Wangsa jste houbová infekce (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Houbová infekce

Houba ale nakonec svého hostitele vždy zabije. Když nakažený pocítí, že je blízko smrti, najde si temný, vlhký kout, kde pojde. Mrtvé tělo hostitele je pro houbu živnou půdou a houba začne kolem sebe šířit výtrusy, jinak také spory. Když se normální člověk sporů nadýchá, nakazí se. Toto je první způsob nakažení, ten druhý je fyzický kontakt, konkrétně pokousání. Jakékoli krvavé škrábnutí o zuby nakažených vede k brzkému nakažení raněného. Lidé v karanténních zónách se před spory většinou uchrání, protože ty se nemohou rozšířit na místech s pravidelným prouděním vzduchu a většinou vznikají v podzemí nebo opuštěných budovách. Houba se nemůže přenést na mrtvého hostitele. Mrtvé oběti, nakažené houbou neprocházejí transformací. U infikovaných se také někdy neprojeví další stádium infekce. Ta se totiž více nerozšiřuje zejména v teplých venkovních oblastech a sušších klimatických podmínkách. Nakažení se přemění na Runnery zhruba po jednom nebo dvou dnech od pokousání. Všichni nakažení jsou také extrémně citliví na oheň.

Po nějaké době začnou houbové výrůstky vyčnívat z různých otvorů hostitele a hodně mění jejich fyzický vzhled. Jejich zuby jsou ostré a shnilé. Houba zřejmě nabídne hostiteli imunitu proti obvyklým nemocím, jako je například nachlazení. V dalších fázích začínají výrůstky rašit i na kůži. Když nakažený zemře, nebo je zabit, houba nadále prorůstá jeho tělem a vylučuje výtrusy.

Po nakažení oběti ztratí jakoukoli schopnost myslet a čím víc se houba šíří v mozku, tím víc se iracionálně se chovají. Vzhledem k jejich přeházeným instiktům, se nakažený při zpozorování jakéhokoli nenakaženého člověka pokusí zaútočit a zabít ho, nebo sežrat jakoukoli lidskou bytost, ať živou nebo mrtvou. Jak houba v mozku roste, postupně svého hostitele oslepuje. Ten poté vyvine primitivní formu echolokace, aby si našel kořist, která je charakteristická hlavně pro Clickery a zní jako jakési kloktání či klapání. Přestože nakažení cítí bolest mnohem méně než normální lidé, jsou ale stále náchylní k běžným zraněním.

Zlikvidovat nakažené není zdaleka tak jednoduché jako zabití člověka. Runneři jsou samozřejmě anatomií nejblíže normálnímu člověku, takže ještě jdou dokonce i uškrtit, ale následující stádia už ne. Všechna stádia kromě posledního jdou zabít například střelením do hlavy, nicméně u Clickera to chce třeba dva nebo tři přesné zásahy do zbytku mozku. Nicméně Bloater je obrovský a zabíjí se velice obtížně, nejlepší jsou na něj zápalné lahve a hřebíkové bomby a jako ruční zbraň brokovnici, protože pokud se k vám dostane blízko, jste ztraceni. To stejné platí u Clickera, pokud nemáte už po ruce žádnou kudlu, protože prorazí vaši osobní obranu a pokouše vás. Jak již bylo řečeno, všichni nakažení jsou extrémně citliví na oheň, takže zápalné lahve platí na všechny. Nicméně ne na všechny tolik, na takového Bloatera někdy nebude stačit ani větší počet.

Tento web používá soubory cookie, přítomností zde s tím souhlasíte.

Kožní povrchové houbové infekce, Dermatomykózy

Kožní povrchové houbové infekce

Na kůži se náhle objevila červená skvrna, která svědí – co by to mohlo být? Ve většině případů se jedná o ekzém nebo o nákazu houbou (poznámka: pod obecným názvem „houby“ jsou zde míněny mikroskopické houby, plísně a kvasinky).

Nákazy houbou se vyskytují především v průmyslových zemích: mnoho léků (antibiotika se širokým spektrem působení, prostředky proti rakovině a protizánětlivé přípravky) a spotřeba cukrů oslabují imunitu těla vůči plísňovým onemocněním. Plísňové infekce se mohou vyskytovat na celém těle a jsou nakažlivé.

Příčiny/rizikové faktory

Kožní houby (dermatofyta) čerpají živiny ze zrohovatělé kůže a milují vlhko a teplo. Mezi prsty na nohou nacházejí ideální klima, vyskytují se však také na patách, v kožních záhybech na hrudníku, na pokožce hlavy a pod nehty. Plísňová onemocnění na hlavě se šíří někdy velmi explozivně ve školkách a školách.

Kvasinky (nejčastěji Candida albicans) se nalézají především ve střevech, kde i při neporušené imunitě dlouhodobě přežívají. Při oslabení imunity (u diabetiků, nemocných AIDS, pacientů dlouhodobě léčených kortikosteroidy nebo imunosupresivy aj.) však mohou vyvolat infekci sliznic a kůže.

Chorobopis

Rozpoznání/vyšetření

Že se na infekci podílí i nějaká houba, je možno rozpoznat vyšetřením pomocí mikroskopu. K přesnému určení, o jaký druh houby se jedná, jsou ovšem nezbytná zdlouhavá laboratorní vyšetření. Nejdůležitější druhy hub jsou Microsporon, Trichophyton a Epidermophyton, nejčastější kvasinkou je Candida albicans. Vniknou-li do kůže spóry hub, kůže se zanítí, praská, zčervená, odlupují se z ní bělavé šupinky a svědí.

Infikovaná místa mohou být lehko zaměnitelná s ekzémy nebo s lupenkou, pod mikroskopem lze však houbu dobře rozpoznat. Může napadat kůži, nehty a vlasy. Pokud sliznici infikují kvasinky, tvoří se bělavé, snadno odstranitelné povlaky na zčervenalé sliznici, nejčastěji v ústech nebo na sliznici genitálií.

Jelikož je léčba zdlouhavá (takže by v jejím průběhu mohlo dojít k infekci jinou houbou), jsou často předepisovány přípravky, které jsou účinné proti mnoha druhům hub. Některé prostředky ve formě krémů, roztoků nebo pudrů jsou k dostání v lékárně i bez lékařského předpisu. Skupina léčiv obsahujících azoly (ketokonazol, mikonazol, itakonazol, flukonazol) jsou účinné téměř proti všem choroboplodným houbám. Věšinou jsou aplikovány v mastech a krémech, při závažných infekcích ale musejí být některé látky podávány v kapslích nebo tabletách. Ale pozor: tyto léky jsou účinné, ale při nesprávném použití mohou být i nebezpečné. Vhodný lék a způsob léčby musí vždy stanovit odborný lékař-dermatolog.

Podpůrně působí omývání teplou vodou s dezinfekčními přísadami: extrakt ze šalvějových listů (v lékárnách k dostání jako tinktura) a olej z čajovníku působí antimikrobiálně a inhibičně vůči houbám. Je-li na kůži nanášen olej z čajovníku, měl by být smíchán s levandulovým olejem v poměru 2:1, což mu dodává vysušující účinek a pronikavou vůni. Po dvoutýdenní léčbě by měla být vložena několikadenní přestávka, jinak může vzniknout návyk. Při nákaze houbou by se dále mělo několik dalších týdnů pokračovat v léčbě aplikací směsi 40 kapek oleje z čajovníku (tea-tree oil) na 100 ml jojobového nebo jiného „nosného“ oleje. Upozornění: ne všechny přípravky s obsahem oleje z čajovníku jsou kvalitní. Některé mají jen nízký obsah účinných látek, a mohou navíc způsobovat alergie.

Účinnost dezinfekčních postřikovacích zařízení na plovárnách je sporná: někteří odborníci od nich zrazují, neboť působí jen na suché kůži, a mimo to obsahují mnoho formaldehydu, který zase může způsobit alergii. Všeobecně je třeba pečovat o silný imunitní systém: vyvážená strava, pohyb na čerstvém vzduchu, vytrvalostní sport.

Časté dotazy

Některé kožní choroby se díky teplým slunečním paprskům lepší, jiným spíše škodí. Kdo snadno dostane plísňové onemocnění, musí si obzvláště v létě dávat pozor hlavně na to, aby kožní záhyby a chodidla byly stále suché. K tomu ovšem slunce přispívá.

Wangsa jste houbová infekce

tel: 558 840 399, 777 708 560

NOVINKY a ČLÁNKY

Kandidóza je houbová infekce, která může postihnout např.

Dochází k ní v důsledku přemnožení kvasinek rodu Candida, nejčastěji druhu Candida albicans. Kvasinky tohoto druhu se v lidském organismu v menším množství běžně vyskytují.

Některá léčiva a zdravotní obtíže však mohou způsobit, že se kvasinky začnou rozmnožovat, a to především na tělesných partiích s teplým a vlhkým prostředím. To může vést k řadě nepříjemných, ale i nebezpečných příznaků.

Existuje několik typů kandidózy:

Je-li zasažena ústní dutina a hltan, jde tzv. orofaryngeální neboli orální kandidózu (moučnivku).

Jsou-li postiženy genitálie, jde o kvasinkovou infekci. U žen se lze setkat s označením vaginální kvasinková infekce neboli vaginální mykóza.

Pokud je kvasinkami infikována pokožka na zadečku u kojenců a batolat, dochází ke vzniku plenkové dermatitidy neboli opruzenin.

Jestliže infekce pronikne do krevního oběhu, jde o tzv. invazivní kandidózu neboli kandidémii.

Příznaky a léčba se odvíjejí od postižené části těla.

Orální kandidóza (moučnivka)

Kvasinková infekce v oblasti ústní dutiny a hltanu se označuje jako moučnivka. U zdravých dospělých jedinců se zpravidla nevyskytuje. Častěji se s ní setkáme u

 • kojenců
 • seniorů
 • pacientů podstupujících chemoterapii
 • osob s onemocněním HIV/AIDS nebo jinak oslabeným imunitním systémem.

Setkáváme se s ní rovněž u diabetiků nebo osob léčených kombinací antibiotik či inhalátorů pro astmatiky s léčivy na bázi steroidů.

 • bílé skvrny v ústní dutině a na jazyku
 • zarudnutí a nepříjemné pocity v ústní dutině
 • bolesti v krku a ztížené polykání
 • popraskané koutky

Kvasinková infekce v oblasti genitálií

U žen se běžně setkáváme s vaginálními kvasinkovými infekcemi (mykózami). Obecně se vyznačují těmito příznaky:

 • extrémním svěděním v intimních partiích
 • zarudnutím a bolestivostí v oblasti genitálu
 • hustým bílým poševním výtokem tvarohovité konzistence
 • bolestivostí při pohlavním styku

Kvasinkovou infekcí však může trpět i mužská populace. Vyskytuje se spíše u mužů, kteří nepodstoupili obřízku.

Projevuje se těmito příznaky: zarudnutím penisu nebo svěděním nebo pálením v oblasti žaludu.

Při kvasinkové infekci genitálu je nezbytné podstoupit léčbu. Infekcí se totiž mohou opakovaně nakazit sexuální partneři.

Dříve než se pokusíte o samoléčbu, nechte si vždy řádně stanovit diagnózu lékařem.

Plenková dermatitida (opruzeniny)

Za některými případy opruzenin (avšak rozhodně ne za všemi) mohou stát kvasinky. U kojenců a batolat, u nichž plenkovou dermatitidu způsobily kvasinky, se mohou objevit:

 • zarudlé skvrny na pokožce v oblasti plenky, zejména v kožních záhybech u stehen
 • žlutavé puchýřky naplněné tekutinou, které mohou praskat nebo vytvářet šupinky

Má-li vaše dítě opruzeniny, které se zhoršují nebo vás znepokojují, obraťte se na svého pediatra. Je důležité zjistit, co plenkovou dermatitidu způsobuje.

Jestliže kvasinky rodu Candida proniknou do krevního oběhu, mohou se snadno rozšířit do dalších částí těla. Tento druh infekce také označujeme jako kandidémie.

K takové infekci může dojít v případě, že máte oslabený imunitní systém a kvasinkové onemocnění jste neléčili. Nákaza hrozí také při kontaktu s lékařským vybavením kontaminovaným kandidami.

Příznaky invazivní kandidózy nemusí být jednoznačné. Záleží na tom, která část těla je zasažena. K běžným symptomům se řadí horečka a zimnice, které přetrvávají i po užití antibiotik.

S uvedenou infekcí se nejčastěji setkáváme u osob, které jsou nebo byly hospitalizovány v nemocničním zařízení. Je hlavní příčinou infekcí krevního oběhu a úmrtí u hospitalizovaných pacientů.

Nebezpečí infekce tohoto druhu budete pravděpodobněji čelit v následujících případech:

 • při hospitalizaci na jednotce intenzivní péče
 • po operaci prodělané v nedávné době
 • po zavedení katétru
 • při oslabení imunitního systému

Vyšší riziko infekce hrozí i kojencům s velmi nízkou porodní hmotností.

V dalším článku se podíváme na to, jak čelit vzniku kandidózy a snižovat její projevy bez pomoci léků.

Tip! Seznamte se s přírodními doplňky stravy, které je vhodné používat jako součást očistného procesu při kandidóze, kvasinkové infekcí.

5 domácích metod, jak se účinně zbavit infekcí nehtů!

Infekce nehtů, která je také známá jako Onychomycosis je běžná houbová infekce, která může být způsobena řadou důvodů. Prvním pozorovaným příznakem způsobeným touto infekcí je vyblednutí, nebo změna barvy špičky nehtu na žlutou, bílou, nebo hnědou. Dnes Vám prozradíme některé z nejlepších domácích léků, které slouží k účinnému odstranění této a podobných infekcí!

Smíchejte ocet a vodu v poměru 1:2. Směs poté aplikujte na nehty a nechte působit po dobu 15-20 minut. Jedná se o jednu z nejbezpečnějších metod.

2) Ozonizované oleje

V podstatě se skládají z olivového oleje a slunečnicového oleje, v němž je injektován ozon. Říká se, že tato směs pomáhá při hubení několika mikroorganismů, jako jsou houby a bakterie.

3) Extrakt z olivových listů

Jeden z nejúčinnějších antimikrobiálních léků, který je existuje, je zkrátka extrakt z olivového listu, tj. Oleuropein.

4) Oregánový olej

Tento olej obsahuje thymol, který obsahuje antibakteriální i antifungální vlastnosti, což se ukazuje jako jeden z nejúčinnějších léků.

5) Tea tree olej

Olej z čajovníku obsahuje melauleuku, která je nezbytnou složkou při léčbě houbových infekcí nehtů. Použijte tento olej přímo na postiženou oblast pomocí bavlněného tampónku. Opakujte to dvakrát denně.

Wangsa jste houbová infekce

Nemáte žádné nové zprávy

Partneři Prostřeno.cz – Odhaleno.cz (www.odhaleno.cz) a Bety.cz (www.bety.cz)

Své náměty a připomínky k obsahu internetového magazínu Prostřeno.cz posílejte na redakce@prostreno.cz.

Copyright © 2009-2016 Prostřeno.cz – všechna práva vyhrazena.

Získávejte nejnovější články e-mailem

Na Váš e-mail již brzy přijde přehled aktuálních článků.

Zvolte si, jak často chcete přehled dostávat:

nechám to na vás

Na Váš e-mail již brzy přijde přehled aktuálních článků.

Močová infekce u muže

Dobrý den. Asi na začátku prosince jsem si všiml, že častěji močím a během několika týdnů se přidalo i pálení, respektive tlak při močení na konci trubice. Rozhodl jsem se navštívit obvodního lékaře, byla mi vyšetřena moč a zjištěna bakterie, nevím jaká. Dostal jsem na 5 dní Ciplox 500, ale ten nepomohl. Moč však byla v pořádku. Poté mi ještě byla provedena kultivace moči, ale její výsledky neznám. Předpokládám, že budou také negativní. Po dobrání léků se mi navíc na penisu rozšířila houbová infekce, na kterou jsem použil Clotrimazol a krom občasného pálení a svědění je vše v pořádku. A to i pohledově. Používám mast zhruba týden. Neměl jsem a nemám žádné výtoky, žádné bolesti, občas cítím tlak na hrázi. Výše zmiňovaný tlak na hrázi často odezní, když protáhnu hýždě, respektive zadní stehenní a vnitřní stehenní svaly. Trpím totiž dolním zkříženým syndromem a nějak se ho nemůžu zbavit. Jít k chiropraktikovi nemám kdy. Díky pracovním povinnostem nemám čas na to chodit x týdnů pravidelně na cvičení. K urologovi se bojím a neberu to jako možnost. Můžete mi prosím sdělit, zda-li tyto potíže mohou být tzv. od páteře? Vzhledem k tomu, že v moči nejsou bakterie, tak mě nic dalšího, krom nádoru na měchýři či prostatě, nenapadá. Cukr v krvi je v normě. Děkuji

MUDr. Petr Tomandl

Dobrý den, 5dní ATB se léčí cystitida u žen, nikoliv uretritida u mužů, zde by dle mého názoru měla býti léčba delší, alespoň 10dní. Dalším problémem je, že se běžným kultivačním vyšetřením moče nemusí podařit zjistit příčina této infekce. Proto se pak provádí Vámi odmítané urologické vyšetření, kde se mohou provést podrobnější diagnostická vyšetření. Nádor prostaty je ve Vašem věku v podstatě vyloučen, nádor močového měchýře je též velmi nepravděpodobný – nejčastějším příznakem zde je krev v moči a též se vyskytuje obvykle ve starší věkové kategorii. Současný podíl obtíží od páteře vyloučit úplně nelze.Doporučil bych Vám tedy znovunavštívit praktika – který Vám může předepsat jiná antibiotika – například doxycyklin či makrolidy a to na delší dobu a bez nutnosti pozitivity kultivačního vyšetření (empiricky tyto antibiotika častěji zabírají na močové infekce mladších mužů), zde ale s rizikem oněch plísňových komplikací anebo Vás odešle na urologické vyšetření. S pozdravem MUDr. Tomandl

MUDr. Jan Vašinka

Dobrý den, slabé pálení při močení se může vyskytovat v rámci tzv. uretrálního syndromu, kdy je močová trubice pouze drážděna a jasná příčina není. Objevuje se to i po zaléčení infekce. Obvykle postačí vysoký přísun tekutin – pokud vypijete alespoň 2 litry obyčejných tekutin denně, měla by se moč naředit natolik, aby žádné dráždění nevyvolávala. Tlaky na hrázi mohou být od páteře, mohou být také bolestivým pánevním syndromem a cvičení a symptomatická medikace je nejlepším postupem. Obecně lze říci, že pokud nemáte zásadní potíže a vyšetření moči je normální, nemělo by jít o vážné urologické onemocnění.

Související dotazy

Poradna uLékaře.cz

Poraďte se s lékařem

Zkušení lékaři odpovídají

Doporučujeme

Inkontinencí život nekončí!

Mastné kyseliny jako prevence revmatoidní artritidy

Osm nemocí, na které jsme díky očkování téměř zapomněli

Více dotazů z poradny

Dobrý den, v sobotu jsem byla na pohotovosti a predepsali mi na zánět močového.

Dobrý den, mám velké bolesti při močení,ale jen při konci a na toaletním papíru.

Děkuji za odpověd, Že začátku mě to vůbec nebolelo jenom jsem zacitil občasné.

Dobry den mám strach o moji mamku. Je ji 41 let.našli jsi v moči červené krvinky.

Dobrý den, už asi měsíc mě trápí při jak kdyby "ukončování" čůrání, mě to začalo.

Dobry den mám strach o moji mamku. Je ji 41 let.našli jsi v moči červené krvinky.

Zdravím, asi před týdnem se u mě projevilo pálení při močení a nutnost jít na.

Dobry den,beru antikoncepci mywy uz skoro rok je to moje prvni ha. Jelikoz jsem.

V den začátku menstruace jsem začala mít hnědý výtok s kousky (krev moc netekla).

Dobrý den, dcera 3,5 let, mela před 2 měsíci náhodně zjištěnou krev v moči na.

Dobrý den, měl jsem problémy s pálením při močení, po dobrání předepsaných.

Dobrý den, lékař mi předepsal Ciplox 250 na močovou infekci. Mám brát tyto.

Dobrý den Chtěla bych se s Vámi poradit. Již min. 3roky se léčím s infekcí.

Dobrý den!Prosím o radu.Je mi 58let,trpím na infekce močových cest.Posledního.

Dobrý den. Mám dotaz je mi 26 let aktivně sportuji snažím se stravovat v rámci.

Je to na okraji konce močové trubice. Nepálí, nesvědí, ani neštípe. Je mi 13.

Dobrý den, nikdy jsem se nějak extra nekoukala na genitálie zblízka, ale tuhle.

Dobrý den. Zhruba tři týdny u sebe pozoruji mírné svědění vyústění močové trubice.

Dobrý den, před 14ti dny jsem byla na urologické pohotovosti, kvůli bolestivemu.

V případě krátkodobého zavedení např. cévkovací trubičky,nebude po vykonání.

Naposledy přečtené dotazy z poradny

Dobrý den , chtěla jsem se zeptat na sydkem pysku se mi udělá taková jakoby.

Dobrý den paní doktorko, děkuji za vaši odpověď na můj předchozí dotaz ohledně.

Dobrý den, již delší dobu se mi stává, že při opakované námaze ohnutého zápěstí.

Dobrý den když mám mít sex s přítelkyní tam než si nasadím kondom tak mě penis.

Dobrý den, přítele 30 let así 2 roky trápí krev ve spermatu navíc občas se.

Dobrý den paní doktorko, ráda bych se zeptala na jedna antibiotika,která.

Dobry vecer preji. Ja uz to doma nezvladam je mi 15 .. let a doma se kazdy den.

Dobry den, asi před 4 dny mě začly bolet záda v bederní oblasti.. Především.

Dobrej uz několik let nám popraskanej jazit mám ho docela dost širokém. Kvůli.

Liečim sa na depresiu, mám kombináciu Mirzaten 45mg + Citalopram 30mg, na noc.

Dobry den, mam obrovske bolesti. Vcera jsem byla na extrakci obou pravych osmicek.

Staphylococcus aureus Dobrý den, ráda bych se zeptala na staphylokoka.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na takovou statistickou věc. Jde mi o případ.

Dobrý den, chci se optat. Už asi před 2 roky jsem se vyboural na kole ale nijak.

dobrý den, před cca 3 tydny jsem mela zanet nosohltanu, lecila jsem se 6 dni.

Dobrý den, Po 10 letech mám druhý výsev lupénky. Počáteční stadium druhého.

Zdravím, ráda bych se zeptala. V posledních dvou měsících mě začaly trápit.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli jsou všechny léky na spaní /hypnotika/.

Dobrý den, mám dotaz, před zhruba 4 dny jsem dostal rýmu, den na to jsem si.

Dobry den,tento týden jsem objednána na konizaci delozniho čípku. Sestra já.

Sebediagnostika

Mohlo by vás zajímat

Chronická obstrukční plicní nemoc je zánětlivé onemocnění.

Jaro klepe na dveře, venku je ovšem pořád chladno.

Močové ústrojí odstraňuje toxiny a odpadní látky. Také.

V rámci tzv. „hexavakcíny“ jsou děti očkovány proti.

Shlédněte video na téma jak se zbavit deprese..

Související dotazy z poradny

Dobrý den, před 14 dny mi dělali MR hypofýzy kvůli.

Dobrý den, moje maminka (73 let) dlouhodobě užívá.

Dobrý deň. Moj problem zacal velmi davno ked som si.

Dobrý den, mám problém a potřeboval bych poradit co.

Dobry den jen jsem se chtela zeptat uz asi pred mesicem.

Naši lékaři a zdravotnická zařízení

MUDr. Tomáš Adámek

Anosmed ortopedie

Atoda Medical

MUDr. Barbora Bačová

MUDr. Barbora Barchánková

Největší česká medicínská online poradna a průkopník v oblasti telemedicíny si klade za cíl zefektivnit a zkvalitnit české zdravotnictví. Tým více jak 250 lékařů včetně desítek specialistů obslouží průměrně 3 500 uživatelů měsíčně. Poradna je pacientům k dispozici 24 hodin 7 dní v týdnu nejen na webu, ale i přes mobilní aplikaci.

Infekce úst

Dobrý den, žádám Vás o radu. Před 4 týdny jsem začal mít rýmu, která se po cca týdnu zlepšila, náhle mě ale začalo bolet v krko při polykání. Můj praktický lékař mi předepsal antibiotika Cifloxinal 500, které je nejprve 5 dnu. Bolest v krku ustoupila. Druhy den co jsem je dobrl mi ale zčervenalo patro v krku tak mi doktor předepsal další Cifloxinal na dalších 5 dnů. Opět se to zlepšilo ale během posledních dnů mi hrozně popraskaly koutky a udělaly se mi červené fleky na špičce jazyka, které bolí a také červené flíčky na horním patře. Celá pusa mě doscela pálí. Jel jsem s tím do Motola na ORL kde mi řekli, že to nejspíš není reakce na antibiotika, nic víc. Předepsali mi mastičku Framykoin a kloktadlo Tantum verde a beru 2 tabety B – komplexu denně. Po 4 dnech žádné zlepšení. Nevím co s tím. Divým se, že mi neudělali žádný výtěr nebo něco podobného. Nemohl by to být např. streptokok, pneumokok atd? Co by jste mi doporučoval? Děkuji za odpověď

MUDr. Zdeňka Janoušková

Dobrý den. Pokud jste již bral antibiotika déle než 7 dní a efekt je sporadický, tak dále nepokračujte. Užívejte jen doporučený Tantum verde, na koutky můžete Framykoin a mezitím ještě promazávat například bílou vazelínou nebo jelením lojem. Výtěry vám nebrali, neboť při klinickém vyšetření pravděpodobně usoudili, že by vyšetření nepřineslo žádný výsledek. Měl jste širokospektrá antibiotika a ty většinu bakteriální flory potlačí, tudíž by z výtěru nic nevyrostlo, po Cifloxinalu Streptokok nebo Pneumokok určitě ne. Infekce může být virová a zde platí pouze symptomatická léčba, tj. léčit příznaky, neboť virová infekce se nedá prokázat a není specifická léčba, je potřeba, aby se s tím tělo vyrovnalo samo. Doporučuji ještě vyčkejte, odpočívejte, zvyšte dávku vitamínu, ústa vyplachujte heřmánkem. S pozdravem Dr. Janoušková

Související dotazy

Poradna uLékaře.cz

Poraďte se s lékařem

Zkušení lékaři odpovídají

Doporučujeme

Inkontinencí život nekončí!

Mastné kyseliny jako prevence revmatoidní artritidy

Osm nemocí, na které jsme díky očkování téměř zapomněli

Více dotazů z poradny

Dobrý den, je to týden co jsem si spálila nohu o výfuk na skútru, rána se pořád.

Dobrý den chtěla jsem se zeptat. Jsem po operaci žlučníku – laparoskopicky a.

Dobrý den, můžu se zeptat jak se zbavým roupu v konečníku v domácnosti?

Da se chytit nejaka nemoc skrze wc? Mam na konecniku suchou pokozku, nebo se.

Dobrý den, přítel měl infekci slinivky břišní a tvrdí mi, že už jí tam nemá.

Dobrý den, prosím o posouzení stavu a zvolení postupu léčby. Jsem pacient.

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou. S dcerou jsme si udělali výlet na Václavské.

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně ureaplazmat. S přítelem jsme spolu skoro.

Já a můj přítel máme ureolazma, beru na to antibiotika ale on zatím ne. Kdyby.

Dobrý deň, obraciam sa na Vás ohľadom postupu liečby ureaplasmy urealyticum.

Dobrý den, v nevědomosti jsem si v 19 týdnu těhotenství dala k obědu carpaccio.

Dobrý den. Nechala jsem se před pár lety tetovat a teď bych si pro jistotu chtěla.

dobrý den paní doktorko, omlouvám se, že zase otravuju, ale ptala jsem se na.

Dobrý den,paní doktorko chci se zeptat jestli když jakákoliv infekce přejde.

Dobry den, jsem po plastice prednich krizovych vazu v koleni, ta probela v rijnu.

Dobrý den, jsme v zahraničí, můj manžel před příletem upadl na kole a způsobil.

Zdravim mam dotaz ohledne nalezu streptokoka beta h.sk.c leči se to nějak doktor.

Dobrý den, prosím Vás chtěla bych se zeptat, při opakovaných problémech zánětu.

Dobrý den, během posledních třech týdnů má dospělá dcera (22) trpí nějakou infekcí.

Dobrý den chci se zeptat,bolí me v krku,bez teplot.z čeho ty červené skvrny.

Naposledy přečtené dotazy z poradny

Dobrý den , chtěla jsem se zeptat na sydkem pysku se mi udělá taková jakoby.

Dobrý den paní doktorko, děkuji za vaši odpověď na můj předchozí dotaz ohledně.

Dobrý den, již delší dobu se mi stává, že při opakované námaze ohnutého zápěstí.

Dobrý den když mám mít sex s přítelkyní tam než si nasadím kondom tak mě penis.

Dobrý den, přítele 30 let así 2 roky trápí krev ve spermatu navíc občas se.

Dobrý den paní doktorko, ráda bych se zeptala na jedna antibiotika,která.

Dobry vecer preji. Ja uz to doma nezvladam je mi 15 .. let a doma se kazdy den.

Dobry den, asi před 4 dny mě začly bolet záda v bederní oblasti.. Především.

Dobrej uz několik let nám popraskanej jazit mám ho docela dost širokém. Kvůli.

Liečim sa na depresiu, mám kombináciu Mirzaten 45mg + Citalopram 30mg, na noc.

Dobry den, mam obrovske bolesti. Vcera jsem byla na extrakci obou pravych osmicek.

Staphylococcus aureus Dobrý den, ráda bych se zeptala na staphylokoka.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na takovou statistickou věc. Jde mi o případ.

Dobrý den, chci se optat. Už asi před 2 roky jsem se vyboural na kole ale nijak.

dobrý den, před cca 3 tydny jsem mela zanet nosohltanu, lecila jsem se 6 dni.

Dobrý den, Po 10 letech mám druhý výsev lupénky. Počáteční stadium druhého.

Zdravím, ráda bych se zeptala. V posledních dvou měsících mě začaly trápit.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli jsou všechny léky na spaní /hypnotika/.

Dobrý den, mám dotaz, před zhruba 4 dny jsem dostal rýmu, den na to jsem si.

Dobry den,tento týden jsem objednána na konizaci delozniho čípku. Sestra já.

Sebediagnostika

Mohlo by vás zajímat

Vrozené srdeční vady, aterosklerózu, arytmii a Eisenmengerův.

Vzbudili jste se s ucpaným nosem, kýcháním a kašlem.

Chronická obstrukční plicní nemoc je zánětlivé onemocnění.

Jaro klepe na dveře, venku je ovšem pořád chladno.

V Revmatologickém ústavu je soustředěna péče o pacienty.

Související dotazy z poradny

Dobrý den, už asi dva týdny mám popraskané koutky u.

Dobrý den, Udělalo se mi v koutku úst toto a nemůžu.

Dobrý den. Před rokem a půl jsem prodělala mononukleózu.

Dobrý den, dceři 6 měsíců byl ze stěru v krku zjištěn.

Dobrý den. Před rokem (12/2015) jsem měla absces.

Naši lékaři a zdravotnická zařízení

MUDr. Tomáš Adámek

Anosmed ortopedie

Atoda Medical

MUDr. Barbora Bačová

MUDr. Barbora Barchánková

Největší česká medicínská online poradna a průkopník v oblasti telemedicíny si klade za cíl zefektivnit a zkvalitnit české zdravotnictví. Tým více jak 250 lékařů včetně desítek specialistů obslouží průměrně 3 500 uživatelů měsíčně. Poradna je pacientům k dispozici 24 hodin 7 dní v týdnu nejen na webu, ale i přes mobilní aplikaci.

Leave a Reply