Ušní infekce houbovou infekcí (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Bolesti ucha u dД›tГ­

Informace a doporuДЌenГ­ obsaЕѕenГ© v tГ©to ДЌГЎsti majГ­ pouze informativnГ­ charakter a nelze je bez dalЕЎГ­ho upЕ™esnД›nГ­ aplikovat na vЕЎechny konkrГ©tnГ­ pЕ™Г­pady. JakГ©koliv pЕ™Г­padnГ© pochybnosti nebo dotazy konzultujte s lГ©kaЕ™em nebo lГ©kГЎrnГ­kem.

Bolesti ucha a uЕЎnГ­ infekce u dД›tГ­

Bolesti ucha jsou u dД›tГ­ pЕ™ekvapivД› ДЌastГ© a je to jeden z hlavnГ­ch dЕЇvodЕЇ nГЎvЕЎtД›vy pohotovosti. V ДЌetnГЅch pЕ™Г­padech bГЅvГЎ pЕ™Г­ДЌinou bolesti infekce ve stЕ™ednГ­m uchu, kterГЎ je znГЎmГЎ jako zГЎnД›t stЕ™ednГ­ho ucha (otitis media).

Co vyvolГЎvГЎ bolesti ucha?

ZГЎnД›t stЕ™ednГ­ho ucha je nГЎsledek infekce v EustachovД› trubici. Je to tenkГЎ trubice spojujГ­cГ­ dutinu nosnГ­ s uchem. K zГЎnД›tu dochГЎzГ­, kdyЕѕ se pЕ™i rГЅmД› ДЌi infekci v jinГ© ДЌГЎsti tД›la ucpe Eustachova trubice. NГЎslednД› dochГЎzГ­ k hromadД›nГ­ tekutiny a jejГ­mu infikovГЎnГ­. To postupnД› vyvolГЎ bolest ucha.

Nejčastěji postihuje ušní infekce děti ve věku 6–18 měsíců.

DД›ti jsou nГЎchylnД›jЕЎГ­ k zГЎnД›tu stЕ™ednГ­ho ucha vГ­ce neЕѕ dospД›lГ­, protoЕѕe jejich imunitnГ­ systГ©m se hЕЇЕ™e brГЎnГ­ infekci. Z toho dЕЇvodu jsou nГЎchylnД›jЕЎГ­ i k infekcГ­m cest dГЅchacГ­ch. PЕ™i zГЎnД›tu stЕ™ednГ­ho ucha hraje vГЅznamnou roli i fakt, Еѕe Eustachova trubice je u dД›tГ­ tenДЌГ­ a tedy nГЎchylnД›jЕЎГ­ k zablokovГЎnГ­. ZГЎnД›t stЕ™ednГ­ho ucha mЕЇЕѕe bГЅt zpЕЇsoben Е™adou bakteriГ­ a virЕЇ. Mezi nejДЌastД›jЕЎГ­ patЕ™Г­ pneumokoky.

ZnГЎmky zГЎnД›tu stЕ™ednГ­ho ucha

HlavnГ­ pЕ™Г­znaky zГЎnД›tu stЕ™ednГ­ho ucha

 • bolest uЕЎГ­
 • vysokГЎ teplota 38 stupЕ€ЕЇ Celsia nebo vyЕЎЕЎГ­
 • pocit nemoci
 • nedostatek energie
 • lehkГЎ hluchota

U mladЕЎГ­ch dД›tГ­, kterГ© neumГ­ vysvД›tlit, co je trГЎpГ­, je ДЌasto obtГ­ЕѕnГ© diagnostikovat zГЎnД›t stЕ™ednГ­ho ucha. NГ­Еѕe jsou nД›kterГ© pЕ™Г­znaky, kterГ© mohou na toto onemocnД›nГ­ ukazovat:

 • odtaЕѕenГ­ ucha
 • drГЎЕѕdivost
 • neklid v noci
 • problГ©my pЕ™i kojenГ­
 • ztrГЎta rovnovГЎhy
 • horeДЌka
 • plГЎДЌ
 • Гєnava nebo ЕЎpatnГ© spanГ­
 • lehkГЎ hluchota

Pomoc pЕ™i zГЎnД›tu stЕ™ednГ­ho ucha

Ve vД›tЕЎinД› pЕ™Г­padЕЇ skonДЌГ­ zГЎnД›t stЕ™ednГ­ho ucha bez nutnosti lГ©ДЌby bД›hem tЕ™Г­ aЕѕ ДЌtyЕ™ dnЕЇ, ale v pЕ™Г­padД›, Еѕe se domnГ­vГЎte, Еѕe VaЕЎe dГ­tД› vyЕѕaduje pro pЕ™ekonГЎnГ­ infekce lГ©ky, poraДЏte se s VaЕЎГ­m lГ©kaЕ™em. AДЌkoliv mohou antibiotika pЕ™edstavovat efektivnГ­ druh lГ©ДЌby, lГ©kaЕ™i je na zГЎnД›t stЕ™ednГ­ho ucha nepЕ™edepisujГ­. NД›kteЕ™Г­ odbornГ­ci totiЕѕ doporuДЌujГ­ vyДЌkat, jestli nedojde k samovolnГ©mu zlepЕЎenГ­ stavu.

Lze ale udД›lat nД›kolik vД›cГ­ pro zmГ­rnД›nГ­ bolesti a horeДЌky VaЕЎeho dГ­tД›te. LГ©kaЕ™ VГЎm mЕЇЕѕe doporuДЌit pouЕѕitГ­ analgetika jako paracetamol nebo ibuprofen, kterГ© jsou urДЌenГ© pro dД›ti. KyselinД› acetylsalicylovГ© (lГ©ДЌivГЎ lГЎtka obsaЕѕenГЎ napЕ™. v acylpyrinu) byste se mД›li u dД›tГ­ do 16 let vyhГЅbat. DЕЇvodem je riziko rozvoje Reyeova syndromu a riziko zГЎvaЕѕnГ©ho poЕЎkozenГ­ mozku a jater.

ZГЎnД›t stЕ™ednГ­ho ucha je bД›ЕѕnГЅm onemocnД›nГ­m. NГЎsledujГ­cГ­ faktory mohou mГ­t vliv na ДЌetnost zГЎnД›tu stЕ™ednГ­ho ucha.

 • DГ­tД› mГЎ prvnГ­ pЕ™Г­hodu zГЎnД›tu stЕ™ednГ­ho ucha (otis media) brzy v ranГ©m vД›ku.
 • PouЕѕГ­vГЎte dudlГ­k.
 • BГЅvГЎte u nД›koho, kdo kouЕ™Г­.
 • KrmГ­te dГ­tД› vleЕѕe.
 • KojГ­te mГ©nД› neЕѕ tЕ™i mД›sГ­ce.

PЕ™ed pouЕѕitГ­m jakГ©hokoliv lГ©ku se poraДЏte s lГ©kaЕ™em nebo lГ©kГЎrnГ­kem. PeДЌlivД› ДЌtД›te pЕ™Г­balovГЅ letГЎk. Panadol je registrovanГЎ ochrannГЎ znГЎmka skupiny firem GSK. В© 2016 skupina firem GSK nebo jejГ­ poskytovatelГ© licence. VЕЎechna prГЎva vyhrazena.

Ušní infekce u dětí

Ušní infekce u dětí

Ušní infekce patří po zánětu horních cest dýchacích k nejběžnějším dětským nemocem. Ve 3 letech měly 4 z 5 dětí alespoň jednou ušní infekci, která se ve většině případů zvládla pomocí antibiotik. Ušní infekce se nejčastěji vyskytují u dětí ve věku 6 měsíců až 1 roku. Později se objevují stále méně častěji a ustávají, když dítě dosáhne přibližně 5 let věku. Některé děti postihují ušní infekce častěji a i když jsou léčeny, vedou v řadě případů ke komplikacím – jako je například nedoslýchavost. Ta může v době, kdy se dítě učí mluvit, způsobit opožděný vývoj řeči.

Jak se vyvíjí ušní infekce?

Dětské ucho tvoří tří hlavní části – vnější, střední a vnitřní ucho. Trubice zvaná Eustachova spojuje střední ucho se zadní částí hrdla a nosu dítěte. Když má dítě v nose nebo v hrdle infekci, je nachlazené nebo má alergii, Eustachova trubice se zablokuje a ve středním uchu se začne hromadit tekutina (tmavá oblast). Eustachova trubice u dětí je náchylnější k zablokování, neboť je kratší a vodorovnější než u dospělých, odtok tekutiny je tedy obtížnější. Tekutina hromadící se ve středním uchu se může infikovat bakterií nebo v ojedinělých případech virem, což vyvolá zduření ušního bubínku a ucho začne bolet. Tento typ ušní infekce se nazývá otitis media, což znamená zánět středního ucha.

Je vaše dítě ohroženo?

Nebezpečí ušní infekce mohou zvýšit následující faktory:

 • Pobyt v dětských zařízeních, kdy je dítě vystaveno zvýšenou měrou choroboplodným zárodkům jiných dětí a které je příčinou častějších infekcí horních cest dýchacích.
 • Pobyt ve společnosti lidí, kteří kouří, neboť pasivní kouření zvyšuje nebezpečí infekcí dýchacích cest a zánětů v dýchacím ústrojí.
 • Předchozí ušní infekce, zejména v 1. roce věku.
 • Časté ušní infekce v rodinné anamnéze (u sourozenců nebo u rodičů).
 • Umělá výživa místo mateřského mléka, které poskytuje určitou zvýšenou imunitu vůči ušním infekcím. Dítě krmené z lahve leží při krmení na zádech, mléko mu pak stéká do hrdla, kde může dojít k zablokování odtoku tekutin z Eustachovy trubice, která spojuje hrdlo a ucho dítěte.
 • Z neznámých důvodů trpí ušními infekcemi více chlapci než dívky.
 • Rozštěp patra, deformace lebky nebo hrdla a Downův syndrom – u všech těchto poruch dochází k deformaci Eustachovy trubice.
 • Imunitní systém oslabený nějakou dědičnou nebo vrozenou vadou, léky potlačujícími imunitní systém nebo některými nemocemi – například AIDS.

Některé z uvedených rizikových faktorů lze omezit například tím, že budete dítě kojit, při krmení z lahve bude dítě sedět, nedopustíte, aby přišlo do styku s tabákovým kouřem, a budete ho chránit před zánětem horních cest dýchacích nebo jiných infekcí dýchacích cest tím, že mu budete udržovat obličej a ruce v čistotě.

Příznaky ušní infekce

Je důležité, abyste uměli rozpoznat příznaky ušní infekce, a zajistit dítěti rychle lékařské ošetření. Lékař rozhodne, zda máte dítě přivést a jaký druh léčby bude potřebovat. Ihned zavolejte lékaře, když zjistíte následující příznaky:

 • Bolest – malé dítě se obvykle tahá za ucho nebo je nervózní a rozmrzelé, zejména během jídla nebo v noci.
 • Horečka– teplota v rozmezí 38 až 40 °C.
 • Výtok z ucha – žlutý nebo bílý výtok z ucha, může být s příměsí krve nebo páchnoucí.
 • Potíže se sluchem – tekutina hromadící se ve středním uchu narušuje přenos zvuku do mozku. Jestliže v uchu zůstane, může nedoslýchavost přetrvávat i po odeznění infekce.
 • Závratěnebo zvonění v uších – starší děti mohou pociťovat závratě nebo zvonění v uších.
 • Známky prozrazující bolest v uchu – malé dítě vám obvykle není schopné říci, že ho bolí ucho, prozradí vám to některé známky – dítě se dotýká bolavého ucha, je nervóznější a podrážděnější než obvykle.

Léčba ušní infekce

Jakmile zjistíte u dítěte příznaky ušní infekce, vyhledejte lékaře. Předejdete tak možným problémům – například nedoslýchavosti. Jestliže lékař zjistí ušní infekci, obvykle doporučí některý z následujících léčebných postupů:

 • Antibiotika ničící bakterie, které jsou zpravidla příčinou ušních infekcí. Předepíše-li vám lékař anti biotika, dodržujte přesně jeho instrukce a dbejte, aby dítě využívalo celou dávku. Jinak některé bakterie přežijí a vyvolají další infekcí. Nepoužívejte volně prodejné léky na zánět horních cest dýchacích (dekongestanty nebo antihistaminika), na ušní infekce nepůsobí.
 • Léky na zmírnění bolesti, například paracetamol nebo ibuprofen, zmírní bolest a nepříjemné pocity. Nikdy nedávejte dítěti aspirin, neboť může vyvolat život ohrožující Reyeův syndrom.
 • Bolest zmírní rovněž teplé, vlhké obklady přikládané na postižené ucho. Dětem do 12 let nedávejte obklady, když spí, mohly by se dusit.

Co dělat, když dítě trpí častými ušními infekcemi?

Dětem, které mají ušní infekce více než třikrát během půl roku, předepíše lékař nízkou dávku antibiotik, kterou užívají denně po dobu 1 až 6 měsíců. Tato léčba však představuje určité riziko, neboť může dojít k růstu bakterií odolných vůči antibiotikům. Lékař by vás měl seznámit s nebezpečím a přínosem tohoto způsobu léčby.

Přetrvávající nebo recidivující ušní infekce je možné léčit chirurgickým výkonem zvaným tympanostomie, při kterém se do ušního bubínku zavedou tenké trubičky, kterými se odvádí tekutina ze středního ucha. Jako každá operace i tympanostomie přináší určitá rizika. Kromě rizika plynoucího z celkové anestezie hrozí, že v ušním bubínku zůstanou po trubičkách jizvy nebo otvory.

Jak se zavedou trubičky do ucha dítěte?

V ušním bubínku se provede malý řez, kterým se odsaje tekutina ze středního ucha. Do řezu se pak zavede malá plastová trubička, která se tam ponechá 6 až 18 měsíců, pak sama odpadne nebojí odstraní lékař.

Související články

kamagra oral jelly side effects: kamagra oral jelly amazon nederland texas

Domácí zvířata

Post navigation

Ušní infekce u psů může být hrozba

Máte-li vlastní pet, pak by bylo nutné, aby své psy vždy uklizené. Psi jsou náchylné k mnoha nemocem a infekcím. Mezi různými problémy psa ucha infekce má tendenci být více. Pokud nejsou zpracovávány v čase pak by věčně poškodit sluch psa. Dog infekce jsou něco jako je nepravděpodobné nahromadění nepříjemných bakterií, jako jsou kvasinky a bakterie, hlavně vyvolat infekci ve vnějším zvukovodu pro psy. Dokonce i roztoči jsou také časté parazity, kteří se živí cévy mazlíčka ucha. Můžete si vědět, že ucha psů je napaden, pokud je dráždění v roce, zvýšené vybudovat vosku, svědění, bolest na dotek, zápach z kanálu, a propuštění, která je buď v hnědé, žluté nebo černé . Nicméně existují různé druhy infekce uši. Mohou být vnější, střední a vnitřní ucho infekce. Většinou vnější část je běžně provádí oblasti. Infekce stane, když vlhkost nemůže dostat pryč sluchovodu. To je mírně častější Domácí zvířata kvůli vnitřní utváření ucha. Zvukovodu začne rovnou, a pak klesá kolmo, stavební ideální pozice pro shromažďování vlhkosti sestavit. Když cítíte, že tam je zánět středního ucha si to ošetřit a diagnostikována okamžitě, jinak by podmínka mohl dostat ještě více zhorší. Ušní infekce je zdraví, strach, že všichni majitelé psů by měl být seznámeni, protože má vysoký počet známých případů. Dokonce i ušní infekce bude snadno patrné, když zjistíte, váš pes třese nebo nakloněnou hlavu často a v podivném úhlu. To může také třít jeho ucha, protože neustále podráždění. Za takových okolností, doporučujeme konzultovat veterinárního lékaře. Ty obvykle doporučí tekutý lék, který je umístěn uvnitř ucha každý den. Ale před tím je potřeba zajistit, aby psa zvukovodu čistí správně nebo lék nebude mít moc pomoci. Také čistit uši, můžete použít čisticí roztok. Nicméně vložte malé množství kapek přípravku do ucha a pak zase po jejich rozklad zpět přes ucho a jemně vmasírujte. Konečně lék pomůže v rozbíjení látka, která je uvnitř. Pak všivák dostane uvolnit a mohou být odstraněny stěry bavlna nebo měkký hadřík, aby se z vosku a špíny. Takže tím, že drží ucho své psy “čistý můžete vyhnout časté ušní infekce by přišlo jako lepkavá zdravotní stav. Někdy tyto ušní infekce ponechává nejhorší situací, jako je vznik nádoru uvnitř zvukovodu. Nicméně nejvíce efektivní potírání libovolného onemocnění tím, že zvýší imunitní systém.

Zde jsou jednoduché čtyři kroky, aby je od infekce, jako je:

• Změna vašeho psa stravy. • Udržujte psy ucho čisté a suché • Vyhněte se, že se jim příliš mnoho antibiotik. • Využití antimikrobiální bylin

Ušní infekce u psů je velmi časté. Pro více informací o infekci uši, navštivte drnaturalvetdtcm

Související články – ušní infekce u psů, uši infekce, psí šampony, šampony pro psy,

Příčiny, příznaky a léčba infekce uši

Ucho se skládá ze 3 částí. Většinou se jedná o vnější ucho, které nakazí (90% případů). V tomto článku bych vám znamení dávat pozor, pokud si myslíte, že se díváte na případ nákazy uši.

Je zcela běžné, že pes si jejich vnějšího ucha infekce. Pes ušní infekce je docela běžné u psů z toho důvodu, že jejich uši jsou navrženy především tak, že dává přednost infekcí patogeny. Faktem je, že design uši dělá to nepříjemný pro částice jako jsou voda a nečistoty snadno odtoku mimo ucha.

Ano, jaké jsou příznaky, které potřebujete zaplatit zblízka být jisti, že co do činění s případem infekce uši? -Váš pes stále kroutil hlavou a stále nadměrně Vidíte žlutá až hnědá kapalina z vašeho psa uši? -Cítíš něco, co si myslíš, že kvasnice z vašeho psa do ucha? -Obvykle je zarudnutí a otok v uchu, pozor na to.

Jaké jsou příčiny infekce uši? Obvykle alergické psi jsou náchylnější k infekci uši. Jak již bylo zmíněno, kvůli způsobu, jakým pes uši jsou navrženy tak, vody jít dovnitř nemůže řádně odtékat, což způsobuje zánět středního ucha psa. S tím na mysli, je-li váš pes rádi koupou, je pravděpodobnost vzniku psa středního ucha. To neznamená, že váš pes by neměl dostat šanci hrát v blízkosti vody. Ty by měly pouze Ujistěte se, že suché a čisté uši kdykoli se mu ukončení přehrávání po vodě.

Takže vyvstává otázka: Jak čistit psí uši? Je velmi obtížné, aby se zabránilo infekci uši z toho prostého důvodu, že nemůžete dál sledujete na psa každých 24 hodin. Nejdůležitější věcí je, když si všimnete jakýchkoli psa ušní infekce, měli byste vědět, jak se čistí uši před použitím madication na něm.

1. Nejprve můžete jen dát nějaké několik kapek do ucha čistící prostředek na vašeho psa infikovaných ucha. 2. Další věc, kterou musíte udělat, je jemně masírujte ucho, aby se uvolnili nečistoty, které jsou stále uvízl tam 3. Nakonec stačí použít vatový tampon jemně otřete nečistoty z infikovaných ucha.

Po vyčištění uší, můžete se přesunout na léky použít léky, jak je uvedeno na etiketě přípravku jste si koupili. Tento lék by měl být předepsáno veterinárním lékařem. Existují různé typy medicaitons tam v závislosti na typu infekce. V případě, kvasinková infekce, která jsou stanovena většinou protiplísňové léky. Pokud se infekce je spíše způsobena bakteriemi, lékař obvykle předepíše antibiotika.

Obvykle léčba infekce uši jsou obvykle aplikuje přímo do ucha. Existuje případ, kdy je perorální léčba navrhuje v závislosti na naléhavost případu. Někdy je také nutné klip vlasy kolem ucha, aby více vzduchu proudit. V případě, že váš pes ucho nezlepší veterinář může doporučit operaci.

Všichni psi stojí riziko vzniku infekce ucha psa. To řekl, některá plemena jsou náchylnější k rozvoji ve vztahu k ostatním. Obvykle ty s velkým uchem, že klapka přes vnější kanál a ty s menšími stojí zvukovodu a vyšší riziko infekce. Je důležité, aby majitel psa klade důraz především na jeho / její psí uši. Uši by měly být pravidelně čištěny.

Pokud si péči o zdraví svého psa a bude chtít získat více informací o tom, jak udržet vašeho psa zdravého pak mám pro vás dobrou zprávu. Po omezenou dobu, jsem rozdávání zdarma 7 dnů ecourse o tom, jak udržet vašeho psa zdravého

Klikněte zde a podívejte se na volné ecourse

Související články – příčiny, příznaky a léčba infekce uši,

Ušní infekce

Ušní infekce (neboli zánět uší) patří po zánětu horních dýchacích cest k nejběžnějším dětským nemocem. Ušní infekce se nejčastěji vyskytují u dětí ve věku 6 měsíců až 1 roku. Později se objevují stále méně častěji a ustávají, když dítě dosáhne přibližně 5 let věku.

Nejčastěji se asi setkáte u dětí se zánětem středního ucha (otitis media). Když má dítě v nose nebo v hrdle infekci, je nachlazené, Eustachova trubice se zablokuje a ve středním uchu se začne hromadit tekutina . Eustachova trubice u dětí je náchylnější k zablokování, neboť je kratší a vodorovnější než u dospělých, odtok tekutiny je tedy obtížnější. Tekutina hromadící se ve středním uchu se může infikovat bakterií nebo v ojedinělých případech virem, což vyvolá zduření ušního bubínku – zánět.

Příznaky svědčící pro akutní zánět středního ucha jsou bolest ucha a teplota 38–39 °C. Bolest bývá pulzující a stupňuje se při polykání, kašli nebo pláči. Bolest bývá intenzivnější v noci. Děti nespí, jsou nepokojné, pláčou, trpí nechutenstvím, chytají se za boltec na postižené straně. Starší děti si uvědomují přechodné zhoršení sluchu nebo pocit plného ucha. V případě hnisavého zánětu se po propíchnutí ušního bubínku může objevit ve zvukovodu hnis.

Vnější ucho tvoří boltec a vnější zvukovod až po ušní bubínek Zánět v této oblasti vzniká v důsledku zanesení infekce zvenku nebo přestupem infekce ze středního ucha. Prvotními příčinami bývá nadměrná vlhkost (po potápění se), nadměrná suchost (narušení ochranného účinku ušního mazu při ekzému a jiných kožních onemocněních), mechanické poškození (při čištění nebo cizím tělesem).

Zánět vnějšího ucha se projevuje zejména bolestí, často poměrně silnou, která se zvyšuje při pohybu sanice, ale i tlakem na boltec. Dalším příznakem bývá výtok z ucha. Otok sliznice a bubínku dohromady se sekretem zužuje zvukovod, čímž se zhoršuje sluch. Léčba zánětu vnějšího ucha je jednoduchá, ale měla by být pod kontrolou lékaře. Podávají se ušní kapky obsahující antibiotika a léky tlumící bolest. Do konce úplného vyhojení by se dítěti neměla dostat do ucha voda.

Jakmile zjistíte u dítěte příznaky ušní infekce, vyhledejte lékaře. Předejdete tak možným následným komplikacím těchto onemocnění jako je např. nedoslýchavost. Jestliže lékař zjistí ušní infekci, obvykle doporučí některý z následujících léčebných postupů:

 • Antibiotika ničící bakterie, které jsou zpravidla příčinou ušních infekcí. Předepíše-li vám lékař antibiotika, dodržujte přesně jeho instrukce a dbejte, aby dítě využívalo celou dávku. Jinak některé bakterie přežijí a vyvolají další infekcí.
 • Léky na zmírnění bolesti, například paracetamol nebo ibuprofen, zmírní bolest a nepříjemné pocity.
 • Bolest zmírní rovněž teplé, vlhké obklady přikládané na postižené ucho. Dětem do 12 let nedávejte obklady, když spí, mohly by se dusit.

Uchránit dítě od všech infekcí není pravděpodobně ani možné a ani správné. Víme ale, že dlouhodobé kojení snižuje riziko vzniku infekcí nebo vývoj komplikací těchto onemocnění včetně zánětu uší. Mezi základní preventivní opatření patří i ochrana dítěte před nepříznivým vlivem tabákového kouře.

Když mají děti s opakovanými infekcemi dýchacích cest současně i častější výskyt zánětu středního ucha, je důležité pátrat po příčinách opakovaných infekcí dýchacích cest. Mezi takové příčiny patří poruchy obranyschopnosti, nezralost imunitního systému, některé vrozené anomálie nebo nadměrná mikrobiální zátěž. V případě, že je u dítěte nosní mandle nadměrně zvětšena, je nutné ji odstranit.

Přírodní domácí léky na ušní infekci

Pro někoho, kdo kdy měl ušní infekci, ví, že ušní infekce nejsou zábavné. Bohužel jsou poměrně časté, zejména u kojenců a dětí. Infekce ucha obvykle vznikají, když se v ušním bubínku nebo kolem něj objeví hlen nebo tekutina. Může to být také důsledek potravinových alergií, environmentálních alergií, výživových nedostatků nebo vnitřních zranění.

Příznaky infekce ucha

Ztráta chuti k jídlu

Nereaguje na zvuky nebo slyšení

Vysoká horečka – (38 C) nebo vyšší

Tekutina pocházející z ucha (obvykle žlutá nebo krvavá)

Bolest uší, zejména při ležení

Tekutina pocházející z ucha

Bez ohledu na příčinu jsou infekce uší velmi bolestivé a nechávají pacienta prosit o nápravu a rychle. Níže najdete osm přírodních léků na ušní infekci, které jsou rychlé, pohodlné a účinné.

1. Olej z čajovníku

Olej z čajovníku je dobře respektován díky svým antibakteriálním vlastnostem, který je velmi užitečný při infekci ucha. Kombinujte 3 kapky oleje z čajovníku, 2 polévkové lžíce olivového oleje, 1 lžičku jablečného octa a 1 lžičku koloidního stříbra v teplovzdorné nádobě směs mírně zahřejte. Pomocí kapátka aplikujte tento roztok do ucha; necháme působit pět minut; pak otočte hlavu a nechte vytéct. Můžete to opakovat až třikrát denně.

2. Teplá komprese

Pro okamžitou úlevu použijte teplý obklad na postižené ucho. Přiložte vyhřívací podložku, láhev na teplou vodu nebo teplou utěrku. Dávejte pozor, aby obklad nebyl příliš horký pro pokožku. Aplikujte na ucho po dobu pěti minut, pak si dejte na pauzu a opakujte podle potřeby.

Česnek je skvělý pro mnoho infekcí a zánětlivých reakcí. Můžete jednoduše použít kapátko, abyste vložili 1-2 kapky šťávy z čerstvého česneku do postiženého ucha. Pokud s tímto řešením nejste spokojeni, můžete vařit 2-3 stroužky česneku asi pět minut, přidat špetku soli. Nechejte směs vychladnout, sceďte a poté umístěte do tenké čisté tkaniny a aplikujte na postižené ucho.

Nakrájíme malou cibuli a necháme 1-2 minuty zahřívat. Nechte cibuli vychladnout a poté vymačkejte cibulovou šťávu. Pomocí kapátka vložte 2-3 kapky cibulové šťávy do infikovaného ucha (ujistěte se, že je teplota akorát!). Nechte šťávu asi pět minut působit, pak otočte hlavu a nechte vytéct.

Rozdrvíte 4-5 bazalkových listů, abyste z nich získali šťávu. Použijte šťávu kolem vnější strany infikovaného ucha; nedávejte bazalkovou šťávu do ucha. Bazalková šťáva sníží zánět a otok v uchu.

Snad nejjednodušší nápravou v domácnosti, vyžaduje to pouze zahřát jeden šálek soli po dobu 5-6 minut. Pak nasypte sůl do staré ponožky a zavažte ponožku do uzlu. Lehněte si a položte ponožku se solí na infikované ucho na 10 minut. Teplo podpoří odvodnění z ucha a uvolní otoky a bolest. To se může opakovat několikrát po celý den.

7. Jablečný ocet

Jablečný ocet se používá v tolika domácích prostředcích; každý by měl vždy nějaký po ruce. Pro léčbu ušní infekce prostě kombinujte stejný poměr octu a vody. Namočte do roztoku vatový tampon a umístěte namočený přímo do ucha. Po pěti minutách vyjměte z ucha a nakloněním hlavy nechte z ucha vytéct.

8. Olivový olej

Jednoduše zahřejte trošku olivového oleje a nakapejte do ucha několik kapek. To pomůže zjemnit maz a snížit tlak uvnitř ucha.

Zatímco ušní infekce může být velmi bolestivá a nepříjemná, existují některé vynikající přírodní léky, které povzbudí rychlé zotavení. Zvlášť pokud máte děti, zkuste, zda alespoň jeden z těchto prostředků je vhodný.

Co je bulózní Ušní infekce

bakterií je jednou z příčin bulózní ušních infekcí .

bulózní myringitis nastane, kdyžbubínek nakazí bakteriemi nebo viry . Bakterie , mykoplazmata , jenejčastější příčinou infekce . Mycoplasma vyvolává reakci, která tvoří puchýře na bubínku . Bulózní myringitis se obvykle vyskytuje ve spojení s infekcí středního ucha .

příznaky bulózní myringitis jsou podobné jako u jiných ušních infekcí . To je charakterizováno náhlým nástupem bolesti v uchu , které mohou trvat několik dní bez úlevy .

další příznaky spojené s bulózní ucha infekce jsou infekce horních cest dýchacích , které způsobují kašel nebo rýmu . U velmi malých dětí , diagnóza může být obtížné, protože nemohou vysvětlit, kde je bolest , ale pokud se vytáhnout na jejich uši , máte horečku nebo ztratit chuť k jídlu , oni by mohli mít bulózní myringitis .

otoskop se používá podívat do uší .

lékař diagnostikovat bulózní myringitis podle hodnotících příznaky , jako je bolest ucha nebo horečkou , a pomocí otoskop se podívat do ucha . Pokudbubínku se zanítí a puchýřů ,pozitivní diagnóza může být provedena .

Antibotics může léčit bakteriální infekce .

Chcete-li snížit bolest , puchýře naplněné tekutinou na bubínku lze propíchnout nebo projela ke zmírnění tlaku . Infekční myringitis způsobené bakteriemi mohou být léčeny antibiotiky a léky proti bolesti .

Jen 2 kapky tohoto potlačí každou infekci uší u dětí i dospělých

Záněty uší a zvláště středního ucha patří mezi nejčastější infekce. Postihují téměř 90% dětí alespoň jednou před dosažením věku 10 let.

Ve většině případů se vyřeší samy od sebe a nemají na zdraví žádné další důsledky.

Nicméně u některých dětí mohou tyto infekce přejít do chronického stadia. Jde o stav, kdy infekce buď přetrvává, nebo se opakovaně vrací.

To může způsobit dočasné ohluchnutí nebo sníženou slyšitelnost. Pokud se to neřeší, ovlivněn může být i vývin řeči u dětí.

Na co si dávat pozor při standardní léčbě

Při opakovaných zánětech ušní lékaři někdy doporučují ušní kanálky. Jde o chirurgický zákrok, při kterém se v ušním bubínku vytvoří malý kanálek, který má umožňovat lepší odtékání hnisu.

Nejnovější výzkumy však ukazují, že dlouhodobý účinek této procedury je minimální, či dokonce žádný.

V konvenční medicíně se ohledně léčby ušních infekcí nachází množství zkreslujících informací.

V tomto článku vám ukážeme pár nejnovějších vědeckých doporučení a také nabídneme jeden extra účinný domácí recept na infekce uší.

Základy, které potřebujete vědět o ušních infekcích

Když máte vy nebo vaše dítě silné bolesti nebo zarudlé uši spojené s horečkou, může se jednat o akutní bakteriální nebo virální zánět. Tehdy mohou pomoci antibiotika, ale ne vždy.

Druhým typem infekce jsou takzvané záněty středního ucha s výtokem. Právě u těchto infekcí se nejčastěji doporučují ušní kanálky. Tento druh infekce nemusí být nutně spojen s bolestmi. Typické jsou pro něj tekutiny uvnitř ucha a výtoky.

Jejich příčinou jsou nejčastější infekce horních cest dýchacích, jako rýma nebo nachlazení, kdy nákaza zasáhne i uši. Obvykle přejdou samy od sebe.

Pokud tomu tak není, doporučují ušní lékaři kanálky, aby pomohly odtoku tekutin.

Bylo však provedeno přes 41 studií a ty neprokázaly, že kanálky (myringotómia) snižují trvání infekcí nebo zlepšují slyšení.

Výzkumníci naopak zjistili, že to může mít několik nežádoucích vedlejších účinků, jako například vápenatění tkání středního ucha. To ironicky již může vést k trvalé ztrátě sluchu.

Jak předcházet ušním infekcím

Ušním infekcím se často dá předcházet. Jedním z nejčastějších spouštěčů kromě rýmy či nachlazení bývají i potravinové alergie.

Mnohým dětem se uleví v těchto případech:

snížená konzumace cukru a pečiva

vyhýbání se pasterizovanému mléku

snížený příjem ovocných džusů (velký podíl cukrů v ovoci může zpomalovat imunitní reakce těla)

eliminace lepku ze stravy, pokud je člověk na něj citlivý (někdy to dokáže dělat malé zázraky)

Kromě toho je dobré se vyhýbat i zakouřenému prostředí. Pokud je dítě ještě kojeno, mělo by co nejvíce konzumovat mateřské mléko.

Tajemství bylinek

Domácí léčba ušní infekce

Před příchodem moderní medicíny, domácí prostředky na ušní infekce prověřené časem, mámin osvědčený způsob, ulehčuje od bolesti a nepříjemného stavu. Mnoho z těchto domácích prostředků jsou účinné i dnes, stejně jako před několika staletími.

Typy a symptomy ušní infekce

Ušní infekce jsou poměrně časté onemocnění, zejména u malých dětí, a mohou být bolestivé a velmi nepříjemné. Existují dva typy ušní infekce – zánět středního ucha a zánět zevního ucha. Zánět středního ucha je infekce středního ucha, která nejčastěji postihuje děti a batolata. Zánět zevního ucha, často označovaný jako „ucho plavce“, je infekce zvukovodu nebo vnějšího ucha. Hlavními příznaky ušní infekce jsou bolest ucha, stejně jako vysoká teplota a někdy i nevolnost. Mnoho ušní infekcí se uklidit samo za několik dní, a nepotřebují léčbu. Pro ten zbytek, je zde několik tradiční prostředků.

Přírodní způsoby, jak bojovat proti ušním infekcím:

Česnek a cibule obsahují antibakteriální sloučeniny, které jsou účinné při léčbě ušních infekcí. Existuje celá řada způsobů, jak jej můžete využít.

Co budete potřebovat

Zahřejte dvě polévkové lžíce olivového oleje. Jemně nastrouháme nebo nasekáme cibuli a stroužek česneku. Přidejte dvě polévkové lžíce od každého na pánev. Přidejte jednu polévkovou lžíci vody a osmažte na mírném plamenu. Přendáme cibule a česnek do sklenice nebo lahve.

Použijte kapátko a dejte pár kapek do infikovaného ucha. Nakloňte hlavu nebo si lehněte na bok po dobu 15 minut. Vytřepte ho a poté se opláchne ucho vodou.

Udělej si své vlastní česnekové olejové antibiotikum

Co budete potřebovat

 • 5 stroužku česneku
 • 4 lžíce extra panenského olivového oleje
 • Čistou sklenici nebo láhev
 • Klubko bavlny

Rozdrťte nebo jemně nakrájejte stroužky česneku. Umístěte prolisovaný česnek do čisté nádoby a zalijte panenským olivovým olejem.

Nechte česneku louhovat v olivovém oleji po dobu čtyř až pěti dnů.

Přecedíme česnekový olej do láhve a uložíme do chladničky. Vydrží nám po dobu až šesti měsíců.

Použít ho můžete na ušní infekce, zahřejte ho na teplotu místnosti a poté nakapejte tři až čtyři kapky do ucha. Držte hlavu nakloněnou nebo si jemně pomůžeme vatový tamponem. Udělej to třikrát denně po dobu čtyř až pěti dnů.

Zde je několik dalších návrhů, které by mohly zmírnit zánět středního ucha.

Kupte si česnekový olej v tekutých kapslích. Zahřejte hrnek vody a vložte kapsli na minutu nebo dvě do vody a jemně zahřejte. Udělejte díru do kapsle. Nakapejte čtyři až pět kapek do postiženého ucha. Lehněte si na stranu po dobu 5 minut.

POZNÁMKA: Nikdy nepoužívejte česnekový olej na zánět středního ucha, pokud máte výtok z ucha nebo existuje-li nějaká šance, že může být bubínek perforovan.

Další domácí léky

Někdy také může být bolest ucha způsobena blokováním Eustachovy trubice. V tomto případě zkuste zívat nebo polykat, což může být vše, abychom odblokovali trubici a zmírnili bolest. Tato opatření slouží k otevření průchodu mezi uchem a trubicí. Pokud se jedná o dítě, které má bolest ucha, pomůže nechat dítěti spolknout trochu vody, což může mít stejný účinek.

Můžete také ucpat nos a zhluboka se nadechnout. Mějte zavřená ústa a vyfukujte vzduch nosem tak, aniž byste vzduch protlačili ucpaným nosem.

Teplo na postiženém uchu Vám také pomůže zmírnit bolest tím, že zlepší krevní oběh. Teplou vlhkou látky nebo vytápěcí podložku přiložíme na postižené ucho.

Jako u každé domácí léčby, doporučujeme před použitím konzultaci s lékařem nebo jiným licencovaným zdravotníkem.

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Leave a Reply