Těžká infekce dutinových dutin (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Sinusitida – obtížné zvládnout sami – nosních dutin

Vedlejších nosních dutin

Vedlejších nosních dutin – Pneumatický dutiny v kostech lebky, lemované sliznicí, komunikaci s nosní dutiny a non-dutiny hlasování. Existují páry čelistní nebo čelistní sinus (největší), parní frontální sinus, čichová sinus, a klín kosti.

Sinusitida – společný název pro zánět sliznice jednoho nebo všech vedlejších nosních dutin. Sinusitida může být: zánět vedlejších nosních dutin Sinusitida – když je zapotřebí defekt (zánět sliznice čelistní dutiny nebo), sinusitida (zánět čelní dutiny), sphenoiditis (zánět klínové sinu) a etmoidit (zánět ethmoidal labyrintu). Nemoc může být jednostranné nebo oboustranné, se zapojením do procesu na sinus nebo porážce vedlejších nosních dutin na jedné nebo obou stranách – tzv pansinusitis. Vzhledem k tomu, výskyt onemocnění v první řadě je čelistní dutiny, pak bludiště mřížka, čelní a sphenoid dutiny.

Sinusitida může být akutní nebo chronická, exsudativní (se zánětlivým tekutiny v dutin) a produktivní (s růstem tkáně uvnitř dutin).

Akutní zánět vedlejších nosních dutin

Nejčastější příčinou akutního zánětu vedlejších nosních dutin jsou akutní respirační infekce (ARI), které mohou být způsobeny viry chřipky, rhinovirům, adenoviry, stafylokoků a jiné patogeny.

Při akutním zánětu vedlejších nosních dutin v důsledku otoky sliznic dutin zavře infekce dutin výfukového otvoru a hromadí se do dutiny, má volný výstup, který vede ke vzniku zánětu v vedlejších nosních dutin.

Akutní sinusitida se projevuje bolestí hlavy, horečkou, dopravní zácpy a hnisavý výtok z nosu, otok měkkých tkání v oblasti postižené sinu.

Chronický zánět vedlejších nosních dutin

V chronická sinusitida patogen často smíšená infekce, je kombinace bakteriální a houbové infekce. Zdá se, tento "výbušnou směs" infekce na pozadí nerozumný antibiotické terapie (často v procesu sebe), to může být dlouhou dobu zachovat chronické zánětlivého procesu.

Při vývoji chronické sinusitidy, je důležité, aby tělo chronické ložisek infekce (Chronický zánět mandlí, zánět zubní systému) a významnému snížení ventilačních dutin, které podporují zánětlivý proces.

Za akutní pacienti mohou být znepokojeni závažnosti hlavy, nosní kongesce, přetrvávající izolace mucopurulent přírody a nepříjemného zápachu z nosu.

Pokud je zánět vedlejších nosních dutin není léčen (nebo řádně ošetřeny), může vyvinout komplikace oka (zánět membrán oka, zrakového nervu), mozku (meningitida, absces Absces – proč je tak nebezpečný vředy? mozku), zánět krevních cév v mozku. Zánět vedlejších nosních dutin může také způsobit vznik osteomyelitidou nebo slizničních polypů.

Diagnóza zánětu vedlejších nosních dutin

Klinické projevy zánětu vedlejších nosních dutin, musí být potvrzena laboratorními nálezy (známky zánětu v krvi, sekrety z nosu secí chronické procesy) a radiografickému (X-ray známky zánětu dutin) dat.

Léčba zánět vedlejších nosních dutin

V léčbě akutní sinusitidy používá celkovou a místní terapii. Jako generál ošetření předepsáno, posiluje imunitní systém (například echinacea, vitamin-minerální komplexy). Antibiotika jsou jmenováni pouze tehdy, když proces purulent po mikrobiologické vyšetření.

Lokální aplikaci protizánětlivé léky (například koloidní stříbro), které se konalo ve vyplachování dutin dezinfekční prostředky. Když nonsuppurative procesy proražení z čelistních dutin se nekonají. Po zklidnění akutních účinků spojených s léčbou fyzioterapie (UHF, parafínu, ozokerit).

V exacerbace chronické léčby zánět vedlejších nosních dutin se provádí, stejně jako akutní zánět vedlejších nosních dutin, ale většina se konají defekt čelistních dutin. Kromě toho, velký důraz je zubní zdraví a nos (odstranění kazivých zubů, chirurgie odchýlil septa, léčba chronické rýmy).

Produktivní (cystická polypoidní), chronická sinusitida se věnují zejména chirurgie (odstranění všech porostů).

Jak zabránit zánět vedlejších nosních dutin

Prevence zánět vedlejších nosních dutin by měly být zaměřeny na správné léčbě nemocí, jako je například chřipka, nachlazení, jiná infekční onemocnění, zubního kazu Více o kazem – pečovat o zuby, dokud není příliš pozdě , Brání rozvoji zánětu vedlejších nosních dutin může být také včasné odstranění vrozených vad nosu (např abnormality nosní přepážky).

Dalším trendem je systematické prevence tvrdnutí těla a posilují imunitní systém Posílení imunitního systému – pomáhají imunitní systém ,

Zánět dutin – závažné onemocnění, může léčit pouze audiologa.

Laryngitida – smrtelných – příčiny a typy

 • Laryngitida – smrtelný
 • Příčiny a typy

Příčiny a typy

Laryngitida – zánět hrtanu a hlasivek. Zánět hrtanu může být akutní nebo chronická.

Akutní zánět hrtanu dochází nejčastěji v pozadí obecného oslabení tělesa z podchlazení, a přidáním bakteriální nebo virové infekce. Důvodem může být jako trauma, popáleniny. Přispívající faktory jsou prašné, horkého a suchého vzduchu, přepětí hlasování, přítomnost chronického ložisek zánětu nosohltanu, poruchy dýchání nosem.

Chronický zánět hrtanu často vyvíjí na pozadí častým a ne dolechennyh akutní onemocnění, chronická ložiska zánětu dýchacích cest, alergických onemocnění, jakož i pracovních rizik (chemická dráždidla, prach, přepěťové hlasů, a tak dále).

Jak je akutní zánět hrtanu

Akutní zánět hrtanu obvykle začíná na pozadí virové infekce. Na první pohled zdálo sucho v krku, bolest, suchý kašel Suchý kašel – ať už se starat o to? , Poté, hlas se stává drsný, chraplavý, a někdy zcela zmizí. Hlasivky mít formu tlustých zarudlé válců. Nemoc trvá asi týden, ale s konstantním režimu porušení hlasu a špatným léčby může stát chronickou.

U kojenců zánět hrtanu může být těžké, protože mají menší lumen dýchacích cest, která předurčuje k výskytu komplikací, jako je akutní stenózy (zúžení), hrtanu nebo falešné zádi. Ve stejné době se dítě jeví známky respirační tísně, tedy Začne se dusit. Některé děti mají jasnou rodinná anamnéza, stejně jako sklon k recidivy nemoci.

Na pozadí nachlazení u dítěte (zpravidla od 2 do 5 let), může zahájit akutní otok tkání v oblasti glottis. Glottis zužuje, a téměř neprojde vzduch. Ve stejné době, kdy dítě objeví Mírný "štěkat" zvonění kašel, dušnost s rostoucími potíže s dýcháním, nozdry dítěte plápolající, stát se viditelný retractions mezižeberní prostor během dýchání. Dítě raději sedět v posteli nebo ve vzpřímené poloze. V budoucnosti, je nejprve vzrušení, křičel, a pak těžká slabost, proti které se dítě může zemřít. Nejčastěji se tento jev vyskytuje v noci, netrvá dlouho, ale pak se může několikrát opakovat. Vývoj falešného zádi může přispět ke kontaminovaným suchý vzduch, tabákového kouře, náhlé změny počasí.

Příznaky chronické laryngitida

Chronický zánět hrtanu pomalu tvoří a rozdělena do nachlazení, hypertrofických a atrofické formy. Někdy je jeden z dalších forem přepínačů.

Na katarální podobě zarudnutí a zahušťování sliznici hrtanu a hlasivek. Zdá se, suché, škrábání, pocit cizího tělesa v krku, kašel, chrapot hlasu se stane.

Hypertrofické forma chronické laryngitida Učitelé Chronická laryngitida nemoc To může vyplývat z katarální horečkou ovcí, ale může se vyvinout nezávisle na sobě. Tam je šíření sliznice hrtanu, nejvýraznější v oblasti hlasivek. Hrtan je pokryta s viskózním hlenu v důsledku dysfunkce žláz sliznici hrtanu.

Když atrofická forma nemoci hlavní příznaky jsou suché, poškrábaný, pocit cizího tělesa v krku, kašel s hlenem obtížně odletem. Při této formě laryngitida ředění dochází hrtanu sliznici.

Akutní zánět hrtanu se nechá reagovat s alkalickým bohatou pití, horké koupele nohou, protizánětlivé léky (jako jsou antibiotika Antibiotika – ať už vám pomůže v dohledné době? – Předepsané lékařem). Předepisující, zmírňuje otoky Prevence a léčba edému – je důležité pochopit příčinu tkaniny (antihistaminika jako difenhydramin, suprastin). Připojení fyzioterapie (inhalace). Pacientům se doporučuje dodržovat hlasový režim (ne namáhat hlas) a stravu (eliminovat kořeněná jídla)

Léčba chronické hrtanu složitější. Jmenován konzervační ošetření, lokální léčba a rehabilitace. Lokální léčba zahrnuje injekci do hrtanu různých léčiv, stejně jako mazání jeho sliznice.

První pomoc při falešně zádi

Pokud vaše dítě se objevil "štěkat" kašel, a začal se dusit, pak byste měli okamžitě zavolat sanitku, ale tím, že následující kroky:

 • dát dítěti polosedu;
 • otevření okna, uvolněte hrudník z podvazek šaty;
 • aby alkalické nádech (dýchat přes páry – 1 polévková lžíce jedlé sody na 1 litr vody);
 • dal nohy dítěte na maximální teplé vody (krev jest opadlo z zanícenou hrtanu a prihlynet na nohou, otoky hrát – rozptylující postup).

Sinusitis, symptomy a léčba zánětu vedlejších nosních dutin

V současné době je obtížné splnit osoba, která neví, co je zánět vedlejších nosních dutin. Avšak informace získané od mnoha pacientů z různých zdrojů, zcela protichůdných. Takže teď se budeme snažit shrnout nejdůležitější a ověřené informace o nemoci.

Před mluvit o sinus, měli byste se rozhodnout, co je dutiny. Poslední člen se nazývá speciální dutinu (nebo dutiny) v lebce, které plní několik funkcí. Za prvé, velmi usnadňují jeho hmotnost, a za druhé, že jsou důležité pro rezonující zvuk. Uvnitř dutiny jsou pokryty sliznicí málo podobají těm v nose. Existuje několik hlavních dutin: čelistní (nebo čelistní), vpředu (umístěné v čelní kosti), ethmoidal (grid) a sphenoid.

Zánět vedlejších nosních dutin a jeho příčiny

Takže, zánět vedlejších nosních dutin – zánět vedlejších nosních dutin je, že se vyvíjí v čelistní dutiny. Nyní se budeme snažit pochopit, co se děje v daném procesu onemocnění. Vzhledem k tomu, zánět vedlejších nosních dutin sinus úzce spojena s nosní dutiny, jakékoli onemocnění, které způsobuje zánět jeho aktivní sliznice může vést k popsaným zánět vedlejších nosních dutin. Kromě toho je také možné, že přenos mikrobů z krevního oběhu, který je nejběžnější v těchto společných infekcí organismu jako spála , ptáků nebo spalniček. Docela často, záněty vedlejších nosních dutin se připojí chronickou rýmu, který zpočátku nemusí mít infekční charakter. Například chronická alergická rýma způsobuje otok nosní sliznice, což komplikuje jeho čištění. To má za následek snížení lokální imunity a infekcí čelistní dutiny.

Takže abych to shrnul výsledky. Níže je téměř úplný seznam zdravotních problémů, které mohou způsobit zánět čelistní dutiny:

 • nosní dýchací potíže způsobené jakékoliv povahy rinitidy (alergické nebo infekční) zakřivení středního nosní přepážky;
 • snížila imunitní připravenost organismu: dlouho indolentní chronických onemocnění, zneužívání antibiotik, AIDS, léčba určitých hormonálních a / nebo protinádorová činidla;
 • vozík v nosu nebo ústní dutiny různých infekčních agens;
 • diabetes;
 • Konstantní stres, hypotermie, nadměrné cvičení;
 • zpožděné léčbě respiračních infekcí, lhostejnost k racionální a rozumné používání antibiotik;
 • různé vrozené vady struktury vedlejších nosních dutin nebo lebky (přítomnost maxilární fisury);
 • Chronické zubní infekce;
 • nosní mandle ;
 • nádory vedlejších nosních dutin.

Kromě infekční zánět vedlejších nosních dutin forem také vylučovat neinfekční. Patří mezi ně alergický a vasomotor. Ta je důsledkem poškozených cév nervové zásobení, což vede k edému, otok sinusový sliznice, narušení hlenu a odtoku, v uvedeném pořadí, na zánětlivém procesu.

V závislosti na době trvání nemocí zánět vedlejších nosních dutin je možné rozdělit do akutní a chronické.

příznaky zánětu vedlejších nosních dutin

Tak jak se vám zobrazit všechny formy zánětu vedlejších nosních dutin je popsáno výše? Následující klinické příznaky charakteristické akutní procesu:

 • narušení celkového stavu organismu projevuje slabost, nevolnost, pocit nadměrné únavy nebo „slabost“;
 • Tělesná teplota stoupá ve většině případů v přebytku 38 0 ° C, že je doprovázena zimnice a pocení;
 • Ve všech případech se jedná o dostatečně intenzivní bolest hlavy Expander přírodě, s vysokou intenzitou, které ozařuje (odražené) v oblasti čela, nosu, nebo kořen zubu. To může vyvolat dotykem nosu. Zvýšená bolest při ohýbání hlavy (zejména dopředu), cezení, fyzické aktivity, kašlání nebo kýchání;
 • se může v některých případech být vyrobeno velké množství slzné tekutiny, vznikají obavy z oslnění;
 • Nosní dýchání je obtížné, v tomto případě více než příznaku je exprimován na postižené straně;
 • v závislosti na povaze zánětlivého procesu v čelistní dutiny, může být transparentní rýma (sliznice), žlutozelené (hnisavá), nebo ve směsi s krve;
 • pach, obvykle neexistující nebo výrazně sníženy;
 • v tomto případě, je-li zánětlivý proces přepne do periostu, pacient je oteklé líce na postižené straně a dolní víčko se zvětší.

Pokud zánět čelistní dutiny stává chronickou, příznaky nemoci jsou poněkud odlišné:

 • Teplota reakce je prakticky neexistuje. Jen výjimečně může zvýšit tělesnou teplotu, ale není vyšší než 37 0 C;
 • Nejvýraznější příznaky intoxikace, které se projevují tím, slabost, těžká únava. U mnoha pacientů, charakteristickým příznakem chronické únavy a / nebo emocionální vyhoření;
 • večery takoví pacienti týká vypouklý bolest hlavy, která prochází po použití nesteroidních protizánětlivých léčiv (nimesulid, paracetamolem);
 • snížen čich téměř nepřetržitě;
 • Pokud chronický zánět vedlejších nosních dutin přetrvává po dobu několika let, může způsobit podráždění průdušek příznaky. Zdá se, kašel s sporé hlenu;
 • pacient neustále se týkala rýma (hnisavé – během exacerbace choroby, dráždivého – v remisi).

Vasomotor zánět vedlejších nosních dutin je charakterizován největší u pacientů se stejným názvem rýmy. Během jeho zvlněná, nejsou spojeny s infekčním agens. Vasomotor zánět vedlejších nosních dutin může být vyprovokován nebo za přispění různých traumatických situací, chronických přepětí.

Pro alergické sinusitidy nejtypičtější komunikace s různými alergeny (tj. Látky, které tělo vnímá jako cizí a produkuje protilátky proti nim). Ve většině případů – je respirační alergeny (prach, pyl, peří, atd).

Diagnóza sinusitidy

Ke stanovení diagnózy jednoduše. K tomu potřebuje následujícím přehledu:

 • CBC;
 • kultivace krve na živném médiu (pouze při horečce a těžkým zdravotním stavu pacienta);
 • výtěr z nosu a úst s vazbou stanovení citlivosti na antimikrobiální drogy a fágy;
 • vyšetření nosu pomocí speciálního nosu zrcadlo;
 • kontrola uší;
 • Radiografie vedlejších nosních dutin (čelistní, s důrazem na);
 • V obtížné diagnostikovat případy – CT lebky.

léčba zánět vedlejších nosních dutin

Je poměrně obtížné a časově náročný proces. Léčba akutního zánětu vedlejších nosních dutin, zní následovně:

 • intenzivní antibiotické terapie. Zpočátku je zvolen naslepo, ale poté, co obdržel tampon pacienta výsledky kultivace doporučit optimální formulace;
 • vedení detoxikační činnost;
 • protizánětlivá činidla;
 • pohřbívání speciální nosní kapky, které snižují otok a zánět;
 • pokud jsou vyjádřeny purulentní postup provádí punkce čelistní dutiny speciální jehlou. Obsah dutiny je nasáván, a antibakteriální činidlo se zavádí místo;
 • při plném stihanii zánětlivého procesu je znázorněno fyzioterapii.

Je třeba mít na paměti, že celková doba léčby (zejména v případě, že se vrhne na chladném ročním období), pak by pacient měl být vysoce zamatyvat tvář s šátkem, aby se zabránilo podchlazení. Kompletní průběh léčení akutní proces může trvat až 2 měsíce.

Chronický zánět vedlejších nosních dutin je velmi obtížně léčitelná vzhledem k tomu, že mikroby během delšího pobytu v těle získal určitý odpor, a proto výrazně snížit jejich reakce na léky. Antibiotika v tomto případě, jsou jmenováni pouze po výsevu. Různé doplňky, vitamíny a jiné stimulanty ochranné síly organismu mohou být použity v budoucnosti. Užitečné mohou být také léčeny pomocí laseru: to vede ke konečnému odeznění zánětu.

Hlavní farmakoterapie alergický zánět vedlejších nosních dutin, je použití antihistaminik, glukokortikoidů a tak dále.

Stejně jako v akutní i chronické podstupuje ambulantní léčbu sinusitida pacienta (tj., V domácnosti).

Je důležité si uvědomit, že při akutním zánětu vedlejších nosních dutin se doporučuje klid na lůžku. To pomůže zabránit vzniku mnoha život ohrožujících stavů.

Metodika vpichu čelistní dutiny

Vzhledem k tomu, manipulace je velmi běžné u ORL lékaři, poté krátce představit hlavní etapy jeho provádění.

K tomu, aby se pacient neměl pocit, bolest, punkce se provádí po podávání lokálního anestetika léku. Jehlování se provádí přes nosní průchod tenkou kostní vpichu desky.

V těch případech, kdy je nutné provádět opakované podání v čelistní dutiny léky nebo extrakt z nich hnis, ORL lékař může nainstalovat mikroskopické kanálky, jimiž zánětlivé odtok tekutiny, a tím urychluje proces obnovy.

Rovněž je třeba upřesnit, že punkce je diagnostická a jako přijaté maxilární obsah dutin jsou odeslány do laboratoře k analýze.

Možné komplikace punkce:

 • bolest hlavy, jejíž doba trvání je někdy několik dní;
 • Malé množství krve z nosu.

Je také třeba odhalit nejběžnější mezi obyvateli mylná představa, že jakmile provedl punkci předpokládá konstantní jeho realizace. Ve skutečnosti, může přijít úplné uzdravení po jedné dávce jeho provádění. Je důležité, že pacient je určena pro odborníka na počátku nemoci.

Místní protiinfekční

Kromě léků, které jsou doporučené pro pacienty uvnitř, možná i místním podání farmakologických činidel. Nejčastěji jsou používány ve formě kapek nebo speciálních sprejů.

Ve svém složení obsahuje následující složky:

 • vasokonstriktory, které snižují otok sliznic a dýchání nosem jednodušší;
 • protizánětlivé;
 • zvýšení lokální imunitní obranu;
 • antiseptikum;
 • kortikosteroidů;
 • antialergické.

Je lepší dát přednost postřiky, protože jsou pohodlné používání a zajistit rovnoměrnější distribuci léku v nosní dutině.

Když je znázorněno intravenózní antibiotika nebo tablet?

Tyto údaje pro účely těchto skupin léků:

 • akutní purulentní zánět vedlejších nosních dutin;
 • vysoká horečka;
 • purulentní nosní dutiny;
 • Kombinace se zánětem středního zánět vedlejších nosních dutin;
 • tonzillofaringit;
 • Neúčinnost protizánětlivých léků.

Opláchnutí nos do dutiny

Mnoho pacientů s dětskou znamení způsobu praní nosu a nosních dutin pomocí zařízení zvané „kukačka“. Mezi lékaři, tento postup nese název Proettsa.

Popsaný způsob je mnohem pohodlnější punkce, však může být použit pouze v časných stádiích onemocnění, stejně jako u těch pacientů, kteří zůstávají poměrně výrazné lokální imunitu. V některých případech, proplachování čelistní dutiny popsaným způsobem v kombinaci s laserovou terapií. To dává výraznější efekt a přispívá k rychlé zotavení.

Podstatou Proettsa promývání je, že katetry jsou zavedeny do obou nosních mrtvice. Poté, co jeden z nich je dodáván s roztokem léčiva, a druhá provádí pomocí odsávání přivede obsah. Během této manipulace pacienta ležícího na zádech musí být dost často říkat „kukačka“. To má zajistit, že droga nespadá do dolních dýchacích cest a způsobit udušení. Zpravidla se k úlevě od zánětlivého procesu je dost 6-7 postupy. Nicméně podstatné zlepšení přichází po prvním sezení.

Co je to sinus katétr?

V poslední době systém „YAMIK“ Úspěšnost velký natolik, což umožňuje odstranění abnormální výtok z nosní dutiny a vedlejších nosních dutin v důsledku rozdílu tlaku vytvořeného tím. Tento postup je velmi krátká (asi 15 až 20 minut) a vystupovala po anestezii sliznice.

U většiny pacientů představil sinus katetr se nezdá být zvláště nepříjemné, ale to může být docela nepříjemné pro lidi s odchýlil septa.

Pokud je to možné, se snaží provádět tuto manipulaci víkendu, protože sinus katétr je intenzivní odtok obsahu dutin z nosní dutiny. To může narušit rytmus svého života.

Je také třeba zdůraznit, že, poté, co série manipulací pacientů si stěžoval na bolest hlavy, vysoké intenzity.

Ve většině případů stačí k léčbě onemocnění 8-10 postupů.

Významné výhody této techniky jsou:

 • plné atraumatické, což eliminuje kontaminaci některých infekcí (hepatitida, HIV);
 • přenosu léčiva je směrován do dutin.

Pár slov o rehabilitaci v dutině

Rehabilitace přispívá k posílení vlivu obecné a místní imunity, a výrazně zlepšit výsledky léčení. Nejčastěji se použijí tyto postupy:

 • UHF, jehož podstata spočívá v tom, vystavovat tělo do pole proměnné elektrické. Pod vlivem této metody, je tkanina zahřívá, což vede k vazodilataci, významnému zlepšení mikrocirkulace, zvýšení lymfatickou drenáž. V důsledku toho se zvyšuje dostupnost léků do těla buňky. Kromě toho je UHF má dostatečně silný dekongestans, analgetické a protizánětlivé účinky.
 • UFO – léčba ultrafialovým světlem, jehož účinek se podobá UHF.

Je třeba připomenout, že každý fizioprotsedury lze provádět pouze v nepřítomnosti aktivní příznaků zánětu.

Ale v případě, že léčba zánětu vedlejších nosních dutin zcela neúčinné?

V těch případech, kdy proces je příliš výrazný a obtížně terapii, pacient může doporučit operaci, která se provádí v celkové anestezii. To provádí řez v horní části dásně na postižené straně, sliznice se odstraní a pak se odstraní malou část kosti. Další čištění se provádí z postižené sinusového patologické obsah.

Jak zlepšit odtok z dutiny nosní doma?

Výše uvedených rutin, které pomáhají odstranit patologický obsah dutiny nosní. Nicméně, oni jsou prováděny pouze pod dohledem zdravotnického personálu.

V poslední době byly vyvinuty přístroje, které umožňují prát doma (např Dolphin). Jsou velmi snadné použití a mají vysokou bezpečnostní profil: povolený i pro použití u těhotných žen a dětí po prvním roce života.

komplikací zánět vedlejších nosních dutin

Navzdory tomu, že zánět vedlejších nosních dutin – převážně místního procesu, nemoc je plná rozvoji komplikací, z nichž mnohé jsou mimořádně nebezpečné pro organismus. Tak, mezi nimi jsou život ohrožující stav, jako například:

  . Meningitida. Tento termín se vztahuje na zánětlivý proces, který má vliv na mozkové membrány (jako je mozek a míchu). Současně rozvíjet hluchota, demence, epilepsie, hydrocefalus. Příčinou meningitidy v dutině je snadno pochopitelné, když si uvědomíme, že dutiny jsou sdělovány nejen mezi sebou, ale také s dutiny lebeční; – тяжелое состояние, связанное с поражением головного мозга. Encefalitida – závažný stav, spojený s poškozením mozku. To se projevuje jako křeče, které mohou vést k progresivní ztrátou paměti a duševních schopností redukce; – закупорка кровяным сгустком сосудов, расположенных в основании черепа на нижней поверхности головного мозга. Mozková sinus trombóza – krevní sraženiny blokování je cévy se nachází ve spodní části lebky na spodním povrchu mozku. Nejběžnější patologický proces je ovlivněn cavernosum (kavernózní) sinus. To se projevuje patologický stav rostoucí bolest hlavy, nekontrolovatelné zvracení, nevolnost, vnější výstupek oční bulvy (exophthalmos tzv), edém a cyanóza intenzivní věk; – это генерализованное бактериальное заражение крови, которое вызвано массивным поступлением микроорганизмов из носовых пазух. Sepse – zobecněný bakteriální infekce krve, což je způsobeno tím, masivního přílivu mikroorganismů z nosních dutin. Léčbě této patologie je nesmírně obtížné, úmrtnost v něm je velmi vysoká.

Jak zabránit zánět vedlejších nosních dutin?

S cílem zabránit rozvoji tohoto onemocnění, je nutné použít následující pravidla:

 • včasné léčbě infekčních chorob. Nenechte se jít do chronické formy;
 • nepřiřadíte sebe antibiotická léčba. To povede ke vzniku rezistence u mikroorganismů;
 • není třeba zrušit první antibakteriální cítit lépe, protože další stav může zhoršit;
 • nezanedbávat včasné návštěvě zubaře;
 • V chladném období, nezapomeňte nosit klobouk, šálu a bundu s vysokým límcem;
 • při cvičení v chladném počasí, nosit klobouk;
 • ukončena;
 • pravidelně navštěvovat pod širým nebem;
 • U pacientů s těžkou rýmou nestojí moc vysmarkivatsya. Je to nejen může poškodit krevní cévy v nose, ale také způsobit komplikace zánětu středního ucha. Kromě toho je obsah nos litím do čelistní dutiny dutiny.

Je efektivní, zda tradiční medicíně v sinus?

Zánět čelistní dutiny – je obvykle chronický proces, ke kterému dochází s obdobími zhoršení a remise. Proto se u mnoha pacientů zpracovávací kompozice dále obsahovat lidových prostředků k zesílení (nebo někdy zcela nahradit) působení léků. Nicméně, v tomto případě je nutné mít na paměti následující:

Neexistuje žádné léčivé rostliny, které by mohly zcela nahradit antibakteriální lék.

Ne vždy infuze a odvary připravené podle receptur tradiční medicíny v kombinaci s oficiálními léky.

Nevěřte všechny obdržené informace o těchto úprav z Internetu. Uvědomte si, že je nejlepší se poradit s lékařem nebo specialistou v oblasti tradiční medicíny.

Není nutné k léčbě sinusitidy bylinných pro akutní proces.

„Symptomy úzkosti“, nebo když budete potřebovat okamžitou lékařskou pomoc

Je důležité si uvědomit, že okamžitá lékařská konzultace mohou být vyžadovány v následujících případech:

 • bolest hlavy dosáhla vysoké intenzity;
 • objevily křeče ;
 • se stala matoucí a / nebo nejasné;
 • halucinace pacienta;
 • Tělesná teplota je vyšší než 39 0 ° C;
 • snížení krevního tlaku (méně než 90/60 mm Hg);
 • srdeční činnost nebo silně podílí, nebo se stane arytmické;
 • došlo k výraznému otok tváře.

Kopírovat místo je možné pouze s aktivním odkazem na zdroje.

Informace na této stránce průzkumné v přírodě a nejsou na předpis léčba

Antibiotika pro zánět vedlejších nosních dutin

Zánět vedlejších nosních dutin je katarální nebo hnisavý zánět vedlejších dutin nosních (vedlejších dutin nosních), vedlejších nosních dutin, které ve většině případů se vyvíjí v důsledku nesprávné léčbě akutních infekčních zánětlivých patologických procesů nosohltanu, chronické záněty komplikací horních cest dýchacích nebo nachlazení na pozadí poruch imunitního systému.

Toto onemocnění se vyskytuje, když se reprodukce patogenních mikroorganismů v čelistních dutin, v souvislosti s hit v jejich nosní dutiny lymphogenous nebo hematogenní cestou (prostřednictvím lymfy nebo krve), nebo v průběhu dýchání.

příznaky zánětu vedlejších nosních dutin

Akutní nebo chronický zánět vedlejších nosních dutin se vyznačují určitými příznaky:

 • bolest hlavy, darováním do zubů se zvýšenou bolestí v noci;
 • mukopurulentní nebo hnisavý výtok z nosu nebo odtok zadní stěny nosohltanu;
 • přetrvávající ucpání nosu s výrazným odstínem hlasy „v nose“;
 • snížení ipsilaterální čichové sinu;
 • mačkání pocit a / nebo závažnost morbidity do obličeje oblasti citlivé na tlak v čelistních dutin (paranazálních oblasti, tváře a obočí);
 • celková slabost, malátnost a zhoršení příznaků virové infekce za týden po zahájení léčby.

Klíčové aspekty při léčbě zánětu vedlejších nosních dutin

Léčba tohoto onemocnění se provádí pouze při aktualizaci diagnostiky, která je určena na základě jak klinické vyšetření pacienta, a povinné instrumentální potvrzení patologického procesu v čelistních vedlejších nosních dutin – počítačová tomografie, ultrazvuku nebo X-ray nosních dutin lebky.

Korektní, vhodné a včasné léčby je považován za prevenci zánět vedlejších nosních dutin nemocnosti a šíření infekce do okolních orgánů a systémů:

 • mozku (meningitida s vývojem meningoencefalitidy, absces mozku, zánět žil dura);
 • orgány vidění (oční bulvy a jeho přídavky) s výskytem a progresi vlákna reaktivní otoku víček a / nebo důlku, zánětlivé procesy v kostních stěn a měkkých tkání očnice, optické absces a trombóza žilách;
 • orgán sluchu s rozvojem zánětu středního ucha, labyrinthitis a nelžetí sluchového nervu;
 • šíří krevních a lymfatických cév ve vzdálených orgánech infekci způsobujících infekční a alergické zánětlivé reakce myokarditidy, nefritidy, revmatismus, srdce a nervový systém, osteomyelitida, hepatitidy, neuritida trojklanného nervu.

Základem konvenční léčbě infekčních a zánětlivých procesů v čelistní dutin leží individuálního komplexu léčivo terapii, který zahrnuje:

 • antibiotika;
 • mukolytika;
 • látky snižující překrvení a místní protizánětlivé léky;
 • symptomatická léčba (analgetikum, detoxikační terapie, antihistaminika);
 • antivirová činidla (ve vývoji sinusitidy na pozadí virové infekce);
 • regenerační terapii (rostlinné adaptogeny, vitamíny, imunomodulátory).

A promytí nosní dutiny, rehabilitace a defekt čelistní dutiny, když je uvedeno.

Indikace pro použití antibiotik zánět vedlejších nosních dutin

Léčba zánětu vedlejších nosních dutin s antibiotiky dnes jmenován otolaryngologist dost často, ale pouze v případě, že příčinou akutních i chronických forem zánětu vedlejších nosních dutin je bakteriální infekce. Tak před ošetřením s antibakteriálními léky provedených bakteriologické kultury z nosu pro stanovení citlivosti a odolnosti patogenních mikroorganismů, které způsobily zánětlivý proces.

Také při výběru antibakteriální lék by měl brát v úvahu individuální vlastnosti pacienta, komorbidit, možné alergické reakce spojené s užíváním antibiotik a dalších léků k léčbě zánětu vedlejších nosních dutin s antibiotiky byla účinná, s minimálním rizikem pro zdraví pacientů a nestal se marně výdaje času a peněz.

Typicky, v počáteční fázi zánětu vedlejších nosních dutin, bez přítomnosti hnisavý výtok nosní, vyjádřené poruchy, celkový zdravotní stav syndromu pacienta a trvalé otolaryngologists bolesti pozorované u choroby a nepospíchej ihned předepsat antibiotika nebo začít s použitím místní složitých léky, které mají ve svém složení a antibakteriální složky , Tyto léky patří Bioparox, Izofra, Polydex. Ale když hojné hnisavý výtok odolný překrvení nosní sliznice, bolest čelistních dutin, a příznaky intoxikace (letargie, zvýšení teploty, bolesti hlavy), které musí být amplifikován antibiotikum perorálně nebo parenterálně. Nejčastěji se používá při léčbě sinusitidy antibakteriálních léčiv ze skupiny penicilinů, cefalosporinů a makrolidy. Když těžká a zdlouhavá průběh akutní zánět vedlejších nosních dutin antibiotika jsou jmenováni ze skupiny fluorochinolonů a aminoglykosidů méně.

Nedostatek vhodnosti užívání antibiotik pro zánět vedlejších nosních dutin

Chcete-li zjistit potřebu antibiotik v rozvoji zánětu vedlejších nosních dutin je nutné určit příčinu zánětu vedlejších nosních dutin a / nebo patogenu, vzhledem k tomu, že antibiotická léčba za určitých spouštěcích faktorů může být nejen neúčinný způsob, ale také zhoršit zánět a vyvolat prodlouženou dobu trvání nemoci a zpomalit proces hojení.

 • s sinusitidy alergického původu;
 • akutní zánět vedlejších nosních dutin, infekce způsobené virem;
 • chronická sinusitida, které se vyvíjí v důsledku virových a plísňových sdružení nebo houbové etiologie – v tomto případě přijímací antibakteriální léky zhoršit proces široké spektrum a mohou způsobit dysbacteriosis sliznice nosní a nosních dutin.

Ve virové sinusitidy mírný nejúčinnější způsoby léčby jsou považovány za nosní dutiny laváž v kombinaci s inhalační mukolytika a imunoterapie.

Je důležité si uvědomit, že cílem terapie při léčbě zánětu vedlejších nosních dutin, jakož i jiných typů zánětu vedlejších nosních dutin jsou jmenováni specialistou, je komplexní a individuální, s přihlédnutím k vlastnostem pacienta (věk, doprovodná onemocnění, alergické reakce), vlasy, který způsobil zánět a imunologickou reaktivitu.

Příjem antibiotika často neprochází zcela k tělu a používá se pouze v případě nezbytně nutné, a vyjádřil nežádoucí vedlejší reakce se může vyskytnout při nadměrné dávce a frekvenci užití těchto léků v důsledku nekontrolovaného sebe nebo jejich použití. Také všechny antibiotika ve větší nebo menší míře, potlačení imunitního systému pacientů a může vyvolat změnu normální střevní mikroflóry v pochvě, ústní dutině, a vývoj nebo progresi dysbiózou a houbovým chorobám. A ll Tyto patologické procesy se projevují ve formě nepříjemnou chuť v ústech, aphthosis stomatitida, žaludeční a střevní potíže, průjem různého závažnosti a příznaky vaginální kvasinkových infekcí ( soor ).

Zejména při léčbě zánětu vedlejších nosních dutin antibiotiky

1) Antibiotika by měla být přijata pouze po konzultaci ORL (v rafinaci diagnózy), a v souladu s doporučeními – dávka, frekvence a trvání použití. Člověk nemůže přestat užívat tyto léky, když se první příznaky cítit lépe, nebo úplné vymizení příznaků v souvislosti s možným recidivy onemocnění.

2) Důležitým aspektem účinnosti antibakteriálních látek je vykašlávání hnisavého nosních dutin, které je dosaženo při současném podávání vazokonstriktory a snižující překrvení, mukolytická činidla (zkapalnit viskózní hlen) a promytí nosní dutinu antiseptických řešení.

3) Pro prevenci dysbiózy a spojování houbové infekce by měly být souběžné podávání probiotik.

4) Použití nových technologií pro léčení sinusitidy audiolog účelu – speciálního katétru vedlejších nosních dutin „YAMIK“ laseru a květinové Sinuforte homeopatický přípravy, čištění a čelistní dutiny zvyšující lokální imunitu.

Lokální léčba zánětu vedlejších nosních dutin s antibiotiky

Místní antibakteriální léky patří nosní kapky nebo nosní spreje s antibiotiky. Nejrozšířenější dnes – Izofra, Polydex a BIOPAROX.

Polydex Jedná se o moderní Komplex léčiva pro účinnou léčbu hnisavých komplikací v ORL, včetně zánětu vedlejších nosních dutin (maxilární sinusitida, zánět vedlejších nosních dutin a čelní etmoidita) mikrobiální etiologie. Tento lék má výrazný protizánětlivý účinek s významným inhibici a / nebo zničení bakteriální flóry a hnisavých komplikací zcela vyléčit.

Účinnost této lokální antibiotika lék je určen jeho složení:

 • Dva antibakteriální léky – neomycin a polymyxin B, které aktivují navzájem akce;
 • dexamethason, – anti-hormonální složky;
 • Fenylefrin – vazokonstriktor lék (látka snižující překrvení) ze skupiny alfa-adrenomimeticheskih léčiv.

Polydex má antimikrobiální a baktericidní účinek se silným protizánětlivým účinkem topickou léčbu zánětu vedlejších nosních dutin.

Je důležité si uvědomit, že je třeba pro tento antibiotikosoderzhaschego léku může být užíván pouze ošetřující lékař otolaryngologist po vyšetření a potvrzení diagnózy zánětu vedlejších nosních dutin.

Absolutní kontraindikace užívání nosních kapek Polydex je:

 • Děti do 2 let;
 • zvýšené individuální citlivost na jedné z hlavních komponent (neomycin, polymyxin a dexamethason) nebo pomocných látek ve formulaci;
 • podezření na tvar s uzavřeným úhlem;
 • současné užívání léku s inhibitory monoaminoxidázy;
 • virová onemocnění nosohltanu;
 • během těhotenství nebo při kojení dítěte;
 • syndrom albuminurie se závažným onemocněním ledvin.

Jmenování Polydex k léčbě zánět vedlejších nosních dutin profesionálních sportovců často způsobuje pozitivní reakci dopingových testů.

Se zvláštní opatrností je přiřazen Polydex zatímco používání oslabené živé vakcíny BCG a BCG-M (TB) a polioviru, která je spojena s vysokým rizikem rozvoje těchto závažných onemocnění uprostřed generalizace infekce, takže očkování přeneseny a provádí teprve po úplném vyléčení pacienta. Také Polydex nepoužívá antibiotické aminoglykosidy série, které jsou exprimovány ototoxické účinky, zejména v kombinaci komplikace jako je zánět středního ucha nebo labyrinthitis.

Polydex má složitou strukturu a jeho nezávislé použití je přísně zakázáno – zahájit léčbu tohoto léčiva pouze po inspekci ORL lékař, rodinný lékař, terapeut a dětských lékařů a za vazbu dynamický dohled na jednotlivé rekvizicím dávkách multiplicita příjem a trvání léčby, průvodních onemocnění, imunologické reaktivita pacienta.

V závažných případech lokální aplikace Polydex v kombinaci s perorálními antibiotiky nebo parenterální podávání.

Bioparoks je v současné době léky příští generace, který je považován za velmi účinný v přítomnosti označení pro jeho místní aplikaci ve formě závažných infekčních a zánětlivých onemocněních nosu – zánět vedlejších nosních dutin.

Tato antimikrobiální lék se vyrábí ve formě aerosolu (sprej) pro místní aplikaci v nosohltanu (přítomnost dvou trysek – na nosu a krku odděleně). BIOPAROX vyráběny v lahvičkách po 20 ml, obsahující 400 dávek. Účinná látka je antibiotikum sprej pro lokální použití fusafungin. Základem efektivního terapeutického účinku této drogy je dvojí účinek, který spočívá v současném fusafungin antimikrobiální a protizánětlivé účinky. Je účinný proti stafylokokům, streptokoky skupiny A, pneumokoky, některé Nesser a anaerobních kmenů, jakož i mykoplazmata a Candida rodu hub, které ve většině případů jsou původci obou sekundární zánět vedlejších nosních dutin (přístupové patogenní mikroflóry na pozadí viru a nachlazení), tak primární a zánět vedlejších nosních dutin, který se vyvíjet při aktivaci vlastní mikroflóru nosní a vedlejších nosních dutin v důsledku nižší lokální slizniční imunitní reakci nebo s progresí souvisejícího infe ktsionno-alergické procesy v těle.

Při správném používání drog Bioparox to jako nepatrné částečky aktivně proniká hluboko do stěn nosohltanu a dutin, odstranění slizniční otok a zánět, zlepšení odtoku hlenu z nosu a způsobuje smrt patogenů infekční proces. BIOPAROX má tedy minimální systémové expozici a nachází se v krevní plazmě v malém množství. Ale zároveň být používán s opatrností během těhotenství a kojení – za těchto podmínek, dokonce i malé množství krve může fusafungin vytváření obecných nepříznivé účinky na plod a novorozence.

Je také důležité si uvědomit, že do dutiny mohou Bioparox monoterapie být účinná pouze v počátku onemocnění, kdy je zánět katarální charakter. Akutní hnisavý zánět vedlejších nosních dutin a prodloužené formy jsou obtížně léčitelné jeden bioparoks pomocí komplexní terapie, který je přiřazen ke specialistovi. Vlastní v tomto případě by mohla vést k progresi onemocnění, druhé spojení nachlazení nebo hnisavého zánětu, vývoje rezistence patogenních organismů, dysbacteriosis nebo vrstvení plísňové infekce, což značně komplikuje oživení a může vést k chronické sinusitidy přechodové formy.

Nežádoucí účinky při uplatnění BIOPAROX se vyskytují zřídka, ale může se vyskytovat ve formě lokální alergické reakce na kůži a sliznice, které se projevují jako vyrážka nebo alergická otok, nepohodlí ve vedlejších nosních dutin, štípání a zarudnutí nosní sliznice. Méně často, alergická reakce projevující se jako bronchospasmu a angioedému.

Nosní sprej Izofra – antibakteriální léčivo, jehož součástí framycetinu síran – aminoglykosidy série antibiotikum.

Izofra k dispozici jako nosní sprej a aplikovány ve formě intranasálního injekcí stříkáním, což má za následek atomizaci antibakteriální činidla a jejího vstřebávání ve sliznici nosních průchodů a rovnoměrné rozložení mikročástic účinné látky framycetinu pronikání síranu antibiotika, a to i na těžko přístupných oblast vedlejších nosních dutin se zánět vedlejších nosních dutin ,

Tento lék je často podávána v kombinační terapii pro léčbu bakteriální sinusitidy způsobené – Haemophileus chřipka, Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae bez porušení integrity stěn dutin a nosní přepážky, což je důležitou podmínkou, která je součástí jmenování Izofry. Lék je absolutně kontraindikován u mytí čelistní dutiny defekt. Izofra neúčinné v léčbě infekcí způsobených – S. pneumoniae, S. maltopilia a B.cepacia, jako většina aminoglykosidových antibiotik.

Je důležité si uvědomit, že tento lék je antibakteriální léčivo pro léčení hnisavých, muko-hnisavých nebo nachlazení komplikací virových infekcí ve formě zánět vedlejších nosních dutin (sinusitida, zánět vedlejších nosních dutin a etmoidita). Účinnost těchto léků může být určena pouze po antibiogramu výsledné bakteriologické plodin nosní dutiny a dutiny s definicí patogenu a jeho citlivost na antibiotika.

Zpoždění a / nebo nesprávné použití léku v nejlepším případě bude neúčinná (poskytující odolnost mikroflóry), ale může vést ke komplikované sinusitidy toku a negativní účinky na tělo jako celek, když se současně s nekompatibilními léky (ototoxickými antibiotika, inhibitory MAO, antiarytmik léčiva, nesteroidní protizánětlivé léky). A při použití během těhotenství způsobit vývoj dysbacteriosis vrstvení plísňové infekce, vrozené abnormality plodu, současné zhoršení somatického onemocnění (vaskulitida, závažných onemocnění krve, ledvin nebo jater).

Je důležité mít na paměti, že i lokální antibiotika jsou pouze specialista a self-v tomto případě přináší ve většině případů více škody než užitku.

Systémová antibiotika na zánět vedlejších nosních dutin

Orální nebo parenterální antibiotická léčba v komplexní léčbě se provádí:

 • akutní katarální zánět vedlejších nosních dutin s těžkým klinickým obrazem a progresi tohoto procesu;
 • s bohatou muko-hnisavých nebo hnisavého výtok z nosu s výraznými s jeho přetížení;
 • pokud jsou vyjádřeny syndrom bolesti, která se projevuje bolesti hlavy a přetrvávající bolest čelistních dutin výstupků, horní čelist, líce, čelo;
 • v přítomnosti intoxikace syndromu;
 • Při vleklé průběh zánětu vedlejších nosních dutin;
 • s více komplikací v podobě hnisavý zánět vedlejších nosních dutin, otitida, labyrinthitis, reaktivní otok tkáně očních víček a / nebo oční důlek, okostice čelistní sinusitida odontogenní (v důsledku složitých kazu horních zubů), sdružení mikrobiální flóry (více patogenu);
 • nebo kombinace více z výše uvedených hledisek.

Nejčastěji se používá při léčbě sinusitidy antibakteriálních léčiv ze skupiny, kterou tvoří cefalosporiny, peniciliny, makrolidy, a fluorochinolony.

antibiotika penicilin

( Amoxicilin , Flemoksin soljutab, Hikontsil, Flemoklav soljutab a chráněné amoxicilin – amoxiclav a Augmentin).

antibiotika penicilin série – v sinusovém aminopenicilin používá častěji, že jsou zdaleka nejlepší antibakteriální léky k léčbě infekčních a zánětlivých patologických procesů ve vedlejších nosních dutin:

 • mají méně vedlejších účinků;
 • snadno tolerovány;
 • aminopeniciliny efektivní relativní gram-pozitivní koky (staphylo -, pneumatické a enterokoky) a méně účinné proti streptokokům. Také tyto látky jsou vysoce účinné pro gramnegativní enterické organismů (Shigella, Salmonella, E. coli) a Haemophilus influenzae.

Avšak v přítomnosti závažného zánětu způsobených penicilin rezistentní infekcí (Staphylococcus, Neisseria gonorrhoeae, Haemophilus influenzae, produkují beta-laktamázu), mohou být neúčinné, tedy chráněné aminopeniciliny použity v kombinaci s kyselinou klavulanovou (Amoksiklav) nebo (sulbaktamu Augmentin).

Některý z těchto léků jsou předepsány pouze ošetřující lékař s přihlédnutím k individuální charakteristiky pacienta a nemoci.

Přípravky amino patří do málo toxických antibiotik, ale někdy může dojít k nežádoucí účinky:

 • alergické projevy (kožní vyrážky, bronchospasmus, angioedém nebo anafylaktický šok);
 • poruchy rovnováhy vody elektrolytu (nebo hypernatrémie, hypokalemií);
 • Hematologické reakce (anémie, neutropenie, trombocytopenie);
 • cévní komplikace;
 • zvýšení jaterních transamináz aktivitu;
 • neurotoxicity (třes, křeče , bolesti hlavy);
 • psychopatické reakce (zvýšená úzkost, poruchy spánku).

cefalosporiny

(Cefuroxim, cefixim, ceftibuten, Zinnat, Ospeksin, Cefutil, cefotaxim, Cefixime, Tsedeks)

Tato skupina antibiotik podávat orálně a parenterálně v těžkých zánětů a / nebo neúčinnosti dalších antimikrobiálních činidel.

Farmakologický účinek všech antibiotik cefalosporinu – baktericidní. Základem jejich terapeutického účinku je inhibice metabolických procesů v patogen buněčné stěny, což vede k lyži bakterií dochází pod vlivem intracelulární osmotického tlaku a smrti mikroorganismů.

Vzhledem ke své vysoké baktericidní účinnosti antibiotik používaných v komplexní léčbě režimy zánět vedlejších nosních dutin u dospělých a dětí v ambulantní a ústavní.

Nejčastějšími nežádoucími účinky jsou pozorovány u cefalosporinů – alergie ( kopřivka , multiformní erytém, angioedém ), hematologické reakce a akce z trávicího traktu (bolesti břicha, nevolnost, průjem, pseudomembranózní kolitida).

(Macropen, Zitrolid, clarithromycin, azithromycin, josamycin)

Použití těchto antibiotik je zvláště účinný při infekcích, které jsou špatně poddaeyutsya léčba s dalšími antibakteriálními činidly a / nebo nesnášenlivost k antibiotikům penicilinu a cefalosporinu série. Jejich farmakologický účinek způsoben bakteriostatický účinek, vyplývající z porušení syntézy proteinů v mikrobiálních buňkách. Spolu s antimikrobiální účinek makrolidy mají vysokou protizánětlivou aktivitu.

Tato antibiotika jsou antibiotika tkáně, vzhledem k jejich rychlému šíření ve tkáních se zvláštní afinitu k epitelu dutin, ušní, plicní tkáně, zažívacího traktu a sliznic kůže. Také, pronikají do buněk se vytváření vysoce intracelulární koncentraci.

Nedoporučujeme kombinaci makrolidového antibiotika penicilin v důsledku poklesu jejich farmakologického účinku.

V těžkých infekcí, makrolidová léky v kombinaci s aminoglykosidy, fluorochinolony a beta-laktamových antibiotik.

Antibiotika makrolid považován za nejbezpečnější ze všech skupin antibakteriálních léků, ale v některých případech může také způsobit vedlejší reakce v různých orgánech a systémech – alergické reakce, poruchy centrálního nervového systému (bolesti hlavy, ztráta sluchu), zvýšení aktivity jaterních transamináz, flebitida, nevolnost, průjem, zvracení.

Se zvláštní opatrností makrolidy předepsaných pro ledviny a játra, a děti s poruchou vedení a vzrušivosti myokardu.

Kopírovat místo je možné pouze s aktivním odkazem na zdroje.

Informace na této stránce průzkumné v přírodě a nejsou na předpis léčba

Leave a Reply