Typy nehtů hubových hub (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

ДЊo je nechtovГЎ mykГіza?

MykГіza, alebo laicky aj pleseЕ€, je infekcia koЕѕe, sliznГ­c alebo koЕѕnГЅch derivГЎtov, teda nechtov a vlasov. Tieto miesta pri ochorenГ­ napadne hubovГЎ infekcia, ktorГє odborne nazГЅvame aj tinea, epidermophytia alebo trichophytia. MykГіza je veДѕmi rozЕЎГ­renГ© infekДЌnГ© ochorenie, postihuje ЕѕiaДѕ aЕѕ 30% dospelej populГЎcie. U ДѕudГ­ vo veku nad 70 rokov je vГЅskyt dokonca vyЕЎЕЎГ­ ako 80%.

Typy lieДЌby nechtovej mykГіzy

MykГіzu mГґЕѕeme lieДЌiЕҐ hneДЏ niekoДѕkГЅmi spГґsobmi. PrvГЅm z nich je lokГЎlna lieДЌba. PomГґЕѕu vГЎm kГєpele v antimykotickГЅch roztokoch, rГґzne krГ©my ДЌi laky, ktorГ© voДѕne dostanete v lekГЎrni.

Ak mГЎ plesЕ€ovГ© ochorenie uЕѕ ЕҐaЕѕЕЎГ­ stupeЕ€, zvyДЌajne nasleduje celkovГЎ lieДЌba tabletkami. TГЎ trvГЎ aj niekoДѕko mesiacov (3 aЕѕ 18) a na nechty mГЎ ДЌasto ЕѕiaДѕ nedostatoДЌnГЅ ГєДЌinok. NevГЅhodou je aj nutnГ© monitorovanie peДЌeЕ€ovГЅch testov, keДЏЕѕe dlhodobГ© uЕѕГ­vanie liekov mГґЕѕe maЕҐ na peДЌeЕ€ nepriaznivГ© ГєДЌinky. Pacient pri tejto lieДЌbe nesmie vГґbec piЕҐ alkohol.

Aj kvГґli nedostatkom lokГЎlnej a tabletkovej lieДЌby bola vyvinutГЎ novГЎ laserovГЎ lieДЌba. PrincГ­pom tejto lieДЌby je speДЌenie hubovГЅch vlГЎkien v postihnutej nechtovej platniДЌke (koagulГЎcia plesЕ€ovГЅch vlГЎkien). Laser kombinuje vГЅhody lokГЎlnej a tabletkovej lieДЌby a nemГЎ takmer Еѕiadne nevГЅhody.

V kaЕѕdom prГ­pade vЕЎak pri vГЅbere typu lieДЌby berieme do Гєvahy stav kaЕѕdГ©ho pacienta individuГЎlne. ZГЎleЕѕГ­ totiЕѕ nielen na tom, akГЅ je rozsah ochorenia, ale aj na tom, akГ© mГЎ pacient pridruЕѕenГ© ochorenia a ako sa na ne lieДЌi, prГ­padne ДЌi nemГЎ obliДЌkovГ© alebo peДЌeЕ€ovГ© postihnutie. ZГЎleЕѕГ­ samozrejme aj na veku, prahu bolestivosti a u Еѕien je zasa rozhodujГєca napr. gravidita.

Ak sa chcete dozvedieЕҐ viac o jednotlivГЅch typoch lieДЌby a ich vГЅhodГЎch a nevГЅhodГЎch, preДЌГ­tajte si aj nГЎЕЎ blog o boji s nechtovou mykГіzou.

ДЊo by ste mali vedieЕҐ pred zГЎkrokom

Ak si spoloДЌne s lekГЎrom ako spГґsob lieДЌby zvolГ­te laserovГ© oЕЎetrenie, mali by ste pred zГЎkrokom poznaЕҐ zГЎkladnГ© informГЎcie o jeho priebehu.

Laserové ošetrenie prebieha ambulantne a nie je pri ňom nutné umŕtvenie. Počas zákroku lekár prehreje laserom postihnutú nechtovú platničku až do momentu, keď sa v nej prítomná pleseň „upečie“. Ošetrenie je nutné opakovať každé 3 až 4 týždne najlepšie až do kompletného odrastenia zdravej nechtovej platničky.

Léčba plísně nehtů lidových prostředků

Infikované jeden z 500 patogenních druhů hub je poměrně jednoduché, ale léčba může trvat měsíce nebo i roky. Late, bez výhrad diagnóza, se snaží zbavit houbové infekce na jejich vlastní, tyto reklamy – to není celý seznam důvodů, proč může být léčba zpoždění, a nemoc jít chronické. Léčba plísně nehtů lidových prostředků se vyznačuje svou bezpečnost, nízké náklady a efektivitu, ale je třeba provádět dlouhé, pečlivě dodržení všech nezbytných doporučení.

Vlastnosti plísňové infekce

Infikované houbou může být téměř jakákoli veřejná místa, kde jsou podmínky pro život a reprodukci spór plísní – teplota, vlhkost, a slunečnímu záření. Je známo, že houba je sám o sobě dobrý "pocit" při pokojové teplotě, vysoké vlhkosti bez přímého slunečního záření.

Intriky houbová choroba, která v počáteční fázi onemocnění nemusí projevit, protože hlavním cílem je penetrace parazita do vnitřního prostředí organismu. Pobyt v osobě, může houba očekávat dlouhý, ne-li trvalé, ubytování, pohodlí a reprodukci.

Nejoblíbenější recepty na léčbu nehtů houba

• Jod. Jeden z nejúčinnějších způsobů, jak zacházet s plísní – obvykle 5% jódu, což je v podstatě dezinfekční a antiseptické. Roztok jodu v alkoholu sráží protein dubit, prizhihaya tkáně. Léčba plísně nehtů jod je jednoduché – hřebík mazány roztokem jodu 2 krát denně. Lze vzít lázně na ruce a nohy, jakož i rukojeť jodu kůži mezi prsty a kolem nehtové ploténky. Četné reakce na léčbu plísně nehtů jódu vyplývá, že vzhled o 7-10 dnů svědění a pálení v hřebu naznačuje účinnost léčby.

• Birch tar. Jeho k dispozici na přepážce (Berestova nebo bříza). Má silné antimikrobiální, antiseptické a protiplísňové vlastnosti. Místo čistého dehtu lze použít sirchano- dohtovu mast, který je také prodává v lékárnách nebo dehtové mýdlo, které nehty namylyuyutsya a zabyntovuyetsya přes noc.

• Léčba plísně nehtů octa. Reakce kyselé octa, na základě toho, co je účinek získaný při léčbě mykotických infekcí, protože houby nelíbí příliš kyselé nebo zásadité prostředí. Ocet může mít libovolný (stůl, víno, jablko) a vzít teplé koupele s přídavkem 3-5 litrů vody 2-3 lžíce. Slabý roztok octa je možné čistit pokožku nohou a rukou, a to na základě octa lze připravit masti (dimethyl, 70% octa a rostlinný olej, 1 lžička smíšené s syrové vejce). Mast se aplikuje na postižené nehty, které potřebují k polyethylenové fólie a dát na ponožky.

• alkohol tinktura z propolisu. Má antibakteriální a antimykotické vlastnosti.

Podobné vlastnosti medu, cibule, česnek, vlaštovičník, zlatý knír, jídlo sodu, tea tree olej, dubové kůry. Všechny tyto produkty kyselé nebo zásadité reakce a dlouhodobém používání vápna pomůže plísňovou infekci.

Jak používat: můžete dělat s jídlem na alkoholu tinktury, odvary, přidat do koupele nohou. Koupele nohou po lepší, utírat, a dát jim na suché, a vše, co může znečistit oblečení a osobní věci, dát na noc a rotující celofánu.

Vlastnosti léčbě plísňových infekcí lidových způsoby

• Před pokusem, jak se zbavit plísně populárních způsobů, jak navštíví lékaře -dermatoloha a nainstalovat různé houby, stádium onemocnění a rozsahu léze. Tradiční léčba nehtů houba jsou nejúčinnější v raném stadiu, kdy infekce ještě nepronikl do těla.

• Používejte pouze potřebují spolehlivé a bezpečné pro nákladů na zdravotní péči. Můžete například prostředky obsahující chlor ("Domestos" nebo ložní prádlo) z nehtů houba je účinná, ale s následky nikdo neodpovídá.

• Léčba plísně nehtů lidovém léčitelství doporučuje výdaje pečlivě, trpělivě a dlouho, dokud příznaky nezmizí ničení a opětovný růst zdravých nehtů.

• Alespoň ošetření, nehty postižené oblasti je třeba snížit, a povrch nehtové ploténky odříznutou jedno pilník na nehty. Tato opatření pomohou lidových prostředků a řešení z nehtů houba proniknout hluboko do vrstev nehtové měřítek.

V neposlední řadě je třeba poznamenat, unikátní funkce houba léčba pomocí homegrown metod a léčivé rostliny. Rychlé a ne vždy úspěšně – se vztahuje spíše na léky, které se používají, aniž by laboratorní diagnostiky sám. Spolehlivé, bezpečné, levné a efektivní – na rozdíl od populární způsoby, jak houba léčba, ale bez utrpení výsledek může být negativní.

Léčbě nehtů houba pokročilé formy lidových prostředků, pilulky a laserem

Onychomykóza je časté onemocnění, které postihuje nehty nohou a rukou lidí různého věku. Vzhledem k tomu, houba patogeny jsou velmi odolné, léčba onychomykózy je dlouhý, složitý proces. Mezi agenti jsou velmi agresivní druhy, hluboce ovlivňují nehtovou ploténku. Často jsou patologického procesu zapojeni lymfatických uzlin, což může vést k objevení houby na nehty na rukou a nohou.

příčiny onemocnění

Onychomykóza, zpravidla způsobují parazitické houby nebo plísní a kvasinek. Nail houba může vyskytovat izolovaně nebo ovlivnit kůži, vlasy. Pacienti často se vyskytujícím onemocnění spojené s několika typy činidel, možné kombinace hub s bakterií různých typů. Takové tandemy často způsobují lidské alergické reakce, a stimulují vznik nových patologií.

Důvody, které mohou přispět ke vzniku houbových nehtů na nohou, jsou následující:

 • nosit těsné boty, zraněné nohy;
 • imunodeficience, včetně AIDS;
 • dlouhý průběh antibiotika, cytostatika, kortikosteroidy;
 • porušení inervace dystrofie;
 • ionizujícímu záření;
 • chronické onemocnění diabetes mellitus a další;
 • špatný krevní oběh, poruchy lymfodrenáže, chronická žilní nedostatečnost
 • trvající účinek na krevní cévy houby patogenu.

Stádiích nemoci a jejích příznaků

Infekce nehtů houba se provádí neviditelně pro lidské onemocnění je někdy velmi dlouhá doba nemá žádné vnější projevy. Za prvé, houba má vliv na hrany nehtů – dobře tvarované centrum, ze kterého se infekce se šíří do sousedních prstů. Prvním příznakem onychomykózy je často změna v barvě nehtové ploténky. V závislosti na druhu patogenu, houba, to může trvat šedé, žluté, hnědé nebo bílé.

Druhý stupeň houby je charakterizována změnou struktury nehtu. Deska se stává rozpraskané, tloustnou několikrát. Typicky, v tomto období onychomykózy osoby si všimne příznaky a chirurgie začíná. Necháte-li nemoc trvat jeho průběh, bude hřebík začne odlupovat a rozpadat. Dělá pedikúru, manikúru, můžete cítit charakteristický zápach.

Nail houba může způsobit vážné svědění a odlupování kůže mezi prsty. Při spuštění nehet formulář může být nemocný nebo vystoupit úplně. Máte-li najít jeden z těchto příznaků – jistá známka plísňové infekce nehtů. Ale přesná diagnóza musí dát lékaře, proto ihned vyhledejte dermatologa. Čím déle budete ignorovat problém, tím těžší to bude léčit.

Způsoby léčby nehtů houba v podobě opuštěných

Tradiční způsoby ošetřování nehtů houba v pokročilé fázi nejsou vždy účinné, a proto se používají jako doplněk k lékové terapie, která jmenuje odborníka. Volba způsoby léčení onychomykózy by mělo být s lékařem, protože samo může dále zhoršit onemocnění, což způsobuje komplikace a progresi infekce. V takových případech se pacient začne odlupovat hřebík, houba se šíří do zdravé desce.

Místní prostředky: krémy, masti, gely, kapky

Pro léčbu nehtů houba je nutné použít speciální krémy, kapky, gely a masti. Před jejich aplikace 2 krát denně do souboru na nehty na nehty ovlivněn nehtů. Lokální přípravky pro léčení onychomykózy se zabránilo šíření škodlivých výtrusů do sousedního spon, zabíjet buňky hub. Použití gelů nebo klesne méně účinné než léčba laky tak rychle vymazány s prvním povrchu nehtů. Zde je seznam místních zdrojů:

 • Klotrimazol. Droga zabraňuje syntéze typu nukleové kyseliny, vede ke zničení membráně hub a buněčné smrti. Před použitím mytí nohou a dezinfikovat s použitím koupelové soli a sody (soli na litr vody). Aplikujte mast by měla být dvakrát denně, po odříznutí desku co nejkratší za nejlepší způsob proniknutí. Během těhotenství, léčba klotrimazol zakázáno.
 • Creolin. Tento veterinární přípravek, který je vybaven výkonným Dezinfekční prostředky, proti parazitům akce. Použít by měl být velmi opatrný, že lék nedostal na kůži (je lepší se držet kolem nehtového lepidla). Starejte se o své nehty ovlivněny houby, jednou denně 2-25 měsíců, dokud dorůst zdravé.
 • Mikozan. Droga účinně ničí membránu houby, odstraňuje z nich vyrobené enzymy, které poškozují hřebík, a vytváří ochranný film na desku proti jiným patogenům onychomykózy. Před zahájením léčby Mikozanom čistit nehty z nehtů, leštit jednu pilu (jednou týdně), odstraní odumřelé kožní vrstvy a aplikovat lék. Drogu by měla být dvakrát denně, ráno a večer.
 • Lamisil. Tento lékařský přístroj se používá 1-2 krát denně, předepsané lékařem. Před použitím lamizila ovlivněna plísní nehtů jsou vyčištěny a vysoušen. Sprej se nastříká na talíř a přilehlých oblastí na kůži tak, aby byly silně navlhčit.
 • Exoderil. K dispozici ve formě spreje a masti, antibakteriální, protizánětlivý účinek. Lék pomáhá odstranit svědění. V onychomykózy by měl odstranit postižené deska pily či nůžky na nehty, pak sprej nebo nátěr hřebík ekzoderil. Aplikovat lék by měl být dvakrát denně po dobu 5-6 měsíců.
 • Dimexidum. Má antimykotikum, analgetický účinek. Naneste na postiženého nehtu a oblast kolem něj. V závislosti na stupni houby lékař předepíše denní sazba ve výši 1-2 aplikací.
 • Fukortsinom. Tento antifungální roztok se nanáší štětcem nebo bavlněným hadříkem 2 až 4 krát denně. Po vysušení formulace na ošetřených nehtů mohou být aplikovány na jiné pasty nebo masti.
 • Tsitrosept. Tato aplikace léku se vnitřní podstatu grapefruitu a výkonu podobné antibiotikům. V onychomykózy lékaři předepisují denní dávka asi 30 kapek jsou brány v 2 sady. Postupně se zvyšující dávky.

Lékařské barvy a spreje zabít houba

Můžete tak učinit pouze lokální zdroje, jako jsou speciální spreje nebo laky pro léčení časných forem houby. V případě, že deska není poškozen více než 3/4, a nedotkl růstového pásma nehtů houba, lékař doporučí léčbu lokálních léků. Moderní farmaceutické společnosti produkují velké množství léčivých laků na nehty, které obsahují protiplísňové složky:

 • Lotseril. Při nanášení laku, účinné látky pronikají hluboko do desky a nehtového lůžka. Droga má tendenci se hromadit v postiženém místě houby, jeho účinná koncentrace se udržuje v nehtové ploténky ještě více než týden po jediné aplikaci. Pro léčbu onychomykózy krytu řešení poškozené nehty na rukou nebo nohou 1-2 krát týdně. Průběh léčby by se mělo pokračovat, dokud se deska není plně obnovena. Lotseril ne během těhotenství nebo kojení nedoporučuje.
 • Batrafen. Lak je účinný proti dermatomitsetami, plísním, kvasinkám a jiných hub. Používá se k léčbě onychomykózy, nebo plísňové infekce kůže. Vedlejším efektem je alergií na léky se projevuje ve formě dělení nebo zarudnutí kůže.
 • Demikten. Hřebík houba léčba hřebíky nebo měkkých tkání. Lék je účinné pro léčení houbových chorob, že zmírňuje svědění, odstraňuje nepříjemný zápach nohou, že podporuje hojení paty trhlin.

Tablety pro orální podávání

S porážkou růstu plísní v oblasti spon, lékaři zahrnují léčbu onychomykózy a tablet. Vezměte těchto léků pacientům s nehtů houba by měla být od 1 až 3 krát za den, v závislosti na stádiu onemocnění a individuální snášenlivosti vypsanou fondů. Systémová léčba je pouze pod dohledem specialisty, protože taková léčba může mít vliv na játra a zdraví trávicího traktu. Zde jsou hlavní typy tablet z onychomykózy:

 • Flukonazol. V závislosti na lékařské indikace, klinickém stavu a zvolené léčebného režimu je nutno zahajovací denní dávka je přiřazen 50 až 400 mg. Pokud je těhotenství kontraindikováno prostředky výjimka – případy závažné plísňové infekce, když existuje riziko pro plod.
 • Terbinafin. V průběhu léčby této drogy v kůži, nehty, vlasy hromadí aktivní složky, které poskytují fungicidní účinek. Průměrná délka léčby onychomykózy je 6-12 měsíců.
 • Metronidazol. Účinný lék pro boj s prvoky, které se liší antibakteriální aktivitu. Lékař určí délku léčby houby individuálně pro každého pacienta. Maximální denní dávka – 4 mg.

laserové ošetření

Tento způsob léčby je houba v postupném oteplování nehtové ploténky laser emitující v rozmezí vlnových délek krátkého pulsu. Zařízení umožňuje vytápění nohou a nehtů rukou na teplotu, při které se lisovací dermatofyty – 47 stupňů. Maximální účinnosti je dosaženo postupem v léčbě primárních forem infekce. V závislosti na závažnosti onemocnění, může vyžadovat 1 až 8 sezeních laserové terapie se v intervalu 2 týdnů před měsíce.

chirurgický zákrok

V pokročilých formách onychomykózy se jasně vymezené deformaci nehtové ploténky může vyžadovat odstranění postižených oblastí nehtu. Pro tento postup, lékaři používají lokální nebo celkové anestezii. Následně pacient je předepsána průběh léčby se antimykotika. Hlavní nevýhodou chirurgie je považována za poškození nehtového lůžka, v důsledku nehtu začíná růst nerovnoměrně. Tento způsob léčby nezaručuje nepřítomnost relapsů.

Účinné lidové léky pro léčbu doma

 • Jablečný nebo vinný ocet. Smíchejte olej a jablečného octa ve stejném poměru, zřeďte 1/3 vodného roztoku. Namočte vatový tampon do směsi a udělat obklad na postiženého nehtů houba, zajistit to s omítkou. Pre-umýt nohy potřebují ekonomickou nebo tar mýdlo. Provádět postup na denní bázi, kterým se komprimovat v noci.
 • Tea tree oil. Denní namazat to znamená povrchu infikovaného nehtu. Tento olej má silný antiseptický.
 • Propolis tinktura (20%). Účinný lék na plísně nehtů. Namočený v tinktura vatový tampon by měl být každý den aplikovat na infikovanou nehtů houba a okolních oblastí kůže. Po určitém časovém období desky zmizí a začne růst nový.
 • Amoniak. Šířit polévkovou lžíci lžíce čpavku ve sklenici vody, ponořit do zkapalněného zemního kusu látky, zabalte je nehtovou ploténku, v horní části obalu a dát na ponožky a nechat komprimovat v noci. Pre provádění hygieny – umyjte si nohy a písek vrchní vrstvu nehtů houba infekce.
 • peroxid vodíku. Parní ven nohy za pomoci soda lázně (na litr horké vody lžičku jedlé sody). Vyříznout část bavlněného polštářku ve formě nehtového lůžka, nasytí se s peroxidem vodíku a aplikovat na nehet páře. Proveďte postup každý den.
 • Roztok jódu. Předčištění a podpylennuyu nehtová ploténka dvakrát denně zacházet s roztokem jodu. Můžete zvládnout zdravé nehty iodinol pro prevenci. Pokud po určité době kůže kolem desek žloutnou, snížení počtu postupů.
 • Vlaštovičník. Tear čerstvé listy vlaštovičník, přeskočit je přes mlýnek na maso, zmáčknout šťávu pomocí přeloženou gázu dvakrát. Zacházet s výslednou tekutinu infikovaný nehet. Tento postup se opakuje denně po dobu 3 měsíců.
 • Tar. Umyjte si nohy, osušte ručníkem a namažte nehty a přilehlá slupka z březového dehtu. Dát nohu na papíře a čekat půl hodiny. Pak vyjměte zbývající dehet gázou nebo vatou a dát na bavlněné ponožky.
 • Lemon. Řez ovoce na dvě poloviny, prodejní centrum a položila ji na houby infikován patě jako náprstku. Komprimovat rozhodl, vrchní přivázat obvazem. Tento postup by se měla opakovat každý den, v noci lépe. Lemon dokonale zjemňuje nehtovou ploténku, což umožňuje oříznutí zasáhla území bezbolestně.
 • Česnek. 100 gramů rozpáleném oleji, smícháme s 2 rozdrcené stroužky česneku. Kaše nechte vařit na jeden den, na její každodenní léčit nehty po umytí.
 • Soda. Denní dělat koupele pro nohy nebo ruce, roztoku 1 polévkovou lžíci jedlé sody na 2 litry vody zahřáté na 40 stupňů. V roztoku se přidá malé množství tekutého mýdla a držet hřebíky v lázni po dobu 20-30 minut.

Ceny za ošetření nehtů houba v Moskvě nemocnicích

Náklady na léčení onychomykózy v různých klinikách v Moskvě je velmi odlišná. Cena je obvykle vyrobena s ohledem na několika aspektů, včetně vybraného typu laseru nebo narkózy v průběhu chirurgického zákroku. Aby však bylo možné ušetřit na léčbu není nutné, protože konvenční nízkofrekvenční nástroj neničí spory houby úplně, a aktivuje pouze metabolické procesy nohou nebo rukou, což nestačí k dosažení požadovaného účinku. Průměrné náklady na jednoho laserového postupu v Moskvě se pohybuje od 250 rublů do 2000 rublů.

Video tipy, jak zacházet s onychomykózy pokročilém stadiu

Onychomykóza – jedním z nejčastějších onemocnění nehtů. On byl více nakloněný prsty, nůž ruku. Léčba houby jsou nejlepší ponechat na lékaři, ale existují situace, kdy návštěva specialisty v obtížné a časově zpožděné. Čím déle trvá, tím větší pravděpodobnost vzniku pokročilé formy onihomikoa, a pak jeho léčba se stává velmi problematické. Podívejte se na video níže, budete zjistit, co účinných způsobů, jak bojovat proti nemoci.

Recenze výsledků

Infikovat houba ještě v armádě, ale po dlouhou dobu nevěnoval pozornost k němu až do špičky infekce se nemusí projevit i na ruce. Zkoušel jsem spoustu léků: Orungal, Lotseril a další – jim nedal efekt. Později jsem narazil na článek o Ekzefin tablety, které zabíjejí v krvi sporů a rozhodl se to zkusit. Průběh léčby byla dlouho (déle než jeden rok) 1 tableta denně, ale je nyní zcela zdravé nehty.

Nikdy jsem nebyl fanoušek homeopatie, ale špatně houba a že se snažil mnoho tablet / masti / Coatings rozhodla přesunout na lidových prostředků. Denní vařil silnou kávu, a klesl na něj prstem. Tak jsem sedět po dobu 20-30 minut (kolikrát). Všechny obuvi je vytvořený s kyselinou octovou, promyje po každém nosit ponožky tar mýdlo. Úchyty pro noční potřísněné kyselinu salicylovou. Houba ustoupil.

Nevím, kde přesně jsem zvedl houbu, ale léčba byla obtížná a dlouhá. Lékař mi doporučil kupovat žádné protiplísňový lék na základě bifonazol. Denní aplikovat mast dvakrát za měsíc vystoupila desku, ale bylo to naprosto bezbolestné. Zdravý nehet roste velmi dlouho, ale jsem spokojený s výsledkem. O šest měsíců později, nebylo opakování.

Substráty na pestovanie húb

substráty prichádzajú v mnohých rôznych variantoch , a zdá sa , že pestovatelia húb sa stále objavujú nové typy . Kompost je najtradičnejšie substrát použitý pre rast húb , ale pestovatelia tiež použiť slamu , protokoly , piliny , výrobky z papiera , záhradné nečistoty , používané kávová usadenina a kukuričné ​​klasy , v závislosti na internetových stránkach Mushroom Shack . Pestovanie húb odborníci často odporúčajú určité typy substrátu pre jednotlivé druhy húb , ale experimentovanie s podkladmi je súčasťou zábavy pestovanie vlastných húb .

Substráty pre biele šampiňóny

spoločné biele tlačidlo huby , Agaricus spp . , rastie na rad substrátov , vrátane pšeničnej slamy , kukuričných klasov , konského hnoja , kuracie hnoj a perie jedlo , podľa University of Hawaii botanikov . Zmesi týchto typov substrátov tiež poskytnúť dobré rastúce médium pre biele šampiňóny .

Substráty pre hubami

shiitake huby , Lentinula edodes , je typ dreva , milujúci , ktorá rastie najlepšie na tvrdých driev , ako je dub a ironwood . Ďalšie dreviny , ako je buk , jelša , breza alebo sweetgum tiež dobrý podklad pre hubami . S shiitakes , substráty , ako je kukuričný klas , slamy alebo kombinácia substrátov neprinášajú výsledky sú priaznivé , ako tvrdého dreva robí .

Substráty pre ustricovej

ustricovej , Pleuratus spp . , rast na rôznych substrátov , vrátane obilnín brčká , papier , kukuričných klasov a mletej kávy . Oni môžu tiež rásť na polená . Spawn sa pestuje na prvom mieste hmoždiniek , ktoré sú potom vložené do protokolov . Hliva ustricová zvyčajne nevyžadujú sterilizáciu substrátu ako iné typy húb robiť . Budú všeobecne vyrásť žiadne nečistoty v médiu , v závislosti na internetových stránkach Mushroom spoločnosti . Hliva ustricová sa bude tiež rásť na kakao shell odpadov , bavlna slamy a papiera podkladov .

Podklady pre Maitake Huby

Maitake húb , nazývané aj sliepky lesa , alebo podľa jej botanický názov , Grifola frondosa , rastie ako zhluk prekrývajúcich valov alebo prepletených hubových listy . Maitake preferujú tvrdých driev ako rastúce stredné a vonkajšie pestovanie v protokoloch . Hala bude tvrdého dreva piliny alebo štiepky z dubového , topoľ , brest alebo jelša pracovať pre pestovanie húb Maitake .

ClipArt substrát pre víno ​​Cap Huby

víno ​​čiapky huby , Stropharia rugosa – annulata , rastú najlepšie na drevené štiepky . Slama bude tiež pracovať , ale to by malo byť ovsenej alebo pšeničnej slamy , a nie obyčajný seno , ktoré kompostuje príliš rýchlo . Navlhčite slamu a premiešame s vrstvami trú v tieni vonkajšie posteli . Miešanie slamu s sekvoje , borovice alebo cyprusy štiepky poskytuje dobrý podklad pre víno ​​čiapky huby .

Vývar z tejto potraviny znižuje riziko rakoviny prostaty až o 65%

Vývary sú často používané ako základ pre rôzne recepty, najmä polievky či dusené pokrmy.

Existuje mnoho rôznych typov vývarov. Avšak vývar z jedného druhu potraviny obsahuje viac výživných látok než všetky ostatné.

Prečo by ste teda mali namiesto štandardnej kuracej alebo zeleninovej polievky konzumovať vývar z húb?

Výhody hubových vývarov

Jednoduchá odpoveď je, že huby majú vysoký obsah antioxidantov a minerálov, ktoré pomáhajú podporovať lepší zdravotný stav.

Konzumácia väčšieho množstva húb môže výrazne znížiť riziko vzniku rakoviny prostaty a ďalších chorôb.

Jednou z unikátnych substancií, ktorá bola nájdená v hubách, je ergothionein. Ten vedci označili za ich hlavný antioxidant. Zdá sa, že má veľmi špecifickú úlohu pri ochrane vašej DNA pred oxidačným poškodením.

Medzi huby, ktoré sú často používané na prípravu polievok, patria Shiitake, Enoki, hliva ustricová alebo šampiňóny.

Povieme vám o 5 zdravotných prínosoch, ktoré hubové vývary prinášajú. K tomu vám pridáme jeden recept, s ktorým môžete obohatiť svoj jedálničiek o viac húb.

1. Nízkokalorické

Huby neobsahujú veľa kalórií. Skladajú sa z približne 80 až 90% vody.

Majú tiež nízky obsah sodíka. Ak sa snažíte znížiť príjem kalórií, skúste zakomponovať do stravy niekoľko jedál s hubovým vývarom.

2. Vynikajúci zdroj živín

Hubový vývar je vynikajúcim zdrojom antioxidantov. Je tiež bohatý na stopový minerál selén a vitamíny riboflavín a niacín.

Tieto živiny pomáhajú chrániť bunky pred voľnými radikálmi, ktoré sú známe tým, že vedú k zvýšenému riziku niektorých typov rakoviny.

Jedna štúdia zistila, že konzumácia hubových vývarov môže potenciálne znížiť riziko vzniku rakoviny prostaty u mužov o viac ako 65%.

3. Posilnia váš imunitný systém

Jedením hubovej polievky sa prirodzene zvýši váš imunitný systém. Platí to najmä u vývaru, ktorý obsahuje huby Shiitake, Maitake, Reishi alebo našu Hlivu ustricovú.

Tieto huby sú známe tým, že majú silný vplyv na imunitný systém prostredníctvom látok nazývaných beta-glukany.

4. Veľký zdroj draslíka

Hubová polievka obsahuje veľké množstvo draslíka. Draslík je potrebný pri riadení hladiny cholesterolu v krvi a krvného tlaku.

Zahrnutím vyššieho príjmu draslíku do vašej stravy môžete znížiť riziko mŕtvice a srdcových ochorení.

Hubový vývar môže tiež dodať do tela potrebnú meď, čo je užitočné pre podporu zdravého srdca.

5. Bojujú s voľnými radikálmi

Ako už bolo povedané, hubový vývar obsahuje antioxidanty, ktoré neutralizujú voľné radikály.

Tieto voľné radikály sú zodpovedné za zvyšovanie rizika vzniku mnohých chronických ochorení. Taktiež zvyšujú mieru výskytu chorôb súvisiacich so starnutím, ako je degenerácia buniek a úbytok kognitívnych funkcií.

Recept na jednoduchý hubový vývar

Nasledujúci recept ponúka jednoduchý spôsob, ako zaradiť viac húb vo vašej stravy. Spája v sebe kombináciu priaznivých účinkov húb a kostí do polievky.

Je zrejmé, že to nie je jediný spôsob, ako pripraviť huby. Ide však o jednoduchý nápad, ako dostať viac týchto prospešných živín zo stravy do nášho organizmu.

Budete potrebovať tieto suroviny:

 • 1 liter vývaru z kostí
 • 4 huby Shiitake
 • 4 huby Reishi
 • 1 huba Maitake

Postup prípravy

Skombinujte všetky prísady a povarte ich v hrnci niekoľko minút, až ich privediete k varu.

Prikryte hrniec a naďalej duste 20 až 30 minút.

Vývar uskladňujte v sklenenej nádobe v chladničke, neskôr ho môžete použiť na ďalšie účely – od slepačej polievky až po guláš.

Hubová polievka je neuveriteľne prospešná pre vaše zdravie. Okrem tohto receptu, môžete nájsť aj rôzne iné spôsoby, ako pripraviť svoju vlastnú hubovú polievku.

Môžete tiež experimentovať s použitím rôznych druhov húb.

Rada na záver

Keď pôjdete kupovať huby, kúpte radšej tie v kvalite bio. Huby totiž vedia absorbovať živiny zo všetkého okolo nich. To je aj hlavný dôvod, prečo sú také silné.

Ak ste ich ešte nezahrnuli do vašej stravy, teraz viete, aké dôležité a výživné sú tieto potraviny.

Začnite jesť viac húb. Znížite tým nielen riziko vzniku rakoviny prostaty, ale zlepšite aj svoje celkové zdravie.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Podobné články

Odoberajte nové články na email

Páčil sa vám tento článok? Potom odoberajte zdarma nové články emailom:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.

Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

Pridajte komentár Zrušiť odpoveď

Čistí, detoxikuje a harmonizuje črevá, pečeň, žalúdok, slezinu, pankreas a žlčník.

Pomáha pri liečbe anémie, únavy, bolestivej menštruácie, ochorení obličiek, pečene, vysokej hladiny cholesterolu a pôsobí preventívne pred rakovinou.

Najnovšie články

Ďalšie zaujímavé články

Nasledujte nás na Facebooku:

Internetové obchody

Sortiment: Vitamíny, bylinné preparáty, medicínske prístroje, knihy o zdraví, prírodná kozmetika a mnohé iné

Kategórie článkov

Kniha: Skutočný príbeh víťazstva nad rakovinou

Knihu si môžete zadovážiť TU

Naši partneri

Nutričná kalkulačka v Exceli

Zistite za 5 minút, aké vitamíny a minerály vám chýbajú

Leave a Reply