Ústní houba domácí lék (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Jak používat domácí lék na plíseň nehtů

Pomocí Tea Tree Oil . Umístění malé množství tea tree olej na postiženou patě bude čistit prst , a také působí jako fungicid .

Namočte infikovaný nohu ve směsi stejných dílů teplé vody a jablečného octa . Tato směs působí jakoantiseptikum .

Smíchejte oregano olej a olivový olej . Umístěte několik kapek na plísně nehtů . Oregano olej má antiseptické , antibakteriální , analgetické a antimykotické vlastnosti .

Použít extraktu z grapefruitových jadérek . Dalším lékem , který můžete použít , je dvakrát denně stříknout extrakt na postižené místo .

suché nohy důkladně po uvedení jakýkoliv typ domácí lék na ně . Vlhké prsty budou chovat více houbu .

Tato přírodní zubní pasta vám opraví zubní kazy a vyléčí poškozené zuby

Výzkum ukázal, že jedna poměrně běžná přírodní surovina dokáže téměř dokonale nahradit používání klasických produktů péče o ústní hygienu.

Mnohé zubní pasty z obchodu totiž obsahují nebezpečné chemikálie, které mohou způsobovat podráždění dásní a ústní dutiny, případně mají jiné negativní účinky.

Mnozí z vás jste již zřejmě slyšeli o celé paletě zdravotních přínosů kokosového oleje. Jedním z dalších způsobů jeho využití je i oblast péče o vaše zuby a ústní hygienu.

Jaké onemocnění mohou způsobovat zkažené zuby

Zdravé zuby a dásně jsou extrémně důležité pro naše celkové zdraví. Infekce ústní dutiny vedou ke spoustě dalších onemocnění a zdravotních problémů.

Příkladem jsou nemoci srdce, poškozování mozku s možným rozvojem demence, ale i mozková mrtvice či respirační onemocnění.

Z uvedených důvodů byste se měli vždy dobře pečovat o svůj chrup.

Kokosový olej jako přírodní náhrada zubních past

Nedávná nová studie provedená na Athlonském institutu zjistila, že tento olej je lepší než všechny ostatní prostředky péče o ústní hygienu.

Dokáže totiž udržovat zuby čisté od nánosů, brání tvorbě zubního plaku a rozvoji zubního kamene.

Navíc má i antibakteriální účinky a ničí patogenní bakterie jak přímo, tak i pomocí enzymů, které zabraňují jejich rozmnožování.

Streptokoky jsou nejčastějším druhem bakterií, které produkují kyseliny. Ty jsou pak zodpovědné za narušování zubní skloviny a tvorbu zubního kazu.

Uvedené bakterie se krmí cukrem a zbytky jídel, které na zubech zůstávají. Kyselé prostředí vede také ke zvýšené demineralizaci zubů a jejich následnému poškozování.

Podle Dr. Damiena Bradyho, hlavního výzkumníka z Athlonského institutu technologií:

Používání kokosového oleje pro dentální hygienu představuje zajímavou alternativu k chemickým zubním pastám.

K dosažení stejného efektu jako s kokosovým olejem by se musely používat vysoké koncentrace chemikálií, které by již však byly pro zdraví nebezpečné.

Navíc, při zvyšování rezistence bakterií na antibiotika, je důležité hledat nové přírodní látky s přirozenými antibakteriálními účinky.

Nebezpečné látky v zubních pastách

Pro vyvarování se nepříznivým účinkům různých chemikálií je nezbytné hledat nové způsoby čištění zubů.

V zubních pastách se používá několik nebezpečných látky, jako jsou například:

 • triclosan (silně toxická látka)
 • sodium lauryl sulfate (karcinogen, dráždí sliznice)
 • fluor (karcinogen, poškozuje kosti a zubní sklovinu – dentální fluoróza)
 • umělá sladidla jako aspartam (neurotoxin)

Například, první zmíněný triclosan, který se v zubních používá jako antibiotikum, narušuje endokrinní systém. Sodium laryl sulfát zase poškozuje chuťové pohárky.

Ústní houba domácí lék

 • Nápoj obsahuje mnoho vitamínů, především skupiny B včetně cenného vitamínu B12 a kyseliny listové.
 • Působí blahodárně na trávení, pročišťují trávicí systém, pomáhají při zácpách a nadýmání.
 • Brzdí alergické reakce organismu a tak ulevují při alergii a pomohou pomoci při ekzémech.
 • Působí proti otokům, urychlují léčbu zánětů
 • Podporují imunitní systém ve správné funkci (zdravá střeva a trávení jsou pro imunitu a celkové zdraví zásadní)
 • Působí preventivně proti mnohým civilizačním chorobám, jako je vysoký krevní tlak, vyšší hladina cholesterolu v krvi apod.
 • Mléčné bílkoviny i cukry se stanou působením kefírové kultury snáze stravitelné.
 • Působí proti překyselení organismu, čímž jej harmonizuje a dodává mu vitalitu (překyselení organismu paradoxně nezpůsobují potravin kyselé, ale naopak sladké).

Připravte si lahodný a zdravý domácí kefír

 • Jednu či dvě polévkové lžíce kefírové kultury, tibetské houby
 • Půl litru kvalitního, nejlépe čerstvého a plnotučného mléka (kravského či kozího).

Zamraženi uchová zrna dva měsíce nejvýše. Houbičky opláchnout převařenou vodou jako u sušení vložíme zrna do nádoby, nebo do sáčku posypané sušeným mlékem tak, aby byla kompletně pokryta, a dáme do mrazáku. Pro znovuoživení je potřeba vložit zrna na pár minut do sklenice se studenou, převařenou vodou, a poté z nich v cedníku opláchnout zbytky sušeného mléka. Následně je stačí vložit do čerstvého mléka v poměru 1 : 3 a každých 24 hodin mléko vyměnit, (vždy o trochu větší množství), až bude mléko – kefír cítit čistě a kysele.

doktor-zdravi.cz

vše o zdraví

Candida Albicans (kandidóza) a kvasinkové infekce

V našem organizmu, přesněji v trávícím traktu, žije více než 500 druhů mikroorganizmů. Pokud jsou v rovnováze, pak je vše v pořádku. Problém nastává, když se nějaký mikroorganizmus přemnoží. Candida albicans je druh kvasinky – houba, která může u lidí způsobovat ústní a genitální infekce. Je běžnou součástí střevní a ústní mikroflóry a za normálních okolností neškodí 80 % populace. Když se přemnoží, způsobuje kandidózu. Toto onemocnění se často vyskytuje u osob s oslabenou imunitou (transplantace orgánů, AIDS, chemoterapie) a bývá někdy příčinou jejich úmrtí. Candida se dostává při infekci do těla jako jednobuněčná kvasinková forma. Ta se však vlivem prostředí změní v invazivní mnohobuněčnou vláknitou formu.

Příčiny onemocnění

Střevní mikroflóra je tvořena mikroorganizmy, které žijí v trávicí soustavě živočichů, včetně člověka. Mnohdy hostiteli prospívají, někdy však mohou i škodit. Nejčastějším původcem onemocnění kandidóz je Candida albicans, ale způsobuje ho i Candida tropicalis, Candida krusei, Candida parapsilosis a Candida quillermondii.

Kandidóza je kvasinková infekce, která způsobuje řadu nepříjemností. Kandidy jsou přítomny na sliznici v dutině ústní a tlustého střeva. Na sliznici můžou vyvolat záněty, prorůstají sliznicemi a narušují je. Rozvoji infekce napomáhá hlavně snížená imunita (vlivem např. zmíněné transplantace orgánů) a dále nemoci jako např. cukrovka, dlouhodobá léčba antibiotiky, cytostatická léčba nádorových onemocnění či po složitých chirurgických zákrocích. Jedním z důvodů je i konzumace nekvalitních potravin pěstovaných v industriálním a neekologickém prostředí. Takové potraviny soustavně oslabují imunitní systém organizmu. Stres je další faktor, který ovlivňuje kandidózu. Způsobuje sníženou tvorbu žaludečních kyselin, což dovoluje, aby se v žaludku usadila kandida. Důsledkem toho je, že do střev přichází méně strávená strava. Existuje i několik moderních léků na předpis, které se také podílejí na kvasinkové infekci, a proto pečlivě čtěte příbalový leták. Jídla s vysokým obsahem cukrů se přidávají k tomuto problému.

Proč tedy dochází ke vzniku kandidózy? Jedním z hlavních faktorů je vymýcení „přirozené“ mikroflóry v organizmu. Mikroorganizmy, které běžně „okupující stěny sliznic“, jsou na ústupu a jejich místo zaplnila rezistentní Candida.

Příznaky kandidózy

Pokud trpíte kandidovou infekcí, můžete pociťovat tyto symptomy: špatný dech a zahleněná ústní dutina, bílý povlak na jazyku a v ústní dutině, přetrvávající únava, nespavost, oslabená imunita a v důsledku toho časté chřipky, bolesti v kloubech, pocity ztaženosti v krku a v ramenou a k tomu i bolesti hlavy, dentální problémy, tmavé kruhy pod očima, poměrně častá nízká horečka, zácpa a nebo průjem popřípadě i plynatost, pocity suchosti v puse, pocit suchých očí, nevysvětlitelné škrábání, suché a křehké vlasy i nehty, pocity zmatenosti, duševní problémy, nesoustředěnost, problémy s pamětí, nepravidelný srdeční tep, sexuální dysfunkce, obtěžující zápachy, zvýšená chuť na sladké i po jídle, deprese, astma a senná rýma, vyskytnout se mohou častěji i ušní infekce.

Uvedené symptomy patří mezi nejčastější, ale můžou se vyskytnout i další.

Ke zjištění zda trpíte kandidou můžete použít i jednoduchý domácí test:

Ráno po probuzení a předtím než cokoli uděláte, sesbírejte sliny ve vašich ústech a poté je vyplivněte do poháru s čistou vodou. Počkejte 30 minut a poté zkontrolujte vodu. Pokud ve vodě plavou vlákna ze slin a nebo klesla na dno poháru, případně je voda zakalená nebo se v ní vyskytují viditelné bílé flíčky, pak se může jednat o kandidu. Pokud kandidu nemáte slina bude plavat na vrchu a voda zůstane čirá.

Kandidóza postihuje různé části těla

Kožní kandidóza – Vzniká v místech, které často přicházejí do styku s vodou a vlhkem. Vyskytuje se také u dětí pod plenkou na zapařené kůži.

Kandidóza na sliznicích – Pro povrchové postižení sliznic je charakteristický bělavý nebolestivý povlak. Vyskytuje se na sliznici dutiny ústní, jazyku, patře a v hrdle. V ústní dutině se kandida nazývá moučnivka. Na jazyku, dásních a vnitřních tvářích se mohou vytvořit bílé puchýřky.

Vaginální kandidóza – Je onemocnění charakterizované bílým tvarohovým výtokem a doprovází ho svědění. Obvykle se dostavuje po stresu či léčbě antibiotiky.

Kandidóza však postihuje i jiné orgány (např. jícen) a způsobuje různé infekce (močové, plicní atd., které nejsou běžně vizuálně identifikovatelné).

Jak se kandidóza diagnostikuje?

Povrchová kandidóza sliznic se diagnostikuje poměrně snadno. Kultivační vyšetření stěrem z postižené sliznice prověří mikroskopický nález, který infekci potvrdí nebo vyvrátí. Někdy se nález špatně diagnostikuje, protože kandida je běžnou součástí sliznic, a s tím je potřeba počítat. Pro diagnostiku kandidy vnitřních orgánů je nutná biopsie.

Rizikové skupiny

Onemocnět může opravdu každý. Původcem infekce je nejčastěji naše vlastní flóra sliznic nebo se jedná o přenos cizí kandidové flóry kontaktem s jiným nakaženým subjektem (např. pohlavním stykem). Hlavním rizikem vzniku je dlouhodobá léčba antibiotiky, diabetes mellitus, chirurgický výkon, těhotenství, nádorová onemocnění, neutropenie (snížení počtu neutrofilů – nejčastějšího typu leukocitů vlivem chemoterapie), immunosuprese (po transplantaci), při léčbě cytostatiky, AIDS atd.

Léčba kandidové infekce

Od doby nakažení až po projev infekce může uběhnout 3 až 5 dnů, přesná data zatím neexistují.

Principy terapie

Kandidy nejsou citlivé na antibiotika používaná k léčbě bakteriálních infekcí. K léčbě se používají antimykotika (nystatin, amphotericin B a flukonazol). K flukonazolu je však resistentní Candida krusei. Terapie je dlouhodobá. Postižení sliznice dutiny ústní se léčí klotrimazolem nebo nystatinem. Někdy je však léčba neúspěšná a je potřeba jí pomoci změnou jídelníčku a případně i vhodnými doplňky stravy.

Jídelníček a přirozená léčba

Existují potraviny, které kandidu potlačují či ji podporují k dalšímu množení a utvrzují ještě více její rezistenci – odolnost. Nejlepší pomocí bývá vegetariánská strava ale bez mléčných produktů.

Co tedy jíst a čemu se raději vyhnout?

Čerstvá „syrová“ zelenina, ovoce a hlavně kvalitní strava nechemicky ošetřená konzervanty je základem pro úspěšný boj s kandidózou. Buďte však opatrní při konzumaci ovoce, protože obsahuje příliš mnoho cukru. Doporučuje se ovoce s vysokým obsahem vlákniny: jablka, borůvky, švestky, ostružiny, maliny a jahody – hrnek těchto druhů ovoce obsahuje mnohem více vlákniny než například muffiny.

Růstu kandidy zabraňují

 • Fenykl, celer, pórek, česnek, brokolice, tuřín (brukvovité druhy zeleniny), kapusta, zelí (hlavně kyselé), artyčoky, avokádo, brambory, cibule, cuketa, čekankové puky, černý kořen, červená řepa, fazole, chřest, karotka, kedlubna, křen, lilek, listový salát, mangold, mrkev, okurky, olivy, paprika, pažitka, polníček, rajčata, ředkev, ředkvičky, řeřicha, sója, sójové výhonky, špenát.
 • Z ovoce lze doporučit: citróny, grepy, hrušky kyselé, jablka kyselá.
 • Vyhýbejte se masu, které by mohlo obsahovat růstové hormony a antibiotika, a to nejen v době infekce, ale i preventivně. Upřednostňujte spíše biologicky pěstované maso s důvěryhodným certifikátem kvality BIO.
 • Omezte příjem sladkých potravin s vysokým podílem uhlohydrátů, ale také všech kvasinkových potravin: pečivo, droždí, houby, zázvorové pivo, alkohol a dále jídla s plísněmi (kyselá smetana, jogurty, sýry), sladové produkty (pivo), sušené ovoce, konzervované ovoce. Mléčné produkty nejsou také vhodné kvůli obsahu laktózy. Nevhodná jsou i umělá sladidla a nápoje jako např. Coca-cola.
 • Pokud užíváte hormonální antikoncepci, je nutné její užívání ukončit. Současně se vyhněte vlhkému prostředí.
 • Rovněž antibiotika, steroidy a kortikoidy, která ničí „příznivé bakterie“ a umožňují kandidě se rozmnožovat.
 • Pijte hodně vody, která umožňuje vyplavování různých nečistot z organizmu. Čaj a káva jsou kyselinotvorné a proto se jim vyhněte. Nejvhodnější je zásaditá voda.
 • Cvičte a dodržujte pravidelný pohyb. Ten napomáhá správnému metabolizmu a proto i organizmus bude zdravější.
 • Přírodní vláknina (Psyllium) je také výborným přírodním zdrojem k pročištění střeva. Tato vláknina se používá jako přírodní laxativum, pokud je užívána s dostatkem vody. Když zapomenete na vodu, má opačný efekt a vyvolává zácpu.
 • Výrazné nebezpečí představuje cukr! Kandidové kvasinky milují cukr a ve sladkém prostředí se lépe množí. Pokud budete jíst sladké, nikdy se nezbavíte kandidového onemocnění. Úplným omezením cukru není sice možné kandidu zlikvidovat, ale můžete k tomu výrazně napomoci. Nevhodné jsou všechny druhy jednoduchých cukrů (bílý, hnědý, práškový, krystalový), cukrovinky, hroznový cukr, kandys (řepný cukr), koláče, med, ovocný cukr – fruktóza, pudinkový prášek, sirup, sušené ovoce, sušenky, třtinový cukr, umělá sladidla, sorbit a xylit, výrobky s cukrem, výrobky z instantního kakaa. Ovoce s vysokým obsahem cukrů je také nevhodné: sladké druhy jako banány, hrozno, mandarinky, broskve, kompoty, koncentrované šťávy (z jablek, hrušek), konzervované ovoce, džemy.
 • Výborné jsou kávové klystýry. Nejlepší je použít plně organickou kávu a čistou filtrovanou vodu. Kávové klystýry pomáhají eliminovat kvasinky a parazity až překvapivě rychle. Do roztoku můžete použít i dvě rostliny: aloe vera a jilm. Můžete je získat jak v tekuté, tak i v tabletové formě (rozdrťte tabletu a smíchejte ve vodě). Působí protizánětlivě a má uklidňující účinky. Kávové klystýry se doporučuje provádět zpočátku denně, pak jednou týdně a poté stačí jednou za měsíc. Více informací jak klystýry provádět naleznete zde: (http://www.metabolicketypy.com/ruzne_6.htm)
 • Je potřeba opět normalizovat střevní flóru a tedy se zaměřte na probiotika a lactobacilly (hlavně lactobacillus acidophilus). Je možné používat i klystýry, ve kterých se rozpustí 5 – 20 tablet (podle obsahu lactobacillu). Tyto látky se doporučuje podávat i orálně. Pamatujte, že speciální dietu je potřeba dodržet alespoň 4 až 6 měsíců a dále se zdravě stravovat.
 • Účinnou zbraní je i kyselina kaprylová , která se svým účinkem vyrovná léku nystatin (používá se při léčbě kandidózy). Je obsažena v kokosovém oleji, který se doporučuje užívat 3 krát denně jednu polévkovou lžíci. Používat bychom měli jen panenský za studena lisovaný olej.

Pomoc z lékárny

Strava bohatá na vitaminy skupiny B, vitamin C, A, E, vitamin H (Biotin) a aminokyseliny (kličkový olej, prvosenkový olej, česnekové tablety) podporuje přirozenou imunitu organizmu a brání přemnožení kandidy.

 • V první řadě je tedy potřeba upravit střevní flóru. K tomu Vám pomůžou přípravky s obsahem lactobacillů a probiotik, jako např. Avita PROBIOTIC & FIBER (tento výrobek obsahuje kromě probiotik i prebiotika a inulin, čímž je zajištěna jeho vysoká stabilita a funkčnost). Mezi další jmenovaná probiotika s výbornou dostupností pro organizmus patří i Energy Probiosan Inovum tekutý nebo v kapslích (obsahuje rovněž inulin, kombinaci 10 probiotických bakteriálních kmenů, betaglukanů a kolostra).
 • Šťáva z aloe vera je dalším účinným prostředkem, nejlépe biologicky aktivní. ACTIValoe Forte – tlumí různé záněty a pomáhá potlačovat infekce virového, bakteriálního i kvasinkového původu. Její značný význam spočívá zejména v potlačení původce kandidózy – Candidy albicans, a proto jí u tohoto onemocnění vřele doporučujeme. Dávku zhruba 25 ml smícháme ve 100 ml vody a připravený elixír hned poté vypijeme, nejlépe ráno nalačno.
 • Brusinková šťáva se stará o zdraví močového ústrojí. Je významným antioxidantem a denní konzumace koncentrovaného džusu bojuje proti virovým onemocněním a posiluje imunitu. Podobně jako aloe vera i brusinky jsou vhodné k užívání především u diabetiků, protože regulují krevní cukr. Šťáva 10 ml dvakrát denně se ředí v čaji, džusu či ve vodě a vypije se. Proti bakteriím a mikroorganizmům v ústní dutině jsou vhodné brusinky ve žvýkacích tabletách.
 • Pro desinfekci ústní dutiny (při moučnivce) je vhodné používat roztok z jílu. Dále se používá při plynatosti, špatném zažívání, střevní autointoxikaci, průjmu, zácpě, výskytu alergické nebo ekzémové kožní reakce. Jílovou vodu je také vhodné použít i při vaginálních infekcích.
 • K výplachům dutiny ústní je také vhodný Tea tree olej nebo extrakt z grapefruitových jadérek (obě je potřeba před použitím zředit ve vodě). Extrakt z grapefruitových jadérek je k dostání i ve formě tablet nebo ve spreji (např. Energy Grepofit spray 14 ml).

Proti zápachu ústní dutiny můžete využít Carbofit prášek (rostlinné dřevěné uhlí). Carbofit na sebe navazuje odpadní látky a jedy podobně jako jíl.

Současně je vhodné pít hodně čisté vody a jíst několik lžic lněných semínek. Desinfekčně působí voda se šťávou z půlky citrónu.

V době kandidové infekce je potřeba také dezinfikovat zubní kartáček. Bakteriím neprospívá slaná voda, a proto každý večer po vyčištění zubů nechte přes noc kartáček namočený ve slané vodě. Příprava: ve 100 ml vody rozpusťte lžičku soli.

Bylinky a zelenina proti kandidóze

Podporu imunity a příznivé působení na trávicí trakt má také echinacea, zázvor, lopuch, měsíček, včelí pyl, mučenka a lichořeřišnice větší, které mají antimykotické účinky. Čaj je potřeba pít několikrát denně. Vhodný je i čaj maté a lapacho.

2–3 stroučky česneku rozdrťte, rozmixujte 1 mrkev, ¼ celeru – nať, ¼ pórku a přidejte 400 ml vody. Tato zelenina obsahuje nejen hodně vitaminů, ale působí proti virům, bakteriím, plísním, pročišťují střeva a žaludek. Pít 2× denně po dobu 2 týdnů. Nať celeru se doporučuje žvýkat v puse několikrát denně, výsledkem budete opravdu překvapeni.

Autor: Mgr. Jana Fabryova DZ

Zdroj informací: Tired, Headaches, Irritable,

Aches And Pains? It Could Be Candida! by: Willie Jones

Related Articles

Léčivý Měsíček lékařský

Leave a comment Cancel reply

Kérastase Bain Vital Dermo Calm

Vyhledávání

 • Konopí na lupénku

  by admin in Zdravá kosmetika

  Recent Comments
  Oblíbené články:

  Copyright © 2018 | MH Magazine WordPress Theme by MH Themes

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci, reklamě a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace. Souhlasím

  The cookie settings on this website are set to “allow cookies” to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click “Accept” below then you are consenting to this.

  Domácí ústní voda, která odstraní všechen zubní plak během dvou minut

  Ústní hygiena je jednou z částí pevného zdraví. Pravidelné čištění zubů a používání ústní vody pomáhá udržovat váš chrup zdravý a krásný. Dnes vám poradíme, jak si vytvořit domácí ústní vodu, která ničí nepříjemné bakterie a zubní plak.

  V čem pomáhá ústní voda

  Snižuje výskyt zubního plaku a zároveň bojuje s bakteriemi, které způsobují zubní kaz. Jedná se vlastně o jednoduchý způsob, jak se zbavit všech choroboplodných zárodků. Kromě toho budou vaše ústa čistá a svěží.

  Výhody používání domácí ústní vody:

  • Je velmi levná. Vytvoříte si domácí ústní vodu za minimum peněz a přesto má skvělé výsledky
  • Znáte přesné složení. Všechny ingredience máte před sebou a víte co používáte
  • Žádné chemikálie. Vaše domácí ústní voda neobsahuje žádné chemikálie, barviva, konzervační látky nebo umělá sladila, jako je tomu u komerčních přípravků

  Nyní nezbývá nic jiného, než si představit recept na výrobu domácí ústní vody. Základem je jedlá soda, která vám pomůže odstranit zubní kámen a získat bílé a zdravé zuby.

  Hydrogenuhličitan sodní je jednou z nejsilnějších čistících látek, který je možné použít více způsoby, včetně ústní hygieny. Má silné bělící vlastnosti, odstraňuje skvrny, ničí bakterie a zabraňuje zápachu z úst.

  Na výrobu ústní vody budete potřebovat:

  • 1 lžicí jedlé sody
  • ½ lžičky soli
  • ½ šálku peroxidu vodíku
  • 1 šálek studené vody
  • ½ šálek teplé vody

  Smíchejte spolu sůl a jedlou sodu. Namočte kartáček v teplé vodě a následně ve směsi. Vyčistěte si zuby, vyplivněte a tento postup opakujte po dobu dvou minut.

  Dále smíchejte směs peroxidu vodíku s teplou vodou a vypláchněte si ústa po dobu jedné minuty. Nakonec odstraňte zubní kámen a plak mezi zuby pomocí párátka. Ústa si vypláchněte studenou vodou.Tento postup opakujte dvakrát týdně.

  • Nikdy nepolykejte ústní vodu, protože může obsahovat nebezpečné látky
  • Pro zdraví zubů si čistěte ústní dutiny alespoň třikrát denně
  • Kořeněná jídla stimulují činnost slinných žláz a přirozeně dezinfikují ústní dutinu

  Může se vám líbit

  Zabraňte vypadávání vlasů pomocí domácího šamponu

  Nikdo z nás si nepřeje vypadávání vlasů. Existuje spoustu řešení, které tento problém oddálí nebo.

  Lék proti mnoha chorobám? Tento úžasný nápoj!

  Také občas potřebujete lék, který by vám pomohl proti mnoha nemocem? Chcete účinný lék, který bude.

  Dýcháte-li denně vůni z rozmarýnu, paměť se vám může zlepšit až.

  Rozmarýn je neuvěřitelná bylina, která se používá po celá staletí jako tradiční lék. Často jej lidé.

  Červená řepa má neuvěřitelnou sílu, umí vyléčit těchto 12 nemocí

  Od starověku lidé běžně konzumovali červenou řepu. Byla nejen chutná, ale také je zdravým jídlem.

  Čaje na ranní detox a úbytek hmotnosti

  Detoxikace je pro lidské tělo velmi důležitá, jen díky ní bude vaše tělo zdravé a nebude jej.

  5 důvodů, proč jíst datle

  Určitě víte, co jsou datle. Jedná se o ovoce, které je bohaté na plno základních živin a obsahuje.

  Tři domácí léky na plíseň nehtů

  Plíseň nehtů je velmi nepříjemný zdravotní a kosmetický problém, jehož léčba může trvat mnoho měsíců či let. Nyní je na trhu hodně různých léčivých přípravků, které tuto nemoc řeší, ale většina lidí věří spíše osvědčeným domácím metodám. Níže představíme tři takové léky či možná spíše léčebné postupy, které plíseň nehtů odstraňují.

  Mezi ověřené a oblíbené tradiční prostředky proti plísni patří jablečný ocet. Budeme ho potřebovat větší množství, proto je užitečné popřemýšlet o domácí výrobě. Léčení je velmi jednoduché, promícháme ocet spolu s teplou, ale ne horkou vodou v poměru jedna ku jedné a na čtvrt hodiny do ní namočíme postižené nehty. Po lázni si nohy či ruce pořádně osušíme, můžeme je i případně vyfénovat. Léčbu opakujeme podle potřeby. Jablečný ocet je obecně řazen mezi velmi kvalitní přírodní antimykotika.

  Dalším přírodním lékem může být oregano a panenský olivový olej. Přesněji místo dobromysli budeme potřebovat dvě kapky oreganové silice (oleje), kterou přikápneme na lžičku tzv. oliváku. Směs nanášíme na nehty. Léčba by měla trvat dva až tři týdny, pokud nezabere do jednadvaceti dnů (což se ale téměř nestává), tak už v ní nepokračujeme a vybereme raději jiný způsob. Oregano má obecně také velmi kvalitní antimykotické účinky, navíc působí proti různým zánětům a jak nasvědčuje i její český lidový název – uklidňuje nervy. Na nehtech to možná nepoznáme, ale proč si během léčby vnější nedopřát i častější dochucování různých pokrmů tímto chutným kořením.

  Poslední zde představený lék na plíseň nehtů není sice příliš přírodní, ale je to ukázka klasické domácí léčby výrazně dostupnějšími prostředky. Využívá se při něm ústní voda Listerine (a jiné s podobným složením), kterou dnes můžeme najít v mnoha domácnostech. Paradoxně je tato zásobenost způsobena spíše různými reklamami než skutečným doporučením zubních lékařů či dentálních hygienistů. Ti totiž často upozorňují na různá úskalí častého používání této tekutiny (například riziko popálení naší sliznice). Ale pokud už modrou lahvičku doma máme a zároveň nás trápí nehty, můžeme promíchat lžičku ústní vody se stejným množstvím jablečného octa a citronu (zde se na chvilku vrátíme k přírodě). Do vzniklé směsi namáčíme kosmetické vatičky, které přiložíme na plíseň a upevníme tak, aby nám nesklouzly. Necháme působit čtyřicet minut a poté nehty velmi pečlivě osušíme. Léčba by se měla opakovat denně a efekty jsou často viditelné během necelých čtrnácti dnů.

  Další zajímavé články

  Pošlete článek na:

  2 komentáře to “Tři domácí léky na plíseň nehtů”

  Díky za radu s Oregánem, kolikrát denně by se ty nehty měly mazat? Díky

  Podle možností, minimálně na noc, neuškodí ale ani pak zopakovat ještě ráno před navlečením ponožek.

 • Leave a Reply