Vyschnout houbu nohou (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Každého z nás někdy bolí nohy, a pokud je to proto, že jsme ušli 20 km nebo se v posilovně věnovali právě této části těla, je vše v naprostém pořádku. Jakmile nás ale bolí nohy opakovaně, a navíc bez zjevné vnější příčiny, je na čase tuto situaci řešit, a to poměrně rychle. Bolesti v dolních končetinách totiž mohou být důsledkem i několika akutních stavů. Pojďme se na ně podívat zblízka.

Je prokázáno, že svalové křeče častěji postihují ženy, a to zejména v těhotenství, ale i mimo něj. Ve většině případů jsou důsledkem nedostatku hořčíku v těle. Vhodným řešením tedy je, tento prvek do těla doplnit, ať už stravou nebo potravinovými doplňky. Pokud však úprava jídelníčku nezabírá a časté křeče stále přetrvávají, je vhodné navštívit lékaře, neboť jejich příčinou může být v těch nejhorších případech třeba i cévní mozková příhoda nebo mozkový nádor.

Pozor: U osob s diabetem mohou křeče signalizovat hypoglykémii. V takovém případě je třeba do těla rychle doplnit cukr.

Za nepříjemnými otoky dolních končetin může být několik příčin:

 • Narušená funkce žilního systému bývá spojena i s pocitem těžkých nohou, povrchové žíly jsou rozšířené a viditelné (křečové žíly). Léčí se pomocí medikamentů a kompresních punčoch. Těžká forma žilní nedostatečnosti vede až ke vzniku bércových vředů.
 • Žilní trombóza, tedy sraženina v hlubokých žilách, která se může a nemusí projevit fialovým zbarvením postižené končetiny. Tento akutní stav je třeba řešit podáváním léků na ředění krve.
 • Růže je infekční onemocnění tkáně a je způsobeno streptokokem. Postižená noha bývá kromě otoku i zarudlá a silně bolestivá. Podobá se trombóze. Jedinou možnou léčbou je nasazení antibiotik.

Pozor: Velmi často se stává, že do jednou postiženého organismu se růže opakovaně vrací.

 • Lymfedém – stav spojený s poruchou odtoku mízy. Pokud je vrozený, léčit jej nelze a je třeba pečovat o oteklé nohy pravidelnou hygienou, masážemi apod. Je-li lymfedém následkem léčby nádorových onemocnění, lze jej odstranit chirurgicky.
 • Nedostatek bílkovin v těle způsobuje jev, kdy krevní tekutina uniká z cév a v okolních tkáních vytváří otoky. Může být zapříčiněn minimálním zastoupením proteinů ve stravě nebo poruchou vstřebávání z trávicího traktu. Bílkoviny je třeba do těla doplnit.
 • Selhání ledvin vede k převodnění organismu a tedy i k otokům. Vždy je třeba navštívit lékaře a léčit příčinu ledvinového kolapsu.

Ischemická choroba dolních končetin

Jde o onemocnění, kdy v důsledku aterosklerózy dochází k zužování tepen. Nemoc se projevuje bolestmi nohou, patrnými zejména při chůzi a námaze, při odpočinku mizí. Důvodem je nedokrvení tkání. ICHDK je třeba léčit včas a komplexně. Nejtěžší formy této choroby bývají příčinou k amputaci končetiny.

Pozor: Smrtelně nebezpečným důsledkem ischemické choroby dolních končetin je náhlý tepenný uzávěr, kdy dojde k ucpání tepny krevní sraženinou. Projevuje se krutou bolestí pouze v jedné končetině, zblednutím nohy, případně poruchou její citlivosti nebo hybnosti, také z končetiny vymizí puls. Stav je akutní a je třeba jej okamžitě řešit.

Polyneuropatie

Ačkoli příčina této skupiny poruch, při níž dochází k poškození dlouhých nervů dolních končetin, není zcela jednoznačná, je spojována s deformací nervů častou konzumací alkoholu nebo se špatně kompenzovaným diabetem. Projevuje se bolestmi, pálením či brněním zejména v okrajových částech končetin. Jedinou možnou léčbou je odstranění původu těchto nepříjemných projevů, což bývá často velmi složité.

Bakerova cysta

Jde o chronický zánět v oblasti pod kolenem. Vzniká hlavně po úrazech či zánětlivých onemocněních kloubů, jako je například dna nebo artróza. O cystě nemusí postižený vůbec vědět a může být odhalena zcela náhodou při vyšetření ultrazvukem nebo se projevuje bolestí kolene či lýtka a nepříjemným tlakem. Tehdy je velmi jednoduché zaměnit ji za mnohem nebezpečnější hlubokou žilní trombózu, proto je nutná diagnóza lékaře.

Další příčiny bolavých nohou

Zejména u lidí s nadváhou jsou častým důvodem bolesti v dolních končetinách ploché nohy, kdy v důsledku jejich hmotnosti dochází ke ztrátě nožní klenby a ploska nohy se častěji dotýká země. V nejednom případě bývá také zdrojem bolesti ostruha na patě, která vzniká v důsledku přetěžování paty či nošením příliš těsné obuvi a její jedinou účinnou léčbou je ozařování. Bez zmínky by neměly zůstat ani záněty šlach nebo jejich přetržení, které se léčí klidem.

Přidat do oblíbených

Hodnocení článku (1 hvězdička = průměrný / 5 hvězdiček = velmi dobrý)

Čtěte také

Elixír mládí s názvem Reishi

Ling Zhi, Lesklokorka lesklá, Ganoderma lucidum nebo Reishi. Mnoho názvů pro jednu houbu – božskou . čtěte dále

Ledviny a záludné potíže s nimi

Ledviny zastávají v těle důležitou funkci čističe zplodin vzniklých látkovou přeměnou. Jejich poruchy a onemocnění . čtěte dále

Ischemická choroba srdeční

Ischemická choroba srdeční je sice jednou z pozdních komplikací diabetu, ale tato diagnóza se týká . čtěte dále

Homeopatie: opěvovaná i zatracovaná

Je homeopatie zajímavou alternativou k mnohdy neúčinné tradiční západní medicíně nebo jde o pavědu, kterou . čtěte dále

Fakta a mýty o hormonální antikoncepci

Hormonální antikoncepce má na svědomí sociální proměnu společnosti a snížení počtu potratů, ale její užívání . čtěte dále

Jak se vyrábí

Mikroskopické houby se vyskytují všude kolem nás, ve vzduchu i v půdě. Některé parazitují na sliznicích a tkáních člověka či zvířat a působí nemalé potíže, jiné jsou naopak přátelské. Dvojice českých znalců Martin Suchánek a Radim Klimeš vytvořila originální technologii na preparáty s využití mikroorganismu Pythium oligandrum, hovorově nazývaného „chytrá houba“, která coby predátor požírá houby škodící. Za tento originální vynález jim byl udělen patent. Léčba mykóz a různých kožních onemocnění bývá velice obtížná, zdlouhavá a používané přípravky mají často vedlejší účinky. Kdežto „chytrá houba“ je čistě ekologická a působí na různé druhy plísní, aniž by škodila lidskému organismu. Houbu nyní kultiují zdravotnící za přísných bezpečnostních podmínek v laboratořích nedaleko Prahy.

Pro děti i nemocné lidi

Dlouhodobé praktické testování prokázalo, že se člověk mikroorganismu Pythium oligandrum nemůže předávkovat a že houba nemá žádné vedlejší účinky. Před použitím se nevyžadují jaterní testy, mohou ji používat i děti mladší tří let (například na opruzeniny přípravek Pythie Baby mast), těhotné a kojící ženy, lidé se sníženou imunitou, diabetici, pacienti se žloutenkou nebo po chemoterapii.

Mykóza nehtů velmi obtěžuje

U nás jí trpí cca 800 000 lidí (zhruba 8% populace). Projevuje se bílými nebo nažloutlými skvrnami na okrajích nehtů, které se postupně rozšiřují, dochází ke ztluštění nehtu, jeho lámání a drolení, někdy až k zhnědnutí. Mykóza zapáchá, svědí, pálí a nehtové lůžko bolí. Může velmi zkomplikovat život diabetikům, lidem s oslabenou imunitou či pacientům s cévními problémy na dolních končetinách. Pokud jsou příznaky slabé, mnohdy si ani postižený neuvědomuje, že roznáší infekci a může nakazit nejen své nejbližší.

 • Biodeur Nail Chytrá houba se při aplikaci dostane pod nehet bez nutnosti jeho pilování, leptání či dokonce strhávání. Proniká do buněk plísní a pro sebe z nich rychle vysává živiny. „Po jejich zahubení už nemá potravu a její aktivita ustane,“ vysvětluje Radim Klimeš. „Nerozmnožuje se při teplotě lidského těla, což bylo prokázáno četnými testy, a lidské buňky pro ni nejsou vhodným prostředím k životu. Není schopna si obstarat živiny z ničeho jiného než z plísní a tak odrůstá s nehtem a s kůží.“

Na paradentózu i proleženiny

Další ověřené využití „Chytré houby“ je při paradentóze (přípravek PYTHIE Bio Plus), při potlačení mikrobiologického osídlení bércových vředů, proleženin, vybrané enzymy produkované „Chytrou houbou“ dokážou výrazně ovlivnit stavy lupénky a atopického ekzému (přípravek Pythie Biogama jemná mast).

Proti lupénce a atopickému ekzému

 • Pythie Biogama jemná mast obsahuje Pythium oligandrum (Chytrou houbu), tento houbový mikroorganismus proniká svými vlákny do buněk plísňového nebo kvasinkového parazita a čerpá z něj pro svou výživu potřebné látky, tímto mechanismem vytlačuje z kožních prostorů patogenní kožní houby.

Pro zvířata i na předměty

Přípravky s „Chytrou houbou“ slouží i pro veterinární využití a pro eliminaci mikroflóry z různých předmětů přicházejících do styku s lidmi nebo zvířaty (přípravek Ecosin). Chytrá houba funguje i na potlačování plísní na zdech, kde vroste až půl centimetru do omítky, požere plíseň, zaspóruje se, a pokud přijde s vlhkostí plíseň znova, houba ožije a opět ji zlikviduje (přípravek Bio Repel).

Proti vaginálním mykózám

Konečně můžete mít účinný a přírodní prostředek proti vaginálním mykózám. Je jím FEEL FRESH z řady obsahující Pythium oligandrum (tzv. chytrou houbu). Je určený pro kůži náchylnou k zapářce a pro péči o místa s výskytem kvasinek, zvláště rodu Candida, při vaginálních mykózách. Zmírňuje až odstraňuje projevy spojené s tímto onemocněním (svědění, pálení, výtok) a pomáhá obnovit fyziologickou mikroflóru.

Chytrá houba proti plísni na nohou a moje zkušenost

Je chytrá houba opravdu zázračná a zbaví mě plísně na nohou? Konečně jsem se odhodlala ji vyzkoušet a chci se o to s vámi podělit. Tolik jsem o chytré houbě slyšela. Mnoho věcí mi vůbec nezabírá a nepomáhá, tak do Pythium oligandrum na plíseň nehtů vkládám velké naděje.

V téhle části bych chtěla shrnout všechny informace, které jsem dohledala na internetu o tomto přípravku a zároveň tady publikovat mou osobní malou fotoreportáž aplikace.

Odkud se chytrá houba vzala?

Co jsem se o chytré houbě dočetla na internetu?

Úspěchy i neúspěchy s chytrou houbou proti plísni

“ Je to léčení na delší dobu, ale je účinný.Nemusí se používat denně a ještě má výsledky, čož jsem u jiných přípravku nezaznamenal. Je to prvně, co se mi nehty začaly léčit.”

Dočetla jsem se o hodně pozitivních účincích. Pár jich bylo hned po první aplikaci, ale byli tam i tací, kteří psali, že je třeba vytrvat pár měsíců. Doba trvání kúry má samozřejmě vliv i na cenu, takže to je třeba taky zvážit. Může se mi stát, že chytrá houba zafunguje, ale plíseň se vrátí. Budu ji muset opakovat stále a stále dookola, což se určitě prodraží.

Tato chytrá houba má kladnou vlastnost, že jí mohou použít děti, diabetici, gravidní ženy nebo osoby s narušenou imunitou, protože je ryze přírodní.

V recenzích se samozřejmě zmiňují i o neúspěších chytré houby. Není jich tolik, aby mě to odradilo. Naopak, podezřelé by bylo, kdybych nenašla ani jednu.

Škoda, že ještě nejde z těch negativních zkušeností eliminovat uživatelé, kteří špatně vyhodnotili své potíže a nemají plíseň, ale jiný problém. Protože tento přípravek je účinný v případě onychomykóz – plísní na nehtech.

Takže pokud uživatelé řeší mylně něco jiného, než je plíseň nehtů, tak přípravek samozřejmě nezafunguje.

Výrobce uvádí, že chytrá houba nemá žádný vedlejší účinek a pokud už se nemůže dál živit plísní, což je náš cíl, tak sama od sebe zanikne. Nenašla jsem nikde ani omezení v délce používání.

V recenzích jsem dokonce objevila, že i kožní lékařka svému pacientovi doporučila tento přípravek, protože chemie nezabírala. To je skvělá zpráva působí na mě ještě více důvěryhodněji.

“Skvělá věc. Jako biologický výrobek je to lepší, než chemický. Někoho možná odradí vyšší cena, nicméně z mé osobní zkušenosti vím, že za levnější mastičky, kapky, spreje jsem předtím vyplácal za delší dobu mnohem víc peněz s většinou nulovým účinkem. Toto zafungovalo při první aplikaci a skoro stoprocentně..”

“Nutné dodržení přesného návodu, nepoužívat dezinfekci a jiné přípravky, opravdu funguje”

Všechny informace, které jsem dohledala na mě působí velmi pozitivně a hned jak mi chytrá houba proti plísní na nohou dorazí, tak ji vyzkouším. Postup aplikace uvádím níže.

 • biologický neboli přírodní přípravek bez chemie
 • přípravek lze použít i na nehty na rukou
 • účinný i v zápachu nohou a zpocených nohou
 • vysoká míra úspěšnosti
 • složitější aplikace – celonoční zábal
 • nefunguje 100% u každého, ale procento úspěšnosti je vysoké

Jak jsem použila chytrou houbu na plíseň na nohou já?

Na fotce bude vidět můj problém. Je to plíseň na palci u nohy. Mám dva cíle. Za prvé, aby plíseň byla odstraněna. To je zřejmé. A za druhé, aby se plíseň nenavrátila. Alespoň ne brzo.

Pokud by byla kúra superúčinná na poprvé, ale potom se plíseň stále vracela a já musela pravidelně celý proces opakovat, tak bych přípravek nehodnotila 100% kladně.

Postup aplikace chytré houby

Takto vypadá balení chytré houby (Pythium Oligandrum), které jsem objednala a od kterého si slibuji zlepšení či dokonce zmizení plísně na palci. Je to konkrétně Pythie nail od Biodeur. (Pythium Oligandrum), které jsem si vybrala pro jeho dobré reference.

Tak tady mám připravenou celou výbavu. Můj problémový palec, se kterým si neví rady ani kožní lékařka. Návod, jak postupovat při aplikaci chytré houby. Sklenička s vodou, kde budu rozpouštět tablety roztoku. Vatové tampónky, náplasti, ponožka, sáček.

Otvírám tubu a velké překvapení je uvnitř. Jsou tam čtyři tablety. Znova si prohlížím krabičku a návod, ale opravdu tam je 3 x 3 g. Takže jednu tabletu mám k dobru.

Podle návodu si do skleničky odměřím 1dcl vody cca 30°C – 40°C a vhodím do ní tabletu. Tableta hned začíná šumět a rozpouští se.

Beru si tampónky na čištění pleti, nechám je důkladně nasát roztokem, obalím si tím nehet a oblepím náplastí.

Je pravda, že v různých diskuzích a recenzích se uživatelé často zmiňují, že chvíli namáčeli nehty samotné v roztoku. Já jsem se rozhodla, že budu postupovat podle návodu. Možná při příští aplikaci na chvíli palec do roztoku ponořím.

Nohu jsem zabalila do sáčku a do ponožky a nechám působit na noc.

Trochu jsem neodhadla čas a aplikovala chytrou houbu pár hodin před spaním, takže jsem pak trochu šustila a klouzala.

Roztok dle návodu jsem uschovala, protože přesně to samé zopakuji následný den.

Jak jsem už psala. Následující den dodržím úplně stejný postup. Takto vyčerpám první tabletu.

Úplně stejný postup budu opakovat s druhou a třetí tabletou. Vždy tam je rozestup 1-2týdny mezi tabletama a vždy jednu tabletu použiji na dva dny.

6 komentářů

Bude nějaké pokračování, jak to zabralo ?

Ano, určitě. Chystáme v nejbližší době

Ahojky Jitka. Tak ako ti zabrala chytra houba?

Taky čekam na výsledek.

Ahoj. Zaujimalo by ma ako dopadol tvoj test s chytrou houbou. Pomohlo? Dakujem

Plíseň mezi prsty

ahojky mám velké problémy s pokožkou už odmalička, poslední dobou mě velice trápí plíseň mezi prsty na nohou, už se za to i stydím, co Vám na to pomahá?

A co koupel nohou v heřmánkové lázni, koupit si v lékárně sypaný heřmánek a máchat a máchat. Já si takhle přikládala obklad z heřmánkového vývaru na pokožku, kde jsem měla takovou jemnou vyrážku a pomohlo mi to.

Zkuste Canespor, dá se koupit v lékárně, já používala vodičku, je to dražší, ale pomáhá, preventivně ji používám, když si ostříhám nehty u nohou. Jo, a dejte si pozor na zapaření nohou v ponožkách třeba po koupeli.

Jak vypadá píseň mezi prsty? 🙂

Obvykle se to projeví nepříjemným svěděním.

plíseň = svědění a olupování kůže mezi prsty.

Plíseň mezi prsty? = pěkná sviňa! Počítejte s tím, že se vám rozšíří i na celá chodidla, do třísel, pod nehty na nohou ale i na rukou (po škrábání suché kůže a bolavých míst) a časem se rozšíří i na všechny členy rodiny. Je to potom pěkný opruz a už to máte navždycky. Osobní hygiena je velmi důležitá. Plísni se daří ve vlhkém prostředí, což je mezi prsty, na chodidlech, v tříslech, dejte si pozor, ať se vám nedostane do pochvy. To je potom velký problém. Raději navštivte hned lékaře, nechte si poradit. Doma pečlivě udržujte hygienu, ručník ať má každý svůj, protože i přes ten se infekce přenáší. Ponožky měňte každý den. Perte je odděleně a také je nechte dezinfikovat v Savu. Boty nenechávejte vlhké, musí vždy řádně vyschnout. Můžete je vytírat octem, ale není to moc účinné. V pantoflích nechoďte naboso, ale pouze s ponožkou. Kontrolujte všechny členy domácnosti, jak udržují nohy v čistotě. Dobré je také ošetření nohou hned po příchodu domů. Tj. umýt řádně mýdlem a tvrdším hadrem (každý svůj) a to pečlivě všude mezi prsty, klidně 2x a poté ošetřit mastí Clotrimazol Al 1% krém a ihned natáhnout čistou ponožku. Toto ošetření byste měli provádět 3x denně – po příchodu z práce, před spaním, ráno před odchodem do práce. Tento postup dodržujte ještě nějaký čas i po odeznění příznaků (min. týden nebo i déle), protože plíseň se ráda vrací zpět. Poznámka: Abyste neměli ruce věčně upatlané od masti, navlékněte si nejdříve na ruku mikrotenový sáček (svačinový. ) a teprve přes něj roztírejte mast na nohách. Sáček potom stáhněte poruby, aby umaštěná část zůstala uvnitř sáčku. Můžete ho použít i několikrát. Někdy bývá problém přesvědčit k těmto opatřením manžela či prarodiče, ale vrámci zdraví dětí a celé rodiny se nenechte odbýt. Mast kupujte ve větším balení, je to ekonomičtější. Je mnohem levnější než Canesten, či Canespor. O dalších variantách mastí vám poradí lékař či lékárna.

Ale já vím jak vypadá plíseň, jen nevím, jak vypadá píseň 😀 máte to v názvu, elko vypadlo.

zajděte na kožní, nechte se poslat na mykologické vyšetření kůže a pak dle typu plísně dostanete léky. to jediné zabere.

Vnější zásahy jsou sice funkční, dočasně, ale neodstraní prvotní problém. Tzn. je potřeba též ozdravit vnitřně. Hlavně se nenechte zastrašit a psychicky zůstaňte klidní, hledejte prosím své možnosti. Jistě se k nim dostanete. Na kožním budou spíše nemoc potlačovat, ale ne řešit.

Na odplísnění organismu je vynikající čaj od firmy (snad mohu napsat) W.Grešík, myslím, že se jmenuje Mykotin. Řeší problém celkově, preventivně, ne jen akutní stav.

tea tree oil. mám vyzkoušeno i upravit jídelníček ,inspirovala jsem se z publikace od Dr. Strnadlové a pana Zerzána.

V čem tkví úprava jídelníčku?

Zejména určitě odkyselení organismu

Zanedbaná maziprstová plíseň může přejít až do stadia bolestivých prasklin kůže nebo “vyžraných” flíčků v kůži. Nejčastěji se jí nakazíte na místech, kde se sprchuje více lidí – nejhorší jsou dřevěné rošty na zemi, ale žádným ternem není ani stále vlhká dlažba. – nejlépe vás ochrání koupací obuv. Velmi rizikové jsou také boty “po někom” – ty je nutné řádně vydesinfikovat. Pokud už vás nějaká z kožních mykóz postihne, je samozřejmě nevyhnutná zvýšená hygiena (doporučuji např. zvlášť ručník na nohy, ale nutná je i opakovaná desinfekce veškeré obuvi. Velmi dobrým lékem na mykózy – zejména meziprstovou plíseň – je mast Mykoseptin, volně prodejná s cenou pod 100Kč, masti z televizních reklam pomohou jen krátkodobě. Pozor, důležité je po vymizení příznaků mykózy ještě asi 3-4 týdny pokračovat v léčbě, jinak se většinou onemocnění rychle vrátí! Také doporučuji vyhodit fusekle ze syntetických vláken a nahradit je přírodními materiály, které dobře sají pot.

Další bolestivou nepříjemností bývá ztvrdlá kůže, nejčastěji na patách. Zde uvádím osvědčený recept na léčení:

Do lavoru dejte vodu tak horkou, jak ještě snesete a přidejte lžíci soli (nejlépe nějaké lázeňské, ale funguje i běžná kuchyňská). Pak se posaťe, nohy dejte do lavoru a třeba luštěte křížovky nebo hledejte na netu rozumy, dokud vás voda nezačne chladit. Pak nohy osušte a promastěte poctivým vepřovým sádlem nebo mastným krémem. Nejlépe je kůru provádět večer před spaním a do postele si pak navléci ponožky, abyste nezamastili lůžkoviny.

Budete-li kůru absolvovat denně, do měsíce by se měla i hodně ztvrdlá a do živého rozpraskaná kůže blížit kvalitě “dětské prdelky”.

Mně jednou v obchodě se zdravou výživou poradili ychtamolové mýdlo. Prodává se od různých firem a za různé ceny. Dá se použít i na mytí hlavy proti lupům nebo třeba jako intimní mýdlo. Prodávala tam bývalá sestra z gynekologie a právě to použití jako intimní mýdlo mi poradila ona. Jinak je určitě potřeba omezit co nejvíc cukry. Sladké plísni chutná. A když léčbu doplníte nějakým protiplísňovým krémem z lékárny, měla by plíseň zmizet. A pokud to všechno nepomůže, tak jedině na kožní.

Dlouho jsem používal mast Mykoseptin a vcelku to zabíralo. Jednou jsem ho zrovna neměl, tak jsem sáhl po kosmetickém arganovém oleji, který manželka používá místo hydratačních krémů pro zlepšení pleti a ono to zabralo taky. Svědění ustoupilo už druhý den, postupně se ztratily i prasklinky a plíseň a hlavně to pomohlo na delší dobu.

Pátral jsem po nějakém vysvětlení – stručně řečeno, je to tím, že arganový olej má mimořádně vysoký obsah antioxidantů a vitaminů, které kůži vyživují tak, že se s napadením plísněmi pak dokáže lépe vyrovnat sama . Není to tvrdá chemie s okamžitým protiplísňovým účinkem, takže pokud je ložisko plísně rozsáhlejší, nasadil bych v první fázi raději ten Mykoseptin nebo tea tree olejíček a arganový olej použil až následně jako prostředek pro zklidnění a zlepšení kvality kůže. Dost pomáhá i prokrvování kůže střídáním horké a studené vody a dodržování zásad prevence.

Dobrý arganový olej se dá koupit třeba na www.argan-oil.cz. Mykoseptin koupíte v každé lékárně volně bez receptu.

No, na plíseň mezi prsty nohou, mi praktiky nepomohlo nic (masti, roztoky, čaje).Ale co opravdu “zabralo”, byla aplikace navlhčeného kamence (používá se po holení) na pálivámísta 3 x denně po umytí nohou. Přeji úspěch v léčení.

používám krém Canesten

Výborný je oregánový olej v tabletách, odstranuje plísně v těle. nebo Factor Base od OKG.

Užíval jsem různé masti s krátkodobým efektem, ale pak jsem se dočetl, že po koupeli je důležité vše mezi prsty osušit. Jenomže, to byste nevěřili, jak jednoduše to jde fénem. A tak jsem se ji po mnoha letech zbavil.

Já mám dobrou zkušenost s chytrou houbou. Zabrala a pliseň se nevrátila.

A můžu se zeptat, jak dlouho se asi ta plíseň léčí?

Dlouhé roky mi pomáhala mast mukoseptin.

Já si musím také vynachválit chytrou houbu. Moc jsem tomu nevěřila, ale zabralo to.

Ahoj lidi.Zásadně nikdy nepřidávám příspěvky do diskusí,ale už nemužu koukat na to,jak lidi zbytečně trpí.Od dětství jsem měla problém s meziprstní plísní,bylo to hrozné,ani nechci popisovat,věčně po doktorech,přípravky na předpis i bez. Styděla jsem se někde i zout. sama jsem to cítila,co teprve druzí.Je mi 44 let.Před deseti lety jsem byla u moře a v obchodáku si furt kupovala jogurty.Myslím opravdové jogurty,ne jen obarvené.Bylo to v Holandsku.Snědla jsem minimálně dva velké jogurty denně,byly normálně ochucené.Plísen se zlepšila,myslela jsem,že je to tím mořským vzduchem.No,nemám čas ted dlouho psát.Zajímám se už dlouho o tělo,a jak funguje,pro mne je zásadní to,že léčba je zevnitř a imunita je hodně ve střevech,ale ne jen tam,nemám čas se rozepisovat.Takže spánek,odpočinek,pít atd. např. používím místo krémů na plet sádlo za pár šupů,předtim jsem používala jen drahé znakové krémy. Ale to už jsem odbočila,takže se vracím k té plísni.Kupte si BÍLÉ JOGURTY. Normální bílé jogurty třeba z TESCA,nejlíp levně vyjdou velké jogurty.KLIDNĚ SI JE OCHUTTE,NEMUSÍTE JE JÍST NEOCHUCENÉ,KUPTE SI I KEFÍRY,NEBO NAŘEDTE JOGURT NA KEFÍR A NEVĚŘTE HLAVNĚ TAKOVEJM KRAVINÁM,JAKO JE AKTIMEL ATD. JE TO TO SAMÉ,JEN DRAHÉ!!REKLAMA SE HOLT MUSÍ NĚJAK ZAPLATIT.MILUJU SI DO JOGURTŮ SYPAT I OVESNÉ VLOČKY.MYSLETE I NA POSÍLENÍ IMUNITY,PŘEDEVŠÍM DOSTAEČNÝM SPÁNKEM,POSLOUCHEJTE VLASTNÍ TĚLO. ALE JEZTE TY JOGURTY,TA PLÍSEN ZMIZÍ BRZY A UŽ SE VÁM NIKDY NEVRÁTÍ,I KDYŽ SE BUDETE POTIT TŘEBA V PRACOVNÍCH BOTÁCH.VĚŘTE TOMU LIDI,NEMÁM ČAS PSÁT,ALE PROTOŽE TO MÁM NA SOBĚ OVĚŘENÉ A UŽ SE NEMUŽU KOUKAT NA TO,ŽE TAK PROSTÁ VĚC NENÍ NIKÝM ZMÍNĚNA,TAK TO PÍŠU.NAPSALA BYCH SI POD TO KLIDNĚ I VLASTNÍ PODPIS,ALE JDE O INTIMNÍ ZÁLEŽITOST,TAK PROTO NE. TED NEKOUŘÍM,ALE DOKONCE JSEM I KOUŘILA,COŽ JE HODNĚ NEZDRAVÉ,ALE PLÍSEN ZMIZELA A UŽ SE NIKDY NEVRÁTILA.JINAK UMÍM PORADIT I S JINÝM,NEJEN OHLEDNĚ TOHOTO.,ALE NEJSEM SI JISTÁ,JESTLI BYCH DOKÁZALA NĚJAK ČASTO ODEPISOVAT.JSEM MOC ZVĚDAVÁ NA VAŠE OHLASY POZDĚJI.KASIOPEA.

Jinak toto je můj první příspěvek do diskuse v životě,ale asi to změním,když mi teda nikdo nebude kritizovat hrubky překlepy,místo aby byl vděčnej,že člověk obětuje čas,aby druhým pomohl.KASIOPEA

Já jsem si poradila s plísněmi se speciálními vložkami do bot – přípravků proti zápochu do bot z www.topkatalogy.cz a www.r-club.webnode.cz Moc mi to pomohlo. Navíc je to česká výroba, takže podporuji i českou ekonomiku. Výrobky Eurona jsou moc super. Chytrý nákup.

Ahoj, nasel jsem pleovou vodu s dezinfekci pro nohy http://www.bikegallery.cz/morgan-blue-feet-lotion-200cc mate to nekdo doma? Pomaha to?

Ahoj, já mám s plísní takovou zkušenost: třeba šestkrát denně umýt nohy, jak už tady někdo zmínil, vysušit fénem a opravdu zmizela. Za několik měsíců se objevila. takže si myslím, že bude nejúčinnější, vnitřní očista a omezit cukr. Zkusím a písnu!

Ahoj. Mě pomohla mast z marihuany. Sice to trochu déle trvalo, ale fakt to pomohlo. Občas máznu, aby se mi to nevrátilo, jelikož jsem měl prsty rozedřené do krve, jak to hlavně v noci svědilo. už to nechci zažít.

Ahoj Radime, rozklikla jsem váš odkaz a nic mi to nenašlo, máte s tímto obchodem nějakou zkušenost? Mají tu některé věci které bych si ráda pořídila

Ano právěže jsem si odtud už ledacos koupil tak jsem chtěl pořídit další věc.Každopádně za sebe můžu obchod jen doporučit

Zdravim, i já s manželkou velice rádi kupujeme doplňky ke kolům v obchodě bikegallery.Většinou tedy objednáváme jelikož už máme s obchodem bohaté zkušenosti

Jak dlouhá doba dodání je u blikegallery stihlo by odtud dojít ještě něco do Vánoc kdybych ted objednal? Nebo má ten obchod i prodejnu kam bych mohl případně zajet?

Dobrý večer, mám s tímto obchodem velmi dobrou zkušenost Jarku ale víte jak to chodí, před Vánoci takhle bývá všude spousta objednávek takže já bych aby byla jistota být vámi,zašel přímo do obchodu, prodejnu mají tady http://www.bikegallery.cz/obecne-informace/prodejna

Dnes jsem v obchodě byl, také jsem naznal že před Vánoci raděj koupim osobně

Zdravíčko, dělala jsem si dnes registraci v obchodě bikegallery.cz a ráda bych i tu jejich kartu, tak se chci zeptat z těch co tu nakupujete jaký to má veškerý výhody?

Co já vím tak v eshopu je sleva 10% na zboží při každém přihlášení po registraci, a v obchodě když si vyžádáte kartu BikeGallery tak s tou je možné uplatnit slevy i na prodejně

Na plisen mezi prsty a i na dalsi kozni problemy/ne na vse/ jsou lecive rybicky Garra ruffa,mela jsem je na lecbu pro ruzne problemy lidi 6let a za tu dobu pomohly mnoha lidem.Pomaha to i na dermatitidu,i kdyz jsem tomu moc ze zacatku neverila.Opravdu vylecily a lidi jsou jiz bez obtizi.Jsou i na lecbu psychiky a mnoho dalsiho o cem mnoho lidi nevi.Jestli mate zajem,podivejte se na www.lecivka-rybka-mb.webnode.cz,je tam toho spousta i na kozni problemy,hemeroidy a mnoho dalsiho.A vse bez chemickych “kouzel”

Další zajímavé diskuse

Aktuální články

Diskusní fórum

 • Originální dárky (124)
 • Nová sekačka (2)
 • Zahrada (10)
 • Dům na klíč za dobrou cenu (6)
 • Chlorella (2)
 • Kloubní výživa (2)
 • Oblečení na posilování (2)
 • Krém na obličej (205)
 • Jak nejlíp zabavit děti (4)
 • Od koho si nechat udělat rolety? (5)

Blogy uživatelů

46oNd.jpg” /> Bio-kosmetika adivu

46oNd.jpg” /> rajská omáčka 7vavrova

46oNd.jpg” /> mlékomat který ještě není na mapě Marieciplova

46oNd.jpg” /> léky na cholesterol vachova.lib

Explicitně zakazujeme jakékoli použítí části nebo celého obsahu těchto stránek, jejich reprodukci, kopírování, úpravu a zvláště prezentaci na jiných internetových stránkách bez našeho výslovného souhlasu. Návštěvníci jsou povinni se řídit provozními pravidly.

Leave a Reply