Typ houbové infekce kůže (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Pink zoster – neznámá povahu choroby

Pink zoster – non-maligní útvar na kůži, která se v dlouhodobém horizontu neohrožuje, ale přesto může být velmi nepříjemný. V průměru, nemoc pokračuje po dobu šesti týdnů, nebo, v těžších případech až dva měsíce. V nejhorším případě, že pacient může být nemocný s lupus se zvýšil na 6 měsíců, ale to se stává velmi zřídka.

Prvním příznakem onemocnění – vzhled na kůži, nejčastěji na zadní straně, "matka" plakety, velké a někdy i bolestivé skvrny růžové nebo červené. Poté, co jeden nebo dva týdny na kožní vyrážka objeví obrovská – skládá se z malých skvrn, ale je mnoho a jsou velmi nápadné. Nejintenzivnější růžová zoster Pásový opar – a to nejen infekční onemocnění Je ukázáno, na horní části těla, ale může mít vliv i na končetinu. Tváří v tvář vyrážky růžové lišejníku objeví vzácný.

Se vší pravděpodobností, v případě růžového lišejníku, nejsou na vině žádné genetické vlastnosti. To může nastat v téměř každý; U žen dochází k onemocnění, o něco častěji než muži. Nejpravděpodobnější k rozvoji onemocnění u dětí, ale to se může projevit v jakémkoliv věku. 70% případů růžové lišejník – ti, kteří v nedávné době infekce horních cest dýchacích.

Pityriasis Rosea není způsobeno virem nebo bakteriální infekce, stejně jako houby, ačkoli to má podobnost s příznaky houbové infekce příznaky. Přísně vzato, růžová šindele není nakažlivá, ale to se stává, že je téměř současně nemocní lidé žijí ve stejném domě. Ohrožena jsou ti, kteří používají stejný koupelny jako pacient. Víme o masových onemocnění růžové lišejníky v sportovní týmy, studentských kolejích, vojenských kasáren, ale příčina těchto ohnisek není jasné.

Ve skutečnosti, prostě není jasné, a příčina růžové lišejníku. Nejčastěji jsou nemocní v jaře a na podzim, ale není jasné, zda je to nějakým způsobem souvisí s rostlinami, které kvetou v této době, počasí nebo něco jiného.

Pink zoster způsobuje, že trpí velmi vážné potíže. Vyrážka může být bolestivé a někdy svědí a poškrábaný. Tyto příznaky jsou obvykle horší, když je průtok krve zrychlený, například, ve sportu, těžká stress Jak porazit stres? Vytvořit oázu nebo vystavení vysokým teplotám. Nicméně, některé oblasti kůže dochází k zánětu a skořápky.

Obvykle růžový lišejník nezanechává žádné stopy; Někteří pacienti kůže, která má vyrážku, nějaký čas po využití jsou světlejší nebo tmavší než pleť kolem, nicméně, a to trvá několik týdnů. Hyperpigmentace po růžovém lišejníku je obvykle u lidí se světlou pletí, hypopigmentace – na smuglokozhih.

První stížnost pacientů s růžovým lišejníku je vzhled vyrážky na kůži.

Pokud ano, je nutné poradit se s odbornou dermatologa, aby bylo možné zjistit příčinu kožních změn. Vyrážky jsou příznakem mnoha nemocí, takže diferenciální diagnóza mezi těmito státy, musí mít kvalifikaci.

Vysrážení faktor při vývoji onemocnění se často stává virová infekce, nachlazení. To vede k závěru, o infekční povahy nemoci. Existují důkazy, že příčinou vývoje může být alergickou složkou. To způsobuje alergické kožní léze. Nejčastěji označený sezónnosti onemocnění, růžový opar se vyskytuje hlavně v zimním období (podzim, jaro).

Skvrny a svědění – jak je to nebezpečné?

Pacienti prvky se objeví na kůži ve středu nebo ve výšce klinického obrazu onemocnění. Jsou umístěny převážně symetrické v zádech, trupu, hrudníku, proximální končetin. Na krku, obličeje a jiných částí těla vyrážky jsou vzácnější. Typicky umístění skvrny na těle v určitém pořadí, které lze nazvat "rybí kosti". Někteří popisují, že existují podobnosti s vyrážky medailonu. Pokožka je žlutavě narůžovělé skvrny kulaté nebo oválný tvar, tyčící se nad povrch kůže. Barva bodů se může pohybovat mezi různými odstíny růžové až červené.

Tam je korelace barevných záplat na typu pleti – lidé s lehkou kůží míst bude více růžové barvy, s tmavší barvou pleti budou hnědé. Hrana zvýšil o několik míst, Vlastenecké a má intenzivnější zabarvení. Centrální část je charakteristická jemné skládání, klesá ve srovnání s okrajem a oloupat. V některých případech může být centrem pigmentované. Peeling je nejvíce jasně patrné, na pomezí centrální a okrajové části, které budou jako typický límcem. Maximální velikost formací dosáhne tři centimetry, přičemž je zde tendence k vyrážka periferní růstu nebo šíření.

Svědění není konstantní, a závažnost symptomů, nejčastěji je to trochu na intenzitě symptomů . Pouze 25% pacientů dochází k intenzivní svědění . Nejčastěji se objeví svědí s prvním náplast nebo plaku, později slábne a stává se nevyjádřeným . Typické erupce neobjevují okamžitě najednou, jsou periodické, trhavé Flash . V týdnech před objevením se společné kožní vyrážky dojde k "mateřskou plaketa" . V průměru, může trvat 20 dní od nástupu plaků a následný vývoj vyrážky . To je reprezentován jako jediný prvek, která je velká ve srovnání s ostatními . Deska má oválný tvar, střední část má jemnou skládání a loupané, papyrus papír, který se podobá popis . Hrana skvrny zastoupené na okraji úzkého okraje květenství . Vzhled kožních lézí v různých časových intervalech vytvoří určitý polymorfismus .

Resolution nebo zvrátit vývoj prvků začíná od středu na místě, takže střední část se stává pigmentované a ztratil živé zbarvení. Postupně tyto skvrny oloupejte, pak ztrácí intenzitu barev okrajových míst. Po peeling kožní vyrážka se stane prstencové charakter. Popsaný povahu lézí považovány za typické formy růžové lišejníků, ale může se objevit vzácná forma:

Jejich rozdíl je založen především na povaze kůže prvků, které umožňuje libovolně alokují klinické druhů onemocnění. Velmi často se stává, když růžové vyrážka šindele v raných fázích překroucených jako houbové infekce kůže začít zpracovávat tyto různé prvky antimykotik. Tato terapie nemá žádný lékařský účinek, a je zcela neopodstatněné, jako houbové flora není příčinným faktorem onemocnění. Z jakéhokoli samoléčení až v době diagnózy je třeba se vyhnout.

Příznaky růžového lišejníků jsou nevýznamné ve svých projevech. Nejtypičtějším příznakem je kožní projevy, ale mohou být spojeny nespecifické symptomy jsou bolest hlavy, výtok z nosu, kašel a mírné zvýšení tělesné teploty.

Tyto příznaky se vyskytují v časných stádiích onemocnění a mohou být projevy nachlazení, po kterém rozvoje zoster. Často, tyto příznaky mohou být zaměněny za příznaky infekce dýchacích cest. V takovém případě byste měli dávat pozor na možnost "mateřských plaků" v časném vývoji zoster. Přítomnost těchto plaků je potvrzením onemocnění kůže.

Snad nejzávažnější důsledky růžové lišejníků – je svědění, bolest a psychické nepohody zkušený člověk, který se objevil na kůži tak silnou erupci. Ale aspoň je to předzvěst onemocnění není rakovina nebo jiné závažné onemocnění. Kromě toho, růžová lišejníku je velmi vzácné, a oni onemocní jednou za život.

Kdy růžové šindele nevyžadují léčbu. Vzhledem k tomu, její příčiny nejsou zcela objasněny, to nemůže být vyléčen, to jde pryč po několika týdnech. K urychlení tohoto procesu není možné.

Užívání drog mohou zmírnit některé příznaky. V případě, že vyrážka je těžké bolesti, vzít analgetika; svědící pomoc antihistaminika. V případě, že pacient je česání vyrážka na kůži, může zůstat jizvy; Chcete-li tomu zabránit, použijte tečku antibiotika.

A vzácné případy, v případě, že zánět a vyrážka růžové lišejníků přetrvávají, předepsat protizánětlivé léky.

Diskoloratsiya kůže, která zůstane po růžovém lišejníku není velmi nápadné, ale pokud to vadí pacientovi dohodě s tím je možné použít ultrafialové světlo léčbu. Tento postup je poměrně drahé, ale to se vyplatí, pokud je člověk velmi znepokojeni jejich vzhled. Ve většině případů se však, růžová zoster by měla být jednoduše "čekat".

Jak víte, že mám růžové šindele?

Pink dermatolog může diagnostikovat kožního onemocnění. Její příznaky jsou velmi podobné příznaky jiných chorob, jako je například herpes zoster a herpes zoster Šindele a plané neštovice – ze stejného patogenu , Exantém v růžové zoster, někdy také se alergické reakce na jistých léčiv, jako jsou antibiotika, léky proti bolesti a protizánětlivé látky.

Pink zoster může být diagnostikována biopsií, nicméně, protože toto onemocnění není nebezpečný, protože není nutné provádět tak složitý postup.

Pokud jde o přenositelnost růžový lišejník žádný jednotný názor. Víme, že to není vždy přenášeny přímým kontaktem s pacientem. Někteří lékaři se domnívají, že nemoc je způsobena bakteriemi nebo viru; Bylo zjištěno, že se houba nebo alergie, nejsou přesně způsobilo.

První známkou růžové lišejníků – velký narůžovělá skvrny na kůži, je velmi podobná trichofytózy Pásový opar – Jak se zůstat bez chlupů Což je houbová infekční onemocnění. Podobně, aby se zjistilo, co přesně je nemocný pacient, jen lékař může.

Kožní povrchové houbové infekce, Dermatomykózy

Kožní povrchové houbové infekce

Na kůži se náhle objevila červená skvrna, která svědí – co by to mohlo být? Ve většině případů se jedná o ekzém nebo o nákazu houbou (poznámka: pod obecným názvem „houby“ jsou zde míněny mikroskopické houby, plísně a kvasinky).

Nákazy houbou se vyskytují především v průmyslových zemích: mnoho léků (antibiotika se širokým spektrem působení, prostředky proti rakovině a protizánětlivé přípravky) a spotřeba cukrů oslabují imunitu těla vůči plísňovým onemocněním. Plísňové infekce se mohou vyskytovat na celém těle a jsou nakažlivé.

Příčiny/rizikové faktory

Kožní houby (dermatofyta) čerpají živiny ze zrohovatělé kůže a milují vlhko a teplo. Mezi prsty na nohou nacházejí ideální klima, vyskytují se však také na patách, v kožních záhybech na hrudníku, na pokožce hlavy a pod nehty. Plísňová onemocnění na hlavě se šíří někdy velmi explozivně ve školkách a školách.

Kvasinky (nejčastěji Candida albicans) se nalézají především ve střevech, kde i při neporušené imunitě dlouhodobě přežívají. Při oslabení imunity (u diabetiků, nemocných AIDS, pacientů dlouhodobě léčených kortikosteroidy nebo imunosupresivy aj.) však mohou vyvolat infekci sliznic a kůže.

Chorobopis

Rozpoznání/vyšetření

Že se na infekci podílí i nějaká houba, je možno rozpoznat vyšetřením pomocí mikroskopu. K přesnému určení, o jaký druh houby se jedná, jsou ovšem nezbytná zdlouhavá laboratorní vyšetření. Nejdůležitější druhy hub jsou Microsporon, Trichophyton a Epidermophyton, nejčastější kvasinkou je Candida albicans. Vniknou-li do kůže spóry hub, kůže se zanítí, praská, zčervená, odlupují se z ní bělavé šupinky a svědí.

Infikovaná místa mohou být lehko zaměnitelná s ekzémy nebo s lupenkou, pod mikroskopem lze však houbu dobře rozpoznat. Může napadat kůži, nehty a vlasy. Pokud sliznici infikují kvasinky, tvoří se bělavé, snadno odstranitelné povlaky na zčervenalé sliznici, nejčastěji v ústech nebo na sliznici genitálií.

Jelikož je léčba zdlouhavá (takže by v jejím průběhu mohlo dojít k infekci jinou houbou), jsou často předepisovány přípravky, které jsou účinné proti mnoha druhům hub. Některé prostředky ve formě krémů, roztoků nebo pudrů jsou k dostání v lékárně i bez lékařského předpisu. Skupina léčiv obsahujících azoly (ketokonazol, mikonazol, itakonazol, flukonazol) jsou účinné téměř proti všem choroboplodným houbám. Věšinou jsou aplikovány v mastech a krémech, při závažných infekcích ale musejí být některé látky podávány v kapslích nebo tabletách. Ale pozor: tyto léky jsou účinné, ale při nesprávném použití mohou být i nebezpečné. Vhodný lék a způsob léčby musí vždy stanovit odborný lékař-dermatolog.

Podpůrně působí omývání teplou vodou s dezinfekčními přísadami: extrakt ze šalvějových listů (v lékárnách k dostání jako tinktura) a olej z čajovníku působí antimikrobiálně a inhibičně vůči houbám. Je-li na kůži nanášen olej z čajovníku, měl by být smíchán s levandulovým olejem v poměru 2:1, což mu dodává vysušující účinek a pronikavou vůni. Po dvoutýdenní léčbě by měla být vložena několikadenní přestávka, jinak může vzniknout návyk. Při nákaze houbou by se dále mělo několik dalších týdnů pokračovat v léčbě aplikací směsi 40 kapek oleje z čajovníku (tea-tree oil) na 100 ml jojobového nebo jiného „nosného“ oleje. Upozornění: ne všechny přípravky s obsahem oleje z čajovníku jsou kvalitní. Některé mají jen nízký obsah účinných látek, a mohou navíc způsobovat alergie.

Účinnost dezinfekčních postřikovacích zařízení na plovárnách je sporná: někteří odborníci od nich zrazují, neboť působí jen na suché kůži, a mimo to obsahují mnoho formaldehydu, který zase může způsobit alergii. Všeobecně je třeba pečovat o silný imunitní systém: vyvážená strava, pohyb na čerstvém vzduchu, vytrvalostní sport.

Časté dotazy

Některé kožní choroby se díky teplým slunečním paprskům lepší, jiným spíše škodí. Kdo snadno dostane plísňové onemocnění, musí si obzvláště v létě dávat pozor hlavně na to, aby kožní záhyby a chodidla byly stále suché. K tomu ovšem slunce přispívá.

Lamisil spray – proti-houbové činidlo s účinností sušení

Lamisil spray – je antimykotikum lék pro místní aplikaci na vysušenou a osvěžující účinek. Tato funkce umožňuje používat v žádných klinických projevů houbové infekce. Ale je zvláště vhodný Lamisil spray v případě, kde se léze nachází v odlehlých oblastech a je doprovázena s mokváním.

Lamisil sprej – jak to funguje

Lamisil sprej pro lokální použití je transparentní bezbarvá nebo světle žlutá kapalina a je k dispozici v lahvičkách jako je 1% roztoku. Kompozice obsahuje stříkací Lamisil terbinafin účinnou látku a pomocné látky: Makrogol cetostearylether, ethylalkohol, čištěná voda, propylenglykol, dusíku.

Lamisil Spray se používá pouze z vnějšku, a má aktivní antifungální aktivitu. Současně je osvěžující a vysušuje pokožku. Při aplikaci spreje na kůži je absorbován do krve, je ne více než 5% účinné aktivní složky, tak významné systémové účinky drogy nemá. Zachytil na rozprašovací proniká kůží do povrchových vrstev pokožky a aktivně ovlivňuje metabolismus Zlepšuje metabolismus a hubnutí bez diety v mykotických buňkách v léze.

Mechanismus účinku spreje není odlišné od všech ostatních dávkových forem lamizila. To potlačuje tvorbu sterolů v houbách buňkách, což vede k jejich nedostatku normálního metabolismu v buňkách. Současně se buňky hub se hromadí velké množství meziproduktu, z nichž postavené potřebných elementů steroly, – skvalen. Takové porušení metabolických procesů vedoucích k houbové buněčné smrti.

Citlivost na lamizilom Lamisil – moderní lék pomoci vyrovnat se s plísňovou infekcí vykazují mnoho dermatofytů, způsobit plísňových infekcí kůže, stejně jako kvasinky Candida houby rod, a původce barevného (pityriasis) rozebrání.

Sprej je efektivní, proniká do nejodlehlejších oblastí postiženou kůži, ale to je nepředstavitelné, že se ocitl v oku -, bude to znamenat značné podráždění oční tkáně.

V závažných plísňových infekcí vnější použití spreje v kombinaci s přijímáním Lamisil tablety uvnitř.

Se kterými nemoci a jak aplikovat Lamisil

Funkce Spray Lamisil umožňují jeho použití v mnoha plísňovým infekcím (mykózám), včetně mykózy nohou (tinea a rubrofitii), štítem a svědění Jock svědí: plísňové infekce , Plísňové infekce kůže hladké tělo, způsobené dermatofyty s porážkou velkým záhybech kůže a leží v těžko přístupných místech. Applied Lamisil sprej při léčbě mykotických infekcí pokožky hlavy.

Lamisil Sprej je účinný také při oděru kůže, způsobené Candida – současná antifungální a sušení efekt vám umožňuje rychle odstranit tyto léze.

Kromě toho, sprej Lamisil se s úspěchem využívá k léčbě mnohobarevného (pityriasis) rozebrání.

Použít sprej pouze k léčbě dospělých a dětí po 12 let. Před jeho aplikací pleť důkladně vyčistit a lehce sušeno. Potom nástřikem v dostatečném množství tak, že se kožní léze a oblasti umístěné kolem oblasti zdravé kůže byla dobře navlhčený.

Lamisil Spray se aplikuje na kůži jednou denně po dobu jednoho týdne. S různobarevnými oblázky sprej se aplikuje dvakrát denně v týdnu.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Vedlejší účinky Lamisil sprej je zřídka významný. Kůže na místě rozprašování lamizila mohou být příznaky podráždění v podobě zarudnutí, suchosti a odlupování kůže doprovázené pálení a svědění.

Tam může být alergické reakce, které mohou být podobně jako konvenční stimulaci. Alergie se projevuje jako kopřivka, náchylný k fúzím, porážce velké plochy kůže a podkožního vaziva při přechodu, včetně v oblasti hrdla (angioedém). Pokud se objeví známky podráždění nebo alergie, je nutné navštívit lékaře, který rozhodne, zda bude pokračovat v léčbě: během stimulace je často možné v něm pokračovat, a alergie by měly být okamžitě zastaveno.

Lamisil Sprej je kontraindikován při přecitlivělosti na jeho složky, a pacienta ve věku do 12 let (klinických studiích léku u dětí nebyly provedeny). S opatrností a pouze na lékařský předpis by měl být používán během těhotenství, dítě krmení Kojení – osobní volba prsu, jaterní choroby a selhání ledvin, chronický alkoholismus, rakovina (včetně krevních onemocnění), metabolické poruchy a onemocnění souvisejících s poruchou průchodnosti krevních cév končetin.

Lamisil Spray – velmi výhodná dávková forma pro léčení plísňových infekcí nacházejících se v těžko přístupných místech kůže.

Nolitsin: širokospektrální antibiotikum

Nolitsin – chinolon antibakteriální léčivo, má výrazný antimikrobiální účinek, je nejúčinnější při onemocnění močových orgánů. Je účinný proti většině patogenům těchto infekcí, jako akutních a chronických zánětlivých onemocnění ledvin a močových cest, kapavka Kapavka – self-vládl ,

Mechanismus účinku nolitsin

Nolitsin (INN – norfloxacin) – širokospektrální antibiotika fluorochinolon skupina, která je vyrobena z slovinské farmaceutické společnosti Krka tablety, oční a ušní kapky. Jiné farmaceutické společnosti podobné léky prodávané pod názvem ankvin, baktinor, girablok, kvinoloks, lokson, negafloks, norbaktin, norilet, Normaks, noroksin, norfloks, norfloxacin, sofazin, spektrama, chibroksin, yutibid.

Nolitsin má baktericidní (zabíjí citlivost na bakteriální flóry) aktivitu a vyznačuje se tím, že se prakticky tolerance vyvíjí (odolné) mikroorganismů. To inhibuje tvorbu určitých enzymů potřebných pro život bakterií (např., DNA gyrázy), což vede k nemožnosti tvorby řetězců DNA a okamžitou smrt bakterií. Baktericidní účinek se zdá velmi rychle, během jedné hodiny po požití léku.

Kromě toho, nolitsin obsahuje fluor, který dále zvyšuje účinnost tohoto léku vůči většině bakterií citlivých na to. Také aktivní vliv na běžnou gram (hlavně) a gram-pozitivní (některé) mikroflóry, což způsobuje většinu infekcí močových cest, potlačuje nolitsin živobytí Pseudomonas aeruginosa – jeden z nejstabilnějších v souvislosti s bakterií odolných vůči antibiotikům.

Pokud jsou podávány nolitsin dobře absorbován z gastrointestinálního traktu do krve, a tam zejména tkáně (tkáně močové orgány) nepronikají do centrálního nervového systému a kost. Absorpce se zpomalí, jídlo (zvláště prsa, tak to je nejlepší, aby se na lačný žaludek), a léky, které neutralizují kyselost žaludečních šťáv (antacidy). Maximální koncentrace v krvi je dosaženo během 1-2 hodin po požití. Uložené v těle 12 hodin, po které se rozkládá v játrech (jeho rozkladných produktů – metabolity vykazují také určitou aktivitu), a poté vylučovány močí (většinou) a výkaly. Z tohoto důvodu, když se doporučuje závažná porucha funkce ledvin instalovat individuální dávku.

Indikace a kontraindikace pro příjem nolitsin

Přijímací nolitsin do tablet je uvedena v následujících chorob (pouze po laboratorních zkoušek biologického materiálu o citlivosti mikroorganismů na antibiotika)

 • infekce močového traktu – pyelonefritida, cystitida, uretritida (většinou nolitsin schopen potlačit všechny flóru, které mohou způsobovat infekce ledvin a močových cest, včetně těch, odolné proti jiným antibiotikům);
 • po chirurgických operacích na ledvin a močových cest s cílem zabránit infekci nebo akutní zhoršení chronických infekcí;
 • Gonokokové infekce, včetně těch, které se skrytou, nevyjádřený přes;
 • střevní infekce – salmonelóza Salmonelóza – rysy nemoci , Úplavice, iersineoza;
 • pro prevenci střevní infekce během návštěvy v oblastech, kde jsou tyto infekce (neinhibuje normální střevní mikroflóru);
 • Infekce vnitřních pohlavních orgánů mužů a žen (chronické bakteriální prostatitidy Bakteriální prostatitida – může být akutní nebo chronická , Adnexitis – zánět vaječníků u žen);
 • infekce kůže a měkkých tkání, včetně infekce ran, oděru;
 • infekce horních cest dýchacích (dutin, hltanu, hrtanu, středního ucha);
 • infekce pohledu.

Místní nolitsin používá v oční a ušní kapky v infekcích zraku a sluchu, stejně jako pro prevenci těchto onemocnění.

Kontraindikace nolitsin jsou přecitlivělost na léku, věk 15 vyjádřené v lidském ledvinami. V průběhu těhotenství a kojení, otázka užívání drogy se řeší individuálně ze zdravotních důvodů.

Nežádoucí účinky, které mohou nastat při uplatňování nolitsin

Při uplatňování nolitsin mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky:

 • z gastrointestinálního traktu – pálení žáhy, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, průjem, bolest břicha Břicha bolest: Typy a symptomy ;
 • z jater – malý abnormální jaterní funkce;
 • centrální nervový systém – bolesti hlavy, závratě, letargie, ztráty účinnosti, poruchy spánku, podrážděnost, úzkost;
 • ledvinami a infekce močových cest – zánět pojivových bazí ledvin (intersticiální nefritida), selhání ledvin;
 • alergické reakce – kožní vyrážky různého druhu, svědění, otok tkání.

Opatrnost se doporučuje v případě nolitsin spasmophilia jakéhokoliv původu, pokud jsou vyjádřeny porušování jater. Při příjmu lék by neměli mléčné výrobky, a musí být pod vlivem slunečního záření. Nedoporučuje, protože se v průběhu nolitsin vozidel s pohonem léčby.

Nolitsin – je antibiotikum, které může být přijato pouze na lékařský předpis.

foto dermatomykozy kozni povrchove houbove infekce

KЕ™eДЌovГ© ЕѕГ­ly nejsou jen neestetickou zГЎleЕѕitostГ­, ale hlavnД›.

KЕ™eДЌovГ© ЕѕГ­ly mohou bГЅt nejen nevzhlednГ©, ale pЕ™edstavujГ­ i rizikovГЅ faktor pro vznik vГЎЕѕnД›jЕЎГ­ch zdravotnГ­ch problГ©mЕЇ, jako je povrchovГЎ flebitida, trombГіza povrchovГЅch Еѕil, nebo dokonce hlubokГЎ ЕѕilnГ­ trombГіza. Pokud

dermatomykozy foto onemocneni

nemoci kuze foto. DermatomykГіzy (koЕѕnГ­ povrchovГ© houbovГ© infekce RadГ­, jak ЕѕГ­t zdravД› a spokojenД›, co se vyplatГ­ jГ­st a pГ­t. Pojmem

PlГ­sЕ€ovГ© onemocnД›nГ­ kЕЇЕѕe –

Seznam mГ­st, z kategorie plГ­sЕ€ovГ© onemocnД›nГ­ kЕЇЕѕe.. KdyЕѕ pejska trГЎpГ­ koЕѕnГ­ plГ­seЕ€ – 4,132x | Tisk ДЌlГЎnku MykГіzy jsou nakaЕѕlivГ© (infekДЌnГ­) nemoci, pЕ™enosnГ© na rЕЇznГ© hostitele.

VyrГЎЕѕka v oblasti koneДЌnГ­ku |

Mohlo by jГ­t napЕ™. o opar, podle tД›ch povrchovГЅch erozГ­ a velkГ© bolestivosti, kterou popisujete, navЕЎtivte koЕѕnГ­ho lГ©kaЕ™e, doporuДЌovala bych vГЅhledovД› provГ©st i vyЕЎetЕ™enГ­ k vylouДЌenГ­ dalЕЎГ­ch pohlavnД› pЕ™enosnГЅch chorob.

Cervene skvrny |

Dobry den, asi pred mesicem a pul se mi na rameni udelal cerveny vystouply flek (podlouhly, cca 1cm), na povrchu hruby, nebolestivy, nesvedici. Nehoji se a pred dvema dny se asi centimetr od nej objevil dalsi, mensi a pomalu i treti.

PopГЎlenina |

U popГЎlenin druhГ©ho stupnД› zasahuje poranД›nГЎ oblast hloubД›ji neЕѕ jen do povrchovГ© vrstvy kЕЇЕѕe. Bolest. TransplantГЎt koЕѕnГ­ho ЕЎtД›pu. KoЕѕnГ­ vyЕЎetЕ™enГ­ se provГЎdГ­ v ambulantnГ­m zaЕ™Г­zenГ­ nebo na lЕЇЕѕkovГ©m koЕѕnГ­m oddД›lenГ­. Mezi

Candida albicans a gardnerella vaginalis

Candida albicans – foto. Kožní mykózy – dermatomykóza, trichofycie, dermatofýza tinea (svědivá infekce mužských pohlavních orgánů), plíseň na nehtech. Povrchová kandidóza sliznic se diagnostikuje poměrně snadno. Kultivační

lze zpЕЇsobit v Гєstech povrchovГ© poranД›nГ­, tedy spГ­ЕЎe odД›rku, pokud je u zubu nД›co jako vГЎДЌek (nafouklГЎ bouliДЌka) je vhodnГ© vyhledat zubnГ­ho lГ©kaЕ™e, protoЕѕe pravdД›podobnД› se bude jednat o zГЎnД›tlivГЅ proces, kterГЅ je potЕ™eba Е™eЕЎit. S

Plísňová onemocnění 13 :: EXOTICKÉ PTACTVO

bГЅvГЎ zpravidla Trichophyton gallinae nebo T. mentagrophytes. MГ©nД› ДЌasto se mЕЇЕѕeme setkat s plГ­snД›mi r. Microsporum nebo Penicillium. Tyto povrchovГ© plГ­snД› napadajГ­ zpoДЌГЎtku zvlГЎЕЎtД› neopeЕ™enГЎ mГ­sta, pozdД›ji i peЕ™Г­. KoЕѕnГ­

PohlavГ­ Еѕeny |

ЕЅenskГ© pohlavnГ­ orgГЎny se dД›lГ­ na orgГЎny zevnГ­ a vnitЕ™nГ­. Jsou. nejДЌastД›jЕЎГ­m zГЎnД›tem je mykГіza – kvasinkovГЎ infekce. PЕ™i

Rakovina kЕЇЕѕe |

Rakovina kЕЇЕѕe je souhrnnГ© oznaДЌenГ­ pro nГЎdorovГЎ onemocnД›nГ­ postihujГ­cГ­ koЕѕnГ­ kryt tД›la. Typicky se projevujГ­ charakteristickГЅmi, rЕЇznД› zbarvenГЅmi vГЅrЕЇstky na kЕЇЕѕi. NГЎdorovГЎ. si charakteru, zbarvenГ­, velikosti a umГ­stД›nГ­ koЕѕnГ­ch vГЅrЕЇstkЕЇ. K

PlГ­sЕ€ovГ© KoЕѕnГ­ Infekce

o infekční onemocnění virového původu. Přenáší. PLÍSŇOVÉ KOŽNÍ INFEKCE Dermatomykózy se projevují jako okrouhlá, zarudlá a svědivá ložiska vyvolaná nižšími houbami, které se živí odumřelými vrstvami kůže. Mohou

Nemoci zad – Nemoci –

DermatomykГіzy (koЕѕnГ­ povrchovГ© houbovГ© infekce) Pojmem mykГіza se obecnД› oznaДЌuje onemocnД›nГ­ houbami, plГ­snД›mi a kvasinkami. DermatomykГіzy . Foto: 40 let starГ© nГЎpady v novГ©m balenГ­

PlГ­sЕ€ovГЎ onemocnД›nГ­ kЕЇЕѕe

Seznam mГ­st, z kategorie plГ­sЕ€ovГЎ onemocnД›nГ­ kЕЇЕѕe.. koupelnД› je rekonstrukce pouze zapoДЌatГЎ, viz foto. , umyvadlo, boiler. Do. DermatomykГіzy (koЕѕnГ­ povrchovГ© houbovГ© infekce) – Nemoci –

Prezentace “ZГЎsady odbД›ru a transportu materiГЎlu k.

Zásady odběru a transportu materiálu k mikrobiologickému vyšetření, průvodky Mikrobiologie a imunologie – BSKM021p + c Týden 13 Ondřej Zahradníček.. Transport moče Pro hodnocení močové infekce je důležitá kvantita – viz dále. Tu

DermatomykГіzy (koЕѕnГ­ povrchovГ© houbovГ© infekce) – Nemoci.

. a kvasinkami. DermatomykГіzy pЕ™edstavujГ­ plГ­sЕ€ovГЎ onemocnД›nГ­ kЕЇЕѕe. Jsou velmi ДЌastГ© u diabetikЕЇ (nemocnГЅch cukrovkou), ale pЕ™enГЎЕЎГ­ se i mezi jinak zdravГЅmi lidmi jako infekce, pЕ™edevЕЎГ­m pЕ™i nedostateДЌnГ© hygienД› nebo zapaЕ™enГ­.

Onychomykóza je infekční onemocnění nehtového aparátu způsobené mikroskopickými houbami: dermatofyty, kvasinkami (hlavně C.. „tinea unguium“ a zahrnuje houbové infekce. ploše nehtu. Bílé křídovité hmoty na povrchu

Ppt – PГЎtrГЎme po mikrobech DГ­l XIII. Mykologie PowerPoint.

OndЕ™ej ZahradnГ­ДЌek K praktickГ©mu cviДЌenГ­ pro VLLM0421c MГ­sto. Гєvodu. bdadafoto. . mykotickГЅch onemocnД›nГ­. NejdЕЇleЕѕitД›jЕЎГ­ jsou mykГіzy, kterГ© dД›lГ­me na povrchovГ© (koЕѕnГ­ a slizniДЌnГ­ ) a orgГЎnovГ© ДЌi systГ©movГ©

Candida albicans a mouДЌnivka foto

Kožní mykózy – dermatomykóza, trichofycie, dermatofýza tinea (svědivá infekce mužských pohlavních orgánů), plíseň na nehtech. Další články k tématu moučnivka foto.

Candida albicans

Candida albicans je druh kvasinky, kterГЎ nД›kdy u lidГ­ zpЕЇsobuje ГєstnГ­ a genitГЎlnГ­ houbovГ© infekce. Tato. PovrchovГЎ kandidГіza sliznic se diagnostikuje pomД›rnД› snadno. KultivaДЌnГ­. DomГЎcГ­ lГ©ДЌba vaginГЎlnГ­ kvasinkovГ© infekce

Kožního onemocnění u člověka: fotografie, příznaky, léčba

Pásový opar – kožní onemocnění způsobené virem či plísní. To se přenáší z člověka nebo zvířat při styku. Nicméně, toto vždy se nestane. Vědci stále ještě nedosáhly shody o tom, proč někteří lidé jsou náchylné k infekci, a jiní zůstali zdraví i po úzkém kontaktu s infikovanou nebo nemocnou subjektu.

Přes toto charakteristické rysy této skupiny onemocnění a jejich léčbu technikami, velmi dobře.

Versicolor – není nemoc, ale skupina onemocnění, způsobených různými patogeny, ale obecný název.

Podle dermatologů odborníků s největší pravděpodobností, že jsou infikováni:

 • Osoby s oslabeným imunitním systémem.
 • Lidé po dlouhou dobu pod napětím.
 • S genetické predispozice (tento názor není sdílen všemi dermatology).
 • Pacienti, kteří užívají některé léky na alergie.
 • Lidé, kteří jsou často vystaveni podchlazení nebo nachlazení.
 • Osoby od 30 do 70 let (tento názor sdílí i tím, že všechny dermatology).
 • Všichni pacienti vnitřní orgány, které pracují s postižením.

Navzdory tomu, že každý typ onemocnění má svůj původ a jeho vlastnosti samozřejmě lze identifikovat příznaky, které jsou společné pro všechny druhy infekcí.

Běžné příznaky zbavení osoby

Za prvé, je třeba poznamenat, že zoster může nastat, jak otevřeně a latentní (skryté formě).

Pásový opar se může objevit pouze na místní části těla (nejčastěji – na hlavě, genitálií) nebo pokrýt celou kůži pacienta jako celek.

Bez ohledu na typ patogenů, infekce lokalizací, jsou symptomy pacienta zbavení společné pro všechny. Patří mezi ně:

 • Pigmentace poruchy. Postižená kůže se může stát tmavší nebo světlejší, koupit jasně červené, hnědé nebo růžové zabarvení.
 • Nejčastěji se mění v pigmentaci pozorované peeling někdy – výskyt lahvičky naplněné průhlednou kapalinou.
 • Všechny kožní změny jsou doprovázeny výrazným těžko přenosný svědění.

Společná pro všechny typy lišejníků jsou preventivní opatření, aby se zabránilo infekci. Se chránit před nepříjemnou a nevzhledné nemoci, lidé by měli:

 • Důsledně dodržovat základní pravidla osobní hygieny. Infikována kožního onemocnění může být prostřednictvím někoho jiného oblečení, obuv a hygienické potřeby.
 • Nedotýkejte neznámých zvířat nebo zvířat s těžkými příznaky nemoci.
 • Děti navštěvující mateřské školy nebo školy, ostatní shluky dětí pravidelně ukazují dermatologů.

Pásový opar – nemoc nepříjemná, ale s výhradou k úplnému vyléčení. Existují dokonce i některé druhy lišejníků, které nevyžadují léčbu, a jít dál na vlastní pěst.

 • Pink zoster nebo Gibert choroba.
 • Pityriasis versicolor , která je známá také jako „barva“ nebo „barevný“.
 • Lupénka, populárně známý jako „rybích šupin“, nebo lupénky .
 • Kožního onemocnění (také známý jako „strigunok“ nebo trihofitia).
 • Microsporia. Vysoce nakažlivé formulář, který je často zaměňována s kožního onemocnění.
 • Pláč zoster, známější jako většina ekzém .
 • Šindele , někdy volal herpes.

Každý typ je způsobena konkrétní patogenu a musí být přesně definovány léčbu. Důsledkem zbavení neléčená může stát trvale znetvořený kůže nebo ke ztrátě vlasů.

pink zoster

Další jména: Gibert nemoc, loupání roseola, pityriasis rosea. Tento typ akutních dermatóz nejvíce často (ale ne vždy) dochází po nachlazení, a to zejména, provádí na nohou. Statistiky potvrzují, že většina onemocnění postihuje jedince 20-40 let, téměř nevyskytuje u dětí a velmi starých lidí. Výrazná sezónnost onemocnění. Navzdory očekávanému virové povahy, že většina lidí peeling roseola stávky na jaře nebo na podzim. Zajímavý fakt: onemocnění má tendenci samoischeznoveniyu. Bez ohledu na to, zda pacient projde léčebnou kúru nebo žádné známky kožních lézí zcela zmizí 8-9 týdnů ode dne, kdy první výskyt plaků. Nicméně konzultaci s dermatologem je potřeba, a existuje několik důvodů.

 • příznaky Gibert choroby jsou velmi podobné příznaky syfilis, para- nebo kapkovité psoriázy, lymskou nemoc, atd. Chcete-li stanovit přesnou diagnózu a léčbu (v případě potřeby), bude dermatolog moci pouze po důkladném vyšetření pacienta.
 • Používání některých mastí, produktů osobní péče, parfémy mohou vést k rychlým průběhem nemoci.
 • všimne škrábání může vést k jizvení a znetvoření kůže. Specialista bude moci vybrat Antipruritické nebo sedativ (často svědivý pocit emocionální stav lidí).

Patogeny a typickými příznaky růžové lišejníků

Podobně, původce tohoto onemocnění není známa Gibert. Někteří odborníci naznačují, že zdrojem nákazy je typ viru herpes 7. Jiní se domnívají, že nemoc je jedním z respiračních virů.

Onemocnění začíná toho, že na těle velké růžová skvrna lehce oloupaná uprostřed. Většina infikovaných jeho průměr se pohybuje mezi 3 a 5 cm. Někdy (výjimečně) může výskytem několika primárních místě na různých částech těla.

Vzhledem k tomu, váhy nemoc odpadávat, spot stane žluto-hnědý odstín, a na její okraje se objeví růžové, bez šupin, třásně. Matek místě (tzv prvním projevem onemocnění) vypadá velmi podobně jako medailonu. To je vlastnost, která lékaři často diagnostikovat „růžový opar.“

Po jednom až dvou týdnů při porodních skvrny objeví „děti.“ Tyto skvrny jsou menší velikosti, mají hnědo-růžové nebo růžovo-žluté ve středu. Jejich počet se může lišit u každého pacienta. Odborníci poznamenat, že sekundární deska umístěna na Langera linkách. Tak jsou ty čáry na těle, kde je kůže natažené při pohybu nejvíce. Obecně platí, že „medailony“ vzor uspořádání podobá smrkové větve.

Je také zjištěno, že většina z plaků objeví na trup a končetiny, a nikdy – na obličeji a krku.

V průběhu šetření bylo zjištěno, že přibližně polovina pacientů na skvrny cítí sotva znatelný svědění při dotyku plaky. Čtvrtina pacientek zažít nepříjemné kožní pocity, a jedna čtvrtina pacientů (se zvýšeným emocionality) si stěžuje na svědění patrné v „medailony“.

Atypické formy růžové lišejníků

Někdy se nemoc bere neobvyklou formu. V tomto případě, růžová zoster nazývá atypický. Symptomy šupinatá roseola přestávají být podobný klasickým klinickým obrazem, nemoc sama o sobě je poněkud odlišná. Zejména dermatology pozorováno:

 • Průběh onemocnění bez výskytu primárního mateřských místech.
 • Vzhled plaků na obličeji a krku (ve výjimečných případech).
 • Vyrážky ve formě váčků (ve tvaru polokoule, bubliny stoupající nad kůží průhlednou kapalinou), puchýřek (polokulovité pustuly) nebo krvácení (drobné krvácení do okolní tkáně).
 • Vývoj pityriasis rosea irritata. Tzv kožních změn vyplývajících z růžového lišejníku, ale vznikají na kůži v oblastech tření, mačkání, pocení.

Někdy deska pityriasis rosea irritata vyplývají ze zneužívání léků. V tomto případě mohou způsobit velmi intenzivní svědění a vyžadují zvláštní zacházení.

Léčba růžové lišejníků

Lékař obvykle dělá diagnózu založenou na vizuální kontrole. V případě, že pacient hlásí, že desky na tělo pro více než 12 týdnů, nebo jsou velmi svědivé, dermatolog jmenovat biopsii (vzorkování z postižené tkáně). Analýza je nutné vyloučit další diagnózu – parapsoriaza. Je nutné, aby byl jmenován ve stejných testech k odstranění syfilis nebo migrující erythema multiforme, mykózy (houbové infekce kůže).

není nutná úprava typickou růžovou lišejníku. Pouze v případě závažného svědění lékař může předepsat léky Antipruritické (lokálně). Ale existují určitá omezení pro zmírnění nemoci.

 • Při úpravě vody nelze použít tvrdé houbičky nebo agresivní čisticí prostředky.
 • By se měli vyhnout kontaktu s tvrdými místech postižených, vlněné nebo syntetické tkaniny.
 • Je třeba omezit používání kosmetiky a parfémů. Rozhodně nelze je použít do postižených oblastí.
 • Nemůžete použít masti, prášky, atd. Z neznámých důvodů, dělají průběh chorobného zvýšení počtu plaků, které jsou na kůži.

Po 6-8 týdnech, bude nemoc trvat. Nicméně, když česání „medailony“ bakteriální infekce, může přistoupit k zbavit. V tomto případě může lékař předepsat antibiotika.

Kožního onemocnění u člověka

Kožního onemocnění – infekční onemocnění. Někteří dermatologové se domnívají, že mikospor (také známý jako pásový opar) způsobené houbou Microsporum canis a Trichophyton tonsurans. Jiní věří, že každá z těchto hub vést svůj tvar a zbavující trichofytózy mikrosporiya. Příznaky tohoto onemocnění jsou velmi podobné, což dává právo dermatologů je považují za jedno onemocnění. Nicméně trichofytóza jen nemocné, zatímco microsporia mohou být přenášeny z koček a psů.

Pásový opar – nejběžnější mezi „organizované“ dětské nemoci. Ve školkách, školách, letní tábory, kde děti mají mnoho a jsou v neustálém kontaktu, infekce může nastat nejen přímým kontaktem s nakaženou osobou, ale také prostřednictvím mikrotrhlin a mikrossadiny kůži. Pro vývoj nemoci je dost kontakt s vlasy nebo část infikované kůže. Taková kontaminace je možno prostřednictvím přímého kontaktu s nemocným osoby nebo zvířete, při použití co pacienta. Můžete se nakazit při přepravě, pokud se dotknete místo, které dotyčnou osobu s kožního onemocnění.

Příznaky kožního onemocnění

Inkubační doba onemocnění – trvá od pěti dnů až dva a půl měsíce. Na konci inkubační doby, jedna nebo více skvrny na kůži. Obvykle mají kruhový nebo oválný. Nejčastěji dermatofyty (houby, „milující kůži“), má vliv na pokožku hlavy. Vlasy přerušit ve výšce menší než jeden centimetr. Pokud skvrny jsou samostatné a malé, na hlavě jsou jasně viditelné prolysiny tvořil. Všimnete-li si jeden (a to může být stejně velká jako dlaň dospělého), hlava se zdá být oříznut. Bodová trochu strach nemocné, ale někdy to může cítit svědění.

Skvrny mohou mít vliv na řasinky, se vyskytují na kterékoliv části těla. V tomto případě se jeví jako šupinaté skvrny ve středu oválu, obklopené čnící váleček. To je ovlivněno hub vloček jsou nositeli infekce.

Vzhledem k tomu, průběh onemocnění je závislá na umístění houby a stavu pacienta, jeho symptomy mohou být odlišné. Proto lékaři nerozlišují mezi stadiu onemocnění a typy kožního onemocnění.

Povrch kožního onemocnění pokožky hlavy

Na hlavě objeví šupinaté skvrny (jeden nebo více). Chlupy na tomto místě, první ředění, pak přerušit. Postižená kůže je červená, ukládání malých bublinek, se postupně promění v žlutavé šupiny. Tento druh kožního onemocnění neposkytuje žádné fyzické a psychické potíže. V případě, že nemoc neléčí, bude opakována. Chlapci – až do puberty. U dívek, neléčená kožního onemocnění se může stát chronickou a způsobit vypadávání vlasů jako dospělí.

Povrch kožního onemocnění na hladkou kůži

Externě, lokalizovaný na hladké kůži kožního onemocnění je velmi podobná onemocnění nebo lišejníky růžové Gibert má. Na kůži tvořily stejné růžovo-hnědé nebo žluto-růžové šupinaté skvrny. Jsou obklopeny jasně růžové, který se skládá z bublin nebo uzliny zvednuta nad ráfku kůže (druh válce). Vzhledem k postiženého hranice kód se zobrazí šedě.

Gibert nemoc nezávisle přechází do dvou měsíců, a „strigunok“ může narušit osobu po celá léta. Kromě toho, na rozdíl od růžové, kožního onemocnění obvykle (ale ne nutně) je lokalizován na obličej a krk, ale může se objevit kdekoli.

Tento druh kožního onemocnění vyžaduje okamžité a důkladné ošetření. V jeho nepřítomnosti skvrny zvětšit, což ovlivňuje všechny velké plochy kůže, svědění a sílí. Bez léčby, a to zejména u dívek, což vede k tomu, co nemoc trvá chronickou formu.

chronická pásový opar

To se vyskytuje pouze u žen se sníženou plodnost nebo systém štítné žlázy, zotavit se z dětství obvyklé formě. Nejčastěji postihuje kůži na spáncích a zátylku. V tomto případě je střed se nazývá „black spot“. Byl malý, ne více než 1 cm, ale tato centra mohou být nastaveny. Vlasy rozdělují je na svém místě tvořil jizvu, která se neustále loupané.

Kromě chronické hlavy kožního onemocnění obvykle postihuje boky, kolena, ruce a hýždě. Jsou pokryty fuzzy šupinaté skvrny, jejichž barva se může lišit od růžové do modré nebo hnědé. Žena může rušit svědit.

Chronická forma není nakažlivá.

Infiltrativní-hnisavé nebo hluboké pásový opar

Patogenů je přenosná na lidi pouze od zvířat, ale začínají se množit v vlasových folikulů. Začnou hnisat, kůže okolo zanícené. V důsledku toho, podobně jako u nádoru tvořeného, ​​červené, zvýšil plakety až 10 cm v průměru. S otevřením jedné znamená hnis. Jak nemoc plaket alternativní šupinaté plochy. V tomto případě jsou obvyklé příznaky kožního onemocnění jsou přidány do celková slabost, horečka, únava, oteklé lymfatické uzliny.

To je nejvíce bolestivé formy zbavení řezání. U mužů může být lokalizována nejen v hlavě, ale také v vousy, knír.

kožního onemocnění Léčba

Před zahájením léčby lékař provádějící zkoušky přesně určit, jak agent způsobil onemocnění. Potom komplexní léčba. Spojuje v sobě působení masti, šampony, tablety a ostatními antimykotiky.

Léčba může prodloužit přibližně na následující schéma.

 1. Místní masti, gely, krémy nebo spreje, jako je klotrimazol, mikoseptin, terbinafin.
 2. Ráno: léčba s jódem. Večer léčba masti obsahující kyselinu salicylovou.
 3. Mléko Vidal. To je vařené v předpis oddělení a obsahuje šest bojovat proti komponenty plísní.
 4. Uvnitř po dobu 2-3 týdnů: griseofulvin. Jedná se o přírodní proti-houbové činidlo úzce směrová lékař může být nahrazen jinými léky, schopnost bojovat proti patogenům kožního onemocnění Microsporum canis a Trichophyton tonsurans.

Souběžně s protiplísňovou drogové dermatolog může předepsat imunomodulátory a vitamínové komplexy pro zvedání imunitu.

Pásový opar je považován vytvrzuje, pokud je trojnásobný stěr z postižené oblasti, vyrobený v den ukončení kurzu, po týdnu ao dva měsíce později, dal negativní výsledky. V opačném případě je třeba léčbu opakovat.

chromophytosis

Tato nemoc, která je původcem Malassezia houba, má nejvíce titulů – synonyma. Většina z nich jsou spojeny s typem vnějších projevů. Tento jev se nazývá pityriasis versicolor, barva, pestré. Vzhledem k tomu, že většina zhoršení dochází v letním období, nazvaný šindele let pláž.

Původci tinea versicolor

Charakteristickým rysem onemocnění je, že jeho agenti jsou tři různé formy houby, které za určitých podmínek snadno pohybovat od jednoho k druhému.

 • Pityrosporum ovale – oválný tvar.
 • Malassezia furfu – mycelia forma.
 • Pityrosporum orbiculare – kulatý tvar.

Všechny tři formy jsou vždy přítomny v lidském těle. Ale nepřinášejí mu nepohodlí. Teprve pod vlivem některých nepříznivých faktorů houby začíná intenzivně růst a množit a způsobit vážná onemocnění – chromophytosis.

Ještě před několika desítkami let, narazil pouze obyvatele teplých krajin. V současné době, kdy lidé s rozvojem cestovního ruchu začal cestovat po celém světě, nemoc může ovlivnit nějakou oblast zástupce.

Příčiny nemoci

Nepříznivé faktory, které mohou vyvolat pityriasis versicolor jsou:

 • Pravidelné návštěvy solária.
 • Dlouhý pobyt na pláži, nebo těsně pod spalujícím sluncem.
 • Nadměrné pocení v letním období.
 • Duševní, nervózní a fyzické vyčerpání.
 • Oslabení imunitního systému.
 • Pityriasis versicolor je důsledek některých dřívějších onemocnění: diabetes, Cushingův syndrom, rakovina, tuberkulóza nebo hormonální nerovnováha různé etiologie.

Nejčastěji se tento druh zbavují lidí trpí nadváhou, nadměrným pocením nebo mastnou pleť.

To je toho názoru, že tato infekční patologie jako barevné šindele může být dědičná. Nicméně, někteří vědci ujišťuje, že nemoc není nakažlivá, ale přenáší kontaktem pouze kombinací několika nepříznivých faktorů. To je důvod, proč se nazývá podmíněný nakažlivá.

Aby bylo možné chránit před nepříjemným onemocněním, by měla:

 • Použijte pouze vlastní majetek, oděvů, obuvi, hygienických potřeb.
 • Netráví spoustu času na pláži nebo v soláriu.
 • Nepoužívejte agresivní gely, šampony, atd

K zachycení kožního onemocnění, může v lázních, obecné šatnách, při přímém kontaktu s pacienty vy.

Příznaky tinea versicolor

Barevné lišejníky má tři typy (strukturální):

Choroba začíná s tím, že lidské tělo (na kterémkoli místě, včetně vlasaté části) se nachází mnoho malých míst. Mohou mít jakoukoliv barvu od růžové až téměř černé, nebo může být zabarvená. Je-li tento příznak nemoci umožňuje volat barevný nebo vícebarevné. Skvrny mají nepravidelný tvar, ale jejich okraje jsou jasně definovány. Postižená kůže je mírně šupinatá, barevné skvrny nemění pod vlivem slunce. Postupně, pokud nechcete zahájit léčbu, postižená oblast je zvýšena, a skvrny splývají do jediného, ​​velmi velký. Postižené oblasti na dlouhou dobu, ne opalovat.

Léčba různobarevnými lišejníků

Doporučuje se zahájit léčbu bezprostředně po prvních skvrn. V opačném případě se začnou rychle šířit po celém těle, a léčba může být odložen o několik měsíců.

Samoléčba není doporučeno: Při použití „špatné“ se rozumí jakákoli choroba začíná postupovat nebo přejít do chronického, velmi nepoddajného formě.

Před jmenováním léčby lékař musí vyšetřit pacienta vizuálně, s použitím dřeva lampu, držet mikroskopické váhy analýzy. jsou zapotřebí studie. Jen oni mohou pomoci odlišit příznaky z zbavuje velmi podobné příznaky leprae (malomocenství), sekundární syfilis, jiné druhy lišejníků či akutních dermatóz.

Ve většině případů léčba předepisuje léky na místní úrovni. Může to být:

 • Protiplísňový masti nebo spreje: ketokonazol, Mikozolon atd.
 • Pleťové vody, mýdla, šampony, které obsahují kyselinu salicylovou: NIZORAL, Soultz, atd
 • V závažných lézí může lékař předepsat příjem antifungální látky (např. Flukonazol) uvnitř.

Je zajímavé, že při léčbě tinea versicolor často používán lidových prostředků.

 • Infuzní lázeň směs sestávající z eukalyptu a 3 lžíce se stejným počtem závitů, zatopené s 800 g vroucí vody. Používá se pro mytí, koupele, obklady.
 • Třikrát nebo čtyřikrát denně k otření skvrn čerstvě vymačkané šťávy z cibule.

V průběhu léčby je třeba pracovat na dezinfekci nebo úplné zničení objektů, které kontaktoval nemocného.

 • Mycí houba, struhadlo na paty, štětce a pilníky na nehty zničen.
 • Veškeré prádlo vařit.
 • Oblečení zasahuje do roztoků obsahujících chlor.
 • Stejné řešení se zpracuje místnosti.

Je důležité vědět, že i při včasné a kompetentní léčba šindele lze opakovat, ne-li dodržovat preventivní opatření.

Deverzhi nemoc

Toto onemocnění odborníci se domnívají, jakousi červenou tinea versicolor, poškozují vlasy na hlavě, zatímco jiní zahrnují specifické nemoci.

Původcem onemocnění není stanovena. Je známo pouze to, že základem patologie, je proces, při kterém v epidermis (vnější vrstva s kůží) vytvořenými folikulární zátku. Kůže kolem nich mírně zanícené, a zapojte se velmi podobá žluté nebo bílý azbest vloček. Po několika letech nebo měsících (pokud se neléčí) se vyvíjejí do malých papuly (vyrážka), červené nebo žluté, ve kterém je vellus vlasy uzavřeny. Papuly jsou šupinatá akutní vrchol. Spustíte-li ruku na poškozenou kůži, bude pocit připomínat hladit struhadlo. Postupně se deska může jít na vlasovou pokožku na těle, a to zejména v těch místech, kde je kůže se táhne, leští pot. Sovětské čas papuly rostou, sloučení, tvořící husté plaky červené a bílé ve středu peeling. měkké „satelity“ jsou tvořeny kolem nich. Pokud jsou desky přidělovány na dlaních, kůže v místech oddělení měřítek může hluboké trhliny. Externě plakety podobné psoriázy, tedy nastavit přesnou diagnózu vyžaduje laboratorní vyšetření.

Léčba onemocnění Deverzhi

Pacient je přijat pouze ve velmi závažných případech. Obvykle předepisuje k léčbě:

 • Změkčovadlo krémy vitamíny A, B2 a B12, E, atd.
 • Kortikosteroidy.
 • UV ošetření.
 • Mořské lázně.
 • Komplexní rehabilitace, někdy – fotochemoterapie.

Navzdory tomu, že léčba onemocnění Deverzhi může trvat několik let, plné využití je možné.

Herpes zoster u lidí

Pásový opar – akutní onemocnění, které je způsobeno stejným virem, který spouští neštovice: Herpesviridae – herpesvirus Varicellae (HHV-7).

Pouze ti, kteří trpěli neštovice (v otevřené nebo skryté, latentní formě) nemocný. Skutečnost je taková, že po plané neštovice, které se obvykle nemocným dětem v těle po celý život má určité množství „zamrzlé“ viru. Pod vlivem nepříznivých podmínek „probudí“ virus se aktivuje, což způsobuje akutní zánět nervů, kde se „spali“ Celé ty roky, a okolní kůže.

Předpokládá se, že herpes zoster postihuje pouze lidi v důchodovém věku. Nicméně, dnes stále více a více mladých lidí také citlivý.

Příznaky pásového oparu

Nemoc začíná s pocitem malátnost, únava, teplota subfibrilnoy, bolesti hlavy. V tomto stavu osoba může být během několika dní. Někdy malátnost připojí poruchou střev. Postupně zvyšuje nepříjemný pocit podél nervových svazků, – kde se vyrážka objeví později. Nástup indolentní onemocnění nahradil akutní období.

 • Teplota prudce stoupne na 39 ° -40 °.
 • Zvyšuje celkovou toxicitu vlastní vysoké teploty: bolesti hlavy, horečku, bolesti těla, atd.
 • V případě, že postiženy nervy promítán na kůži, vyrážka se objeví růžová. V prvních dvou nebo třech dnech, jsou nenápadné a nepřesahují půl centimetru v průměru. Třetí den se stávají jasně viditelné pásmo lahvičky naplněné průhlednou kapalinou. Bubliny jsou umístěny na přední straně přes trojklanného nervu v mezižebří, na genitáliích nebo podél nervových kmenů a končetin.
 • Existuje silná, pálivá bolest špatně snášena v oblastech kožních útvarů. Ona je znepokojen zejména v noci.
 • V postižených oblastech je paréza (oslabení volních pohybů) nervů, poruchy motorických funkcí.
 • Zvýšené lymfatické uzliny.

O týden později (asi) uschlé bubliny proměnit kůry, která se později zmizí samy o sobě v rámci jednoho měsíce. Normální stav, ale neuralgie pacient může sledovat více než jeden rok.

Šindele může dojít jiným způsobem.

 • Počáteční vyrážka se může změnit v papule a regresi (zmizí). Tento neúspěšný forma.
 • Vyrážka se může sloučit do velmi velkých bublin naplněné směsí krve, lymfy a hnisu. To bulózní forma.
 • V zobecněné podobě vyrážky, že se vztahuje nejen na kůži, ale také na všechny sliznice.

Pásový opar je tak živé a charakteristické příznaky, může lékař provést diagnózu po vizuální vyšetření pacienta.

Léčba herpes zoster

Léčba je zaměřena na odstranění bolesti.

 • V prvních třech dnech od nástupu nemoci předepsat protivirové acyklovir. Když později odvolání není efektivní.
 • Ke snížení bolesti jmenován nesteroidní protizánětlivé látky. To může být Meloxicam atd. drogy.
 • Chcete-li odstranit svědění navržení kandidáti antialergické činidlo.
 • Pro odstranění intoxikace – kapátko a diuretik.
 • Postižených oblastí zacházeno „zelenkoj“ acyklovir masti, atd

Někdy šindele ovlivňuje nervový systém, způsobuje poruchy spánku, úzkost, neurózy. K odstranění těchto příznaků lékař může jmenovat světlo sedativ nebo hypnotik, antidepresiv.

Lupénka, lupénka nebo „rybí kůže“ – non-přenosných nemocí, postihující kůži mužů a žen na loktech, kolenou, v oblasti velkých kloubů. Je však třeba poznamenat, že dnes psoriáza může mít vliv na měkké tkáně, nehty, nohy, ruce a jakoukoli jinou část těla.

Věk počátku mění stejně. Pokud nastane dříve lupénka zasáhla osoby 20-40 let, dnes je diagnostikována ani u dospívajících.

Vzhledem k tomu, přesná Původcem onemocnění je neznámá, psoriáza připsat zbavit svého druhu: stříbřité šupinaté plochy připomínají šindele.

Původcem symptomů psoriázy

Původce není znám. Existuje mnoho rozmanitých teorií, z nichž každý má své vlastní vyjádření, avšak ne zcela prokázáno, že na konci každého jedné teorie.

Nejčastěji červená s bílými bublin velikosti špendlíkové hlavičky objeví na loktech, kolenou, ve vlasech. Postupně rostou v zvyšuje plaku. Obrázek Postižená kůže se stává jako topografické mapy. Postižené místo plaky připomíná rybí šupiny, u nichž nemoc její populární jméno. Později, vyrážka se může rozšířit na jiné oblasti kůže. Primární léze nebo zhoršení nemoci může být doprovázeno těžkou pálení, horečka, celková malátnost.

V prvním kroku, když se objeví bubliny a rostou, jakékoliv poškození na kůži (např., Injekce nebo opálení) může způsobit prudké zvýšení vyrážku.

Dále je stacionární období, počet vyrážky nezvyšuje, ale zvyšuje se prudce peeling. V tomto období je pokožka často mění barvu.

Třetí etapa – vymizení vnějších příznaků. Svědění a pálení může přetrvávat i několik měsíců. Někdy psoriáza postihuje klouby. Tato komplikace se nazývá psoriatická artritida. Pacienti cítí bolest v interfalangeální klouby, kosti křížové, páteře. Postižených kloubů bobtnat, již normálně pohybovat. Nedostatek léčby může vést k systematickému dislokací, joint deformity, trvalá invalidita.

léčba lupénky

Specifické metody diagnostiky nemají dnes. Pokud krevní testy ukazují, autoimunitní, revmatické nebo zánětlivé procesy jako specifické vyrážky na kůži může být patrné, že lékař by měl jmenovat biopsii.

V současné době vyvinula více než 20 způsobů léčení lupénky, z nichž nikdo nemůže zaručit rychlé a úplné uzdravení. Léčba závisí na fázi nemoci a místě léze dislokace.

 • V první injekci stupni se praktikuje vitamíny, senzibilizátory nebo histaminu drog.
 • Zároveň jmenoval kortikosteroidy, sedativa.
 • Ve stacionární fázi často doporučuje vstřikování antivenoms stafylokoky autohaemotherapy, ultrafialové světlo.
 • Těžké formy vytvrzuje plazmaferéza, cytostatik.

V současné době, odborníci se naučili, za použití různých metod, aby se usnadnilo stav pacienta, onemocnění, držení ve stacionární fázi.

Co je třeba se vyhnout u psoriázy?

Většina dermatologů mají tendenci se domnívat, že zdrojem nákazy může být narušena imunita, procházející v alergické reakce je velmi pomalá typu. Na tomto stanovisku založeny, u pacientů s psoriázou by měl být:

 • Vyhnout nervové, duševní a nervové napětí.
 • S pomocí odborníků na odstranění případných psychosomatických projevů.
 • Vyhnout se kontaktu s agresivními látkami.
 • Chraňte své ruce před zraněním, včetně mikroskopický, při fyzické práci.
 • pravidelně kontrolovat endokrinolog.

Včasná léčba a dodržovat všechna bezpečnostní opatření mohou zpomalit nebo dokonce zastavit progresi onemocnění po mnoho let.

plačící šindele

Pláč ekzém nebo pásový opar – není jeden, ale skupina onemocnění, sjednocená běžný název. Ekzém není nakažlivý, nemoc prominutí doby se střídaly s momenty zhoršení.

Symptomy pláč zbavení

I přes obrovské množství forem onemocnění, onemocnění Hlavními příznaky jsou stejné.

 • Kůže zčervená, nabobtná.
 • Je to vznikají malé, tekutinou naplněné puchýře. V závislosti na typu ekzému mohou mít jiný tvar a barvu.
 • Zdá se, nesnesitelné svědění.
 • Bubliny začnou praskat, tvořit vločky, hluboké trhliny, multi-barevné skvrny na kůži.

Každý typ ekzém může mít své vlastní příznaky.

 • Pokud je to pravda ekzém kůže je ovlivněn symetricky. Prasknutí bubliny skončí serózní tekutinu. To dalo název této choroby – plačící šindele.
 • Na místě chronické ohnisek infekce se může vyvinout mikrobiální ekzém.
 • V místě poranění – paratravmaticheskaya.
 • Někdy ekzém připojí houbu, a pak peeling zvětšená.
 • Na rukou je obvykle lokalizován disgidroticheskaya forma, vyznačuje silnou pláč, pálení, svědění nesnesitelné.
 • Křečové forma se vyvíjí v místě trofických poruch, a je odlišit od jiných modrého tónu poškozené kůže.
 • Seborrheic forma červené šupinaté skvrny rozvíjet tam, kde jsou mazové žlázy (ve vlasech, na hýždích).

Pokud česání poškozené kůže, se dostane do rány infekce mohou komplikovat průběh nemoci.

Léčba plačící zbavení

Vzhledem k tomu, ekzému může být způsobeno různými faktory, z nervové poruchy na endokrinní poruchy, primárním úkolem v zacházení – eliminace faktoru, vyvolat vývoj ekzému. Léčba by měla být komplexní.

 • Pro odstranění alergických projevů se používá intravenózní a intramuskulární injekce formulace, draslík, vápník, sodík.
 • Předepsat antihistaminika různé generace.
 • Těžká forma se zpracuje s hormony, kortikosteroidy, jako je prednison.
 • Pro zvýšení imunity immunoprotector potřeby, například dekaris.
 • Obecná toxicita odstraněn pomocí gemodeza a použití diuretik.
 • Poškozené kůže se vztahují na lokální léčbu pomocí masti, gely, atd.
 • Často se používá fyzioterapie.

Nutnou podmínkou léčby – Dodržování hypoalergenní dietu. Zakázané styku s jakoukoliv chemikálií, vodě. Jakékoli práce, které mohou poškodit kůži, by mělo být provedeno v rukavicích.

Velmi užitečné informace. Děkuji!

Kopírovat místo je možné pouze s aktivním odkazem na zdroje.

Informace na této stránce průzkumné v přírodě a nejsou na předpis léčba

Leave a Reply