Usda ars grin houbová infekce (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Sangre de Grado: Používá, nežádoucí účinky, interakce a varování

Blood of the Dragon, Croton lechleri, Drago, dračí krev, Lan-Hiqui, Laniqui, Sang de Dragon, Sangre de Drago, Sangre de Dragon, Sangue de Agua, Sangue de Drago, SP 303, SP-303, taspinu.

Sangre de Grado je strom, který roste v oblasti Amazonky v Jižní Americe. Strom kůra a šťáva se používají k výrobě léku; Sangre de Grado nebo SP-303, jeden z chemických látek, které obsahuje, se používá k průjmu spojeného s cholery, AIDS, na cestách, nebo léčbě antibiotiky. Sangre de Grado se také používá pro léčení rakoviny, syndrom dráždivého tračníku (IBS), virové respirační infekce, horečka, krvácení, krvácení z dásní, rány, zlomené kosti, vaginální infekce, hemoroidy, kožní onemocnění zvané ekzém, a bodnutí hmyzem a žihadla. Další použití zahrnují léčbu vředů v ústech, krku, žaludku nebo střev, podporuje reparační mechanismy tkáň v těle, a jako všeobecné tonikum; Někteří lidé platí Sangre de Grado nebo SP-303 přímo na kůži při léčbě herpes simplex virus (typy 1 a 2). Některé ženy používat jej pro vyplachování pochvy před porodem.

Sangre de Grado Zdá se, že pomůže průjmu zpomalují střeva. To by mohlo také zabránit pohybu některých virů do buněk.

Možná Efektivní fo; Související s AIDS průjem. Některé výzkumy ukazují, že při chemický SP-303 (SB-normální stolice vzorce, ShamanBotanicals), který je izolován ze Sangre de Grado, Zdá se, že snížení průjmu u lidí s AIDS související průjmu; ohniska herpes (genitální a anální). Výzkum naznačuje, že použití chemické SP-303, který je izolován ze Sangre de Grado, přímo na kůži, je účinná pro léčbu genitálních a anální herpes simplex ohnisek u lidí s AIDS. Nicméně, se nezdá, že je užitečné pro herpes ohnisek, které nereagují na acycloviru, lék používaný k léčbě herpetických infekcí; průjem cestovatelský. Výzkum ukazuje, že brát chemické SP-303, který je izolován ze Sangre de Grado, ústy se zdá být účinná při léčbě příznaků průjmu cestujícího; Nedostatečná Evidence fo; Bodnutí hmyzem a žihadla. Předčasné výzkumy naznačují, že uplatnění Sangre de Grado na kůži, zmírňuje příznaky bodnutí hmyzem (požární mravenci, vosy, včely) a reakce na rostlinách ve skupině škůdců pracovníků; Léčbu alergické kožní reakce; léčba rakoviny; Syndrom dráždivého tračníku (IBS); Plicní infekce; Úst a hrdla vředy; Žaludeční a střevní vředy; Krvácení z dásní; Zlomenin kostí; Hemoroidy; Kožní onemocnění zvané ekzém; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost Sangre de Grado pro tyto účely.

Pravděpodobně se jedná SAFE použít SP-303, chemickou látku izolovanou z Sangre de Grado, přímo na kůži, nebo aby se SP-303 ústy. Není k dispozici dostatek informací, aby vědět, jestli Sangre de Grado sama o sobě je bezpečné, aby přijaly za poskytování zdravotní péče; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení není k dispozici dostatek spolehlivé informace o bezpečnosti při Sangre de Grado, pokud jste těhotná nebo kojíte. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání; Druh rakoviny krve volal leukémie: Sangre de Grado by mohl dělat tento stav zhoršit. Vyhnout se používání Sangre de Grado, pokud máte leukémii.

V současné době nemáme žádnou informaci o Sangre de Grado interakce

Tyto dávky byly studovány ve vědeckém výzk; BY mout; Pro léčbu AIDS by tudíž průjmu: extrakt Sangre de Grado obsahující 500 mg SP-303 (SB-Normal stolička vzorec) každých 6 hodin; Při léčbě průjmu cestovatele: na Sangre de Grado extrakt obsahuje 125 až 500 mg SP-303 (SB-Normal stolička vzorec) 4x denně po dobu 2 dnů.

Carlin, L., Vaisberg, A. J., a Hammond, G. B. Izolace sinoacutine z listů Croton lechleri. Planta Med. 199; 62 (1): 90-91.

Costa, M., Perles, E. C., Fujiwara, Y. F., a Imamura, P. M. Syntéza methyl dihydrohardwickiate a jeho C-4 epimeru. Strukturální změna přirozeného kyseliny crolechinic. Phytochemistry 200; 53 (8): 851-854.

De Marino S., Gala, F., Zollo, F., Vitalini, S., Fico, G., Visioli, F., a Iorizzi, M. Identifikace menších sekundárních metabolitů z latexu Croton lechleri ​​(Muell- Arg) a hodnocení jejich antioxidační aktivitu. Molekuly. 200; 13 (6): 1219-1229.

Desmarchelier, C. J. a de Moraes Barros, S. B. Farmakologická aktivita jižních rostlin: vlivů na spontánní in vivo lipoperoxidace. Phytother.Res. 200; 17 (1): 80-82.

DiCesare, D., DuPont, HL, Mathewson, JJ, Ashley, D., Martinez-Sandoval, F., Pennington, JE, a Porter, SB dvojitě zaslepené, randomizované, placebem kontrolované studie SP-303 (Provir) při symptomatické léčbě akutního průjmu u cestujících na Jamajku a Mexiku. Am.J.Gastroenterol. 200; 97 (10): 2585-2588.

Fayad, W., Fryknas, M., Brnjic, S., Olofsson, M. H., Larsson, R., a Linder, S. Identifikace nového inhibitoru topoizomerázy účinné v buňkách, které nadměrně exprimují lék výtokové transportéry. PLoS.One. 200; 4 (10): e7238.

Fischer, H., Machen, TE, Widdicombe, JH, Carlson, TJ, Král, SR, Chow, JW, a Illek, B. Román extrakt SB-300 z kmenových kůry latexu Croton lechleri ​​inhibuje CFTR zprostředkovaná sekrece chloridu v lidských střevních epiteliálních buněk. J.Ethnopharmacol. 200; 93 (2-3): 351-357.

Froldi, G., Zagotto, G., Filippini, R., Montopoli, M., Dorigo, P., a Caparrotta, L. Aktivita mízy z Croton lechleri ​​o krysím cévní a žaludečních hladkých svalů. Phytomedicine. 200; 16 (8): 768-775.

Gonzales, G. F. a Valerio, L. G., Jr. Léčivé rostliny z Peru: přezkum rostlin jako potenciální činidla proti rakovině. Protirakovinné látky Med.Chem. 200; 6 (5): 429-444.

Jones, K. Přehled Sangre de Drago (Croton lechleri) – jih míza ze stromů při léčbě průjmu, zánětu, bodnutí hmyzem, virových infekcí a rány: Tradiční používá pro klinický výzkum. J.Alternplement Med. 200; 9 (6): 877-896.

Lopes, M. I., Saffi, J., Echeverrigaray, S., Henriques, J. A., a Salvador, M. mutagenní a antioxidační aktivity Croton lechleri ​​mízy v biologických systémech. J.Ethnopharmacol. 200; 95 (2-3): 437-445.

Milanowski, D. J., Winter, R. E., Elvin-Lewis, M. P., a Lewis, W. H. geografické rozložení tří alkaloidů chemotypy Croton lechleri. J.Nat.Prod. 200; 65 (6): 814-819.

Miller, MJ, MacNaughton, WK, Zhang, XJ, Thompson, JH, Charbonnet, RM, Bobrowski, P., Lao, J., Trentacosti, AM a Sandoval, M. Léčba žaludečních vředů a průjmem s amazonské bylinné medicíny Sangre de Grado. Am.J.Physiol Gastrointest.Liver Physiol 200; 279 (1): G192-G200.

Miller, MJ, Vergnolle, N., McKnight, W., Musah, RA, Davison, CA, Trentacosti, AM, Thompson, JH, Sandoval, M., a Wallace, JL inhibici neurogenního zánětu amazonské bylinné medicíny de sangre Grado. J.Invest Dermatol. 200; 117 (3): 725-730.

Pereira, U., Garcia-Le Gal C., Le Gal G., Boulais, N., Lebonvallet, N., Dorange, G., Lefeuvre, L., Gougerot, A., a bída, L. efekty Sangre de Drago v modelu in vitro kožního neurogenního zánětu. Exp.Dermatol. 201; 19 (9): 796-799.

Porras-Reyes, B. H., Lewis, W. H., Roman, J., Simchowitz, L., a Mustoe, T. A. Zlepšení hojení ran u alkaloidů taspinu vymezuje mechanismus účinku. Proc.Soc.Exp.Biol.Med. 199; 203 (1): 18-25.

Risco, E., Ghia, F., Vila, R., Iglesias, J., Alvarez, E., a Canigueral, S. imunomodulační aktivitu a chemická charakterizace Sangre de Drago (dračí krev) z Croton lechleri. Planta Med. 200; 69 (9): 785-794.

Rossi, D., Bruni, R., Bianchi, N., Chiarabelli, C., Gambari, R., Medici, A., Lista, A., a Paganetto, G. Vyhodnocení mutagenního, antimutagenní a antiproliferativní potenciálu Croton lechleri ​​(Muell. Arg.) latex. Phytomedicine. 200; 10 (2-3): 139-144.

Sandoval, M., Okuhama, N. N., Clark, M., Angeles, F. M., Lao, J., Bustamante, S., a Miller, M. J. Sangre de grado Croton palanostigma indukuje apoptózu u lidských gastrointestinálních nádorových buněk. J.Ethnopharmacol. 200; 80 (2-3): 121 až 129.

Takami, Y., Uto, H., Takeshita, M., Kai, H., Akamatsu, E., Moriuchi, A., Hasegawa, S., Oketani, M., Ido, A., Kataoka, H., a Tsubouchi, H. proanthocyanidin odvozený z listů Vaccinium virgatum potlačuje destiček odvozený růstový faktor-indukované proliferace lidské buněčné linie hvězdicovité jaterní LI90. Hepatol.Res. 201; 40 (4): 337-345.

Tradtrantip, L., Namkung, W., a Verkman, A. S. Crofelemer, antisekreční proti průjmu proanthocyanidin oligomer extrahované z Croton lechleri, se zaměřuje na dva různé střevní chloridové kanály. Mol.Pharmacol. 201; 77 (1): 69-78.

Tran, C. D., Butler, R. N., a Miller, M. J. Úloha Amazonská bylinné medicíny Sangre de Grado v infekce Helicobacter pylori a její vztah s metalothioneinu výrazem. Helicobacter. 200; 11 (2): 134-135.

Williams, J. E. Přehled protivirových a imunomodulačních vlastností rostlin z peruánské pralesa se zvláštním důrazem na Una de Gato a Sangre de Grado. Altern.Med.Rev. 200; 6 (6): 567-579.

Barnard DL, Huffman JH, Meyerson LR, Sidwell RW. Způsob inhibice respiračním syncytiálním virem u rostlinných flavonoidů, SP-303. Chemoterapie 199; 39: 212-7.

Barnard DL, Smee DF, Huffman JH, et al. Antiherpesvirus aktivita a způsob působení SP-303, nové rostliny flavonoidů. Chemoterapie 199; 39: 203-11.

BIOWORLD Today. Šaman bude obcházet FDA tím, že prodává výrobek přes internetové stránky. K dispozici na adrese: http: //www.bioworld. (Accessed 06.01.2000).

Chen ZP, Cai Y, Phillipson JD. Studie o protinádorové, antibakteriální a hojení ran vlastnosti dračí krve. Planta Med 199; 60: 541-5.

Desmarchelier C, Witting Schaus F, J Coussio, Cicca G. Účinky Sangre de Drago z Croton lechleri ​​Muell.-Arg. na výrobu aktivních kyslíkových radikálů. J Ethnopharmacol 199; 58: 103-8.

Dicesare D, Dupont HL, Mathewson JJ, et al. Randomizované, placebem kontrolované studii dvojitě zaslepené SP-303 (Provir) v symptomatické léčbě akutního průjmu u cestujících do Mexika a na Jamajce. Infekčních nemocí Society of America výročním zasedání 1998 (abstrakt).

Gabriel SE, Davenport SE, Steagall RJ, et al. Novou inhibitor pocházející z rostlin cAMP zprostředkované kapaliny a sekrece chloridu. Am J Physiol 199; 276: G58-G63.

Gilbert BE, Wyde PR, Wilson SZ, Meyerson LR. SP-303 s drobnými částečkami aerosol léčba viru chřipky infekce u myší a respirační syncytiální virus infekce v bavlníkových krys. Antivirová Res 199; 21: 37-45.

Holodniy M, Koch J, Mistal M, et al. Dvojitě zaslepené, randomizované, placebem kontrolované studii fáze II zhodnotit bezpečnost a účinnost perorálně podávaného SP-303 k symptomatické léčbě průjmu u pacientů s AIDS. Am J Gastroenterol 199; 94: 3267-73.

Miller MJ, Vergnolle N, Wallace JL, et al. Sangre de Grado je silný a jedinečný inhibitor neurogenního zánětu a podporuje hojení v experimentální nekrotizující enterokolitidy. Pediatric Academic Soc a Acad pediatrie Společný Mtg, 12-6 05 2000: Abstraktní 979.

Orozco-Topete R, Sierra-Madero J, Cano-Dominguez C, et al. Bezpečnost a účinnost Virend pro topickou léčbu genitálních a anální herpes simplex lézí u pacientů s AIDS. Antivirová Res 199; 35: 91-103.

Perdue GP, Blomster RN, Blake DA, Farnsworth NR. South rostliny II: Taspin izolace a protizánětlivý účinek. J Pharm Sci 197; 68: 124-6.

Pieters L, de Bruyne T, Claeys M, et al. Izolace dihydrobenzofuran lignan z krve jižní dračí (Croton spp.) Jako inhibitor buněčné proliferace. J Nat Prod 199; 56: 899-906.

Raintree Nutrition. Sangre de Grado webové stránky: www.rain-tree / sangre.htm (Accessed 31.ledna 2000).

Safrin S, McKinley G, McKeough M, et al. Léčba acycloviru-nereaguje kožní infekce virem herpes simplex s lokálně aplikované SP-303. Antivirová Res 199; 25: 185 až 92.

Sidwell RW, Huffman JH, Moscon BJ, Warren RP. Chřipkový virus-inhibiční účinky intraperitoneálně a aerosol podávat SP-303, rostlina flavonoid. Chemoterapie 199; 40: 42-50.

Styczynski J, Wysocki M. Alternativní medicína prostředky by mohly stimulovat životaschopnost leukemických buněk. Pediatr Blood Cancer 200; 46: 94-8.

USDA ARS, Národní genetické zdroje programu. Germplasm Resources Information Network – (GRIN). Taxonu: Croton lechleri ​​Mull. Arg webové stránky: www.ars-grin.gov/cgi-bin/npgs/html/tax_search.pl?croton+lechleri ​​(Accessed 31.ledna 2000).

Vaisberg AJ, Milla M, Planas MC, et al. Taspin je cicatrizant principem Sangre de Grado extrahuje z Croton lechleri. Planta Med 198; 55: 140-3.

Wyde PR, Ambrose MW, Meyerson LR, Gilbert BE. Antivirová aktivita SP-303, přírodní polyfenolické polymeru, proti respiračním syncytiálním a typu parainfluenzy 3 virů v bavlníkových krys. Antivirová Res 199; 20: 145-54.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ?? Terapeutická Research fakulta 2009.

Usda ars grin houbová infekce

JavaScript and cookies must be enabled for this site to work properly. Cookies are deleted when your browser session ends. See our privacy policy for more information on our use of cookies.

U.S. National Fungus Collections Fungus-Host Database. April 03, 2018

U.S. Department of Agriculture, Agricultural Research Service

Send comments or questions about the databases to HerbariumBPI@ars.usda.gov

Suggested citation: Farr, D.F., & Rossman, A.Y. Fungal Databases, U.S. National Fungus Collections, ARS, USDA. Retrieved April 3, 2018, from https://nt.ars-grin.gov/fungaldatabases/

A new option, Locality, has been added to the Display options. This will sort the results by geographic location.

 • Enter a genus and/or species name.
 • To do a left to right wildcard search append a * to the end of the search criteria. For example av* in the species box would select all of the species starting with av. Sept* in the genus box and cor* in the species box would also be an acceptable entry.
 • If you only enter a genus name then all of the species for that genus will be selected.
 • To include variety/subspecies names append a * to the end of the specific epithet OR enter a genus in the Genus field and enter the variety/subspecies name in the Species field (for example, elynae var. elynae).
 • In order to include synonyms in the search, enter a complete name in both the Genus and Species fields and select “Use synonyms” under Options.
 • You may enter only one of the following: fungus name, fungus group, fungus order.

 • The categories provided are derived from The Dictionary of the Fungi, the Anamorph-Teleomorph database maintained by the Centraalbureau voor Schimmelcultures and a list of hyphomycetes provided by Keith Seifert.
 • You may enter only one of the following: fungus name, fungus group, fungus order.
 • Fungus Group alone may not be used for a search.

 • The orders provided are derived from The Dictionary of the Fungi.
 • You may enter only one of the following: fungus name, fungus group, fungus order.
 • Fungus Order alone may not be used for a search.

 • Enter a genus and/or species name.
 • If you know only the common name you may use a common name to search for a scientific name.
 • To do a left to right wildcard search append a * to the end of the search criteria. For example aest* in the species box would select all of the species starting with aest. Trit* in the genus box and aest* in the species box would also be an acceptable entry.
 • If you only enter a genus name then all of the species for that genus will be selected.
 • To include variety/subspecies names append a * to the end of the specific epithet OR enter a genus in the Genus field and enter the variety/subspecies name in the Species field (for example, vulgaris subsp. vulgaris).
 • In order to include synonyms in the search, enter a complete name in both the Genus and Species fields and select “Use synonyms” under Options.
 • You may search on a host name OR family.

 • You may enter a host family or click on one of the letter groups to view and select a family.
 • You may search on a host name OR family.
 • Host Family alone may not be used for a search.

 • Enter a country, territory or U.S. state in the Locality field OR select a region/continent.
 • You may select a locality from this list of localities or regions/continents currently in the database.
 • Locality alone may not be used for a search.

 • Selecting Fungus Host will display the hosts listed below each fungus name. Selecting Host Fungus does the opposite.
 • Selecting Citations will list the literature citations used for the distribution information.

 • If you enter an email address the search results will be mailed to that address. You may choose to receive

(1) a text file (txt) formatted as displayed on the screen,

(2) an rtf file (rtf) which may be opened in an application like Microsoft Word or

(3) a comma delimited file (comma) which may be imported into a database or spreadsheet.

 • Emailed results are not restricted to 1,000 records as are results returned to the browser.
 • Usda ars grin houbová infekce

  An official website of the United States government

  Here’s how you know

  Federal government websites always use a .gov or .mil domain. Before sharing sensitive information online, make sure you’re on a .gov or .mil site by inspecting your browser’s address (or “location”) bar.

  This site is also protected by an SSL (Secure Sockets Layer) certificate that’s been signed by the U.S. government. The https:// means all transmitted data is encrypted — in other words, any information or browsing history that you provide is transmitted securely.

  Agricultural Research Service

  Not all of nuts’ calories are taken up by the human body; on some of them, the body gets a free pass, according to studies by ARS scientists. Read more

  A human nutrition study reaffirmed the health benefits of substituting whole-grain foods like whole-wheat bread, oatmeal, barley, rye, and brown or wild rice for refined-grain products like white bread in the diet. Read

  ARS entomologist Steven Cook will be leading a $1 million funded international consortium of scientists to seek new controls for Varroa mites, honey bees’ number one problem. More

  AgResearch Will Be Back Soon!

  Spring is almost here. Don’t know what p lant hardiness zone you are in? Find your zone with the USDA’s Plant Hardiness Zone map

  The ARS vision is to lead America towards a better future through agricultural research and information.

  US Search Mobile Web

  Welcome to the Yahoo Search forum! We’d love to hear your ideas on how to improve Yahoo Search.

  The Yahoo product feedback forum now requires a valid Yahoo ID and password to participate.

  You are now required to sign-in using your Yahoo email account in order to provide us with feedback and to submit votes and comments to existing ideas. If you do not have a Yahoo ID or the password to your Yahoo ID, please sign-up for a new account.

  If you have a valid Yahoo ID and password, follow these steps if you would like to remove your posts, comments, votes, and/or profile from the Yahoo product feedback forum.

  • Vote for an existing idea ( )
  • or
  • Post a new idea…
  • Hot ideas
  • Top ideas
  • New ideas
  • Category
  • Status
  • My feedback

  Improve your services

  Your search engine does not find any satisfactory results for searches. It is too weak. Also, the server of bing is often off

  Golf handicap tracker, why can't I get to it?

  Why do I get redirected on pc and mobile device?

  Can Yahoo develope the option for Images to be viewed as a slideshow? It would help instead of having to scroll through each image and make this Yahoo experience more enjoyable. Thank you for your consideration.

  Question on a link

  In the search for Anaïs Nin, one of the first few links shows a picture of a man. Why? Since Nin is a woman, I can’t figure out why. Can you show some reason for this? Who is he? If you click on the picture a group of pictures of Nin and no mention of that man. Is it an error?

  Please remove this. Anything to do with my name and cheaterland.com is a broken link.

  Anything to do with me and cheaterland.com is a broken link. Please remove this.

  Select an image for your comment (GIF, PNG, JPG, JPEG): Notify me of new posts by email. Cheater Search

  This is a broken link. Please remove.

  This is a broken link. Please remove.

  Remove broken link in search results associated with my name on cheaterland.com

  The link to cheaterland.com is a broken link.

  Eric Zynda eazynda@gmail.com, is a liar and cheater to his wife of 8 years he lives in Rosemount Minnesota, got fired from his job for inappropriate

  • Don’t see your idea?
  • Post a new idea…

  US Search Mobile Web

  Feedback and Knowledge Base

  Give feedback

  • Deutschland Finanzen Mobile DF iOS 1 idea
  • España Finanzas Mobile DF iOS 7 ideas
  • Accounts Dashboard 43 ideas
  • Ad feedback 3 ideas
  • Answers TH 31 ideas
  • Answers TH 0 ideas
  • Answers UV Forum (test version) 10 ideas
  • Australia Celebrity 0 ideas
  • Australia Finance Mobile Android 0 ideas
  • Australia Style 0 ideas
  • Australia Yahoo Tech 0 ideas
  • Autos Pulse 2 ideas
  • Aviate 1,516 ideas
  • Canada Finance 1,099 ideas
  • Canada Finance Mobile Android 0 ideas
  • Canada Finance Mobile DF iOS 3 ideas
  • Canada Finance Mobile iOS 477 ideas
  • Canada Homepage 5,139 ideas
  • Canada Movies 14 ideas
  • Canada News 873 ideas
  • Canada Safely 10 ideas
  • Canada Screen 128 ideas
  • Canada Weather 94 ideas
  • Canada Yahoo Beauty 0 ideas
  • Canada Yahoo Celebrity 10 ideas
  • Canada Yahoo Finance 0 ideas
  • Canada Yahoo Movies 10 ideas
  • Canada Yahoo News 0 ideas
  • Canada Yahoo Style 21 ideas
  • College Football Pick'em 112 ideas
  • Connected TV 364 ideas
  • Corp Mail Test 1 1,313 ideas
  • Corp Mail Testing 1,256 ideas
  • Cricket 25 ideas
  • Daily Fantasy 93 ideas
  • Developer Network 1 idea
  • Double Down 86 ideas
  • Fantasy Baseball 535 ideas
  • Fantasy Basketball 433 ideas
  • Fantasy Football 718 ideas
  • Fantasy Hockey 388 ideas
  • Fantasy Live Scoring on Matchup and Standings 836 ideas
  • Fantasy Ratings and Levels 16 ideas
  • Fantasy Sports Android Apps 1,369 ideas
  • Fantasy Sports iOS Apps 2,131 ideas
  • Finance 457 ideas
  • Finance – CA 502 ideas
  • Finance – US 9 ideas
  • Finance ChartIQ 260 ideas
  • Finance Mobile Web 408 ideas
  • Finance Portfolios 810 ideas
  • Finance Stock Screener 37 ideas
  • Finance Tablet 45 ideas
  • Flickr – Profile 290 ideas
  • Flickr Android 61 ideas
  • Flickr for Apple TV 31 ideas
  • Flickr Groups 13 ideas
  • Flickr Internal 0 ideas
  • Flickr iOS Dogfooding 0 ideas
  • Flickr iPad 160 ideas
  • Flickr iPhone 409 ideas
  • Flickr New Photo Page 8,030 ideas
  • Flickr Search 0 ideas
  • Food Magazines 0 ideas
  • Games 3,147 ideas
  • Global Maps 1,026 ideas
  • GS Mobile Web 42 ideas
  • Health Pulse 3 ideas
  • Home Page (Android) 1,689 ideas
  • Home Page (iOS) 3,810 ideas
  • Hong Kong Homepage 0 ideas
  • India Celebrity 43 ideas
  • India Finance 494 ideas
  • India Homepage 1,897 ideas
  • India Lifestyle 173 ideas
  • India Movies 84 ideas
  • India News 344 ideas
  • India Partner Portal Tata 0 ideas
  • India Partner Portal Tikona 0 ideas
  • India Safely 15 ideas
  • India Screen 165 ideas
  • India Weather 30 ideas
  • India Yahoo Beauty 0 ideas
  • India Yahoo Celebrity 4 ideas
  • India Yahoo Finance 0 ideas
  • India Yahoo Movies 16 ideas
  • India Yahoo News 0 ideas
  • India Yahoo Style 14 ideas
  • Indonesia Celebrity 38 ideas
  • Indonesia Homepage 1,174 ideas
  • Indonesia News 170 ideas
  • Indonesia Safely 29 ideas
  • Indonesia She 34 ideas
  • Ireland Homepage 90 ideas
  • Jordan Maktoob Homepage 425 ideas
  • Mail Ad Feedback 10 ideas
  • Maktoob الطقس مكتوب 5 ideas
  • Maktoob Celebrity 1 idea
  • Maktoob Entertainment 10 ideas
  • Maktoob Lifestyle 0 ideas
  • Maktoob Movies 2 ideas
  • Maktoob News 182 ideas
  • Maktoob Screen 15 ideas
  • Maktoob Style 1 idea
  • Maktoob ألعاب مكتوب 0 ideas
  • Maktoob شاشة مكتوب 28 ideas
  • Malaysia Homepage 21 ideas
  • Malaysia News 58 ideas
  • Malaysia Safely 8 ideas
  • Malaysia Video 0 ideas
  • Malaysia Weather 1 idea
  • Merchant Solutions 1 idea
  • My Yahoo 32,264 ideas
  • My Yahoo – back up 1 idea
  • My Yahoo – US 9,176 ideas
  • My Yahoo archive 314 ideas
  • New Mail 13,369 ideas
  • New Mail* 3,165 ideas
  • New Zealand Business & Finance 132 ideas
  • New Zealand Homepage 1,039 ideas
  • New Zealand Safely 3 ideas
  • New Zealand Screen 0 ideas
  • PH ANC News 21 ideas
  • Philippines Celebrity 214 ideas
  • Philippines Homepage 13 ideas
  • Philippines News 123 ideas
  • Philippines Safely 12 ideas
  • Philippines Video 0 ideas
  • Philippines Weather 3 ideas
  • Pick N Roll 19 ideas
  • Postmaster 44 ideas
  • Pro Football Pick'em 103 ideas
  • Retail Pulse 0 ideas
  • Rivals 11 ideas
  • Safely 165 ideas
  • Screen for iOS 0 ideas
  • Search Extensions 108 ideas
  • Search Product Downloads 105 ideas
  • Security 497 ideas
  • Sign-In Experience 79 ideas
  • Singapore Entertainment 20 ideas
  • Singapore Finance 230 ideas
  • Singapore Homepage 1,062 ideas
  • Singapore News 214 ideas
  • Singapore Safely 11 ideas
  • Singapore Screen 19 ideas
  • Singapore Weather 4 ideas
  • Singapore Yahoo Beauty 0 ideas
  • Singapore Yahoo Celebrity 4 ideas
  • Singapore Yahoo Finance 0 ideas
  • Singapore Yahoo Movies 0 ideas
  • Singapore Yahoo News 0 ideas
  • Singapore Yahoo Style 4 ideas
  • South Africa Celebrity 8 ideas
  • South Africa Homepage 374 ideas
  • South Africa News 23 ideas
  • Sports Android 1,536 ideas
  • Sports CA 37 ideas
  • Sports iOS 1,027 ideas
  • Sports Redesign 3,260 ideas
  • SportsReel 7 ideas
  • StatTracker Beta 627 ideas
  • Survival Football 81 ideas
  • Taiwan Yahoo 名人娛樂 0 ideas
  • Taiwan Yahoo 運動 0 ideas
  • Tanda by Yahoo Finance for Android 0 ideas
  • Tanda by Yahoo Finance for iOS 0 ideas
  • Thailand Safely 2 ideas
  • Toolbar Mail App 216 ideas
  • Toolbar Weather App 72 ideas
  • Tourney Pick'em 66 ideas
  • UK & Ireland Finance 1,077 ideas
  • UK & Ireland Games 19 ideas
  • UK & Ireland Homepage 475 ideas
  • UK & Ireland News 0 ideas
  • UK & Ireland News Internal bucket 0 ideas
  • UK & Ireland News Lego 379 ideas
  • UK & Ireland Safely 38 ideas
  • UK & Ireland TV 21 ideas
  • UK & Ireland Video 187 ideas
  • UK & Ireland Weather 100 ideas
  • UK Answers 1 idea
  • UK Daily Fantasy 1 idea
  • UK Finance Mobile Android 12 ideas
  • UK Finance Mobile DF iOS 2 ideas
  • UK Finance Mobile iOS 315 ideas
  • UK Yahoo Movies 23 ideas
  • US Answers 9,069 ideas
  • US Answers Mobile Web 2,157 ideas
  • US Autos GS 442 ideas
  • US Celebrity GS 664 ideas
  • US Comments 350 ideas
  • US Finance Mobile Android 45 ideas
  • US Finance Mobile iOS 646 ideas
  • US Flickr 277 ideas
  • US Groups 4,274 ideas
  • US Homepage B1 68 ideas
  • US Homepage B2 33 ideas
  • US Homepage B3 50 ideas
  • US Homepage B4 33 ideas
  • US Homepage B5 0 ideas
  • US Homepage M 7,021 ideas
  • US Homepage YDC 43 ideas
  • US Homes GS 203 ideas
  • US Live Web Insights 25 ideas
  • US Mail 193 ideas
  • US Mail 12,607 ideas
  • US Maps 3,491 ideas
  • US Membership Desktop 8,356 ideas
  • US Membership Mobile 91 ideas
  • US Movies GS 424 ideas
  • US Music GS 195 ideas
  • US News 6,168 ideas
  • US Search App Android 2 ideas
  • US Search App iOS 24 ideas
  • US Search Chrome Extension 780 ideas
  • US Search Chrome Extension v2 2,197 ideas
  • US Search Desktop 27 ideas
  • US Search Desktop Bucket A 7 ideas
  • US Search Desktop Bucket B 8 ideas
  • US Search KG 2 ideas
  • US Search Local Listings 20,864 ideas
  • US Search Mobile Web 9 ideas
  • US Search Mozilla 0 ideas
  • US Search Stock Quotes 11 ideas
  • US Search Tablet Web 2 ideas
  • US Shine GS 1 idea
  • US Toolbar 5,548 ideas
  • US Travel GS 207 ideas
  • US TV GS 368 ideas
  • US Weather 2,331 ideas
  • US Weather Bucket 0 ideas
  • US Weather Mobile 13 ideas
  • US Weather Mobile Android 2 ideas
  • Video Guide Android 150 ideas
  • Video Guide iOS 212 ideas
  • Video Guide Testing 15 ideas
  • Web Hosting 4 ideas
  • Whitelist Yahoo Mail 0 ideas
  • Yahoo Accessibility 362 ideas
  • Yahoo Autos 71 ideas
  • Yahoo Beauty 103 ideas
  • Yahoo Celebrity 0 ideas
  • Yahoo Celebrity Canada 0 ideas
  • Yahoo Decor 0 ideas
  • Yahoo Entertainment 361 ideas
  • Yahoo Esports 50 ideas
  • Yahoo Feedback 0 ideas
  • Yahoo Finance Feedback Forum 1 idea
  • Yahoo Finance IN Mobile Android 0 ideas
  • Yahoo Finance SG Mobile Android 1 idea
  • Yahoo FinanceReel 4 ideas
  • Yahoo Food 118 ideas
  • Yahoo Gemini 3 ideas
  • Yahoo Health 90 ideas
  • Yahoo Help 568 ideas
  • Yahoo Home 229 ideas
  • Yahoo Home* 28 ideas
  • Yahoo Lifestyle 168 ideas
  • Yahoo Live 0 ideas
  • Yahoo Mail 2,645 ideas
  • Yahoo Mail Android App 439 ideas
  • Yahoo Mail Basic 667 ideas
  • Yahoo Mail iOS App 63 ideas
  • Yahoo Mail Mobile Web 8 ideas
  • Yahoo Makers 51 ideas
  • Yahoo Messenger 97 ideas
  • Yahoo Mischief Android App 0 ideas
  • Yahoo Mischief iOS App 0 ideas
  • Yahoo Mobile Developer Suite 60 ideas
  • Yahoo Mobile for Phone 15 ideas
  • Yahoo Mobile for Tablet 0 ideas
  • Yahoo Music 78 ideas
  • Yahoo News Digest Android 870 ideas
  • Yahoo News Digest iPad 0 ideas
  • Yahoo News Digest iPhone 1,531 ideas
  • Yahoo Newsroom Android App 68 ideas
  • Yahoo Newsroom iOS App 34 ideas
  • Yahoo Parenting 63 ideas
  • Yahoo Politics 118 ideas
  • Yahoo Publishing 13 ideas
  • Yahoo Real Estate 2 ideas
  • Yahoo Tech 464 ideas
  • Yahoo Travel 144 ideas
  • Yahoo TV 106 ideas
  • Yahoo View 243 ideas
  • Yahoo Weather Android 2,154 ideas
  • Yahoo Weather iOS 23,042 ideas
  • Yahoo! 7 Food App (iOS) 0 ideas
  • Yahoo! 7 Homepage Archive 57 ideas
  • Yahoo! 7 News (iOS) 23 ideas
  • Yahoo! 7 Screen 0 ideas
  • Yahoo! 7 TV FANGO App (Android) 1 idea
  • Yahoo! 7 TV FANGO App (iOS) 1 idea
  • Yahoo! 7 TV Guide App (Android) 0 ideas
  • Yahoo! 7 TV Guide App (iOS) 1,250 ideas
  • Yahoo! 7 TV Plus7 App (iOS) 0 ideas
  • Yahoo! Concept Test Feedback Center 174 ideas
  • Yahoo! Contributor Network 1 idea
  • Yahoo! Transliteration 29 ideas
  • YAHOO!7 Finance 554 ideas
  • Yahoo!7 Games 9 ideas
  • Yahoo!7 Safely 19 ideas
  • Yahoo7 Finance Mobile DF iOS 12 ideas
  • Yahoo7 Finance Mobile iOS 220 ideas
  • Yahoo7 Homepage 2,558 ideas
 • Your password has been reset

  We have made changes to increase our security and have reset your password.

  We’ve just sent you an email to . Click the link to create a password, then come back here and sign in.

 • Leave a Reply