, ale pak bychom neměli mluvit o kvalitě tohoto produktu a jeho účinky na tělo. Můžete strávit trochu více peněz a získat skutečně běží lék, který vám byl zmírněn ze všech nepříjemných symptomů houbové choroby.

Fresh Fingers před a po výsledky jsou natolik ohromen, že chci mluvit o tom po celém světě. Zvláště pro ty lidi, kteří již vyzkoušeli mnoho takových nástrojů a dosud nepřišli k pozitivnímu výsledku. Proto, pokud si zakoupíte tento produkt, můžete přinést štěstí nejen sobě, ale všichni jeho přátelé a příbuzní, kteří mohou být jednoho dne, před nimiž se stejným problémem. Zamyslete se jen na to, kolik dobrých je možné udělat nákupem pouze jednoho postřiku.

Pokud často používat Internet, budete pravděpodobně velmi dobře vědí, jak udělat pořádek ve vašich internetových obchodů a jiných zdrojů, které jsou připraveni udělat cokoli, co prodat. Ale pro ty, kteří nejsou příliš silné problém v počítačové gramotnosti, že Fresh Fingers jak objednat může být skutečný problém. Ale to je jen na první pohled. Koneckonců, vývojáři webu se snažili vytvořit pro každého člověka co nejjasnější formulář objednávky. Nemusíte zadávat velké množství dat, potřebujeme jen zadat své jméno a příjmení, stejně jako domácí adresu a sprej, který vám ušetří od hrozné plísně na nohou, vám přinese rovnou domů. Všechno je velmi jednoduché a snadné. Hlavním úkolem je chtít získat to, co vám pomůže zlepšit svůj život.

Fresh Fingers součástí v programu, který má zajistit normální a zdravý život každého občana České republiky. Můžete si být jisti, že pouze tento lék vám pomůže vypořádat se s předvídaným problémem. To bude stačit jen stříkající párkrát na nohou před návštěvou na veřejném místě, a budou chráněny před všemi houbových patogenů.

Pokud se rozhodnete, aby se váš život změnil k lepšímu, a vy sami jste již trpí plísňové nohy a nehtové ploténky, je na čase si uvědomit, že, Fresh Fingers kde koupit v České republice. Tyto informace jsou k dispozici všem, kteří se chtějí alespoň jednou dotázat na tento produkt. A odpověď na to lze nalézt také v libovolném otevřeném zdroji. Nejdůležitější je zapamatovat si, že oficiální a zaručený vysoce kvalitní produkt lze koupit pouze na stránkách.

Nenajdete Fresh Fingers ve farmacii vzhledem k tomu, že možnost falšování takové nádherné drogy, aby se dosáhlo větších výhod při nižších nákladech na výrobu tohoto produktu. Vzhledem k tomu, že tento sprej lze zakoupit exkluzivně na oficiální stránce, obdržíte zboží se zárukou kvality, které mohou být potvrzeny příslušnými certifikáty.

Fresh Fingers v České republice je velmi rychlá droga, která již získala spoustu fanoušků. Lidé si navzájem říkají, jak se s tímto sprejem museli vypořádat, a proč je to jediný lék, který skutečně pomáhá lidem. Na místě a na různých českých fórech, kde lidé sdílejí své zkušenosti a životní příběhy, zůstaly spousty dobrých slov. Fresh Fingers Česká republika recenze opustila to nejlepší, co bylo možné očekávat. Ale navzdory tomuto ohromujícímu výsledku společnost pokračuje v růstu a rozvoji, aby mohla pomáhat velké skupině lidí.

Důležitá událost nastala v životě společnosti, kdy v zemi vzniklo skutečné hodnocení různých zboží a služeb. Lidé si mezi sebou zvolili to nejlepší a dali mu hlas. A počítá dat bylo zjištěno, že léčivo Fresh Fingers skutečné hodnocení zvýšena na přední místo mezi všemi produkty v této skupině. Proto můžeme bezpečně říci, že tento sprej je nejlepší.

Ale navzdory tomu, že rating je přes střechu, a v některých měsících obrovské množství objednávek, lidé v továrně pracují nepřetržitě, Fresh Fingers cena stagnuje a může překvapit i ty skromný u lidí peníze. Budete velmi překvapeni, když zjistíte, kolik stojí tento lék, který může změnit váš život. S jeho pomocí, houba zmizí navždy a s péčí pravé nohy, budete mít možnost zapomenout, že jste jednou trpěli houbovou chorobou.

Fresh Fingers Česká republika kde kupit je droga za nejlepší cenu, vždy se zaměřuje na kupní sílu všech občanů země. Samozřejmě, pokud jste milionář a může si dovolit jakékoliv léčby a kosmetiku koupit čerstvé prsty, protože budete mít žádné potíže. Ale také velké štěstí, a to i těch, kteří přerušili plat až do příštího platu, zůstávají zcela životaschopné skupina koupit drogu.

Velkou měrou ve vytváření cenové politiky hraje Fresh Fingers výrobce. Koneckonců to byl on, kdo diktuje ceny, a podle názoru vedení továrny, to je lepší, aby se cena bude nižší, než je požadováno, ale nikdo z obyvatel České republiky si nemohou stěžovat, že jsou schopni kupovat prostředky houby na nohou. Dalším projevem vedení společnosti bylo, že chtějí, aby se maximální počet lidí zbavil nepříjemných příznaků, které prostě otráví život každého.

Tato politika Fresh Fingers cena v České republice vždy zůstane na úrovni, která umožňuje každému České cítit pohodlně při objednávce tohoto produktu. Mnoho lidí již ocenili toto velkorysé gesto firmy a upřímně vděčný jí za účast v léčbě houby po celé zemi.

Pokud chcete, aby vám byl zaslán výrobek splňuje popsány všechny vlastnosti výše, nebo na obalu, budete muset koupit sprej pouze prostřednictvím Fresh Fingers oficiální internetové stránky. Výjimky nemohou být, protože pro získání opravdu skvělého výsledku musí být droga originální. Podle nápadu výrobce se tyto originály budou prodávat výhradně na oficiálních stránkách, čímž budou chráněny jejich produkty před podvodníky.

Můžete donekonečna, aby se pokusili mnoho různých produktů, které nebude pro vás to pravé a jen vyhazovat peníze oknem, dokud se seznámit s čerstvými prstů, které vám okamžitě ulehčit svědění a bude i nadále tvrdě pracovat, aby zcela zničit plísně na nohou. Pověřte tak důvěrné podnikání profesionálům v této věci. Skutečnost, že nejste zklamaní, můžete považovat za samozřejmost. Koneckonců, když lék má tolik pozitivních recenzí, nemůže vynechat jiného klienta, aby mu nedal naději na život bez svědění a odlupování nohou. Chcete-li houbu léčit okamžitě, pak se ujistěte, že si zvolíte tento lék, který doporučují i ​​čeští lékaři. A odborníkům s vyšším lékařským vzděláním nelze důvěřovat. Ukazuje se, že pokud chcete být vždy zdraví, musíte si vybrat ty nejlepší léky na prevenci různých onemocnění, zvláště pokud jde o houbovou nohu.

Sekaná s houbami: Klasika jinak

Tradiční hit české kuchyně ozvláštnila naše čtenářka houbovou smaženicí, která dodá sekané nový rozměr.

Sekaná s houbami

6–8 porcí – příprava: 2 hodiny

* 1 hrst sušených hub

* 2 stroužky česneku

* 600–800 g mletého masa (směs vepřového a hovězího)

Houby dejte do vlažné vody. Rohlík nakrájejte a namočte do mléka. Cibuli nakrájejte, česnek prolisujte. Na oleji restujte cibuli dozlatova. Polovinu dejte do mísy s masem, přidejte 1 vejce, česnek, vymačkaný rohlík, majoránku, sůl a pepř. Propracujte, a pokud je třeba, přidejte strouhanku.

Na zbylé cibuli poduste slité houby, osolte, opepřete a dochuťte kmínem. Vmíchejte vejce a nechte srazit. Na fólii rozprostřete masovou směs, doprostřed dejte houbovou náplň a zaviňte. Bez fólie přendejte do pekáčku a pečte při 180 °C asi 90 minut, průběžně podlévejte a přelévejte výpekem.

Článek vyšel v časopise F.O.O.D. Autorkou receptu je Lucie Koubová.

Diskuze ke článku

 • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky

Omelety na ráno pro celou rodinu

Chcete si ráno zpříjemnit vaječnou omeletou, ale chtěli byste zkusit i něco nového, třeba omeletu s… Celý článek

To musíte ochutnat! Originální dort z palačinek

Dáváte si rádi palačinky k snídani a nevíte, jak je trochu oživit? Udělejte si snadný palačinkový… Celý článek

Jarní polévky ze zeleniny: Chřestová, špenátová nebo studená okurková

Lehké jarní polévky, které vám rychle půjdou od ruky. Vyzkoušejte třeba sezonní chřestovou nebo… Celý článek

Jak poznat opravdové máslo? Záleží na názvu i množství mléčného tuku!

V dnešní době je někdy těžké najít správné máslo, které by bylo z poctivých ingrediencí. Na co si… Celý článek

Levná kuchařka: 3x těstoviny z jednoho pekáče

Těstoviny jsou dobré nejen jako příloha nebo jako špagety s omáčkou. Když je podle našich levných receptů upečete v jednom pekáči, nakrmíte spoustu hladových krků.

Těstoviny s brokolicí a houbami

Potřebujete pro 4 osoby

800 g express těstovin fusilli (vřeten)

150 g mražených hub

300 g brokolice

250 ml smetany ke šlehání

2 lžíce hladké mouky

trochu olivového oleje

100 g tvrdého sýra

Půlku másla rozpusťte v rendlíku, přidejte mouku a umíchejte zlatavou jíšku, kterou zřeďte smetanou a mlékem, směs ochuťte solí a pepřem a vařte, až zhoustne. Zeleninu očistěte, omyjete a pokrájejte na kousky. Na zbylém másle orestujte krátce nasekanou šalotku a houby. Zapékací formu vymažte olejem a narovnejte do ní těstoviny smíchané se zeleninou a houbovou směsí, vše zalijte bešamelem a pečte při teplotě 180 °C dozlatova. Ke konci pečení posypte nastrouhaným sýrem a dopečte

Potřebujete pro 4 osoby

1 balení lasagní

250 g smetanového taveného sýra

olej na vymazání zapékací mísy

Uvařené lasagne rozložte na navlhčenou utěrku. Brambory uvařte doměkka, nechte vychladnout, oloupejte a prolisujte. Smíchejte se sýrem a vypracujte pyré. Máslo rozpusťte v hrnci a osmahněte na něm cibuli. Zapékací misku vymazejte olejem, na dno dejte vrstvu těstovin, na které vylijte polovinu bramborové směsi. Postup opakujte. Pokud vám zbude pyré, můžete jím pomocí cukrářského sáčku ozdobit povrch lasagní. Pečte v troubě předehřáté na 180 °C.

Flíčky se zelím

Potřebujete pro 4 osoby

400 g těstovin fleků

500 g bílého zelí

1 lžičku sušené bazalky

200 g vařeného uzeného masa

tuk na vymazání formy

Fleky uvařte podle návodu. Najemno nakrájené zelí osmahněte na másle, osolte, opepřete, podlijte vodou a duste doměkka. Přidejte bazalku, těstoviny, na kostičky nakrájené maso a žloutky rozšlehané v mléce. Důkladně promíchejte a odstavte. Z bílků ušlehejte tuhý sníh a vmíchejte do směsi. Přeložte do vymazané formy a dejte péct do trouby předehřáté na 180 °C.

Místo uzeného masa můžete použít pikantní paprikovou klobásu nebo anglickou slaninu.

Houbová polévka s čerstvé, sušené a zmrazené houby a sýrů: recepty s fotografiemi

Pokrmy z různých hub chutný aroma, jasný plná chuť. To platí zejména pro houbovou polévku. Různé způsoby přípravy, aby tento pokrm univerzální, protože je vybrána a příznivci nízkokalorické diety a gurmáni a pečování hosteska připraven k léčbě zdravé jídlo rodinu. Objevte nejlepší vyzkoušené recepty, které lze snadno připravit chutnou polévku.

Jak si vybrat houby pro vaření

Chcete-li houbová polévka ukázalo opravdu chutné a zdravé, je důležité vybrat ty správné houby. Pomocí těchto tipů:

 • Rozhodněte se na místě nákupu. Houba sezóna začíná velké obchodní domy houby, které jsou prodávány na trzích, obchody podél silnic. Tento produkt koupit pouze v obchodech. Dary přírody, shromážděné v silničních oblastech, nasycené škodlivými látkami.
 • Všimněte si vzhled výrobku. V houbách by neměly existovat žádné skvrny, tmavými, špína.
 • Pořizovat nový produkt s pevně vhodným uzávěrem na noze. Pokud klepnete na povrchu houby zůstává dent, jen zatuchlý. Vnitřky čerstvým ovocem a zeleninou, suchý a prostý, letargie a uvolněnosti označují začátek procesu rozpadu.
 • Lepší je koupit mladé houby. Věk se určuje podle velikosti a tvaru víčka (malý, uzavřený), integritu filmu (pokud existuje).
 • Při výběru marinované houby dávat pozor na obalu (nejlépe – skleněné průhledných nádob) velikosti produktu (malé), marinády (světlo, transparentní, bez krytí), složení štítku (která je popsána houbová rozmanitost, přítomnost chemických látek a chutí), datum expirace (maximálně 2 roky).
 • Volba sušených hub, přednost voňavé temné kopií.
 • Kupovat mražené dary přírody, vezměte zboží v hermeticky uzavřeném průhledném sáčku. Všechny houby uvnitř obalu musí být umístěny odděleně od sebe navzájem. Tyto splynuly případy ukazují, že výrobek rozmrazí. Jednodílné nebo řezané kvalita výrobků není hroutit.
 • V závislosti na nutriční hodnotu a chutnost, přítomnost jedovatých látek, houby jsou rozděleny do následujících typů:
 • Nejužitečnější a cenné. Je – cep (boletus), žlutá, černá, osiky a bílé houby, houby, domácí houby a hlívy.
 • Chcete-li být krátká tepelná úprava. Patří mezi zástupci hřib, bílé podgruzdok, hřib, žampiony (žampiony), louka a pole, mazničky.
 • Houby, které trvá dlouhou odvar. Tyto dary přírody je Valuoja, setrvačník, lesní houby, lišky, med agaric, Russula.
 • Podmíněně jedlé houby, které musí být dvojité varu nebo další zpracování. To je – bílý lanýž, ostružiny žlutý, zelený, hlíva ústřičná, les, louka a letní med agaric.

Krok za krokem recepty na chutné houbové polévky

První kurzy hub je velmi rozmanitá. Výběr receptů a technologií vaření záleží na vašich chuťových preferencí druhů hub a nezbytných produktů. Mnoho hotová jídla s přídavkem obilovin (rýže, ječmen, pohanka, proso), jiní, jako houbová polévka s masovými kuličkami, jiní přidejte těstoviny, brambory, olivy. Chcete-li polévku Ukázalo se, chutné a výživné, pomocí tipů:

 • Při vaření čerstvé houby, přidejte je celá vyčistit žárovku. Pokud se ukázalo modrá, to znamená, že je hrnec muchomůrky.
 • Sušené houby předem namočený v mléce, dávají pokrmu bohatou chuť.
 • Hřib a osika, aby polévka tmavší, to je docela normální.
 • Vařené dary přírody by měli důkladně opláchněte studenou vodou.
 • Chcete-li zachovat chuť hub, vařit na mírném ohni.
 • Další informace o dostupnosti houbových pokrmů jsou jednoduchá – pop-up surový produkt, připravený usadit ke dnu.

Klasický houbová polévka s bramborem

Připravte si tradiční možnost polévky, kde si žampiony uchovávají své jedinečnou chuť lesa. Kalorie 100 g této potraviny – 32 kalorií. Pro přípravu houbová polévka, kterou potřebujete:

 • 2 litry vody;
 • čerstvé houby – 100 – 150 g;
 • 1 petržel kořen;
 • Brambory – 5-6 ks ;.
 • mrkev střední velikosti – 2 ks ;.
 • Cibule – 1 ks ;.
 • -30 Až 50 g slunečnicový olej;
 • bobkový list – 1-2 listů;
 • Máslo – 2 polévkové lžíce. lžíce;
 • sůl, černý pepř.

 • Dobře umyté čistit houby, nakrájíme na středně velké kousky, lehce smažené na másle. Opékané produkt přesunout do hrnce s vařící vody, vařit na mírném ohni asi půl hodiny.
 • Bramborový oloupeme, nakrájíme na malé kostičky a přidejte do hub.
 • Mrkev, cibule a petržel nakrájíme nadrobno, osmahneme dozlatova na slunečnicovém oleji a zalijeme houbovou polévku.
 • Všechny pepř, přidejte Lavruška sůl. Vařte dalších 20-30 minut.

Polévka ze zmrazených žampiony s rýží v multivarka

Freeze – skvělý způsob, jak zachovat čerstvost hub v zimě, s největším počtem živin. Polévka s mražených výrobků multivarka dopadá chutné a voňavé. Hustota jí dává rýži, rajčata – příjemná kyselost, maso – dokonce více tuku. Kalorií ve 100 g potravin – 62 kcal. Potřebné ingredience:

 • kuře – 200-300 g;
 • konzervovaná rajčata – 3 kusy ;.
 • Houby mražené – 300 g;
 • 1 hlava cibule,
 • celer – 1 ks ;.
 • 1 střední mrkev;
 • sůl a pepř;
 • rýže obilovin – 2 velké lžíce;
 • bobkový list – 1-2 listů;
 • Brambory – 3-4 ks ;.
 • pochutiny.

Příprava houbovou polévku s rýží krup:

 • Houby rozmrazování, vařit trochu. Chcete-li chuť byla úplnější, je třeba jim trochu orestujeme na slunečnicovém oleji.
 • Zelenina dobře umýt, slupkou. Brambory nakrájíme na kostičky; cibule, mrkev, celer, kotleta, nastrouháme rajčata s použitím jemném struhadle.
 • Kapacita Multivarki (Redmond, nebo Polaris) dát připravenou zeleninu, houby, promývá rýže, Lavruška, sůl a pepř. Všechny naplní vodou.
 • Sada na programu 1:00 “kalení”.
 • Ready houbová polévka podávaná se zakysanou smetanou.

Recept na houbovou polévku s kuřecím vývarem s kroupy

Mnozí lidé jsou přesvědčeni, že chutné jídlo s ječmenem vařit nemožné. Ale pokud se budete držet recept krok za krokem, to houbová polévka s kroupami získat pozoruhodné. Kalorií ve 100 g potravin – 95 kcal. Pro přípravu potřeby:

 • kuřecí vývar – 1 litr;
 • voda – 1 litr;
 • Kroupy – 1 šálek;
 • Mrkev – 1 ks ;.
 • 2 cibule (žárovka)
 • . Sladká paprika – 1 lžička;
 • Houby (žampiony) – 250 až 300 g;
 • nasekané čerstvé bylinky (petržel, koriandr) – lžíce;
 • lžička cukru;
 • 1 celer;
 • Článek 1-15. Lžíce těstoviny (rajčata)
 • bobkový list – 2 ks ;.
 • sůl a pepř.

 • Ječmen předem naplní vodou po dobu 4-5 hodin, nechte bobtnat. Poté opláchněte ocas.
 • Zelenina umýt, kůru.
 • Cibule nakrájíme na kostičky, mrkev a celer – stébla. Celá směs orestujeme na pánvi s olejem do měkka, pak přidejte nasekané houby desky, smažit dalších 7-10 minut.
 • Nalijte ječmene do hrnce, zalijeme vývarem a vodou. Vařit vodu, přidejte do smažené žampiony, mrkev, celer, paprika, rajčatový protlak, sůl, pepř.
 • Kuchař houbová polévka, dokud vařené ječmen 60-70 minut. Po skončení vaření, přidejte greeny.

Jak vařit houbová polévka z hub s nudlemi

Perfektní jarní jídlo – lehká polévka s houbami a nudlemi. Takže první dobrým jídlem nakrmit dítě. Kalorie 100 g – 62 kcal. Potřebné ingredience:

 • Nudle – 2 šálky;
 • bílé víno (suché) – 0.5 poháry;
 • maso (vepřové či hovězí) – 400-500 g;
 • cibule (cibule) – 1 ks ;.
 • Česnek – 2 stroužky;
 • smetana – 0.5 poháry;
 • 2 lžíce. lžíce másla;
 • houby – 200 – 250 m;
 • Brambory – 2-3 ks ;.
 • masový vývar – 5-6 šálky;
 • sůl a pepř.

 • Rozpustíme máslo na horké pekáče, smažit česnek a cibuli (pre-nasekané).
 • Chcete-li přidat cibuli staly průhledná plocha hub a zpěnit, dokud pánev vlhkosti zmizí.
 • Oloupané brambory nakrájíme na kostičky.
 • Maso mytí, suchý hadřík, nakrájíme na proužky. Dej to na houby, smažit málo, přidáme brambory a zalijeme celý vývar, víno.
 • Dusíme polévku, dokud jsou vařené brambory. Pak přidáme nudle, vařte dalších 10 minut.
 • Připraveno polévka sezóna se smetanou, solí a pepřem.

Houbový krém se sýrem a smetanou

Kromě krému, originální doplněk k houbové polévky je smetanový sýr. Chcete-li dát Misku zvláštní chuť každého receptu, můžete použít sýr s různým kořením. Kalorie 100 g – 44 kcal. Budete potřebovat následující ingredience:

 • cibule – 2-3 ks ;.
 • 1 kg hub;
 • Česnek – 4 stroužky;
 • kořenící (italské bylinky) – 1 polévková lžíce. lžíce;
 • tymián – 3 snítky;
 • -350-400 G zeleninový vývar
 • sýr – 50 g;
 • krém – 1 šálek.

 • Houby, opláchněte, osušte. Posypeme olejem, smícháme s drtit prostřednictvím tiskové česnek, koření a velkých cibulovými kroužky.
 • Dát houby v troubě pečeme 30-40 minut, před zahřátím.
 • Pak pyuriruyte pečené houby, zalijeme horkou polévku.
 • Připojit houbová omáčka se smetanou, strouhaným sýrem. 3-5 minut povařit.

Polévka z fazolí s sušených hub

Ve srovnání s čerstvé, sušené houby mají intenzivnější chuť. Aby nedošlo k přerušení jejich chuť, koření polévka se nepoužívá. Fazole má takové nádobí sytosti. Kalorie 100 g – 58 kcal. Potřebné ingredience:

 • bílé fazole – 1 šálek;
 • smetana – 100-150 g;
 • mrkev střední velikosti – 1 ks ;.
 • malá cibule – 1 ks ;.
 • Sušené houby – 200 – 250 m;
 • 1 polévková lžíce. lžíce másla (krémová)
 • Trochu zeleň, sůl.

 • Bay of sušených hub s vodou, necháme nabobtnat po dobu několika hodin. Pak vařit výrobek stejného kapaliny.
 • Po dobu 6-8 hodin před vařením pokrytí fazole studenou vodou. Vypouštění kapaliny z něj nalít fazole v hrnci. Bay fazole s vodou (15 litrů), dát ho na sporáku, přivedeme k varu.
 • Po tom, odstraňte pěnu s děrovanou lžící, sůl, produkují méně tepla.
 • Po 15-20 minutách, nalít do nádoby cibulí a mrkví (jemně nasekané). Cook dále, dokud fazole nezměknou.
 • Po – přidejte půl předvařené houby, nakrájené talíře.
 • Zbytek houby nakrájíme na malé kousky a smažit s olejem.
 • Je-li polévka je hotová, měla by být odstraněna houba deska (budou zdobit naše jídlo).
 • Crush Blender polévku, aby bylo hladké. Přidejte smažené žampiony, smetana, greeny. Dobře promíchejte, přiveďte k varu hmoty.
 • Polévka nalijeme do misek, ozdobte plátky žampionů.

Jednoduchý recept polévka z čerstvých hnědé čepici hřibů a hub osika

Na podzim bude vynikající volbou jako první kurz polévka s čerstvým hnědý čepice hřib, osika. Hlavní věc – správně připravit je. K tomu, namočit houby ve studené vodě po dobu několika hodin, pak vyčistit odstraněním postižených oblastí a vaříme 5-7 minut. Kalorie 100 g – 38 kcal. Zagotovte následující produkty:

 • houby – 1 kg;
 • 50 g másla;
 • velké cibule – 1 ks ;.
 • Brambory – 4-5 ks ;.
 • snítky petržele – 10-12 kusů ;.
 • zakysanou smetanou – 200 g

 • V hrnci dát kousky másla, cibule (najemno nasekané), lehce osmahneme ji. Pak přidáme předem namočené, uvařené a nakrájené houby. Smažit všichni spolu, dokud se vlhkost neodpaří.
 • V samostatné pánvi, vařit 5-7 minut, oloupané brambory, nakrájíme na středně velké kostky. Pak přidáme houby a cibuli, přikryjeme pokličkou, dusíme 10 minut.
 • Polévka je připraven k vyplnění se zakysanou smetanou.

Recept na hub polévky s kuřecím masem

Tradiční ruská kuchyně je Solyanka – ostrý slaný a kyselo. Snažte se vařit s neobvyklým recept na masový vývar. Kalorie 100 g – 69 kcal. Potřebné ingredience:

 • maso kuřecí – 800 g;
 • Vařené klobása – 150 g;
 • nakládaná zelenina – 3-4 ks ;.
 • Cibule – 1 ks ;.
 • 3-4 brambory;
 • rajčatový protlak – 1 polévková lžíce. lžíce;
 • olivy – 50 g;
 • rostlinný olej – 20-30 g;
 • Lemon – polovina;
 • bylinky, sůl.

 • Kuřecí maso se vaří ve 2 litrech vody. Odstranit, cool, kmen vývar.
 • Připravte zazharku: nadrobno nakrájenou cibuli lehce smažit ve slunečnicovém oleji s rajčatovým protlakem.
 • Maso a uzeniny nakrájíme na proužky, zalijeme vývarem, vaříme 10-15 minut.
 • Poslat zpět na brambory, na kostičky nakrájené, mísa vřít 10-12 minut.
 • Pickles kotleta hole, nalijeme do polévky. Po dobu 5-7 minut před vařením přidejte nasekané bylinky.
 • Polévku s olivami a plátek citronu.

Video recepty: jak udělat Houbová polévka doma

Původní recept na houbovou polévku zná každý sebeúcty kuchaře. Tento vývar, jemné pyré nebo krémové polévky, pokrmy s přídavkem původních surovin. Existuje mnoho možností pro zajímavé houbovou polévku, které budete potřebovat k léčbě domácnost. Díky tomuto úkolu můžete snadno spravovat, pokud můžete vidět video kompilaci recepty posílané níže.

KateЕ™ina JaЕЎkovГЎ (HomolovГЎ) z blogu Kate’s cuisine

„NadД›je je stav ducha, kterГЅ dГЎvГЎ smysl naЕЎemu Еѕivotu.“ – VГЎclav Havel

MГЎ lГЎska k vaЕ™enГ­ se rodila velmi pomalu. UЕѕ odmala jsem byla velkГЅ jedlГ­k, nejspГ­ЕЎ proto, Еѕe obД› mГ© babiДЌky vaЕ™ily a pekly skvД›le. =) JГЎ se k plotnД› dostala aЕѕ kolem mГ©ho 15. roku, kdy jsem se seznГЎmila s mГЅm dosavadnГ­m pЕ™Г­telem. Z poДЌГЎtku jsem vaЕ™ila tak, jak jsem to okoukala doma. PozdД›ji mД› ovlivnil pЕ™edevЕЎГ­m ZdenД›k Pohlreich a ihned po nД›m Roman VanД›k.

To, Еѕe lГЎska prochГЎzГ­ Еѕaludkem, je svatГЎ pravda. VlastnД› tГ©mД›Е™ celou svou i pЕ™Г­telovu rodinu jsem “utГЎhla” na poctivГ© domГЎcГ­ jГ­dlo. =) VaЕ™enГ­ a vЕЇnД›, kterГЎ se line pЕ™i vaЕ™enГ­ nebo peДЌenГ­ z kuchynД›, mi pЕ™ipomГ­nГЎ domov. Co se mi na vaЕ™enГ­ nejvГ­ce lГ­bГ­ je to, Еѕe aЕҐ nГЎm je 20 nebo 50 let, jГ­dlem se mЕЇЕѕeme vrГЎtit do bezstarostnГ©ho dД›tstvГ­, kdy nГЎm urДЌitГ© jГ­dlo vaЕ™ili naЕЎi prarodiДЌe nebo rodiДЌe.

VaЕ™enГ­ je prostД› nГЎdhernГЎ souДЌГЎst mГ©ho Еѕivota a tГ©to svГ© lГЎsky se nikdy nevzdГЎm.

Smoothie bowl s lesnГ­mi plody, brusinkami a kiwi

veganskГЅ recept

Miluju smoothie! Je to skvД›lГЎ rychlГЎ snГ­danД›, kterГЎ mД› vД›tЕЎinou zasytГ­ a vГЅhodou je, Еѕe rГЎno nemusГ­m moc dlouho pЕ™emГЅЕЎlet, co si dГЎm na snГ­dani. Od tГ© doby, co jsem si ale poprvГ© pЕ™ipravila smoothie bowl, je smoothie jako nГЎpoj na druhГ©m mГ­stД›. Smoothie misku si dД›lГЎm vД›tЕЎinou hustД›jЕЎГ­, takЕѕe mi to pЕ™ipomГ­nГЎ spГ­ЕЎ ovocnou kaЕЎi, kterou si ozdobГ­m ovocem, semГ­nky a granolou a je to pro mД› naprostГЎ pecka.

Vzhledem k tomu, Еѕe mД› provГЎzГ­ muЕѕskГЎ smrtelnГЎ nemoc – rГЅmiДЌka, tak jsem pro svГ© smoothie zvolila lesnГ­ plody, ale takГ© ДЌerstvГ© brusinky a kiwi. DoufГЎm tedy, Еѕe rГЅmu porazГ­m pЕ™Г­rodnГ­ cestou, ale kdo vГ­. AspoЕ€ pro ten pocit.

Baba Ganoush

V BrnД› mГЎme jednu skvД›lou vege restauraci KupГ© a jГЎ to tam naprosto miluju. Sice prostЕ™edГ­ nenГ­ nikterak exkluzivnГ­ ani ГєtulnГ©, zato to jГ­dlo je perfektnГ­. Pokrmy jsou zde autentickГ©, inspirovanГ© kuchynГ­ Orientu.В

JГЎ mГЎm zde nejradД›ji pomazГЎnku z peДЌenГЅch lilkЕЇ a tureckou pizzu. A prГЎvД› Baba Ganoush je tak moc dobrГ© jГ­dlo, Еѕe si ho ДЌasto pЕ™ipravuji i doma. Recept na vГЅbornou svaДЌinku ДЌi lehkou veДЌeЕ™i nebo originГЎlnГ­ pohoЕЎtД›nГ­ pro hosty mГЎte nГ­Еѕe.

Bramborovo-hrachovГЎ kaЕЎe s kapustiДЌkami na zГЎdiДЌka

Brambory jsou mou nejoblГ­benД›jЕЎГ­ pЕ™Г­lohou, vГЎЕѕnД›! Miluju vЕЎechny alternativy – vaЕ™enГ©, peДЌenГ©, ЕЎЕҐouchaДЌky, hranolky, kaЕЎi, ale takГ© tЕ™eba bramborovГЅ knedlГ­k. Ten mГЎm asi tak stokrГЎt radД›ji neЕѕ houskovГЅ.

Abych vЕЎak nejedla poЕ™ГЎd to samГ©, tak se snaЕѕГ­m do ЕЎЕҐouchaДЌek ДЌi do kaЕЎe zakomponovat jeЕЎtД› nД›jakou surovinu, takzvanД› kaЕЎi nadstavit. RГЎda tak pouЕѕГ­vГЎm jГЎhly, ale takГ© tЕ™eba luЕЎtД›niny, tЕ™eba tahle bramborovo-hrachovГЎ kaЕЎe je fakt dokonalost sama.

KvД›tГЎkovГ© kari

VЕѕdy pЕ™emГЅЕЎlГ­m nad tГ­m, jakГ© rostlinnГ© jГ­dlo bych mД›la vaЕ™it, snaЕѕГ­m se nevymГЅЕЎlet jГ­dla, kde bych musela nД›ДЌГ­m nahrazovat maso. Podle mД› je to hloupost. Maso je maso a to prostД› nenahradГ­ ani tofu ani tempeh.

Proto vaЕ™Г­m nejradД›ji luЕЎtД›ninovГ© a zeleninovГ© smД›si s omГЎДЌkou, protoЕѕe to prostД› dopadne vЕѕdy dobЕ™e. A tohle kvД›tГЎkovГ© kari je toho dЕЇkazem. MЕЇЕѕete jej servГ­rovat s peДЌenГЅmi bramborami, stejnД› jako jГЎ, anebo s rГЅЕѕГ­ ДЌi s peДЌivem.

BezlepkovГЅ quiche s pГіrkem, cherry rajДЌГЎtky, olivami a parmazГЎnem

vegetariГЎnskГЅ recept

Quiche je slanГЅ kolГЎДЌ, kterГЅ pochГЎzГ­ s Francie. Ten nejznГЎmД›jЕЎГ­ je urДЌitД› LotrinskГЅ. Na tomto kolГЎДЌi je vЕЎak ГєЕѕasnГ©, Еѕe nГЎplЕ€ mЕЇЕѕete libovolnД› obmД›Е€ovat. JГЎ mГЎm moc rГЎda kombinaci ЕЎpenГЎtu a sГЅru s modrou plsnГ­ a pak taky karamelizovanou cibuli s nivou. Dnes se k mГЅm oblГ­benГЅm kombinacГ­m vЕЎak pЕ™idalo i spojenГ­ pГіrku, cherry rajДЌГЎtek, oliv a parmezГЎnu.

Quiche se bД›ЕѕnД› dД›lГЎ z hladkГ© pЕЎeniДЌnГ© mouky, pokud se vЕЎak lepku vyhГЅbГЎte nebo trpГ­te intolerancГ­ lepku, pouЕѕijte bezlepkovou mouku, kterГЎ je urДЌena na peДЌenГ­.

SlavnostnГ­ zeleninovГЅ krГ©m

Jestli existuje polГ©vkovГЅ nadЕЎenec, tak jsem to jГЎ vЕЎemi deseti! PolГ©vky zboЕѕЕ€uju, a kdybych mohla, pЕ™eЕѕГ­vГЎm jen na nich. Dnes jsem dostala chuЕҐ na ГєplnД› jednoduchou, ale zГЎroveЕ€ vynikajГ­cГ­ krГ©m.

Je z mrkve petrЕѕele, jablka a brambor a chutnГЎ podobnД› jako svГ­ДЌkovГЎ omГЎДЌka, a tak jsem krГ©m pojmenovala slavnostnГ­, protoЕѕe svГ­ДЌkovГЎ je slavnostnГ­ jГ­dlo. Je bГЎjeДЌnГЎ, jemnГЎ, bez lepku a dД›ti ji budou milovat.

Pohanka s houbami, ЕЎpenГЎtem a parmezГЎnem

Pohanka je velmi zdravГЎ surovina. Je zdrojem kvalitnГ­ch bГ­lkovin i nerozpustnГ© vlГЎkniny. TakГ© se tД›ЕЎГ­ vysokГ©mu obsahu minerГЎlnГ­ch lГЎtek, jako je mangan, zinek, selen a mД›ДЏ. Obsahuje vitamin B1 a B2, vitamin E a vitamin C.

Tato В pЕ™irozenД› В bezlepkovГЎ surovina je velmi vdД›ДЌnГЎ, co se tГЅДЌe pЕ™Г­pravy. MЕЇЕѕete si ji totiЕѕ udД›lat naslano i nasladko. JГЎ pro tentokrГЎt zvolila slanou variantu s houbami, ДЌerstvГЅm ЕЎpenГЎtem a parmezГЎnem a byla to pecka. NavГ­c jsem mД›la obД›d do 30 minut hotovГЅ, takЕѕe se tento recept hodГ­ i na rychlou a zdravou veДЌeЕ™i, kterou zvlГЎdnete uvaЕ™it i v pracovnГ­m tГЅdnu.

Pizza Margherita

Pizza. NejpopulГЎrnД›jЕЎГ­ jГ­dlo v ItГЎlii, ale takГ© moЕѕnГЎ i v jinГЅch zemГ­ch. Kdo by tuto placku, kterГЎ byla pЕЇvodnД› z chlebovГ©ho tД›sta, nemiloval. Pizza mГЎ koЕ™eny v Neapoli a tradiДЌnД› se zde pouЕѕГ­vali rajДЌata, ДЌernГ© olivy, anДЌoviДЌky, oregano a Mozzarela di Bufala.

Margherita je snad tou nejjednoduЕЎЕЎГ­. TvoЕ™Г­ jГ­ kromД› tД›sta tЕ™i dЕЇleЕѕitГ© ingredience rajДЌata, Mozzarela di Bufala a bazalka.

JГЎ pouЕѕila i oregano, neboЕҐ mi kombinace obou bylinek pЕ™ijde prostД› skvД›lГЎ.

DГЅЕ€ovo-jableДЌnГЎ polГ©vka s oЕ™echy

Podzim nemГЎm moc rГЎda, nicmГ©nД› jedna vД›c nebo spГ­ЕЎ jedno jГ­dlo mД› utД›ЕЎuje. A tГ­m je dГЅЕ€ovГЎ polГ©vka! KaЕѕdГЅ rok, kdyЕѕ zaДЌne padat listГ­, tuto polГ©vku vaЕ™Г­m. A ne jednou! Ale hned nД›kolikrГЎt do mД›sГ­ce. Je totiЕѕ skvД›lГЎ a vЕѕdy na ni mГЎm nejvД›tЕЎГ­ chuЕҐ zrovna, kdyЕѕ je pochmourno. В

BohuЕѕel se ale stГЎvГЎ, Еѕe kdyЕѕ nД›jakГ© jГ­dlo jГ­te ДЌastД›ji, velmi rychle se jej pЕ™ejГ­te. A tak se snaЕѕГ­m vymГЅЕЎlet novГ© a novГ© recepty a alternativy, aby pro mД› tato skvostnГЎ zГЎleЕѕitost byla stГЎle pЕ™ekvapujГ­cГ­. TentokrГЎt jsem tedy vyzkouЕЎela kombinace dГЅnД› a jablek.

Jsou recepty, kterГ© se pЕ™edГЎvajГ­ zВ generace na generaci. A takovГЅm receptem je lepenice. Ve struДЌnosti je to spojenГ­ ЕЎЕҐouchanГЅch brambor s kysanГЅm zelГ­m. Aneb velmi levnГ© jГ­dlo, kterГ© zasytГ­.

OsobnД› jej mЕЇЕѕu jГ­st jen tak, ale takГ© se dГЎ jГ­st jako pЕ™Г­loha nebo jen tak k nД›jakГ© dobrГ© omГЎДЌce. JГЎ sama si dokГЎЕѕu pЕ™edstavit dokonalГ© spojenГ­ lepenice s houbovou omГЎДЌkou, aДЌkoliv to znГ­ moЕѕnГЎ troЕЎku divnД›. В В A s ДЌГ­m byste toto chalupГЎЕ™skГ© jГ­dlo spojili vy?

MuЕЎle svatГ©ho Jakuba s krГ©movГЅm mangoldem a bylinkovou polentou

bezlepkovГЅ recept

Uuuuf, dneska je to tedy dlouhГЅ nГЎzev receptu. В В A po dlouhГ© dobД› opД›t nД›co i pro nevegany/nevegetariГЎny. MuЕЎle svatГ©ho Jakuba jsou klenot! A taky se podle toho odvГ­jГ­ cena! JГЎ tyto muЕЎle koupila asi podruhГ© v ЕѕivotД› a nejprve jsem je chtД›la grilovat, nakonec jsem vymyslela ГєplnД› jinГЅ recept s dokonalou bylinkovou polentou a krГ©movГЅm mangoldem. A musГ­m Е™Г­ct, Еѕe jsem si pЕ™ipadala jak v nД›jakГ© super restauraci. В

A nebojte, nenГ­ to tak drahГ© jГ­dlo, jak se na prvnГ­ pohled zdГЎ. Na dvД› porce jsem koupila 4 muЕЎle svatГ©ho Jakuba cca za 100 korun. В TakЕѕe, tento recept je fakt super, zvlГЎЕЎЕҐ pokud chystГЎte nД›jakГЅ slavnostnГ­ obД›d ДЌi veДЌeЕ™i. В

Noky s houbovou omГЎДЌkou a medvД›dГ­m ДЌesnekem

veganskГЅ recept

HoubovГЎ omГЎДЌka je oblГ­benГЎ klasika v srpnu, kdy rostou houby. Pokud si vЕЎak houby chytЕ™e nasuЕЎГ­te, mЕЇЕѕete si tuto dokonalou smetanovou omГЎДЌku dopЕ™ГЎvat celoroДЌnД›. Opravdu se houby vyplatГ­ suЕЎit, pЕ™evaЕ™enГ© a zmraЕѕenГ© nemajГ­ takovou dokonalou vЕЇni a chuЕҐ, kterГЎ dД›lГЎ houbovou omГЎДЌku opravdicky houbovou.

KdyЕѕ jsem se rozhodla vylouДЌit ЕѕivoДЌiЕЎnГ© produkty ze svГ©ho jГ­delnГ­ДЌku, straЕЎnД› jsem se bГЎla, Еѕe nebudu moct nahradit smetanu, ale nenГ­ tomu tak. Dokonale mi ji nahrazuje sГіjovГЎ smetana od Alpro. VГ­m sice, Еѕe to nenГ­ sloЕѕenГ­m ГєplnД› ideГЎlka, ale nedГЎ se nic dД›lat, ЕѕГЎdnГЎ jinГЎ alternativa smetany mi prostД› nechutnГЎ. В Ale Vy samozЕ™ejmД› zvolte tu, kterГЎ VГЎm vyhovuje jak sloЕѕenГ­m, tak chutГ­. В

MilovanГЎ koprovka vegansky se ЕЎЕҐouchaДЌkama

veganskГЅ recept

To co mi na rostlinné stravě fakt moc chybí, jsou smetanové omáčky. Osobně mi vždycky stačily jen brambory na jakýkoliv způsob – jen tak vařené, šťouchačky nebo pečené a smetanová omáčka a byla jsem šťastná. Ani vajíčko nebo maso jsem už nepotřebovala.

Jenže! Nevím proč, ale rostlinné alternativy smetany jsou dost chabé a řekněme si to upřímně, chuťově fakt nedobré. Existuje však jedna výjimka, a to smetana od Alpra. Já vím, já vím, složení není vůbec ideální, ale použít ji jednou za čas snad není žádný hřích. Alespoň já si to dokážu omluvit, protože omáčka z této „smetany“ je fakt skvělá! A fakt nepoznáte rozdíl.   Jo a je to fakt hodně hodně jednoduché na přípravu.

GulГЎЕЎovГЎ polГ©vka z hlГ­vy

bezlepkovГЅ recept, vegan

Z klasické české kuchyně toho moc nemusím. Jasně, svíčkovou má prostě rád každý, ale ostatní tradiční recepty jsou na mě dost těžké. Jedinou výjimkou je guláš či gulášová polévka. Mám prostě ráda „červené“ paprikové omáčky. Pokud však člověk přestane jíst živočišné produkty, je celkem dost těžké uvařit guláš či gulášovou polévku tak, aby chutnala skoro stejně jako ta „pravá“ z masa.

Tento problГ©m vЕЎak vyЕ™eЕЎila jedna surovina, kterou jsem pouЕѕila, a to bylo uzenГ© pivo. Bude pro VГЎs moЕѕnГЎ sloЕѕitД›jЕЎГ­ k sehnГЎnГ­, tak mГ­sto toho pouЕѕijte buДЏ uzenou sЕЇl, nebo uzenou papriku.В UrДЌitД› vЕЎak recept vyzkouЕЎejte, protoЕѕe stojГ­ za to a tato hlГ­vovГЎ polГ©vka je fakt dost dobrГЎ!

VeganskГЅ ДЌokolГЎdovГЅ dort s borЕЇvkami

veganskГЅ recept

Kdo by nemiloval В dezerty, a kdyЕѕ jsou ke vЕЎemu jeЕЎtД› ДЌokolГЎdovГ©, chuЕҐ na nД› je jeЕЎtД› vД›tЕЎГ­. В ДЊokolГЎdovГЅm dortem prostД› nikdy nezklamete, navГ­c, kdyЕѕ jej pЕ™ipravГ­te ze surovin jako je kokosovГЅ olej, kokosovГ© mlГ©ko, vysokoprocentnГ­ ДЌokolГЎda, banГЎny a javorovГЅ sirup, mЕЇЕѕete si bГЅt jistГ­, Еѕe zdravД›jЕЎГ­ dort snad neexistuje. В

Kroupoto s ДЌervenou Е™epou a kozГ­m sГЅrem

Pomalu, ale jistě  se ze mě stává  vegetarián. Vegetariánství jsem se velmi dlouho  bránila.  Pořád jsem si říkala, že  maso se prostě musí jíst  a že bez masa  nebudu mít dostatek kvalitních bílkovin…  Čím dál víc mě však přecházela chuť na živočišné produkty. V létě jsem naprosto  přirozeně vyřadila tekuté mléčné výrobky  typu  jogurt,  mléko  či  kefír. Prostě jsem na to už neměla chuť. Léto však skončilo a mně se chuť na zakysané mléčné výrobky  nevrátila, ba naopak jsem začala mít  problém s masem…

K rostoucí nechuti k masu se pak přidaly i  etické důvody. Najednou jsem si  pod každým kouskem masa  začala představovat to dané  zvíře. A tak postupně docházelo k tomu, že jsem maso a ryby jedla  méně a méně  a kdykoliv se teď rozhodnu pro kousek masa, ať už kuřecího či rybího,  jezení těchto potravin mi nedělá vůbec dobře.  Nejsem  z toho absolutně  šťastná. Dokonce  dochází i k tomu, že mi maso začíná  smrdět…

Díky studiu výživy člověka , kdy jsem se učila o  výživě dle krevních skupin, jsem se usvědčila v tom, že  pro moji krevní skupinu nejsou maso ani mléčné produkty vhodné. A tak teď jím převážně vegetariánsky, ačkoliv sem tam maso ochutnám, především když jsem někde na návštěvě a nechci dělat problémy.  Nicméně věřím, že časem maso vyloučím úplně a budu se ubírat vegetariánsky či dokonce vegansky. Vyloučení masa s sebou nese však potíže –  člověk musí 2x více sledovat, co jí a kolik toho jí. S tím mi pomáhají  kalorické tabulky. Zjišťuji díky nim, zda do těla dostávám správný poměr všech živin a je moc fajn pocit, když víte, že  maso je nahraditelné!

Dnes pro VГЎs tedy mГЎm jeden В moc dobrГЅ a jednoduchГЅ vegetariГЎnskГЅ recept В na В kroupoto s ДЌervenou Е™epou a kozГ­m sГЅrem.

Řepa po burgundsku

veganskГЅ recept

S lednem si mnoho z nás dává nějaké předsevzetí. Že bude méně pít alkohol, že zhubne, že začne cvičit, že bude číst více knížek nebo třeba, že bude jíst zdravější jídla.

Pokud se VГЎs nД›jakГЅm zpЕЇsobem tГЅkГЎ poslednГ­ pЕ™edsevzetГ­, В drЕѕГ­m VГЎm palce a jsem za VГЎs rГЎda! A protoЕѕe takovГ© rozhodnutГ­В chci podpoЕ™it, mГЎm pro VГЎsВ recept! Recept naВ veganskГ© super jГ­dlo, a tГ­m jeВ Е™epa po burgundsku!

VД›Е™te nebo ne, ale je toВ perfektnГ­ jГ­dlo, kterГ© se hodГ­ proВ chladivГ© zimnГ­ dnyВ a takГ© jako pЕ™Г­jemnГ©odlehДЌenГ­ jГ­delnГ­ДЌku.

AvokГЎdovo-pomeranДЌovГЎ salsa s poЕ™ГЎdnou dГЎvkou chili

Tak se mi zdГЎ, Еѕe si z nГЎs poДЌasГ­ dД›lГЎ legraci. ChvГ­li je teplo, pak zas zima. No a s tД›mito zmД›nami samozЕ™ejmД› souvisГ­ i rЕЇznГЎ nachlazenГ­, virГіzy, bolesti v krku, rГЅmiДЌka a podobnГ© nepЕ™Г­jemnГ© zГЎleЕѕitosti.В

No a nГЎm doma se to prostД› nevyhlo. Pokud vЕЎak cГ­tГ­m, Еѕe je to „pouhé“ nachlazenГ­,В snaЕѕГ­m se jej lГ©ДЌitpЕ™Г­rodnГ­ cestou. To znamenГЎ, Еѕe pЕ™ipravujiВ zГЎzvorovГ© a bylinkovГ© ДЌajeВ a do vЕЎech jГ­del dГЎvГЎmВ poЕ™ГЎdnou dГЎvku chilli, ale iВ ДЌesneku. Na co do sebe cpГЎt chemii, kdyЕѕ to nenГ­ potЕ™eba.В

Tento recept je super nejen, kdyЕѕ jste nemocnГ­, ale takГ© jakoВ snГ­danД›, svaДЌina ДЌi veДЌeЕ™e nebo jako pohoЕЎtД›nГ­ pro nГЎvЕЎtД›vy. TakЕѕe pokud jeЕЎtД› nevГ­te, co tentokrГЎt pЕ™ipravit jakoВ silvestrovskГ© pohoЕЎtД›nГ­, co tЕ™eba prГЎvД› tuto salsu?В

PeДЌenГ© kuЕ™ecГ­ prso s dГЅЕ€ovou omГЎДЌkou a tД›stovinami

Podzim je v plné parádě a s tím souvisí sezóna dýní. No a já dýně miluju, především Hokkaido, ale to o mě asi už moc dobře víte. Nicméně nejsem takový dýňomilec, že by mi chutnalo všechno v čem je dýně… Právě že ne. Když jsem třeba zkoušela dýňové muffiny ve slané variantě, dopadlo to prostě katastrofálně…

Za mД› je prostД› nejlepЕЎГ­ dГЅЕ€ovГЅ krГ©m. Ale nedГЎvno jsem pЕ™iЕЎla i na to, ЕѕeВ dГЅЕ€ovГЎ omГЎДЌkaВ je takyВ boЕѕГ­! A moЕѕnГЎ jeЕЎtД› vГ­c neЕѕ polГ©vka.В DГ­kyВ peДЌenГ©mu ДЌesnekuВ aВ kuЕ™ecГ­mu vГЅvaruВ dostane omГЎДЌka tuВ sprГЎvnoujemnou chuЕҐ! K tomu vЕЎemu, spojenГ­ sВ tД›stovinamiВ je naprostoВ dokonalГ©! ZkrГЎtka a dobЕ™e se tohoto jГ­dlapЕ™ecpete, protoЕѕeВ nebudete moct pЕ™estat.В AlespoЕ€ jГЎ nemohla.

ZdravГ© veganskГ© brownies ze sladkГЅch brambor

veganskГЅ recept

Brownies! Za normГЎlnГ­ch okolnostГ­ je to skvД›lГЎ, delikГЎtnГ­ zГЎleЕѕitost plnГЎ ДЌokolГЎdy, vajec, mГЎsla a mouky. No jo, ale co kdyЕѕ zaznamenГЎte, Еѕe se VaЕЎe bЕ™Г­ЕЎko, kterГ© bylo kdysГ­ krГЎsnД› plochГ© nabГЅvГЎ kulatД›jЕЎГ­ch a kulatД›jЕЎГ­ch rozmД›rů… MoЕѕnГЎ si jen povzdechnete a moЕѕnГЎ se s nГ­m pustГ­te do boje, stejnД› tak jako jГЎ.В

A tak jsem zaДЌala hledat zdravД›jЕЎГ­ recepty, kde nebude plno cukru ani mouky. No a tak jsem naЕЎla recept na toto zdravГ© brownies ze sladkГЅch brambor. Zprvu jsem byla docela rozpaДЌitГЎ, protoЕѕe jsem nevД›Е™ila tomu, Еѕe to bude fajn, nicmГ©nД› vГЅsledek mД› velmi mile pЕ™ekvapil a vД›Е™Г­m, Еѕe stejnД› tak pЕ™ekvapГ­ i VГЎs.

Jahodovo-rebarborovГЎ zmrzlina

KoneДЌnД› je lГ©to. PЕ™esnД› to obdobГ­ na kterГ© kaЕѕdГЅ rok nedoДЌkavД› ДЌekГЎm uЕѕ od ledna.В NevГ­m jak VГЎm, ale mnД› se vД›tЕЎinou v horkГЅch dnech moc jГ­st nechce, a tak to dopadne, Еѕe se vД›tЕЎinou najГ­m aЕѕ veДЌer (vГ­m, Еѕe je to ЕЎpatnД› a vГЅЕѕivovГЅ poradce by mД› rozhodnД› nepochvГЎlil! :-D). TudГ­Еѕ, pokud chci jГ­st, tak mГЎm chuЕҐ jenom na zmrzlinu.

Tato jahodovo-rebarborovГЎ zmrzlina nebo spГ­ЕЎ dЕ™eЕ€ je naprosto ГєЕѕasnГЎ, osvД›ЕѕujГ­cГ­, jemnД› kyselkavГЎ a to mi mooc chutnГЎ. Pokud si ji jeЕЎtД› zalijete javorovГЅm sirupem, budou se VГЎm dД›lat boule za uЕЎima, to mi vД›Е™te.

Zmrzlina/dЕ™eЕ€ je bezlepkovГЎ, bez laktГіzy, paleo a veganskГЎ a samozЕ™ejmД› je takГ© velmi zdravГЎ.В JeЕЎtД› vГЎhГЎte?

Vafle se slanГЅm karamelem a fГ­ky

MГ© tД›lo nejspГ­ЕЎ v nemoci postrГЎdГЎ cukr. Jinak si nedokГЎЕѕu vysvД›tlit to, Еѕe kaЕѕdГЅ den potЕ™ebuju spoЕ™ГЎdat nД›co sladkГ©ho. ДЊokolГЎdy za tenhle tГЅden jsem uЕѕ snД›dla tolik, ale moje tД›lo stГЎle volalo po nД›ДЌem sladkГ©m. A tak jsem mu dnes dopЕ™ГЎla opravdovou nГЎloЕѕ cukru. A svД›tД› div se, na sladkГ© chuЕҐ uЕѕ nemГЎm. В NicmГ©nД› jsem VГЎm chtД›la sdД›lit, Еѕe vafle jsou jednГ­m z tД›ch nejjednoduЕЎЕЎГ­ch dezertЕЇ, kterГ© zvlГЎdne pЕ™ipravit opravdu kaЕѕdГЅ. NavГ­c vypadajГ­ dost efektnД›, kdyЕѕ se hezky naservГ­rujГ­ a hlavnД› jsou hroznД› dobrГ©! В Jsou ideГЎlnГ­ tЕ™eba na snГ­dani, kdyЕѕ mГЎte po rГЎnu chuЕҐ na nД›co sladkГ©ho a zrovna nemГЎte nic napeДЌenГ©ho. StaДЌГ­ pГЎr surovin (kterГ© mГЎ tГ©mД›Е™ kaЕѕdГЅ stГЎle doma) a dobrota je na svД›tД›.

Makovo-tvarohovГ© noky s jahodovou omГЎДЌkou

6. června se uskuteční již 15. AVON pochod proti rakovině prsu. K této akci také vzniklo speciální růžové víno – Cuvée Naděje. Toto Cuvée tvoří odrůdy Zweigeltrebe, Svatovavřinecké a Frankovka, bylo vyrobeno v Zarazickém vinařství a můžete jej koupit v síti farmářských prodejen Náš Grunt. Koupí tohoto vína navíc přispějete 50 korun na boj proti rakovině prsu. A právě Náš Grunt mě požádal o vymyšlení „růžového menu“, které by ladilo s tímto vínem.

Е ЕҐavnatГЅ pomeranДЌovГЅ kolГЎДЌ

LГ©to se nГЎm blГ­ЕѕГ­ a pokud uЕѕ zaДЌГ­nГЎte trГЎvit veДЌery s pЕ™ГЎteli ДЌi s rodinou venku u grilu, moЕѕnГЎ pЕ™emГЅЕЎlГ­te, co pЕ™ipravit za dezert. V tomto krГЎsnГ©m poДЌasГ­ uЕѕ to chce nД›coВ ЕЎЕҐavnatГ©ho, vlГЎДЌnГ©ho, osvД›ЕѕujГ­cГ­ho В a zГЎroveЕ€ sladkГ©ho . PrГЎvД› takovГЅ je tento pomeranДЌovГЅ kolГЎДЌ, kterГЅ je zГЎroveЕ€В bezlepkovГЅ

DomГЎcГ­ rustikГЎlnГ­ bageta

JiЕѕ dГЎvno jsem dospД›la k zГЎvД›ru, Еѕe pokud si nД›kdy dГЎm peДЌivo, tak buДЏ jen opravdu kvalitnГ­ nebo domГЎcГ­. UpГ©ct si doma vlastnГ­ peДЌivo nepotЕ™ebuje mnoho schopnostГ­ a umu, nicmГ©nД› je to trochu ДЌasovД› nГЎroДЌnД›jЕЎГ­. Ale ten vГЅsledek! Ten vГЎЕѕnД› stojГ­ za to! Jinou bagetu neЕѕ tu domГЎcГ­ uЕѕ nebudete chtГ­t jГ­st.

SlanГЅ kolГЎДЌ s ДЌesnekovГЅm tvarohem, ЕЎunkou, Еѕampiony a tymiГЎnem

Moc dobře to určitě všichni znáte. Má k Vám přijít návštěva a musíte vymyslet, čím ji pohostíte. Chlebíčky jsou sice fajn, ale přece jen už je to klasika, která nikoho neohromí. Šneci z listového těsta nebo pizza závin, slané rohlíčky, slané muffiny… To všechno už je ohrané.

SlanГЅ kolГЎДЌ s tuЕ€ГЎkem, ДЌervenou cibulГ­, bylinkami a crГЁme fraГ®che

Moc dobře to určitě všichni znáte. Má k Vám přijít návštěva a musíte vymyslet, čím ji pohostíte. Chlebíčky jsou sice fajn, ale přece jen už je to klasika, která nikoho neohromí. Šneci z listového těsta nebo pizza závin, slané rohlíčky, slané muffiny… To všechno už je ohrané.

TrhanГ© vepЕ™ovГ© s kvД›tГЎkovo-parmazГЎnovou kaЕЎГ­

Jak uЕѕ jste mohli vidД›t v nД›kolika pЕ™edchozГ­ch pЕ™Г­spД›vcГ­ch, docela mД› zaДЌalo bavit vymГЅЕЎlenГ­ paleo a primal receptЕЇ. A je takГ© pravda, Еѕe ve svГ© stravД› nД›kdy velmi rГЎda vynechГЎm lepek, neboЕҐ je lepku dnes vЕЎude plno a dostГЎvГЎm ho do sebe v peДЌivu vГ­c neЕѕ dost. Ale takГ© je pravda, Еѕe peДЌiva se asi jen tak nevzdГЎm, takЕѕe je potЕ™eba si obДЌas dГЎt od lepku pokoj.В

PolГ©vka z medvД›dГ­ho ДЌesneku s mandlovГЅmi plГЎtky

Medvědí česnek je sezónní záležitostí, což nejspíš všichni moc dobře víte, takže je fajn užít si toto období. Přijde mi, že se teď roztrhl pytel s recepty na pesto z medvědího česneku, takže já přicházím s polévkou. Ani však ta není žádnou novinkou. S medvědím česnekem nicméně můžete nakládat dle Vaší chuti. Můžete z něj dělat špenát, přidat jej do pomazánky, do míchaných vajíček, do salátů… Opravdu dle libosti.

DomГЎcГ­ tД›stoviny s houbovГЅm ragГє, medvД›dГ­m ДЌesnekem a zastЕ™enГЅm vejcem

vegetariГЎnskГЅ recept

SezГіna medvД›dГ­ho ДЌesneku uЕѕ je tady! MedvД›dГ­ ДЌesnek mГЎm moc rГЎda, a uЕѕГ­vГЎm si ho jak jen vЕЇbec je to moЕѕnГ©. MedvД›dГ­ ДЌesnek je super, mЕЇЕѕete ho pЕ™idГЎvat do veЕЎkerГ©ho jГ­dla. Je vhodnГЅ do pomazГЎnek, polГ©vek, hlavnГ­ch jГ­del i salГЎtЕЇ. MГЎ prostД› vЕЎestrannГ© vyuЕѕitГ­. JГЎ, protoЕѕe miluji houby, smetanovГ© omГЎДЌky a tД›stoviny jsem medvД›dГ­ ДЌesnek pouЕѕila prГЎvД› do houbovГ©ho ragГє, ke kterГ©mu jsem udД›lala domГЎcГ­ tД›stoviny a k tomu vЕЎemu jsem se jeЕЎtД› pokusila o zastЕ™enГ© vejce, jehoЕѕ pЕ™Г­prava je pro mД› stГЎle velkou zГЎhadou.

SnovГЅ kokosovГЅ cake

bezlepkovГЅ recept

Konečně to s tím počasím vypadá nadějně! Sluníčko svítí a já mám více energie. Abych však měla ještě více energie, tak musím doplňovat i kalorie. A pokud nechci v létě vypadat jako slon, doplňuji „zdravé“ kalorie. Tedy takové, které mému tělu dodávají potřebné látky a nikde se zbytečně neukládají.

JehnД›ДЌГ­ kolГ­nko peДЌenГ© na Е™apГ­katГ©m celeru a rЕЇЕѕovГ©m vГ­nД›

JehnД›ДЌГ­ maso je jedno z tД›ch nejkvalitnД›jЕЎГ­ch. NicmГ©nД› je pravda, Еѕe ne kaЕѕdГ©mu mЕЇЕѕe jehnД›ДЌГ­ chutnat. V mase jde totiЕѕ cГ­tit, Еѕe je prostД› jinГ©. Nebudu VГЎm lhГЎt, tento recept nepotlaДЌГ­ specifickou chuЕҐ jehnД›ДЌГ­ho, pokud byste si takovГЅ recept pЕ™ГЎli, doporuДЌujiВ tento .

KuЕ™ecГ­ rillettes s batГЎtovo-kokosovou kaЕЎГ­

Pokud hledáte „líný“ recept, teda takový, se kterým je málo práce, tak jeden pro Vás mám. Občas se mi nechce stát hodinu u plotny, a proto si vymýšlím takzvané líné recepty. Tedy takové, které se šoupnou do trouby na několik hodin a pak vznikne dokonalé jídlo. Jedním z takových receptů je kuřecí rillettes s batátovo-kokosovou kaší.

JemnГЎ jarnГ­ pГіrkovГЎ polГ©vka s uzenГЅm lososovitГЅm pstruhem

Už týden je jaro a počasí na to dneska teda vůbec nevypadá. Tak si jej vykouzlete alespoň na talíři. Stačí Vám k tomu opravdu málo – pórek, brambory, vývar, smetana, sůl, pepř a uzený lososovitý pstruh. Polévka je chuťově velmi jemná a s plátky uzené ryby se to krásně doplňuje. Polévky většinou nezahušťuji moukou, takže ani v této mouka není. Tudíž je vhodná pro bezlepkáře a primaláky.

Recept bych rГЎda vД›novala svГ©mu bratrovi, protoЕѕe po mД› uЕѕ nД›kolikrГЎt chtД›l recept na pГіrkovou polГ©vku. TakЕѕe MarЕҐas, tady to mГЎЕЎ ДЌernГ© na bГ­lГ©m a doufГЎm, Еѕe Ti bude chutnat!В

MakovГЅ primal dort

Za tento recept mД› budete milovat!В Ne, nenГ­ to nadsГЎzka.В Tento dort je totiЕѕ zdravГЅ dort!В Je bez mouky a bez cukru, takЕѕe jej mohou bezlepkГЎЕ™i, dietГЎЕ™i, primalГЎci, dД›ti a vЕЇbec vЕЎichni! NД›jak mД› ty zdravГ© dezerty zaДЌaly bavit (asi protoЕѕe jsem dezertoЕѕrout!). Nejen zdravГ©, ale pЕ™edevЕЎГ­m bezlepkovГ© recepty mД› teДЏ hodnД› bavГ­. AДЌkoliv nemГЎm s moukou ЕѕГЎdnГЅ osobnГ­ problГ©m, proДЌ bych si ji mД›la cpГЎt do jГ­delnГ­ДЌku, kdyЕѕ to jde tak krГЎsnД› i bez nГ­.

Dort je ГєЕѕasnГЅ, je hroznД› moc makovГЅ, samozЕ™ejmД› sladkГЅ, ale zase tak akorГЎt a pokud ho nechГЎte pЕ™es noc uleЕѕet v lednici, bude i krГЎsnД› vlГЎДЌnГЅ. JeЕЎtД› nД›kdo pochybuje o tom, Еѕe by si jej doma upekl?

BanГЎnovГЅ paleo cake s ДЌokolГЎdou a pekanovГЅmi oЕ™echy

Paleo – v dnešní době stále více populární životní styl mnoha lidí, nejen v Česku, ale především ve světě. Nechci se tu pouštět do vysvětlování, proč je paleo fajn nebo proč fajn není. Jedno však vím jistě, mě paleo baví. Nemusíte však být zastánci palea, abyste si mohli připravit tento dort. Neobsahuje mouku, mléčné výrobky, skoro ani cukr. Je tedy vhodný jak pro lidi s intolerancí laktózy, bezlepkáře, příznivce palea, ale také pro děti a všechny ty, které baví zdravý životní styl.

Korpus dortu je sloЕѕen pouze z 80% ДЌokolГЎdy a vajec a vД›Е™te mi, absolutnД› nepoznГЎte, Еѕe v nД›m nenГ­ mouka. ChuЕҐovД› je dort sladkГЅ tak akorГЎt, sladkost totiЕѕ zpЕЇsobujГ­ pouze banГЎny. Jako zdravГЎ snГ­danД›, svaДЌina nebo tЕ™eba jako dezert ke kГЎvД› je tenhle banana cake naprosto ideГЎlnГ­.

JahodovГ© smoothie s kokosovГЅm mlГ©kem, mГЎtou a ЕЎmakounem

vaЕ™Г­me se ЕЎmakounem

JГЎ stГЎle vyhlГ­ЕѕГ­m jaro a ono ne a ne pЕ™ijГ­t. Jak si mГЎm jinak vysvД›tlit, Еѕe je dnes venku tak ЕЎkaredД›? Moc se tД›ЕЎГ­m na slunГ­ДЌko, protoЕѕe mД› neskuteДЌnД› nabГ­jГ­, kdyЕѕ je krГЎsnД› a sluneДЌno. MГЎm hned lepЕЎГ­ nГЎladu a vЕЎe mi jde lГ©pe od ruky. Ale v takovГ©m poДЌasГ­ jako je dnes, bych se nejradД›ji zahrabala pod peЕ™inu a celГЅ den prospala. Na takovГЅ flГЎkacГ­ den vЕЎak nemГЎm ДЌas, a tak jsem zvolila jinou ГєtД›chu a tou je prГЎvД› jahodovГ© smoothie s kokosovГЅm mlГ©kem a mГЎtou, kterГ© evokuje lГ©to. Je to jak skvД›lГЎ rychlГЎ snГ­danД›, tak i bezva svaДЌinka jak pro dospД›lГ©, tak i pro dД›ti.

JehnД›ДЌГ­ kГЅta peДЌenГЎ na ДЌesneku a majorГЎnce s paЕѕitkovou omГЎДЌkou

K VelikonocЕЇm prostД› patЕ™Г­ urДЌitГ© pokrmy, aЕҐ je to mazanec, berГЎnek nebo tЕ™eba velikonoДЌnГ­ nГЎdivka. Mezi velikonoДЌnГ­ pokrmy patЕ™Г­ takГ© jehnД›ДЌГ­ maso. V ДЊeskГ© republice nenГ­ jehnД›ДЌГ­ maso zas tak oblГ­benГ©, coЕѕ je velkГЎ ЕЎkoda, protoЕѕe jde o maso velmi kvalitnГ­. Mnoho lidГ­ se jehnД›ДЌГ­ho masa bojГ­, buДЏ nevГ­, jak jej pЕ™ipravit, nebo naopak se bojГ­ urДЌitГ© pachuti, kterГ© by maso mohlo mГ­t.В StaДЌГ­ vЕЎak dodrЕѕet urДЌitГ© postupy a jehnД›ДЌГ­ maso VГЎm zachutnГЎ, ba dokonce se stane jednГ­m z VaЕЎich nejoblГ­benД›jЕЎГ­ch jГ­del. KvalitnГ­ jehnД›ДЌГ­ maso seЕѕenete napЕ™Г­klad v prodejnГЎch NГЎЕЎ Grunt, stejnД› tak jako ДЌeskГЅ ДЌesnek, velmi chutnГ© brambory, farmГЎЕ™skГ© mГЎslo, poctivou zakysanou smetanu i hotovГЅ vГЅvar s pЕ™Г­hodnГЅm nГЎzvem KoneДЌnД› vГЅvar.

BezlepkovГ© vafle se ЕЎmakounem, Е™eckГЅm jogurtem, malinovГЅm dЕѕemem, mandlemi a chia semГ­nky

vaЕ™Г­me se ЕЎmakounem, bez lepku

Pokud máte rádi sladké, ale nechcete to s ním až tak přehánět, pak si udělejte tyhle vafle. Jsou z rýžové mouky, takže jsou bezlepkové, neobsahují moc cukru, ale i tak jsou výtečné. Vafle můžete stejně jako já ozdobit řeckým jogurtem a Vaším oblíbeným džemem, ale také můžete zvolit třeba zdravou „nutelu“ například Medoládu. V receptu se nedivte, že je mléko odměřeno na gramy, nemám odměrku, tak mléko opravdu odvažuji na váze.

ЕЅampionovГЎ pizza ze ЕЎpaldovГ© mouky se Е makounem

vaЕ™Г­me se ЕЎmakounem

Jak uЕѕ jsem psala v pЕ™edchozГ­m receptu, pizzu miluju. VД›tЕЎinou ji dД›lГЎm klasicky, z pЕЎeniДЌnГ© hladkГ© mouky typu 00 a nahoru vД›tЕЎinou dГЎvГЎm ЕЎunku, sГЅr, cibuli, Еѕampiony. NicmГ©nД› jsem z takovГ©ho pizzy vД›tЕЎinou pЕ™ejedenГЎ a unavenГЎ. TakЕѕe jsem se pokusila vymyslet zdravД›jЕЎГ­ variantu pizzy, kterГЎ by mД› tak nezacpala a musГ­m Е™Г­ct, Еѕe se mi to povedlo. Nejen, Еѕe je chuЕҐovД› moc dobrГЎ, ale je i lehce stravitelnГЎ. JГЎ sama snД›dla celou pizzu a cГ­tГ­m se ГєplnД› v pohodД›, takЕѕe je urДЌitД› vhodnГЎ jak pro lehДЌГ­ obД›d, tak k veДЌeЕ™i.

TД›sto na pizzu ze ЕЎpaldovГ© mouky

Miluju pizzu, stejnД› jako mnoho dalЕЎГ­ch italskГЅch jГ­del. VД›tЕЎinou ji dД›lГЎm z normГЎlnГ­ hladkГ© mouky typu 00, ale faktem je, Еѕe jsem z nГ­ vЕѕdycky straЕЎnД› pЕ™ecpanГЎ. No jenЕѕe co dД›lat, kdyЕѕ pizzu milujete a nedГЎvno jste si koupili ГєЕѕasnГЅВ plech/formu na peДЌenГ­ pizzy? Vymyslet si zdravД›jЕЎГ­ variantu. A tak vzniklo tД›sto na pizzu z mГ© velmi oblГ­benГ© ЕЎpaldovГ© mouky. Na vrch si pak mЕЇЕѕete hodit co chcete/mГЎte rГЎdi. To je na pizze to ГєЕѕasnГ©. MЕЇЕѕete jГ­ dД›lat poЕ™ГЎd a stГЎle jinak.В

MlГ©ДЌnГЎ skoЕ™icovГЎ rГЅЕѕe se Е makounem

ZnГЎte ЕЎmakouna? Е makoun je potravina vyrobenГЎ tepelnou Гєpravou vajeДЌnГ©ho bГ­lku. Neobsahuje cukr, tuk, lepek ani cholesterol a naopak obsahuje velkГ© mnoЕѕstvГ­ bГ­lkovin. Je tedy ideГЎlnГ­ pro ty, co hubnou, drЕѕГ­ si linii nebo aktivnД› sportujГ­. Е makouna naleznete tГ©mД›Е™ v kaЕѕdГ©m supermarketu, v prodejnГЎch zdravГ© vГЅЕѕivy a v nД›kterГЅch fitness centrech. Е makoun existuje v nД›kolika pЕ™Г­chutГ­ch – od neutrГЎlnГ­ chuti aЕѕ po brusinku a goji. JГЎ pro dneЕЎnГ­ recept zvolila prГЎvД› novou pЕ™Г­chuЕҐ ЕЎmakouna, ЕЎvestku se skoЕ™icГ­. MusГ­m Е™Г­ct, Еѕe tato mlГ©ДЌnГЎ rГЅЕѕe do mД› spadla bД›hem nД›kolika minut, protoЕѕe je prostД› ГєЕѕasnГЎ! 🙂 Oba dva druhy cukrЕЇ, kterГ© jsem do mlГ©ДЌnГ© rГЅЕѕe pouЕѕila koupГ­te napЕ™Г­klad v obchodД› NГЎЕЎ Grunt, stejnД› jako povidla, kterГ© jsou vyrobenГ© pouze ze ЕЎvestek a nenГ­ v nich obsaЕѕen cukr ani konzervanty.

Е penГЎtovГ© pesto

Se ЕЎpenГЎtem jsem nikdy nebojovala. UЕѕ odmala jsem ho mД›la rГЎda. Pokud teda nepoДЌГ­tГЎm ЕЎpenГЎtovou kejdu, co jsme dostГЎvali ve ЕЎkolnГ­ jГ­delnД›. Moje maminka nГЎm (mnД› a mГ©mu milovanГ©mu brГЎЕЎkovi) vaЕ™ila ЕЎpenГЎt docela ДЌasto. Pamatuji si, Еѕe jedna jejГ­ oblГ­benГЎ kombinace byla ЕЎpenГЎt se slanou palaДЌinkou a pГЎrkem (to jsem pГЎrky jeЕЎtД› jedla). A nebylo to tak ЕЎpatnГ©, jak to moЕѕnГЎ znГ­. ДЊastД›ji vЕЎak vaЕ™ila ЕЎpenГЎt jen tak s bramborem a vaЕ™enГЅm vajГ­ДЌkem. NicmГ©nД› bavГ­me se tu o protlaku ne o listovГ©m ЕЎpenГЎtu. Je to neskuteДЌnГ©, Еѕe ЕЎpenГЎtovГЅ protlak znajГ­ vЕЎichni, ale s listovГЅm ЕЎpenГЎtem se tЕ™eba nД›kteЕ™Г­ jeЕЎtД› nesetkali. Moje babiДЌka ochutnala listovГЅ ЕЎpenГЎt poprvГ© aЕѕ minulГ© lГ©to, kdy jsem jГ­ ho pЕ™ipravila s lososem.

KrГ©movГЎ zeleninovГЎ polГ©vka

UrДЌitД› vЕЎichni znГЎte to nejpravdivД›jЕЎГ­ z pravdivГЅch tvrzenГ­, Еѕe polГ©vka je grunt. To, Еѕe polГ©vka je grunt pro mД› platГ­ a vЕѕdycky platilo! Pouze u polГ©vek ve ЕЎkolnГ­ch jГ­delnГЎch a v horЕЎГ­ch restauraДЌnГ­ch zaЕ™Г­zenГ­ch jsem si tГ­m nebyla jistГЎ. JГЎ polГ©vky miluji! MusГ­ bГЅt samozЕ™ejmД› dobЕ™e a poctivД› uvaЕ™enГЎ, nejlГ©pe bez ochucovadel a magickГЅch kostiДЌek. MГЎm rГЎda jak vГЅvary, tak hustГ© polГ©vky. PrГЎvД› hustГ© polГ©vky jsou pro mne plnohodnotnГЅm jГ­dlem. S kouskem peДЌiva je obД›d nebo veДЌeЕ™e na stole.

KalamГЎry na ДЌesneku se smetanou

Tak a zaДЌal nГЎm uЕѕ opravdovГЅ podzim. Venku je nevlГ­dno. Doslova je tam ЕЎkaredД› a zima. JГЎ podzim nemГЎm vЕЇbec rГЎda, je pochmourno a ДЌlovД›k z toho chytГЎ jen deprese.

A prГЎvД› proto se snaЕѕГ­m pЕ™iblГ­Еѕit si, alespoЕ€ jГ­dlem, krГЎsnД›jЕЎГ­ roДЌnГ­ obdobГ­ a tГ­m je lГ©to. Nikdy jsem nemД›la problГ©m s jedenГ­m ryb, nicmГ©nД› s moЕ™skГЅmi plody to bylo sloЕѕitД›jЕЎГ­. Jako malГЎ jsem na dovolenГ© v Chorvatsku ochutnala jak chobotnicovГЅ salГЎt, tak muЕЎle, ale ani jedno mД› rozhodnД› neuchvГЎtilo.

JГЎhelnГ­k s tuЕ€ГЎkem, suЕЎenГЅmi rajДЌaty a bazalkou

Asi mД›sГ­c zpГЎtky jsem koupila balГ­ДЌek jГЎhel a celГЅ mД›sГ­c jsem nevД›dД›la co s nimi. Pak jsem se dГ­vala na recepty poЕ™adu HerbГЎЕ™, kterГЅ znovu bД›ЕѕГ­ na ДЊT1 a byl tam recept na sladkГЅ jahelnГ­k.

PolГ©vka z dГЅnД› hokkaido s chilli, kokosovГЅm mlГ©kem a zГЎzvorem

VeЕ™ejnД› se pЕ™iznГЎvГЎm, jsem hokkaidomaniak! 😀 VЕѕdy kdyЕѕ se mД› nД›kdo zeptal, jakГ© je mГ© oblГ­benГ© jГ­dlo, nebyla jsem schopnГЎ mu odpovД›dД›t, protoЕѕe jsem si myslela, Еѕe neexistuje pouze jedinГ© jГ­dlo, kterГ© by pЕ™evaЕѕovalo nad tД›ma ostatnГ­ma. TeДЏ uЕѕ vЕЎak vГ­m, Еѕe mГЅm nejoblГ­benД›jЕЎГ­m jГ­dlem je polГ©vka z dГЅnД› hokkaido!В

ДЊesnekovГЎ pomazГЎnka s bylinkami

vegetariГЎnskГЅ recept

Pokud milujete ДЌesnek, bylinky a tvaroh, tak budete z tГ©to pomazГЎnky nadЕЎenГ­! Je hotovГЎ za pГЎr minut, a pokud mГЎte kvalitnГ­ ingredience (nejlГ©pe z vlastnГ­ zahrГЎdky), tak vГЎs pЕ™Г­jemnД› pЕ™ekvapГ­!В

LetnГ­ kuskusovГЅ salГЎtek s oЕ™Г­ЕЎkovГЅm tofu a feta sГЅrem

Pomalu zaДЌГ­nГЎ lГ©to a poДЌasГ­ tomu tedy velmi nasvД›dДЌuje. NevГ­m jak vГЎm, ale mnД› se v horkГ©m poДЌasГ­ nechce vЕЇbec vaЕ™it. TakЕѕe kdyЕѕ uЕѕ si nД›co k jГ­dlu pЕ™ichystat musГ­m, snaЕѕГ­m se aby to bylo rychle pЕ™ipravitelnГ©, lehkГ© a osvД›ЕѕujГ­cГ­.

NepeДЌenГЅ meruЕ€kovГЅ kolГЎДЌ

SezГіna merunД›k jiЕѕ nastala! Pokud vГЎs uЕѕ nebavГ­ peДЌenГ© meruЕ€kovГ© kolГЎДЌe nebo meruЕ€kovГ© knedlГ­ky, zkuste rozhodnД› tento recept! Je nepeДЌenГЅ, opravdu velmi jednoduchГЅ a jeho chuЕҐ je dokonalГЎ.

MrkvovГЎ pomazГЎnka

vegetariГЎnskГЅ recept

U nГЎs doma mГЎme pomazГЎnky velmi rГЎdi. BohuЕѕel nejsem v tГ©to oblasti nijak moc kreativnГ­, tudГ­Еѕ se u nГЎs opakujГ­ stГЎle ty samГ© osvД›dДЌenГ© recepty na pomazГЎnky, nejДЌastД›ji rybiДЌkovГЎ a hermelГ­novГЎ.

Filet z lososovitГ©ho pstruha s tomatovou omГЎДЌkou

Pokud vГЎs nebavГ­ trГЎvit u plotny hromadu ДЌasu, avЕЎak chcete uvaЕ™it nД›co moc dobrГ©ho na obД›d ДЌi veДЌeЕ™i, pak vД›zte, Еѕe tento recept je pro vГЎs ideГЎlnГ­. Za 20 minut mГЎte jГ­dlo na stole.

Е kvarkovГЎ pomazГЎnka

Vzhledem k tomu, Еѕe jsem zde minule dГЎvala recept na domГЎcГ­ peДЌivo, tak dnes pЕ™ichГЎzГ­m s receptem na opravdu vГЅbornou ЕЎkvarkovou pomazГЎnku. DГ­ky tomu, Еѕe je v nГ­ jablko, je velmi jemnГЎ.

TvarЕЇЕѕkovГЎ pomazГЎnka

vegetariГЎnskГЅ recept

Mohlo by se zdГЎt, Еѕe tvarЕЇЕѕkovГЎ pomazГЎnka je jen pro pravГ© muЕѕe, ale jГЎ si myslГ­m, Еѕe tГ­mto receptem potД›ЕЎГ­m i mnoho Еѕen! JГЎ osobnД› miluji tvarЕЇЕѕky! Nejen, Еѕe jsou dietnГ­, ale takГ© jsou neskuteДЌnД› dobrГ©! A jeЕЎtД› vД›tЕЎГ­ grГЎdy majГ­, kdyЕѕ je naloЕѕГ­te. Tento recept na pomazГЎnku z tvarЕЇЕѕkЕЇ je jinГЅ prГЎvД› v tom, Еѕe tvarЕЇЕѕky se musГ­ naloЕѕit alespoЕ€ na pД›t dnГ­ dopЕ™edu. Ale to ДЌekГЎnГ­ se ve finГЎle opravdu vyplatГ­!

PlatГЅz s kapary a hrachovou kaЕЎГ­

NevГ­m jak vy, ale jГЎ mГЎm tendenci pЕ™ipravovat poЕ™ГЎd ty samГ© druhy ryb. TakЕѕe to byl poЕ™ГЎd losos a sumeДЌek africkГЅ, obДЌas (velmi mГЎlo!) mГЎslovГЎ ryba, tilГЎpie, tuЕ€ГЎk a meДЌoun. No a tak jsem si Е™ekla, Еѕe musГ­mВ zkusit nД›co novГ©ho.В

ChЕ™estovГ© risotto

NД›kdy staДЌГ­ nД›kolik kvalitnГ­ch surovin, abyste mohli vytvoЕ™it delikГЎtnГ­ obД›d. SezГіna chЕ™estu pomalu konДЌГ­, takЕѕe si ho jeЕЎtД› poЕ™ГЎdnД› uЕѕijte!В

DomГЎcГ­ peДЌivo

NeznГЎm ДЌlovД›ka, kterГЅ by jednou za ДЌas odolal ДЌerstvГ©mu peДЌivu. BohuЕѕel v obchodech najdete peДЌivo, kterГ© v sobД› vД›tЕЎinou kvЕЇli delЕЎГ­ trvanlivosti obsahuje spoustu pЕ™idanГЅch lГЎtek, konzervanty, Г©ДЌka. UdД›lat domГЎcГ­ peДЌivo nenГ­ vЕЇbec tД›ЕѕkГ©, je to levnД›jЕЎГ­! a navГ­c ta vЕЇnД›, kterГЎ provonГ­ celГЅ byt. В

MaДЏarskГЅ gulГЎЕЎ

SeriГЎl o receptech na gulГЎЕЎ pokraДЌuje tГ­mto maДЏarskГЅm! Ti, kteЕ™Г­ si myslГ­, Еѕe gulГЎЕЎ je hroznД› moc kalorickГ© jГ­dlo jsou vedle. Ne vЕѕdy musГ­ bГЅt gulГЎЕЎ plnГЅ tuku a mouky, aby byl skvД›lГЅ!

Smetanovo-kakaovГЅ nepeДЌenГЅ dort

HledГЎte dezert, kterГЅ se dГЎ zvlГЎdnout rychle, nenГ­ nГЎroДЌnГЅ a pЕ™esto chutnГЎ dokonale? Tak prГЎvД› teДЏ mЕЇЕѕete jГЎsat, protoЕѕe tohle je pЕ™esnД› recept, kterГЅ jste hledali!

Losos s bramborovou kaЕЎГ­ a smetanou

Vzhledem k tomu, Еѕe losos je nejoblГ­benД›jЕЎГ­ ryba u nГЎs v ДЊesku, tak si myslГ­m, Еѕe variacГ­ a receptЕЇ na nД›j nenГ­ nikdy dost. Tento recept je zaloЕѕen na jednoduchosti a pЕ™irozenГ© chuti vЕЎech surovin.

BezlepkovГ© tД›stoviny s brokolicГ­ a schwarzwaldskou ЕЎunkou

bezlepkovГЅ recept

Tyhle tД›stoviny vznikly jako nГЎhoda, protoЕѕe jsem je ukuchtila z toho, co bylo prГЎvД› doma.В

ReceptЕЇ na tuto polГ©vku je nespoДЌet. KaЕѕdГЅ ji dД›lГЎ trochu jinak a kaЕѕdГЅ si myslГ­, Еѕe ta jeho zelЕ€aДЌka je ta nejlepЕЎГ­.

KrГ©m karamel

MusГ­m se pЕ™iznat, Еѕe tento dezert lГ©pe vypadГЎ, neЕѕ chutnГЎ.В

Chilli krevety s citronovou trГЎvou a zГЎzvorem

Miluji ryby a vЕЎechny moЕѕnГ© moЕ™skГ© potvory.В

TvarohovГЅ kolГЎДЌ s brusinkami

Pokud mГЎte rГЎdi tvarohovГ© a vlГЎДЌnГ© dezerty, tak tenhle kolГЎДЌ je to pravГ©!В

CelozrnnГЅ kuskus s tempehem a brokolicГ­

PrvnГ­ jarnГ­ veganskГЅ recept, kterГЅ je hotovГЅ bД›hem deseti minut, je na svД›tД›!В

LososovГЅ tatarГЎДЌek

Pokud jste, stejnД› jako jГЎ, pЕ™es vГЎnoДЌnГ­ svГЎtky nedbali na linii, urДЌitД› ocenГ­te recept na lehkГЅ a zdravГЅ tatarГЎДЌek z lososa. IdeГЎlnГ­ jГ­dlo na lehkou veДЌeЕ™i, nebo vГЅbornГЅ tip na pohoЕЎtД›nГ­. =) VyzkouЕЎet ho mЕЇЕѕete jiЕѕ zГ­tra. =)

Rillettes je struДЌnД› Е™eДЌeno peДЌenГ© maso v sГЎdle.В

PolГ©vka ze ЕѕlutГ©ho hrachu

Pokud jste si mysleli, Еѕe si pЕ™eДЌtete recept na klasickou hrachovku, tak to se mГЅlГ­te.В

DГЅЕ€ovГЎ polГ©vka s peДЌenГЅm ДЌesnekem

vegetariГЎnskГЅ recept

NevГ­m jak vГЎm, ale mnД› toto sychravГ© podzimnГ­ poДЌasГ­ moc nesvД›dДЌГ­.В

VlaЕѕnГЅ tД›stovinovГЅ salГЎt s karamelizovanou cibulГ­ a nivou

Pokud nejste v kuchyni moc zdatnГ­ nebo nevlastnГ­te dobЕ™e vybavenou kuchyЕ€, nebo prostД› nechcete kupovat olivovГЅ olej a dalЕЎГ­ finanДЌnД› nГЎroДЌnД›jЕЎГ­ suroviny, tak prГЎvД› pro vГЎs je tento recept!В

Е ЕҐavnatГЎ peДЌenГЎ vepЕ™ovГЎ panenka

Dnes pЕ™idГЎvГЎm recept na vepЕ™ovou panenku, kterГЎ dГ­ky zpЕЇsobu pЕ™Г­pravy zЕЇstane nГЎdhernД› ЕЎЕҐavnatГЎ.В

Risotto con funghi

Houby patЕ™Г­ jak k pozdnГ­mu lГ©tu, tak i k podzimu.В

ДЊervenГЎ Е™epa se ztracenГЅm vejcem

vegetariГЎnskГЅ recept

ДЊervenГЎ Е™epa je velmi zdravГЎ, obsahuje spoustu vitamГ­nЕЇ.В

Cheesecake

PЕ™ichГЎzГ­ vГ­kend a s nГ­m i ДЌas na malГ© hЕ™Г­chy ve stravovГЎnГ­. =DВ

Bulgur s kuЕ™ecГ­mi kousky

OpД›t pЕ™idГЎvГЎm velmi jednoduchГЅ recept na pЕ™Г­pravu. SpojenГ­ bulguru, zeleniny a kuЕ™ecГ­ho masa je zdravou variantou obД›da ДЌi veДЌeЕ™e.В

ZapeДЌenГ© tД›stoviny s uzenГЅm masem

Dnes pЕ™idГЎvГЎm recept na velmi jednoduchГ©, ale vynikajГ­cГ­ jГ­dlo z tД›stovin.

KuЕ™ecГ­ prso se smetanou a Еѕampiony

KuЕ™ecГ­ masoВ se dГЎ dД›lat na mnoho zpЕЇsobЕЇ. JГЎ zvolila podzimnГ­ Гєpravu s Еѕampionovou omГЎДЌkou.В

Dnes pЕ™idГЎvГЎm recept na pЕ™ichГЎzejГ­cГ­ podzimnГ­ deprese. =) Tak si bez vГЅДЌitek obalte svГ© nervy. =)

Filet ze Sumce africkГ©ho s cuketovГЅmi placiДЌkami

Ryby by rozhodnД› mД›ly bГЅt souДЌГЎstГ­ zdravГ©ho a pestrГ©ho jГ­delnГ­ДЌku.В

PaЕЎtika z kuЕ™ecГ­ch jater s karamelizovanou cibulГ­

Tak pozor! Tohle je recept na mЕЇj “majstrЕЎtyk”!В

DomГЎcГ­ ЕЎpaldovГЅ chlГ©b

Miluji ДЌerstvГ© peДЌivo, hlavnД› po rГЎnu. BohuЕѕel, je tД›ЕѕkГ© dnes najГ­t kvalitnГ­ chlГ©b, kterГЅ by nechutnal tuctovД›. JГЎ boj za dobrГЅm chlebem uЕѕ vzdala a upekla si radД›ji svЕЇj. MГЎm moc rГЎda ЕЎpaldovou mouku, kterГЎ je zdravГЎ a neskuteДЌnД› chutnГЎ. Tento chlГ©b je naprosto jednoduchГЅ. I pЕ™es svou jednoduchost mГЎ ale dokonalou chuЕҐ. MЕЇЕѕete ho jГ­st jen samotnГЅ a nebudete se moct jej nabaЕѕit.

TvarohovГЎ bГЎbovka

TradiДЌnГ­ sladkГ© peДЌivo. DГЎ se jГ­st s ДЌajem, kГЎvou, kakaem, ale i jen tak.В

Leave a Reply