Ušní infekce způsobené houbami nebo bakteriemi (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Co je bulózní Ušní infekce

bakterií je jednou z příčin bulózní ušních infekcí .

bulózní myringitis nastane, kdyžbubínek nakazí bakteriemi nebo viry . Bakterie , mykoplazmata , jenejčastější příčinou infekce . Mycoplasma vyvolává reakci, která tvoří puchýře na bubínku . Bulózní myringitis se obvykle vyskytuje ve spojení s infekcí středního ucha .

příznaky bulózní myringitis jsou podobné jako u jiných ušních infekcí . To je charakterizováno náhlým nástupem bolesti v uchu , které mohou trvat několik dní bez úlevy .

další příznaky spojené s bulózní ucha infekce jsou infekce horních cest dýchacích , které způsobují kašel nebo rýmu . U velmi malých dětí , diagnóza může být obtížné, protože nemohou vysvětlit, kde je bolest , ale pokud se vytáhnout na jejich uši , máte horečku nebo ztratit chuť k jídlu , oni by mohli mít bulózní myringitis .

otoskop se používá podívat do uší .

lékař diagnostikovat bulózní myringitis podle hodnotících příznaky , jako je bolest ucha nebo horečkou , a pomocí otoskop se podívat do ucha . Pokudbubínku se zanítí a puchýřů ,pozitivní diagnóza může být provedena .

Antibotics může léčit bakteriální infekce .

Chcete-li snížit bolest , puchýře naplněné tekutinou na bubínku lze propíchnout nebo projela ke zmírnění tlaku . Infekční myringitis způsobené bakteriemi mohou být léčeny antibiotiky a léky proti bolesti .

TOP 10 potravin, které bojují proti zánětům a infekcím 4.92 / 5 ( 13 )

Med i citron jsou super na infekce i záněty. A co ještě? Mrkněte na náš článek.

Ve skutečnosti už Hippocrates kdysi řekl: „Nechte své jídlo být vaším lékem a váš lék je vaším jídlem.“

Výběrem správných jídel pomůžete velmi efektivně tělu pomoci se chránit před škodlivými mikroby a přirozeně ho posílit v boji proti infekcím. Existuje ve skutečnosti opravdu mnoho potravin, které bojují proti nemocem a infekcím. A právě tyto potraviny by měly být v kuchyni každého člověka a měly byste je jíst denně nebo jakkoliv pravidelně.

Zde je tedy 10 nejlepších potravin, které skutečně bojují proti nemocem a infekcím.

1. Zázvor na gastritidu

Akutní gastritida (neboli žaludeční chřipka) je velmi nepříjemný zážitek, způsobuje řadu nepříjemných příznaků jako třeba žaludeční nevolnost, průjem, bolesti hlavy, bolesti celého těla, žaludeční křeče, mírnou horečku, únavu a zvracení.

Mnoho lidí trpí gastritidou jako důsledkem virové infekce. Čtyři běžné viry, které zpravidla způsobují tento problém, jsou adenovirus, astrovirus, kalicivirus a rotavirus.

Při léčbě gastritidy je právě zázvor velmi účinný. Díky svým přirozeným protizánětlivým vlastnostem zázvor redukuje zánět v gastrointestinálním traktu. Zázvor je také přírodní antivirotikum, pomáhá tak efektivně bojovat proti viru, který způsobuje chřipku.

A jak zázvor v případě gastritidy používat?

 • Pijte zázvorový čaj dvakrát nebo třikrát denně. Pro přípravu čaje nastrouhejte kousek čerstvého zázvoru a vařte ho asi v 1 šálku vody cca 5 až 10 minut. Kvůli, přidejte med a citrónovou šťávu, pak pijte.
 • Můžete také žvýkat malý kousek čerstvého kořene zázvoru několikrát denně nebo si dejte zázvorové kapsle (pokud třeba máte s čerstvým zázvorem chutí).

2. Česnek na Candidu

Candidová infekce může mít vliv na kůži, ústa, močové cesty a pohlavní orgán. Může také způsobit žaludeční onemocnění, infekci kůže nebo kvasinky u žen, v závislosti na tom, kde dochází k nadměrnému růstu kvasinek. Infekce candidy pak může způsobit doce nepříjemné příznaky jako třeba intenzivní svědění a zarudnutí v daném místě.

K boji proti Candidě je česnek velmi účinný. Obsahuje několik složek, které pomáhají překonat růst Candidy a také nás chrání před kvasinkami a plísňovými infekcemi. Česnek má silné antibakteriální a antibiotické vlastnosti, které hrají klíčovou roli v procesu obnovy po infekci.

A jak česnek použít?

 • Pokud máte problémy s candidovou infekcí, na postiženou kůži aplikujte česnekový olej. Nechte působit 10 minut a poté opláchněte. Opakujte 2 nebo 3 krát denně. Pokud se jedná problém s candidou v ústech, můžete také použít česnekovou pastu (mletý česnek) na postižené oblasti.
 • Přidejte čerstvý česnek do vaší stravy. Ve skutečnosti je ideální rozžvýkat a sníst 2 stroužky česneku denně.
 • Můžete se také spolehnout i na různé doplňky z česneku. Obecné doporučení je konzumovat 600 až 900 mg těchto doplňků denně (ale raději konzultujte se svým lékařem příslušnou dávku).

3. Citron na bolest v krku

Bolest v krku je velmi častý a bolestivý problém. A právě virové, bakteriální nebo plísňové infekce mohou hodně přispět k nepříjemné bolesti v krku. Citrón je na toto velmi účinný. Poskytne vám rychlou úlevu od bolesti v krku a všech příznaků.

A proč zrovna citron? Citrony obsahují dvě sloučeniny nazvané kumarin a tetrazin – obě mohou pomoci bojovat proti několika patogenům. A Dále vysoká hladina vitamínu C v citronu působí jako antioxidant, který bojuje proti volným radikálům způsobujícím různé choroby v těle.

Jak citron použít?

 • Smíchejte šťávu z poloviny citronu a 1 čajovou lžičku medu do 1 šálku teplé vody. Pomalu popíjejte po celý den.
 • Můžete také kloktat v krku čerstvě vymačkanou citronovou šťávou zředěnou stejným množstvím teplé vody. Fajn kloktadlo.

4. Jogurt na leukoreu (vaginální výtok)

Leukorea, velmi častý problém u žen, se týká vaginálního výtoku, který se může objevit mezi menstruačními cykly. Leukorea je často spojena s hormonálními změnami v těle. Ale i různé vaginální infekce mohou také způsobit tento problém. Pokud se jedná o vaginální infekci, výtok je žlutý nebo zelený a je doprovázen nepříjemným pachem.

Na leukoreu je velmi účinný kvalitní jogurt. Ale nejen jogurt. Ty produkty, které v sobě mají „živé a aktivní kultury“ jsou účinné. Tyto živé kultury pomáhají udržovat růst plísní pod kontrolou produkcí kyseliny mléčné. Živé kultury také pomáhají zlepšit fungování imunitního systému, což mu umožňuje lépe bojovat s nemocemi a infekcemi.

Jak jogurt v tomto případě použít?

 • Pro vyřešení leukorei namočte tampon do čistého jogurtu s živými kulturami a vložte ho do pochvy po dobu 2 hodin. Udělejte to dvakrát denně.
 • Také jeste 2 až 3 šálky obyčejného jogurtu denně, dokud infekce zcela nezmizí.

5. Kajenský pepř na infekce dutin

K infekci dutin obvykle dochází kvůli viru způsobujícímu otoky a záněty dutin. Tento typ infekce je často vyvolán nachlazením a vede následně k hromadění hlenu, čímž se blokují dutiny. Tato infekce může způsobit spoustu nepohodlí, včetně příznaků, jako jsou bolesti hlavy, bolesti a citlivost nosu, bolesti v krku, kašel a horečka. Pro zmírnění příznaků infekce dutin je právě kajenský pepř velmi účinný. Pomáhá otevřít a čistit dutiny. Také zlepšuje imunitu, snižuje otoky, záněty a zlepšuje oběh.

 • Rozmíchejte 1 čajovou lžičku kajenského pepře v šálku horké vody. Můžete také strčit několik zázvorových kousků do horké vody, abyste ještě zvýšili efektivitu tohoto nápoje. Pijte jej 2 až 3 krát denně.
 • Případně můžete jíst směs 1 čajové lžičky kajenského pepře a medu několikrát denně. To je taky fajn.

6. Brusinky pro infekci močových cest

Infekce močových cest nastává, když jsou močový měchýř a jeho výstupní část infikovány bakteriemi. Léčení této infekce není snadné, způsobuje časté nutkání na močení, potíže s močením, pocit pálení při močení, změnu barvy moči, bolesti břicha, horečku, nevolnost i zvracení.

Pokud jde o léčbu infekce močových cest, jsou velmi užitečné právě brusinky. Tyto plody mají vlastnosti inhibující bakterie, což ve finále může krásně pomoci při potírání infekce (+ také zabrání opakovaným infekcím). Některé sloučeniny v brusinkách brání bakteriím dosáhnout stěn močové trubice a způsobit infekce močových cest.

 • Pijte 2 nebo 3 sklenice brusinkového džusu (bez cukru) denně. Pokud se vám nelíbí chuť brusinek, můžete šťávu smíchat s jablečným džusem a vypít ji.
 • Alternativně můžete jíst brusinkové doplňky (tabletky).
 • Jezte i sušené brusinky (také bez cukru).

7. Cibulová šťáva na infekce ucha

Ušní infekce mohou být velmi bolestivé a jsou často způsobeny bakteriemi nebo virem v prostřední části ucha. Vedle bolesti ucha mohou příznaky ušní infekce být: potíže se spánkem, bolesti hlavy, špatná odezva na zvuky, vysoká horečka a tekutina vytékající z ucha.

Při domácím ošetření ušní infekce je velmi účinná cibule. Cibule má antiseptické a antibakteriální vlastnosti, což může pomoci vyřešit tento problém.

 • Nakrájejte malou cibuli a dejte ji do misky.
 • Dejte do mikrovlnné trouby na několik sekund.
 • Nechejte ji vychladnout, potom vymačkejte cibulovou šťávu a zřeďte ji s trochou vody.
 • Do infikovaného ucha dejte 2 nebo 3 kapky šťávy.
 • Počkejte 5 minut a pak otočte hlavu a nechte ji pěkně vytéct z ucha ven.
 • Udělejte toto dvakrát denně.

8. Kokosový olej na problémy v ústech

Orální kandidóza, typ kvasinkové infekce, která se rozvíjí v ústech, způsobuje bílé léze, které se objevují na jazyku nebo jinde ve vnitřku úst. Tato infekce může způsobit zarudnutí, bolest, potíže s polykáním a ztrátu chuti. Kokosový olej může pomoci při potírání ústní infekce.

Obecně je kokosový olej na kvasinky opravdu dobrý. Obsahuje mastnou kyselinu se středně dlouhým řetězcem zvanou kyselina laurová, která kokosovému oleji dodává jeho antifungální a antibakteriální vlastnosti. Mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem mohou inaktivovat kvasinky, které jsou odpovědné za orální problémy. A to je super ne?

 • Aplikujte kvalitní nerafinovaný kokosový olej na vnitřní stranu úst a jazyka pomocí bavlněného tampónu 2-3x denně.
 • Zkuste také tzv. oil pulling – vyplachování úst olejem. Dejte 1 lžíci extra panenského kokosového oleje do úst a převalujte olej v ústech asi 15-20 minut a pak ho vyplivněte. Vypláchněte si pak ústa teplou vodou a zuby umyjte kartáčkem obvyklým způsobem.

9. Med pro respirační infekce

Infekce horních cest dýchacích jsou nakažlivé infekce nosu, hrdla, dutin, hltanu nebo hrtanu. Nejčastěji jsou identifikátory virem a rychle se šíří z jedné osoby na druhou. V některých případech však tyto infekce dýchacích cest mohou být způsobeny i bakteriemi nebo houbami. Řešení těchto infekcí nebývá snadné, způsobuje příznaky, jako je například rýma, kapání z nosu, kašel, bolest v krku, bolesti hlavy, svalové bolesti a potíže s dýcháním.

Můžete použít kvalitní med pro léčbu infekcí horních cest dýchacích. Ten je na tento problém opravdu perfektní. Vysoké množství živin a enzymů v medu pomáhá v boji proti virům, které způsobují infekce horních cest dýchacích. Med také účinně zabíjí určité druhy bakterií.

 • Přidejte 1 polévkovou lžíci kvalitního medu do sklenice teplé vody. Ne horké.
 • Přimíchejte 1/2 čajové lžičky mleté skořice.
 • Popíjejte to pomalu, dvakrát až třikrát denně.
 • Upozornění: Nedávejte med dětem mladším než 1 rok.

10. Černý čaj pro konjunktivitidu

Konjunktivitida, běžně známá jako zánět spojivek, je dráždivý a nepříjemný stav očí, který může být způsoben bakterií, virem nebo alergiemi. Způsobuje zarudnutí, svědění, zánět, slzení a pocity cizího těla v oku nebo pálení v očích. Hodně nepříjemná záležitost. Bez ohledu na to, zda je zánět spojivek způsoben bakteriální nebo virovou infekcí, je nakažlivý a průběh musí být kontrolován.

Černý čaj je skvělý pro ošetření očí se zánětem spojivek. Taniny v něm pomáhají efektivně snižovat svědění a zánět. Také různé bioflavonoidy v černém čaji bojují proti virovým a bakteriálním infekcím.

 • Připravte si šálek čaje pomocí 2 černých čajových sáčků. Vezměte čajové sáčky a umístěte je do chladničky po dobu 30 minut. Poté umístěte ochlazené, vlhké čajové sáčky na oči asi na 10 minut. Dělejte to takto několikrát denně.
 • Další možností je použít slabý roztok černého čaje pro vymytí očí 2 nebo 3 krát denně.

Lékařský vodicí nemoci

nová rubrika

populární novinky

Kapky „Kandibiotik“ sestává ze čtyř částí, které jsou zodpovědné za jejich akce – antifungální, protizánětlivé, antibakteriální a lokální anestetika.

K dispozici jsou tyto komponenty v objektu:

 • Klotrimazol – látka, která účinně ničí hub (včetně Candida, a tedy první část názvu léku), zvýšení permeability buněčné membrány a způsobit jeho lýzu. Kromě toho, klotrimazol je jak antimikrobiální sloučenina, která lépe ovlivňuje jednodušší než bakterie.
 • Chloramfenikol (jeho druhé jméno – chloramfenikol) – je antibiotikum, které působí bakteriostaticky velké množství mikrobů.
 • Beklomethasondipropionát – hormon, glukokortikoid, který má silný lokální protizánětlivé, anti-edém, protialergický účinek.
 • Lidokain – lokální anestetikum, které se podílí na odstranění bolesti v otitidy.

Další složky kapiček jsou glycerol a propylenglykol, které zvyšují účinnost čtyř hlavních částí.

Indikace pro použití Kandibiotika

Nemoci vnějšího a středního ucha alergické nebo zánětlivé povahy, způsobené bakteriemi, houbami nebo jejich sdružení. včetně:

 • akutní zánět vnějšího nebo středního ucha;
 • zhoršení chronického zánětu středního ucha;
 • prevenci hnisání po operacích na uchu.

Prostřední a otitis externa speciálně psané na jednom řádku, protože má mnoho společných symptomů, a to zejména na počátku onemocnění, i když jsou dvě různé patologické jevy. Příznaky onemocnění uší se obvykle vyskytují na pozadí akutních onemocnění dýchacích cest, když člověk má rýmu, nos je nacpaný a to bolí nebo lechtání v krku. Bolest v uchu a nosní téměř vždy vyvinout v důsledku otoku nosní sliznice nosohltanu a který se pohybuje na sliznici obložení Eustachovy trubice. Vzhledem k této křížové postižené ucho, a pak to začne zánět středního ucha. Když otitis externa nemoc začíná s otokem kůže kolem zevního pohybu a sluchátku samotném, ale bolest a nepohodlí jsou stejné jako s průměrnou zánětu středního ucha.

Když tento zánět se vyvíjí a působením mikrobů. Hlavní roli zde hraje bakteriemi a houbami. Ačkoli dříve a věřil, že přítomnost bakterií hub ze zánětlivého ložiska oseté nebude cvičit ORL lékaři říkají, že je to velmi často v přírodě a zánět středního ucha do ucha oseté jménem Asociace plísním a bakteriím. To znamená, že taková kombinace léčiv, například Clotrimazol a chloramfenikolu v některých kapiček je více než oprávněné.

Kromě toho, podle zjištění z otolaryngologists asociace (ORL lékaři) v Americe, a topickou léčbu vnějšího otitis media je výhodné systémové podávání antifungálních nebo antibakteriální přípravek na z hlediska těchto produktů:

 • žádné vedlejší účinky na celém těle;
 • vysoká účinnost;
 • možný vznik bakterií citlivých na antibiotika je snížena na minimum;
 • lokální léčba není tak toxický účinek na sluchového nervu.

kontraindikace

 • do 6 let;
 • těhotenství;
 • kojení;
 • zvýšená citlivost na kteroukoliv složku léku;
 • perforace ušního bubínku.

Analogy „Kandibiotika“ dosud. Pokud existuje potřeba takového místní léčbě, je nutné použít samostatný 2 druhy ušních kapek: jedna z nich bude obsahovat antibakteriální složku, druhý – antifungálně. Druhá možnost – použití systémových léčiv jako akce.

To je vštípil do zvukovodu 3-4krát denně po dobu 4-5 kapky. Po řešení aplikovat u jednoho ucha musíte lehnout po dobu asi 10 minut na opačné straně, aby kapky mohly uplatnit svůj vliv.

Zlepšení stavu by mělo dojít během 3-5 dnů, je-li to neodkázal opět jede na otolaryngologist.

Průběh léčby – 7-10 dní. Před nanesením povinné konzultace ORL lékaře o možném poškození ušního bubínku.

Výhody a nevýhody kapek

 • Kapky mají optimální prostředek pro počáteční léčbu (k získání výsledků bakteriologických výzkumu výtok z ucha) a střední otitis externí;
 • antifungální prvku obsahují pouze tyto ušní kapky.
 • velký počet komponent je pravděpodobnější, že mohou způsobovat alergie;
 • V případě hnisavé nebo plísňové zánětu středního ucha u malých dětí, těhotné a kojící ženy potřebují hledat alternativu k tomuto poklesu (často jako alternativa k systému bude trvat jen antibiotika a antimykotika);
 • v případě perforace ušního bubínku, nelze použít kapky.

S tímto článkem, který byl nedávno četl:

 1. Sofradeks otic patologické procesy ENT často vedou ke vzniku zánětu středního ucha, který je charakterizován zánětem středního ucha. Toto onemocnění je časté u .
 2. Ušní kapky Unifloks Kapky Unifloks – antimikrobiální lokální aplikaci, má baktericidní účinek. Účinnou složkou léku je ofloxacin – antibiotikum, které patří do skupiny .
 3. Tsipromed eardrops Co je to "Tsipromed"? Ti, kteří utrpěli takových nemocí ORL jako zánět vedlejších nosních dutin, mastoiditida, angína, zánět hltanu, a to zejména zánět středního ucha, není třeba vysvětlovat .
 4. Normaks ušní kapky Normaks – to kapky obsahující antibiotikum používané k léčbě otitidy. Zánět středního ucha dochází, když se bakterie dostanou do ucha .

K dispozici je 1 komentář. ke zprávě: „ušní kapky Kandibiotik“

Ano, to je opravdu dobrá příprava. Ale často jsem ji použít k léčbě zánětu středního ucha u zvířat. Zejména u psů s ušima (plemeno kokršpaněl, pudl a další). Jsou to kvůli špatnému větrání ušního kanálku je často plísňová infekce, komplikovaný infekcí. A ne trápil výběrem kombinace dvou kapek. Teprve nyní, použití kandibiotik a více alergií potřebují něco jmenovat.

chronický zánět hltanu

Příčiny a typy chronického zánětu hltanu. Faktory, které přispívají k rozvoji chronické faryngitidy. Léčba faryngeální sliznice onemocnění.

Abstrakt: Chronický zánět hltanu je zánětlivé onemocnění hltanu a rozvíjí na pozadí oslabeným imunitním systémem. U dětí, obvykle to má nakažlivý charakter, způsobené virem chřipky, stafylokoky, streptokoky, pneumokokům, nebo adenovirus. Chronický zánět hltanu u dospělých je nejvíce často spojován s profesní činností. Léčba je založena na integrovaný přístup eliminuje zaměření onemocnění a snižují riziko opakujících se exacerbací.

Chronický zánět hltanu – nemoc, která postihujefaryngální sliznice a difuzně nachází v něm a slizniční žlázy lymphadenoid granule. To může být důsledkem neléčena hrdlo strep a samostatné onemocnění, které vznikly v průběhu prodlouženého podráždění sliznice hltanu. Pro jeho rozvoj fáze je charakterizována exacerbace a remise.

Příčiny nemoci

Zdrojem onemocnění – různé patogenyBakterie, které se hromadí v kryptách a parenchymu lymphadenoid formace hltanu a hrdlo a jsou aktivovány po oslabení místní tkáň imunita infekci adenovirem. Příčinou chronické faryngitidy může být zánět vedlejších nosních dutin a rýma, stejně jako chronická forma angíny a adenoiditis. Jeho rozvoj onemocnění přispívá k metabolické, hemodynamické poruchy vyskytující se v horních cestách dýchacích a predispozici k různým onemocnění sliznice horních cest dýchacích. Vyvolat přetížení horních dýchacích cest, což vede k hypoxii giponutrii a jejich vnitřní struktury jsou ledviny, plíce, játra a kardiovaskulární systém.

přitěžující faktory

Rozvoj onemocnění přispívá k faktorům, které vedou k poškození tkáně horních cest dýchacích:

 • ostré výkyvy teploty;
 • horký, suchý vzduch;
 • prašném prostředí;
 • dvojice látek při vyhlášení alkalizující, oxidační a toxické účinky;
 • kouření;
 • zneužívání alkoholu;
 • kořeněná jídla;
 • časté používání teplých nápojů a pokrmů.

Druhy chronického zánětu hltanu

Infekce způsobuje nosní dutiny ústnídýchání, negativní dopad na mnoho procesů tkáně v hrdle. Často vede k porušování metabolismu lokální tkáně, sušení ochranné vrstvy hlenu, narušení buněk gomeostazisa a oslabení lokální imunitu. Tyto faktory působí odlišně na různé složky sliznice, což vede k různým patologickým změnám a vývoje onemocnění v různých formách.

V závislosti na rozsahu a hloubky lézí sliznic, následující typy chronického zánětu hltanu:

 • Katarální – představuje celkovézánět krku, včetně na sliznici nosohltanu, Eustachovy trubice a vylučovacích kanály z přední části vedlejších nosních dutin. Často se vyskytuje v dětství díky výraznému rozvoji lymphadenoid přístrojů, který se akumuluje infekci. U dospělých je méně časté, protože tato zařízení mají částečně atrofovaly.
 • Hypertrofická – spolu hypertrofii (přerůstání) lymfatické tkáně a sliznice hltanu tvoří skládanou povrch.

 • Atrofická – doprovázené ztenčení sliznice.
 • Příznaky onemocnění

  Chronický zánět hltanu se projevuje mírnýbolest v krku, kašel, trudnootharkivaemymi viskózní sekretu a zvýšené dávivý reflex, kdy přetížení krusty. Nejvýraznější příznaky v ranních hodinách.

  Jak rozpoznat hltanu

  Je-li sliznice pharyngoscope zpětstěny hltanu a měkkého patra jsou shrnuty viskózní hlen usazeniny, které jsou obtížně odstranitelné pinzetou. slizniční hyperemie zesiluje v chladném ročním období, zvýšení počtu hlenu, stávají se více tekutiny. Při infikované bakteriemi nebo adenoviru hltanu hlenu stát hnisavý charakter. Zvýšená tělesná teplota, bolesti hlavy a příznaky mírné intoxikace.

  Léčba chronické faryngitid je založen na integrovaném přístupu zahrnuje řadu opatření:

  • eliminovat místní zánětlivého ložiska;
  • čištění od nadměrného hlenu z dýchacích cest;
  • Zvýšení všeobecných a místní imunity.

  Integrovaný přístup umožňuje, aby se úspěšně odstranit ohnisko nákazy a snížit riziko opakovaných exacerbací.

  Základem léčby je protizánětlivý aimunomodulační bylinný lék, předepsaný individuálně. Používá se jako fyzioterapie (topení) a reflexologie (akupresury a akupunktury moksoterapiya), která zlepšila účinnost primární léčbě.

  Ušní infekce způsobené houbami nebo bakteriemi

  Chtěli byste tu mít po ruce celou historii svých nákupů a také svou vlastní inspiraci na příští nákupy? Není problém! Stačí se přihlásit.

  Přípravky z rubriky Bakteriální infekce jsou nejčastěji používány k léčbě infekcí, jako jsou infekce horních cest dýchacích, vedlejších nosních dutin, močového systému, gynekologické infekce, infekce kůže, kostí a kloubů. Přes 100 preparátů pro léčení bakteriálních infekcí.

  Vyberte si z volně prodejných přípravků

  AMOKSIKLAV 1 G 14X1GM Potahované tablety Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Amoksiklav je určen k léčbě infekcí vyvolaných mikroorganismy citlivými na kombinaci amoxicilinu s kyselinou klavulanovou.

  AMOKSIKLAV 1,2 G 5X1.2GM Prášek pro inj. roztok Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Léčba: – infekce horních dýchacích cest (akutní a chronická sinusitida, akutní a chronická otitida, peritonzilární absces); – infekce dolních dýchacích cest (chronická bronchitida, pneumonie); – infekce močových cest; – gynekologické infekce; – gonorrhoea; – infekce kůže a měkkých tkání; – ranné infekce, pokousání zvířaty nebo člověkem; – infekce kostí a kloubů; – cholecystitida; – chancroid (měkký vřed); – odontogenní infekce; – smíšené infekce vyvolané grampozitivní a gramnegativní flórou a anaeroby: chronická sinusitida a otitida, peritonzilární absces, absces mléčné žlázy, aspirační pneumonie, peritonitida, cholangoitida, pooperační intraabdominální komplikace, břišní infekce. Profylaxe při chirurgických výkonech.

  AMOKSIKLAV 375 MG TBL OBD 21X375MG Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Přípravek lze užívat k léčbě infekcí cest dýchacích.

  AMOKSIKLAV 625 MG TBL OBD 21X625MG Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Na co se Amoksiklav užívá? Přípravek lze užívat k léčbě následujících infekcí: – infekce horních cest dýchacích: akutní a chronický zánět vedlejších nosních dutin (sinusitida), akutní a chronický zánět středního ucha (otitida), peritonsilární supurace (absces); – infekce dolních cest dýchacích (akutní a chronický zánět průdušek, zápal plic); – infekce močových cest; – gynekologické infekce; – kapavka; – infekce po kousnutí zvířetem nebo člověkem; – infekce kůže a měkkých tkání; – infekce kostí a kloubů; – cholecystitida a cholangitida (zánět žlučníku a žlučovodů); – měkký vřed; – odontogenní infekce (infekce úst, zubů); – abdominální infekce; – smíšené infekce vyvolané gramnegativními a grampozitivními mikroorganismy a anaeroby.

  AMOKSIKLAV FORTE 312,5 MG/5ML SUSPENZE 100ML Prášek pro suspenzi Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  K čemu se používá Amoksiklav Může se užívat k léčbě některé z těchto infekcí: – infekce horních cest dýchacích: akutní (náhlý, prudký) a chronický (vleklý) zánět vedlejších dutin nosních (sinusitida), akutní (náhlý, prudký) a chronický (vleklý) zánět středního ucha (otitida), hnisavé onemocnění v okolí patrových mandlí (peritonzilární absces); – infekce dolních cest dýchacích [akutní (náhlý, prudký) a chronický (vleklý) zánět průdušek (bronchitida), zánět plic (pneumonie)]; – infekce močového ústrojí; – gynekologické infekce; – kapavka (gonorhoea); – pokousání zvířaty nebo člověkem; – infekce kůže a měkkých tkání; – infekce kostí a kloubů; – zánět žlučníku a žlučových cest (cholecystitida a cholangitida); – měkký vřed (ulcus molle); – infekce zubního původu (odontogenní infekce); – břišní infekce (abdominální infekce); – smíšené infekce gramnegativními a grampozitivními a anaerobními bakteriemi.

  AUGMENTIN 1 G 14X1GM Potahované tablety Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Augmentin 1 g se užívá k léčení bakteriálních infekcí vyžadujících antibiotickou léčbu. Jde zejména o infekce v oblasti krční, nosní, ušní, dolních dýchacích cest a plic, dále infekce kůže a měkkých tkání, infekce močového a pohlavního ústrojí, pooperační infekce aj. Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti od 12 let věku (s tělesnou hmotností nad 40 kg).

  AUGMENTIN SR 28X1.063GM Tabl. s řízeným uvol. Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Přípravek je určen pro nemocné ve věku od 16 let. Přípravek Augmentin SR je antibiotikum k vnitřnímu užití určené k léčbě bakteriálních infekcí dýchacích cest, včetně – komunitně získané pneumonie (zánětu plic získaného přenosem v rámci skupin obyvatel); – akutní exacerbace chronické bronchitidy (akutního vzplanutí chronického zánětu průdušek); – akutní bakteriální sinusitidy (akutního zánětu vedlejších nosních dutin).

  AZITROX 500 3X500MG Potahované tablety Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Přípravek lze užívat k léčbě následujících infekcí: – infekce horních cest dýchacích: bakteriální zánět hltanu, mandlí, vedlejších dutin nosních a středního ucha; – infekce dolních cest dýchacích: zánět průdušek a plic; – infekce kůže a měkkých tkání: migrující zarudnutí (první stádium Lymeské borreliózy – možná infekce po kousnutí infikovaným klíštětem), růže, bakteriální puchýřovitá onemocnění kůže a druhotný hnisavý zánět kůže; – infekce žaludku a dvanáctníku způsobené Helicobacter pylori.

  CIFLOXINAL 10X250MG Potahované tablety Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Přípravek je určen pro pacienty od 18 let. Pouze výjimečně ho lze podat dětem a adolescentům ve věku od 5 do 17 let za předpokladu, že nelze použít jiná antibiotika a pokud přínos léčby převáží možná rizika (jedná se o závažné, život ohrožující infekce, např. infekce u cystické fibrózy, infekce při nádorových onemocněních, respirační infekce). Cifloxinal se používá v následujících případech: – infekce dýchacího ústrojí; – infekce močového ústrojí; – infekce gynekologické; – gonokokové infekce; – infekce ORL (ušní, nosní a krční oblasti); – nitrobřišní infekce; – infekce oční; – infekce kostí, kloubu, kůže a měkkých tkání; – infekční záněty nitroblány srdeční; – bakteriální záněty mozkových blan; – různé nosokomiální infekce (tj. získané v souvislosti s pobytem v nemocnici); – preventivní podávání zejména v chirurgii.

  CIPRINOL 500 10X500MG Potahované tablety Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Je určený k léčbě infekcí způsobených mikroorganizmy citlivými na ciprofloxacin.

  COTRIMOXAZOL AL FORTE 10X960MG Tablety Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  COTRIMOXAZOL AL forte se užívá při infekčních onemocněních.

  DUOMOX 1000 14X1000MG Tablety Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Duomox je určen k léčbě řady infekčních onemocnění způsobených baktériemi.

  DUOMOX 250 20X250MG Tablety Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Duomox je určen k léčbě řady infekčních onemocnění způsobených baktériemi. Užívá se zejména v léčbě zánětů středního ucha, obličejových dutin, průdušek a dalších zánětů dýchacích cest. Dále se užívá při infekcích močového a pohlavního ústrojí, trávicího ústrojí a při některých infekcích kůže a měkkých tkání. Přípravek je určen dospělým, mladistvým i dětem.

  DUOMOX 375 20X375MG Tablety Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Duomox je určen k léčbě řady infekčních onemocnění způsobených baktériemi. Užívá se zejména v léčbě zánětů středního ucha, obličejových dutin, průdušek a dalších zánětů dýchacích cest. Dále se užívá při infekcích močového a pohlavního ústrojí, trávicího ústrojí a při některých infekcích kůže a měkkých tkání. Přípravek je určen dospělým, mladistvým i dětem.

  DUOMOX 500 20X500MG Tablety Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Duomox je určen k léčbě řady infekčních onemocnění způsobených baktériemi. Užívá se zejména v léčbě zánětů středního ucha, obličejových dutin, průdušek a dalších zánětů dýchacích cest. Dále se užívá při infekcích močového a pohlavního ústrojí, trávicího ústrojí a při některých infekcích kůže a měkkých tkání. Přípravek je určen dospělým, mladistvým i dětem.

  DUOMOX 750 20X750MG Tablety Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Duomox je určen k léčbě řady infekčních onemocnění způsobených baktériemi. Užívá se zejména v léčbě zánětů středního ucha, obličejových dutin, průdušek a dalších zánětů dýchacích cest. Dále se užívá při infekcích močového a pohlavního ústrojí, trávicího ústrojí a při některých infekcích kůže a měkkých tkání. Přípravek je určen dospělým, mladistvým i dětem.

  FROMILID 250 14X250MG Potahované tablety Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Fromilid se užívá při: – infekcích horních cest dýchacích (zánět mandlí, zánět hrtanu, zánět středního ucha, akutní zánět obličejových dutin); – infekcích dolních cest dýchacích (akutní zánět průdušek, akutní opětovné vzplanutí chronického zánětu průdušek, zánět plic získaný z prostředí a atypický zánět plic); – infekcích kůže a měkkých tkání; – infekcích vyvolaných mykobakteriemi (M. avium complex, M. kansasii, M. marinum, M. leprae); – prevenci těchto infekcí u nemocných s AIDS; – eradikaci H. pylori u pacientů vředovou chorobou žaludku a dvanáctníku (vždy v kombinaci s jinými léky). Přípravek mohou užívat dospělí a děti.

  FROMILID 500 14X500MG Potahované tablety Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Fromilid se užívá při: – infekcích horních cest dýchacích (zánět mandlí, zánět hrtanu, zánět středního ucha, akutní zánět obličejových dutin); – infekcích dolních cest dýchacích (akutní zánět průdušek, akutní opětovné vzplanutí chronického zánětu průdušek, zánět plic získaný z prostředí a atypický zánět plic); – infekcích kůže a měkkých tkání; – infekcích vyvolaných mykobakteriemi (M. avium complex, M. kansasii, M. marinum, M. leprae); – prevenci těchto infekcí u nemocných s AIDS; – eradikaci H. pylori u pacientů vředovou chorobou žaludku a dvanáctníku (vždy v kombinaci s jinými léky). Přípravek mohou užívat dospělí a děti.

  FROMILID UNO 7X500MG Tabl. s řízeným uvol. Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Fromilid uno se užívá k léčbě infekcí dýchacích cest (zánět mandlí, zánět hrtanu, zánět středního ucha, akutní zánět obličejových dutin, zánět průdušek a plic), infekcí kůže a měkkých tkání (např. folikulitida, celulitida, erysipel). Přípravek mohou užívat dospělí a děti od 12 let. Pro děti mladší je vhodnější Fromilid suspense.

  GYRABLOCK 400 14X400MG Potahované tablety Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Přípravek Gyrablock je užíván k léčbě náhle vzniklých i vleklých infekcí močových cest, jako je zánět ledvin a ledvinné pánvičky, zánět močového měchýře, močové trubice, prostaty (předstojné žlázy) a nadvarlete. Dále k léčbě nekomplikované kapavky, zánětu žaludku a střev vyvolaného původci citlivými na norfloxacin. Přípravek Gyrablock je vhodný pro dospělé.

  KLIMICIN 10X2ML/300MG Injekční roztok Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  MYCOMAX 150 3X150MG Tobolky Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Použití léčebné: přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti s tělesnou hmotností nad 20 kg a starší 3 let, postižení jak povrchovou (slizniční, kožní), tak i orgánovou (jaterní, plicní, ledvinovou, mozkovou atd.) infekcí vyvolanou zejména kvasinkami rodu Kandida (Candida albicans a další) a kryptokoky (Cryptococcus neoformans a další). V léčbě orgánových infekcí se flukonazol uplatňuje u nemocných se závažným základním onemocněním (cukrovka, druhotné houbové infekce při léčbě širokospektrými antibiotiky, nádory, poruchy imunity a jiné formy oslabení obranyschopnosti, jako je AIDS a další). V léčbě povrchových infekcí se dosahuje výborných výsledků zejména při postižení sliznic ústní dutiny a jícnu, při akutních i chronických infekcích gynekologických a infekcích kůže a nehtů. Použití profylaktické: k zabránění vzniku infekce u ohrožených jedinců: u nemocných, kteří sice nemají známky infekce, ale jejichž základní nemoc (nebo její léčba) je provázena oslabením obrany proti infekci. V takovém případě by rozvinutá houbová infekce mohla probíhat velmi závažně až s rizikem ohrožení života (AIDS, nádory, transplantace orgánů a jiné).

  NIDRAZID TBL 250X100MG Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Nidrazid se používá k léčbě všech plicních i mimoplicních forem tuberkulózy a k prevenci plicních forem. Přípravek je určen pro dospělé a děti od 3 let věku.

  NOLICIN TBL OBD 20X400MG Registrovaný léčivý přípravek

  Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

  Lék může být použit k léčbě infekcí močových cest, kapavky, úplavice a salmonelózy.

  Nejprodávanější značky

 • Přečtěte si

  Jak na psí blechy? A jak na klíšťata?

  Aby se z vašeho mazlíčka nestal bleší autobus, snažte se ho ochránit preventivně. Budete chránit i sebe. A nebojte, pomoc existuje, i když už jste nevítané hosty v srsti našli.… více

  Jak se správně odlíčit

  Určitě to znáte, jste unavená po vydařené party nebo prostě jen po náročném pracovním dni a už se vidíte v posteli. Na odličování a čištění pleti nemáte ani pomyšlení. Tyto denní… více

  Vyzkoušejte koloidní stříbro

  Zdravé vaření: Čokoládová pěna z avokáda

  Maliník obecný, dvojí radost pro naše tělo

  • 1. dubna 2018 Klub spáčů Lékárny.cz: Všechny barvy šumu až domů
  • 27. března 2018 Lékárna.cz obsadila 1. místo v soutěži Shop roku 2017 v kategorii Zdraví
  • 22. března 2018 Poraďte se s veterinářem
  • 19. března 2018 Lékárenská poradna slaví 1. narozeniny!
  • 16. února 2018 Nedostupná platba ČSOB

  Akční nabídka do vaší schránky

  Výhodné nabídky už nemusíte hledat

  Poradíme vám s výběrem léků

  Na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím odpovídají naši lékárníci každý den on-line. Zeptejte se jich sami, nebo se podívejte na dotazy, které už zodpověděli.

  Poradíme vám s objednávkou

  Máte dotaz k objednávce, platbě či dostupnosti zboží? Děvčata ze zákaznického centra jsou připravena vám poradit na e-mailu i na telefonu.

  Může se vám hodit

  Jak u nás můžete platit

  Oveření internetové lékárny

  Užitečné informace

  Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni

  Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

  Než se dáme do chatování, přihlaste se prosím ke svému účtu na Lékárně.cz.

  Toto opatření jsme museli přijmout, abychom odradili různé vtipálky. Děkujeme za pochopení.

  Leave a Reply