Yucca rostlinná houbová infekce (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Yucca rostlinná houbová infekce

Diskusnн fуrum

Diskusnн fуrum je otevшenй – bez registrace a je ибsteиnм moderovanй. Na vб№ dotaz odpovнdajн pшнmo pracovnнci ъstшedн, nebo zprostшedkujн nбzor odbornнka v oboru, proto odpovмп nepшichбzн bezprostшednм. Na nмkterй dotazy v№ak odpovмdмt nelze, buп jsou pшнli№ obecnй a neobsahujн dostatek informacн pro identifikaci problйmu, nebo naopak velmi speciбlnн, ѕe na nм ani my odpovмп neznбme. V kaѕdйm pшнpadм doporuиujeme pomocн hledбnн ve fуru zjistit, zda jiѕ nмkdo neшe№il stejnэ problйm.

Prбvnн dotazy ve fуru zбsadnм neшe№нme. Pro шe№enн prбvnнch sporщ disponuje ИZS prбvnн poradnou a to zdarma pokud se jednб o spor v ZO ИZS pшi zahrбdkбшskй иinnosti.

Dбle pamatujte na slu№nost – nevhodnй dotazy, ale i odpovмdi z fуra odstraтujeme.

Pokud shбnнte иi nabнzнte zahrбdku, pouѕijte inzerci, inzertnн pшнspмvky v diskusi budou odstranмny.

Warning: mysqli_query() expects at least 2 parameters, 1 given in /data/web/virtuals/98526/virtual/www/_rsinc_forum.php on line 110

nemoc hru№nм

Pokud vб№ pшнspмvek s tнmto tйmatem nesouvisн, pak zde prosнm neodpovнdejte.

(Nejprve vyberte tematickэ okruh a v nмm zaloѕte tйma.)

Inzertnн nabнdky / poptбvky vklбdejte do INZERCE, z tohoto fуra budou odstranмny.

Bobkovišeň lékařská,Střemcha vavřínová | Prunus laurocerasus: pěstování

Bobkovišeň patří mezi oblíbenou stálezelenou dřevinu, která je vhodná jak do živých plotů, tak do krycích stěn nebo rozvolněných skupin. Tvoří hustý keř dorůstající až do 4 m. Na svých dřevitých větvých nese velké, vejčité listy, které jsou lesklé a mají tmavě zelenou barvu. Jak bylo zmíněno, listy rostlina na podzim neshazuje a nese je po celý rok. Na dobrém stanovišti rostlina roste tak hustě, že dokáže zakrýt nevzhledný kout zahrady či nabídnout přes plot soukromí. Na přelomu jara a léta vykvétá svícovitými, hroznovitými květy bílé barvy. Na podzim tvoří zpočátku červené, později černé plody – bobule. I když jsou hojnou pochoutkou pro ptactvo, pro člověka jsou bobule jedovaté.

I když některé bobkovišně jsou mrazuvzdorné do – 25 stupňů Celsia, především velkolisté druhy jsou citlivé na mráz. Mladé exempláře je lepší na zimu připravit, protože mrazy poškozují mladé výhony. Malé rostliny přikrýváme chvojím, větší chráníme bílou netkanou textilií. Kořenům opatříme vrstvu suchého listí.

Charakteristika rostliny Bobkovišeň lékařská,Střemcha vavřínová, Prunus laurocerasus

Rotundifolia – vyznačuje se bujným růstem, výborně se hodí do živých plotů. Listy jsou lesklé, tuhé, mají světle zelenou barvu.

Požadavky na pěstování

Fotogalerie

Rok na zahradě

Zahrada hrou

Rostlinná poradna

Celkem komentářů: 6

Dobrý den, dnes jsem zjistila , že na živém plotu z prunusu mě rostou nové lístky, ale jsou potaženy šedivým povlakem, kroutí se, hnědnou a pak opadávají. Mám z prunusu živý plot skoro 40 let, krásně prospívá, kvete, je pravidelně stříhán a jinak mě dělá radost… je určitě víc jak 2 metry vysoký. Nepoznám jestli je to padlí, nebo houbová infekce. Poradí mě někdo. A. A.

Děkuji za odpověď

DOBRÝ VEČER, PROSÍM O INFORMACI ZA JAK DLOUHO PO VYSAZENÍ BOBKÁČE (LETOS BŘEZEN) VYROSTE DO JAKÉ VÝŠKY A HUSTOTY . OD BUDOUCÍHO ŽIVÉHO PLOTU NÁM ROSTOU VE VZDÁLENOSTI 2METRŮ KEŘE ČERV. BÍLÉHO A ČERN. RYBÍZU. DĚKUJI ZA ODPOVĚDI

Při dobré zahradnické péči stačí sazenice dvě, zahradnictví primazahrada.cz

Navštívila jsem spoustu odkazů na webu týkajících se pěstování bobkovišně. Nikde jsem však neobjevila informaci, jak daleko od sebe se mají rostliny sázet při zakládání živého plotu z těchto rostlin. Vím, že dokáží být velmi vzrůstné, ale nechci, aby v živém plotě vznikly mezery. Domnívám se, že by mohlo stačit cca 80 – 100 cm mezi sázenými odnožemi….. Poradí mi někdo?

Dobrý večer. tento týden jsme kupovaly bokovišně.Zahradnice radila vzálenost rostlin od sebe 50 cm. Sázely jsme 70 cm. Myslím, že tato vzdálenost je dostačující.

Přidat nový komentář k rostlině "Bobkovišeň lékařská,Střemcha vavřínová"

Buďte ve spojení

Českéstavby.cz

Kontaktní informace

Český internet s.r.o.

370 04 České Budějovice

Obchodní oddělení

Telefon: +420 388 903 101

ČESKÝ INTERNET s.r.o. © 2001 – 2013. Připomínky a návrhy zasílejte na info@ceskyinternet.cz.

Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.

Jilm | Ulmus: pěstování

Jilm je nenáročný opadavý strom, který může v dospělosti dorůst výšky až 30 cm. Dříve jsme mohli na jilm narazit ve volné přírodě v lesích v nížinách nebo podhorských oblastech. Bohužel však díky infekci vymizeli takřka z krajiny a bohužel i z některých zahrad. Tato houbová infekce zvaná “holandská choroba” způsobuje zpočátku odumírání větví a později celého stromu. Bohužel žádný postřik v tomto případě nepomáhá. Napadanené větve je nutné odřezat a spálit, totéž platí u celých stromů. Napadené dřevo by určitě nemělo zůstat v zahradě.

Jilmy mají obvykle srdčité nebo okrouhle vejčité listy s pilovitým okrajem světle zelené barvy. Existují však i druhy se zlatožlutými listy. Ještě před rašením listů se od února do března objevují v hustých svazečcích žlutozelené květy. Plodem je nažka.

Charakteristika rostliny Jilm, Ulmus

Požadavky na pěstování

Fotogalerie

Rok na zahradě

Zahrada hrou

Rostlinná poradna

Celkem komentářů: 2

Poradil by někdo kdy a jak ořezat jilm zlatý? Má docela nizký kmen,ale je vysoký a při větru se klátí do sousedovy zahrady. Ráda bych ho snížila i ubrala na objemu.

poradí mi někdo zda má jilm sibyřský stejné LÉČEBNÉ VLASTNOSTI jako jilm červený? František.majl——–elkod@seznam.cz

Přidat nový komentář k rostlině "Jilm"

Buďte ve spojení

Českéstavby.cz

Kontaktní informace

Český internet s.r.o.

370 04 České Budějovice

Obchodní oddělení

Telefon: +420 388 903 101

ČESKÝ INTERNET s.r.o. © 2001 – 2013. Připomínky a návrhy zasílejte na info@ceskyinternet.cz.

Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.

11 zdravotních varování, která mohou prozrazovat vaše nehty

Nemusíte si často podrobně prohlížet nehty, ale víte, že dokážou o vašem zdraví toho poměrně hodně prozradit? Věděli jste, že existují stovky nemocí a onemocnění, které mohou způsobit změny na nehtech? Vaše nehty mohou ukázat historii nedávných zdravotních a fyziologických problémů (stejně jako i částečně vlasy) a používají se již od starověku jako diagnostický nástroj.

Někdy to může být houbová infekce nebo zranění, ale vaše nehty mohou někdy naznačovat závažnější základní problém, jako je problém v játrech, plicích nebo srdci.

Když jsou nehty zdravé, mají růžovou barvu a měsíčky, které jsou součástí nehtového lůžka mají světle růžovou až bílou barvu. Podle Dr. L Reeda, ND, půlměsíčky jsou ukazatelem dobrého stavu štítné žlázy. Když na prstech chybí půlměsíček, tak to označuje slabší štítnou žlázu. Slabá štítná žláza může vést ke změnám nálady, depresi, ztenčení vlasů i dalším příznakům.

Textury nehtů

Zdravé nehty jsou hladké, bez výstupků, drážkování, skvrn nebo zbarvení. Ale co se stane, když uvidíte, že se vaše nehty změnily barvou, tvarem, strukturou, tloušťkou nebo jakýmkoli jiným neobvyklým vzorem růstu a vy to nevíte? No, možná je čas navštívit svého praktického lékaře.

Následně se dozvíte, jak číst znamení na nehtech a objevit tajemství, která vám říkají nehty o vašem celkovém zdraví:

1/ Hrudkovité nebo křehké nehty

Hrudkovité nebo křehké nehty mohou být výsledkem stárnutí nebo jejich častého vystavení čistícím prostředkům či laku na nehty. Jindy to zase může být znakem houbovité infekce.

2/ Zbarvení nehtů

 • Žluté nehty mohou vzniknout dlouhodobým používáním laků na nehty, ale také mohou indikovat houbovité infekce nebo psoriázu. Kromě toho, v úvahu přicházejí i problémy s játry, záněty nosních dutin, onemocnění štítné žlázy, plicní infekce a lymfademou (hromadění vody v rukou a nohou).
 • Zeleno-černé nehty naznačují bakteriální infekci, která se obvykle vyskytuje pod uvolněnými nehty.
 • Modrá nebo fialová nehtová lůžka vznikají při nedostatku kyslíku.
 • Šedé nehty mohou být způsobeny některými druhy léků.
 • Hnědé nehty mohou indikovat onemocnění štítné žlázy nebo podvýživu. Nehty, které jsou hnědé u konečků a napůl bílé u kořene, mohou znamenat selhání ledvin, AIDS, ale objevují se i po chemoterapii.
 • Bílé nehty jsou obvykle projevem stárnutí, houbovité infekce nebo nedostatku železa (anémie). Dále to může být cirhóza jater, nedostatečná činnost ledvin nebo srdce, diabetes, zvýšená funkce štítné žlázy a stav po chemoterapii.

3/ Zesílené nehty

Nejčastěji jsou způsobovány houbovitými infekcemi, ale mohou být také důsledkem psoriázy nebo reaktivní artritidy. Nažloutlé, zesílené, pomalu rostoucí nehty mohou také naznačovat plicní onemocnění.

4/ Uvolněné nehty

Když se nehty uvolňují a hrozí až jejich oddělení od nehtového lůžka, může to poukazovat na úraz nebo infekci, onemocnění štítné žlázy, psoriázu, špatnou cirkulaci krve nebo alergické reakce na léčbu.

5/ Nehty ve tvaru lžičky (koilonychia)

Když se vaše nehty zakřivují směrem dovnitř, může se jednat o nedostatek železa (anémie), hemachromatózu (onemocnění jater, které vede k přebytku železa), Raynaudova choroba (která postihuje krevní zásobování prstů) hypotyreóza.

6/ Jamky nebo promáčknutí na nehtech

Jamky nebo drobná promáčknutí mohou indikovat lupénku, ekzém, reaktivní artritidu nebo onemocnění zvané alopecia areata (ztráta ochlupení v důsledku autoimunitních onemocnění).

7/ Drážky napříč nehty (Beauovy linie)

Pokud zaznamenáte hluboké linie nebo drážky, které protínají nehty, může to být důsledek chemoterapie, předchozího zranění, vystavení nízkým teplotám, Raynaudova choroba, která ovlivňuje přívod krve do prstů, cukrovku, cévní onemocnění, nedostatek zinku a nemoci spojené se vysokou horečkou.

8/ Vypouklé nehty

K tomuto dochází, když se nehty zvětšují a jsou neobvykle zakřivené kolem prstů. To může být neškodné, pokud se jedná jen o zvýšený přísun krve, může se jednat o dědičný znak. Když se však objeví náhle, příčinou bývá nedostatek kyslíku, což může naznačovat onemocnění plic nebo i další onemocnění jako jsou nemoci srdce, zánětlivé onemocnění střev, onemocnění jater a AIDS.

9/ Bílé čáry napříč nehty

V tomto případě vedou bílé čáry rovnoběžně se spodní částí nehtu. Nezaměňujte je s bílými skvrnami nebo pruhy, které jsou normální. Pokud se však vyskytnou paralelní bílé čáry napříč nehty, jde o znak nízké hladiny bílkovin v krvi, což může být důsledkem podvýživy nebo onemocnění jater.

10/ Tmavé pruhy pod nehty

Tento znak se někdy vyskytuje u černochů a ve většině případů je to normální. Někdy to však může poukazovat na rakovinu kůže, která postihuje nehtové lůžko. Nazývá se také subungulární melanom. Tento typ rakoviny obvykle postihne jen jeden nehet.

11/ Červené nebo hnědé úzké pruhy pod nehty

Jde o krevní čáry způsobené poškozenými cévami a vlásečnicemi. Není to nic, čeho byste se měli obávat. Pokud však postihuje několik nehtů najednou, může to znamenat i jiné onemocnění.

královna mezi Reishi

bezkonkurenční garance účinných látek

JAK JE TO S KVALITOU CORDYCEPSU?

ČA ČAGA EXTRAKT GA EXTRA

s KAMZÍKEM A KLOKANEM daleko nedoskáčete

S CERTIFIKÁTY KVALITY COA

nákoupíte přímo od výrobce

Poruchy funkce jater

Virové a bakteriální nemoci Plísně Únava

Nejsilnější a cenově nejvýhodnější Rdesno

Váže tuky 5x účinněji než obdobné produkty

Pískavice extrakt 350 mg

Chitomax 150 mg

Gymnéma lesn í 70 mg

Skořicovník (extrakt z kůry) 70 mg

ALA – kyselina alfalipoová 45 mg

Jak funguje Fenuprim – video

v pořadu ČT Pološero září 2014 – Česko, odpadkový koš Evropy – odkaz

PŘED NÁVŠTĚVOU ONKOLOGIE

Jak na cukrovku přírodními látkami? Betaglukany.

FROLOVŮV DÝCHACÍ TRENAŽÉR

Frolovův dýchací trenažér je určen k provádění dýchacích cvičení za účelem prevence a léčení různých onemocnění. Nácvik tzv. endogenního způsobu dýchání pozitivně ovlivňuje látkovou výměnu, činnost mozku a všech vnitřních orgánů, posiluje aktivitu imunitního systému, zlepšuje psychický a emociální stav. Přispívá k udržení dobrého zdraví a vysoké úrovně duševní aktivity.

 • normalizuje arteriální tlak,
 • zlepšuje krevní oběh,
 • zklidňuje nervovou soustavu,
 • zpomaluje proces stárnutí,
 • zlepšuje ventilaci plic,
 • zpevňuje dýchací svaly – předchází plicním a bronchiálním onemocněním,
 • příznivě ovlivňuje léčbu chronické bronchitidy, bronchiálního astmatu, vegetativní dystonie, hypertonického onemocnění a stenokardie,
 • zvyšuje účinnost léků a zkracuje dobu léčení.

český výrobek z Jeseníku pro celou EU

pro domácnost a uzdravení bez CHEMIE!

je inovativní střevní adsorbent (enterosorbent), který působí v trávicím traktu, kde na sebe váže toxiny, škodlivé látky, patogeny a alergeny a odvádí je z těla ven.

Enterosgel je léčivý preparát, detoxikační gel, enterosorbent, který odvádí z organizmu škodlivé látky. Je to něco jako “chytrá” houba s póry, jejichž velikost odpovídá velikosti molekul škodlivých látek. Prospěšné látky preparát nesorbuje. Vhodný i pro děti. Nulové vedlejší účinky!

česnekový extrakt koloidní stříbro

Geoff po seskok padákem,

DESETILETÍ TRVAJÍCÍ ZLODĚJNA

NEMOCNICE CESTOU BONUSŮ ZA LÉKY. “UKRADNOU” ZDRAVOTNÍM POJIŠŤOVNÁM – POJIŠTĚNCŮM MINIMÁLNĚ 30 MILIARD ROČNĚ (odhad za rok 2017)

To by pokrylo biologickou léčbu několika desítek tisíc lidí ročně třeba s rakovinou, Vaší blízcí by žili podstatně déle

modro oranžová chobotnice přežívá, jak ještě dlouho?

dokonce ředitelé nemocnic Heger, Němeček, Ludvík a i jako ministři zdravotnictví tuto zlodějnu obhajovali, prý se kryjí “ztrátové provozy”

nákupní ceny léků a přístrojů jednotlivých nemocnic se liší i ve stovkách procent, podle kontroly NKÚ , aby bylo co nejvíce na “bonusy”

a policie šetří.

Kdo to zavedl, kryl a obhajoval? Tzv. “demokratické strany”

Vyhledávání

BetaGlukan

certifikované detoxikační náplasti

fyzická a psychická výkonnost

Tyto stránky mají pouze informativní účel a nenahrazují lékařskou péči

omeprazol užívání

OMEPRAZOL-RATIOPHARM 20 MG

PŘÍBALOVÁ INFORMACE:INFORMACE PRO UŽIVATELE

enterosolventní tvrdé tobolky

 • Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
 • Máte-li jakékoli další otázky, zeptejte se, prosím, svého lékaře nebo lékárníka.
 • Tento přípravek byl předepsán Vám, a proto jej nedávejte žádné další osobě. Mohl by jí ublížit, a to i tehdy, má-li stejné příznaky jako Vy.
 • Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne vzávažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny vtéto příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.
 • Co je Omeprazol-ratiopharm 20 mg a kčemu se používá.
 • Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Omeprazol-ratiopharm 20 mg užívat.
 • Jak se Omeprazol-ratiopharm 20 mg užívá.
 • Možné nežádoucí účinky.
 • Uchovávání přípravku Omeprazol-ratiopharm 20 mg.
 • Další informace.

CO JE Omeprazol-ratiopharm 20 mg A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

Omeprazol-ratiopharm tobolky obsahuje léčivou látku omeprazol. Omeprazol patří do skupiny léčiv nazývaných inhibitory protonové pumpy. Účinkují tak, že snižují množství kyseliny, která se tvoří ve Vašem žaludku.

 • u refluxní choroby jícnu. Žaludeční kyselina se v tomto případě vrací do jícnu (trubice, která spojuje ústa a žaludek) a vyvolává bolest, zánět a pálení žáhy.
 • u vředů horní části tenkého střeva (duodenální vředy) nebo žaludku (žaludeční vředy).
 • u vředů, které jsou infikovány bakterií nazývanou Helicobacter pylori. Pokud máte toto onemocnění, lékař Vám může též předepsat antibiotika k léčbě infekce a hojení vředu.
 • u vředů, které jsou způsobeny užíváním léčiv označovaných jako nesteroidní protizánětlivé léky (NSAIDs). Omeprazol-ratiopharm lze podávat, aby se zabránilo tvorbě vředů, když užíváte NSAIDs.
 • při nadměrné tvorbě žaludeční kyseliny způsobené růstem slinivky břišní (syndrom Zollinger-Ellison).

Děti od 2 let a hmotnosti 20 kg

 • refluxní choroba jícnu. Žaludeční kyselina se v tomto případě vrací do jícnu (trubice, která spojuje ústa a žaludek) a vyvolává bolest, zánět a pálení žáhy. U dětí mohou příznaky zahrnovat i návrat žaludečního obsahu do úst (regurgitace), nucení na zvracení (zvracení) a pomalé přibývání na váze.

Děti od 4 roků a dospívající

 • vředy, které jsou infikovány bakterií nazývanou Helicobacter pylori. Pokud má Vaše dítě tuto infekci, lékař mu může předepsat antibiotika k léčbě infekce a hojení vředu.

ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE Omeprazol-ratiopharm 20 mg UŽÍVAT

Neužívejte Omeprazol-ratiopharm 20 mg:

 • jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na omeprazol nebo na kteroukoli další složku přípravku Omeprazol-ratiopharm 20 mg.
 • jestliže jste alergický/á na léky obsahující jiné inhibitory protonové pumpy (například pantoprazol, lansoprazol, rabeprazol, esomeprazol).
 • jestliže užíváte léky, které obsahují nelfinavir (k léčbě infekce HIV).

Při nejistotě se obraťte na svého lékaře nebo lékárníka předtím, než začnete užívat Omeprazol-ratiopharm 20 mg. Vzhledem k množství léčivé látky není přípravek vhodný pro podávání dětem s tělesnou hmotností nižší než 20 kg. Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Omeprazol-ratiopharm 20 mg je zapotřebí, Omeprazol-ratiopharm 20 mg může zakrývat příznaky jiných onemocnění.

 • jestliže jste bez známých příčin více zhubnul/a a máte potíže s polykáním.
 • máte bolesti břicha nebo nechuť k jídlu.
 • začal/a jste zvracet potravu nebo krev.
 • máte černou stolici (stolici s příměsí krve).
 • máte silný a trvalý průjem, neboť bylo zjištěno, že podávání omeprazolu je spojeno s malým zvýšením rizika infekčního průjmu.
 • máte závažné problémy s játry.

Jestliže užíváte Omeprazol-ratiopharm 20 mg dlouhodobě (déle než 1 rok), lékař Vás pravděpodobně bude pravidelně sledovat. Měl(a) byste lékaři říci o jakémkoli zvláštním příznaku a pozorování, kdykoliv lékaře navštívíte.

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu. Omeprazol-ratiopharm 20 mg může ovlivnit účinek jiných léků a jiné léky mohou ovlivnit účinek přípravku Omeprazol-ratiopharm 20 mg. Neužívejte Omeprazol-ratiopharm, pokud užíváte léky obsahující nelfinavir (k léčbě infekce HIV).

 • ketokonazol, itrakonazol nebo vorikonazol (k léčbě plísňových onemocnění).
 • digoxin (k léčbě problémů se srdcem).
 • diazepam (k léčbě úzkosti, uvolnění svalů nebo epilepsie).
 • fenytoin (k léčbě epilepsie). Pokud užíváte fenytoin, lékař bude provádět sledování, když začnete užívat nebo přestanete užívat Omeprazol-ratiopharm.
 • warfarin a jiné blokátory vitaminu K (ke snížení srážlivosti krve). Lékař může provádět

sledování, když začnete užívat nebo přestanete užívat Omeprazol-ratiopharm.

 • rifampicin (k léčbě tuberkulózy).
 • atazanavir (k léčbě infekce HIV).
 • tacrolimus (v případech transplantace orgánů).
 • Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum) (k léčbě mírné deprese).
 • cilostazol (k léčbě přerušované klaudikace, to je bolesti vznikající při chůzi, kdy dochází k nedokrvení svalů při porušeném průtoku krve v dolních končetinách).
 • saquinavir (k léčbě infekce HIV).
 • klopidogrel (k předcházení tvorbě krevních sraženin (trombů)).
 • Pokud Vám lékař předepsal antibiotika amoxicilin a klarithromycin a současně Omeprazol-ratiopharm k léčbě vředů způsobených infekcí Helicobacter pylori, je velmi důležité, abyste lékaře informoval/a o všech lécích, které užíváte.

  Přípravek můžete užívat v průběhu jídla nebo nalačno.

  Předtím než začnete užívat Omeprazol-ratiopharm , informujte lékaře, pokud jste těhotná nebo se snažíte otěhotnět. Lékař rozhodne, zda můžete v této době užívat Omeprazol-ratiopharm 20 mg. Lékař rozhodne, zda můžete užívat Omeprazol-ratiopharm 20 mg v průběhu kojení.

  JAK SE Omeprazol-ratiopharm 20 mg UŽÍVÁ

  Vždy užívejte přípravek přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Lékař Vám řekne, kolik tobolek a jak dlouho je budete užívat. Závisí to na onemocnění a Vašem věku.

  Obvyklé dávky jsou uvedeny níže:

  Léčba příznaků refluxní choroby jícnu, například pálení žáhy a kyselé regurgitace:

  Pokud lékař zjistil, že Váš jícen je mírně poškozen, obvyklá dávka je 20 mg jednou denně po dobu 4-8 týdnů. Pokud se jícen nezhojí, může Vám lékař doporučit užívání dávky 40 mg po dobu dalších 8 týdnů. Pokud se jícen již zhojil, tak obvyklá pokračovací dávka je 10 mg jednou denně.

  Pokud jícen není poškozen, tak obvyklá dávka je 10 mg jednou denně.

  Obvyklá dávka je 20 mg jednou denně po dobu 2 týdnů. Pokud se vřed nezhojí, může Vám lékař doporučit užívání stejné dávky po dobu dalších 2 týdnů.

  Pokud se vřed zcela nezhojí, dávku lze zvýšit na 40 mg jednou denně po dobu 4 týdnů.

  Obvyklá dávka je 20 mg jednou denně po dobu 4 týdnů. Pokud nedojde ke zhojení, lékař Vám může doporučit užívání stejné dávky po dobu dalších 4 týdnů. Pokud se vřed zcela nezhojil, lze dávku zvýšit na 40 mg jednou denně po dobu 8 týdnů.

  Obvyklá dávka je 10 mg nebo 20 mg jednou denně. Lékař může dávku zvýšit na 40 mg jednou denně.

  Obvyklá dávka je 20 mg jednou denně po dobu 4 až 8 týdnů.

  Obvyklá dávka je 20 mg jednou denně.

  Obvyklá dávka je Omeprazol-ratiopharm 20 mg dvakrát denně po dobu 1 týdne. Lékař Vám předepíše dvě z následujících antibiotik: amoxicilin, klarithromycin nebo metronidazol.

  Obvyklá dávka je 60 mg denně. Lékař může dávku podle potřeby zvýšit a rozhodne o tom, jak dlouho budete přípravek užívat.

  Léčba příznaků refluxní choroby jícnu, například pálení žáhy a kyselé regurgitace:

  Děti starší než 2 roky a s tělesnou hmotností větší než 20 kg mohou užívat Omeprazol-ratiopharm 20 mg. Dávka pro děti se určí na základě tělesné hmotnosti a lékař rozhodne o správné dávce.

  Děti starší než 4 roky mohou užívat Omeprazol-ratiopharm 20 mg. Dávka pro děti se určí na základě tělesné hmotnosti a lékař rozhodne o správné dávce. Lékař Vašemu dítěti předepíše také dvě antibiotika nazývaná amoxicilin a klarithromycin.

  Doporučuje se užívat tobolky ráno. Tobolky můžete užívat v průběhu jídla nebo nalačno.

  Tobolky spolkněte celé a zapijte polovinou sklenice vody. Tobolky nekousejte ani nedrťte.

  Tobolky obsahují potahované pelety, které zabraňují tomu, aby se léčivá látka rozkládala v kyselém prostředí žaludku. Je důležité, aby se pelety nepoškodily.

  Jestliže máte nebo Vaše dítě má potíže s polykáním tobolek, tak tobolku otevřete a obsah spolkněte a zapijte polovinou sklenice vody nebo vysypte obsah tobolky do sklenice s vodou prostou oxidu uhličitého (neperlivá voda), kyselým ovocným džusem (například

  jablečný, pomerančový nebo ananasový) nebo jablečnou šťávou. Před vypitím vždy zamíchejte (směs nebude zcela čirá). Směs hned vypijte nebo nejpozději do 30 minut. Abyste vypili veškerý lék, vypláchněte dobře sklenici ještě jednou vodou a obsah vypijte. Tuhé částečky obsahují léčivou látku nekousejte ani je nedrťte.

  Jestliže jste užil(a) více tobolek přípravku Omeprazol-ratiopharm 20 mg, než jste měl(a), nebo při náhodném požití tobolek dítětem, se poraďte s lékařem.

  Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek Omeprazol-ratiopharm 20 mg, užijte dávku, jakmile si vzpomenete. Pokud se však blíží doba pro další pravidelnou dávku, vyčkejte do této doby a pak pokračujte podle dávkovacího režimu. Nezdvojujte následující dávku, abyste doplnil(a) vynechanou dávku.

  MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

  Podobně jako všechny léky, může mít i Omeprazol-ratiopharm 20 mg nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

  Pokud zaznamenáte některý z následujících vzácných, ale závažných nežádoucích účinků, přestaňte Omeprazol-ratiopharm 20 mg užívat a ihned kontaktujte lékaře:

  • náhlá dušnost, otok rtů, jazyka a hrdla nebo těla, vyrážka, slabost nebo potíže s polykáním (těžká alergická reakce)
  • zrudnutí kůže s puchýři nebo olupováním kůže. Může být přítomno puchýřovatění a krvácení ze rtů, očí, úst, nosu a pohlavních orgánů. Může jít o Stevens-Johnson syndrom nebo toxickou epidermální nekrolýzu.
  • žlutá kůže, tmavá moč a únava, které mohou být projevem poškození jater

  Nežádoucí účinky se mohou vyskytovat s určitou četností, které jsou definovány takto:

  Velmi časté: Vyskytuje se u více než 1 pacienta z 10

  Časté: Vyskytuje se u 1 až 10 pacientů ze 100

  Méně časté: Vyskytuje se u 1 až 10 pacientů z 1000

  Vzácné: Vyskytuje se u 1 až 10 pacientů z 10000

  Velmi vzácné: Vyskytuje se u méně než 1 pacienta z 10000

  Neznámá frekvence: Není známo (z dostupných dat nelze určit)

  • Bolest hlavy.
  • Vlivy na Váš žaludek a střevo: průjem, bolest břicha, zácpa, plynatost.
  • Pocit na zvracení (nausea) nebo zvracení.

  Zvyšuje riziko předčasného úmrtí, především na infarkt a srdeční selhání. Riziko výrazně roste po třech letech pravidelného užívání vyšších dávek.

  Méně časté nežádoucí účinky

  • Otoky chodidel a kotníků.
  • Poruchy spánku (nespavost).
  • Závratě, slabost, pocit pálení kůže (píchání, bodání), ospalost.
  • Pocit závratě (vertigo).
  • Změny krevních testů při kontrole funkce jater.
  • Kožní vyrážka (rash), kopřivka a svědění kůže.
  • Celková nepohoda a ztráta energie.
  • Problémy s krví, například snížený počet bílých krvinek nebo krevních destiček. To může způsobovat slabost, tvorbu modřin nebo snadné onemocnění infekcemi.
  • Alergické reakce, někdy velmi závažné, včetně otoku rtů, jazyka a hrdla, horečky a dušnosti.
  • Nízké hladiny sodíku v krvi. To může způsobovat slabost, nucení na zvracení (nausea) a křeče.
  • Pocit nabuzenosti, zmatenosti nebo deprese.
  • Poruchy chuti.
  • Problémy s viděním, například neostré vidění.
  • Náhlý pocit dušnosti nebo neschopnosti se nadechnout (bronchospasmus).
  • Sucho v ústech.
  • Zánět dutiny ústní.
  • Houbová infekce označovaná jako moučnivka postihující střevo.
  • Problémy s játry včetně žloutenky, která způsobuje zežloutnutí kůže, ztmavnutí moči a únavu.
  • Ztráta vlasů (plešatost).
  • Kožní vyrážka po oslunění.
  • Bolesti kloubů nebo svalů.
  • Závažné problémy s ledvinami (intersticiální nefritida).
  • Zvýšená potivost.

  Velmi vzácné nežádoucí účinky

  • Změny krevních testů zahrnující agranulocytózu (chybění bílých krvinek).
  • Agresivita.
  • Vidiny, sluchové vjemy, které nemají reálný základ, nebo pocity, které neexistují (halucinace).
  • Závažné jaterní problémy vedoucí k selhání jater a zánětu mozku.
  • Náhlý nástup těžké vyrážky nebo puchýřovatění nebo olupování kůže. Může být doprovázeno horečkou a bolestí kloubů (Erythema multiforme, Stevens-Johnson syndrom, toxická epidermální nekrolýza).
  • Svalová slabost.
  • Zvětšení prsů u mužů.
  • Snížená hladina hořčíku v krvi.
  • Omeprazol může ve velmi vzácných případech ovlivnit bílé krvinky vedoucí až k imunodeficitu.

  Pokud máte infekční onemocnění s příznaky horečky a celkově značně zhoršeného stavu s příznaky místní infekce, například bolest šíje, v krku nebo ústech nebo potíže s močením, poraďte se co nejdříve s lékařem, aby bylo možno krevním testem vyloučit chybění bílých krvinek (agranulocytózu). Je třeba, abyste v tuto chvíli informoval(a) lékaře o lécích, které užíváte.

  Nebuďte znepokojeni tímto seznamem možných nežádoucích účinků. U Vás se nemusí objevit žádný z nich. Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

  JAK PŘÍPRAVEK Omeprazol-ratiopharm 20 mg UCHOVÁVAT

  Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

  Uchovávejte při teplotě do 25C.

  Přípravek nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce. Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky, které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

  DALŠÍ INFORMACE

  Co přípravek Omeprazol-ratiopharm 20 mg obsahuje

  Pomocné látky: Hypromelosa 2910/3, mastek, oxid titaničitý, kopolymer MA/EA 1:1, triethyl-citrát, monohydrát laktosy, krospovidon, glycerol-tribehenát, koloidní bezvodý oxid křemičitý, želatina, natrium-lauryl-sulfát, čištěná voda, černý inkoust (potisk tobolky).

  Jak přípravek Omeprazol-ratiopharm 20 mg vypadá a co obsahuje toto balení.

  Velikost balení: 15, 30, 50, 60,100 a 100 (2×50) ent. tobolek

  Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

  Držitel rozhodnutí o registraci

  Ratiopharm GmbH, Ulm, Německo

  Merckle GmbH, Blaubeuren, Německo

  Zveřejněno dne: 24.1.2012

  Diskuze: Re: Bolesti žaludku

  Omeprazol je skvělý lék na omezení tvorby kyselin v žaludku, které způsobují pálení žáhy. Podle vašich příznaků to nevypadá, že by Omeprazol u vás mohl pomoci. Omeprazol je nejen skvělý lék, ale je také nebezpečný díky svým vážným vedlejším účinkům. Samovolné naordinování Omeprazolu je zbytečné hazardování se životem. Raději se zastavte na gastroenterologii, kde vám žaludek vyšetří a naordinují správnou léčbu, která vás zbaví těchto obtíží.

  Odesláno dne: 18.3.2018 uživatelem Cempírek

  NEBEZPEČÍ PŘI UŽÍVÁNÍ ZÁZVORU

  Zázvor při kojení

  Zázvor nemá žádné negativní účinky na laktaci. Při užívání zázvoru by nemělo dojít k narušení produkce mléka. Naopak bylo zjištěno, že konzumace zázvoru má pozitivní vliv na laktaci, zvyšuje produkci mléka u kojících matek.

  Zveřejněno dne: 17.3.2014

  Diskuze: Re: Zazivaci problemy a zluty povlak na jazyku

  GERD, to bude příčina vašich potíží. Zde je popis nemoci s názvem gastroezofageální reflux: www.ceskaordinace.cz…

  Zkuste v lékárně koupit lék Omeprazol a užívat ho podle přiloženého návodu po dobu jednoho měsíce. Omeprazol je při krátkodobém užívání bezpečný a neškodný lék, který upravuje kyselost v žaludku. Také by bylo vhodné učinit tato vyšetření:

  – gastroenterolog, který vyšetří jícen a svěrač, neboť zde hrozí vznik nádoru jícnu

  – laboratorní vyšetření krve na přítomnost minerálů, především železa (nedostatek železa je příznakem GERD)

  Na základě výsledků vyšetření se dohodněte s lékařem jak dál, zejména jaká jídla vyřadit a jak bezpečně doplnit případné nedostatky železa.

  Odesláno dne: 28.4.2016 uživatelem Cempírek

  NEBEZPEČÍ PŘI UŽÍVÁNÍ ZÁZVORU

  Nebezpečí zázvoru při užívání některých léků

  Střední interakce

  Léky zpomalující srážení krve jsou podobné jako zázvor. Zázvor může zpomalit srážení krve, a tak užívání zázvoru spolu s léky, které také zpomalují krevní srážlivost, může zvýšit šance na výskyt podlitin a krvácení. Léky zpomalující srážení krve jsou aspirin, heparin, warfarin a ibuprofen.

  Užívání zázvoru spolu s warfarinem může zvýšit riziko tvorby podlitin a krvácení. Je důležité, aby byla krev pravidelně kontrolována. Může být nutné zvýšit dávku warfarinu, pokud se objeví nějaké změny.

  Menší interakce

  Léky na cukrovku mohou spolu se zázvorem snížit hladinu cukru v krvi. Užívání zázvoru spolu s těmito léky pak může způsobit, že hladina cukru v krvi bude kriticky nízká. Proto je důležité, aby docházelo k měření hladiny krevního cukru takzvaným selfmonitoringem.

  Zázvor může snižovat krevní tlak, a to způsobem, který je podobný některým lékům na krevní tlak a srdeční choroby. Užívání zázvoru spolu s těmito léky může způsobit příliš znatelnou hypotenzi, tedy snížení krevního tlaku, na enormně nízké hodnoty nebo může dojít k nepravidelnému srdečnímu tepu.

  Zveřejněno dne: 17.3.2014

  Diskuze: kombinace léků

  Jsou vhodné tyto kombinace léků?

  1/ Zodac, Godasal, Betaloc, Cinarizin, Emanera, Rosucard

  Děkuji za odpověď.

  Odesláno dne: 20.3.2018 uživatelem Jaroslav Vojčík

  RIZIKA PŘI UŽÍVÁNÍ OMEPRAZOLU

  Samotné dlouhodobé užívání omeprazolu není příliš rizikové. Omeprazol funguje tak, že snižuje tvorbu kyseliny, čímž účinně odstraňuje příznaky překyselení žaludku. Rizikem však je to, že se tímto potlačením příznaků může zamaskovat vážnější onemocnění, které tak nemusí být včas rozpoznáno.

  Omeprazol se užívá ráno nalačno minimálně 30 minut před snídaní.

  Zveřejněno dne: 18.10.2017

  Diskuze: Re: Re: Re: žaludeční vředy a helicobakter

  Oba dva léky účinkují shodně tím, že blokují protonovou pumpu, čímž omezují tvorbu kyseliny chlorovodíkové a regulují tak kyselost žaludku. Rozdíl mezi nimi je v účinné látce Omeprazol v Helicidu a Rabeprazol v Zulbexu. Vyzkoušejte nejdříve Helicid a pokud byste pociťovala některý z vedlejších účinků, tak můžete vyzkoušet Zulbex. Přípravky užívejte pod dohledem a s vědomím lékaře, protože tyto léky při dlouhodobém užívání mohou zapříčinit zbytnění žaludeční stěny a tím přivodit nové komplikace.

  Odesláno dne: 24.9.2016 uživatelem Cempírek

  OMEPRAZOL A ANTIDEPRESIVA

  Shrnutí interakcí

  • Omeprazol může zvýšit expozici citalopramu, ale klinická relevance není jasná.
  • Pacienti by měli být upozorněni na možnost zvýšení nežádoucích účinků citalopramu.
  • U souběžného užíváníomeprazolu a klaritromycinu se nevyžadují žádná další opatření nebo úprava dávkování.
  • Omeprazol snižuje expozici itrakonazolu podávaného ve formě tobolek, tedy není-li podáván jako roztok itrakonazolu.
  • Užívání kapslí itrakonazolu s kyselým nápojem může zvýšit kyselost žaludku a tím zvýšit absorpci léčiva.

  Zveřejněno dne: 13.12.2017

  Diskuze: Bolesti žaludku

  Dobrý den. Už delší dobu mám docela velké bolesti. Možná to je stresem, ale jak se najím, tak to na 2 hodinky přestane. A když si dám jedno pivo, nebo kafe, tak je to ještě horší. Někdy, když si říhnu, tak se mi uleví. Mám užívat Omeprazol?

  Odesláno dne: 18.3.2018 uživatelem Zdenek Penicka

  OMEPRAZOL A ANTIDEPRESIVA

  Další interakce s omeprazolem

  Cilostazol a omeprazol: omeprazol zvyšuje expozici cilostazolu. Je nutné snížení dávky cilostazolu.

  Klopidogrel a omeprazol: omeprazol může snížit účinky protilátek v krvi u klopidogrelu. Proto je vhodné podání antagonisty H2 receptoru (nikoliv cimetidinu) nebo pantoprazolu.

  Klozapin a omeprazol: omeprazol pravděpodobně snižuje koncentraci klozapinu. Monitoruje se snížená účinnost klozapinu.

  Metotrexát a omeprazol: dochází ke snížení eliminace s metotrexátem. Omeprazol by měl být pět dní před zahájením léčby metotrexátem vysazen.

  Fenytoin a omeprazol: omeprazol může zvýšit nebo omezit expozici fenytoinu. Jakákoli interakce se zdá být klinicky nevýznamná, ale buďte opatrní, pokud jde o známky toxicity s fenytoinem.

  Takrolimus a omeprazol: omeprazol může ovlivnit expozici takrolimu.

  Vorikonazol a omeprazol: omeprazol může zvýšit expozici vorikonazolu a u některých pacientů byly pozorovány závažné neurologické nežádoucí účinky. Doporučuje se snížení dávky vorikonazolu.

  Zveřejněno dne: 13.12.2017

  Diskuze: Re: cipralex

  Čau Helčo, zřejmě máte na mysli lék Lansoprazol (než Lesoprazol), který zabírá na zklidnění žaludku tím, že snížuje produkci trávících kyselin. Lansoprazol je velmi podobný lék, jako Omeprazol, který má Cipralex ve své kontraindikaci a je třeba dbát zvýšené opatrnosti při současném užívání těchto léků. Nutné bude infomrovat svého lékaře internistu – gastroenterologa, že užíváte Cipralex a zároveň i svého psychologa nebo psychiatra, že berete Lansoprazol. Oba lékaři o tom musí vědět, a to dříve, než od nich dostanete předpis na výdej těchto léků v lékárně. Společná léčba Cipralexu a Lansoprazolu je možná, ale není bezriziková, proto musí být Váš stav sledován lékařem.

  Odesláno dne: 21.2.2012 uživatelem Cempírek

  RIZIKA PŘI UŽÍVÁNÍ OMEPRAZOLU

  • Cena léku Omeprazol Stada 20 MG CPS ETD 100 je 115,18 Kč.
  • Cena léku Omeprazol Stada 20 MG CPS ETD 30 je 34,55 Kč.
  • Cena léku Omeprazol Teva Pharma 20 MG CPS ETD 100 je 115,18 Kč.
  • Cena léku Omeprazol Teva Pharma 20 MG CPS ETD 30 je 34,58 Kč.
  • Cena léku Omeprazol Teva Pharma 20 MG CPS ETD 60 je 69,11 Kč.

  Zveřejněno dne: 18.10.2017

  Diskuze: Otékání+brnění končetin

  Posledních 14 dní mě trápí brnění a otékání končetin (rukou i nohou)..

  Trpím panickou poruchou,cronovou chorobou v tenkým střevě,exémem a nízkým tlakem.

  Již třetí menstruační cyklus mám hodně bolestivý (bolest v kříži a beder).

  Tento týden mám zablokované lopatky a před měsícem se mi stalo, že jsem čůrala dvakrát krev.

  Za prášky nyní beru /Sertralin 50mb (beru od 4,1, 2016) ,Pentasa 2x,Omeprazol (když ho neberu, tak mě pálí žáha),B-komplex a když je mi hůř, tak zobnu Rivotril.

  Podotýkám, že mi je 26let a letos plánujeme miminko..

  Nevíte co mi může způsobovat to otékání ?

  Odesláno dne: 29.1.2016 uživatelem Veronika

  OMEPRAZOL A ANTIDEPRESIVA

  Náhradní řešení

  Pantoprazol, další inhibitor protonové pumpy, který je k dispozici pro OTC prodej, neinhibuje CYP2C19 v klinicky významném rozsahu a je vhodnější alternativou pro tyto pacienty. Někteří antagonisté H2 receptorů, jako famotidin a ranitidin (ale ne cimetidin), také neinhibují izoenzymy cytochromu P450 v klinicky významném rozsahu a mohly by být podávány pacientům trpícím na závratě.

  Zveřejněno dne: 13.12.2017

  Diskuze: Otékání+brnění končetin a šum v uších

  Posledních 14 dní mě trápí brnění a otékání končetin (rukou i nohou).. a k tomu se mi přidal šum v uších.

  Již třetí menstruační cyklus mám hodně bolestivý (bolest v kříži a beder).

  Tento týden mám zablokované lopatky a před měsícem se mi stalo, že jsem čůrala dvakrát krev.

  Za prášky nyní beru /Sertralin 50mb (beru od 4,1, 2016) ,Pentasa 2x,Omeprazol (když ho neberu, tak mě pálí žáha),B-komplex a když je mi hůř, tak zobnu Rivotril.

  Podotýkám, že mi je 26let a letos plánujeme miminko..

  Nevíte co mi může způsobovat to otékání včetně šumu ?

  Odesláno dne: 29.1.2016 uživatelem Veronika

  OMEPRAZOL A ALKOHOL

  Nežádoucí účinky

  Pokud je účinná látka omeprazol užívána v kombinaci s alkoholem, nehrozí zpravidla žádné nežádoucí účinky. Avšak vzhledem k tomu, že je každý pacient jiný, může být reakce organismu různá.

  Přestože při konzumaci omeprazolu při současném použití alkoholu obvykle není žádný problém, je třeba si uvědomit, že alkohol může narušit žaludek, a tak potenciálně působit proti účinkům omeprazolu. V některých případech může alkohol interagovat s omeprazolem zvyšováním rizika a závažnosti nežádoucích účinků léků. Nežádoucí účinky omeprazolu zahrnují zácpu, průjem, nevolnost, plynatost a bolesti hlavy. Proto jestliže pacient již trpí některým z těchto příznaků, měl by při kombinování alkoholu s omeprazolem postupovat opatrně.

  Doporučená průměrná spotřeba alkoholu jsou nejvýše 2 jednotky denně a nejvýše 14 jednotek týdně.

  Chcete-li si kontrolovat příjem alkoholu, zkuste si po každém alkoholickém nápoji zaznamenat množství a současně vypijte sklenici vody.

  Zveřejněno dne: 15.12.2017

  Diskuze: užívání léku

  Je vhodné při užíváni warfarinu , brát Duracef 500.Děkuji.

  Odesláno dne: 7.11.2017 uživatelem Švecová Olga

  OMEPRAZOL A ANTIDEPRESIVA

  Omeprazol je lék patřící do skupiny blokátorů protonové pumpy, což jsou léky účinné proti překyselení žaludku. Účinnou látkou je sloučenina se stejným názvem – omeprazol.

  Princip: Účinná látka blokuje protonovou pumpu v buňkách žaludeční sliznice, která se podílí na sekreci žaludeční kyseliny. Žaludeční kyselina se proto nedostává do žaludku a žaludeční kyselost se snižuje.

  Využití: Tyto léky se využívají ve všech situacích, kdy nám vadí sekrece žaludeční kyseliny. Jsou to zejména žaludeční vředy a jejich komplikace, prevence vzniku vředů a těžší záněty jícnu při pálení žáhy a Zollinger-Ellisonův syndrom. Blokátory protonové pumpy se užívají i jako součást léčby žaludeční infekce Helicobacterem pylori spolu s antibiotiky.

  Podávání: Záleží na předepisujícím lékaři, který zvažuje konkrétní případ a indikaci. V tabletové formě se většinou podává ve formě jedné tablety denně o síle 20–40 miligramů. Existují ovšem i přípravky, které se mohou podávat nitrožilně, a to nejlépe ve formě malých infuzí nebo jako celodenní kontinuální podávání speciální nitrožilní pumpou.

  Nevýhody: Lék má minimum vedlejších účinků, při současném podávání s lékem Warfarin však hrozí jisté riziko ovlivnění jeho účinnosti. Dle nových studií bylo zjištěno, že:

  • Omeprazol je středně silným inhibitorem CYP2C19 a citalopram je substrátem tohoto izoenzymu. Křížová studie na zdravých osobách ukázala, že omeprazol přibližně zdvojnásobil plochu pod křivkou koncentrace-čas (AUC) plazmatického S-citalopramu (escitalopram), ale statisticky významně neovlivnil AUC R-citalopramu. U každého pacienta užívajícího citalopram (nebo escitalopram) by se proto mělo očekávat mírné zvýšení jeho expozice při současném užíváníomeprazolu.
  • Vzhledem k tomu, že CYP2C19 podléhá genetickému polymorfismu, rozsah, v němž je citalopram metabolizován touto cestou, může záviset na jednotlivci. Dále určení stavu metabolismu jednotlivce je v současné době spíše výzkumným nástrojem než klinickým.
  • Klinický význam interakce mezi omeprazolem a citalopramem je nejasný. Až do doby, kdy bude známo více, by pacienti měli být upozorněni, aby při užíváníomeprazolu byli varováni pro zvýšení nežádoucích účinků citalopramu (jako je sucho v ústech, zvýšené pocení nebo nespavost). Pokud se u pacientů vyskytne nárůst nežádoucích účinků citalopramu, měli by být upozorněni, aby přestali užívat přípravek a aby se seznámili s lékařem, pokud jsou příznaky závažné, nebo přešli na alternativní léčbu pálení žáhy. U pacientů s dlouhodobější léčbou omeprazolem by mělo být zváženo snížení dávky SSRI, pokud se nepříznivé účinky citalopramu stanou obtížnými.

  Zveřejněno dne: 13.12.2017

  Diskuze: co nejíst při užívání tabletek xarelto

  Čeho v jídelníčku se vyvarovat při užívání léku Xarelto

  Odesláno dne: 8.6.2017 uživatelem Vladimír Foldyna

  OMEPRAZOL A ALKOHOL

  Při kombinaci omeprazolu a alkoholu existuje několik příznaků a symptomů, kterým je třeba věnovat pozornost. Jedná se o závažné alergické reakce, které se fyzicky projevují jako vyrážka, kopřivka. Dále jde o neobvyklý chrapot nebo otoky úst, tváře, rtů nebo jazyka. Moč může být tmavá a ve stolici se může objevit krev. Pokud pacient vykazuje některý z těchto příznaků v závažné míře, mel by vyhledat co nejdříve lékařskou pomoc.

  I když konzumace alkoholu při užívání omeprazolu nevykazuje nežádoucí účinky, je důležité zůstat v pohotovosti a vědět o možnostech nežádoucích projevů této kombinace. Pokud se po kombinování omeprazolu s alkoholem vyskytnou neobvyklé příznaky nebo nežádoucí účinky, obraťte se na ošetřujícího lékaře.

  Obecně platí, že při léčbě by se neměl alkohol konzumovat! A když už není zbytí, tak mějte na paměti možnosti nežádoucích účinků.

  Zveřejněno dne: 15.12.2017

  RIZIKA PŘI UŽÍVÁNÍ OMEPRAZOLU

  Co znamená blokátor protonové pumpy

  Omeprazol je inhibitor protonové pumpy používaný při poruchách trávení: žaludečních vředech, gastroezofageálním refluxu, gastrointestinálním refluxu, dyspepsii, laryngofaryngeálním refluxu a Zollinger-Ellisonově syndromu.

  Blokádou protonové pumpy lze dosáhnout téměř úplného potlačení sekrece kyseliny chlorovodíkové v žaludku. Jedná se většinou o biologicky neaktivní substance (prekurzor), které se v organismu přeměňují na aktivní formu. Tyto látky jsou nestabilní v kyselém prostředí, proto je u nich důležitá acidorezistentní úprava lékové formy. Inhibitory protonové pumpy se metabolizují především prostřednictvím CYP2C19 (eventuálně CYP3A), tudíž je možná například interakce s warfarinem, diazepamem, fenytoinem a dalšími léčivy. Inhibitory protonové pumpy také zhoršují resorpci vitamínu B12 a ketokonazolu, dále zvyšují resorpci digoxinu. U všech účinných látek této skupiny jsou nežádoucí účinky podobné. Jedná se hlavně o poruchy trávení, únavu, závratě. Důležité je neopomenout možnost těžké poruchy sluchu a vidění u parenterálního podání těchto léčiv, proto by se měly touto cestou podat spíše ve formě krátkodobé infuze.

  Zveřejněno dne: 18.10.2017

  RIZIKA PŘI UŽÍVÁNÍ OMEPRAZOLU

  Léčba příznaků refluxní choroby jícnu, například pálení žáhy a kyselé regurgitace

  Pokud lékař zjistil, že máte mírně poškozený jícen, je obvyklá dávka 20 mg jednou denně po dobu 4–8 týdnů. Pokud se jícen nezhojí, může vám lékař doporučit užívání dávky 40 mg po dobu dalších 8 týdnů. Pokud se jícen již zhojil, je obvyklá pokračovací dávka 10 mg jednou denně. Pokud jícen není poškozen, je obvyklá dávka 10 mg jednou denně.

  Léčba vředů v horní části tenkého střeva (dvanáctníkový vřed)

  Obvyklá dávka je 20 mg jednou denně po dobu 2 týdnů. Pokud se vřed nezhojí, může vám lékař doporučit užívání stejné dávky po dobu dalších 2 týdnů. Pokud se vřed zcela nezhojí, dávku lze zvýšit na 40 mg jednou denně po dobu 4 týdnů.

  Obvyklá dávka je 20 mg jednou denně po dobu 4 týdnů. Pokud nedojde ke zhojení, lékař vám může doporučit užívání stejné dávky po dobu dalších 4 týdnů. Pokud se vřed zcela nezhojil, lze dávku zvýšit na 40 mg jednou denně po dobu 8 týdnů.

  Prevence návratu dvanáctníkových a žaludečních vředů

  Obvyklá dávka je 10 mg nebo 20 mg jednou denně. Lékař může dávku zvýšit na 40 mg jednou denně.

  Léčba dvanáctníkových a žaludečních vředů způsobených užíváním NSAIDs (nesteroidní protizánětlivé léky)

  Obvyklá dávka je 20 mg jednou denně po dobu 4 až 8týdnů.

  Prevence vzniku dvanáctníkových a žaludečních vředů, pokud užíváte NSAIDs

  Obvyklá dávka je 20 mg jednou denně.

  Léčba vředů způsobených infekcí Helicobacter pylori a prevence jejich návratu

  Obvyklá dávka je 20 mg dvakrát denně po dobu 1 týdne. Lékař vám rovněž předepíše dvě z následujících antibiotik: amoxicilin, klarithromycin nebo metronidazol.

  Léčba nadměrné tvorby kyseliny v žaludku způsobené růstem slinivky břišní (syndron Zollinger-Ellison)

  Obvyklá dávka je 60 mg denně. Lékař vám může dávku podle potřeby zvýšit a rozhodne o tom, jak dlouho budete přípravek užívat.

  Léčba příznaků refluxní choroby jícnu, například pálení žáhy a kyselé regurgitace

  Děti starší než 2 roky a s tělesnou hmotností větší než 20 kg mohou užívat Omeprazol 20 mg. Dávka pro děti se určí na základě tělesné hmotnosti a lékař rozhodne o správné dávce.

  Léčba vředů způsobených infekcí Helicobacter pylori a prevence jejich návratu

  Děti starší než 4 roky mohou užívat Omeprazol 20 mg. Dávka pro děti se určí na základě tělesné hmotnosti a lékař rozhodne o správné dávce. Lékař vašemu dítěti předepíše také dvě antibiotika nazývaná amoxicilin a klarithromycin.

  Doporučuje se užívat tobolky ráno. Tobolky můžete užívat v průběhu jídla nebo nalačno. Tobolky spolkněte celé a zapijte polovinou sklenice vody. Tobolky nekousejte ani nedrťte.

  Tobolky obsahují potahované pelety, které zabraňují tomu, aby se léčivá látka rozkládala v kyselém prostředí žaludku. Je důležité, aby se pelety nepoškodily.

  Co dělat v případě, že máte vy nebo vaše dítě potíže s polykáním tobolek

  Jestliže máte vy nebo vaše dítě potíže s polykáním tobolek, tak tobolku otevřete, její obsah spolkněte a zapijte polovinou sklenice vody, nebo vysypte obsah tobolky do sklenice s vodou prostou oxidu uhličitého (neperlivá voda), kyselým ovocným džusem (například jablečný, pomerančový nebo ananasový) nebo jablečnou šťávou. Před vypitím vždy zamíchejte (směs nebude zcela čirá). Směs hned vypijte nebo nejpozději do 30 minut. Abyste vypili veškerý lék, vypláchněte dobře sklenici ještě jednou vodou a obsah vypijte. Tuhé částečky obsahují léčivou látku, nekousejte je ani nedrťte.

  Zveřejněno dne: 18.10.2017

  RIZIKA PŘI UŽÍVÁNÍ OMEPRAZOLU

  Příbalový leták

  Příbalový leták můžete vidět zde.

  Zveřejněno dne: 18.10.2017

  OMEPRAZOL A ANTIDEPRESIVA

  Antidepresiva

  Antidepresiva patří v rozvinutých státech mezi nejpředepisovanější léky. Existuje celá řada různých typů s různými mechanismy účinku, jedno však mají společné – různými způsoby mění rovnováhu v neurotransmiterech v centrálním nervovém systému. Neurotransmitery jsou sloučeniny, které mezi neurony pomáhají přenášet nervové vzruchy a jejich nerovnováha může způsobovat vznik celé řady psychiatrických poruch.

  Antidepresiva účinkují tak, že tlumí pocity strachu a úzkosti, jsou tedy využívána v léčbě depresí, maniodepresivní psychózy a úzkostných poruch (například obsedantně-kompulzivní porucha). Vzhledem k rozsahu užívání těchto léků je vhodné si uvědomit jejich nežádoucí účinky.

  1. Tricyklická antidepresiva – ovlivňují zpětné vstřebávání neurotransmiterů, jako je noradrenalin a serotonin, a tím zvyšují jejich účinek. Příkladem je sloučenina amitriptylin (lék Amitriptylin) nebo dosulepin (lék Prothiaden). Nežádoucí účinky mohou být relativně četné a jsou způsobeny nadměrným efektem neurotransmiterů: sucho v ústech, bušení srdce, zácpa, nadměrné pocení, ospalost a zvýšení tělesné hmotnosti. Tyto účinky obvykle do týdne vymizí, v případě jejich trvání je vhodné vyměnit antidepresiva za jiný typ.

  2. SSRI antidepresiva – do této skupiny patří většina běžně užívaných preparátů. Jejich efekt je relativně cílený na neurotransmiter serotonin, jehož zpětné vychytávání blokují, čímž zvyšují jeho efekt. Patří sem řada účinných látek jako například:

  • citalopram – léky Citalec, Citalon, Citalopram, Seropram a další;
  • escitalopram – léky Cipralex, Elicea, Escitalopram a další;
  • fluoxetin – léky Deprex, Apo-Fluoxetin, Fluoxetin, Prozac a další;
  • sertralin –léky Zoloft, Asentra, Serlift, Sertralin a další;
  • paroxetin – léky Arketis, Paroxetin, Remood a další.

  K nežádoucím účinkům patří například nevolnost, nechutenství, průjmy, snížení sexuálního libida, zvětšení prsů u mužů, problémy s ejakulací (vzácně byla popisována i bolestivá ejakulace), narušení spánkového rytmu, pocení a sucho v ústech. Tyto účinky se většinou po krátké době užívání léků zmírní a následně vymizí. Velmi nebezpečným nežádoucím účinkem je takzvaný serotoninový syndrom. Vznikne při příliš velkém účinku serotoninu, který vzniká kombinací SSRI antidepresiv s jinými sloučeninami zvyšujícími jeho účinek (kokain, amfetaminy, opiáty, LSD, inhibitory monoaminooxidázy, některé léky na zrychlení pohyblivosti trávicího traktu a podobně). Syndrom zahrnuje psychický neklid, bušení srdce, pocení, rozšíření zornic, svalový třes, zvýšení krevního tlaku a zvýšení tělesné teploty (takzvaná hypertermie). Obtíže vznikají relativně rychle a syndrom může pacienta i usmrtit. Pokud se u nemocného užívajícího SSRI objeví náhle tyto příznaky, je nutná kontrola lékařem.

  3. SARI antidepresiva – léky této skupiny opět zvyšují účinky serotoninu. Patří sem sloučenina trazodon (lék Trittico AC). Nežádoucí účinky zahrnují sucho v ústech a relativně nebezpečný priapismus.

  4. SNRI antidepresiva – snižují zpětné vstřebávání noradrenalinu a serotoninu. Patří sem například účinná sloučenina venlafaxin (například léky Venlafaxin, Velaxin, Olwexya a Elify) a sloučenina duloxetin (léky Ariclaim, Aritavi, Cymbalta, Duloxetin a další). Nežádoucí účinky těchto léků jsou podobné jako u antidepresiv skupiny SSRI (viz výše) včetně serotoninového syndromu. U SNRI jsou nicméně popisovány méně časté tlumivé účinky, menší ospalost a podobně.

  5. NaSS antidepresiva – tato antidepresiva snižují zpětné vstřebávání serotoninu a noradrenalinu. Příkladem je sloučenina mirtazapin (léky Mirtazapin, Mirzaten, Remeron). Nežádoucí účinky těchto léků jsou vesměs podobné jako u antidepresiv skupiny SSRI včetně serotoninového syndromu.

  6. Inhibitory monoaminooxidázy – monoaminooxidáza je enzym, který způsobuje rozklad neurotransmiterů, jako je adrenalin, noradrenalin a serotonin. Antidepresiva této skupiny mají schopnost blokovat funkci monoaminooxidázy, čímž sníží rozklad zmíněných neurotransmiterů, a to vede ke zvýšení jejich účinnost. Příkladem léku z této skupiny je preparát Jumex. Nežádoucí účinky mohou být opět pestré: nechutenství, nebo naopak zvýšená chuť k jídlu, motání hlavy, nespavost a bušení srdce. Významným nežádoucím účinkem může být prudké zvýšení krevního tlaku, které může být spojeno s bolestmi hlavy nebo bolestí na hrudi. Riziko stavu se zvyšuje, pokud nemocný užívající tyto preparáty pojídá potraviny bohaté na aminokyselinu tyramin (červené víno, banány, sýry). V případě takového zvýšení tlaku je nutná kontrola lékařem ihned.

  Zveřejněno dne: 13.12.2017

  UŽÍVÁNÍ RÝMOVNÍKU

  Mast z rýmovníku

  Mast z rýmovníku se používá k léčení modřin, ran a popálenin.

  Ingredience: 200 g rostlinného tuku, 10 listů rýmovníku

  Postup: Tuk se rozehřeje při teplotě zhruba 110 °C, přidají se čerstvé listy rýmovníku a za stálé teploty se nechá směs louhovat 2 hodiny za občasného promíchání. Poté se tuk s listy dá do chladu na 24 hodin a následně se celý proces louhování ještě jednou zopakuje. Mírně vychlazenou, ale stále tekutou mast je třeba přecedit přes plátno a nalít do nachystaných nádob.

  Mastí se mažou kožní defekty 2x denně.

  Zveřejněno dne: 19.6.2017

  LÉK MUSCORIL

  Užívání léku Muscoril cps. s jídlem a pitím

  Během léčby nesmíte pít alkohol.

  Zveřejněno dne: 12.5.2015

  UŽÍVÁNÍ RÝMOVNÍKU

  Rýmovník v těhotenství

  Rýmovník je možné proti rýmě užívat i v těhotenství, ale pouze jako inhalaci.

  Zveřejněno dne: 19.6.2017

  UŽÍVÁNÍ RÝMOVNÍKU

  Tinktura z rýmovníku se užívá při rýmě, nachlazení, k posílení imunity nebo jako prevence astmatu.

  Ingredience: 500 ml 80% alkoholu, 20 listů z rýmovníku

  Postup: Alkohol nalijeme do nádoby a přidáme čerstvě otrhané listy z rýmovníku. Nádobu zakryjeme utěrkou a dáme do tmavé místnosti louhovat. Doba louhování trvá cca 3 měsíce. Každý den bychom měli tinkturu promíchat. Pokud listy začnou hnědnout, tak je okamžitě odstraníme. Hotovou tinkturu slijeme do čisté nádoby a konzumujeme.

  Tinktura se užívá 3x denně po 10 kapkách, které se přidávají do smoothie, čaje nebo šťávy.

  Zveřejněno dne: 19.6.2017

  NEBEZPEČÍ PŘI UŽÍVÁNÍ ZÁZVORU

  Zázvor a těhotenství

  V posledních letech se stal zázvor v těhotenství poměrně oblíbenou bylinou, která pomáhá proti různým bolestem a nevolnostem způsobeným těhotenstvím, zvracením a pocitem na zvracení v prvním trimestru, a také při nechutenství. Je dobrým nástrojem proti chřipce a nachlazení, má protizánětlivé a antioxidační účinky. Jeho další léčivé účinky, například při léčbě rakoviny, nebyly vědecky potvrzeny.

  Vhodnost užívání zázvoru proti nevolnosti v těhotenství je obklopena mnoha otazníky, které však nesmí být přehlíženy už jenom kvůli tomu, jak je těhotenství podstatné. Mezi nejdůležitější zásady při užívání zázvoru v těhotenství patří dodržování přiměřených denních dávek. Rozhodně se do užívání zázvoru nepouštějte na vlastní pěst, nejlepší možností je poradit se se svým gynekologem (gynekoložkou) nebo lékařem (lékařkou). Pojďme si tuto problematiku trochu přiblížit.

  Zázvor v těhotenství se nejčastěji a nejsnadněji konzumuje jako kandovaný zázvor, který koupíte v různých obchodech či e-shopech, nebo jako zázvorový čaj. Podle různých prestižních studií je užívání zázvoru proti zvracení a nevolnosti během těhotenství bezpečné, ale musíte samozřejmě dodržovat doporučené dávky a používat zázvor v kratších časových obdobích. Větší dávky (více než 1 gram denně sušeného zázvoru nebo 4 gramy čerstvého zázvoru, který by měl být rozdělen do několika dávek během dne) mohou způsobit mutaci plodu, nebo dokonce i potrat (v nejhorších případech).

  Pokud kupujete zázvor v obchodech, tak je dobré si přečíst příbalový leták nebo se zeptat v lékárně. Rozhodně doporučuji poradit se nejdříve se svým ošetřujícím lékařem (popřípadě gynekologem) o denních dávkách a nenechávat nic náhodě a rozhodně se do užívání zázvoru v těhotenství nepouštět na vlastní pěst.

  Zveřejněno dne: 17.3.2014

  UŽÍVÁNÍ RÝMOVNÍKU

  Čaj z rýmovníku

  Ingredience: 5 lístků rýmovníku, 0,2 l vody, 1 lžička medu

  Postup: Několik lístků dobře omyjte a přelijte převařenou, mírně zchladlou vodou. Doslaďte medem a pijte co nejteplejší.

  Zveřejněno dne: 19.6.2017

  Mějte stále při ruce aktuální dění na webu ČeskáOrdinace.cz. Stáhněte si naši aplikaci pro mobilní zařízení Android.

  Energy Celitin 90 kapslí – cévy, paměť, mozek

  Herbo Medica Erectan 400 mg 20 tob.

  Sada Na Dásně a zuby – RTJ Tea Tree Oil 20 ml + Unios Pharma Vitamín C 1000 mg + Unios Pharma Zinek 15 mg + Da Vinci Coenzym Extra Strong 60 mg

  Barnys Premium FORTE 2700 (90 tablet) – zdroj chondroitinu a glukosaminu

  Doporučená kombinace produktů Mega Brusinky 500 mg + PM D-Manosa s propolisem + Yucca

  Sada Na Imunitu IV. – Aurum Koloidní minerály 300 ml + GreenSwan GS Echinacea FORTE 600 70 tbl. + 20 tbl. zdarma + Walmark Ženšen 30 tbl. + Unios Pharma Vitamín C 1000 150 tbl. + Zinek 15 mg

  Doporučená kombinace produktů Regevit + Super Bromelain + Papain + LKVB6

  Sada Na Žaludek – Alfalfa 600 mg 90 tbl. + Natural Medicaments Regevit 200 tbl. + Trend Relax 90 tbl.

  Knihy Jak správně jíst (Dr. Ruediger Dahlke)

  Sada Na Krvetvorbu – Starlife CMF 20 60 tbl. + Klas Mykoimun 90 kapslí

  Sada Na Mužské pohlavní orgány – Eregma MAX power 100 tbl. + 20 tbl. ZDARMA + Maca 100 tob.

  Knihy Jídlo jako životní styl II. (Ing. Petr Havlíček, Petra Lamschová)

  Nutricius URO – Manosa tbl.40

  Knihy Nemocní z léků (Cornelia Stolzeová)

  Sada Na Sexuální zdraví – Eregma MAX power 100 tbl. + 20 tbl. ZDARMA + Natural Medicaments Regevit 200 tbl.

  Sada Na Konečník – Maqui Pure 90 kapslí + HemoStop ProBio 60 + 30 tob + Unios Pharma Vitamín C 1000 mg se šípkem + Unios Pharma Zinek 15 mg ZDARMA

  Veroval CRP domácí test

  Sada Na Klouby – Starlife Boby Star 100 mg + Olimpex Cat´s Claw 150 tbl. + 50 tbl. zdarma

  Sada Na Imunitu – Olimpex Cat´s Claw 150 tob. + Aurum Koloidní minerály 300 ml + Unios Pharma Vitamín C 1000 se šípkem 150 tbl. + Unios Pharma Zinek 15 mg

  Sada Na Pleť – Cat´s Claw (Uncaria tomentosa) 150 tob. + B-komplex s pivovarskými kvasnicemi Premium 120 tbl. + Vitamín C 1000 s postupným uvolňováním a šípkem 150 tbl. + Zinek 15 mg 60 tbl. ZDARMA

  Knihy Jídlo jako životní styl III. (Ing. Petr Havlíček, Petra Lamschová)

  Sada Vitamíny a minerály – B-komplex + vitamín C + vitamín E 60 tbl. + 7 tbl. ZDARMA + Biomin Vitamín D3 60 tob. + Koloidní minerály 300 ml + Vitamín C se šípkem 150 tbl. + Zinek 15 mg 60 tbl. ZDARMA

  Knihy Bezpečné užívání léčivých rostlin v těhotenství (Mgr. Lenka Sobková)

  Doporučená kombinace produktů Maqui Pure + LKVB6

  Doporučená kombinace produktů Detoxikace – Lecitin 3x silnější + Yucca + Gynmax

  Cemio Switzerland, s.r.o. Cemio Vitamin C 250mg tbl.100+30

  Barnys Inovo 5 tbl.90

  Pharma FSC Limited HYALURMED čirá kyselina hyaluronová 100 ml

  Doporučená kombinace produktů Na Játra – Cordyceps Premium + Ostropestřecový olej (kaše)

  Doporučená kombinace produktů Na Stres – Regevit + Trend Relax

  zácpa rychlá pomoc

  březová voda

  rakovina konečníku příznaky

  pásový opar inkubační doba

  co na suchý dráždivý kašel babské rady

  recept na čaj z rýmovníku

  svrab u člověka fotogalerie

  bolest ledvin

  chlamydie příznaky

  Re: Re: Re: Re: prodán adipex

  Mam zajem o Adipex mate jeste k prodeji 733252842

  skořice a krevní tlak

  Dobrý den prosím mám dotaz dcera má problémy s nízkým tlakem může jíst skořici ?A prosím co by měla.

  Nežádoucí účinky

  Došel si někdo z Vás co to užívá na jaterní testy?

  Re: Re: Re: Re: prodán adipex

  Dobrý den koupím adipex. Je možné se nějak domluvit? Email klalka123@email.cz. Děkuji

  Re: Re: Re: furolin diskuze

  Dobrý den,i já přidávám své zkušenosti s tímto “lékem”.Po využívání téměř celého balení jsem zažila rychlou.

  Leave a Reply