Zahrada života houbové obrany kvasinkové infekce (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Příznaky kvasinkové infekce u žen – klinické rysy

Kvasinkové infekce u žen je charakterizována přítomností několika klinických variant. Každý z nich má své vlastní charakteristiky klinického obrazu, což pomáhá při diferenciální diagnostice a diagnostiku. Příznaky kvasinkové infekce u žen hodnoceny při fyzické vyšetření. Podle stávající klasifikace rozlišuje akutní a chronické formy onemocnění. Chcete-li oddělit klinické formy měla být klasifikována kandidonositelstvo formulář.

To, co odlišuje různé možnosti drozd

Nejčastěji se v praxi potýkají s těžkými formami onemocnění. Epizody akutní vaginální kandidózy lézí v průběhu života se slaví téměř sedmdesáti pěti procent žen. Procento chronických forem, které se liší trvalý opakující se samozřejmě, je dvacet procent.

Každá z forem drozdů různých funkcí jejich klinickým obrazem. V akutní formě dominují příznaky akutního zánětlivého procesu s výrazným místními symptomů. Nejběžnější stížnost – A hojný výtok z pohlavního ústrojí. To se mění jejich barvu, texturu a vůni. Výběry mohou být filmy, hustá a krémová, šupinatá, v některých případech, vodnaté. To je rozmazaný kyselé vůni, která je specifická pro kvasinky. Nejtypičtější Místní symptomy jsou zarudnutí, otok, přítomnost léze na kůži a sliznice, které jsou doprovázené intenzivním pálení, svědění a poškrábání. V některých případech to může vést k poruchám nervového systému (nespavosti, neurózy).

Thrush, který se vyskytuje v chronické formy, vyznačující se tím, méně intenzivní příznaky a nižší výskyt lézí z genitálií. V této situaci, ovládaný vývoji týkajících se doby trvání nebo délky trvání onemocnění, tj atrofických procesů v tkáních. Onemocnění se vyskytuje s obdobím exacerbace a úhradu zánětlivého procesu, s frekvencí exacerbací může být až čtyřikrát ročně a více. Z klinických symptomů nemoci třeba poznamenat, přítomnost mizivou vaginální výtok Poševní výtok: normální, nebo nemoc? A nevyjádřeným zarudnutí, otok vulvy, pochvy.

Může nastat bez příznaků drozd

K dispozici je samostatná forma drozdů, který je charakterizován tím, že chybí případné reklamace nebo klinických symptomů. Tato forma se nazývá kandidonositelstvo. V tomto případě je diagnóza může být stanoven pouze na základě výsledků mikrobiologické studie. Spolehlivé indikace přítomnosti kvasinek je detekce malého množství kvasinek, jako hub (jejich nadějné formy) a nedostatek pseudomycelia. Pokud žena vykazuje známky nemoci, pak můžeme hovořit o přechodu kvasinek v symptomatické formě. K tomu dochází pod vlivem různých nepříznivých faktorů, vnější i vnitřní prostředí.

Je chybou domnívat se, že absence příznaků nevyžaduje antimykotické léčby. Na základě souhrnné studie by měla být zpracována tak, aby se zabránilo negativním dopadům nebo komplikace spojené s plísňovou infekcí Plísňové infekce: k prevenci a porážka , Věnujte zvláštní pozornost by měla být připsána na jmenování léčby v přípravě na intervenční nástroje (diagnostický kyretáž Škrábání – těžký a nebezpečný postup , Hysteroskopie Hysteroskopie – vyšetření dělohy uvnitř Chirurgická manipulace v oblasti děložního čípku), ale i v případě výskytu těhotenství.

Flukonazol pro léčbu afty:, jak rychle se zbavit houbové infekce

Flukonazol pro léčbu afty (vaginální kandidóza) je široce používán. Jedná se o velmi účinný lék pro léčbu akutní moučnivka dost na jedno použití přijímacího flukonazolu pro prevenci recidivy onemocnění, flukonazol je používán jednou za měsíc.

Příčiny a příznaky moučnivka Basic

Příčinou kandidóza genitálií Kandidóza genitálie: možné závažné komplikace (drozd) je kvasinka, jako houby rodu Candida, což je téměř vždy přítomen v genitální sliznice složené z podmíněně patogenní. Ale s normální imunitou, tento patogen může způsobit onemocnění v případě, že imunitní systém snižuje, houby rodu Candida začnou rychle množit a způsobit infekční zánět – kandidóza.

Hlavními příznaky kvasinkové infekce u žen Drozd u žen – význam problému jsou bílé cheesy nájezdy na sliznice pochvy a vulvy, stejné nebo laciný bílý výtok (bělidla) a těžkou svědění v oblasti genitálií.

V případě, že kvasinková infekce nezachází v čase, akutní infekční-zánětlivý proces přejde do chronické, který je mnohem horší ošetření. Pro léčbu droždí antimykotika a imunomodulátory.

Flukonazol – je vysoce účinný anti-houbové lék široké spektrum účinku, který je k dispozici v kapslích pro orální podávání a jako injekčního roztoku. Mechanismus účinku flukonazolu je spojen s potlačením působením enzymů houbových buněk, což vede k blokování syntézy sterolů potřebných pro buněčné membráně hub konstrukce. To porušil propustnosti buňky, jeho metabolismu a buňka umírá.

Druhy Candida vykazují vysokou citlivost na flukonazolem. Pro léčení akutní vaginální kandidózy dostatečně jednorázové použití flukonazolu kapslí po 150 mg. Podobně zacházeno drozd a mužů. Aby se zabránilo opakování onemocnění v jeho chronické léčbě kapsle 150 mg užívaných jednou za měsíc po dobu šesti měsíců a více. Ve stejné době, předepsat léčbu obnovit imunitu. Typicky, toto umožňuje dlouhou dobu, jak se zbavit kvasinkové infekce.

Starší pacienti flukonazol podávat s opatrností, pečlivě kontrolu funkce ledvin. Pokud to není rozbité, jednotlivá dávka není snížena. V případě, že funkce ledvin, jakmile je to možné flukonazol celá dávka v případě dlouhodobého používání flukonazolu dávky upravena.

To je kontraproduktivní flukonazol

Flukonazol je kontraindikován, pokud jste přecitlivělí na jeho složek, těhotenství, kojení Kojení – osobní volba krmení, jakož i současně s některými léky, které mají negativní vliv na srdce, jako je cisaprid, a to zejména v případě, flukonazol aplikovány do velké dávce.

Vedlejší účinky a předávkování

Ve většině případů, flukonazol je dobře snášen. Avšak i po jediné aplikaci při léčbě kvasinek se může vyvinout nežádoucí účinky, jako je nevolnost, bolesti břicha, bolesti hlavy. Alergické reakce jsou také možné. Při příjmu flukonazol splňovat oba Časné alergické reakce (kopřivka, angioedém, anafylaktický šok) a smíšený nebo zpožděného typu (erythema multiforme, Stevens-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza).

Se zvyšující se dávkou a trvání léčby zvyšuje riziko porušení jater nebo ledvin, s jedinou aplikací těchto nežádoucích účinků obvykle nemají stane.

Kromě toho může dojít k záchvaty, alopecie, změny v krvi (snížení počtu bílých krvinek a krevních destiček), poruchy lipidů.

Pomocí velkého převisu terapeutické dávky flukonazolu může zvýšit žádné vedlejší účinky. Tam může být záchvaty, halucinace, změny v chování (například pacienti se mohou objevit nemotivovaný podezření), zvýšení nevolnost, zvracení, bolesti břicha Břicha bolest: Typy a symptomy ,

První pomoc je výplach žaludku, po kterém pacient může mít několik tablet aktivního uhlí. Současně by měl pacient pít velké množství tekutin a vzít diuretika – jako flukonazol mohou být odstraněny z krve. Přiřadit také symptomatickou léčbu.

Flukonazol se používá k léčbě drozd. Ten velmi účinně vypořádat se s houbami rodu Candida, a to i pomocí jediné aplikace. Měsíční prevence recidivy afty v jeho chronickým průběhem umožňuje zcela zapomenout na této nemoci.

Léčit nemoc

Informace jak léčit nemoc rychle a přehledně. Lecitnemoc.cz přináší informace pro léčbu nemocí z pečlivě zvolených českých serverů zaměřující se na problematiku léčby nemocí, medicíny a zdraví. Přinášíme také praktické tipy jak předcházet nemocím a pro péči o zdraví.

Lékořice je léčivka, která podporuje imunitní systém a nejen to.

 • Publikováno: 03.04.2018 – 12:52

Jak na problémy s vlasy?

Problémy s vlasy může vyřešit správná výživa a některé vitamíny + minerály.

 • Publikováno: 31.03.2018 – 11:34

Seznam nemocí

Zinek nejen proti nachlazení

Zinek je velice důležitý pro fungování lidského organismu.

 • Publikováno: 28.03.2018 – 10:43

Vodilka kanadská na imunitu

Léčivka, která posiluje imunitní systém a dokáže bojovat s bakteriemi.

 • Publikováno: 24.03.2018 – 16:52

Výtažek z hroznových jader ochrání naše srdce

Tvrdí se, že by výtažek z hroznových jader měl snižovat riziko rakoviny.

 • Publikováno: 24.03.2018 – 16:52

Když k vám promlouvá kašel

 • Publikováno: 22.03.2018 – 08:58

Jaké vitamíny a látky by neměly chybět ve výživě dětí?

Lidský organismus potřebuje pravidelný přísun vitamínů, minerálů a dalš&iacute.

 • Publikováno: 20.03.2018 – 12:47

Vrbová kůra nejen na bolesti

Vrbová kůra bývá také označována jako přírodní aspirin.

 • Publikováno: 20.03.2018 – 09:31

Pampeliška lékařská, jen obyčejná kytka?

 • Publikováno: 15.03.2018 – 10:47

Bylinné čaje na naše neduhy

 • Publikováno: 15.03.2018 – 09:48

Už jste zkusili jarní kopřivovou očistu?

 • Publikováno: 15.03.2018 – 08:54

Astma, příznaky a jak mu předcházet

Co to je? Astma je chronické onemocnění dolních cest dýchacích, které velmi z.

 • Publikováno: 13.03.2018 – 13:59

Anemie u dětí a navýšení příjmu železa v potravě

Když je hladina příliš nízká Anemie nebo-li chudokrevnost je zdravotní stav, kdy je .

 • Publikováno: 13.03.2018 – 13:32

Premenstruační syndrom, co s tím?

Co to PMS je? Premenstruační syndrom je soubor fyzických a psychických příznaků, kter&eacut.

 • Publikováno: 13.03.2018 – 12:20

Bazalka není pouze koření, ale i lék

 • Publikováno: 13.03.2018 – 10:07

Super bylinky pro muže

 • Publikováno: 08.03.2018 – 12:24

Hledaná témata

Ženský průvodce prevencí rakoviny

Používejte sluneční brýle s ochrannými skly a vyvarujte se nadměrného opalování . Prevence rakoviny, . pracuji jako manikérka, .

 • Líbí se: 1014 lidem

Škrkavka příznaky

Škrkavka příznaky. Inzerce. Možné příznaky těhotenstv .

 • Líbí se: 1404 lidem

Novorozenecká žloutenka fototerapie

Pokud se chcete zaregistrovat, je nutné zaškrtnout souhlas s podmínkami uLékaře.cz. Bez toho nelze registraci dokončit. Registrujte se. Zapomenuté heslo.

 • Líbí se: 696 lidem

Neplodnost muže

Souhlasím se Zpracováním osobních údajů Souhlasím s Právním prohlášením uLékaře.cz. Pokud se chcete zaregistrovat, je nutné zaškrtnout souhlas s .

 • Líbí se: 1346 lidem

Prasečí chřipka v těhotenství

Pro pacienta s vadou chlopně je v současné době optimální operační řešení rekonstrukční výkon spojený se zachováním vlastní chlopně. Chřipka nás může ovlivnit už před narozením

 • Líbí se: 165 lidem

Firma MSD IT v Praze vytváří programy a aplikace užitečné .

Firma MSD IT v Praze vytváří programy a aplikace užitečné pro . Hlavní stránka > Zdraví > Firma MSD IT v Praze vytváří programy a aplikace užitečné .

 • Líbí se: 822 lidem

Byl jsem mnohokrát na urologii krev moč v pořádku,vyšetření,Ultrazvuk -CT . Hořovice Více . Fakultní nemocnice Královské .

Podobné témata jako Varlata

 • Líbí se: 1153 lidem

Kvasinková infekce pochvy

. Kyselý výtok z pochvy, Noční pocení u žen, Pálení pochvy po sexu, Vaginální zápach, Výtok z pochvy žlutý, .

 • Líbí se: 1218 lidem

Svědění a pálení konečníku

mám problém je mi 22 let a občas mě řeže v konečníku stačí abych snědl něco kořeněného vypil několik . Operace trhliny konečníku – včera .

 • Líbí se: 36 lidem

Dechová cvičení při CHOPN: mírní dušnost a zvyšují .

Cigaretový kouř u kuřáků způsobuje kromě jiného CHOPN . Co způsobuje astma a CHOPN a jak jim předcházet . Podívejte se, co.

 • Líbí se: 63 lidem

Co způsobuje astma a CHOPN a jak jim předcházet

Co způsobuje astma a CHOPN a jak jim předcházet. . Co způsobuje astma . Na vzniku astmatu mají velký podíl dědičné dispozice. . které ji obsahují, .

 • Líbí se: 1082 lidem

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Podobné témata jako Kost

 • Líbí se: 1189 lidem

Jak vytáhnout klíště

Vytvořit nový účet uLékaře.cz. Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí. Již máte účet?

 • Líbí se: 254 lidem

3D projekce může odhalit oční vadu

Cesta ke zdravému vidění. . Správnému vidění se lidé musí naučit do osmi let. . oční voda se světlíkem lékařským a fenyklem;

 • Líbí se: 57 lidem

Když potraviny lékům nesvědčí aneb proč zapíjet léky jen .

Když potraviny lékům nesvědčí aneb proč . Kyselina listová zase pro změnu snižuje účinek methotrexátu . „Naše lékárny nabízejí .

Kvasinková infekce

MUDr. Zdeňka Janoušková

Dobrý den. Váš dotaz bude zpracovávat konzultační ambulance. Vyčkejte odpovědi odborného lékaře. Zánět je obvykle infekčního původu. S pozdravem Dr. Janoušková

MUDr. Petr Lidák

Dobrý den, nález můe být jen infekce a infekce může způsobovat zánět, současná léčba patnera je vždy výhodnější, PL.

Související dotazy

Poradna uLékaře.cz

Poraďte se s lékařem

Zkušení lékaři odpovídají

Doporučujeme

Inkontinencí život nekončí!

Mastné kyseliny jako prevence revmatoidní artritidy

Osm nemocí, na které jsme díky očkování téměř zapomněli

Více dotazů z poradny

Dobry den,idem k vam opat po radu ale iny problem.Moze vzniknut kvasinka v posve.

Dobrý den, už přes rok trpím na kvasinkové infekce pochvy a pan doktor mi napsal.

Dobrý den, prosím Vás chci se zeptat, zda lze z výtěrů- krku a konečníku zjistit.

Dobrý den, uz delsi dobu me trápí tyhle fleky kolem podprsenky, nesvědí to.

Dobrý den, obracím se na Vás s velkou prosbou o radu. Už rok a půl mám nepřetržité.

Dobrý den, už přes měsíc se léčím s poševní mykózou, zatím neúspěšně. Kvasinka.

Dobrý den. Byla jsem s dcerou (3,5 roku) na kontrolním výtěru z krku. Byla léčena.

Dobrý den,Asi před měsícem jsem měl pohlavní styk (vaginalní a orální) s kamarádkou.

Dobrý den, zhruba půl roku jsem se léčila na záněty močového měchýře a musela.

Dobrý den, před 14 dny jsem měla zvýšenou teplotu, skrabalo mě v krku a bolelo.

Dobry večer, Měl bych dotaz, měl jsem s partnerkou tyden zpatky sex a za 2 dny.

Dobrý den už řadu let nás trápí kvasinková infekce.. Já byl 2x na kožní ale.

Dobrý den, doktor mi předepsal antibiotika Doxybene (3 balení) a nyní jsem u.

Dobrý den, opakovaně trpím na záněty močového měchýře. Pokud to podchytím.

Dobrý den, předem se omlouvám za velmi detailní popis mého problému, mám podezření.

Dobrý den, ze začátku jsem před týdnem bral antibiotika doxybene 100mg měkké.

Dobrý den, paní doktorko. Chtěla bych Vás poprosit o radu. Před více než půl.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, je mi 20 let a už několikrát jsem měla příznaky.

Dobrý den, souvisí nějak kvasinková infekce s čepy na mandlích? Čepy na mandlích.

Dobry den, jsem diabeticka 1.typu. V poslednim pul roce me zacala opakovane.

Naposledy přečtené dotazy z poradny

Dobrý den, ráda bych poprosila o vysvětlení výsledků krevních testů. Děkuji.

Dobry den, som 10 mesiacov po porode, v novembri minuleho roku sa mi tyzden.

Při rentgenu berce byl vyloučen Paget,bylo uvedeno,že jde spíše o fibrosní dysplasii-prosím.

Dobrý den poslední dobou (nikdy jsem to teda nesledoval) když si hodně máčknu.

Manželovi určili diagnózu nádor uprostřed slinivky , strašně se nafouknul a.

Dobrý den, již rok trpím bolestivým sexuálním stykem, dvakrát jsme s tím byla.

Vážený pane doktore.Chtěla bych se zeptat na Váš názor.Jsem 38+4 a během posledních.

Dobrý den, je mi 17 a už několik měsíců mě trápí bolesti žaludku, nejdříve jsem.

Dobrý den, mám takový zvláštní problém. Často jsem mi chce v nevhodných situacích.

Dobrý den je mi 18let a již delší dobu u mně přetrvává problém se zubní sklovinou.

Je mi 16 a na penisu už mám určitě rok několik nevýrazných pupínků v barvě kůže.

Dobrý den, prosím Vás o radu. Mám, již třetí den v kuse nesnesitelnou bolest.

dobrý den, asi před měsícem jsem si nechala dělat malinké tetování na levý kotník.

Dobrý den, Na penisu – žáludu, mi po chráněném pohlavním styku (s kondomem).

Dobrý den, můžu se zeptat jak se zbavým roupu v konečníku v domácnosti?

dobrý den, celý život mám zduřelé nosní sliznice a nemůžu vypátrat ,který.

Dobry den mam výsledky s–Bil celk 16,3. S-alz0,75 S-asi 0.40 s-ggt 2,44 s–Alp.

Dobry den, v noci se porad i pres den neustale hrozne potim ( tedy spis uplne.

Dobrý den, už mám 7 dní zpoždění s menstruací, těh. testy negativní. Druhý den.

dobrý den, chtěla bych požádat o radu. Před 14 dny jsem dostala průjem a pobolíval.

Sebediagnostika

Mohlo by vás zajímat

Vaginální mykóza je infekce vyvolaná přemnožením kvasinek.

Mykózy jsou kvasinkové – houbové infekce. Kvasinka.

Před početím by každá žena měla zhodnotit svůj zdravotní.

Chronická obstrukční plicní nemoc je zánětlivé onemocnění.

Shlédněte video na téma jak se zbavit deprese..

Související dotazy z poradny

Dobry den chtela bych se zeptat manzel dobral antibiltika.

Dobrý den, lěčím se již delší dobu s kvasinkovou.

Dobrý den,dají se koupit běžně tablety Cannesten na.

Dobrý den. Mám poslední dobou takový problém, mám.

Dobrý den, je mi 17 let. Beru již delší dobu antikoncepci.

Naši lékaři a zdravotnická zařízení

MUDr. Tomáš Adámek

Anosmed ortopedie

Atoda Medical

MUDr. Barbora Bačová

MUDr. Barbora Barchánková

Největší česká medicínská online poradna a průkopník v oblasti telemedicíny si klade za cíl zefektivnit a zkvalitnit české zdravotnictví. Tým více jak 250 lékařů včetně desítek specialistů obslouží průměrně 3 500 uživatelů měsíčně. Poradna je pacientům k dispozici 24 hodin 7 dní v týdnu nejen na webu, ale i přes mobilní aplikaci.

Naše zdraví: plísňové a kvasinkové infekce – příčiny, příznaky a diagnóza

Příčiny vzniku chronických plísňových a kvasinkových infekcí

Od konce 20. století vidíme nárůst chronických plísňových a kvasinkových onemocnění. Jako u většiny chronických onemocnění, je i u těchto infekcí vždy více příčin vzniku a velkou roli hrají i psychické příčiny. Prvotní příčina dalších ložisek plísňových infekcí v těle se zpravidla nachází ve střevech.

Hlavní příčiny vzniku chronických plísňových infekcí:

1.Nesprávné stravovací návyky

Nadměrná konzumace rafinovaného cukru, soli, mléka a mléčných výrobků, bílé mouky, bílé loupané rýže, konzervačních prostředků, .

2.Rozsáhlé používání léků, anabolických steroidů, kortikosteroidů, širokospektrých antibiotik, hormonální antikoncepce atd.

Všechny tyto látky a ostatní chemická léčiva mají nežádoucí vedlejší účinky a představují zátěž pro střeva a játra. Nacházejí se ve formě léků nebo jako zbytkové látky v jídle (hlavně v mase a mléce). Například dlouhodobé nebo opakované braní antibiotik má na přemnožení kvasinek velký vliv, protože antibiotika spolu s choroboplodnými bakteriemi ničí i bakterie "správné". V důsledku toho pak dochází k nerovnováze střevní mikroflóry. Mléčné bakterie (laktobacily) napomáhající trávení potravy jsou vytlačovány agresivními druhy kvasinek (např. Candida albicans) a plísní.

3. Oslabený imunitní systém

Například při cukrovce, nádorových onemocněních, AIDS atd.

4. Překyselení organismu

Nejvíce překyselují tělo potraviny jako cukr, maso, výrobky z bílé mouky, mléčné výrobky, alkohol, .

5. Nedostatek trávicích enzymů

6. Změny hladiny hormonů

Jde o období jako začátek puberty, těhotenství, menopauza, užívání antikoncepčních pilulek (ty často způsobují snížení acidity v pochvě a tím se ochranné mléčné bakterie poševní flóry nemohou dostatečně rozmnožovat a bránit tak vnikání infekcí). Mnohé ženy mají kvasinkovou infekci vždy v období menstruace, kdy se také mění hladiny hormonů.

7. Časté používání projímadel a výplachů střeva bez změny stravovacích návyků

Takovým způsobem střevo "zleniví". Jednorázově naopak může výplach střeva pomoci zbavit se kolonie kvasinek, zejména na začátku boje s kvasinkami.

Nikotin zužuje cévy, čímž se výrazně snižuje prokrvení rukou, nohou, mozku, dásní, střeva atd., Což podporuje množení kvasinek a následně například i vznik paradentózy.

9. Trvale oslabené střevo

Při střevních onemocněních jako kolitida, Crohnova choroba, celiakie, při vředech nebo dlouhodobé zácpě.

10. Akumulace toxinů v trávicím systému

11. Nesprávná hygiena intimních míst a spodní prádlo ze syntetických materiálů

12. Psychické příčiny

Hlavně stres, nespokojenost v některé oblasti života (u žen často v partnerské oblasti), zloba, nedostatečná schopnost obrany, neschopnoť přetransformovat negativní impulsy, úzkosti, .

Projevy/příznaky plísňových a kvasinkových infekcí

Přítomnost plísňové infekce v těle se dá jen velmi těžko rozpoznat, protože její projevy bývají u jednotlivců velmi rozdílné. Projevy/příznaky kvasinkové nákazy u dospělých jsou často natolik všeobecné, že je lékař bez dalších diagnostických vyšetření jen velmi těžko může přičíst na vrub kvasinkové infekci. Hodně krát se stává, že i laboratorní testy jsou negativní.

Nejběžnější projevy přemnožení plísní a kvasinek v těle jsou:

• chronické zažívací a vylučovací obtíže: nafouknuté břicho, bolesti břicha, časté nadýmání a průjem, které se projevují zejména po snědení sladkostí, škrobovin nebo vypití většího množství piva či vína, střídání průjmu a zácpy a jiné poruchy trávení a vylučování

• dušnost a problémy se srdcem, které jsou navzdory lékařským nálezem v normě a které se často označují jako psychosomatická choroba srdeční (střeva se při nafukování totiž často naplní plynem do takové míry, že začnou tlačit na bránici, plíce a srdce)

• neodolatelná chuť na sladké nebo na chléb

• bílý povlak na jazyku, který se dá jen velmi těžko odstranit

• ekzémy a vyrážky

• plísňová onemocnění nehtů a kůže

• pálící šupinkovité fleky mezi prsty na nohou

• pálící a svědící červené vyrážky při konečníku, které někdy mokvají

• svědění celého těla

• zvýšená tvorba lupů, vypadávání vlasů a svědění hlavy

• suché dlaně a šupinatá kůže

• opakované záněty pohlavních orgánů (vaginální mykóza)

• časté záněty močových cest

• brnění v nohách

• časté ušní záněty s hnisavými výtoky

• zvětšené uzliny (zejména na krku)

• svědění a pálení očí

• chronický únavový syndrom

• poruchy pozornosti a paměti

• závratě, točení a bolesti hlavy

• deprese a apatie

Některé druhy kvasinek a plísní se spolupodílejí na vzniku chorob jako jsou: kardiovaskulární poruchy, revma, artritida, dna, astma, gastritida, tuberkulóza, nádorová onemocnění atd.

Plísňové a kvasinkové onemocnění je tak trochu "diagnostický chameleon", protože u každého člověka se může projevovat jinak. Lékařské vyšetření ke zjištění zvýšené přítomnosti kvasinek jsou především vyšetření moči, stolice, krve a lokální vyšetření gynekologické mikroflóry (kultivace). Při podezření na mykózu je z podezřelé kůže nebo sliznice odebrán povrchový stěr. Invazivní růst plísní, čili vniknutí do hlubších tkáňových vrstev, je dokazatelný jen pomocí vzorku tkáně a vyžaduje odebrání vzorku z příslušného orgánu resp. tkáně.

Lékaři jsou k diagnóze plísňové či kvasinkové infekce často nepochopitelně skeptičtí a nechtějí ani provést potřebná vyšetření. Případná antibiotická a fungicidní (antimykotická) léčba má navíc spíše devastující následky, neboť jsou narušeny potřebné symbiotické mikrobiální vztahy ve střevním traktu. Pacientům proto často nezbývá než vzít své zdraví do vlastních rukou a pustit se do alternativní léčby.

Laické diagnostické metody:

1. Slinový test na bílou kvasinku Candidu albicans.

Hned ráno, spíš než se napijete, najíte nebo si vyčistíte zuby, nalijte vlažnou vodu do průsvitného sklenice, nasbírejte slinu v ústech a vyplivněte ji do sklenice s vodou. Přibližně po půl hodině se do sklenice podívejte a zkontrolujte, zda se něco změnilo.

pokud slina plave na vodě a objevují se tenké prameny visící pod ní – slabá infekce

pokud slina plave ke středu poháru a zůstane tam – středně silná infekce

pokud slina plave ke dnu a voda je přitom zakalená – silná infekce

2. Použít seznam příznaků/projevů plísňové infekce

Zaškrtněte každý problém, se kterým se potýkáte a nakonec uvidíte, kolik z nich je opravdu izolovaných a nesouvisejících s jinými, a kolik jich vybízí zamyslet se nad hlubší společnou příčinou.

MYCOMAX 150 3X150MG Tobolky – příbalový leták

Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

Doporučené alternativní produkty

Podrobné informace

Informace o produktu

Příbalový leták

Příbalová informace: informace pro uživatele

MYCOMAX 100 mg tvrdé tobolky

MYCOMAX 150 mg tvrdé tobolky

Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože

obsahuje pro Vás důležité údaje.

Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.

Máte-li jakékoli další otázky, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

Tento přípravek byl předepsán výhradně Vám. Nedávejte jej žádné další osobě. Mohl by jí ublížit, a

to i tehdy, má-li stejné známky onemocnění jako Vy.

Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové

informaci. Viz bod 4.

Co naleznete v této příbalové informaci

Co je přípravek Mycomax a k čemu se používá

Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Mycomax užívat

Jak se přípravek Mycomax užívá

Možné nežádoucí účinky

Jak přípravek Mycomax uchovávat

Obsah balení a další informace

Co je přípravek Mycomax a k čemu se používá

Přípravek Mycomax patří do skupiny léků nazývaných „antimykotika”. Léčivou látkou je flukonazol.

kvasinkových infekcí. Nejběžnější příčinou mykotických infekcí je kvasinka zvaná Candida.

Tento lék Vám může Váš lékař předepsat na léčbu následujících typů mykotických infekcí:

kryptokoková meningitida (zánět mozkových blan vyvolaný kvasinkou Cryptococcus neoformans).

kokcidioidomykóza (infekce dýchacích cest vyvolaná houbou Coccidioides immitis).

infekce vyvolané kvasinkou druhu Candida a nalezené v krevním řečišti, tělesných orgánech (např.

srdce, plíce) nebo močovém ústrojí.

slizniční kvasinková infekce – infekce sliznice úst, krku a infekce provázející otlaky od zubních

kvasinková infekce postihující zevní pohlavní ústrojí – infekce pochvy nebo penisu.

kožní infekce – např. tzv. atletická noha, plíseň, infekce záhybu kůže (třísel), infekce nehtů.

Přípravek Mycomax můžete rovněž dostat:

k prevenci opětovného výskytu kryptokokové meningitidy,

k prevenci opětovného výskytu slizniční kvasinkové infekce,

ke snížení opětovného výskytu infekce pochvy vyvolané kvasinkou druhu Candida,

k prevenci infekce vyvolané kvasinkou druhu Candida (jestliže máte oslabený imunitní systém a

jeho činnost je nedostatečná).

Děti a dospívající (0-17 let)

Tento lék Vám může Váš lékař podat na léčbu následujících typů mykotických infekcí:

slizniční kvasinková infekce – infekce sliznice úst nebo krku.

infekce vyvolané kvasinkou druhu Candida a nalezené v krevním řečišti, tělesných orgánech (např.

srdce, plíce) nebo močovém ústrojí.

kryptokoková meningitida (zánět mozkových blan zapříčiněný kvasinkou kryptokokem).

Přípravek Mycomax můžete rovněž dostat:

k prevenci infekcí vyvolaných kvasinkou druhu Candida (pokud Váš imunitní systém je oslabený

a nepracuje správně),

k prevenci opětovného výskytu kryptokokové meningitidy.

Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Mycomax užívat

Neužívejte přípravek Mycomax:

jestliže jste alergický(á) na flukonazol, na jiné léky, které jste užíval(a) k léčbě mykotických infekcí

nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6). Příznaky mohou zahrnovat

svědění, zčervenání kůže nebo obtíže s dýcháním.

jestliže užíváte astemizol, terfenadin (antihistaminika k léčbě alergií).

jestliže užíváte cisaprid (používaný na žaludeční nevolnost).

jestliže užíváte pimozid (používaný k léčbě duševních nemocí).

jestliže užíváte chinidin (používaný k léčbě nepravidelného srdečního rytmu – „arytmie“).

jestliže užíváte erythromycin (antibiotikum k léčbě infekcí).

Upozornění a opatření

jestliže máte problémy s játry nebo ledvinami.

jestliže trpíte srdečním onemocněním, včetně problémů se srdeční arytmií.

jestliže máte abnormální hladiny draslíku, vápníku nebo hořčíku v krvi.

jestliže se u Vás rozvinula závažná kožní reakce (svědění, zčervenání kůže nebo obtíže

jestliže se u Vás rozvinuly příznaky „nedostatečné činnosti nadledvin“, kdy nadledviny nevytvářejí

dostatečné množství některých steroidních hormonů, jako je hydrokortison (projevující se jako

chronická nebo dlouhotrvající únava, svalová slabost, ztráta chuti k jídlu, úbytek tělesné hmotnosti,

Další léčivé přípravky a přípravek Mycomax

Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a)

nebo které možná budete užívat.

nebo cisaprid (používaný na žaludeční nevolnost) nebo pimozid (používaný k léčbě mentálních nemocí)

nebo chinidin (používaný k léčbě nepravidelného srdečního rytmu – „arytmie“) nebo erythromycin

(antibiotikum k léčbě infekcí), protože tyto léky se nesmí užívat s přípravkem Mycomax (viz bod

„Neužívejte přípravek Mycomax”).

užíváte kterýkoliv z následujících léků:

rifampicin nebo rifabutin (antibiotika k léčbě infekcí),

alfentanil, fentanyl (používané jako anestetika),

amitriptylin, nortriptylin (užívané jako antidepresiva),

amfotericin B, vorikonazol (užívané k léčbě plísňových onemocnění),

léky na snížení srážlivosti krve k prevenci vzniku krevních sraženin (warfarin nebo podobné léky),

benzodiazepiny (midazolam, triazolam nebo podobné léčivé přípravky) užívané na spaní nebo při

karbamazepin, fenytoin (užívaný k léčbě záchvatů),

nifedipin, isradipin, amlodipin, felodipin a losartan (na hypertenzi – vysoký tlak krve),

cyklosporin, everolimus, sirolimus nebo takrolimus (prevence odmítnutí transplantátu),

cyklofosfamid, vinka alkaloidy (vinkristin, vinblastin nebo podobné léky) užívané k léčbě rakoviny,

halofantrin (užívaný k léčbě malárie),

statiny (atorvastatin, simvastatin a fluvastatin nebo podobné léky) užívané ke snížení vysokých

methadon (užívaný při bolesti),

celekoxib, flurbiprofen, naproxen, ibuprofen, lornoxikam, meloxikam, diklofenak (nesteroidní

protizánětlivé léky – NSAID),

perorální antikoncepce (používaná ústy),

zidovudin, také známý jako AZT; sachinavir (užívané u pacientů infikovaných HIV),

léky na cukrovku, které obsahují chlorpropamid, glibenklamid, glipizid nebo tolbutamid,

theofylin (užívaný pro léčbu astmatu),

vitamin A (potravinový doplněk),

ivakaftor (užívaný k léčbě cystické fibrózy),

amiodaron (používaný k léčbě nepravidelného srdečního rytmu – „arytmie“),

hydrochlorothiazid (diuretikum – zvyšuje tvorbu a vylučování moči).

Těhotenství, kojení a plodnost

Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte

se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat. V kojení můžete

pokračovat po užití jedné dávky přípravku Mycomax do maximální výše 200 mg. V kojení nepokračujte

při opakovaném užití přípravku Mycomax.

Při řízení vozidel a obsluze strojů je třeba počítat s tím, že se příležitostně mohou objevit závratě nebo

Přípravek Mycomax obsahuje malé množství laktosy (mléčný cukr). Pokud Vám lékař řekl, že nesnášíte

některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat.

Jak se přípravek Mycomax užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á),

poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

můžete užívat s jídlem i bez jídla.

Léčba kryptokokové meningitidy

400 mg první den, poté 200 až 400 mg jednou

denně po 6 až 8 týdnů nebo déle, pokud je třeba.

Někdy jsou dávky zvýšeny až na 800 mg.

Prevence opětovného výskytu kryptokokové

200 mg jednou denně, dokud Vám lékař neřekne,

abyste léčbu ukončil(a).

200 až 400 mg jednou denně po dobu 11 až 24

měsíců nebo déle, je-li potřeba. Někdy jsou dávky

zvýšeny až na 800 mg.

Léčba kandidové infekce postihující vnitřní

800 mg první den, poté 400 mg jednou denně,

dokud Vám lékař neřekne, abyste léčbu

Léčba infekce postihující sliznice dutiny ústní,

krku a otlaků v místě protézy

200 mg až 400 mg první den, poté 100 mg až

200 mg, dokud Vám lékař neřekne, abyste léčbu

Léčba slizniční kvasinkové infekce – dávka závisí

na lokalizaci infekce

50 až 400 mg jednou denně po 7 až 30 dní, dokud

Vám lékař neřekne, abyste léčbu ukončil(a).

Prevence opětovného výskytu infekce v ústech

100 mg až 200 mg jednou denně, nebo 200 mg

3krát týdně, po dobu hrozícího rizika vzniku

Kvasinková infekce postihující pohlavní orgány

150 mg jako jednorázová dávka.

Ochrana před opětovným výskytem kvasinkové

150 mg každý třetí den, celkově 3 dávky (den 1,

4, a 7), následně jednou týdně, po dobu

kdy jste v riziku ohrožení infekcí.

Léčba infekce kůže a nehtů

V závislosti na místě infekce 50 mg jednou denně,

150 mg jednou týdně, 300 až 400 mg jednou

týdně po 1 až 4 týdny (u atletické nohy až po 6

týdnů, léčba u infekce nehtů trvá až do doby než

je nehet nahrazen novým).

Prevence kandidové infekce (jestliže máte

oslabený imunitní systém a jeho činnost je

200 až 400 mg jednou denně, po dobu hrozícího

rizika vzniku infekce.

Dospívající ve věku od 12 do 17 let

Dodržujte dávku, kterou Vám předepsal lékař (ať dávkování pro děti nebo pro dospělé).

Maximální dávka pro děti je 400 mg denně.

V případě potřeby mají být u pediatrických pacientů použity jiné lékové formy jiných přípravků.

Dávka je založena na tělesné hmotnosti dítěte v kilogramech.

Kvasinková infekce sliznice a krku – dávkování a

délka léčby závisí na závažnosti infekce a na její

3 mg na kg tělesné hmotnosti (6 mg na

kg tělesné hmotnosti smí být podáno

Kryptokoková meningitida nebo kandidová infekce

6 mg až 12 mg na kg tělesné hmotnosti

Ochrana dětí před kandidovou infekcí (jestliže

činnost jejich imunitního systému není dostatečná)

3 mg až 12 mg na kg tělesné hmotnosti

Užití u dětí ve věku 0 až 4 týdny

Stejná dávka jako výše, ovšem jednou za dva dny. Maximální dávka je 12 mg na kg tělesné hmotnosti

každých 48 hodin.

Stejná dávka jako výše, ovšem jednou za tři dny. Maximální dávka je 12 mg na kg tělesné hmotnosti

každých 72 hodin.

Podává se obvyklá dávka pro dospělé, pokud nemáte problémy s ledvinami.

Lékař Vám může změnit dávku v závislosti na funkci Vašich ledvin.

Jestliže jste užil(a) příliš mnoho tobolek najednou, můžete pocítit nevolnost. Kontaktujte svého lékaře

nebo ihned navštivte nejbližší nemocnici. Příznaky možného předávkování mohou zahrnovat změny

sluchového a zrakového vnímání (halucinace a paranoidní chování). Podpůrná léčba příznaků (např.

výplach žaludku) může napomoci k odeznění těchto příznaků.

Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku. Pokud zapomenete užít dávku,

vezměte si ji hned, jak si vzpomenete. Pokud je již doba na následující dávku, neberte si zapomenutou

Možné nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u

objeví kterýkoli z následujících příznaků, okamžitě se obraťte na svého lékaře:

náhlá dušnost, potíže s dýcháním nebo tíseň na hrudi,

otok očních víček, obličeje nebo rtů,

svědění po celém těle, zčervenání kůže nebo svědivé červené skvrny,

závažné kožní reakce jako vyrážka s puchýři (může se objevit na jazyku či v ústech).

Podání přípravku Mycomax může mít vliv na funkci jater. Známky poruchy funkce jater zahrnují:

ztrátu chuti k jídlu,

zežloutnutí kůže nebo očního bělma (žloutenka).

Pokud nastane kterýkoliv z těchto příznaků, okamžitě přestaňte užívat přípravek Mycomax a sdělte to

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře nebo pokud si všimnete jakýchkoli

nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo

žaludeční nevolnost, průjem, pocit na zvracení, zvracení,

zvýšené jaterní testy,

Méně časté nežádoucí účinky (mohou se vyskytnout až u 1 ze 100 osob):

snížení počtu červených krvinek, což může vyvolat bledost kůže, slabost nebo dušnost,

snížení chuti k jídlu,

záchvaty, závratě, pocit motání, brnění, píchání nebo necitlivosti, změny chuti,

zácpa, obtíže s trávením, plynatost, sucho v ústech,

poškození jater a zežloutnutí kůže a očí (žloutenka),

pupeny, puchýře (kopřivka), svědění, zvýšené pocení,

únava, pocit necítění se dobře, horečka.

Vzácné nežádoucí účinky (mohou se vyskytnout až u 1 z 1 000 osob):

nižší než normální počet bílých krvinek, které pomáhají bránit proti infekcím, a krevních destiček,

které pomáhají zastavit krvácení,

červené nebo nachové skvrny na kůži, které mohou být zapříčiněny nízkým počtem krevních

destiček, jiné změny krve,

změny biochemických hodnot krve (vysoké hladiny cholesterolu a tuků),

nízká hladina draslíku v krvi,

abnormální elektrokardiogram (EKG), změny v srdeční frekvenci nebo rytmu,

alergické reakce (někdy závažné), zahrnující puchýřovitou vyrážku na různých místech těla,

olupování kůže, závažné kožní reakce, otoky obličeje a rtů,

Hlášení nežádoucích účinků

Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně

postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci.

Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:

100 41 Praha 10

Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

Jak přípravek Mycomax uchovávat

Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.

„EXP“. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

Obsah balení a další informace

Co přípravek Mycomax obsahuje

Léčivou látkou je fluconazolum.

Mycomax 100 mg: Jedna tvrdá tobolka obsahuje fluconazolum 100 mg.

Mycomax 150 mg: Jedna tvrdá tobolka obsahuje fluconazolum 150 mg.

Pomocnými látkami jsou:

Mycomax 100 mg: monohydrát laktosy, předbobtnalý kukuřičný škrob, koloidní bezvodý oxid

křemičitý, magnesium-stearát, natrium-lauryl-sulfát, oxid titaničitý (E171), patentní modř V, žlutý

oxid železitý (E172), želatina, černý inkoust Mycomax 150 mg: monohydrát laktosy, předbobtnalý

kukuřičný škrob, koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát, natrium-lauryl-sulfát, oxid

titaničitý (E171), patentní modř V, želatina, černý inkoust

Jak přípravek Mycomax vypadá a co obsahuje toto balení

s černým potiskem “MYCO 100“, uvnitř téměř bílý až nažloutlý prášek, případně slisovaný do formy

Mycomax 150 mg– tvrdé želatinové neprůhledné tobolky, vrchní část zelenomodrá, spodní část bílá

s černým potiskem “MYCO 150“, uvnitř téměř bílý až nažloutlý prášek, případně slisovaný do formy

Mycomax 100 mg: 7, 28 nebo 70 tobolek.

Mycomax 150 mg: 1 nebo 3 tobolky.

Zentiva, k. s., U Kabelovny 130, 102 37 Praha 10, Česká republika

Recenze produktu MYCOMAX 150 3X150MG Tobolky

Diskuze k produktu MYCOMAX 150 3X150MG Tobolky

Lékarna.cz, to je.

Mohlo by vás zajímat

Nejprodávanější značky

 • Přečtěte si

  Jak na psí blechy? A jak na klíšťata?

  Aby se z vašeho mazlíčka nestal bleší autobus, snažte se ho ochránit preventivně. Budete chránit i sebe. A nebojte, pomoc existuje, i když už jste nevítané hosty v srsti našli.… více

  Jak se správně odlíčit

  Určitě to znáte, jste unavená po vydařené party nebo prostě jen po náročném pracovním dni a už se vidíte v posteli. Na odličování a čištění pleti nemáte ani pomyšlení. Tyto denní… více

  Vyzkoušejte koloidní stříbro

  Zdravé vaření: Čokoládová pěna z avokáda

  Maliník obecný, dvojí radost pro naše tělo

  • 1. dubna 2018 Klub spáčů Lékárny.cz: Všechny barvy šumu až domů
  • 27. března 2018 Lékárna.cz obsadila 1. místo v soutěži Shop roku 2017 v kategorii Zdraví
  • 22. března 2018 Poraďte se s veterinářem
  • 19. března 2018 Lékárenská poradna slaví 1. narozeniny!
  • 16. února 2018 Nedostupná platba ČSOB

  Akční nabídka do vaší schránky

  Výhodné nabídky už nemusíte hledat

  Poradíme vám s výběrem léků

  Na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím odpovídají naši lékárníci každý den on-line. Zeptejte se jich sami, nebo se podívejte na dotazy, které už zodpověděli.

  Poradíme vám s objednávkou

  Máte dotaz k objednávce, platbě či dostupnosti zboží? Děvčata ze zákaznického centra jsou připravena vám poradit na e-mailu i na telefonu.

  Může se vám hodit

  Jak u nás můžete platit

  Oveření internetové lékárny

  Užitečné informace

  Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni

  Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

  Než se dáme do chatování, přihlaste se prosím ke svému účtu na Lékárně.cz.

  Toto opatření jsme museli přijmout, abychom odradili různé vtipálky. Děkujeme za pochopení.

  Pro přidání položky do oblíbených musíte být přihlášeni

  Pro přidání položky do oblíbených musíte být přihlášeni.

  Pro přidání recenze musíte být přihlášeni

  Pro přidání recenze musíte být přihlášeni.

  Děkujeme za přidání recenze

  Děkujeme, vaše recenze byla úspěšně přidána.

  Leave a Reply