Toe houba jablečný jablečný ocet namočit na nohu (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Léčba noha houby lidových prostředků

Léčba plísně (mykózy, pásový opar), noha lidové léky jsou velmi populární spolu s léky, které plísňové onemocnění nohou dnes patří mezi nejvíce "populární" kožních onemocnění.

Příčiny nohy houby

Příčinou houbové infekce na nohou je podmíněno – patogenní nebo patogenní houby přenášené domácnosti při osobní hygieně, ručníky, boty, i když je v bazénech, srdce, lázně, obchody, pláž, atd.

• těsný, nepříjemné a způsobuje pocení nohou obuv;

• mikroskopické kožní (řezné rány, škrábance, puchýře, praskliny, atd) dolních končetin;

• sníženou imunitou v důsledku podchlazení, kouření a zneužívání alkoholu, HIV a AIDS, dlouhodobé stres, cukrovka, atd

Typy a formy plísňové infekce

Plísňové infekce byl vyhodnocen v závislosti na konkrétním patogenu (ve stopách je – dermatofyty) a lokalizace:

• nehtová ploténka houba nebo onychomykóza – nehet vnější zákal, formace na povrchu žlutých pásů a skvrn, pak – jeho ztmavnutí do černého, ​​deformace, někdy doprovázena bolestí, ředění nebo nadměrné lisovací desky;

• interdigitální houba – zčervenání a olupování kůže, svědění a pálení, bubliny čirá kapalina postupné zákal kapalné libovolných sekci bublin a vzniku nových lokalit infekce na vznik trhlin mezi prsty bolestivé, ohraničený bělavý rohové vrstvy kůže;

Foot houba má několik odrůd nebo fází:

• dlaždicového nebo odstraněny, forma – vzhled loupání na patě, oblouku, na svých bočních plochách mezi prsty a na spodní části prstů v nepřítomnosti nepříjemných a bolestivých pocitů;

• intertriginoznoy forma – zarudnutí kůže mezi prsty, kde je vznik trhlin a prasklin, odlupování pokožky, doprovázené silnou bolestí;

Léčba nohy houby

V současné době existuje mnoho účinných léků, jako nepříjemné ošetření ve všech ohledech onemocnění, jako dermatomykóz. Nicméně, léčba noha houby lidových prostředků a neměl by způsobit v jejich výkonu pochyb.

Takže, co k léčbě plísní nohou, když se náhle objevila nad příznaky? Po odchodu, jako by to trpí příznaky ošklivé nemoci, estetické nepohodlí a riziko mykózy nohou nakazit své blízké – zrovna moudré rozhodnutí.

Mezitím, zdrojem onemocnění se liší důsledně a přežití.

Plísňové infekce může být až 5 let v oblečení, obuvi a potřeb pro domácnost ve představuje vážnou hrozbu pro zdraví svého majitele.

Lidové léky v lékárničce

Naštěstí, tradiční medicína poskytuje mnoho odpovědí na otázku "Jak se zbavit nohy houby?" Na stejné léky jako obvykle potravin a léků, se kterými jsme se každý den zabývají.

Většina z těchto nástrojů je možno nalézt v domácí lékárničky:

1. manganistan draselný nebo manganistan draselný. Její řešení – nejlepší způsob, jak bojovat proti infekci, nohy před spaním nejprve důkladně páře a pak zabalené gázou namočenou v roztoku manganistanu draselného.

2. 5% roztok jodu, který se nechá reagovat s postiženou kůži 2 krát denně.

4. Kyselina boritá. Je nutné posypat vařící vody a ručníkem vysušených nohou, i mezi prsty, a pak dát na ponožky. Zákrok se provádí během 10 dnů před spaním.

5. amoniak. Zředí se vodou (1 polévková lžíce. L. 1 GL.) Amyak potřeba namočit kus látky (gáza, obvaz) a zabalit nohu v noci.

7. Mořská sůl. Vana připraven s 1 řo. L. soli na 1 litr vody a aplikovat před spaním po dobu 2 týdnů.

8. Fungicidní směs jodu glycerinu a octa, které jsou zapojeny ve stejném množství, a zředí se 2 díly vody. Nohy spaním dušená ve vířivce a vetřete antifungální směs po dobu 10 dnů.

Léčivé přípravky z lednice

Další lidové léky pro nohy houby lze nalézt v kuchyni nebo v chladničce:

1. Ocet vínový. Ocet mazaná postižené plísní kůže, který pak musíte nechat uschnout od mytí je vodou a ne utírání ručníkem.

2. Jablečný ocet je považován za účinný nástroj v boji proti plísním nohou. 4. l. Ocet chce připojit k 100 g mořské soli a směs se rozpustí v 5 litrech teplé vody, za použití roztoku pro koupele nohou.

3. soda. Kaše z jedlé sody a vody aplikované do postiženého místa infekce po dobu 15-20 minut, poté smyjte vodou a posypeme dětský pudr. Doporučuje se také používat jedlou sodu ve spojení s chloridem sodným (1: 1) jako součást studené lázně pro nohy: 1 polévková lžíce. l. soda a sůl se rozvedli ve vodní lázni před spaním je po nohy vyprat v čisté vodě.

5. Bow. Cibule kaše je třeba rozšířit na nemocné kůži. Pokud se na podráždění pokožky jsou kapsy v suspenzi byl přidán vazelína v poměru 1: 1. Jako lék se používá také vymačkané cibule šťávu s vlákniny, která může zničit infikované oblasti, pak se čeká na oschnout.

Bylinný lék v boji proti slintavce houby

Stejně populární prostředky nohy houby jsou nálevy a odvary z bylin:

2. stromy, jedlovec, lopuch a jitrocel listy 1 h. L. z této kolekce nalít 1 gl. převařenou vodu 9:00 a pít infuze 3x denně před jídlem.

3. Květy měsíčku. Pro přípravu nalít 1 gl. 250 g vroucí vody. sušené květiny a nechte po dobu 30 minut, scedíme a namažte vyplývající prostředky na kůži, což umožňuje sušit na vlastní pěst. Průběh léčby je 4-5 týdny.

4. Dopis lopuch odráží kladiva nebo váleček, dokud necháte šťávu, omotal kolem nohy v noci a zajištěny s bandáží a patě. Tento postup by měl být proveden do 3 týdnů. Stejně tak si můžete udělat obklady z listů horské popela, měnící se jim každých 12 hodin.

Kdo by si pomyslel!

A některé antimykotika se může zdát i velmi překvapivé:

1. Prací prostředek prášek. Plísňové infekce vyvíjí v kyselém prostředí, prášek Jaká je souvislost louky. Den 10 – minut horké lázni s přídavkem 100 g detergentu po dobu 10 dní je schopen zbavit kožního onemocnění, pak postup by měl pokračovat po dobu 3-5 dní.

3. moči. Koupel nohou s ranní močí proběhnout nejméně dvakrát denně po dobu 10 minut, poté spláchnuty vodou, otřít dosucha. Postup se provádí po dobu 2 týdnů, pak nahrazen jiným populární prostředek pro nohy houby.

Kromě lázní, obklady a prášky, v boji proti slintavce houby velmi důležité zvláštnímu zacházení boty.

Musí být přiložen léčby plísní a slouží jako preventivní opatření. Treat vnitřní povrch obuvi by periodicky použití tohoto 30% roztoku octa a 25% roztoku formaldehydu.

Nejlepší volbou – boty vyrobeny z kůže, jak to "dýchá", aniž byste vytvořili živnou půdu pro šíření infekce. Jedná se o jednoduché způsoby, jak zabránit pomoci vyhnout se velmi ošklivé nemoci, jako houby pěšky.

Toe houba jablečný jablečný ocet namočit na nohu

FOTOGRAFIE

SCRAPBOOK

BYDLENÍ

ZAHRADA

SPORTOVNÍ AKTIVITY

DIETY

SBĚRATELSTVÍ

RŮZNÉ VYCHYTÁVKY

Citron! Díky vysokému obsahu kyselin působí stejně jako silné antibakteriální, deodorační, bělicí a dezinfekční prostředky. Ale dokáže i něco víc – domácnost totiž nezatíží dalšími chemikáliemi, což se o kupovaných prostředcích říci nedá. Takže vzhůru do práce.

Konec zapáchajícímu odpadu

I když odpady pravidelně čistíte, nevyhnete se tomu, že z nich cítíte nepříjemný zápach. Můžete do nich nalít ocet, jak to dělávaly už naše babičky, ale ten vám byt taky zrovna neprovoní. Nastrouhejte kůru z citronu nebo klidně půlku menšího citronu rozdrťte elektrickým sekáčkem na kaši, nasypte do odpadu a prolijte horkou vodou. Pak už si jen počkejte na příjemnou vůni. Jestli jste vybavené drtičkou odpadu, nemusíte nic sekat ani strouhat, prostě vložíte kůru nebo plátky citronu do odpadu, zapnete teplou vodu a otočíte knoflíkem. Jakmile přestanete drcení slyšet, máte hotovo.

Rozzáří vodovodní baterie

Čistá citronová šťáva snadno propluje i do těžko dostupných míst a rozpustí usazené a zaschlé zbytky mýdla a mastnoty. Je výbornou pomůckou pro zanesené baterie zevnitř, dá se ale

využít i na povolování všelijakých kovových ložisek a podobně. Pro lesk a čistotu povrchu baterií vytvořte směs vody a citronu, naneste ji a nechte asi 5 minut působit, pak jen omyjte a budete překvapeni, jaký dostane baterie šmrnc.

Foto: ThinkstockPřekvapivý pomocník pro čistou kuchyň i koupelnu

Ať už v mikrovlnce ohříváte, pečete nebo vaříte, všechny pachy se v ní mísí a zalézají kamsi do jejích útrob. Časem z ní ucítíte divný zatuchlý závan, a to je právě čas použít citronovou dezinfekci. Naplňte misku nebo hrnec, který běžně používáte do mikrovlnky, horkou vodou a vložte do něj na tenké plátky nakrájený citron. Zapněte troubu na nejvyšší výkon a po dobu jedné minuty vařte. Kyselina citronová zabije bakterie, zatímco teplo zafunguje jako zvlhčovač vzduchu, aby se uvolnily nechutné pachy a mastnoty z jídla. Poté troubu umyjte a vytřete dosucha.

Odstraní mýdlové stopy

Snad nikde nejsou vidět víc než na dveřích sprchového koutu. Místo toho, abyste je drhli abrazivním chemickým prostředkem, vyzkoušejte náš další tip. Vymačkejte šťávu ze šesti citronů a nalijte ji do stříkací lahve. Kyselina citronová zde působí jako změkčovadlo a rozpustí nejen mýdlové skvrny, ale i zaschlé kapky tvrdé vody. Díky jejím antibakteriálním a antiseptickým vlastnostem bude celý prostor i dezinfikován.

Po sportu nebo těžké dřině je z oblečení cítit zápach potu. Prací prášek a máchadlo to jistě vyřeší, ale zkuste místo máchadla použít citron. Přidejte jen jednu čajovou lžičku citronové šťávy do pracího prostředku a prádlo běžným způsobem vyperte. Budete překvapení, jak prádlo zavoní.

Foto: ThinkstockPřestaňte se trápit každodenním mytím, postřikováním a lamentováním, zkuste citron

Usnadní mytí oken

Čtyři polévkové lžíce citronové šťávy smíchejte s půl litrem vody a dostanete účinný přírodní čistič na okna. Výkonná kyselina citronová rozpouští špínu, mastnotu a kapky od deště, takže vaše okna umyjete jedna báseň a bez šmouh. Pokud bude třeba doleštit, postačí vám novinový papír.

Vyčistí těžko přístupná místa

Udělejte si kašičku z citronové šťávy a boraxu (tetraboritan sodný je bílý prášek, který zakoupíte v každé drogerii v 500g balení za asi 25 korun). Stačí vzít kartáček na zuby, nanést kašičku a uvidíte, že už nebude problém vyčistit například spáry mezi dlaždicemi nebo místa kolem odpadů. Tahle vonící směs je prostě ideální na všechna zlá zákoutí.

Důkladně vyčistí a vydezinfikuje kuchyňské prkénko

Pokud chcete používané prkénko vyhodit jen proto, že už je ošklivě flekaté, zabrzděte a věřte citronu. Vezměte půlku citronu a šťávou potřete celý povrch prkénka. Nechte ji asi 10 minut absorbovat a uvidíte, jak skvrny zmizí a prkénko bude jako nové. Navíc se zbavíte i všech bakterií, které sice nejsou vidět, ale drží se ve všech rýhách. Tento způsob čištění je vhodný nejen na dřevěná, ale i plastová prkénka. Určitě by se našly i další způsoby použití, co třeba dřevěné osahané zábradlí?

Ruční mytí nádobí

Je to nepříjemné, a stane se, že potřebujete mýt nádobí a jaksi není čím. Když vám dojde přípravek na nádobí, vezměte plátek citronu a posypte ho jedlou sodou. Jednoduše s tím nádobí potírejte a uvidíte, jak se mastnoty před očima rozpouštějí a hrnce i pánve získají krásný lesk. Další výhoda je, že vaše ruce budou jemné a voňavé! Vidíte, že sílu citronu oceníte i v péči o pokožku: viz Netrapte se pihami. Zbavte se jich!.

Chránit životní prostředí je dnes nutností

Začít není nikdy pozdě, a jak říká ekoložka Jana Ježdová: „Přírodní čisticí prostředky jsou mnohem bezpečnější jak pro člověka, tak pro životní prostředí. Nikdo však ve třetím tisíciletí netvrdí, že nejlepší by bylo vrátit se k valše a neckám, stačí se jen porozhlédnout po ekologicky šetrných alternativách, které jsou přátelské nejen k přírodě a vašemu zdraví, ale také k vašemu prádlu, domácnosti a v nemnoha případech také k vaší peněžence.“

Pokud vás citrony oslovily, můžete se o jejich čisticích schopnostech dočíst také ve článcích Nejšpinavější místo v bytě je kuchyň! a Vodní kámen v kuchyni i v koupelně. Zbavte se ho!.

 proti lupům – 2 acylpyriny rozdrtit a přidat k šamponu na vlasy – nechat působit 2 minuty

 acylpyrinová zálivka likviduje plísně v půdě.

 Pokud chybí drátěnka, může se hrnec vydrhnout i pokrčenýma alobalem.

 Stříháním alobalu se nabrousí nůžky.

Pod látku na žehlicím prkně dát alobal – vyžehlí se rychleji. Když žehličkou přejedeme po alobalu, vyčistí se – žehlička.

 Proužky alobalu v zemi zaplaší hmyz a hlemýždě.

 Zápalky při stanování nebudou mokré, když je zabalíme do alobalu.

 Dává se do pekáče, aby změklo maso.

 Do hlíny kolem růží, napadených mšicemi, zakopeme suchou nebo nakrájenou banánovou slupku.

 Je to i výborný kompost a hnojivo (slupky)

 Potřete se po bodnutí včelou.

 Kousek citrónové kůry proti zápachu v krbu.

 Rozkrojený kousek citronu namočený v soli ,odstraňuje skvrny z mramoru.

 Do vody pár kapek citronové šťávy-zvlhčovač vzduchu.

 Dává se do chladničky jako pohlcovač zápachu.

 Lžičku dát do rýže, aby se neslepila.

 Plátky citronu zaplaší mravenci.

 Dezinfikuje škrábance a řezné rány.

 Zahojí popálený jazyk.

 Uložíme koláče nebo sýr do vzduchotěsné nádoby s několika kostkami cukru. Zůstanou čerstvé a nesplesniví.

 Čajové sáčky uklidní bolavé oči. Uklidní popálenou kůži.

 Na šedivé vlasy – 3 sáčky čaje do vroucí vody + rozmarýn a šalvěj. Oplachovat. Vlasy se budou také lesknout.

 Vlhký pytlík čaje přilepit leukoplastí na hnisavou vyrážku – zmizí.

 Utiší bolest po injekci.

 Na 20 minut vložit do čajové koupele nohy – nebudou páchnout.

 Čaj z mátových listů zahojí zanícené dásně.

 S čerstvým čajem se dá vyčistit dřevěný nábytek i zrcadla.

 Dají se jím přihnojit kapradiny.

Čistící prostředek na trouby

 Nastříkat na skleněné flekaté varné nádoby a nechat působit přes noc.

 Čistí spáry v koupelně.

 Čistí litinové nádobí.

 Odstraní barvu na dřevěném a kovovém nábytku – nastříkat, vydrhnout kartáčem a natřít octem a omýt čistou vodou.

 1 díl čpavku s 3 díly vody rozjasní okna.

 Umyje plíseň z kachliček.

 Odstraňuje skvrny z oděvů.

 Odstraňuje starý vosk na plovoucích podlahách.

 1 lžička čpavku na 4 l horké vody vyčistí výlevku.

 Nakapat kolem náplasti a na ni – půjde snadno strhnout.

 Uvolní těsný prsten. Uvolní latex z pokožky.

 Trochu dětského oleje s pár kapkami parfému – olej do koupele

 Odstraní exémy na dětské hlavičce.

 Plachtu jemně posypat zásypem – ochladí se. Na čerstvou mastnou skvrnu.

 Posypat cibulky z květin před sázením.

 Odstraní černé šmouhy z linolea.

 Horká fazole v sáčku se přikládá na bolavá záda nebo loket.

 Čistí chromové baterie, zrcadlo, inkoustové skvrny, fixy.

 Čistí telefon, žaluzie, počítač

 ½ šálku francovky a l l. vody – umýt okna na autě, vyleštit novinami – nezamrznou.

 Límec na košili před nošením potřít Alpou – nešpiní se.

 Kápnout na klíště

 Nanést trochu do boty, když tlačí.

 Čerstvé bylinky se suší v gáze.

 Asfalt a hořčici vyčistí glycerin.

 Do koupele přidat několik lžic hořčice na ztuhlé svaly nebo potřít plnotučnou hořčicí bolavá místa. (I na bolest v hrudi). Odstraňuje pach z lahví.

 Odpuzuje slizká hlemýždě v zahradě. Je to výborné hnojivo na rajčata a pokojové rostliny. Oživí kachličky 1:1 s vodou.

 Natáhneme je na zpětná zrcátka ,když mrzne.

 Malířská štětka neztuhne.

 Změkčí maso naložené v lednici.

 Přidat do fazolí, když se vaří špetku – proti nadýmání

 Trošku dát do rajské omáčky – proti kyselině.

 Na 3 vejce půl lžičky do omelety.

 Odstraní pach z ryb na rukou. Na ucpanou výlevku stačí 1 šálek jedné sody, pak šálek horkého octa a litr vařící vody.

 Odstraňuje pach z myčky nádobí. (Mezi 2 cykly posypat dno)

 Čistí kuchyňskou desku i ledničku a mikrovlnku.

 Z porcelánu odstraňuje skvrny od kávy a čaje, čistí termosku ,houbičky a utěrky. (Do ½ l vody 2 lžíce sody a několik kapek jaru)

 Čistí připálené hrnce (5 lžic ve vodě povařit a nechat odstát). Nasypat trochu sody na špinavý sporák. Sodou posypat koberec, nechat 15 minut a vysát.

 Odstraní zatuchlý vzduch – do ponožky 3-4 lžíce sody ,zavěsit.

 Leští stříbrné a zlaté šperky. (Ne perly)

 Čistí očouzené cihly z krbu.

 Do misky dát 1:1 jedlou sodu a sůl do koupele a dát na nádržku WC.

 Jednou za měsíc dát do nádržky půl balíčku jedlé sody a ráno spláchnout.

 Trochu sody do studené vody – zmírňuje bolest při popáleninách i po včelím bodnutí.

 Vmasírovat do vlasů hrst sody proti lupům.

 Jak ústní voda je výborná na afty.

 Do roztoku sody jednou týdně ponořit na noc zubní kartáčky.

 Proti pocení – do zásypu přidat asi lžičku sody a nanést pod podpažím.

 4 lžíce jedlé sody na litr teplé vody – koupel na nohy.

 Do starých ponožek dvě lžíce sody a do bot na noc – nepáchnou.

 ½ šálku jedlé sody přidané do pracího prášku vybělí prádlo.

 Mnohé skvrny zmizí, když na ně dáme 4 lžíce sody a ¼ šálku teplé vody.

 Čistí plesnivé sprchové závěsy.

 Likviduje plevel mezi prasklinami v chodnících.

 Udržuje zásaditou vodu v bazénu.

 Čistí zahradní gril.

 Výborná pleťová maska.

 Úleva při slunečních spáleninách.

 Odstraňuje zápach z mrazáku

 Vlhkou nasypat do krbu – nebude se prášit.

 Výborné hnojivo na růže.

 Leští matné stříbro.

 Jamky na koberci se vyrovnají, když do nich dáme kostku ledu.

 Kostka ledu odstraní žvýkačku na nohavicích.

 Když se srazí omáčka, přidat kostku ledu a zamíchat.

 Dá se přiložit na popálené místo nebo potřít prst ,když vytahujeme třísku

 Pepř smíchat s moukou a rozhodit kolem mladých rostlin proti škůdcům.

 Kajenský pepř do mraveniště, nebo bobkový list

 Šalvěj – 2 lístky nasypat do bot – proti zápachu.

 Žluklé lahve – do litru vody 1 lžičku mleté hořčice.

 Když bolí zub – hřebíčkový olej

 Odradí mravence a hlemýždě. Nastrouhaná křída čistí mramor.

 Vetřít do savého oblečení před praním nebo do špinavého límce

 10 ks křídy zavěsit ve vlhké komoře. Po měsíci vyměnit.

 Zabrání rezivění nářadí

 Přelepit okraje plechovky s barvou. Nezateče.

 1:1 se sádrou nasypat do spár, odkud vylézají švábi

 Zamaskuje spálený flek na šatech

 Nasypat škrob na hadr a vydrhnout mastný flek na stěně.

 Krev z látky lze odstranit pomocí pasty ze škrobu a vody.

 Odstraní z koberce inkoust. (Mléko + škrob)

 Před vysáváním posypat koberec na půl hodiny – bude vonět

 Stříbrné nádobí se bude lesknout – škrob + voda.

 Šrouby v koupelně natřít bezbarvým lakem a nezreznou.

 Bižuterie zespodu natřít – nebude špinit.

 Potřít boty zezadu a nebudou odřené paty řidičů.

 Potřené bradavice do týdne zmizí.

 Drobné zářezy na dřevě zalít lakem.

 Namontují odpadlé ozdobné kameny na špercích.

 Ochrana karoserie před rzí.

 Potřít třísky na dřevěném ramínku.

 Ničí mouchy, vosy.

 Rtěnka na košili – postříkat lakem – zmizí

 Zabrání vysychání jehličí.

 Čisté záclony nastříkat lakem – budou jako nové.

 Dá se jí posbírat rozbité sklo.

 Čistí pilník. Přidrží zip před šitím.

 Rtěnka z oblečení – přelepit páskou a strhnout.

 Na stěnu přilepit pásku a až pak zatloukat hřebík.

• 2 litrovou kolu nalít do výlevky na noc a začne odtékat. ¼ litru limonády nalít do WC a nechat působit.

• libovolnou limonádou natřít rezavé šrouby.

• ¼ litru limonády nalít do WC a nechat působit.

• Plechovku koly nalít na kuřecí stehno a bude šťavnaté.

• Odstraní žvýkačku z vlasů.

• Na noc dát na zámky auta – nezmrznou.

• Výborný vlasový kondicionér. I maska na obličej.

• Odstraní odumřelou kůži z loktů a chodidel.

• Přípravek na sluneční spáleniny.

• Natřít na listy pokojových květin – budou se lesknout.

• Odstraní reklamní nálepky na autě.

• Odstraní asfaltové skvrny a pryskyřici.

• Sýr potřít máslem – nesplesniví

• Odstraní pach po rybách z rukou.

• 10 minutový zábal na nohy a na to ručník namočený v horké vodě.

• Odstraní z pokožky pryskyřici.

• Vrátí lesk suchým vlasům.

• Ponořit rybu před přípravou.

• Stříbrné předměty lze vyčistit kyselým mlékem.

• Lze přidat do koupele.

• Vyčistí lakovanou kůži

• Skvrna z inkoustu zmizí, pokud oblečení na noc ponoříme do mléka.

• Přejet po zaseknutém zipu.

• Těsné zásuvky se uvolní.

• Namydlit šrouby a listy pilky – půjdou do dřeva snadněji.

• Do síťky dát kousek mýdla a zavěsit v autě.

• Obalit jimi kohoutky proti mrazu.

• Každé nedozrálé rajče dát do novin a na tmavé místo – dozraje

• Navlhčené noviny dát na okno, které malujeme.

• Počítač a myš můžeme mýt octem zředěným s vodou. (Vypnout)

• Odtok – ocet a jedlá soda čistí a odstraňuje zápach. Nálevkou nasypeme do odtoku půl šálku sody a pak šálek octa. Když přestane pěnit, propláchneme horkou vodou a po 5 min.propláchnout studenou vodou.

• Pokud odtok špatně odtéká, půl šálku soli a 2 šálky vroucího octa + pak voda.

• Bílý vinný ocet odstraňuje plísně.

• Cenovky a etikety odstraníme octem.

• Chromové armatury postříkáme octem a vyleštíme hadříkem. I rodinné stříbro.

• Pozor – ocet nepoužíváme na perly.

• Skvrny z koberce – 2 lžíce soli v půl šálku bílého octa nebo 1 lžíce octa a 1 lžíce kukuřičného škrobu.

• Dřevěné obložení – půl litru teplé vody, 4 lžíce bílého nebo jablečného octa a 2 lžíce olivového oleje. Vetřít a přeleštit.

• Očistěte stěrače i nálepky z auta.

3 díly octa a 1 díl vody natřít na okno proti námraze.

• Čistí chladničku a odstraňuje zápach.

• Do mikrovlnky 1 šálek vody a čtvrt šálku octa – vařit 5 minut. Když vychladne, namočit houbičku a umýt.

• Mastné skvrny na sporáku a kachličkách umýt neředěným octem.Pak přetřít čistou vodou.

• 3 lžíce octa dát do přípravku na mytí nádobí.

• Do pánve dát 2 šálky octa a 10 minut povařit. Nebude připalovat.

• Odstraní mastnotu na vařiči a v troubě.

• Očistěte otvíráky na konzervy a skvrny na nádobí – i skleněném. I termosku.

• Do nádoby dát 1 ½ šálku jablečného octa a několik kapek jaru a dát do spíže – moli se utopí.

• Pár kapek dát do vody, kde se vaří vejce.

Krásné vlasy – 1 lžička jablečného octa, 2 lžíce olivového oleje a 3 bílky – 30 minut na hlavě a pak umýt šamponem.

• Skvrny z ovoce zmizí z rukou po umytí octem.

• Pryč s lupy – 2 šálky jablečného octa a 2 šálky studené vody – opláchnout po šamponu.

• Do vany přidat 2 šálky jablečného octa – proti bolavým svalům a únavě.

• Působí proti modřinám.

• Ráno se umýt pod pažemi octem a nechat uschnout.

• Léčí kuří oka a mozoly.

• Také plísně na nohou. (Chléb ponořit do octa a na nohu jako obklad).

• Kloktadlo – 1 sklenici teplé vody, 1 lžíce jablečného octa a 1 lžička soli.

• 3 x denně potřít herpes bílým octem.

• Pleťové tonikum – ¼ šálku jablečného octa a ¼ šálku vody – na obličej a nechat uschnout.

• Neředěný jablečný ocet dát na stařecké skvrny 10 minut – zesvětlají.

• Pokud nehty před lakováním potřeme octem, vydrží lak déle.

• Potřít včelí bodnutí.

• Odstraní plísně ze sprchového závěsu. Ocet a jedlá soda vyčistí vodní kámen z vany a kachliček.

• Na kolejničky v sprše nalijeme trochu octa a kartáčkem vydrhneme. Vyčistí i spáry mezi kachličkami a chromové kohoutky, zrcátka a kliky.

• Sprchovou hlavici ponořit na 10 minut do vody s octem.

• 2 šálky octa nalít do záchodu na noc.

• Plíseň odstraníme roztokem z 3 lžic bílého octa, 1 lžičky boraxu a 2 šálků horké vody. Nastříkat na stěny, obklady a pod.

• 1 šálek bílého octa do posledního máchání – prádlo bude bílé, ustálí barevné oblečení, zbaví statické elektřiny, bude měkké a voňavé a zabije bakterie

• Když barví šatstvo modře nebo zeleně – před 1. praním na 10 minut do neředěného bílého octa.

• Bílí ponožky a odstraňuje žlutý nádech.

• Připálenou skvrnu od žehličky přetřít octem.

• Pokrčené oblečení dát na věšák a postříkat – 1 díl octa a 3 díly vody.

• Jablečný ocet nepoužívat na praní!

• Neředěný bílý ocet odstraní skvrny po krvi, barvě na vlasy, kečupu a červeného vína, skvrny od potu, deodorantu, kávy.

• Lze jím postříkat mraveniště.

• Roztokem vody a octa otíráme podlahu.

• Odmastí radiátory, větráky.

• Nastříkat na staré tapety-půjdou snadněji dolů.

• Sádra pomaleji ztuhne, když přidáme několik kapek bílého octa.

• Šrouby a matice – přidat trochu octa pokud jsou rezavé

• Použít, pokud jsme se přilepili o vteřinové lepidlo

• Odstraní nálepky ze skla

• Čistí počítačovou klávesnici

• Ředí korekční barvu

• 2 díly olivového oleje a 1 díl citronové šťávy nebo bílého octa nastříkat na nábytek – leštidlo.

• Čištění akné: pasta ze 4 lžic soli a 2 lžíce olivového oleje, působit jednu až dvě minuty na obličeji, pak umýt vodou a mýdlem. První týden každý den ,pak už jen 2-3 x. Sůl vyčistí póry a olej pleť vyživí.

• Úleva při neštovicích

1 šálek ovesných vloček a voňavý olej rozmixovat, vložit do sáčky z textilu a pověsit pod kohoutek s tekoucí vodou – výborný relax a nakonec se sáčkem vydrhnout.

• Zeleninu do chladničky uložit na papírové utěrky

• Do sáčku s chlebem přidat ubrousek před zmrazením.

• Odstraní nepříjemný zápach z plastových nádob i z chladničky.

• Nastříkat na vrzající dveře

• Nastříkat na skvrnu na koberci

• Zrcadlo se nezarosí, pokud ho před sprchováním potřeme pěnou

• 1 lžička peroxidu a zubní pasty – vetřít na skvrny neznámého původu a poté vymáchat

• Odstraní skvrny od plísně v koupelně i stopy po trávě.

• Odstraní bakterie z kuchyňské desky.

• Odstraní skvrny od vína a krve.

• Čistí zlato bez drahých kamenů

• Čistí dřevěný nábytek a fleky od kávy.

• Tvrdé maso naložit do piva.

• Při dušení a pečení maso a drůbež podlévat pivem.

• Ochrání rostlinu před mrazem.

• Polystyrenové tácky se dají použít na vložky do bot.

• sušenými slupkami lze zapalovat oheň

• Vařené ve vodě provoní byt

• Ze dřeva je zdroj živin pro rostliny.

Odstraní kruhy po skleničkách na dřevěném nábytku (z cigaret)

Čistí dvířka na krbu (smíchaný s vodou).

• Prst s třískou strčit do rostlinného oleje – půjde vytáhnout

• Potřít chodidla a obout si ponožky – ráno budou měkké.

• Potřít nálepku na poháru – zůstane bez lepidla.

• Čistí akvária – 1 l vody a lžičky nejódovanej soli můžeme dát na 15 minut rybičky – zbaví se parazitů

• Nová metla vydrží déle,když se ponoří na 20 minut do horké slané vody.

• Mastné skvrny z koberce – sůl smíchat s Alpou v poměru 1:4 a vmasírovat.

• Do zavařovací sklenice střídavě vrstvu růžových listů a soli – osvěžovač

• Houbu namočit do soli na noc – ¼ šálku soli na litr vody – nebude páchnout

• Usazeniny ve váze odstraní

• Umělé květiny vyčistit – do papírového sáčku se solí a potřást

• Okna natřít houbičkou namočenou ve slané vodě – nezamrznou

• Trochu soli nasypat do zapáchajících tenisek

• Když se připálí mléko – nasypat do hrnce sůl

• Desku polepenou od těsta posypat solí a setřít houbičkou.

• Nakrájené ovoce na chvíli ponořit do mírně slané vody – nezhnědne

• Tuhá šlehačka z bílku – se špetkou soli se dají lépe vyšlehat

• Do vody, v níž vaříme vejce, přidat trochu soli – dají se snadněji oloupat

• Na skvrnu od tatarské nasypeme sůl – pohltí mastnotu

• Skvrny od potu – v litru horké vody rozpustíme 4 lžíce soli a vydrhnout.

• Sýr namočíme do ubrousku namočeného ve slané vodě a vložíme do lednice.

• připálenou žehličku – na desku položit noviny, nasypat kuchyňskou sůl a opatrně projít horkou žehličkou – zmizí nerovnosti

• Nové ručníky nepustí barvu pokud při prvních 2-3 praních dáme do pračky šálek soli.

• Když posolíme šneky v zahradě – uhynou

• Sůl si nasypeme na suché vlasy, vymasírujeme a zbavíme se lupů.

• V půl šálku vody rozmícháme lžičku soli a lžičku jedlé sody – vykloktat – výborná ústní voda.

• Trochu šamponu oživí kožené boty a kabelky

• Večer si natřít nohy šamponem a dát na ně ponožky – budou hladké

• Kápnout na šroub, která se nedá otevřít.

• Na náplast dát šampon, nechat proniknout a až potom strhnout.

• Je výborný přípravek na praní jemného prádla.

• Zelenina nebude hnít, když nádoby v chladničce vložíme suchou houbu

• 2 ks vyčistí vázu od špíny,

• asi 6 tabletek umyje nádobí z varného skla, vyčistí toaletu i ucpaný odpad

• Má stahovací účinek při čištění pleti.

• Přípravek proti plísni na nohou

• Přidat do praní při praní ponožek

• Odstraní pach v podpaží

• Odstraní pach z chladničky a mikrovlnky

• Kápnout na žárovku – příjemná vůně

• Dát do přesolené polévky

• Do bramboru udělat dírku a zasunout výhonek muškátu a pak zasadit do země

• Vybělí gumové části tenisek – natřít zubním kartáčkem a vydrhnout

• Vyčistí žehličku i prsten ze vzácným kamenem.

• Negelovou pastou natřeme zrcadlo a vytřeme dosucha – nezamlží se

• Odstraní hnisavou vyrážku

• Zbaví košili od skvrn rtěnky a inkoustu

• Odstraní skvrny na nábytku po sklenicích

Kniha je teraz v akcii na gorila.sk za 5,99 Eur

Pomocky: papierovy tortovy podnos, stuha, drotik, koralky.

Klobuk : papierovu formicku poprelozime na polovici a tu polovicu este raz zlozime napolovicu – forma klobuka, ciapky.

Nakrcnik: papierovu formicku prelozime na polovicu, mozeme poskladat aj ako harmoniku.

Nohy: formicku poskladame do formy vrecuska ( napr. ako na hranolceky).

Pouzitelne ako :girlanda, aj ako deko na stol ( so spajlou – kolace, ovocie. chutovky. ).

Tvorivosti sa medze nekladu, vytvorit mozezete : princeznicku, prasiatko, leva, pirata, medveda, vevericku atd.

celé som to vyšívala na plastovú kanavu a podlepila filcom.

Leave a Reply