Zabijte atlety nohou houbou ve sprše (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Erotické masáže očima mužů: překonejte svoji nechuť

Slečna masíruje muže

Erotické masáže. Co vy na to, pánové? Já abych byl upřímný, tak si na to nijak zvlášť nepotrpím. A jistě nejsem sám.

Dlouhé sahání rukama po těle a hledání nějakých pofiderních „zón“ na palcích u nohy, na čéšce, na sedmičce vpravo nahoře, je to nutné? A je nutné po sobě patlat krémy rozličných vůní? Odpověď zní – ano, protože ženy to prostě mají rády. Za určitých okolností je taková velkorysost v podobě poskytnuté masáže naprosto nezbytná a vy to musíte učinit, i když nejste sami z erotických masáží nijak odvázaní. Samozřejmě mluvím o tom, když jste vy v pozici masážisty. Pokud vás naopak masíruje slečna, potom je to bomba.

Neochotné ženy vs. bohyně

Jsou dívky, které vám nevyjdou vstříc ani o píď. Sex s nimi je pak držen v přísně vymezených mantinelech a běda vám, když zkusíte tu rutinu nějak nabořit. Už jen taková maličkost jako je orální sex, je pro takovouto holku zvrhlost, do níž ji musíte vyloženě nutit. Připadá vám to absurdní? Vězte, opravdu takové mezi námi jsou, já s tím mám bohužel také zkušenost.

Na druhé straně jsou holky vstřícné, ochotné a pracovité. Nazývejme je na následujících řádcích zkráceně bohyně. S naprostou samozřejmostí poskytnou dokonalou masáž penisu rukama i ústy, dokáží vás fantasticky rozpálit. Souhlasí s každou polohou pro milování, na jakou si jen vzpomenete. Je jim jedno, kde se do nich uděláte, jsou dokonce ochotny vaše bílé zlato polknout.

Barterové obchody

Jestli máte doma bohyni, tak byste ji měli nosit na rukou. To je pro mě naplnění teorie barterových obchodů – možná víte, že se v ekonomice jedná o formu kompenzačních obchodů „něco za něco“. Když jste jako já a erotickým masážím moc nefandíte, není důvod, abyste to poskytovali holce, která vám ho není schopna ani normálně vykouřit. I když vás o to prosí sebevíc, ani se neunavujte s otevíráním víčka od krému. Proč se s dívkou dlouze lopotit, když ona sama není schopna ani ochotna vám nezištně poskytnout příjemnou rozkoš? Leda tak jestli aspoň umí dobře navařit, to se snad dá očko přimhouřit. Ale kvalitní kuchařku dokáže dobře zastoupit nějaká poctivá restaurace v blízkém okolí. Kvalitní sex se vším, co k tomu patří, to je vzácnější komodita.

Jestli tedy máte doma bohyni, tak to je jiná. Té erotickou masáž, o kterou si požádá, dopřejte. Dlouhou, něžnou, láskyplnou – masáž zad, břicha, masáž chodidel, nohou, masáž intimních partií. Cokoliv si přeje. Klidně tím zabijte dvě hodiny a vykašlete se na přenos zápasu Ligy mistrů – sjedete to ze záznamu, já vím, je to na hovno, ale tohle je investice do budoucnosti. Rejděte prsty po její kůži a naslouchejte jejímu slastnému vrnění, třebaže vy sám jste děsně nadržený a uvažujete, jak byste ho do ní strčil a udělal s ní krátký proces. Obětujte se, protože holka, která vám poskytuje skvělé služby, je toho hodna.

Jak na erotickou masáž

Zdůrazňuju, že to beru ze svého pohledu, jak postupuju já. Základní věcí jsou vonné krémy a oleje – a to radši nechávám na ní. Ať si sama vybere, co se jí líbí. Muži mají na tyhle věci daleko horší čich, já osobně nerozeznám levandulové aroma od třešňového a třešňové od aloe vera. Pro mě je nejkrásnější vůní na světě vůně čerstvého vzduchu, obzvláště když člověk vychází ve čtyři ráno z hospody. Ale s touto vůní se žádný krém na pokožku nevyrábí. Nechte partnerku vybrat celý arzenál potřebných pomůcek a ať vám pak do ruky vrazí to, co by si ráda nechala do pokožky vstřebat. A pak začněte masírovat.

Podle mě neexistuje žádný ucelený návod, co přesně dělat. Samozřejmě si můžete nechat udělat nějaký masérský kurz, ale stejně si myslím, že každé ženě vyhovuje něco docela jiného, a navíc záleží na aktuální situaci a na rozpoložení. A stejně, holka má snad pusu, tak si sama určitě ráda řekne, co potřebuje.

Základem však jsou pomalé, ale dostatečně silné pohyby. Pusťte si k tomu nějakou hezkou muziku – já k tomu zapínám nějaký relaxační jazzík a bavím se tím, že prsty pohybuju po kůži v rytmu hudby. Používejte všechny prsty a kde je pokožka nejsilnější a chce to nejvíc přitlačit, tam pracujte palci.

Terra incognita

Každá žena má nějaké svoje speciální místo, a když jej najdete a použijete ty správné dotyky, úplně vám roztaje. Vyplatí se zjistit, kde se to místo nachází. Necháte si ho pak na úplný konec masáže a jestliže jste doposud dělali vše pro radost vaší partnerky, od tohoto místa dál bude vše probíhat k vaší plné spokojenosti.

Když jsem v úvodu zmínil ty palce u nohy, nebyl to žádný „random joke“, žádný výstřel do prázdna. Přesně na prstech u nohou jsem našel to místo já. Pohrávám si s nimi v ústech a partnerka se může zbláznit radostí. Je to můj osobní úspěch, můj malý velký objev.

U vás to může být úplně jinak – doporučuju vám, najděte i vy svoji „terra incognita“!

Zabijte atlety nohou houbou ve sprše

(uh wait, what? so old. )

sometimes i’m here.

Abby? Is it better! (with love, dads!)

Abby? Is it better! (with love, dads!) – (7. – 14.kapitola)

Kurt stále seděl v kuchyni a přemýšlel nad Caseyho výbuchem, když za sebou uslyšel kroky.

Myslel, že je to Blaine a tak se ani neotáčel, ale po chvíli se ozvalo nesmělé: „Tati?“ Otočil se na Casse a prohlédl si ho. Vypadal stále ztrápeně.

Cass se pak už vydal spát, ale Kurt měl podezření, že si chce promluvit se svými kamarády, a tak se mohl konečně vydat do sprchy a pak do postele.

„Myslíš, že si to ti kluci nechají vysvětlit?“ Ozval se na jednou Blaine.

Abby si lehla na postel a očekávala od táty telefon. Byl u nich zrovna ráno a obvykle jí volal, ale dneska nic. Místo toho se ozval Cass.

„Ne, ti dva ještě spí, jen jsem se chtěl zeptat, jestli ti došlo, kdo byli ti kluci, co šikanují Evana,“ spustil.

„Evanův brácha začal chodit s bráchou Dennise, jeho rodiče se to dozvěděli, začali vyšilovat a …nakecali Dennisovi, že homosexualita je nemoc. On jim to uvěřil a pak to jelo. Ale snažil jsem se mu vysvětlit, že není a slíbil jsem mu, že si s ním o tom promluvíš, bál se mluvit s někým od Trevora, ale ty jsi moje ségra, tak jsem doufal, že mu to vysvětlíš.“

Domluvila se s ním, že odpoledne se sejdou a on si nechá vysvětlit, co je to homosexualita a proč být gay není špatné. Teď už to jen oznámit Quinn a Rachel. Určitě nebudou proti, tím si byla jistá, ale bála se, aby nechtěly jít s ní. Naštěstí nechtěly.

„A ty budeš brzo největší klepna v okolí,“ oplatila jí to Abby a vyplázla na ni jazyk. Rachel s Quinn se tomu jen zasmály, protože věděly, že to dívky nemyslí zle.

„Tak si dávej bacha, abych nezavolala tátům, že koukáš po tom klukovi od vedle!“ Bylo u nich normální, že i Mack mluvilo o Kurtovi a Blainovi jen jako o „tátech“. Abby zase mluvila o Quinn a Rachel jako o „mamkách“.

„Zabiju vám dítě,“ zkonstatovala po chvíli Abby a podívala se na Rachel.

„Nemohla by jsi s tím ještě chvíli počkat? Chtěly bychom vnoučátka.“ Abby se tomuhle rozesmála, protože přesně to slýchávala občas od tátů také. Jen Mack trochu zrudla, ale nikdo kromě Abby si nevšiml. A té to začalo vrtat hlavou. Proč proboha Mack zrudla? Rozhodla se jí zeptat ihned po obědě.

Abby na Mack zírala s pusou dokořán.

„Já nevím, Abby,“ vzlykla. „Minulý týden jsem to měla dostat a nedostala a….před pár týdny ta akce u Ricka, trochu se to zvrtlo a-“ Zlomil se jí hlas a znovu se rozplakala.

Strávily v objetí ještě dobrou hodinu a pak musela Abby zamířit za Dennisem.

„Ty jsi Dennis, viď?“ Podívala se na chlapce, který seděl v parku.

„A ty Abby,“ nejistě se usmál, ale když mu podala ruku, přijal ji.

„Tak vidíš. Přej mu to, Denny. Vždyť jsi nikdy neměl problém s tím, že Cass má dva táty, tak se prosím tebe najednou nestav na druhou stranu. Ubližuješ tím bráchovi, Cassovi a všem, které ani neznáš. A taky Evanovi a to ne jen psychicky. To co jste udělali nebylo-“

„Za tohle se neděkuje, Denny. Od toho tu lidi jako já nebo můj táta prostě jsou. Kdyby se něco dělo, kdyby vaši měli jakýkoli problém s tím, že je brácha gay a nedalo se to unést, zavolej buď mě a nebo na tohle číslo,“ z kapsy vytáhla vizitku Trevora. „Klidně i tvůj brácha. Já sice za pár dní odjíždím do Čech, ale Trevor tu je pořád a věř mi – nemusíš se bát s těmi lidmi mluvit. Jsou tu proto, aby tě vyslechli a pomohli ti.“

„Tak dobře, ještě jednou děkuju a pozdravuj Cass.“ Chlapec se zvedl a zamířil pryč.

Říct to mámám a nebo jít k doktorovi sama, s Abby, dokud tu je? Měla pocit, že jí praskne hlava. Nesnášela tenhle pocit.

Abby se posadila v pokoji pro hosty na postel a uvažovala.

Zavolat tátům a poprosit je, aby tu mohla zůstat o něco déle a nebo ne? Chtěli by vědět pravdu a pak by to vykecali dál…ale možná, možná že by to táta Kurt pochopil.

Zvedla se a zamířila za Mack.

Abby tedy vytáhla telefon a nehledě na to, že táty nejsou probudí, jim zavolala.

„Abby, co se děje?“ Ozval se rozespalý hlas Blaina, ač volala Kurtovi.

„Mohl by jsi vzbudit i tátu? Musím se vás na něco zeptat a ne nepočká to, tati.“

„No dobře…prcku, je všechno v pohodě?“ V jeho hlase byly znát obavy a pak Abby zaslechla, jak budí i Kurta.

„Dojdi s ní k doktorovi, Abby a pak uvidíme. Neplašte, pokud to není jisté.“

„Ale kdyby se to potvrdilo, tak první, co uděláte je, že to řeknete Quinn a Rachel, ano? Jinak jim to řekneme my.“

„Dobře, tak já se vám pak ozvu, zatím se mějte a dobrou noc.“ Položila telefon a pak se podívala na kamarádku, která byla bledá jako stěna.

„Říkali, že máme jít k doktorovi a ihned jak budeme mít výsledky, podle toho buď to říct a nebo si prostě oddechnout. Nikomu to teď neřeknou, neboj se.“

„Nudila se,“ mrkla na ni kamarádka a lehla si vedle ní na postel. „Zítra tam zajdeme, co ty na to?“

„Děje se něco?“ Vyzvídala Mack, od Quinn. „Pojedeme do kina, co vy na to? Nick je u kamaráda, můžeme si udělat takovou dámskou jízdu, když Abby za dva dny odjíždí.“

„Dobrá, tak se oblečte a za deset minut pojedeme.“

„Pokud je Mack opravdu v tom-“

„Řeknou jim o Beth,“ přerušil úvahy svého manžela Kurt. „Jak se to proboha mohlo stát, Blaine? Mack. Zrovna ona,“ bylo na něm vidět, že jej to zasáhlo. Bral ji skoro jako vlastní.

„Budeme v to doufat,“ zašeptal jeho manžel a schoulil se mu do náruče. „Budeme v to doufat.“

Všechny čtyři zamířily do kina a jen co si koupily lístky, dívky se hnaly k automatu na bonbóny.

Abby poslušně poděkovala a pak i s Mack zamířily do sálu. Rachel s Quinn se loudaly za nimi a ještě si vybírali popcorn a pití.

„Tak to rozhodně, mamči se taky občas pohádají a pak spolu pár dní nemluví, ale znáš je, ony jsou prostě takové. Milují se k sežrání.“ Obě se hlasitě rozesmály a Quinn s Rachel, které se zrovna posadily jim věnovaly zmatený pohled.

„Hm, to jsem to dopadly,“ poznamenala Quinn, ale smála se.

Quinn s Rachel si jen vyměnily spokojené pohledy a zvedly se.

„No, pokud jste se už dostatečně vyřvaly,“ Quinn narážela na to, že se po dívkách pohoršeně podívala polovina kina. „Můžeme jít? Mám docela hlad, mohly bychom někam na pizzu, co vy na to?“

„Padám hlady, tak pojďme,“ Mack se prosmýkla mezi sedačkami a společně s mámami a Abby zamířily ven.

„Jednou jsem šla večer od koupelny a..neptejte se mě, co jsem viděla. Tohle nebylo pro moje oči.“

„Oba tátové spolu ve sprše?“ Vyjekla Mack a Quinn s Rachel se snažily nesmát, ale moc jim to nešlo.

„Kdyby byli ve sprše, tak nic nevidím. Takhle…br!“ Otřásla a se Rachel se rozesmála nahlas.

„Přesně tak. Celý den jsem se jim pak vyhýbala. Cass se tomu samozřejmě hrozně smál, pitomec.“

Mack se rozhodla. Řekne jim to ještě před tím, než půjde k doktorovi. Nemůže to dál tajit. Neunesla by to.

Pomalu vyklouzla z postele a zamířila k ložnici Rachel a Quinn. Těsně před dveřmi se zarazila a zhluboka se nadechla. Teď a nebo nikdy.

Zlehka zaťukala a pak vešla.

„Děje se něco, zlatíčko?“ Zaslechla rozespalý hlas Quinn a pak ji trochu oslepilo světlo z lampičky.

„Tak se pojď posadit,“ vyzvala ji Rachel a trochu se posunula.

„Zabijte mě, oba mě budete chtít zabít,“ sklopila oči a ucítila, že ji Quinn objala okolo ramen.

„Asi…asi jsem těhotná,“ vypálila to na ně. Oba ženy zbledly a ani jedna netušila co říct. „Musím k doktorovi a doufám, že je to jen nějaká chyba v hormonech, já nechci být-“ hlas se jí zlomil a nahlas se rozplakala. Quinn ji k sobě pevně přivinula a Rachel se posadil blíž k nim, aby je mohla také obejmout.

Quinn se na ni bolestně podívala. Viděla v ní sebe. Když zjistila, že bude mít Beth.

„Zítra ráno půjdeme k doktorovi a pak uvidíme co dál, ano?“ Pohladila ji na konec po vlasech.

„Ani nevíš, jak jsme rády, že jsi nám to řekla, Mackie. Uděláme pro tebe všechno co budeme moci, ano?“ Uklidňovala ji Quinn.

„Víš, prcku,“ povzdechla si Rachel. „Víme, že jsi to neudělala schválně, nechtěla jsi, aby se to stalo a nemůžeme ti za to nadávat. Teď potřebuješ dvě mámy, které za tebou budou stát a ne někoho, kdo tě bude obviňovat. O tom, co jsi udělala za blbost si můžeme promluvit někdy později, ano?“

On se proti tomuhle pojistil. Nechal Abby napsat prášky už v patnácti. Nechtěl, aby si jeho dcera zkazila život. Nebo ne přímo zkazila, ale nechtěl, aby se stalo něco, co by si nikdo nepřál. Necítil se na to být děda takhle mladý, ale pokud by se to stalo, musel by se s tím smířit a Abby pomoc, jak jen by mohl. Nikdy by jí kvůli tomu nezavrhl jako to udělal otec Quinn.

„Ano. Jsem ráda. Děkuju, že tu pro ni jsi, Abby. Hodně to pro ni znamená.“

„Nadšené nejsme, ale nadávat ji za to nebudeme, neboj se.“

„Nech to plavat, takový idiot ti za to nestojí, Blaine,“ uklidňoval jeh Mark.

„Nechápu…nechápu, jak v dnešní společnosti může být individuum s tímhle názorem, proboha!“ Skoro se rozkřikl. V kanceláři zavládlo naprosté ticho. Nikdy Blaina nic nerozhodilo a nikdy se nenechal vyprovokovat. Ale dnes to bylo jiné. Šlo o soud, kdy prarodiče chtěli po smrti své dcery vnučku do péče, protože její otec byl gay a měl přítele.

Tenhle příběh už slyšeli všichni. Ale mysleli si, že když Blaine ten soud dvakrát vyhrál, přenesl se přes to. Jenže očividně ne. Bylo na něm vidět, jak jej to hrozně bolí.

„Nedovolíme jim, aby mu tu malou sebrali,“ zašeptal.

„Tenkrát se za nás postavil Trevor. Kurtova kamarádka pro ně tenkrát fotila a když se doslechli, co se děje, objevili se u soudu a dali jasně najevo, jaké má soud hranice. Ale to bylo v Americe…tady je to všechno…“

„Vláda na hovno,“ neodpustila si Michelle.

„Dá se to dohledat, můžu na tom začít pracovat,“ navrhl Blainovi Zuzka.

O dvě hodiny už seděl doma, ale nepřestával pracovat.

„Je tu soudní spor. Prarodiče versus táta, který je gay,“ smutně se podíval na svého manžela a tomu spadla pusa.

„Bohužel. Je to úplně to samé co s Abby tenkrát, Kurte. Problém je, že ten kluk se nám tam málem sesypal. Jeho dceři je sedm, před půl rokem jí umřela máma a on se před třemi lety přiznal, že je gay. Kvůli malé spolu žili, ač nebyli pár. Jeho bývalá manželka to pochopila a vzala v pohodě, ai když jí to chvíli trvalo. A teď mu její rodiče chtějí malou sebrat.“

„Nějak se s tím popereme, zlatíčko,“ objala ji okolo ramen a políbila do vlasů.

„V tom případě tě poprosím, aby sis odložila a položila se na vyšetřovací křeslo,“ ukázal na clonu kousek od něj. Mack poslušně odcupitala a ani jí nevadilo, že jde Quinn s ní.

„Ne, ne. Mack je moje a Rachelina,“ usmála se blondýnka. „A Abby je dcera naši dvou nejlepší přátel. Kurt je lékař a upozorňoval nás na to, ale my si říkaly, že je ještě moc brzy,“ přiznala pak trochu zahanbeně.

„Použili jsme kondom, ale prostě jsem se bála,“ ozvala se i Mack.

Od lékaře odcházeli za necelou půl hodinku, všichni o starost lehčí.

„Oslavovat s námi,“ křikla do telefonu Rachel a pak si ho od Abby vzala.

„To samozřejmě můžete,“ ujistil ji kamarád se smíchem. „Jen aby, Abby dokázala všechny ty věci přivézt, ano?“ Snažil se znít vesele, ale moc mu to nešlo a Rachel si toho všimla.

„To se neboj, ale poslyš, Blaine, děje se něco? Je všechno v pořádku?“ Po těchhle slovech se na ni šokovaně otočila nejen Abby, ale i Quinn a Mack.

„Ach bože. Tak to vám přeju pevný nervy, snad to dobře dopadne, Blaine.“

„Budu, ty zase pozdravuj Kurta.“

Kurt měl v práci nečekaně volno, takže se rozhodl, že překvapí Blaina a vytáhne ho na oběd.

„Taky, taky. Blaine je u sebe?“

„Já vím, jen Nat odvedu holkám a pak ti to řeknu, ano? Vlastně by se mi hodila tvoje pomoc.“ Vzal malou za ruku a vyšel s ní z kanceláře.

„Blaine, děje se něco, o čem nevím?“ Kurt vstal, položil mu ruce okolo pasu a starostlivě si jej prohlížel.

„Ten soud vypadá vážně blbě, Kurte. Obvinili ho z toho, že není biologický táta malé. A přitom jejich dcera o tom nikdy nepochybovala.“

„Jsou oni normální, proboha?“ Kurtovi začali povolovat nervy. Bylo to pro něj, jako kdyby se mu vracelo všechno, čím si prošli oni.

„Já…“ Ozval se Rachelin hlas a pak nějaký zvuk, z čehož si Blaine odvodil, že jí Rachel vzala telefon.

„Co se stalo, krucinál, Rachel?“ Jeho nervy pomalu, ale jistě selhávaly.

„Děláš si ze mě srandu, Rachel?“ Kurt se snažil vzpomenout, kdy slyšel Blaina takhle naštvaného. Nikdy.

„Bohužel. Byly jsme na obědě a oni se tam prostě objevili, začali s ní mluvit a začali jí přemlouvat, ať zůstane u nich, přísahám bohu, že jsme ji odtamtud odtáhly jak nejrychleji to šlo a od té doby nám sedí pod zámkem doma.“

„Blaine, počkej!“ Zarazila ho Rachel.

„Abby se potkala s prarodiči,“ odpověděl mu Blaine. Kurt zbledl jako křída a vzal mu telefon z ruky. Jemu na rozdíl od Blaina v tu chvíli bliklo, že nejhůř je na tom právě teď jejich dcera.

„Prcku, co se stalo?“ Ptal se jí starostlivě a přepl mobil na reproduktor.

„Prostě jsme byly s Mack a mamkama na obědě a oni se tam objevili. Začal říkat takové věci, jak že jste mi zničili život a že bych měla jít s nimi. Bože, tati, já je tak nenávidím.“ Kurtovi i Blainovi byla jasná jedna věc. Abby celou dobu brečela.

„Co kdybys to vzala nejbližším letadlem domů, prcku?“ Navrhl jí Blaine.

„Nechci si kvůli nim kazit ten týden tady, tati.“

„Přemýšlely jsme,“ ozval se Rachelin hlas, takže Abby měla hovor přes reproduktor také. „Že bychom je vzaly na chatu. Je to daleko, bude tam klid a pak až bychom se vrátili, tak vám ji pošleme zpět, co vy na to?“

Kurt s Blainem se na sebe podívali a věděli, že je to dobrý nápad.

„Pokud Abby chce,“ připustil Kurt.

„To je snad zlej sen,“ zašeptal Blaine. Kurt se zmohl jen na jediné. Obejmout ho.

15 Nejhorších Hororových Klišé

Když udělaný správně, tak je horor jedním z nejzajímavějších a nejumělečtějších filmových žánrů. Skvělým příkladem je například Osvícení (The Shinning) nebo Texaský Masakr Motorovu Pilou. Tyto filmy nestárnou a nikdy neztratí svůj efekt. Na druhou stranu špatné hororové filmy jsou postaveny v podstatě jen na klišé, která se objevují v hororových filmech už desítky let. Pojďme si projít ty nejhorší a nejpoužívanější.

15. Filmový Google

V mnoha hororech můžeme vidět časté využívání moderních technologií. Viděli jsme horory točící se kolem mobilních telefonů (viz. Zmeškaný hovor), počítačů, videokamer a plno dalších běžných věcí současnosti. Občas je tohle efektivní, pomáhá to dostat horor do 21. století. Ale občas se to projevuje jako hloupé. Jedno z nejpoužívanějších klišé týkajících se moderní technologie je internet, přesněji Google (popřípadě nějaká jeho obdoba v případě, že Google nechce mít s daným filmem nic společného).

Určitě jste to viděli mnohokrát. Postava objeví nějaké podivné události. Možná pobíhá kolem sériový vrah, nebo možná se dějí nějaké paranormální aktivity na nějakém specifickém místě. Co postava udělá? Pustí se do hledání na Googlu, samozřejmě! Pochopitelně, populární vyhledávač dodá potřebné informace během pár sekund. I když je to pravda, že v podstatě máme hromady informací na konečcích prstů, tak „filmový Google“ je zkrátka přehnaný a je to pro tvůrce jen velmi líný způsob jak najednou posunout děj o několik kroků dopředu. Tímto se provinil například film Odebrat z přátel.

14. Blázince a sirotčince

Pokud si děláte seznam neodmyslitelně strašidelných míst, tak bezpochyby zjišťujete, že jich zas tolik není. Avšak dobrý scénárista nebo režisér dokáže udělat jakékoliv místo strašidelné. Každopádně je to stále výzva udělat například z mateřské školky místo, na které budou mít diváci strach se vůbec podívat. A právě proto je pro mnohé tvůrce zkrátka jednodušší se uchýlit k lokacím, které už jsou svým způsobem trochu děsivé už samy o sobě.

Dvě nejpoužívanější jsou bez pochyby blázince a opuštěné sirotčince. Mentální instituce mají ve filmech skoro vždy sklepy plné již nepoužívaných nástrojů na zastaralé procedury (terapie šokem nebo trepanace). Zatímco v sirotčincích jsou většinou duchové dětí, které tam zažily nějakou hrůzu, typicky se jedná o týrání. Sirotčinec a Princ bez království jsou dva skvělé příklady filmů odehrávajících se v sirotčincích. Za blázince by to potom byly například Prokletý ostrov, Vražedná terapie nebo The Ward. Příkladu by bylo mnohem více, ale není třeba je tady zmiňovat všechny, protože jich je tak moc, až to bolí.

13. Padající protagonistky

Ať už je to z jakýchkoliv důvodů, které jsou celkem vedlejší, ženy jsou zkrátka nejčastějšími hororovými obětmi. Jsou neustále ve smrtelném nebezpečí. Na druhou stranu v poslední době vzniklo pár filmů, které měly silnou protagonistku (Smrt ve tmě nebo Zhasni a zemřeš). Ale i tak se tak nějak staly „dámy v nesnázích“ nedílnou součástí hororového žánru.

Avšak dokonce i ty nejsilnější ženské postavy nakonec propadnou tomu klišé, které je v podstatě tak staré jako horor sám – upadnou. Znáte to, žena je pronásledována vrahem, příšerou nebo nějakou nadpřirozenou bytostí. Utíká a snaží se uniknout svému pronásledovateli (což by neměl být příliš velký problém vzhledem k tomu, že vrahové nejsou příliš známí svou rychlostí), když najednou upadne a vrah má tak šanci ji dohnat, aby tvůrci filmu zvýšili napětí. To mohlo možná dříve fungovat, ale teď už si v těchto situacích spíš diváci říkají: „Už zase?!“

12. Generické paranormální jevy

Horory se velmi opakují. Vyjde nějaký film, má obrovský úspěch, a zanedlouho vznikne hned několik nápadných kopií. Například když Kruh byl velmi úspěšný, tak se s asijskými horory roztrhl pytel. Když se objevil v kinech první Saw, tak najednou všichni měli rádi filmy s „mučením“. A v dnešní době, po úspěchu Paranormal Activity a V zajetí démonů, jsou paranormální jevy velkým hitem.

Starý dobrý duchařský příběh není nic špatného, ale bylo by fajn, kdyby ti duchové vytáhli ze svých nehmotných rukávů nějaké nové triky. Od Annabelle, přes Insidious až po We Are Still Here, duchové se uchylují vždy ke stejným způsobům děšení svých obětí. Práskají dveřmi, převracejí sklenice a blikají světly. Zkrátka je nutno říct, že filmoví duchové přestávají být kreativní. Pokud chtějí být ve svém strašení efektivnější, tak by měli vymyslet nějaké nové triky.

11. Vystrašení kočkou

Všichni víme, že takzvané „falešné vystrašení“ je v hororech běžná věc. Je to skvělý způsob, jak vybudovat nějaké napětí, aniž by tvůrci byli nuceni už odhalit našeho vraha/příšeru/ducha/nadpřirozenou bytost. Avšak seznam věcí, které se k tomuto falešnému vystrašení využívají, je politováníhodně malý. V podstatě je to buď otevřené okno, kočka nebo nějaká úplně nová postava, která bude pravděpodobně budoucí obětí spolu s hlavní postavou.

Nejčastěji je to takhle: Hlavní postava dělá nějakou běžnou činnost, když v tom zaslechne nějaký podezřelý zvuk. Občas, než vyrazí ten zvuk prověřit, tak se zeptá „Kdo je tam?“ a což pochopitelně nedostane odpověď. přiblíží se k místu, odkud se jí zdálo, že ten zvuk přišel. Většinou je to místo temné nebo něčím zakryté. Jakmile místo odkryje nebo do něj nahlédne, tak odtamtud vyběhne kočka. Tímto se provinil například film Halloween II, kde je kočkou vystrašen člen ochranky v nemocnici.

10. Scény ve sprše

V roce 1960 dokázal Alfred Hitchcock přivést divákům jednu z nejvíce šokujících scén všech dob. Všichni ji známe. Janet Leigh vstoupí do sprchy a během toho, co se umývá, spatříme stín nějaké postavy na sprchovém závěsu. Ta postava potom závěs odhrne, vytáhne nůž a ubodá ženu k smrti. A potom samozřejmě přichází ten slavný záběr na odtékající krev. Zaprvé, na tehdejší dobu to byla velmi brutální scéna. Zadruhé, nikdo neočekával, že tato postava zemře tak brzy.

Od té doby hodně filmů obsahovalo scény ve sprše. Když jste ve sprše, tak jste nazí a zranitelní, takže je to tak nějak pochopitelná zóna pro útok v hororu. Loňský film Les Sebevrahů má například falešné vystrašení založené na té scéně z filmu Psycho. Lesní Duch z roku 2013 má scénu kde se žena opaří ve sprše, když začne zničeho nic téct vařící voda. Příkladů bych tady mohl uvést desítky, ale pointa je zkrátka taková, že jakmile někdo v hororu vstoupí do sprchy, tak už jen čekáme co se té ubohé postavě stane. Už to zkrátka není děsivé ani překvapivé.

9. Telefonní výmluva

Dříve by vrahovi v hororu stačilo jen najít si oběti někde mimo civilizaci a už měl vystaráno. Mohl v klidu vraždit, aniž by si ti ubozí lidé mohli sehnat nějakou pomoc. V dnešní době by to však už mělo být o dost obtížnější, když žijeme v době mobilních telefonů a oběť by tak jednoduše jen vytáhla telefon z kapsy a pomoc už by byla na cestě.

Právě proto v moderních hororech musí tvůrci filmu vymyslet nějakou výmluvu, proč přesně tohle nemůžou udělat. Většinou prostě některá z postav řekne něco jako „Zvláštní, můj telefon tady nemá žádný signál.“ a bum, problém vyřešen! Scénáristé se poplácají po ramenou jaké geniální řešení tohoto zádrhelu vymysleli a pokračují ve psaní svého béčkového scénáře. Jenže problém je v tom, že přesně tuto větu, nebo nějakou její obdobu, slýcháváme v hororech až příliš často. A přitom to není tak těžké vymyslet nějakou jinou výmluvu. Třeba ať je obětí nějaký mladý člověk, kterému telefon zabavili rodiče. A nebo, ať je to jakkoliv šokující, existují lidé, kteří nevlastní mobilní telefony! Sakra, proč ještě nejsem scénárista?

8. Podivné děti

Děti jsou sladké a nevinné, teda pokud se zrovna nedíváte na nějaký hororový film. Ten trend podivných a děsivých dětí má své kořeny až v roce 1960, kdy gang dětí terorizoval anglickou vesnici ve filmu Městečko prokletých. Od té doby se podivné děti objevovaly v mnoha filmech, dobrými příklady jsou například Vymítač ďábla, Přichází satan! nebo Osvícení.

Ovšem to jsou filmy, ve kterých byly děsivé děti zakomponované do filmu velmi dobře. Ale od té doby, co se objevily v těchto filmech, se v podstatě staly jednou z nejznámějších známek hororového žánru. Každopádně, pointa je, že ačkoliv jsou divné děti vždy ve filmech vítány, tak jsou využívány tak často, že už to začíná být pěkně ohrané. V současné době už tomu je tak, že když člověk v hororu vidí dítě, tak už jen očekává, až se začne chovat divně.

7. Chabé lekačky

Dobré horory budují napětí a vtahují diváka do děje, aby vystrašení přišlo přirozeně. Máte strach nebo dokonce křičíte protože očekáváte, co se může stát, jste zaujatí do děje. Špatné horory naopak musí vytvářet takzvané „lekačky“ nebo lekací scény, aby neztratili pozornost diváků. Jeden z nejpoužívanějších způsobů je všechno utišit a potom vypálit na diváka extrémně hlasitý zvuk, který s ním samozřejmě škubne. Filmoví tvůrci doufají, že si tyto momenty budou diváci asociovat s tím, že je film strašidelný, a že si neuvědomí, že jen prožili ekvivalent toho, když na vás někdo vyskočí zpoza rohu a řekne „baf“.

Dalším chabou lekačkou je všudypřítomná scéna se zrcadlem. Určitě už jste to někde viděli, protagonista otevře skřínku s léky, vezme z ní co potřebuje a když ji zavře, tak se v zrcadle za ním ocitne nějaká postava. Je to buď vrah, příšera a nebo jen přítel dané postavy, který se tam objeví za účelem falešného vystrašení.

6. Konzultace s expertem na paranormální jevy

Stejně jako aktivity duchů a démonů jsou už klišé, tak je i jedna další věc týkající se paranormálních jevů. Vždy přijde ta chvíle, kdy se hlavní postava rozhodně obrátit na nějakého experta se svými paranormálními problémy. Tohle klišé má své počátky ve filmu Poltergeist.

Tento „expert na paranormální jevy“ se může zjevit hned v několika formách. Může to být profesionální lovec duchů (V zajetí démonů, Insidious), majitel okultního knihkupectví (Annabelle) nebo démonologista (Paranormal Activity). V mnoha případech je to katolický kněz (Z neznámých důvodů nikdo nežádá o pomoc příznivce jiného náboženství). Když se dějí nějaké nadpřirozené věci, tak si můžeme s klidem vsadit na to, že někdo zavolá krotitele duchů.

5. „Zabijte mě, než se proměním“

Popularita zombie tématiky za posledních pár let vysoce vzrostla, a to především díky pár dobře udělaným zombie filmům a taky velmi úspěšnému seriálu Walking Dead. „Pravidla“ těchto příběhů byla v podstatě určena filmem Noc oživlých mrtvol z roku 1968. Valná většina příběhů sleduje tu samou formuli, zatímco ty nejlepší hledají způsoby, jak vdechnout do tohoto žánru nový život.

Tak, a nyní je třeba zmínit, co už se stalo pro většinu diváků, včetně mě, otravným. Skoro vždy si takové scény najdou svou cestičku do filmu. Začíná to tím, že je nějaká postava pokousána, ale snaží se jít dál. Avšak když už to nezvládá, tak pronese tu známou větu „Zabijte mě, než se proměním.“ V některých případech se o to zabití dokonce postará ta samotná postava. Jistě, v některých případech to dokáže být emocionální, ale člověk to zkrátka vídá tak často, že už to v něm pomalu ale jistě přestává vyvolávat smutek.

4. Strašidelné sklepy

Měli jste jako malí strach ze svého sklepa? Většinou jsou to chladná místa s betonovými zdmi, plné starých věcí nebo nářadí, kde rozhodně nechcete být se zhaslými světly, především pokud máte strach ze tmy nebo trpíte klaustrofobií.

A jak to tak vypadá, filmoví tvůrci z tohoto strachu z temného sklepa těží až příliš. I když se těžko najde někdo, kdo by se v temném sklepě necítil nepříjemně, tak už je načase, aby se děj většiny hororů taky přesunul někam jinam. Navíc by si postavy v hororech měly uvědomit, že ve sklepech se nikdy neděje nic dobrého. Stačí se podívat na V Zajetí démonů, Znamení, Tajemství starého hotelu nebo Záhada Balir Witch.

3. Lidé čmárající po zdech

Bludy, halucinace a posednutí sice nejsou ve skutečném světě běžnou věcí, ale ve světě hororových filmů jsou to každodenní záležitosti. Prvním znakem toho, že se děje něco podivného, je, že se někdo začne chovat divně. A vzhledem k tomu, že je to především psychologický proces, tak filmoví tvůrci musí vymyslet, jak to ve filmu vyobrazit. A tou nejběžnější metodou je, že zasažená osoba začne čmárat po stěnách nesmysly.

Ve filmu Číslo 23 Jim Carrey popsal stěny hotelového pokoje. Patricia Arquette pro změnu nakreslila náboženské symboly a napsala slova v mrtvém jazyce ve filmu Stigmata. Zkrátka a dobře, jednou nějaký vynalézavý scénárista vymyslel, že čmáranice na zdech budou známkou psychické narušenosti, což se ostatním filmovým tvůrcům zalíbilo a zkrátka to okopírovali.

2. Found footage

Tohle není ledajaké klišé, ale je to klišé složené z několika menších klišé. Máme tady například to vyvolávání pocitu, že je ten film skutečný, čehož je dosaženo většinou tím, že je na začátku filmu napsáno kdo ty záběry, které právě uvidíte, našel. Také je tam vždy nějaká hloupá výmluva proč mají tu kameru nonstop zapnutou. Navíc, bohužel, found footage se časem vyvinul do roztřesených záběrů někoho utíkajícího a vyděšeného k smrti. a kvůli tomu divák pomalu ani není schopný rozpoznat co to vůbec právě sleduje. A taky je dost často součástí těchto záběrů věta vyslovená lidmi na kameře: „Pro boha, co to sakra je?!“

Aby bylo jasno, existuje hned několik dobrých found footage filmů, například první díl Paranormal activity, Monstrum nebo Záhada Blair Witch. Ale to nemění nic na tom, že existuje čtyřikrát více špatných. U těch jde totiž strašně moc poznat, jak je celý ten „found footage“ falešný, protože jsou všechny úplně stejné.

1. „Založeno na skutečných událostech“

Ať už se jedná o jakýkoliv film, u kterého je na začátku napsáno, že je založený na skutečných událostech, tak Vám můžu s jistotou říct, že rozhodně není (čest výjimkám). Je to pro filmové tvůrce zkrátka dobrý způsob, jak jedinou větou učinit pro prosté diváky film zajímavější.

Jistě, existují filmy, u kterých je toto tvrzení v podstatě pravdivé, jako například V zajetí démonů, které je založeno na skutečných lidech (Ed a Lorraine Warrenovi) a skutečných případech, které. Avšak ve většině ostatních filmů jsou to buď čisté výmysly scénáristů, nebo to pojítko se skutečnými událostmi je velmi mizivé.

Které z těchto hororových klišé Vás otravuje nejvíce? Dejte nám vědět do komentářů!

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYVÍCE OD AUTORA

Comic-Con International se přesouvá do Evropy! Apríl!!

Avengers: Neočekávanější film roku čekají dotáčky.

Vřískot: Třetí série seriálu se hýbe kupředu!

Nový trailer ke druhé sérii WESTWORLDU

The Big Bang Theory S11E18 The Gates Excitation CZ titulky by Lilly, Hespio & Krissy [AVS, SVA]

Kdo bude nový princ v The Crown?

ZANECHAT ODPOVĚĎ Zrušení odpovědi

Největší výběr fan triček a mikin:

Upozornění: Žádný ze zobrazených video souborů se nenachází na tomto serveru a nejsme jeho majitelé. Proto vás vyzýváme, abyste nestahovali materiál, ke kterému nemáte legální oprávnění.

Leave a Reply