Tinaktin na rukou plísňových infekcí (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Houba mezi prsty – příčiny, léčba

K dnešnímu dni, houba je jedním z nejčastějších onemocnění. Jeho vzhled způsobuje psychické nepohodlí, a má množství malých každodenních problémů, a to zejména v případě, že se houba na prstech. Druhy hub hodně, ale jen málo lidí ví, že houby v provozním formě může vést k negativním důsledkům pro celý organismus. Proto, včasný přístup k lékaři – je klíčem k vyléčení plísně.

Hlavní příčinou plísně – příznivá živnou půdou pro spór plísní a drobných poranění na nohou. Zejména, ideální prostředí pro rozvoj plísní je zpocené nohy a třel puchýře.

Napaden plísní může být na veřejném místě (například v bazénu a v sauně). Kromě toho, houba na prstech se mohou objevit v důsledku nošení "Failed" botu. Někdy příčinou houby se stává banální než osobní hygieny. Riziko plísní roste několikrát, pokud člověk má oslabený imunitní systém v důsledku nedostatku vitaminu nebo zatyazhnoyihvoroby.

Příznaky, znaky a diagnóza

Mezi hlavní příznaky houby:

• peeling kožní záhyby;

• vzhled bělavé květu

• svědění a pálení kůže;

• ztluštění kůže na chodidlech;

• oddělení nehtové ploténky, vzhled porostů proužky nerovnosti;

• šedá nebo žlutá hřebík.

Postupně se z výše uvedených příznaků se vyslovují a stav nehtů a zároveň zhoršuje. V nejtěžších případech může i úplná ztráta nehtové ploténky.

Metody léčení plísňových infekcí mezi prsty na rukou a nohou

V současné době léčba této zákeřné nemoci, existuje mnoho různých metod. Hlavní podmínkou – je trpělivost a jasné pokyny dodržovat lékařem. Léčba plísně – velmi dlouhý proces. Například léčba mezhpaltsevoho houba na nohou trvat asi měsíc, a léčit plíseň nehtů bude trvat nejméně rok. Samoléčba v tomto čísle dohody za to nestojí. Lepší, samozřejmě, vyhledat odbornou pomoc pro včasnou diagnostiku houby. Jinak je zde riziko, čas a peníze ztrácí, a nedostanou očekávaný výsledek.

Tam Mykóza (plíseň na kůži nohou a rukou) a onychomykózy (nehtové ploténky lézí). Jsou zacházeno odlišně v příliš.

Jaké léky pomáhají léčit plíseň mezi prsty

Léky – lze rozdělit do dvou typů: systémových a místních. Systémové léky jsou vyráběny v různých sirupy a tablety. Místní antimykotika jsou krémy a masti.

Místní léky jsou předepsány v případě houbových infekcí. Pro léčení mírné houby v podobě může udělat, například, v případě, že byl houba mezi prsty. V podstatě všechny masti a krémy z tolnaftat nebo mikonazol. Velký efekt je použití masti klotrimazolu, Nizoral, a Lamisil krém. Jsou aplikovány na problémové oblasti několikrát denně až do úplného uzdravení.

Pokud jsou nehty jsou velmi zapůsobilo, musíte pít dál i systémové léky ve formě tablet. Patří mezi ně orungalom, itrakonazol, Lamisil, Mikosist. Jedná se o velmi účinné léky. Pokud je správný výběr léků a dávkování, pomohou zbavit plísně.

Aby se zabránilo recidivě, doporučuje se být pravidelně testovány lékařem a podstoupit opakované ošetření.

Ošetření s plísní mezi prsty

Chcete-li dosáhnout dobrých výsledků v boji proti plísním, je nutné provést koupele a obklady. Ve vaně přidat jedlou sodu (rychlost 1 polévková lžíce. L. 1 litr vody), manganistanu draselného, ​​bylinné (vlaštovičník květ, měsíček, dubová kůra). Jakmile kůže na rukou a nohou, rozparyvsya, rohové vrstvy pemzy odstraněna. Pak byste měli vytřete do sucha poškozené plochy s plísní a šíření jejich mast.

Ujistěte se, že odstranit poškozenou oblast s plíseň nehtu v případě onychomykózy. K čištění nehtového lůžka pro postižené nehtů, můžete použít speciální sadu (např sadu Mykospor). Prodávají se v lékárnách.

Rozšířené obdržel poslední hardwaru pedikúru. To vám pomůže také zbavit plísně na kůži a nehtech.

Dlouhodobé užívání lidových prostředků proti houbám i dává dobré výsledky. Důležité před jejich aplikací, aby se ujistil, že onemocnění je houba, a poraďte se s odborníkem o možnosti této léčby.

Honey mast proti plísní na nehtech

1. Mix eukalyptový olej (30 oz.), Honey (10 oz.) Ocet (1 ch. L.).

3. mast pro mazání problémových oblastí nejméně 1 krát za den.

1. Put vejce ve skleněné nádobě a zakryjte s octem.

2. Trvat na tmavém místě až do úplného rozpuštění pláště.

3. Přidejte směs 1 hodinu. L. másla. Směs udržujte v chladničce.

5. Léčba je asi 5 dnů.

1. Poradí si s houba Tea Tree Oil, který je k dispozici na přepážce.

2. olej pro mazání nehty a kůži několikrát denně až do úplného vymizení houby.

Na houby mezi prsty nedostaví nezbytná opatření a dodržovat několik pravidel:

• Proces boty pro prevenci plísňových onemocnění se speciálními postřiky;

• Nepoužívejte měřit někoho jiného boty;

• výplach nohy po návštěvě veřejných místech (sauna, bazén) a jejich zpracování s octem;

• Pokud je to možné, proveďte posílení imunity.

Plísňová onemocnění

Mykózy jsou nakažlivé (infekční) nemoci, přenosné na různé hostitele. Začínají průnikem podhoubí (mycelia) do rohovinové vrstvy různých tkání. Inkubační doba může být různě dlouhá. U plosek a meziprstí nohou zasažených plísní se pohybuje od 30 do 90 dnů.

Mykózy kůže a sliznic mají pestrý vzhled. Často napodobují jiné kožní nemoci tak věrně, že je někteří pro tuto schopnost nazývají „opicemi“ nemocí. První příznaky mykóz jsou nenápadné a snadno uniknou pozornosti. Olupování je zprvu velmi diskrétní. Zánět, vznikne-li vůbec, objeví se až později. K varovným příznakům patří spíše svědění, které ovšem signalizuje i jiná kožní onemocnění. Na plísňovou infekci pomýšlíme vždy, když se na ní začínají manifestovat svědivé, mapovité či girlandovité plošky, které se na periferii olupují se subjektivním pocitem hojení v centru.

Nejčastější plísňová onemocnění

Mezi nejčastější mykotická onemocnění kůže patří postižení meziprstí na noze. Meziprstní plísně v evropské oblasti postihují až 50 % mladistvých. První příznaky začínají mezi 4. a 5. prstem nohou. Kromě bělavých šupinek rohoviny tu spatříme i drobné trhlinky. Postižená místa celkem „příjemně svědí“. Svádějí k vytírání froté ručníky, jimiž se infekce úspěšně přenáší i na odlehlejší tělesné partie, do rozkroku a podpaží.

Lokalizace v meziprstí jsou epidemiologicky nejzávažnější. Představují nevyčerpatelný zdroj podhoubím prorostlých šupin kůže, kvasinek a bakterií. Onemocnění signalizuje také „mrtvolný“ puch, který nutí zejména ženy, aby tento problém nějakým způsobem řešily.

Často se také objevuje postižení plosek, tzv. „atletická noha.” Tento termín vychází ze skutečnosti, že touto chorobou často trpí sportovci při dlouhodobém nošení zapařené sportovní obuvi. Stejně tak mohou být postiženy ruce s klinickým obrazem drobného šupení na dlaních a někdy i kůže těla pokrývající se drobnými puchýřky. Plíseň zde tvoří různě velká, ostře ohraničená ložiska. Mykózy kůže způsobené kvasinkami se objevují především v místech vlhké zapářky (třísla, podpaží, pod prsy, kožní záhyby) a v koutcích úst.

Mykózy ochlupených partií (vlasů, vousů) v populaci utěšeně přibývá. Infekce z koček, psů a drobných hlodavců způsobují rodinné endemie, jejichž zdrojem bývá jediné domácí zvíře. Infekce způsobené plísněmi ze zvířat postihují hlavně děti.

Plísně nehtů (onychomykózy) nohou i rukou často následují po postižení meziprstí. Z meziprstních prostor to bývá k nehtu palce jen krůček. Ostatní nehty podlehnou plísním jen s malým časovým zpožděním. Škrábání svědivých míst podporuje infekci nehtů na horních končetinách. Plesnivějící nehet na sebe upozorňuje změnou barvy, ztluštěním a pozdější deformací podobnou na volném konci ulomeného rákosu.

Jaké je riziko onemocnění?

Zdrojem plísňových infekcí jsou odloupané kožní šupiny prorostlé podhoubím, které ulpívají na ploskách hostitelů při chůzi na boso. Nejvíce příležitosti k infekci je na vlhkých podlahách veřejných hygienických zařízení, ve společných umývárnách, v okolí bazénů, v šatnách, saunách, fitness centrech, studentských kolejích a v hotelových kobercích. Zvláštní příležitost k onemocnění nabízejí u nás tak oblíbené bačkory, poskytované hostitelem návštěvám k přezutí.

Náchylnost k získání plísňových onemocnění stoupá s věkem, při úplavici cukrové, poruchách imunity (AIDS), cévních a neurologických chorobách.

Než se rozhodneme pro lékařské vyšetření, je možné podniknout určitá opatření. Kůži mezi prsty nohou je třeba vždy po sprchování domýt syntetickými detergenty. Vhodná jsou jen mýdla s obsahem ichthamolu, síry nebo dehtu. Pokožku je nezbytné dokonale vysušit a vyměnit ručník.

Z léčebných přísad do koupelí přichází v úvahu hypermangan. Jeho růžový roztok má dezinfekční účinky. Úspěšně odstraňuje mrtvolný zápach, který často mykotické infekce dolních končetin provází.

Ne každý chorobný projev na kůži, manifestující se olupováním a svěděním, lze považovat za mykózu. Proto je přece jen vhodné k přesnému určení diagnózy navštívit kožního lékaře. Nález na kůži nemusí být jednoznačný a kožní lékař podrobí mikroskopickému i kultivačnímu vyšetření kožní šupiny, vlasy či nehty. Odběr šupin je spíše příjemný než bolestivý. Vyžaduje však před odběrem čtrnáctidenní léčebnou abstinenci. Kvůli falešně negativním výsledkům nesmí nemocní používat žádná místní ani celková protiplísňová léčiva.

Výsledky mykologického vyšetření jsou k dispozici za 3 až 4 týdny. U povrchních mykóz stačí k vyléčení afekcí malého rozsahu antimykotikum v masti, roztoku či krému. Celkovou léčbu tabletami doporučují lékaři až při nedostatečném efektu místní terapie, u mykóz rozsáhlých kožních partií a při hlubokých formách dermatomykóz.

Tvrdým oříškem jsou některé plísňové choroby nehtů nohou (onychomykózy), které vzdorují i té nejdokonaleji vybrané terapii. Samostatná místní léčba většinou nestačí. Bývá efektní jen u začínajících projevů nevelkého rozsahu. Nová léčiva vzbuzují někdy u lékařů i nemocných neopodstatněné naděje. Pozdější zkušenosti ukáží, že praktické výsledky jsou vždy poněkud méně markantní, než původní entuziazmus prezentovaný sdělovacími prostředky.

Skutečnost je totiž taková, že ani nejmodernějším antimykotikům se 100% mykologické vyléčení nedaří. Praktické zkušenosti ukazují, že u 20–30 % onychomykóz (hlavně u osob starších 60 let) účinnost selhává. V nehtových ploténkách starších osob tvrdošíjně přežívá Trichophyton rubrum, vzácněji Trichophyton mentagrophytes. Není-li jiného východiska, doporučuje se ve zcela výjimečných případech kombinovat místní i celkovou léčbu s chirurgickým sejmutím nehtů.

Nejdůležitější je prevence infekcí, recidiv a reinfekcí. Meziprstní prostory je nezbytné po každém sprchování ještě jednou „domýt“, opláchnout nadbytkem vody, šetrně osušit a vyměnit ručník.

Punčochy a punčochové kalhoty lze dnes pohodlně zbavit infekčních zárodků praním v moderních elektrických pračkách při použití pracích prostředků renomovaných firem a teplotě 60 °C. Tento postup se dá použít také u sportovní plátěné obuvi, krátí se tím však její životnost. Chemicky dezinfikovat kožené předměty, rukavice a obuv je nezbytné. Po návštěvě sprch, saun a jiných suspektních prostor je vhodné po příchodu domů pečlivě ošetřit kůži plosek a meziprstí. Na návštěvy domácností, kde je zvykem se přezouvat, je vhodnější přinášet sebou vlastní obuv.

Také provozovatelům veřejných sportovních a hygienických zařízení připadá morální povinnost bránit klienty před onemocněním pravidelnou de­zinfekcí podlahových prostor.

svědivé puchýřky na rukou

CO ZNAMENAJÍ PUPÍNKY

Svědivé pupínky od blech

Bleší kousnutí vypadá jako červené skvrnky – většinou bez napuchnutí –, které se vyskytují vždy ve shluku. Doporučuje se postříkat okolí Frontlinem a převlíknout postele. Také je důležité najít hnízdo a zlikvidovat ho. Pokud někde blecha je, roztrousí vajíčka všude. Chce to důkladně vysávat všechny skulinky a povrchy.

Zveřejněno dne: 18.10.2015

Diskuze: léčba svědivé vyrážky

Neustále mě svědí a pálí oči. Také mi z nich pořád teče jako když brečim..

Odesláno dne: 15.6.2015 uživatelem Alena

VODNATÉ PUCHÝŘKY NA TĚLE

Vodnaté puchýřky na rukou u dětí

Vodnaté puchýřky na rukou dětí mohou být projevem infekce, alergie, podráždění nebo poleptání.

Vodnaté puchýřky na rukou často doprovázejí mykózu. Pokud tomu tak je, je lepší navštívit kožního lékaře, který zhodnotí stav dítěte a rozhodne o případné léčbě.

Jako první pomoc můžete zkusit jednak koupel ve vodě s octem (6 lžic na 1 l vody), jednak krém Canespor. Pokud tento postup nebude úspěšný, navštivte dermatologa.

Zveřejněno dne: 24.8.2017

Diskuze: dotaz na alergii

Chci se zeptat ,jestli může po větším požití zázvoru nastat alergická reakce.otok obličeje a svědivé vyrážky. Děkuji

Odesláno dne: 7.2.2016 uživatelem ludmila

LÉČBA SVĚDIVÉ VYRÁŽKY

Úleva od svědivé vyrážky

Základem přírodní léčby svědivé vyrážky je zjištění příčiny. Existují různé metody léčby, od lokálního ošetření vyrážky až po systémovou terapii. Vhodné je používání esenciální olejů, zejména z levandule, heřmánku, čajovníku, měsíčku, meduňky, máty nebo tymiánu. Tyto oleje jsou obsaženy v krémech, mastích, tinkturách nebo koupelích. Některé z těchto bylin lze užívat perorálně ve formě kapslí.

Holistický přístup ve výživě doporučuje pro léčbu svědivé vyrážky acidobazickou rovnováhu. Dokonce i půst může mít pozitivní vliv na léčbu vyrážky. Součástí přírodní léčby svědivé vyrážky je i terapie pomocí moči, kterou lze používat externě, ale i interně. Aromaterapie a biorezonanční léčba jsou dalšími příklady alternativních způsobů léčby svědivé kožní vyrážky.

Zveřejněno dne: 28.5.2013

Diskuze: Re: puchýřky po celém těle-svědivé

Tento stav, kdy dochází k výsevu puchýřků po celém těle, může mít mnoho příčin. Jestli je vám paní skutečně líto, tak ji doprovoďte na kožní, protože to je opravdu to nejlepší, co pro ni můžete udělat.

Odesláno dne: 7.2.2014 uživatelem Cempírek

LÉČBA SVĚDIVÉ VYRÁŽKY

Léčba bakteriálních infekčních chorob

Příčinou svědivé kožní vyrážky mohou být také bakteriální infekce, které jsou následně léčeny pomocí penicilínu nebo antibiotik. Antibiotika poskytují relativně vysokou efektivitu léčby a obvykle se užívají po dobu 10 nebo 14 dnů. Úspěch léčby se projeví brzy po dobrání antibiotik, kdy dojde ke zmizení vyrážky. Bakteriální infekční choroba je infekčním onemocněním, takže její léčení antibiotiky sice nevede k odstranění samotné infekce, ale účinně pomáhá k úlevě od příznaků.

Zveřejněno dne: 28.5.2013

Diskuze: svediva kuze obličeje svedive otoky na cele

Svediva část obličeje s otoky na čele

Odesláno dne: 31.8.2017 uživatelem Jitka Scukova

VODNATÉ PUCHÝŘKY NA TĚLE

Vodnaté puchýřky na dlaních a chodidlech

Vodnaté puchýřky nebo vyrážka na rukou a na nohou mohou být banálním problémem vzniklým z nedbalosti nebo špatnou hygienou, ale také mohou signalizovat závažnější onemocnění.

Některá infekční a chronická onemocnění jsou charakterizována viditelnými kožními projevy ve formě puchýřků. Může se jednat například o lupénku či atopický ekzém, o přenosné choroby, jako je svrab, či jiná parazitární onemocnění. Rovněž různé alergie se často projevují kopřivkou s výskytem vodnatých puchýřků.

Léčba je pokaždé zcela individuální a závisí na příčině vzniku puchýřků. Neznalost etiologie nemoci může vést ke komplikacím. Pouze v případě lehkého opálení či popálení může být ošetření v domácím prostředí provedeno bez lékařské pomoci. Ve všech ostatních případech je vhodné se obrátit na lékaře.

První pomoc

Tyčinka proti vzniku puchýřů – omezí tření a vznik puchýřů, je neviditelná, ideální pro otevřenou obuv, snadno se aplikuje a nezanechává stopy.

Hydrokoloidní náplasti na puchýřky – urychlují hojení a především snižují bolestivost a vytvářejí „druhou“ kůži. Slouží také jako prevence vzniku puchýřů.

Zveřejněno dne: 24.8.2017

Diskuze: puchýřky po celém těle-svědivé

Prosím o radu kamarádčina maminka má malé puchýřky skoro po celém těle a je z toho nanervy. Trvá to už dlouho a každý pohyb či dotek trička nebo i kalhotky na těle ji šíleně svědí a pořád jen brečí a brečí. Bohužel jsem to nevyděla tak to nemohu blíže popsat. Byla i na alergologii kde ji vzali vzorek kůže a nic nebylo zjištěno. Kdysi měla rakovinu a ted´jí někdo postrašil že to může být příznak že se to vrací. Prosím zkuste poradit je mi ji hrozně líto je strašně hodná. Děkuji Radmila.

Odesláno dne: 6.2.2014 uživatelem Radmila Lőrinczová

LÉČBA SVĚDIVÉ VYRÁŽKY

Léčba alergie související s kožní vyrážkou

Základním faktorem úspěšné léčby alergického ekzému je zabránit kontaktu s alergeny. To platí jak pro akutní alergické reakce, tak i pro atopickou dermatitidu (ekzém). Problém spočívá nejen v ošetření, ale často i v přesném určení příznaků, které byly příčinou vyrážky. Často je bohužel nemožné vyhnout se kontaktu s alergeny. Nejúčinnější léčbou je pak konvenční léčba, která pomáhá proti kontaktní dermatitidě. Konvenční léčba zahrnuje léčbu glukokortikoidy, které jsou účinné při externí léčbě svědivé vyrážky nebo podráždění kůže. Dále se mohou používat krémy nebo masti, které přispívají k posílení bariérové funkce kůže, aby tak byla snížena citlivost k průniku alergenů a následné podráždění. Také může být použita alternativní léčba, například UV terapie.

Zveřejněno dne: 28.5.2013

Diskuze: suchá pokožka na rukou

Na suchou pokožku na rukou nejlépe zabírá měsíčková Indulona. Tuba měsíčkové Indulony má žlutobílou barvu a stojí kolem třiceti korun. Levné, vtipné a účinné – vyzkoušejte to. 🙂

Odesláno dne: 31.12.2011 uživatelem Adéla

SVĚDĚNÍ KŮŽE NA RUKOU

Co pomůže na svědění rukou

Pokud je svědění kůže rukou bez onemocnění, je vhodné použít oleje. Mandlový, sezamový a olivový olej zahřejte na 37–40 °C a do olejové lázně ponořte ruce na 10–20 minut. Po vyndání ruce lehce osušte a zbytek oleje vmasírujte do pokožky a okolí nehtů. Pořiďte si také bavlněné rukavice a jednou za pár dní si na noc ruce namažte silnou vrstvou krému a strčte je na spaní do nich.

Zveřejněno dne: 14.4.2017

Diskuze: BILE SVEDIVE SUOINKY..

TY TO SVEDIVE SUPINKY MAM V HLAVE A POMALU SE MI ROZLIZAJI PO CELE,OBOCI ,KORENU NOSU A MAM JE I V USICH.TED SE MI DELAJI I NA GENITALII,KDE SVEDI A PRASKAJI.TEZ SE MI UDELAL CERVENY OSUPENY FLEK POD PRSEM A TEZ MI PRASKA PRI NOSENI PODPRSENKY.MUZETE MI NEKDO PORADIT,jak NEBO KDE HLEDAT POMOC?JSEM S TOHO PSYCH:HODNE SPATNA,DEKUJI ZA KAZDOU RADU NEBO KONTAKT.

Odesláno dne: 12.1.2014 uživatelem marika ucnova

MRAVENČENÍ A NECITLIVOST RUKOU

Léčba mravenčení a necitlivosti rukou

 • Důležité je zvýšit příjem nízkotučného mléka, libového masa a ryb. Tyto potraviny jsou dobrým zdrojem vitamínu B12. Navíc je důležité zvýšit příjem vápníku v potravě.
 • Velmi vhodné je pravidelné cvičení krku. Krční cvičení zabraňuje kompresi nervového kořene, a tak nedochází k příznakům spojeným s mravenčením rukou.
 • Nejideálnějším řešením je změna životního stylu a dietní úprava pro řízení srdečního onemocnění, čímž zároveň dochází k prevenci mrtvice. Velmi důležité je přestat kouřit a omezit konzumaci alkoholu.

Zveřejněno dne: 20.8.2013

Diskuze: Re: léčba svědivé vyrážky

Svědění a pálení očí nasvědčuje na alergickou reakci. Na to pomáhá oční roztok Zaditen, který je jen na předpis. Doporučuji nechat si oči prohlédnout očním lékařem a případně také udělat alergické testy na alergologii.

Odesláno dne: 15.6.2015 uživatelem Cempírek

CO ZNAMENAJÍ PUPÍNKY

Vodové pupínky

Vodové pupínky mohou být způsobeny dyshidrotickou dermatitidou. Je to typ ekzému, který se omezuje na prsty, dlaně a plosky nohou a projevuje se červenými skvrnami s puchýřky naplněnými čirou tekutinou. Puchýřky postupně praskají a kůže se olupuje. Toto onemocnění je považováno za druh atopického ekzému, ale může být projevem kontaktního alergického ekzému.

Zveřejněno dne: 18.10.2015

Diskuze: Re: Re: vodnaté puchýřky na chodidle

zapomněl jsem dodat že plísní jsem trpěl před těmito puchýřky .. tak jsem právě předpokládal že toto může být další projev plísně ..

Odesláno dne: 27.8.2015 uživatelem Zbyněk

LÉČBA SVĚDIVÉ VYRÁŽKY

Léčba plísňové infekce

Pokud je příčinou svědivé kožní vyrážky plísňová infekce, léčí se v konvenční terapii pomocí antimykotik, která se musí užívat nejméně po dobu šesti týdnů. Antimykotika se aplikují na postiženou oblast kůže. Nejčastěji se používají antimykotické léky ve formě mastí, ale jsou k dispozici i v tekuté (kapalné) formě. K inhibici kožních plísní přispívají tinktury z extraktu česneku. Takovýto typ kožního onemocnění je extrémně odolný a ukončení léčby hned po odeznění příznaků není vhodné, protože se může nemoc objevit znovu. Léčba by měla pokračovat i po odeznění příznaků. Oblečení a obuv, které přišly do kontaktu s plísňovou infekcí, by měly být pečlivě vydezinfikovány, aby se zabránilo opětovnému výskytu infekce. Také změna stravy může podpořit ošetření plísňových infekcí, zejména se doporučuje příjem potravin s vysokým obsahem křemíku a stopových prvků, například pokrmy z prosa.

Důsledná léčba plísňových infekcí antimykotiky je bezproblémová, nemoc bývá vyléčena, odezní i svědivá vyrážka, která byla způsobena plísňovým onemocněním. Někdy však léčba trvá několik měsíců. Při léčbě kvasinkové infekce je důležitá lékařská péče, aby nedošlo k takovým komplikacím, jako je vznik dalších infekcí, bakterií nebo šíření infekce do dalších orgánů. V některých případech mohou být plísňové infekce i život ohrožující.

Zveřejněno dne: 28.5.2013

Diskuze: vodové puchýřky na chodidlech

na chodidlech na obou nohách se mi dělají malé puchýřky, když je propíchnu, jsou plné vody.Jedná se spíše o vnější a vnitřní část chodidel. V zimě jsem měla pokoj, ale nyní se začínají zase objevovat. Je to nepříjemné, trošku to svědí, když je propíchnu, uleví se mi, přestane to svědit. A potom bych se ráda zeptala – nosila jsem umělé nehty na rukou, dělala jsem si je sama, už více než rok je nemám, nehty nechtějí téměř růst a ještě se mi začala dělat evidentně nějaká plíseň – dozelena zbarvená mezi nehtem a kůží na bokách. Jeden čas jsem to měla, ale samo to zmizelo. Nyní se mi tato plíseň udělala na polovině nehtech. co s tím, poraďte, prosím.

Odesláno dne: 3.4.2011 uživatelem Lenka

SVĚDĚNÍ KŮŽE NA RUKOU

Svědění bez vyrážky

Pokud se jedná o svědění bez jakéhokoli doprovodného onemocnění, jako je například alergie či ekzém, je velmi dobrou metodou volby homeopatie.

Zveřejněno dne: 14.4.2017

LÉČBA SVĚDIVÉ VYRÁŽKY

Léčba virových infekčních chorob

Virová choroba způsobující svědivou kožní vyrážku by neměla být léčena kauzální léčbou. U zarděnek, spalniček a planých neštovic se léčí pouze příznaky, aby došlo k jejich zmírnění, protože nemoc sama o sobě postihuje imunitní systém. Pokud jsou virové infekce způsobeny patogenem varicella zoster, je vhodná včasná léčba pomocí antivirotik. Léky proti virům se aplikují lokálně, perorálně nebo intravenózně. Chcete-li zmírnit příznaky nebo svědivou vyrážku, která je spojena zejména s planými neštovicemi, doporučují se chladné nebo vlhké obklady a protizánětlivé krémy či masti. V tomto případě jsou vhodné i antipyretické léky, které se nejčastěji používají při léčbě virových infekčních onemocnění.

Zveřejněno dne: 28.5.2013

LÉČBA SVĚDIVÉ VYRÁŽKY

Přírodní léky na ekzém

Přírodní medicína přináší různé metody, které pomáhají při léčbě atopické dermatitidy. Ačkoli většina těchto metod není podložena žádnými vědeckými důkazy, v praxi je hlášen značný úspěch. V přírodní medicíně se používá homeopatie, akupunktura a různé fytoterapie (bylinné přípravky). Někteří terapeuti používají kyselinu linolenovou nebo černý olej. Dokonce i buněčné soli se používají v přírodní léčbě atopického ekzému. Tyto metody se provádějí jen pod dohledem zkušeného terapeuta a hlavně závisí na posouzení jednotlivých symptomů pacienta, jestli je možné provést přírodní ošetření. Také stres nebo emocionální nerovnováha mají vliv na výskyt vyrážky nebo ekzému. V takovýchto případech jsou součástí léčby psychoterapeutické prvky a výuka relaxačních technik.

Zveřejněno dne: 28.5.2013

VODNATÉ PUCHÝŘKY NA TĚLE

Dyshidrotický ekzém

Dyshidrotický ekzém je onemocnění kůže charakterizované malými pupínky nebo malými puchýřky na dlaních nebo nohou, které jsou naplněné čirou tekutinou. Jde buď o akutní, nebo chronickou dermatózu prstů, dlaní, plosek. U mnoha lidí je forma nejčastěji chronická.

Malé průsvitné puchýřky jsou vyplněné čirou tekutinou, mohou svědit, bolet, ale i nijak se neprojevovat. Průběh zhoršuje kontakt s mýdlem, vodou nebo dráždivými látkami. Nehty na postižených místech mají skvrnitý vzhled s malými dolíčky.

Příčiny onemocnění jsou neznámé, ale je zde předpoklad, že některé alergeny mohou onemocnění spustit. Lidé alergičtí na roztoče, nikl nebo na cokoliv jiného, mají s touto alergií problém.

Dyshidrotický ekzém je sice svízelný chronický kožní problém, ale léčba je možná – základem je prevence vysušení kůže (ochranné krémy, koupele se zvláčňujícími prostředky), při zánětlivých projevech vám lékař může předepsat kortikoidy či imunomodulační léky. Také je možné vyzkoušet homeopatika k urychlení léčby a hojení puchýřů, například lze využít kombinaci homeopatických léků Arnica montana 9 CH a Cantharis 9 CH v dávkování 3x denně 5 kuliček od každého. Dále mazat mastí Cicaderma 2x denně v tenké vrstvě. Puchýře po těle by měly být pryč během jednoho dne.

Onemocnění není nakažlivé na jiné osoby, ale nedoporučuje se puchýře škrábat, či snad dokonce propichovat. Mohlo by dojít k infekci a zhoršení potíží. Po zhojení je kůže velmi suchá a má tendenci praskat anebo se loupat, je tedy vhodné ji promašťovat. Vynikající přípravek je například Lipobase.

Na rukou je dyshidrotický ekzém častým projevem.

K základní medikaci náleží i užívání antihistaminik, antibiotik a laváž v roztoku manganistanu draselného. Kožní lékař vám může naordinovat také fototerapii, přípravky z hnědouhelného dehtu, kortikosteroidy v tabletách, imunosupresivní tablety či alitretinoin.

Zveřejněno dne: 24.8.2017

SVĚDĚNÍ KŮŽE NA RUKOU

Svědění dlaní

Svědění dlaní může způsobit i antibiotická léčba anebo může jít o projev dyshidrotického ekzému. V tom případě je vhodný protizánětlivý krém a eventuálně antihistaminika k celkovému užívání. Příčina může být alergická.

Zveřejněno dne: 14.4.2017

SVĚDĚNÍ KŮŽE NA RUKOU

Svědění kůže na předloktí

Svědění kůže na předloktí může být alergického či psychogenního původu, pokud by nestačilo promazávání, kupte v lékárně některé volně prodejné antihistaminikum. Pokud by se obtíže stupňovaly nebo se objevila vyrážka, navštivte lékaře.

Zveřejněno dne: 14.4.2017

MRAVENČENÍ A NECITLIVOST RUKOU

Příčiny mravenčení a necitlivosti rukou

 • Přesezení – tlak na nerv
 • Dlouhý spánek – přeležení
 • Chlad
 • Krční spondylóza (deformace krční páteře) – postiženy pouze horní končetiny, další možné příznaky: ztuhlost krku, závratě, pocit na omdlení u starších lidí při otočení hlavy nebo pohledu vzhůru
 • Syndrom karpálního tunelu – postiženy pouze ruce, symptomy jsou horší v noci, další možné příznaky: bolesti vystřelující ze zápěstí nahoru do paže, slabost v rukou a prstech
 • Mozková mrtvice – příznaky: trvalé znecitlivění nebo brnění v některé části těla, zastřené vidění, zmatenost, potíže při mluvení, neschopnost pohnout pažemi či nohami, mdloby, závratě
 • Přechodný záchvat ischemické choroby (místního nedokrvení tkáně)spojený se zúžením krční tepny, kdy se dočasně omezí přísun krve do mozku. Příznaky: přechodné znecitlivění nebo brnění v některé části těla, zastřené vidění, zmatenost, potíže při mluvení, neschopnost pohnout pažemi či nohami, mdloby, závratě
 • Příznaky Raynaudova syndromu: znecitlivělé nebo zmodralé prsty na rukou a na nohou, když se obnoví citlivost, zčervenají a začnou bolet

Zveřejněno dne: 20.8.2013

ČERVENÉ FLEKY NA KŮŽI

Červené fleky na kůži u dětí

Červené fleky na kůži u dětí může způsobit ekzém. Ekzém není nakažlivý, kůže je jen zanícená, zčervenalá, suchá a svědí. Tvorbu ekzému může podpořit nevhodné mýdlo, které podráždí pleť, různé alergeny, klima. Přesná příčina vzniku ale není známa. V akutní fázi se projevuje výskytem svědivých, začervenalých ložisek, na kterých se později tvoří mokvající puchýřky (papulky a pustulky). Pro chronickou formu je typické zhrubnutí kůže (lichenifikace) a barevné změny kůže. Ekzém se často vyskytuje na rukou, zejména v místech, kde se ohýbají.

Co s tím dělat

Základ léčby tvoří antihistaminika k potlačení alergických reakcí, v těžších případech pak lokálně podávané kortikoidy. V léčbě samozřejmě nezapomínáme ani na symptomatická opatření, která sice neřeší vyvolávající příčinu nemoci, ale pomáhají nemocnému zvládat příznaky nemoci a co nejlépe se s nimi vyrovnávat. V rámci symptomatických opatření dbáme na důkladné a pravidelné promašťování kůže, vyhýbáme se naopak všem přípravkům a látkám, které kůži vysoušejí. V případě potřeby pečlivě dezinfikujeme všechna – i drobná – poranění a defekty vzniklé na kůži škrábáním či olupováním.

Zveřejněno dne: 4.8.2017

MRAVENČENÍ A NECITLIVOST RUKOU

Léčba parestézie

Na tlumení pocitů mravenčení a bolesti od nervů jsou vhodná analgetika (například Tramadol – Tramal), protizánětlivá antirevmatika, některá antidepresiva, hydantoiny, léky na epilepsii a také některé léky na poruchy srdečního rytmu (Mexiletin). K tlumení mravenčení u cukrovky se dále používá kyselina thioktová (Thioctacid).

Zveřejněno dne: 20.8.2013

léčba svědivé vyrážky

Neustále mě svědí a pálí oči. Také mi z nich pořád teče jako když brečim..

dotaz na alergii

Chci se zeptat ,jestli může po větším požití zázvoru nastat alergická reakce.otok obličeje a svědivé.

Re: puchýřky po celém těle-svědivé

Tento stav, kdy dochází k výsevu puchýřků po celém těle, může mít mnoho příčin. Jestli je vám paní skutečně.

svediva kuze obličeje svedive otoky na cele

Svediva část obličeje s otoky na čele

puchýřky po celém těle-svědivé

Prosím o radu kamarádčina maminka má malé puchýřky skoro po celém těle a je z toho nanervy. Trvá to už.

Konopný gel VARICANN Q10

Tento gel z konopí s koloidním stříbrem a koenzymem Q10 se podílí na zmírnění akutních i dlouhodobých potížích při pocitu těžkých nohou. Originální receptura obsahuje konopný olej, extrakt a celou řadu přírodních látek a silic, které jsou známy pro své schopnosti ulevovat při pocitu těžkých nohou. Na kůži na příslušném místě gel podle potřeby několikrát denně jemně vmasírujte. Varicann gel Q10 z konopí.

VITALIS BIO Balsam měsíček a heřmánek 50 ml – 100% čistých esenciálních olejů pro suchou kůži

Exkluzivní balzám se 100% čistých esenciálních olejů. Určeno pro suchou popraskanou kůži například na rukou, nohou, suché lokty atd. Heřmánek amp; měsíček výtažky hydratují a chrání pokožku před vlivy prostředí. Pro suchou kůži. Dokonalá ochrana a optimální péče. Ocenění: Ocenění Evropská pečeť nejvyšší kvality přírodní kosmetiky ICEA N°. Krémy Alpicare ® uvolňují a regenerují svaly, pomáhají při.

Energy PROTEKTIN 50 ml

Protektin je bioinformační širokospektrální regenerační krém. Hlavní oblastí použití jsou ekzémy, akné, lupénka a všechny svědivé kožní vyrážky s typicky šupinatým povrchem. Vhodný i jako první pomoc při bodnutí hmyzem, popálení kůže žahavou rostlinou či agresivní rostlinnou šťávou. Bioinformace jsou frekvence, které napodobují řídící frekvence podkorových center mozku regulujících vegetativní nervovou.

Konopný krém Annabis HANDCANN Q10 – krém na ruce

Regenerační a ochranný krém na ruce a nehtová lůžka s d-panthenolem, omlazujícím koenzymem q10 a olejem z konopných semen. Vhodný pro suchou a popraskanou kůži na rukou. Handcann Q10 zanechá vaše ruce krásné, jemné a svěží. Regenerační a ochranný krém, díky nenasyceným mastným kyselinám omega 3-6 obsaženým v konopném oleji, alantoinu, koenzymu Q10 a dalším přírodním účinným látkám obsažených v použité.

Monoderma ET 10 – hojivý vitamín E na pokožku

Vitamín E v nejúčinnější formě(10% tokoferol a 0,3% tokotrienoly). Vhodný při projevech různých druhů kožních dermatitid, působí jako prevence a zároveň redukce poškození kůže vlivem UV zářením. Současně pomáhá ulevit od svědění suché a podrážděné kůže. Je vysoce efektivním antioxidantem, chrání pokožku před oxidačním stresem. Zdravotnický prostředek. Monodermá ET10 představuje čistou a vysoce účinnou.

VITALIS Tea Tree olej 10 ml

Tea tree 100% čistý esenciální olej v BIO kvalitě. Širokospektrální využití, hubí viry, bakterie i plísně. Tento olej je atypický v tom, že účinkuje všechny 3 kategorie organismů vyvolávajících infekce: bakterie, plísně a viry. Tea tree je proto často označován za přírodní antibiotikum, které dokáže pročistit celé tělo a které silně podporuje imunitu člověka. Tea tree nedráždí pokožku a může se tedy.

Konopná mast BALCANN 80 ml

Kůže, lupénka, vrásky, opary nebo praskliny. Konopná mast se širokým spektrem využití vhodná k péči o pokožku, hlavně při kožních problémech s popraskanou, podrážděnou či suchou pokožku se sklony k šupinatění. Uvítáte při pocitech svědění či pálení a pečuje o citlivou pokožku. Obsažené přírodní látky jsou známé svou schopností příznivě působit na opruzeniny, zapařeniny, proleženiny, štípance od hmyzu.

VITALIS Masážní olej BIO pro zpevnění pokožky a proti striím 100 ml

Ideální proti striím. Zpevní postižené vrstvy kůže. Skvělá péče během těhotenství pro boky, břicho, hýždě, hrudník a vnitřní strany nohou a paží. Helichrysum, rozmarýn, Centella a Rosa Mosqueta zpevní kůži a navrátí pružnost pokožce. Exp 12/2015 Pro dokonalý wellness pocit přispívají zejména drahocenné složky, které jsou bohaté na polynenasycené mastné kyseliny: jsou základem vysoce kvalitních organických.

Dermaheal Peeling 100 ml – pro redukci pupínků

Jemné částečky peelingu Dermaheal zanechají pokožku čistou a velmi jemnou. Peelingová struktura odstraní mrtvé kožní buňky, nadbytečný olej, pupínky a rozšířené póry. Jednou za čas je třeba řádně vyčistit pleť, aby se pokožka mohla znovu regenerovat. Peeling Dermaheal obsahuje jemné zrnkovité částečky, které odstraní veškeré nečistoty včetně oleje a mazu. Působí na projevy akné – pupínky, ale i na.

Konopný krém CREMCANN omega 3-6

Kůže, lupénka, vrásky. Regenerační a zvláčňující krém pro každodenní péči o pleť. Dlouhodobě zvláčňuje, hydratuje a regeneruje i velmi suchou, popraskanou, ztvrdlou pokožku. Regenerační a zvláčňující krém pro každodenní péči o pleť. Použité složky jsou známy jako osvědčený prostředek pro dlouhodobé zvláčnění, hydrataci, regeneraci a omlazení i velmi suché, popraskané kůže. Vhodné i pro odlupující se.

Paul Mitchell TEA TREE essential OIL – čistý esenciální olej z čajovníku

Přírodní esenciální olej Tea Tree vysoké kvality pro aromaterapii, k použití na pokožku, ekzémy, akné a další kožní obtíže. Doplňková péče řady Tea Tree značky Paul Mitchell. Vysoko kvalitní esenciální olej z australského čajovníku má mnohostranné využití: Zmírňuje svědění – jen pár kapek naneste navlhčeným vatovým tamponem na hmyzí bodnutí, zmírňuje svědění. Působí antisepticky – olej z čajovníku.

Energy PROTEKTIN MÝDLO

Přírodní glycerinové mýdlo obsahující bylinné extrakty, čisté přírodní silice a termální vodu z vřídla Podhájska. Harmonizuje tělo: regeneruje, vnitřně osvěžuje zvyšuje odolnost kůže proti plísňovým onemocněním vhodné na ošetřování nohou působí na vyrážky a poranění kůže doprovázené drobným krvácením lze využít při zánětech drobných žilek a povrchových žil příznivý vliv u suchých ekzémů a podráždění.

Energy CARALOTION 200 ml – regenerační tělové mléko

Je bioinformační hydratační přípravek s výrazným regeneračním efektem na pokožku celého těla. Má silné antioxidační účinky, lehce se dávkuje a roztírá. HYDRATACE A REGENERACE CITLIVÉ POKOŽKY SVĚDIVÉ EKZÉMY, LUPÉNKA, AKNÉ SUCHÁ, ŠUPINATÁ NEBO PODRÁŽDĚNÁ KŮŽE OCHRANA POKOŽKY PŘED NEGATIVNÍMI VLIVY OKOLÍ Caralotion je bioinformac?ní hydratac?ní pr?ípravek s výrazným regenerac?ním pu?sobením na pokožku.

MERCO Sano mýdlo s ichtyolem 100g 5%

Prostředek pro hygienu těla. Přírodní mýdlo s ichtyolem. V současnosti jsou dehtová mýdla nahrazována přípravky s účinnou složkou ichtamol. Ichtamol (ammonium bituminosulfát) je směs amonamonných solí sulfonových kyselin, obsahující zhruba 10% organicky vázané síry. Synonymum ichtyol je odvozen od zbytků zkamenělin ryb přítomných ve výchozí břidlicové surovině. Z ostatních bituminózních dehtů se dostává.

MERCO Sano mýdlo s ichtyolem 100g 8%

Prostředek pro hygienu těla. Přírodní mýdlo s ichtyolem. V současnosti jsou dehtová mýdla nahrazována přípravky s účinnou složkou ichtamol. Ichtamol (ammonium bituminosulfát) je směs amonamonných solí sulfonových kyselin, obsahující zhruba 10% organicky vázané síry. Synonymum ichtyol je odvozen od zbytků zkamenělin ryb přítomných ve výchozí břidlicové surovině. Z ostatních bituminózních dehtů se dostává.

Dermaheal a.A Aqua Corrector proti akné

Akné korektor s obsahem vysoce účinných biomimetických peptidů a AHA kyselin na pupínky a černé tečky. Reguluje tvorbu kožního mazu, řeší akutní stavy akné a působí i jako prevence jeho vzniku. Tento hydratační gelový korektor obsahující vysoce účinné biomimetické peptidy a AHA a BHA kyseliny poskytuje intenzivní a efektivní redukci zánětlivých projevů kůže. Peptidy a přírodní rostlinné výtažky zklidňují.

Energy Ruticelit 50 ml

Ruticelit krém využijete na žíly, otoky nohou, působí zejména na pevnost a elasticitu cévních kapilár, pomáhá na aterosklerózu, snižuje srážlivost krve a působí na alergie, průběh infekčních chorob, vysoký krevní tlak atd. Použití Ruticelitu zlepšení pružnosti a pevnosti cév a cévních kapilár: křečové žíly, hemoroidy a povrchové popraskané žilky, ochrana cévního systému u diabetiků, prevence vzniku.

Monoderma A15 – vitamin A pro regeneraci kožních buněk, proti akné

Čistý vitamin A, pomáhá při regeneraci kožních buněk a stimuluje syntézu kolagenu, redukuje jemné vrásky, čistí póry a normalizuje aktivitu mazových žlázek, čímž působí efektivně proti akné. Představujeme nejúčinnější formu vitamínu A. Pomáhá při regeneraci kožních buněk a stimuluje syntézu kolagenu, který je důležitý pro udržení zdravě a mladě vypadající pokožky. Navíc redukuje jemné vrásky. Vitamín.

Medik8 Red Alert – sérum proti zarudnutí pokožky a červeným žilkám

Pro nadměrně citlivé, zánětlivé typy pokožky, aktivně omezuje zarudnutí kůže. Poskytuje intenzivní, zklidňující úlevu od rudnutí a pocitů tepla. Zamezuje bolesti a podráždění povrchu kůže. Stahuje drobné žilky a omezuje jejich praskání. Kůži pomáhá bojovat proti každodennímu stresu z okolního prostředí, zlepšuje lipidovou bariéru pokožky a viditelně omezuje projevy stárnutí pokožky. Účinné látky: Teprenon.

Annabis Bodycann shampoo kidsbabies

Šampon určený pro tu nejcitlivější dětskou pokožku a péči o jemné vlasy s d-panthenolem. Kůže, lupénka, vlasy. Výtažek z Měsíčku lékařského pečuje o vlasovou pokožku a napomáhá tak zlepšení celkového zdraví vlasů. Olej z levandule lékařské a arganový olej zmírňují pocit svědění a projevy kožních onemocnění, proto je tento šampon vhodný i pro problematickou pokožku. Konopný olej obsahuje kyselinu gamma-linoleovou.

Medik8 Beta Moisturise 50 ml – zmatňující hydratační krém

Velmi lehký matující denní hydratační krém bez obsahu olejů. Obsahuje šest klíčových ingrediencích, které vedou k redukci akné a k prevenci vzniku akné. Určeno pro problematickou pleť se sklonem k maštění a výskytem akné. Hydratační krém, který je speciálně navržen pro problematickou pokožku. Prebiotika/probiotika regulují rovnováhu obsažených kožních bakterií. Niacinamid udržuje hydrataci a má.

Medik8 White Balance Click Oxy-R – ultra depigmentační sérum

Depigmentační sérum na skvrny v obličeji, rukou nebo jiné části těla. Vhodný k vyrovnání tónu pleti. Výrobce slibuje redukci již za 2 týdny. White Balance Click Oxy-R je jemné sérum obsahující jedinečnou složku s názvem Oxyresveratrol (Oxy-R™). Tato aktivní složka velmi účinně pomáhá minimalizovat nadměrnou pigmentaci kůže, sjednocuje tón pleti a zlepšuje celkový vzhled sluncem poškozené kůže. Produkt.

Annabis Bodycann shampoo 250 ml – konopný šampon

Kůže, lupénka, vlasy. Šampon s obsahem konopí, keratinem a d-panthenolem pečující o vlasy a vlasovou pokožku. Olej ze santalového dřeva a cedru atlantského účinně podporuje zdraví pokožky a zabraňuje lámání a vypadávání vlasů. Zároveň má antiseptické a antibakteriální účinky. Levandule lékařská a myrta obecná ulevují od svědění a zabraňují tvorbě lupů, šampon je proto vhodný i pro citlivou pokožku.

Vitalitis BIO mýdlo z bahna Mrtvého moře, 100g

Toto tradičně ručně vyráběné přírodní mýdlo čistí vaší pokožku do hloubky a dává jí hladký vzhled. Mýdlo na problematickou pokožku. Pro pokožku s projevy lupénky, akné či ekzémů. Mrtvé moře je známé díky ozdravným a povzbuzujícím účinkům minerálů, které jeho vody obsahují ve vysoké koncentraci. Zázračná kombinace minerálů pomáhá zbavit se podráždění a svědění způsobeného kožními onemocněními jako jsou.

VITALIS Balsam CANDI BIOTIX (30ml)

Uklidňující přírodní krém pro intimní oblasti. Díky dobrému synergického efektu z nejčistších éterických olejů, pomáhá udržovat fyziologickou integritu pokožky a zklidňuje podrážděnou pokožku. Doporučuje se při svědění a podráždění pokožky různého původu. Aplikace: Pouze pro vnější použití. Po důkladném očištění postižené oblasti, naneste dostatečné množství přípravku i několikrát denně. Účinnost se.

Leave a Reply