Vyléčit plísňové infekce dietou (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Jak vyléčit Zlatý stafylokok

Navštivte svého lékaře s jakýmikoli kožních ran , které se zdají infikovaných nebo jakékoliv prodlévání horních cest dýchacích onemocnění . Váš lékař pak bude objednávat kulturu poslal do laboratoře pro určitou diagnózu , je-li podezření, žezlatý stafylokok infekce .

Sledovat se se svým lékařem v případě, že laboratoř kultura je vrácena jako pozitivní pro zlaté stafylokoka infekce . Dodržujte doporučený průběh léčby , které mohou obsahovat antibiotika, léky a ošetření ran , v případězranění kůže se nakazit .

Dokončete celou léčbu antibiotiky , které byly předepsané podle pokynů svého lékaře . Nepřestávejte užívat léky , jakmile se budete cítit lépe . Není dokončení předpis podle pokynů svého lékaře , může vést k relapsu , těžším onemocnění ani vývoje kmene zlatého stafylokoka , který je odolný vůči antibiotikům .

Mějte ránu kůže napaden zlatý stafylokok čisté a vztahuje až do rána zcela nezahojí . Umyjte a osušte plochu s antibakteriálním mýdlem . Umyjte ručníky nebo použijte ručníky na jedno použití při čištění rány , aby se zabránilo šíření infekce . Jakmile je tato oblast důkladně vyčistit , použít antibiotickou mast nebo mast podle pokynů svého lékaře . Jakmile je aplikovánlokálně lék , důkladně omyjte a osušte ruce před dotykem něco jiného .

Sledovat se svým lékařem , jak nařídil , aby zajistily, žezlatý stafylokok infekce byla úspěšně léčit .

Tyto přísady pomohou vyléčit infekci dutiny nosní

Infekce dutiny nosní jsou nepříjemné, bolestivé a často vám ztěžují život. Jsou však velmi častým onemocněním, každým rokem infekce dutiny nosní postihuje miliony lidí na celém světě. Tato infekce přichází obvykle s nachlazením a dalšími příznaky jako kašel, kýchaní, bolest hlavy, bolest krku a tlak v nosní dutině. S tímto onemocněním se objevují také otoky a záněty dutin.

Přírodní léky

Velmi pozitivní a dobrou zprávou je, že existuje mnoho přírodních léků, které pomáhají tyto nepříjemné příznaky zmírnit. Zdravými dutinami prochází vzduch jednoduše, avšak jsou-li zablokovány nějakou tekutinou, bakterie se mohou množit a způsobovat infekci. Tato infekce působí problémy s dýcháním, bolesti a tlaky v nosních dutinách. Tato infekce může mít virové, plísňové, bakteriální nebo alergické příčiny.

Léčba infekce dutin

Budete-li léčit zánět dutiny nosní v raných stádiích, pak se můžete vyhnout dlouhodobému užívání antibiotik. Prvním a správným krokem k léčbě je dostatečný odpočinek, který tělu poskytnete. Dále se doporučuje popíjet spousta tekutin, například bylinné čaje a vodu. Naopak se vyhněte kofeinu, o němž je všeobecně známo, že dehydratuje tělo. Výplachy nosu jsou také dobrým způsobem, jak zvýšit odvodnění a zmírnit bolest. Potřebnou úlevu od bolesti můžete získat, když budete spát s vyvýšenou hlavou.

Kdy navštívit lékaře

Návštěvu lékaře neodkládejte, pokud se příznaky zánětu nosních dutin nelepší, popřípadě pokud máte horečku. V takovém případě je lepší zajít k lékaři a počkat, jakou diagnózu a léčbu stanoví on. Jestliže se u vás objevují tyto příznaky, pak neprodleně navštivte lékaře:

 • Ztuhlý krk
 • Abnormální vidiny
 • Dvojité vidění
 • Těžké bolesti hlavy
 • Bolest nebo otoky v okolí očí
 • Oteklé čelo
 • Problémy s dýcháním

Pomoc ve formě jablečného octa

Zmírnit zánět může pomoci tisknutí tlakových bodů, a to například pohybem tam a zpět po vertikální kosti, která se nazývá také kost radličná. Dále můžete vyzkoušet také zatlačit jazyk na ústa, palec vložit do prostoru mezi obočím a současně tisknout asi po dobu třiceti sekund. Ihned poté by mělo dojít k úlevě.

Kromě zmírnění tlaku z dutin můžete vyzkoušet také nápoj z jablečného octa. Tento nápoj umí bojovat proti infekci dutin. Konzumujte přibližně dvakrát až třikrát denně. To může eliminovat škodlivé patogeny, zmírnit další příznaky infekce dutin. Jablečný ocet pomáhá snižovat produkci hlenu, je užitečný proti nachlazení. Jak jej připravit?

Ingredience:

 • 1 lžíce organického jablečného octa
 • 1 a ½ šálku teplé vody
 • 3-5 kapek čisté stévie nebo syrového medu

Ze všeho nejdřív zkombinujte jablečný ocet s teplou vodou. Poté do této směsi přidejte med, nebo stévii a velmi dobře promíchejte. Chcete-li dosáhnout co možná nejlepších výsledků, popíjejte denně dvakrát až třikrát tuto směs a to ještě teplou.

Křen jako lék

Křen je rovněž přírodní a velmi silný prostředek, který umí pomoci na řadu zdravotních problémů, mimo jiné umí pomoci od ucpaných nosních dutin. Díky této směsi se ucpané nosní dutiny uvolní a krásně roztáhnou.

Ingredience:

 • 1 polévková lžíce čerstvě nastrouhaného křenu
 • 1 čajová lžička panenského olivového oleje
 • 1 čajová lžička čerstvě vymačkané šťávy z citronu

Smíchejte všechny tyto ingredience a máte hotovo.

Zázvorový lék

Zázvor je rovněž dalším velmi silným protizánětlivým prostředkem, který umí efektivně snížit bolesti dutin. Stačí si jen připravit tento úžasný lék. Jak?

Ingredience:

 • 2 šálky vody
 • Kousek kořene zázvoru

Vařte dva šálky vody spolu s kořenem zázvoru, následně přikryjte a nechejte vařit pár minut. Odstavte z plotny, nechejte vychladnout. Do směsi namočte hadřík a přikládejte na obličej. Nechejte působit asi patnáct minut.

Tymián a máta peprná

Máta peprná je silný dekongestant (lék určený k odstranění zduření, například nosní sliznice), zatímco tymián má mnoho antibakteriálních vlastností. Vyzkoušejte i vy napařování obličeje. Tento postup opakujte dvakrát až třikrát denně.

Ingredience:

 • 3 čajové lžičky máty peprné
 • 3 čajové lžičky sušeného tymiánu
 • Vroucí voda

Smíchejte mátu peprnou se sušeným tymiánem. Přidejte bylinky do vroucí vody. Vezměte ručník, přikryjte jím hlavu a nakloňte se nad misku. Hlava by měla být nad miskou ve vzdálenosti zhruba deset centimetrů. Vdechujte páru asi deset minut. Tento postup opakujte.

Citron a česnek

Ingredience:

 • 3 stroužky česneku
 • 1 citron nakrájený na čtyři kousky
 • ½ šálku vody
 • 1 šálek vroucí vody
 • Surový med

Smíchejte citron, česnek a půl šálku vody v hladkou pastu. Následně tuto směs dejte do nádoby a přidejte horkou vodu. Zamíchejte a nechejte tuto směs odpočinout pět minut. Následně sceďte do velkého hrnečku, přidejte med podle chuti. Konzumujte tento nápoj dvakrát až třikrát denně a snížíte tak infekci dutin.

Může se vám líbit

Obnovte svou krev díky této skvělé přírodní směsi!

Poslední návštěva u vašeho lékaře nedopadla dobře? Výsledky krevních testů ukázaly, že vaše tělo na.

Odstraňte nevzhledné černé tečky pomocí indického receptu

Tmavé tečky a skvrny na kůži jsou nepříjemným problémem, který sužuje miliony lidí po celém světě.

4 příznaky nastupujícího infarktu

Ve většině případu se nesetká s infarktem podobě, jako je tomu na filmovém plátně. Nikdo se.

Zázvorová voda utiší bolest kloubů, svalů a pomáhá v léčbě.

Bolest je nepříjemná součást lidského života a sem tam se objeví u každého z nás. Nejčastěji to.

12 známek, že vaše štítná žláza nefunguje správně

Obvykle, když se člověk cítí špatně, buď si odpočine, nebo to překoná a zase pokračuje dál ve všem.

Odstraňte lymfom navždy

Lymfom je tuková buňka ve vláknité kapsli, která je obvykle umístěna přímo pod kůží. Ve většině.

Jak se zbavit mykózy? Vyzkoušejte těchto 9 přírodních antimykotik

Každý, kdo trpí na mykózy (onemocnění způsobená plísněmi – houbami) ví, jak těžké je se jich zbavit a jak nekonečný boj čeká každého, kdo se s nimi pustí do boje. V dnešním článku se podíváme na to jak se zbavit plísní s pomocí 9 přírodních léků.

Mykózy jsou velmi nepříjemné a bolestivé. I když vás většinou neohrožují na životě, mohou se negativně podepsat na vašem sebevědomí a psychice (například když vám smrdí nohy nebudou vás mít kolegové v práci asi moc v oblibě).

Existuje celá řada plísňových infekcí, přičemž mezi nejčastější patří mykózy nohou (tinea pedis/pedum), nehtů (onychomykóza) na rukách či nohou a kvasinkové infekce (kandidózy). Houby (plísně) ale mohou vyvolat i závažná onemocnění, jako je například zánět mozkových blan (meningitida).

K léčbě mykóz se velmi často používají speciální antimykotické krémy a masti (antimykotika = látky působící proti mykózám). Tyto krémy si můžete buď nechat předepsat od kožního lékaře a v řadě případů jsou k dispozici i jako volně prodejné, bez předpisu. Někdy vám mastička z lékárny pomůže, ale odborné studie stále více potvrzují, že řada přírodních léků proti plísňovým infekcím je mnohem účinnější než mastičky z lékárny.

Epidemie nadužívání antimykotik?

Pokud se na to podíváme z hlediska medicíny, tak nejrozšířenějším původcem mykóz je houba rodu Aspergillus. Zatím známe více než 185 druhů této houby, z nichž o 20 se ví, že dokážou vyvolat závažné mykózy u lidí, zvířat i rostlin. Nejznámější je Aspergillus flavus, který je přímým vyvolavatelem řady infekcí a nemocí u člověka.

Od Aspergillus flacus je již jen malý krůček k Aspergillus fumigatus, což je houba, která je nejčastější příčinou invazivní aspergilózy u lidí. Přestože se u lidí s normálně fungujícím imunitním systémem invazivní aspergilóza vyskytuje vzácně, je potřeba o ní vědět, protože u imunosuprimovaných osob (například lidí po transplantacích nebo osob, které se léčí s nádorovým onemocněním nebo z nějakého důvodu přišli o slezinu) může toto onemocnění propuknout nebo být příčinou dalších závažných problémů.

Přestože nedávno na trh přišly nová antimykotika (léky proti plísňovým – mykotickým infekcím) a syntetické prostředky na likvidaci plísní nevede to k ničemu jinému než k podstatnému zvýšení rezistence plísní na tyto léky.

Nejčastěji se jako účinné látky v antimykotických krémech používají azoly (1). Nicméně odborné studie prokazují, že u řady lidí azoly vyvolávají alergické reakce a lidé jsou na ně přecitlivělí a stále více se ukazuje, že přírodní prostředky jsou v léčbě mykóz často mnohem účinnější než běžná antimykotika.

Americká mikrobiologická společnost dospěla k závěru, že při používání těchto léčiv může docházet ke vzniku alergických reakcí a přecitlivělosti a shromáždila důkazy o systémových alergických reakcích na flukonazol. Z tohoto důvodu jsou nyní lékaři velmi opatrní při předepisování azolových preparátů na léčbu mykotických infekcí. (2)

Dalším problémem azolů je riziko pro těhotné ženy. Nedávno byl proveden rozsáhlý test azolových antimykotik, které ženy v plodném věku často užívají, protože existuje podezření, že azoly mohou potlačovat tvorbu aromatázy, což je enzym, který se podílí na tvorbě hormonu estrogenu v těle.

Proto vědci testovali perorální antimykotické přípravky flukonazol a ketokonazol (perorální = ústy užívané) a místně aplikované přípravky ekonazol, bifonazol, klotrimazol, mikonazol a sulkonazol.

Výsledkem bylo zjištění, že některá léčiva s obsahem azolu mohou v těhotentství narušovat produkci estrogenu, což může negativně ovlivnit průběh těhotenství i plod. (3)

Další studie například ukazují, že vracející se (rekurentní) vulvovaginální kandidóza (VVK) stále zůstává závažným problémem, se kterým si klinická medicína moc neví rady.

Poslední epidemiologické studie navíc potvrzují, že mykotické infekce vyvolané jinými druhy kvasinek (Candidae) než je druh Candida Albicans jsou stále více odolnější vůči léčbě azolovými preparáty a právě tyto druhy kvasinek jsou považovány za původce rekurentních vulvovaginálních kandidóz.

To je jenom další ukázka toho, jak vědecký výzkum postupně potvrzuje, že syntetická léčiva nejsou často schopna dobře léčit plísňová (mykotická) onemocnění. (4)

Dobrou zprávou je naopak to, že odborníci nyní zjišťují (a hlavně uznávají), že přírodní možnosti léčby mykotických infekcí fungují a že se některé přírodní látky používají k výrobě antimykotických krémů a mastí již od dob starověké Číny.

Z hlediska účinků proti plísním jsou za nejlepší přírodní produkty považovány rostlinné esenciální oleje, které by se mohly stát možností jak vyrábět bezpečnější a účinnější přírodní antimykotika.

Přestože je i při používání jakýchkoli esenciálních olejů důležité být opatrný, stejně jako při užívání jakýchkoli nových časem neprověřených léčiv, je dobrým znamením, že většina esenciálních olejů patří mezi skupinu látek, kterým se říká “látky všeobecně považované za bezpečné.” Esenciální oleje tedy představují jednu ze slibných možností získání přírodních antimykotik, ovšem existuje i řada dalších přírodních léčiv na léčbu mykóz, z nichž většinu máme doma v kuchyni skoro všichni. (5)

9 nejlepších přírodních léků proti mykózám

1. Jogurty a probiotika

Vagina je domovem řady zdraví prospěšných mikrobů, které udržují přirozenou rovnováhu vnitřního prostředí a drží nemoci vyvolávající agens, jako jsou například kvasinky, na uzdě. Kvasinky většinou vystrčí růžky a začnou se množit v případě, kdy dojde k porušení této přirozené rovnováhy, například po užívání antibiotik nebo hormonálních přípravků. Používání jogurtů nebo probiotik (například kombuchy) se stalo běžným přírodním způsobem léčby vaginálních kvasinkových infekcí. Smyslem této léčby je obnovení přirozené rovnováhy vnitřního prostředí v pochvě na základě “doplnění” a podpoře množení “zdraví prospěšných baktérií”.

Již v roce 2003 byla publikována klinická hodnocení, která prokázala, že dodání baktérií Lactobacillus (takzvaná rekolonizace) do pochvy se ukazuje jako slibný způsob léčby kvasinkových infekcí. Přestože je potřeba provést ještě další klinické studie, již dnes víme, že pravidelná konzumace zdraví prospěšných baktérií tělu neškodí a naopak mu velmi prospívá. (6).

Je důležité poznamenat, že rozhodně není vhodné jogurt “aplikovat” přímo do pochvy, protože to by naopak mohlo vést ke zhoršení zánětu nebo ke vzniku řady komplikací.

Řada odborných studií prokázala, že česnek, kromě řady jiných výhod, účinně působí proti plísňovým infekcím. Některé ženy tvrdí, že se jim podařilo kvasinkovou infekci pochvy vyléčit vkládáním stroužku česneku dovnitř pochvy na noc, ale neexistují žádné vědecky ověřené důkazy, že by to takto opravdu fungovalo.

Klinické studie ale prokázaly, že česnek účinně působí proti mykózám nohou, a že je dokonce lepší než běžně prodávaná antimykotika, jako například Lamisil. (7)

Klinická hodnocení prokazují, že za léčebné účinky proti mykózám vděčí česnek látce zvané “ajoen”, která zvlášť dobře účinkuje proti houbám, způsobujícím mykózy nohou. (8)

3. Oreganový esenciální olej

Oreganový olej je účinné rostlinné antibiotikum. Časopis Journal of Medicinal Food (časopis pro léčivé rostliny) zveřejnil studii, která hodnotila vliv esenciálního oreganového oleje na plísňové infekce, vyvolané baktériemi a výsledkem bylo, že oreganový olej má významné antibakteriální účinky a působí proti pěti druhům škodlivých baktérií, které mohou plísňová onemocnění vyvolat.

Proč je oreganový olej tak skvělý?

Až 71% objemu oreganového oleje je totiž tvořeno účinnými protizánětlivými látkami ze skupiny fenolů. Mezi ty nejúčinnější z nich patří thymol a karvakrol. Přestože je oregano velmi účinným přírodním antibiotikem, je potřeba ho používat opatrně a s rozmyslem.

Může totiž vyvolat pocit pálení a je potřeba ho pořádně naředit vhodným základním olejem. I tak nedoporučujeme nanášet tento olej na citlivá místa na těle. (9)

4. Tea tree olej

Řada klinických studií prokázala, že tea tree oleje účinně působí proti kvasinkovým infekcím. Tea tree olej byl experimentálně testován v léčbě vaginálních mykóz způsobených jak kmeny Candida albicans, které dobře reagují na léčbu ostatními antimykotiky (flukonazol a itrokonazol), tak kmeny Candida albicans, které jsou na tato antimykotika rezistentní.

V in vitro studiích byl tea tree olej velmi úspěšný v boji proti všem testovaným kmenům kvasinek, přičemž jeho použití na kvasinkovou infekci pochvy laboratorních potkanů vedlo v porovnání s běžně užívanými antimykotiky k mnohem rychlejšímu vyléčení.

Tea tree olej účinkoval jak na mykózy způsobené kmeny Candida albicans citlivými na flukonazol, tak na kmeny Candida albicans, které jsou na flukonazol rezistentní. (10)

5. Kokosový olej

Kokosový olej má řadu pozitivních účinků na lidské zdraví a podporuje imunitu. Kromě léčebných vlastností se také dobře uplatní v domácnosti (třeba na uvolnění zaseklých mechanismů).

Ostatně nedávno jsme o 77 možnostech použití kokosového oleje napsali článek, který si můžete přečíst zde.

V léčbě plísňových onemocnění je kokosový olej neocenitelným pomocníkem. Kvasinky a plísně se vyskytují prakticky na všech sliznicích lidského těla a zejména ve střevech, ovšem jen málokdy způsobují problémy, pokud nedojde k jejich “přemnožení” a nezačnou růst.

V takové situaci nastává vhodný čas na nasazení přírodních antibiotik, jako je například kokosový olej. Vzhledem k tomu, že nadměrný příjem cukrů, stres nebo celkové oslabení imunitního systému mohou vyvolat růst plísní, může být onychomykóza (plíseň nehtů) jen vnějším důsledkem toho, že uvnitř těla došlo ke zmnožení plísní a ke vzniku systémové mykózy.

Kokosový olej obsahuje mastné kyseliny se středně dlouhými řetězci, které účinně likvidují plísně. Tyto zvláštní druhy tuků působí nejen proti plísním, ale také proti virům a baktériím a jsou vhodné pro léčbu plísní na nehtech dolních i horních končetin i k léčbě řady dalších plísňových chorob. Je možné je používat jak perorálně (ústy) tak místně (přímo aplikovat na postižené místo). (11)

6. Koprový olej

Koprový olej se v ajurvédské medicíně používá již tisíce let. Kopr má antibakteriální účinky, které se dobře uplatní i při léčbě plísňových onemocnění a může se tak stát dalším vhodným kandidátem na výrobu přírodních prostředků proti mykózám.

Esenciální olej získaný z koprových semen (Anethum graveolens L.) narušuje permeabilitu plazmatické membrány baktérií, což může pomoci při likvidaci těch baktérií, které vyvolávají růst plísní. (12) (13)

7. Vyřaďte cukry a plísňotvorné potraviny z vašeho jídelníčku

Omezením cukrů a rafinací upravovaných sacharidů dokáže významně potlačit riziko vzniku plísňových infekcí v organizmu. Důvodem je to, že plísně a kvasinky se živí cukry, které kvašením (fermentací) přeměňují na alkohol a na ještě toxičtější látku, acetaldehyd.

Když se zbavíte závislosti na cukru a snížíte denní konzumaci cukru, sníží se tím množství cukru, které budou mít kvasinky a další plísně ve střevech k dispozici jako “potravu”. Tím je udržíte na uzdě.

O vhodných a nevhodných sacharidech si můžete přečíst v tomto článku.

Je potřeba si uvědomit, že přemnožení kvasinek ve střevě vede ke vzniku onemocnění známého pod názvem syndrom děravého střeva, což vyvolá reakci imunitního systému. Je proto nejlepší nejíst žádné průmyslově vyráběné potraviny a cukry, a to ani sýry, alkoholické nápoje, houby či maso. Možná je to těžké a složité, ale je to tak.

Obilniny a zeleninu s vysokým obsahem sacharidů je potřeba jíst také s mírou.

Zaměřte se na syrovou nebo párou upravenou zeleninu a na libové maso. (14)

Další informace o speciální protikvasinkové a protiplísňové dietě najdete zde.

8. Kyselina kaprylová

Kyselina kaprylová má antibakteriální, antivirové a antimykotické účinky. Posiluje imunitní systém a běžně se používá jako složka fungicidních (houby a plísně likviducjících) přípravků. Kyselina kaprylová přirozeně pomáhá omezit růst kvasinek v gastrointestinálním traktu, což umožňuje přežití zdraví prospěšných baktérií. Je možné jí užívat perorálně (ústy) jako prevenci nerovnováhy střevní mikroflóry.

9. Kyselina boritá

Kyselina boritá má antibakteriální účinky a představuje skvělý a cenově dostupný domácí lék na léčbu mykotických infekcí.

Odborné studie potvrzují, že čípky s obsahem kyseliny borité jsou velmi účinné v boji proti kvasinkovým infekcím, zejména těm vyvolaným kmeny Candida. Jedna klinická studie dokonce prokázala, že čípky kyseliny borité aplikované do pochvy na noc po dobu 7 až 10 dní dokáží vaginální mykózu vyléčit až v 92% případů. A to je velká úspěšnost!

Časopis Diabetes Care (péče o diabetiky) také uvedl, že vaginální čípky s obsahem kyseliny borité jsou v léčbě kandidóz (kvasinkových infekcí vyvolaných kmeny Candida) u žen – diabetiček, jsou dokonce účinnější než užívání léčiv s obsahem azolů. Časopis Journal of Women’s Health (Zdraví žen) dokonce napsal, že kyselina boritá je bezpečný alternativní způsob léčby i pro mykózy, které jsou způsobeny jinými kmeny než je Candida albicans a vrací se více než 4 až 5 x za rok.

To vypadá úžasně, ale přesto je potřeba si uvědomit, že kyselina boritá někdy může způsobit pálení v pochvě, a proto je potřeba jí dostatečně naředit a vždy se o jejím užívání poradit s lékařem. Navíc v případě požití ústy se jedná o toxickou a zdraví nebezpečnou látku a nesmí být často používána v těhotenství. (15) (16)

Proto než začnete tento způsob léčby používat, vždy se nejdříve poraďte s lékařem.

Historie antimykotik a léků proti plísňovým onemocněním

Až do 40. let minulého století bylo známo relativně málo antimykotik a léků pro léčbu systémových plísňových infekcí. K jistým objevům došlo až při zkoumání nedostatku biotinu u živočichů a mikrobů. Ovšem tehdy to nevzbudilo prakticky žádnou pozornost.

V polovině sedmdesátých let Vanden Bossche objevil jiný azol s antimykotickými účinky, který blokoval příjem purinů do plísní vyvolaných kvasinkami rodu Candida (puriny jsou látky, které jsou nutné pro buněčné dělení a pokud je buňka nemá, přestává se množit).

To vedlo k vytvoření celé řady nových léků proti plísním, na základě čehož došlo k obrovskému pokroku v lékařské mykologii. A to i přes to, že tato léčiva měla závažné nežádoucí účinky. (17)

Výzkum pokračoval a vědci se zaměřili na hledání nových a méně toxických antimykotik. To vedlo na počátku osmdesátých let minulého století k objevení nových azolů. Ovšem ten pravý boom nastal až v devadesátých letech minulého století, kdy byly objeveny látky flukonazol a itrakonazol, které vykazují široké spektrum antimykotických účinků.

Nakonec bohužel došlo k tomu, že se ukazují značná omezení a problémy související s klinickým používáním těchto léčiv, došlo ke vzniku rezistence, tato antimykotika vyvolávají nebezpečné interakce s ostatními léčivy a mohou v těle vyvolat pěknou paseku. (18)

Výzkum sice nadále probíhá a farmaceutické firmy se snaží přicházet s novými a lepšími léky, které by se dokázaly lépe vypořádat s rezistentními i novými, dosud neznámými patogeny. I tak se ovšem zdá, že přírodní léky jsou v této oblasti úspěšnější, vykazují lepší antimykotické účinky a jsou bezpečnější než běžná léčiva.

To samozřejmě neznamená, že byste měli všechny antimykotické krémy hodit do koše a používat jen přírodní léky. Vždy je nutná porada s lékařem a dobrý lékař vám dokáže říci pravdu a poradit tak, aby se váš problém vyřešil. Třeba na čas bude nutné používat silná průmyslově vyráběná antimykotika a po čase je bude možné nahradit přírodními léky, ale vždy je nutné dodržovat pokyny a rady lékaře a vybrat si takového, který umí poradit a není v područí “systému”.

Na co si dát při používání přírodních antimykotických léčiv a krémů pozor

Sprchování. Sprchování není na kvasinkové infekce příliš vhodné, protože nadměrné mytí a používání různých prostředků může narušit zdravou bakteriální mikroflóru v pochvě a vést paradoxně ke zhoršení kvasinkové infekce. Navíc může dojít k tomu, že si kvasinkovou infekci při mytí zanesete z pochvy na děložní krček a odtud se dostane do dělohy, takže to nepřehánějte.

Ještě horší variantou je používat ocet. Ten může způsobit závažné poškození stěn pochvy.

Některá antimykotika, která vám předepíše lékař, mohou způsobit poškození jater. Proto vždy pečlivě čtěte příbalový leták a používejte je tak jak bylo doporučeno (nepřekračovat dávky).

Přestože řada rostlin a esenciálních olejů dobře působí proti mykózám, je potřeba si uvědomit, že i přírodní látky mohou ovlivňovat účinky léčiv a jiných látek, které užíváte. Proto je vždy nutné vyhledat lékaře a poradit se s ním, a to i v případě, že budete užívat jenom přírodní léky. To platí pro všechny a zejména pro lidi, kteří trpí chronickými nemocemi a mají oslabený imunitní systém, protože u nich se mykózy a plísňová onemocnění vyskytují velmi často.

Zpracováno s využitím článku na Draxe.com

Související články

Fekální transplantace pomáhá nejen při zánětu střev, ale také při mnoha dalších chorobách!

Jaký je přínos kurkuminu v léčbě rakoviny?

Co je špalda a jaký je její vliv na zdraví?

Jak se zbavit zapáchajících nohou? Zkuste těchto 6 přírodních způsobů

13 tipů, jak se zbavit „pytlů“ a váčků pod očima

Celostní léčba Crohnovy choroby, co jíst a co ne?

Chcete dostávat podobné články o zdraví každý den na e-mail?

Přihlaste se k odběru našich příspěvků a každý den vám pošleme jeden článek o zdraví a výživě na e-mail. Žádné nesmysly, ale kvalitní příspěvky, které vám pomohou získat více informací o léčbě a diagnostice různých onemocnění, potravinách a léčivech.

Nebo nás sledujte na sociálních sítích.

Nejčtenější

20 potravin, které vám okamžitě uleví od pálení žáhy

Bolesti bederní páteře: příčiny, projevy, prevence a cvičení

Bolesti krční páteře: příčiny, projevy, prevence a cvičení

77 možností jak používat kokosový olej

Hluboká žilní trombóza

Zánět slinivky břišní: příčiny, příznaky, diagnostika a léčba

Diagnostický test CRP: co to je a k čemu slouží

Artroskopie kolena: princip, indikace a rehabilitace

Co může být příčinou nadměrného močení?

Ústřel (ischias) a jeho léčba

Jak snížit vysoký cholesterol?

Velký průvodce pitím čaje v těhotenství

Bolest na hrudi od páteře, infarktu a z jiných příčin. Jak je od sebe odlišit?

Zánět Achillovy šlachy: příčiny, příznaky, diagnostika a léčba

Periferní neuropatie: příčiny, příznaky, diagnostika a léčba

Naše mise a hodnoty

Medlicker vám přináší podrobné články o zdraví, výživě, kráse, léčivech a doplňcích stravy. Kromě toho připravujeme také testy a případové studie pro studenty medicíny. Žádné nesmysly, ale kvalitní a ověřené informace v souladu se zásadami medicíny založené na důkazech a s odkazy na kvalitní klinické studie.

Medlicker v jiných jazycích

Medlicker je magazín o zdraví, který nepíše nesmysly

Jak vyléčit plíseň nohou hřebík

jinak houba je nakažlivé onemocnění, které může být smluvně od ostatních. Toto onemocnění nejčastěji postihuje samce.

Aby se zabránilo této nemoci, je nutné dodržovat čistotu svého těla a používat pouze své vlastní věci. Tato nemoc sama o sobě nekoná, a to by se mělo zacházet velmi opatrně.

Aby bylo možno diagnóza byla správná, je třeba vidět specialistu. Lékař předepíše vhodnou léčbu, ale to může být přidány a lidové recepty léčba mykózy.

Doporučuje se dělat koupele nohou a pleťové vody ze vývar vlaštovičník bylin. Dušená nohy je asi půl hodiny, a uplatňování mléko do postižených nehtů. Pokud tomu tak není vlaštovičník farmu, můžete použít jedlá soda. Ve výši jedné polévkové lžíce na litr vody.

K léčbě houba je možné připravit takové řešení – vzít 2 lžičky lihu a octa a 1 lžičku glycerin. Vše dobře promíchejte a roztokem mazat nehty nemocný po dobu jednoho měsíce. Na konci léčení je pacient již hřebík a začít růst zdravé.

Pro léčbu plísňové infekce nehtů může být použit, a lopuchu. Použít by mělo být k nemocným nehty v noci za měsíc, rotující prstech hrnek a horní oblečení bavlněné ponožky.

Pokud zjistíte, že je obtížné najít čerstvé lopuch, pak koupit v drogerii alkoholu tinktura propolisu a namažte nehty každý den několikrát. Brzy na místě hřebu pacienta objeví zdravé.

To vám pomůže zbavit se mykózy nohou a tinktura jódu. Během jednoho měsíce, jednou denně, je třeba mazat všechny nehty na nohou. V případě, že mírné pálení se objeví v pěti dnech, to znamená, že léčba je úspěšná.

Tam je další účinný způsob, jak zacházet nehty mykózy lidu. Doporučuje se, aby se listy jeřábu, brousit v třecí misce, a výsledná suspenze se nanese na nehty pacienti, soustružení kousek gázy nebo obvazu. Jakmile máte pocit, že obsah obvazu vyschl, musí být vyměněn. Tento postup je nejlépe provést v den, kdy můžete zůstat doma po celý den. Dobrý účinek může být dosažen, pokud prodelyvat jako, alespoň 1 krát za 3 dny až do úplného zotavení.

Samozřejmě, že nemoc je snadnější, aby se zabránilo, než ji léčit. Dbejte na hygienu nohou, nenoste příliš těsné boty, raději boty vyrobené z přírodních materiálů. Pokud jste na návštěvě bazénu nebo sauny, ujistěte se, že nosit speciálně upravené pro tento obuvi.

Leave a Reply