Zabránit houbové infekci (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Příznaky kvasinkové infekce v uchu

Podobně jako u jiných forem kvasinkové infekce , které v uchu může produkovat bílý výtok kolem laloku . To je způsobeno tím, těla imunitní systém reaguje na infekci a snaží se bojovat a zabránit tomu, aby napadající tělo .

Jeden z většina bolestivé příznaky kvasinkové infekce v uchuušní bolest . Tato bolest může být velmi nesnesitelný pro člověka a může způsobit vážné poškození ucha , pokud je léčba nežádá rychle .

Když někdo s kvasinkovou infekci v ucho hledá léčbu , můželékař vyčistit ucho , a předepíše antibiotikum . Léky pomůže zabít bakterie , která je součástí infekce ucha . Je důležité čistit ucho doma, pravidelně , aby se zabránilo další infekci .

Příčiny kvasinková infekce

Ušní jsou způsobeny bakteriemi, které se obvykle zdržuje, v zadní části ústa , pohybující se na trubky, které jdou do uší osoby . Tato bakterie se hledá teplý domov přežít a tyto trubky jsouideálním místem pro růst .

tím pomoci zabránit infekci kvasinek ucha z děje podle čištění uší pravidelně . To zahrnuje sušení vnitřní a vnější části ucha . Pokud se vlhkost dostane chycen uvnitř , může to pomoci k ohřevu teplé domov pro bakterie hromadí a růst .

Lamisil spray – proti-houbové činidlo s účinností sušení

Lamisil spray – je antimykotikum lék pro místní aplikaci na vysušenou a osvěžující účinek. Tato funkce umožňuje používat v žádných klinických projevů houbové infekce. Ale je zvláště vhodný Lamisil spray v případě, kde se léze nachází v odlehlých oblastech a je doprovázena s mokváním.

Lamisil sprej – jak to funguje

Lamisil sprej pro lokální použití je transparentní bezbarvá nebo světle žlutá kapalina a je k dispozici v lahvičkách jako je 1% roztoku. Kompozice obsahuje stříkací Lamisil terbinafin účinnou látku a pomocné látky: Makrogol cetostearylether, ethylalkohol, čištěná voda, propylenglykol, dusíku.

Lamisil Spray se používá pouze z vnějšku, a má aktivní antifungální aktivitu. Současně je osvěžující a vysušuje pokožku. Při aplikaci spreje na kůži je absorbován do krve, je ne více než 5% účinné aktivní složky, tak významné systémové účinky drogy nemá. Zachytil na rozprašovací proniká kůží do povrchových vrstev pokožky a aktivně ovlivňuje metabolismus Zlepšuje metabolismus a hubnutí bez diety v mykotických buňkách v léze.

Mechanismus účinku spreje není odlišné od všech ostatních dávkových forem lamizila. To potlačuje tvorbu sterolů v houbách buňkách, což vede k jejich nedostatku normálního metabolismu v buňkách. Současně se buňky hub se hromadí velké množství meziproduktu, z nichž postavené potřebných elementů steroly, – skvalen. Takové porušení metabolických procesů vedoucích k houbové buněčné smrti.

Citlivost na lamizilom Lamisil – moderní lék pomoci vyrovnat se s plísňovou infekcí vykazují mnoho dermatofytů, způsobit plísňových infekcí kůže, stejně jako kvasinky Candida houby rod, a původce barevného (pityriasis) rozebrání.

Sprej je efektivní, proniká do nejodlehlejších oblastí postiženou kůži, ale to je nepředstavitelné, že se ocitl v oku -, bude to znamenat značné podráždění oční tkáně.

V závažných plísňových infekcí vnější použití spreje v kombinaci s přijímáním Lamisil tablety uvnitř.

Se kterými nemoci a jak aplikovat Lamisil

Funkce Spray Lamisil umožňují jeho použití v mnoha plísňovým infekcím (mykózám), včetně mykózy nohou (tinea a rubrofitii), štítem a svědění Jock svědí: plísňové infekce , Plísňové infekce kůže hladké tělo, způsobené dermatofyty s porážkou velkým záhybech kůže a leží v těžko přístupných místech. Applied Lamisil sprej při léčbě mykotických infekcí pokožky hlavy.

Lamisil Sprej je účinný také při oděru kůže, způsobené Candida – současná antifungální a sušení efekt vám umožňuje rychle odstranit tyto léze.

Kromě toho, sprej Lamisil se s úspěchem využívá k léčbě mnohobarevného (pityriasis) rozebrání.

Použít sprej pouze k léčbě dospělých a dětí po 12 let. Před jeho aplikací pleť důkladně vyčistit a lehce sušeno. Potom nástřikem v dostatečném množství tak, že se kožní léze a oblasti umístěné kolem oblasti zdravé kůže byla dobře navlhčený.

Lamisil Spray se aplikuje na kůži jednou denně po dobu jednoho týdne. S různobarevnými oblázky sprej se aplikuje dvakrát denně v týdnu.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Vedlejší účinky Lamisil sprej je zřídka významný. Kůže na místě rozprašování lamizila mohou být příznaky podráždění v podobě zarudnutí, suchosti a odlupování kůže doprovázené pálení a svědění.

Tam může být alergické reakce, které mohou být podobně jako konvenční stimulaci. Alergie se projevuje jako kopřivka, náchylný k fúzím, porážce velké plochy kůže a podkožního vaziva při přechodu, včetně v oblasti hrdla (angioedém). Pokud se objeví známky podráždění nebo alergie, je nutné navštívit lékaře, který rozhodne, zda bude pokračovat v léčbě: během stimulace je často možné v něm pokračovat, a alergie by měly být okamžitě zastaveno.

Lamisil Sprej je kontraindikován při přecitlivělosti na jeho složky, a pacienta ve věku do 12 let (klinických studiích léku u dětí nebyly provedeny). S opatrností a pouze na lékařský předpis by měl být používán během těhotenství, dítě krmení Kojení – osobní volba prsu, jaterní choroby a selhání ledvin, chronický alkoholismus, rakovina (včetně krevních onemocnění), metabolické poruchy a onemocnění souvisejících s poruchou průchodnosti krevních cév končetin.

Lamisil Spray – velmi výhodná dávková forma pro léčení plísňových infekcí nacházejících se v těžko přístupných místech kůže.

Nolitsin: širokospektrální antibiotikum

Nolitsin – chinolon antibakteriální léčivo, má výrazný antimikrobiální účinek, je nejúčinnější při onemocnění močových orgánů. Je účinný proti většině patogenům těchto infekcí, jako akutních a chronických zánětlivých onemocnění ledvin a močových cest, kapavka Kapavka – self-vládl ,

Mechanismus účinku nolitsin

Nolitsin (INN – norfloxacin) – širokospektrální antibiotika fluorochinolon skupina, která je vyrobena z slovinské farmaceutické společnosti Krka tablety, oční a ušní kapky. Jiné farmaceutické společnosti podobné léky prodávané pod názvem ankvin, baktinor, girablok, kvinoloks, lokson, negafloks, norbaktin, norilet, Normaks, noroksin, norfloks, norfloxacin, sofazin, spektrama, chibroksin, yutibid.

Nolitsin má baktericidní (zabíjí citlivost na bakteriální flóry) aktivitu a vyznačuje se tím, že se prakticky tolerance vyvíjí (odolné) mikroorganismů. To inhibuje tvorbu určitých enzymů potřebných pro život bakterií (např., DNA gyrázy), což vede k nemožnosti tvorby řetězců DNA a okamžitou smrt bakterií. Baktericidní účinek se zdá velmi rychle, během jedné hodiny po požití léku.

Kromě toho, nolitsin obsahuje fluor, který dále zvyšuje účinnost tohoto léku vůči většině bakterií citlivých na to. Také aktivní vliv na běžnou gram (hlavně) a gram-pozitivní (některé) mikroflóry, což způsobuje většinu infekcí močových cest, potlačuje nolitsin živobytí Pseudomonas aeruginosa – jeden z nejstabilnějších v souvislosti s bakterií odolných vůči antibiotikům.

Pokud jsou podávány nolitsin dobře absorbován z gastrointestinálního traktu do krve, a tam zejména tkáně (tkáně močové orgány) nepronikají do centrálního nervového systému a kost. Absorpce se zpomalí, jídlo (zvláště prsa, tak to je nejlepší, aby se na lačný žaludek), a léky, které neutralizují kyselost žaludečních šťáv (antacidy). Maximální koncentrace v krvi je dosaženo během 1-2 hodin po požití. Uložené v těle 12 hodin, po které se rozkládá v játrech (jeho rozkladných produktů – metabolity vykazují také určitou aktivitu), a poté vylučovány močí (většinou) a výkaly. Z tohoto důvodu, když se doporučuje závažná porucha funkce ledvin instalovat individuální dávku.

Indikace a kontraindikace pro příjem nolitsin

Přijímací nolitsin do tablet je uvedena v následujících chorob (pouze po laboratorních zkoušek biologického materiálu o citlivosti mikroorganismů na antibiotika)

  • infekce močového traktu – pyelonefritida, cystitida, uretritida (většinou nolitsin schopen potlačit všechny flóru, které mohou způsobovat infekce ledvin a močových cest, včetně těch, odolné proti jiným antibiotikům);
  • po chirurgických operacích na ledvin a močových cest s cílem zabránit infekci nebo akutní zhoršení chronických infekcí;
  • Gonokokové infekce, včetně těch, které se skrytou, nevyjádřený přes;
  • střevní infekce – salmonelóza Salmonelóza – rysy nemoci , Úplavice, iersineoza;
  • pro prevenci střevní infekce během návštěvy v oblastech, kde jsou tyto infekce (neinhibuje normální střevní mikroflóru);
  • Infekce vnitřních pohlavních orgánů mužů a žen (chronické bakteriální prostatitidy Bakteriální prostatitida – může být akutní nebo chronická , Adnexitis – zánět vaječníků u žen);
  • infekce kůže a měkkých tkání, včetně infekce ran, oděru;
  • infekce horních cest dýchacích (dutin, hltanu, hrtanu, středního ucha);
  • infekce pohledu.

Místní nolitsin používá v oční a ušní kapky v infekcích zraku a sluchu, stejně jako pro prevenci těchto onemocnění.

Kontraindikace nolitsin jsou přecitlivělost na léku, věk 15 vyjádřené v lidském ledvinami. V průběhu těhotenství a kojení, otázka užívání drogy se řeší individuálně ze zdravotních důvodů.

Nežádoucí účinky, které mohou nastat při uplatňování nolitsin

Při uplatňování nolitsin mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky:

  • z gastrointestinálního traktu – pálení žáhy, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, průjem, bolest břicha Břicha bolest: Typy a symptomy ;
  • z jater – malý abnormální jaterní funkce;
  • centrální nervový systém – bolesti hlavy, závratě, letargie, ztráty účinnosti, poruchy spánku, podrážděnost, úzkost;
  • ledvinami a infekce močových cest – zánět pojivových bazí ledvin (intersticiální nefritida), selhání ledvin;
  • alergické reakce – kožní vyrážky různého druhu, svědění, otok tkání.

Opatrnost se doporučuje v případě nolitsin spasmophilia jakéhokoliv původu, pokud jsou vyjádřeny porušování jater. Při příjmu lék by neměli mléčné výrobky, a musí být pod vlivem slunečního záření. Nedoporučuje, protože se v průběhu nolitsin vozidel s pohonem léčby.

Nolitsin – je antibiotikum, které může být přijato pouze na lékařský předpis.

Fungalor – recenze, názory, cena, kde koupit

S houba na nehty je závažné onemocnění a léčení není jednoduché. Naštěstí, krém obsahující pouze přírodní složky, užitečné pokožku vitamíny a léčivé éterické oleje pro boj proti houba na nohou, je tady, a to je voláno Fungalor. www.fungalor.cz

Fungalor je vyrobena pomoci vyrovnat se s mykózy nehtů i v jeho pokročilé fázi. To prošlo velké množství různých studií a získala certifikát kvality a prohlášení, že splňuje všechny potřeby EAC. Výsledky různých testů ukazují, že Fungalor pomáhá vyrovnat se i s velmi pokročilých případech plísňových infekcí nehtové ploténky.

100% přírodní produkt, jak se zbavit ošklivé plísně ve vašich nohou!

Lidé s plísní na nohou tvář fyzické a morální nepohodlí. Žluté nehty, kožní vyrážky a nepříjemný zápach je jedním z mála problémů, které tyto houby na nohou trpící muset řešit. Proto, léčba by měla být prosazována jako brzy, jak je to možné.

Naštěstí, Fungalor je zde, aby pomohla s prosazováním léčby. Fungalor nejen eliminuje příznaky onemocnění, ale také účinně bojuje proti onemocnění. Znatelný úlevu pocítí, nepříjemné pachy a nepříjemné pocity zmizí.

Co je Fungalor?

Fungalor je hypoalergenní léky na houby našel v nehty a nemá žádné látky, které mohou negativně ovlivnit zdraví. Ingredience jsou přírodní a bezpečné, aby poskytnout okamžitou úlevu a splňují hygienické normy.

To jsou ingredience, které jsou zahrnuty v krému:

1. Esenciálních Olejů. Všechny přírodní složky, které jsou extrahované z oleje z rostlin, které účinně bojuje proti jakékoliv patologické procesy probíhající na povrchu kůže. Pomáhají regenerovat buňky rychleji, tím, že chrání pokožku proti nové plísňové léze a pomůže obnovit všechny metabolické procesy.

2. Voskové emulze. To je pomocné látky, která je formulována společně s aktivní složka léku má krémové textury, takže bude snadno vstřebává a nezanechává zbytky.

3. Klimbazol. Chemická látka, která účinně bojuje proti infekci, odstraňuje svědění a zarudnutí kůže. Silné antiseptické a brání rozvoji možných infekcí na povrchu kůže.

4. Glycerol. Je známo, že byly chemické látky, které pečuje o pokožku. Změkčuje, hojí praskliny a smalls rány, takže povrch kůže měkka. To také chrání pokožku neumožňuje infekce proniknout do hlubší vrstvy kůže.

5. Methylparaben. Vynikající antiseptikum s silný dezinfekční účinek boj podráždění, blokování šíření houby na přilehlé kůže a eliminuje pachy.

6. Lanolin. Vyživuje, zjemňuje a hydratuje pokožku s užitečnými prvky také neumožňuje škodlivé mikroorganismy proniknout do kůže.

Jak používat Fungalor?

Před použitím Fungalor, ujistěte se, umýt si nohy důkladně a otřete ji čistým ručníkem. Po tom, aplikovat krém pomocí masírovat celý povrch, který obsahuje nehty, podpatky a kůži mezi prsty. Je třeba, abyste třít mast, takže to může být plně absorbován.

Tento postup se doporučuje, aby být provedeno každý večer, jak to je během spánku, že lidské tělo začne aktivovat všechny metabolické procesy a regeneraci procesy, zvyšuje stejně. Pokud problém je již horší, aplikace krému může být zdvojnásobil.

V tomto případě, můžete aplikovat krém na postižené oblasti v ráno po sprše. Nicméně, to musí být provedeno 30 minut před odchodem z domu odchází krém, aby se vstřebává, takže to nemůže způsobit nepohodlí. www.fungalor.cz

Po 10 dnech, všimnete si, obrovské zlepšení, ale ne zastavit léčbu, dokud houba je úplně pryč jako postup také musí zničit infekci zcela zabránit formace další houbové infekce.

Po první aplikaci, budete se cítit pálení, trochu bolesti a svědění. Což znamená, že krém dělá svou práci.

Výhody Fungalor

Jiné než odstranění plísní na nehty, Fungalor mají také mnoho dalších výhod. Mezi tyto výhody jsou:

  • Krém je schopnost bojovat s různými druhy houbových chorob
  • Zabraňuje další výskyty
  • Eliminuje svědění a podráždění na krátkou dobu
  • Posílení a hydrataci měkkých tkání
  • Dezinfekci infikovaných tkání
  • Hojí dvakrát rychleji, tím urychluje hojení
  • Zastaví kůže z rozvojových zánětlivých procesů
  • Podporuje regenerační účinek na kůži
  • To pomáhá zbavit se nepříjemného zápachu
  • Vyživuje pokožku
  • Spon k návratu k normálu – lak na barvu a aby se stal hladký a na úrovni
  • Léčí praskliny tím, exfoliační odumřelých kožních takže tkání měkké a příjemné na dotek.

Jak efektivní a bezpečný je Fungalor?

Fungalor prošel klinickými zkouškami a pohovory byly provedeny na lidi, kteří jsou ovlivněny houby, kteří byli poučeni, aby použít Fungalor. 99% recenze byly pozitivní. Každý jeden z nich říká, že Fungalor eliminovat jejich nehtů houba v co nejkratší době dává vynikající výsledky. To také neměl způsobit žádné vedlejší účinky, mezi respondenty. www.fungalor.cz

Co uživatelé říkají o Fungalor (Názory/Recenze)?

Jsem sportovec a pomocí společná sprcha je téměř každodenní věc. Také mám zpocené nohy, které mohou být příčinou, proč jsem vyvinul noha houba. Bylo to nepříjemné, zapáchající, svědivé a bolestivé. Zážitek to byl velmi hrozný. Já ani nemám rád, aby mé nohy bez ponožek, i když jsem doma. Je to vliv na můj výkon, a to mě přimělo přijmout opatření, aby tento druh problému. Když jsem požádal některé z mých sportovec přátele, se doporučuje Fungalor. V jen pár týdnů, jsem byl schopen vidět pozitivní výsledky. Pokračoval jsem pomocí to a můj problém o plíseň nohou byl vyřešen.

Byl jsem poškozený z této nehtů houba na dlouhou dobu a zkoušel jsem více krémů jen k odstranění infekce. Myslel jsem, že to bylo beznadějné, dokud jeden dermatolog doporučuje Fungalor. Po pár týdnech používání to každý večer, jsem byl schopen zažít skvělé jakousi úlevu, že jsem nebyl schopen zaznamenat, než v použití mnoho různých krémy. Teď už nemám plíseň nehtů a nehty a kůži na prstech jsou zpátky tak, jak jsou, než jsem se dostala infekce. Jen jeden krém, a pomoc jsem dostal, může porazit všechny léky, co jsem v minulosti.

Museli vypořádat s houbové infekce je takový hrozný zážitek pro mě. Já jsem spíš venkovní typ a mám ráda pláž. Nemůžu nosit pantofle na pláž, protože toto. Naštěstí jsem našel Fungalor. Jsem nyní můžete vychutnat na pláži s ničím na mé nohy.

100% přírodní produkt, jak se zbavit ošklivé plísně ve vašich nohou!

Jak moc je Cena Fungalor?

Cena Fungalor je mezi konkurenční jedničky na trhu. Můžete zkontrolovat jejich cena na oficiálních stránkách výrobce.

Kde se dají koupit a kolik je Fungalor?

Můžete koupit Fungalor na oficiálních stránkách výrobce. Podívejte se na to a užijte si 50% slevu na krém.

S páchnoucí, svědění a někdy i bolestivé nohy, způsobené houbou není snadné. To je nepříjemné a může mít vliv na naše sebevědomí. Museli vypořádat s nehtů houba je dost frustrující, zvlášť, když se nic neděje po týdnech používání různých krémů. www.fungalor.cz

Naštěstí, Fungalor je tady, aby nám pomohl problém odstranit během několika týdnů a prevenci plísňových infekcí vyvíjet znovu. S jeho aktivní a všechny přírodní složky, dává okamžité a uklidňující úlevu.

Mnoho lidí si užil pozitivní a efektivní účinky Fungalor. Budete taky, takže se nemusíte ztrácet naději v získání, že plísňové infekce vyléčena. I v pokročilých stádiích, ten Fungalor léčbu hned a zažít rychlejší způsob, jak se léčit.

Postarat se o vaše nohy přirozeně a bezpečně

RELATED ARTICLESMORE FROM AUTHOR

Varyforte recenze, názory, cena, kde koupit

GO2 Antitox recenze, názory, cena, kde koupit

NiKoStop Antistress – recenze, názory, cena, kde koupit

6 COMMENTS

jsem si koupil Fungalor a dozvěděl jsem se, že boj proti mykózy nohou může být jednoduché. Po pouhých 14 dní, moje nohy se vrátil, stejně jako předtím.

Fungalor je opravdu produkt, účinný proti plísním. Doporučuji!

Je produkt opravdu efektivní s jakýmkoli druhem houby?

Ano. Zkusil jsem to a je to opravdu účinné.

Můj manžel se pokusil pomocí Fungalor na týden, aby viděl, jestli houby v nohou zmizí, ale bohužel je to jen to nejhorší. Opravdu zklamaný s tímto produktem. 

Mají kamenném obchodě po celém světě, které prodávají produkt?

Plísňová onemocnění kůže u dětí

Jak může dítě být infikovány houbovými chorobami kůže? Může plísňová infekce léčit sám? Jak zabránit houbové infekce u dětí? Učit se z tohoto článku.

Odpovědi na otázky Svechnikova Natalii, MD, dermatolog té nejvyšší kategorie.

Infekční kožní onemocnění u dětíteď docela vzácné. Ty zahrnují houbové infekce kůže. V posledních letech se výskyt plísňových onemocnění kůže u dětí a dospělých se neustále zvyšuje. To není náhoda, že děti jsou často infikovány plísňových infekcí u dospělých.

Původci plísňové infekce je velmirůzné, stejně jako jejich zdroje. Houby, které způsobují onemocnění u lidí, se nacházejí všude. Většina z nich jsou parazitní jen člověk sám, a zdrojem nákazy je nemocný člověk mykózy.

Všechny druhy patogenů houbovým chorobám vyznačují stabilitou ve vnějším prostředí a na účinky léků.

Jedním z důvodů pro výskyt plísňových infekcíje nedostatek dlouhodobých spolehlivý prostředek léčení nemoci u lidí, která se objevila ve výzbroji dermatologů pouze v posledním desetiletí.

Jak může dítě být infikovány houbovými chorobami kůže?

V prostředí, houby jsou zcela běžné,ale na kůži a sliznice člověka může existovat a způsobit onemocnění jsou jen některé z nich. Za určitých podmínek, život nemocného patogeny plísňové infekce poměrně rychle šíří v bytě, a tenká, obsahuje hodně kůže vlhkostí dítěte podporuje snadný průnik houby do pokožky a rychlý rozvoj této choroby.

Zdrojem vysoce nakažlivé houbového onemocněníděti, které ovlivňují nejen vyhladí pokožku, ale i pokožku hlavy, nevolnosti toulavých koček a psů může být v městském prostředí. Ve venkovských oblastech, zdrojem houbové infekce může být telata, krávy, koně. Pečlivé vyšetření zvířete může být viděn oblasti kůže s nedostatkem vlasů. Pokud došlo k infekci z infikovaných zvířat dostat nemoc známou jako "pásový opar". Název těchto chorob obdrželi v souvislosti s častými vlasy lézí, přeruší na různé délky. Na hladkou kůži objeví kulaté růžové skvrny. Léčba mycosis těchto druhů by mělo být provedeno v doktora mykologa na speciální centra do úplného vyléčení.

Mnohem méně going děti infikoványhouba, která napadá pouze člověka. V těchto případech se infekce se vyskytuje jako dospělí pečujících o děti, a prostřednictvím předmětů, které byly nemocné šupiny na kůži, které obsahují houby. Infekce se může objevit ve vaně, bazénu, na pláži, při návštěvě tělocvičny, i když podstatně více převodovka dítě se koná v rodině při použití boty pacienta, přes koberce, kdyby byly kůži pacienta vločky obsahující patogen. Při plísňové onemocnění postihuje kůži a nehtové ploténky. Na kůži se objeví šupinaté skvrny, barevné změny na nehty, mohou zahustit nebo ulomit.

Může plísňová infekce léčit sám?

To nemůže. Bez léčby, bude plísňová infekce rozšíří na kůži, který ovlivňuje všechny nové stránky, nebo způsobuje komplikace v podobě ekzému, alergické reakce, nebo hnisavé kožní infekce.

Je možné se zcela vyléčit houbové infekce kůže u dítěte?

Jistě. V současné době jsou spolehlivé a bezpečné způsoby léčení houbových chorob. Léčba se provádí ambulantně, nebo v nemocnici, v závislosti na typu houby způsobující onemocnění. Úspěšně používány léky obecných a lokální účinky. Současné antimykotika, aby poměrně rychle dosáhnout dobrého účinku při léčení. Nicméně, léčba houbových infekcí u dětí by mělo být pod dohledem lékaře – dermatologa, který může vyhodnotit účinnost léčby a pacientova zotavení.

Je možné, aby re-infekce houbové infekce?

Re-infekce je možné, protože odolnost proti houbové infekce chybí. Obvykle infekce dochází při nedodržování bezpečnostních opatření.

Jak zabránit houbové infekce u dětí?

Za prvé, je třeba se vyhnout kontaktu dětís toulavých zvířat. Bohužel, ve velkých městech nyní usnadňují. Pokud se rozhodnete útulku na kotě nebo štěně, ukáže se zvíře dostalo k veterináři, aby se zjistilo, zda zdravý je váš nový člen rodiny.

Ujistěte se, že dospělí v kontaktu sVaše dítě žádné plísňové léze na kůži nebo nehtů. Jestliže rodina má nemocnou houbové onemocnění kůže nebo nehtů, by neměl být používán společně s ním ručník, boty, nehty doplňky.

Pokud vaše dítě navštěvuje bazén, zajistěte gumovými pantofle, a ujistěte se, že je kladen na ně.

Udržení čistoty bytu i do koupelny. V případě, že dospělí členové rodiny nebo pro dítě nějaké známky houbovým chorobám, co nejdříve konzultovat s lékařem.

Dieta při kvasinkové infekci: vhodné a nevhodné potraviny a doplňky

Pokud je jejich množství v těle udržováno na přijatelné úrovni, jsou kvasinky houby, které zlepšují vstřebávání živin a podporují trávení. Pokud se ale v organizmu přemnoží, mají kvasinky řadu závažných nežádoucích účinků, které vaše tělo oslabují. Pak možná budete nuceni upravit své stravování a dodržovat dietu proti kvasinkám.

Dieta proti kvasinkám je jedním z nejlepších způsobů jak se zbavit projevů přemnožení kvasinek v těle.

Ale co byste měli z vašeho jídelníčku odstranit, pokud se chcete kvasinkové infekce zbavit?

Podrobný návod jak postupovat při likvidaci následků přemnožení kvasinek v organizmu vám přinášíme v tomto článku, kde se dozvíte jak se zbavit kvasinek navěky!

Dieta při kvasinkové infekci (kandidóze)

Kandidóza je “odborný název” pro kvasinkovou infekci, která postihuje muže i ženy všech věkových kategorií a negativně ovlivňuje fungování řady orgánů. Jedná se o infekci vyvolanou houbami (plísněmi) rodu Candida albicans (ta je nejčastější, ale kvasinkové infekce mohou být vyvolány i jinými kandidami).

Kandidóza se nejčastěji vyskytuje v dutině ústní, uších, na nehtech prstů nohou a rukou, v trávicím ústrojí a v pochvě (vaginální kandidóza). Kvasinkové infekce se mohou projevovat obrovským množstvím různorodých příznaků, od zápachu z úst (halitózy) až po záněty kloubů. Vzhledem k obrovské různorodosti projevů tohoto onemocnění jsou kvasinkové infekce často “opomíjeny” nebo lékaři pacienty léčí na něco úplně jiného, protože je na první pohled nenapadne souvislost mezi projevy onemocnění a kvasinkovou infekcí.

Pokud trpíte na kvasinkové infekce nebo znáte někoho, kdo si kandidózou prošel, tak pravděpodobně víte, že existuje řada přírodních léčebných postupů, které vám pomohou se tohoto nepříjemného plísňového onemocnění zbavit.

Mezi hlavní přírodní metody léčby kvasinkové infekce patří dieta proti kvasinkám, jejímž smyslem je zabránit nadměrnému množení kvasinek.

A stejně jako u každé jiné nové diety, i v případě protikvasinkové diety platí, že je nejprve dobré organizmus vyčistit a zbavit ho tak přemnožených kvasinek. Vyčištění organizmu od kvasinek spočívá v “propláchnutí” zažívacího traktu.

V zásadě můžete trávicí systém od kvasinek vyčistit dvěma způsoby: buď pouze s pomocí tekutin nebo prostřednictvím konzumace vhodných potravin, což je poněkud “jemnější” způsob. Případně můžete oba způsoby kombinovat.

Krok 1: Vyčištění organizmu od kvasinek pouze s pomocí tekutin (doba trvání: 1 – 2 dny)

Nejprve si připravte silný zeleninový vývar z následujících druhů zeleniny (používejte výhradně zeleninu v bio kvalitě – tedy pěstovanou bez použití chemických postřiků): cibule, česnek, celer, kapusta, mořská sůl a čistá voda. Je potřeba vývar vařit pomalu, ideálně v tlakovém hrnci. Odstraňte z vývaru zbytky zeleniny a získanou tekutinu dejte do ledničky.

Během dne pomalu upíjejte teplý vývar a nezapomeňte pít velké množství čisté vody, která vám pomůže zbavit se všech škodlivých látek a toxinů v zažívacím traktu. Tato metoda čištění organizmu trvá pouze 1 až 2 dny, je nenáročná a lze jí opakovat každých několik týdnů.

Případně tuto metodu můžete použít jako “počáteční impulz” k vyčištění organizmu s pomocí vhodných potravin (viz. krok 2 níže).

Krok 2: Vyčištění organizmu s pomocí zeleniny vařené v páře (doba trvání: 3 až 5 dní)

V boji proti přemnoženým kvasinkám vám může velmi pomoci dieta složená ze zeleniny vařené v páře, kterou budete dodržovat po dobu 3 až 5 dnů.

Je samozřejmě nutné, abyste se v této době nejedli potraviny, které kvasinkám dodávají potravu (obilniny, cukry, ovoce, škroby a alkohol).

V této fázi byste měli jíst hlavně čerstvou bio zeleninu, připravenou vařením v páře a měli byste se vyhnout konzumaci škrobovité zeleniny, jako je například mrkev, ředkvičky, červená řepa, normální i sladké brambory (povijnice batátová), apod. Škrob totiž může v organizmu způsobit vzestup hladiny cukrů, které jsou pro kvasinky oblíbenou pochoutkou. Nezapomeňte také pít dostatečné množství čisté vody (alespoň v množství 2 litrů denně). Voda je důležitá, protože pomáhá z těla odplavit jak kvasinky, tak produkty jejich metabolizmu.

Po celou dobu této “čistící fáze” si můžete dát (maximálně jednou denně) salát z listové zeleniny (například římský salát) neboz hořké zeleniny (mangoldový salát), pokapaný trochou kokosového oleje a octa z jablečného moštu (nebo citronovou šťávou).

V obou čistících krocích výše můžete používat také bentonitový jíl, který do sebe “nasaje” škodlivé toxiny a pomůže je účinně odstranit ze zažívacího systému.

Po ukončení této čistící fáze můžete přejít na vlastní protikvasinkovou dietu, která nejen brání dalšímu přemnožení kvasinek v těle, ale pomůže vašemu tělu zbavit se kvasinek nadobro!

Níže popisujeme jeden z možných postupů, který vám pomůže zbavit se kvasinek:

Dieta proti kvasinkám: krok 1 – vyloučení problematických potravin

Aby byl váš boj s kvasinkami úspěšný, musíte nejprve ze svého jídelníčku nadobro vyřadit potraviny, které kvasinky “krmí” a podporují jejich růst v těle. Mezi tyto potraviny patří cukr, bílá mouka, kvasnice a alkohol. Tyto potraviny se do velké míry podílí na přemnožení kvasinek v organizmu (a narušení jeho rovnováhy). Pokud se vám podaří zbavit se závislosti na cukru a bílé mouce, nebude pro vás žádným problémem přestat jíst i většinu průmyslově vyráběných potravin, které jsou charakteristické tím, že obsahují hodně kalorií a mají naopak málo pro tělo důležitých živin.

Klíčem k úspěšnému boji s kvasinkami je vyřazení cukru ve všech formách. Buňky kvasinek potřebují cukr na syntézu buněčné stěny, rozšiřování kolonií a také k přechodu do virulentnější “plísňové” podoby. Proto je součástí léčby kvasinkových infekcí vždy dieta s nízkým obsahem sacharidů, což může být někdy problematické vzhledem k závislosti na sacharidech, kterou řada lidí trpí.

Jedním z osvědčených způsobů jak se závislosti na cukrech zbavit je jíst co nejvíce zeleniny, kvalitních potravin s vysokým obsahem bílkovin a bezlepkové obilniny, jako je například hnědá rýže nebo proso. Důležitou zásadou při boji se závislostí na cukrech je vyřadit ze svého jídelníčku ovoce, protože i když je ovoce velmi zdravé, je také bohatým zdrojem cukrů.

Co se týče zeleniny, tak je potřeba se vyvarovat těch druhů, které mají vyšší obsah škrobu, jako jsou normální a sladké brambory (povijnice batátová), mrkev, řepa, brambory oka (jam, yam), hrášek a pastinák. Tyto druhy zeleniny byste neměli jíst, pokud se snažíte zlikvidovat kvasinkovou infekci, protože obsahují velké množství karbohydrátů (cukrů). Po skončení “léčby” kvasinkové infekce je ale můžete do jídelníčku opět zařadit, protože jsou velmi bohatým zdrojem živin.

Dieta proti kvasinkám: krok 2 – zvýšení příjmu potravin, které likvidují kvasinky a posilují váš imunitní systém

Pokud chcete zlikvidovat kvasinkovou infekci, doporučujeme jíst každý den potraviny ze seznamu 10 nejlepších potravin pro boj s kvasinkovou infekcí (viz. níže), včetně octa z jablečného moštu, kyselého zelí a ostatní kvašené zeleniny, listové zeleniny a zeleninových nápojů, kokosového oleje, manuka medu, česneku, semen šalvěje hispánské (chia), lněných semen, neslazeného brusinkové šťávy, kvašených mléčných výrobků a koření, jako jsou kurkuma nebo skořice.

Jak dlouho budete muset dodržovat protikvasinkovou dietu?

Pro úspěšné vyléčení kvasinkové infekce s pomocí diety proti kvasinkám je nutné dodržovat výše uvedené zásady po dobu několika týdnů až několika měsíců. Není možné jednoznačně určit, jak dlouho budete muset tuto dietu dodržovat, protože to závisí na řadě věcí, jako například:

  • jak pečlivě (přísně) dodržujete tuto dietu
  • množství probiotik a látek působících proti houbovým infekcím (antimykotika), které užíváte a jejich účinnost
  • závažnost kvasinkové infekce

Dieta proti kvasinkám: krok 3 – vytvoření a dodržování lepších stravovacích návyků

Poté co se výše uvedenými postupy zbavíte kvasinkové infekce, možná vás napadne následující otázka.

Asi je vám úplně jasné, že pokud se vrátíte do starých kolejí a budete jíst to co předtím, pravděpodobně dojde zase k přemnožení kvasinek a vaše problémy se znovu objeví. Nicméně přesto můžete pomalu do jídelníčku začít opět zařazovat některé potraviny, jejichž konzumaci jsme při vlastní léčbě kvasinkové infekce zakázali, ale které jsou přesto zdravé a v rozumné míře i vhodné.

Příkladem potravin, které je po likvidaci kvasinkové infekce opětovně možno zařadit do vašeho jídelníčku je ovoce s nízkým obsahem cukrů.

Tím doporučujeme začít na prvním místě. Pokud zařazením ovoce do jídelníčku nedojde k opětovnému přemnožení kvasinek, můžete postupně přidávat další potraviny, které jste měli zakázány ve fázi léčby kvasinkové infekce. Důležité je postupovat pomalu a zařazovat jednotlivé potraviny postupně, vždy po jedné a sledovat, zda nedojde k opětovnému propuknutí kvasinkové infekce.

Čtrnáct potravin, které by neměly chybět v dietě proti kvasinkám

Pokud se snažíte zbavit kvasinek s pomocí protikvasinkové diety, měli byste jíst následující potraviny.

1. Ocet z jablečného moštu

Kyseliny a enzymy v octu z jablečného moštu pomáhají zabíjet kvasinky a zbavit se jejich nadbytku v organizmu. (1)

2. Kyselé zelí a kvašené (fermentované) potraviny

Kvašené potraviny, jako je kyselé zelí nebo kombucha obsahují mikroflóru, která pomáhá chránit vaše střeva. Pravidelnou konzumací těchto potravin také posílíte imunitní systém a vaše tělo se tak stane pro kvasinky místem, kde nejsou vhodné podmínky pro jejich přežití. (2)

3. Listová zelenina a zelené nápoje

Listová zelenina pomáhá ke zvýšení pH organizmu (tedy ke snížení kyselosti), což je vhodné pro boj s přemnoženými kvasinkami, které se mohou množit i díky určitému “překyselení organizmu”. Zelenina neobsahuje cukry, ale naopak díky vysokému obsahu hořčíku pomáhá přirozeně detoxikovat (zbavit škodlivin) organizmus. Díky obsahu vitamínu C posiluje imunitní systém, chlorofyl pomáhá čistit tělo, vitamíny skupiny B a železo tělu dodávají energii a zlepšují prokrvení orgánů. (3)

4. Kokosový olej

Kokosový olej má antimikrobiální účinky a díky kombinaci kyseliny laurové a kaprylové zabíjí kvasinky jak ve střevech, tak na kůži při topické (místní) aplikaci. (4)

Více o pozitivním vlivu kokosového oleje na zdraví si můžete přečíst v tomto článku.

5. Manuka med

Med podle všeho inhibuje (potlačuje) růst hub. Čistý med potlačuje růst hub a plísní a zředěný med naopak dokáže potlačit produkci škodlivých látek v houbách. Vědecký výzkum také prokázal, že med umí zabít i kvasinky. (5)

Manuka med, který vyrábí včely na Novém Zélandě, které opylují keře manuka, patří mezi jedinečné a hlavně nejzdravější druhy medu na světě.

Česnek obsahuje velké množství sloučenin s obsahem síry, která je velmi silným a účinným širokospektrálním prostředkem na likvidaci hub a plísní. Syrový česnek konkrétně velmi dobře působí proti kvasinkám. (6)

7. Mleté lněné semínko a semínko ze šalvěje hispánské (chia)

Lněné a chia semínka obsahují polyfenoly, což jsou látky, které podporují růst probiotik (zdraví prospěšných baktérií) v trávicím traktu a které mohou rovněž pomoci zlikvidovat plísně a kvasinky v těle. (7)

8. Neslazená brusinková šťáva

Neslazená brusinková šťáva pomáhá srovnat hodnotu pH moči, čímž brání přemnožení hub, jako jsou například kvasinky. (8)

9. Kvašené mléčné výrobky

Kvašené mléčné výrobky, nejlépe kefír z kozího mléka, představují kvalitní probiotické potraviny, které účinně hubí kvasinky v zažívacím traktu a podporují růst zdraví prospěšné mikroflóry. (9)

10. Kurkuma, skořice a další koření

Kurkuma obsahuje aktivní složku zvanou kurkumin, která podle odborníků dokáže úplně zastavit růst nejen hub rodu Candida Albicans (nejčastějšího původce kvasinkových infekcí), ale také růst řady dalších kmenů hub a může působit i proti rakovině. (10)

Skořice pomáhá při léčbě kvasinkových infekcí v dutině ústní, protože klinické studie prokázaly, že lidé užívající doplňky stravy s obsahem skořice trpí na kvasinkové infekce dutiny ústní méně často než lidé, kteří skořici neužívají.

11. Vařená zelenina

Vařená neškrobovitá zelenina, jako je například brokolice, květák nebo chřest, dodá vašemu organizmu kvalitní živiny pro boj s kvasinkami. (11)

12. Maso v bio kvalitě

Bílkoviny hrají v boji s kvasinkami velmi důležitou roli. Jejich dobrým zdrojem je maso, ovšem nikoli maso “průmyslově” vyráběné (to bývá naopak často zdrojem škodlivých látek, které podporují růst kvasinek), ale kvalitní maso z biofarem. (12).

13. Vývar z kostí

Vývar z kostí je další vhodným jídlem při boji proti kvasinkové infekci. Na organizmus má řadu blahodárných účinků a díky pozitivnímu vlivu na zdraví trávicího systému a střev, pomáhá v boji proti kvasinkám.

14. Čaj Lapačo (Pau D’arco, Lapacho)

Čaj Lapačo je jednou z nejlepších věcí, kterou můžete konzumovat při boji s kvasinkovou infekcí. Pomáhá tělu přirozeně likvidovat kvasinky, díky obsahu přírodních antimykotik, jako je například lapachol (čti lapačol), který účinně působí proti kvasinkám, jak potvrzují i odborné studie. (13)

Potraviny, které do diety proti kvasinkám nepatří

Pokud se snažíte dodržovat protikvasinkovou dietu, rozhodně byste neměli jíst následující potraviny. (14)

1. Cukr a umělá sladidla

Sladidla a cukry jsou pro kvasinky zdrojem energie, takže se jich snažte za každou cenu vyvarovat.

2. Ovoce a ovocné šťávy a džusy

I když je ovoce obecně vzato zdravé, obsahuje hodně cukrů, což přispívá ke zhoršování kvasinkové infekce.

Kvasnice jsou součástí celé řady alkoholických nápojů (včetně piva), takže je logické, že čím více alkoholu s obsahem kvasinek budete konzumovat, tím větší bude riziko, že se kvasinky přemnoží.

Raději tedy alkohol nepijte.

4. Obilniny

Obilniny se v těle rozkládají na cukr, který je “krmivem” pro kvasinky a škodlivé baktérie.

Pokud se snažíte bojovat s přemnoženými kvasinkami, měli byste se vyvarovat všech druhů octa s jedinou výjimkou, kterou je ocet z jablečného moštu. To je jediný druh octa, který má alkalizující účinky a pomáhá tak kvasinky zabíjet.

6. Burské oříšky

Burské oříšky mohou často obsahovat různé plísně, které přispívají k dalšímu růstu kvasinek. Navíc, alergie na burské oříšky je jednou z nejčastějších potravinových alergií, což je další dobrý důvod, proč na buráky raději zapomenout.

Někteří odborníci doporučují nejíst houby vůbec, protože houby jsou vlastně plísně a mohou podporovat růst kvasinek.

Na druhou stranu ale existují houby, jako například Lesklokorka lesklá (Reishi, Ganoderma lucidum nebo “božská houba nesmrtelnosti”) či Sírovec (Maitake, trstnatec lupenitý), které významně posilují imunitní systém. Můžete si tedy vybrat – buď nejíst houby vůbec, nebo si pečlivě vybírat houby, které jíte.

8. Mléčné výrobky

Mléko obsahuje laktózu, což je mléčný cukr, takže byste se mléčných výrobků měli vyvarovat, pokud se chcete kvasinkové infekce zbavit. To platí zejména v časných fázích “čištění organizmu od kvasinek”. Jedinou výjimkou jsou kvašené mléčné výrobky (ideálně z kozího mléka).

9. Potravinová intolerance

Některé kvasinkové infekce mohou být vyvolány potravinovými alergiemi. Proto se snažte nejíst potraviny, které ve vašem těle vyvolávají jakékoli negativní reakce. Pokud si myslíte, že trpíte potravinovou alergií, vyzkoušejte jednoduchou eliminační dietu, která vám pomůže zjistit, jaké potraviny u vás intoleranci nebo alergie vyvolávají.

10. Ostatní nevhodné potraviny

Mezi ostatní potraviny, které byste neměli při kvasinkové infekci jíst, patří sušené ovoce, banány a ledové nápoje.

Nejlepší esenciální oleje pro boj s kvasinkami

Mezi esenciální oleje, které nejlépe účinkují proti kvasinkám, patří:

  • hřebíčkový olej
  • oregánový olej
  • myrhový olej
  • levandulový olej
  • tea tree olej

Těchto pět olejů pomůže vašemu tělu zlikvidovat celou řadu různých parazitů a hub, včetně kvasinek. Levandulový olej navíc potlačuje růst kvasinek a účinně působí proti dalšímu rozšiřování infekce. (15, 16)

V případě velmi odolných kvasinkových infekcí můžete vyzkoušet (během fáze čištění těla od kvasinek) smíchat pár kapek hřebíčkového oleje nebo levandulového oleje s kokosovým olejem a užívat vnitřně. Vzhledem k vysoké účinnosti těchto olejů je užívejte vnitřně maximálně po dobu 10 dnů. Poté by měla infekce vymizet. Delší užívání nedoporučujeme, protože by mohlo dojít k narušení střevní mikroflóry.

Pro léčbu kvasinkové infekce v ústech (kandidóza ústní dutiny) můžete vyzkoušet následující recept:

Smíchejte 3 kapky hřebíčkového oleje s jednou polévkovou lžící kokosového oleje a získanou směs převalujte v ústech po dobu 20 minut.

Tento postup vám pomůže úspěšně zabít kvasinky v dutině ústní a přispívá i k celkové detoxifikaci organizmu.

5 nejlepších doplňků stravy proti kvasinkám

Pro boj s kvasinkovou infekcí můžete vhodně použít i následující doplňky stravy:

  • Probiotika (dávkování: 50 miliard jednotek denně): Probiotika dodají vašemu tělu zdraví prospěšné baktérie, které pomáhají zlikvidovat přemnožené kvasinky a znovu nastolit rovnováhu ve střevech.
  • Oregánový olej (dávkování: 5 kapek, 3 x denně): Oregánový olej je přírodním prostředkem proti baktériím a houbám.
  • Česnek (dávkování: 2 stroužky denně): Pomáhá likvidovat infekce způsobené houbami a plísněmi a posiluje imunitní systém.
  • Vitamín C (dávkování: 1000 mg, 3x denně): Posiluje funkci imunitního systému a pomáhá zlikvidovat záněty v těle.
  • Výtažek z grepových semínek (dávkování: 200 mg, 2 – 3 x denně): Tento výtažek je velmi účinným prostředkem na likvidaci kvasinek.

Pro léčbu kvasinkové infekce můžete využít také bylinky, jako jsou kozinec (astralagus) nebo olivový list.

V roce 2003 byla v Izraeli provedená klinická studie, která prokázala, že výtažek z olivových listů dobře působí proti baktériím a houbám. Při testování si extrakt z olivového oleje dokázal poradit téměř se všemi baktériemi, na kterých byla jeho účinnost testována, včetně dermatofytů (což jsou mikroorganizmy způsobující plísňová onemocnění kůže, vlasů a nehtů), kvasinek rodu Candida Albicans (nejčastější původce kvasinkových infekcí pochvy a dutiny ústní) a Escherichia coli (baktérie žijící v tlustém střevě, které mohou vyvolat závažné infekce zejména močových cest). (17)

Dieta proti kvasinkám: 3 recepty, které stojí za vyzkoušení

Dieta proti kvasinkám by měla zahrnovat dostatek syrové, kvašené a vařené zeleniny. Do vašeho jídelníčku byste měli zařadit co nejvíce potravin, které zabíjí kvasinky (z výše uvedeného seznamu) a naopak vůbec nejíst potraviny, které podporují růst kvasinek.

Níže najdete 3 recepty na chutná jídla proti kvasinkové infekci, které můžete vyzkoušet.

Recept na domácí Kimchi (korejský kvašený salát)

Co budete potřebovat na přípravu asi 1 kg domácího kimchi salátu?

  • 1 střední hlávku červeného hlávkového zelí nebo pekingského (napa) zelí
  • 57 gramů himalájské nebo keltské mořské soli
  • 113 ml čisté vody
  • 5–6 jemně nasekaných stroužků česneku
  • 1 kávovou lžičku čerstvě nastrouhaného zázvoru
  • 1 kávovou lžičku kokosového palmového cukru
  • 2 – 3 polévkové lžíce “mořských” ochucovadel, jako je například rybí omáčka nebo krevetová pasta (pokud nestojíte o zvýraznění chuti, můžete použít namísto toho více vody)
  • 1 – 5 polévkových lžic drcených korejských červených čili papriček ve formě vloček (množství upravte podle toho, jak hodně pálivý chcete výsledný salát mít)
  • 236 g oloupané a jemně nakrájené korejské ředkve nebo bílé ředkve (daikon)
  • 4 na jemno nakrájené jarní cibulky
  • Zelí podélně rozčtvrťte a odstraňte dřevnatou prostředí část a pak jej nakrájejte na jemné proužky.
  • Nakrájené zelí dejte do velké mísy, přidejte sůl a s pomocí rukou “vtírejte” sůl do zelí dokud nezačne měknout a pouštět vodu. To může trvat i několik minut.
  • Nechte zelí odležet 1 – 2 hodiny odležet a poté jej pečlivě několik minut proplachujte pod tekoucí vodou.
  • Následně si v menší misce připravte směs z česneku, zázvoru, cukru a mořských ochucovadel tak, aby vám vznikla jemná pasta, kterou přidejte do mísy se zelím.
  • Přidejte nasekané ředkve, jarní cibulky a 1 – 5 polévkových lžic drcených korejských červených čili papriček ve formě vloček a vše rukama dobře a dostatečně promíchejte.
  • Následně vezměte sklenici na zavařování a celý salát do ní napěchujte.
  • Je potřeba pořádně přitlačit, aby nahoře vznikla vrstvička šťávy (solanky), která bude zakrývat zeleninu pod ní.
  • Sklenice musí být dostatečně velká, aby vám nad vrstvičkou solanky zbyla vzduchová mezera minimálně o výšce 2,5 – 5 cm (to je důležité pro kvašení).
  • Po napěchování salátu do sklenice jí pevně uzavřete a nechte stát při pokojové teplotě po dobu 1 – 5 dní.
  • Jednou denně salát kimchi zkontrolujte a v případě potřeby zeleninu stlačte tak, aby byla ponořená v roztoku solanky. Po několika dnech salát ochutnejte, a pokud je na vás dostatečně kyselý, uložte ho do lednice, kde ho zavřený můžete skladovat až 3 měsíce.

Pokud salát není dostatečně kyselý, nechte jej ještě několik dní stát při pokojové teplotě.

Recept na zeleninovou šťávu na detoxikaci organizmu

Níže uvedený recept na detoxikační zeleninovou šťávu je dalším vhodným prostředkem na likvidaci kvasinek.

Celková doba přípravy je 5 minut a s pomocí níže uvedených pokynů si připravíte dvě porce.

  • 8 celerových natí
  • 227 g brokolice
  • 100 g chřestu
  • 100 g koriandru
  • 100 g mangoldu

Dejte všechny přísady do mixéru na zeleninu. Rozmixujte a ihned podávejte.

Recept na křupavý kadeřávkový salát

Kadeřávek je jednou z nejzdravějších potravin, kterou vůbec můžete jíst. Je doslova nabitý živinami.

Pokud si chcete připravit rychlý a zdravý kadeřávkový salát, vyzkoušejte tento recept.

  • 100 gramů nakrájeného kadeřávku (v bio kvalitě)
  • 1 polévkovou lžíci kokosového oleje
  • 1 cibuli
  • 4 – 5 jemně nakrájených stroužků česneku
  • Špetku mořské soli na dochucení

Jednoduše vše promíchejte dohromady a ihned podávejte :).

Rizikové faktory, příčiny a příznaky kvasinkové infekce

Kandidóza je houbová infekce vyvolaná kvasinkami rodu Candida. Dosud známe více než 20 druhů kvasinek Candida, které způsobují více či méně závažné infekce u lidí. Nejčastější je Candida albicans, jednobuněčná houba, která se běžně vyskytuje v zažívacím a pohlavním ústrojí člověka. Kvasinky také normálně žijí na kůži a sliznicích aniž by způsobovaly závažné infekce, ale jejich přemnožení může vést k řadě nepříjemných příznaků.

Mezi rizikové faktory vzniku kvasinkových infekcí patří cukrovka (diabetes), léčba rakoviny s pomocí chemoterapie a léčba astmatu s pomocí inhalačních prostředků s obsahem kortikosteroidů.

U některých žen mohou kvasinkové infekce znovu propuknout při užívání hormonální antikoncepce.

Podle amerického Národního centra pro kvasinkové infekce (National Candida Center) patří mezi hlavní příčiny střevní dysbiózy (narušení střevní mikroflóry a vnitřního prostředí zažívacího traktu) a přemnožení kvasinek, následující věci (18):

  • Špatné stravovací návyky
  • Léky na předpis, zejména antibiotika
  • Konzumace alkoholu
  • Hormonální nerovnováha
  • Kohoutková voda
  • Zažívací problémy
  • Stres
  • Plísně a chemikálie vyskytující se v okolním prostředí
  • Toxické kovy a potravinářská chemie
  • Oslabená imunita (například u pacientů trpících AIDS nebo rakovinou)

Už jste někdy trpěli těmito příznaky?

  • Vyčerpání a únava
  • Neodolatelná touha (bažení) po konzumaci sladkostí
  • Zápach z úst
  • Bílý povlak na jazyku
  • Pocit náhlého zblbnutí (“zatmění” mozku)
  • Hormonální nerovnováha
  • Bolesti kloubů
  • Ztráta libida
  • Chronické záněty dutin a alergie
  • Zažívací problémy (plynatost a nadýmání)
  • Oslabená imunita
  • Infekce močových cest

Pokud ano, tak to je jen výčet několika málo příznaků, které mohou souviset s kvasinkovou infekcí. Ve vlhkém prostředí nebo po požití jídel s obsahem cukrů nebo kvasnic se mohou tyto příznaky zhoršovat. V případě, že se kvasinková infekce neléčí, může oslabit imunitní systém, což může časem vyvolat i vznik závažnějšího onemocnění.

Upozornění: příznaky související se “zabitím” (eradikací) kvasinek

Pokud v těle rychle zabijete všechny kvasinky, dochází ke vzniku metabolické reakce, při které se do těla uvolňuje až 70 různých druhů toxických látek.

To je docela síla, co?

Než se začnete bát a říkat, že se raději na léčbu kvasinkové infekce vykašlete tak vězte, že je mnohem lepší přežít nepříjemné projevy související s likvidací kvasinek než tento problém neléčit a nechat kvasinky zničit váš imunitní systém.

Mezi příznaky, které jsou s vymíráním kvasinek spojeny a které dokazují, že dieta proti kvasinkám funguje, patří:

  • Zhoršení mozkových funkcí
  • Bolest hlavy
  • Únava
  • Závratě
  • Pocení a horečka
  • Trávicí a střevní potíže (nadýmání, plynatost, zácpa či nevolnost)
  • Zánět dutin
  • Kožní vyrážky (nejen na obličeji ale i po celém těle)
  • Příznaky podobné chřipce

Tyto příznaky obvykle ustoupí do 7 až 10 dnů. Kvasinky opouští vaše tělo a po několika týdnech se budete cítit svěží, lépe se soustředit a uleví se vám také od dalších nepříjemných potíží. Až se tedy tyto příznaky u vás po zahájení protikvasinkové diety objeví můžete začít “slavit”, protože jste na cestě k lepšímu zdraví!

Poté co tyto příznaky odezní a dokončíte čistící (detoxifikační) fázi diety proti kvasinkám, je potřeba i nadále jíst potraviny s vysokým obsahem bílkovin a zeleninu s vysokým obsahem vlákniny. I nadále byste měli omezit konzumaci obilnin, ovoce, cukru a zeleniny s vysokým obsahem škrobu (například brambor). Naopak kvašená zelenina a kefír jsou potraviny, které vašemu tělu pomáhají udržet rovnováhu a drží kvasinky na uzdě.

Přestože výše uvedené rady u většiny lidí fungují, je důležité vědět, že poslední slovo má vždy lékař.

Proto pokud trpíte chronickou kvasinkovou infekcí nebo se váš stav nelepší a naopak zhoršuje, neprodleně se obraťte na vašeho lékaře.

Dlouhotrvající kvasinková infekce může být signálem závažnějšího onemocnění, jako je cukrovka, nebo dysfunkce imunitního systému. Tato onemocnění pak v těle vytváří příznivější prostředí pro přemnožení kvasinek.

Pár slov na závěr k dietě proti kvasinkám

Pevně věřím, že vám naše doporučení umožní rychle se zbavit přemnožených kvasinek, díky čemuž se budete cítit lépe.

Pokud budete mít dostatečnou sebekázeň a dodržovat výše uvedená doporučení, zbavíte vaše tělo plísní a kvasinek a začnete vést mnohem zdravější život.

  • Kvasinková infekce bohužel trápí velké množství lidí.
  • Příznaky kvasinkové infekce jsou často ignorovány nebo nejsou správně diagnostikovány.
  • Dieta proti kvasinkám dokáže tělo zbavit plísní a kvasinek a ulevit vám od nepříjemných příznaků.
  • Až začnete dodržovat dietu proti kvasinkám možná zjistíte, že bude nutné některé potraviny trvale vyřadit z vašeho jídelníčku, protože u vás způsobují opětovné propuknutí kvasinkové infekce.
  • Zlepšení zdravotního stavu a snížení únavy stojí za to, že se “zřeknete” některých jídel a nápojů, které vám chutnají.
  • Obecně platí, že je pro vás nejlepší přestat jíst jídla s vysokým obsahem cukrů a průmyslově vyráběné potraviny.
  • Nejlépe uděláte, když budete jíst přírodní stravu v bio kvalitě.

Související články

Co je berberin a jaké jsou jeho léčivé účinky?

Co je tyrozin, jaké jsou jeho účinky, rizika a dávkování?

Průvodce potravinovými doplňky s omega 3 mastnými kyselinami: Co má smysl kupovat a proč?

7 nezbytných doplňků stravy pro vegany

Má opravdu smysl užívat potravinové doplňky s obsahem hořčíku?

11 léčivých bylinek a doplňků stravy pro diabetiky

Chcete dostávat podobné články o zdraví každý den na e-mail?

Přihlaste se k odběru našich příspěvků a každý den vám pošleme jeden článek o zdraví a výživě na e-mail. Žádné nesmysly, ale kvalitní příspěvky, které vám pomohou získat více informací o léčbě a diagnostice různých onemocnění, potravinách a léčivech.

Nebo nás sledujte na sociálních sítích.

Nejčtenější

20 potravin, které vám okamžitě uleví od pálení žáhy

Bolesti bederní páteře: příčiny, projevy, prevence a cvičení

Bolesti krční páteře: příčiny, projevy, prevence a cvičení

77 možností jak používat kokosový olej

Hluboká žilní trombóza

Zánět slinivky břišní: příčiny, příznaky, diagnostika a léčba

Diagnostický test CRP: co to je a k čemu slouží

Artroskopie kolena: princip, indikace a rehabilitace

Co může být příčinou nadměrného močení?

Ústřel (ischias) a jeho léčba

Jak snížit vysoký cholesterol?

Velký průvodce pitím čaje v těhotenství

Bolest na hrudi od páteře, infarktu a z jiných příčin. Jak je od sebe odlišit?

Zánět Achillovy šlachy: příčiny, příznaky, diagnostika a léčba

Periferní neuropatie: příčiny, příznaky, diagnostika a léčba

Naše mise a hodnoty

Medlicker vám přináší podrobné články o zdraví, výživě, kráse, léčivech a doplňcích stravy. Kromě toho připravujeme také testy a případové studie pro studenty medicíny. Žádné nesmysly, ale kvalitní a ověřené informace v souladu se zásadami medicíny založené na důkazech a s odkazy na kvalitní klinické studie.

Medlicker v jiných jazycích

Medlicker je magazín o zdraví, který nepíše nesmysly

Leave a Reply