Toe houbové infekce nhs člověk (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Panaritium – léčba, příčiny, zveřejňování Panaritium

Panaritium lokalizovány v horní dermis, podkoží, šlachy, kostí a kloubů prstů, a často je akutní. Toto onemocnění často postihuje lidi pracující profese, jako jsou řidiči, tesaři, instalatérů, tesařů, stavitelů a jiní mohou být také náchylné k tomuto onemocnění, lidé, kteří trpí cukrovkou.

Vzhled panaritiums podporovat různé místní faktory: špinavé ruce; účinek na kůži dráždivé látky; macerace kůže; zvýšená vlhkost kůže; chlazení, které způsobuje poruchu mikrocirkulace a trofický tkáně; poškození kůže na rukou a prstů, jakož i nehtového lůžka; narušení imunitního systému, metabolismu; endokrinní onemocnění.

Kožní zločinec, jako forma zánětu, se na zadní straně prstů a / nebo nohou. Pod epidermis začíná hromadit obsah purulentní, tvořit bubliny. Uvnitř této bubliny serózní tekutina hromadí zablácené barvu. V některých případech, hnis se mohou připojit krev. Kůže sousedí s hnisavý zánět, má silnou proplachování. Oblast, v níž byl zločinec, má velmi intenzivní bolest. Někteří pacienti si stěžují na pálení v oboru. Když zločinec začne růst, spolu s ním a oblasti se zvyšuje zánětu, což ovlivní hlubších vrstev kůže.

Panaritium nehtů je také řada zánětlivých procesů, také volal podnohtevыm panarytsyem. Panaritium nehtů postihuje ty tkáně, které jsou umístěny pod nehtové ploténky prstů nebo nohou. Hyponychial zločinec vyvíjí, obvykle z důvodu, že střepiny hit nehtového lůžka pod nebo prostřednictvím svého microtrauma.

Kost zločinec může být jak nezávislá hnisavý zánět, který se obvykle objevuje v důsledku otevřeného zlomeniny nebo poranění kosti; nebo může být výsledkem podkožních panaritiums.

Kloubní zločinec může dokonce volat hnisavých artritida klouby. Existuje souvislost mezi ním falangy. Zánětlivý proces vývoje ruky po úrazu došlo končetiny, a vstoupil do společného infekce. Často kloubní zločinec může být komplikací podkožní zánětlivého procesu. Nejvíce postiženy interfalangeální kloub v palce a ukazováčky.

Akutní hnisavý zánět je vždy doprovázena horečkou tělem. Všechny formy mají podobné příznaky jako s hnisavou zánětlivým onemocněním: intenzivní bolest pulzující charakter v postižené oblasti; zarudnutí a otok kůže u panaritiums místě; omezení mobility končetin kvůli zánětu.

Panaritium palec charakterizován jako zánětlivém procesu tkáně a tkáně okolonogtevogo postele.

Bohužel, prsty jsou často vystaveny trauma (banky, pořezání, modřiny, etc.). V závislosti na typu zranění a státní imunity může zločinec. Někdy i drobná poranění, například třísky, může způsobit vážné hnisavý zánět. Panaritium prst nastane, když, po microtrauma postižená oblast nebyl podroben antiseptické ošetření, takže pokožka přes microtrauma zpoždění, což šíření infekce do epidermis. Snížená imunita vždy podporuje panaritium. V normálním úrovně imunitní ochrany v případě řezů a třísek přijímačem, panaritiums obvykle se lze vyhnout.

Bolest může být tak intenzivní, že pacient v noci nemůže spát bolesti jeho charakter, v průběhu času, se stává nesnesitelné přírodě. Při připojování tento typ příznaků by měl okamžitě kontaktovat trauma centrum, nebo volejte na ambulance pohotovost, protože může být vývoj zánětu prstu ke kosti, a protože její komplikace, spojování osteomyelitidu. V místním horečka, malátnost může dojít a horečka.

Na primární panaritiums finger zánětu po nějakou dobu omezují v distální falangy regionu, který ovlivňuje pouze malou část nehtu. V takových případech je vhodné rezekuvaty nehtového lůžka, odstranění hnis, odumřelou tkáň, cizí těleso, a poskytnout přehled o odlivu hnisu tvořil. Když hnisavý zánět je u kořene nehtu, vyžaduje kompletní resekci nehtu.

Počáteční fázi panaritiums považována za nejlepší moment pro jeho léčbu. V tuto chvíli žádné vzdělání hnůj, čerstvé okraje rány a žádný otok umožňuje léky pronikat do tkání.

Při léčbě prst panaritiums nejlepší volbou je použít koupele následuje ošetření postižené oblasti s antiseptické roztoky (Myramistin, Hloheksydyn, furatsillina). Postup ke koupání by měla trvat asi 15 minut do vody o teplotě 60 ° C

V akutním stádiu panaritiums doporučuje toe chirurgie následuje drenážní a praní tkanin prstem. V žádném případě nesmí být self-neprozrazuje zločinec. Takto si můžete přednastavit infekce do hlubších tkání nebo rozšířit, aby ji na zdravou tkáň (ve formě herpes panaritium).

Při léčbě subunguální taktiky Panaritium podíl, s malým nehtového lůžka lézí znázorněných resekci distální nehtu; s porážkou celé nehtové ploténky, ale bez jeho oddělení operace se provádí Kenevela odstranění kořen nehtu; s lézemi nehtového lůžka s jeho oddělením ukázala úplné odstranění nehtu.

Důsledky hyponychial Panaritium reprezentovány jako trofických poruch nehtů a jeho deformaci. Bohužel, lékaři nedomnívám, že deformuje nehtového lůžka, aby se zabránilo prsty v práci, a v některých případech vede ke změně pracovní specialitu. Kromě toho, ošklivé hřebík může morálně útlak a deprese ve znepokojivě pasivních osobností.

Panaritium pěšky je také nazýván paronyhyem když je zánět kolem nehtového lůžka k patě. Panaritium noha může být charakterizována tím, otoky a hyperémie regionu prstů a kolem nehtu, pacient vždy cítí bolest.

Můžete diagnostikovat nemoc při vyšetření zraku v chirurg. Často je příčinou ramene je panaritiums vrostlé hřebík palec.

Dítě začíná zločinec jako hnisavých zánětů v měkkých tkáních prstů nebo nohou po požití patogeny. Začíná proces po infekci, když se uvolňují do hlubších vrstev epidermis. To je důsledkem škrtů, škrábance, odřeniny, nebo jak se třísky. V důsledku toho se spolu s cizí těleso proniká pod kožní infekce. Agenti infekce jsou: streptokoky, stafylokoky (včetně zlata), plísním a virům. Oni jsou pachatelé zánětlivých procesů.

Kůže dospělého hustší strukturu než kůže dítěte, protože děti často z kůže náchylné k poranění. Musíme pečlivě sledovat ty, s nimiž se dítě hraje s hračkami a výběry. Jakékoliv malý řez či poškrábání by měli být léčeni léky antiseptikum (chlorhexidin, Myramistin, peroxid vodíku 3% furatsillina). Tím se zabrání vzhled zánětlivých procesů v podobě panaritiums dětí.

Některé malé děti jsou závislí na olizovat prsty. Polovina z nich hlodat nehty, a tak neustále travmyruyu hřebík deska. Všechny tyto návyky mohou způsobit subunguální panaritium nebo okolonogtevogo.

V těle infekčního procesu podřízené šíří poměrně rychle. Proto, naléhavá potřeba ukázat dítě chirurg nebo si trauma centrum. Můžete také volat sanitku. Panaritiums self-léčba dítěte, aby se zapojily se nedoporučuje, protože to může zhoršit pouze kurz.

Konzervativní léčba je možná pouze na serózní-infiltrativní jevištní panaritium. Úspěšně použít: lokální hypotermie, sůl a soda koupele, napivspyrtovyy obvazy, UHF terapii, elektroforéza drog, ultrazvuk, radioterapie.

Operativní zákrok v panaritiums by měl poskytnout možnost příslušného nekrektomii muselo být traumatické, náhradní pracovní desky prsty, aby se zabránilo porušování citlivosti a pohybu bachoru kontrakce charakteru.

Chcete-li zabránit krvácení v operačním poli doporučit uložení škrtidlo na předloktí nebo na základnu prstu. Chirurgie kompletní odvodnění zranění dutiny mykroyrryhatoramy. Po úplném nekrektomii a hojení drenážní dutiny mykroyrryhatoramy doporučuje počátečnímu zavedení stehy na povrchu rány, což výrazně zkracuje dobu léčby.

Se používá ošetření pokožky panaritium vycházet z úplné odstranění epidermu a otsloyvshehosya akumulaci hnisu pod, bez anestézie. Po zpracování povrchu prstů antiseptických roztoků (např chlorhexidin), exfoliated epidermis pečlivě odstraněny chirurgickými nůžkami, povrch rány zpracuje s roztokem peroxidu vodíku 3% a produkují oblékání antiseptické léky. Před instalací obvaz, aby vypracovala studii by měl být pečlivě povrchu rány, protože v některých případech to může identifikovat fistulous kurz, který vede hluboko do podkoží, kde je hlavní umístění pyoinflammatory buňka. V tomto případě, nahromadění hnisu pod pokožkou předložily výsledky jeho náhlým přes dermis s hlubokými ležících tkání. Tento zánět je definován jako zločinec dle typu knoflíčky. Její léčba je podobné ošetření podkožních panaritiums.

Když panaritiums naléhavě třeba vidět specialistu, protože možné pronikání hnisavý zánět hlubokých vrstev tkáně, hrozí smutný důsledky pro pacienta (až k amputaci prstu). Ale mohou existovat určité situace, kdy přístup k lékaři, není možné v okamžiku zapálení. Stává se, že zločinec je v rané fázi vývoje a nedodá velké nepříjemnosti pro pacienta a pacient chce odložit chodit k lékaři. To je v tomto případě, každý člověk v lékárničky domácí by amonného bituminosulfonate nebo lemynent balzám Vishnevsky, které jsou účinné pouze na začátku onemocnění nebo po porodu. Ve fázi akutního zánětu v žádném případě nelze použít datové léků, protože mohou vést ke zhoršení procesu. Proto, pokud se pacient cítí silnou bolest derhayuscheho povahu a obecnou malátnost s horečkou, měli byste zavolat sanitku, nebo jít do trauma centra (zejména pokud se tyto symptomy objeví v noci).

Aloe také pomáhá při léčbě panaritium. Ze stejného pokojová rostlina řez masité listy. Poté opatrně řez ostnatý odlepení horní straně listu. Buničina list aloe třeba mash tvorbu kapalné suspenze, podobný šťávy z dužiny. Drcený list musí být aplikován na zanícené oblasti. Nebo navlhčete sterilní vatový tampon v aloe šťávou a aplikovat na zločinec. Aloe dobře snižuje projevů zánětlivých procesů.

Když panaritiums prst terapie celandine může také dát dobré výsledky. Musíte vytočit lžičky bylinky a zalijeme 1/2 litrem vroucí vody při pokojové teplotě. Dále, dát tuto kapacitu s trávou na sporáku, přiveďte k varu, pak dusíme za patnáct minut. Čekat na to se ochladit na 70 ° C po, že bez filtrování vývar, použít jako zásobníky. Ill držet prst v živné půdě po dobu asi 15 minut. Koupele dělat 3g. Za den.

Můžete použít řešení alkoholu tinktura propolisu. V půl litru vody na dvě čajové lžičky tinktury a umístit bolavý palec v připravené lázni.

Může pomoci při léčbě doma panaritium pravidelný žitný chléb. Pak se kousek chleba, sůl, a žvýkat výsledná suspenze se aplikuje na postižené místo. U lidí, tato metoda je považován za velmi účinný. Ale lékaři tradiční medicíny kategoricky zakázal její užívání.

Děti zločinec léčeni jedlou sodou a solí. Tyto složky musí být použity pro přípravu lázně s teplotou vody ne vyšší, než 70 stupňů. Dětská pokožka je velmi jemná, takže musíte být velmi opatrní, aby mohl hořet. Pro jeden natolik, aby půl litru vodní lázni. Dodala, jednu polévkovou lžíci jedlé sody a sůl. Dobře promíchejte. Soda a sůl nerozpustí úplně. Snižuje zánět prst dítě ve vaně a pokračovat v tomto procesu po dobu 10 minut. Proveďte koupel dvakrát denně.

Leave a Reply