Vyrážky z plenky nebo houbové infekce (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Pink zoster – neznámá povahu choroby

Pink zoster – non-maligní útvar na kůži, která se v dlouhodobém horizontu neohrožuje, ale přesto může být velmi nepříjemný. V průměru, nemoc pokračuje po dobu šesti týdnů, nebo, v těžších případech až dva měsíce. V nejhorším případě, že pacient může být nemocný s lupus se zvýšil na 6 měsíců, ale to se stává velmi zřídka.

Prvním příznakem onemocnění – vzhled na kůži, nejčastěji na zadní straně, "matka" plakety, velké a někdy i bolestivé skvrny růžové nebo červené. Poté, co jeden nebo dva týdny na kožní vyrážka objeví obrovská – skládá se z malých skvrn, ale je mnoho a jsou velmi nápadné. Nejintenzivnější růžová zoster Pásový opar – a to nejen infekční onemocnění Je ukázáno, na horní části těla, ale může mít vliv i na končetinu. Tváří v tvář vyrážky růžové lišejníku objeví vzácný.

Se vší pravděpodobností, v případě růžového lišejníku, nejsou na vině žádné genetické vlastnosti. To může nastat v téměř každý; U žen dochází k onemocnění, o něco častěji než muži. Nejpravděpodobnější k rozvoji onemocnění u dětí, ale to se může projevit v jakémkoliv věku. 70% případů růžové lišejník – ti, kteří v nedávné době infekce horních cest dýchacích.

Pityriasis Rosea není způsobeno virem nebo bakteriální infekce, stejně jako houby, ačkoli to má podobnost s příznaky houbové infekce příznaky. Přísně vzato, růžová šindele není nakažlivá, ale to se stává, že je téměř současně nemocní lidé žijí ve stejném domě. Ohrožena jsou ti, kteří používají stejný koupelny jako pacient. Víme o masových onemocnění růžové lišejníky v sportovní týmy, studentských kolejích, vojenských kasáren, ale příčina těchto ohnisek není jasné.

Ve skutečnosti, prostě není jasné, a příčina růžové lišejníku. Nejčastěji jsou nemocní v jaře a na podzim, ale není jasné, zda je to nějakým způsobem souvisí s rostlinami, které kvetou v této době, počasí nebo něco jiného.

Pink zoster způsobuje, že trpí velmi vážné potíže. Vyrážka může být bolestivé a někdy svědí a poškrábaný. Tyto příznaky jsou obvykle horší, když je průtok krve zrychlený, například, ve sportu, těžká stress Jak porazit stres? Vytvořit oázu nebo vystavení vysokým teplotám. Nicméně, některé oblasti kůže dochází k zánětu a skořápky.

Obvykle růžový lišejník nezanechává žádné stopy; Někteří pacienti kůže, která má vyrážku, nějaký čas po využití jsou světlejší nebo tmavší než pleť kolem, nicméně, a to trvá několik týdnů. Hyperpigmentace po růžovém lišejníku je obvykle u lidí se světlou pletí, hypopigmentace – na smuglokozhih.

První stížnost pacientů s růžovým lišejníku je vzhled vyrážky na kůži.

Pokud ano, je nutné poradit se s odbornou dermatologa, aby bylo možné zjistit příčinu kožních změn. Vyrážky jsou příznakem mnoha nemocí, takže diferenciální diagnóza mezi těmito státy, musí mít kvalifikaci.

Vysrážení faktor při vývoji onemocnění se často stává virová infekce, nachlazení. To vede k závěru, o infekční povahy nemoci. Existují důkazy, že příčinou vývoje může být alergickou složkou. To způsobuje alergické kožní léze. Nejčastěji označený sezónnosti onemocnění, růžový opar se vyskytuje hlavně v zimním období (podzim, jaro).

Skvrny a svědění – jak je to nebezpečné?

Pacienti prvky se objeví na kůži ve středu nebo ve výšce klinického obrazu onemocnění. Jsou umístěny převážně symetrické v zádech, trupu, hrudníku, proximální končetin. Na krku, obličeje a jiných částí těla vyrážky jsou vzácnější. Typicky umístění skvrny na těle v určitém pořadí, které lze nazvat "rybí kosti". Někteří popisují, že existují podobnosti s vyrážky medailonu. Pokožka je žlutavě narůžovělé skvrny kulaté nebo oválný tvar, tyčící se nad povrch kůže. Barva bodů se může pohybovat mezi různými odstíny růžové až červené.

Tam je korelace barevných záplat na typu pleti – lidé s lehkou kůží míst bude více růžové barvy, s tmavší barvou pleti budou hnědé. Hrana zvýšil o několik míst, Vlastenecké a má intenzivnější zabarvení. Centrální část je charakteristická jemné skládání, klesá ve srovnání s okrajem a oloupat. V některých případech může být centrem pigmentované. Peeling je nejvíce jasně patrné, na pomezí centrální a okrajové části, které budou jako typický límcem. Maximální velikost formací dosáhne tři centimetry, přičemž je zde tendence k vyrážka periferní růstu nebo šíření.

Svědění není konstantní, a závažnost symptomů, nejčastěji je to trochu na intenzitě symptomů . Pouze 25% pacientů dochází k intenzivní svědění . Nejčastěji se objeví svědí s prvním náplast nebo plaku, později slábne a stává se nevyjádřeným . Typické erupce neobjevují okamžitě najednou, jsou periodické, trhavé Flash . V týdnech před objevením se společné kožní vyrážky dojde k "mateřskou plaketa" . V průměru, může trvat 20 dní od nástupu plaků a následný vývoj vyrážky . To je reprezentován jako jediný prvek, která je velká ve srovnání s ostatními . Deska má oválný tvar, střední část má jemnou skládání a loupané, papyrus papír, který se podobá popis . Hrana skvrny zastoupené na okraji úzkého okraje květenství . Vzhled kožních lézí v různých časových intervalech vytvoří určitý polymorfismus .

Resolution nebo zvrátit vývoj prvků začíná od středu na místě, takže střední část se stává pigmentované a ztratil živé zbarvení. Postupně tyto skvrny oloupejte, pak ztrácí intenzitu barev okrajových míst. Po peeling kožní vyrážka se stane prstencové charakter. Popsaný povahu lézí považovány za typické formy růžové lišejníků, ale může se objevit vzácná forma:

Jejich rozdíl je založen především na povaze kůže prvků, které umožňuje libovolně alokují klinické druhů onemocnění. Velmi často se stává, když růžové vyrážka šindele v raných fázích překroucených jako houbové infekce kůže začít zpracovávat tyto různé prvky antimykotik. Tato terapie nemá žádný lékařský účinek, a je zcela neopodstatněné, jako houbové flora není příčinným faktorem onemocnění. Z jakéhokoli samoléčení až v době diagnózy je třeba se vyhnout.

Příznaky růžového lišejníků jsou nevýznamné ve svých projevech. Nejtypičtějším příznakem je kožní projevy, ale mohou být spojeny nespecifické symptomy jsou bolest hlavy, výtok z nosu, kašel a mírné zvýšení tělesné teploty.

Tyto příznaky se vyskytují v časných stádiích onemocnění a mohou být projevy nachlazení, po kterém rozvoje zoster. Často, tyto příznaky mohou být zaměněny za příznaky infekce dýchacích cest. V takovém případě byste měli dávat pozor na možnost "mateřských plaků" v časném vývoji zoster. Přítomnost těchto plaků je potvrzením onemocnění kůže.

Snad nejzávažnější důsledky růžové lišejníků – je svědění, bolest a psychické nepohody zkušený člověk, který se objevil na kůži tak silnou erupci. Ale aspoň je to předzvěst onemocnění není rakovina nebo jiné závažné onemocnění. Kromě toho, růžová lišejníku je velmi vzácné, a oni onemocní jednou za život.

Kdy růžové šindele nevyžadují léčbu. Vzhledem k tomu, její příčiny nejsou zcela objasněny, to nemůže být vyléčen, to jde pryč po několika týdnech. K urychlení tohoto procesu není možné.

Užívání drog mohou zmírnit některé příznaky. V případě, že vyrážka je těžké bolesti, vzít analgetika; svědící pomoc antihistaminika. V případě, že pacient je česání vyrážka na kůži, může zůstat jizvy; Chcete-li tomu zabránit, použijte tečku antibiotika.

A vzácné případy, v případě, že zánět a vyrážka růžové lišejníků přetrvávají, předepsat protizánětlivé léky.

Diskoloratsiya kůže, která zůstane po růžovém lišejníku není velmi nápadné, ale pokud to vadí pacientovi dohodě s tím je možné použít ultrafialové světlo léčbu. Tento postup je poměrně drahé, ale to se vyplatí, pokud je člověk velmi znepokojeni jejich vzhled. Ve většině případů se však, růžová zoster by měla být jednoduše "čekat".

Jak víte, že mám růžové šindele?

Pink dermatolog může diagnostikovat kožního onemocnění. Její příznaky jsou velmi podobné příznaky jiných chorob, jako je například herpes zoster a herpes zoster Šindele a plané neštovice – ze stejného patogenu , Exantém v růžové zoster, někdy také se alergické reakce na jistých léčiv, jako jsou antibiotika, léky proti bolesti a protizánětlivé látky.

Pink zoster může být diagnostikována biopsií, nicméně, protože toto onemocnění není nebezpečný, protože není nutné provádět tak složitý postup.

Pokud jde o přenositelnost růžový lišejník žádný jednotný názor. Víme, že to není vždy přenášeny přímým kontaktem s pacientem. Někteří lékaři se domnívají, že nemoc je způsobena bakteriemi nebo viru; Bylo zjištěno, že se houba nebo alergie, nejsou přesně způsobilo.

První známkou růžové lišejníků – velký narůžovělá skvrny na kůži, je velmi podobná trichofytózy Pásový opar – Jak se zůstat bez chlupů Což je houbová infekční onemocnění. Podobně, aby se zjistilo, co přesně je nemocný pacient, jen lékař může.

Lamisil spray – proti-houbové činidlo s účinností sušení

Lamisil spray – je antimykotikum lék pro místní aplikaci na vysušenou a osvěžující účinek. Tato funkce umožňuje používat v žádných klinických projevů houbové infekce. Ale je zvláště vhodný Lamisil spray v případě, kde se léze nachází v odlehlých oblastech a je doprovázena s mokváním.

Lamisil sprej – jak to funguje

Lamisil sprej pro lokální použití je transparentní bezbarvá nebo světle žlutá kapalina a je k dispozici v lahvičkách jako je 1% roztoku. Kompozice obsahuje stříkací Lamisil terbinafin účinnou látku a pomocné látky: Makrogol cetostearylether, ethylalkohol, čištěná voda, propylenglykol, dusíku.

Lamisil Spray se používá pouze z vnějšku, a má aktivní antifungální aktivitu. Současně je osvěžující a vysušuje pokožku. Při aplikaci spreje na kůži je absorbován do krve, je ne více než 5% účinné aktivní složky, tak významné systémové účinky drogy nemá. Zachytil na rozprašovací proniká kůží do povrchových vrstev pokožky a aktivně ovlivňuje metabolismus Zlepšuje metabolismus a hubnutí bez diety v mykotických buňkách v léze.

Mechanismus účinku spreje není odlišné od všech ostatních dávkových forem lamizila. To potlačuje tvorbu sterolů v houbách buňkách, což vede k jejich nedostatku normálního metabolismu v buňkách. Současně se buňky hub se hromadí velké množství meziproduktu, z nichž postavené potřebných elementů steroly, – skvalen. Takové porušení metabolických procesů vedoucích k houbové buněčné smrti.

Citlivost na lamizilom Lamisil – moderní lék pomoci vyrovnat se s plísňovou infekcí vykazují mnoho dermatofytů, způsobit plísňových infekcí kůže, stejně jako kvasinky Candida houby rod, a původce barevného (pityriasis) rozebrání.

Sprej je efektivní, proniká do nejodlehlejších oblastí postiženou kůži, ale to je nepředstavitelné, že se ocitl v oku -, bude to znamenat značné podráždění oční tkáně.

V závažných plísňových infekcí vnější použití spreje v kombinaci s přijímáním Lamisil tablety uvnitř.

Se kterými nemoci a jak aplikovat Lamisil

Funkce Spray Lamisil umožňují jeho použití v mnoha plísňovým infekcím (mykózám), včetně mykózy nohou (tinea a rubrofitii), štítem a svědění Jock svědí: plísňové infekce , Plísňové infekce kůže hladké tělo, způsobené dermatofyty s porážkou velkým záhybech kůže a leží v těžko přístupných místech. Applied Lamisil sprej při léčbě mykotických infekcí pokožky hlavy.

Lamisil Sprej je účinný také při oděru kůže, způsobené Candida – současná antifungální a sušení efekt vám umožňuje rychle odstranit tyto léze.

Kromě toho, sprej Lamisil se s úspěchem využívá k léčbě mnohobarevného (pityriasis) rozebrání.

Použít sprej pouze k léčbě dospělých a dětí po 12 let. Před jeho aplikací pleť důkladně vyčistit a lehce sušeno. Potom nástřikem v dostatečném množství tak, že se kožní léze a oblasti umístěné kolem oblasti zdravé kůže byla dobře navlhčený.

Lamisil Spray se aplikuje na kůži jednou denně po dobu jednoho týdne. S různobarevnými oblázky sprej se aplikuje dvakrát denně v týdnu.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Vedlejší účinky Lamisil sprej je zřídka významný. Kůže na místě rozprašování lamizila mohou být příznaky podráždění v podobě zarudnutí, suchosti a odlupování kůže doprovázené pálení a svědění.

Tam může být alergické reakce, které mohou být podobně jako konvenční stimulaci. Alergie se projevuje jako kopřivka, náchylný k fúzím, porážce velké plochy kůže a podkožního vaziva při přechodu, včetně v oblasti hrdla (angioedém). Pokud se objeví známky podráždění nebo alergie, je nutné navštívit lékaře, který rozhodne, zda bude pokračovat v léčbě: během stimulace je často možné v něm pokračovat, a alergie by měly být okamžitě zastaveno.

Lamisil Sprej je kontraindikován při přecitlivělosti na jeho složky, a pacienta ve věku do 12 let (klinických studiích léku u dětí nebyly provedeny). S opatrností a pouze na lékařský předpis by měl být používán během těhotenství, dítě krmení Kojení – osobní volba prsu, jaterní choroby a selhání ledvin, chronický alkoholismus, rakovina (včetně krevních onemocnění), metabolické poruchy a onemocnění souvisejících s poruchou průchodnosti krevních cév končetin.

Lamisil Spray – velmi výhodná dávková forma pro léčení plísňových infekcí nacházejících se v těžko přístupných místech kůže.

Nolitsin: širokospektrální antibiotikum

Nolitsin – chinolon antibakteriální léčivo, má výrazný antimikrobiální účinek, je nejúčinnější při onemocnění močových orgánů. Je účinný proti většině patogenům těchto infekcí, jako akutních a chronických zánětlivých onemocnění ledvin a močových cest, kapavka Kapavka – self-vládl ,

Mechanismus účinku nolitsin

Nolitsin (INN – norfloxacin) – širokospektrální antibiotika fluorochinolon skupina, která je vyrobena z slovinské farmaceutické společnosti Krka tablety, oční a ušní kapky. Jiné farmaceutické společnosti podobné léky prodávané pod názvem ankvin, baktinor, girablok, kvinoloks, lokson, negafloks, norbaktin, norilet, Normaks, noroksin, norfloks, norfloxacin, sofazin, spektrama, chibroksin, yutibid.

Nolitsin má baktericidní (zabíjí citlivost na bakteriální flóry) aktivitu a vyznačuje se tím, že se prakticky tolerance vyvíjí (odolné) mikroorganismů. To inhibuje tvorbu určitých enzymů potřebných pro život bakterií (např., DNA gyrázy), což vede k nemožnosti tvorby řetězců DNA a okamžitou smrt bakterií. Baktericidní účinek se zdá velmi rychle, během jedné hodiny po požití léku.

Kromě toho, nolitsin obsahuje fluor, který dále zvyšuje účinnost tohoto léku vůči většině bakterií citlivých na to. Také aktivní vliv na běžnou gram (hlavně) a gram-pozitivní (některé) mikroflóry, což způsobuje většinu infekcí močových cest, potlačuje nolitsin živobytí Pseudomonas aeruginosa – jeden z nejstabilnějších v souvislosti s bakterií odolných vůči antibiotikům.

Pokud jsou podávány nolitsin dobře absorbován z gastrointestinálního traktu do krve, a tam zejména tkáně (tkáně močové orgány) nepronikají do centrálního nervového systému a kost. Absorpce se zpomalí, jídlo (zvláště prsa, tak to je nejlepší, aby se na lačný žaludek), a léky, které neutralizují kyselost žaludečních šťáv (antacidy). Maximální koncentrace v krvi je dosaženo během 1-2 hodin po požití. Uložené v těle 12 hodin, po které se rozkládá v játrech (jeho rozkladných produktů – metabolity vykazují také určitou aktivitu), a poté vylučovány močí (většinou) a výkaly. Z tohoto důvodu, když se doporučuje závažná porucha funkce ledvin instalovat individuální dávku.

Indikace a kontraindikace pro příjem nolitsin

Přijímací nolitsin do tablet je uvedena v následujících chorob (pouze po laboratorních zkoušek biologického materiálu o citlivosti mikroorganismů na antibiotika)

 • infekce močového traktu – pyelonefritida, cystitida, uretritida (většinou nolitsin schopen potlačit všechny flóru, které mohou způsobovat infekce ledvin a močových cest, včetně těch, odolné proti jiným antibiotikům);
 • po chirurgických operacích na ledvin a močových cest s cílem zabránit infekci nebo akutní zhoršení chronických infekcí;
 • Gonokokové infekce, včetně těch, které se skrytou, nevyjádřený přes;
 • střevní infekce – salmonelóza Salmonelóza – rysy nemoci , Úplavice, iersineoza;
 • pro prevenci střevní infekce během návštěvy v oblastech, kde jsou tyto infekce (neinhibuje normální střevní mikroflóru);
 • Infekce vnitřních pohlavních orgánů mužů a žen (chronické bakteriální prostatitidy Bakteriální prostatitida – může být akutní nebo chronická , Adnexitis – zánět vaječníků u žen);
 • infekce kůže a měkkých tkání, včetně infekce ran, oděru;
 • infekce horních cest dýchacích (dutin, hltanu, hrtanu, středního ucha);
 • infekce pohledu.

Místní nolitsin používá v oční a ušní kapky v infekcích zraku a sluchu, stejně jako pro prevenci těchto onemocnění.

Kontraindikace nolitsin jsou přecitlivělost na léku, věk 15 vyjádřené v lidském ledvinami. V průběhu těhotenství a kojení, otázka užívání drogy se řeší individuálně ze zdravotních důvodů.

Nežádoucí účinky, které mohou nastat při uplatňování nolitsin

Při uplatňování nolitsin mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky:

 • z gastrointestinálního traktu – pálení žáhy, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, průjem, bolest břicha Břicha bolest: Typy a symptomy ;
 • z jater – malý abnormální jaterní funkce;
 • centrální nervový systém – bolesti hlavy, závratě, letargie, ztráty účinnosti, poruchy spánku, podrážděnost, úzkost;
 • ledvinami a infekce močových cest – zánět pojivových bazí ledvin (intersticiální nefritida), selhání ledvin;
 • alergické reakce – kožní vyrážky různého druhu, svědění, otok tkání.

Opatrnost se doporučuje v případě nolitsin spasmophilia jakéhokoliv původu, pokud jsou vyjádřeny porušování jater. Při příjmu lék by neměli mléčné výrobky, a musí být pod vlivem slunečního záření. Nedoporučuje, protože se v průběhu nolitsin vozidel s pohonem léčby.

Nolitsin – je antibiotikum, které může být přijato pouze na lékařský předpis.

Vyrážky z plenky nebo houbové infekce

Nemáte žádné nové zprávy

Partneři Prostřeno.cz – Odhaleno.cz (www.odhaleno.cz) a Bety.cz (www.bety.cz)

Své náměty a připomínky k obsahu internetového magazínu Prostřeno.cz posílejte na redakce@prostreno.cz.

Copyright © 2009-2016 Prostřeno.cz – všechna práva vyhrazena.

Získávejte nejnovější články e-mailem

Na Váš e-mail již brzy přijde přehled aktuálních článků.

Zvolte si, jak často chcete přehled dostávat:

nechám to na vás

Na Váš e-mail již brzy přijde přehled aktuálních článků.

Plenka dermatitida příznaky, známky, diagnostika a léčba

Plenka dermatitida – podráždění kůže, zánětlivé charakter, který se projevuje u dětí v plenkách. Tento typ dermatitidy může rozvíjet nejen u dětí, ale dítě v téměř jakémkoliv věku, kteří stále nesou plenky. Ale většina z jeho projevu u dětí, které jsou ve věku od 9 do 12 měsíce mezi nimi. Je zde riziko, plenky dermatitidy u starších osob a zdravotně postižené, kteří mají nosit plenky.

Rodiče by měli mít na paměti, že u starších dětí je riziko závažného podráždění kůže v oblasti genitálií, což má za následek delší průjem.

Největší důvod, který přispívá k rozvoji pleny dermatitidy, je závažné porušení osobní hygieny dítěte.

Plenka dermatitida, projevující se jako závažná kožní podráždění vyplývající ze střetu citlivou pokožku malého dítěte s látkami, které jsou schopny vyvolat rozvoj alergické reakce (podráždění).

V takovém případě, pokud používáte plenky nebo plenky, způsobit vývoj tohoto typu dermatitidy jsou následující podněty:

 • Intenzivní chov hub;
 • Delší kontakt kůže s výkaly a močí;
 • vysoká teplota nebo vlhkost.

V současné době provedli řadu výzkumů, přičemž bylo zjištěno, že způsobují vývoj tohoto typu dermatitidy silách a přítomnost houbové infekce. Během studie se nepodařilo zjistit, že ve výkalech dětí trpících plenky dermatitidy jsou kvasinky, které jsou původci kandidózy.

Je však důležité vzít v úvahu, že plenka dermatitida není forma kandidóza kůže kandidózy jako mezi více závažných stavů, které vyžadují rozdílné zacházení.

Avšak, i přes to, že přítomnost hub ve stolici dítěte je hlavní podmínkou pro zahájení pleny dermatitidy. Aktivace plísňové infekce, což způsobuje, že začne útoku na kůži. To je však možné pouze tehdy, pokud nechcete dodržovat pravidla osobní hygieny, protože děti jsou velmi jemné kůže.

Výrazně zvýšené riziko vzniku plenkové dermatitidy, kandidóza způsobené infekcí, dlouhodobé léčbě antibiotiky.

Tato antibiotika jsou schopné zabít bakterie, ale zároveň, nemohou odolat útoku hub. V důsledku antibiotické léčby vytváří ideální prostředí, ve kterém je intenzivní rozvoj houbové infekce, jako růst plísně již nemohou obsahovat bakterie, které jsou zničeny antibiotiky.

Mnohem méně plena dermatitida se projevuje jako důsledek špatné výživy dítěte – například dítě dostane jídlo s nedostatkem biotin, nebo zinku. Také tento druh dermatitidy může dojít z důvodu vrozených alergických onemocnění (энтеропатическийакродерматит, atopické dermatitidy, atd.).

V případě, že dítě začalo se objevit příznaky, které se podobají plenka dermatitidu, měli byste vzít v úvahu skutečnost, že jeho vývoj může být vzhledem ke vzniku alergické kožní reakce, jako je používání plenek nebo nový způsob hygieny.

Možnost tohoto typu dermatitidy v důsledku alergie se objeví v případě, že zánětlivá reakce kůže na pleny, vytvořených jako porušení osobní hygieny. Tato kožní reakce je možné v případě, začal používat nové plenky, ubrousky, nebo krém.

Lékaři nyní věří, 100%, která aktivuje rozvoj plenkové dermatitidy mohou používat moderní plenky. K dnešnímu dni je nejúčinnější preventivní opatření proti plenkové dermatitidy vyprovokován použitím plenky je kompletní zamítnutí jejich žádosti – například, můžete začít učit své dítě do hrnce a snížit používání plen na nezbytné minimum.

Studiem, dnes bylo zjištěno, že plenka dermatitida se vyvíjí významně častěji u dětí, které jsou neustále absorbují pokročilé plenky, na rozdíl od dětí v ústavní péči, které se vztahují pleny nebo látkové plenky jednoduché.

Vzdělání plenka dermatitida se vyskytuje v těch oblastech, kde je jemná pokožka dítěte čelí špinavé nebo mokré plenky, pleny nebo kluzáky. Nejčastějšími projevy tohoto typu dermatitidy dochází v oblasti hýždí, dolní části zad, nohy, třísla záhyby, hýždě a genitálie. V závažnějších případech, léze se vyskytují v za ušima, nebo na krk.

V závislosti na klinické projevy nemoci může být stanovena přesně tři etapy opruzenin:

 • lehká fáze je mírně zčervenání kůže;
 • sekundární fáze je charakterizována tvorbou otoku, výrazná zarudnutí kůže, jsou velmi bolestivé praskliny a vředy;
 • těžká zkouška – fáze, během níž tvorba rozsáhlého zánětu Postižená kůže se stal jasně červené barvy a oteklé, bolestivé abscesy tvarované a bahno trhliny, který je schopen regenerovat erozi nebo vředů.

Opruzenin může rychle přerůst do těžší formy, což způsobuje riziko závažných mykotických infekcí. Vzhledem k silnému podráždění pokožky, výskyt svědění, dítě začne plakat a chudými spánek je velmi neklidný. Silný pocit nepohodlí nebo bolest může vyvolat i lehký dotek na postiženou kůži.

Pro přesné diagnóze plenky dermatitidy, lékař provádí úplný přezkum dítěte, pak je diagnóza na základě výsledků analýz a výrazných příznaků. V případě pleny dermatitidy vyskytuje v mírné formě, zatímco pro diagnózu nemusí nutně dělat speciální laboratorní testy, ale to může vyřešit pouze lékaře.

Každá matka ví, že je mnohem jednodušší, aby se zabránilo rozvoji pleny dermatitidy, než ji léčit. Není možné vývoj onemocnění kůže v případě, že zadek dítě bude vždy v suchu a chladu a chráněna od plného vlivu různých faktorů dráždivých a infekcí.

Nejúčinnější prevence je po tomto typu dermatitidy:

 • přebalovací plenka je nutná, jakmile bude zřejmé, že je znečištěný nebo mokrý. Podle statistik, je třeba novorozence plenky 10 # kolikrát denně a děti změnil v pozdějším věku 6 až 8 krát denně;
 • pokud je to možné, se doporučuje ponechat dítě ve vzduchu bez plenky, jako kůže hýždí, také, je třeba, aby “dýchat”;
 • pečlivě umýt vytvoří požadovaný rozkroku pouze teplou vodou, pak je třeba kůži jemně očistěte vatovým tampónem a stopové to být dokonale suché;
 • se zvláštním zřetelem vztahovat na ty faktory, které jsou schopny vyvolat začátek plenkové dermatitidy;
 • v noci, bez výjimky, musíme změnit podhuznik.V dítě, když používá více nebo froté plen, by měly být umyty pouze pomocí mírné dětský pudr nebo jiné výrobky pro praní dětského oblečení, a neschopný spoušť vytvořit silné alergické reakce kůže;
 • při změně plenky, bez výjimky, měli byste používat krém určený k ochraně kůže před dráždivými, jako jsou výkaly a moč.

Jedním z nejdůležitějších ošetření plenkové dermatitidy je správné a pravidelné péče o citlivou pokožku dítěte.

Pokud jste postupovali podle pokynů níže, můžete výrazně usnadnit stavu dítěte:

 • v přítomnosti pleny dermatitidy, je mnohem častěji, než obvykle potřebovat změnit pleny;
 • kůže je třeba omýt pomocí jemné mírné mýdlo na suchou pokožku venku nebo jemně promakyvat suchý hadřík;
 • dětskou pokožku by měla být vždy čisté, je důležité, aby se zabránilo přenášení hrubé, což vede k nebezpečí těžké podráždění kůže. Po promytí, musí být dítě určitou dobu, aby ho opustit bez pleny (s výhodou dvou nebo 3:00), aby se kůže mohla vyschnout na vlastní a “dýchat”;
 • posílit onemocnění mohou být některé potraviny, a proto zvláštní pozornost by měla sledovat dítěte dieta, nebo krmení matky, zcela eliminuje případné alergeny ze stravy. To by mělo být provedeno tak dlouho, dokud nebude vyrážka;
 • v případě, že nástup těžké vyrážky vyvolala nebo alergické kontaktní dermatitidy, pak byste měli opustit využívání nových detergenty nebo mýdla, které mohou vyvolat rozvoj choroby;
 • Pokud se vyrážka vyvolal kvasinkovou infekci, pak může lékař použít speciální protiplísňový krém, který si můžete volně koupit téměř jakýkoliv lékárny;
 • pro léčbu opruzenin mohou být přiřazeny k použití léků, které obsahují steroidy. To znamená, že lékař stanoví v případě, že pleny dermatitida vyvolala seborea nebo atopická dermatitida, alergie. Nicméně, tyto prostředky mají zakázáno použití v přítomnosti houbové infekce.

Spálová angína u dětí. Onemocnění, které se nevyplácí podcenit

Máte ve školce upozornění, že se tam vyskytuje spálová angína, a vaše dítě právě dostalo horečku a obtížně se mu polyká? Bojíte se, že ji má také?

Spála nebo spálová angína?

Angína je vlastně akutní zánět krčních mandlí. Může být původu bakteriálního (nejčastěji způsobená streptokoky), virového (způsobená viry jako je chřipkový vir nebo herpes simplex) nebo výjimečně mykotického (plísně a houbové infekce).

Nejobvyklejším původcem bakteriální angíny u dětí jsou streptokoky, hovoříme proto o streptokokových angínách. Jedním z nich je i Streptococcus pyogenes. Tento streptokok produkuje toxin, který způsobuje spálovou vyrážku, a proto se tato konkrétní streptokoková angína označuje jako spálová angína. Celému onemocnění, jehož průvodním jevem je spálová angína, se potom říká spála (scarlatina).

Streptokok se může do těla dostat i ránou na kůži. V takovém případě hovoříme od tzv. ranné spále (pronikla do těla ranou nikoliv kapénkovou infekcí). V tomto specifickém případě se nejprve v okolí místa vstupu objeví typická vyrážka, která se dále šíří. Angína chybí úplně nebo se projeví až později a ve slabší formě. Inkubační doba ranné spály je kratší, obvykle do 12 hodin.

Koho spálová angína postihuje?

Spálovou angínou onemocní nejčastěji děti ve věku od 4 do 12 let. Mladší i starší děti a dospělé postihuje minimálně, většinou jen v důsledku oslabené imunity. Naopak se vůbec nevyskytuje u dětí do 5 měsíců věku.

Pokud má vaše dítě spálovou angínu, má spálu, která se projevila angínou. Spála však může probíhat i bez spálové angíny.

Inkubační doba a zdroje nákazy

Doba od nákazy k vypuknutí příznaku trvá u spálové angíny 2-4 dny. Nejčastěji se nemoc vyskytuje v průběhu zimy a na jaře.

Zdrojem nákazy je nemocný člověk v inkubační době onemocnění a do 2 dnů od vypuknutí příznaků, nebo přenašeč, který v sobě streptokoka má, ale sám neonemocní. V dětské populaci je jich 15-20 %. Spálová angína je velmi nakažlivá.

K přenosu infekce dochází kapénkovou cestou (mluvením, kašláním nebo kýcháním; bakterie ulpívají také na rukou), případně trávicím ústrojím (použitím infikovaného nádobí). U ranné spály dochází k nákaze přes poraněnou kůži.

Bakterie jsou schopné vcelku dlouhou dobu přežívat například v prádle, na hračkách, nádobí a podobně. Proto se nemoc snadno šíří zejména v dětských kolektivech – v jeslích, mateřských školách a na nižším stupni základních škol.

Příznaky spálové angíny

Spálová angína se zpočátku projeví jako běžná angína. Nemocné dítě je zchvácené a malátné, hodně unavené. Bolí ho hlava a v krku, a to hlavně při polykání. Může i chraptět. Na jeho zvětšených mandlích jsou patrné čepy a na patře drobné skvrnky, jazyk je bíle povleklý. Dítě má horečku, někdy se zimnicí. Může trpět bolestí břicha a zvracet. Na krku mu lze nahmatat zvětšené mízní uzliny, které jsou na dotek bolestivé.

U zhruba poloviny dětí se ale spálová angína projeví mírněji. Teplota je jen zvýšená a bolest v krku není intenzivní. Kojence a batolata trápí spíše jen hlenohnisavá rýma, zvětšení uzlin a zánět středního ucha.

V obličeji se projevuje Filatovův příznak, kdy výrazně červené tváře kontrastují s bledostí kolem úst.

Asi po dvou dnech od vypuknutí onemocnění se začne od špičky olupovat jazyk a jeho barva se mění na sytě červenou s vyčnívajícími chuťovými pohárky – povrch jazyka připomíná svým vzhledem malinu. Proto se hovoří o malinovém jazyku.

Může se projevit také Šrámkův příznak, což znamená výskyt malých bílých lesklých pupínků na ušních boltcích a v okolí nehtového lůžka.

Spálová vyrážka

Po jednom až dvou dnech od propuknutí příznaků se většinou objeví typická spálová vyrážka (u mladších dětí dříve než u starších). Vyrážka vzniká jako důsledek působení toxinu produkovaného streptokokem na jemné cévy v kůži a jako imunitní reakce organismu na toxin. Má obvykle podobu drobných pupínků velikosti špendlíkové hlavičky. Jsou světle červené barvy, případně se mohou vyskytnout pouze jako zhrublá pokožka připomínající „husí kůži“, ale bez změny barvy.

Vyrážka se objeví nejprve v podbřišku, odkud se šíří do slabin a na vnitřní strany stehen. Dále postupuje na boční strany trupu, do podpaží a loketních jamek, zkrátka po celém těle vyjma obličeje.

Vymizí zhruba po dalších 4 dnech.

Po 1-4 týdnech se kůže může začít, v závislosti na závažnosti průběhu onemocnění, olupovat. Na těle většinou ve formě drobných šupinek, ale na prstech, dlaních a ploskách nohou se může slupovat v cárech.

Vyrážka i olupující se kůže může, ale nemusí svědit.

Léčba a rekonvalescence

Pokud se u dítěte projeví příznaky angíny, je třeba se co nejdříve vypravit k lékaři. Ten nemoc potvrdí na základě příznaků.

Většinou také provede test na známky zánětu (CRP – vysoká hodnota značí bakteriální infekci a tedy nutnost nasazení antibiotik).

V případě výskytu vyrážky provede lékař výtěr z krku ke stanovení přítomnosti streptokoka pyogenes. Pokud dítě k lékaři dorazí před výsevem vyrážky a jsou mu včas nasazena antibiotika, nemusí k rozvoji vyrážky vůbec dojít.

Žádný z kmenů Streptococcus pyogenes není odolný vůči penicilínu, proto se ve většině případů nasazuje jako antibiotikum právě on. Většinou je možná domácí léčba, kdy se penicilin užívá po dobu 10 dnů. Účinkovat začne už po dvou dnech, malý pacient pak už není infekční. Pokud je na něj dítě alergické, nasadí se mu jiná antibiotika, tam ale infekčnost přetrvává po dobu 5 dnů. U těžších případů musejí být antibiotika podávána injekčně v nemocnici.

Ke snížení horečky je možné použít běžně dostupné léky s obsahem paracetamolu nebo ibuprofenu. Pokud svědí vyrážka, uleví antihistaminika. Na krk může pomoci Priessnitzův obklad (látka namočená ve studené vodě, igelit a suchá látka) a nejrůznější kloktadla.

Antibiotika je vhodné doplnit probiotiky, ideálně dvakrát denně, ale minimálně s dvouhodinovým odstupem od léků. Po dobrání antibiotik je dobré s probiotiky ještě nejméně další týden pokračovat, stačí jednou denně.

Je potřeba, aby dítě alespoň týden dodržovalo klidový režim na lůžku. V prvních dnech je pro ostatní členy rodiny nakažlivé. Nemělo by tedy s nimi sdílet nádobí či ručník.

Nemocnému podávejte dostatek tekutin. Zpočátku může trpět nechutenstvím, do jídla ho proto nenuťte, ale nabízejte, nejdříve třeba přesnídávku nebo jogurt.

I po ukončení léčby bude dítě ještě unavené a slabé, je dobré ho nechat aspoň týden doma, aby se jeho oslabené tělo hned nevystavovalo možnosti další nákazy v kolektivu.

Možné komplikace nemoci

Spála byla v minulosti obávanou nemocí, často měla těžký průběh, mnoho dětí na ni zemřelo. Vyžadovala několikaměsíční rekonvalescenci a mnohdy zanechávala trvalé následky. Velkým zlomem v léčbě se stal právě objev penicilínu. Díky němu už dnes spála (ani spálová angína) není obávanou nemocí, naopak, její výskyt u nás se snižuje.

Při včasném zahájení léčby ke komplikacím většinou nedochází, občas se zánět může šířit do nosních dutin, středouší, případně do kostí.

U neléčené spálové angíny však může dojít k poškození srdečního svalu, chlopní, kloubů i také k poruchám nervové činnosti. Po ukončení léčby se obvykle ještě vyšetřuje moč, zda nedošlo k zánětu ledvin. Léčba infekce ledvin může trvat dlouho a při nepříznivých okolnostech by zánět mohl přejít do chronické formy.

Prevence před spálovou angínou

Streptokokové infekce jsou velmi nakažlivé. Částečně je možné jejich šíření omezit dodržováním hygienických zásad. Hlavně v dětských kolektivech je potřeba dohlížet, aby si děti pravidelně myly ruce, nedělily se o jídlo, používaly vlastní příbor i sklenici, kašlaly s rukou před pusou a tak dále.

Existuje velké množství kmenů streptokoka pyogenes. Po prodělané nemoci je však člověk odolný pouze vůči konkrétnímu kmenu, který ji způsobil. Ostatní kmeny mohou spálovou angínu znovu vyvolat. Z tohoto důvodu není možné očkování.

Při opakovaném setkání s jiným kmenem tohoto streptokoka může mít nemoc jiný průběh. Spálová angína není například následována spálovou vyrážkou. Ve výjimečných případech se naopak vyskytne pouze spálová vyrážka bez angíny. Případně nemoc nepropukne vůbec a člověk se stává latentním přenašečem, aniž by o tom sám věděl.

Související články

Jsou společné večeře přínos pro děti i rodiče?

Co dělat, když dítě nic nebaví. Máme náměty pro různé situace

Leave a Reply