Ušní infekce u psů (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Domácí zvířata

Post navigation

Ušní infekce u psů může být hrozba

Máte-li vlastní pet, pak by bylo nutné, aby své psy vždy uklizené. Psi jsou náchylné k mnoha nemocem a infekcím. Mezi různými problémy psa ucha infekce má tendenci být více. Pokud nejsou zpracovávány v čase pak by věčně poškodit sluch psa. Dog infekce jsou něco jako je nepravděpodobné nahromadění nepříjemných bakterií, jako jsou kvasinky a bakterie, hlavně vyvolat infekci ve vnějším zvukovodu pro psy. Dokonce i roztoči jsou také časté parazity, kteří se živí cévy mazlíčka ucha. Můžete si vědět, že ucha psů je napaden, pokud je dráždění v roce, zvýšené vybudovat vosku, svědění, bolest na dotek, zápach z kanálu, a propuštění, která je buď v hnědé, žluté nebo černé . Nicméně existují různé druhy infekce uši. Mohou být vnější, střední a vnitřní ucho infekce. Většinou vnější část je běžně provádí oblasti. Infekce stane, když vlhkost nemůže dostat pryč sluchovodu. To je mírně častější Domácí zvířata kvůli vnitřní utváření ucha. Zvukovodu začne rovnou, a pak klesá kolmo, stavební ideální pozice pro shromažďování vlhkosti sestavit. Když cítíte, že tam je zánět středního ucha si to ošetřit a diagnostikována okamžitě, jinak by podmínka mohl dostat ještě více zhorší. Ušní infekce je zdraví, strach, že všichni majitelé psů by měl být seznámeni, protože má vysoký počet známých případů. Dokonce i ušní infekce bude snadno patrné, když zjistíte, váš pes třese nebo nakloněnou hlavu často a v podivném úhlu. To může také třít jeho ucha, protože neustále podráždění. Za takových okolností, doporučujeme konzultovat veterinárního lékaře. Ty obvykle doporučí tekutý lék, který je umístěn uvnitř ucha každý den. Ale před tím je potřeba zajistit, aby psa zvukovodu čistí správně nebo lék nebude mít moc pomoci. Také čistit uši, můžete použít čisticí roztok. Nicméně vložte malé množství kapek přípravku do ucha a pak zase po jejich rozklad zpět přes ucho a jemně vmasírujte. Konečně lék pomůže v rozbíjení látka, která je uvnitř. Pak všivák dostane uvolnit a mohou být odstraněny stěry bavlna nebo měkký hadřík, aby se z vosku a špíny. Takže tím, že drží ucho své psy “čistý můžete vyhnout časté ušní infekce by přišlo jako lepkavá zdravotní stav. Někdy tyto ušní infekce ponechává nejhorší situací, jako je vznik nádoru uvnitř zvukovodu. Nicméně nejvíce efektivní potírání libovolného onemocnění tím, že zvýší imunitní systém.

Zde jsou jednoduché čtyři kroky, aby je od infekce, jako je:

• Změna vašeho psa stravy. • Udržujte psy ucho čisté a suché • Vyhněte se, že se jim příliš mnoho antibiotik. • Využití antimikrobiální bylin

Ušní infekce u psů je velmi časté. Pro více informací o infekci uši, navštivte drnaturalvetdtcm

Související články – ušní infekce u psů, uši infekce, psí šampony, šampony pro psy,

Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Zánět uší u psů

30.4.2011 by admin

Psí zvukovod se podstatně liší od lidského ucha. Stavba ucha psů podporuje pronikání cizích těles, většinou obilovin a trav. To způsobuje parazitární infekce (např. ušní svrab). Koupání v řekách a rybnících může způsobit bakteriální a plísňové infekce. Velmi častou příčinou zánětu uší u psů je alergie.

Některá plemena jsou obzvlášť náchylná k zánětu uší. Patří mezi ně kokršpanělé, pudlové, němečtí ovčáci a knírači.

nejčastějším příznakem je svědění uší . V každém případě při infekci ucha psa, byste měli jít k veterináři, bez správné diagnózy totiž může dokonce dojít k úplné ztrátě sluchu. Pokud je ušním kanálku cizí těleso, pak ho musí lékař odstranit. K léčbě lze použít veterinární přípravky působící antibakteriálně a antimykoticky. Někdy lokální léčba nestačí a je třeba nasadit další antibiotika.V případě zánětu uší je velmi důležité udržovat správnou hygienu uší, vyplachovat zvukovod teplou vodou, čistit pravidelně sekrety v uších psa i zbytky léčiv.

Jak předcházet zánětu uší u psů?

Pravidelné čištění uší (například pomocí přípravku Epiotic). To lze provést na klinice, za použití speciálního zařízení nebo doma s použitím speciálních čistících přípravků pro čištění uší (např. Otex,).

V případě alergií je nutná hypoalergenní dieta

Rozhodně nepoužívejte preventivně léky používané k léčbě ucha (nejčastěji obsahují antibiotika, nevhodné používání může vést ke vzniku rezistence u bakterií).

7 komentáře

nevím zda Vám došel můj email.

Psala jsem Vám ohledně své fenky,která má problém s uchem.Byli jsme u veterináře a dostala antibiotika a nějakou emulzi,také i nějaké kapky,ale ty jí nepomáhají.

Veterinář nám říkal,že se jedná o alergii,příčinou prý mohou být granule.

Potřebovala bych tedy poradit jaké ty granule bych měla své fence koupit.

Má fenka je stará 3 roky a váží 13 kg,rasa kříženec zlatého retrívra.

Děkuji za odpověď

mám sedmiletého pejska kavalíra, který trpí opakovaným zánětem uší.V loňském roce už měl 2x antibiotika, ale zánět se mu pořád vrací.Z uší je mu strašně cítit i když mu je každý den čistím.Tak se ptám, jestli mám s ním jít opět k lékaři pro antibiotika nebo je i jiné řešení?

Děkuji za odpověď

k veterináři určitě zajděte. Pokud se tyto záněty pořádně nedoléčí, tak se často vrací. Je potřeba zjistit jestli se jedná jen o zánět způsobený přemnoženými bakteriemi a kvasinkami nebo spíš zánět alergického původu. Zajděte si k Vašemu veterináři a on by Vám měl doporučit vhodnou léčbu a případně speciální hypoalegenní dietu, např. Eukanuba dermatosis.

Dobry den.mam fenku westika.Je ji sedm let.Zrejme ma zanet usi,chci se zeptat.Antibiotika pokud jsou nutna,jsou jen na predpis?Dekuji za odpoved.Preji Hezky den

určitě by bylo dobré, kdybyste s pejskem zašli k Vašemu veterináři, který se do uší podívá a dá Vám vhodné kapky. Antibiotické kapky jsou pouze na předpis, volně prodejné jsou jen kapky na preventivní čištění uší, ale pokud tam už nějaký zánět je, tak by Vám tyto preventivní kapky nepomohly. Navíc je velmi důležité zánět v uchu pořádně doléčit, jinak se dost často a rád vrací.

Dobry den, rada bych se zeotala,zda lze pouzit pri zanetu ucha u pejska volne prodejny pripravek, napr. Otifree.Dekuji za odpoved.

pokud má Váš pejsek opravdu zánět, tak Otifree mu nepomůže. To je pouze na preventivní čištění uší, Váš pesan už potřebuje kapky s antibiotiky.

Veterinární diety

Veterinární diety pro psy a kočky

Nemoci ucha u psů

24.3.2014 by admin

Uši psa musí majitel pečlivě sledovat. Včasným odhalením problémů, můžete zabránit šíření infekce do středního a vnitřního ucha.

Nejméně jednou měsíčně psovi kontrolujte uši. Pokud měl v poslední době problémy, tak i častěji. Povrch zvukovodu musí být čistý. Pokud mají uši nepříjemný nebo silný zápach, znamená to, že je v uchu zánět a pes by měl být vyšetřen veterinárním lékařem.

Výtok z ucha značí zánět zevního ucha.

Možnou příčinou otoku ucha je infekce zvukovodu. V případě, že je ucho čisté, může otok způsobit cizí těleso v uchu, které musí odstranit veterinární lékař.

Problémy se sluchem u psů

Zánět ucha může dočasně ovlivnit sluch. Příčiny hluchoty mohou být i chronické, např. ucpání vnějšího zvukovodu, vnitřní ušní infekce, vrozené vady, které způsobují hluchotu.

Uši by neměla být čištěny příliš násilně nebo příliš často. Pravidelně čistěte ušní maz bavlněným hadříkem, zbytky odstraňte vatovým tamponem nebo vatou. Nikdy netlačte hluboko, aby nedošlo k poškození zvukovodu.

Hledáte vhodná antiparazitika pro kočky ? Pomůže Vám frontline pro kočky. Dále špičkové granule pro kočky granule orijen.

Zápach z ucha, výtok, třepání hlavou, naklánění hlavy na stranu, zarudlý uší boltec, bolest – Ušní onemocnění u psa

Zápach z ucha, výtok, třepání hlavou, naklánění hlavy na stranu, zarudlý uší boltec, bolest – Ušní onemocnění u psa

Zápach z ucha, výtok, třepání hlavou, naklánění hlavy na stranu, zarudlý uší boltec, bolest to jsou příznaky ušního onemocnění u psa. Onemocnění uší je častým problémem v letmím období a to zejména u psů, kteří mají uši sklopené a dlouhé, které špatně větrají a tudíž jsou příznivým místem k množení bakterií.

1. Může se jednat o zánět středního ucha. Naklánění hlavy na jednu stranu může být vyvoláno jednostranným podrážděním ucha, ale může také znamenat, že je zasaženo střední ucho. Zánět středního ucha vyžaduje vždy řádné léčení s použitím antibiotik a protizánětlivých léků. Zánět středního ucha patří výhradně do rukou veterinárního lékaře.

2. V letním období jsou častými problémy u psů, především s převislým uchem, záněty zvukovodu, kvasinkové infekce, ale i osiny zapadlé do zvukovodu.

Osina je obal semene trávy či obilí, má ostrý hrot a výstupky, které se zachytávají v srsti či dutině zvukovodu. Po každé procházce přírodou, především ve vysoké trávě či obilí, po koupání v přírodních zdrojích vody apod. uši psa zkontrolujte. Pokud ostříháte srst na vnitřní straně ušního boltce nakrátko, výrazně snížíte pravděpodobnost vniknutí osiny do zvukovodu. V případě, že je ucho velmi špinavé, zapáchá, jeho povrch je zarudlý nebo zdrsnělý, pozorujete výtok nebo si pes nezvykle často drbe ucho, třepe hlavou, tře uši o koberec apod., určitě s návštěvou veterináře neotálejte. Včas zahájená léčba či odhalená osina ušetří vašemu mazlíčkovi mnoho trápení. Domácí pokusy o vyndání osin mohou skončit jejím zasunutím hlouběji do zvukovodu, kde může dojít až k perforaci (proděravění) bubínku. Osina ponechaná ve zvukovodu několik dní zcela jistě způsobí zánět zvukovodu, který může její odhalení zcela znemožnit a celá léčba se tak zkomplikuje. Také „samoléčba“ zánětů zvukovodu může při nesprávné volbě léčiva způsobit rezistenci a přechod problému do chronického stádia, které může ve vážných případech končit i operací zvukovodu.

Z parazitů je nejčastější ušní svrab. Jedná se o černý maz, který vypadá jako kávová sedlina. Navštivte veterináře.

Problémy s ušními boltci doprovázejí různá kožní onemocnění. První příznaky kožního svrabu (prašiviny) se obvykle objevují na okrajích ušních boltců jako drobné stroupky. Poštípání hmyzem i alergie se projevují zarudnutím a otokem ušních boltců.

Jak předcházet ušním onemocněním

Prevence – Pravidelné a správné čištění uší.

Pro prevenci onemocnění uší postačí ušní kapky, které šetrně rozpouští ušní maz. Čistit uši by se měly každý týden.

Nejlépe je začít už od štěněcího věku, aby si pejsek zvyknul a považoval to za přirozené.

– Pořiďte si roztok na rozpouštění mazu v uších – ušní kapky. Aplikujte do zvukovodu i ve větším množství a chrupavčitou trubici zvukovodu promasírujte, až je slyšet šplouchání.

– Pak už jen vytírejte papírovým kapesníkem nebo vatou to, co pes vyklepe do ústí zvukovodu. Stejným přípravkem můžete očistit i záhyby boltce.

– Čistěte nejdřív ucho čistší a před čištěním druhého ucha očistěte vždy kónus kapek. Předejdete tak riziku zavlečeni infekce z ucha nemocného do zdravého.

– Nikdy nečistěte psovi uši vodou, borovou vodou ani jakýmkoliv olejem. U pejsků nepoužívejte tampónky do hloubky ucha. Hluboké čištění nechte na veterináři. Může dojít k poranění nebo zatlačení případné nečistoty hlouběji do zvukovodu.

– U některých plemen je třeba pravidelně vytrhávat chloupky rostoucí ve zvukovodu, a to především u pudlů, kníračů, bišonků, maltézáčků, jokšírů a dalších plemen s jemnou srstí. Pokud se chlupy ponechají ve zvukovodu, vytváří často společně s ušním mazem ušní zátku, která brání větrání zvukovodu a vede ke vzniku zánětu. Mechanické vytrhávání chloupků můžete dělat ručně, na trhu jsou k dispozici i přípravky k tomuto účelu.

Další prevencí onemocnění uší je zamezit natečení vody při koupání zvířat, pokud se tak stane, je třeba uši důkladně vysušit.

Produkty teprve připravujeme.

Můžete se ale podívat na ostatní kategorie.

Domácí zvířata

Post navigation

Příčiny a jak Spot ušní infekce u psů

Brian Kilcommons souvisí strašný příběh o krásné zlatý retrívr pes, který je obvykle velmi jemný a laskavý s dětmi. Je to vlastníci měli s dívkou ve věku od 3 1 / 2, a normálně si spolu velmi dobře. Pak jednoho dne tu holčičku popadl psa ucha. It zavrčel a kousl jí tvář. Potřebovala 47 stehů v obličeji, a dal psa dolů. Rodiče si psa utraceno aniž by se obtěžoval zjistit, co způsobilo tuto náhlou změnu ve svém chování psa. Veterináře, nicméně, dělal pitvu a zjistil, že tento pes trpěl ne jeden, ale dva těžké ušní infekce, která byla neuvěřitelně bolestivé.

Ušní infekce obvykle začínají mírné, a ve vnějším uchu. Tento pes je zdraví, byla účinně opomíjena jeho majiteli. I když se jejich batole chytil infikovaných ucha, pes, již ve stálé bolesti tak, reagoval z instinktu. Tím, že si udělali čas a správně pečovat o své mazlíčky, tito vlastníci byli ve skutečnosti zodpovědný za co se stalo s jejich dítě. A pak obviňoval psa. A snad z nevědomosti nebo zlost, nebo obojí, ale měli to zabilo. Jejich emocionální reakce, co se stalo s jejich dítě v důsledku jejich opomíjení stranou, to považuji za naprosto trestuhodné. A tragédie, která se stala jejich pes, když se rozhodl zabít, místo aby vyšetřování dalších, stejně jako jejich děti, je zcela nevyhnutelné.

Na rozdíl od těchto vlastníků, show pes stejnou úroveň péče a lásky byste ukázat svým dětem. Uvědomit si příznaky ušní infekce, co jim působí, a jak se jim vyhnout s ohledem psi aby se léčil, když to vypadá, jako by si jeden.

Ušní infekce mohou být způsobeny libovolný počet věcí. Wet uši však sušené po plavání nebo koupání hromadění ušního mazu, travní semena a Fox ocasy, surové ušního svrabu, používat bavlněné tipy čistit uši (což tlačí, co dál do ucha), a porosty ve zvukovodu, může mohou vést k ušním infekcím. Pokud váš pes škrábal na uši, odření, držel jeho hlavu ke straně, nebo dolů, zavrtěl hlavou, a pokud vypadají krvavé nebo voskové nebo zduření, měly by být rezervován. A když pláče, když se dotkla jeho uši, je to další znamení potenciální infekce ucha.

Ušní infekce, Pokud onemocnění není léčeno postup hlouběji do uší, bolest pes je výrazně zvyšuje. Pes se může držet jeho hlavu stále je to možné, a na jednu stranu. A otevřel ústa, nebo se dotýká jeho hlavy, způsobí, že mu bolest. Psi se mohou stát i závratné, s poruchami rovnováhy a koordinace, kdy se nákaza postupuje do vnitřního ucha. Psi může chodit kolem dokola a zvracení.

Ušní infekce jsou také spojené s kožní alergie, přecitlivělost na potraviny především dermatitidy a psí atopie. Psi těchto podmínek se často vyvine zánět uší. Pes uši staly velmi svědí, který vytváří cyklus “svědění, poškrábání, svědění”, která zase naopak vytváří strupy kolem ucha, vypadávání vlasů, okoralost, a surové kůže. Kanálů ucha stát naplněný hnědým voskem.

Někteří psi jsou alergičtí na některé léky do ucha. Nějaký obyčejný je antibiotikum zvané neomycin, ale může být jakékoliv výrobky ucho léčbu včetně kortizon, nystatin, chloramfenikol, thiabendazolu, gentamicin, mikonazol a clortrimazole.

Jedna věc znepokojení, že psi jsou profesionálně upravený je praxe, že zahraje na vlasy z ucha psa. Sérum, které pak vychází z jejich pórů je vynikající živnou půdou pro bakterie, která je častou příčinou ušní infekce. Veterináři obecně nemají Doporučujeme, aby váš pes uši se trhal, pokud jejich je dobrý zdravotní důvod, aby tak učinily. Příkladem dobré zdravotní důvod je, když je velká podložka na vlasy, která blokuje průtok vzduchu.

If rohože vlasů jsou ve zvukovodu, by měly být odstraněny pouze veterinář. Pokud nejsou, nejprve namočte na vlasy v srsti kondicionér na několik minut změknout to. Pak prsty, oddělené co nejvíce rohože je to možné. Můžete být schopen rozmotat zbytku rohož s hřebenem, ale spíše budete potřebovat nůžky, nebo mat splitter. Buďte velmi opatrní, pokud používáte nůžky. Pomocí hřeben, umístěte pod rohož k ochraně pokožky. Drží nůžky v pravém úhlu k hřebenu, a snížit do Rozcuchaná kožešina v úzkých proužků. Velmi jemně, vtipálek podložce, a pak vyčesat žádné vrčení, které jsou vlevo. Pravidelná péče se správnými nástroji, zabrání rohože, které jsou v první řadě.

Vždy zkontrolujte, zda váš pes uši poté, co se hraje ve vysoké trávě. Pokud si myslíte, že je luční v uchu, vezměte ho k veterináři a nepokoušejte si to sami. Fox ocasy může opravdu dojít k poškození sluchu. V případě, když stisknete jemně zvukovodu pláče v bolesti, je tu dobrá šance, že je liška ocasem tam.

Reference: 1. Brian Wilson a Sarah Kilcommons, Good majitele, Great Psi 2. Richard Pitcairn, Natural Health pro psy a kočky 3. James Griffin a Liisa Carlson, majitele psů Hlavní Veterinární příručka

Navštivte Typy webových stránek Chihuahua se dozvědět o čivavu čivava a mops teriéra mix.

Související články – domácí zvířata, zvířata, psi, štěňata, výcvik, příroda, rodina, domov, familypet, kočky,

Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Ušní infekce u psa

3.10.2015 by admin

Zánět středního ucha nebo infekce jsou u psů běžné. Existuje mnoho různých příčin ušních chorob a diagnostika příčiny je důležitou součástí léčby. Ušní choroby jsou časté u obou pohlaví, u všech plemen i u všech věkových kategorií.

Jaký je rozdíl mezi zánětem a ušní infekcí ?

Zánět ucha vyvolává zánětlivá reakce, která může být způsobena různými faktory, včetně potravinových alergií, bodnutí blechou, atd. Ušní infekce je skutečná infekce ucha a je způsobená buď bakteriemi, kvasinkami nebo parazity. Ušní infekce může vést k zánětu středního ucha. Infekce může také být druhotný efekt po zánětu.

Příčinou zánětu uší jsou často vnější paraziti, nejčastějšími jsou ušní roztoči, kteří naruší rovnováhu mikroflóry v uchu. Proto často dochází k sekundární bakteriální nebo kvasinkové infekci. Proto je nutná léčba primárního problému, kterým je alergické reakce kůže a autoimunitní onemocnění.

K zánětu také přispívá nadměrná sekrece ušního mazu. Hlavně musíte být opatrní majitelé psů se sklopenýma ušima. Sklopené uši bránit ventilaci vzduchu, což způsobuje přehřátí a nadměrnou sekreci ušního mazu, který vyplňuje ucho. Následně se může ucho infikovat.

Příznaky zánětu uší a ušních infekcí:

Pes se škrábe na hlavě nebo uších

Často třese hlavou

Strupy kolem ucha, které se mohou rozšířit do oblasti hlavy a krku

Uši jsou citlivé na dotek

Jestliže nemoc postupuje do středního ucha je patrná bolest v čelisti, naklápění hlavy na stranu a chůze v kruhu.

Toto jsou příznaky zánětu ucha, který může být pouze v zevním zvukovodu nebo může jít o infekci středního a vnitřního ucha. Pokud pozorujete tyto příznaky, je třeba včas navštívit veterináře.

Léčba zánětu začíná čištěním ucha a zvukovodu. Pokud se jedná o mírný zánět, může ucho pejskovi čistit sám majitel. V případě těžkého zánětu by tak měl učinit veterinární lékař. Čištěním musíme odstranit hnis.

U bakteriálních infekcí je často vidět žlutohnědý, páchnoucí výtok. V takovém případě se často nasazují antibiotika.

Jak se starat o zdravé uši psa?

Důležité je opakovaně, minimálně každý měsíc, kontrolovat uši Vašeho psa. Malé množství ušního mazu v uchu je normální a představuje přirozenou obranu proti škodlivým mikroorganismům.

U psů s dlouhýma visícíma ušima a u těch, kteří měli ušní infekce, se doporučuje uši pravidelně jednou týdně čistit. Doporučuje se použití čistícího roztoku pro čištění uší. Čištění se také doporučuje v případě zvýšené produkce ušního mazu. V případě, že cítíte nepříjemný nebo silný zápach, měl by být pes vyšetřen veterinárním lékařem.

Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Ušní infekce u psů

10.10.2011 by admin

Ušní onemocnění je velmi časté onemocnění. Přispívá k tomuto poměrně komplikovaná anatomii ucha. Toto onemocnění se vyskytuje častěji u psů s dlouhýma ušima. Zde jsou ideální podmínky pro bakterie, kvasinky a jiné houby.

Některá plemena jsou náchylná k zánětu, časté jsou u pudlů a německých ovčáků. Pudlíci mají hustou srst, která brání řádnému větrání..

Akutní zánět středního ucha

Toto onemocnění zahrnuje vnější část ucha nebo zvukovodu. Příčiny jsou různé, obvykle jsou to cizí subjekty, které dráždí stěny ucha. V uchu se pak rychle množí patogeny. Zbytečně časté koupání psa také zvyšuje pravděpodobnost zánětu. Náchylní jsou pudlíci a kokršpanělé.

Mezi příznaky patří svědění. Psa ucho bolí, zabraňuje kontaktu, nechce pohladit na citlivých místech. Často má hlavu k jedné straně. Sekrece z ucha je mnohem větší než obvykle.

Léčba je založena na opláchnutí zvukovodu, veterinární lékař předepíše vhodně zvolené přípravky a podává antibiotika, ty pomohou v boji s infekcí a zmírňuje bolest. Nemyjte uši vodou, protože vlhkost vede k růstu patogenních mikroorganismů. Léčba by měla trvat nejméně 14 dní.

To je obvykle komplikace zánětu středního ucha. Dotýká se oblasti ucha, která je zodpovědná za rovnováhu. Toto onemocnění se vyznačuje velmi charakteristické příznaky. Pes ztratí rovnováhu a má potíže se zvracením.

Léčba spočívá v podávání vysokých dávek antibiotik. Doba trvání závisí na stadiu onemocnění a může trvat až 6 týdnů.

Prevence ušní infekce u psů

Vyhněte se dlouhým procházkám za nepříznivých povětrnostních podmínek. Kromě toho je třeba dbát pečlivě o hygienu uší psa.

Ujistěte se, že se do zvukovodu nedostalo cizí těleso. Umyjte uši, použijte speciální přípravky (např. epiotic) na bázi rostlinného oleje. Nemyjte ucho vodu a vodným roztokem. Můžete také použít olivový olej, který zabraňuje re-infekci. Je nutno zacházet velmi jemně a psa odměnit za trpělivost při čištění uší. Správný výběr přípravku na hygienu uší doporučí veterinární lékař.

8 Comments

Prosím o radu,mám 9.měsíční fenku Schi-tzu a 3.psa Schi-tzu.Oba dva se drbou ale blechy nevydím,ale ted mám největší problém z fenečkou.Na vnitřní straně ucha se jí udělala boule,pořád se tam drbala že jí tam něco asi svědělo ale nic jsem tam nenašla.Ted několik dní tam má bouli.Prosím vás víte co by to mohlo být? předem děkuji za radu.

tak blechy na psovi nemusíte vůbec najít, ale pravděpodobně tam najdete malé černé tečky, což je bleší trus. Takže oba psy radši odblešte.

Co se týče toho ouška. Bude to tzv. otohematom. Jak se tam pořád drbala, tak ji tam praskla nějaká žilka a vylila se jí krev mezi kůži a chrupavku ušního boltce. Bylo by dobré, aby jste se s ní stavila k veterináři. Existuje několik způsobů jak se dá otohematom léčit, buďto se vyřeší chirurgicky, nebo se dá ta krev odsát stříkačkou a do ucha se dá lék, který by měl zastavit nebo aspoň zmírnit další krvácení.

Dobrý den přeji, není to náš pejsek Pudl, ale chodí k nám a velmi rád. My jej rádi vidíme a mazlíme se s ním. Je sousedův a má problém s ouškem. Zatřepe hlavičkou a to asi jej svědí,tak při tom ječí či kňučí bolestí.Majitelé to vědí a léči jej kapkami. Nevím zda jsou kapky účinné ale nepomáhá to. Trvá to dlouho a nelepší se to. Mně je toho pejska líto a chtěla bych mu také pomoct a ulevit mu od bolestí. Prosím poraďte mi co dělat.My jsme měli 17 let pudlíka střední velikostí ( jako je tento náš host) ale vždycky jsem dbála na to, aby měl ouška v pořádku.Já vám děkuji a budu se těšit na odpověd. Kaválková

podle toho, co popisujete bude mít pejsek pravděpodobně v oušku zánět. Určitě by bylo dobré vzít pudlíka k veterináři, aby se mu do ucha podíval a dal Vám antibiotické kapky. Pokud mu tam sousedi kapou jen nějaké kapky na preventivní čištění, tak to nezabere, určitě budou potřeba antibiotika. Ale i přes řádnou léčbu může celková doba léčení trvat i 3 týdny, pejskovi se sice rychle uleví (během týdne), ale příznaky zánětu mohou přetrvávat mnohem déle. Proto je potřeba vytrvat a kapat kapky i když se pejsek už nedrbe. Protože pokud se tento zánět pořádně nedoléčí bude se pak vracet. Takže co Vám můžu poradit? Buďto domluvte sousedům ať s pejskem zajdou na veterinu nebo ho tam vemte Vy, i když není Váš…

Mam 3letou fenku labradora s PP.Je vesela ,lita se psi. Zijeme u lesa v domku.Na svatky jsme byli 10dnu v Plzni. Porat spala. 4x-5x denne chodili ven.Ted jsme v domku a spi porat.Rano jdu na 20min.ven,pak se naji,granule namocene.Spi do 11h a pak jdeme na chvilku ven. Dostane kureci maso a spi do 15h a to jdem na velkou prochazku 3-6km. Vesela,beha po lese,ocichava vse.A spi cely vecer.Muze behat po zahrade,jen chvilku nosi aport a pak zase spi az do rana.Po 7h rano je ciperna,lita. Potkame psa,litaji ,hraji si a k veceru spi a spi.Ma trochu nadvahu.Zdrava. Poradte. Dekuji

jestli to dobře chápu, tak problémem je to, že hodně spí? Tak, pokud pes nemá právě nějakou zábavu, tak spí. Co taky jiného by měl dělat. Ale pokud předtím byla aktivnější, tak bych navštívila veterináře, aby Vám fenku prohlédl, jestli ji něco netrápí. Píšete, že má nadváhu, mohou ji bolet klouby nebo taky může mít úplně jiný problém. Každopádně by bylo dobré aby zhubla, tak ji klidně přestaňte dávat odpolední maso a nechte ji jen granule. Pravidelné delší procházky by ji také neuškodily. Pohyb je nutný nejen pro zdraví kloubů, ale také pomůže shodit nějaké to kilo. V létě je ideální plavání. Zajděte za Vaším veterinářem a on Vám určitě poradí.

prosim o radu. Mojmu yourkshirovi diagnostikovali zapal stredneho ucha. Uz treti tyzden berieme antibiotika, momentalne dostal silnejsiu davku .Ma hlavicku na jednu stranu a mam pocit, ze to nelepsi. Je mozne, ze hlavicka po liecbe sa upravi? Kolko je ptedpoklad liecenia zapalu stredneho ucha?

Je mozne, ze uz treti tyzden sa hlavicka nevracia naspat?

Dakujem za radu a odpoved

pokud má Váš pejsek stále problém ve středním uchu, tak bude mít hlavičku pořád nakloněnou. Až se ouško vyléčí, hlavička by se mu měla zase vrátit. Ale léčení může trvat dlouho, klidně i 6 týdnů. Musíte být trpělivá.

 • Veterinární přípravky
  • Výrobková řada TraumaPet®
  • Zánět zevního zvukovodu psů
  • Použití stříbra ve vet. medicíně
  • Antimikrobní účinky stříbra
  • Klinické studie přípravků TraumaPet® Ag
 • Produkty
  • TraumaPet® gel Ag
  • TraumaPet® gel Ag 200ml
  • TraumaPet® cremor Ag
  • TraumaPet® oto Ag
  • TraumaPet® deo
  • TraumaPet® oral gel Ag
  • TraumaPet® stoma Ag
  • TraumaPet® ophtal Ag
 • Pro veterináře
  • Použití přípravků s obsahem stříbra
  • O výrobci
  • Klinické studie přípravků TraumaPet® Ag
  • Antimikrobní účinky stříbra
  • Články pro odborníky
  • Seminář
 • Aktuality
 • Kontakt

Zánět zevního zvukovodu psů

Potřásání hlavou, neklid až agresivita nebo naopak deprese, tření postiženého ucha tlapkou, otírání uší o koberec, nepříjemný zápach uší, zarudnutí jejich vnitřní strany, citlivost na dotek, „špinavé“ ústí zvukovodu – to jsou jen některé příznaky, které doprovázejí zánět zevního zvukovodu (otitis externa). Jedná se o velmi častý problém psů a důvod návštěvy veterináře. Odborníci odhadují, že až 20 % populace psů je postiženo tímto onemocněním a velká část z nich se s tímto nepříjemným stavem setkává v průběhu života opakovaně .

Jaké jsou příčiny zánětu zevního zvukovodu? Onemocnění zevního ucha vzniká nejčastěji působením více různých příčin. Prvotní příčinou mohou být alergie (atopie, potravní alergie), parazité (ušní svrab), infekce (bakterie a kvasinky), cizí tělesa (travní osiny), poranění, hormonální abnormality (často např. snížená funkce štítné žlázy). Dále se při vzniku zánětu uplatňují tzv. predispoziční faktory – anatomické utváření zvukovodu, nadměrná vlhkost, zarůstání zvukovodu chlupy, zúžení zvukovodu po předchozích prodělaných zánětech atd. U psů s alergiemi jsou právě problémy se záněty zvukovodu často prvním projevem alergie. Působením alergie dochází ke změně vnitřního prostředí ucha, které je poté příznivé pro vznik tzv. sekundární infekce – bakterií a kvasinek. Pokud v těchto případech stále léčíme jen bakterie a kvasinky a neodhalíme prvotní příčinu problému ( alergii), léčba pravděpodobně nebude úspěšná. Parazit Otodectes cynotis je původcem ušního svrabu psů a koček. U některých psů dochází k rozvoji hypersenzitivity na působení tohoto parazita, která stupňuje intenzitu škrábání. Takto postižení psi si neustálým škrábáním ušního boltce přivodí jeho závažná poranění. Mnoho druhů bakterií a kvasinek Malassezia spp. způsobuje infekci zvukovodu. Normální zdravé ucho je dobře vybaveno různými obrannými mechanismy chránícími před infekcí těmito patogeny, ale změny ve vnitřním prostředí vyvolané alergiemi, hormonálními abnormalitami a zvýšenou vlhkostí vedou k mnohočetnému pomnožení bakterií a kvasinek a projevům zánětu. U plemen s převislými ušními boltci navíc vytváří toto anatomické uspořádání vhodné podmínky (teplo, vlhko) pro přemnožení bakterií i kvasinek.

Vzhledem k vyjmenovanému množství vyvolávajících příčin je nezbytné k diagnostice zánětu zevního zvukovodu přistupovat pečlivě. Veterinární lékař prohlédne ucho Vašeho psa otoskopem, aby zhodnotil stupeň zánětu, posoudil možné poškození bubínku a vyloučil přítomnost cizího tělesa. Poté odebere ušním tamponem vzorek ze zvukovodu, zhotoví si preparát na mikroskopické sklíčko a vyšetří jej pod mikroskopem na přítomnost parazitů,bakterií a kvasinek. Na základě klinického vyšetření a anamnestických otázek může veterinární lékař stanovit podezření na např.alergické nebo hormonální onemocnění a doporučit další diagnostické testy.

Léčba zánětu zevního zvukovodu závisí na tom, co je vyvolávající příčinou a jaké sekundární příznaky vznikly následně. Antibiotika léčí bakteriální infekci, antimykotika kvasinkovou. V obou případech závisí výsledek léčby na citlivosti přítomných mikroorganizmů k aplikovanému antibiotiku (antimykotiku). Součástí mnoha širokospektrálních léčebných kapek do uší jsou též glukokortikoidy, které snižují příznaky zánětu. K léčbě zánětu uší lze použít alternativně i přípravky neobsahující standardní antibiotika a antimykotika, které rovněž potlačují růst bakterií a kvasinek i projevy zánětu. Jedná se např. o ušní kapky na bázi stříbra. Tyto přípravky jsou účinné proti všem druhům bakterií i kvasinek a je možné je používat opakovaně, aniž by vyvolaly rezistenci známou u antibiotik. Podmínkou účinnosti je přímý kontakt částic stříbra s ošetřovaným povrchem a vlhké prostření. Podmínku vlhkého prostředí lze dodržet v případě ošetření vnějšího zvukovodu snadno. Problematická může být podmínka přímého kontaktu a to u pacientů se zhoršenou průchodností zvukovodu. Jsou-li ušní problémy primárně vyvolány systémovým onemocněním (alergie, hormonální dysbalance) je samozřejmě zapotřebí adekvátně léčit tyto příčiny (alergologické testy, hyposenzibilizace atd.). Přes veškerou péči i snahu veterinárního lékaře podchytit všechny vyvolávající příčiny, dochází u některých psů k recidivám ušních problémů, které vyžadují opakované léčení antibiotiky a nezřídka vedou k rozvoji antibiotické rezistence přítomných mikroorganismů. Účinnou pomocí i u těchto nepříjemných stavů mohou být již zmíněné preparáty na bázi stříbra. Žádná léčba zánětu zevního zvukovodu se neobejde bez pravidelného pečlivého čištění ucha vhodně zvoleným čistícím přípravkem a především dobře prováděnou technikou čištění, kterou Vám podrobně vysvětlí a ukáže ošetřující veterinární lékař.

2017 – Traumapet.cz – Všechna práva vyhrazena – vytvořil Vojtěch Kocián

Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Leave a Reply