Webmd infekce houbových dutin (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Kapilární hemangiom – špatný defekt kůže

Hemangiomy jsou různého druhu, ale nejčastější je kapilární hemangiom nebo jednoduché. Kapilární hemangiomy může být jako jeden velký nebo malé skupiny. Přístup k léčbě hemangiomů jsou obvykle odlišné.

Co je kapilární hemangiomy, a jak se projevuje

Kapilární (tečkovaný, jednoduché, byt) Hemangiom – plocha se nachází v oblasti kůže benigní nádor Benigní nádor – není vždy bezpečné Který se skládá z propojených a někdy vzájemně propojených stěnách malých krevních cév. Řada kapilárami nádoru je ve stavu spánku a je podlouhlý prameny. Kapilární hemangiomy mají tendenci infiltrovat (proniknout) růst.

Nejběžnější kapilární podlitiny z kůže a sliznic, který se nachází v oblasti hlavy a krku. Oni se objeví, nebo ihned po narození nebo během prvních tří měsíců života, a zvýšila jak dítě roste. Tento hematom může pokrýt velkou plochu na obličej a krk a vytvořit významnou kosmetickou vadu.

Externě kapilární hemangiom je hladký nebo drsný skvrna růžové, červené nebo modro-fialové barvy, který je nebo je v jedné rovině se zdravou kůží, nebo mírně nad ním. Tvar a velikost kapilární hemangiomu mohou být velmi odlišné. Stisknete-li na hemangiomu to vybledne, a pak rychle získá svou barvu. Někdy hemangiom je ve středu na místo, kde se paprsky rozbíhají jako malé dilatační krevní cévy. Tato tzv tvaru hvězdy kapilární hemangiom.

Smíšené formy hemangiomů dojít, když je povrch v kombinaci s kapilární kavernózní subkutánní, v podobě dutin rozdělených do přihrádek. V tomto případě, na vnější straně kůže viditelném místě, ve kterém je umístěn uzel hlubší hemangiom.

Kapilární hemangiomy jsou zřídka maligiziruetsya, že je znovuzrozen do zhoubný nádor Maligní nádor: buňky jsou šílený Nicméně, tam jsou takové případy. Častěji hemangiomy ulcerace, a to zejména u malých dětí. V tomto případě se malé hemangiomy mohou spontánně zotavit. Rozsáhlé hemangiomy po vředů přetrvávají, naopak, mohou být složité pro vstup infekce a krvácení.

Kapilární hemangiomy se může stanovit podle vzhledu. Ale to není vždy možné zjistit, je-li stupeň šíření v okolních tkáních. Chcete-li zjistit, ultrazvuk studie, která ukazuje, jak daleko proniká hemangiom.

Někdy, za účelem zjištění cévy dodávající hemangiom, radiografie nádoby (angiografie), může být nezbytné pro léčbu.

Léčba kapilární hemangiomy závisí na jeho velikosti, umístění a rozsahu růstu. Nejčastěji, když malá hemangiomy jsou léčeni pouze v případě postupného růstu. V tomto případě se předpokládá, že starší léčba je provádět lépe. Když ulcerace je malý (1 až 5 cm v průměru), nejsou náchylné k rychlému růstu kapilární hemangiomu jen ji sledoval.

Kapilární hemangiomy mají sklon být odstraněny v raném dětství, zatímco se ještě vzrostl. Nádor může být chirurgicky spotřební najednou nebo v několika fázích, tak často odstranit velké kapilární hemangiom. Malé kapilární hemangiom může být odstraněna elektrokauterizací (úraz elektrickým proudem), ale to je bolestivé metoda.

Skleroterapie kapilární hemangiomy – je úvod do specifických řešení, nádorové, které způsobují zánět na první, a pak zapustevanie cévy a vývoj nádoru na místě pojivové tkáně. Léčba bolestivé a dlouho vydrží. Takže léčeni pouze malé kapilárních hemangiomů, a poté, co skleroterapii Skleroterapie – boj proti křečové žíly velký kapilární hemangiom mohou být závažné jizvení.

Cryosurgery – odstranění kapilárních hemangiomů studena – je to šetrnější metoda, to je docela běžné dnes, se používá k léčbě malých a středních kapilární hemangiomy. Nejčastěji používá pro tento účel kapalným dusíkem. Tato technika je účinná v malých kapilárních hemangiomů.

Radiační léčba je také docela jemný technikou, která má své indikace a kontraindikace. V raném věku, jsou radiosenzitivní a kapilární gamangiomy modravě fialová barva.

Používá se také hormonální terapie Hormonální terapie – je možné oklamat přírodu? – Dopad na kapilární hemangioma glukokortikoidy.

Kapilární hemangiom – je to v první řadě kosmetická vada, která je nejlépe odstranit, dokud se nádor nezvýšil raného dětství.

Klotrimazol – krém s antimykotické efektem

Klotrimazol – Krém k léčbě plísňových infekcí kůže. To má nejen protiplísňové a protizánětlivé, akci sušení. Používá se pro houbové a smíšené bakteriálních a houbových infekcí, které jsou doprovázeny pláč.

1% klotrimazol krém jako účinnou složku obsahuje imidazolový klotrimazol, excipienty jsou cetylalkohol, vazelína Vazelína: starý přítel , Glycerol, Tween-80, nipagin, destilovaná voda.

Klotrimazol je široké spektrum antifungální. V závislosti na dávce klotrimazol inhibuje nebo ničí životní funkce buněk většiny patogenních hub způsobuje houbových infekcí u lidí. Účinek klotrimazolu je spojena s potlačením syntézy biologicky aktivních látek, se podílejí na tvorbě membrány hub (ergosterolu). S nedostatkem membrán ergosterolu buněk stávají propustné a přešla do buněk látky škodlivé pro ně.

Při aplikaci na klotrimazol kůže rychle absorbuje především v povrchových vrstvách pokožky (epidermis), ale i ve středních vrstvách (dermis) také hromadí clotrimazol dostačující vyvíjet terapeutický efekt. Krev s aktuálními clotrimazol skoronehod a nemá obecně (systémové) účinky na tělo.

Vysoká citlivost na klotrimazol ukázat Dermatophyte houbám (Microsporum patogeny, Trichophyton, a sportovec), kvasinkové houby rodu Candida, formy a patogenů šupinatou (barevný) odstraňování a erythrasma.

Klotrimazol a má baktericidní účinek, takže krém může být použit ve smíšených bakteriálních a plísňových infekcí. Citlivost na klotrimazol vykazují některé Gram-pozitivní (streptokoky, stafylokoky) a Gram (gardnerelly) patogeny bakteriálního původu.

V jakých případech a jak použít krém klotrimazol

Klotrimazol 1% krém se používá pro pláče plísňových a bakteriálních infekcí, plísňových hladkou kůži, kožní záhyby na nohou a rukou, vyvolaných citlivými patogeny:

 • tříselná sportovec, doprovázený třením a pláče v záhybech kůže;
 • u mykózy nohou s puchýři a erozí;
 • kandidóza kandidóza hladkou kůži a kožní záhyby s pláčem, a podráždění;
 • v jiných houbových a bakteriálních a mykotických infekcí, doprovázený smuteční.

Krém se nanáší v tenké vrstvě na čistou pokožku a lehce sušené dva – třikrát denně a jemně vmasírujte, dávejte pozor, abyste nepoškodili prvky erupce. Čistí pokožku mýdlem s neutrálním pH. Kandidóza kůže, kožní záhyby a suspenzor svědit Jock svědí: plísňové infekce Léčba se provádí v průběhu měsíce, s mykózy nohou – k úplnému vymizení příznaků a další dva týdny po tom. Pokud není terapeutický účinek během jednoho měsíce od léku, měli byste vyhledat lékařskou pomoc.

V některých případech nelze použít klotrimazol krém

Použití klotrimazol krém je kontraindikován u přecitlivělých na složek léčiva v prvním trimestru těhotenství (klotrimazol může vstoupit do krevního řečiště a pronikají přes placentu pro plod). Nepoužívají klotrimazol krém pro léčbu plísňových infekcí orgánů vidění. Při pečlivém použití klotrimazol krému při krmení dítěte Kojení – osobní volba krmení, zatímco nemůže být aplikován na kůži mléčné žlázy.

Nežádoucí účinky a možnost předávkování

Klotrimazol krém při správném použití lékařem, jsou obvykle velmi dobře snášen, nicméně, se vyskytují vedlejší účinky, jako je dráždění kůže a alergické reakce. Je-li k alergické reakci krém zrušena, pokud je lokální reakce ve formě podráždění kůže, rozhodnutí o odebrání léku trvá lékaře.

Pro vnější použití krém předávkování je nemožné. Ale někdy mylně krém může dostat dovnitř, což způsobuje nevolnost, zvracení, bolesti břicha Břicha bolest: Typy a symptomy , Narušení jater, ospalost, halucinace, časté močení, alergické kožní reakce. V takových případech byste měli umýt žaludek na to trvat několik tablet aktivního uhlí a zavolat sanitku.

Klotrimazol Cream – efektivní antifungální léčivo, které se používá pro smuteční houbových a bakteriálních a plísňových infekcí kůže. Plísňové infekce jsou nejlépe léčeny lékařem a pod dohledem laboratorních testů.

Pansinusitida – co to je? Příčiny a optimální metody léčby

Když uši, zuby a hlava bojí současně a tvář se náhle zvětšuje, mnozí lidé jsou vystaveni zdánlivě hrozné diagnóze: pansinusitida. Co to je? Jak vážná je nemoc a jak ji léčit?

Existuje několik běžných onemocnění s relativně podobnými příznaky: sinusitida (včetně sinusitidy), pansinusitida a chřipka. Přestože mezi uvedenou nejmenší častou pansinusitidou musíte jasně porozumět příčinám a příznakům této nemoci v případě nutnosti ji odlišit od jiných onemocnění.

Nosní dutiny, sinusitida a pansinusitida. Co to je?

Nosní dutiny jsou vzduchové dutiny umístěné nad, pod a za oči. Všechny jsou spojeny s nosní dutinou a také se nazývají dutiny. Rozlišujte mezi sinusy mřížované kosti, maxilární, čelní a sfénoidní. Tyto sinusy jsou uspořádány ve dvojicích.

Maxilární dutiny jsou pod lícními kosti, čelní – nad očima v čele, klínem – v klínovitých kostech, a dutiny mřížené kosti představují prázdný prostor mezi nosní kost a oči.

Sinusitida je zánět a podráždění v jedné nebo více dutinách. Nemoc je považován za zcela běžné, pansinusitida je mnohem méně častá. Co to je? Je to zánět a podráždění současně ve všech nosních dutinách. Pansinusitida je vážný stav vyžadující okamžitou léčbu.

Obvykle se pansinusitida vyvine v důsledku bakteriálních, virových nebo houbových infekcí nebo alergií. Všechny nosní dutiny jsou současně infikovány a zaníceny kvůli silnému poklesu imunity. Tento stav se nazývá “akutní pansinusitida”, avšak v některých případech se onemocnění může stát chronickým. Zánět v posledně uvedeném případě trvá několik měsíců a dokonce i let, pokud nepřijmete žádná opatření k léčbě onemocnění.

Patogenní mikroorganismy, které způsobují onemocnění, pronikají do nosních dutin nosem. Pansinusitida často předchází infekce horních cest dýchacích. Navíc může být příčinou infekce:

 • koupání v špinavé vodě;
 • šíření infekce kvůli perikoronitidě;
 • podráždění dutin v důsledku účinků prachu, znečištění ovzduší, kouření tabáku atd.

Chronický pansinusit se často vyskytuje kvůli zakřivení nosní přepážky nebo vzhledu polypů.

Vzhledem k tomu, že nemoc je společnou sinusitidou, která se rozšířila do všech nosních dutin, jsou příznaky obou onemocnění přibližně stejné. Tyto zahrnují:

 • zvýšená tělesná teplota;
 • bolest hlavy;
 • hustý výtok z nosu žluté a / nebo zelené;
 • nazální kongesce;
 • otok obličeje;
 • kašel;
 • bolest zubů;
 • bolest ucha;
 • bolavý krk;
 • cítit se unaveně;
 • zápach z úst.

Bolest a nepohodlí způsobená pansinusitidou jsou mnohem intenzivnější než při zánětu jednoho nosního sinu.

Toto onemocnění je komplikované, pokud se infekce šíří do mozku kvůli jeho anatomické blízkosti k paranasálním dutinám.

Akutní pansinusit nelze podceňovat – je zapotřebí zahájit léčbu onemocnění v co nejkratším čase po objevení prvních příznaků. Pro stanovení přesné diagnózy lékař předepíše řadu studií, včetně rentgenového zobrazování pomocí počítačové tomografie, MRI nebo radiografie nosních dutin. Detekce a detekce patogenních mikroorganismů pomůže specialistovi předepisovat optimální antibiotika.

Rekurentní pansinusitida – co to je? Toto je chronické onemocnění způsobené polypem v oblasti nosu nebo zakřivením nosní přepážky. Léčba v tomto případě zahrnuje operaci, při níž se polyp odstraní nebo se koriguje tvar septa. Účelem operace je obnovit normální výtok hlenu z paranazálních dutin.

Když lékař diagnostikuje pansinusitidu, léčba předepsanými léky je často doplněna o následující doporučení.

 1. Se zánětem nosních dutin je škodlivé zůstat v chladných místnostech se suchým vzduchem po dlouhou dobu.
 2. Vlhkost v domě by měla být udržována na 40-50%, zejména v ložnici.
 3. Při akutním pansinusitu je nutné se vyhnout plavání a cestování letadlem.

Domácí prostředky

Vzhledem k tomu, že příslušná nemoc je mnohem závažnější než obyčejná sinusitida, musí být nejprve léčena antibiotiky nebo antifungálními léky. Nicméně spolu s tradiční léčbou je možné použít některé domácí metody boje proti této nemoci

 1. Parní inhalace jsou účinným způsobem, jak zmírnit dopravní zácpy. Pára přispívá k odtoku hustého hlenu z zapálených dutin.
 2. Je důležité sledovat zvýšení imunity. Měli byste jíst co nejvíce různé druhy ovoce, zeleniny a dalších zdravých potravin, které jsou bohaté na vitamíny a esenciální živiny.
 3. Je třeba vypít velkou vodu, protože zředí hlen. Teplé bylinné čaje jsou také užitečné.
 4. Umytí nosu fyziologickým roztokem účinně pomáhá léčit pansinusitidu. Co to je? Jedná se o fyziologický roztok, který lze zakoupit v lékárně nebo připravit doma: stačí ředit čtvrtinu čajové lžičky soli ve sklenici vody.

zanechte odpověďZrušit odpověď

Nejnovější

Acikgunluk

Informační zdroje o medicíně, zdraví a různých typech onemocnění (alergie, akné, vypadávání vlasů a další).

Pomozte nám vylepšit náš projekt – sdílejte užitečné materiály s přáteli a známými.

Chronický zánět vedlejších nosních dutin – příznaky, léčba, prevence

Chronický zánět vedlejších nosních dutin je charakterizován zánětem v dalších horních dutin. Jsou umístěny v horní čelisti, obvykle naplněn vzduchem, je spárována anatomický tvar.

Nosní dutina sdělují prostřednictvím dýchacích dutin cest s maximálním průměrem 1-3 mm zbaven stále vylučované hlenu. Při zánětu bobtná sliznice nosní průchody a otvory přestane fungovat, takže čelistní dutiny hlen hromadí vše, což je příznivé prostředí pro růst bakterií.

Etiologický onemocnění je obvykle spojován s infekcí vstupem do krevního řečiště nebo nosní dutiny. Většina případů spojených s akutní virovou infekcí nebo alergické rýmy.

Spodní stěna čelistní dutiny křehké, často příčinou smyku mikroorganismy zánětu stoliček.

Zánět dutin dutin způsobených bakteriemi S. pneumoniae nejčastěji, H. influenzae, P. aeruginosa, S. aureus, S. epidermidis, tak i gram-negativní tyčinky a anaerobní bakterie.

Rezistentní formy onemocnění často tvořeny pod vlivem houbových flóry, jako je Kladosporami, Asperhyll, Fitomitsetami. Existuje mnoho sdružení a mikroby.

Chronická sinusitida má tendenci růst na kombinaci mnoha nepříznivých podmínek:

• V případě častých nachlazení a akutních zánětlivých onemocnění;

• nezapomeňte o jednotlivých anatomických charakteristik, které ovlivňují tvorbu dlouhých forem zánětu vedlejších nosních dutin, vypouklá nosní přepážka, septum špičatý etmoyidyt, polypoznaya forma hopertrofirovannye skořepy;

• U dětí, chronická forma onemocnění je obvykle výsledkem akutních infekcí a zhoršuje při adenoiditis nebo hypertrofické nosní mandle.

Symptomy chronického zánětu vedlejších nosních dutin, závisí na jeho tvaru. Nejběžnější a hlavním příznakem je výtok z nosu. Mohou být sliznice, muko-hnisavý nebo hnisavý, na jedné nebo obou stranách. V tomto obtížném dýchání nosem, pacient cítí tíhu a bolest v dutině, že má obavy z bolesti hlavy, difuzní nebo omezené.

Polypous forma chronické sinusitidy doprovázeno snížením pachu, nebo jeho úplné ztrátě (hiposmiya nebo anosmie). Vzhledem k nucené dýchání ústy, se u pacienta objeví suché sliznice v ústech, praskliny na rtech a v koutcích úst Zayed možná ucpaný uších nebo ztráta sluchu.

Prominutí se vyznačuje dobrý zdravotní stav, pacient, protože si zvykne na určité příznaky a nevztahuje se v tomto okamžiku stížnosti. Zhoršení je doprovázen horečkou, výtokem z výskytu nosních průchodů, rostoucí bolesti hlavy, poruchy dýchání nosem a otok v komplikované okolní měkké tkáně.

V paždí jsou slizniční žlázy, které otoku a zablokování přeměněn na naprosto cysty a pseudocysty. Falešné cysty nemají vnitřní epiteliální výstelky, na rozdíl od skutečností.

Po prominutí patologického procesu těchto osob může zcela rozpustí, ale někdy opravdové cysty dosáhnout značné velikosti, a tak mačkat tkání dutiny, narušuje jejich trofické.

Na rhinoskopie lékař vidí hlen nebo hnis odvodňovací ze střední skořepy, zhoršuje, když pacient nakloní hlavy v opačném směru. Sliznice nosní dutiny je pokryta hnisavý výtok, hyperemická.

Léčba chronické sinusitidy, je založen na formě nemoci a individuálního pacienta.

Konzervativní léčebné možnosti jsou zobrazeny na katarální horečku ovcí, vazomotornoy, hnisavých, serózní, alergické formy zánětu vedlejších nosních dutin.

Produktivní, alternativní a smíšené formy zánětu vedlejších nosních dutin je vázán na chirurgickou léčbu.

Snížení edému dosaženo použitím vazokonstrikční léky, včetně lepšího využívání ropy (Tyzyn a Pynosol). Doba trvání ne více než 8 až 10 dnů, aby nedošlo k inhibici aktivity řasinkami epitelu a nezpůsobuje nepřetržité dodávky krevní cévy.

Místo toho můžete vytvořit aplikace turundas namočené v roztoku adrenalinu nebo efedrinu, po dobu 3 minut.

Nejlepší účinek metod konzervativní léčby dává sinusový defekt zavlažování a zavedení antiseptik. Chcete-li použít mycí roztok chlorophyllipt, dioksidina a furatsillina.

Pak se představí širokou škálu antibiotik (dioksidina, Augmentin, Tsedeks). V přítomnosti husté hnisavý výtok se doporučuje, spolu s antimikrobiální léčiva zavedenými enzymy (himopsin, trypsin) nebo s vysokým stupněm zánětu, kortikosteroidy (prednisolon, dexamethason a hydrokortison).

Léčba punkcí provádí každé 2 dny, ne více než 7-8 procedury.

Pokud se po maximální rychlost této léčby je veden hnisavý výtok v dutině dutiny, se uchylují k chirurgické metody.

Pokud jsou vytvořeny čelistní dutiny cysty pacienta, musí lékař určit správnou taktiku terapii. Malé cysty jsou obvykle detekovány náhodou, který nelze odstranit, ale pacient je kladen na klinické záznamy.

Cysty, které dosáhly velké velikosti, což způsobuje kompresi okolní stěny dutiny, nosní dýchací reflex předsudků podléhá operativní léčby.

Přístupy k problému chirurgické léčbě zánětu vedlejších nosních dutin se dělí na aktuální a ekstranazalnye.

Moderní optické systémy (dovhofokusnyy operační mikroskop, tvrdé komorníci, chirurgické nástroje), umožňují radikální formy transakcí se odstranění polypů, nekrotické hmoty, patologicky změněné sliznice v ústní dutin.

Lidové léky Léčba nekomplikované chronické sinusitidy

Propolis je nejúčinnější v různých prostředků. Propolis tinktura používá v zánětu vedlejších nosních dutin (akutní a chronické), protizánětlivé, antiseptické vlastnosti a mohou zvýšit imunitu.

Tinktura z propolisu na alkoholu prodali z regálu v lékárnách, levné a velmi efektivní. Její pre-zředí destilovanou vodou vypláchnout nečiní potíže.

To je asi 1: 5. Po obnově snížit dávku tinktury dvakrát a stále použít 2 týdny. Metoda je účinná při nástupu, akutní virové infekce.

Méně často používá vodný roztok propolisu, který není v lékárně síti. Je možné zakoupit v obchodech. Ionizovaná voda je roztok stříbra a předem pomocí shunhyta. Vodný roztok nemůže chovat dospělé nebo jen málo – 1: 2 u dětí.

Výše uvedené nástroje jsou používány jako kapky do každé nosní dírky kapání 3-5 kapky, takže až 4 krát za den. Když se symptomy ustoupí, pokračovat dalších 2 týdnů léčby, a 3 kapky roztoku třikrát denně.

Lidové léky mohou být použity pouze po schválení ošetřujícím lékařem a v žádném případě nemohou nahradit jim zcela tradiční terapie!

Zánět vedlejších dutin nosních – komplikace rýmy

Akutní zánět vedlejších dutin nosních obvykle navazuje na virový zánět horních cest dýchacích, například na běžnou rýmu. Proto bychom neměli tato zdánlivě běžná onemocnění podceňovat, ale naopak se snažit o jejich doléčení.

Jako zánět vedlejších dutin nosních (sinusitida) se označuje zanícení sliznice výběžků z dutiny nosní – vedlejších dutin nosních. Většinou nemoc postihuje více vedlejších dutin nosních (dutiny čelistní, čichové, čelní, klínová). Může se projevit jako zánět jednostranný i oboustranný.

Sinusitidy mohou probíhat jako akutní nebo chronické. Akutní onemocnění obvykle netrvá déle než tři týdny. Při odpovídající léčbě se naprostá většina nemocných zánětu zcela zbaví. Chronická forma má mírnější, ale zato dlouhodobější projevy. Trvá několik měsíců. Při nepříznivém průběhu způsobuje trvalé změny na nosní sliznici. Vyžaduje dlouhodobou léčbu a sledování na specializovaném pracovišti (otorhinolaryngologii).

Příčina zánětu vedlejších dutin nosních

Příčinou zánětu vedlejších dutin nosních je infekce. Zpočátku se obvykle jedná o infekci virovou. Příkladem nejčastější, běžné virové infekce, s kterou má každý bohaté zkušenosti, je nachlazení. Viry působí na sliznici tak, že ji poškozují a oslabují její obranyschopnost. Takto oslabená sliznice poté může být cílem nájezdu škodlivých bakterií, které se vyskytují všude kolem nás a pronikají do nosu vdechovaným vzduchem. Zánětem změněná sliznice otéká. Může dojít k ucpání ústí vedlejších dutin nosních. Uvnitř se pak hromadí zánětlivá tekutina (hnis). Přetlak v dutině je příčinou bolesti.

Méně častou příčinou zánětu vedlejších dutin nosních může být mykotická (houby či plísně) infekce. Zhoršená průchodnost nosu, například při nosní polypóze, zvětšené nosní mandli či vybočení nosní přepážky, také přispívá k větší pravděpodobnosti vzniku zánětu vedlejších dutin nosních. A některé stavy spojené s hormonálními změnami v těle jsou spojeny s častějším výskytem onemocnění (např. těhotenství). Zkažené kořeny horních zubů, které často zasahují těsně k okraji nebo pronikají i do nitra čelistní dutiny, také způsobují záněty vedlejších dutin nosních.

Příznaky zánětů vedlejších dutin nosních

 • omezení nosní průchodnosti
 • hnisavá sekrece
 • zvýšená teplota až horečka
 • bolest hlavy, zejména v oblasti tváří a na čele. Při předklonu je to, jako by chtěla puknout.
 • změna hlasu (huhňavost)
 • omezení čichu
 • celková únava
 • zalehání uší a někdy i zánět spojivek.

Při chronické formě jsou příznaky většinou mírnější, bolest hlavy nebývá výrazná, zvýšené teploty obvykle nejsou přítomny. Trvají však déle, řádově měsíce.

Diagnostika zánětu vedlejších dutin nosních

Prvním krokem při diagnostice zánětu nosních dutin je běžné lékařské vyšetření. Lékař se vyptá na počátek a charakter obtíží a doprovodné příznaky. Pohmatem a poklepem zhodnotí citlivost obličeje nad dutinami. Následuje podrobnější vyšetření nosu – rhinoskopie, vyšetření nosní dutiny přímým pohledem po rozevření nosních průchodů.

Další vyšetřovací metodou je rentgen vedlejších dutin nosních. Lékař na snímcích hodnotí vzdušnost dutin nebo jejich případné naplnění.

Možností, jak ověřit nález, je provedení ultrazvukového vyšetření. To lékaři může podat informaci o tom, zda je dutina vzdušná, vyplněná tekutinou, či zbytnělou sliznicí. Metodou, která v současné době poskytuje nejpodrobnější obraz je vyšetření CT (počítačová tomografie), která však bývá indikována zejména u chronických a opakujících se zánětů.

Orientačně může lékař zhodnotit vzdušnost dutin pomocí tzv. diafanoskopie. Je to vyšetření, při kterém zavede do Vašich úst speciální světlo a v zatemnělé místnosti si všímá jeho prosvítání přes tváře.

K celkovému vyšetření zdravotního stavu patří i odběr krve a výtěr z nosu.

Léčba zánětu vedlejších nosních dutin

Léčba zánětu se liší podle tíže příznaků a průběhu a podle lokalizace zánětu. Základem léčby při zánětu vedlejších nosních dutin jsou antibiotika. Na začátku se jedná o preparáty s užším spektrem, při hrozících či již nastalých komplikacích pak antibiotika širokospektrá. Při léčbě antibiotiky je potřeba podávat antibiotika v dostatečné dávce a po dostatečně dlouhou dobu. V případě zánětu vedlejších nosních dutin to obvykle znamená 14 dní i déle.

Dále léčba zahrnuje podávání léků, které působí proti zánětu, bolesti, horečce a ředí hlen tak, aby mohl lépe odtékat. Indikujeme tedy léčbu lokálními nosními kapkami s vazokonstrikčním účinkem, které snižují otok sliznic a zlepšují nosní průchodnost. Tyto preparáty by se neměly užívat déle než jeden týden. Při delším užívání se snižuje jejich účinek a nezřídka může vzniknout i závislost na jejich užívání. Součástí léčby jsou též léky ředící hlen. Tím, že tyto léky snižují vazkost hlenu, umožňují jeho snadnější transport a uvolnění. Dalšími léky jsou již výše zmíněná antihistaminika (protialergické léky), antipyretika, analgetika a antiflogistika (léky ke snížení teploty, bolesti a zánětu). V poslední době se při léčbě akutních sinusitid uplatňují též spreje s lokálními kortikoidy.

Za situace, kdy se nedaří zbavit je nahromaděného hnisu, rozhoduje lékař o provedení punkce a odsátí hlenu pomocí speciální jehly.

Přestože o punkci kolují hrůzostrašné zvěsti, jestliže je řádně provedena, jedná se o zákrok nepříjemný, ale ne bolestivý. Nejprve lékař do nosu nastříká či vloží na vatových tampóncích roztok, který nos znecitliví. Poté pronikne nástrojem, který připomíná tlustou jehlu, přes tenkou kostěnou stěnu mezi dutinou nosní a čelistní dutinou. Čelistní dutinu vypláchne. Do dutiny někdy vstříkne rovnou i roztok antibiotik. V některých případech je nutné punkci jednou za dva dny opakovat.

Komplikace zánětu nosních dutin

Zánět nosních dutin hrozí rozvojem řady závažných komplikací.

Zvláště u malých dětí může být sinusitida komplikována zánětem průdušek (tzv. sinobronchiální syndrom).

Účinná rada jak se vyhnout sinusitidě neexistuje. V případě počínající virové infekce zkuste včas zahájit podpůrnou léčbu zaměřenou na uvolnění nosu. Zabráníte tím hromadění hlenu a znesnadníte množení bakterií. Zvyšte příjem vitamínů, zejména vitamínu C, zinku a selenu, a tekutin. V chladném počasí je nutné se teple oblékat, nezapomínejte na čepici, šálu a rukavice. Na druhou stranu může být účinné i otužování. Myjte si často ruce, používejte jen své vlastní ručníky a pomůcky denní hygieny.

Při opakovaných sinusitidách způsobených anatomickými odchylkami nosní dutiny nebo polypy je vhodné uvažovat o provedení korekčního chirurgického zákroku. O vhodnosti jeho provedení a dalších možnostech léčby sinusitidy se poraďte se svým lékařem.

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Klikněte na část těla, která Vás trápí a otestujte se online.

Archiv živých diskusí zde

Na vaše dotazy odpovídají na Ordinace.cz lékaři z různých odborů při pravidelných chatech, zde si můžete přečíst položené otázky i odpovědi odborníků.

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Chcete-li mít přehled o nových článcích na Ordinace.cz, objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

 • Příznaky rakoviny, které bychom neměli podceňovat (4879 čtenářů)
 • Zubní kámen. Jak ho odstranit? (4459 čtenářů)
 • Máte neustále ucpaný nos a rýmu? Možná se jedná o nosní polypy. (3757 čtenářů)
 • Rýmovník, bylinka nejen na rýmu a nachlazení (3228 čtenářů)
 • Příspěvek na péči: Pro koho je určený a jak o něj zažádat (2499 čtenářů)
 • Od ledna 2018 se zásadně mění očkovací kalendář pro děti i dospělé (2393 čtenářů)
 • Pozor na zubní kazy u dětí. Vznikají rychleji než u dospělých a chrup mohou doživotně poškodit. (2166 čtenářů)
 • Nemocné ledviny nebolí (1914 čtenářů)
 • Kdo má nárok na lázně a jaké jsou typy úhrad (1810 čtenářů)
 • Předání zdravotnické dokumentace při změně lékaře (1681 čtenářů)

Za týden to budou 3 měsíce po zákroku. Teď je to 3 týdny od doby co jsem dostala nejdříve… Diskutovat

Dobry den budu rodit po 5 ,ale mam pocit ze to bude asi driv sem v 31tt,mam bolesti pod briskem v… Diskutovat

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.

Copyright Pears Health Cyber, s. r. o. 2018,

Poslední aktualizace 3.4.2018, ISSN 1801-8467

akutní zánět vedlejších nosních dutin

Akutní zánět vedlejších nosních dutin – zánět sliznic největší vedlejších dutin nosních (čelistní) sinus, který je umístěn v horní čelisti kosti. Onemocnění je také nazýván místo lokalizace sinu – čelistní zánět vedlejších nosních dutin; a když se v kombinaci se zánětem nosní sliznice – rhino-čelistní zánět vedlejších nosních dutin. Zánět vedlejších nosních dutin je považován za akutní, pokud klinické příznaky choroby nemají trvat déle než 12 týdnů a hojení bez zanechání stopy jsou.

Akutní zánět vedlejších nosních dutin se obvykle vyvíjí jako komplikace akutní respirační onemocnění. V mírnějších formách respirační virové infekce bez návštěvy u lékaře, ale je zjištěno, že tato choroba je doprovázena zánětem čelistní dutiny v 90% případů. V klinicky závažné akutní bakteriální sinusitidy komplikuje pouze 1-2% SARS. Pokud vezmeme v úvahu, že průměrný roční 2-3 člověk trpí epizody akutních respiračních onemocnění, je snadné si představit, jak rozsáhlé akutní zánět vedlejších nosních dutin. Toto onemocnění je doprovázen výrazným poklesem kvality života pacientů a 26% může vyústit v psychické deprese.

Příčiny akutní zánět vedlejších nosních dutin

Příčinou akutního zánětu vedlejších nosních dutin mohou být různé druhy infekcí a patogenů:

 1. Virové infekce.
  1. Rhinoviry – 15%;
  2. Respirační syncyciální virus – 5%;
  3. Adenoviry – 3%;
  4. Koronaviry – 2%.
 2. Bakteriální infekce:
  1. Streptococcus pneumoniae – 31%;
  2. Haemophilus influenzae – 21%;
  3. Streptococcus pyogenes – 5%;
  4. Moraxella catarrhalis – častěji u dětí (19%), s vysokou pravděpodobností samorazresheniya.
 3. Intracelulární patogeny:
  1. Mycoplasma pneumoniae – 25%;
  2. Chlamydophila pneumoniae – 8%.

Pro účinnou léčbu akutní zánět vedlejších nosních dutin lékař by měl znát spektrum nejtypičtější patogenů v regionu.

Podle některých zpráv, atypické patogeny způsobují 10% případů zánětu vedlejších nosních dutin. Běžnější v odontogenního zánětu, kdy zdrojem nákazy jsou v zadní části horních zubů.

S ohledem na tuto širokou empirické léčbě infekcí vyvolaných léky výběru jsou makrolidy (skupina antibiotika).

Navíc patogeny etiologických důležité jsou predispozicí lámání normální ventilaci a odvodnění dutin.

 1. Akutní, chronická rýma.
 2. Anatomické zakřivení nosních struktur.
 3. Adenoidní klíčení.
 4. Polypy.

Nepříznivé vlivy prostředí (prach, dýmy, nebezpečnosti na pracovišti) naruší mukociliární clearance (operace řasinkami buňky, které poskytují hlenu směrovaný odtok) a inhibici funkce žláz buněk. To vede k stojatých procesů ve vedlejších nosních dutin a rozvoji patogenní mikroflóry.

Mechanismus nemoci

Zánět sliznice, která lemuje čelistních dutin – základní mechanismus nemoci. Když zánět sliznice bobtná, plazma extravazace (únik z krevních kapilár), zvýšení sekreční funkci buněk. V důsledku těchto procesů je narušena normální tok výměšků ven z dutin, porucha cirkulace vzduchu mezi dutinami, vytváří příznivé podmínky pro růst patogenních mikroorganismů. Při akutní zánět vedlejších nosních dutin, sinus Dutina může být zcela vyplněna edematózní mukózní vrstvou, která je schopna zvýšit na více než 100 krát. Pro virovou a bakteriální sinusitida je charakterizována rozvojem mechanismu bilaterální zapojení dutin, a v případě určitých forem onemocnění (houbových, odontogenní) obvykle trpí jedné ze stran.

klasifikace

Akutní sinusitida se vyznačuje tím, exsudativní (za mokra), zánět, který je oddělen charakterem se dělí na:

Dále, akutní sinusitida klasifikovány podle závažnosti, která je zase určena subjektivní pocity pacienta 10 cm vizuální stupnice (VAS). Existují tři stupně VAS onemocnění:

Katarální nebo virový zánět vedlejších nosních dutin, je mírná. Pro hnisavých (bakteriální) sinusitida vyznačuje střední až závažné.

Příznaky akutního zánětu vedlejších nosních dutin

Typické klinické známky a příznaky akutní zánět vedlejších nosních dutin snadné proudění jsou:

 • obtížné dýchání nosem;
 • hlenu výboj, ve výjimečných případech, mukopurulentní;
 • narušení čichu;
 • mírné bolesti do čela nebo projekce čelistních dutin.

Akutní zánět vedlejších nosních dutin s mírným onemocněním nevyžadují zvláštní zacházení. Použité prostředky symptomatickou léčbu. Zvyšující se klinické příznaky, trvání nemoci po dobu delší než 5 dnů, může indikovat stav zhoršení a spojování bakteriální flóru.

Pro akutní zánět vedlejších nosních dutin střední a charakteristika těžké toku:

 • Obecně intoxikace;
 • horečka 38ᵒC seshora;
 • silná bolest hlavy;
 • silná bolest v průmětu vedlejších nosních dutin;
 • otok víček a měkkých tkání obličeje.

Na středním a těžkým průběhem onemocnění, existuje riziko intrakraniálních komplikací.

S neúčinnosti standardních léčebných režimů vyžadovat mikrobiologickou identifikaci patogenu. Za účelem zjištění obsahu čelistních splavů provést diagnostickou punkci. Tato výzkumná metoda umožňuje zhodnotit:

Defekt čelistní dutiny je provedeno přes spodní nosní zvukovodu. Je třeba poznamenat, že v defektu bakteriologické studie může dostat negativní výsledek vzhledem k fenomén autosterilizatsii hnisu.

Diagnóza sinusitidy

Propíchnutí čelistních dutin pro diagnostické účely nebo jejich rentgenových paprsků nejsou potřebná manipulace potvrdit diagnózu akutní zánět vedlejších nosních dutin. Nemoc je klinicky a potvrzeno typických příznaků. Diferenciální diagnóza mezi virové a bakteriální zánět vedlejších nosních dutin etiologie také provádí na základě klinických příznaků. Mikrobiologické vyšetření obsahu nosních dutin není vhodné ve většině případů.

 • Přední rhinoskopie. Provádí po léčbě vazokonstrikční agens nosní dutiny, aby poskytovaly lepší přehled. V této studii byl průměrný detekce výtok z nosu je typickým znakem akutního zánětu vedlejších nosních dutin.
 • Endoskopie nosní dutiny. Vizuální kontrola nosních dutin docela poučný metodu výzkumu. Chcete-li provést tento manipulace vyžaduje vazokonstrikční léky, lokální anestetikum a endoskopické zařízení s průměrem 1,9 až 4 mm.
 • Diafonoskopiya. Metoda výzkumu, který je založen na rozdílu propustnosti světla zanícených tkání. Diagnóza se provádí v temné místnosti. Žárovka se vkládá do úst nebo na spodním okraji oběžné dráhy. Poté srovnáním stupně průsvitnosti čelistní dutiny. Informativní s jednostranným léze.
 • US. Dalším diagnostická metoda pro akutní zánět vedlejších nosních dutin, která je založena na rozdílu v odrazivosti různých tkáních a tekutinách (kostní dutina sinus exsudátu).
 • Radiografie. Pro diagnostiku sinusového zánětu se provádí v nosní-brady projekce. Umožňuje určit patologické změny sliznice, hladinu kapaliny do dutiny, stav naplnění vzduchových dutin (sinus Pneumatization). Při akutní sinus mírnou je tato metoda vyšetřování není provedeno.
 • Počítačová tomografie (CT). Jedním z nejvíce informativní zobrazování patologického procesu. Určí výskyt nemoci, jejího charakteru a rozsahu poškození. Ale vzhledem k nedostatku diagnostických funkcí, které by umožnily rozlišit bakteriální z virové povahy zánětu, způsobu diagnózy, jakož i X-ray, nepoužívají pro akutní zánět vedlejších nosních dutin mírné.

Léčba akutního zánětu vedlejších nosních dutin

Akutní zánět vedlejších nosních dutin mírnou tendenci samorazresheniyu. Zvláštní režim se nepoužívá. Léčba je symptomatická. platí:

 1. Protizánětlivé léky – vypořádat se s běžnými příznaky zánětu.
 2. Vasokonstrikční léky – zlepšení přírodních vedlejších nosních dutin příspěvky s nosní dutiny.

Antibakteriální látky širokému spektru jsou léky první volby při léčbě vážnějších případech.

Makrolidy. Skupiny antibiotik, které jsou nejčastěji používány v léčbě akutního zánětu vedlejších nosních dutin. Mají pozitivní efekt:

 • nízký odpor typické patologické flóra;
 • nízká úroveň alergie;
 • široká škála činností;
 • protizánětlivý účinek;
 • imunomodulační vlastnosti.

Rovněž výhody této skupiny látek by měla zahrnovat pohodlné dávkování a relativně krátkou léčbu. Pozitivní účinky užívání těchto léků se udržuje po dobu 5-7 dnů po léčbě.

Kortikosteroidy. Léčiva používaná v základním léčbě akutního zánětu vedlejších nosních dutin. Tento vysoce účinný protizánětlivý prostředek. Léčba má následující účinky:

 • snížení počtu buněk, které sekretují prozánětlivé látky;
 • snížení produkce leukotrienů (látek způsobujících křeč) v sliznici;
 • inhibovat alergenní IgE;
 • To nemá žádný vliv na funkci makrofágů a leukocytů (hlavní imunitních buněk);
 • snížena aktivita sliznice sekreční.

Mukolytika. Léčiva, jejichž cílem je zlepšit odtok hlenu a další obsah z dutin během zánětu. Tyto léky pracují ve třech směrech:

 • tenký sliz;
 • urychlit přepravu hlenu;
 • snižují sekreci hlenu.

Hlavní mukolytické činidlo při léčbě akutního zánětu vedlejších nosních dutin je acetylcystein.

Imunomodulátory. Jedná se o přípravky, které obsahují lyzáty (částice) patologických bakterií. Při léčbě akutní maxilární sinusitidy, často pomocí spreje IRS-19. Rozprašované nosní lékové komponenty zachyceny lidské imunitní buňky (makrofágy), po které se aktivuje lokální imunitu, zvyšuje syntéza imunoglobulinu ochranného krému imunomodulační je nejúčinnější v časných stádiích onemocnění, nebo v mírné.

nosní výplach. Pro tento terapeutickém způsobu za použití izotonického roztoku nebo speciální farmaceutické řešení nosní dutiny. Pozitivní efekt se dosahuje zlepšení odvodnění hlenu a respirační reliéfní fyzikální dekontaminace (odstranění) patogenní mikroflóry dutiny nosní.

Punkce. Tato manipulace je proražení čelistní dutiny se speciální jehlou k odebrání obsahu, obnovení přirozené sinus komunikaci s nosní dutiny, podávání sinusový léčiv. V současné době, indikace pro použití čelistní dutiny defektu jako diagnostické a terapeutické účely, jsou poměrně omezené. To je spojeno s vysokým rizikem komplikací a s vysokou účinností konzervativní terapií antibiotiky.

Odvodnění dutin. Tento způsob léčby může být jmenován v závažných případech hrozbu nitrolební komplikace. K tomuto účelu se po propíchnutí do čelní dutiny drenážní potrubí zavedena. Tento způsob dosažení následujících terapeutických účinků:

 1. Trvalý odliv obsahu dutin.
 2. Přídavný průchod vzduchu do postiženého dutiny.
 3. Eliminace negativního tlaku v dutině.
 4. Schopnost pravidelné podávání léků do postižené oblasti.

Aktivní drenáž čelistních dutin může být provedena, a neinvazivní metoda. Chcete-li to provést, použijte speciální sine-katetr „YAMIK“

Lékařství (UHF, UFO, elektroforéza). Použití je možné v nepřítomnosti úplného překrytí přirozené komunikace s nosní dutiny, nedostatek teplotě a dalších příznaků intoxikace. Rehabilitace techniky zaměřené na zlepšení prokrvení v oblasti zánětu, zlepšení reologických vlastností hlenu a urychlení evakuace.

komplikace

Respirační Anatomy má dobře vyvinutý imunitní systém, takže komplikace akutního zánětu vedlejších nosních dutin jsou vzácné. Nicméně, když nedostatečné a předčasná léčba, s celkovým oslabením ochranných funkcí imunitního systému se může vyvinout řadu poměrně závažných komplikací.

Chronický zánět vedlejších nosních dutin. Komplikací, které je obtížné odlišit od banální nachlazení, celková slabost, časté případy bolesti hlavy. V tomto případě, je toto onemocnění podezření s anamnézou akutní sinusitidy, které mají některé charakteristické příznaky:

 • slabost proti normální teplotě;
 • páchnoucí výtok z nosu;
 • jednostranné nosní dýchací obtíže.

Chronicity akutní zánět vedlejších nosních dutin je obtížně léčitelná, délka léčby může probíhat v průběhu několika let.

Zánět středního ucha. Šíření infekce z přírodních čelistní dutiny kanálů vede k zánětu středního ucha. Zánět středního ucha doprovázené extrémně nepříjemných příznaků:

Obtíže při léčbě těchto komplikací je způsobeno vysoce odolných patogenů.

Zánět trojklanného nervu. Tato komplikace po akutním zánětu vedlejších nosních dutin se vyvíjí jako výsledek úzké anatomické umístění větve trojklaného nervu do místa zánětu. V této typické fotografování bolesti v oblasti obličeje, které jsou často popisovány jako „elektrickými šoky“. To nervu půjčuje sám o sobě velmi obtížně léčitelné.

Komplikace orgánů vidění. Umístění Okolí vizuální zařízení s čelistní dutiny je hlavní příčinou těchto komplikací. Charakteristické znaky:

 • otok očního víčka;
 • bolest při tlaku na očnice;
 • zhoršené vidění;
 • výstupek oční bulvy;
 • omezení oční hybnosti.

Hnisavé léze orbity, žilní trombóza může vést k úplné ztrátě zraku.

Okostice, osteitis. Zánět kostní hnisavý zánět vedlejších nosních dutin, jako komplikace vzniká z šíření infekce z sliznice zanícené sinus. Nekontrolovaná infekce proces může vyžadovat chirurgickou léčbu.

Meningitida. Ohrožující komplikace akutního zánětu vedlejších nosních dutin. Zapojení zánět mozkových blan. Často se vyvíjí jako výsledek self-léčení akutního zánětu vedlejších nosních dutin, kdy mazány s klinickým obrazem akutní procesu. Meningitida je léčitelná nemoc, ale může to být život ohrožující a vyžadují ošetření v nemocnici. Charakteristické příznaky:

Prevence akutní zánět vedlejších nosních dutin

Zánět vedlejších nosních dutin, stejně jako jakékoliv jiné onemocnění, prevence je lepší než léčba, a pak se vypořádat s možnými komplikacemi. preventivní opatření mají velký význam pro prevenci akutního zánětu vedlejších nosních dutin.

 1. Akutní zánět vedlejších nosních dutin se odkazuje na sezónní onemocnění. Na podzim-zima období by se měla zaměřit na imunitu. Je vhodné použít imunomodulačních léků rostlinného původu, jíst potraviny bohaté na vitamíny.
 2. Aby se zabránilo nadměrnému, protože za studena činí tělo náchylné k pronikání virů a jiných patogenních bakterií.
 3. Je nutné, aby se vážně léčit jakékoliv známky nemoci SARS. Nemůžeme dovolit, překrvení nosní sliznice. Nepřetržitě poskytuje odtok hlenu. Použijte vasoconstrictor drogy do nosní dutiny.
 4. V obytných návštěv třeba zvlhčovat vzduch. Delší vystavení suchého vzduchu může vést k sušení sliznice, která je rizikovým faktorem pro rozvoj zánět vedlejších nosních dutin.
 5. Aby se zabránilo stojaté procesy v čelistní dutiny odvodnění je nutné provést vlastní masáž obličeje v projekcích dutin.
 6. Udržení zdraví zubů, protože infekce může proniknout do dutiny přes poškozených zubů.
 7. Aktivní boj s chladem jakéhokoliv původu, všemi dostupnými prostředky pomoci eliminovat možnost zánět vedlejších nosních dutin onemocnění.

Kopírovat místo je možné pouze s aktivním odkazem na zdroje.

Informace na této stránce průzkumné v přírodě a nejsou na předpis léčba

Leave a Reply