Typy hubových infekcí po operaci (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Rizika a potencionální komplikace

Následuje seznam potencionálních rizik a komplikací při operaci totální endoprotézy. Toto jsou pouze možnosti, které si myslíme že by měl pacient vědět dříve než se rozhodne podstoupit operaci totální náhrady kolenního kloubu.

Totální endoprotéza kolenního kloubu je rozsáhlý operační výkon, který si vyžaduje celkovou nebo místní anestesii. Místní anestesie zahrnuje spinální nebo epidurální podání léků, které způsobí znecitlivění od pasu dolů. Při celkové anestesii jsou podávány léky, které proudí celým tělem a způsobí celkovou ztrátu vědomí. Rizika plynoucí z anestesie jsou závislá na Vašem celkovém zdravotním stavu (ne na Vašem věku) a na činnosti životních orgánů jako jsou srdce, plíce a ledviny. Důkladné zhodnocení těchto rizik provádí anesteziolog. Ačkoliv velmi zřídka, komplikace plynoucí z anestesie mohou být smrtelné.

Krvácení / Krevní transfuse

Během operačního zákroku dochází u pacientů ke krvácení. Proto budete před operací požádáni, abyste šli darovat krev. Pokud budete při operaci potřebovat krevní transfusi, budete moci dostat Vaši vlastní krev (autotransfuse). Zřídka může během operace nastat zvýšené krvácení, v tomto případě může být nezbytné provést transfusi krve z krevní banky. Při jakékoliv transfusi krve vždy existuje malé riziko transfusní reakce nebo přenosu nemocí. Závažnější transfusní reakce jsou naštěstí docela vzácné. Riziko přenosu HIV je přibližně 1 z 150.000. V praxi to znamená, že máte větší šanci, že do Vás uhodí blesk. Riziko přenosu žloutenky je o něco větší, a to asi 1 z 20.000.

Krevní sraženiny

Krevní sraženiny se mohou vytvořit ve velkých žílách na dolní končetině po velkých operačních výkonech, jako je totální endoprotéza kolene. Je možné, aby se sraženina z žíly uvolnila a putovala do srdce. Sraženina může projít srdcem do plic. Tento stav se nazývá plícní embolie. Někdy je plícní embolie smrtelná. Ve snaze minimalizovat tvorbu krevních sraženin a následně plícní embolie, podáváme pacientům po totální endoprotéze antikoagulační léky. Tyto léky s sebou nesou riziko zvýšeného krvácení, hlavně z operační rány. Toto riziko je však vyváženo ochranou proti tvorbě krevních sraženin.

Infekce se může vyskytnout po jakémkoliv typu operace. S cílem minimalizace vzniku infekce jsou před operací a 1 – 2 dny po operaci podávána antibiotika. Na infekci je kvůli protéze třeba dát po operaci totální endoprotézy kolenního kloubu velký pozor. Místo implantace protézy je choulostivé na vznik infekce. Pokud je komponenta zasažena infekcí, je třeba téměř vždy v zájmu vyléčení infektu podstoupit další operaci. Velmi vyjímečně může být infekce vyléčena i bez odstranění kolenní protézy. Ve většině případů je potřeba náhradu vyjmout a vzniklý prostor vyplnit speciální plombou s antibiotiky. Antibiotika jsou podávána i celkově po dobu asi 6 týdnů. Poté, co je infekce vyléčena může být implantována nová endoprotéza. Pokud nelze předpokládat, že infekce bude úspěšně vyléčena, může být doporučen artrodesa.

Riziko infekce přetrvává po celou dobu, kdy je totální náhrada v koleně. Nejčastější cestou jak se může totální náhrada infikovat je, že se bakteriální infekce rozšíří z jiné části těla. Infekce se může rozšířit z úst, z infekce močového traktu, ze zápalu plic, z infekce kůže atd. Je třeba, aby byla bakteriální infekce s ohledem na možnost přenosu okamžitě léčena. Doporučuje se rovněž brát antibiotika před každým zubním zákrokem. Pokud je to možné je třeba naplánovat všechny větší zubní zákroky před operací nebo nejdříve čtyři měsíce po operaci. Měli byste informovat svého zubaře, že podstoupíte operaci totální náhrady. Stejně by měly být podávány antibiotika pokud se chystáte podstoupit invasivní zákrok jako je endoskopie nebo bronchoskopie. Virová infekce jako je nachlazení nebo rýma nemůže kolenní náhradu infikovat.

Cévy a nervy

Kolem kolena probíhá několik důležitých cév a nervů. Zřídka mohou být během operace tyto cévy a nervy poraněny. Poranění cévy může být obyčejně napraveno ihned během operace. Poškození nervů mohou způsobit po operaci znecitlivění nebo ochabnutí míst nejčastěji v okolí chodidla. Poranění nervů si může někdy vyžádat operační zákrok ve druhé době. Obyčejně jde však o poškození lehčího stupně a funkce se obnoví během několika měsíců. Zřídka jde o poškození trvalé.

Neustupující bolest

Ačkoliv více než 90% pacientů nemá po operaci žádné nebo jen malé bolesti, jsou i pacienti, u kterých bolest neustupuje. V mnoha těchto případech se bolest ztratí časem. V každém případě je třeba se snažit bolest identifikovat a léčit. Existuje mnoho příčin bolesti a bolest může přetrvávat i tehdy, když je totální náhrada dobře připevněna a dobře fungující.

Totální endoprotéza kolenního kloubu je rozsáhlý operační výkon a zahrnuje nespočet možných komplikací. V souhrnu lze však říci, že pro mnoho pacientů trpících artrózou, výhody ze zlepšení kvality života po operaci totální náhrady kolenního kloubu převáží rizika potencionálních komplikací, které mohou nastat. Většina pacientů může žít mnoho let bez ob

Orthes, spol. s r.o., Palackého 481

756 61 Rožnov p./R.

tel.: +420 571757941 – oddělení, sesterna, lékaři

Operace na odstranění hemoroidů – typy chirurgické léčby

Operace odstranit hemoroidy – radikální léčbu této nepříjemné onemocnění, která se používá pro chronické formy křečových žil konečníku a akutní procesu, který je doprovázena silnými bolestmi. Specialista Proktologie ve většině případů nedoporučuje u pacientů konzervativní léčbě hemoroidů, ale v případě, že nepřináší úlevu, ale je pacient v remisi, můžete přemýšlet o chirurgickém odstranění uzlů.

V akutních hemoroidů výrazně zvyšuje rizika spojená s operací, takže pacienti se nedoporučuje spěchat na operaci a nejprve projít všech léčebných opatření. Po odstranění zánětu a stabilizaci rozhodnutí o operaci proveditelnosti.

Indikace k chirurgické odstranění hemoroidů

Hemoroidy sekundární formy gravitace není indikací k operaci. Chirurgie je nutná v případech, kdy existují vážné komplikace:

• rušících a trombóza hemoroidy;

• časté podkravlyvanyya zanícené žíly;

• vzácné, ale silné krvácení.

Nepřetržité krvácení s sebou nese riziko anémie. Přesah uzel vytváří příznivé prostředí pro zánět kůže v perianální oblasti. Hlen vylučován z povrchu uzly nepříjemné a snižuje ochranné vlastnosti kůže, která je náchylná k mikrobiální infekci.

Typy operací na odstranění hemoroidů

Dnes nejpoužívanější minimálně invazivní techniku ​​chirurgické léčby hemoroidů, které jsou všeobecně známé jako "jemný odstranění." Tento účinek na složky podle:

• cryodestruction ("zmrazení" s kapalným dusíkem kryogenních teplotách);

• laserové a rádiové vlny (zničení uzlů);

• infračervené záření (infračervené fokální koagulace);

• latex kroužky ligace (pruhování, ve kterém uzel zmizí).

Tyto operace jsou prováděny ambulantně a nevyžaduje celkovou anestezii, ihned po ošetření, pacient může jít domů. Nicméně fyzikální odstranění uzlů neznamená vyléčení onemocnění. Slabost cévních stěn a vnitřních varixů eliminovat tak nemožné. Tyto metody jsou vhodné pro využití v časných stádiích onemocnění.

S tradiční operace se provádí excizi nemocných tkání pomocí laseru. To je hlavní operace se všemi riziky a obtížném období zotavení.

1. Hemorroidoektomiya, nebo chirurgický zákrok Milligan-Morgan – nejstarší a traumatizující způsob, jak odstranit hemoroidy. Po tomto postupu pacient je neschopný po dobu několika týdnů a musí opatrně zacházet pooperační rány až do zhojení. Metoda Milligan-Morgan je oprávněné, pokud má pacient velké hemoroidy a riziko masivního krvácení. Žilní hrboly jsou odstraněny úplně, spolu s postiženým sliznicí. Zjevnou výhodou tohoto způsobu – možnost zbavit pacienta příčiny onemocnění. Přetrvávají však významné nedostatky operace:

• doba trvání řízení, potřeba zůstat dlouho v anestezii;

• prodlouženou hospitalizaci a pracovní neschopnosti;

2. Způsob Parkes – možnost operaci Milligan-Morgan, méně traumatické a bolestivé pro pacienta. Při manipulaci vyřízne hemorrhoidal uzel bez ovlivnění hlen. Provoz je komplexní technologie, ale umožňuje pacientovi, aby se bez silné bolesti v období rekonvalescence.

3. Provoz podle Longo je považována za nejúčinnější způsob chirurgické léčby hemoroidů. Výsledek je dosaženo dezarterizatsii uzly. Operační zařízení se zavádí do konečníku pod kontrolou ultrazvuku, které rozdělují a táhl kus tepny, která zásobuje hemoroidy. Operace se provádí ambulantně po dobu 15-20 minut v lokální anestezii. Výhody této metody:

• nekrvavý a bezbolestný postup;

• Rychlá implementace a obnova (maximálně 5 dní);

• krátké hospitalizace (1 den) nebo ne;

Provoz Longo má jednu nevýhodu – není používáno pro odstranění vnější hemoroidy.

Přípravná fáze operace je v souladu zahalnohirurhichnyh požadavky:

• onemocnění Diagnostika související;

• identifikovat kontraindikace a rizikové faktory.

Specifická příprava pro manipulaci Proktologie – je v první řadě, čištění střeva. Úklidové činnosti jsou prováděny nejen v předvečer intervence (příjem projímadel nebo zdravotnické klystýr), ale za pár týdnů se do něj. Je důležité dodržovat dietu, která bude normalizovat střeva, odstranit porušování židle, často vyvolat rozvoj hemoroidů. Podvýživa, zácpa může komplikovat využití a způsobit komplikace, tak bez tohoto důležitého kroku dělat hloupé.

Ujistěte se, že odstranit zánět v řiti, pokud je. Podráždění, vředy, otoky minimalizovat pomocí lékové terapie a lidových prostředků.

Pooperační průběh závisí na způsobu léčby a celkový zdravotní stav pacienta. Ve většině případů je pacient doporučen dodržování speciální diety, nezatěžují střevo, první den je velmi žádoucí, aby upustily od čeření. Pooperační rány by měly být pečlivě zpracovány těmi prostředky, které se doporučují chirurga proktologa.

Chcete-li snížit bolesti může lékař předepsat analgetika a recepce překrytí zásah nitrohlitserynovymy mast. Komplikace po operaci k odstranění hemoroidů může být docela těžké, protože hlavním úkolem pacienta – v souladu se všemi požadavky na lékaře, a ne provádět nezávislou akci.

Bohužel, pravděpodobnost komplikací po chirurgickém zákroku je poměrně vysoká. To je nejvíce traumatické manipulace a operačního pole (velké množství bakterií obsahu). Správná technika a pečlivé hygienické postupy po zamezí nepříjemné důsledky, jako je například:

2. píštěl (píštěl) – jeden z nejzávažnějších důsledků této transakce, která je tvořena v několika následujících měsíců. Střevní píštěle je kanál, který je otevřen ve stěně konečníku a spojuje ji s otvorem na povrchu kůže nebo na sousedních dutých orgánů (např pochvy). Léčba tohoto onemocnění – chirurgické.

3. zúžení řitního otvoru – je v rozporu se chirurgické techniky. Příčinou komplikace – neprávem uložena švu. Rozšíření uličkou do činění se speciálními úpravami, v těžkých případech ukazuje, plast.

4. Krvácení – vysoký krevní ztráta v pooperačním období je způsobeno špatnou cautery cév při chirurgické manipulaci a poškození tkání během šití.

5. Retence moči – častou komplikací v časném pooperačním období, což je neschopnost vyprázdnění močového měchýře sám. Zacházet s katetrizací.

6. Závažné psychický stav – bolest, strach a další pocity spojené pobyt na operačním stole v nemocnici, může negativně ovlivnit pacientovu náladu. Je to zcela přirozené a prochází rychle. Nicméně, je zde nebezpečí, že psychologické trauma vyvolat neurogenní zácpa. Chcete-li zabránit doporučené projímadla a sedativa.

7. Výhřez konečníku, anální svěrač slabost – vzácné komplikace, které vznikají, když nervové kanály poškození střevní během operace. Léčba – konzervativní, s cílem obnovit citlivost v mírných případech, nebo – operaci.

Typy operacГ­

V databГЎzi naЕЎeho centra je 3 200 dospД›lГЅch s vrozenou srdeДЌnГ­ vadou, kteЕ™Г­ jsou nebo byli u nГЎs sledovГЎni.

V letech 2005 až 2015 jsme na kardiochirurgii v NNH operovali více než 850 dospělých s vrozenou srdeční vadou. Časná mortalita (úmrtnost do třiceti dnů po operaci) byla 1,3 %, to znamená, že za 10 let zemřelo z 850 pacientů jen 11 pacientů – ti měli většinou těžkou komplexní vrozenou srdeční vadu, která nebyla dlouho řešena, a přišli k operaci pozdě.

Operujeme jednoduchГ© i sloЕѕitГ© vrozenГ© srdeДЌnГ­ vady. PrЕЇmД›rnГЎ doba pobytu v nemocnici po operaci vrozenГ© srdeДЌnГ­ vady je 8,5 dne.

Pokud je to moЕѕnГ©, dГЎvГЎme pЕ™ednost operacГ­m, kterГ© zachovajГ­ vlastnГ­ chlopeЕ€. ЕЅenГЎm pЕ™ed plГЎnovanГЅm tД›hotenstvГ­m v nД›kterГЅch pЕ™Г­padech doporuДЌГ­me biologickou protГ©zu, u nД›kterГЅch pacientЕЇ je moЕѕnГЅ miniinvazivnГ­ pЕ™Г­stup.

MalГ© jizvy po robotickГ© operaci defektu septa sГ­nГ­

PЕ™ehled operacГ­ a jejich vГЅsledkЕЇ (v zГЎvorce za nГЎzvem diagnГіzy je uveden poДЌet operovanГЅch od roku 2005 do ДЌervna 2015, za lomГ­tkem je poДЌet zemЕ™elГЅch do 30 dnЕЇ od operace):

 • defekty septa sГ­nГ­ primum i secundum (191/2)
 • defekty komorovГ©ho septa (26/0)
 • Fallotova tetralogie a vrozenГ© vady plicnice (156/0)
 • koarktace aorty (28/0)
 • Ebsteinova anomГЎlie (47/3)
 • funkДЌnД› spoleДЌnГЎ komora – TCPC, trikuspidГЎlnГ­ atrГ©zie aj. (17/1)
 • transpozice velkГЅch tepen (20/1)
 • vrozenД› korigovanГ© transpozice velkГЅch tepen (8/1)
 • pulmonГЎlnГ­ atrГ©zie (21/2)
 • dvojvГЅtokovГЎ pravГЎ komora (10/1)
 • vrozenГ© vady aortГЎlnГ­ chlopnД› a aorty – bikuspidГЎlnГ­ chlopeЕ€ aorty, rozЕЎГ­Е™enГ­ aorty (265/0)
 • MarfanЕЇv syndrom (25/0)
 • TurnerЕЇv syndrom (6/0)
 • Loeys-Dietz syndrom (2/0)
 • a dalЕЎГ­

3 věci, které jsou tabu, aby se muži nepočůrávali

Únik moči má různé příčiny, častý je po operacích prostaty. Muže totiž trápí inkontinence stejně tak jako ženy. Škodí jim tři věci: bublinky, kafe a tloušťka.

Problematika inkontinence je jedním z nejaktuálnějších témat současné urologie. V posledních několika letech je jí věnována velká pozornost zejména s ohledem na výsledky mezinárodních epidemiologických studií, které ukazují na její vysoký výskyt v populaci. Je omyl domnívat se, že se jedná o ryze ženský problém, inkontinence postihuje i muže. Potýká se s ní více než třetina seniorů, ale nejenom oni.

Inkontinence

 • Stížnost na jakýkoliv nechtěný únik moči.
 • U mužů rozlišujeme dva typy inkontinence: urgentní a stresovou
 • Nejčastěji se vyskytuje u mužů nad 65 let, ale může postihnout muže prakticky ve všech věkových kategoriích:

Urgentní versus stresová inkontinence

U mužů rozlišujeme dva typy inkontinence. Urgentní inkontinence je únik moči při náhlém a neodolatelném pocitu nucení na močení. Člověk trpící tímto typem často nestihne doběhnout na toaletu. Urgentní inkontinence mívá několik příčin. Jedním z důvodů vzniku nemoci může být onemocnění nervové soustavy, např. demence, roztroušená skleróza nebo stav po cévní mozkové příhodě. Dále může nemoc postihnout jedince s diabetem, onemocněním prostaty nebo muže po prodělané močové infekci atd.

Stresová inkontinence je únik moči při zvýšení nitrobřišního tlaku například při kašli, kýchnutí nebo při ohnutí. Tento typ vzniká především jako nežádoucí následek po operačních výkonech onemocnění prostaty. Přibližně 1 % mužů, kteří podstoupili operaci prostaty kvůli nezhoubnému onemocnění, trpí stresovou inkontinencí. Bezprostředně po operaci zhoubných nádorů však pozorujeme výskyt inkontinence u asi 20 % mužů. Obvykle se jejich stav postupně zlepšuje, nicméně ještě rok po operaci je u cca 8–12 % mužů inkontinence natolik závažná, že jsou nuceni vyhledat odbornou pomoc.

Autor: archív doc. Krhuta / Vitalia.cz

„Změna životního stylu je prvním krokem k léčbě inkontinence,“ říká urolog Jan Krhut

Inkontinenci je možné léčit

Moderní urologie se zabývá nejen léčbou operační, ale i diagnostikou urologických onemocnění a jejich léčbou pomocí medikamentů nebo změnou životního režimu. „Změna životního stylu je prvním krokem k léčbě inkontinence. Pacienti by měli omezit sycené nápoje, nápoje obsahující kofein a celkově upravit svůj pitný režim. Některým pacientům doporučujeme také redukci hmotnosti,“ udává Jan Krhut , primář urologického oddělení Fakultní nemocnice Ostrava.

3 zásady při léčbě inkontinence

 • omezit sycené nápoje
 • omezit nápoje s kofeinem
 • zbavit se nadváhy

U jedinců s urgentní inkontinencí urologové běžně přistupují k farmakoterapii neboli léčbě léky, které snižují přenos vjemů z močového měchýře do mozku. Pomocí léčby se zvětšuje kapacita močového měchýře a zároveň snižuje závažnost nucení na močení. Pacient má tak více času, aby odolal nutkání na močení a vyhledal toaletu.

Mužům trpícím stresovou inkontinencí urologové doporučují cílené cvičení pánevního dna. Pomocí speciálních cviků se naučí, jak stáhnutím pánevního dna zabránit úniku moči při zvýšení nitrobřišního tlaku. Závažné stavy stresové inkontinence pak urologové řeší chirurgickými zákroky. V současné době jsou i pro muže dostupné hygienické pomůcky, které používají hlavně ti, u nichž už není možné inkontinenci řešit jiným způsobem.

Lenka Krbcová

Šéfredaktorka serveru Vitalia.cz

Čtěte dále

chytře na život.

Copyright © 2009 – 2018 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Powered by Linux.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Tonzilektomie – pokud provést operaci? – Tonzilektomie

Zánět mandlí

Zánět mandlí může být akutní (zánět mandlí) nebo chronické (Chronický zánět mandlí). Chronický zánět mandlí může začít po časté bolesti v krku a nebo postupně, nepozorovaně pro pacienta. Zatímco mandle svou práci pro prevenci infekcí, chronický zánět mandlí je považován být kompenzován a je možné při léčbě různých konzervativních metod (mazání, mytí, fyzioterapie a tak dále).

Ale v případě, že zánět je pryč a mandlí nebude obsahovat zdravé lymfatické tkáně bojovat proti infekci, a sami stávají ohniskem přetrvávající infekci v těle, pak toto je nazýváno dekompenzovaným chronický zánět mandlí, to je předmětem chirurgické léčbě.

Co je to tonzilektomie, když se ukáže, a je kontraindikováno

Tonzilektomie – je chirurgická operace, která je kompletní odstranění mandlí s pojivovou tkání kapsle.

Indikace pro tonsilektomii jsou:

 • recidivující (opakovaně) angina s prudkým nárůstem teploty;
 • paratonsillar vývoj a zahltanové abscesy (omezený kapsle vředy) proti bolesti v krku;
 • komplikace chronické angíny Chronický zánět mandlí – zánět mandlí vnitřních orgánů (srdce, ledviny, klouby, atd);
 • Když konzervativní léčba nefunguje, a místě infekce se stává trvalou;
 • za porušování obranyschopnost organismu.

V mechanické uzavření dýchacích cest velkých krčních mandlí (chrápání během spánku Dreams: jak porozumět své sny V doprovodu přerušením dýchání každých pár minut), ale bezpečnost svých funkcí provedeno částečné odstranění mandlí – tonzillotomiya.

Kontraindikace pro mandlí jsou pokrevně onemocnění (jako je například porušení svého krvácení), závažným srdečním onemocněním a onemocnění ledvin, doprovázené snížením funkce těchto orgánů, anginy (křeč krevních cév zásobujících srdeční sval krví), závažnou hypertenzí a diabetes Diabetes – ohrožující a nevyléčitelné onemocnění , Aktivní tuberkulóza, akutní infekční onemocnění, menstruace a poslední měsíce těhotenství.

Tonzilektomie může být provedeno různými způsoby, ale téměř vždy v celkové anestezii. Mezi nejběžnější způsoby – excize mandlí s nůžkami a drát smyčky elektrokauterizaci (dopad vysokofrekvenčního elektrického proudu), mandlí pomocí ultrazvuku, infračervené nebo uhlíku laserů, vystavení vysokofrekvenčním signálům, mrazu a tak dále.

Technika classic tonzilektomie

Za prvé, aby obloukový řez na okraji palato-lingvální přídi, pak úzký tupý nástroj proniká štěrbinou kapsle mandle oddělen od amygdala oblouků po celém těle, uchopit amygdala svorka je aplikována na smyčku a rozseká ji (loop). Na krvácení plavidla ukládat svorky a spoje ošetřena speciálním specializovaných mandlí zastavení krvácení pasty.

Tonzilektomie vyžaduje zkušenosti s těmito činnostmi, a pozornost jako u póly mandlí jsou interní a externí carotid tepny.

Po operaci, je pacient umístěn na pravé straně, na krk dát ledem (zužuje krevní cévy a zabraňuje krvácení) a předepsat antibiotika, aby se zabránilo možné infekci. Na první den pít pár doušků vody, pak se šťouchanými jmenovaný a tekuté potraviny v chladu.

Po čtyři nebo pět dní výklenek mandle vyčistit, zpožděné povrch rány.

Komplikace, které vznikají při provozu

Jedním z nejběžnějších a nebezpečných komplikací spojených s mandlí je krvácení, který je často pozorován u pacientů s revmatismem Revmatická horečka – jsou možné komplikace srdce , Existuje mnoho způsobů, jak zastavit a zabránit krvácení, takže teď prakticky nesplňuje závažné důsledky této komplikace.

Další poměrně častou komplikací je šíření nákazy do krčních lymfatických uzlin (lymfadenitidou). Lymfadenitida ustupovat pod vlivem protizánětlivé léčby jeden týden po chirurgickém zákroku.

Tonzilektomie – je nezbytným opatřením, se provádí pouze tehdy, pokud mandle mít škodlivé účinky na tělo.

Faryngitida – doporučená domácí režim – příčiny a typy

 • Faryngitida – doporučená domácí léčba
 • Příčiny a typy

Příčiny a typy

Faryngitida – zánět sliznice v krku. K dispozici jsou akutní a chronická faryngitida. Příčinou téměř všech faryngitidy je infekce. K dispozici jsou virové, bakteriální, plísňové faryngitida. Kromě toho, zánět v krku, mohou způsobit alergické procesy, traumatu (např, ve styku s cizím tělesem) a různých dráždivých látek (jako jsou horké kapaliny, kyseliny, soli alkalických kovů a tak dále).

Chronický zánět hltanu jsou rozděleny na povaze vzniku slizniční změny v nachlazení (jednoduché), atrofická ("smrštění" faryngální sliznice) a hypertrofie (růst sliznice hltanu). Všechny tyto formy chronického zánětu jsou často kombinovány.

Nejběžnější strep hrdlo se projevuje ve formě jednoduchého kataru na pozadí akutní respirační infekce (ARI). Vyzvala ho různé viry (rhinoviry, adenoviry, viry chřipky Chřipka – očekávat neočekávané, ale vždy , Parainfluenza et al.). Obvykle viry způsobují pouze základní onemocnění, "by umožnil přijímat" pro následné bakteriální infekce patogeny, které se vždy žijí v nosohltanu, ale pouze tehdy, když je onemocnění způsobené oslabení z těla.

Příznaky akutní faryngitidy jsou sucho, nepohodlí a bolest v krku při polykání. To vše je obvykle spojena s malátnost a mírné zvýšení teploty. To zanícené zadní stěny hltanu a patrové obloukem, ale nejsou tam žádné typické anginy pectoris Angina – je to stojí za to pokračovat "na nohy"? známky zánětu mandlí.

Pro chronickou katarální faryngitidy není charakterizován horečkou a zhoršení celkového stavu. Ale v mém krku držel suché, škrábání, pocit z kousku, vždy chtějí kašel. Kašel při chronické zánětu hltanu, suché, povrchní a strašení. Při chronické atrofické hltanu hltanu sliznice ztenčení a suché, na něž se vztahuje s výraznými krevních cév, takže je velmi zranitelný. V hypertrofické podobě na sliznici lymfoidních tkání porostů jeví, náhodně rozptýlené na zadní straně krku. Při zhoršení těchto porostů zčervená a oteklé.

Chronický zánět hltanu je často jedním z projevů onemocnění trávicího traktu (chronické gastritidy, cholecystitis, pankreatitidy, atd). V tomto případě, aniž by řešit základní příčiny onemocnění, jakékoliv metod lokální selhání léčby a poskytují krátkodobý účinek. Kouření a odstranění mandlí (mandlí), rovněž vedou k rozvoji zánětlivých (obvykle atrofických) změny ve sliznici hltanu.

Při akutní exacerbaci chronické faryngitidy není doprovázen vážnými poruchami celkového stavu, to je dost na lůžko nebo doma režimu, šetřící dieta (odstranění studené, teplé, kyselé, jídlo, alkohol a tabák), horké koupele nohou, dostatek teplého alkalické pití (minerální voda, mléko med), parní inhalace (a dech vařených brambor), opláchněte krku (např geksoralom).

V současné době existuje mnoho antimikrobiální látky pro místní aplikaci, které zahrnují jeden nebo více antiseptika, esenciální oleje, lokální anestetika, alespoň – antibiotika Antibiotika – ať už vám pomůže v dohledné době? (bioparoks) nebo sulfonamidy. Tak Hexoral (k dispozici jako roztok pro máchání a aerosoly), a je nízkou toxicitu, zatímco stále aktivní vůči většině plísní bakteriím – patogenů hltanu. Kromě antimikrobiální látky, Hexoral má stavění krvácení a analgetický účinek.

Některé protizánětlivé léky pro vnější použití jsou vysoce alergenní a dráždivý (např iodinol, ingalipt), tak, aby byl vhodný pro všechny pacienty.

K dispozici jsou léky, (např. Imudon), které obsahují výtažky z bakterií a hub, které se často způsobují infekce nosohltanu. Imudon aktivovat fagocytózu (fagocytární buňky – buňky, které "jíst" patogeny), posiluje lokální imunitu Odolnosti – druhy a vlastnosti u dětí u dospělých Jeho jmenování a někdy dokonce účinnější než tradiční léčbu.

Antimikrobiální léčiva mohou být podávána ve formě propláchnutí, inhalací, a tablety a pastilky pro sání.

Cukrovinky nebo pastilky pro sání v poslední době získal popularitu. Jsou vhodné k použití, ale obecně mají relativně nízkou aktivitu, takže by měly být použity pouze v mírných forem onemocnění.

Díky dlouhé splývavé chronický zánět hltanu kromě lokální léčbu jmenovaného konzervační ošetření (vitamin-minerální doplňky, echinacea, etc.) – bez dobré imunity v tomto případě nelze zvládnout.

Typy operací s varikokelem

Během puberty u mužů může způsobit různé problémy, které se nemusí obtěžovat mladém věku, ale v budoucnu vést k této nepříjemné diagnózy neplodnosti. Proto, aby se zabránilo takovým onemocněním u dítěte, je nutné podstoupit urologické vyšetření.Nejčastěji u dospívajících je takové onemocnění, jako je varikokéla. Nicméně, to je velmi léčitelná a není nebezpečný v případě včasné diagnostiky a intervence.

Co je varikokéla?

Toto onemocnění je křečové žíly mužských vaječníků.Nejčastěji se projevuje v dospívání, a její příznaky patří bolest v šourku a varlat mladého muže. Ve většině případů, to bolí jednu nebo obě varlata, bolest sama o sobě táhne v přírodě, vytvořené jako by byla tíha v rozkroku. A bolest může vzrůst během fyzické námahy nebo během sexuálního styku.

Ale musíme si uvědomit, že často varikokélu v dospívající nebo i dospělý muž nemá žádné příznaky, a je nalezen náhodou v průběhu šetření v souvislosti s jinými chorobami. V tomto případě mohou být účinky varikokély u mužů velmi n

Nemoc může mít čtyři stupně.První stupeň je charakterizován slabým rozšířením žíly, což lze pozorovat pouze na ultrazvuku. Ve druhém stupni se může projevit rozšíření žíly, pokud je pacient ve stojící poloze. Na třetím stádiu onemocnění mohou být snadno detekovány křečové žíly v jakékoliv poloze, která je jednoznačně stanoven pro chirurgii nebo jiné zpracování.Nejvíce zanedbávaná je, samozřejmě, čtvrtá fáze, kdy lze detekovat křečové žíly i při vizuální prohlídce. Důvody

Varikokéla

hlavní příčinou onemocnění je vysoký krevní tlak v žilách, zajistit odtok krve z vaječníků.To může být v důsledku případných anatomických abnormalit, intenzivní fyzické aktivity, které vedou ke zvýšení nitrobřišního tlaku. Kromě toho špatně a může být v důsledku přítomnosti krevních sraženin nebo poruchy prokrvení ledvin v důsledku trvalého stlačení žil.

Tyto poruchy jsou často důsledkem podvýživy, nezdravého životního stylu. Proto, aby se zabránilo vyzývají, aby byl aktivní, zabývající se sportovním moderování, nepijte alkohol během dospívání nebo kouření.Konec konců, tyto kroky vedou k porušení v kardiovaskulárním systému a může způsobit křečové žíly v šourku, a to nejen, ale také v jiných orgánech, které mohou být více nebezpečné pro lidské zdraví.

Vzhledem k povaze mužského těla, je varikokéla častěji levou rukou, jak to je ve Vídni o levé varle obvykle náchylné k této nemoci. Porušení krevního odtoku z chámovodu, vede ke zvýšení teploty ve varlatech, což negativně ovlivňuje jejich funkce a jako speramtozoidov a následně – vést k neplodnosti.

Varikotsele může být léčena dvěma způsoby:

Takže odpověď na otázku: jen lékař po podrobném zkoumání a dokončení všech testů, zda varicocele chirurgie potřeby může poskytnout.

Aby nedošlo k obsluze pacienta, někteří lékaři používají skleroterapii. Její technika je, že v těle pacienta je vložena speciální látka, která normalizuje průtok krve do vaječníků a mužské křečové žíly odstraněny.

Můžete zkusit obnovit a lidové prostředky. Nejpopulárnější jsou kukuřice, borůvky a meruňky. Tyto výrobky mají pozitivní vliv na kardiovaskulární systém, a tím může normalizovat do krevního řečiště v samčích varlat.

Metody léčby popsané výše jsou účinné v časných stádiích onemocnění.Pokud má pacient bolesti v varle, nebo se zmenší, a existují i ​​jiné potíže, včetně snížení počtu spermií v ejakulaci, musíte se připravit na varikokély operaci.

Skládá se z externího vyšetření pacienta, ultrazvukové vyšetření.Pokud je to nutné, dopplerografie se provádí za účelem posouzení stavu žil v varlata a pro analýzu stupně onemocnění může být potřebné také spermogram.

Operace a její důsledky

Pro varikokéli jsou rozlišovány následující typy operací:

 • Standardní varikokéla je operace Ivanisavěje. Provádí se v otevřeném způsobu, pro který se provádí řez kůže, a pak se provede ligace žíly k normalizaci krevního oběhu ve varlatech. Pro tuto operaci je nutná lokální anestézie a není příliš složitá.Doba trvání Ivanisavicova operace nepřesahuje 15-20 minut. Operace
 • Marmara s varikokéli je mikrochirurgická.Malé řezy se dělají ve slabinách a v šourku, čímž se žíly vaječníků rozšiřují zvláštním způsobem, což také vede k normalizaci krevního oběhu v mužských pohlavních orgánech. Pro tuto operaci není nutná ani anestézie, ale lokální anestézie stačí.Čas, který trvá, není příliš dlouhý a zřídka trvá déle než půl hodiny.

Negativní účinky po operaci varikokély jsou velmi vzácné.V krátkodobém období je někdy mírné, ale přechází na vlastní kůži, na konci ozdravného období po operaci a normalizaci fungování těla a genitálií.V období po operaci mohou být varlata nebo tkáně blízko spermatické šňůry nemocné.Nicméně je to také kvůli chirurgickému zásahu a bolest projde.

Během období zotavení po chirurgickém zákroku na varikokéli je třeba dodržovat doporučení lékaře, abyste se vyhnuli komplikacím po operaci a dalším negativním důsledkům. Moderní nástroje umožňují plně řídit průběh operace varikokély a provádět ji s vysokou účinností a pozitivními výsledky.

Co nelze provést po operaci?

Během období po rehabilitaci po chirurgickém zákroku je třeba dodržovat následující doporučení:

 1. Nevyvíjejte aktivní aktivitu v 48hodinovém pooperačním období, aby nedošlo k rozdělení švů nebo negativním následkům.
 2. Nezvedejte těžké vozíky a sporty se neaktivujte. Během zotavení z chirurgického zákroku se však doporučuje provést určité fyzické cviky pod dohledem lékaře.
 3. Neodstraňujte nebo nepoužívejte obvazy na pracovištích, abyste zabránili požití infekcí.
 4. Do tří týdnů by měl být dodržován lékařem a teprve po jeho povolení vrátit se k joggingu, jízdě na kole, navštěvování tělocvičny a tak dále.
 5. Nedoporučuje se koupat pět dní.

Hlavní otázka, která se samozřejmě týká mužů, je možnost sexu nebo masturbace během období zotavení.Bohužel, ne. Je nutné trpět až do konce, dokud to lékař nepřeje. A neexistuje jediný pohled na to, jak dlouho trvá obnovení varikokély. Každý má jednotlivé ukazatele. V průměru můžete obnovit sexuální aktivitu tři týdny nebo měsíc po varikokele.

Varikokéla je velmi nepříjemné, ale vyléčitelné onemocnění.Čím dřív to lze zjistit, tím méně budou důsledky. Proto odborníci doporučují, aby muži a adolescenti pravidelně navštěvovali urologa během puberty. Koneckonců, nejvíce negativní důsledek varikokély je neplodnost. Toto onemocnění způsobuje neschopnost mít děti u 10-15% mužů.Léčba je prováděna hlavně chirurgicky. Moderní technologie, jako je varikokéla, však umožňuje, aby byla prováděna s minimálním poškozením tkání a vysokým hojivým účinkem. Mnozí se ptají, zda tato nemoc může být vyléčena lidovými prostředky. Je to možné, ale pouze v raných fázích.

Nemoci Reprodukčního Systému

Propolisové čípky z prostatitidy

Prostatitida je běžné onemocnění u mužů v menopauze. Jeho léčba může být léčena nebo pomocí lidových metod, které by měly být také projednány s oš.

Nemoci Reprodukčního Systému

Dermaidní ovariální cysta

Docela často lékaři čelí ženám, které mají cystické vaječníkové formace. Tyto patologické stavy mohou být způsobeny různými příčinami, liší se str.

Nemoci Reprodukčního Systému

Léčba prostatitidy s lidovými léky

Tradiční lékařský přístup není vždy dobrý a zcela odstraňuje příznaky a eliminuje příčiny impotence a prostatitidy. V tomto případě může být zánět.

Leave a Reply