Waxsol ušní kapky používané pro infekci houbami (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Lékařský vodicí nemoci

nová rubrika

populární novinky

Kapky „Kandibiotik“ sestává ze čtyř částí, které jsou zodpovědné za jejich akce – antifungální, protizánětlivé, antibakteriální a lokální anestetika.

K dispozici jsou tyto komponenty v objektu:

 • Klotrimazol – látka, která účinně ničí hub (včetně Candida, a tedy první část názvu léku), zvýšení permeability buněčné membrány a způsobit jeho lýzu. Kromě toho, klotrimazol je jak antimikrobiální sloučenina, která lépe ovlivňuje jednodušší než bakterie.
 • Chloramfenikol (jeho druhé jméno – chloramfenikol) – je antibiotikum, které působí bakteriostaticky velké množství mikrobů.
 • Beklomethasondipropionát – hormon, glukokortikoid, který má silný lokální protizánětlivé, anti-edém, protialergický účinek.
 • Lidokain – lokální anestetikum, které se podílí na odstranění bolesti v otitidy.

Další složky kapiček jsou glycerol a propylenglykol, které zvyšují účinnost čtyř hlavních částí.

Indikace pro použití Kandibiotika

Nemoci vnějšího a středního ucha alergické nebo zánětlivé povahy, způsobené bakteriemi, houbami nebo jejich sdružení. včetně:

 • akutní zánět vnějšího nebo středního ucha;
 • zhoršení chronického zánětu středního ucha;
 • prevenci hnisání po operacích na uchu.

Prostřední a otitis externa speciálně psané na jednom řádku, protože má mnoho společných symptomů, a to zejména na počátku onemocnění, i když jsou dvě různé patologické jevy. Příznaky onemocnění uší se obvykle vyskytují na pozadí akutních onemocnění dýchacích cest, když člověk má rýmu, nos je nacpaný a to bolí nebo lechtání v krku. Bolest v uchu a nosní téměř vždy vyvinout v důsledku otoku nosní sliznice nosohltanu a který se pohybuje na sliznici obložení Eustachovy trubice. Vzhledem k této křížové postižené ucho, a pak to začne zánět středního ucha. Když otitis externa nemoc začíná s otokem kůže kolem zevního pohybu a sluchátku samotném, ale bolest a nepohodlí jsou stejné jako s průměrnou zánětu středního ucha.

Když tento zánět se vyvíjí a působením mikrobů. Hlavní roli zde hraje bakteriemi a houbami. Ačkoli dříve a věřil, že přítomnost bakterií hub ze zánětlivého ložiska oseté nebude cvičit ORL lékaři říkají, že je to velmi často v přírodě a zánět středního ucha do ucha oseté jménem Asociace plísním a bakteriím. To znamená, že taková kombinace léčiv, například Clotrimazol a chloramfenikolu v některých kapiček je více než oprávněné.

Kromě toho, podle zjištění z otolaryngologists asociace (ORL lékaři) v Americe, a topickou léčbu vnějšího otitis media je výhodné systémové podávání antifungálních nebo antibakteriální přípravek na z hlediska těchto produktů:

 • žádné vedlejší účinky na celém těle;
 • vysoká účinnost;
 • možný vznik bakterií citlivých na antibiotika je snížena na minimum;
 • lokální léčba není tak toxický účinek na sluchového nervu.

kontraindikace

 • do 6 let;
 • těhotenství;
 • kojení;
 • zvýšená citlivost na kteroukoliv složku léku;
 • perforace ušního bubínku.

Analogy „Kandibiotika“ dosud. Pokud existuje potřeba takového místní léčbě, je nutné použít samostatný 2 druhy ušních kapek: jedna z nich bude obsahovat antibakteriální složku, druhý – antifungálně. Druhá možnost – použití systémových léčiv jako akce.

To je vštípil do zvukovodu 3-4krát denně po dobu 4-5 kapky. Po řešení aplikovat u jednoho ucha musíte lehnout po dobu asi 10 minut na opačné straně, aby kapky mohly uplatnit svůj vliv.

Zlepšení stavu by mělo dojít během 3-5 dnů, je-li to neodkázal opět jede na otolaryngologist.

Průběh léčby – 7-10 dní. Před nanesením povinné konzultace ORL lékaře o možném poškození ušního bubínku.

Výhody a nevýhody kapek

 • Kapky mají optimální prostředek pro počáteční léčbu (k získání výsledků bakteriologických výzkumu výtok z ucha) a střední otitis externí;
 • antifungální prvku obsahují pouze tyto ušní kapky.
 • velký počet komponent je pravděpodobnější, že mohou způsobovat alergie;
 • V případě hnisavé nebo plísňové zánětu středního ucha u malých dětí, těhotné a kojící ženy potřebují hledat alternativu k tomuto poklesu (často jako alternativa k systému bude trvat jen antibiotika a antimykotika);
 • v případě perforace ušního bubínku, nelze použít kapky.

S tímto článkem, který byl nedávno četl:

 1. Sofradeks otic patologické procesy ENT často vedou ke vzniku zánětu středního ucha, který je charakterizován zánětem středního ucha. Toto onemocnění je časté u .
 2. Ušní kapky Unifloks Kapky Unifloks – antimikrobiální lokální aplikaci, má baktericidní účinek. Účinnou složkou léku je ofloxacin – antibiotikum, které patří do skupiny .
 3. Tsipromed eardrops Co je to "Tsipromed"? Ti, kteří utrpěli takových nemocí ORL jako zánět vedlejších nosních dutin, mastoiditida, angína, zánět hltanu, a to zejména zánět středního ucha, není třeba vysvětlovat .
 4. Normaks ušní kapky Normaks – to kapky obsahující antibiotikum používané k léčbě otitidy. Zánět středního ucha dochází, když se bakterie dostanou do ucha .

K dispozici je 1 komentář. ke zprávě: „ušní kapky Kandibiotik“

Ano, to je opravdu dobrá příprava. Ale často jsem ji použít k léčbě zánětu středního ucha u zvířat. Zejména u psů s ušima (plemeno kokršpaněl, pudl a další). Jsou to kvůli špatnému větrání ušního kanálku je často plísňová infekce, komplikovaný infekcí. A ne trápil výběrem kombinace dvou kapek. Teprve nyní, použití kandibiotik a více alergií potřebují něco jmenovat.

NUROFEN PRO DĚTI 125MG SUP 10

Související produkty

Libenar pro děti jsou nosní kapky pro děti a novorozence. Ideální použití při rýmě a alergické.

Pomáhá předcházet vzniku opruzenin a pečovat o citlivou pokožku dětí i dospělých. Vhodný též k.

Počáteční kojenecká výživa, vhodná pro Vaše miminko.

Unikátní doplněk stravy. Dětské probiotikum pro Vaše děti obsahující probiotika a prebiotika.

Detailní popis produktu

Nurofen pro děti čípky 125 mg

Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje.

Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však ibuprofen musíte užívat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl.

 • Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
 • Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
 • Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 3 dnů, musíte se poradit s lékařem.
 • Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

V příbalové informaci naleznete:

1.Co je přípravek Nurofen pro děti čípky 125 mg a k čemu se používá

2.Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Nurofen pro děti čípky 125 mg používat

3.Jak se přípravek Nurofen pro děti čípky 125 mg užívá

4.Možné nežádoucí účinky

5. Jak přípravek Nurofen pro děti čípky 125 mg uchovávat

1.CO JE PŘÍPRAVEK Nurofen pro děti čípky 125 mg A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

Nurofen pro děti čípky 125 mg obsahuje léčivou látku ibuprofen. Ibuprofen patří do skupiny léčiv nazývaných nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Tato léčiva ovlivňují reakci organismu na bolest, otok a zvýšenou tělesnou teplotu.

Nurofen pro děti čípky 125 mg se užívá k symptomatické léčbě

 • horečky (včetně horečnatého stavu po očkování, horečky doprovázející nachlazení a chřipku)
 • mírné až středně silné bolesti (např. bolesti hlavy, bolesti zubů, bolesti uší, bolesti v krku, bolesti při prozeřezávání zubů, pooperační bolesti a bolesti při zranění měkkých tkání, bolesti doprovázející nachlazení a chřipku)Nurofen pro děti čípky 125 mg se doporučuje v případech, kdy není možné podávání léků ústy, například při zvracení.

2.ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE PŘÍPRAVEK Nurofen pro děti čípky 125 mg UŽÍVAT

Neužívejte přípravek Nurofen pro děti čípky 125 mg jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na ibuprofen nebo jiná podobná analgetika (NSAID) nebo na kteroukoliv další složku přípravku Nurofen pro děti čípky 125 mg, jestliže se u Vás po užití kyseliny acetylsalicylové nebo jiných podobných analgetik (NSAID) vyskytla dušnost, astma, vodnatá rýma nebo kopřivka, jestliže trpíte nebo trpěl/a jste krvácením do trávicího traktu nebo perforací v souvislosti s předchozím užíváním analgetik (NSAID), jestliže se u Vás vyskytují nebo se v minulosti vyskytly žaludeční vředy nebo krvácení do žaludku , jestliže trpíte těžkým selháním jater, ledvin nebo srdc, během posledního trimestru gravidity, pokud děti mají menší tělesnou hmotnost než 12,5 kg (jsou přibližně ve stáří 2 let)

Zvláštní opatrnosti při užití přípravku Nurofen pro děti čípky 125 mg je zapotřebí

Nepoužívejte Nurofen pro děti čípky 125 mg:

 • jestliže jste Vy nebo Vaše dítě alergický(á) na ibuprofen, jiné podobné léky proti bolesti ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID) nebo na kteroukoliv další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6);
 • jestliže se u Vás nebo u Vašeho dítěte po použití ibuprofenu, kyseliny acetylsalicylové nebo jiného léku proti bolesti (NSAID) někdy vyskytla, dušnost, astma,, vodnatá rýma, otok obličeje a/nebo rukou nebo kopřivka;
 • jestliže Vy nebo Vaše dítě trpíte nebo jste někdy trpěl(a) krvácením nebo proděravěním (perforací) v trávicím traktu v souvislosti s užíváním NSAID;
 • jestliže Vy nebo Vaše dítě v součastné době máte nebo jste někdy měl(a) dvě nebo více epizod žaludečního/dvanáctníkového vředového onemocnění (peptidický vřed), či krvácení;
 • jestliže máte Vy nebo Vaše dítě mozkovo-cévní nebo jiné aktivní krvácení;
 • jestliže Vy nebo Vaše dítě trpíte neobjasněnou poruchou krvetvorby;
 • v případě těžké dehydratace (způsobené zvracením, průjmem nebo nedostatečným příjmem

tekutin);

 • jestliže Vy nebo Vaše dítě trpíte žávažnou poruchou funkce jater, ledvin nebo selháním srdce;
 • přípravek nepoužívejte v posledních třech měsících těhotenství;
 • jestliže Vaše dítě váží méně než 12,5 kg ( mladší 2 let).
 • Upozornění a opatření:

  Před použitím přípravku Nurofen pro děti čípky 125 mg se poraďte se svým lékařem nebo

  • jestliže máte některá kožní onemocnění (systémový lupus erythematodes (SLE) nebo smíšené onemocnění pojivové tkáně);
  • jestliže trpíte závažnými kožními reakcemi, jako např. exfoliativní dermatitida, StevensJohnsonův syndrom a toxická epidermální nekrolýza; Nurofen pro děti čípky 125 mg se musí okamžitě vysadit při prvním výskytu vyrážky na kůži, změny na sliznicích nebo při jakýchkoliv jiných známkách alergických reakcí;
  • máte-li určité dědičné poruchy krvetvorby (např. akutní intermitentní porfyrii);
  • jestliže trpíte poruchami srážlivosti krve;
  • jestliže Vy nebo Vaše dítě trpíte nebo jste v minulosti trpěl(a) onemocněním střev (ulcerózní kolitida nebo Crohnova choroba);
  • při onemocnění konečníku nebo řitního otvoru;
  • jestliže jste Vy nebo Vaše dítě někdy trpěl(a) na vysoký krevní tlak a/nebo srdeční selhání;
  • jestliže máte Vy nebo Vaše dítě sníženou funkci ledvin;
  • jestliže Vy nebo Vaše dítě trpíte poruchou funkce jater;
  • jestliže Vy nebo Vaše dítě trpíte nebo jste v minulosti trpěl(a) astmatem nebo alergií, protože se může objevit dušnost;
  • jestliže Vám nebo Vašemu dítěti někdy diagnostikovali sennou rýmu, nosní polypy nebo chronickou obstrukční chorobu plic, protože v takových případech je zvýšené riziko alergických reakcí; tyto alergické reakce se mohou projevit jako astmatické záchvaty (tzv. analgetické astma), Quinckeho edém nebo kopřivka;
  • jestliže máte Vy nebo Vaše dítě problémy se srdcem, překonal(a) jste v minulosti cévní příhodu nebo se domníváte, že byste mohl(a) být ohrožen(a) těmito stavy (například máte-li vysoký krevní tlak, cukrovku nebo vysokou hladinu cholesterolu nebo případně kouříte), měl(a) byste se o Vaši léčbě poradit s lékařem nebo lékárníkem;
  • léčivé přípravky, jako je Nurofen pro děti čípky 125 mg, mohou být spojovány s mírně zvýšeným rizikem srdeční (infarkt myokardu) nebo cévní mozkové příhody; riziko je více pravděpodobné při používání vysokých dávek a dlouhodobé léčbě; nepřekračujte doporučené dávkování ani dobu léčby 3 dny;
  • v případě delšího podávání přípravku Nurofen pro děti čípky 125 mg se požaduje pravidelná kontrola jaterních testů, funkce ledvin a krevního obrazu;
  • nežádoucí účinky je možno minimalizovat použitím nejnižší účinné látky po co nejkratší dobu nezbytnou k potlačení příznaků;
  • u starších osob existuje zvýšené riziko nežádoucích účinků;
  • obecně platí, že habituální užívání (několika druhů) analgetik může vést k trvalým závažným problémům s ledvinami; toto riziko může být zvýšeno při tělesné námaze spojené se ztrátou solí a dehydratací a proto je tomu třeba zabránit;
  • dlouhodobé užívání jakýchkoliv léků proti bolesti hlavy může vést ke zhoršení bolesti hlavy; pokud tato situace nastala nebo máte-li podezření, že nastala, měl(a) byste vyhledat lékařskou

  pomoc a léčba by měla být přerušena; diagnóza bolesti hlavy z nadužívání léků by se měla očekávat u pacientů, kteří mají časté nebo každodenní bolesti hlavy navzdory (nebo kvůli) pravidelnému užívání léků proti bolesti hlavy;

 • jestliže máte Vy nebo Vaše dítě krvácení, vředy nebo proděravění (perforaci) v trávicím soustavě v souvislosti s používáním tohoto léku; tato onemocnění nemusí mít nevyhnutelně varovné příznaky, neobjevují se pouze u pacientů, kteří je prodělali v minulosti, a mohou být smrtelná; když se objeví krvácení nebo vředy v trávicí soustavě, léčbu je nutné okamžitě ukončit;
 • opatrnost je nutná v případě, že Vy nebo Vaše dítě používáte jiné léky, které mohou zvyšovat riziko vzniku vředů nebo krvácení, jako jsou kortikosteroidy používané ústy (jako prednizolon), léky na ředění krve (jako warfarin), selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (léky proti depresi) nebo protidestičkové látky (jako kyselina acetylosalicylová);
 • současné používání s NSAID (včetně specifických inhibitorů cyklooxygenázy-2 (COX-2), jako je například celecoxib nebo etoricoxib), zvyšuje riziko nežádoucích účinků (viz níže bod “Další léčivé přípravky a Nurofen pro děti čípky 125 mg ”);
 • pokud Vy nebo Vaše dítě trpíte planými neštovicemi, doporučuje se Nurofen pro děti čípky 125 mg neužívat;
 • u dehydrovaných dětí a dospívajících existuje riziko poruchy funkce ledvin;
 • lékařský dohled je zvláště důležitý přímo po větším chirurgickém zákroku;
 • léky typu NSAID mohou maskovat příznaky infekcí a horečky.
 • Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky

  Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval/a v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

  Lékaře nebo lékárníka zejména informujte, pokud užíváte:

  • kyselinu acetylsalicylovou nebo jiná NSAID (léky proti zánětu a bolesti) —– jelikož se může zvýšit riziko vředů nebo krvácení v trávící soustavě
  • digoxin (lék používaný při srdeční nedostatečnosti) ————- jelikož může být zesílen účinek digoxinu
  • glukokortikoidy (léčivé přípravky obsahující kortizon nebo jemu podobné látky) ———— jelikož se může zvyšovat riziko vředů nebo krvácení v trávící soustavě
  • protidestičkové léky (lék proti srážení krve) ———— jelikož se může zvyšovat riziko krvácení
  • kyselinu acetylsalicylovou (v nízkých dávkách) ———— jelikož může být narušen účinek ředění krve
  • léky na ředění krve (jako je warfarin) ————- jelikož ibuprofen může zesilovat účinky těchto léků
  • fenytoin (lék proti epilepsii) ————– jelikož může být zesílen účinek fenytoinu
  • selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (léky používané k léčbě depresí) ———— protože tyto léky mohou zvyšovat riziko krvácení v trávící soustavě
  • lithium (lék na maniodepresivní chorobu a deprese) ———— jelikož může být zesílen účinek lithia
  • probenecid a sulfinpyrazony (léky proti dně) ————- jelikož může být zpožděno vylučování ibuprofenu
  • léky na vysoký krevní tlak a tablety na odvodnění ————— jelikož ibuprofen může snižovat účinky těchto léčiv a může zde být případně zvýšeno riziko poškození ledvin
  • kalium šetřící diuretika (tablety na odvodnění) ————– jelikož to může vést k hyperkalémii (zvýšené hladině draslíku v krvi)
  • methotrexát (lék proti rakovině nebo revmatismu) ——– jelikož účinek methotrexátu může být zesílen
  • takrolimus a cyklosporin (imunosupresivní léky) ———— jelikož může dojít k poškození ledvin
  • zidovudin (lék k léčbě HIV/AIDS) ————- jelikož užívání přípravku Nurofen pro děti čípky 125 mg může vést ke zvýšenému riziku krvácení do kloubů nebo ke krvácení, které vede k otokům u hemofiliků pozitivních na HIV
  • deriváty sulfonylmočoviny (léky na léčbu cukrovky) ——— mohou být možné interakce
  • chinolonová antibiotika ———- jelikož může být zvýšeno riziko vzniku křečí
  • inhibitory CYP2C9 současné užívání ibuprofenu a inhibitorů CYP2C9 ——— může zvýšit působení ibuprofenu (substrát CYP2C9); ve studii s vorikonazolem a flukonazolem (CYP2C9 inhibitory) byla prokázána zvýšená expozice S(+)-ibuprofenu přibližně o 80 až 100 %; pokud jsou souběžně užívány i účinné CYP2C9 inhibitory, a to zejména při podávání vysokých dávek ibuprofenu současně s vorikonazolem a nebo flukonazolem (léky používané na léčbu infekcí způsobených houbami), je potřeba zvážit snížení dávky ibuprofenu

  Jakým lékům byste se měl(a) vyhnout, když užíváte Nurofen pro děti čípky 125 mg:

  • některé léky, jako jsou antikoagulancia (proti srážení krve) (např. kyselina acetylsalicylová, warfarin, tiklopidin);
  • některé léky proti vysokému krevnímu tlaku (ACE inhibitory, např. kaptopril, beta-blokátory, antagonisté angiotensinu II);
  • některé léky na léčbu bolesti a zánětů (např. kyselina acetylsalicylová, s výjimkou případů, když Vám nízké dávky doporučil Váš lékař);
  • některé nesteroidní protizánětlivé přípravky (NSAID), včetně selektivních inhibitorů
  • cyklooxygenázy-2 (léky proti bolesti) a dokonce i
  • některé další léčivé přípravky, které mohou mít vliv na léčbu ibuprofenem nebo jím mohou být

  Těhotenství a kojení

  Lék neužívejte, pokud jste ve třetím trimestru gravidity. Neužívejte tento lék během prvních šesti měsíců těhotenství, pokud váš lékař neurčí jinak. Lék můžete užívat v průběhu kojení, pokud si jej budete brát v doporučených dávkách a po nejkratší možnou dobu. Než začnete užívat jakýkoli lék, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

  Tento lék přechází do mateřského mléka, ale pokud se Nurofe pro děti číoky 125 mg používá

  v doporučené dávce a po nejkratší možnou dobu, může se užívat během kojení.

  Tento léčivý přípravek patří do skupiny léků (NSAID), které mohou narušit plodnost žen. Tento účinek

  po vysazení léku vymizí.

  Řízení a obsluha strojů

  Krátkodobé užívání tohoto léku nemá žádný či pouze zanedbatelný vliv na schopnost řídit a obsluhovat stroje.

  Nurofen pro děti čípky 125 mg s alkoholem

  Neměli by jste pít alkohol během používání přípravku Nurofen pro děti čípky 60 mg. Některé nežádoucí účinky, jako jsou nežádoucí účinky postihující gastrointestinální (zažívací) trakt nebo centrální nervový systém, mohou být pravděpodobnější, pokud současně s přípravkem Nurofen pro děti čípky 60 mg požijete alkohol.

  3. JAK SE PŘÍPRAVEK Nurofen pro děti čípky 125 mg UŽÍVÁ

  Přípravek Nurofen pro děti čípky 125 mg užívejte vždy tak, jak je uvedeno v příbalové informaci. Pokud si nejste jistý/á, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Nurofen pro děti čípky 125 mg by měly užívat pouze děti starší 2 let, s minimálním tělesnou hmotností 12,5 kg (viz rovněž bod 2). Maximální celková denní dávka ibuprofenu je 20-30 mg na kilogram tělesné hmotnosti, rozdělená do 3 až 4 dílčích dávek. U přípravku Nurofen pro děti čípky 125 mg se můžete řídit následujícím návodem (tělesná hmotnost dítěte je důležitější než jeho věk): 1 čípek (dle stáří a hmotnosti dítěte). V případě potřeby další čípek nejdříve po 6 hodinách, maximálně 4 čípky během 24 hodin Čípky jsou určeny k podání do konečníku; nutno zavádět špičkou napřed. Pro lepší podání lze čípek nejprve zahřát v dlaních. Nurofen pro děti čípky 125 mg by se měl podávat maximálně po dobu 3 dnů. Trvají-li příznaky déle anebo dochází-li k jejich zhoršení, poraďte se se svým lékařem. Prosím, poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem, máte-li dojem, že účinek tohoto léku je lepší nebo horší, než jste očekával/a. Jestliže jste užil/a více přípravku Nurofen pro děti čípky 125 mg , než jste měl/a Poraďte se neprodleně s lékařem. Mohou se dostavit tyto příznaky: nevolnost, zvracení, bolesti břicha, bolesti hlavy, závratě, ospalost, nystagmus (mimovolní rychlé rytmické pohyby očí), zastřené vidění, zvonění v uších. Vzácně: nízké hodnoty krevního tlaku nebo ztráta vědomí. Máte-li jakékoli další otázky, týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka

  6 – 8 hodinách, ne více než 3 čípky během 24

  6 hodinách, ne více než 4 čípky během 24 hodin.

  4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

  Podobně jako všechny léky, může mít i přípravek Nurofen pro děti čípky 125 mg nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Četnost výskytu vedlejších účinků se vyjadřuje takto: Velmi časté: více než 1 pacienta z 10 Časté: u 1 až 10 pacientů ze 100 Méně časté: u 1 až 10 pacientů z 1 000 Vzácné: u 1 až 10 pacientů z 10 000 Velmi vzácné: u méně než 1 pacienta z 10 000 Není známo:dostupných údajů nelze určit Vedlejší účinky, jež se mohou vyskytnout, zahrnují: Žaludeční a střevní poruchy. Časté: žaludeční potíže, jako je pálení žáhy, bolesti žaludku a nevolnost . Méně časté: průjmy, plynatost, zácpa a zvracení, peptické vředy, proděravění nebo krvácení do trávicího traktu, tmavá stolice a zvracení krve, zánět sliznice dutiny ústní s vředy, zhoršování existujícího střevního onemocnění (ulcerózní kolitida nebo Crohnova choroba), dráždění v konečníku..V případě intenzivních bolestí v nadbřišku, zvracení krve nebo tmavé stolice musíte lék vysadit a poradit se s lékařem. Poruchy nervového systému – Méně časté: bolesti hlavy, závratě, nespavost, zvonění v uších (tinitus), únava Srdeční potíže – Velmi vzácné: otoky, vysoký krevní tlak a srdeční selhání Poruchy ledvin a močových cest – Velmi vzácné: menší objem moči než za normálních okolností a otoky (rovněž možné je akutní selhání ledvin nebo zánět ledvin), poškození ledvin nebo zvýšené hladiny močoviny v krvi (prvními známkami je snížený objem moči oproti normálnímu stavu, pacient se celkově cítí špatně). Poruchy jater a žlučových cest Velmi vzácné: poškození jater, hlavně při dlouhodobé léčbě Poruchy krve a lymfatického systému Velmi vzácné: poruchy krvetvorby prvními příznaky jsou: teploty, bolesti v krku, povrchové vředy v dutině ústní, příznaky podobné chřipce, těžká vyčerpanost, krvácení z nosu a kůže. V takových případech je třeba léčbu neprodleně ukončit a poradit se s lékařem. Není přípustná jakákoli samoléčba analgetiky nebo antipyretiky (léky na snížení teploty). Poruchy kůže a podkožní tkáně Velmi vzácné: těžké formy kožních reakcí včetně vyrážky se zarudnutím a zpuchýřovatěním, Stevens-Johnsonova syndromu a odumření tkání. Výjimečně se v průběhu planých neštovic vyskytne kožní infekce. Poruchy imunitního systému Velmi vzácné: příznaky meningitidy nebakteriálního původu u pacientů s existujícím autoimunitním onemocněním prvními příznaky jsou: ztuhlá šíje, bolesti hlavy, nevolnost, zvracení, horečka nebo dezorientace. Celkové poruchy a změny v místě aplikace – Méně časté: reakce přecitlivělosti provázené kopřivkou a svěděním. Velmi vzácné: těžké reakce přecitlivělosti mohly by se projevit jako otok v obličeji, zduření jazyka a hrdla, dušnost, zrychlený puls, nízký krevní tlak a těžký šok. Zhoršení astmatu. Užívání přípravku Nurofen pro děti čípky 125 mg a podobných léčiv může být doprovázeno mírně zvýšeným rizikem výskytu srdeční příhody (infarkt myokardu) nebo cévní mozkové příhody.

  Hlášení nežádoucích účinků:

  Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to lékaři, lékárníkovi nebo zdravotní sestře. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci.

  Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:

  Státní ústav pro kontrolu léčiv

  100 41 Praha 10

  Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

  5.JAK PŘÍPRAVEK Nurofen pro děti čípky 125 mg UCHOVÁVAT

  Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí. Přípravek Nurofen pro děti čípky 125 mg nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, uvedené na krabičce a blistru. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.Uchovávejte při teplotě do 25°C. Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky, které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

  6.DALŠÍ INFORMACE

  Co přípravek Nurofen pro děti čípky 125 mg obsahuje: Léčivou látkou je ibuprofen. 1 čípek obsahuje 125 mg ibuprofenu.Pomocnou látkou je ztužený tuk. Jak přípravek Nurofen pro děti čípky 125 mg vypadá a co obsahuje toto balení Bílé nebo žlutobílé válcovité čípky. Balení obsahuje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 nebo 20 čípků. Na trhu nemusí být všechny velikosti balení. Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce

  Držitel rozhodnutí o registraci:

  Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd., Slough, Velká Británie

  Výrobce: Famar S.A., Avlonas, Attiki, Řecko Farmea, Angers Cedex, Francie

  Tento léčivý přípravek je v členských státech EHP registrován pod těmito názvy: Rakousko: Nureflex 125 mg Zäpfchen für Kinder, Belgie: Nurofen voor Kinderen suppo 125 mg, Česká republika: Nurofen pro děti čípky 125mg, Francie: Nurofen pro Enfants 125 mg suppositoire, Německo: Nurofen für Kinder 125 mg Zäpfchen, Lucembursko: Nurofen pour Enfants suppo 125 mg, Portugalsko: Nurofen 125 mg supositórios, Slovenská republika: Nurofen pre deti čapíky 125mg, Španělsko: Junifen supositorios 125 mg

  Další informace o tomto přípravku získáte u místního zástupce držitele rozhodnutí o registraci: Reckitt Benckiser (Czech Republic) spol. s r.o. – Atrium Flóra, Vinohradská 2828/151 130 00 Praha 3 Tel: +420 227 110 141

  Tato příbalová informace byla naposledy revidována 12.7.2016.

  Podrobné informace o tomto přípravku jsou uveřejněny na webových stránkách Státního úřadu pro kontrolu léčiv.

  Farmakoterapeutická skupina – Nesteroidní protizánětlivá a protirevmatická léčiva. Deriváty kyseliny propionové.

  Doplňkové parametry

  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  NUROFEN PRO DĚTI 125mg 10 čípků

  1. CO JE NUROFEN PRO DĚTI ČÍPKY 125 mg A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

  Ibuprofen patří do skupiny léčiv nazývaných nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Tyto léčivé přípravky působí tak, že mění odpověď těla na bolest, otok a zvýšenou tělesnou teplotu.

  Nurofen pro děti čípky 125 mg je určený k symptomatické léčbě:

  • horečky (včetně horečnatého stavu po očkování, horečky doprovázející nachlazení a chřipku);
  • mírné až středně silné bolesti jako je bolest hlavy, bolest zubů, bolest uší, bolest v krku, bolest při prozeřezávání zubů, pooperační bolest a bolest při zranění měkkých tkání a dále bolest doprovázející nachlazení a chřipku.

  Použití přípravku Nurofen pro děti čípky 125 mg se doporučuje v případě, že perorální (ústy) podání léku není vhodné, například pokud pacient zvrací.

  2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE NUROFEN PRO DĚTI ČÍPKY 125 mg POUŽÍVAT

  Nepoužívejte Nurofen pro děti čípky 125 mg

  • jestliže jste Vy nebo Vaše dítě alergický(á) na ibuprofen, jiné podobné léky proti bolesti ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID) nebo na kteroukoliv další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6);
  • jestliže se u Vás nebo u Vašeho dítěte po použití ibuprofenu, kyseliny acetylsalicylové nebo jiného léku proti bolesti (NSAID) někdy vyskytla, dušnost, astma, vodnatá rýma, otok obličeje a/nebo rukou nebo kopřivka;
  • jestliže Vy nebo Vaše dítě trpíte nebo jste někdy trpěl(a) krvácením nebo proděravěním (perforací) v trávicím traktu v souvislosti s užíváním NSAID;
  • jestliže Vy nebo Vaše dítě v současné době máte nebo jste někdy měl(a) dvě nebo více epizod žaludečního / dvanáctníkového vředového onemocnění (peptidický vřed), či krvácení;
  • jestliže máte Vy nebo Vaše dítě mozkovo-cévní nebo jiné aktivní krvácení;
  • jestliže Vy nebo Vaše dítě trpíte neobjasněnou poruchou krvetvorby;
  • v případě těžké dehydratace (způsobené zvracením, průjmem nebo nedostatečným příjmem tekutin);
  • jestliže Vy nebo Vaše dítě trpíte závažnou poruchou funkce jater, ledvin nebo selháním srdce;
  • přípravek nepoužívejte v posledních třech měsících těhotenství;
  • jestliže Vaše dítě váží méně než 12,5 kg (mladší 2 let).

  Před použitím přípravku Nurofen pro děti čípky 125 mg se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem:

  • jestliže máte některá kožní onemocnění (systémový lupus erythematodes (SLE) nebo smíšené onemocnění pojivové tkáně);
  • jestliže trpíte závažnými kožními reakcemi, jako např. exfoliativní dermatitida, Stevens-Johnsonův syndrom a toxická epidermální nekrolýza; Nurofen pro děti čípky 125 mg se musí okamžitě vysadit při prvním výskytu vyrážky na kůži, změny na sliznicích nebo při jakýchkoliv jiných známkách alergických reakcí;
  • máte-li určité dědičné poruchy krvetvorby (např. akutní intermitentní porfyrii);
  • jestliže trpíte poruchami srážlivosti krve;
  • jestliže Vy nebo Vaše dítě trpíte nebo jste v minulosti trpěl(a) onemocněním střev (ulcerózní kolitida nebo Crohnova choroba);
  • při onemocnění konečníku nebo řitního otvoru;
  • jestliže jste Vy nebo Vaše dítě někdy trpěl(a) na vysoký krevní tlak a/nebo srdeční selhání;
  • jestliže máte Vy nebo Vaše dítě sníženou funkci ledvin;
  • jestliže Vy nebo Vaše dítě trpíte poruchou funkce jater;
  • jestliže Vy nebo Vaše dítě trpíte nebo jste v minulosti trpěl(a) astmatem nebo alergií, protože se může objevit dušnost;
  • jestliže Vám nebo Vašemu dítěti někdy diagnostikovali sennou rýmu, nosní polypy nebo chronickou obstrukční chorobu plic, protože v takových případech je zvýšené riziko alergických reakcí; tyto alergické reakce se mohou projevit jako astmatické záchvaty (tzv. analgetické astma), Quinckeho edém nebo kopřivka;
  • jestliže máte Vy nebo Vaše dítě problémy se srdcem, překonal(a) jste v minulosti cévní příhodu nebo se domníváte, že byste mohl(a) být ohrožen(a) těmito stavy (například máte-li vysoký krevní tlak, cukrovku nebo vysokou hladinu cholesterolu nebo případně kouříte), měl(a) byste se o Vaši léčbě poradit s lékařem nebo lékárníkem;
  • léčivé přípravky, jako je Nurofen pro děti čípky 125 mg, mohou být spojovány s mírně zvýšeným rizikem srdeční (infarkt myokardu) nebo cévní mozkové příhody; riziko je více pravděpodobné při používání vysokých dávek a dlouhodobé léčbě; nepřekračujte doporučené dávkování ani dobu léčby 3 dny;
  • v případě delšího podávání přípravku Nurofen pro děti čípky 125 mg se požaduje pravidelná kontrola jaterních testů, funkce ledvin a krevního obrazu;
  • nežádoucí účinky je možno minimalizovat použitím nejnižší účinné látky po co nejkratší dobu nezbytnou k potlačení příznaků;
  • u starších osob existuje zvýšené riziko nežádoucích účinků;
  • obecně platí, že habituální užívání (několika druhů) analgetik může vést k trvalým závažným problémům s ledvinami; toto riziko může být zvýšeno při tělesné námaze spojené se ztrátou solí a dehydratací a proto je tomu třeba zabránit;
  • dlouhodobé užívání jakýchkoliv léků proti bolesti hlavy může vést ke zhoršení bolesti hlavy; pokud tato situace nastala nebo máte-li podezření, že nastala, měl(a) byste vyhledat lékařskou pomoc a léčba by měla být přerušena; diagnóza bolesti hlavy z nadužívání léků by se měla očekávat u pacientů, kteří mají časté nebo každodenní bolesti hlavy navzdory (nebo kvůli) pravidelnému užívání léků proti bolesti hlavy;
  • jestliže máte Vy nebo Vaše dítě krvácení, vředy nebo proděravění (perforaci) v trávicím soustavě v souvislosti s používáním tohoto léku; tato onemocnění nemusí mít nevyhnutelně varovné příznaky, neobjevují se pouze u pacientů, kteří je prodělali v minulosti, a mohou být smrtelná; když se objeví krvácení nebo vředy v trávicí soustavě, léčbu je nutné okamžitě ukončit;
  • opatrnost je nutná v případě, že Vy nebo Vaše dítě používáte jiné léky, které mohou zvyšovat riziko vzniku vředů nebo krvácení, jako jsou kortikosteroidy používané ústy (jako prednizolon), léky na ředění krve (jako warfarin), selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (léky proti depresi) nebo protidestičkové látky (jako kyselina acetylsalicylová);
  • současné používání s NSAID (včetně specifických inhibitorů cyklooxygenázy-2 (COX-2), jako je například celecoxib nebo etoricoxib), zvyšuje riziko nežádoucích účinků (viz níže bod “Další léčivé přípravky a Nurofen pro děti čípky 125 mg”);
  • pokud Vy nebo Vaše dítě trpíte planými neštovicemi, doporučuje se Nurofen pro děti čípky 125 mg neužívat;
  • u dehydrovaných dětí a dospívajících existuje riziko poruchy funkce ledvin;
  • lékařský dohled je zvláště důležitý přímo po větším chirurgickém zákroku;
  • léky typu NSAID mohou maskovat příznaky infekcí a horečky.

  Další léčivé přípravky a Nurofen pro děti čípky 125 mg

  Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat.

  Jakým lékům byste se měl(a) vyhnout, když užíváte Nurofen pro děti čípky 125 mg:

  • některé léky, jako jsou antikoagulancia (proti srážení krve) (např. kyselina acetylsalicylová, warfarin, tiklopidin);
  • některé léky proti vysokému krevnímu tlaku (ACE inhibitory, např. kaptopril, beta-blokátory, antagonisté angiotensinu II);
  • některé léky na léčbu bolesti a zánětů (např. kyselina acetylsalicylová, s výjimkou případů, když Vám nízké dávky doporučil Váš lékař);
  • některé nesteroidní protizánětlivé přípravky (NSAID), včetně selektivních inhibitorů cyklooxygenázy-2 (léky proti bolesti) a dokonce i některé další léčivé přípravky, které mohou mít vliv na léčbu ibuprofenem nebo jím mohou být ovlivněny.

  Vždy se poraďte s lékařem předtím, než začnete používat ibuprofen spolu s dalšími léky.

  Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

  Lékaře nebo lékárníka zejména informujte, pokud užíváte:

  Kyselinu acetylsalicylovou nebo jiná NSAID (léky proti zánětu a bolesti)

  Jelikož se může zvýšit riziko vředů nebo krvácení v trávící soustavě.

  Digoxin (lék používaný při srdeční nedostatečnosti)

  Jelikož může být zesílen účinek digoxinu.

  Glukokortikoidy (léčivé přípravky obsahující kortizon nebo jemu podobné látky)

  Jelikož se může zvyšovat riziko vředů nebo krvácení v trávící soustavě.

  Protidestičkové léky (lék proti srážení krve)

  Jelikož se může zvyšovat riziko krvácení.

  Kyselinu acetylsalicylovou (v nízkých dávkách)

  Jelikož může být narušen účinek ředění krve.

  Léky na ředění krve (jako je warfarin)

  Jelikož ibuprofen může zesilovat účinky těchto léků.

  Fenytoin (lék proti epilepsii)

  Jelikož může být zesílen účinek fenytoinu.

  Selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (léky používané k léčbě depresí)

  Protože tyto léky mohou zvyšovat riziko krvácení v trávící soustavě.

  Lithium (lék na maniodepresivní chorobu a deprese)

  Jelikož může být zesílen účinek lithia.

  Probenecid a sulfinpyrazony (léky proti dně)

  Jelikož může být zpožděno vylučování ibuprofenu.

  Léky na vysoký krevní tlak a tablety na odvodnění

  Jelikož ibuprofen může snižovat účinky těchto léčiv a může zde být případně zvýšeno riziko poškození ledvin.

  Kalium šetřící diuretika (tablety na odvodnění)

  Jelikož to může vést k hyperkalémii (zvýšené hladině draslíku v krvi).

  Methotrexát (lék proti rakovině nebo revmatismu)

  Jelikož účinek methotrexátu může být zesílen.

  Takrolimus a cyklosporin (imunosupresivní léky)

  Jelikož může dojít k poškození ledvin.

  Zidovudin (lék k léčbě HIV/AIDS)

  Jelikož užívání přípravku Nurofen pro děti čípky 125 mg může vést ke zvýšenému riziku krvácení do kloubů nebo ke krvácení, které vede k otokům u hemofiliků pozitivních na HIV.

  Deriváty sulfonylmočoviny (léky na léčbu cukrovky)

  Mohou být možné interakce.

  Jelikož může být zvýšeno riziko vzniku křečí.

  současné užívání ibuprofenu a inhibitorů CYP2C9 může zvýšit působení ibuprofenu (substrát CYP2C9); ve studii s vorikonazolem a flukonazolem (CYP2C9 inhibitory) byla prokázána zvýšená expozice S(+)-ibuprofenu přibližně o 80 až 100%; pokud jsou souběžně užívány i účinné CYP2C9 inhibitory, a to zejména při podávání vysokých dávek ibuprofenu současně s vorikonazolem a nebo flukonazolem (léky používané na léčbu infekcí způsobených houbami), je potřeba zvážit snížení dávky ibuprofenu.

  Nurofen pro děti čípky 125 mg s alkoholem

  Neměli byste pít alkohol během používání přípravku Nurofen pro děti čípky 60 mg. Některé nežádoucí účinky, jako jsou nežádoucí účinky postihující gastrointestinální (zažívací) trakt nebo centrální nervový systém, mohou být pravděpodobnější, pokud současně s přípravkem Nurofen pro děti čípky 60 mg požijete alkohol.

  Těhotenství, kojení a plodnost

  Pokud jste těhotná nebo kojíte, myslíte, že byste mohla být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.

  Lék neužívejte, pokud jste ve třetím trimestru gravidity. Neužívejte tento lék během prvních šesti měsíců těhotenství, pokud Váš lékař neurčí jinak.

  Tento lék přechází do mateřského mléka, ale pokud se Nurofen pro děti čípky 125 mg používá v doporučené dávce a po nejkratší možnou dobu, může se užívat během kojení.

  Tento léčivý přípravek patří do skupiny léků (NSAID), které mohou narušit plodnost žen. Tento účinek po vysazení léku vymizí.

  Řízení a obsluha strojů

  Krátkodobé užívání tohoto léku nemá žádný nebo má pouze zanedbatelný vliv na schopnost řídit a obsluhovat stroje.

  3. JAK SE NUROFEN PRO DĚTI ČÍPKY 125 mg POUŽÍVÁ

  Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

  Nurofen pro děti čípky 125 mg by měly užívat pouze děti starší 2 let, s minimálním tělesnou hmotností 12,5 kg (viz rovněž bod 2). Maximální celková denní dávka ibuprofenu je 20-30 mg na kilogram tělesné hmotnosti, rozdělená do 3 až 4 dílčích dávek.

  Pro Nurofen pro děti čípky 125 mg můžete použít následující vodítko (tělesná hmotnost dítěte je důležitější než jeho věk):

  minimálně 6-8 hodinách, ne více než 3 čípky

  minimálně 6 hodinách, ne více než 4 čípky

  Čípky jsou určeny k podání do konečníku; nutno zavádět špičkou napřed. Pro lepší podání lze čípek nejprve zahřát v dlaních.

  Ke krátkodobému užívání.

  Pokud je u dětí nutné podávat tento léčivý přípravek déle než 3 dny nebo pokud se zhorší příznaky onemocnění, je třeba poradit se s lékařem.

  Jestliže máte pocit, že účinek přípravku Nurofen pro děti čípky 125 mg je příliš silný nebo příliš slabý, řekněte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

  Jestliže jste použil(a) více Nurofen pro děti čípky 125 mg, než jste měl(a)

  Vyhledejte okamžitě lékaře.

  Mohou se dostavit tyto příznaky: nevolnost, zvracení, bolest břicha nebo méně často průjem. Kromě toho též bolest hlavy, krvácení v trávicím ústrojí, závratě, ospalost, nystagmus (mimovolné rychlé rytmické pohyby očí), zastřené vidění, zvonění v uších, nízký krevní tlak, excitace, dezorientace (ztráta orientace), koma, křeče, ztráta vědomí, hyperkalémie (zvýšení hladiny draslíku v krvi), metabolická acidóza (překyselení organizmu), vyšší protrombinový čas/INR (čas srážení krve), akutní selhání ledvin, poškození jater, útlum dýchání, cyanóza (modrání kůže) a exacerbace astmatu u astmatiků.

  Máte-li jakékoli další otázky, týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

  4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

  Podobně jako všechny léky, může mít i Nurofen pro děti čípky 125 mg nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

  Je možné, že se u Vás objeví jeden ze známých nežádoucích účinků NSAID (viz níže). Pokud tomu tak bude nebo máte-li obavy, přestaňte užívat tento léčivý přípravek a co nejdříve se poraďte se svým lékařem. U starších pacientů užívajících tento přípravek je zvýšené riziko vzniku problémů souvisejících s nežádoucími účinky.

  Přestaňte užívat tento přípravek a vyhledejte okamžitě lékařskou pomoc, pokud zaznamenáte:

  • příznaky krvácení v trávící soustavě, jako jsou silné bolesti břicha, černá dehtovitá stolice, zvracení krve nebo tmavé masy, které vypadají jako kávová sedlina;
  • příznaky velmi vzácné, avšak závažné alergické reakce, jako jsou zhoršení astmatu, neobjasněný sípot nebo dušnost, otok obličeje, jazyka nebo krku, těžké dýchání, bušení srdce, pokles krevního tlaku vedoucí k šoku; tyto příznaky se mohou objevit i v případě prvního použití tohoto léku;
  • závažné kožní reakce, jako jsou vyrážky pokrývající celé tělo, odlupování kůže, puchýře nebo šupiny na kůži.

  Oznamte lékaři, pokud zaznamenáte níže uvedené, možné, nežádoucí účinky:

  Časté (mohou se vyskytnout až u 1 z 10 pacientů):

  • žaludeční obtíže, jako jsou pálení žáhy, bolest břicha a nevolnost, poruchy trávení, průjem, zvracení, plynatost (větry), zácpa a mírné krvácení v žaludku a/nebo ve střevech, jež může ve výjimečných případech způsobit anémii.

  Méně časté (mohou se vyskytnout až u 1 ze 100 pacientů):

  • vředy v trávící soustavě, proděravění (perforace) nebo krvácení do trávicí soustavy, zánět ústní sliznice s tvorbou vřídků, zhoršení existujících střevních onemocnění (ulcerózní kolitida nebo Crohnova choroba), gastritida, místní podráždění konečníku;
  • poruchy centrální nervové soustavy, jako jsou bolest hlavy, závratě, ospalost, vzrušení, podrážděnost nebo únava;
  • poruchy zraku;
  • různé kožní vyrážky;
  • reakce z přecitlivělosti s kopřivkou a svěděním.

  Vzácné (mohou se vyskytnout až u 1 z 1000 pacientů):

  • tinitus (zvonění v uších);
  • zvýšená koncentrace močoviny v krvi, bolest v slabinách a/nebo v břiše, výskyt krve v moči a horečka mohou být příznaky poškození ledvin (papilární nekróza);
  • snížená koncentrace hemoglobinu.

  Velmi vzácné: (mohou se vyskytnout až u 1 z 10000 pacientů):

  • zánět jícnu, zánět slinivky břišní (pankreatitida) a výskyt membránových zúžení ve střevech;
  • selhávání srdce, infarkt myokardu a otok obličeje nebo rukou (edém);
  • vylučování menšího množství moči než obvykle a otoky (zejména u pacientů s vysokým krevním tlakem nebo sníženou funkcí ledvin), otok (edém) a zakalená moč (nefrotický syndrom); zánětlivé onemocnění ledvin (intersticiální nefritida), jež může vést k akutnímu selhání ledvin; jestliže zaznamenáte jeden z výše uvedených příznaků nebo máte-li pocit celkové slabosti, přestaňte Nurofen pro děti čípky 125 mg užívat a okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, neboť by se mohlo jednat o první příznaky poškození ledvin nebo selhání ledvin;
  • psychotické reakce, deprese;
  • vysoký krevní tlak, zánět cév (vaskulitida);
  • bušení srdce (palpitace);
  • poruchy jater, poškození jater zejména při dlouhodobé léčbě (prvními příznaky může být změna zbarvení kůže), selhání jater, akutní zánět jater (hepatitida);
  • poruchy krvetvorby; první příznaky jsou: horečka, bolest v krku, povrchové vřídky v dutině ústní, příznaky obdobné chřipce, silný pocit vyčerpání, krvácení z nosu a do kůže a nevysvětlitelné modřiny; v těchto případech musíte okamžitě přerušit léčbu a vyhledat lékařskou pomoc; určitě nezačínejte se samoléčbou léky proti bolesti nebo snížení horečky (antipyretika);
  • závažné kožní infekce a komplikace měkkých tkání při infekci planými neštovicemi;
  • bylo popsáno zhoršení zánětů spojených s infekcí (např. nekrotizující fasciitida) souvisejících s užíváním určitých léků proti bolesti (NSAID); pokud se objeví příznaky infekce nebo dojde k jejich zhoršení, musíte neprodleně vyhledat lékařskou pomoc, aby lékař vyšetřil, jestli není nutná protiinfekční / antibiotická léčba;
  • při užívání ibuprofenu byly pozorovány příznaky aseptické meningitidy (neinfekční zánět mozkových blan) jako ztuhlá šíje, bolest hlavy, nevolnost, zvracení, horečka nebo dezorientace; častěji mohou být pravděpodobně postiženi pacienti s autoimunitním onemocněním (SLE, smíšená porucha pojivové tkáně); pokud zaznamenáte tyto účinky, vyhledejte ihned lékaře;
  • závažné formy kožních reakcí, jako např. kožní vyrážka se zarudnutím a tvorbou puchýřů (např. Stevens-Johnsonův syndrom, multiformní erytém, toxická epidermální nekrolýza / Lyellův syndrom), ztráta vlasů (alopecie).

  Není známo (z dostupných údajů nelze určit):

  • reakce ze strany dýchacího ústrojí, včetně astmatu, křečovitého sevření průdušek (bronchospazmus) nebo dušnosti.

  Léky, jako je Nurofen pro děti čípky 125 mg mohou působit mírné zvýšení rizika srdečních příhod (infarkt myokardu) nebo mrtvice (cévní mozkové příhody).

  Hlášení nežádoucích účinků

  Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to lékaři, lékárníkovi nebo zdravotní sestře. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu: Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

  Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

  5. JAK NUROFEN PRO DĚTI ČÍPKY 125 mg UCHOVÁVAT

  Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.

  Nepoužívejte Nurofen pro děti čípky 125 mg po uplynutí doby použitelnosti, uvedené na krabičce a blistru. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

  Uchovávejte při teplotě do 25 °C.

  Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

  6. OBSAH BALENÍ A DALŠÍ INFORMACE

  Co Nurofen pro děti čípky 125 mg obsahuje

  Léčivá látka je ibuprofen. Jeden čípek obsahuje 125 mg ibuprofenu.

  Pomocnou látkou je ztužený tuk.

  Lékárna Bazalka s.r.o.

  tel.: +420 596 248 149

  Důležité informace

  Novinky e-mailem

  Přihlaste se k odběru novinek a budete vědět o zlevněném zboží i novinkách jako první!

  Leave a Reply