Waxonil ušní kapky používané pro infekci houbami (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Lékařský vodicí nemoci

nová rubrika

populární novinky

Kapky „Kandibiotik“ sestává ze čtyř částí, které jsou zodpovědné za jejich akce – antifungální, protizánětlivé, antibakteriální a lokální anestetika.

K dispozici jsou tyto komponenty v objektu:

 • Klotrimazol – látka, která účinně ničí hub (včetně Candida, a tedy první část názvu léku), zvýšení permeability buněčné membrány a způsobit jeho lýzu. Kromě toho, klotrimazol je jak antimikrobiální sloučenina, která lépe ovlivňuje jednodušší než bakterie.
 • Chloramfenikol (jeho druhé jméno – chloramfenikol) – je antibiotikum, které působí bakteriostaticky velké množství mikrobů.
 • Beklomethasondipropionát – hormon, glukokortikoid, který má silný lokální protizánětlivé, anti-edém, protialergický účinek.
 • Lidokain – lokální anestetikum, které se podílí na odstranění bolesti v otitidy.

Další složky kapiček jsou glycerol a propylenglykol, které zvyšují účinnost čtyř hlavních částí.

Indikace pro použití Kandibiotika

Nemoci vnějšího a středního ucha alergické nebo zánětlivé povahy, způsobené bakteriemi, houbami nebo jejich sdružení. včetně:

 • akutní zánět vnějšího nebo středního ucha;
 • zhoršení chronického zánětu středního ucha;
 • prevenci hnisání po operacích na uchu.

Prostřední a otitis externa speciálně psané na jednom řádku, protože má mnoho společných symptomů, a to zejména na počátku onemocnění, i když jsou dvě různé patologické jevy. Příznaky onemocnění uší se obvykle vyskytují na pozadí akutních onemocnění dýchacích cest, když člověk má rýmu, nos je nacpaný a to bolí nebo lechtání v krku. Bolest v uchu a nosní téměř vždy vyvinout v důsledku otoku nosní sliznice nosohltanu a který se pohybuje na sliznici obložení Eustachovy trubice. Vzhledem k této křížové postižené ucho, a pak to začne zánět středního ucha. Když otitis externa nemoc začíná s otokem kůže kolem zevního pohybu a sluchátku samotném, ale bolest a nepohodlí jsou stejné jako s průměrnou zánětu středního ucha.

Když tento zánět se vyvíjí a působením mikrobů. Hlavní roli zde hraje bakteriemi a houbami. Ačkoli dříve a věřil, že přítomnost bakterií hub ze zánětlivého ložiska oseté nebude cvičit ORL lékaři říkají, že je to velmi často v přírodě a zánět středního ucha do ucha oseté jménem Asociace plísním a bakteriím. To znamená, že taková kombinace léčiv, například Clotrimazol a chloramfenikolu v některých kapiček je více než oprávněné.

Kromě toho, podle zjištění z otolaryngologists asociace (ORL lékaři) v Americe, a topickou léčbu vnějšího otitis media je výhodné systémové podávání antifungálních nebo antibakteriální přípravek na z hlediska těchto produktů:

 • žádné vedlejší účinky na celém těle;
 • vysoká účinnost;
 • možný vznik bakterií citlivých na antibiotika je snížena na minimum;
 • lokální léčba není tak toxický účinek na sluchového nervu.

kontraindikace

 • do 6 let;
 • těhotenství;
 • kojení;
 • zvýšená citlivost na kteroukoliv složku léku;
 • perforace ušního bubínku.

Analogy „Kandibiotika“ dosud. Pokud existuje potřeba takového místní léčbě, je nutné použít samostatný 2 druhy ušních kapek: jedna z nich bude obsahovat antibakteriální složku, druhý – antifungálně. Druhá možnost – použití systémových léčiv jako akce.

To je vštípil do zvukovodu 3-4krát denně po dobu 4-5 kapky. Po řešení aplikovat u jednoho ucha musíte lehnout po dobu asi 10 minut na opačné straně, aby kapky mohly uplatnit svůj vliv.

Zlepšení stavu by mělo dojít během 3-5 dnů, je-li to neodkázal opět jede na otolaryngologist.

Průběh léčby – 7-10 dní. Před nanesením povinné konzultace ORL lékaře o možném poškození ušního bubínku.

Výhody a nevýhody kapek

 • Kapky mají optimální prostředek pro počáteční léčbu (k získání výsledků bakteriologických výzkumu výtok z ucha) a střední otitis externí;
 • antifungální prvku obsahují pouze tyto ušní kapky.
 • velký počet komponent je pravděpodobnější, že mohou způsobovat alergie;
 • V případě hnisavé nebo plísňové zánětu středního ucha u malých dětí, těhotné a kojící ženy potřebují hledat alternativu k tomuto poklesu (často jako alternativa k systému bude trvat jen antibiotika a antimykotika);
 • v případě perforace ušního bubínku, nelze použít kapky.

S tímto článkem, který byl nedávno četl:

 1. Sofradeks otic patologické procesy ENT často vedou ke vzniku zánětu středního ucha, který je charakterizován zánětem středního ucha. Toto onemocnění je časté u .
 2. Ušní kapky Unifloks Kapky Unifloks – antimikrobiální lokální aplikaci, má baktericidní účinek. Účinnou složkou léku je ofloxacin – antibiotikum, které patří do skupiny .
 3. Tsipromed eardrops Co je to "Tsipromed"? Ti, kteří utrpěli takových nemocí ORL jako zánět vedlejších nosních dutin, mastoiditida, angína, zánět hltanu, a to zejména zánět středního ucha, není třeba vysvětlovat .
 4. Normaks ušní kapky Normaks – to kapky obsahující antibiotikum používané k léčbě otitidy. Zánět středního ucha dochází, když se bakterie dostanou do ucha .

K dispozici je 1 komentář. ke zprávě: „ušní kapky Kandibiotik“

Ano, to je opravdu dobrá příprava. Ale často jsem ji použít k léčbě zánětu středního ucha u zvířat. Zejména u psů s ušima (plemeno kokršpaněl, pudl a další). Jsou to kvůli špatnému větrání ušního kanálku je často plísňová infekce, komplikovaný infekcí. A ne trápil výběrem kombinace dvou kapek. Teprve nyní, použití kandibiotik a více alergií potřebují něco jmenovat.

Použití ušní kapky s antibiotiky

Ušní kapky, které se skládá z antibiotik, jmenovaní do zánětlivých procesů vnějšího a středního ucha. Tam jsou oba produkty obsahující pouze antibakteriální složky a kombinovaná řešení, které zahrnuje také protizánětlivé a analgetické složky.

Zařazení antibiotických ušních kapek poskytuje rychlou obnovu v případě bakteriální infekce, ale jsou zcela neúčinné na přítomnost virů a hub. Kromě toho, tyto ušní kapky, stejně jako jakákoli jiná forma zveřejnění antibiotikum používán s opatrností u těhotných žen, kojících žen a dětí. V tomto případě, jen málo z nich přiřazena nejméně toxické léky, a to pouze v případě, že očekávaný přínos vyšší než potenciální poškození pacienta.

Rozhodněte se, zda chcete používat ušní kapky s antibiotiky by měl mít lékaře!

Indikace pro použití ušních kapek s antibiotiky

Léčba akutního a chronického zánětu vnějšího ucha způsobené bakteriemi;

• Léčba akutní a chronické bakteriální zánět středního ucha;

• Prevence infekce po zranění spojení uši.

Antibiotika v ušní kapky: klady a zápory

Zvažte nejčastěji používané drogy z hlediska jejich výhod a nevýhod.

Struktura této kombinace léků je bakteriostatické antibiotikum chloramfenikol širokospektrální, protizánětlivé a antialergické glukokortikoidy beclomethasondipropionát, klotrimazol antifungální komponent a lokální anestetikum lidokain hydrochlorid.

Obsahuje všechny potřebné látky pro léčbu a úlevu pacienta s akutní otitis media. Poskytuje nejen antibakteriální, ale i protiplísňový účinek. Snižuje zánět a bolest v uchu.

Přítomnost několika účinných látek zvyšuje riziko alergické reakce. Nepoužívejte útěk ušní bubínek. Kontraindikován u dětí do 6 let. Antibakteriální aktivita není vždy dostatečně vyjádřena.

Účinná látka těchto kapek je rifampicin – široký antibakteriální spektrum.

Baktericidní účinek rifampicinu, která se vztahuje na mnoha gram-pozitivním a gram-negativním bakteriím a rychlé dosažení zlepšení při léčbě zánětu středního ucha. Efektivní při chronické otitis media. Může být použit v případě perforace bubínku, aby se zabránilo přistoupení infekce po chirurgickém zákroku na středního ucha nebo zranění. Je možné použít Otofa u dětí.

Složení kapky "Otofa" nezahrnuje léky proti bolesti a protizánětlivé složky. Droga otáčí buben v růžové než brání řádné lékařské diagnózy a hodnocení výsledků léčby.

Obsahuje norfloxacin – širokospektré antibiotikum, které baktericidní účinek.

Nedostatek analgetické a protizánětlivé složky. Vyžaduje opatrné zacházení, u dětí mladších 12 let, a pacienti trpící poruchami mozkové cirkulace, epilepsie, poškozením ledvin a jater.

Účinná látka léku je baktericidní antibiotika (framycetin sulfát široká škála a hramytsydyn účinné proti gram-pozitivním bakteriím) v kombinaci s glukokortikoidy dexamethasonu, mají anti-alergické a protizánětlivý účinek.

Kombinace dvou antibiotik může dosáhnout dobrého antimikrobiální účinek proti bakteriím v mnoha akutních a chronických otitis externa. Snižuje příznaky zánětu. Aplikujte kapky u dětí je to možné, ale vyžaduje opatrnost.

Kontraindikován v přítomnosti spěchu bubínku. Kombinace tří aktivních složek zvyšuje pravděpodobnost alergií.

Jak je vidět z výše uvedených údajů, každý lék má své silné a slabé stránky. Přiřadit konkrétní lék, dávkování a trvání léčby pro pacienta v určitém onemocnění může pouze ORL. Špatný výběr ušních kapek, které mají antibiotika a samoléčba může mít nepříznivé účinky a rozvoj rezistentních mikroflóry špatně na antibiotickou léčbu.

Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Garasone je zapotřebí

Garasone, oční/ušní kapky nejsou určeny pro injekční podání ani pro užívání ústy.

Lék je nutno uchovávat mimo dosah a dohled dětí a domácích zvířat.

Poraďte se se svým lékařem, pokud se Váš stav nezlepší ani po týdnu, nebo pokud se dokonce zhorší. Možná budete potřebovat ještě další léky anebo zcela jiný typ léčby.

Dříve, než začnete Garasone, oční/ušní kapky používat, informujte svého lékaře nebo lékárníka v případě, že trpíte jakýmkoli zdravotním problémem. K problémům, o nichž byste je měli především informovat, patří: šedý oční zákal, zelený oční zákal (nebo výskyt zeleného zákalu u rodičů či sourozenců), herpetické infekce oka nebo jakékoli jiné oční infekce, tuberkulóza oka nebo cukrovka (diabetes).

Sdělte rovněž lékaři, zda používáte kontaktní oční čočky.

Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu. Zejména informujte o užívání kortikosteroidů nebo antibiotik.

U přípravku Garasone, oční/ušní kapky nejsou dosud žádné interakce známé.

Těhotenství a kojení

Jestliže jste těhotná, anebo si myslíte, že můžete být těhotná, anebo kojíte, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete používat přípravek Garasone, oční/ušní kapky.

Těhotné a kojící ženy mají přípravek používat jen ve výjimečných případech podle rozhodnutí lékaře, poněvadž bezpečnost a účinnost přípravku pro těhotné a kojící ženy nebyla dosud prokázána.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů

Z důvodu možnosti krátkodobého snížení ostrosti zraku po podání očních kapek se doporučuje neprovádět okamžitě činnosti vyžadující ostré vidění včetně řízení motorových vozidel a obsluhy strojů.

Přípravek Garasone obsahuje benzalkonium-chlorid

Benzalkonium-chlorid může způsobit dráždění očí. Vyvarujte se kontaktu přípravku s měkkými kontaktními čočkami. Odstraňte kontaktní čočky před aplikací a počkejte nejméně 15 minut před opětovným nasazením. Benzalkonium-chlorid odbarvuje měkké kontaktní čočky, je dráždivý a může způsobit kožní rekace.

3. JAK SE PŘÍPRAVEK GARASONE POUŽÍVÁ

Vždy používejte přípravek Garasone, oční/ušní kapky přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Nepředávejte Garasone, oční/ušní kapky nikomu dalšímu pro léčbu jiných onemocnění; Váš lékař předepsal lék pouze Vám a pouze pro léčbu současného konkrétního onemocnění. Nepoužívejte lék častěji ani po delší dobu, než Vám lékař doporučil. Pokud Vám Váš lékař předepsal přípravek Garasone, oční/ušní kapky pro léčbu očního onemocnění, nepodávejte ho do uší a naopak.

Je mimořádně důležité udržovat lék ve sterilním stavu a zabránit jeho kontaminaci. Špička aplikátoru očních či ušních kapek se nesmí dostat do kontaktu s jakýmkoli povrchem, včetně povrchu oka či ucha nebo okolních tkání. Po použití se lahvička musí vždy dobře uzavřít.

Dávkování i dobu léčby určí lékař individuálně podle věku a charakteru Vašeho očního onemocnění. Obvyklá dávka je 1 – 2 kapky, vkapávané do spojivkového vaku postiženého oka 3krát – 4krát denně. V akutní fázi možno frekvenci podávání zvýšit na 2 kapky v intervalu 1 – 2 hodin, po zlepšení stavu je možno frekvenci podávání snižovat.

Před podáním léku musíte buď zaklonit hlavu dozadu, nebo si lehnout na záda. Dívejte se směrem nahoru. Ukazovákem odtáhněte dolní víčko postiženého oka, abyste vytvořili malý váček. Do něj pak aplikujte předepsaný počet kapek a oko pomalu zavřete. Okem ani prudce nemrkejte, ani je nemněte. Oko nechte zavřené asi jednu minutu, aby se roztok dostal do co nejtěsnějšího kontaktu s jeho podrážděnými oblastmi. Poté můžete přebytečné množství roztoku z okolí oka odstranit jemnou tkaninou.

Dávkování i dobu léčby určí lékař individuálně podle charakteru Vašeho ušního onemocnění.

Jako počáteční dávka se doporučuje vkapávat 3 – 4 kapky 2krát až 4krát denně.

Před podáním léku zevní zvukovod pečlivě vyčistěte. Poté si buď lehněte, nebo nakloňte hlavu tak, aby postižené ucho, do něhož budete kapky aplikovat, směřovalo vzhůru. Nevsunujte aplikátor až do ucha. Vkápněte do ucha předepsaný počet kapek. Setrvejte v téže poloze ještě několik minut, aby aplikované kapky mohly proniknout až do nejspodnější části zevního zvukovodu.

Jestliže jste použil(a) více přípravku Garasone, než jste měl(a)

Přípravek Garasone, oční/ušní kapky by měl být používán výhradně v dávkách předepsaných lékařem. Pokud omylem aplikujete větší množství léku nebo jej budete používat po delší dobu, než je předepsáno, kontaktujte svého lékaře. Pokud omylem Garasone, oční/ušní kapky polknete, vyhledejte okamžitě lékařskou pomoc.

Jestliže jste zapomněl(a) použít přípravek Garasone

Pokud zapomenete použít dávku léku tak, jak je předepsáno, aplikujte ji ihned, jakmile je to možné, a pak se opět vraťte k pravidelnému dávkovacímu schématu.

Jestliže jste přestal(a) používat přípravek Garasone

O ukončení léčby musí rozhodnout Váš lékař.

4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Podobně jako všechny léky, může mít i přípravek Garasone, oční/ušní kapky nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

K nežádoucím účinkům, které se mohou vyskytnout při léčbě přípravkem Garasone, oční/ušní kapky patří: krátkodobý pálivý pocit po aplikaci, zvýšený nitrooční tlak, zelený oční zákal (glaukom), poškození očního nervu, zhoršené vidění, tvorba šedého zákalu (katarakty), opožděné hojení ran, tvorbu puchýřků u katarakty po chirurgickém zákroku, návrat oční infekce způsobenou patogeny včetně Herpes simplex, zánět oka nebo proděravění bulbu, rozšířené zorničky, svislé oční víčko (ptóza).

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

5. JAK PŘÍPRAVEK GARASONE UCHOVÁVAT

Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí

Přípravek Garasone, oční/ušní kapky nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, uvedené na krabičce a na lahvičce za „Použitelné do:“ a „EXP“

Uchovávejte při teplotě do 25 °C.

Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky, které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

6. DALŠÍ INFORMACE Co přípravek Garasone obsahuje

– Léčivými látkami jsou: gentamicini sulfas (odp. gentamicinum 3,0 mg), betamethasoni natrii phosphas 1,316 mg (odp. betamethasonum 1,0 mg) v 1 ml

– Pomocnými látkami jsou: dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát natrium-citrátu, dekahydrát tetraboritanu sodného, dihydrát dinatrium-edetátu, chlorid sodný, benzalkonium-chlorid, čištěná voda.

Jak přípravek Garasone vypadá a co obsahuje toto balení

Čirý, bezbarvý až světle žlutý roztok.

Polyethylenová lahvička o obsahu 5 ml

Držitel rozhodnutí o registraci

SP Europe, Brusel, Belgie

Schering-Plough Labo N.V., Heist-op-den-Berg, Belgie

Tato příbalová informace byla naposledy schválena

Příbalový leták GARASONE

Humánní léčivý přípravek

oční/ušní kapky, roztok

gentamicini sulfas, betamethasoni natrii phosphas

Přečtěte si pozorně celý příbalový leták dříve, než začnete tento přípravek užívat.

 • Ponechte si příbalový leták pro případ, že si jej budete potřebovat přečíst znovu.
 • Máte-li jakékoli další otázky, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.
 • Tento přípravek byl předepsán Vám. Nedávejte jej žádné další osobě. Mohl by jí ublížit, a to i tehdy, má-li stejné příznaky jako Vy.
 • Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

V příbalovém letáku naleznete:

 1. Co je přípravek Garasone a k čemu se používá
 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Garasone používat
 3. Jak se přípravek Garasone používá
 4. Možné nežádoucí účinky
 5. Jak přípravek Garasone uchovávat
 6. Další informace

1. CO JE PŘÍPRAVEK GARASONE A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

Přípravek Garasone, oční/ušní kapky obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, kortikosteroidu a antibiotika. Betamethason je kortikosteroid účinný v léčbě otoků, zarudnutí a svědění. Gentamicin je aminoglykosidové antibiotikum se širokým spektrem účinku, používané v léčbě infekcí.

Přípravek Garasone, oční/ušní kapky se používá k léčbě otoků, zarudnutí a svědění, které provázejí některá oční onemocnění, včetně alergických nebo infekčních (prokazatelně infekčních nebo při podezření na infekci).

Přípravek Garasone, oční/ušní kapky se používá k léčbě chorobných stavů v oblasti zevního zvukovodu, jako jsou stavy spojené s alergiemi nebo infekcemi.

Přípravek je určen pro děti od 8 let, dospívající a dospělé.

2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE PŘÍPRAVEK GARASONE POUŽÍVAT

Nepoužívejte přípravek Garasone

 • jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na betamethason nebo gentamicin nebo na kteroukoli další složku přípravku Garasone či jiný steroidní protizánětlivý lék
 • jestliže trpíte infekcí oka způsobenou virem herpes simplex (opar), nebo jinou virovou infekcí oka
 • jestliže trpíte mykotickou infekcí oka nebo ucha
 • jestliže trpíte vakcinií nebo planými neštovicemi
 • jestliže Vám bylo z oční rohovky odstraněno jakékoli cizí těleso (např. těleso, jenž do oka proniklo při jeho poranění)
 • jestliže nosíte měkké kontaktní čočky (podobně jako u ostatních očních přípravků s obsahem benzalkonium-chloridu)
 • jestliže máte odstraněný nebo prasklý bubínek

Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Garasone je zapotřebí

Garasone, oční/ušní kapky nejsou určeny pro injekční podání ani pro užívání ústy.

Lék je nutno uchovávat mimo dosah a dohled dětí a domácích zvířat.

Poraďte se se svým lékařem, pokud se Váš stav nezlepší ani po týdnu, nebo pokud se dokonce zhorší.

Možná budete potřebovat ještě další léky anebo zcela jiný typ léčby.

Dříve, než začnete Garasone, oční/ušní kapky používat, informujte svého lékaře nebo lékárníka v případě, že trpíte jakýmkoli zdravotním problémem. K problémům, o nichž byste je měli především informovat, patří: šedý oční zákal, zelený oční zákal (nebo výskyt zeleného zákalu u rodičů či sourozenců), herpetické infekce oka nebo jakékoli jiné oční infekce, tuberkulóza oka nebo cukrovka (diabetes).

Sdělte rovněž lékaři, zda používáte kontaktní oční čočky.

Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu. Zejména informujte o užívání kortikosteroidů nebo antibiotik.

U přípravku Garasone, oční/ušní kapky nejsou dosud žádné interakce známé.

Jestliže jste těhotná, anebo si myslíte, že můžete být těhotná, anebo kojíte, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete používat přípravek Garasone, oční/ušní kapky.

Těhotné a kojící ženy mají přípravek používat jen ve výjimečných případech podle rozhodnutí lékaře, poněvadž bezpečnost a účinnost přípravku pro těhotné a kojící ženy nebyla dosud prokázána.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů

Z důvodu možnosti krátkodobého snížení ostrosti zraku po podání očních kapek se doporučuje neprovádět okamžitě činnosti vyžadující ostré vidění včetně řízení motorových vozidel a obsluhy strojů.

Přípravek Garasone obsahuje benzalkonium-chlorid

Benzalkonium-chlorid může způsobit dráždění očí. Vyvarujte se kontaktu přípravku s měkkými kontaktními čočkami. Odstraňte kontaktní čočky před aplikací a počkejte nejméně 15 minut před opětovným nasazením. Benzalkonium-chlorid odbarvuje měkké kontaktní čočky, je dráždivý a může způsobit kožní rekace.

3. JAK SE PŘÍPRAVEK GARASONE POUŽÍVÁ

Vždy používejte přípravek Garasone, oční/ušní kapky přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Nepředávejte Garasone, oční/ušní kapky nikomu dalšímu pro léčbu jiných onemocnění; Váš lékař předepsal lék pouze Vám a pouze pro léčbu současného konkrétního onemocnění. Nepoužívejte lék častěji ani po delší dobu, než Vám lékař doporučil. Pokud Vám Váš lékař předepsal přípravek Garasone, oční/ušní kapky pro léčbu očního onemocnění, nepodávejte ho do uší a naopak.

Je mimořádně důležité udržovat lék ve sterilním stavu a zabránit jeho kontaminaci. Špička aplikátoru očních či ušních kapek se nesmí dostat do kontaktu s jakýmkoli povrchem, včetně povrchu oka či ucha nebo okolních tkání. Po použití se lahvička musí vždy dobře uzavřít.

Dávkování i dobu léčby určí lékař individuálně podle věku a charakteru Vašeho očního onemocnění.

Obvyklá dávka je 1 – 2 kapky, vkapávané do spojivkového vaku postiženého oka 3krát – 4krát denně.

V akutní fázi možno frekvenci podávání zvýšit na 2 kapky v intervalu 1 – 2 hodin, po zlepšení stavu je možno frekvenci podávání snižovat.

Před podáním léku musíte buď zaklonit hlavu dozadu, nebo si lehnout na záda. Dívejte se směrem nahoru. Ukazovákem odtáhněte dolní víčko postiženého oka, abyste vytvořili malý váček. Do něj pak aplikujte předepsaný počet kapek a oko pomalu zavřete. Okem ani prudce nemrkejte, ani je nemněte.

Oko nechte zavřené asi jednu minutu, aby se roztok dostal do co nejtěsnějšího kontaktu s jeho podrážděnými oblastmi. Poté můžete přebytečné množství roztoku z okolí oka odstranit jemnou tkaninou.

Dávkování i dobu léčby určí lékař individuálně podle charakteru Vašeho ušního onemocnění.

Jako počáteční dávka se doporučuje vkapávat 3 – 4 kapky 2krát až 4krát denně.

Před podáním léku zevní zvukovod pečlivě vyčistěte. Poté si buď lehněte, nebo nakloňte hlavu tak, aby postižené ucho, do něhož budete kapky aplikovat, směřovalo vzhůru. Nevsunujte aplikátor až do ucha. Vkápněte do ucha předepsaný počet kapek. Setrvejte v téže poloze ještě několik minut, aby aplikované kapky mohly proniknout až do nejspodnější části zevního zvukovodu.

Jestliže jste použil(a) více přípravku Garasone, než jste měl(a)

Přípravek Garasone, oční/ušní kapky by měl být používán výhradně v dávkách předepsaných lékařem.

Pokud omylem aplikujete větší množství léku nebo jej budete používat po delší dobu, než je předepsáno, kontaktujte svého lékaře. Pokud omylem Garasone, oční/ušní kapky polknete, vyhledejte okamžitě lékařskou pomoc.

Jestliže jste zapomněl(a) použít přípravek Garasone

Pokud zapomenete použít dávku léku tak, jak je předepsáno, aplikujte ji ihned, jakmile je to možné, a pak se opět vraťte k pravidelnému dávkovacímu schématu.

Jestliže jste přestal(a) používat přípravek Garasone

O ukončení léčby musí rozhodnout Váš lékař.

4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Podobně jako všechny léky, může mít i přípravek Garasone, oční/ušní kapky nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

K nežádoucím účinkům, které se mohou vyskytnout při léčbě přípravkem Garasone, oční/ušní kapky patří: krátkodobý pálivý pocit po aplikaci, zvýšený nitrooční tlak, zelený oční zákal (glaukom), poškození očního nervu, zhoršené vidění, tvorba šedého zákalu (katarakty), opožděné hojení ran, tvorbu puchýřků u katarakty po chirurgickém zákroku, návrat oční infekce způsobenou patogeny včetně Herpes simplex, zánět oka nebo proděravění bulbu, rozšířené zorničky, svislé oční víčko (ptóza).

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

5. JAK PŘÍPRAVEK GARASONE UCHOVÁVAT

Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí

Přípravek Garasone, oční/ušní kapky nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, uvedené na krabičce a na lahvičce za „Použitelné do:“ a „EXP“

Uchovávejte při teplotě do 25 °C.

Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky, které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

6. DALŠÍ INFORMACE

Co přípravek Garasone obsahuje

 • Léčivými látkami jsou: gentamicini sulfas (odp. gentamicinum 3,0 mg), betamethasoni natrii phosphas 1,316 mg (odp. betamethasonum 1,0 mg) v 1 ml
 • Pomocnými látkami jsou: dihydrát dihydrogenfos­forečnanu sodného, dihydrát hydrogenfosfo­rečnanu sodného, dihydrát natrium-citrátu, dekahydrát tetraboritanu sodného, dihydrát dinatrium-edetátu, chlorid sodný, benzalkonium-chlorid, čištěná voda.

Jak přípravek Garasone vypadá a co obsahuje toto balení

Čirý, bezbarvý až světle žlutý roztok.

Polyethylenová lahvička o obsahu 5 ml

Držitel rozhodnutí o registraci

SP Europe, Brusel, Belgie

Schering-Plough Labo N.V., Heist-op-den-Berg, Belgie

Tento příbalový leták byl naposledy schválen

Více informací o léčivém přípravku naleznete zde.

Upozornění: Výše uvedené údaje mají pouze informační charakter. Kompletní a aktuální informace o léčivých přípravcích naleznete na webových stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv www.sukl.cz.

O správném dávkování nebo nežádoucích účincích se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

NUROFEN PRO DĚTI 60mg 10 čípků

1. CO JE NUROFEN PRO DĚTI ČÍPKY 60 mg A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

Ibuprofen patří do skupiny léků nazývaných nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Tyto léčivé přípravky působí tak, že mění odpověď těla na bolest, otok a zvýšenou tělesnou teplotu.

Nurofen pro děti čípky 60 mg je určený k symptomatické léčbě:

 • horečky, včetně horečky po očkování;
 • mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy, bolest zubů, bolest uší, bolest v krku, bolesti při prořezávání zubů, pooperační bolest a bolest při zranění měkkých tkání (pohmoždění, podvrtnutí apod.) a dále bolestí a horečky provázejících nachlazení a chřipku.

Použití přípravku Nurofen pro děti čípky 60 mg se doporučuje v případě, že perorální (ústy) podání léku není vhodné, například pokud pacient zvrací.

2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE NUROFEN PRO DĚTI ČÍPKY 60 mg POUŽÍVAT

Nepoužívejte Nurofen pro děti čípky 60 mg

 • jestliže jste Vy nebo Vaše dítě alergický(á) na ibuprofen, jiné podobné léky proti bolesti ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID) nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6);
 • jestliže se u Vás nebo u Vašeho dítěte po použití ibuprofenu, kyseliny acetylsalicylové nebo jiného léku proti bolesti (NSAID) někdy vyskytla dušnost, astma, rýma, otok obličeje a/nebo rukou nebo kopřivka;
 • jestliže Vy nebo Vaše dítě trpíte nebo jste někdy trpěl(a) krvácením nebo proděravěním (perforací) v trávicím traktu v souvislosti s užíváním NSAID;
 • jestliže Vy nebo Vaše dítě v současné době máte nebo jste někdy měl(a) dvě nebo více epizod žaludečního / dvanáctníkového vředového onemocnění (peptický vřed) či krvácení;
 • jestliže máte Vy nebo Vaše dítě mozkovo-cévní nebo jiné aktivní krvácení;
 • jestliže Vy nebo Vaše dítě trpíte neobjasněnou poruchou krvetvorby;
 • v případě těžké dehydratace (způsobené zvracením, průjmem nebo nedostatečným příjmem tekutin);
 • jestliže Vy nebo Vaše dítě trpíte závažnou poruchou funkce jater, ledvin nebo selháváním srdce;
 • přípravek nepoužívejte v posledních třech měsících těhotenství;
 • jestliže Vaše dítě váží méně než 6 kg (nedosáhlo 3 měsíců věku).

Upozornění a opatření

Před použitím přípravku Nurofen pro děti čípky 60 mg se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem:

 • jestliže máte některá kožní onemocnění (systémový lupus erythematodes (SLE) nebo smíšená choroba pojivové tkáně);
 • jestliže trpíte závažnými kožními reakcemi, jako např. exfoliativní dermatitida, Stevens-Johnsonův syndrom a toxická epidermální nekrolýza; Nurofen pro děti čípky 60 mg se musí okamžitě vysadit při prvním výskytu vyrážky na kůži, změny na sliznicích nebo při jakýchkoliv jiných známkách alergických reakcí;
 • máte-li určité dědičné poruchy krvetvorby (např. akutní intermitentní porfyrii);
 • jestliže trpíte poruchami srážlivosti krve;
 • jestliže Vy nebo Vaše dítě trpíte nebo jste v minulosti trpěl(a) onemocněním střev (ulcerózní kolitida nebo Crohnova nemoc);
 • při onemocnění konečníku nebo řitního otvoru;
 • jestliže jste Vy nebo Vaše dítě někdy trpěl(a) na vysoký krevní tlak a/nebo srdeční selhání;
 • jestliže máte Vy nebo Vaše dítě sníženou funkci ledvin;
 • jestliže Vy nebo Vaše dítě trpíte poruchou funkce jater;
 • jestliže Vy nebo Vaše dítě trpíte nebo jste v minulosti trpěl(a) astmatem nebo alergií, protože se může objevit dušnost;
 • jestliže Vám nebo Vašemu dítěti někdy diagnostikovali sennou rýmu, nosní polypy nebo chronickou obstrukční chorobu plic, protože v takových případech je zvýšené riziko alergických reakcí; tyto alergické reakce se mohou projevit jako astmatické záchvaty (tzv. analgetické astma), Quinckeho edém nebo kopřivka;
 • jestliže máte Vy nebo Vaše dítě problémy se srdcem, překonal(a) jste v minulosti cévní příhodu nebo se domníváte, že byste mohl(a) být ohrožen(a) těmito stavy (například máte-li vysoký krevní tlak, cukrovku nebo vysokou hladinu cholesterolu nebo případně kouříte), měl(a) byste se o Vaši léčbě poradit s lékařem nebo lékárníkem;
 • léčivé přípravky, jako je Nurofen pro děti čípky 60 mg, mohou být spojovány s mírně zvýšeným rizikem srdeční (infarkt myokardu) nebo cévní mozkové příhody; riziko je více pravděpodobné při používání vysokých dávek a dlouhodobé léčbě; nepřekračujte doporučené dávkování ani dobu léčby, která je 24 hodin u kojenců ve věku 3 až 5 měsíců a 3 dny u dětí starších 6ti měsíců;
 • v případě delšího podávání přípravku Nurofen pro děti čípky 60 mg se požaduje pravidelná kontrola jaterních testů, funkce ledvin a krevního obrazu;
 • nežádoucí účinky je možno minimalizovat použitím nejnižší účinné látky po co nejkratší dobu nezbytnou k potlačení příznaků;
 • u starších osob existuje zvýšené riziko nežádoucích účinků;
 • obecně platí, že habituální užívání (několika druhů) analgetik může vést k trvalým závažným problémům s ledvinami; toto riziko může být zvýšeno při tělesné námaze spojené se ztrátou solí a dehydratací a proto je tomu třeba zabránit;
 • dlouhodobé užívání jakýchkoliv léků proti bolesti hlavy může vést ke zhoršení bolesti hlavy; pokud tato situace nastala nebo máte-li podezření, že nastala, měl(a) byste vyhledat lékařskou pomoc a léčba by měla být přerušena; diagnóza bolesti hlavy z nadužívání léků by se měla očekávat u pacientů, kteří mají časté nebo každodenní bolesti hlavy navzdory (nebo kvůli) pravidelnému užívání léků proti bolesti hlavy;
 • jestliže máte Vy nebo Vaše dítě krvácení, vředy nebo proděravění (perforaci) v trávící soustavě v souvislosti s používáním tohoto léku; tato onemocnění nemusí mít nevyhnutelně varovné příznaky, neobjevují se pouze u pacientů, kteří je prodělali v minulosti, a mohou být smrtelná; když se objeví krvácení nebo vřed v trávící soustavě, léčbu je nutné okamžitě ukončit;
 • opatrnost je nutná v případě, že Vy nebo Vaše dítě používáte jiné léky, které mohou zvyšovat riziko vzniku vředů nebo krvácení, jako jsou kortikosteroidy používané ústy (jako prednisolon), léky na ředění krve (jako warfarin), selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (léky na depresi) nebo protidestičkové léky (jako kyselina acetylsalicylová);
 • současné používání s NSAID včetně specifických inhibitorů cyklooxygenázy-2 (COX-2) jako je například celecoxib či etoricoxib), zvyšuje riziko nežádoucích účinků (viz níže bod “Další léčivé přípravky a Nurofen pro děti čípky 60 mg”).
 • pokud Vy nebo Vaše dítě trpíte planými neštovicemi, doporučuje se Nurofen pro děti čípky 60 mg neužívat;
 • u dehydrovaných dětí a dospívajících existuje riziko poruchy funkce ledvin;
 • lékařský dohled je zvláště důležitý přímo po větším chirurgickém zákroku;
 • léky typu NSAID mohou maskovat příznaky infekcí a horečky.

Další léčivé přípravky a Nurofen pro děti čípky 60 mg

Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat.

Jakým lékům byste se měl(a) vyhnout, když užíváte Nurofen pro děti čípky 60 mg:

 • některé léky, jako jsou antikoagulancia (proti srážení krve) (např. kyselina acetylsalicylová, warfarin, tiklopidin);
 • některé léky proti vysokému krevnímu tlaku (ACE inhibitory, např. kaptopril, beta-blokátory, antagonisté angiotensinu II);
 • některé léky na léčbu bolesti a zánětů (např. kyselina acetylsalicylová, s výjimkou případů, když Vám nízké dávky doporučil Váš lékař);
 • některé nesteroidní protizánětlivé přípravky (NSAID), včetně selektivních inhibitorů cyklooxygenázy-2 (léky proti bolesti) a dokonce i některé další léčivé přípravky, které mohou mít vliv na léčbu ibuprofenem nebo jím mohou být ovlivněny.

Vždy se poraďte s lékařem předtím, než začnete používat ibuprofen spolu s dalšími léky.

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které Vy nebo Vaše dítě používáte nebo jste používal(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Lékaře nebo lékárníka zejména informujte, pokud Vy nebo Vaše dítě užíváte:

Kyselinu acetylsalicylovou nebo jiná NSAID (léky proti zánětu a bolesti)

Jelikož se může zvýšit riziko vředů nebo krvácení v trávící soustavě.

Digoxin (lék používaný při srdeční nedostatečnosti)

Jelikož může být zesílen účinek digoxinu.

Glukokortikoidy (léčivé přípravky obsahující kortizon nebo jemu podobné látky)

Jelikož se může zvyšovat riziko vředů nebo krvácení v trávící soustavě.

Protidestičkové léky (lék proti srážení krve)

Jelikož se může zvyšovat riziko krvácení.

Kyselinu acetylsalicylovou (v nízkých dávkách)

Jelikož může být narušen účinek ředění krve.

Léky na ředění krve (jako je warfarin)

Jelikož ibuprofen může zesilovat účinky těchto léků.

Fenytoin (lék proti epilepsii)

Jelikož může být zesílen účinek fenytoinu.

Selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (léky používané k léčbě depresí)

Protože tyto léky mohou zvyšovat riziko krvácení v trávící soustavě.

Lithium (lék na maniodepresivní chorobu a deprese)

Jelikož může být zesílen účinek lithia.

Probenecid a sulfinpyrazony (léky proti dně)

Jelikož může být zpožděno vylučování ibuprofenu.

Léky na vysoký krevní tlak a tablety na odvodnění

Jelikož ibuprofen může snižovat účinky těchto léčiv a může zde být případně zvýšeno riziko poškození ledvin.

Kalium šetřící diuretika (tablety na odvodnění)

Jelikož to může vést k hyperkalémii (zvýšené hladině draslíku v krvi).

Methotrexát (lék proti rakovině nebo revmatismu)

Jelikož účinek methotrexátu může být zesílen.

Takrolimus a cyklosporin (imunosupresivní léky)

Jelikož může dojít k poškození ledvin.

Zidovudin (lék k léčbě HIV/AIDS)

Jelikož užívání přípravku Nurofen pro děti čípky 60 mg může vést ke zvýšenému riziku krvácení do kloubů nebo ke krvácení, které vede k otokům u hemofiliků pozitivních na HIV.

Deriváty sulfonylmočoviny (léky na léčbu cukrovky)

Mohou být možné interakce.

Jelikož může být zvýšeno riziko vzniku křečí.

současné užívání ibuprofenu a inhibitorů CYP2C9 může zvýšit působení ibuprofenu (substrát CYP2C9); ve studii s vorikonazolem a flukonazolem (CYP2C9 inhibitory) byla prokázána zvýšená expozice S(+)-ibuprofenu přibližně o 80 až 100%; pokud jsou souběžně užívány i účinné CYP2C9 inhibitory, a to zejména při podávání vysokých dávek ibuprofenu současně s vorikonazolem a nebo flukonazolem (léky používané na léčbu infekcí způsobených houbami), je potřeba zvážit snížení dávky ibuprofenu.

Nurofen pro děti čípky 60 mg s alkoholem

Neměli byste pít alkohol během používání přípravku Nurofen pro děti čípky 60 mg. Některé nežádoucí účinky, jako jsou nežádoucí účinky postihující gastrointestinální (zažívací) trakt nebo centrální nervový systém, mohou být pravděpodobnější, pokud současně s přípravkem Nurofen pro děti čípky 60 mg požijete alkohol.

Těhotenství, kojení a plodnost

Pokud jste těhotná nebo kojíte, myslíte, že byste mohla být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Pokud jste během používání přípravku Nurofen pro děti čípky 60 mg otěhotněla, povězte to svému lékaři. Neužívejte tento přípravek v posledních třech měsících těhotenství. Jeho používání se vyhněte i během prvních šesti měsíců těhotenství, ledaže by Vám lékař výslovně doporučil jej používat.

Tento lék přechází do mateřského mléka, ale pokud se Nurofen pro děti čípky 60 mg používá v doporučené dávce a po co nejkratší dobu, může se užívat během kojení.

Tento léčivý přípravek patří do skupiny léků (NSAID), které mohou narušit plodnost žen. Tento účinek po vysazení léku vymizí.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů

Krátkodobé používání tohoto přípravku nemá žádný nebo má jen zanedbatelný vliv na schopnost řídit a obsluhovat stroje.

3. JAK SE NUROFEN PRO DĚTI ČÍPKY 60 mg POUŽÍVÁ

Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Nurofen pro děti čípky 60 mg se smí podávat pouze dětem starším 3 měsíců s tělesnou hmotností nejméně 6 kg. Maximální jednotlivá dávka nemá přesáhnout 10 mg/kg tělesné hmotnosti. Interval mezi jednotlivými dávkami nesmí být kratší než 6 hodin. Maximální celková denní dávka ibuprofenu je 20-30 mg/kg tělesné hmotnosti rozdělená do tří až čtyř jednotlivých dávek.

Pro Nurofen pro děti čípky 60 mg můžete použít následující vodítko (tělesná hmotnost dítěte je důležitější než věk):

minimálně 6-8 hodinách, ne více než 3 čípky

minimálně 6 hodinách, ne více než 4 čípky

Čípky jsou určeny k podání do konečníku; nutno zavádět špičkou napřed. Pro lepší podání lze čípek nejprve zahřát v dlaních.

Ke krátkodobému užívání.

U kojenců ve věku 3-5 měsíců je třeba vyhledat lékařskou pomoc pokud se příznaky zhorší nebo do 24 hodin pokud příznaky přetrvávají.

Pokud je u dětí od 6ti měsíců nutné podávat tento léčivý přípravek déle než 3 dny nebo pokud se zhorší příznaky onemocnění, je třeba poradit se s lékařem.

Jestliže máte pocit, že účinek přípravku Nurofen pro děti čípky 60 mg je příliš silný nebo příliš slabý, řekněte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Jestliže jste použil(a) více přípravku Nurofen pro děti čípky 60 mg, než jste měl(a)

Vyhledejte okamžitě lékaře.

Mohou se objevit následující příznaky: nevolnost, zvracení, bolest břicha nebo méně často průjem. Kromě toho též bolest hlavy, krvácení v trávicím ústrojí, závratě, ospalost, nystagmus (mimovolné rychlé pohyby očí), rozmazané vidění, zvonění v uších, nízký krevní tlak, excitace, dezorientace (ztráta orientace), koma, křeče, ztráta vědomí, hyperkalémie (zvýšení hladiny draslíku v krvi), metabolická acidóza (překyselení organizmu), vyšší protrombinový čas/INR (čas srážení krve), akutní selhání ledvin, poškození jater, útlum dýchání, cyanóza (modrání kůže) a exacerbace astmatu u astmatiků.

Máte-li jakékoli další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Podobně jako všechny léky, může mít i Nurofen pro děti čípky 60 mg nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Je možné, že se u Vás objeví jeden ze známých nežádoucích účinků NSAID (viz níže). Pokud tomu tak bude nebo máte-li obavy, přestaňte užívat tento léčivý přípravek, a co nejdříve se poraďte se svým lékařem. U starších pacientů užívajících tento přípravek je zvýšené riziko vzniku problémů souvisejících s nežádoucími účinky.

Přestaňte užívat tento přípravek a vyhledejte okamžitě lékařskou pomoc, pokud zaznamenáte:

 • příznaky krvácení v trávící soustavě, jako jsou silné bolesti břicha, černá dehtovitá stolice, zvracení krve nebo tmavé masy, které vypadají jako kávová sedlina;
 • příznaky velmi vzácné, avšak závažné alergické reakce, jako jsou zhoršení astmatu, neobjasněný sípot nebo dušnost, otok obličeje, jazyka nebo krku, těžké dýchání, bušení srdce, pokles krevního tlaku vedoucí k šoku; tyto příznaky se mohou objevit i v případě prvního použití tohoto léku;
 • závažné kožní reakce, jako jsou vyrážky pokrývající celé tělo, odlupování kůže, puchýře nebo šupiny na kůži.

Oznamte lékaři, pokud zaznamenáte níže uvedené možné nežádoucí účinky:

Časté (mohou se vyskytnout až u 1 z 10 pacientů):

 • žaludeční obtíže, jako jsou pálení žáhy, bolest břicha a nevolnost, poruchy trávení, průjem, zvracení, plynatost (větry), zácpa a mírné krvácení v žaludku a/nebo ve střevech, jež může ve výjimečných případech způsobit anémii.

Méně časté (mohou se vyskytnout až u 1 ze 100 pacientů):

 • vředy v trávící soustavě, proděravění (perforace) nebo krvácení do trávicí soustavy, zánět ústní sliznice s tvorbou vřídků, zhoršení existujících střevních onemocnění (ulcerózní kolitida nebo Crohnova choroba), gastritida, místní podráždění konečníku;
 • poruchy centrální nervové soustavy, jako jsou bolest hlavy, závratě, ospalost, vzrušení, podrážděnost nebo únava;
 • poruchy zraku;
 • různé kožní vyrážky;
 • reakce z přecitlivělosti s kopřivkou a svěděním.

Vzácné (mohou se vyskytnout až u 1 z 1000 pacientů):

 • tinitus (zvonění v uších);
 • zvýšená koncentrace močoviny v krvi, bolest v slabinách a/nebo v břiše, výskyt krve v moči a horečka mohou být příznaky poškození ledvin (papilární nekróza);
 • snížená koncentrace hemoglobinu.

Velmi vzácné: (mohou se vyskytnout až u 1 z 10000 pacientů):

 • zánět jícnu, zánět slinivky břišní (pankreatitida) a výskyt membránových zúžení ve střevech;
 • selhávání srdce, infarkt myokardu a otok obličeje nebo rukou (edém);
 • vylučování menšího množství moči než obvykle a otoky (zejména u pacientů s vysokým krevním tlakem nebo sníženou funkcí ledvin), otok (edém) a zakalená moč (nefrotický syndrom); zánětlivé onemocnění ledvin (intersticiální nefritida), jež může vést k akutnímu selhání ledvin; jestliže zaznamenáte jeden z výše uvedených příznaků nebo máte-li pocit celkové slabosti, přestaňte Nurofen pro děti čípky 60 mg užívat a okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, neboť by se mohlo jednat o první příznaky poškození ledvin nebo selhání ledvin;
 • psychotické reakce, deprese;
 • vysoký krevní tlak, zánět cév (vaskulitida);
 • bušení srdce (palpitace);
 • poruchy jater, poškození jater zejména při dlouhodobé léčbě (prvními příznaky může být změna zbarvení kůže), selhání jater, akutní zánět jater (hepatitida);
 • poruchy krvetvorby – první příznaky jsou: horečka, bolest v krku, povrchové vřídky v dutině ústní, příznaky obdobné chřipce, silný pocit vyčerpání, krvácení z nosu a do kůže a nevysvětlitelné modřiny; v těchto případech musíte okamžitě přerušit léčbu a vyhledat lékařskou pomoc; určitě nezačínejte se samoléčbou léky proti bolesti nebo snížení horečky (antipyretika);
 • závažné kožní infekce a komplikace měkkých tkání při infekci planými neštovicemi;
 • bylo popsáno zhoršení zánětů spojených s infekcí (např. nekrotizující fasciitida) souvisejících s užíváním určitých léků proti bolesti (NSAID); pokud se objeví příznaky infekce nebo dojde k jejich zhoršení, musíte neprodleně vyhledat lékařskou pomoc, aby lékař vyšetřil, jestli není nutná protiinfekční / antibiotická léčba;
 • při užívání ibuprofenu byly pozorovány příznaky aseptické meningitidy (neinfekční zánět mozkových blan) jako ztuhlá šíje, bolest hlavy, nevolnost, zvracení, horečka nebo dezorientace; častěji mohou být pravděpodobně postiženi pacienti s autoimunitním onemocněním (SLE, smíšená porucha pojivové tkáně); pokud zaznamenáte tyto účinky, vyhledejte ihned lékaře;
 • závažné formy kožních reakcí, jako např. kožní vyrážka se zarudnutím a tvorbou puchýřů (např. Stevens-Johnsonův syndrom, multiformní erytém, toxická epidermální nekrolýza / Lyellův syndrom), ztráta vlasů (alopecie).

Není známo (z dostupných údajů nelze určit):

 • reakce ze strany dýchacího ústrojí, včetně astmatu, křečovitého sevření průdušek (bronchospazmus) nebo dušnosti.

Léky, jako je Nurofen pro děti čípky 60 mg mohou působit mírné zvýšení rizika srdečních příhod (infarkt myokardu) nebo mrtvice (cévní mozkové příhody).

Hlášení nežádoucích účinků:

Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to lékaři, lékárníkovi nebo zdravotní sestře. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu: Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

5. JAK NUROFEN PRO DĚTI ČÍPKY 60 mg UCHOVÁVAT

Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.

Nepoužívejte Nurofen pro děti čípky 60 mg po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce nebo blistru. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Uchovávejte při teplotě do 25 °C.

Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

6. OBSAH BALENÍ A DALŠÍ INFORMACE

Co Nurofen pro děti čípky 60 mg obsahuje

Léčivá látka je ibuprofenum. Jeden čípek obsahuje 60 mg ibuprofenu.

Pomocná látka je ztužený tuk.

Lékárna Bazalka s.r.o.

tel.: +420 596 248 149

Důležité informace

Novinky e-mailem

Přihlaste se k odběru novinek a budete vědět o zlevněném zboží i novinkách jako první!

Leave a Reply