Wikipedia id reakce na houbové infekce (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Kvasinkové infekce – candida albicans

Vážení čtenáři a čtenářky, toto téma jsem vybral, protože je pro většinu lidí velice ožehavým tématem a samotných kvasinek je  velice obtížné se zbavit. Nemyslím si však, že  bychom se měli určitým tématům vyhýbat. Naopak je potřeba tyto témata  poznat o  co jde a probrat je tak, aby nám nedělaly problémy.

Jak škodí kvasinky v lidském těle?

Výměšky kvasinek patří k nejzhoubnějším rakovinotvorným látkám – tyto “výkaly” těžce narušují stěny buněk. Buňky v jejich přítomnosti oxidují a hnědnou (asi jako rozkrojené jablko), dělí se na polovinu a toto dělení se neustále zrychluje. Různé “idy”, které se u nás vzápětí objevují (bronchitidy, laryngitidy aj.) jsou důkazem, že se tělo snaží poškozených buněk zbavit. Častým příznakem přemnožení candidy (a ubývání schopnosti imunitního systému tělo bránit) bývají anginy a zduření lymfatických uzlin. Antibiotika nemívají valný účinek – často dokonce hubí spoustu dalších bakterií, včetně těch, které tělo potřebuje, a candidě přitom nijak moc neublíží. To ovšem neznamená, že by s candidou nešlo bojovat. Přírodní postupy bývají docela úspěšné – vždycky ovšem musí být soustavné a komplexní, ojedinělé “kampaně” nemívají valný význam.

Tak například se ukazuje, že candidě je velice nepříjemné prostředí acidobazické rovnováhy organizmu, kdežto v každém jiném prostředí se cítí jako “ryba ve vodě”. V kyselém je candida rychlá, pohyblivá, snadno se šíří i do nejvzdálenějších míst. V alkalizovaném je naproti tomu líná, lepkavá, snadno ulpívá na jakémkoli obrysu, v místech takto postižených vytváří skládky a podmínky pro vznik cyst i nádorů. Tento alkalický stav, doprovázený navíc spoustou hlenů – je nebezpečnější. “Usazená” candida se totiž “zabydluje” na stěnách střev, tvoří zde podhoubí a střeva perforuje. Je logické, že k dalším krokům musí nutně patřit omezení všeho, co v těle vytváří kyseliny (bílé pečivo, moučníky, zavařeniny, káva, cukr, maso a zejména uzeniny, vývary z mas, víno, ale současně i všechny potraviny s obsahem barviv a konzervantů a například megadávky syntetického vitamínu C), a současně také všechno, co tělo příliš alkalizuje – brambory, mléko a mléčné výrobky (kromě omezeného množství jogurtů a tvarohu), oříšky a další. Lidé s kandidózou by neměli podcenit žádnou maličkost, například ani tu, že soja podporuje její růst a že pokud už budou mít chuť na ryby, je třeba dávat přednost mořským před rybničními. Doslova nenahraditelným prostředkem při potlačování candidy je česnek nebo alespoň česnekové tablety. Česnek má nejen silný protihoubový účinek, ale obsahuje také germánium, které je pravděpodobně protirakovinné. Ani při užívání česneku jako léku nemají smysl “kampaně” – už při jeho vysazení na 3 až 5 dnů se candida opět pomnoží na původní úroveň a nezbyde nám, než začít s česnekem od začátku.

Příznaky kvasinkové nákazy u dospělých jsou často natolik všeobecné, že je lékař bez dalších diagnostických opatření jen velmi těžko může přičíst na vrub kvasinkové nákaze.

Výčet sahá od chronických infekcí a bolestí hlavy přes chronickou únavu nebo deprese až po bolesti nervů a kloubů. Tyto plíživé příznaky mohou vystupovat samy nebo v kombinaci s jinými příznaky a mohou být více či méně výrazné. Jiné obtíže naopak zřetelně ukazují na příčinu onemocnění.

Kůže. Kvasinková nákaza se projevuje hlavně obtěžujícím svěděním. Povrch kůže je bělavý a často šupinatý nebo se tvoří malé puchýřky.

Nehty. Kvasinky se usazují za nehty na nohou i na rukou. Vytvářejí bělavá až nažloutlá prosvětlení, nehet se pomalu uvolňuje z lůžka a zbarvuje se.

Trávicí orgány. V popředí obrazu nemoci stojí u dospělých nadýmání s bolestivými kolikami, především po požití sladkých jídel. To je způsobeno tím, že kvasinky vyrábějí ve střevě plyny. Někdy se vytvoří tolik plynu, že se břicho silně vyklene a bránice (pro dýchání velmi důležitý sval mezi dutinou hrudní a břišní) je tlačena směrem nahoru. To může zvláště negativně ovlivnit nález u lidí, kteří mají poškozené srdce nebo plíce jinou nemocí. Vyklenutí bránice má za následek dechovou nedostatečnost a výrazně sníženou toleranci zátěže.

Zůstanou-li kvasinky ve střevě delší dobu, může vést chronické dráždění střevní sliznice k průjmům. Houbové jedy narušují činnost střevní svaloviny a vyvolávají zácpu, Tak dochází střídavě k průjmům a zácpám.

Úporným svěděním na sebe upozorní kvasinky, které se dostaly až ke konečníku. Dojde-li škrábáním k poranění kůže konečníku, může vzniknout mokvavý, špatně se hojící ekzém.

Candida při svém množení může přejít k problémům se vředy na dvanáctníku nebo žlučovým kamenům. Což se projevuje bolestí v pravém podžebří.

Uši. Jsou-li kvasinky přeneseny do vnějšího zvukovodu, může počáteční svědění přejít v silné bolesti, které jsou bolesti ucha vyvolány zánětem. Kandida může také vyvolat šumění až pískání v uších.

Pohlavní orgány. V oblasti ženských pohlavních orgánů je nejdříve nápadný bílý výtok, který je doprovázen intenzívním svěděním. U mužů může kvasinková nákaza v oblasti genitálií také vést k výtoku a ke svědění, ovšem později než u žen. Kvasinkové jedy mohou narušit produkci hormonů v těle, následkem čehož často polevuje u mužů i u žen sexuální touha. Sexuální nezájem pak vede k nespokojenosti v partnerském vztahu, čímž se okruh problémů rozšiřuje. Útěcha je hledána v jídle, především ve sladkostech, a často, bohužel, i v alkoholu. Vydatný nadbytek uhlovodanů vyživuje patogenní kvasinky, čímž se frigidita prohlubuje. Začarovaný kruh se uzavírá. Přibraná kila nepřidají na kráse ani na spokojenosti.

Zdravotní obtíže způsobené Candidou:

Nedostatek minerálů a vitaminů vyvolaný kvasinkami může vést k vypadávání vlasů, lámavosti nehtů, chronickým ekzémům a ke kazivosti zubů. Houbové jedy mohou vyvolávat bolesti hlavy, migrénu, bolesti kloubů, svalů.

Následkem celkového oslabení imunitního systému se snáze prosadí alergie, chronické záněty a jiné nemoci. Asi 90 % nemocných s neurodermatidou trpí současně kvasinkami ve střevě. Nedá se však říci, zda předcházela neurodermatida kvasinkovému onemocnění či naopak.

Také astma bronchiale, lupenka (psoriasis) a revma jsou zhoršení alergie, tedy kvasinky mohou původně stát i za těmito problémy.

Přemnožené kvasinky mohou poškozovat různé orgány a funkční systémy lidského těla a mohou pak způsobovat tyto konkrétní zdravotní obtíže: v endokrinním systému: porucha nadledvinek; porucha štítné žlázy; hypoglykémie; cukrovka / v reprodukčním systému: nepravidelná menstruace; PMS; zánět prostaty / v trávicím ústrojí: nadýmání; zácpa; průjem; bolesti střev; zánět tlustého střeva; zápach z úst / v nervovém systému: úzkost; poruchy pozornosti; deprese; podrážděnost; hyperaktivita; špatná paměť / kožní poruchy: akné; suchá kůže; svědění; ekzém; ztráta vlasů / z dalších obtíží: vysoký či příliš nízký krevní tlak; bolesti svalů; nespavost; nadváha, podváha; pálení očí, oteklé oči; alergie; chronické infekce; zimomřivost; třes; chronická únava; celková vyčerpanost; brnění.

Při protikvasinkové dietě je třeba nejíst žádné potraviny, které (1) buďto kvasinky (či plísně) přímo obsahují tj. např. droždí, kvašené potraviny, potraviny ne zcela čerstvé (kvasinky a plísně už se v nich stačily namnožit), anebo (2) kvasinkám přítomným v našem těle umožňují snadné množení, tedy potraviny s obsahem jednoduchých cukrů a potraviny z bílé mouky a bílé rýže. Dále je vhodné nejíst potraviny s konzervanty, barvivy a dalšími “éčky”, protože naše játra a lymfatický systém čeká velká práce s odstraňováním těl mrtvých kvasinek a jejich toxinů. Další zatěžování jater a lymfatického systému “éčky” je proto krajně nevhodné. Dále je třeba omezit solení. Rovněž je třeba přestat konzumovat červené maso, opět z důvodu šetření jater a tentokrát i ledvin. Zde je výčet vhodných potravin.

 • Cukr v jakékoliv podobě, tedy jak bílý cukr, tak hnědý cukr, rovněž hroznový cukr (Glukopur) a ovocný cukr (fruktóza), vlastně veškeré sladkosti i sladké ovoce (banány, jablka). Neexistuje totiž nic kyselinotvornějšího..
 • Nasycené tuky . (máslo, mléko, ale také nic smaženého)
 • Droždí, a tedy i veškeré kynuté pečivo, tj. pečivo, které se běžně prodává v obchodech, jíst nelze, ať už je z bílé mouky, z celozrnné mouky nebo z mouky grahamové. Dále nelze jíst knedlíky kynuté droždím. Pro pečivo pečené doma bohužel nelze použít ani žitný kvásek, protože obsahuje kvasinky.
 • Sójové potraviny (včetně sójového oleje, sójového mléka a tofu)
 • Mléko a mléčné výrobky (s výjimkou zakysaných a kozích), jsou totiž hlenotvorné, což je prostředí, ve kterém kvasinky dobře prospívají.Vyjímkou jsou kozí produkty,

více informací o kozích výrobcích najdete zde.

 • Hodně sladké ovoce jako jsou banány, hroznové víno, hrušky, datle, melouny .
 • Mouka a výrobky z ní. Obsahují lepek, což zabraňuje vstřebávání živin ve střevech.
 • Loupaná bílá rýže (hodně kyselinotvorné).//povolená je Rýže Natural, nebo hnědá UncleBens//
 • Červené maso (vepřové, hovězí, skopové).
 • Veškeré uzeniny.
 • Alkohol.
 • Teď jste si asi položili otázku, co tedy vlastně proboha můžete jíst. V následujícím výčtu jsou uvedeny potraviny, kterými můžete nahradit potraviny zakázané, a dále jsou zde potraviny, které je vhodné konzumovat, protože podporují správnou funkci organismu.

  Povolené a vhodné potraviny:

  • Pohanka, občas jáhly protože obsahují velké množství sacharidů a je to tzv pololepkový výrobek.
  • Kukuřičná mouka (pozor, nedá se z ní péct, protože neobsahuje lepek, je vhodná na zahušťování omáček a polívek.
  • Celozrnná pšeničná mouka, pokud po ní nemáte trávicí potíže.
  • Veškerá zelenina – zvláště pórek, celer, ředkvičky, cibule, česnek atd.
  • Mražené zeleninové směsi.
  • Luštěniny (čočka, fazole, cizrna).
  • Houby (žampiony, hřiby . ). Běžné (jedlé) houby je možno konzumovat, jediný problém je s obtížnější stravitelností. Kdo nemá trávicí systém v pořádku (což může být způsobeno třeba činností kvasinek), asi by se měl konzumaci hub spíše vyhnout. Z hlediska přemnožení hub v našem těle jsou však jedlé houby bezpečné. Kvasinky a plísně patří rovněž mezi houby, ale liší se od jedlých hub tím, že se v našem těle mohou množit. Jedlé houby se v našem těle množit nemohou. Mimo jiné proto, že před konzumací se vaří, takže je jíme už mrtvé. Jedlé houby neslouží ani jako zásadní zdroj potravy pro kvasinky a plísně v našem těle, takže i z tohoto hlediska je jejich konzumace v pořádku. U kvasinek je ještě jeden důvod, proč vyvolávají u některých lidí značné zdravotní potíže, tento důvod už se týká pouze lidí citlivých na látky zvané mannany, které se vyskytují v některých houbách. V kvasinkách jsou tyto látky obsaženy (a jsou v nich, i když jsou kvasinky mrtvé, tedy např. v droždí po upečení pečiva). V jedlých houbách mannany obsaženy nejsou, proto je konzumace hub bezpečná i z tohoto hlediska.
  • Nepříliš sladké ovoce – citrón, grapefruit , kiwi, jablka.
  • Velmi vzácně – jogurty s živými kulturami (obzvláště dobré jsou kozí, dostání v síti TESCO).
  • 2x za týden, ryby v malém množství.
  • Semena – dýňová semena, lněné semeno.
  • Bylinky – jen neostré, majoránka, oregáno, kurkuma, skořice.
  • Velice vhodné jsou doplňky výživy jako je Mladý Ječmen, nebo Alfa Alfa. Pokud se budete stravovat těmito potravinami, kvasinky prakticky zmizí skoro okamžitě. 2-3 měsíce a vymřou hlady. Jsou přecejenom nejvíce zastoupeny v tlustém střevě, takže pokud se množství potravy spotřebuje aniž by tam došlo, nemají nejmenší šanci na přežití.

  Pokud dodržíte tyto zásady, tělu se velmi odlehči a začne se regenerovat. Čím méně mají vnitřní orgány práce, tím lépe a léčba je rychlejší. Pokud se člověk začne spoléhat na tabletky, je v začarovaném kruhu. Komu se chete klanět duchu nebo hmotě?

  Candidu také velmi účinně ničí koloidní stříbro.

  Silný ozdravující a urychlující efekt se také dostavuje při dodržování zásad orgánových hodin, hlavně nejíst na večer.

  Jiná cesta ke zdravi vlastně není,

  Žijete proto, aby jste jedli? A nebo jíte proto, aby jste žili?

   Převzato z : http://www.pi-centrum.kvalitne.cz/index.php?page=clanek-detail&id=16&PHPSESSID=7a9cef0aefcf7ea17090227be2dc90d9

  Diskusní téma: Kvasinkové infekce – candida albicans

  Titulek: Co to je za dietu?

  Proboha kdo dával dohromady tuhle dietu? Kvasinkám je úplně jedno nějaké kyselé prostředí, na to nehrají a není to důvod proč se nesmí cukr. Cukr se nesmí proto, že to je pro ně snadná výživa a rapidně se díky němu množí. Stejně tak je nesmysl JAKÁKOLIV mouka a obilí, je fuk jestli celozrnná, mladý ječmen. všechno to se rozštěpí na jednoduchý cukr a je to jak kdybyste ho prostě jedli. Máslo i tuky jsou povolené, stejně jako smažené. Proboha tohle zas psal nějaký "domácí výživový poradce", co neví jak se množí kvasinky a co jsou vůbec zač.

  Titulek: kandida

  Který kretén vám předepsal antibiotika na kvasinky? Byl to vůbec MUDr. nebo pudr? To je nejhorší. Já jsem měla kvasinky v levém uchu, kapičky, čištění, výplach ucha ap. Kvasinky vadí nejen v uších, ale všude v těle. Bohužel doktoři to vůbec neřeší, měli mě za hypochondra, těch příznaků je hodně, jak je uvedeno v článku výše. Mně nikdo nepomohl. Sama, samotinká jsem si na to přišla. Dokonce mně předepsali lék, který byl později komorou, a to i v ČT prezentován jako jedovatý a stažen z trhu. Naštěstí mně bylo po něm špatně. Takže Fando: dieta, dieta a ase dieta. Držím palce.

  Titulek: Re: kandida

  Dobrý den Terezo,

  mě také trápí kvasinky v uchu, mám už třetí kapky . Můžu Vás poprosit o radu, jak jste na ně vyzrála vy?

  Předem moc děkuji a zdraví,

  Titulek: oo

  Titulek: nepovolit

  teda je to boj s temahle kvasinkama, lidicky .. nemame tolik casu abhychom ho mohli jen tak ztracet,takze tu dietu neprerusujte, na kvasinky se musi 100%ne

  Titulek: Re: nepovolit

  Ahoj, má někdo radu na protikvasinkovou dietu? Začala jsem, ale někdy jsem bezradná, díky za rady

  Titulek: Re: Re: nepovolit

  Jestli Vám mohu poradit: dieta, dieta a dieta. Bojuji s kandidou léta je to 50 na 50. Musela jsem si pomoci sama, protože doktoři to moc neřeší, jenomže kdo nezažil ty problémy, nevěří. Všichni mě měli za hypochondra. Bolesti kloubů, svalů, nespavost, svědění rektálu, pokožky atd. atd. Toto diskusní téma, je super. Všechny negativní příznaky, které jsou zde popisovány jsem měla. Nakonec jsem zjistila, že "žeru" opět špatně. Příznaky se objevily znovu. Kvasinky jsou svině. Můj e-mail: alcasau@seznam.cz.

  Titulek: Re: Re: nepovolit

  Bezradná, Věrko, to já taky. Bojuji 3 roky. Jsem od včerejška doslova na. protože jsem zjistila, že zase "žeru" špatně. Chce to opravdu sledovat pocity těla, papat to, co vám nevadí. Je to masakr. Dieta, dieta a zase dieta. Stojí to prachy, ale co má člověk dělat?

  Titulek: povolit

  Jak to ctu co je vse zakazane tak to je mazec ja vazim 46 kg tak to jeste vice zhubnu o to se moc bojim je mi 41 let aji tak mi kazdy rika ze jsem stihla ale kvasinky musim nejak zabit to je mi jasny .drzim vsem palce a zvitezit nad potvorama.

  Titulek: Re: povolit

  Ljubinko, čtěte to, co můžete jíst. Taky jsem se doktora zeptala: "Pane doktore, můžete mi říct, co mám žrát?" Musíte jíst to, co vám nedělá problémy a pozorovat své tělo a pocity. Věřte mi, mám to skoro za sebou.

  Wikipedia id reakce na houbové infekce

  O parazitech už bylo psáno mnohé. I v naší praxi

  docházíme k tomu, že parazité a další patogeny jsou

  Lékaři se na parazity ani neodkazují, laboratoře jsou

  vybaveny převážně pro viry a bakterie.

  Paraziti mohou být příčinou zdravotních potíží.

  Denně se vytváří parazitický odpad, požírají naše jídlo a také naši tkáň.

  Vajíčka parazitů jsou krví roznášena k jednotlivým

  orgánům celého těla. Paraziti mají výborný maskující systém.

  Běžné testy patogenní zátěž neobjeví.

  Ne nadarmo se říká, že má někdo roupy, je neposedný

  apod. Je to hlavně problém u předškolních dětí. Svědí

  je na zadečku, genitáliích, často se parazité rozlézají ze

  střev do plic a následuje typický školkový kašel.

  Když má někdo motolici, samozřejmě že to může způsobovat

  parazit motolice v hlavě, může být i v srdci, játrech apod.

  Možné příznaky, že tělo obsahuje parazity:

  • Neschopnost přibrat nebo shodit kilogramy, jedení velmi mnoho jídla a stálé pocity hladu
  • Chronický problém s kandidou albicans
  • Houbové a plísňové infekce
  • Alergické reakce na kůži, alergické reakce očních víček, opuchlá oční víčka
  • Svědění kůže, všechny kožní potíže, suchá olupující se kůže
  • Chronické potíže s dutinami a s ušima
  • Chronicky zhnisané mandle
  • Infekce močových cest
  • Svědění v nose nebo v uchu
  • Svědění konečníku obzvláště v noci
  • Trávící potíže, plynatost a říhání , průjem
  • Hlenovitá stolice
  • Bolest pupíku a křeče v břiše
  • Překyselený žaludek
  • Zácpa
  • Syndrom dráždivého tračníku
  • Hemorroidy
  • Skřípání zubama ve spánku, slintání ve spánku
  • Bolest na srdci
  • Otupělé ruce
  • Bolesti v zádech, stehnech nebo ramenech bez zjevné opříčiny
  • Artritické bolesti
  • Počůrávání
  • Potíže s menstruací
  • Cysty a fibroidy
  • Zapomětlivost
  • Deprese
  • Chronická únava, ospalost
  • Chronické virové infekce
  • Potíže prostaty a sexuální dysfunkce u mužů
  • Zadržování vody (většinou od hlístů a tasemnice)
  • Pocity, že se něco hýbe pod kůží
  • Potíže s játry a žlučníkem
  • Léčba choroby bez zjevného účinku a zlepšení
  • Málo hemoglobinu v krvi
  • Zvýšený immunoglubulin, zejména E; potíže se snížením bílkoviny v krvi
  • Snadné podráždění a výkyvy nálad
  • Extrémní pocení
  • Zvracení, nevolnost
  • Potíže se spánkem

  A seznam by mohl pokračovat. Musíme být realisti. Asi 85 – 95% populace má parazity, ať už jsou lidé zdraví nebo nemocní. Paraziti přispívají k mnoha nemocem, někdy jsou jejich jedinou příčinou, jindy jednou z mnoha.

  Předpokládá se, že asi 50% rakovin, astmatu, atrtritidy a srdečních potíží pramení z parazitů.

  Paraziti denně jedí a produkují odpad. Nejedí jen naše jídlo, ale mnozí jedí také lidské tkáně. Také mohou jíst proteinové schránky našich nervů.

  Vzhledem k našemu „modernímu“ způsobu života dochází ke zcela nenormálním a mnohdy život ohrožujícím stavům právě z důvodu výskytu a pomnožení parazitů, kteří svá vajíčka protlačují přes mikroskopické trhlinky ve střevech do krevního oběhu, čímž dochází k velkému, postupujícímu a skrytému nebezpečí. Vajíčka parazitů jsou krví roznášena k jednotlivým orgánům po celém těle. Paraziti mají vlastní maskovací systém, který je chrání od zničujících účinků našeho imunitního systému. Využívají živin a tělesných tekutin a proto je náš imunitní systém považuje za součást těla. Postupné osidlování těla parazity v sobě skrývá mnohá nebezpečí, která se ve fyzické podobě mohou projevit až za několik let po prvotní kontaminaci. Největším problémem však je, že postupným zamořováním našeho těla parazity dochází také ke snižování účinnosti lidského imunitního systému. Platí zde jednoznačné a neměnné pravidlo: parazitizmus = snižování imunity.

  Endo limax nana je parazit, o kterém se ví, že vyjídá vápník z našich kostí a způsobuje artritidu. Entamoeba Histolytica se může dostat do jater, plic mozku.

  Nedospělí červi škrkavky, také známé jako ascaris, mohou proniknout do našich plic a mohou způsobovat astma.

  Hodně případů chronické anémie jsou způsobeny parazity s názvem měchovci, také se jim říká Necator Americanus (s významem americký vrah). Tento parazit se přichytí k výstelce střeva a prokouše se do cév. Každý den vypije obrovské množství krve. Hemoglobin nižší než 15% byl takto snížen u osob s chronickou chorobou způsobenou měchovci.

  Experti se nyní shodují na tom, že některé epileptické záchvaty mohou být způsobeny parazity, protože se mohou dostat i do našeho mozku.

  Nedávno se v knize Dr. Hulgy Clarkové Léčba všech nemocí spekulovalo, že i diabetes může být způsoben parazitem nazývaným motolice, který se dostane do slinivky břišní a způsobí její selhání. Televizní pořad „60 minut“ zdůraznil příběhy mnoha dětí, které měly nafouklé bříško a umíraly z neznámých příčin.

  Při autopsii se zjistilo, že zemřely na psí hlísty ( tasemnice ). Ty chytily od psů a smrtelně se infikovaly.

  V poslední době se zjišťuje, že srdeční choroby a srdeční infarkty jsou častější u majitelů psů, protože se tito psí milovníci od nich infikovali červy. Tuto skutečnost podpořilo velké množství autopsií.

  Dalším typem červů jsou trichuriázy (tenkohlavec lidský).

  Tito červi injekčně vpraví trávící tekutinu do tlustého střeva, ta pak tkáň tlustého střeva přemění na tekutinu, kterou pak tito červi sají. Opravdu pestrá klinická manifestace této infekce je způsobena traumatizací zažívacího traktu a toxoalergickým působením, ale intenzita projevů vždy souvisí s množstvím parazitů. Lokální projevy na střevní sliznici mohou vést od asymptomatického průběhu nebo lehkého katarálního zánětu přes hemoragie až ke vředům, při opravdu masivní nákaze se může dokonce objevit prolaps rekta. Nemoc je provázena trávicími obtížemi, flatulencí, bolestí břicha, tenezmy, hlenovitými až krvavými průjmy, zvracením. Problémy jsou rázu akutního i chronického. Nemocní navíc často udávají bolesti hlavy, závratě, nespavost, vzácně se vyskytnou epileptiformní záchvaty. Neléčená trichurióza je zvláště v rozvojových zemích jednou z častých příčin podvýživy, růstové retardace a trvale snižuje imunokompetenci imunitního systému hostitele.

  Roupi bývají často nalezeni v děloze, vulvě a vejcovodech žen. Je to proto, že když červ cestuje konečníkem ven, aby nakladl vajíčka do vaginy, často ztratí cestu zpět do tlustého střeva. Není divu, že se některé ženy nemohou zbavit svých vaginálních infekcí. Červi jak cestují, neustále s sebou přenášejí bakterie a kandidu na reprodukční orgány. A aby to bylo horší, dělají to v noci, když člověk spí.

  Zní to neuvěřitelně? Nebývá svědění konečníku nebo potíže se svěděním genitálií horší právě večer nebo v noci? Hádejte, kdo přišel na večeři?

  Paraziti produkují toxický odpad. Jsou to jejich výkaly a moč. Jejich moč je čistý amoniak. Tyto odpadky stresují ledviny, játra a imunitní systém.

  Většina prostředků denní potřeby, které používáme jako mýdla, šampony, krémy a čistící prostředky jsou bohaté na rozpouštědla. Nejčastější jsou benzen a propylalcohol. Tyto prostředky způsobují, že se mikroskopická vajíčka ještě rychlejí líhnou v našich tělech. Před mnoha lety, kdy jsme nebyli vystaveni těmto chemikáliím, vajíčka parazitů našimi těly prošla aniž by nám ublížila. Vajíčka parazitů jsou mikroskopická a představují velmi vážné riziko. Mohou se přenášet sexuálně, podáním ruky, chůzí naboso, jedením a pitím z nádobí a příborů někoho jiného, plaváním v zamořených jezerech, řekách a potocích, dokonce pouhou návštěvou pláže.

  Nedávné výzkumy zjistily, že inspektoři dobytka jsou skutečně potřeba, jelikož asi polovina dobytka je infikována parazity a měla by jít na porážku.

  Vajíčka parazitů putují i vzduchem a můžete je klidně najít v každém pokoji v domě. Parazity přenášejí také naši zvířecí mazlíčci. Každý, kdo onemocněl, by si měl zapamatovat kdy se to stalo a jestli to nesouvisí s nějakým zvířecím miláčkem. Velmi často se opomíjí skutečnot, že onemocnění dítěte a nový domácí mazlíček mají souvislost! Dospělí nepodstupují antiparazitární léčbu současně se svými dětmi, přestože jejich dítě bylo nakaženo. Také nekontrolovaně roste spotřeba sladkostí a cukr způsobeje, že paraziti se množí v těle mnohem rychleji než normálně.

  – myjte si ruce několikrát denně a obzvláště po návštěvě WC a pokud jsou okolo vás zvířata

  – nikdy nenechávejte své zvířecí mazlíčky spát ve vaší posteli nebo aby vás olizovali, zejména na ústech, pokud se tak stane, pečlivě se umyjte

  – dobře tepelně upravujte maso

  – vařené jídlo nenechávejte do druhého dne, inkubační doba parazitů se zkracuje

  – syrové ovoce a zeleninu dobře omývejte pod tekoucí vodou

  – nikdy nedovolte, abyste měli zácpu; čím déle jsou fekálie v trávícím traktu, tím rychleji a lépe se paraziti vyvíjejí a rostou

  – pravidelně odčervujte celou rodinu a domácí mazlíčky 2x ročně bylinnými přípravky obsahujícími byliny, které ničí vajíčka i všechna vývojová stádia parazitů

  Před rokem 1930 bylo velmi běžné, že lidé brali ricinový olej, minerální olej nebo nějaký druh bylinkové tinktury, aby si z těla vyčistili parazity. Každé etnikum má v této praxi nějakou tradici. Dělalo se to každých 6 měsíců nebo jednou ročně na přelomu ročních období. Tak se lidé udržovali prosti parazitů. Lékaři v devatenáctém století dohlíželi na to, aby se lidé takto očišťovali každého půl roku nebo alespoň jednou ročně. Od toho vznikly pravidelné preventivní prohlídky po půl roce nebo po roce.

  V Evropě lidé pravidelně odčervují své domácí mazlíčky minimálně jednou za rok, nejlépe jednou za půl roku.

  Pokud je člověk zdravý, tělo je schopné se vyrovnávat s odpadními produkty, které tito paraziti produkují a nezpůsobuje to v těle nemoc. Nicméně nemoc se takto může kdykoli spustit, pokud se tělo oslabí stresem, dietou nebo znečištěním ze životního prostředí a věcí denní potřeby.

  Pouhé tři bylinky mohou v těle zabít až sto druhů parazitů. A to bez nějakých nepříjemných tělních projevů. Mezi tyto bylinky patří slupky ořešáku, pelyněk (zabíjí dospělé jedince) a hřebíček (ničí vajíčka). Musí se použít dohromady, aby se zabily všechna stádia vývoje parazitů.

  Kolik parazitů může být v jednom lidském těle?

  Při jedné studii bylo v jedno těle zjištěno toto možství červů:

  • Acanthocephala 7 druhů
  • Nematoda 138 druhů
  • Nematomorpha 24 druhů
  • Platyhelminthes 173 druhů
  • Digenea 113 druhů
  • Eucestoda 57 druhů
  • Turbellaria 3 druhů
  • DOHROMADY 342druhů

  RS a paraziti

  Parazitii seznam a obrázky

  Cílený program: Zdravý střevní trakt

  tadesco.cz/kazdy-se-muze-vylecit-sam-i-smrtelne-nemoci-prerusenou-michu-za-vsim-jsou-emoce-tvrdi-lekar/

  Video, jakou životní cestu si můžeme zvolit:

  “Coral Detox” – základní sada pro efektivní detoxikaci.

  Popis cytomegalovirové infekce

  Cytomegalovirus patří do skupiny herpetických virů, do které dále patří i virus oparu, virus planých neštovic a pásového oparu, virus Epstein-Barrové (EBV, původce infekční mononukleózy). Viry této skupiny mají jednu podobnou vlastnost – po prvotní infekci zůstanou přítomné v těle a projeví se znovu při oslabení imunity (tzv. „latentní infekce“). Tak jako virus oparu zůstává skryt v nervových buňkách, cytomegalovirus se po prvotní infekci nejintenzivněji množí především ve slinných žlázách, ledvinách a v bílých krvinkách, kde nukleová kyselina viru a tím i jeho genetická informace (genom) zůstává po celý další život. Cytomegalovirus je celosvětově rozšířený virus, který je všudypřítomný, koluje mezi lidmi a populace je jím z velké části promořena. Promořenost světové populace kolísá od 50% ve vyspělých státech až po téměř 100% ve státech rozvojových, kde je vysoká hustota obyvatel a horší hygienické podmínky. Na první pohled se to někomu může zdát znepokojivé, ale opak je pravdou. Vysoká promořenost populace znamená, že lidé mají proti tomuto viru vytvořené protilátky a jsou proti němu odolní. Protilátky se vytvoří po prodělání prvotní infekce (při prvním setkání s virem), která probíhá u většiny lidí bezpříznakově, takže o tom dotyčný jedinec často ani neví. Jen výjimečně se může objevit horečka, zánět dýchacích cest a zvýšená hladina jaterních enzymů, což značí napadení jater. Jakmile však dojde k tomuto rozšíření viru v organismu, aktivuje se imunitní systém a lymfocyty (jeden druh bílých krvinek) začnou tvořit protilátky, které potom jedince chrání před možným budoucím proděláním další infekce cytomegalovirem a organismus je tak již imunní. Taková je situace u jedinců se zdravým imunitním systémem. Problémy však nastávají, když je imunita z nějakého důvodu narušena.

  Přenos viru mezi lidmi vyžaduje blízký důvěrný kontakt s osobou, která virus vylučuje ve slinách, moči a jiných tělních tekutinách. Nakazit se lze při pohlavním styku, ale co je velmi důležité, virus se také přenáší z matky na plod a to po celou dobu těhotenství (prochází skrz placentu), při porodu, ale i po něm, protože se může vylučovat do mateřského mléka. Prvotní infekce cytomegalovirem je tudíž nebezpečná především v době těhotenství, kdy infekce vyvíjejícího plodu může způsobit jeho vážné poškození. Dále k přenosu může docházet s transplantovanými orgány nebo krevní transfuzí.

  Rizikové faktory cytomegalovirové infekce

  Rizikovým faktorem je jakékoliv oslabení imunitního systému. Je to případ transplantací, kdy pacient užívá léky tlumící imunitu nebo v případě AIDS, kdy je poškozen imunitní systém. Riziko nastává také při léčbě nádorových onemocnění. Pro takto oslabené jedince je rizikový styk s infikovanými osobami, které vylučují virus, takzvanými nosiči, ale například i krevní transfuze.

  Riziko pro plod je infekce matky během těhotenství, hlavně prvotní infekce neboli primoinfekce.

  Příznaky cytomegalovirové infekce

  Jak již bylo předesláno, infekce u zdravých lidí probíhá většinou bez zjevných klinických příznaků, protože zdravý imunitní systém si s virem lehce poradí. Jiná je však situace v případě jeho oslabení. Týká se to především transplantací orgánů a onemocnění AIDS.

  Při transplantaci (přenos orgánu dárce do těla příjemce) se musí u příjemce orgánu provádět tzv. „imunosuprese“, což je záměrné oslabování imunitního systému, který tak nemůže útočit na transplantovaný orgán. Ten je totiž pro tělo cizí a imunitní systém by ho za normálních okolností napadal a tak by došlo k jeho zničení. Na druhou stranu je rizikem imunosuprese vyšší náchylnost k infekcím a závažnější průběh všech infekčních onemocnění. Tak je to i v případě cytomegaloviru, který je buď aktivován v oslabeném organismu, nebo bývá často přítomen i v transplan­tovaném orgánu či transfudované krvi. Onemocnění pak může mít závažný průběh, objevují se horečky, snížená funkce jater a cytomegalovirová pneumonie (zápal plic) může být i smrtelná.

  Při AIDS dochází k dramatickému ubývání lymfocytů a tak oslabování imunitního systému. Cytomegalová infekce je u AIDS nejčastější oportunní infekce (běžná infekce, která je pro zdravé jedince neškodná, ale u oslabených způsobí onemocnění). Nejčastější forma u AIDS je zánět sítnice (cytomegalovirová retinitida), dále může být postižení míšních nervových kořenů (polyradikulo­patie), projevující se nejčastěji chabou obrnou (ochrnutím) končetin a poruchami jejich citlivosti, a bolestivý zánět periferních nervů (neuropatie). Pokud je postižen trávicí trakt, má postižený bolesti a potíže při polykání způsobené vředy ve stěně jícnu, při zánětu tlustého střeva (kolitida) trpí průjmy. Dále může cytomegalovirus způsobit i zánět slinivky břišní (akutní pankreatitida) či žlučníku (cholecystitida).

  Dalším závažným problémem je cytomegalovirová infekce v době těhotenství. Někdy dochází během těhotenství, nejčastěji v posledním trimestru, k nové aktivaci latentní infekce a tím často i k nakažení plodu během porodu. U zdravých donošených dětí nejčastěji proběhne infekce bezpříznakově. U dětí nedonošených nebo s poruchou imunity však způsobit různá onemocnění, například zápal plic, zánět trávicího traktu či septické onemocnění (těžké systémové projevy). Naštěstí při reaktivované latentní infekci je pravděpodobnost postižení plodu relativně malá- asi 1%.

  To, čeho se ale nejvíc bojíme, je prvotní infekce v době těhotenství, která je nejnebezpečnější v době prvního trimestru a ve více než 10% případů může způsobit vážná poškození plodu. Infekce plodu se nazývá tzv. „vrozená, kongenitální infekce“. Pokud se potvrdí, doporučuje se přerušení těhotenství. Vrozená infekce se totiž může projevit odumřením plodu, vznikem vrozených vad mozku, srdce či oka, poškození sluchu a psychomotorickou retardací (celkové zpomalení vývoje). Dále celkovou infekcí novorozence, která má za následek nízkou porodní hmotnost, žloutenku, chudokrevnost, krvácivé projevy, zvětšení jater a sleziny, zánět plic. Alarmující jsou výsledky nedávných studií, které prokázaly, že asi třetina žen u nás nemá proti cytomegaloviru vytvořené protilátky, a proto u nich hrozí výše popsaná rizika.

  Prevence cytomegalovirové infekce

  Prevencí je dodržování standardních hygienických zásad, vyšetřování dárců krve a orgánů k transplantaci a vyloučit z dárcovství infikované dárce především u neimunních příjemců. Těhotné ženě s primární cytomegalovirovou infekcí se doporučuje přerušení gravidity. Očkování zatím není, ale probíhají klinické studie.

  Léčba cytomegalovirové infekce

  Cytomegalové infekce u zdravých jedinců většinou nevyžadují léčbu, léčíme jen eventuální příznaky, tak jako u jiných viróz. U dětí a oslabených jedinců se používají antivirové léky, nejčastěji ganciclovir. Vakcíny jsou ve fázi vývoje.

  Jak si pomoci sám

  Během onemocnění je nutné dodržovat dostatečný příjem tekutin, pokud je vysoká horečka, lze ji snižovat přikládáním studených obkladů do podpaží a třísel. Je však třeba si uvědomit, že zvýšená teplota je reakcí na infekci a pomáhá v ničení viru, takže není třeba, pokud teplota není příliš vysoká, snažit se ji za každou cenu snižovat.

  Komplikace cytomegalovirové infekce

  Prvotní cytomegalovirová infekce může někdy i u zdravých lidí způsobit stav podobný infekční mononukleóze (syndrom infekční mononukleózy, cytomegalovirová mononukleóza), který se projevuje horečkami, zduření mízních uzlin a změnou krevního obrazu. Na rozdíl od pravé mononukleózy (způsobené virem Epstein-Barrové) však nejsou bíle povleklé mandle a v krvi chybí specifické protilátky. Mohou být postižena i játra (hepatitida) a proto se doporučuje sledování v hepatální poradně.

  Dalšími komplikacemi je zápal plic (intersticiální pneumonie), dále syndrom Gullian-Barré (zánětlivé onemocnění nervových kořenů, které se nejčastěji projevuje poruchami citlivosti a hybnosti končetin), zánět mozkových blan a mozku (meningoencefa­litida), zánět srdce (myokarditida) a kožní infekce.

  U novorozenců či při cytomegalovirové mononukleóze může dojít ke snížení počtu krevních destiček (trombocytopenie) a červených krvinek (anemie).

  Zkušenosti uživatelů s Cytomegalovirovou infekcí

  Cytomegalovirová infekce u 4leté -kytka- (07.01.18)

  Dcera mi 4 měsíce zvracela i z vody. Teploty, slabost, únava.

  Vyšetření obvoďačka = nic.

  Ambulantně nemocnice = nic.

  Hospitalizace = nic. Odeslání k psychologovi.

  Až po roce a půl odhaleny vysoké titry na IgG CMV, když dceři při dalších potížích dělali další vyšetření.k

  Na CMV ovšem v akutní fázi nikdo vyšetření neudělal, a to jsem se dětské ptala, jestli to nemůže být mononukleoza.U­dělala jen vyšetření na EBV a prý ne. A ještě dceru poslala s nemocí v aktivní fázi do školy. Prý když má jen 37 C a tu a tam ublinkne, tak jí vlastně nic není.

  CMV tu nejen nedokážou lékaři diagnostikovat (bodejť, když si přečtete ten prima článek o tom, jak je to neškodná infekce a jak je fajn se jí nakazit, což je mimochodem lež jako věž, CMV představuje trvalou zátěž pro imunitní systém),ale ani léčit. Pro těžké případy se má totiž léčit ne ANTIBIOTIKY, jak tu několikrát zaznělo, ale antivirotiky. Gancyclovirem, třeba. Ale ten je drahý, tak se radši řekne, že na to nic není.

  CMV – Málem kaput Jiřinn (21.07.17)

  Cítil jsem se unaveně delší dobu, a to i s návaly horka. Teplota ani moc nahoru nešla, spíše 37°C apod. Konec roku 2016 cca listopad/prosinec. Leden 2017 byl již lepší, ale konec ledna, cca 2 dny jsem měl horečky 38,6°C a horkost. Toto provázelo nechutenství, pocení, nesnesitelnou bolest za očima při mírném pohybu. Malé skvrnky jako zarudlé kořínky chloupků na rukách a nohách. Únava, která se táhla již od listopadu se prohloubila a i když člověk spal, tak pořád to bylo málo.

  ačátek Února 2017 byl s teplotami 39°C, kde nezabíraly žádné prášky na teplotu. Jelikož si celý únor nevybavuji (následně horečky 40,3°C) a Paralen, Brufen, Panadol apod to ještě zhoršovaly, pomáhaly zábaly dostat teplotu na 37,6°C. Také pomohly trochu zamrazené borůvky. Konec února 2017 již byl stráven v nemocnici na kapačkách. Infuze s vitamíny a Novalginem pomohly dostat teploty dolů a započala chuť k jídlu. Během února šlo 13 kilo váhy dolů. Problémy byly jak v hodnotách jaterních, slinivky, také žlučník, krevní obraz velmi špatný a zvětšená prostat. Dehydratace od neustálého pocení a bolest a nechuť žaludku. Únava spočívala v tom, že každé místo kde se dalo ulehnout a spát bylo dobré. Strávit 1-5 min činností znamenalo 2-3 hodiny následného spánku.

  Ke konci února mi byly podány cca 3 dny antibiotika, která mě naprosto oddělala a nakonec pomohla až nemocnice. Opatrnost na velmi silně zduřelé vnitřní orgány jako slinivka, játra na případné vnější nárazy. Nenosit nic těžkého tak do 3 kil. Bolest kloubů, páteře byly mírné.

  Dále po návratu z nemocnice zablokování zad, a silná bolest kloubů v kolenech a záda. Neskutečný bolest zad cca 3 týdný (nemožnost zývat, kýchat, plně se nadechnout).

  (po návratu z nemocnice se teplota opět vrátila na cca týden na 38°C, následně asi 3 měsíce náhodé bolesti v oblasti Jater a slinivky)

  následně: naprostá jaterní velmi přísná dieta

  Dr Max prášky (lze volně koupit)

  Silymarin 1-2× denně

  Pyridoxín 3× denně

  Spánek, odpočinek, klid, žádné emoce, stres, nervy nic.

  žádné prášky na bolest, ani brufen nic co zatěžuje játra.

  Vše co odbourávají játra omezit. Tedy i hormony a další telem vylučované látky jako stresový hormon apod.

  Co mi pomohlo a průběh:

  Měsíc únor celý v horečkách (není moc vzpomínek díky horečce)

  Březen-červen včetně velmi pomalu se snižující projevy infekce. Ještě nyní velmi silná únava (lze usnout kdekoliv a jakkoliv), neustálá dieta, občasné bolení Jaterního obalu a nadlimitně mírně zvýšené hodnoty virové infekce. Občasné návaly horkosti, občasné výpadky paměti (zhoršení paměti), snížená koncentrace (v prvních měsících nulová koncentrace a nulová krátkodobá i mírně dlouhodobá paměť).

  Pomáhá větší odpočinek, mnoho spánku, velkého klid a odpočinku, no stress, výše zmíněné bylinky a vitamíny a prášky. Jaterní dieta. Nic nenosit těžkého, a nenamáhat se koukáním na televizi či jinou obrazovku. Nevyvíjet žádnou aktivitu, která čerpá zbytečně energii.

  Myšlenka na to, že to nepřežiji

  Aktuální stav po necelých 6 měsících: Únava, dieta, bylinky, zlepšení krátkodobé paměti, občas zvýšená teplota 37,2°C

  Cytomegalovirus je jeden z nejhorších zážitků KamilN (22.06.16)

  Absolutně nevím, kde jsem to chytl, ale prodělal jsem si před 3 měsíci cytomegalovirus.

  Musím říci, že to byl opravdu jeden z nejhorších zážitků. Cca 14 dní jsem se divně potil a nebo měl divné návaly od žaludku. Pak přišla únava, nesnesitelná bolest hlavy v okolí očí (nad víčky – každé pohnutí očima vzhůru bylo fakt nesnesitelné). Teplota do 37,5 (naštěstí). Byl jsem tak unavený, že jsem cca dalších 14 dní jen ležel. V práci téměř nepoužitelný. Byl jsem rád, že jsem vždy došel z práce a to jsem dělal 2× přestávku (mám to 30 minut pěšky od domu). Lékařka udělala rozbor krve – našly se protilátky na CMV a prý i na mononukleózu, která se k tomu prý často přidružuje.

  Neměl jsem zvětšené uzliny ani kašel ani ucpaný nos.

  Léčba je paradoxně jednoduchá, ale zdlouhavá. Antibiotika se prý nechtějí předepisovat kvůli tomu, aby si tělo vytvořilo protilátky samo. Zbývá proto jen ležet a mít dietu (úleva játrům). Na radu lékařky jsem si obstaral LEGALON (později i Silymarin) a zásobu čaje z ostropestřce + vitamín C v šumivých tabletách.

  Schválně jsem také vysadil jakýkoliv tlumič bolesti hlavy – Ibalgin. U jídel jsem preferoval těstoviny/rybu. Hlavně žádné smažené.

  Úleva do 14 dnů od propuknutí. (Celkově 14 dní divný pocit, že se něco děje, 14 dní ležení, 14 dní mírnější únava, nyní už snad ok = protilátky vytvořeny, jaterní testy v normě).

  Co mi pomohlo

  Klid, celková dieta, čaj z ostropestřce, Legalon (Silymarin), vitamín C v tabletách, B-Complex forte.

  Cytomegalovirus Lucrezie (14.08.15)

  Měla jsem velmi náročný konec školního roku, velké zkoušky a velké přípravy na závěrečný koncert. Únavu jsem tehdy přikládala náročnému programu. Pak jsem po tom měla obyčejnou rýmu a bolení v krku, které jsem bez problému vyléčila bylinkami. Pak začaly prázdniny a já chytla klíště.

  Asi tři dny po tom jsem dostala svou první cytomegalovirovou migrénu. Pak se přidaly bolesti kloubů, kostí a svalů, příšerná únava, problémy s vyprazdňováním, nejdříve to nešlo, pak průjem. Nejhůře jsem snášela bolesti hlavy. Veškeré příznaky šly v cyklech, dva dny mi bylo hrozně pak tři dobře. Pak čtyři špatně a dva dobře. Pak mne to složilo definitivně. Začaly mne totiž horečky a k tomu bolest hlavy se nedala vydržet.

  V nemocnici mi řekli, že mám určitě encefalitidu, i když příznaky začaly neobvykle brzy po kousnutí klíštětem. Nikdo se nad tím nepozastavoval. V nemocnici mi hned udělali lumbální punkci, kterou těžce nesu ještě třetí týden po vpichu. Pustili mne domů, že mi nic není a že nic není ani v mozkomíšním moku. Doma jsem pak začala chřadnout více a více.

  Postlumbální syndrom nabral obrátky a nezabíral mi ani Algifen a Tramal. Ty příšerné bolesti se nedaly vydržet. Pocit jako by mi měla vyhřeznout děloha a křeče v nohách, bolesti hlavy neustoupily a naopak jsem začala mít problémy s očima (krajní pozice očí vůbec nešly). Začaly mně zaléhat uši, poněvadž jsem nesestoupila z postele pro bolesti již 14 dní. Uši mi zaléhají pořád, protože mám na maděru páteř. Bylo mi ale pořád špatně a teploty.

  Nechala jsem se hospitalizovat znovu. Chtěli mi dělat další lumbální punkci. Tu jsem odmítla a přes odpor doktorů mi na moje přání udělali plošnější testy. Druhá lumbálka by mě asi už zabila. Až na moje přání zjistili, že mám tuto nemoc.

  Je mi už lépe (měsíc od prvních příznaků) nicméně kvůli špatně provedené (či nešťastně provedené) punkci jsem odkázaná na půl dne ležení, moc mne bolí páteř, migrény mám pořád, zaléhání uší též, o bolesti očí nemluvě. Do kupy se dávám jen velmi pomalu, nemohu moc chodit, protože mne pořád vystřeluje bolest z místa vpichu. Na sonu mi našli zvětšenou slezinu a játra + zvýšené jaterní testy.

  Essetial forte, žvýkání přírodních semínek ostropestřce mariánského, velká dieta, docházka na masáže (akupresura a akupunktura kvůli abnormálnímu postlumbálnímu syndromu, velké pozitivní hovory s blízkými)¨, psychicky je velmi důležité se „,sebrat“ a začít bojovat!

  Co mi pomohlo

  Ostropestřec, Essential, čaje z pampelišky sedmikrásek kopřivy (detox), láska bližních!

  CMV malá dáma (23.05.15)

  Bolesti kloubů, svalů, únava, bolestivost a citlivost v okolí žaludku a prodělaný slabý zánět slinivky se zvětšenými uzlinami, návalová chuť na sladké… Cukrovku prý nemám, obvoďačka vše bagatelizovala. Až pan doktor Veselý nebyl líný mi udělat testy a našel CMV. Poradil Megaenzym 90 tablet za cca 260,–. Je většinou na objednávku v lékárnách. Obsahuje nějaké enzymy. Prvních 14 dnů 2× denně a teď 1×. Po 2 týdnech mě přestaly budit v noci bolesti kloubů a asi po měsíci znatelný ústup bolestí svalů a kloubů…úleva.

  CMV k.suchankova83 (10.11.14)

  Já jsem prodělala tuhle šílenou infekcí letos a byl to nejhorší zážitek v mém životě. První příznaky byly silná dlouhodobá bolest hlavy, oční tiky, které mi zůstaly do teď, a obrovská únava. Vše se začalo stupňovat. Měla jsem veliké komplikace. Cmv mononukleóza, kolitida, zánět průdušek a nervových kmenů. Měla jsem obrovské bolesti rukou a pomalu jsem chřadla. Nemohla jsem chodit. Podrobila jsem se všem možným testům, kolonoskopie, s podezřením na kolitidu. Lékaři byli bezradní. Do toho teploty, nejdříve jen večer, pak celodenně. Nemohla jsem jist, vše mě doslova prohnalo. Následovala přísná dieta. Moje jaterní testy připomínaly cirhózu a kvůli zvětšené slezině jsem se nemohla pomalu ohnout. Zhubla jsem osm kilo za čtrnáct dní. Až po tom, když se mi konečně asi po měsíci ulevilo, přišly výsledky z imunologie – CMV promoinfekce. Nepřejí to nikomu tohle zažít. Myslela jsem, že je to konečná.

  Přísná bezezbytková dieta, probiotika

  Cytomegalovirus v těhotenství terez5 (03.11.14)

  Já jsem virus prodělala na začátku 8 . měsíce těhotenství, ale vůbec jsem neměla tušení, že se jedna o tuto nemoc. Byla jsem jen hrozne unavena, což jsem si pripisovala k těhotenství a měla jsem zvysenou teplotu. Myslela jsem, že mám jen chřipku. Po týdnu to nějak odeznelo. Na konci těhotenství jsem ale měla špatné pásy a musela jsem porodit o 2 týdny dřív císařským řezem. Několik hodin po porodu moje dcera byla prevezena akutne do dětské nemocnice do Brna s trombocitopeniií, nedostatkem krevních destiček. Naštěstí se vše samo upravilo a po dalších podrobných testech se zjistilo, že je jinak úplně v pořádku. Dnes jí jsou 2,5 měsíce a je zdravá bez následků. Jen každý měsíc do Brna dojíždíme na infekční oddělení, kde dceru sledují. Chtěla jsem, abyste věděli, že to může dopadnout i dobře.

  Cytomegalovirus I.D. Ivana40 (12.05.14)

  Pracuji jako zdravotní sestra. Zhruba před třemi měsíci jsem v práci chytla komplikovanou smíšenou infekci růže, pásového oparu a impetiga, jenž se mi projevilo zmokváním, zbytněním a zarudnutím obou uší. Po přeléčení třemi různými antibiotiky (bez efektu) se u mě projevila těžká toxoalergická reakce, byla jsem tedy oslabena.L ékař mi odebral krev (kreví obraz,biochemii a imunologii). Nemusím dodávat, že nevyšly zrovna dobře. Nejhorší ovšem byly výsledky CMV (cytomegaloviru). Hodnoty CMV-IGg byly 710, kdy rozmezí je 0-6. Hodnota CMV-DNA byla 19 150, kdy meze jsou 0-1. Cítím se unavená spím i 14 hodin denně. Nyní u mě zřejmě nastává II.stadium nemoci, včera jsem se osypala, jako kdybych měla neštovice.

  Zatím užívám vitamíny a volně prodejné léky na podporu imunity. Na vyšetření v Infekční poradně jsem objednána, tak uvidím, co bude dál.

  Únava při cytomegaloviru Jitka 2 (11.01.12)

  Onemocněla jsem jím před pěti lety. Začato to tím, že jsem se cítila pořád unavená. Zkrátka jako důchodce a to mi bylo 24 let. Do toho jsem měla neustále zvýšenou teplotu.

  Ostropestřec a Essentiale forte. Sama jsem se dozvěděla o houbovém Quartetu. Vyzkoušela jsem ho a můžu jen doporučit. Sice na měsíc 600 kč, ale za to mi to stálo.

  Co mi pomohlo

  Houbové Quarteto a ostropestřec

  Cytomegalovirus v těhotenství JančaD (24.02.11)

  V prvních třech měsících jsem se cítila unavená a měla jsem asi týden zvýšenou teplotu (37,5°C), další průběh těhotenství byl naprosto v pořádku. Porodila jsem holčičku a kolem třetího měsíce jsme zjistili, že jsem v těhotenství prodělala cytomegalovirovou infekci. Janičce je teď 10 let a je ležící, neslyši, nevidí, má epilepsii a teď je již krmena PEG sondou.

  CMV u novorozence a postižení ivarypy (01.02.11)

  Bohužel jsem vůbec netušila, že taková infekce vůbec existuje. Neměla jsem vůbec žádné příznaky, jen jsem byla utahaná. Ale vzhledem k tomu, že jsem od pondělí do pátku dělala 12 hodin, tak mi to přišlo normální. Pak jsem otěhotněla a únava byla ještě větší.

  Těhotenství proběhlo bez jediné komplikace a přesně v termínu se nám narodila Anika – zdravá. A v šesti týdnech začala jedna rána za druhou. Anýsek je neslyšící, centrální porucha zraku, adnátní CMV infekce mozečku s četnými kalcifikacemi, těžká DMO, spastická kvadruparéza, epilepsie, mikrocefalie, těžká mentální retardace, luxace a subluxace kyčlí.

  Teď jsou jí 3roky, je jenom ležící, ale ani za nic si nedokážu představit život bez ní.

  Žádné příznaky nebyly, jen únava.

  CMV hepatitida PetrXY (30.01.11)

  14 dnů trvající horečky gradující z počátku ve večerních hodinách, později celodenně 38,2°C – 38,6°C, únava, ospalost (spal jsem po příchodu z práce i 12 hodin denně), špatné jaterní testy a příznak zánětu v krevním obrazu.

  Klid bez fyzické námahy (bohužel žádný sport), jaterní dieta, ostropestřec a Essentiale forte.

  Leave a Reply