Testy na infekci plísňových plísní (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Naše zdraví: plísňové a kvasinkové infekce – příčiny, příznaky a diagnóza

Příčiny vzniku chronických plísňových a kvasinkových infekcí

Od konce 20. století vidíme nárůst chronických plísňových a kvasinkových onemocnění. Jako u většiny chronických onemocnění, je i u těchto infekcí vždy více příčin vzniku a velkou roli hrají i psychické příčiny. Prvotní příčina dalších ložisek plísňových infekcí v těle se zpravidla nachází ve střevech.

Hlavní příčiny vzniku chronických plísňových infekcí:

1.Nesprávné stravovací návyky

Nadměrná konzumace rafinovaného cukru, soli, mléka a mléčných výrobků, bílé mouky, bílé loupané rýže, konzervačních prostředků, .

2.Rozsáhlé používání léků, anabolických steroidů, kortikosteroidů, širokospektrých antibiotik, hormonální antikoncepce atd.

Všechny tyto látky a ostatní chemická léčiva mají nežádoucí vedlejší účinky a představují zátěž pro střeva a játra. Nacházejí se ve formě léků nebo jako zbytkové látky v jídle (hlavně v mase a mléce). Například dlouhodobé nebo opakované braní antibiotik má na přemnožení kvasinek velký vliv, protože antibiotika spolu s choroboplodnými bakteriemi ničí i bakterie "správné". V důsledku toho pak dochází k nerovnováze střevní mikroflóry. Mléčné bakterie (laktobacily) napomáhající trávení potravy jsou vytlačovány agresivními druhy kvasinek (např. Candida albicans) a plísní.

3. Oslabený imunitní systém

Například při cukrovce, nádorových onemocněních, AIDS atd.

4. Překyselení organismu

Nejvíce překyselují tělo potraviny jako cukr, maso, výrobky z bílé mouky, mléčné výrobky, alkohol, .

5. Nedostatek trávicích enzymů

6. Změny hladiny hormonů

Jde o období jako začátek puberty, těhotenství, menopauza, užívání antikoncepčních pilulek (ty často způsobují snížení acidity v pochvě a tím se ochranné mléčné bakterie poševní flóry nemohou dostatečně rozmnožovat a bránit tak vnikání infekcí). Mnohé ženy mají kvasinkovou infekci vždy v období menstruace, kdy se také mění hladiny hormonů.

7. Časté používání projímadel a výplachů střeva bez změny stravovacích návyků

Takovým způsobem střevo "zleniví". Jednorázově naopak může výplach střeva pomoci zbavit se kolonie kvasinek, zejména na začátku boje s kvasinkami.

Nikotin zužuje cévy, čímž se výrazně snižuje prokrvení rukou, nohou, mozku, dásní, střeva atd., Což podporuje množení kvasinek a následně například i vznik paradentózy.

9. Trvale oslabené střevo

Při střevních onemocněních jako kolitida, Crohnova choroba, celiakie, při vředech nebo dlouhodobé zácpě.

10. Akumulace toxinů v trávicím systému

11. Nesprávná hygiena intimních míst a spodní prádlo ze syntetických materiálů

12. Psychické příčiny

Hlavně stres, nespokojenost v některé oblasti života (u žen často v partnerské oblasti), zloba, nedostatečná schopnost obrany, neschopnoť přetransformovat negativní impulsy, úzkosti, .

Projevy/příznaky plísňových a kvasinkových infekcí

Přítomnost plísňové infekce v těle se dá jen velmi těžko rozpoznat, protože její projevy bývají u jednotlivců velmi rozdílné. Projevy/příznaky kvasinkové nákazy u dospělých jsou často natolik všeobecné, že je lékař bez dalších diagnostických vyšetření jen velmi těžko může přičíst na vrub kvasinkové infekci. Hodně krát se stává, že i laboratorní testy jsou negativní.

Nejběžnější projevy přemnožení plísní a kvasinek v těle jsou:

• chronické zažívací a vylučovací obtíže: nafouknuté břicho, bolesti břicha, časté nadýmání a průjem, které se projevují zejména po snědení sladkostí, škrobovin nebo vypití většího množství piva či vína, střídání průjmu a zácpy a jiné poruchy trávení a vylučování

• dušnost a problémy se srdcem, které jsou navzdory lékařským nálezem v normě a které se často označují jako psychosomatická choroba srdeční (střeva se při nafukování totiž často naplní plynem do takové míry, že začnou tlačit na bránici, plíce a srdce)

• neodolatelná chuť na sladké nebo na chléb

• bílý povlak na jazyku, který se dá jen velmi těžko odstranit

• ekzémy a vyrážky

• plísňová onemocnění nehtů a kůže

• pálící šupinkovité fleky mezi prsty na nohou

• pálící a svědící červené vyrážky při konečníku, které někdy mokvají

• svědění celého těla

• zvýšená tvorba lupů, vypadávání vlasů a svědění hlavy

• suché dlaně a šupinatá kůže

• opakované záněty pohlavních orgánů (vaginální mykóza)

• časté záněty močových cest

• brnění v nohách

• časté ušní záněty s hnisavými výtoky

• zvětšené uzliny (zejména na krku)

• svědění a pálení očí

• chronický únavový syndrom

• poruchy pozornosti a paměti

• závratě, točení a bolesti hlavy

• deprese a apatie

Některé druhy kvasinek a plísní se spolupodílejí na vzniku chorob jako jsou: kardiovaskulární poruchy, revma, artritida, dna, astma, gastritida, tuberkulóza, nádorová onemocnění atd.

Plísňové a kvasinkové onemocnění je tak trochu "diagnostický chameleon", protože u každého člověka se může projevovat jinak. Lékařské vyšetření ke zjištění zvýšené přítomnosti kvasinek jsou především vyšetření moči, stolice, krve a lokální vyšetření gynekologické mikroflóry (kultivace). Při podezření na mykózu je z podezřelé kůže nebo sliznice odebrán povrchový stěr. Invazivní růst plísní, čili vniknutí do hlubších tkáňových vrstev, je dokazatelný jen pomocí vzorku tkáně a vyžaduje odebrání vzorku z příslušného orgánu resp. tkáně.

Lékaři jsou k diagnóze plísňové či kvasinkové infekce často nepochopitelně skeptičtí a nechtějí ani provést potřebná vyšetření. Případná antibiotická a fungicidní (antimykotická) léčba má navíc spíše devastující následky, neboť jsou narušeny potřebné symbiotické mikrobiální vztahy ve střevním traktu. Pacientům proto často nezbývá než vzít své zdraví do vlastních rukou a pustit se do alternativní léčby.

Laické diagnostické metody:

1. Slinový test na bílou kvasinku Candidu albicans.

Hned ráno, spíš než se napijete, najíte nebo si vyčistíte zuby, nalijte vlažnou vodu do průsvitného sklenice, nasbírejte slinu v ústech a vyplivněte ji do sklenice s vodou. Přibližně po půl hodině se do sklenice podívejte a zkontrolujte, zda se něco změnilo.

pokud slina plave na vodě a objevují se tenké prameny visící pod ní – slabá infekce

pokud slina plave ke středu poháru a zůstane tam – středně silná infekce

pokud slina plave ke dnu a voda je přitom zakalená – silná infekce

2. Použít seznam příznaků/projevů plísňové infekce

Zaškrtněte každý problém, se kterým se potýkáte a nakonec uvidíte, kolik z nich je opravdu izolovaných a nesouvisejících s jinými, a kolik jich vybízí zamyslet se nad hlubší společnou příčinou.

Produkty k léčbě plísňových infekcí nehtů

Trpíte-li plísňovou infkecí nehtu, je pro vás optimální volbou používání léčivých přípravků zaměřených přímo na léčbu onychomykózy, díky nimž dojde k odstranění napadené části nehtu. Plísňová infekce nehtu může být obtěžující, ale včasná léčba vám pomůže se této nepříjemnosti zbavit.

Canespor 1x denně sada na nehty

Canespor 1x denně sada na nehty je účinné širokospektré antimykotikum s léčivými látkami – urea (změkčuje nehet pro lepší pronikání další léčivé látky) a bifonazol, který ničí původce nehtové mykózy. Canespor 1x denně sada na nehty nabízí pacientovi kompletní balení, kde je vše potřebné pro léčbu nehtové mykózy. Obsahuje 10 g masti včetně dávkovače, 15 vodotěsných náplastí a škrabku na nehty. Způsob léčby přípravkem Canespor 1x denně sada na nehty je komfortní, protože se mast aplikuje pouze jedenkrát denně. Vhodné je mast aplikovat večer po koupeli, protože postižený nehet se musí asi na 10 minut namočit do horké vody. Ošetřený nehet se na následujících 24 hodin překryje náplastí.

Mast z této sady nelze použít k lokální aplikaci na jiná mykózou postižená místa na těle.

Prevence plísňové infekce nehtu

Časté dotazy

Produkty k léčbě plísní

ČTĚTE PEČLIVĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.

Canespor 1x denně krém, Canespor 1x denně roztok a Canespor 1x denně sada na nehty jsou volně prodejné léčivé přípravky k vnějšímu použití. Obsahují léčivou látku bifonazol. Canesten krém je volně prodejný léčivý přípravek k vnějšímu použití, obsahuje léčivou látku clotrimazol.

Testy na infekci plísňových plísní

Jak se zbavit plísní a kvasinek

Přemnožení kvasinek popřípadě plísní je jednou z velmi častých příčin ekzému. Diagnostika plísňových onemocnění je v našich končinách poměrně obtížná, zato je na internetu k dispozici velká spousta rad a návodů. Mnohdy jde o mýty a polopravdy, proto se v tomto článku pokusím shrnout ty nejdůležitější informace z hlediska plísňových infekcí a ekzémů, abych vám pomohla se v tom trochu lépe zorientovat.

I když se nám zánět projevuje na kůži, jeho příčina je ve střevech.

Plísně a kvasinky žijí zejména v trávicím traktu, odkud mohou podnikat různé „výlety“, v ženském těle se jim dobře daří také v pochvě. Nejčastěji bývá příčinou potíží kvasinka candida albicans, může to být ale také jakákoliv jiná plíseň nebo kvasinka. Plísňové kolonie ve střevě jsou pro atopika trvalým zdrojem zánětu, náš imunitní systém je neustále ve stavu pohotovosti, kromě toho nás plísně zásobují mykotoxiny a jsou trvalým zdrojem histaminu. Pokud jsme na plísně alergičtí, a při tom je hostíme ve svém těle, jsme histaminem zaplavováni poměrně velkou měrou. Dlouhodobé přemnožení plísní v trávicím traktu také zvyšuje propustnost střeva; spekuluje se o tom, že to může být důvodem ke vzniku potravinových alergií. Jeden velký začarovaný kruh.

Současně ale zdaleka ne každý ekzém je vyvolaný plísňovou nebo kvasinkovou infekcí! Ve hře jsou i jiné možné příčiny a další faktory.

Ano, plísně a kvasinky milují sladké. Mantrou „protikvasinkových diet“ je tedy vynechat veškeré cukry. Tedy i ovoce a sladší druhy zeleniny. Tahle strategie je velmi nevýhodná a to z několika důvodů:

I to nejsladší ovoce a zelenina má podíl cukrů někde mezi 6 a 12 %, mnohem více sacharidů mají obiloviny a produkty z nich (60 – 80 %).

Kvalitní ovoce a zelenina obsahují prvky, které jsou naopak při boji s plísňovou infekcí velmi užitečné: vitamíny a minerály, které podporují náš imunitní systém, a vlákninu, která naše střevo od plísní mechanicky čistí.

Organicky pěstované syrové ovoce a zelenina přirozeně obsahuje látky, které působí proti plísním.

Strava s vynecháním ovoce a dokonce i některých druhů zeleniny může být mimořádně chudá na důležité živiny – nízkonutriční. To ale rozhodně nechceme.

Drastické omezování jídelníčku pro nás paradoxně může být zdrojem velkého stresu.

Plísně se mohou nakrmit i jinými věcmi, než cukrem a hlavně: Vydrží to déle, než my!

Pokud se budeme snažit plísně jenom vyhladovět, mnohem spíš vyhladovíme sami sebe.

Prosté „nedat těm potvorám nažrat“ samo o sobě nefunguje. Příznaky se mohou na čas zmírnit nebo dokonce zcela vymizet, zpravidla se ale brzy zase vrátí. Pokud tedy chceme s plísněmi zatočit jednou pro vždy, je potřeba dělat několik věcí najednou:

Strava musí být vysokonutriční a podporovat imunitní systém.

Je rozhodně nutné vysadit rafinovaný cukr, bílou pšeničnou mouku, mléčné výrobky konzumovat jen zřídka a výhradně ve formě živých jogurtů nebo kefírů. Vyplatí se omezit rychlé a „ prázdné “ cukry.

Je dobré aktivně likvidovat plísně, k tomu slouží celá řada přírodních prostředků.

Bránit množení plísní a aktivně „odrbávat“ střevní sliznici od plísňových kolonii, k tomu slouží například vysoký podíl vlákniny ve stravě.

Aktivně a šetrně z těla odvádět mykotoxiny, protože i mrtvé plísně jsou pro nás velmi jedovaté.

Změnit rovnováhu ve střevě, dodat do střeva živé a životaschopné „hodné“ kultury.

Dodat jim potravu, vytvořit jim ve střevě prostor a podmínky pro růst a množení.

Změnit pH ve střevě tak, aby se tam dobře dařilo „těm hodným“, protože ty potřebují zcela jiné životní podmínky, než „ti zlí“ – plísně a kvasinky.

Proč to dělat složitě, když to jde dělat jednoduše: zelené potraviny

Jak vidíte, s plísněmi to vůbec není tak jednoduché. Úspěšná může být jedině taková léčba, která je komplexní. Velkými pomocníky jsou zde multisystémové superpotraviny ječmen a chlorella, ty v našem těle dělají hned několik věcí najednou:

Jsou vysokonutriční a protizánětlivé.

Podporují správnou funkci imunitního systému a pomáhají nám vypořádat se s histaminem.

Brání množení plísní a díky vysokému podílu velmi kvalitní vlákniny v chlorelle také účinně mechanicky čistí střevo zevnitř.

Chlorella díky svým sorbujícím schopnostem váže mykotoxiny na sebe a šetrně je odvádí z těla pryč trávicím traktem.

Růstový faktor v chlorelle stimuluje růst a množení „těch hodných“ střevních mikrokultur, zelené potraviny jsou intenzivně prebiotické.

Mají silně zásadotvorné pH, mění prostředí ve střevě a vytváří dobré podmínky pro zdravý střevní mikrobiom, naopak intenzivně znepříjemňují život plísním a kvasinkám.

Jsou jednoduché, snadno žitelné a vhodné pro dlouhodobé konzumování, kvalitní ječmen a chlorella se hodí i pro těhotné a kojící ženy a malé děti. Postarají se o naše střevo každý den.

Zelené potraviny, o kterých píšu, nehledejte na internetu ani na pultech zdravé výživy či lékárny. Nekvalitní ječmen a chlorella mohou paradoxně napáchat více škody, než užitku, proto doporučuji výhradně produkty české společnosti s patnáctiletou tradicí v oboru. Vynikají tou nejvyšší kvalitou, čerstvostí a čistotou díky dlouholetým zkušenostem společnosti, která se při jejich distribuci spoléhá na nejrychlejší možný prodejní model – etický síťový marketing. Zelené potraviny vám tak přináší konkrétní osoba z masa a kostí, která s nimi má bohaté osobní zkušenosti a opírá se o zkušenosti svých kolegů v síti nad sebou. V ceně krabiček je pak samozřejmě i osobní servis a podpora „přítele na telefonu“.

(Společnost si ze strategických důvodů nepřeje být prezentována ve veřejném prostoru mimo své oficiální stránky, proto zde neuvádím její jméno. Můžu vám je ale říct při osobním setkání nebo v soukromé zprávě – klidně mi napište! 🙂

Zdaleka to není jen o jídle: velký vliv má i psychika

Na tohle se už vůbec často zapomíná. Faktem ale je, že to, jaké prožíváme emoce, má přímý vliv na složení a kvalitu našeho mikrobiomu, na funkci našeho imunitního systému a na naše zdraví obecně. Plísně a kvasinky milují, když jsme ve stresu. Když dlouhodobě prožíváme stres, beznaděj, frustraci, smutek, vztek, nespokojenost, nelásku, pocity méněcenn osti…, v našem střevě vzniká kyselejší pH, které velmi svědčí právě růstu plísní a kvasinek.

Naopak, když jsme v pohodě a dlouhodobě prožíváme radost, bezpečí, ukotvení, spokojenost, lásku, štěstí, vědomí vlastní hodnoty, apod., v našem střevě vzniká příjemné zásaditější pH, které zase svědčí růstu zdravého střevního mikrobiomu.

Důležitá je sebeláska: vyvážený a bezpodmínečně milující vztah sama k sobě.

Takže mějme se rádi a dělejme to, co je pro nás dobré, ať už se to týká jídla nebo vztahů. 🙂

Hlavní články (7)

Zelené potraviny (4)

Vnitřní příčiny (2)

Recepty (19)

Ekzém u dětí (2)

Péče o pokožku (4)

Vaše příběhy (7)

Kam na jídlo (6)

Novinky e-mailem

Od dětství trpěla atopickým ekzémem. V době dospívání prošla náročným procesem léčby, což otočilo její vnímání světa o 180°. Od té doby s radostí a vděčností přijímá všechno, co přijde, a každou zkušenost, dobrou i špatnou, využívá k osobními růstu. Vystudovala mezikulturní komunikaci na Ústavu translatologie FF UK v Praze, mluví německy, anglicky a španělsky.

© 2018 Jak vyléčit ekzém – Hana Farkačová

TajemstvГ­ plГ­snГ­

Spory jsou mikroskopickГ© rozmnoЕѕovacГ­ ДЌГЎstice (foto: Wikimedia)

Plísně jsou vlastně jednoduché houby. Existují tisíce druhů plísní. Pro alergiky jsou významné zejména druhy „vláknitých“ plísní, které při růstu produkují tzv. spory. To jsou drobné rozmnožovací částečky, pouhým okem neviditelné, které se šíří vzduchem podobně jako pyl. Velikost plísňových spor se obvykle pohybuje mezi 3 a 12 mikrometry.

PlГ­snД› mohou mГ­t mnoho podob KdyЕѕ se spory uchytГ­ na nД›jakГ©m vyhovujГ­cГ­m povrchu a majГ­ vhodnГ© podmГ­nky (vlhko, teplo, Еѕiviny), vyroste zВ nich plГ­sЕ€ovГ© loЕѕisko, kterГ© vyraЕЎГ­ na povrch vВ podobД› znГЎmГ©ho plГ­sЕ€ovГ©ho povlaku.

Plísňové povlaky mohou mít různou barvu – nejčastěji zelenou, šedou, hnědou až červenou, černou i bílou. I jeden druh plísně může v různých podmínkách vypadat různě.

PlГ­sЕ€ovГ© alergeny se vyskytujГ­ jak ve venkovnГ­m, tak vВ domovnГ­m prostЕ™edГ­. NД›kterГ© tam i tam.

VВ budovГЎch rostou plГ­snД› vЕЎude, kde kВ tomu najdou vhodnГ© podmГ­nky, pЕ™edevЕЎГ­m dostateДЌnou vlhkost a teplotu. Ve vnitЕ™nГ­m prostЕ™edГ­ nД›kterГЅch budov pЕ™edДЌГ­ vГЅskyt roztoДЌЕЇ. NejvД›tЕЎГ­ koncentrace spor domovnГ­ch plГ­snГ­ zaznamenГЎvГЎme vВ zimnГ­ch mД›sГ­cГ­ch. NejДЌastД›ji jde o druhy Aspergillus, Penicillium, Alternaria, zygomycety Rhizopus a Mucor.

V pЕ™Г­rodД› se s plГ­snД›mi setkГЎme na kaЕѕdГ©m kroku Ve venkovnГ­m prostЕ™edГ­ bГЅvajГ­ spory plГ­snГ­ podstatnД› hojnД›jЕЎГ­ neЕѕ pyly. PodobnД› jako uВ pylЕЇ rozhodujГ­ oВ mnoЕѕstvГ­ spor plГ­snГ­ vВ ovzduЕЎГ­ klimatickГ© podmГ­nky. Vrcholy vГЅskytu plГ­snГ­ vВ ovzduЕЎГ­ zaznamenГЎvГЎme na vrcholu lГ©ta a vВ ДЌasnГ©m podzimu, zejmГ©na za teplГ©ho a vlhkГ©ho poДЌasГ­. Spory se takГ© uvolЕ€ujГ­ pЕ™i prvnГ­ch podzimnГ­ch mrazГ­cГ­ch. TypickГ© venkovnГ­ druhy plГ­snГ­ jsou Alternaria, Cladosporium, Helminthosporium, dГЎle askospory a bazidiospory.

AktuГЎlnГ­ pylovГ© zpravodajstvГ­ pro ДЊR

AktuГЎlnГ­ pylovГ© zpravodajstvГ­ pro dalЕЎГ­ zemД› Evropy (v angliДЌtinД› a nД›mДЌinД›)

KromД› spor plГ­snГ­ se ve vzduchu mohou vyskytovat i vГЅtrusy nД›kterГЅch hub nebo jednobunД›ДЌnГ© houby zvanГ© kvasinky.

NД›kterГ© plГ­snД› se ДЌlovД›k nauДЌil vyuЕѕГ­vat ve svЕЇj prospД›ch, napЕ™Г­klad pro vГЅrobu lГ©ДЌiv (antibiotik, enzymЕЇ) nebo Гєpravu potravin (sГЅrЕЇ, sГіjovГЅch vГЅrobkЕЇ).

Jak se vyhnout plГ­snГ­m doma i venku

Kde se mohou ukrГЅvat plГ­snД›? KterГ© produkty pomГЎhajГ­ proti plГ­snГ­m? Tipy pro bezpeДЌnД›jЕЎГ­ pobyt vВ pЕ™Г­rodД›.

PЕ™Г­znaky, diagnГіza a lГ©ДЌba alergie na plГ­snД›

Podle ДЌeho se poznГЎ alergie na plГ­snД›? Co nГЎs ДЌekГЎ u alergologa, kdyЕѕ mГЎme podezЕ™enГ­ na plГ­sЕ€ovou alergii?

VychytГЎvky pro pЕ™eЕѕitГ­ pylovГ© sezГіny

Regenerace dГЅchacГ­ch cest je pro alergika dЕЇleЕѕitГЎ. Venku jsme vystaveni velkГ© dГЎvce.

PlГ­seЕ€ v bytД› v zimnГ­m obdobГ­: Jak zabrГЎnit jejГ­mu vГЅskytu

PlГ­snД› vВ domД› ДЌi pЕ™Г­mo vВ bytД› jsou nevГ­tanГЅm a zГЎkeЕ™nГЅm nГЎvЕЎtД›vnГ­kem, a to nejen u.

VybГ­rГЎme ДЌistiДЌku vzduchu pro pylovГ©ho alergika

MГЎ smysl poЕ™izovat ДЌistiДЌku vzduchu, kdyЕѕ je nejvГ­ce pylu stejnД› venku? ExistujГ­.

Co dokГЎЕѕe nelГ©ДЌenГЎ alergie?

Alergie nenГ­ tak banГЎlnГ­ onemocnД›nГ­, jak si mnozГ­ myslГ­. Co se stane, kdyЕѕ se.

PylovГЎ alergie v ordinaci alergologa

Jak se u lГ©kaЕ™e diagnostikuje pylovГЎ alergie? JakГ© lГ©ky nГЎm mЕЇЕѕe lГ©kaЕ™ pЕ™edepsat.

Nejlepší tipy, jak se zbavit plísňové infekce na nohou!

Trápí vás nepříjemná plíseň na chodidlech? Tyto mykotické problémy můžete získat tisíckrát jednodušeji, než se jich zbavit. Ale chodit do bazénu v obuvi není vždy pohodlné a stejně se možné nákaze často nevyhnete. Jak tedy bojovat proti již vzniklé plísni?

Trápí vás nepříjemná plíseň na chodidlech? Tyto mykotické problémy můžete získat tisíckrát jednodušeji, než se jich zbavit. Ale chodit do bazénu v obuvi není vždy pohodlné a stejně se možné nákaze často nevyhnete. Jak tedy bojovat proti již vzniklé plísni?

Nepříjemný problém

Všichni známe ten pocit, který přichází během horkých letních dnů, kdy se nohy uvnitř bot potí mnohem více než normálně. Tím se zvyšuje i pravděpodobnost vzniku infekce a tedy i plísně v oblasti prstů. Nyní jsme zmínili jeden z důvodů, proč odborníci radí, abychom chodili co nejčastěji naboso. Plíseň se však může objevit nejen v létě, ale i v zimě, pokud navštěvujete veřejný bazén nebo místa, kde více lidí chodí naboso.

Starat se o chodidla je věc velice důležitá, a to především během letních dnů nebo v zimě, kdy jste celý den v uzavřených kozačkách, byste měli o své nohy pečovat o něco více. Snažte se vyhnout nylonovým ponožkám a botám, které jsou neprodyšné. Zvolte raději čistě bavlněné ponožky nebo ponožky se stříbrnými vlákny či ponožky z bambusu. Pokud již u vás problémy s plísňovou infekcí probíhají, poradíme vám, jak si s ní hravě poradit pomocí domácí účinné léčby. Jediné, co musíte udělat, je namočit nohy do kvalitního jogurtu.

Jogurt obsahuje živé bakterie acidophilus, což z jogurtu vytváří velice účinný lék na jakýkoliv typ infekce nohou, která se obvykle vyvine v oblasti okolo nehtů. Jogurt obsahuje i přátelský typ mikroorganismů, které ničí plísňové infekce rychle a efektivně. Stačí vám k tomu kvalitní bílý jogurt, do kterého si namočíte nohy nebo si potřete celá chodidla jogurtem a necháte ho zcela zaschnout. Po uschnutí stačí nohy umýt, nejlépe ve studené vodě. Tuto proceduru opakujte, dokud plíseň zcela nezmizí.

Hydrogenuhličitan sodný ničící bakterie

Pokud hledáte domácího účinného zabijáka bakterií, připravte si hydrogenuhličitan sodný.

Nejdříve smíchejte studenou vodu s hydrogenuhličitanem a mějte na paměti poměr 1:3. Tato směs se stane smrtící pro všechny bakterie ve vašich botách. Stačí, když ji do bot nastříkáte a necháte vyschnout na vzduchu. Vaše boty budou po tomto nástřiku jako ze škatulky a žádné bakterie už nebudou otravovat vaše chodidla.

Peroxid vodíku

Tato látka je smrtící pro všechny bakterie a plísně na nohou, stejně jako hydrogenuhličitan sodný smíchaný s vodou. Jediné, co pro odstranění bakterií musíte udělat, je namočit chodidla do směsi peroxidu vodíku a studené vody. S tímto receptem se zbavíte všech nepříjemných plísňových infekcí a zabráníte jejich šíření. Seznamte se s návodem na tuto směs. Použijte 100 ml 3% peroxidu vodíku a smíchejte ho s 1 litrem destilované vody a namočte si chodidla do tohoto roztoku na dobu 20 minut. Tento způsob léčby opakujte každé ráno, dokud se nezbavíte nepříjemné infekce.

Směs z kukuřičného škrobu

Škrob je skvělou přísadou do mnoha různých typů past a směsí, které brání vzniku plísní. Je to tím, že škrob má úžasnou absorpční schopnost. Absorbuje vlhkost efektivním způsobem. Proto můžete kukuřičný škrob použít jako skvělou směs na léčbu plísňové infekce. Vyrobte si antiplísňový mix.

Připravte si ½ lžičky kukuřičného škrobu s trochou teplé vody. Poté nastavte troubu na 220 ° a dejte směs do trouby, dokud nebude tmavá. Před aplikací směsi si umyjte a usušte nohy. Poté si směs natřete na nohy a nechte 1 minutu působit. Poté nohy omyjte teplou vodou. Měly by být naprosto zbavené bakterií a plíseň by měla brzy ustoupit.

Vyzkoušejte si doma jeden ze zmíněných receptů a pocítíte sami sílu některých látek, které považujeme za běžné a použít je k léčbě plísní by nás ani nenapadlo.

Testy na infekci plísňových plísní

Informace uveЕ™ejnД›nГ© na tД›chto strГЎnkГЎch jsou ryze informaДЌnГ­ho charakteru a nenahrazujГ­ lГ©kaЕ™skГ© oЕЎetЕ™enГ­ ani diagnostiku.NГЎvody pro samolГ©ДЌbu uvedenГ© na tД›chto strГЎnkГЎch jsou pouze orientaДЌnГ­, byly zjiЕЎtД›ny vlastnГ­ zkuЕЎenostГ­ a nejsou to tudГ­Еѕ oficiГЎlnД› schvГЎlenГ© lГ©kaЕ™skГ© postupy. Jejich pouЕѕitГ­ a pouЕѕitГ­ veЕЎkerГЅch prostЕ™edkЕЇ zde uvedenГЅch je pouze na vlastnГ­ riziko.

VydГЎno dne 01. 01. 2006 (36300 pЕ™eДЌtenГ­)

PlГ­snД› zapЕ™Г­ДЌiЕ€ujГ­ nemoci stejnou mД›rou jako bakterie a viry." Toto tvrzenГ­ nevyslovil pouze ЕЎvГЅcarskГЅ pЕ™Г­rodnГ­ lГ©kaЕ™ a badatel Bruno Haefeli, kterГЅ se vД›nuje vГЅzkumu plГ­sЕ€ovГЅch onemocnД›nГ­ (mykГіz). Osoby zabГЅvajГ­cГ­ se pЕ™Г­rodnГ­m lГ©ДЌitelstvГ­m se domnГ­vajГ­, Еѕe vГ­ce neЕѕ polovina jejich pacientЕЇ trpГ­ plГ­sЕ€ovГЅmi onemocnД›nГ­mi. JeЕЎtД› pЕ™ed deseti lety byly mykГіzy stЕ™ev a vnitЕ™nГ­ch orgГЎnЕЇ vГЅjimkou.

MykГіzy jsou symptomem naЕЎeho modernГ­ho zpЕЇsobu Еѕivota. ZГЎkladnГ­m pЕ™edpokladem pro vznik mykГіzy je oslabenГ­ imunitnГ­ho systГ©mu. LГ©ДЌba antibiotiky a kortikoidy, stres, pЕ™emГ­ra toxinЕЇ, jednostrannГЎ nebo mГЎlo pestrГЎ strava, balastnГ­ lГЎtky v potravinГЎch a dalЕЎГ­ faktory oslabujГ­ nГЎЕЎ imunitnГ­ systГ©m a naruЕЎujГ­ pЕ™irozenou symbiГіzu v naЕЎem tД›le. Takto je vlastnД› pЕ™ipravovГЎna ЕѕivnГЎ pЕЇda pro plГ­snД›.

Experti oznaДЌujГ­ rЕЇznГ© druhy plГ­snГ­ a kvasinek za spolupЕЇvodce tak rozdГ­lnГЅch onemocnД›nГ­, jako jsou kardiovaskulГЎrnГ­ poruchy, revma, artritida, dna, astma, alergie, sinusitida, gastritida, tuberkulГіza, nГЎdorovГЎ onemocnД›nГ­ a mnoho dalЕЎГ­ch nemocГ­.

NapЕ™Г­klad plГ­seЕ€ Mucor napadГЎ ДЌervenГ© a bГ­lГ© krvinky a mimoto zpЕЇsobuje poruchy prokrvenГ­. DalЕЎГ­ z plГ­snГ­, Aspergillus, se usazuje v lymfatickГ©m systГ©mu a kloubech, plГ­seЕ€ Penicillium vyvolГЎvГЎ zГЎnД›ty.

PlГ­snД› takГ© produkujГ­ jedny z nejsilnД›jЕЎГ­ch toxinЕЇ, kterГ© znГЎme. Snad nejznГЎmД›jЕЎГ­ je aflatoxin, vyskytujГ­cГ­ se velmi ДЌasto v burskГЅch oЕ™Г­ЕЎcГ­ch a para oЕ™eЕЎГ­ch a ve velkГ©m mnoЕѕstvГ­ dalЕЎГ­ch potravin. VelkГЎ dГЎvka tohoto toxinu mЕЇЕѕe na dlouhou dobu, moЕѕnГЎ i na nД›kolik let, omezit ДЌinnost ДЌГЎsti jater.

PlГ­snД› se vyskytujГ­ v pЕ™Г­rodД›, ve vlhkГЅch mГ­stnostech nebo v hlГ­nД› pokojovГЅch rostlin. Mohou jimi bГЅt napadeny, ДЌasto dokud jeЕЎtД› plГ­snД› nejsou viditelnГ©, i potraviny jako chlГ©b a dalЕЎГ­ mouДЌnГ© vГЅrobky (obzvlГЎЕЎtД› jsou-li baleny do plastikovГЅch sГЎДЌkЕЇ), sГЅr, zavaЕ™eniny a ovocnГ© ЕЎЕҐГЎvy. UЕЎetЕ™eno pЕ™ed nimi nezЕЇstГЎvГЎ ani ovoce, zelenina a salГЎty. Mimoto jsou plГ­snД› ve stГЎle vД›tЕЎГ­ mГ­Е™e vyuЕѕГ­vГЎny v potravinГЎЕ™skГ©m prЕЇmyslu ke zpracovГЎnГ­ potravin. S jejich pomocГ­ se napЕ™Г­klad daЕ™Г­ vyrГЎbД›t kypЕ™ejЕЎГ­ mouku, "loupat" brambory, lГ©pe lisovat ovoce a zvГЅrazЕ€uje se tak chuЕҐ masa.

DГЅchacГ­mi cestami a spoleДЌnД› s potravou se plГ­snД› dostГЎvajГ­ do naЕЎeho tД›la, kde se v pЕ™Г­padД› nedostateДЌnГ© imunologickГ© obrany usazujГ­ a ЕЎГ­Е™Г­.

K plГ­snГ­m se pЕ™idГЎvajГ­ kvasinky. NejznГЎmД›jЕЎГ­, nejДЌastД›jЕЎГ­ a nejЕЎkodlivД›jЕЎГ­ z nich je Candida albicans, kterГЎ ДЌasto postihuje celГ© tД›lo. MikrobiologovГ© a vД›dci zabГЅvajГ­cГ­ se plГ­snД›mi dosud objevili v lidskГ©m tД›le 25 rЕЇznГЅch druhЕЇ tД›chto kvasinek. Podle vГЅpovД›di expertЕЇ na nemoci souvisejГ­cГ­ s kvasinkou Candida albicans je jГ­ zasaЕѕena aЕѕ tЕ™etina veЕЎkerГ©ho obyvatelstva zГЎpadnГ­ch prЕЇmyslovГЅch zemГ­. Candida obvykle vegetuje ve stЕ™evech, aniЕѕ by pЕЇsobila ЕЎkody. PЕ™i nedostateДЌnГ© imunologickГ© obranД› se vЕЎak tato neЕЎkodnГЎ plГ­seЕ€ mЕЇЕѕe rozbujet, zaДЌГ­t se ve stЕ™evech ЕЎГ­Е™it a pronikat aЕѕ do vnitЕ™nГ­ch orgГЎnЕЇ jako napЕ™Г­klad plic, ledvin ДЌi srdce. KromД› toho napadГЎ takГ© pokoЕѕku a sliznice (viz kapitola "ZevnГ­ uЕѕitГ­ extraktu z grapefruitovГЅch jadГ©rek").

Е Г­Е™enГ­ Candidy ve stЕ™evech a vnitЕ™nГ­ch orgГЎnech mЕЇЕѕe vyvolat celou Е™adu symptomЕЇ a onemocnД›nГ­. PatЕ™Г­ sem mimo jinГ© nadГЅmГЎnГ­, prЕЇjem, kolitida, vЕ™edy v trГЎvГ­cГ­m ГєstrojГ­, ЕѕenskГ© nemoci, jako jsou menstruaДЌnГ­ potГ­Еѕe, sterilita, fibrГіza, nebo potГ­Еѕe v tД›hotenstvГ­, muЕѕskГЎ onemocnД›nГ­ jako problГ©my s prostatou, alergie, hyperaktivita, hormonГЎlnГ­ poruchy, srdeДЌnГ­ potГ­Еѕe, bolesti hlavy, migrГ©ny, ЕЎpatnГЎ pamД›ЕҐ a nevyrovnanost, bolesti v uЕЎГ­ch, astma, sinusitida, ledvinovГ© potГ­Еѕe, kolГ­sГЎnГ­ krevnГ­ho cukru, meningitida a gastritida.

Tato rozdГ­lnГЎ onemocnД›nГ­ a potГ­Еѕe vyvolГЎvajГ­ toxiny a plГ­snД›. Candida produkuje tГ©mД›Е™ 100 rЕЇznГЅch toxinЕЇ. Jeden z tД›chto toxinЕЇ je substance podobnГЎ hormonЕЇm, poruЕЎujГ­cГ­ rovnovГЎhu v hormonГЎlnГ­m systГ©mu. OstatnГ­ toxiny pЕЇsobГ­ na mozek a nervy. DГ­ky CandidД› mЕЇЕѕe bГЅt v tД›le produkovГЎno velkГ© mnoЕѕstvГ­ alkoholu. V jednГ© japonskГ© firmД› byli propuЕЎtД›ni zamД›stnanci, neboЕҐ se u nich stГЎle projevovaly znГЎmky opilosti. AДЌkoliv tvrdili, Еѕe se alkoholu ani nedotkli, testy prokГЎzaly vysokou hladinu alkoholu v krvi. Nakonec se ukГЎzalo, Еѕe pЕ™Г­ДЌinou byla Candida.

RЕЇznГ© toxiny pЕ™edstavujГ­ pro ledviny velkГ© zatГ­ЕѕenГ­, neboЕҐ ty jiЕѕ nejsou schopny nГЎleЕѕitД› zbavovat organismus vЕЎech ostatnГ­ch toxinЕЇ, kterГ© se dostГЎvajГ­ do tД›la. K ostatnГ­m pЕ™Г­znakЕЇm se jeЕЎtД› pЕ™ipojuje Гєnava, celkovГЎ nevolnost a kolГ­sГЎnГ­ nГЎlad.

Podle odhadЕЇ expertЕЇ roДЌnД› v NД›mecku umГ­rГЎ 7 000 aЕѕ 12 000 lidГ­ na plГ­sЕ€ovГ© infekce. PЕ™esto ЕЎkolnГ­ medicГ­na rozsah tД›chto onemocnД›nГ­ podceЕ€uje a jen mГЎlo lГ©kaЕ™ЕЇ je schopno podle rЕЇznГЅch pЕ™Г­znakЕЇ, vyvolanГЅch mykГіzami, rozpoznat pravou pЕ™Г­ДЌinu nemoci. ChybnГ© diagnГіzy jsou proto na dennГ­m poЕ™ГЎdku.

Ve skuteДЌnosti vЕЇbec nenГ­ jednoduchГ© mykГіzu diagnostikovat. Ve ЕЎkolnГ­ medicГ­nД› bД›ЕѕnД› uЕѕГ­vanГ© testy na pЕ™Г­tomnost plГ­snГ­, jako napЕ™. rozbor stolice, nГЎm jistotu nedГЎvajГ­. SpolehlivГ© nenГ­ ani urДЌenГ­ protilГЎtek, neboЕҐ oslabenГЅ imunitnГ­ systГ©m ДЌasto jiЕѕ nenГ­ schopen produkovat dostateДЌnГ© mnoЕѕstvГ­ protilГЎtek.

V tГ©to situaci pЕ™ichГЎzГ­ expertЕЇm na pomoc speciГЎlnГ­ rozbor krve. DГ­ky mikroskopii v zГЎstinu, v biologii a medicГ­nД› tak mГЎlo vyuЕѕГ­vanГ©, je moЕѕnГ© ukГЎzat prostЕ™ednictvГ­m speciГЎlnГ­ho dopadu svД›tla jinak neviditelnГ© struktury a pohyb v krvi. JiЕѕ vzpomГ­nanГЅ lГ©kaЕ™ Bruno Haefeli kromД› toho vyvinul zvlГЎЕЎtnГ­ barvГ­cГ­ techniku, pomocГ­ nГ­Еѕ lze rozpoznat drobounkГ© ЕѕivГ© struktury v krvi pod zcela normГЎlnГ­m svД›telnГЅm mikroskopem. PlГ­snД› vyvolГЎvajГ­cГ­ onemocnД›nГ­ nГЎhle pod mikroskopem vyrostou a stanou se viditelnГЅmi.

PlГ­sЕ€ovГЎ onemocnД›nГ­, pЕ™edevЕЎГ­m kandidГіza, dosud platila za obtГ­ЕѕnД› lГ©ДЌitelnГЎ. ZkuЕЎenosti s extraktem z grapefruitovГЅch jadГ©rek poskytly mnoha nemocnГЅm velkou nadД›ji i v tД›chto situacГ­ch. LГ©kaЕ™i a kliniky referujГ­ o mimoЕ™ГЎdnГЅch ГєspД›ЕЎГ­ch s lГ©ДЌbou pomocГ­ extraktu. Dr. Leo Galland, newyorskГЅ lГ©kaЕ™, kterГЅ lГ©ДЌil mnoho lidГ­ s chronickou kandidГіzou zaznamenal z 297 pЕ™Г­padЕЇ pouze dva nezdary. Extrakt povaЕѕuje za "obrovskГЅ prЕЇlom v lГ©ДЌenГ­ chronickГЅch infekcГ­ zpЕЇsobenГЅch kvasinkami a parazity". DalЕЎГ­m plusem extraktu z grapefruitovГЅch jadГ©rek je, Еѕe na zГЎkladД› svГ© rozsГЎhlГ© ГєДЌinnosti zГЎroveЕ€ hubГ­ i ostatnГ­ plГ­snД› a bakterie, kterГ© kvasinku Candida ДЌasto provГЎzejГ­.

Extrakt z grapefruitovГЅch jadГ©rek by mД›l bГЅt pЕ™i lГ©ДЌenГ­ kandidГіzy aplikovГЎn vЕѕdy v rГЎmci komplexnГ­ terapie a pod odbornГЅm vedenГ­m. AvЕЎak bez zmД›ny stravovacГ­ch nГЎvykЕЇ, detoxikace stЕ™ev, obnovenГ­ zdravГ© stЕ™evnГ­ flГіry, posГ­lenГ­ imunitnГ­ho systГ©mu a dalЕЎГ­ch opatЕ™enГ­ mЕЇЕѕe velmi snadno dojГ­t k novГ©mu ЕЎГ­Е™enГ­ plГ­snД›.

ObzvlГЎЕЎtД› dЕЇleЕѕitГ© je u kandidГіzy pozvolnГ© zvyЕЎovГЎnГ­ dГЎvek, neboЕҐ pЕ™i hubenГ­ plГ­snД› se uvolЕ€ujГ­ silnГ© toxiny (Herxheimerova reakce).

O aplikaci extraktu z grapefruitovГЅch jadГ©rek u plГ­sЕ€ovГЅch infekcГ­ dosud nejsou znГЎmy ЕѕГЎdnГ© praktickГ© zkuЕЎenosti. Proto zde nemЕЇЕѕeme uvГ©st ЕѕГЎdnГ© spolehlivГ© pokyny pro dГЎvkovГЎnГ­. LaboratornГ­ testy vЕЎak prokГЎzaly vysokou ГєДЌinnost proti rЕЇznГЅm druhЕЇm plГ­snГ­. Skupina vД›dcЕЇ testovala extrakt z grapefruitovГЅch jadГ©rek na 93 kmenech plГ­snГ­ a porovnГЎvala je s ГєДЌinky 18 bД›ЕѕnД› dostupnГЅch, vysoce ГєДЌinnГЅch antimykotik (prostЕ™edkЕЇ proti plГ­snГ­m). Extrakt se ukГЎzal stejnД› ГєДЌinnГЅ jako rЕЇznГ© prostЕ™edky.

JiЕѕ nД›kolik let je extrakt s velkГЅm ГєspД›chem vyuЕѕГ­vГЎn proti plГ­snГ­m na rostlinГЎch a potravinГЎch. Jako prevenci pЕ™ed neГєmyslnГЅm poЕѕitГ­m plГ­snГ­ doporuДЌujeme vloЕѕit ovoce, zeleninu a salГЎty na 10 minut do roztoku vody a extraktu z grapefruitovГЅch jadГ©rek.

( Autor: Monika Flegrova | Komentare (33334) | )

Leave a Reply