Vyléčit zápach pachu (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Čistička vzduchu nestačí, zápach, plísně, bakterie vám odstraní generátor ozonu.

po nose vás praštily!

Ve dne, v noci trápí tělo,

ozoner by to jistě chtělo!

Zápach, plísně mizí pryč,

váš ozoner, to je dříč!

Opravdu Vás umíme zbavit zápachu, plísní a bakterií.

Kdekoli, domy, byty, kanceláře, komerční prostory, volnočasové prostory, haly, továrny …

Přece výrobou ozonu přímo u vás.

Protože už nechcete snášet zápach, bakterie a plísně.

CO dělat když selže nátěr proti plísni, čistička vzduchu nebo pohlcovač zápachu

KDE můžeme aplikovat ozon pomocí našeho ozonizéru ?

Domácnosti chtějí nejčastěji odstranit cigaretový zápach a s tím souvisí i ozonizace:

Hotely, restaurace komerční a volnočasové prostory nejčastěji obtěžuje cigaretový zápach, zápach zatuchliny a zápach moči. Možno využít generátor ozonu:

dezinfekce matrací (dezinfekce , odstranění pachů, likvidace všeho živého)

kancelářské prostory (dezinfekce místnosti, odstranění pachů)

zdravotnická zařízení (dezinfekce místnosti, likvidace pachu, čištění matrací)

lázně a provozovny (dezinfekce místnosti, likvidace pachu)

mateřské školy (dezinfekce místností, čištění matrací)

veterinární ordinace (deodorizace a dezinfekce místností)

výrobny léčiv (farmaceutiky) a kosmetiky (dezinfekce, likvidace pachů)

fitness centra (likvidace pachu potu, dezinfekce)

sportovní šatny (odstranění zápachu a dezinfekce místností)

technické prostory (dezinfekce místnosti, likvidace pachu)

sadařství, sklady ovoce a zeleniny (zamezení růstu plísní a kvasinek)

vinařství a pivovary

Dopravce a automobily trápí cigaretový zápach a čištění klimatizace vše řeší ozonér

automobily v půjčovnách aut (čistění klimatizace, deodorizace a dezinfekce interiérů)

taxi (čištění klimatizace, deodorizace a dezinfekce interiérů)

cisteni-kobercu

Odstranit nepříjemné pachy je možné dokonce několika způsoby. Vznik, šíření a koncentrace pachů závisí na teplotě vzduchu, vlhkosti a intenzitě proudění vzduchu v místnosti. Vysoká vlhkost a vysoká teplota přispívají ke vzniku plísní a dalších zdrojů biologických pachů. Vysoká vlhkost navíc zvyšuje i slabé pachy.

Odstranění zápachu se provádí ve dvou krocích:

 • Eliminace zdroje zápachu (protože pokud to neuděláte, budete dál bojovat s nepříjemným zápachem, který se bude objevovat znovu a znovu).
 • Ošetření prostoru aromatizačním prostředkem.

Odstranit pachy v domácnosti samozřejmě můžete i sami. Odstranit nepříjemný zápach v šuplíku psacího stolu nebo ve skříni například můžete tak, že tam položíte pár kousků dřevěného uhlí. Za 2–3 dny zápach zmizí. A aby se odstranila vůně barvy v interiéru po rekonstrukci, nechte v pokoji na 2–3 dny kbelík studené vody. Účinnost těchto „babských“ metod pro odstranění zápachu je ovšem mnohem nižší než účinnost metod našich profesionálů.

Použití ozonátoru vzduchu pro odstranění všech pachů – to je to nejlepší a nejefektivnější řešení tohoto problému, dokonalejší technologie zatím neexistuje.

Pro odstranění všech pachů z domácnosti je potřeba také dobře vyčistit koberec.

Úklidové služby, úklid | Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2014 Detai Сleaning

Jak se zbavit zápachu z úst? | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Co běžně snídáte?

Chcete inzerovat na tomto webu?

Jak se zbavit zápachu z úst?

Pro mnohé z nás je tento problém velkým tabu, na který nedokáží poukázat vhodným způsobem ani nejbližší lidé postiženého. Přitom jde o medicínský problém, při němž na věku ani pohlaví nezáleží a mívají ho alespoň občas téměř všichni. Zápach z úst je nepříjemný společník, jehož přítomnost enormně stěžuje a znepříjemňuje soukromé i pracovní vztahy a společenský život všeobecně. Způsobují ho různé organické procesy v našem těle a určitě bychom o něm hovořit a hledat řešení.

Příčiny zápachu z úst

Jednou z nejčastějších je plyn vznikající při rozkládání bílkovin po požití potravy. Zdrojem zápachu jsou například zbytky jídla, které se při konzumaci zůstávají mezi zuby. Za normálních okolností se tyto zbytky vyplavují slinami, v některých případech (například ve spánku nebo při nižší produkci slinných žláz) se zbytky potravy ze zubů nevyplavují dostatečně. Pokud nejsou rychle odstraněné mechanicky, zubním kartáčkem, stávají se potravou pro bakterie žijící v dutině ústní, které zbytky jídla rozkládají. Tímto procesem vzniká nepříjemně zapáchající plyn, který je v tomto případě zdrojem zápachu z úst.

Konzumace aromatických potravin a nápojů

Jedli jste cibuli, česnek, pili černý čaj či kávu? Jejich rozklad žaludečními šťávami v žaludku způsobuje, že plyn při tom vznikající vychází ven přes ústní dutinu. Kromě zápachu z úst však takovéto potraviny způsobí i tělesný pach. Aromatické látky se totiž vylučují i skrz póry pokožky.

Držíte dietu?

Věděli jste, že při redukčních dietách a očistných kúrách člověk svému okolí nevoní zrovna vábně? A nepomohou tu ani parfémy a za jiných okolností účinné deodoranty. Při dietách, kdy organismu odpíráme přísun sacharidů, si tělo jejich nedostatek v metabolickém procesu nahrazuje vytvářením tzv. ketonových tělísek, které člověk vydechuje a které nepříjemné páchnou acetonem. Stejně tak i v případě redukčních diet resp. v případě prázdného žaludku vzniká stejně typický acetonový zápach. Acetonem v těchto případech páchne celý člověk, neboť se pach vylučuje i pokožkou.

Špatná zubní hygiena

Dalšími častými příčinami zápachu z úst a tělesného pachu je nedostatečná ústní hygiena, zkažené zuby a různé záněty v ústní dutině či krku, méně častými příčinami jsou poruchy látkové výměny, hormonální změny a choroby trávicího traktu.

Jak se zbavit pachu?

Časté čištění zubů je časově náročné a ne vždy máte po ruce umývadlo a zubní pastu s kartáčkem. Navíc řeší pouze zápach z ústní dutiny, nikoliv ten původem ze žaludku. Žvýkačky představují pomoc při nedostatku slin, ale zápach překryjí jen na omezenou dobu. Jaký je tedy spolehlivý a hlavně dlouhodobě zápach potlačující způsob boje proti tělesnému pachu a zápachu z úst?

Chlorofyl – zelené barvivo v listech

Že sluneční záření mění chlorofyl na energii v procesu zvaném fotosyntéza asi víte. Ale věděli jste, že chlorofyl prokázal vlastnosti účinného neutralizéra pachů? V boji proti zápachu z úst a tělesnému pachu nám tedy silného spojence dává příroda. Chlorofyl snižuje aktivitu některých enzymů podílejících se na rozkladu bílkovin, čímž zabraňuje vzniku pachů. Buď napadá již vzniklé bílkovinové sloučeniny, které zapáchají nebo proces rozkladu bílkovin přetváří na jiné procesy ještě před vznikem páchnoucích sloučenin. Vlastnosti chlorofylu využila na výrobu potravinového doplňku proti zápachu z úst a jiným tělesným pachům společnost Quiessier Pharma, která na český trh přináší produkt zabraňující vzniku nepříjemných pachů ještě před jejich vznikem.

Stozzon zvyšuje sebevědomí

Chlorofylové dražé Stozzon, které obsahuje účinnou sloučeninu chlorofylu a mědi, působí rychle a účinně. Je přírodním potravinovým doplňkem, jehož hlavní složka se získavá přímo ze zelených listů. Účinně brání vzniku nepříjemných pachů, ať už způsobených požitím aromatických potravin nebo přetrvávajícím tělesným pachem a zápachem z úst v důsledku nedostatku slin, chorob zažívacího traktu nebo poruch metabolismu. Nemá nijaké vedlejší účinky a dá se koupit v lekárnách. Ať už vás čeká první rande, důležitá pracovní schůzka, večer s přáteli nebo jen pro vlastní dobrý pocit, užijte přírodní chlorofylové dražé Stozzon a přestaňte se trápit tím, zda vám náhodou z úst není cítit ten pstruh na česneku, co jste měli k obědu.

 • K dostaní v lékárnách. Balení 20 a 40 tablet, cena 87 a 149 Kč.

Zápach z úst

Archiv příspěvků

Hlavní stránka diskuse Zápach z úst

Agatho, to jsem vůbec netušil, že už tak dlouho. Mně třeba nikdy nikdo neřekl, že něco cítí, ale já si prostě myslím, že mi zapáchá z úst. Mám tak divno v puse, asi to bude něco s jazykem a žaludkem. Když něco sním nebo vypiju, tak ještě dlouho cítím tu chuť na jazyku, která není 2x dobrá :-/’

Jojo, Davide, řeším to polovinu svého života 🙂 Ale tak nějak mám dojem, že už je to na ústupu, aspoň doufám.

Agatho 😀 taky si myslím, že mě to hodně změnilo a jsem taky rád 🙂 Ale už by to mohlo být vše pryč! Potřebuju vyléčit jazyk, aby se ty chutě na něm moc nezdržovaly. Přeji pěkný Silvestr :-*’

Jak uz jsem psal kdysi zde, stravuju se ukazkove – vydatne, pritom zdrave. Alkohol nepiju, etc. Vcera jsem drzel pust, ktery trval asi 40 hodin, abych vytravil vanocni obzerstvi. V dobe pustu jsem pach citil asi mene.

Me to rekl jeden spoluzak asi v 11 letech, ze mi pachne z ust. Podle me ta nemoc byla pritomna uz od brzskeho detstvi (odhaduju ze od 3 – 6 let).

Dobrý den ,trápí mě stejný problém jako vás ,mám špinavý jazyk,špatné trávení. + mám ještě gynekologický výtok.Myslíte, že mám kvasinky?Zkoušela jsem už mnoho léčiv,ale nic nezabralo.’

reagovat 4.1.2009 15:42 – tonsilectomie-řešení zápachu z úst

Trpěl jsem zápachem z úst několik let, zkoušel jsem většinu zde zmiňovaných metod,ale většina fungovala jen chvíli.

Tak já mám snad mandle v pořádku:(je mi 16 a nikdo mi to narovinu neřekl že by mi smrdělo z pusy,ale já mám prostě takový pocit..mám povlak na jazyku,před pár lety sem měla helicobactera pylori v žaludku,občas se mi udělá čep na mandli,mám pachuť na jazyku. třeba si to jen namlouvám:(nevím jak to zjistit,protože z rodiny by mi nikdo pravdu neřekl’

Ahoj, mam dotaz na toho s tou chronickou tonsilitidou, jak jsi se zapachu zbavil odstranenim mandli. Mam dotaz, to jsi mel caste zanety mandli nebo jak se to navenek projevovalo krome toho zapachu? Mel jsi jeste jine priznaky? DIKY za odpoved!

MANDLOVÉ HRUDKY-Ahoj,pročetl jsem si pozorně celou diskuzi,když se to člověka bezprostředně dotýká,čte to jako napínavou detektivku. Podařilo se někomu odstranit vznik páchnoucích MANDLOVÝCH HRUDEK? Můj problem spoočívá v jejich tvorbě a zápachu.

Likvidátor pachu ALP

Likvidátory pachu jsou unikátní přírodní produkty na neutralizaci zápachu. Neutralizace zápachu probíhá rozkladem pachových složek.

Na rozdíl od běžných prostředků proti zápachu neobsahují žádné zdraví škodlivé chemické látky. Jejich použití je zcela bezpečné jak pro lidi, tak pro zvířata.

Dnes se vyrábí 6 druhů Likvidátorů pachu, které respektují nejtypičtější složení pachových látek v daných segmentech. Jednotlivé produkty jsou připraveny tak, aby byly co nejúčinnější.

Aplikujte na zdroj zápachu a až potom do ovzduší

Za nepříjemný zápach potu může podprsenka nebo také stres: Babské rady, jak se zápachu zbavit

Jde o běžný tělesný projev, který chrání tělo před přehřátím. Nadměrné pocení bez příčiny, trápí asi 1% populace. Je to přirozené, je to běžné. Každý z nás už se někdy pořádně zpotil. Cítíte krůpěje potu, které vám stékají v podpaží, po zádech nebo po spáncích. Pot se objevuje v mnoha situacích, během fyzické námahy, kdy například stěhujete těžký nábytek, běžíte nebo cvičíte. Pot může být produkován také při stresu a stresových situacích, vlivem emocí nebo hormonů.

Kdo se potí víc?

Obecně se muži potí víc, než ženy. Ty mají podle všeho lepší termoregulaci těla a tím pádem z jejich těla neodchází tolik potu. Samozřejmě se mohou najít výjimky. Máte pocit, že když se budete pravidelně sprchovat, používat různé deodoranty zabraňující pocení, že bude vše v pořádku. A ono to taky často tak může být. Nicméně se mohou objevit situace, kdy nepomůže ani výše zmíněné.

Pot, kromě stresových situací a fyzické námahy může být také známkou nějakého zdravotního problému. Může jít například o některá neurologická onemocnění, o cukrovku, poruchy štítné žlázy nebo také při užívání některých léků, často mají takový účinek antidepresiva. Ze všeho nejdřív je nutno nacházet příčinu, proč se vlastně potíte a tu pak řešit. Přinášíme několik překvapivých příčin pocení.

Jste ve stresu

Existují různé typy potu a asi tím nejhorším je pot ze stresu. Ten se totiž produkuje z potních žláz zvaných apokrinní. Zde se produkuje pot, který je méně vodnatý a skrz něj odcházejí z těla bakterie, tuky a bílkoviny. Vliv na to má také to, co jíte, protože podle toho se může uvolňovat silnější či slabší zápach. Naopak, když je venku příliš horko nebo je pot výsledkem fyzické námahy, skládá se převážně z vody a elektrolytů.

Bakterie na nohou

Podobně jako v předchozím odstavci je na tom také pocení nohou. Ty jsou obvykle celý den uzavřeny v prostředí, které je tmavé, teplé a vlhké. A jak víme, to je ráj pro bakterie. Asi jen 10 – 15% lidí trpí genetickým pocením nohou.

Ženy nepřevlékají často podprsenky

Ženy to znají, i když jejich prádelník obsahuje hned několik kousků, je jedna, maximálně dvě, které prostě nosí nejraději, jsou nejoblíbenější. Jde o prádlo, které je vyrobeno z látek jenž pohlcují zápach, jsou v kontaktu s kůží takřka celodenně a tím pádem je nutno je prát častěji, než si myslíte. I z nich se totiž může linout nepříjemný zápach.

Genetická porucha jménem Trimethylaminuria

Zjistilo se, že mutace určitého genu vytváří trimethylaminurii, což je stav, kdy lidské tělo není schopno rozložit chemickou sloučeninu nazvanou trimethylamin. Jde o takzvanou rybí vůni, a když se v těle tvoří, objevuje se v dechu, moči i potu. Může jít o nepříjemný a rušivý element, který má vliv na každodenní život.

Kromě eliminace některých výše uvedených příznaků si můžete pomoci domácími léčebnými prostředky. S nimi vyzrajete na nepříjemný zápach a budete se cítit mnohem lépe.

Jablečný ocet

Takový malý zázrak, který může nahradit deodorant a to díky svým antibakteriálním vlastnostem. Nalijte jej do misky, ponořte vatový tamponek a potřete jim podpaží. Sníží se pH pokožky, což odstraní zápach. Smíchat můžete také vodu s jablečným octem a vložit do rozprašovače.

Jedlá soda

Umí vyléčit zápach v podpaží, smíchejte jednu lžíci jedlé sody s jednou lžící citronové šťávy. Naneste na podpaží, nechejte chvíli působit a poté opláchněte čistou vodou.

Chcete-li se zbavit zápachu v podpaží, jemně jej přetřete alkoholem. Ten kromě zápachu umí pracovat také s póry, uzavírá je. Snadno se odpařuje a snižuje tak zápach.

Kyselé vlastnosti citronu pomáhají ničit zápach, který bakterie vytváří. Pomáhá měnit úroveň pH pokožky. Rozkrojte citron a jemně jím třete podpaží. Můžete také smíchat citronovou šťávu s šálkem vody a využívat v rozprašovači jako přírodní deodorant pro podpaží.

Dětský pudr

Pomáhá minimalizovat zápach z podpaží, stačí jej aplikovat do podpaží a snížíte tak nepříjemný zápach.

Tato antibakteriální bylina pomáhá při odstraňování zápachu z podpaží. Přidejte 8 – 10 kapek rozmarýnového oleje do šálku vody, smíchejte a aplikujte do oblasti podpaží.

Tea tree olej

Je velmi účinný proti zápachu v podpaží, má antibakteriální vlastnosti, které eliminují škodlivé bakterie. Přidejte dvě kapky tea tree oleje do jednoho šálku vody. Vše promíchejte, naplňte rozprašovač a využívejte jako klasický deodorant.

 • Pijte dostatek vody, aby bylo tělo hydratováno
 • Konzumujte vyváženou stravu, ovoce, zelenou listovou zeleninu, potraviny bohaté na chlorofyl
 • Pravidelně měňte své oblečení, ponožky i dvakrát denně je-li to potřeba
 • Používejte oblečení z přírodních vláken, takové, které absorbuje pot
 • Pravidelně holte podpaží
 • Větrejte, pohybujte se v klimatizovaném prostředí

Co nedělat:

 • Konzumovat těžká jídla
 • Konzumovat česnek, papričky, ryby, cibuli, červené maso a podobně
 • Vyhněte se kouření, stresu, nepijte alkohol a kofeinové nápoje

Související článkyVíce od autora

Sýr proti nočním můrám – nová léčba?

Co ve skutečnosti znamenají sny? Létání, sen o vypadávání zubů či pavouci

Proč máte oteklé prsty? Důvodem může být preeklampsie nebo spousta soli

Prdění může léčit vysoký krevní tlak, říká studie

Chia semínka: Co obsahují za vitamíny a jaké jsou recepty?

Kuří oko: Jak vyzrát na bolestivého návštěvníka?

A proto já nesmrdim.. Nenosím podprsenku. Zatím – no nejsem asi genderově IN… Budu to muset napravit.

Ako sa zbaviť zápachu z chladničky?

Každý sa určite niekedy stretol s nepríjemnou vôňou, ktorá sa zrazu vinula z chladničky. Nemusí to hneď znamenať, že sa v chladničke nachádzajú nejaké pokazené potraviny. Dôvodov pre nepríjemný zápach z chladničky môže byť hneď niekoľko. Ako zistiť, o čo sa jedná? A ako sa zbaviť zápachu z chladničky?

Príčiny zápachu z chladničky

 • Pokazené potraviny
 • Výpadok elektrickej energie – znehodnotenie potravín
 • Aromatické, pre niekoho nevoňavé potraviny
 • Nečistoty v odtokovom kanáliku chladničky
 • Pleseň

Riešenie? Starostlivé upratovanie

Prvým riešením pre zlikvidovanie západu je dôkladné uprataanie chladničky. Vypnite chladničku zo zásuvky a vyberte všetok obsah. Počkajte, až sa chladničky odmrazí. Pri vyberaní obsahu najčastejšie objavíte príčinu tohto nepríjemného zápachu.

Potraviny ako syry, údeniny či ovocie alebo zelenina sa veľmi rýchlo kazia. Preto je dôležité strážiť dátum spotreby a tieto potraviny správne uchovávať.

Pravidelné čistenie chladničky

Z chladničky vyberte všetky odnímateľné časti, ako sú poličky či šuplíky. Namočte ich vo vani do vody obohatenej o trochu octu, umyte a osušte.

Potom vymyte vnútro vypnutej a odmrazenej chladničky teplou vodou zmiešanou s octom, jedlou soľou alebo citrónovou šťavou. Koncentráciu voľte podľa intenzity zápachu.

Tieto ľahko dostupné prísady pôsobia ako dezinfekcia. Po umytí je dôležité dôkladné vysušenie. Vytrite vnútro chladničky do sucha kuchynskými utierkami či starou detskú plienkou.

Pohlcovače pachu

Ak chcete do budúcnosti predísť zápachu z chladničky, môžete vyskúšať niekoľko pohlcovačov pachov. Tie možno zvoliť čisto prírodné, také, ktoré nájdete doma v špajze, alebo ich zoženiete v drogériách. Čo do chladničky teda dať?

 • Rozkrojený citrón
 • Hrsť čerstvo namletej kávy na tanieriku
 • Trochu jedlej sódy alebo kypriaceho prášku v mištičke
 • Sáčok s ryžou
 • Pohlcovač pachu do chladničiek
 • Polovičku čerstvého jablka

Zápachu sa dá predchádzať pravidelným umývaním chladničky či triedením jednotlivých potravín do uzatvárateľných misiek. Nenechávajte v chladničke potraviny po dátume spotreby.

Mohlo by vás zaujímať

Ako variť z rebarbory?

Variť z rebarbory môže príjemne a sviežo spestriť vás jedálniček. Aj keď rebarbora nie je …

Jeden komentár

Prosím Vás, ako sa zbaviť zápachu, ktorý vychádza z odtokového kanálika chladničky. Manžel ho vyčistil, ale stále páchne, aj keď nie sú v nej žiadne potraviny. Chladničku som už 2 krát rozmrazila v priebehu 2 týždňov, celú som vyčistila s vodou a octom, aj citrón som skúšala. Samozrejme aj poriadne som ju aj vysušila. V chladničke mám stále rozkrojený citrón na tanieriku. Vopred ďakujem za rady.

cisteni-kobercu

Odstranit nepříjemné pachy je možné dokonce několika způsoby. Vznik, šíření a koncentrace pachů závisí na teplotě vzduchu, vlhkosti a intenzitě proudění vzduchu v místnosti. Vysoká vlhkost a vysoká teplota přispívají ke vzniku plísní a dalších zdrojů biologických pachů. Vysoká vlhkost navíc zvyšuje i slabé pachy.

Odstranění zápachu se provádí ve dvou krocích:

 • Eliminace zdroje zápachu (protože pokud to neuděláte, budete dál bojovat s nepříjemným zápachem, který se bude objevovat znovu a znovu).
 • Ošetření prostoru aromatizačním prostředkem.

Odstranit pachy v domácnosti samozřejmě můžete i sami. Odstranit nepříjemný zápach v šuplíku psacího stolu nebo ve skříni například můžete tak, že tam položíte pár kousků dřevěného uhlí. Za 2–3 dny zápach zmizí. A aby se odstranila vůně barvy v interiéru po rekonstrukci, nechte v pokoji na 2–3 dny kbelík studené vody. Účinnost těchto „babských“ metod pro odstranění zápachu je ovšem mnohem nižší než účinnost metod našich profesionálů.

Použití ozonátoru vzduchu pro odstranění všech pachů – to je to nejlepší a nejefektivnější řešení tohoto problému, dokonalejší technologie zatím neexistuje.

Pro odstranění všech pachů z domácnosti je potřeba také dobře vyčistit koberec.

Úklidové služby, úklid | Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2014 Detai Сleaning

Odhaľte choroby podľa pachu

Dajú sa zdravotné problémy odhaliť pomocou telesného pachu? Určité choroby vraj majú svoj špecifický zápach a niektorí lekári ho považujú za súčasť objektívneho stanovenia diagnózy. Aké choroby ale dokážeme „vyňuchať“?

Myslíte, že váš pot a ústna dutina zapáchajú len po konzumácii cesnaku alebo zanedbanej hygiene? Omyl – takto sa zvyknú prejavovať aj niektoré choroby. O konkrétnych diagnózach aj zápachoch sa dozviete nižšie.

Močový mechúr alebo obličky

Problémy prezradí amoniakový zápach, ktorý vzniká v dôsledku nedostatočného filtrovania močoviny. Tá sa potom dostáva do krvi a v ústach ju sliny rozkladajú na amoniak.

Čtítajte: 10 nenápadných príznakov ochorenia obličiek

Pot a moč neliečených cukrovkárov zapácha acetónom alebo vôňou zhnitých jabĺk.

Tenké črevo a srdce

Tieto zdravotné problémy sprevádza zápach spáleného jedla.

Schizofrénia

Aj duševné choroby nájdeme na zozname. Schizofrénia zrejme má istý vplyv na metabolizmus, konkrétne na trans-3-methyl-2-hexenovú kyselinu. Tá spôsobuje tzv. kozí zápach. Niektorí ľudia ju ale opisujú ako veľmi (až nepríjemne) sladkú vôňu prezretého, nahnívajúceho ovocia.

Nádory na mozgu

Zápach spálených pneumatík zvyčajne necíti nikto, okrem pacienta. Ak na sebe pozorujete takúto zvláštnosť, mali by ste vyhľadať lekára.

Pečeň a žlčník

Tukový, olejový alebo až maslový zápach sa dá spozorovať na ľuďoch, ktorí majú problém so žlčníkom alebo pečeňou. V niektorých prípadoch môže ísť aj o žltačku.

Čítajte: Čo vieme o žlčníkových kameňoch?

Problémy s pečeňou sa ale môžu prejaviť aj rybacím zápachom. Je to spôsobené nesprávnym rozkladom cholínu, ktorý produkuje zvyškovú látku trimetyloxamín, čo je pôvodca rybacieho zápachu. Aj tuberkulózu sprevádza zápach rýb.

Astma a cystická fibróza

Prejavujú sa kyselinovým zápachom z úst.

Ak vaša pokožka zapácha netypicky, konkrétnejšie ako zvetrané pivo, zrejme niečo nie je v poriadku s vašimi lymfatickými uzlinami. Zvyčajne ide o infekciu.

Ďalšie zvláštne pachy spojené s chorobami

O žltej zimnici sa hovorí, že ju prezrádza pach surového mäsa. Týfus zase pach akoby ste piekli chlieb.

Vôňa či zápach nášho tela dokážu prezradiť pomerne veľa o našom zdravotnom stave. Je to spôsobené tým, že každá choroba vyvoláva určité zmeny v organizme, ktoré prestáva pracovať normálne. Zvyčajne nie je schopné správne spracovať alebo rozkladať určité látky. Tie sa potom hromadia, prípadne v nich prebehne chemická reakcia, ktorá spôsobí nepríjemný zápach.

Podarilo sa vám odhaliť chorobu pomocou čuchu? Alebo sa spoliehate na iné, typickejšie symptómy?

Tvar vašich uší dokáže ovplyvniť čo a ako počujete

Uši sú zaujímavým výplodom ľudskej anatómie. Dokážu však zaujať nielen svojím jedinečným zovňajškom, ale aj prekvapivými zisteniami, o ktorých ste možno ani vy zatiaľ nič netušili.

Ste zábudliví? Môže to byť znak vysokej inteligencie

Zlá pamäť môže podľa novej štúdie poukazovať na vyšší intelekt.

Ako vplýva sarkazmus na vaše mentálne schopnosti

Sarkazmus môže mať nečakaný duševný prínos. Výskumníci preskúmali aj jeho vplyv na vzťahy.

Vedci našli v ľudskom tele nový orgán, ktorý môže pomôcť zastaviť metastázovanie rakoviny

Veda dnes hľadá liek na rakovinu na najrôznejších miestach planéty, no zabudla si pripustiť možnosť, že liek sa môže celý čas nachádzať priamo v nás.

Muž si myslel, že mu narástlo pivné brucho. Život mu však zachránila až operácia

Až lekári mu pomohli odhaliť, že za jeho nadváhou sa neskrýva nadmerná konzumácia alkoholu, ale smrteľne nebezpečná hrozba.

Kuracie prsia v orientálnej marináde

Domáca marhuľová zmrzlina

Čevabčiči s varenými zemiakmi

Cestoviny s kuracím mäsom a bazalkovým pestom

 • Články
 • Internet
 • Mapy
 • Recepty

© Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Čistička vzduchu nestačí, zápach, plísně, bakterie vám odstraní generátor ozonu.

po nose vás praštily!

Ve dne, v noci trápí tělo,

ozoner by to jistě chtělo!

Zápach, plísně mizí pryč,

váš ozoner, to je dříč!

CO dělat když selže nátěr proti plísni, čistička vzduchu nebo pohlcovač zápachu

Opravdu vás zbavíme zápachu, virů a bakterií včetně plísní, je potřeba využít naší službu čištění ozonem, při které budeme aplikovat ozon přímo u vás a tam kde například vznikl problém zatuchlého zápachu.

KDE můžeme aplikovat ozon pomocí našeho ozonizéru ?

Domácnosti chtějí nejčastěji odstranit cigaretový zápach a s tím souvisí i ozonizace:

Sklepů, garáží, kuchyní, dětských pokojů, čištění matrací, spíží, skříní, chat a chalup, automobilů . . .

Hotely, restaurace komerční a volnočasové prostory nejčastěji obtěžuje cigaretový zápach, zápach zatuchliny a zápach moči. Možno využít generátor ozonu:

restaurace, hotely, kavárny (odstranění pachů a dezinfekce místností, čištění matrací)

dezinfekce matrací (dezinfekce , odstranění pachů, likvidace všeho živého)

kancelářské prostory (dezinfekce místnosti, odstranění pachů)

zdravotnická zařízení (dezinfekce místnosti, likvidace pachu, čištění matrací)

lázně a provozovny (dezinfekce místnosti, likvidace pachu)

mateřské školy (dezinfekce místností, čištění matrací)

veterinární ordinace (deodorizace a dezinfekce místností)

výrobny léčiv (farmaceutiky) a kosmetiky (dezinfekce, likvidace pachů)

fitness centra (likvidace pachu potu, dezinfekce)

sportovní šatny (odstranění zápachu a dezinfekce místností)

technické prostory (dezinfekce místnosti, likvidace pachu)

sadařství, sklady ovoce a zeleniny (zamezení růstu plísní a kvasinek)

vinařství a pivovary

Dopravce a automobily trápí cigaretový zápach a čištění klimatizace vše řeší ozonér:

hromadné dopravní prostředky (deodorizace a dezinfekce interiérů)

automobily v půjčovnách aut (čistění klimatizace, deodorizace a dezinfekce interiérů)

taxi (čištění klimatizace, deodorizace a dezinfekce interiérů)

JAK budeme ozon vyrábět ?

Ozon vyrobíme pomocí ozonizéru přímo u Vás .

Pro odstranění zápachu, který většina z nás zná například když zapne klimatizaci v autě nebo v bytě slouží generátor ozonu. Přemění vzdušný kyslík, který je momentálně v místě čištění obsažen ve vzduchu na ozon (O3). Takto vyrobený ozon odvede svou práci a sám se zpět rozpadne zpět na vzdušný kyslík. Takováto dezinfekce ozonem je nejúčinnější.

PROČ službu čištění ozonem, protože :

Dlouhodobě bojujete s odstraněním zápachu

Čištění matrací je potřeba vše co v nich žilo, zemře

Kvůli vašemu zdraví a zdraví Vašich dětí

Zápach cigaret je obtěžující i pro kuřáky

Zápach nohou je nekonečný příběh

Zápach moči v bytě je pro vás frustrující

Nátěr proti plísni je jen krátkodobé řešení

Jak odstranit zatuchlý zápach, když nic nepomáhá

Pohlcovač zápachu jen přebíjí původ, ale neřeší problém

Jak odstranit zápach z bot když, nejdou prát

Jak odstranit zápach cigaret z bytu, přece nebudete pořád malovat

Jak se zbavit zápachu zatuchliny když větrání nepomáhá

Dezinfekce klimatizace nikdy nebyla snadná, ale my to vyřešíme

Leave a Reply