Vrozená houba na nehty náprava (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Jak používat domácí lék na plíseň nehtů

Pomocí Tea Tree Oil . Umístění malé množství tea tree olej na postiženou patě bude čistit prst , a také působí jako fungicid .

Namočte infikovaný nohu ve směsi stejných dílů teplé vody a jablečného octa . Tato směs působí jakoantiseptikum .

Smíchejte oregano olej a olivový olej . Umístěte několik kapek na plísně nehtů . Oregano olej má antiseptické , antibakteriální , analgetické a antimykotické vlastnosti .

Použít extraktu z grapefruitových jadérek . Dalším lékem , který můžete použít , je dvakrát denně stříknout extrakt na postižené místo .

suché nohy důkladně po uvedení jakýkoliv typ domácí lék na ně . Vlhké prsty budou chovat více houbu .

jak odstranit otlaky na prstech na nohou

JAK NA MOZOLY

Zveřejněno dne: 24.8.2013

Diskuze: prostředek na plíseň na nehty

Dobrý den jak odstranit žluté nehty na nohou?

Odesláno dne: 30.5.2012 uživatelem Gabriela Kolajova

JAK ODSTRANIT OTOKY DOLNÍCH KONČETIN

Jak odstranit otoky dolních končetin

Léčba těžkých a oteklých nohou se liší podle stupně onemocnění. V raných stadiích jsou v tomto případě – ještě v rámci „preventivní“ podpůrné terapie – prakticky vždy doporučovány kompresní punčochy, které by se měly nosit přes den, hlavně při dlouhém stání. Mohou být lýtkové či stehenní – jejich společným úkolem je podporovat návrat žilní krve k srdci prostřednictvím déletrvající komprese. Jejich nošení je ale často limitováno počasím, v teplých měsících jednoduše nejsou příjemné.

Léčba otoků nohou zahrnuje i konzumaci potravin a bílkovin. Potraviny bohaté na bílkoviny jsou následující:

Zveřejněno dne: 5.6.2015

Diskuze: brnění prstů po chemoterapii

může mě někdo poradit jak vyléčit brnění a sníženou citlivost na prstech rukou a nohou po chemoterapii?

Nechci hned brát zase léky. Chtěla bych poradit nějakou mast, pokud má někdo s nějakou mastí dobrou zkušenost, prosím o radu.

Odesláno dne: 12.11.2014 uživatelem Irena Zedlová

JAK ZMĚKČIT TVRDÉ NEHTY NA NOHOU

Jak změkčit nehty na nohou

I nohy můžete mít jako v bavlnce. Stačí jim dopřát péči, kterou si zaslouží.

Dezinfekce: zbavte se nejen nepříjemného pocení a zápachu, ale i plísní a dalších mikroorganismů.

Ortopedické potřeby: vyberte si vložky do bot, podpatěnky, srdíčka podpírající nožní klenbu, korekci vybočeného palce; to vše existuje v různých velkostech a z rozmanitých materiálů, abyste si našli to své.

Pedikúra: péče o nehty na nohou je důležitá nejen v létě, krásné nehty jsou ty, které jsou především zdravé.

Peeling: ztvrdlá kůže, otlaky a mozoly snadno odstraníte pomocí vhodné kosmetiky, účinný je prostředek na změkčení nehtů. A navíc to může být docela voňavý zážitek.

Regenerace: Ulevte nehtům na nohou, rozmazlujte je, ať vás zítra zase donesou, kam budete potřebovat – změkčovač tvrdých nehtů je tou nejmenší investicí, kterou jim dopřejete.

Nejvíce se těchto případů objevuje v době od jara do podzimu, kdy je velmi teplo, nohy se potí, což svědčí bakteriím, kvasinkám, sporám a podobně. Pak stačí minimální poranění a zánět je zde v několika hodinách. Navíc dnešní moderní obuv většinou svoji šířkou ani délkou neodpovídá potřebám vlastní nohy. Zejména palce a malíčky jsou pod stálým tlakem, což je nejen velmi bolestivé, ale také dochází k zarůstání a při nešetrném a neodborném postupu ošetření také ke granulaci tkáně.

Zveřejněno dne: 21.4.2017

Diskuze: jak odstranit otoky nohou

Mám oteklé kotníky, hlavně když dlouho sedím. Někdy mě nohy při chůzí neposlouchají musím odpočívat. Ráda bych alternativní léčbu. Děkuji

Odesláno dne: 9.6.2015 uživatelem Ema

NEMOCI CHODIDEL

Příčiny nemocí nohou

Nejběžnější příčinou bolesti nohy je nošení špatně padnoucí obuvi. Ženy často nosí těsné boty, které jsou úzké a tlačí je, a tak právě ony mívají s nohami problémy častěji. Těsné boty nezřídka způsobují otlaky prstů a vedou k řadě strukturálních defektů. Další nejčastější příčinou bývá traumatické poranění nohy.

Zveřejněno dne: 3.2.2014

Diskuze: nemoci podle nehtů

O nemoci nehtů jsem přečetl kde co, ale většina se jen opakuje na 5 či 6 případů.

Mám problém s nehty na palcích rukou a na některých prstech nohou. Nehty se jakoby stáčejí do trubičky. Prosím poraďte jakou nemoc to signalizuje.

Odesláno dne: 5.5.2014 uživatelem Oldřich

PLÍSEŇ NA NOHOU, NEDÍLNÁ SOUČÁST KAŽDÉHO LÉTA

Plísně na nohách fotky

 • Několik fotografií, na kterých je vidět plíseň na nohách, je zde: plíseň na nohách.
 • Další fotografie kožní plísně jsou zde: kožní plíseň foto.
 • Fotografie, na kterých je vidět plíseň na prstech, jsou zde: plíseň na prstech.
 • Fotografie, na kterých je vidět plíseň nehtů, jsou vidět zde: plíseň na nehtech.
 • Fotografie, na kterých je vidět zarůstající nehet, jsou vidět zde: zarostlý nehet foto.

Zveřejněno dne: 17.7.2012

Diskuze: jak na mozoly na prstech

Dobrý večer,jelikož jsem pracovala ve skladu a součástí mé práce

bylo i zasílání zboží poštou,tak při převazování balíků provázkem jsem

si vypěstovala na pravém ukazováčku,snad,mozol,jestli to tak mohu nazvat,párkrát jsem si tento hrbolek upilovala pilníčkem na nehty,ale zase dorůstá,chtěla jsem požádat,zda se toto dá odstranit po domácku vyrobeným receptem,nebo,snad budu muset navštívít kožní oddělení? (nerada):(

Děkuji za odpověď Fílová Jana, Teplice

Odesláno dne: 2.6.2015 uživatelem Jana Fílová

JAK ODSTRANIT SILIKON

Jak odstranit silikon z rukou

Silikon je možné odstranit z rukou za pomocí silikonového odstraňovače, někdy pomůže technický benzín nebo ředidlo. Ale poslední dvě metody nejsou pro styk s pokožkou vhodné.

Zveřejněno dne: 30.5.2017

Diskuze: jak odstranit stařecké pigmentové skvrny

Pěkný den,já si myslím,že to nejde odstranit v 70 letech.děkuji JN

Odesláno dne: 14.9.2016 uživatelem Jana Nováčková

JAK ODSTRANIT SILIKON

Jak odstranit silikon z oblečení

Na odstranění nevytvrzeného i vytvrzeného silikonu z oblečení je vhodný okamžitě použitelný pastový prostředek určený k odstranění silikonu.

Zveřejněno dne: 30.5.2017

Diskuze: polyfunkcní neuropatie a masáž

večer před spaním mě často na jedné či druhé noze na nártu více k prstům svědí až pálí kůže nechá se potlumi či odstranit masáží na kterou pravidelně docházím jedná se o limfa masáž nohou děkuji

Odesláno dne: 17.5.2017 uživatelem stanislav weigl

JAK ODSTRANIT SILIKON

Čím odstranit silikon z dlaždic, skla, laku nebo zdi

Odstranit silikon z dlaždic nebo kachliček je možné buď speciální mechanickou škrabkou, nebo chemicky za použití gelu či pasty. U laku je vhodné použít pouze chemické prostředky, aby nedošlo k poškození znečištěného materiálu.

Zveřejněno dne: 30.5.2017

Diskuze: Nocni paleni plosek nohou

Dobry den. Moje maminka i moje sestra maji problem s nocnim palenim nohou. V noci je to vzbudi a musi si je treba o stenu chladit. Nejradsi by si je pry strcily do kbeliku se studenou vodou. Je to pry hodne neprijemne. Nevite prosim, co by pomohlo odstranit tyto problemy? Dekuji za odpoved Horova Jitka Louny

Odesláno dne: 29.6.2017 uživatelem Jitka Horova

JAK ZMĚKČIT TVRDÉ NEHTY NA NOHOU

Odborná pomoc

V některých případech pomůže opravdu jen návštěva dermatologa.

Zveřejněno dne: 21.4.2017

Diskuze: Re: Re: jak odstranit červené skvrny po akné

jak se zbavyt poru

Odesláno dne: 29.1.2011 uživatelem dana pokutova

JAK PŘIROZENĚ ODSTRANIT PLAK ZE ZUBŮ?

Použití zubní pasty

Čistěte zuby pastou obsahující kvalitní složky.

Zveřejněno dne: 1.2.2013

Diskuze: bílá nemoc

Prosím o radu,jeli vůbec nějaká.Při a po opalování se mi na nohou vytvoří bílé, asi 1-2 mm velké bílé flíčky, které nelze odstranit. Pleť ošetřuji poměrně dobrými krémy, ale nic nepomáhá.Po nohou mám těchto flíčků desítky. Nic nebolí, jenom na pohled to dobře nevypadá. Na nikom jsem to ještě neviděl. Kožní lékařka skoro nereaguje.

děkuji za Vaši případnou odpověď Trnka Milan

Odesláno dne: 20.9.2015 uživatelem Milan Trnka

JAK BOJOVAT S PLÍSNÍ NEHTŮ NA NOHOU

Nebezpečí plísně nehtů na nohou

Plíseň nehtů není život ohrožující onemocnění, ale neměla by být brána na lehkou váhu. Plíseň může omezit funkci zasaženého prstu nebo celé nohy a pacienti pak mají potíže při chůzi.

Zveřejněno dne: 20.10.2014

LÉK NA PLÍSEŇ NEHTŮ

Jak se projevuje plíseň nehtů

Plíseň nehtu způsobuje nejčastěji houba, která napadá nehet, postupně ho narušuje a parazituje pod ním. Odborný název tohoto onemocnění nehtů je onychomykóza. Projevuje se tak, že nehet po nákaze mění barvu do žluté a někdy až do černé barvy, v místě nákazy. Dále se plísňové onemocnění může projevit také tvarovými změnami nehtu, který v oblasti nákazy může být zbytnělý a nebo se naopak na konci začne třepit a odlamovat. Toto třepení nehtů bývá nejhorším projevem plísně nehtů, protože při neléčení můžete o celý nehet úplně přijít. V případě, že je toto onemocnění projeveno na prstech nohou, tak při drastickém vylámání nehtu může způsobovat těžkosti při chůzi, protože prst na noze pak nemá patřičnou horní oporu. Nákaza se přenáší zbytky kůže a napadených nehtů z okolí postiženého nehtu a velmi často nákaza pokračuje na okolní kůži i na okolní prsty. Nebývá vyjímkou, že se onemocnění přenese i na ostatní členy rodiny.

Zveřejněno dne: 15.12.2010

POLYNEUROPATIE – BOLEST NOHOU A RUKOU

Pálení nohou od ledvin

Pacienti s dlouhotrvající insuficiencí, zejména pacienti s dialýzou, často trpí na uremickou nebo i nefrogenní polyneuropatii. Nejčastějšími symptomy jsou noční křeče v lýtkách, symetrické poruchy senzibility nohou i motorický neklid nohou a pálení. Příčinou zde bývá poškození způsobené usazováním látek podobných moči.

Zveřejněno dne: 31.3.2013

NEMOCI CHODIDEL

Ortopedické onemocnění nohou

Podélně plochá noha

Vzniká poklesem podélné klenby nohy a je často doprovázena valgozitou paty. Pokles podélné klenby se projevuje zvýšenou únavou a pálením nohou, zvýšenou potivostí nohou, otlaky a tvorbou křečových žil. Vrozená plochá noha je velmi vzácná, u dětí se začíná projevovat až kolem třetího roku věku. Příčinou mohou být nedostatečně vyvinuté vazy, ochablé svalstvo, dlouhodobé stání či chození v nevhodné obuvi, chození doma na boso.

 • pokles podélné klenby nohy
 • valgózní postavení pat

Terapie: chůze na boso po nerovném terénu a masáže nohou, individuálně tvarované stélky, správná zdravotní obuv s prostornou špicí, široký pevný klínek, pevný opatek a pevný, dostatečně široký nízký podpatek.

Příčně plochá noha

Vzniká poklesem přední příčné klenby, přičemž se celá přední část nohy často rozšíří. Jde o získanou deformitu (příčinou může být i dědičná dispozice), která bývá způsobena častým nošením obuvi s vysokými podpatky a přetížením přední části nohy (téměř 90 % postižených tvoří ženy) a nošením obuvi se zúženým prostorem pro prsty. Příčně plochá noha je téměř vždy doprovázena deformitami prstů a otlaky.

Terapie: použití korekce do obuvi („srdíčka“).

Vysoký nárt

Je charakteristická abnormálním vyklenutím podélné klenby nožní za současného snížení nebo zborcení klenby příčné. V důsledku přetížení přední části nohy se zde vytvářejí otlaky. Vysoký nárt patří mezi vrozené defekty nohou. Příčinou může být i nošení příliš krátké obuvi.

Terapie: nošení prostorné obuvi s dostatečnou výškou pro nárt, zhotovení individuální ortopedické stélky.

Deformity prstů

Nošením nevhodné obuvi, zejména příliš těsné a krátké, trpí nejvíce prsty nohou. Proto patří deformity prstů k nejčastějším získaným deformitám nohou.

Jedná se například o:

 • vbočený palec
 • vybočený malík
 • kladívkové či drápovité prsty
 • přeložené prsty

Terapie: nošení prostorné obuvi, používání korekcí prstů, ortopedických vkládacích stélek, správně prováděná pedikúra, případně operace.

Dvojitá pata

Vyskytuje se na zadní straně paty v důsledku nošení těsného lodičkového či mokasínového střihu obuvi. Příčinou bývá špatně tvarovaný (příliš uzavřený) opatek a tvrdá pata obuvi.

Terapie: nošení obuvi se správně tvarovanou a polstrovanou patou, případně operace.

Patní ostruha

Vzniká pod dolním hrbolem patní kosti (zespodu paty), zejména u podélně ploché nohy.

Terapie: odlehčení postiženého místa podpatěnkou (podkova), nošení obuvi s vyšším odpruženým podpatkem (cca 5 cm), případně operace.

Podnehtová exostóza (výrůstek)

 • tlakem ve špici narůstá na nehtovém článku kostěný výrůstek.

Exostóza na nártu

 • vzniká tlakem pevné bandáže obuvi na nárt (například lyžáky, brusle).

Zveřejněno dne: 3.2.2014

JAK PŘIROZENĚ ODSTRANIT PLAK ZE ZUBŮ?

Budete potřebovat

 • Měkký zubní kartáček
 • Zubní nit
 • Ústní vodu

Zveřejněno dne: 1.2.2013

JAK ODSTRANIT ZUBNÍ KÁMEN?

Správné čištění zubů video

Zveřejněno dne: 3.2.2013

JAK ODSTRANIT ZUBNÍ KÁMEN?

Odstranění zubního kamene

Zubař nebo zubní hygienik dokáže odstranit zubní kámen, který se vytvořil nad a pod dásní. Používá rovněž nástroje na seškrábání a uvolnění zubního plaku a kamene z povrchu zubů. Pokud je veškerý plak a zubní kámen odstraněn, vaše zuby jsou lesklé, hladké a na povrchu čisté.

Zveřejněno dne: 3.2.2013

JAK ODSTRANIT ZUBNÍ KÁMEN?

Potřebné věci k odstranění plaku

Zveřejněno dne: 3.2.2013

JAK PŘIROZENĚ ODSTRANIT PLAK ZE ZUBŮ?

Použití ústní vody

Po každém jídle užívejte ústní vodu, která odstraní přebytečné části potravin, které by mohly zapříčinit výskyt zubního plaku.

Zveřejněno dne: 1.2.2013

JAK PŘIROZENĚ ODSTRANIT PLAK ZE ZUBŮ?

Doporučení

Vyhněte se rafinovaným cukrům, které výrazně přispívají k rozvoji plaku. Některé enzymy obsažené v sýru nebo žvýkačky dokážou inhibovat růst plaku.

Zveřejněno dne: 1.2.2013

JAK ODSTRANIT OTOK KOTNÍKU

Jak léčit otoky kotníků v těhotenství

U žen dochází k otokům kotníků na základě hormonálních výkyvů před menstruací a během těhotenství.

Pomoc: Jezte potraviny s vysokým obsahem vitamínu C a flavonoidů, abyste posílila stěny krevních kapilár.

Zveřejněno dne: 8.2.2018

Mějte stále při ruce aktuální dění na webu ČeskáOrdinace.cz. Stáhněte si naši aplikaci pro mobilní zařízení Android.

krevní tlak a hodnoty podle věku tabulka

trombóza dolních končetin příznaky

alavis pro koně dávkování pro lidi

alavis pro lidi dávkování

suchý dráždivý kašel babské rady

recept na čaj z rýmovníku

zácpa rychlá pomoc

pásový opar inkubační doba

vysoký krevní tlak tabulka

Re: Re: Re: Re: prodán adipex

Mam zajem o Adipex mate jeste k prodeji 733252842

skořice a krevní tlak

Dobrý den prosím mám dotaz dcera má problémy s nízkým tlakem může jíst skořici ?A prosím co by měla.

Nežádoucí účinky

Došel si někdo z Vás co to užívá na jaterní testy?

Re: Re: Re: Re: prodán adipex

Dobrý den koupím adipex. Je možné se nějak domluvit? Email klalka123@email.cz. Děkuji

Re: Re: Re: furolin diskuze

Dobrý den,i já přidávám své zkušenosti s tímto “lékem”.Po využívání téměř celého balení jsem zažila rychlou.

Nenápadná pohroma: Plíseň nehtů můžete chytit i z předložky v koupelně

Na otevřené střevíčky je ještě dost času, jenže až přijde, bude pozdě řešit plísně na nehtech. Začněte teď. Máte několik možností léčby, ale nejdříve se poraďte s dermatologem.

Když vám kůže mezi prsty u nohou zrudne, svědí a loupe se, obvykle stačí koupit mastičku a plíseň po několika dnech zmizí. Jenže pokud se uchytí na nehtech, je náprava mnohem pomalejší a bude vás stát mnohem více úsilí.

Plísně na nohou útočí i v zimě! Jak jim předejít? Poradíme

Jak poznat, že máte nemocné nehty? Tyhle signály nepodceňujte!

Onychomykóza postihuje jak nehty na rukou, kde je z estetického hlediska velmi nepříjemná, tak i na nohou. Jde o plíživý proces, jehož začátek většinou nejde určit. Parazitické houby, plísně nebo kvasinky mohou vniknout do nehtu jakkoli, nejčastěji volným okrajem, odkud se šíří až ke kořeni. Živí se keratinem, ze kterého je nehet tvořen, postupně jím prorůstají a rozkládají ho.

Ono je něco v nepořádku?

Postižení obvykle zpozorní až ve chvíli, kdy nehty změní barvu (od bílé přes žlutou až po hnědou), jsou tvarově deformované, zesílené, drolivé a bolí. Ve výjimečných případech může plíseň ovlivňovat chůzi (napadené nehty bolí při nošení obuvi nebo zarůstají). Jde-li o drobné postižení (tečky či zasažení jen třetiny nehtu) můžete aplikovat volně prodejná antimykotika v roztocích. Krémy nejsou vhodné, protože účinná látka nemá šanci proniknout až k nehtovému lůžku. Pokročilá stadia či rozsáhlé napadení je vždy třeba konzultovat s kožním lékařem.

Možná si řeknete, že nažloutlý a zrohovatělý nehet ještě nikoho nezabil. Dermatoložka MUDr. Marie Finsterlová k tomu podotýká: „S plísní na nehtech se dá dlouhodobě žít, ale je zdrojem infekce pro další osoby v rodině či okolí. Skutečným rizikem je pro jedince s oslabenou imunitou a cukrovkou. Kromě toho je postižený nehet vstupní branou pro bakteriální infekci, hrozí i rozšíření na volnou kůži. Konzultace s lékařem je nutná také kvůli záměně se zhoubným pigmentovým znaménkem pod nehtem.“

Někdy jsou změny na nehtech přisuzovány kožním nemocem jako lupénka, ekzém či lichen

Konzervativní léčba si poradí

Když se vydáte k lékaři, pravděpodobně si odnesete nějaké antimykotikum. Na mírnější formy se doporučuje jednou týdně aplikovat místně, tedy pouze v oblasti napadení, speciální lak, který zastavuje růst plísní a zároveň je hubí.

Je-li onemocnění rozsáhlé, nasazují se celková antimykotika. Užívají se perorálně (ve formě tablet), přičemž účinná látka se z krve dostává průběžně přímo do nehtu. Nevýhodou je, že se užívají denně, někdy v měsíčních cyklech. Nejefektivnější je kombinace vnitřní a povrchové léčby. Po šesti, ale někdy až 12 měsících dojde k úplnému odrostu napadené tkáně a léčba je u konce.

Plísně nenajdete jen na nohou. Kde všude se tento skrytý nepřítel může objevit?

Plísně na nohou útočí i v zimě! Jak jim předejít? Poradíme

Mějte ohledy na okolí

Léčbu je vždy nutné doplnit režimovým opatřením. Marie Finsterlová upozorňuje: „Nezbytná je důkladná dezinfekce obuvi, ponožek, rukavic. Po dobu léčby se vyvarujte pobytu v lázních, saunách, páře či soláriích. Samozřejmostí je nepůjčování obuvi od kamarádů či rodinných příslušníků. Bez toho nejenže dochází k šíření infekce, ale lokální léčba nemůže být stoprocentně úspěšná.“

Dodejme, že onychomykóza je velmi nakažlivá. Plísně, houby i kvasinky se rády šíří prostřednictvím ručníku, předložky v koupelně, ale i protiskluznou podložkou ve vaně či sprchovém koutě. V případě napadení nehtů na rukou může být zdrojem nákazy dokonce i obyčejné podání ruky.

Plíseň na nehtech u nohou se může jevit jen jako estetický problém, ale jde i o zdraví

Moderní přístroje pomáhají

Kromě zmiňované konzervativní léčby lze použít laser. Teplem, které přístroj vyvine, se plíseň lokálně spálí a místo ní postupně dorůstá nová tkáň. Vyžaduje to čtyři až šest návštěv v průběhu několika týdnů a tento zákrok je třeba hradit z vlastní peněženky (celkově nízké jednotky tisíc). Nabízejí ho často pracoviště estetické chirurgie a chlubí se až 98% úspěšností.

Babské rady účinkují jen částečně

Chcete přírodní léčbu? Nečekejte zázraky. Jednou z oblíbených babských rad je ošetřovat postižené místo rozdrceným česnekem (potírat nebo přikládat na noc a přelepit náplastí). Zní to dobře – jde přece o nejlepší přírodní antibiotikum. Jenže zatímco tvrdý povrch nehtu sirným sloučeninám v česneku odolá a nenechá je proniknout hlouběji, okolní měkká tkáň velmi trpí a může dojít až k poleptání pokožky.

Další možností je máčení nehtů v teplém octovém roztoku. Kyselé prostředí plísně zahubí a máte pokoj – ovšem jde o léčbu časově náročnou. Octové koupele je třeba dělat dva- až třikrát denně po dvaceti minutách alespoň tři týdny nepřetržitě a po měsíci kúru zopakovat.

Chytrá houba Pythium oligandrum plíseň napadne, obtočí ji jako had a postupně konzumuje

Když je houba dostatečně chytrá

Trváte-li na přírodním typu léčby, máte možnost využít služeb mikroorganismu Pythium oligandrum. Jde o houbu, která právem nese přívlastek chytrá. Dovede totiž najít vlákno patogenní plísně a pomocí obtáčení (podobně jako had) prorůst hluboko pod nehet. „Výživu pro svůj růst čerpá chytrá houba právě z plísně. Největší výhodou je, že po vyčerpání parazita mizí z lokality nehtu a uvolní prostor pro znovuosídlení normální mikroflórou,“ vysvětluje Radim Klimeš, pracovník výzkumu firmy BARD.

Léčbu si opět hradí pacient sám (stojí v řádu stokorun): skládá se z řady kroků, trvá několik týdnů a teprve pak začne z lůžka vyrůstat zdravý nehet. Největší výhodou této metody je její neškodnost. „Mikroorganismů, které napadají jiné, je několik tisíc, ale Pythium oligandrum je jediný, který striktně napadá jen plísně a neohrožuje jiné buňky,“ objasňuje Radim Klimeš. Když nemá chytrá houba potravu, zahyne. Mohou ji proto používat jak těhotné a kojící ženy, tak lidé s oslabenou imunitou.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli ze zmíněných variant léčby, určitě se obrňte trpělivostí, protože je to běh na dlouhou trať. Odměnou vám pak budou krásné a především zdravé nehty.

Máte nějaký osvědčený prostředek na léčbu plísní nehtů?

Leave a Reply