Ušní houbové infekce lidí (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Lamisil spray – proti-houbové činidlo s účinností sušení

Lamisil spray – je antimykotikum lék pro místní aplikaci na vysušenou a osvěžující účinek. Tato funkce umožňuje používat v žádných klinických projevů houbové infekce. Ale je zvláště vhodný Lamisil spray v případě, kde se léze nachází v odlehlých oblastech a je doprovázena s mokváním.

Lamisil sprej – jak to funguje

Lamisil sprej pro lokální použití je transparentní bezbarvá nebo světle žlutá kapalina a je k dispozici v lahvičkách jako je 1% roztoku. Kompozice obsahuje stříkací Lamisil terbinafin účinnou látku a pomocné látky: Makrogol cetostearylether, ethylalkohol, čištěná voda, propylenglykol, dusíku.

Lamisil Spray se používá pouze z vnějšku, a má aktivní antifungální aktivitu. Současně je osvěžující a vysušuje pokožku. Při aplikaci spreje na kůži je absorbován do krve, je ne více než 5% účinné aktivní složky, tak významné systémové účinky drogy nemá. Zachytil na rozprašovací proniká kůží do povrchových vrstev pokožky a aktivně ovlivňuje metabolismus Zlepšuje metabolismus a hubnutí bez diety v mykotických buňkách v léze.

Mechanismus účinku spreje není odlišné od všech ostatních dávkových forem lamizila. To potlačuje tvorbu sterolů v houbách buňkách, což vede k jejich nedostatku normálního metabolismu v buňkách. Současně se buňky hub se hromadí velké množství meziproduktu, z nichž postavené potřebných elementů steroly, – skvalen. Takové porušení metabolických procesů vedoucích k houbové buněčné smrti.

Citlivost na lamizilom Lamisil – moderní lék pomoci vyrovnat se s plísňovou infekcí vykazují mnoho dermatofytů, způsobit plísňových infekcí kůže, stejně jako kvasinky Candida houby rod, a původce barevného (pityriasis) rozebrání.

Sprej je efektivní, proniká do nejodlehlejších oblastí postiženou kůži, ale to je nepředstavitelné, že se ocitl v oku -, bude to znamenat značné podráždění oční tkáně.

V závažných plísňových infekcí vnější použití spreje v kombinaci s přijímáním Lamisil tablety uvnitř.

Se kterými nemoci a jak aplikovat Lamisil

Funkce Spray Lamisil umožňují jeho použití v mnoha plísňovým infekcím (mykózám), včetně mykózy nohou (tinea a rubrofitii), štítem a svědění Jock svědí: plísňové infekce , Plísňové infekce kůže hladké tělo, způsobené dermatofyty s porážkou velkým záhybech kůže a leží v těžko přístupných místech. Applied Lamisil sprej při léčbě mykotických infekcí pokožky hlavy.

Lamisil Sprej je účinný také při oděru kůže, způsobené Candida – současná antifungální a sušení efekt vám umožňuje rychle odstranit tyto léze.

Kromě toho, sprej Lamisil se s úspěchem využívá k léčbě mnohobarevného (pityriasis) rozebrání.

Použít sprej pouze k léčbě dospělých a dětí po 12 let. Před jeho aplikací pleť důkladně vyčistit a lehce sušeno. Potom nástřikem v dostatečném množství tak, že se kožní léze a oblasti umístěné kolem oblasti zdravé kůže byla dobře navlhčený.

Lamisil Spray se aplikuje na kůži jednou denně po dobu jednoho týdne. S různobarevnými oblázky sprej se aplikuje dvakrát denně v týdnu.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Vedlejší účinky Lamisil sprej je zřídka významný. Kůže na místě rozprašování lamizila mohou být příznaky podráždění v podobě zarudnutí, suchosti a odlupování kůže doprovázené pálení a svědění.

Tam může být alergické reakce, které mohou být podobně jako konvenční stimulaci. Alergie se projevuje jako kopřivka, náchylný k fúzím, porážce velké plochy kůže a podkožního vaziva při přechodu, včetně v oblasti hrdla (angioedém). Pokud se objeví známky podráždění nebo alergie, je nutné navštívit lékaře, který rozhodne, zda bude pokračovat v léčbě: během stimulace je často možné v něm pokračovat, a alergie by měly být okamžitě zastaveno.

Lamisil Sprej je kontraindikován při přecitlivělosti na jeho složky, a pacienta ve věku do 12 let (klinických studiích léku u dětí nebyly provedeny). S opatrností a pouze na lékařský předpis by měl být používán během těhotenství, dítě krmení Kojení – osobní volba prsu, jaterní choroby a selhání ledvin, chronický alkoholismus, rakovina (včetně krevních onemocnění), metabolické poruchy a onemocnění souvisejících s poruchou průchodnosti krevních cév končetin.

Lamisil Spray – velmi výhodná dávková forma pro léčení plísňových infekcí nacházejících se v těžko přístupných místech kůže.

Nolitsin: širokospektrální antibiotikum

Nolitsin – chinolon antibakteriální léčivo, má výrazný antimikrobiální účinek, je nejúčinnější při onemocnění močových orgánů. Je účinný proti většině patogenům těchto infekcí, jako akutních a chronických zánětlivých onemocnění ledvin a močových cest, kapavka Kapavka – self-vládl ,

Mechanismus účinku nolitsin

Nolitsin (INN – norfloxacin) – širokospektrální antibiotika fluorochinolon skupina, která je vyrobena z slovinské farmaceutické společnosti Krka tablety, oční a ušní kapky. Jiné farmaceutické společnosti podobné léky prodávané pod názvem ankvin, baktinor, girablok, kvinoloks, lokson, negafloks, norbaktin, norilet, Normaks, noroksin, norfloks, norfloxacin, sofazin, spektrama, chibroksin, yutibid.

Nolitsin má baktericidní (zabíjí citlivost na bakteriální flóry) aktivitu a vyznačuje se tím, že se prakticky tolerance vyvíjí (odolné) mikroorganismů. To inhibuje tvorbu určitých enzymů potřebných pro život bakterií (např., DNA gyrázy), což vede k nemožnosti tvorby řetězců DNA a okamžitou smrt bakterií. Baktericidní účinek se zdá velmi rychle, během jedné hodiny po požití léku.

Kromě toho, nolitsin obsahuje fluor, který dále zvyšuje účinnost tohoto léku vůči většině bakterií citlivých na to. Také aktivní vliv na běžnou gram (hlavně) a gram-pozitivní (některé) mikroflóry, což způsobuje většinu infekcí močových cest, potlačuje nolitsin živobytí Pseudomonas aeruginosa – jeden z nejstabilnějších v souvislosti s bakterií odolných vůči antibiotikům.

Pokud jsou podávány nolitsin dobře absorbován z gastrointestinálního traktu do krve, a tam zejména tkáně (tkáně močové orgány) nepronikají do centrálního nervového systému a kost. Absorpce se zpomalí, jídlo (zvláště prsa, tak to je nejlepší, aby se na lačný žaludek), a léky, které neutralizují kyselost žaludečních šťáv (antacidy). Maximální koncentrace v krvi je dosaženo během 1-2 hodin po požití. Uložené v těle 12 hodin, po které se rozkládá v játrech (jeho rozkladných produktů – metabolity vykazují také určitou aktivitu), a poté vylučovány močí (většinou) a výkaly. Z tohoto důvodu, když se doporučuje závažná porucha funkce ledvin instalovat individuální dávku.

Indikace a kontraindikace pro příjem nolitsin

Přijímací nolitsin do tablet je uvedena v následujících chorob (pouze po laboratorních zkoušek biologického materiálu o citlivosti mikroorganismů na antibiotika)

 • infekce močového traktu – pyelonefritida, cystitida, uretritida (většinou nolitsin schopen potlačit všechny flóru, které mohou způsobovat infekce ledvin a močových cest, včetně těch, odolné proti jiným antibiotikům);
 • po chirurgických operacích na ledvin a močových cest s cílem zabránit infekci nebo akutní zhoršení chronických infekcí;
 • Gonokokové infekce, včetně těch, které se skrytou, nevyjádřený přes;
 • střevní infekce – salmonelóza Salmonelóza – rysy nemoci , Úplavice, iersineoza;
 • pro prevenci střevní infekce během návštěvy v oblastech, kde jsou tyto infekce (neinhibuje normální střevní mikroflóru);
 • Infekce vnitřních pohlavních orgánů mužů a žen (chronické bakteriální prostatitidy Bakteriální prostatitida – může být akutní nebo chronická , Adnexitis – zánět vaječníků u žen);
 • infekce kůže a měkkých tkání, včetně infekce ran, oděru;
 • infekce horních cest dýchacích (dutin, hltanu, hrtanu, středního ucha);
 • infekce pohledu.

Místní nolitsin používá v oční a ušní kapky v infekcích zraku a sluchu, stejně jako pro prevenci těchto onemocnění.

Kontraindikace nolitsin jsou přecitlivělost na léku, věk 15 vyjádřené v lidském ledvinami. V průběhu těhotenství a kojení, otázka užívání drogy se řeší individuálně ze zdravotních důvodů.

Nežádoucí účinky, které mohou nastat při uplatňování nolitsin

Při uplatňování nolitsin mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky:

 • z gastrointestinálního traktu – pálení žáhy, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, průjem, bolest břicha Břicha bolest: Typy a symptomy ;
 • z jater – malý abnormální jaterní funkce;
 • centrální nervový systém – bolesti hlavy, závratě, letargie, ztráty účinnosti, poruchy spánku, podrážděnost, úzkost;
 • ledvinami a infekce močových cest – zánět pojivových bazí ledvin (intersticiální nefritida), selhání ledvin;
 • alergické reakce – kožní vyrážky různého druhu, svědění, otok tkání.

Opatrnost se doporučuje v případě nolitsin spasmophilia jakéhokoliv původu, pokud jsou vyjádřeny porušování jater. Při příjmu lék by neměli mléčné výrobky, a musí být pod vlivem slunečního záření. Nedoporučuje, protože se v průběhu nolitsin vozidel s pohonem léčby.

Nolitsin – je antibiotikum, které může být přijato pouze na lékařský předpis.

Příznaky kvasinkové infekce v uchu

Podobně jako u jiných forem kvasinkové infekce , které v uchu může produkovat bílý výtok kolem laloku . To je způsobeno tím, těla imunitní systém reaguje na infekci a snaží se bojovat a zabránit tomu, aby napadající tělo .

Jeden z většina bolestivé příznaky kvasinkové infekce v uchuušní bolest . Tato bolest může být velmi nesnesitelný pro člověka a může způsobit vážné poškození ucha , pokud je léčba nežádá rychle .

Když někdo s kvasinkovou infekci v ucho hledá léčbu , můželékař vyčistit ucho , a předepíše antibiotikum . Léky pomůže zabít bakterie , která je součástí infekce ucha . Je důležité čistit ucho doma, pravidelně , aby se zabránilo další infekci .

Příčiny kvasinková infekce

Ušní jsou způsobeny bakteriemi, které se obvykle zdržuje, v zadní části ústa , pohybující se na trubky, které jdou do uší osoby . Tato bakterie se hledá teplý domov přežít a tyto trubky jsouideálním místem pro růst .

tím pomoci zabránit infekci kvasinek ucha z děje podle čištění uší pravidelně . To zahrnuje sušení vnitřní a vnější části ucha . Pokud se vlhkost dostane chycen uvnitř , může to pomoci k ohřevu teplé domov pro bakterie hromadí a růst .

UЕ NГЌ ONEMOCNДљNГЌ – PORUCHY SLUCHY

KaЕѕdГ© ucho se rozdД›luje na tЕ™i ДЌГЎsti: na zevnГ­ ucho, kterГ© zachycuje zvuky z okolГ­ jako radar, na stЕ™ednГ­ ucho, kterГ© zachycenГ© zvuky pomocГ­ systГ©mu sluchovГЅch kЕЇstek zesiluje a pЕ™evГЎdГ­ na mechanickГ© vibrace, a na vnitЕ™nГ­ ucho, kterГ© mД›nГ­ vibrace na elektrickГ© impulsy a mimo to zaznamenГЎvГЎ polohu hlavy. VГЅslednГ© nervovГ© impulsy se pЕ™enГЎЕЎejГ­ do mozku dvojicГ­ nervЕЇ leЕѕГ­cГ­ch vedle sebe: vestibulГЎrnГ­m nervem z rovnovГЎЕѕnГ©ho ГєstrojГ­ a kochleГЎrnГ­m nervem z ГєstrojГ­ sluchovГ©ho.

UЕЎnГ­ maz neboli cerumen je smД›s mastnГЅch vГЅmД›ЕЎkЕЇ speciГЎlnГ­ch potnГ­ch ЕѕlГЎz v zevnГ­ tЕ™etinД› zvukovodu. Maz obsahuje takГ© ЕЎupinky odloupanГ© kЕЇЕѕe a prachovГ© ДЌГЎstice. Je lepkavГЅ, vodД›vzdornГЅ a pЕ™edstavuje ochranu zvukovodu proti infekci.

Za normГЎlnГ­ch okolnostГ­ se uЕЎnГ­ maz v uЕЎГ­ch nehromadГ­ a trvale se odstraЕ€uje ze zvukovodЕЇ pomocГ­ pohybЕЇ dolnГ­ ДЌelisti a pЕ™irozenГЅm odlupovГЎnГ­m kЕЇЕѕe. NД›kteЕ™Г­ lidГ© vЕЎak produkujГ­ vГ­ce uЕЎnГ­ho mazu neЕѕ ostatnГ­. Jeho nahromadД›nГ­ je pravdД›podobnД›jЕЎГ­ u lidГ­, kteЕ™Г­ pracujГ­ v praЕЎnГ©m prostЕ™edГ­ nebo kteЕ™Г­ majГ­ v ГєstГ­ zvukovodЕЇ hustЕЎГ­ ochlupenГ­. Je ДЌastД›jЕЎГ­ takГ© pЕ™i zГЎnД›tu kЕЇЕѕe zvukovodu nebo kЕЎtice.

NahromadД›nГ­ uЕЎnГ­ho mazu vyvolГЎvГЎ rЕЇznГ© problГ©my, v prvnГ­ Е™adД› doДЌasnou poruchu sluchu. UЕЎnГ­ maz se takГ© mЕЇЕѕe pЕ™i neodbornГ©m ДЌiЕЎtД›nГ­ vatovГЅmi ЕЎtД›teДЌky, zГЎpalkami, ЕЎpendlГ­ky, kancelГЎЕ™skГЅmi svorkami a podobnГЅmi bizarnГ­mi nГЎstroji zatlaДЌit dГЎle do uЕѕЕЎГ­ ДЌГЎsti zvukovodu, kterou zcela ucpe. NahromadД›nГЅ maz mЕЇЕѕe zavinit podrГЎЕѕdД›nГ­ a huДЌenГ­ v uchu, ale jen mГЎlokdy vyvolГЎ bolest.

NГЎhlГЎ porucha sluchu doprovГЎzenГЎ tlakem se mЕЇЕѕe nД›kdy objevit po koupГЎnГ­ nebo po umytГ­ hlavy; je zpЕЇsobena vniknutГ­m vody do zvukovodu a nabobtnГЎnГ­m uЕЎnГ­ho mazu. Pokus o vyДЌiЕЎtД›nГ­ ucha vede pouze k zatlaДЌenГ­ mazu hloubД›ji, k ЕЎumД›nГ­ v uchu, bolesti a nД›kdy i k zГЎvratГ­m.

MazovГЎ zГЎtka ve zvukovodu je jednou z nejДЌastД›jЕЎГ­ch pЕ™Г­hod, s nimiЕѕ pacienti navЕЎtД›vujГ­ uЕЎnГ­ specialisty. LГ©kaЕ™ odstranГ­ nahromadД›nГЅ maz zcela bezpeДЌnД› za zrakovГ© kontroly, takЕѕe nehrozГ­ poranД›nГ­ uЕЎnГ­ho bubГ­nku.

NД›kdy se k odstranД›nГ­ uЕЎnГ­ho mazu pouЕѕГ­vГЎ jeho vГЅplach ze zvukovodu. Ve zkuЕЎenГЅch rukou je to procedura bezpeДЌnГЎ. PЕ™ed vlastnГ­m vГЅplachem lГ©kaЕ™ kГЎpne pacientovi do zvukovodu nД›kolik kapek roztoku zaЕѕГ­vacГ­ sody nebo vlaЕѕnГ©ho oleje, aby uЕЎnГ­ maz zmД›kl a dal se snГЎze vyplГЎchnout. VГЅplach je nebolestivГЅ. Do zvukovodu se vstЕ™Г­kne proud vlaЕѕnГ© vody a ucho se potom peДЌlivД› vyДЌistГ­ a vysuЕЎГ­. Гљprava sluchu je okamЕѕitГЎ. U dД›tГ­ je tЕ™eba pЕ™i ДЌiЕЎtД›nГ­ uЕЎГ­ postupovat se zvlГЎЕЎtnГ­ opatrnostГ­. Pokud je dГ­tД› neklidnГ© nebo nechce spolupracovat, je lГ©pe odstranit uЕЎnГ­ maz v krГЎtkodobГ© narkГіze.

Pokud je uЕЎnГ­ maz nahromadД›nГЅ ve velkГ©m mnoЕѕstvГ­ nebo je zatuhlГЅ, odstranГ­ jej specialista v nemocnici.

Existuje několik volně prodejných přípravků určených k usnadnění odstranění ušního mazu a nečistot ze zvukovodu: PARAFFINUM LIQUIDUM – tekutý parafín, AUDICLEAN ušní kapky, UŠNÍ BOROVÁ VODA. Použití těchto přípravků bez konzultace s lékařem je dosti problematické. Nepoužívá-li zkušený pacient tyto přípravky jako prevenci opakujících se epizod, je určitě vhodnější navštívit lékaře – ORL specialistu (pro návštěvu není nutné doporučení praktického lékaře, bez objednání).

Použití přípravku AURECON – ušní svíčky (určeného k odstranění polétavých nečistot z vnějšího ucha) můžeme pro psychologický efekt doporučit. Viditelné nečistoty jsou šetrně vysány komínovým efektem a spalovány na smotku svíčky očistným plamenem. To je působivé.

ZГЎnД›tlivГЎ onemocnД›nГ­ uЕЎГ­

ZГЎnД›t vnД›jЕЎГ­ho ucha (otitis externa) se projevГ­ bolestГ­, otokem, vГЅtokem z ucha a nД›kdy hluchotou, pokud se zvukovod ucpe zaschlГЅm sekretem. VД›tЕЎГ­ sklon k tomuto onemocnД›nГ­ a k jeho opakovГЎnГ­ majГ­ lidГ© s velmi mastnou kЕЇЕѕГ­ se zvГЅЕЎenou tvorbou lupЕЇ. NД›kdy se mЕЇЕѕe zГЎnД›t objevit takГ© po plavГЎnГ­. LГ©ДЌГ­ se antibiotiky ve formД› tablet nebo uЕЎnГ­ch kapek.

ZГЎnД›t stЕ™ednГ­ho ucha (otitis media) se objevГ­ tehdy, kdyЕѕ bakteriГЎlnГ­ nebo virovГЎ infekce pronikne do stЕ™ednГ­ho ucha Eustachovou trubicГ­, kterГЎ jej spojuje s hltanem. Obvykle je tedy komplikacГ­ pЕ™edchГЎzejГ­cГ­ho zГЎnД›tu v oblasti krku. ZГЎnД›ty stЕ™ednГ­ho ucha bГЅvajГ­ velmi bolestivГ©, protoЕѕe hnis z tohoto malГ©ho prostoru nemЕЇЕѕe volnД› odchГЎzet. UЕЎnГ­ bubГ­nek zarudne a vyklene se smД›rem ven, a pokud je zГЎnД›t tД›ЕѕkГЅ, mЕЇЕѕe i prasknout a hnis potom odteДЌe zvukovodem ven. Ve vД›tЕЎinД› pЕ™Г­padЕЇ bubГ­nek sroste a na sluchu to nezanechГЎ ЕѕГЎdnГ© nГЎsledky. Pokud se vЕЎak zГЎnД›t stane chronickГЅm, mЕЇЕѕe vГ©st k ohluchnutГ­.

VГЅtok z ucha, bolest nebo jakГЎkoliv porucha sluchu jsou vЕѕdy varovnГ© znГЎmky, kterГ© by mД›ly vГ©st k nГЎvЕЎtД›vД› lГ©kaЕ™e. PlatГ­ to zejmГ©na u dД›tГ­!

ZkrГЎtka: KdyЕѕ VГЎs zaДЌne trГЎpit vГЅraznГЎ bolest v uchu doprovГЎzenГЎ zvГЅЕЎenou teplotou, mЕЇЕѕete si doma vzГ­t lГ©ky proti bolesti a teplotД›. V ЕѕГЎdnГ©m pЕ™Г­padД› se nesnaЕѕte si ucho pomocГ­ ЕЎtД›tiДЌky nebo ДЌehokoli jinГ©ho vyДЌistit, protoЕѕe byste se mohli zranit a zpЕЇsobit vГ­ce ЕЎkody neЕѕ uЕѕitku. PЕ™i pЕ™etrvГЎvajГ­cГ­ bolesti ucha je vhodnГ© vyhledat lГ©kaЕ™e otorinolaryngologa, kterГЅ VГЎs vyЕЎetЕ™Г­ a pЕ™edepГ­ЕЎe vhodnou lГ©ДЌbu. Budou VГЎm pravdД›podobnД› pЕ™edepsГЎny uЕЎnГ­ kapky, kterГ© zmГ­rnГ­ otok a bolest. NД›kdy bude tЕ™eba, abyste si do ucha kapali i antibiotickГ© kapky. UЕЎnГ­ kapky je vhodnГ© kapat nejlГ©pe vleЕѕe na boku, 2-3 kapky. Po chvilce pЕЇsobenГ­ otЕ™Г­t pЕ™ebytek tekutiny papГ­rovГЅm kapesnГ­kem. Kapky, kterГ© je nutnГ© uchovГЎvat v chladu (v ledniДЌce), je vhodnГ© pЕ™ed pouЕѕitГ­m zahЕ™ГЎt na pokojovou teplotu (v dlani), jinak je aplikace do citlivГ©ho ucha velmi nepЕ™Г­jemnГЎ.

MЕЇЕѕou VГЎm bГЅt rovnД›Еѕ pЕ™edepsГЎny nosnГ­ dekongesДЌnГ­ kapky ДЌi sprej, kterГ© pЕ™i sprГЎvnГ© aplikaci a polohovГЎnГ­ (po aplikaci v zГЎklonu nГЎsleduje hlubokГЅ pЕ™edklon se stisknutГЅmi nosnГ­mi dГ­rkami, skoro aЕѕ do kotoulu, dД›tem se Е™Г­kaly tzv. kotoulovГ© kapky) pomohou uvolnit Eustachovu trubici. TГ­m dojde ke snГ­ЕѕenГ­ pЕ™etlaku, bolesti, provzduЕЎnД›nГ­ a snГ­ЕѕenГ­ zГЎnД›tu.

Není vhodné používat k čištění uší vatové tyčinky. V lékárnách sice existuje jejich „bezpečnostní varianta“ s rozšířenou bází znemožňující nebezpečné zasunutí hluboko do ucha s rizikem poranění. Raději si však dejte na špičku prstu papírový kapesník a jím otřete okraj zvukovodu. Nikdy nesahejte do hloubky zvukovodu.

Poruchy sluchu

PЕ™Г­ДЌin poruch sluchu je vГ­ce. NД›kdy se narodГ­ dГ­tД› hluchГ© v dЕЇsledku nedostateДЌnД› vyvinutГ©ho vnitЕ™nГ­ho ucha nebo v dЕЇsledku infekce matky virem zardД›nek bД›hem tД›hotenstvГ­. Batolata a starЕЎГ­ dД›ti mohou ohluchnout v dЕЇsledku zГЎnД›tЕЇ stЕ™ednГ­ho ucha nebo chronickГ© infekce stЕ™edouЕЎГ­. ZГЎnД›ty stЕ™ednГ­ho ucha jsou u dД›tГ­ pomД›rnД› ДЌastГ©, bД›hem dД›tstvГ­ je prodД›lГЎ vД›tЕЎina dД›tГ­. KaЕѕdГ© dГ­tД› s poruchou sluchu by mД›l vyЕЎetЕ™it lГ©kaЕ™ a mД›lo by se provГ©st podrobnГ© sluchovГ© vyЕЎetЕ™enГ­, protoЕѕe sluchovГ© postiЕѕenГ­ mЕЇЕѕe mГ­t vГЎЕѕnГЅ dopad na vГЅvoj Е™eДЌi a vzdД›lГЎnГ­.

U dospД›lГЅch osob se mЕЇЕѕe ztrГЎta sluchu projevit v dЕЇsledku stГЎrnutГ­, Е™eЕЎenГ­m je zesГ­lenГ­ zvukЕЇ pomocГ­ sluchadel. Ale i u mladЕЎГ­ch osob vede dlouhodobГ© a opakovanГ© vystavenГ­ velkГ©mu hluku k oslabenГ­ aЕѕ ztrГЎtД› sluchu (hlasitГ© diskotГ©ky!).

Zde můžeme jen informovat, že v lékárnách je možné zakoupit několik typu chráničů sluchu = „špuntů do uší“. Jejich užití je jednoduché, levné a u jednorázových typů i hygienické. Kdo už je nucen používat moderní elektronická sluchadla, může v lékárnách zakoupit baterie do sluchadel (je nutné znát typ baterií nebo přinést vzorek).

PomД›rnД› vzГЎcnou pЕ™Г­ДЌinou poruchy sluchu je otosklerГіza, kterГЎ postihuje mladЕЎГ­ dospД›lГ© osoby, pЕ™edevЕЎГ­m Еѕeny, a mЕЇЕѕe mГ­t i rodinnГЅ vГЅskyt. Nemoc vede k tuhnutГ­ kloubЕЇ mezi sluchovГЅmi kЕЇstkami a jejich srЕЇstГЎnГ­, takЕѕe se nakonec zvuk do vnitЕ™nГ­ho ucha pЕ™estane pЕ™evГЎdД›t. ZtrГЎta sluchu je pomalГЎ a lze ji zvrГЎtit operacГ­, pЕ™i nГ­Еѕ se sluchovГ© kЕЇstky nahradГ­ plastickГЅmi implantГЎty.

Tinnitus – pocit hučení v uchu nebo v hlavě, laiky popisovaný jako „zvonění v uších“, je příznak, který postihuje více lidí, než se obvykle domníváme. Pacient vnímá zvuk, i když nepochází z vnějšího prostředí. Někdy je zvuk tichý a stěží zachytitelný, jindy může být velmi silný a brání postiženému ve spánku. Ačkoliv se jen vzácně jedná o příznak závažnějšího onemocnění, pro svého nositele může být velmi trýznivý. Vnímaný zvuk může mít nejrůznější charakter, od zvonění, syčení, bzukotu až k hlasitému řevu.

V zevnГ­m uchu se jednГЎ nejДЌastД›ji o dvД› moЕѕnГ© pЕ™Г­ДЌiny. PrvnГ­ a nejДЌastД›jЕЎГ­ je uЕЎnГ­ maz zatlaДЌenГЅ do nitra zvukovodu k bubГ­nku. ДЊasto se to stГЎvГЎ, kdyЕѕ si pacient chce vyДЌistit zvukovod vatovГЅm tampГіnem nebo rЕЇЕѕkem kapesnГ­ku. Mazovou zГЎtku lГ©kaЕ™ obvykle snadno odstranГ­ tГ­m, Еѕe ji vyplГЎchne vlaЕѕnou vodou.

DalЕЎГ­ pЕ™Г­ДЌinou je bakteriГЎlnГ­ nebo plГ­sЕ€ovГЎ infekce zevnГ­ho zvukovodu. V tomto pЕ™Г­padД› pacient pociЕҐuje kromД› huДЌenГ­ v uЕЎГ­ch jeЕЎtД› urДЌitГЅ stupeЕ€ podrГЎЕѕdД›nГ­ zvukovodu, ДЌasto spojenГЅ s bolestГ­, kterГЎ se zhorЕЎuje pЕ™i pasivnГ­m pohybu uЕЎnГ­m boltcem. OnemocnД›nГ­ mЕЇЕѕe doprovГЎzet i porucha sluchu a slabГЅ vodnatГЅ vГЅtok z ucha. LГ©ДЌba je naЕЎtД›stГ­ pomД›rnД› jednoduchГЎ. PodГЎvajГ­ se antibiotika a kortikosteroidy v kapkГЎch, kterГ© infekci obvykle brzy zvlГЎdnou a zvonД›nГ­ v uЕЎГ­ch vymizГ­.

Tinnitus se ДЌasto vyskytuje ve spojenГ­ s nemocemi stЕ™ednГ­ho ucha. DvД› hlavnГ­ pЕ™Г­ДЌiny jsou infekce a otosklerГіza. PЕ™i zГЎnД›tu stЕ™ednГ­ho ucha (otitis media) bГЅvГЎ zvonД›nГ­ v uЕЎГ­ch ДЌastГ©, stejnД› jako poruchy sluchu, vГЅtok z ucha a zvГЅЕЎenГЎ teplota. LГ©ДЌba spoДЌГ­vГЎ v podГЎvГЎnГ­ antibiotik a dekongesДЌnГ­ch nosnГ­ch kapek.

Tinnitus je ovЕЎem takГ© ДЌasnou znГЎmkou jinГ©ho onemocnД›nГ­ stЕ™ednГ­ho ucha. JednГЎ se o otosklerГіzu, kdy se okolo jednГ© stЕ™edouЕЎnГ­ kЕЇstky, tЕ™mГ­nku (lat. stapes) vytvГЎЕ™Г­ novГЎ kost, a brГЎnГ­ mu tak ve volnГ©m pohybu. V dЕЇsledku toho nemЕЇЕѕe tЕ™mГ­nek pЕ™evГЎdД›t sprГЎvnД› zvuky z bubГ­nku do vnitЕ™nГ­ho ucha. Pacient trpГ­ zhorЕЎujГ­cГ­ se sluchovou poruchou, kterГЎ nakonec konДЌГ­ Гєplnou ztrГЎtou sluchu. OnemocnД›nГ­ se dГЎ lГ©ДЌit operacГ­ a nahrazenГ­m tЕ™mГ­nku plastickГЅm implantГЎtem. Sluch se tak obnovГ­ a pЕ™Г­padnГ© zvonД›nГ­ v uЕЎГ­ch se obvykle pЕ™ehluЕЎГ­ zesГ­lenГЅm zvukem zvenДЌГ­, kterГЅ pacient opД›t normГЎlnД› slyЕЎГ­.

V hlemГЅЕѕdi vnitЕ™nГ­ho ucha se nachГЎzejГ­ velmi jemnГ© buЕ€ky vnГ­majГ­cГ­ zvukovГ© vlny. Jejich poЕЎkozenГ­ je pravdД›podobnД› nejДЌastД›jЕЎГ­ pЕ™Г­ДЌinou zvonД›nГ­ v uЕЎГ­ch. PЕ™Г­ДЌin takovГ©ho poЕЎkozenГ­ mЕЇЕѕe bГЅt vГ­ce, ale zdaleka nejДЌastД›ji se jednГЎ prostД› o dЕЇsledek degenerativnГ­ch zmД›n bД›hem stГЎrnutГ­, kterГ© s sebou pЕ™inГЎЕЎejГ­ poruchu sluchu. AДЌkoliv jejГ­ stupeЕ€ a vД›k pacientЕЇ, kdy se zaДЌГ­nГЎ projevovat, velmi ЕЎiroce kolГ­sГЎ, tГ©mД›Е™ vЕѕdy ji doprovГЎzГ­ huДЌenГ­ v uЕЎГ­ch. TakГ© nД›kterГ© lГ©ky mohou vnitЕ™nГ­ ucho poЕЎkodit a vyvolat huДЌenГ­ v uЕЎГ­ch.

LГ©ДЌenГ­ potГ­ЕѕГ­, kterГ© jsou vyvolanГ© poruchou nebo poЕЎkozenГ­m vnitЕ™nГ­ho ucha, je obtГ­ЕѕnГ©. PomГЎhajГ­ nД›kterГ© lГ©ky obsahujГ­cГ­ cinnarizin ( STUGERON, CINARIZIN) nebo betahistin (BETASERC, BETAHISTIN Actavis, atd.). Tyto lГ©ky jsou vГЎzanГ© na lГ©kaЕ™skГЅ pЕ™edpis. TlumГ­ nadmД›rnГ© impulzy z poЕЎkozenГЅch bunД›k vnitЕ™nГ­ho ucha. DГЎle je efektivnГ­ fyzioterapie (rehabilitace) zamД›Е™enГЎ na krДЌnГ­ pГЎteЕ™, kdy degenerativnГ­ zmД›ny pГЎteЕ™e a zvГЅЕЎenГЅ tonus svaloviny ДЌasto rovnД›Еѕ zpЕЇsobujГ­ poruchy vnitЕ™nГ­ho ucha.

Je-li příčinou porucha prokrvení, pomáhají vazodilatační léky ( ENELBIN, extrakt GINKGO BILOBA). Dalším řešením je také používání pomůcek, které tinnitus „maskují“. Jde o přístroje, které se nosí v uchu podobně jako naslouchátko. Vydávají stálý šum, který odvádí pozornost nemocného od tinnitu a usnadňují mu tak život s touto poruchou.

JelikoЕѕ je vnitЕ™nГ­ ucho zГЎroveЕ€ i rovnovГЎЕѕnГЅm aparГЎtem, rozliЕЎujeme i tzv. Menierovu chorobu, kde se porucha prokrvenГ­ vnitЕ™nГ­ho ucha projevuje ЕЎelesty, kterГ© pЕ™echГЎzejГ­ do zГЎchvatu doprovГЎzenГ©ho zГЎvratД›mi a zvracenГ­m.

TГ©ma bylo zpracovГЎno bez nГЎroku na Гєplnost.

TГ©ma bylo zpracovГЎno dle nejlepЕЎГ­ho vД›domГ­ a svД›domГ­ autora na zГЎkladД› dostupnГЅch relevantnГ­ch vД›deckГЅch informacГ­.

Houbová infekce

Houba ale nakonec svého hostitele vždy zabije. Když nakažený pocítí, že je blízko smrti, najde si temný, vlhký kout, kde pojde. Mrtvé tělo hostitele je pro houbu živnou půdou a houba začne kolem sebe šířit výtrusy, jinak také spory. Když se normální člověk sporů nadýchá, nakazí se. Toto je první způsob nakažení, ten druhý je fyzický kontakt, konkrétně pokousání. Jakékoli krvavé škrábnutí o zuby nakažených vede k brzkému nakažení raněného. Lidé v karanténních zónách se před spory většinou uchrání, protože ty se nemohou rozšířit na místech s pravidelným prouděním vzduchu a většinou vznikají v podzemí nebo opuštěných budovách. Houba se nemůže přenést na mrtvého hostitele. Mrtvé oběti, nakažené houbou neprocházejí transformací. U infikovaných se také někdy neprojeví další stádium infekce. Ta se totiž více nerozšiřuje zejména v teplých venkovních oblastech a sušších klimatických podmínkách. Nakažení se přemění na Runnery zhruba po jednom nebo dvou dnech od pokousání. Všichni nakažení jsou také extrémně citliví na oheň.

Po nějaké době začnou houbové výrůstky vyčnívat z různých otvorů hostitele a hodně mění jejich fyzický vzhled. Jejich zuby jsou ostré a shnilé. Houba zřejmě nabídne hostiteli imunitu proti obvyklým nemocím, jako je například nachlazení. V dalších fázích začínají výrůstky rašit i na kůži. Když nakažený zemře, nebo je zabit, houba nadále prorůstá jeho tělem a vylučuje výtrusy.

Po nakažení oběti ztratí jakoukoli schopnost myslet a čím víc se houba šíří v mozku, tím víc se iracionálně se chovají. Vzhledem k jejich přeházeným instiktům, se nakažený při zpozorování jakéhokoli nenakaženého člověka pokusí zaútočit a zabít ho, nebo sežrat jakoukoli lidskou bytost, ať živou nebo mrtvou. Jak houba v mozku roste, postupně svého hostitele oslepuje. Ten poté vyvine primitivní formu echolokace, aby si našel kořist, která je charakteristická hlavně pro Clickery a zní jako jakési kloktání či klapání. Přestože nakažení cítí bolest mnohem méně než normální lidé, jsou ale stále náchylní k běžným zraněním.

Zlikvidovat nakažené není zdaleka tak jednoduché jako zabití člověka. Runneři jsou samozřejmě anatomií nejblíže normálnímu člověku, takže ještě jdou dokonce i uškrtit, ale následující stádia už ne. Všechna stádia kromě posledního jdou zabít například střelením do hlavy, nicméně u Clickera to chce třeba dva nebo tři přesné zásahy do zbytku mozku. Nicméně Bloater je obrovský a zabíjí se velice obtížně, nejlepší jsou na něj zápalné lahve a hřebíkové bomby a jako ruční zbraň brokovnici, protože pokud se k vám dostane blízko, jste ztraceni. To stejné platí u Clickera, pokud nemáte už po ruce žádnou kudlu, protože prorazí vaši osobní obranu a pokouše vás. Jak již bylo řečeno, všichni nakažení jsou extrémně citliví na oheň, takže zápalné lahve platí na všechny. Nicméně ne na všechny tolik, na takového Bloatera někdy nebude stačit ani větší počet.

Tento web používá soubory cookie, přítomností zde s tím souhlasíte.

Ušní infekce u dětí

Ušní infekce u dětí

Ušní infekce patří po zánětu horních cest dýchacích k nejběžnějším dětským nemocem. Ve 3 letech měly 4 z 5 dětí alespoň jednou ušní infekci, která se ve většině případů zvládla pomocí antibiotik. Ušní infekce se nejčastěji vyskytují u dětí ve věku 6 měsíců až 1 roku. Později se objevují stále méně častěji a ustávají, když dítě dosáhne přibližně 5 let věku. Některé děti postihují ušní infekce častěji a i když jsou léčeny, vedou v řadě případů ke komplikacím – jako je například nedoslýchavost. Ta může v době, kdy se dítě učí mluvit, způsobit opožděný vývoj řeči.

Jak se vyvíjí ušní infekce?

Dětské ucho tvoří tří hlavní části – vnější, střední a vnitřní ucho. Trubice zvaná Eustachova spojuje střední ucho se zadní částí hrdla a nosu dítěte. Když má dítě v nose nebo v hrdle infekci, je nachlazené nebo má alergii, Eustachova trubice se zablokuje a ve středním uchu se začne hromadit tekutina (tmavá oblast). Eustachova trubice u dětí je náchylnější k zablokování, neboť je kratší a vodorovnější než u dospělých, odtok tekutiny je tedy obtížnější. Tekutina hromadící se ve středním uchu se může infikovat bakterií nebo v ojedinělých případech virem, což vyvolá zduření ušního bubínku a ucho začne bolet. Tento typ ušní infekce se nazývá otitis media, což znamená zánět středního ucha.

Je vaše dítě ohroženo?

Nebezpečí ušní infekce mohou zvýšit následující faktory:

 • Pobyt v dětských zařízeních, kdy je dítě vystaveno zvýšenou měrou choroboplodným zárodkům jiných dětí a které je příčinou častějších infekcí horních cest dýchacích.
 • Pobyt ve společnosti lidí, kteří kouří, neboť pasivní kouření zvyšuje nebezpečí infekcí dýchacích cest a zánětů v dýchacím ústrojí.
 • Předchozí ušní infekce, zejména v 1. roce věku.
 • Časté ušní infekce v rodinné anamnéze (u sourozenců nebo u rodičů).
 • Umělá výživa místo mateřského mléka, které poskytuje určitou zvýšenou imunitu vůči ušním infekcím. Dítě krmené z lahve leží při krmení na zádech, mléko mu pak stéká do hrdla, kde může dojít k zablokování odtoku tekutin z Eustachovy trubice, která spojuje hrdlo a ucho dítěte.
 • Z neznámých důvodů trpí ušními infekcemi více chlapci než dívky.
 • Rozštěp patra, deformace lebky nebo hrdla a Downův syndrom – u všech těchto poruch dochází k deformaci Eustachovy trubice.
 • Imunitní systém oslabený nějakou dědičnou nebo vrozenou vadou, léky potlačujícími imunitní systém nebo některými nemocemi – například AIDS.

Některé z uvedených rizikových faktorů lze omezit například tím, že budete dítě kojit, při krmení z lahve bude dítě sedět, nedopustíte, aby přišlo do styku s tabákovým kouřem, a budete ho chránit před zánětem horních cest dýchacích nebo jiných infekcí dýchacích cest tím, že mu budete udržovat obličej a ruce v čistotě.

Příznaky ušní infekce

Je důležité, abyste uměli rozpoznat příznaky ušní infekce, a zajistit dítěti rychle lékařské ošetření. Lékař rozhodne, zda máte dítě přivést a jaký druh léčby bude potřebovat. Ihned zavolejte lékaře, když zjistíte následující příznaky:

 • Bolest – malé dítě se obvykle tahá za ucho nebo je nervózní a rozmrzelé, zejména během jídla nebo v noci.
 • Horečka– teplota v rozmezí 38 až 40 °C.
 • Výtok z ucha – žlutý nebo bílý výtok z ucha, může být s příměsí krve nebo páchnoucí.
 • Potíže se sluchem – tekutina hromadící se ve středním uchu narušuje přenos zvuku do mozku. Jestliže v uchu zůstane, může nedoslýchavost přetrvávat i po odeznění infekce.
 • Závratěnebo zvonění v uších – starší děti mohou pociťovat závratě nebo zvonění v uších.
 • Známky prozrazující bolest v uchu – malé dítě vám obvykle není schopné říci, že ho bolí ucho, prozradí vám to některé známky – dítě se dotýká bolavého ucha, je nervóznější a podrážděnější než obvykle.

Léčba ušní infekce

Jakmile zjistíte u dítěte příznaky ušní infekce, vyhledejte lékaře. Předejdete tak možným problémům – například nedoslýchavosti. Jestliže lékař zjistí ušní infekci, obvykle doporučí některý z následujících léčebných postupů:

 • Antibiotika ničící bakterie, které jsou zpravidla příčinou ušních infekcí. Předepíše-li vám lékař anti biotika, dodržujte přesně jeho instrukce a dbejte, aby dítě využívalo celou dávku. Jinak některé bakterie přežijí a vyvolají další infekcí. Nepoužívejte volně prodejné léky na zánět horních cest dýchacích (dekongestanty nebo antihistaminika), na ušní infekce nepůsobí.
 • Léky na zmírnění bolesti, například paracetamol nebo ibuprofen, zmírní bolest a nepříjemné pocity. Nikdy nedávejte dítěti aspirin, neboť může vyvolat život ohrožující Reyeův syndrom.
 • Bolest zmírní rovněž teplé, vlhké obklady přikládané na postižené ucho. Dětem do 12 let nedávejte obklady, když spí, mohly by se dusit.

Co dělat, když dítě trpí častými ušními infekcemi?

Dětem, které mají ušní infekce více než třikrát během půl roku, předepíše lékař nízkou dávku antibiotik, kterou užívají denně po dobu 1 až 6 měsíců. Tato léčba však představuje určité riziko, neboť může dojít k růstu bakterií odolných vůči antibiotikům. Lékař by vás měl seznámit s nebezpečím a přínosem tohoto způsobu léčby.

Přetrvávající nebo recidivující ušní infekce je možné léčit chirurgickým výkonem zvaným tympanostomie, při kterém se do ušního bubínku zavedou tenké trubičky, kterými se odvádí tekutina ze středního ucha. Jako každá operace i tympanostomie přináší určitá rizika. Kromě rizika plynoucího z celkové anestezie hrozí, že v ušním bubínku zůstanou po trubičkách jizvy nebo otvory.

Jak se zavedou trubičky do ucha dítěte?

V ušním bubínku se provede malý řez, kterým se odsaje tekutina ze středního ucha. Do řezu se pak zavede malá plastová trubička, která se tam ponechá 6 až 18 měsíců, pak sama odpadne nebojí odstraní lékař.

Související články

kamagra oral jelly side effects: kamagra oral jelly amazon nederland texas

Leave a Reply