Typ houby nohou způsobené nadměrným pocením (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Plísňová onemocnění kůže – všude nebezpečí – plíseň nohou

Jaké jsou plísňová onemocnění kůže

Původcům houbových infekcí kůže jsou rostlinné mikoroorganizmy (hub). Infekce se vyskytuje v kontaktu s zdravých lidských pacientů nebo zvířat, stejně jako výrobky obsahující prvky houby.

V závislosti na hloubce proniknutí infekce do kůže je izolovaný:

  • plísňová onemocnění, ve kterém jsou houby umístěné v nejvyšší vrstvě epidermis – stratům corneum neovlivňují vlasy a nehty; tzv keratomikozy příklad, pityriasis versicolor Pásový opar – a to nejen infekční onemocnění ;
  • Houby jsou umístěny v hlubších vrstev epidermis, což způsobuje výraznou zánětlivou reakci, snaha o vlasy a nehty; Tento plísňové zastavení microsporia, trichofytózy a favus;
  • hluboké mykózy, ve které vedle kůži a sliznice v patologický proces zapojených svalů, kostí, a vnitřních orgánů.

V samostatné skupiny zahrnují kandidóza, které jsou příčinou kvasinek-jako houby. Mají vliv na sliznice, pokožku, nehty a vnitřní orgány.

Pityriasis (vícebarevný) Šindele se objeví růžovo-hnědé skvrny se snadnou defurfuration na kůži na krku, zad a hrudníku. Zvláště pozoruhodné jsou skvrny po slunci, zůstávat světlo na pozadí pigmentované kůže. Hlavním zdrojem infekce, jsou dřevěné lehátka nebo plážové písky, které se krátce před tím, než zdravý člověk byl nemocný, stejně jako ložní prádlo nebo spodní prádlo, které byly v kontaktu s kůží pacienta. Toto onemocnění není příliš nakažlivý a se vyskytuje převážně u lidí s nadměrným pocením a chemickém složení potu. Děti do sedmi let nebyl nalezen. Tehdy, když se zvnějšku aplikuje 3% salicylová alkohol a sírová mast.

Plísňové onemocnění nohou jsou běžné. Obvykle nakažený v lázních, bazény, sprchy, tělocvičny, kde je kůže zdravého člověka onemocní epidermis vločky, které obsahují prvky houby. Mezi prsty záhyby objevují peeling, poté vlhkosti vznikají erozi. Na klenbě chodidla – bubliny, peeling. Nehty stanou zahuštěný, deformovaný, křehnou.

Aby se zabránilo plíseň nohou, nepoužívejte někoho jiného boty, nejdou v bazénu nebo ve vaně Sauna a zdraví: výhody a poškozuje Bath postupů naboso. Po bazénu by měly osprchovat a pečlivě otřete kůži, zejména v záhybech. Aby se zabránilo kůže lze čistit se zastávkou prostředky nebo antimykotické krémy k mazání vhodné. Domy v koupelně by neměl držet gumové rohože nebo dřevěná mříž, které si spolu dobře s houbami. Pokud sportovní noha se objevila i tak poté, co provádí léčbu dermatolog musí být pečlivě prodizenfitsirovat všechny z druhé ruky boty: namazat vnitřní povrch tampónu Jak používat sanitární pad – základní preventivní opatření Namočené v kyselině octové 70 – 80% (ruce nedotýkejte – může způsobit popáleniny), pak každý pár bot dát do igelitového sáčku po dobu 24 hodin, vázání ho dobře. A den boty oddělí, vysuší a větrané.

Microsporia způsobeno dvěma druhů hub, z nichž jeden je nakažlivé pouze pro osoby (vzácný typ), druhý – pro lidi i pro zvířata. Proto v prvním případě onemocnění dochází při použití klobouky a hřebeny jiných lidí, ve druhém – od nemocných koček, psů nebo objekty, které obsahují prvky houby.

Když microsporia vyhlazování pokožky se objeví konkrétní kapsy zaoblený tvar s válečkem na okraji kondenzovaných bublin, uzlíků a kůry. Na pokožku hlavy ohnisek oblými tvary mají také jasné hranice s malou loupáním na povrchu. Vlasy vylomený, jako by se ořízne. Nad povrchem kůže lepení krátké (4-5 mm), konopí, vlasy, pokrytou bělavé bloom houby.

Léčba microsporia Microsporia – ohrožuje plísňové infekce To poskytuje pouze s dermatologem, s sebou nese dlouhodobé léčbě samozřejmě se vstupem komplikací v podobě různých infekcí.

Chcete-li zabránit microsporia třeba dodržovat následující pravidla:

  • žádný kontakt s toulavých zvířat;
  • Nenosím klobouky a oblečení jiných lidí.

Při prvních příznacích nemoci nemůže být děti navštěvovat mateřskou školu. Domácí kočky a psi, které byly možná příčina nemoci, by neměl být vyhozen z domu (k nakazit ostatní!), Musí být zacházeno v veterinární nemocnice. Objekty, které přicházejí do styku s pacienty, dezinfikuje, a ztratil vlasy spálené.

Nezapomeňte! Dermatologové nemůže být pánem vlastního návodu k obsluze. Základní základní znalosti, co potřebujete pro prevenci kožních onemocnění. No, jestli existuje nějaký kožní vyrážka, je nejlepší poradit se s lékařem, dermatolog.

Bradavice – zárodek rakoviny? – Proč se

  • Bradavice – zárodek rakoviny?
  • Proč je tam

Jaké jsou bradavice a proč k nim dochází

Bradavice – benigní nádor virového původu. Původci jsou různé typy lidské papilomaviry. Přenosu dochází při kontaktu s pacientem a přes objekty, které se těšil. Pod vlivem infekce patogenem dochází k proliferaci vnějších vrstev kůže s porušení keratinizace buněk. Tam jsou vulgární, plantární, plochá a genitální bradavice.

Faktorů, které přispívají ke vzniku bradavic jsou všechny příčiny poklesu obranyschopnost organismu: stres, trauma, nadměrné pocení nohou a rukou, časté nachlazení, chronických onemocnění a tak dále.

Dlouho existující a vystavena neustálému bradavic zranění (většinou plantárních a genitální), mohou být maligní (proměnit zhoubných nádorů.

Bradavice vulgární jen jedno nebo více uzly o průměru 3-10 mm a více zakulaceným, šedá-růžové nebo nažloutlé barvy s konvexními porostů a zvýšené kornifikace buněk (hyperkeratóza) na povrchu.

Nabízí jednoduché bradavice na jakoukoliv část kůže, obvykle na zadní straně rukou a nohou. Tyto bradavice mají tendenci sloučit do velkých kapes.

Plantární bradavice – je omezen hustý bolestivé vzdělání zaoblený tvar s výraznými nadržených vrstev nebo kráterů podobných depresí (hlubší forma plantárních bradavice).

Plantární bradavice jsou umístěny většinou na nohou v oblasti paty, a ve spodní části prsty.

Ploché (Youth) bradavice

Ploché (Youth) bradavice vypadají jako zploštělé více malých uzlíků, mírně vystupující nad povrch kůže. Oni jsou obvykle umístěny na zadní straně rukou, předloktí, obličej, rty červeným okrajem, někdy i na sliznici úst.

Genitální bradavice nebo genitální bradavice jsou způsobeny onkogenní (rakovina-působit) viru a většina z nich se nachází v oblasti mezhyagodichnoy záhyby v kůži perinea, zevního genitálu. Vzhled genitálních bradavic podporovat vylučování, což má za následek zánětlivých onemocnění pohlavních orgánů. Je také možné, sexuálního přenosu infekce.

Zpočátku, genitální bradavice jsou měkké štítkem uzliny, které mají tendenci sloučit do nádoru, jako konglomeráty s povrchem připomínající hřeben kohouta, nebo květák. Pokračující existence genitálních bradavic může způsobit rakovinu děložního čípku Rakovina děložního čípku: možný lék ženy.

Diagnóza je obvykle není pochyb, ale někdy se provádí studii objasnění bradavice tkáňových buněk (histologické vyšetření). Genitální bradavice jsou často podobné některým příznaky syfilis (condylomata lata), takže v těchto případech se provádí krevní testy na syfilis Syfilis – trest Venuše ,

Léčba bradavic se koná v kanceláři dermatolog. Jsou-li jednotlivé bradavice odstraní různými způsoby, nejčastěji z toho – elektrokauterizací, zmrazení kapalným dusíkem a odstranění pomocí rádiových vln (přístroje Surgitron).

Odstraňte bradavice mohou také kolhaminovoy jejich mazací mast, koncentrovaný roztok peroxidu vodíku, podophyllin suspenze v kapalném parafinu, kyselina salicylová.

Když se dlouho existující plantární bradavice provádět chirurgické odstranění (skalpel), laser vyříznutí. Někdy plantární bradavice odříznout protivirové léky (např, interferon).

Při více bradavice doporučuje antivirové terapie ve spojení s místní léčbě bradavic. Při léčení genitálních bradavic Léčba genitálních bradavic použité antivirové léky Antivirotika – základní dělení v kombinaci s chirurgické úpravy: elektrokoagulace, vliv kapalného dusíku (cryodestruction), chirurgické vyříznutí nebo mazacích různými léky (např řešení podofillina nebo resorcinolovými s formaldehydem).

Nezapomeňte k léčbě bradavic sami sebe, je velmi nebezpečné, protože mohou být traumatizující promění zhoubných nádorů.

PHARMA NEWS – odborný časopis

Plísňové infekce nohou

Plísňová kožní onemocnění a onemocnění nehtů jsou často považovány společností za choulostivý problém. Proto je konzultace s pacienty ohledně požadovaných otázek terapie a prevence zvláště významným úkolem v praxi lékáren. Přesné vyhodnocení stížností pacientů, konzultace o prevenci a taktikách předepsané terapie jsou významnými opatřeními, která zabraňují nekontrolovanému samoléčení pacientů.

Patologické houby nezpůsobují onemocnění pokaždé, když se dotýkají kůže. Mykóza je stav, kdy patogenní houby protínají obrannou bariéru lidského těla a za podmínek příznivého mikroklimatu (tepla a vlhkosti) způsobují infekci v oblastech s konstantním prostředím, například nohy, oblasti mezi prsty, inguinální oblast, podpaží atd. Citlivost na mikroorganismy může být vrozená nebo spojená s kompetencí imunitního systému. Predispozice k mykóze je předurčena především věkem, pohlavím, zdravotními problémy, zvyklostmi v péči o tělo, genetickými faktory, rodinnou anamnézou a zlozvyky pacientů jako je kouření; například, plísňová onemocnění jsou častěji pozorována u mužů nežli u žen.

Starší lidé jsou vystaveni vyššímu riziku než mladší lidé. Rovněž je třeba zvážit systémové faktory – imunodeficit, diabetes mellitus, onemocnění periferních cév, použití imunosupresivních léčivých přípravků. Místní a obecná reaktivita, stejně jako ochranná funkce kůže, hrají významnou roli ve vývoji onemocnění.

Infekce způsobené dermatofyty jsou jednou z nejběžnějších forem mykóz kůže nohou. Dermatofyty napadají a reprodukují se pouze v keratinizované tkáni tím, že ji používají jako zdroj potravy. Navíc mohou poškodit všechny keratinizované struktury – kůži (svrchní vrstvu epidermis), vlasy a nehty. Povrchové houby se vyskytují přibližně u 20-25% populace. Fungální infekce nohou – tinea pedis nebo atletická noha je nejběžnější formou povrchových kožních infekcí pozorovaných v praxi dermatologie a podologie. Původně invaze dermatofytu postihuje oblasti mezi prsty, menší infikované oblasti mohou vzniknout i na plantární kůži nohy. Mezi hlavní klinické příznaky, které svědčí o možných onemocněních na kůži nohou, patří zčervenání, svědění, pocity pálení a píchání, macerace, škálování a popraskání kůže.

V lékárnách je v současné době dostupná široká škála prostředků pro péči o pokožku. Je důležité vzít na vědomí účinek aktivních ingrediencí a zvolit činidla pro nehty a kůži ve formě oleje, masti, krému, gelu nebo spreje v závislosti na stavu pokožky, životním stylu a každodenních zvyklostech pacienta. Volba prostředků pro péči o pokožku nohou je určena stavem kůže a sezónními charakteristikami. Například krémy pro výživu a intenzivní péči jsou vhodnější v zimě a v případě hlubokých prasklin, zatímco v létě je vhodnější použití hydratačních krémů, lotionů a gelů. V případě pocení nohou je ideální vybrat lotiony, spreje a před spaním případně i pudry.

Modrý cypřiš, levandule, šalvěj, teatree a manukový olej, každá složka odděleně nebo v různých kombinacích v produktech pro péči o nohy, zabraňují vzniku zánětů a plísňových chorob. Mátový olej, mentol, extrakt z vilínu (hamamelis) mají osvěžující, chladivé a uklidňující účinky. Tyto prostředky obsahující antiseptické látky mohou být nastříkány přímo do obuvi.

Novinkou v českých lékárnách je Dezinox, zdravotnický prostředek s obsahem bylin, dezinfekčním a antifungálním účinkem. Dezinox působí třemi způsoby: působí proti plísňovým infekcím, na rozdíl od jiných antifungálních přípravků se jedná o sprejovou formu, která poskytuje příjemnou vůni, chladivý účinek, svěžest a může být použit dvěma způsoby: přímo na kůži i v obuvi. Rozprašovací forma zajišťuje snadné použití, rychlé schnutí a tudíž na povrchu pokožky nezanechává nekomfortní mastný film jako například po použití krémů či mastí.

Dezinox vytváří ochrannou vrstvu na pokožce, která chrání před fungálními infekcemi a na pokožce zůstává 12 hodin. Antimykotická účinnost přípravku Dezinox byla prokázána ve výzkumné studii. Studie prokázala, že po použití Dezinoxu se navázalo 2 krát méně hub než bez Dezinoxu a po 24 hodinách byl počet hub blízký nule.

Dezinox je určen pro osoby s vysokým rizikem infekcí houbami: osoby s nadměrným pocením, všichni, kteří mají nohy dlouhé hodiny na teplém a vlhkém místě (např. dělníci, vojáci, sportovci, manažeři), pacienty, kteří již v minulosti fungálními infekcemi trpěli, diabetiky a pacienty s nízkou imunitou. Dezinox je vhodné použít rovněž před návštěvou veřejných koupališť a bazénů.

Ačkoliv léčba topicky podávanými látkami je správnou volbou pro každého, měla by být konzultace odborníka – podologa, dermatologa nebo praktického lékaře nezbytně nutná, pokud se objeví první příznaky onemocnění houbami.

Obuv a zdravotnГ­ aspekty

ZГЎkladnГ­ Гєdaje o provedenГ©m prЕЇzkumu

ГљvodnГ­ informace zveЕ™ejnД›nГ© respondentЕЇm

DobrГЅ den, rГЎd bych vГЎs poЕѕГЎdal o vyplnД›nГ­ dotaznГ­ku, kterГЅ slouЕѕГ­ jako podklad pro mou roДЌnГ­kovou prГЎci na tГ©ma ZdravГ­ ЕЎkodlivГЎ obuv. VyplnД›nГ­ vГЎm zabere pГЎr minut a mnД› tГ­m velice pomЕЇЕѕete. DД›kuji za vГЎЕЎ ДЌas Jakub Reitmeier

OdpovД›di respondentЕЇ

PovinnГЎ otГЎzka, respondent musel zvolit jednu z nabГ­zenГЅch odpovД›dГ­.

PovinnГЎ otГЎzka, respondent musel zvolit jednu z nabГ­zenГЅch odpovД›dГ­.

3. JakГЅ typ obuvi preferujete:

PovinnГЎ otГЎzka, respondent musel zvolit alespoЕ€ nД›kterou z nabГ­zenГЅch odpovД›dГ­ nebo dopsat nД›jakou vlastnГ­.

4. Preferuji obuv:

PovinnГЎ otГЎzka, respondent musel zvolit jednu z nabГ­zenГЅch odpovД›dГ­.

5. Boty na podpatcГ­ch mГЎm pЕ™evГЎЕѕnД›:

NepovinnГЎ otГЎzka, respondent mohl zvolit jednu z nabГ­zenГЅch odpovД›dГ­.

6. PЕ™es den nosГ­m nejvГ­ce boty se ЕЎpiДЌkou:

PovinnГЎ otГЎzka, respondent musel zvolit alespoЕ€ nД›kterou z nabГ­zenГЅch odpovД›dГ­ nebo dopsat nД›jakou vlastnГ­ (min. 1).

7. Obuv si vybГ­rГЎm podle

PovinnГЎ otГЎzka, respondent musel zvolit alespoЕ€ nД›kterou z nabГ­zenГЅch odpovД›dГ­ nebo dopsat nД›jakou vlastnГ­.

8. V zamД›stnГЎnГ­ ДЌi ve ЕЎkole se pЕ™ezouvГЎm:

PovinnГЎ otГЎzka, respondent musel zvolit jednu z nabГ­zenГЅch odpovД›dГ­.

9. OdpovД›zte na nГЎsledujГ­cГ­ otГЎzky:

PovinnГЎ otГЎzka, respondent se musel u kaЕѕdГ© podotГЎzky rozhodnout mezi odpovД›ДЏmi na danГ© ЕЎkГЎle.

AutomatizovanГ© zpracovГЎnГ­ tГ©to otГЎzky zatГ­m nenГ­ podporovГЎno, odpovД›di je nutnГ© zpracovat “ruДЌnД›” na zГЎkladД› exportu surovГЅch dat (xls/xlsx/csv apod.)

10. TrpГ­te bolestmi zad, o kterГЅch si myslГ­te Еѕe mohou bГЅt zpЕЇsobenГ© obuvГ­?

PovinnГЎ otГЎzka, respondent se musel rozhodnout mezi odpovД›ДЏmi „ano” a „ne”.

11. Pokud trpГ­te bolestmi pГЎteЕ™e, nejДЌastД›ji mД› bolГ­ pГЎteЕ™:

NepovinnГЎ otГЎzka, respondent mohl zvolit vГ­ce z nabГ­zenГЅch odpovД›dГ­.

12. Pokud trpГ­te bolestГ­ chodidel, kterГЎ ДЌГЎst chodidla vГЎs bolГ­ nejДЌastД›ji:

PovinnГЎ otГЎzka, respondent musel zvolit jednu z nabГ­zenГЅch odpovД›dГ­ nebo napsat odpovД›ДЏ vlastnГ­mi slovy.

13. Pokud trpГ­te bolestГ­ nohou, kterГЎ ДЌГЎst nohou vГЎs bolГ­ nejДЌastД›ji:

PovinnГЎ otГЎzka, respondent musel zvolit jednu z nabГ­zenГЅch odpovД›dГ­ nebo napsat odpovД›ДЏ vlastnГ­mi slovy.

14. Řešili jste některý z těchto problémů s odborníkem?

PovinnГЎ otГЎzka, respondent se musel rozhodnout mezi odpovД›ДЏmi „ano” a „ne”.

15. LГ©ДЌГ­te nД›jak tyto bolesti? UveДЏte prosГ­m jak:

NepovinnГЎ otГЎzka, respondent mohl napsat odpovД›ДЏ vlastnГ­mi slovy.

– rehabilitice –> cviДЌenГ­, masГЎЕѕe

bolesti beder – po obdobГ­ klidu ( uЕѕГ­vГЎnГ­ lГ©kЕЇ ) navЕЎtД›vuji rehabilitace bolesti kolen – preventivnГ­ uЕѕГ­vГЎnГ­ lГ©ku a pЕ™i potГ­ЕѕГ­ch chlazenГ­ ledem

byl jsem operovГЎn, nosil ortopedickГ© boty a cviДЌil v lГЎznГ­ch, nynГ­ od pГЎdu komunistЕЇ se nijak nelГ©ДЌГ­m protoЕѕe na to nemГЎm penГ­ze, pouЕѕГ­vГЎm obДЌas masti, elastickГЎ obynadla a nosГ­m pevnГ© boty pro vysokohorskou turistiku.

cviДЌГ­m sm systГ©m, plavu, chodГ­m nordic walking

dГЎvГЎm nohy pravidelnД› pЕ™ed spanГ­m nahoru (proti kЕ™eДЌГ­m a celkovД› Гєleva)

fyzioterapie na bolesti zad

chЕЇzГ­ naboso kdykoli a kdekoli (jen v prГЎci to nejde 🙁 )

kdysi jsem jedla nД›jakГ© tabletky- volnГЅ prodej, snaЕѕГ­m se jГ­st pohanku a zhubnout. NosГ­m ortopedickГ© vloЕѕky Boty si vybГ­rГЎm podle pohodlГ­ a ceny- nemГЎm na to, abych si kaЕѕdГ©ho 1/4 roku koupila novГ© za tisГ­ce. Loni jsem vyhodila kozaДЌky 20 let starГ© a celou dobu slouЕѕily.

KdyЕѕ mД› z podpatkЕЇ bolГ­ bЕ™Г­ЕЎka chodidel, tak pГЎr dnГ­ nosГ­m jinГ© boty.

Koupila jsem si vloЕѕky do bot s podГ©lnou klenbou + cviДЌenГ­

Kupuji si do obuvi ortopedickГ© vloЕѕky.

lГ©ДЌГ­m se u neurologa

lehnu si na zГЎda

MГЎm skoliosu a kvЕЇli nГ­ svalovГ© dysbalance, takЕѕe celou jednu stranu tД›la posunutou vЕЇДЌi tГ© druhГ©. ДЊiЕѕe bolesti v podstatД› ve vЕЎech kloubech. ZamД›Е™uji se na uvolnenГ­ svalЕЇ podГ©l pГЎteЕ™e, zpevnД›nГ­ bЕ™iЕЎnГ­ch a mezilopatkovГЅch svalЕЇ. Ale mД›la bych se vГ­c zamД›Е™it i na podporu noЕѕnГ­ klenby a nauДЌit se poЕ™ГЎd myslet na to, Еѕe se mГЎm sprГЎvnД› narovnat.

MГЎm spadlou klenbu – pouzivam ortopedicke vloЕѕky a nosim zdravotni obuv.

masГЎЕѕ alpovГЅm gelem

masГЎЕѕ nГ­ pЕ™Г­pravky-krГ©my,gely

masГЎЕѕe, mastД› pro prokvenГ­

MД›la jsme operovanГ© koleno, ale to nemГЎ nic spoleДЌnГ©ho s obuvГ­ nebo se zbytkem noЕѕiДЌek 🙂

ne, jsou tak obДЌasnГ©, Еѕe to nemГЎ cenu

ne,i kdyЕѕ bych mД›la.MГЎm DKK

Ne. OrtГ©zou po vГЅronech.

NelГ©ДЌГ­m, bolesti mГЎm ze silovГ©ho sportu a ty pЕ™ejdou 🙂

nelГ©ДЌГ­m, jen kdyЕѕ bolest vГ­ce obtД›Еѕuje, vezmu si analgetikum

nelГ©ДЌГ­m, zatГ­m jsou vГЅjimeДЌnГ©

NemyslГ­m si, Еѕe jsou mГ© bolesti zpЕЇsobenГ© obuvГ­, jsou to vzpomГ­nky na sportovnГ­ aktivity.

nepЕ™ehГЎnГ­m to s bД›hГЎnГ­m a skГЎkГЎnГ­m a nosГ­m obuv trekovou nebo bД›Еѕeckou, pokud moЕѕno s odpruЕѕenou a hlavnД› pohodlnou podrГЎЕѕkou

nijak nebo mГЎtovГЅ chladivГЅ gel, kdyЕѕ bolest v klidu nemizГ­

noЕѕnГ­ klenba – masГЎЕѕГ­, nijak. NemГЎm propadlou klenbu, nic a vadГ­ mi to spГ­ЕЎ v uzavЕ™enГЅch a napevno zavГЎzanГЅch botГЎch, jako brusle. Kolena – pootoДЌenГЎ ДЌГ©ЕЎka. MГЎm ortГ©zu a nД›jakГЎ zdravotnГ­ doporuДЌenГ­ ohlednД› chЕЇze

obuvГ­ s podporou klenby

OdpoДЌinek, minerГЎly, streДЌink a prochГЎzky

ortopedicka vlozka, nekdy nesteroidni antiflogistika

OrtopedickГ© cviДЌenГ­ noЕѕnГ­ klenby (mГЎm plochГЎ chodidla)

OrtopedickГ© vloЕѕky, rehabilitaДЌnГ­ cviДЌenГ­

plochГ© nohy – ortopedickГ© vloЕѕky

Pokud mГЎm bolest, vezmu si tabletu proti bolesti, pЕ™Г­padnД› mГ­sto namaЕѕu lГ©ДЌivou mastГ­.

Pouze Ibalgin gel pЕ™i akutnГ­ bolesti kolen.

pouЕѕГ­vГЎnГ­m speciГЎlnГ­ch vloЕѕek do bot

protГЎhovГЎnГ­m, masГЎЕѕemi (sama – nohy, i odbornГ­ka)

rehabilitace krДЌnГ­ pГЎteЕ™e

s pГЎteЕ™Г­ chodГ­m na rehabilitaci

termofor s teplou vodou a voltaren gel

vhodnou obuvГ­,zdravГ­m jГ­dlem

VloЕѕkami do bot na zakГЎzku

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

PomocГ­ tohoto nГЎstroje mЕЇЕѕete zГ­skat pЕ™epoДЌГ­tanГ© vГЅsledky pro jednotlivГ© segmenty respondentЕЇ a zjistit, zda se odpovД›di urДЌitГ©ho segmentu respondentЕЇ liЕЎГ­ od „prЕЇmД›rnГ©ho” respondenta. Funkce je v tomto momentД› v testovacГ­m reЕѕimu a zcela bez zГЎruky, nepouЕѕГ­vejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocenГ­ hypotГ©z!

MetodickГЎ ДЌГЎst tГ©to funkce se teprve pЕ™ipravuje, ДЌasem pЕ™ibude podpora takГ© pro chybД›jГ­cГ­ typy otГЎzek. V pЕ™Г­padД›, Еѕe objevГ­te nД›jakou chybu, nevГЎhejte mД› kontaktovat.

VytvoЕ™ segmenty respondentЕЇ a vypoДЌГ­tej vГЅsledky

AnalГЅza zajГ­mavГЅch souvislostГ­ a zГЎvislostГ­ (DZD) 5

Byly nalezeny zajГ­mavГ© souvislosti u jednГ© otГЎzky.

UpozornД›nГ­: V pЕ™Г­padД›, Еѕe se VГЎm u otГЎzky zobrazuje pouze jedna odpovД›ДЏ, nejednГЎ se patrnД› o ЕѕГЎdnГЎ senzaДЌnГ­ zjiЕЎtД›nГ­. PЕ™i interpretaci vГЅsledkЕЇ se vЕѕdy Е™iДЏte takГ© vГЅsledky uvedenГЅmi vГЅЕЎe – pokud urДЌitou odpovД›ДЏ zvolila vД›tЕЎina lidГ­, nejsou zjiЕЎtД›nГ­ zajГ­mavГЎ (napЕ™. pokud je vД›k 90% respondentЕЇ v rozmezГ­ 15 – 25 lety, jsou veЕЎkerГ© zГЎvislosti k tГ©to odpovД›di prakticky bezcennГ©).

9. OdpovД›zte na nГЎsledujГ­cГ­ otГЎzky:

  • odpovД›ДЏ TrpГ­te bolestГ­ chodidel?=VЕЇbec ne.:
    • 2.6x vetЕЎГ­ pravdД›podobnost pЕ™i odpovД›di netrpГ­m na otГЎzku 12. Pokud trpГ­te bolestГ­ chodidel, kterГЎ ДЌГЎst chodidla vГЎs bolГ­ nejДЌastД›ji:

ZjiЕЎЕҐovГЎnГ­ zГЎvislostГ­ odpovД›dГ­

PomocГ­ tГ©to funkce mЕЇЕѕete analyzovat vztahy mezi rЕЇznГЅmi odpovД›ДЏmi. V ДЌГЎsti A vЕѕdy vyberte jeden vГЅrok (odpovД›ДЏ na urДЌitou otГЎzku), kterГЅ VГЎs zajГ­mГЎ. V ДЌГЎsti B potГ© zaЕЎkrtnД›te odpovД›di, u kterГЅch pЕ™edpoklГЎdГЎte, Еѕe by mohly mГ­t nД›jakou souvislost s odpovД›dГ­ z ДЌГЎsti A. Po stisku tlaДЌГ­tka Analyzovat na konci formulГЎЕ™e se dozvГ­te sГ­lu zГЎvislosti A na B.

A) VYBERTE ODPOVДљДЋ (VГќROK), KTERГЃ VГЃS ZAJГЌMГЃ:

PoznГЎmka: MЕЇЕѕete zaЕЎkrtnout vГ­ce vГЅrokЕЇ. ZaЕЎkrtnutГ­m vГ­ce vГЅrokЕЇ v rГЎmci jednГ© otГЎzky tyto vГЅroky slouДЌГ­te (logickГЎ spojka NEBO), zaЕЎkrtnutГ­m vГ­ce vГЅrokЕЇ v rГЎmci vГ­ce otГЎzek docГ­lГ­te vytvoЕ™enГ­ kombinovanГ©ho vГЅroku (logickГЎ spojka A).

15-20 let 20-25 let 25-30 let 30-40 let 40-50 let 50 a vГ­ce let

3. JakГЅ typ obuvi preferujete:

MГіdnГ­ SpeciГЎlnГ­ zdravotnГ­ SpoleДЌenskou SportovnГ­

4. Preferuji obuv:

Plochou, bez podpatku S ergonomickou podrГЎЕѕkou S niЕѕЕЎГ­m podpatkem S vyЕЎЕЎГ­m podpatkem

5. Boty na podpatcГ­ch mГЎm pЕ™evГЎЕѕnД›:

Na platformД› S “jehlami” vyЕЎЕЎГ­mi neЕѕ 5 centimetrЕЇ S klГ­nky S ЕЎirokГЅmi podpatky

6. PЕ™es den nosГ­m nejvГ­ce boty se ЕЎpiДЌkou:

Kulatou OtevЕ™enou Е piДЌatou UzavЕ™enou

7. Obuv si vybГ­rГЎm podle

AktuГЎlnГ­ mГіdy Barvy Ceny MateriГЎlu PohodlГ­

8. V zamД›stnГЎnГ­ ДЌi ve ЕЎkole se pЕ™ezouvГЎm:

Ano, pravidelnД› se pЕ™ezouvГЎm ObДЌas se nepЕ™ezuji VД›tЕЎinou se nepЕ™ezouvГЎm VЕЇbec se nepЕ™ezouvГЎm

9. OdpovД›zte na nГЎsledujГ­cГ­ otГЎzky:

MГЎte pocit unavenГЅch nohou?=Ano. MГЎte pocit unavenГЅch nohou?=NevГ­m, nevЕЎiml/-a jsem si. MГЎte pocit unavenГЅch nohou?=ObДЌas mГ­vГЎm. MГЎte pocit unavenГЅch nohou?=VЕЇbec ne. TrpГ­te bolestГ­ chodidel?=Ano. TrpГ­te bolestГ­ chodidel?=NevГ­m, nevЕЎiml/-a jsem si. TrpГ­te bolestГ­ chodidel?=ObДЌas mГ­vГЎm. TrpГ­te bolestГ­ chodidel?=VЕЇbec ne. TrpГ­te bolestmi hlavy?=Ano. TrpГ­te bolestmi hlavy?=NevГ­m, nevЕЎiml/-a jsem si. TrpГ­te bolestmi hlavy?=ObДЌas mГ­vГЎm. TrpГ­te bolestmi hlavy?=VЕЇbec ne. TrpГ­te mykГіzami prstЕЇ/nehtЕЇ?=Ano. TrpГ­te mykГіzami prstЕЇ/nehtЕЇ?=NevГ­m, nevЕЎiml/-a jsem si. TrpГ­te mykГіzami prstЕЇ/nehtЕЇ?=ObДЌas mГ­vГЎm. TrpГ­te mykГіzami prstЕЇ/nehtЕЇ?=VЕЇbec ne. TrpГ­te nadmД›rnГЅm pocenГ­m nohou?=Ano. TrpГ­te nadmД›rnГЅm pocenГ­m nohou?=NevГ­m, nevЕЎiml/-a jsem si. TrpГ­te nadmД›rnГЅm pocenГ­m nohou?=ObДЌas mГ­vГЎm. TrpГ­te nadmД›rnГЅm pocenГ­m nohou?=VЕЇbec ne. TrpГ­te/trpД›li jste ДЌasto svalovГЅmi kЕ™eДЌemi?=Ano. TrpГ­te/trpД›li jste ДЌasto svalovГЅmi kЕ™eДЌemi?=NevГ­m, nevЕЎiml/-a jsem si. TrpГ­te/trpД›li jste ДЌasto svalovГЅmi kЕ™eДЌemi?=ObДЌas mГ­vГЎm. TrpГ­te/trpД›li jste ДЌasto svalovГЅmi kЕ™eДЌemi?=VЕЇbec ne.

10. TrpГ­te bolestmi zad, o kterГЅch si myslГ­te Еѕe mohou bГЅt zpЕЇsobenГ© obuvГ­?

11. Pokud trpГ­te bolestmi pГЎteЕ™e, nejДЌastД›ji mД› bolГ­ pГЎteЕ™:

BedernГ­ HrudnГ­ KrДЌnГ­ KЕ™Г­ЕѕovГЎ

12. Pokud trpГ­te bolestГ­ chodidel, kterГЎ ДЌГЎst chodidla vГЎs bolГ­ nejДЌastД›ji:

Klouby netrpГ­m NoЕѕnГ­ klenba Pata Prsty

13. Pokud trpГ­te bolestГ­ nohou, kterГЎ ДЌГЎst nohou vГЎs bolГ­ nejДЌastД›ji:

Kolena KotnГ­ky KyДЌle LГЅtka netrpГ­m Stehna

14. Řešili jste některý z těchto problémů s odborníkem?

15. LГ©ДЌГ­te nД›jak tyto bolesti? UveДЏte prosГ­m jak:

B) DEFINUJTE SKUPINU RESPONDENTЕ® NA ZГЃKLADДљ ODPOVДљDГЌ:

PoznГЎmka: MЕЇЕѕete zaЕЎkrtnout vГ­ce vГЅrokЕЇ. ZaЕЎkrtnutГ­m vГ­ce vГЅrokЕЇ v rГЎmci jednГ© otГЎzky skupinu respondentЕЇ rozЕЎГ­Е™Г­te (podskupiny respondentЕЇ budou slouДЌeny), zaЕЎkrtnutГ­m vГ­ce vГЅrokЕЇ v rГЎmci vГ­ce otГЎzek skupinu zГєЕѕГ­te (pouЕѕije se podskupina respondentЕЇ vyhovujГ­cГ­ vЕЎem otГЎzkГЎm).

15-20 let 20-25 let 25-30 let 30-40 let 40-50 let 50 a vГ­ce let

3. JakГЅ typ obuvi preferujete:

MГіdnГ­ SpeciГЎlnГ­ zdravotnГ­ SpoleДЌenskou SportovnГ­

4. Preferuji obuv:

Plochou, bez podpatku S ergonomickou podrГЎЕѕkou S niЕѕЕЎГ­m podpatkem S vyЕЎЕЎГ­m podpatkem

5. Boty na podpatcГ­ch mГЎm pЕ™evГЎЕѕnД›:

Na platformД› S “jehlami” vyЕЎЕЎГ­mi neЕѕ 5 centimetrЕЇ S klГ­nky S ЕЎirokГЅmi podpatky

6. PЕ™es den nosГ­m nejvГ­ce boty se ЕЎpiДЌkou:

Kulatou OtevЕ™enou Е piДЌatou UzavЕ™enou

7. Obuv si vybГ­rГЎm podle

AktuГЎlnГ­ mГіdy Barvy Ceny MateriГЎlu PohodlГ­

8. V zamД›stnГЎnГ­ ДЌi ve ЕЎkole se pЕ™ezouvГЎm:

Ano, pravidelnД› se pЕ™ezouvГЎm ObДЌas se nepЕ™ezuji VД›tЕЎinou se nepЕ™ezouvГЎm VЕЇbec se nepЕ™ezouvГЎm

9. OdpovД›zte na nГЎsledujГ­cГ­ otГЎzky:

MГЎte pocit unavenГЅch nohou?=Ano. MГЎte pocit unavenГЅch nohou?=NevГ­m, nevЕЎiml/-a jsem si. MГЎte pocit unavenГЅch nohou?=ObДЌas mГ­vГЎm. MГЎte pocit unavenГЅch nohou?=VЕЇbec ne. TrpГ­te bolestГ­ chodidel?=Ano. TrpГ­te bolestГ­ chodidel?=NevГ­m, nevЕЎiml/-a jsem si. TrpГ­te bolestГ­ chodidel?=ObДЌas mГ­vГЎm. TrpГ­te bolestГ­ chodidel?=VЕЇbec ne. TrpГ­te bolestmi hlavy?=Ano. TrpГ­te bolestmi hlavy?=NevГ­m, nevЕЎiml/-a jsem si. TrpГ­te bolestmi hlavy?=ObДЌas mГ­vГЎm. TrpГ­te bolestmi hlavy?=VЕЇbec ne. TrpГ­te mykГіzami prstЕЇ/nehtЕЇ?=Ano. TrpГ­te mykГіzami prstЕЇ/nehtЕЇ?=NevГ­m, nevЕЎiml/-a jsem si. TrpГ­te mykГіzami prstЕЇ/nehtЕЇ?=ObДЌas mГ­vГЎm. TrpГ­te mykГіzami prstЕЇ/nehtЕЇ?=VЕЇbec ne. TrpГ­te nadmД›rnГЅm pocenГ­m nohou?=Ano. TrpГ­te nadmД›rnГЅm pocenГ­m nohou?=NevГ­m, nevЕЎiml/-a jsem si. TrpГ­te nadmД›rnГЅm pocenГ­m nohou?=ObДЌas mГ­vГЎm. TrpГ­te nadmД›rnГЅm pocenГ­m nohou?=VЕЇbec ne. TrpГ­te/trpД›li jste ДЌasto svalovГЅmi kЕ™eДЌemi?=Ano. TrpГ­te/trpД›li jste ДЌasto svalovГЅmi kЕ™eДЌemi?=NevГ­m, nevЕЎiml/-a jsem si. TrpГ­te/trpД›li jste ДЌasto svalovГЅmi kЕ™eДЌemi?=ObДЌas mГ­vГЎm. TrpГ­te/trpД›li jste ДЌasto svalovГЅmi kЕ™eДЌemi?=VЕЇbec ne.

10. TrpГ­te bolestmi zad, o kterГЅch si myslГ­te Еѕe mohou bГЅt zpЕЇsobenГ© obuvГ­?

11. Pokud trpГ­te bolestmi pГЎteЕ™e, nejДЌastД›ji mД› bolГ­ pГЎteЕ™:

BedernГ­ HrudnГ­ KrДЌnГ­ KЕ™Г­ЕѕovГЎ

12. Pokud trpГ­te bolestГ­ chodidel, kterГЎ ДЌГЎst chodidla vГЎs bolГ­ nejДЌastД›ji:

Klouby netrpГ­m NoЕѕnГ­ klenba Pata Prsty

13. Pokud trpГ­te bolestГ­ nohou, kterГЎ ДЌГЎst nohou vГЎs bolГ­ nejДЌastД›ji:

Kolena KotnГ­ky KyДЌle LГЅtka netrpГ­m Stehna

14. Řešili jste některý z těchto problémů s odborníkem?

15. LГ©ДЌГ­te nД›jak tyto bolesti? UveДЏte prosГ­m jak:

C) KLEPNUTÍM NA TLAČÍTKO SPUSŤTE ANALÝZU ZÁVISLOSTI

AnalГЅza VГЎm Е™ekne, zda mГЎ VaЕЎe definice skupiny respondentЕЇ nД›jakГЅ vliv na VГЎmi vybranГЅ vГЅrok.

Zdroje respondentЕЇ

NГ­Еѕe uvedenГЅ seznam obsahuje odkazy na nejvГЅznamnД›jЕЎГ­ strГЎnky, ze kterГЅch pЕ™iЕЎli respondenti (dle refereru):

Z bezpeДЌnostnГ­ch dЕЇvodЕЇ nejsou zobrazeny kompletnГ­ adresy, ze kterГЅch uЕѕivatelГ© pЕ™iЕЎli, ani minoritnГ­ zdroje respondentЕЇ. V pЕ™Г­padД› nГЎsledovГЎnГ­ odkazu z outlooku, icq nebo pouЕѕitГ­ firewallu obvykle nenГ­ moЕѕnГ© zdroj zjistit. JednГЎ se o statistiku nГЎvЕЎtД›vnosti dotaznГ­ku, nikoli jeho ГєspД›ЕЎnГ©ho odeslГЎnГ­ (z rЕЇznГЅch zdrojЕЇ mohla bГЅt ГєspД›ЕЎnost vyplnД›nГ­ dotaznГ­ku rЕЇznГЎ). Гљdaje tedy mohou slouЕѕit pouze pro velmi hrubou orientaci.

VГЅsledky prЕЇzkumu podlГ©hajГ­ licenci Creative Commons UveДЏte autora 3.0 ДЊesko

1) GlobГЎlnГ­ procenta se poДЌГ­tajГ­ s ohledem na celkovГЅ poДЌet respondentЕЇ, lokГЎlnГ­ ДЌetnost bere potaz pouze respondenty, kteЕ™Г­ danou otГЎzku zodpovД›dД›li.

2) U otГЎzek typu “seznam – alespoЕ€ jedna” si mohli respondenti zvolit vГ­ce odpovД›dГ­, proto souДЌet procent u jednotlivГЅch odpovД›dГ­ nemusГ­ dГЎt dohromady 100 %

3) Na povinnou otГЎzku musГ­ respondent zodpovД›dД›t pouze v pЕ™Г­padД›, kdy mu je zobrazena. DotaznГ­k mЕЇЕѕe obsahovat skoky mezi otГЎzkami, takЕѕe lze na zГЎkladД› urДЌitГЅch odpovД›dГ­ nД›kterГ© otГЎzky pЕ™eskakovat.

4) Tato funkce je zatГ­m v testovacГ­m stadiu a je urДЌena spГ­ЕЎe pro zГЎbavu – mД›jte na pamД›ti, Еѕe mЕЇЕѕe zobrazovat i nesmysly. V tomto momentД› probГ­hГЎ pouze automatickГЎ analГЅza dvojic vГЅrokЕЇ, zavislosti kombinacГ­ vГЅrokЕЇ mЕЇЕѕete zatГ­m sledovat pouze prostЕ™ednictvГ­m funkce zjiЕЎЕҐovГЎnГ­ zГЎvislostГ­ odpovД›dГ­.

Zadavatel prЕЇzkumu

PodД›lte se o vГЅsledky 😉

Diskuse k tГ©matu

Poslat zprГЎvu HTML znaДЌky nepovoleny.

Jakub Reitmeier: DД›kuji, nevЕЎiml jsem si, uЕѕ jsem tuto moЕѕnost pЕ™idal

02. prosince 2013 v 19:53

Mari: OtГЎzka ДЌ. 11. – “pokud trpГ­te”- co kdyЕѕ netrpГ­m? OtГЎzka je povinnГЎ, ale nenГ­ tam pro mД› vhodnГЎ odpovД›ДЏ.

01. prosince 2013 v 21:09

© Marek DemДЌГЎkВ 2008 – 2018. ДЊГ­slo registrace na ГљOOГљ: 36627

Leave a Reply