Wow plísňové infekce mozku (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Orungal – antimykotické širokospektrální

Orungal – moderní, efektivní antimykotikum účinné proti většině původcům houbových infekcí. Vyrábí orungal farmaceutická společnost Janssen Pharmaceutica (Belgie) ve formě tobolek a perorálního roztoku.

Orungal – moderní antimykotikum droga široké spektrum účinku. Účinné látky je itrikonazol. To se vyrábí pouze v lékových formách pro orální podávání (tobolky a roztok). Po obdržení orungala je rychle absorbován ve střevě, a vstupuje do krevního je distribuován v těle, zatímco jeho koncentrace v kůže a nehtů jsou několikanásobně vyšší než v krvi. V tkáních vnitřních orgánů je také koncentrovanější než v krvi. Nejvyšší koncentrace v tkáních orungala dosažené po dvou týdnech po své pravidelné přijetí. Rozkládá orungal jaterní metabolismus řady výrobků, z nichž některé mají také antifungální efekt. Žlučí a močí.

Po injekci do tkáně, infikovány patogenních hub, orungal zabraňuje vzniku v buněčných membránách hub ergosterolu, což vede ke smrti těchto buněk.

Citlivosti orungalu vykazují nejvíce patogenních hub, které způsobují onemocnění lidí. Výjimku tvoří pouze několik poměrně vzácné, včetně tropických houbami, které způsobují onemocnění, jako je zygomycosis, fizarioz, skopulyariopsioz a alleshiroz.

Při libovolné plísňových infekcí bude orungal

Orungal určený k léčbě houbových infekcí vyvolaných vnímavými patogeny k ní. Jedná se o plísňové onemocnění kůže (microsporia, trichofytózy, milenec svědí Jock svědí: plísňové infekce , Nohy Sportovce, pásový opar vícebarevný Barevné lišejníky: recidivy Candida kožní léze, a tak dále), sliznic (kandidóza nebo drozd), hřebíky (onychomykózy způsobené různými patogeny houbové infekce), oka (houbové keratitida), jakož i systémové plísňové infekce, která má vliv na vnitřní orgány, včetně mozku.

Kontraindikace pro použití

Orungala zvláštností je to, že není v kombinaci s podáváním mnoho dalších léků jsou degradovány v játrech stejným enzymem, které patří do rodiny cytochromů, – CYP3A4. Použití takových léčiv současně s orungalom zlepšit jeho vedlejší účinky na srdce – srdeční sval se snižuje s menší silou. Tyto léky patří terfenadin, astemizol, mizolastin, cisaprid, dofetilid, chinidin, pimozid, levo, sertindol, simvastatin a lovastatin, midazolam a triazolam ústní. Kromě toho se spolu s orungalom nelze aplikovat přípravky z námelových alkaloidů, jako je dihydroergotamin, ergotamin a ergometrinu, metilergometrin. Orungal také kontraindikován, jestliže jste přecitlivělý jejích složek tělo pacienta, těhotenství a kojení Kojení – osobní volba krmení.

Opatření orungal předepsané pro onemocnění jater, ledvin a kardiovaskulárního systému.

Jaké vedlejší účinky mohou dát orungal

Orungal dává malé vedlejší účinky. Nejhorší nežádoucím účinkem je potlačení síla srdečních stahů (hlavně v důsledku snížení draslíku v krvi). To vede k tomu, že krev ve velkých a malých kroužků cirkulace krve se zastaví a začne účinně čerpané stagnovat. Stagnace v systémovém oběhu vede k otoku a malé – na porušení dýchací funkce a vzhled dušnost. U zdravých lidí, jsou tyto nežádoucí účinky obvykle nemají stát, ale ti, kteří trpí poruch kardiovaskulárního systému, jater (játra orungal rozkládá se) nebo ledvin (ledviny zobrazit pomocí významnou část) vedlejší účinky, může být docela srdce. Podobné problémy mohou vzniknout při užívání orungala současně s několika jinými léky.

Kromě toho se mohou vyskytnout nežádoucí účinky na části zažívací soustavy ve formě nevolnost, zvracení, průjem, bolesti břicha, zácpu, přechodné dysfunkcí jater (ve velmi vzácných případech vyvinout chronická hepatitida). Z nervového systému může způsobit bolesti hlavy, závratě, neuralgie Neuralgie – metlou starších osob , U žen, menstruační cyklus je možné. Existují také různé typy alergických reakcí z úlů do syndromu Stevens – Johnson (vážná poškození sliznic vnitřních orgánů).

Orungal – je to efektivní antimykotikum. Jako mnoho jiných antimykotik, může produkovat nežádoucí účinky, které by měly být použity pouze na lékařský předpis.

Osteomyelitida: závažné zánětlivé onemocnění

 • Osteomyelitida: závažné zánětlivé onemocnění
 • Akutní hematogenní osteomyelitida

Osteomyelitis – je lékařský termín používaný k popisu infekce kostní tkáně. U dětí, osteomyelitis nejčastěji postihuje dlouhé kosti nohou a paží, a dospělé – kostí, které tvoří páteř – obratli. Dříve považovány za nevyléčitelné dnes osteomyelitida úspěšně léčit.

Příznaky osteomyelitidy zahrnují:

 • Horečka nebo zimnice;
 • Podrážděnost nebo letargie u malých dětí;
 • Bolest v této oblasti, která zasáhla infekce;
 • Otok a zarudnutí v místě infekce.

Někdy osteomyelitidy asymptomatické.

Ve většině případů, osteomyelitidu způsobené stafylokoky, který žije na kůži, a to i u zdravých lidí.

Bakterie mohou vstoupit do kosti několika způsoby:

 • Přes krevní řečiště. Bakterie způsobit infekci v jiných částech těla, – jako je pneumonie, se může dostat do krve přes zeslabených oblastech kosti. U dětí, osteomyelitida patogeny často vstupují takzvané růstové ploténky – relativně měkké části kosti na koncích kostí.
 • Z infikovaných okolní tkáně. Je-li v důsledku vážné újmy začalo infekci měkkých tkání, po chvíli se infekce může rozšířit až na kost.
 • Direct znečištění může dojít v důsledku závažné zlomeniny kosti o Kost zlomenina – metlou dětí a starších osob , Kromě toho, některé nebezpečí přímého infekce kosti spojené s operací.

Za normálních okolností, kosti jsou vysoce odolné vůči infekci. Chcete-li se stalo osteomyelitidy onemocnění, vyžaduje přítomnost faktorů, které činí kosti zranitelný:

 • Nedávné trauma nebo ortopedické ordinace.
 • Oběhové problémy. Jsou-li cévy poškozené nebo blokovány, buňky imunitního systému, Imunitní systém – jak to funguje? těžké se dostat do prostoru těla, který začal rozvíjet infekce. V důsledku toho, malý řez, přičemž se běžně léčí rychle, může se stát hluboké vředy, ze které se, podle pořadí, infekce se může rozšířit až na kost. U nemocí, které narušují průtok krve patří diabetes, onemocnění periferních tepen, často spojován s kouřením, srpkovitou anémií.
 • Některé léčebné postupy, během které používá katetry, dialýza Dialýza – udržuje normální tělesné A tak dále. S takovými postupy související zvýšené riziko průniku do těla bakterií, což může vést k osteomyelitidy.
 • Zavedení nitrožilních uživatelů drog s použitím nesterilních jehel také zvyšuje pravděpodobnost vzniku osteomyelitidy – stejně jako mnoho dalších nemocí.

Osteomyelitida může způsobit následující komplikace:

 • Osteonekróza – kostní nekróza. Infekce kostní tkáně se mohou bránit toku krve do kostní tkáně, což způsobuje postupné zánik. Tato komplikace se zpracovává pomocí chirurgické operaci, během které odstraní mrtvé tkáně. Pokud osteonekróza udeřil významnou část kosti, aby se zabránilo šíření infekce mohou vyžadovat amputaci.
 • Septická artritida Artritida – různé formy a komplikací To nastane, když se infekce rozšíří do kosti obklopující kloubů.
 • Dysplazie – komplikace osteomyelitidy, který se vyskytuje pouze u dětí.
 • Rakoviny kůže. Pokud osteomyelitis vedl k tvorbě hnisavých vředů, je zde vysoká pravděpodobnost, že se bude vyvíjet okolní kůže rakovinné buňky.

Pro diagnostiku osteomyelitidy z následujících metod:

 • Testy krev. Použití krevní test odhalí zvýšený počet bílých krvinek a další faktory, které mohou být indikátorem, že tělo bojuje s infekcí. Pokud osteomyelitidu způsobena infekcí, patogeny jsou přítomny v analýzu krve pomůže určit typ infekce.
 • Rentgenové paprsky pomáhá identifikovat poškozené kosti. Nicméně, poškození se může projevit až za několik týdnů po objevení se osteomyelitidy.
 • Počítačová tomografie poskytuje úplnější obraz o tom, co se děje s lidským kostní tkáně.
 • Magnetická rezonance poskytuje podrobný obraz kosti a přilehlých měkkých tkání.
 • Biopsie kosti umožňuje identifikovat původce osteomyelitidy, a pak zvolit nejvhodnější způsob léčby.

Chronické komplikace

Vloženo: 6. 10. 2017

Základem prevence rozvoje komplikací cukrovky je kontrolovat dobře svoje onemocnění a udržovat hladinu krevního cukru v cílových hodnotách, které individuálně stanovuje ošetřující lékař. Některé komplikace mohou být přítomné již od počátku diagnózy diabetu, pokud bylo onemocnění pro svůj bezpříznakový průběh pozdě diagnostikováno.

Kromě chronických komplikací cukrovky 2. typu mohou toto onemocnění provázet i akutní komplikace, kam patří hypoglykémie a hyperosmolární neketoacidotické kóma.

Diabetici jsou také náchylnější k bakteriálním a plísňovým infekcím. Plísňové infekce kdekoliv v organismu, nejčastěji však se jedná o plísně nohou, vaginální infekce, či lišeje. Mezi další komplikace patří také zvýšený výskyt infekcí dásní a ústní dutiny.

Vývoj chronických nebo takzvaných pozdních komplikací je postupný a krom jiného úzce souvisí s hladinou krevního cukru a cholesterolu. Vysoké hladiny krevního cukru poškozují postupně malé i velké cévy. Podle typu cévy se pak rozdělují na mikrovaskulární a makrovaskulární.

Mikrovaskulární komplikace

Dlouhodobě přetrvávající hyperglykémie nebo opakovaný stav akutní hyperglykémie poškozuje menší cévy, což se nejčastěji projevuje na orgánech, jako jsou oči, ledviny a nervy.

Dlouhodobě neuspokojivé hodnoty krevního cukru mohou být příčinou vzniku šedého zákalu-katarakty a diabetické retinopatie. Obě onemocnění zhoršují vidění. Retinopatie může být příčinou slepoty, pokud není včas odhalena a léčena.

Pravidelné vyšetření očí při diabetu je tedy velmi důležité a to již preventivně, ne až při potížích.

Jestliže onemocnění ledvin (diabetická nefropatie) není včas léčeno, vede k poškození funkce ledvin, dialýze nebo až k transplantaci ledvin. Preventivně se vyšetřuje moč na drobnou bílkovinu tzv. mikroalbuminurie, která může problém v ledvinách odhalit ve velmi časném stádiu.

Kromě nasazení některých léků, může progresi onemocnění také zabránit správná kompenzace jak diabetu, tak i krevního tlaku a cholesterolu.

Nervové poškození při diabetu je označeno jako diabetická neuropatie. U pacientů s cukrovkou 2. typu toto poškození někdy bývá přítomné již při diagnóze diabetu, zvláště pokud diabetes již delší dobu probíhal bez příznaků. Diabetická neuropatie má řadu forem s názvy: periferní, autonomní, proximální a fokální. Diabetická periferní neuropatie je nejčastější formou nervového poškození, a to v oblasti horních a dolních končetin. Pokud je diabetes dlouhodobě špatně kompenzovaný, pacienti s diabetem ztratí citlivost nohou. Mívají různé křeče a bolesti. Kůže nohou snadno vysychá, tvoří se zatvrdliny, kůže pak praská a může tak vzniknout neuropatický defekt končetiny. Do defektu se velmi snadno dostává infekce. Pokud defekt není včas léčen, rychle se komplikuje a rozvíjí se tzv. syndrom diabetické nohy, který může vést k amputaci v oblasti dolních končetin.

O nohy je třeba velmi pečovat, chodit pravidelně na zdravotní pedikúru. Větší zatvrdliny kůže nohou lépe ošetří zkušený podiatr.

Citlivost nohou se zkouší mikrofilamenty anebo náhradou může být štětička s vatou, funkce potních žláz na nohou se zkouší Neuropadem (speciální náplast na nohu, zabarvuje se dle funkce potních žláz). Neurolog pak provádí podrobnější vyšetření, ladičkou, biothesiometrem, EMG (elektromyograf).

Makrovaskulární komplikace

Jedná se o poškození velkých cév v oblasti srdce, mozku a dalších cév včetně končetin

Postižení velkých cév může vést k srdečnímu infarktu, mozkové příhodě nebo uzavření tepen v oblasti dolních končetin (ICHDK – ischemická choroba dolních končetin). U pacientů s cukrovkou mají tato postižení komplikovanější průběh i vyšší úmrtnost než u nediabetiků.

U většiny pacientů s cukrovkou 2. typu se vyskytují současně projevy metabolického syndromu, jedná se o obezitu, vysoký krevní tlak, dyslipidémii, a také chronické záněty, což vše prognózu vzniku kardiovaskulárních problémů ještě zhoržuje. Kromě správné kompenzace diabetu, je tedy třeba v rámci prevence vzniku pozdních komplikací diabetu, řešit také hypertenzi, dyslipidémii a obezitu.

A proto při každé kontrole u diabetologa má být změřen krevní tlak. Také hodnoty tuků v krvi (cholesterol, triglyceridy) se doporučuje kontrolovat pravidelně, nejméně 1x ročně dle nálezů. Při kontrole u diabetologa je třeba ověřit i prokrvení dolních končetin. K preventivnímu vyšetření patří měření tzv. indexu kotník-paže pomocí dopplerovského přístroje.

K předcházení pozdních komplikací diabetu srdečního onemocnění a mozkové příhody je třeba dbát nejen na správnou kompenzaci diabetu, ale také na kontrolu krevního tlaku, cholesterolu a obezity !

Zcela nezbytné je nekouřit !

Jíst zdravě a střídmě a hodně se pohybovat !

Diabetes mellitus 2. typu může provázet vývoj pozdních komplikací, ale pokud budete mít své onemocnění pod kontrolou, můžete se komplikacím úspěšně vyhnout .

Pana profesora Kvapila

Zobrazit poradnu

Nejlepší tipy, jak se zbavit plísňové infekce na nohou!

Trápí vás nepříjemná plíseň na chodidlech? Tyto mykotické problémy můžete získat tisíckrát jednodušeji, než se jich zbavit. Ale chodit do bazénu v obuvi není vždy pohodlné a stejně se možné nákaze často nevyhnete. Jak tedy bojovat proti již vzniklé plísni?

Trápí vás nepříjemná plíseň na chodidlech? Tyto mykotické problémy můžete získat tisíckrát jednodušeji, než se jich zbavit. Ale chodit do bazénu v obuvi není vždy pohodlné a stejně se možné nákaze často nevyhnete. Jak tedy bojovat proti již vzniklé plísni?

Nepříjemný problém

Všichni známe ten pocit, který přichází během horkých letních dnů, kdy se nohy uvnitř bot potí mnohem více než normálně. Tím se zvyšuje i pravděpodobnost vzniku infekce a tedy i plísně v oblasti prstů. Nyní jsme zmínili jeden z důvodů, proč odborníci radí, abychom chodili co nejčastěji naboso. Plíseň se však může objevit nejen v létě, ale i v zimě, pokud navštěvujete veřejný bazén nebo místa, kde více lidí chodí naboso.

Starat se o chodidla je věc velice důležitá, a to především během letních dnů nebo v zimě, kdy jste celý den v uzavřených kozačkách, byste měli o své nohy pečovat o něco více. Snažte se vyhnout nylonovým ponožkám a botám, které jsou neprodyšné. Zvolte raději čistě bavlněné ponožky nebo ponožky se stříbrnými vlákny či ponožky z bambusu. Pokud již u vás problémy s plísňovou infekcí probíhají, poradíme vám, jak si s ní hravě poradit pomocí domácí účinné léčby. Jediné, co musíte udělat, je namočit nohy do kvalitního jogurtu.

Jogurt obsahuje živé bakterie acidophilus, což z jogurtu vytváří velice účinný lék na jakýkoliv typ infekce nohou, která se obvykle vyvine v oblasti okolo nehtů. Jogurt obsahuje i přátelský typ mikroorganismů, které ničí plísňové infekce rychle a efektivně. Stačí vám k tomu kvalitní bílý jogurt, do kterého si namočíte nohy nebo si potřete celá chodidla jogurtem a necháte ho zcela zaschnout. Po uschnutí stačí nohy umýt, nejlépe ve studené vodě. Tuto proceduru opakujte, dokud plíseň zcela nezmizí.

Hydrogenuhličitan sodný ničící bakterie

Pokud hledáte domácího účinného zabijáka bakterií, připravte si hydrogenuhličitan sodný.

Nejdříve smíchejte studenou vodu s hydrogenuhličitanem a mějte na paměti poměr 1:3. Tato směs se stane smrtící pro všechny bakterie ve vašich botách. Stačí, když ji do bot nastříkáte a necháte vyschnout na vzduchu. Vaše boty budou po tomto nástřiku jako ze škatulky a žádné bakterie už nebudou otravovat vaše chodidla.

Peroxid vodíku

Tato látka je smrtící pro všechny bakterie a plísně na nohou, stejně jako hydrogenuhličitan sodný smíchaný s vodou. Jediné, co pro odstranění bakterií musíte udělat, je namočit chodidla do směsi peroxidu vodíku a studené vody. S tímto receptem se zbavíte všech nepříjemných plísňových infekcí a zabráníte jejich šíření. Seznamte se s návodem na tuto směs. Použijte 100 ml 3% peroxidu vodíku a smíchejte ho s 1 litrem destilované vody a namočte si chodidla do tohoto roztoku na dobu 20 minut. Tento způsob léčby opakujte každé ráno, dokud se nezbavíte nepříjemné infekce.

Směs z kukuřičného škrobu

Škrob je skvělou přísadou do mnoha různých typů past a směsí, které brání vzniku plísní. Je to tím, že škrob má úžasnou absorpční schopnost. Absorbuje vlhkost efektivním způsobem. Proto můžete kukuřičný škrob použít jako skvělou směs na léčbu plísňové infekce. Vyrobte si antiplísňový mix.

Připravte si ½ lžičky kukuřičného škrobu s trochou teplé vody. Poté nastavte troubu na 220 ° a dejte směs do trouby, dokud nebude tmavá. Před aplikací směsi si umyjte a usušte nohy. Poté si směs natřete na nohy a nechte 1 minutu působit. Poté nohy omyjte teplou vodou. Měly by být naprosto zbavené bakterií a plíseň by měla brzy ustoupit.

Vyzkoušejte si doma jeden ze zmíněných receptů a pocítíte sami sílu některých látek, které považujeme za běžné a použít je k léčbě plísní by nás ani nenapadlo.

Co jsou plísňové infekce?

3D ilustrace plísně Candida albicans

Plísněmi označujeme organismy, které se tvoří uvnitř či vně organizmu (na těle) a způsobují záněty jak vnitřních orgánů, tak kůže, nehtů a vlasů.

Mykologie, co je původcem plísní?

Chlebová plíseň (Kropidlovec černavý) a houby patří mezi nejznámější příklady plísní. Tyto organismy rostou v nepravidelném množství bez kořenů, stonků a listů. Živí se jinými organismy, živými nebo mrtvými a hrají důležitou roli v procesech rozkladu uhynulých živočichů a rostlin. Existuje tisíce druhů různých plísní, avšak jen některé mohou způsobit nemoc člověku.

A právě tyto plísně jsou příčinou široké škály onemocnění, od drobných kožních obtíží až k životu nebezpečným chorobám. Jsou původcem dvou druhů infekcí: systémových a povrchových. Systémové infekce postihují vnitřní orgány. Infekce často začínají v plicích, v závažných případech se mohou dále šířit do krve, srdce, mozku, ledvin, jater, nebo jiné části těla. Povrchové infekce se objevují na povrchu těla, kůži, nehtech a vlasech. Nejvíce se vyskytují ve vlhkých místech, např. mezi prsty, v rozkroku, nebo v ústech.

Co jsou povrchové infekce?

Povrchové infekce napadají tkáně na povrchu těla, tedy kůži, nehty nebo vlasy. Mezi běžné druhy patří lišej kroužkový, plíseň na nohou, indický ekzém (mykóza v oblasti třísel a lůna) nebo kvasinkové infekce. Kvasinkové infekce typu Candida obvykle nacházíme na kůži, v ústech, ve vagíně či na žaludu penisu, nebo kolem nehtů. Povrchové plísňové infekce jsou nakažlivé a přenáší se z člověka na člověka buď přímým kontaktem, nebo méně častěji dotykem s oblečením, povrchy nebo jinými předměty v prostředí.

Systémové infekce a mykózy?

Některé plísně jsou běžnou součástí lidského těla, na uzdě je udržuje imunitní systém. Pokud je ale imunitní systém oslaben, mohou se tyto infekce vymknout kontrole a způsobit nemoc. Takovým infekcím říkáme oportunní infekce. Mezi nejběžnější oportunní infekce, které se vyskytují u lidí jsou:

candida (kandidóza), kvasinková infekce

aspergilóza – infekční onemocnění způsobené houbou rodu Aspergillus

zygomykóza – Typ oportunní mykózy jehož původcem jsou rody Rhizopus, Rhizomucor. Původcem oportunních mykóz bývají saprofytické houby, které získávají organické látky pomocí rozkladu odumřelých živočišných či rostlinných těl

kryptokokóza – orgánová mykóza způsobená kvasinkovitou houbou kryptokokem Cryptococcus neoformans, u živočichů postihuje zejména CNS (centrální nervový systém) a u lidí se projevuje jako akutní meningoencefalitida (zánět mozkové tkáně a přilehlých struktur).

Lidé trpící na AIDS (syndrom získaného selhání imunity), leukémii (rakovina krevních buněk), s Hodgkinovou chorobou nebo dalšími typy lymfomů (rakovina imunitního systému) jsou více náchylní k oportunním infekcím, protože jejich imunitní systém je oslabený. Tyto infekce se mohou objevit také u lidí, kteří se léčí radioterapií nebo chemoterapií, nebo u lidí beroucích kortikosteroidy nebo imunosupresiva, jako například léky, které se podávají po transplantaci orgánu.

* kortikosteroidy jsou léky, které jsou předepisovány, aby zmírnily zánět a potlačily imunitní reakci těla.

* imunosupresiva jsou látky, které oslabují imunitní reakci těla.

Písňové infekce mohou postihnout také lidi, kteří již delší dobu berou antibiotika k léčbě bakteriálních infekcí.

Další plísně způsobují nemoci i jinak zdravým lidem s neoslabeným imunitním systémem. V těchto případech například lidé vdechnou spory (nevyvinutá forma) plísní, které obvykle žijí v prostředí, především v půdě některých geografických oblastí.

Jaké jsou symptomy systémové infekce?

Systémové infekce jsou často chronické a vyvíjejí se pomalu; trvá týdny nebo měsíce, než pro člověka začnou představovat problém. Symptomy jsou někdy velmi podobné běžnému nachlazení, ale jindy, obzvláště u lidí s oslabeným imunitním systémem, mohou být symptomy náhlé a závažné a vyžadují hospitalizaci. Mezi symptomy může patřit kašel, horečka, zimnice, noční pocení, anorexie (ztráta chuti k jídlu), váhový úbytek, všeobecná únava a deprese.

Číst dále – Kandidóza, nejčastější plísňová infekce

Mykózy a plísně v organizmu nebo na kůži představují vážnější civilizační onemocnění, které bychom neměli podceňovat. Časté únavy, chuť na skladké a pečivo, nedostatek energie a další mohou být také příznaky plísňové infekce. V takových situacích se vyplatí zapojit vlastní síly a vhodnou dietou, pitným režimem, pohybem a bylinami či doplňky stravy podpořit organizmus a začít snižovat množství plísní v něm. V této kategorii naleznete přípravky, které Vám s tím pomohou.

ucpávání cév příznaky

UCPANÉ CÉVY

Ucpané cévy na rukou

Onemocnění periferních cév na horní končetině většinou vzniká v důsledku zúžení cév na základě aterosklerotického procesu. Příznaky mohou zahrnovat bolest, chladné končetiny a namodralé zabarvení kůže, pocit necitlivosti nebo mravenčení. Odhalování problému a správná léčba jsou velmi důležité. Zanedbání léčby může vést k poškození postižených končetin. Neprůchodnost cév na rukou vede k nevratným změnám.

Onemocnění periferních tepen je častý a chronický problém, který nelze zcela vyléčit. Ale léčba může velmi pomoci, aby se zabránilo dalšímu poškození krevních cév a snížilo se riziko rozvoje komplikací.

Léčba může pomoci zabránit dalšímu poškození oběhového systému. Podávají se léky na zlepšení průtoku krve, snížení hladiny cholesterolu a jako prevence vzniku krevních sraženin v zúžených cévách. Účinným lékem je Crestor, který dokáže pročistit ucpané cévy. Právě jejich neprůchodnost vede k trvalým a nezvratným změnám na rukou. Lék Crestor je prvním medikamentem, který dokáže uvolnit již ucpané cévy, zatímco ostatní léky působí pouze preventivně. Jeho vyšší dávky rozpouští v cévách tuk. Pokud je stav závažnější, nastupuje chirurgické otevření ucpané cévy a obnovení průtoku a bypass.

Zveřejněno dne: 6.10.2015

Diskuze: Re: krevni usazeniny a acypyrin

Nevím o tom nic,ale moc by mě to zajímalo.Mám totiž ateriosklerozu(je to ucpávání cév.Taťka mi zemřel na infarkt v 55letech.Jestli můžete poraďte.Moc děkuji Fleková Zdeňka

Odesláno dne: 13.1.2013 uživatelem Flekova Zdeňka

Je nutno dobře vyšetřit cévy, které mozek zásobují. Způsobů, jak to provést, je hned několik: ultrazvukové vyšetření (sonografie), zobrazení cév pomocí výpočetní tomografie (CT angiografie), magnetické rezonance (MR angiografie) nebo konvenční angiografie (digitální subtrakční angiografie – DSA).

Zveřejněno dne: 26.11.2016

Diskuze: Re: popraskané žilky v obličeji

Ústní voda nemá vliv na popraskané žilky v obličeji. Praskání žilek je způsobené nízkou elasticitou cév, která je ovlivněna buď dědičností anebo věkem. Krev se z drobných cév vylije a už nevstřebá, což způsobuje fleky. Odstranění je možné například laserovou terapií, ale předcházet praskání cév lze posilováním jejich stěn.

Odesláno dne: 19.4.2012 uživatelem Redakce

PŘÍZNAKY TĚHOTENSTVÍ

Příznaky těhotenství – první měsíc

Konec 4. týdne je obdobím, kdy očekáváte (nebo neočekáváte) menstruaci. To, jestli došlo k oplodnění, dosud nevíte. Známky raného těhotenství většinou splývají se změnami, které označujeme jako „premenstruační syndrom“ (výkyvy nálad, bolesti hlavy či zad, pocity plnosti břicha, zvětšení prsou, zvýšené pocení). Děložní sliznice však do této doby prodělala vlivem hormonů určité změny – je vysoká a zcela připravená přijmout oplozené vajíčko a zajistit mu výživu. Pokud bylo uvolněné vajíčko ve vejcovodu oplodněno a doputovalo během posledních dnů (za intenzivního dělení) až do dělohy, dojde za příznivých podmínek k jeho uhnízdění (nidaci) do kypré děložní sliznice. V tomto případě menstruační krvácení nenastane. Může to být první známka vaší gravidity. V některých případech se může objevit slabé krvácení, které je důsledkem narušení mateřských cév děložní sliznice v okolí zanořené blastocysty. Některé ženy mylně považují toto krvácení za menstruační.

Zveřejněno dne: 5.3.2014

Diskuze: česnek a citron čistič cév

60% vodku koupím kde?

Odesláno dne: 6.10.2014 uživatelem Pavel

JAK SE PROJEVUJE UCPÁVÁNÍ CÉV

Co znamená ucpávání cév

Ucpávání cév je chronické degenerativní onemocnění, při kterém se ukládají zejména tukové látky do cévní stěny a tím dochází k patologickým změnám ve vnitřní a střední vrstvě cév. Naše cévy postupně tvrdnou a jejich stěna se ztlušťuje. Vznikají pláty, které pak bývají příčinou chronické ischemické chorobě srdeční, cévní mozkové příhody, nebo ischemické choroby dolních končetin. Cévní stěna přestává být elastickou a proces vede k zúžení cévního průsvitu. K předčasnému či urychlenému rozvoji aterosklerózy pak vede zvýšená hladina krevních tuků, spolu s porušenou funkcí vnitřní výstelky cév.

Zveřejněno dne: 26.2.2016

Diskuze: Re: česnek a citron čistič cév

Vodka se 60% alkoholu se dá koupit v každém větším supermarketu. Například Pelíškovka nebo Jelcinovy slzy.

Odesláno dne: 6.10.2014 uživatelem Kamča

JAK SE PROJEVUJE UCPÁVÁNÍ CÉV

Léčba se může rozdělit na prevenci a na zabránění dalšímu rozvoji komplikací u již nemocných osob. Akutní koronární stavy se řeší vždy pod dohledem lékaře na specializovaných pracovištích. V prevenci nám budou pomáhat nejvíce potravinové doplňky, úprava životosprávy a vyvážený pohyb. Zdravá strava patří k důležitým opatřením. Začněte cvičit. Vyvážený pohyb nebo chůze prospívá cévám. Snažte se také omezit kouření.

Zveřejněno dne: 26.2.2016

Diskuze: Re: operace arterosklerozy dolních končetin

Jak probíhá /zhruba / operace ucpaných cév dolních končetin a s jakými výsledky

Odesláno dne: 14.8.2016 uživatelem Jiřina Sasínková

JAK SE PROJEVUJE UCPÁVÁNÍ CÉV

První příznaky aterosklerózy mohou být přítomny již u dětí v podobě tukových proužků, které se nalézají ve vnitřní stěně velkých cév. Stabilní pláty postupně zužují cévní průsvit a dávají tak vznik typickým námahovým bolestem na hrudi, například u nemocných trpících anginou pectoris. Nestabilní pláty se manifestují nestabilní anginou pectoris nebo infarktem myokardu. Zúžení cév vyvolává onemocnění, jako je srdeční infarkt, cévní mozková mrtvice, selhávání ledvin, angina pectoris, nedostatečné prokrvení dolních končetin a porucha srdečního rytmu. Taktéž impotence, což je ztráta sexuálních schopností u muže, je výsledkem aterosklerotického onemocnění cév, které zásobují krví penis a nervy umožňující při pohlavním vzrušení erekci. 34 procent mužů ve středním věku trpí impotencí. Zbývá jen určit, kolik těchto případů je důsledkem onemocnění cév. Pro muže by měla hrozba tohoto onemocnění znamenat větší motivaci k lepší péči o vlastní zdraví než riziko mozkové mrtvice nebo infarktu. Snížený přívod krve do ledvin způsobený zúženými cévami má za následek zvyšování krevního tlaku a selhávání ledvinové funkce. Trpí-li nohy nedostatkem nepostradatelných živin, chůze se stává bolestivou. Nakonec může vzhledem k nedostatečnému prokrvení dojít k odumření chodidla i celé nohy, tedy ke vzniku gangrény, což samozřejmě vyžaduje amputaci.

Zveřejněno dne: 26.2.2016

Diskuze: Re: Dlouhodobé užívání Warfarinu

Dlouhodobé užívání Warfarinu má bohužel své nežádoucí účinky, jako je kornatění cév a riziko mozkové mrtvice.

Mozková mrtvice z Warfarinu, odborně řečeno warfarinem indukovaná nitrolební krvácení, jsou častou příčinou invalidity pacientů s dlouholetou léčbou Warfarinem.

Kornatění cév, nejčastěji dochází ke zvápenatění aortální chlopně přes kterou vede všechna okysličená krev do těla. Zde preventivně pomáhá užívání vitamínu K2, který omezuje ukládání vápníku v cévách a přesměrovává ho do kostí. Pozor na záměnu s vitamínem K, který je u Warfarinu nežádoucí.

Odesláno dne: 4.11.2015 uživatelem Cempírek

JAK SE PROJEVUJE UCPÁVÁNÍ CÉV

Příčinou je takzvaný aterosklerotický proces. S tím, jak tento proces pokračuje, se začínají objevovat fibrózní pláty, které jsou větší, tužší a někdy mají chrupavčitou strukturu. Většinou zasahují do průsvitu cévy a tím ji zužují. Tyto procesy v cévě pak mohou ve finále vyvolat takzvané komplikované léze, které vznikají z fibrózních plátů. Fibrózní pláty pak mohou masivně kalcifikovat a poškozovat strukturu cévy. Poškozená místa v cévě se tak stávají rizikem pro vznik trombu (krevní sraženina). Trombóza je následně příčinou náhlého cévního uzávěru.

Z praktického hlediska můžeme dělit aterosklerotické pláty na stabilní a nestabilní. Stabilní plát se vyznačuje nízkým obsahem tuků. Strukturu má pevnější a většinou neohrožuje následnou trombózou. S nestabilním plátem je ovšem situace jiná. Vyznačuje se vysokým obsahem tuku a často může praskat. Často z něho vzniká trombóza, která se pak projeví akutní cévní příhodou.

Zveřejněno dne: 26.2.2016

Diskuze: česnek a citron čistič cév

jak uchovat, no mně se vyplatilo – česnek oloupat, omýt, usušit a dát v zazipovacím sáčku do mražálu. V těxh zazipovacích vůně neuniká, česnek podle potřeby odebírám a je beze změny jak čerstvý.

Odesláno dne: 14.8.2013 uživatelem ema

EMBOLIE DOLNÍCH KONČETIN

Co je to embolie

Embolie obecně je náhlý vznik uzávěru cévy v důsledku zaklínění pohyblivého předmětu, tedy vmetku. Vmetkem bývá nejčastěji krevní sraženina, ale může se jednat rovněž o tukové kapénky, vzduchové bublinky či vzácněji o plodovou vodu. V důsledku ucpání některé z cév dochází k ischémii, tedy místní neprokrvenosti tkáně, kterou příslušná céva zásobovala. Následky embolie mohou proběhnout bez jakýchkoliv projevů, ale rovněž mohou způsobit i smrt pacienta.

Zveřejněno dne: 19.6.2017

Diskuze: Re: Červné skvrny na rukou na předloktí——vypadají jako podkožní praskání cév je mě 67let užívám prášky ACORUTIN—nepomáhají —užívám je 2 měsíce. Děkuji za odpověď

Jinak beru prášky na cukr—-METFORMIN 500 g—-na tlak RAMIPRIL ACTAVIS 5 mg

Odesláno dne: 1.10.2016 uživatelem Květa Panošková

ČIŠTĚNÍ CÉVNÍHO SYSTÉMU

Prevence zanášení

Při současném způsobu života dochází k zanášení cév odpadními látkami, hlavně vápníkem a tuky. Vinou snížené průchodnosti tepen se omezuje, nebo dokonce zastavuje výživa. Pak dochází k nedokrevnosti srdečního svalu neboli ischemické srdeční chorobě – při úplné neprůchodnosti cév k infarktu. Podobně vzniká i mozková mrtvice či zasažení dolních končetin. Hlavní překážka proudění krve se tvoří sražením krevních destiček a vytvořením krevní sraženiny, které se říká trombus. Náš organismus a tepny mají obnovovací schopnost, pokud jim dáme příležitost, dokážou se i při značném poškození zbavovat cholesterolu a dalších škodlivin, v případě tepen je vyplavovat do jejich okolí.

Prevence zanášení se provádí očistou. Očistami našeho těla je nutné procházet postupně. Očista jako taková může vyvolat v těle různé odezvy v podobě bolesti nebo alergie v oblasti očištěných vnitřních orgánů, což je jen přechodné a svědčí to o tom, že se očistný proces dal do pohybu. Organismus se zbavuje usazenin a toxických látek nashromážděných za celá desetiletí a přes bolestivé příznaky dochází k uzdravování celého organismu. K úplné obnově organismu dochází zpravidla po devíti měsících, kdy se obnovují buňky lidského těla, které žijí právě takový čas. Svému zdraví a tělu věnujte hodinu denně, bez ohledu na to, zda je zrovna pracovní den, sobota, nebo neděle. Jedině tak se dočkáte kýženého výsledku – budete bez únavy a nemocí.

Zveřejněno dne: 22.11.2015

Diskuze: mobivenal

Dobrý den,mám sníženou průchodnost cév v dolních končetinách,levá noha 3.stupeň,pravá noha 1.stupeň.Užívám ráno 2 tablety léku Detralex a nosím vysoké kompresní punčochy.Mohu a je vhodné k tomu užívat ještě Mobivenal?

Odesláno dne: 12.3.2014 uživatelem Swobodová

PŘÍZNAKY CUKROVKY

Příznaky cukrovky na kůži

Pacienti s cukrovkou často trpí kožními problémy.

Jedná se o onemocnění, které ovlivňuje zbarvení kůže. Toto onemocnění často postihuje hrudní část a břicho, ale lze ho nalézt i na obličeji, zejména kolem úst, nosních dírek a očí. Toto onemocnění je často spojováno s diabetem 1. typu.

Zde je několik fotografií, na kterých je možné vidět vitiligo.

Jedná se o onemocnění, které způsobuje tmavnutí nebo zahušťování některých oblastí kůže, zejména v kožních záhybech. Kůže může být zarudlá nebo hnědá. Nejčastěji se vyskytuje na zadní straně krku, podpaží, pod prsty nebo třísly, jedná se spíše o malé bradavičky.

Zde je několik fotografií, které ukazují akantózu.

Kožní problémy spojené s aterosklerózou

Ateroskleróza je zúžení krevních cév v důsledku nahromaděného plaku. Ateroskleróza může ovlivnit i žíly, které zásobují kůži. Dále způsobuje vypadávání vlasů, řídnutí a lesklost kůže, změnu barvy nehtů a kůže.

Zde je několik fotografií, na nichž je možné vidět kožní problémy spojené s aterosklerózou.

Diabetická dermopatie

Tento stav se vyvíjí jako důsledek změn krevních cév, které zásobují pokožku. Dermopatie se vyznačuje oválnými lézemi na tenké kůži, zejména na dolních končetinách.

Zde je několik fotografií zobrazujících diabetickou dermopatii.

Diabetické puchýře

Lidé s cukrovkou mohou trpět výskytem puchýřů. Tyto puchýřky se mohou objevit na prstech, rukou, nohou a dolních končetinách nebo předloktí. Diabetické puchýře jsou obvykle nebolestivé a samy od sebe zmizí. Často se vyskytují u lidí, kteří trpí diabetickou neuropatií.

Zde je několik fotografií, na kterých je možné vidět diabetické puchýře.

Bakteriální infekce

Existují různé druhy bakteriálních infekcí postihujících kůži. Kožní bakteriální infekce známé jako stafylokoky jsou častější u lidí se špatně kompenzovaným diabetem. Tyto bakterie způsobují zanícení vlasových folikul. Často se vyskytují u očních víček a nehtů.

Zde je několik fotografií, na nichž je možné vidět bakteriální infekce.

Plísňové infekce

Jedná se o kvasinkové infekce, které často ovlivňují pacienty s cukrovkou. U žen způsobují vaginální infekce. Zároveň mohou být viditelné v ústech, mezi prsty a nehty. Velmi často se vyskytují v záhybech kůže, kde je teplo. Mezi příznaky plísňové infekce patří svědění a zarudnutí.

Zde je několik fotografií zachycujících plísňové infekce.

Zveřejněno dne: 3.2.2014

Diskuze: Re: omega 3 forte diskuze

Omega 3 podporuje regeneraci krve a cévního aparátu a zároveň vyživuje mozek. Díky tomu může podpořit i potenci – zdravě vyživený mozek si lépe uvědomí vzrušení a dobrý stav cév umožní dostat krev do penisu.

Odesláno dne: 26.2.2017 uživatelem Cempírek

PŘÍZNAKY TĚHOTENSTVÍ

Příznaky těhotenství před menstruací

Příznaky těhotenství před menstruací se mohou projevovat zvýšenou teplotou (kolem 37 °C), pocitem napětí, zvětšením a bolestivostí prsů, sekrecí bělavé tekutiny z prsů (kolostrum), zvýšenou únavou a spavostí, změnou chutí, nevolností a zvracením, změnou nálad, častějším, jinak nebolestivým močení, zvýšenou pigmentací prsních dvorců, pigmentovými skvrnami v obličeji. Tyto příznaky registrují zejména ženy, které již s těhotenstvím mají zkušenost.

Zveřejněno dne: 5.3.2014

PŘÍZNAKY CUKROVKY

Nejčastější příznaky cukrovky

Lidé často trpí cukrovkou, aniž by o tom věděli. Hlavním důvod spočívá v tom, že prvotní příznaky nejsou viditelné. Mezi nejčastější příznaky cukrovky patří následující:

 • časté močení
 • nepřiměřená žízeň
 • intenzivní hlad
 • přibývání na váze
 • neobvyklé hubnutí
 • popudlivost
 • zvýšená únava
 • rozmazané vidění
 • tvorba modřin a špatná hojivost poranění
 • výskyt různých infekcí (kvasinkové)
 • svědění kůže
 • zarudnutí dásní a jejich otok
 • sexuální dysfunkce u mužů
 • necitlivost nebo brnění, zejména na nohou či rukou

Zveřejněno dne: 3.2.2014

VAROVNÉ PŘÍZNAKY RAKOVINY

Varovné příznaky rakoviny u mužů

 • dlouhotrvající průjem nebo zácpa;
 • stužkovitě zúžená stolice;
 • krev ve stolici;
 • nenadálý úbytek váhy;
 • neustálá únava.

Zveřejněno dne: 20.8.2013

PŘÍZNAKY TĚHOTENSTVÍ

Úplně první příznaky těhotenství

Rané příznaky těhotenství se nemusí projevit u každé těhotné ženy a naopak příčinou těchto příznaků mohou být i jiné stavy, než je těhotenství. Jisté známky těhotenství jsou dány zjištěním plodu, jeho pohybů, průkazem jeho srdeční činnosti prostřednictvím ultrazvukového vyšetření. Pulsace plodu jsou patrné přibližně od 6.–7. týdne od prvního dne poslední menstruace. Příznaky těhotenství rozdělujeme podle stadia na rané a pozdní. Hlavními příznaky raného těhotenství jsou vynechání pravidelné menstruace, ranní nevolnost, časté nutkání k močení, únava a přecitlivělost, citlivé, nateklé prsy, implantační krvácení, zvýšená vnímavost pachů a změny chutí, nafouklé břicho, bazální teplota zůstává vysoká, pozitivní těhotenský test.

Zveřejněno dne: 5.3.2014

PŘÍZNAKY TĚHOTENSTVÍ

Příznaky těhotenství – průjem

Těhotenství je „jiný“ stav a každá nastávající maminka má obavy. Průjem jako průvodní znak u těhotné ženy je však běžný jev. Pokud není průjem doprovázen křečemi, zvracením, horečkou a čímkoliv jiným, co by naznačovalo spíše virózu nebo otravu, tak může být součástí těhotenství.

Zveřejněno dne: 5.3.2014

V závislosti na rozsahu a místě postižení se mohou příznaky nedokrvení mozku výrazně lišit v tíži i délce trvání. Zužování krkavic nemusí mít dlouho žádné příznaky. Jindy může být spojeno se zhoršením prokrvení mozku v zátěžových situacích, jako je pokles krevního tlaku, dehydratace, a podobně. To se následně u starých lidí projevuje únavou, motáním hlavy či zmateností. Některé příhody mohou trvat jen velmi krátkou dobu a příznaky mohou odeznít ve vteřinách – jedná se zejména o krátké a náhle vzniklé poruchy zraku na jednom oku, poruchu řeči, brnění úst a jazyka, krátkodobou slabost ruky a nohy jedné strany nebo pokles ústního koutku. Při těžší příhodě dojde k trvalému postižení, příznaky výraznější a jejich úprava je pomalá a neúplná – hovoříme o cévní mozkové příhodě (CMP), mrtvici.

Zveřejněno dne: 26.11.2016

CHLAMYDIE – PŘÍZNAKY A PROJEVY

Diagnostika chlamydií

Kvůli zaměnitelnosti symptomů chlamydiových infekcí s příznaky běžnějších nemocí se často lékaři v diagnostice mýlí. Nezřídka poté, co běžná vyšetření neprokážou žádnou nemoc, považují pacienta za hypochondra či simulanta. Vyšetření na chlamydie je finančně nákladné a zdlouhavé, proto se mnohdy odkládá až do doby, kdy standardní léčba nezabírá. Přeléčení akutního stadia běžnými antibiotiky však může jen potlačit prvotní příznaky a nemoc přechází v mnohem komplikovanější chronické onemocnění. Nakažený člověk je přitom po celou dobu hrozbou i pro své okolí.

Zveřejněno dne: 24.8.2013

PRVNÍ ZNÁMKY TĚHOTENSTVÍ PO OPLODNĚNÍ

Příznaky těhotenství hned po oplodnění

Příznaky oplodnění vajíčka nejsou v podstatě žádné, i přesto, že řada žen tvrdí, že o těhotenství věděla již od prvního dne. Ve skutečnosti se ale oplodnění na zdravotním stavu ženy nijak neprojevuje. Všechny projevy těhotenství se objevují až v pozdějším období, ne na úplném začátku.

Zveřejněno dne: 12.10.2017

CHLAMYDIE PŘÍZNAKY A PROJEVY

Vyšetření na chlamydie

Vyšetření na chlamydie je finančně nákladné a zdlouhavé, proto se mnohdy odkládá do doby, kdy standardní léčba nezabírá. Přeléčení akutního stadia běžnými antibiotiky však může jen potlačit prvotní příznaky a nemoc přechází v mnohem komplikovanější chronické onemocnění. Nakažený člověk je přitom po celou dobu hrozbou i pro své okolí.

Zveřejněno dne: 7.4.2017

NEMOC DNA – PŘÍZNAKY ONEMOCNĚNÍ

Příznaky dny v pokročilém stadiu

Posledním stadiem nemoci je takzvaná chronická tofózní dna. Ložiska krystalků kyseliny močové, takzvané tofy, jsou patrné na pohled v oblasti kloubů dolních i horních končetin, nezřídka také jako drobné boule na ušních lalůčcích. Při nedodržování diety a vynechávání předepsané léčby může onemocnění dlouhodobě vyústit až k trvalému poškození kloubů a snížení pohyblivosti. Kyselina močová bohužel často vykrystalizuje až v močové kameny. Nejhorší stadia nemoci jsou spojena s poškozením ledvin. Onemocnění je nezřídka provázeno také dalšími metabolickými poruchami, například cukrovkou.

Zveřejněno dne: 2.3.2017

PŘÍZNAKY MENOPAUZY

Menopauza příznaky

Menopauza, jinak také přechod u žen, může způsobit celou řadu fyzických a psychických příznaků. Mezi první příznaky patří obvykle změna ve struktuře měsíčních intervalů. Začátek menopauzy je znám jako perimenopauzální fáze. Během této doby můžete zažívat obvyklé pocity, nebo naopak procházet těžkým, nepříjemným obdobím. Četnost menstruací bývá rovněž ovlivněna. Můžete mít interval každé dva nebo tři týdny, nebo nemusíte mít menstruaci vůbec. Dalšími menopauzálními příznaky jsou:

 • návaly horka a noční pocení;
 • ztráta libida (sexuální touhy);
 • poševní sucho a bolest, svědění nebo nepříjemný pocit při sexu;
 • palpitace (změny srdečního rytmu);
 • bolesti hlavy;
 • změny nálady, jako je deprese, úzkost nebo únava;
 • problémy se spánkem, nespavost;
 • infekce močových cest.

Pokud vaše menopauza přijde najednou, mohou být příznaky silnější než ty postupně se projevující. Symptomy obvykle trvají po dobu dvou až pěti let, než zmizí, i když v některých případech mohou trvat i déle. Vaginální příznaky, jako je suchost, bývají dlouhodobé a bohužel dochází k jejich dalšímu zhoršení ve stáří.

Zveřejněno dne: 24.3.2013

Mějte stále při ruce aktuální dění na webu ČeskáOrdinace.cz. Stáhněte si naši aplikaci pro mobilní zařízení Android.

White Elephant Elixír – Srdce a cévy 500 ml

Avita PROVEIN 60 tbl. – pro zdravé cévy

Energy Korovet 30 ml – kapky

Veroval Zánět močových cest domácí test

Pharmanex BioGinkgo 27/7 – 60cps

Simply You Priessnitz Mazání na žíly a cévy DE LUXE 125 ml

ALTERMED Venosan kaštanový gel 50g

Purus Meda PM Ginkgo Biloba + royal jelly + Q10 30 kapslí

Omron Omron Inhalátor kompresorový NE-C28P + inhalační set

Omron Inhalátor kompresorový C28P

Avita IMUSTIM 60 tbl. – pro podporu imunity

Australian Bodycare Tělové mýdlo s olejem Tea Tree 200 ml

Medik8 Redness Corrector 50 ml – redukce zarudnutí, růžovky

Herb Pharma Venoceutical – biotechnologická emulze na křečové žíly 125 ml

Diochi Astofresh kapky 23 ml

Herbamedicus Koňská mast Forte chladivá 250 ml

Energy Korovet 30 ml

Bioderma Zmatňující fluid Sebium Mat 40 ml

Diochi Venisfér kapky 50 ml

NOW Vitamin K2 100 kapslí

ACEFILL S.R.O. L-arginin cps.100x400mg

Herbamedicus Koňská mast Forte chladivá 500 ml

Herbamedicus Koňská mast Forte hřejivá 500 ml

Herbamedicus Koňská mast Forte hřejivá 250 ml

Walmark Walmark Rutin 50mg tbl.90

Shiseido Osvěžující čisticí voda Pureness (Refreshing Cleansing Water Oil-Free Alcohol-Free) 150 ml

Medisana Inhalátor IN 500

Energy čaj Maytenus ilicifolia

Olimpex Trading Ginkgo Biloba 150 tbl. + 100 tbl. ZDARMA

Lavera Hloubková čisticí maska Bio Máta, sůl z mrtvého moře & minerální jíl (Purifying Cleansing Mask) 2 x 5 ml

zácpa rychlá pomoc

pásový opar inkubační doba

vysoký krevní tlak tabulka

březová voda

rakovina konečníku příznaky

co na suchý dráždivý kašel babské rady

bolest ledvin

svrab u člověka fotogalerie

přechod u žen příznaky

Re: Re: Re: Re: prodán adipex

Mam zajem o Adipex mate jeste k prodeji 733252842

skořice a krevní tlak

Dobrý den prosím mám dotaz dcera má problémy s nízkým tlakem může jíst skořici ?A prosím co by měla.

Nežádoucí účinky

Došel si někdo z Vás co to užívá na jaterní testy?

Re: Re: Re: Re: prodán adipex

Dobrý den koupím adipex. Je možné se nějak domluvit? Email klalka123@email.cz. Děkuji

Re: Re: Re: furolin diskuze

Dobrý den,i já přidávám své zkušenosti s tímto “lékem”.Po využívání téměř celého balení jsem zažila rychlou.

Leave a Reply