Terrasil nohy a nehty houby walmart (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

NHL (základní část) – – Online přenos – Minnesota : Anaheim – 15. února 2017 02:00

 • 04:38 Cramarossa

2. Mikko Koivu (MIN) 0+0

3. Joseph Cramarossa (ANA) 1+0

Devan Dubnyk nedokázal zastavit nahození Coreyho Perryho z pravého křídla, čehož využil JOSEPH CRAMAROSSA z blízkosti puk poslal těsně nad ledem k levé tyči. Anaheim vede 1:0! Asistence: Corey Perry a Hampus Lindholm.

09.01.17 Anaheim Ducks – Minnesota Wild 1:2

Novorozenecká kolika: Jaké jsou příznaky a co na ni zabírá?

Bolesti bříška, zvláště v podvečer, trápí nemalou část miminek. Nebo to tak alespoň vypadá podle toho, jak pláčou a jak obtížné je utěšit je. Přesně tak se projevuje problém, kterému se říká novorozenecká kolika. Pravda, část lidí včetně odborníků tvrdí, že vůbec nejde o bříško, ale o celkovou nezralost a přemíru podnětů, kvůli čemuž miminka brečí, ale to je nakonec jedno. Hlavní je – co s tím?

Strava matky na to nemusí mít vliv

Trávicí systém novorozenců je velmi citlivý a ne zcela vyvinutý. Proto si musí na nový způsob stravy, ať už je to kojení nebo umělá výživa, teprve zvyknout.

A tak je u velké většiny dětí začátek života provázen břichaboly, kolikami a neutuchajícím pláčem. Pamatuji si, jak mi rval srdce pláč mého malého miminka, protože ho bolelo bříško. Kroutilo se a nožičky krčilo k tělíčku.

10 věcí, které lidé vůbec netuší o novorozencích, a pak se diví

V prvních pěti měsících jsou bolest bříška a koliky normální. Při bolestech bříška pomůžou teplo a masáže. Ačkoli jsem jako kojící matka jedla podle tabulek, stejně nás bolení bříška a probdělé noci neminuly. Bolesti bříška postihují nejčastěji nadšené jedlíky a nedočkavce, kteří hltají ostošest a spolu s mlékem dostanou do bříška velké množství vzduchu.

Stejně tak může být problém ve stravě maminek, jejichž dietní chyby odnese miminko. Podle odborníků ale může být na vině také reflux, kdy se mléko vrací z bříška zpět do jícnu, a dokonce i stres. „Právě stresové faktory, jako jsou změna prostředí, nedostatek spánku a podobně, mohou mít na bříško miminka neblahý vliv,“ říká laktační a nutriční poradkyně Tereza Kraupnerová.

Jak se pozná novorozenecká kolika?

Pláč miminek se ozývá z mnoha důvodů. Jestliže má ale dítě tvrdé a napjaté bříško, ze kterého se ozývají kručivé zvuky, je jasné, kde je příčina. V prvních pěti měsících jsou břichaboly zcela normální.

Miminko intenzivně pláče, kroutí se, prohýbá se v zádíčkách jako luk a kope nožičkama a šermuje rukama, tlačí a červená v obličeji. Jakmile se ale dítě dá do pohybu, začne lézt, nejsou koliky tak časté. Díky pohybu mohou střevní plyny přirozenou cestou odcházet.

Přestože jsou bolesti bříška u miminek zcela normální, neměli bychom nic podcenit. Nejenže jsou pro malého človíčka stresující a bolestivé, ale navíc se i v některých případech nemusí jednat jen o obyčejné prdíky. Proto sledujte průběh a příčiny obtíží.

Jak kolikám předejít?

Tím nejdůležitějším, co dětský organismus potřebuje, jsou probiotika. Přátelské bakterie, které napomáhají udržení rovnováhy ve střevech. „Tyto bakterie se poprvé do tělíčka dostávají během přirozeného porodu. Miminka narozená císařským řezem jsou bohužel o tuto první dávku bakterií ochuzena. Další dávky dostává dítě v mateřském mléce, proto je vhodné zařadit do jídelníčku potraviny a doplňky stravy bohaté právě na probiotika,“ říká laktační a nutriční poradkyně Tereza Kraupnerová.

Pro nekojené novorozence jsou pak vhodná umělá mléka s obsahem probiotik. Od jednoho měsíce života je navíc možné dávat probiotické kapičky.

Role jídelníčku a krmení

Jídelníček: U kojených dětí je podstatnou věcí zdravý jídelníček maminky. Do mateřského mléka se totiž promítne každá dietní chyba. Proto hodně pijte a jezte vyváženou stravu.

Krmení: Je jedno, jestli kojíte nebo podáváte umělé mléko v lahvičce. To, co můžete pro klid miminkovského bříška udělat, je krmit přerušovaně. Mezi jídlem nechat odříhnout a odpočinout ve svislé poloze, aby potrava mohla procházet střevním traktem pozvolna a nehromadila se.

Stejně tak dávejte pozor, aby se dítě příliš nepřejídalo. Raději mu dávku rozdělte a krmte ho častěji. Kojeňátka by pak měla pít mléko delší dobu z jednoho prsu, aby do sebe nedostávala jen sladké mléko, jehož kvasné produkty dělají v bříšku neplechu, ale také výživné zadní mléko.

Halina Pawlowská kápla božskou: Kdy zuřím kvůli své nadváze!

Dopsala scénář k filmu, který teď začne natáčet Filip Renč (51). Začala psát svou už třicátou knihu a těší se na dovolenou do Itálie. Její módní značka frčí a Halina Pawlowská (62) je se vším nadmíru spokojena. Jen ji hrozně štve bavit se o její nadváze.

Píšete už svou 30. knihu. Jak se bude jmenovat? Bude opět částečně autobiografická?

„Pořád tápu nad názvem. A to se neptáte jen vy, ptá se i má vydavatelka, pořád ale nenacházím ten správný. Píšu o ženě, která se při příležitosti svých narozenin rozhodne odhalit tajemství a rozhodne se, že se do roka musí zamilovat. Dokonce uzavře sázku. A pak hledá mezi starými známostmi, novými mladíky, starými staříky až. ale to už neřeknu. Je to kniha autobiografická v tom, že já miluju být zamilovaná! A taky v tom, že jsem si spoustu pocitů nastřádala. Rozhodně to bude komedie, rozhodně trochu k pláči a taky trochu lyricko-informativní, protože v ní budu psát o Itálii, Americe i Ukrajině.“

Renč versus Pawlowská: To, co po ní režisér chce, Halinu vytočilo!

Která vaše knížka byla nejúspěšnější?

„Bestsellerem byla rozhodně první knížka Zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Ta vyšla i v Německu, v Itálii, v Polsku. Určitě úspěšná byla i Díky za každé nové ráno, kterou mám ráda, ale zrovna tak se četla Proč jsem se neoběsila, Hroši nepláčou a z poslední doby je mou nejoblíbenější Pravda o mém muži. Není to moje terapeutická výpověď. Myslím, že je to prostě dobrá knížka, kterou jsem napsala z lásky ke svému muži. Mých knih se prodalo už na miliony, jsem vděčná a nadšená, že čtenářky baví mé příběhy číst.“

Napsala jste scénář ke snímku ovenčenému Českými lvy Díky za každé nové ráno. Filip Renč teď bude točit váš další film. Už víte, jak se bude jmenovat? Vím, že chce, abyste dopsala postavu babičky. Neměla jste na něho vztek, když už bylo vše hotovo? Kolikrát jste scénář vůbec přepisovala?

„Je to čtvrtá verze scénáře. Filip byl velmi přísný kritik a dramaturg. Vždycky mě jeho připomínky děsně rozčílily, ale pak jsem si řekla: Hm, něco na tom je. Nevadí mi dopsat roli babičky. Babičky já ráda. V tom jsem si podobná s Boženou Němcovou. Filipovi jsem dokonce řekla, že bych si na babičku i ráda zahrála.“

„Pravil: Ne! Na babičku máš ještě čas, ale neboj, zahraješ si! A taky mi Filip zakázal, abych hovořila o hercích a rolích, protože stále je to ve fázi dohod, výběrů a smluv a bylo by blbé, kdyby se něco ohlásilo dřív, než je to potvrzené, a špekulovalo by se zbytečně o důvodech a variantách.“

Hlavní roli dostala Klára Issová , to už je jasné. Zvládne vás zahrát?

„Můj scénář je o mladé ženě, která se rozvede a začíná svou druhou šanci. Není to film o ženě s nadváhou. Je to film o veselé ženě, která chce, aby ji někdo miloval! Mou nejoblíbenější herečkou je Meryl Streep , bohužel nemá čas a asi je trochu starší než předpisuje role. Mou druhou nejoblíbenější herečkou je Ivanka Chýlková . Ale myslím, že s tou je to stejné jako s Meryl. A tak padlo na Kláru a já jí naprosto věřím.“

Natáčet se má už za chvíli. Neměla byste být u toho a Filipa hlídat?

„Copak se dá Filip Renč hlídat? Kdepak! Myslím, že Filip je velmi svébytný režisér. Já napsala scénář. Jemu se líbil. Teď ho tedy má a já věřím, že mně se bude líbit film. Na plac přijedu, když budu hrát. Filipovi jsem ale musela slíbit, že i na dovolené budu stále online. Že kdyby bylo třeba, hned něco dopíšu, vymyslím, změním.“

Kam se chystáte na dovolenou?

„Pojedeme s rodinou a kamarády do Itálie a budeme tam tři neděle na stejném místě. Už se těším, že budu ležet, koukat na moře a psát v duchu knížku. A taky nás tam s dcerou čeká návštěva továrny, odkud kupujeme látky pro naši módní kolekci Halina-Natálie. A taky máme v Miláně sraz s francouzským návrhářem, který pracuje na modelech ze stejného materiálu. Chystáme novou kolekci a právě v červenci jdeme do finále, i když některé modely už máme k dispozici. Takhle to mám vlastně nejradši, když jsem někde, kde odpočívám, a zároveň je to práce, která mne baví.“

S dcerou Natálií vyrábíte šaty od velikosti XS po XXL, což má obrovský úspěch. Mimochodem, štve vás, když někdo komentuje vaši nadváhu.

„Strašně mě nebaví se bavit o mé nadváze. Copak si na ni už lidi nezvykli? Copak jsou Češi tak strašně pitomí, že pořád chtějí slyšet to samé a posmívat se někomu, kdo vybočuje z normy? Já myslím, že tak blbí nejsme, že se to lidem podsouvá, ten zlý, posměvačný pohled. Hůůů, založila jsem tři časopisy, mám tři TýTý za nejúspěšnější televizní pořad, Českého lva, jsem jednou z nejčtenějších českých spisovatelek…“

Halina Pawlowská opět truchlí: Zemřel jí další člen rodiny!

A máte děti, měla jste manžela, máte přítele, vnouče…

„Přesně tak! Vystupuju s One woman show, založila jsem módní značku, která je úspěšná, a pořád abych mluvila o tom, jestli vím, že jsem nepřehlédnutelná! Vím o tom! A ráda si ze sebe dělám legraci, ale nesnáším, když se někdo trapně pokouší upozornit na mé nedostatky. A on vzniká ještě jeden paradox, ono to pak působí dojmem, že proto, že se o mně píše, že mám nadváhu, tak se vlastně ani nemůže brát moc vážně, co dělám, co tvořím. Proč se mě vlastně teď ptáte na kila, když jsme se začaly bavit o tom, co dělám? No vidíte, jak jsem se naštvala. Ale je to fakt, vždycky mne nějaká otázka v médiích zatlačí do pozice, že, abych byla vstřícná, tak mluvím o tom, o čem se slušní lidé na veřejnosti nebaví.“

A kdybyste si mohla vybrat, jak byste chtěla vypadat? Já jako Marilyn Monroe .

„Kdybych si mohla vybrat, tak bych, samozřejmě, chtěla vypadat jako Marylin Monroe, která měla figurku moc pěknou, i jako Sophia Loren bych chtěla vypadat. A taky se mi moc líbí postava Scarlett Johansson , no ale, bohužel. Vypadám jako Halina a už jsem si na to zvykla!“

„Vysoké, hubené ženy se mi někdy líbí a někdy si říkám, že by se měly najíst, aby byly příjemnější! A všem kráskám, které se všude odhalují a fotí si selfíčka ňader a zadků, vzkazuju, že chuť k jídlu produkuje hormon, který je v mozku, takže když někdo chuť k jídlu nemá, tak je jasné proč! A taky říkám: Užívejte si nazí, než se vám figurka zkazí!“

Mnoho mužů boubelky miluje.

„Jistě. A jdu psát na terasu knížku, do které napíšu, proč si nezoufat, protože mužů, i hubených, kteří mají rádi boubelky, je opravdu hodně! A už o váze neřeknu ani slovo, nebo se ještě víc rozruším a budu si muset na uklidnění ukrojit kus toho meruňkového koláče, který jsem právě upekla.“

Video: Hádejte, pro jakého chlapíka teď Halina Pawlowská doma vaří.

Útok na sídlo společnosti Youtube. Pachatelka zřejmě spáchala sebevraždu

Nejlepší letošní aprílové vtípky kolem počítačů a internetu

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v dubnu 2018 můžete koupit

Hokejista Voráček ve Philadelphii: Do USA si nastěhoval milenku!

V Česku bude o víkendu větší „hic“ než u moře. Ze zimy skočíme rovnou do léta

Radostná zpráva u Zemana: Na Hrad přiletí čáp!

georg7: Otyla Pawlowska ma problemy vsude ! Pocinaje zachodem a vanou , no proste baba metrak .

(20. 06. 2017 19:38)

satriani: Na takový prase nejsou snad ani necky

(20. 06. 2017 15:04)

sores: Už nechodí, jen se kolíbá jako kachna! A to bez urážky. Je velmi nesvědomitá vůči svému zdraví,obrostlé srdce sádlem brrr. Přitom by si za své velké prachy mohla dovolit osobního kuchaře na zdravá jídla, trenérku atd. Holt je líná jako pr.as.e.

(20. 06. 2017 10:10)

pajato73: na fotce cislo 40 je videt ten rozdil. stejne saty a dve naprosto odlisne postavy. A kdy vypada lip? Rozhodne boubelka. Zehlici prkno v cernem nikdo nepotrebuje.

(20. 06. 2017 10:02)

vlasta1: Halino vy že máte nadváhu? Nikdy jsem se toho nevšimnul. Když je jedno kilo hezčí než druhé tak není co řešit.

Terrasil nohy a nehty houby walmart

Krachující manželství premiéra: Kam teď chodí Nečas spát? Blesk ho přistihl!

reeh: A Janička je na koni .

(18. 01. 2013 17:56)

tomik007: V Hrzanskem palaci by se mela udelat dukladna inventura – tato peroxydova hokyne tam uz uraduje rok a vzdy tam bylo pomerne dost cennych predmetu. Bylo by dosti divne kdyby ji neco nezustalo za nehty. Ona si totiz mysli ze je carevna a muze uplne vsechno.

(18. 01. 2013 17:26)

decathlon-je-zpet: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

(18. 01. 2013 18:56)

enriko: Tvoje starosti na moji hlavu.

(18. 01. 2013 18:21)

tomik007: ha ha – prave se mi doneslo ze se o inventuru pokousili a byli odmitnuti

(18. 01. 2013 18:52)

tomik007: V knize “Mraz prichazi z hradu” jsou dokonce popsany i Toljovy a Nagyove pohlavni aktivity v Hrzanskem palaci.

(18. 01. 2013 17:11)

tomik007: a to napsal jiz pred pul rokem – nikdo v Blesku asi nic necte

(18. 01. 2013 17:14)

mnpv: Kraviny od Viewegha určině ne. Pán Bůh ho potrestal a nebo chcete-li vrátila se mu negativní energie.

(18. 01. 2013 18:17)

tomik007: Michal Viewegh

(18. 01. 2013 18:57)

enriko: To, že je nejprodávanější nic neznamená, to je Blesk taky.

(18. 01. 2013 19:02)

tomik007: nejuspesnejsi – to jsem nesoudil ani ja, ani ty – pise ctive a popisuje situce takove jake jsou – na tom nikdo nic nemuze zmenit, ani ty ani ja.

(18. 01. 2013 21:03)

buban: ze pise ctive je pravda a hlavne, coz se dnes uz malo vidi u tech, kteri se psanim zivi, spravne cesky. Jestli ovsem popisuje situace takove jake jsou. no, to bych bych se tvrdit neodvazila.

(18. 01. 2013 21:56)

tomik007: krome zavrazdeneho Dalika a Barty je to dost presne.

(19. 01. 2013 06:37)

janina7777: Hm, nechápu, je asi nová móda, místo mladých pěkných s hezkou postavou letí staré tlusté oplizlé a sádelnaté báby, to je ale hnus, ta nagyová tlusťoška se musí potit a smrdět, ten načas taky asi neví co dělá bože můj

(18. 01. 2013 16:43)

tomik007: Jana kdyz totiz vezme remen do ruky – tak to za chvilku z Tolji caka jako z hydrantu

(18. 01. 2013 17:13)

illis: Potěš koště, to musí být eroticus fantasticus

(18. 01. 2013 18:34)

decathlon-je-zpet: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

(18. 01. 2013 16:53)

smazan_20150109: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

(18. 01. 2013 16:47)

decathlon-je-zpet: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

(18. 01. 2013 16:54)

janina7777: a pokud ještě žereš maso FUJ FUJ.

Terrasil nohy a nehty houby walmart

Krachující manželství premiéra: Kam teď chodí Nečas spát? Blesk ho přistihl!

reeh: A Janička je na koni .

(18. 01. 2013 17:56)

tomik007: V Hrzanskem palaci by se mela udelat dukladna inventura – tato peroxydova hokyne tam uz uraduje rok a vzdy tam bylo pomerne dost cennych predmetu. Bylo by dosti divne kdyby ji neco nezustalo za nehty. Ona si totiz mysli ze je carevna a muze uplne vsechno.

(18. 01. 2013 17:26)

decathlon-je-zpet: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

(18. 01. 2013 18:56)

enriko: Tvoje starosti na moji hlavu.

(18. 01. 2013 18:21)

tomik007: ha ha – prave se mi doneslo ze se o inventuru pokousili a byli odmitnuti

(18. 01. 2013 18:52)

tomik007: V knize “Mraz prichazi z hradu” jsou dokonce popsany i Toljovy a Nagyove pohlavni aktivity v Hrzanskem palaci.

(18. 01. 2013 17:11)

tomik007: a to napsal jiz pred pul rokem – nikdo v Blesku asi nic necte

(18. 01. 2013 17:14)

mnpv: Kraviny od Viewegha určině ne. Pán Bůh ho potrestal a nebo chcete-li vrátila se mu negativní energie.

(18. 01. 2013 18:17)

tomik007: Michal Viewegh

(18. 01. 2013 18:57)

enriko: To, že je nejprodávanější nic neznamená, to je Blesk taky.

(18. 01. 2013 19:02)

tomik007: nejuspesnejsi – to jsem nesoudil ani ja, ani ty – pise ctive a popisuje situce takove jake jsou – na tom nikdo nic nemuze zmenit, ani ty ani ja.

(18. 01. 2013 21:03)

buban: ze pise ctive je pravda a hlavne, coz se dnes uz malo vidi u tech, kteri se psanim zivi, spravne cesky. Jestli ovsem popisuje situace takove jake jsou. no, to bych bych se tvrdit neodvazila.

(18. 01. 2013 21:56)

tomik007: krome zavrazdeneho Dalika a Barty je to dost presne.

(19. 01. 2013 06:37)

janina7777: Hm, nechápu, je asi nová móda, místo mladých pěkných s hezkou postavou letí staré tlusté oplizlé a sádelnaté báby, to je ale hnus, ta nagyová tlusťoška se musí potit a smrdět, ten načas taky asi neví co dělá bože můj

(18. 01. 2013 16:43)

tomik007: Jana kdyz totiz vezme remen do ruky – tak to za chvilku z Tolji caka jako z hydrantu

(18. 01. 2013 17:13)

illis: Potěš koště, to musí být eroticus fantasticus

(18. 01. 2013 18:34)

decathlon-je-zpet: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

(18. 01. 2013 16:53)

smazan_20150109: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

(18. 01. 2013 16:47)

decathlon-je-zpet: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

(18. 01. 2013 16:54)

janina7777: a pokud ještě žereš maso FUJ FUJ.

Terrasil nohy a nehty houby walmart

Zeman přijel na další velkou svatbu: Svědčil Grossovi, teď je na řadě Mynář!

petrmetr: mynář bude druhý na řadě po grossovi taky tak skončí

(01. 03. 2015 05:53)

janair: doufejme ze na toho hajzla Mlynare take dojde

(28. 02. 2015 17:56)

petrmetr: janair

(01. 03. 2015 05:55)

janair: Zemankovi zesrackovatel mozek. Jen potvrzuje ze je uz senilni chudak.

(28. 02. 2015 17:55)

petrmetr: janair

(01. 03. 2015 05:55)

tomik007: Nejdri GROSS ted MYNAR – Milos by si uz mel poridit vodiciho psa.

(28. 02. 2015 17:02)

recus: Nechápeme, že si tak erudovaný, chytrý, bystrý chlap vždy vybere ke svědčení na svatbách takové evidentní (asi) podvodníky, lháře a tuneláře .

(28. 02. 2015 16:33)

johr: A kolem pulnoci Mynař a pan prezident si řeknou Vrato a Miloši jsme kurva dobři chlapi a prověrka na to se vyser už jsi prověřeny ty kluku ušaty A ulej ještě jednu

(28. 02. 2015 15:22)

henryj: Jak dlouho bude MYNÁŘ na výsluní,vydrží jak GROSS?

Mrzí mne,že jsem zvonil,když vidím co se tady děje,nejenom nyní. Teď už C.H.U.J. s něma všema.

Ať jim na přirození narostou nehty,to bych jim přál.

(28. 02. 2015 13:10)

namhal: To bude nalitých za peníze daňových poplatníků. Havel, Klaus, Zeman dobře si vybrala KSČ prezidenty.

(28. 02. 2015 12:00)

sores: Koho zajímají zlodějské milionářské svatby! Vše zůstalo postaru, horních 10 tisíc si užívá své nakradené mega a zvyšují si neustále platy. V Česku,Rumunsku a Bulharsku jsou platy nejnižší včetně důchodů.Už i poláci jsou na tom mnohem lépe.

(28. 02. 2015 11:31)

petrmetr: sores BINGO

(01. 03. 2015 05:53)

ivoadler: Jen aby to nebyl polibek smrti.

(28. 02. 2015 11:22)

kat-tom: No a co? Fešák Hubert měl taky živnost, že chodil na svatby a potom z jídel, které tam nakradl hostil kamarády .

(28. 02. 2015 11:12)

hu11: Mynář dopadne stejně jako Gross. Na každou svini se vaří voda

(28. 02. 2015 11:09)

petrmetr: hu11

(01. 03. 2015 05:55)

tgbg: Hloupý,cynický a arogantní bolševik. Jak si vůbec může dovolit chlastat někde na svatbě po tak strašném řádění zločineckého komunisty v U.Brodu.

(28. 02. 2015 10:10)

auslak: Jako svatební dar mu přinese ručně vázanou bezpečnostní prověrku provázanou zlatou mašli polepenou srdíčky

(28. 02. 2015 09:55)

johr: Nebo Prezindena ožere a ten řekne Bonmot Vrato ser na ty š. y maš kurva čas pokud prezidenzuju

Terrasil nohy a nehty houby walmart

Vstup pouze pro

NavratDoReality – hnus, porno, zábava a báječná komunita lidí již 7 let

 • Jsem starší 18-ti let.
 • Neposkytnu a ani neumožním přístup k získaným materiálům osobám mladším 18-ti let.
 • Pokud se nacházím ve státě, kde je hranice zletilosti stanovena odlišně od předpisů České republiky, potvrzuji, že splňuji veškeré podmínky zletilosti v daném státě.
 • Sexuální, agresivní, videa zobrazující realitu a podobná videa mě neurážejí, nepohoršují a ani jinak neohrožují mé psychické zdraví.
 • Na stránky vstupuji dobrovolně.
 • Následujících 24 hodin nebude mít k tomuto PC přístup nikdo jiný než já.
 • Vkládejte pouze ta videa, ke kterým máte autorské práva nebo povolení od majitele.
 • Za všechny přidané videa a komentáře je zodpovědný sám uživatel, takže se chovejte slušně, neporušujte pravidla a zákony.
 • Uživatel nahrátím videa souhlasí s tím, že video bude ke shlédnutí a stáhnutí všem návštěvníkům portálu.
 • Splňuji všechny podmínky.

Pro odstranění upozornění stačí být registrovaný a mít řádně vyplněný svůj věk!

Máme stále čas?

Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.

Je fakt, ze situace neni dobra, ale jeste nejaka ta orna puda se da "vyrobit" recyklaci lesu na ornou pudu – ovsem jiz s podstatnym zhorsenim erozniho problemu.

Nemluve o tom, ze vyroba paliva (zkapalnovani) je energeticky narocnejsi, nez vyrobene palivo – proto se nepouziva a misto toho dovazime ropu, ze.

Fuze je bohuzel hodne daleko od pripravenosti k nasazeni a je pravdepodobne, ze cele lidstvo technologicky neni schopne zvladnou masove zavedeni fuznich elektraren – prinejmensim ne dost rychle, kdyz prihledneme k faktu, ze onen projekt fuzni elektrarny je experimentalni zalezitost a nemusi to fungovat tak, jak se ocekava.

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.

"Dobre to tedy vubec nevypada. Nejake dobre zpravy by nebyly?"

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

Tady jako by byla odpověď:

Ale po přečtení budete možná vážně zamyšleni – kdo si to s námi vlastně hraje !

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

V clanku na tom odkaze, ktory uvadzate, je ale to tam prezentovane riesenie oznacene ako "socializmus" (cize nieco hrozne) ak som to spravne pochopil. Vacsina ludi si evidetne neuvedomuje, ze pokial chceme so sucasnym stavom nieco robit, tak bude socialne inzinierstvo nutne. Pretoze pokial si neurobime poriadok sami so sebou, tak to planetarny ekosystem urobi za nas, a to bude este ovela horsie. Nechapem, kde sa berie ta bezhranicna viera, ze ludstvo musi zakonite prezit. V historii zeme uz vymizli miliony druhov a dokonca my sami sme ich vyhubili tisice, takze nechapem, preco by ludsky druh nemal zmiznut (alebo takmer zmiznut), ak je ekosystemu na skodu (ludstvo je v sucasnosti prospesne tejto planete asi ako rakovina ludskemu telu). My, narozdiel od inych zvierat ci rastlin mame vsak moznost si vybrat, pretoze mame dostatok schopnosti a vedomosti aby sme zili dlhodobo v sulade s prirodou. Povazovat sameho seba za nieco vynimocne je vzdy skodlive – ci sa jedna o jednotlivca alebo zivocisny druh.

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

Je to zajímavé, že ano ! Kdo si tady s námi hraje ? Vím, že položením této otázky se vystavuji kritice za "paranoické uvažování", ale uznejte – kdo a proč něco takového a takto udělal ? Vždyť zadarmo nehrabe žádné kuře a zde – ejhle, nebylo to přece zadarmo. Co se to tady "na nás lidi" šije ?

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

Frfel dihalt (zavináč) post (tečka) cz 85.

Tady je to cesky: http://www.gewo.applet.cz/mystika/gk/georgijske_kameny.htm

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

ohledně fůzní elektrárny: vědci říkají, že by to mohlo být funkční asi za padasát let. Další problém je v tom, že před padésati lety říkali, že by to mohlo být za padesát let

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

před padesáti lety myslím neměli vybrané místo stavby, kompletní model atp.

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

Kouknul jsem, nevím proč, ale jaksi mi to připomělo ve špatném slova smyslu "jehovisty"! Ale věcně – zatím platí, že věda na každý jeden objasněný "záhadný problém" při tom objasňování vyšťourá cca 10 nových, ještě záhadnějších problémů a "jedeme dál". Hm – nevede mě to k optimismu, že bude 50 let stačit ! Cosi k tomu napsali staří proroci, nemám důvodů si myslet, že zrovna tady se spletli.

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

Ano o ITERu vím docela dost. Myslel jsem to tak, že zatím není plně funkční prototyp který by byl schopen delšího provozu. Myslím že momentálně nebude rekord vyšší jak pár sekund. Tokamak (takový malý urychlováček v Praze) vydrží pár milisekund.

Mimochodem, dneska jsem se byl podívat na jaderný reaktor v Tróji (Vrabec) a příšlo mi docela vtipný, že tento reaktor by vám za běžného provozu nerozsvítil ani žárovku (samozřejmě záleží jak mu "zatopí&quot .

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

Fuzní elektrárny, s tím nutno se smířit, nebudou tak brzy a do hry tedy již patrně významně nezasáhnou.

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

>Nikoho by asi normálně nenapadlo

neviděl bych to tak tragicky . Dukovany stojí už asi dvacet let a Mohelenská step celkem prosperuje, i když se v okolí lehce zvýšily průměrné srážky (v našich krajích je ovšem teplo a déšť pro zemědělce požehnáním )

hm, ovšem teplo z uhelných elektráren také jaksi nezmizí jen tak, že .

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

Jasně ! To máte pravdu – cesta není řešit zda uhelné či atomové či fuzní elektrárny, vychází to z hlediska tepla na stejno – pořád je to vylepšený parní stroj. Cesta je celkově omezovat potřebu energií. Jinak by totiž vstoupilo do hry ono "Stokrát nic umořilo osla".

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

>už jsem to prokecl, která země to je

určitě Austrálie nebo Kanada

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

no, já jen že to "před padesáti – za padesát" evokuje představuje, že se to bude odsouvat donekonečna . přitom se tomu docela blížíme, i když tempo není třeba takové, jak se předpokládalo (a nemyslíte, že po zkušenostech s dřívějším špatným odhadem, bude současný aspoň o kousek přesnější?)

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

>Opravdoba bomba bude, jakmile se ropa prestane prodavat a zminene

Fischer-Tropsch. Stara a overena technologie.

Oceany. Spoooooousta plochy.

To mozna plati pro bioethanol, ne pro uplne zkapalneni pomoci F-T. Coz jde aplikovat i na odpadni biomasu po obrani toho co z toho jde snist.

Mezitim si muzeme nabidnout z bohate palety starsich i novejsich konstrukci stepnych reaktoru. Uranu mame spoustu a thoria jeste vic.

Jsou. Ale kdyz chcete, zustante ve svem zoufalstvi.

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.

Hmmm, a copak reknete na tohle?

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

>Hmmm, a copak reknete na tohle?

Ze je to dobry clanek.

Dinosauři, savci, lidé – pořád to kolotá.

Zdravím Vás "zvědavecký proroku" konce dějů současných ,

nedávno jsem se díval na "Putování s pravěkými zvířaty od BBC". Nejsem zastánce všeho, co je takto prezentováno. Takže přesnost údajů o tom, či onom druhu chlupatého nebo šupinatého, údajného nebo skutečného předchůdce člověka, nebo jiných dnes pobíhajících, létajících a plavajících zde chlupáčů či šupinatců, není tak důležitá v tom, co chci vlastně napsat.

Končíme? Vypadá to, že ano.

Zajímá to někoho? Taky vypadá, že ano.

Dá se s tím něco dělat? Vypadá, že změny jsou nevratné a bude se o nás natáčet další pořad jakéhosi jiného BBC o zániku a výměně druhů.

Jelikož samozřejmě každý z nás ví nejlépe, co a jak má dělat (viz. podmínky k životu, jaké jsme vytvořili), a také to činí, tak také budeme každý vědět, jak si počínat, až (pokud) to bouchne.

Tedy vlastně bych měl napsat hodně omylů, že .

RE: Dinosauři, savci, lidé – pořád to kolotá.

Ten časový údaj a jeho krásné "přiblížení" pro představu znám. Já sám, asi stejně jako Vy, nemám s tímto – co jsem napsal – žádný duševní problém. Ale přiznám se, měl jsem ! Nějaký čas. Ale už nemám.

RE: Dinosauři, savci, lidé – pořád to kolotá.

Taky nechápu, jak lidé stále mohou věřit těm bajkám o miliónech let.

Holt demagogie ve školství udělala svoje. A tak jak kdysi všechny učili, že země je placatá a všechno se točí kolem člověka, pardon vesmír kolem země, a všechny kdo to nevyznávali chtěli upálit, tak tak je to dneska s demagogií kolem miliónů let.

Zkuste lidem kolem sebe říct, že na to nevěříte!

RE: Dinosauři, savci, lidé – pořád to kolotá.

Možná je na čase se smířit především sami se sebou a vlastními představami o tomto světě a přijmout jako součást této nepatrné části vesmíru spoluodpovědnost za vše, co se na této planetě děje. Uvědomit si vlastní nepodstatnost z hlediska celku a obrovskou důležitost pro své okolí, na které můžeme působit. A chovat se podle toho.

RE: Dinosauři, savci, lidé – pořád to kolotá.

s tím lze samozřejmě souhlasit.

Ovšem i ta snaha "zachraňovat celek" je stejně jen skvěle zamaskovaná touha zachránit hlavně sám sebe a pro sebe tedy i tu subjektivně milou část onoho celku. Kdo se dostane až k prožití této zkušenosti (zlomu), netrpí již tak moc velkými iluzemi o sobě ani o druhých.

Hlavně se poté nestat cynikem – a když, tak hlavně a jen vůči sobě a svým "potřebám".

RE: Dinosauři, savci, lidé – pořád to kolotá.

Hade, díky za moudrý a jako vždy do hloubky mysli vedoucí komentář. Nemít iluze je dobrá "snaha", ale vzhledem k tomu, že celý náš svět je jedna velká iluze, ve které jako malé podmnožiny víří ty naše osobní iluze, není snadné se svých závislostí zbavovat. Někteří jsme sobecky závislí i na tom svém "dávání" a dosáhnout naprostého klidu je dost těžké. Bylo by to na dlouhé filozofování a konce bychom se zde nedobrali. Takže na závěr: Ráda se směju a dost často sama sobě a snažím se vědomě okolnímu světu neškodit. Možná je to málo a není to dostatečný osobní příklad, ale možná by to bylo dost, kdyby se to naučili i (ne)mocní tohoto světa. Zdravím tímto mudrce, kterého občas potkávám cestou, a mizím v propadlišti internetu

RE: Dinosauři, savci, lidé – pořád to kolotá.

KITI, než zmizíte v propadlišti, tak toto .

>Ráda se směju a dost často sama sobě a snažím se vědomě okolnímu světu >neškodit.

Palce držím a určitě ne sám.

Vždyť mnohem více svítí(aura) veselý "hříšník", nežli chmurný kajícník.

"Ďábel a chmury chodí spolu, ale Bůh se stále směje. Naučte se radovat bez příčiny a stanete se znalci života"

RE: Dinosauři, dravci, lidé – pořád to kolotá.

Občas se mi stává zvláštní věc.

Jedná se o zvláštní paradox. Lidé o kterých si myslím, že by pro druhé obětovali i sama sebe, jsou ztělesněním "ďábla" (v křesťanské etymologii).

A naopak absolutně nesnosní "ďáblové" ve skutečnosti milují každou žijící bytost.

Nevím, jestli to souvisí se snahou zachraňovat celek. Ale mám pocit, že to souvisí se schopností "vidět" a zároveň se vztahem k lidem.

RE: Dinosauři, savci, lidé – pořád to kolotá.

ze do toho musite vzdycky tahat leha & friends, pan Had?

RE: Dinosauři, savci, lidé – pořád to kolotá.

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.

Zaslouzime si to.

Ze jsme to nechali kolektivne dojit tak daleko. Tes uz se to neda nijak zachranit, ta doba davno minula asi tak pred 20 lety. Budeme se muset divat na redukovani populace hladem do te doby nez tu zbude tak malo lidi ze se zase uzivi. Ale jestli se s toho pouci anebo jestli budou radostne pokracovat v budouci masove zahube je jina debata.

zavazne problemy

Cely clanek naznacuje vazne problemy, ktere nas v budoucnu cekaji.

Jsem zcela presvedcen, ze lokalni krize v zasobovani potravinami se budou rychle zhorsovat. A to hlavne v Africe, kde je na kontrolu populace ktera by jim mohla predejit dnes uz pozde.K nejakemu globalnimu zhrouceni ale podle me v pristich desetiletich nedojde.

V tom je ostatne predpoved pana Gejdose na rok 2005 znacne pritazena za vlasy. Uz totiz mame dvacateho listopadu 2005.

Nic proti Nostrodamovi – kdo chce, at tomu veri.

Ale nesmysly Ericha von Danikena o navstevach astronautu z cizich planet uz vedci davno vyvratili.

Pokud se byli ovsem ochotni vytvory hoteliera Danikena zabyvat.

RE: zavazne problemy

Proc si myslite, ze Danikenovi "navstevy z jinych planet" jsou nesmysly. I kdyz si vedci mysleli, ze je "vyvratili", neznamena to ze to nemuze byt alespon z casti pravda. Snad si nemyslite, ze jsme ve vesmiru sami?

RE: zavazne problemy

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.

Me se velice libi, ze kdyz se nekdo nechce "zatezovat cetbou" ci "vyvracenim argumentu", tak proste pouzije kouzelnou formulaci "a stejne je to blbost" v mnoha ruznych a zasadne nicim nez presvedcenim autora podlozenych zpusobech odsouzeni neceho, co nezapada do jejich presvedceni.

Ono lide se radi tvari ze vsemu vi, vsechno znaji a vse muzou vysvetlit. Jenze ono to tak neni.

RE: zavazne problemy

>Nikdy me to neprestane udivovat a bavit, jak se muze takto nekdo

No, hlavně se taky někdy zaměř na tu svoji "produkci". Já vím, všichni jsme omylní, ale většinou je lepší, když se o někom vyjádří ti, co jsou v jeho okolí a taky ho i znají, než když to udělá o sobě on sám.

O tom už jsem četl nějakou teorii a ta to právě odůvodňovala tím velmi častým stykem s lidskou pokožkou a tudíž i "potem", protože ten obsahuje i tuk, a že tento taky "konzervuje", to snad nemusím připomínat. Ten sloup je čisté železo a nejsou v tom žádné čáry. Mám takové tušení, že autorem té teorie byl L. Souček, ale nejsem si jist. BTW, viděls někdy kliku, která je taky celá ze železa a nerezaví ? Poněvadž je ve stálém styku s lidskou pokožkou.

>Ono lide se radi tvari ze vsemu vi, vsechno znaji a vse muzou

To je z velké části pravda, ale jsou to jen "určití" lidé, a nota bene, i Ty si někdy zahraješ na "vševědoucího". Vědec, který si je jist svými znalostmi a teoriemi, potvrzenými v praxi, má právo o těchto mluvit, ale někteří "pseudovědci" se snaží zapůsobit svými vlastními teoriemi a "znalostmi", mnohdy nepodloženými, že se jim tím kolikrát podaří takříkajíc i zblbnout některé své posluchače, jenže pořád to ale není ta "skutečná" pravda.

Tohle je velmi pravdivé, ale je to citát nějaké známé osobnosti, už mi to vypadlo z hlavy které.

RE: zavazne problemy

>O tom už jsem četl nějakou teorii a ta to právě odůvodňovala tím velmi >častým stykem s lidskou pokožkou a tudíž i "potem", protože ten obsahuje i >tuk, a že tento taky "konzervuje", to snad nemusím připomínat. Ten sloup >je čisté železo a nejsou v tom žádné čáry. Mám takové tušení, že autorem >té teorie byl L. Souček, ale nejsem si jist. BTW, viděls někdy kliku, >která je taky celá ze železa a nerezaví ? Poněvadž je ve stálém styku s >lidskou pokožkou.

Ten sloup (na nádvoří mešity Quwat-ul-Islam v Dilli) je ze čtyřdevítkového železa (čili z 99,99% je tvořen Fe). Jak je dobře známo, železo samo o sobě nekoroduje, korozi umožňují jeho příměsy. Problém se sloupem spočívá v tom, že člověk dokaže připravit železo čisté jen z 99,9% a to pouze v malém množštví v laboratorních podmínkách. Zatímco tohle je řádově čistější 7m vysoký monolit.

(někde jsem četl, že železo je čísté jen z 98%, každopádně ani v takové čistotě to nyní nedokážeme vyrobit, a sloup tam stojí už skoro 2000 let)

RE: zavazne problemy

>Ten sloup (na nádvoří mešity Quwat-ul-Islam v Dilli) je ze

Zelezo samo o sobe koroduje taky, ale pomaleji. Primesi to jenom urychluji, a to jeste jenom nektere (treba chrom pred korozi chrani). Tohle zelezo ma v sobe spoustu fosforu, ktery spoluvytvari pasivacni vrstvu, ktera v prislusnych klimatickych podminkach jako ochrana postacuje.

To vam rekl kdo? Viz nize.

Je to jenom tech 98%, viz nize, a viz link na publikaci od Balasubramaniamy, ktery te veci udelal analyzu. Uz jsem ho sem sice daval, ale jeste jednou:

Nedokazeme vyrobit? Takhle ciste zelezo se ve velkych objemech nedela ne proto ze by to neslo, ale proto ze je k nicemu. Moc ciste zelezo je prilis mekke. Pro specielni ucely je mozne ziskat kolika devitkove zelezo chcete – dokonce si muzete udelat i izotopicky ciste, kdyz si na to postavite kalutron. Pokud chcete "obycejne" superciste zelezo, udelate si ho redukci vodikem. Pokud vam staci 99.98%, elektrolyticke zelezo vam poslouzi; med pro elektricke vodice se takhle treba vyrabi bezne. Nebo si ho objednate od Fluky. 99.98% cistota zeleza je vcelku bezna, i kdyz draha. A to i v kilogramovych mnozstvich.

RE: zavazne problemy

Pan Daniken shromáždil otázky a provokatívně je předestřel. Je směšné, když jej za to někdo kritizuje z pozice vědy, která přitom ty samé otázky vehementně zametá pod koberec.

RE: zavazne problemy

>Pan Daniken shromáždil otázky a provokatívně je předestřel.

A zvoral metodologii, nejspis umyslne, protoze jinak by nedosel k tak divacky atraktivnim vysledkum. Coz je to co hledate kdyz chcete publicitu a z toho vyplyvajici penize. Kdyby jenom nakladl otazky. On do nich jeste nacpal jakesi pseudoodpovedi, Microsoftim stylem si bez udani zdroje "vypujcil" napady od jinych autoru, a v nekterych pripadech i padelal dukazy.

Viz treba ten sloup. Zjevne se odebrani vzorku a analyza a nasledne nalezeni "pozemske" odpovedi pocita za zametani pod koberec.

Kdyby tak. Zmineni lide pak vyhazuji penize za blaboly typu Daniken, misto aby se snazili pochopit podstatu veci. Co si takovy plebs koupi spis: "Byli tady ufouni a nechali tu sloup" od znameho blabolologa, nebo "Uvod do mikrostruktury a koroznich mechanismu zeleznych slitin, pate doplnene vydani" od nekoho o nemz nikdy predtim neslyseli?

RE: zavazne problemy

Pane TS – omlouvám se, a tedy, co se to zjistilo na tom sloupu ? Jak píšete: Viz treba ten sloup. Zjevne se odebrani vzorku a analyza a nasledne nalezeni "pozemske" odpovedi pocita za zametani pod koberec.

RE: zavazne problemy

>Pane TS – omlouvám se, a tedy, co se to zjistilo na tom sloupu

Vite ze ta vec vubec existuje, takze porad jste na tom lip nez vetsina populace co po nejakym kusu zeleza ani nestekne.

RE: zavazne problemy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.

Ten sloup je patrně ze železa meteorického, na zemi nepřiliš obvyklého. Jsou i jiné pozoruhodné věci, např. hliníkové brnění nalezené v Číně, obrázky zvířat na skalních rytinách v Americe, která tam v historické době nežila, hromady podobných legend z různých konců Země apod. Dänikenovu teorii nelze vyvrátit o nic lépe, než existenci Boha (vezměme si třeba jen notoricky známý úkaz ve Fatimě – 30 000 svědků).

Zábavné bylo, když srovnával svůj popis středoamerické skulptury (on to měl pochopitelně za astronauta ve skafandru) s popisy asi 5 archeologů (včetně našeho etnografa Stingla), kteří poskytli odborně erudované a vyčerpávající popisy – jenže to vypadalo, že popisují několik různých skulptur, jak se ve "výkladu" lišili. Sám jsem se připletl k vykopávkám jen jednou (šlo o kulturu z doby cca -1500) a byl zde před mýma očima nalezen perfektně zaoblený a zachovaný, jakoby strojově zpracovaný kousek kovu (jinak pochopitelně samá hlína, nejvýš načerněná, aby připomínala kov). Zrovna tam bylo povícero promovaných archeologů, nevěřícně zkoumali otisk fragmentu v hlíně a pak jeden prohlásil "No co, okraj talíře". Druhý na to s vážnou tváří odvětil "Nejvejš tak létajícího". A nález putoval do depozita. Pak se našla i podivná skulptura jakoby hořícího kruhu a byla označena za votivní předmět.A podobných jsou jistě haldy, a ještě víc skrytých v zemi. Rovněž staré kroniky jsou plné zpráv o pozorování podivných úkazů na obloze, z dob, které nebyly poznamenány UFO horečkou. Zrovna Souček cituje kroniku vsi Odrance, kde tuším r. 1620 měl přistát kovový talíř s emblémem půlměsíce prostřeleného šípem (stejné pozorování hlásil policista z Nového Mexika v šedesátých letech /objekt zanechal i slušné stopy, které oblézal údajně i vedoucí Blue Book Hynek, ovšem "neoficiálně"/).

RE: zavazne problemy

>Ten sloup je patrně ze železa meteorického, na zemi nepřiliš obvyklého.

Neni. V meteorickem zeleze je nikl a iridium. Spektralni analyza hovori vcelku jasne. Stejne tak jsou v materialu inkluze strusky, jasne vypovidajici o metode redukce v pevne fazi pouzite pro ziskavani zeleza v tehdejsi dobe.

O davovych psychozach toho moc nevim, takze se nemuzu kvalifikovane vyjadrit.

RE: zavazne problemy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.

Prý úkaz pozorovali i svědci z jiných míst, kteří o zjeveních ani nevěděli. Na toto téma jsem v TV viděl jen jeden dokument, zde se ale věc projednávala pouze z teologického hlediska – zda se jednalo o zázrak či nějaké mámení temných sil (to nebylo vysloveno přímo). 30 000 sugerovaných na jeden způsob mi ale připadá přiliš.

RE: zavazne problemy

Honza jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.

>Prý úkaz pozorovali i svědci z jiných míst, kteří o zjeveních ani nevěděli.

>30 000 sugerovaných na jeden způsob mi ale připadá přiliš.

Myslím, že těch, co to viděli bylo daleko více, tuším až 70 tis., ale teď se mi nechce hledat v literatuře, abych to upřesnil. To, že by mohla působit davová psychóza nebo sugesce je naprosto vyloučeno. To vám potvrdí každý serióznější hypnolog. Navíc – tyto jevy, jedná-li se o opravdový zázrak (tedy něco, co odporuje přírodním zákonům) a je to vyvoláno samotným Stvořitelem, mají na lidi další účinek (podstatnější) a to vnitřní. V současné době (od r. 1981) byly podobné úkazy zaznamenány např v Medžugorii v Hercegovině, kde se zjevuje Gospa, což je chorvatský výraz pro Pannu Marii, která předává poselství skrze 6 vizionářů. Od začátku hovoří neustále dokola o Míru, o Pokoji. Proč? To nám došlo až začátkem 90. let, kdy se celá země ocitla ve válce. Podstatou poselství je smíření lidí se svým Stvořitelem a vzájemné smíření mezi lidmi. Jedině z toho může vyrůst opravdový Pokoj. Je to pokračováním Fatimy a Garabandalu. Fatima je navíc velice závažná svým apelem na blížící se komunismus, před kterým Panna Maria varovala. Byla tam řeč o miliónech trpících, pokud Rusko provede svou revoluci.

Jedna věc je o tom pouze číst a druhá věc je to prožít. Ten, kdo to prožil, tomu budete velice těžko předkládat jakékoliv (někdy naprosto zbytečně sofistikované) teorie o podvodu nebo UFO, jak jsem také někde četl a musím to opravdu nazvat fantasmagoriemi za každou cenu. Přitom pravda bývá tak prostá. Pokud ji nechci přijmout, musím si navymýšlet takovéto složité teorie.

U těchto úkazů nejde o senzaci, ale o nastartování změny k lepšímu u jedince, který to prožil a to se taky v mnoha případech děje.

Je to podobné jako s prožitkem klinické smrti. Můžete napsat stohy "vědeckých" prací, jak se jedná pouze o jakýsi druh "snu" nebo "doznívání" el. vzruchů v mozku či jiné, s prominutím, bláboly. Ten, kdo to prožil na vlastní kůži už ví a těžko mu vysvětlíte, že se mu to pouze "zdálo".

RE: zavazne problemy

>Je to podobné jako s prožitkem klinické smrti. Můžete napsat

Je mozne vyvolat vsemozne vjemy – stare vzpominky, emocionalni stavy, cichove vjemy, a mnoho dalsich – kdyz se jemne polechta relevantni oblast mozkove kury mikroelektrodou. Budete trvat na tom, ze kdyz citite spaleninu, at jiz se jedna o vjem vyvolany elektrodou v ruce vyzkumnika, nebo rostoucim mozkovym nadorem, ze je ve vzduchu skutecne neco spaleneho? Nebo pripustite, ze se jedna o iluzi? Nebo co treba takove vjemy predchazejici zachvatu migreny?

RE: zavazne problemy

Je to trochu OT – ale jistě jste slyšel o "chození po žhavém uhlí" bez následků pro dotyčného a naopak zase o tom, že vsugerováním člověku, že neškodný předmět, který drží v ruce, je žhavý lze takto vyvolat na kůži postiženého spáleniny – to by jste zařadil jak ? Jako nereálné ? Ačkoliv se stalo a děje ?

RE: zavazne problemy

Honza jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.

To je všechno sice pravda, ale vyvolat takovouto sugesci nebo halucinaci u 70 tis. lidí je nemožné. A vím, o čem mluvím, neb jsem se léta zabýval experimentální psychologií Břetislava Kafky. To bych vám mohl jmenovat naprosto neuvěřitelné věci a příhody z mimosmyslového vnímání, které se při těchto pokusech děly, ale to je na celou přednášku a tu už jsem dobrých 8 let neměl.

Nevím, proč se pořád tolik bráníme přijmout prostou pravdu, takovou, jaká je. Ano, tady a teď se možná na čas uchlácholíme tím, že se vlastně nic neděje, protože ten morální a mravní apel, který s sebou tato zjevení nesou je opravdu těžké rozdýchat. Musel bych se začít měnit a uvědomit si, že když ukazuju ukázováčkem na druhé, tak třemi dalšími prsty ukazuji na sebe. V tom asi bude ten pes zakopaný, proto si vymýšlíme pořád nějaké báchorky, jak by to být mohlo.

V podstatě jde o to, že všechna tato tajemství jednou poznáme (a další nám zůstatnou skrytá a nepochopitelná) ale budeme mít hořký pocit, že jsme cosi prošvihli.

RE: zavazne problemy

Pane Honza, to jsem směřoval a tedy i "koncipoval" na pana TS přesně v tom smyslu, jak to – jak tuším – myslíte Vy. Čili jsem chtěl naznačit zhruba to samé, co tvrdíte.

RE: zavazne problemy

Honza jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.

Vatikán je v současné době prolezlý skrz naskrz zednáři. (Proti nim se rozhodl zasáhnout Jan Pavel I. a stálo ho to život. ) Je tam málo pravověrných. Vím úlomky z toho, jaké problémy měl Jan Pavel II. cokoliv dobrého prosadit a současný papež, který je opravdovým darem nebes (a jim velkou čárou přes rozpočet ) je na tom podobně. Stačí vzpomenout jeho 1. projev po zvolení – modlete se za mě, abych nemusel utíkat před vlky. Snad se mu podaří očistit Církev od pokoncilních zmatků a to hlavně v liturgii, neb to, co s tím zednáři udělali na koncilu vůbec nebylo řečeno a v koncilních dokumentech nenajdete. To by bylo na dlouho.

Ale k Fatimě. Asi máte na mysli toto:

Sv. Otec o Fatimě v r. 1980 v Německu:

Ot.: Jaký je osud 3. fatimského tajemství?

Od: Pro obtížný obsah a aby jistá světová velmoc nebyla podnícena k jistým činům, dali moji předchůdci přednost diplomatické formulaci. Mimoto by každému křesťánovi mělo postačit, že je tam možno číst, že oceány zalijí celé světadíly a že lidé budou v několika minutách odvoláni z tohoto života,a to po milionech; pak by už opravdu neměli toužit po zveřejnění tohoto tajemství. Mnozí ho chtějí znát jen ze zvědavosti a touhy po senzaci, zapomínají však, že znalost znamená také odpovědnost. Je nebezpečné, když současně nechtějí nic dělat, neboť říkají, že proti zlu se nedá nic podniknout." Poté papež uchopil růženec a řekl: "Toto je lék proti tomuto zlu. Modlete se, modlete se a více se neptejte. Všechno ostatní svěřte Matce Boží."

Sama Panna Maria vyjádřila v jiných zjeveních nespokojenost s tím, že poselství nebylo v 60. letech zveřejněno, jak požadovala a sdělila, že ho lidem dala na jiných místech tak, aby se to dozvěděli. Např. v Garabandalu www.garabandal.cz www.garabandal.org, který je považován za pokračování Fatimy.

V podstatě je tam řečeno – stručně – pokud se lidé neobrátí a půjdou dál cestou zla, ničení a rozkladu, přivodí si na Zemi těžkou katastrofu. Hodně lidí přitom zahyne a zbytek, který přežije bude po těch hrůzách očištěn tak, že bude žít naprosto odlišným (=neporovnatelně lepším) způsobem.

Než to nastane, Bůh bude každého osobně varovat, o tom jsem psal v této diskusi jinde. Všechny tyto "nepříjemné" předpovědi jsou podmíněny a nemusí se vyplnit, pokud. Podle událostí posledních 20-ti let ovšem to pokud nebylo lidmi využito, takže se naplní, teď už jde jen o rozsah, který se dá zmírnit, uděláme-li pro to něco. To je případ např. 7. tajemství z Medžugorje.

RE: zavazne problemy

Hm, k "zázrakům" (co to vlastně je, že) tohoto druhu existuje i jiné vysvětlení a není ani fantasmagorické, ani složité, ani neodporující přírodním zákonům. Leda tak těm, které jsou předkládány "hmotaři".

Je prosté a dokonce potvrzuje zákon zachování energie:

v křesťanství je "mariánský kult" velmi silný a protože ženy nadané zvýšenou citlivostí, představivostí atd. "ukládají" při modlitbách a meditacích do prostoru příslušné napětí, které je-li dostatečně naakumulováno se projeví za vhodných podmínek jako samostatná, "zázračná" a nehmotná bytost ("panenka Marie&quot ), jež je souhrnem oněch vložených kvalit. Pak se i osamostatní a je o jednoho příslušníka jiné sféry více.Při smrti svého (svých) stvořitelů na Zemi se může stát novou schránou pro prožití takto nashromážděného osudového napětí.

Asi tak, jako my nyní žijeme v lidských tělech – také jsme eony pilně střádali "napětí", které je nyní hmotnou sraženinou, ve které bydlíme.

Takové nehmotné "dvojníky" s různým potenciálem a vlastnostmi ostatně vytváří takřka každý nějak meditující, modlící a soustřeďující se jedinec.

V Tibetu někteří mystikové záměrně vytvářeli takové dvojníky, či "duchy" za různým účelem.

I A.D.Neelová popisuje svůj zdařilý pokus a stupňování samostatnosti tohoto tvora.

RE: zavazne problemy

>Specialne kdyz vedci, jimiz se ohani, nejsou schopni vysvetlit

Jestli myslite Sloup z Ashoky, tak to uz minimalne od 60. let neni zahada.

Treba takovym Danikenem.

Kdyz si nekdo musi pomahat bohy, ufouny, nebo proroky, obvykle je to indikator.

A pak kdyz pod vlivem pochybnosti zmenite to co povazujete za nejlepsi teorii, sesypou se na vas rozlicni prorokologove s kritikou co si to dovolujete "menit pravdu". Takze at udelate co udelate, nekomu se to nebude libit.

RE: zavazne problemy

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.

> Jestli myslite Sloup z Ashoky, tak to uz minimalne od 60. let neni zahada.

(Co brani sloupu v reziveni, jak on rika, je skutecnost ze je z neobycejne cisteho materialu. Pro rezaveni (jinak receno oxidaci) potrebujete urychlovac. Ten nebyl v tomto pripade pritomen, nebot to zelezo je temer chemicky ciste.&quot

Takovymi-to blaboly o cistote materialu a nepritomnosti katalystu se z vyvraceni stranky stava stranka potvrzujici problem.

Rikam temer, protoze ten sloup je zivoucim dukazem je to jde, nicmene nikdo nejak nevyrabi jeho repliku.

RE: zavazne problemy

>(Co brani sloupu v reziveni, jak on rika, je skutecnost ze je z

Neni az tak moc ciste, ale je v nem malo primesi podporujicich korozi (sira) a hodne primesi korozi branici a pasivacni vrstvu formujici (fosfor).

Jenomze – ta reakce probiha urcitym mechanismem. A koroze je mnoho ruznych typu, s ruznou kinetikou. Od povrchove pasivace, ktera zastavi postup koroze do nitra kovu, po mezikrystalovou korozi co je zradna tim ze na povrchu neni videt a pak se to cele rozpadne bez varovani. Je to sice oxidace, ale vyznamnou rychlosti to bez vlhkosti proste NEPUJDE.

Ale houby. Zkuste ten druhy link co jsem dal jinde, to PDF. To je o dost presnejsi a mnohem detailnejsi (a delsi).

Anebo pouzit okolni podminky pro material vhodnejsi (vice sucha, mene chloridu. ). Anebo katodicka ochrana. Anebo pasivace povrchu. Anebo antikorozni nater. Anebo pouzit misto oceli bronz nebo kompozit. A prehrsle dalsich metod.

Nedivil, o ocelich neco malo vim. Kolik tech prisad je kvuli kompenzaci pritomnosti jinych prisad nebo jejich odstraneni? Treba do nerezove oceli se pridava titan nebo niob pro zvyseni odolnosti proti intergranularni korozi svarenych soucasti – nebo lze tehoz efektu docilit odstranenim uhliku, nebo pouzitim dostatecne malych soucasti co vychladnou driv nez se staci zmenit struktura na tu co rezavi. (A v suchu a nekorozivnim prostredi to stejne nezrezavi.)

Sezente si grant a muzete mit taky jeden. Jenom otazka penez. Varovani: pri dnesni cene pracovni sily to bude drahe.

Vysoce kvalitni ruda. Redukce v pevne fazi v cervenem zaru, drevenym uhlim (tedy s minimem siry), bez pouziti vapence jako prisady (tedy bez redukce obsahu fosforu, jak je charakteristicke pro tuhle metodu). Potom kovani za horka aby se odstranila struska (coz nejde uplne, a z toho pochazeji inkluze a nepravidelnosti ve vyslednem zeleze). A spojit jednotlive vykovky jde kovanim za hor. Kráceno (Editor)

RE: zavazne problemy

(Tak jsem si nejak nevsiml ze to server ukousl.)

. A spojit jednotlive vykovky jde kovanim za horka nebo za studena, kus za kusem. Taky zadna magie.

Jake ciste zelezo? Je v tom spousta dalsich veci a spousta strusky. Viz vyse. Nic hightech.

Jake irelevantni? S dobrou pasivacni vrstvou (a jsme zase u fosforu) se da prezit hodne. Zvlast kdyz je sucho.

Zalezi na tom kde.

Mam tu par ohmatanych disket, hodne starych. Na nekterych nejsou videt otisky vubec, na jinych trochu, ani na jedne z nich neni viditelna rez. Asi tu mam trochu moc sucho. Takze mame experimentalne prokazano, ze vase tvrzeni neni uplne vodotesne.

RE: zavazne problemy

Uz jsem se poucil, ze nejlepsi odpovedi je ignorace. Nema cena odpovidat na 'hloupe' namitky.

RE: zavazne problemy

RE: zavazne problemy

Pane Zaplatil, ani nevite jak jsem rad ze i vy verite, ze nejsme ve vesmiru sami.

Nevim proc nekteri prispevovatele na tomto webu jsou tak "neustupni". Co je na tom spatneho "verit", ze tu kdysi v davnych dobach(pred tisici lety)byli mozna "navstevnici" z jinych planet.

Kazdej veri necemu jinemu. Jeden veri v utopisticky komunismus a ja zase verim v navstevniky z kosmu. A at si kazdy mysli co chce.

RE: zavazne problemy

No vida, jak se tady pěkně množíme ! A o tom hlavně píše třeba ten mnohými vysmívaný a zatracovaný Daniken. Až zase pan TS toho pána začne "pomlouvat", měl by si uvědomit jistou podstatu věci – kam nás vede věda a lidé s jeho "vědeckými" názory a kam nás směřují myšlenky třeba pana Danikena.

RE: zavazne problemy

O návševách mimozemšťanov ani chvíľu nepochybuj, milý priateľu. Vedci možno Ericha von Danikena odmietajú, ale ich vysvetlenia úkazov, ktorými sa Daniken zaoberá je pri najlepšej vôli smiešne.

a teď vážně

Doporučená literatura jsou pohádky a článek přiznává, že s ní vlastně nemá nic společného (wtf?). Pokud si chcete přečíst seriózní pojednání na toto téma, tak doporučuji Meze růstu a Překročení mezí (volné pokračování po 30 letech). Závěr obsahoval dva extrémy: drastická opatření vedoucí k ustálení dnešní životní úrovně (možná o něco níž) vs. nulová opatření a definitivní kolaps následující po několika desítkách let. Realita bude zřejmě někde mezi (ono se přece jenom trochu něco dělá).

RE: a teď vážně

Právě tomu jsem se chtěl záměrně vyhnout. Abych použil "Meze růstu" a "Překročení mezí". To by myslím si nejspíše odradilo. Je ale dobře to připomenout – a nepochyboval jsem, že se to tu dostane. Upřednostnil jsem provokaci.

Dobrá Zpráva

Autor zřejmě neví o čem píše:

Ovšem hloubavé povahy jistě již tuší háček, že planeta Země má jen jakousi konečnou velikost souše. Včetně zaledněné Arktídy a Antarktídy .

RE: Dobrá Zpráva

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.

Vase poznamka je trefna, nicmene nikdo netvrdi, ze se na severnim ci jiznim polu bude dat neco pestovat, vy snad ano?

A to je ta podstata.

Zpresneni vypoctu by melo zahrnovat fakt, ze ne vsechny oblasti jsou obdelavatelne a rovnez uroven produkce se bude vyznamne lisit.

Dalsi veci je moznost zurodneni bezne pudy na ornici – nasi predkove to umeli, nevidim duvod, proc bychom nemohli uspet.

A posledni poznamka k veci – oceany se daji pouzit na produkci ras a z tech se take da nakrmit hodne hladovych krku.

RE: Dobrá Zpráva

>A posledni poznamka k veci – oceany se daji pouzit na produkci

Coz preklene dobu potrebnou na zurodneni pudy. Pouzivani chaluh na biomasu ke hnojeni i topeni je v nekterych oblastech zname uz po mnoho a mnoho generaci.

Energie je dost. Staci ji jenom chtit videt a netrvat za kazdou cenu jenom na jednom zdroji.

RE: Dobrá Zpráva

Pane TS, na Vás jsem se těšil ! Vy asi moc o stavu světového oceánu nevíte, nečtete, ani se na něj nechodíte dívat – že ano ! Sarkasticky a zároveň ve skrytu duše "smutně k pláči" Vám tedy doporučuji – sáhněte tím vaším "vědeckým způsobem" do oceánu a uvidíte ten "fičák" !

Mimochodem – dosti zlomyslně jsem čekal, že to Vy tady budete propagovat výrobu ornice zaručeně vědeckými postupy. Pochybuji ovšem, že to zvládnete lépe, než samotná Matka Příroda. A tu energii na to by jste získával pouze na úkor Přírody. Zamyslete se prosím !

RE: Dobrá Zpráva

Není vůbec trefná ! V Arktídě se nachází miliony km2 zaledněné souše, která je v těch 149 milionech km2 souhrnné plochy souše zahrnuta. A to nevíme, jak hodně je váhou pevninského ledovce hlavně v Gronsku zatlačen i okolní šelf, který by se po odlednění patrně vynořil a vytvořil další souš.

RE: Dobrá Zpráva

Peťo, napíš článok o oceánoch. určite si ho všetci radi prečítame. teda ja určite.

RE: Dobrá Zpráva

>Arktida je totiž pomyslná oblast moře a žádná pevnina,

ehm, autor mluvil o souši, nikoliv o "pevnině" (kontinentech) – či snad chcete říci, že v oblasti Arktidy nejsou žádné ostrovy?

RE: Dobrá Zpráva

Pane Jan, píšete asi v dobré víře :Tahle věta nahoře je pěkná blbost a myslel jsem .. atd.

RE: Dobrá Zpráva

Mícháte hrušky s jablky a v tom je ten problem, míchate antarktidu s arktidou kde jedna je kontinent a druhá není, čili jí žádná souše nenáleží. Grónsko je část Amerického kontinentu a to že jeho velká část zasahuje do arktické oblasti je jiná záležitost. Doufám, že jste tu část Grónska při sčítání přičetl dvakrát, jednou za Ameriku a jednou za Arktidu. Jinak samozřejmě o nic nejde, ale přesná terminologie je nutná ke každé složitější komunikaci

S to vědou máte pravdu, ale ta literatura kterou uvádíte slouží hlavně k oblbování lidí, aby nad ní strávili čas a už jim nezbyl na nic jiného, aby se dozvěděli něco bombastického a to je uspokojilo a unavilo tak, že už se pak nazabývají pravými zlořády. Kdyby byla tak pravdivá a závažná, tak už by lidi bručeli ve vězení za její vydávání a rozšiřování.

O židech jste jistě psal, když jste psal o židovi nostradámovi.

Prozradil jsem na sebe asi to, že mám rozum.

RE: Dobrá Zpráva

Pane, mě neoblbnete – "hrušky s jablky" mícháte pouze Vy ! Nevím o co jde v té poněkud špatně utajené zlobě. Zvolna po vydýchání si přečtěte původní text a uznejte, že se hádáte sám se sebou.

Veci kolem jidla,

jeho produkce a pouziti je moje oblibene tema.

1. jidla je dost a zrejme i nadbytek a proto se musi obcas likvidovat namisto aby se rozdalo za minimalni cenu lidem kteri jsou potrebni, coz by se melo kvalifikovat jako zlociny proti lidskosti, zvlaste s ohledem, jak autor pise, na 1 miliardu hladovych,

RE: Veci kolem jidla,

Jeste k te 'nekulture' jidla.

RE: Veci kolem jidla,

Nori Kazu norikazuokamoto (zavináč) seznam (tečka) cz 212.

Jo jo, i já jsem se minulej týden začal učit vařit. Tentokrát zelí.

Knedlu (a sakra, teď asi víte, odkať su ) bych zatím asi nezvládl, ale co, chleba už si taky málo kdo peče sám. Není potřeba jít do extrémů. Hlavně ta pečínka aby se povedla, tu bych si do Hypecu kópit nešel

A pokud ti maníci, co to z těch polotovarů ugrilují a poskládají, dělaj co mají, tak to není ani nezdravý.

Dobře udělanej hamburger je docela kvalitní jídlo.

To, v čem je problém, je jednotvárnost.

Pokud budete baštit den co den na snídani jen chleba s máslem, k obědu vepřo knedlo zelo a k večeři krupičnou kaši, tak taky za pár měsíců nebudete vypadat moc zdravě. Když si tuhle kombinaci dáte jednou za čas a budete jíst pestře, bude to asi to nejzdravější.

Nejnezdravější je, když jíte jenom jedno a to samé zdravé jídlo stále dokola

Zmatení pojmů

Honza jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.

Často se zaměňují 2 pojmy – "konec světa" a "konec časů". Mnozí hovoří o konci světa, který samozřejmě taky časem příjde, ale v současné době se jedná o "Konec časů", tedy konec epochy, kdy lidstvo "dokázalo", jak to svému Tvůrci "natře".

To, že změny (a dosti zásadní) jsou na obzoru je jasné snad každému, kdo trošku přemýšlí a kouká kolem sebe. Je hodně falešných proroků, kteří matou pojmy, ale jsou i proroci praví. Jak? No přeci po ovoci je poznáme, že?

Bylo by to na dlouhé psaní. Hodně "upozornění" nám lidem bylo v minulém století smeteno se stolu, málokdo se zastavil, aby o tom přemýšlel, aby naslouchal a slyšel. A tak jsme si museli "vyzkošet" 1. válku, 2. válku, komunismus a teď vrchol vlády Zednářů. A pořád toho nemáme dost. (Chce se mi říct – pořád máme tu drzost po tom všem plivat např. na středověk, ale to by byla kapitola sama pro sebe. ) Jsme opravdu tupí a slepí a často přemýšlím, kam až to bude muset zajít, abychom uviděli.

O 11. září 2001 byla řeč 10 let (na den) přesně předtím, než se vše událo. O loňských tsunami v Asii se mluvilo 18.2.1993 (pro hledající viz. Vassula Ryden), jsou zde další proroctví, která se jistě vyplní, nezměníme-li své cesty. Zatím se ta pravá proroctví opravdu naplňují.

Jak už říkal soudruh Jakeš – každý musí začít sám u sebe. A to je asi ten kámen úrazu. To je nejtěžší.

Než dojde k těm nejzávažnějším změnám na Zemi, každý dostane šanci. Za nedlouho se odehraje událost, kterou zakusí každý – věřící, nevěřící, bez rozdílu. V několika vteřinách uvidíme svůj život (a sebe samotné) přesně tak, jak žijeme (jací jsme) – objektivně, bez příkras. Ten pohled do Zrcadla nás opravdově vyděsí. Tak, jako děsí mnoho umírajících každý den. Každý uvidí, "kde ho bota tlačí". Umírající už možnost změny a nápravy nemá, žijící ji mít budou. Pak už to bude jenom na nich, jak se rozhodnou, co s touto informací a šancí každý udělá. Nedělám si iluze – mnohé ani toto nepřesvědčí. I přes tu ohromnou sílu. Lidská svoboda (svoboda volby a víry) jako vždy, nebude dotčena. A lidská paměť umí být krátká.

A pak (do 1 roku od této události, viz. např. 1962 Garabandal, Španělsko, kde je to jasně řečeno, ale těchto míst je více a vzájemně se prolínají) to začne natvrdo.

Říká se tomu Kataklysma, neboli Velká očista. O tom, že je nutná a že čas, kdy jsme mohli věci dát dopořádku sami jsme už pros. pardon, promrhali. TeĎ to bude muset přijít z venku. Poté je předpovězený onen kýžený, ne moc dlouhý, čas, kdy lidé, kteří na Zemi zůstanou zakusí, že šlo žít tak, jak Stvořitel zamýšlel, kdyby tu nebyla ta naše prokletá pýcha a sebestřednost.

Tolik, co se stručně týká budoucího osudu Země.

Přeji vše dobré.

RE: Zmatení pojmů

Tak toto mi zni milypane Honzo,

RE: Zmatení pojmů

Není to v tom jak píšete. Není to o fatalismu, jen to tak vypadá. A náboženství ? Na co náboženství – Boha hledejte !

RE: Zmatení pojmů

>Není to v tom jak píšete. Není to o fatalismu, jen to tak

Boha? Ktereho? Nejak se namnozili.

RE: Zmatení pojmů

To nemusí být dáno ani písemně, že je jen a pouze jeden. Přece je to zcela logické, Vy první by jste k tomu měl racionálním myšlením dospět, ne ? Tak toho "jediného" mám na mysli.

RE: Zmatení pojmů

S Honzou súhlasím a už sa na to úprimne teším. Pripadám si na tejto planéte ako v base. Už nech je to za nami. Boli sme mnohokrát varovaní. Z toho nám plynie povinnosť sa pripraviť. Pripravte sa, prosím, všetci. Nájdite Boha. Čo sa týka náboženstva: Je len jedno náboženstvo: náboženstvo lásky. Je len jedna kasta: kasta ľudstva. Je len jeden jazyk: jazyk srdca. Je len jeden Boh a ten je všadeprítomný (Satja Sai Baba). Nehľadajte Boha v žiadnom z mnohých vetiev náboženstiev. Hľadajte ho v sebe. A verte mi: kto hľadá, nájde.

RE: Zmatení pojmů

Honza jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.

Máte pravdu těch varování bylo opravdu hodně. Stvořitel má s námi opravdu trpělivost. Teď nemluvím o Svědcích jehovových a jiných excesech, mluvím o seriózních zjeveních, která byla prozkoumána a uznána. Mnohá z nich se také už naplnila. Nemám prostor na to je tu popisovat, jen pár příkladů. Asi největší zjevení minulého století – Fatima v Portugalsku (1917). Předpovězeno bylo brzké ukončení války, ruská revoluce (tehdy ani nikdo pořádně nevěděl o co jde). Varování před další světovou válkou, pokud se opravdu lidé nezastaví – dokonce několikrát. Navíc korunované přírodním úkazem v lednu 1938, který byl taky oznámený předem. Slib Portugalsku, které jako jediné vzalo výzvy vážně, že bude války z velké části uchráněno.

A mohl bych pokračovat. Je velice nápadné, že obrat za 2. sv. války nastal až po částečném vyslyšení proseb z Fatimy, že ukončení bolševické totality v Evropě proběhlo až v návaznosti na další krůček ze strany lidí.

Předpověď války v bývalé Jugoslávii v Medžugorii v 80. letech, rok předpovědi bych musel pohledat.

Oznámení brzkého konce komunismu v Evropě v roce (tuším) 1984 Donu Stefanu Gobbimu.

Kdo nechce slyšet, neslyší a jen se vysmívá. Nestačí mu tragédie jako 11. září, Tsunami nebo hurikány, o kterých se ve zjevení mluví, stále to pro něj není dost, aby se zastavil a přemýšlel. Jaký důkaz ještě chceme??

Příjdou větší události a tentokrát budou oznamovány hlasitěji než doposud, aby je nebylo možné přeslechnout a jak to už několik let pozoruju, teď už opravdu jdeme do finále.

V Medžugorii Panna Maria říká – nečekejte s obrácením na zázraky, pak už bude velice málo času. A obrátit sám sebe není jednoduché, chce to čas, úsilí a pomoc. Vím, o čem píšu.

Nejde o to strašit, jak by mi někdo mohl podsouvat. Poslední dobou se mě známí, kteří před 10-ti lety nebrali tyto připomínky vážně, ptají, protože už vidí, že "jest cosi shnilého v státě Dánském". Už je to příliš nápadné, než aby se to dalo jen tak přejít.

A ještě k tomu výběru náboženství – Bůh do nás vidí jak do hubený kozy, takže nejde o to být jen "příslušníkem". Jde o změnu smýšlení a života. A k tomu mi může náboženství pomoci (míním tím křesťanské a potažmo katolické). Chce-li někdo jít k Bohu bez Církve, může, nikdo mu tuto svobodu nebere, ale je to jako by se člověk rozhodl dosáhnout vysokoškolských znalostí v oboru bez pomoci profesorů a studia.

RE: Zmatení pojmů

Ha, přišel jste jak na zavolanou. Již jsme dva, nebudem se báti vlka nic .

To reaguju na :Příjdou větší události a tentokrát budou oznamovány hlasitěji než doposud, aby je nebylo možné přeslechnout a jak to už několik let pozoruju, teď už opravdu jdeme do finále. to už tady podobně hlásám delší dobu a ačkoliv jsem opatrný, přesto jsem si vysloužil potupně přezdívku Gejdodámus (a'la Nostradamus ) !!

RE: Zmatení pojmů

Otázkou je či je Stvoriteľova predstava o rajskom živote, o treťom veku vlastne vôbec realizovateľná: nie je možné mať akýkoľvek konkrétny svet bez tých horších – bez zla. Niet lásky bez nenávisti, niet obdivu bez opovrhovania. Raj, kde sa bude objímať vlk s ovečkou a všetci budeme spievať Hosanna považujem za naivnú predstavu ľudí, ktorí stále nevedia pochopiť, že život stojí na protikladoch a teda akákoľvek konkrétna predstava "Večnej harmónie" je nezmyslom. Všetko je tak ako má byť – a kto sa stým nedokáže zmieriť, musí sa uchyľovať k nádeji na zmenu – napr. k rôznym teóriám konci sveta, atď.

RE: Zmatení pojmů

Suhlasim s tym, ze cely svet stoji na protikladoch – vlastne to je podla mna cele nestastie krestanskej filozofie, ze oznacila jeden pol tejto bipolarnej rovnovahy za cisto pozitivny (dobro) a druhy za cisto negativny (zlo). Vacsina inych nabozenstiev a mytologii je takisto postavena na protikladoch, ale povacsine ich povazuju za rovnocenne a zdoraznuju prave ich rovnovahu. Toto nepochopenie sa tiahne u nas v zapadnom svete celou historiou a vsetkymi odbormi ludskej cinnosti od mediciny az po politiku. ALE, nesuhlasim s tym, ze to automaticky znamena, ze vsetko je tak ako ma byt. V realnom svete dochadza k neustalemu narusaniu rovnovazneho stavu a jeho opatovnemu navratu k rovnovahe – realna rovnovaha je teda dynamicka. Ludstvo svojou cinnostou vyrazne narusilo rovnovahu pozemskeho ekosystemu (a kedze o vesmire nevieme takmer nic, tak je mozne, ze nasa cinnost narusa rovnovahu aj v oblastiach, o ktorych nemame ani tusenie). Takze je uplne jasne co sa musi stat – v ramci nadobudnutia rovnovahy musi byt ludstvo skor ci neskor zlikvidovane ako napr. premnozene kobylky. Lenze prave nasa vynimocnost spociva v tom, ze my narozdiel od kobyliek dokazeme odhadnut vysledky svojej cinnosti a preto ju mozeme upravit tak, aby sme rovnovahu nenarusovali. Prave v tom je ta harmonia. Ak by ste Vase tvrdenie, ze vsetko je tak ako ma byt, brali uplne do dosledkov, tak zajtra zavrazdite vsetkych ludi, ktori Vam vadia a vykradnete banku a bude to v poriadku – vyvolate protireakciu, ktora nakoniec zahubi Vas. Vsetko bude v poriadku az na to, ze vy uz nebudete zit. S prirodou to je to iste – teraz je vsetko v poriadku a o par storoci bude tiez vsetko v poriadku – akurat tu uz nebude ziadny clovek.

RE: Zmatení pojmů

Honza jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.

No, já bych řekl, že se necháme překvapit. Jedinou jistotou na Zemi je smrt a pak to vše poznáme ne? Život pokračuje i po ní, akorát v jiné podobě. V jaké – na to si zaděláváme v tomto životě každý sám. Jsem přesvědčen, že každý ve svém osobním životě dostává od Stvořitele řadu upozornění a impulzů a je jen na něm, jak je zpracuje.

Bůh je jen jeden, to že jsou lidé neposlušní a svéhlaví a stále hledají a tvoří si bůžky jiné, čímž dochází k onomu "matení pojmů" je věc další.

Bůh nikdy nikoho nenutí. Pořád je zachována osobní svoboda a svoboda volby každého.

Opravdové náboženství, inspirované Stvořitelem, je jen jedno a to křesťanství (vycházející ze Starého zákona), z kterého se po 1. tisíciletí dílem lidí začaly odštěpovat různé křesťanské denominace, takže dneska je v těch odštěpcích už pěkný zmatek a některé se snad ani za křesťanské považovat nedají.

Každý člověk potřebuje Víru a Náboženství. Jsme už tak "nakonfigurovaní". Pokud ho nepřijme, je nucen si vytvořit náhražku. Tu krajní ve formě "Atheistického náboženství". Každý z nás se někomu nebo něčemu klaní, ať si to přizná či ne. Pokud odmítne Stvořitele, musí se zákonitě klanět stvořenému. Příkladů kolem je snad dost.

To že každé náboženství je namočené v nějakém průšvihu je pravda. Je to proto, že jeho příslušníky jsou chybující a hříšní lidé. Ale v tom to přece není. Kristus si vybral např. i Jidáše, který ho poté zradil a prodal. Církev není společenstvím (jen) svatých, pozemská Církev je naopak společenstvím převážně hříšníků a pro ně byla stvořena. Ale jsou to lidé, kteří si přiznávají, že na to sami nestačí a potřebují a přijímají pomoc Stvořitele. Sám Kristus řekl, že lékaře potřebují nemocní a ne zdraví. Stále se setkávám s tím, že ti co stojí vně Církve jí podsouvají model, kdy v Církvi mají být jen svatí a to ještě podle měřítek jich samotných.

Církev katolická je v krizi a každá krize může zničit nebo nastartovat nový začátek. Za těch 2 tis. let těch krizí nebylo zrovna málo. I tato Církev očistí, nikoliv zahubí, jak jí mnozí předpovídají, neboť jí to sám Kristus slíbil.

A to jsem se nerozepsal o vlivu dalších bytostí na člověka, který je ovšem zásadní a bez něj se nedá mnohé pochopit.

RE: Zmatení pojmů

Honza jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.

"Konec světa" snad není teorie, ale pouhý fakt ne? Jako smrt snad není teorií, ale faktem. Nebo snad chcete tvrdit něco o věčné existenci Země?

Já jsem psal o "Konci časů" a o zmatení pojmů, které vzniká nerozlišováním těchto termínů. Konec světa bude až opravdu na konci. Teď nás čeká "Konec časů", tedy konec této epochy.

Kdyby onen model pokojného věku na Zemi nebyl realizovatelný, asi by o něm Stvořitel nemluvil a nesliboval ho. Taky nikde nehovoří o tom, že to bude (na Zemi) "na věčné časy a nikdy jinak".

Dualismus tak, jak ho popisujete a jak o něm píše i další příspěvek se týká spíše neúplného vnímání a poznání skutečnosti. Dobro a Zlo nejsou "fifty fifty". V absolutních kategoriích – Bůh je věčný, tedy nestvořený. Padlí andělé a lidé zosobňující zlo jsou bytosti stvořené. Nemohou tedy ani náhodou "konkurovat" Stvořiteli i přesto, že se o to neustále pokouší a že andělé jsou bytosti několikanásobně nás překračující inteligencí.

Dalo by se možná říci, že zlo je nedostatkem lásky tak, jako tma je nedostatkem světla.

RE: Zmatení pojmů

Ano pane !! Není tu tleskající smajlík, tedy to vypíšu : TLESKÁM ! Není vlastně co dodat.

Kazdym rokem pribyva o jedno procento rakoviny na vic,dokonce i muzi ,uz maji rakovinu prsou.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.

Vojaci vracejici se z olejoveho dobrodruzstvi,tak ,uz zjistuji k cemu byli pouziti a ne jenom oni,uranove naloze s zivotnosti 500 000 roku pozvolna vyhubi lidstvo ,muzem teda podekovat politikum a jejich poradcum ve Washingtonu.Jeden priklad z mnoha:BATTLEFIELD RADIATION

DU vet: 'My days are numbered'Iraqi armor in a Baghdad dump in June 2003. Some of the vehicles may have been hit by the depleted-uranium munitions Gerard Matthew blames for his and his daughter's affliction.

Yet as sturdy as this 31-year-old may look, he is a very sick man.

Matthew suffers, for example, from facial swelling, double and triple vision, muscle weakness, bouts of extreme anger that sometimes cause him to lash out at his wife, erectile dysfunction and, most serious of all, a tumor in the pituitary gland at the base of his brain.

Matthew was a specialist in the U.S. Army National Guard's 719th Transport Unit, and his job, from April-September 2003, was to drive trucks collecting war debris from around southern Iraq. He thinks that Samawah, the city where Japan has some 550 SDF members participating in the U.S.-led "coalition of the willing," was among the many locations he passed through.

According to the U.S. Department of Defense, 290.3 metric tons of DU projectiles were fired by U.S. forces during the 1990-91 Gulf War. By press time, the department had not responded to repeated requests for comment on Matthew's case and current use of DU by the U.S. military.

Pamatujete Capkovu 'Bilou Nemoc"?

. Both radioactive depleted and non-depleted uranium have contaminated the civilian populations of Afghanistan and Iraq and the American troops, present and .

Iran adopts bill against IAEA inspections

Daily Times – Lahore,Pakistan

. offer in 1987 that it never acted upon – gives "procedural requirements for the casting and machining of enriched, natural and depleted uranium metal into .

RE: Kazdym rokem pribyva o jedno procento rakoviny na vic,dokonce i muzi ,uz maji rakovinu prsou.

Pane Roberte – *the depleted-uranium munitions – to je námět na samostatnou diskusi, máte absolutní pravdu – akorát si nejsem zcela jistý, zda-li si uvědomuje Vy sám všechny konsekvence, je to extrémně závažný problém. Rozptýlení oněch tísíců tun oxidů DU je faktor, který by pravděpodobně dokázal vyhubit život na planetě sám o sobě. Záměrně jsem to nevzpomínal zde.

RE: Kazdym rokem pribyva o jedno procento rakoviny na vic,dokonce i muzi ,uz maji rakovinu prsou.

>Rozptýlení oněch tísíců tun oxidů DU je faktor, který by pravděpodobně

Dovoluji si mirne oponovat. Problem to sice je, ale jenom lokalni, dokud se nenaredi a dokud se velke castice nerozpadnou na mensi. Uran samotny se vyskytuje vcelku bezne treba v zule – a neni ho v ni malo. A zula snad nepodleha erozi, nevytvari se z ni prach?

Máme stále čas? – casu mame habadej:

casu je dost, mesic prestne hybat se zemskou kurou a uleti, fsecko zmrzne, spadne bolit, rozbije strediskovou vesnicku a milion lidi, a ti dinove, a jejich bosi pasacci? no a co, starej se o to, abys tridil odpad, abys nevyhazoval na chodnik ani na polni cestu karcerogenni vajgly a po vypiti flasky chlastu neroztloukal flasku o strom. Starej se o to, aby Tve deti mohly klidne chodit po trave bez rizika porezani nebo napichnuti na sklo nebo drat (nejen ostnaty), starej se, abys nezahazoval noviny, nebot jejich barvy a laky casopisu take nejsou zcela nevinne a starej s eo to aby ptaškove (ne ptáčci) meli co papat. O deni lidstva (i.e. teto planety) rozhoduje asi stovka lidi a urcite mezi nimi neni ani ani krovak (Bush) ani rusky spicl (Putin). Kasli na ty voloviny, dyt se pak ani nevyspis.

Moc casu uz opravdu nemame .

jeste jednou: opravdu mame malo casu, nebot izraelsti archeologove opravdu objevili Armagedonsky krestnasky chram, pravdpodobne nejstarsi na sinaji, skarohlidi teste se, posledni bitva vzplane, nezapomente si okartacovat nedelni (kostelovy) oblek, babky cerny satek, vylestit cerne krusky a dat do rakve polstarek, aby se vam lepe a dele spalo .

Několik lidí tu zmínilo přípravu na Armageddon.

Tedy, vidím v televizi muže s maskou a zbraní, děsí mě, komentátor řekne je to terorista z Iráku a ve Vaší mysli se vytvoří fixní představa! A kdo ty média ovládá, ovládá Vás. A nedělá to jen pro svou potěchu.

RE: Příprava

Pane Corvus, to máte svým způsobem pravdu – každý člověk je skutečně od narození podroben mašinerii, která nezávisle na něm vytvoří a vlastně stále vytváří v jeho mozku jakýsi ustálený obraz světa vezdejšího. Čili – každý je takto doslova naprogramován. Je potom na každém jedinci, aby se s tím popral.

RE: Příprava

Nevím jak se jako jednotlivec mám připravit na budoucnost, ve které jsou na obzoru takovéhle problémy (nicméně už jsem se tím začal zabývat, jenže dostatečné to nebude nikdy). Pro nás z toho, že to vůdci vědí, plyne jedno – jsme cíleně dezinformováni, nebo podinformováni lidmi, kteří si sami své přežití zajistí nejspíše na náš úkor.

RE: Příprava

Nevím jak se jako jednotlivec mám připravit na budoucnost, ve které jsou na obzoru takovéhle problémy

RE: Příprava

Náměty padají různé. Co říkáte tomu, přestavět si doma kotel ústředního topení na nové palivo – na pšenici: http://www.biom.cz/index.shtml?x=630218

Ušetříte a ještě se tím budete chovat ekologicky.

Jen nevím, co tomu řeknou lidé, co umírají v současnosti hladem.

No a až za nějakých 20 let dojde v důsledku nedostatku ropy k omezení hnojení a k podstatnému snížení výnosů, tak kotel vyměníte za vhodnější. Třeba na spalování plastů, kterými bude příroda zamořena.

Perspektiva nic moc, že?

Malá dělostřelecká příprava..

V rámci přípravy na eventuální článek o stavu oceánů bych si dovolil zde několik dalších čísel:

RE: Malá dělostřelecká příprava..

>Prostým vynásobením dvou čísel dostaneme, že kdyby

Coz vynasobeno par miliardami let vysvetluje, proc je more slane.

Moc. A pak do toho prijdou jevy jako bioakumulace.

Zapominate na xenoestrogeny, to je vic nez tohle. Jenomze tyhle molekuly jsou docela velke, a tedy dlouho nevydrzi; cokoliv slozitejsiho organickeho ma svuj "polocas rozpadu". Pokud nejsou stabilni moc, jako treba zminene PCB.

Xenoestrogeny jsou v tomhle horsi.

Holt budeme muset zrat chaluhy, ty se se steroidnimi hormony navzajem ignoruji. Kolega Japonec rikal ze nechutnaji spatne.

RE: Malá dělostřelecká příprava..

Pane TS – vše, co píšete je zajímavé, ale tento bod mě uchvátil !

Coz vynasobeno par miliardami let vysvetluje, proc je more slane.

RE: Malá dělostřelecká příprava..

>Jak to tedy je ? Že by cosi nebylo pravda na vědecké verzi

Spis bych vsadil na ne uplne kvantitativne smerodatny vysledek vaseho experimentu a jeho interpretace.

RE: Malá dělostřelecká příprava..

Jasně, můj experiment můžete zpochybnit, můžete zpochybnit mou interpretaci – nejlépe tak, že řeknete prostě – to není pravda! Možná jsem to špatně spočítal ? A nebo prostě to není pravda, co nesmí být pravda a hotovo.

RE: Malá dělostřelecká příprava..

Honza jaatu (zavináč) centrum (tečka) cz 85.

> Že by cosi nebylo pravda na vědecké verzi stáří Země ?

Ano, máte pravdu, tak nějak to bude.

Ony ty darwinistické a (neodarwinistické) teorie a axiomy z kterých vycházejí opravdu vážně kulhají. Trošku jsem se otřel o kreacionismus a musím říct, že jim to daleko lépe sedí.

Navíc před lety, kdy jsem studoval další školu (to už v post bolševicku) byl ve filozofii dotaz na Velký třesk a nad odpovědí (stařičkého) pana profesora mi zaplesalo srdce, neboť řekl, že asi studenty nepotěší, ale z filosofického hlediska je nesmysl, aby něco vzniklo během 1 vteřiny a pak se to miliardy let "vyvíjelo". Byli jsme jen 2, kdo tento názor sdíleli a tak jsem mu šel po přednášce poděkovat, aby věděl, že v tom není sám.

Hovořil mj. o tom, že když se poprvé o těchto teoriích dočetl, nechal si z Kanady od přátel poslat literaturu a jen žasnul, jak tato teorie daleko více odpovídá realitě než onen tolik opěvovaný darwinismus.

Tragédií našeho školství je, že se děti nadále učí tyto novodobé bludy bez protiváhy. A když hovořím s kantory, ti často neví ani která bije. Vůbec jim nedochází, že je to pouhá teorie vydávaná pyšně za pravdu.

A nakonec citace: "Evolučním ideologům se přihodilo to, co se často stává zamilovaným. Zamilovali se do evoluční hypotézy natolik, že už nevidí fakta, která tuto hypotézu jednoznačně vyvrací. Oslepli. A podle míry svědomí toho kterého vědce se chovají: od ochoty diskutovat o pravdivosti této hypotézy, přes neochotu, až k úplné zuřivosti a dokonce falšování řady dat a faktů."

Dodnes si pamatuji tu báseň:

Velké, širé, rodné lány,

jak jste krásné na vše strany.

Od souvrati ku souvrati,

jak vás dnes to slunko zlatí.

herkolubus

preco dochadza ku klimatickym zmenam, hurikanom, celosvetovym epidemiam.

RE: herkolubus

Trochu naivní si myslím – jinak je to obměna tzv. planety X. Viz doporučená četba – "Dvanáctá planeta" od Zecharii Sitchina. Zde je to poněkud podstatně logičtěji a pochopitelněji podáno. Z toho pak vyplývá neobyčejná aktivita Slunce. Současná aktivita Slunce je nejvyšší za posledních 1000 let určitě a zdá se, že dokonce za posledních několik tisíc let. Doporučuji postudovat, přidá to však další vrásky na čele..

RE: herkolubus

>Současná aktivita Slunce je nejvyšší za

Gejdosi, byzantsti vedci ci jini jejich soucasnici byli schopni presne merit aktivitu Slunce? To je mi ale novinka.

RE: herkolubus

>>Současná aktivita Slunce je nejvyšší za

To se mi nejak nezda. Vim ze by se ted nekdy mel schazet dohromady 110lety a 11lety solarni cyklus.

Pane Leho, co vam rika pojem izotopicka signatura? Pomer kysliku 18 vs kysliku 16 v bublinkach ve vrtech z polarnich ledovcu mluvi o teplote atmosfery a salinite oceanu reci jasnou a hlasitou. Totez v blede modrem v rozlicnych usazeninach a v koralovych utesech. Nebo ve vzorcich ze sekvoji. Ono se to da dohledat docela dobre, staci se umet divat a mit dobre zkalibrovany hmotovy spektrometr.

RE: herkolubus

Zcela seriozně potvrzeno – současná aktivita Slunce je nejvyšší za posledních asi 5000 let, nekecám, akorát to teď nemám čím doložit, všechny odkazy jsou pohřbeny na mém starém PC – budiž mu země lehká. Aktivita Slunce je patrně oním viníkem globálního oteplování Země, nikoliv ty naše oblíbené skleníkové plyny. Rovněž se jeví, že současná fáze přepolování zemského magnetismu je rovněž iniciováno Sluncem a jeho "podivným" stavem.

RE: herkolubus

RE: herkolubus

Gejdosi, vite co, to co tady pisete je sice krasne, nemate nahodou nejakou linku na historii aktivity Slunce za poslednich 1000 let? Nebo mate nejakou referenci odkud to vite?

RE: herkolubus

leho podle informaci vyse jsem si do google napsal "slunecni aktivita letokruhy". Hned prvni odkaz vede sem: http://www.astro.cz/clanek/1733 a po precteni jsem se dostal sem: http://www.mpg.de/bilderBerichteDokumente/multimedial/bilderWissenschaft/2004/10/Solanki0402/Web_Zoom.gif

RE: herkolubus

To jsem zaspal – díky.

RE: herkolubus

RE: herkolubus

Gejdosi, podle Wikipedie lide zacali rozumet slunecnim skvrnam az ve 20. stoleti. Myslim, ze zase jen tak kecate.

RE: herkolubus

Právě tímto postupem "leho" Vy postupujete stále – Vaším jediným cílem v diskusi je dospět k větě, která Vám zřejmě dělá dobře – cituji: Myslim, ze zase jen tak kecate.

Nevím, jestli se blíží konec světa,

ale konec naší civilizace určitě. Evropa a Amerika vůbec se velmi podobají Římu v době, kdy zanikla republika a nastupovalo císařství.

RE: Nevím, jestli se blíží konec světa,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.

Pak ale Řím přežíval na Západě ještě 500 a na Východě dokonce skoro 1500 let. A barbaři se tenkrát alespoň zpočátku snažili přizpůsobit římské civilizaci a ne aby Římané byli nuceni jásat nad tím, jak je tito "obohacují". Je ovšem pravdou, že se běh času relativně velmi zrychlil.

Gejdosi, jste uplne mimo

A to jsem si neprecet vas clanek zdaleka cely, jelikoz se jedna o totalni ztratu casu. Muj nazor je, ze vydavatel se publikaci novych clanku (pardon uplnych skvaru jako tento) snazi pokud mozno stare clanky kam jsem prispival do diskuzi odsunout do archivu, aby ctenari neprisli na to, jak jim Zvedavec lze. Srovnavate devastaci urodne pudy v USA s devastaci v SSSR a neuvedomujete si, ze se jedna o naprosto dve nesrovnatelne veci. USA jsou stale nejvetsim vyrobcem potravinovych produktu na svete a prakticky vsechna potravinova pomoc zemim tretiho sveta pochazi prave odtud. A to drtiva vetsina uzemi USA jsou pouste nebo pro zemedelstvi jinak nepouzitelne uzemi. Naproti tomu jeste v nejurodnejsich oblastech na svete na uzemi byvaleho Sovetskeho svazu lide hladovi, ponevadz neumi na obrovskych a rozlehlych polich hospodarit a neexistuje infrastruktura na efektivni provedeni sklizne. Obrovske urodne oblasti na jihu Ruska a na uzemi Moldavie by byly schopny uzivit temer cely svet, kdyby nebylo 70 let komunismu, ktery tuto oblast zdevastoval hlavne co se tyce lidskych zdroju. O tom byste, Gejdosi, mel predevsim psat, o dedictvi komunismu, ktery zdevastoval tak ohromne uzemi jak nepredstavitelnymi ekologickymi katastrofami, tak lidsky. Mam na mysli take devastaci moralni v rozvojovych zemich, diky ktere se dnes musime potykat mimo jine s dzihadisty.

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.

>USA jsou stale nejvetsim vyrobcem potravinovych produktu na svete

Nedávno jsem četla zajímavý článek.Byla tam zmínka i o Iowě.A to právě ohledně místí zemědělské půdy.Tu a tam prý zbytek původní stepi a je zajímavé,že ten původní kousek zeminy je o nějakých 180cm výše než samotná orná půda. čím to je?a není to jen Iowa,svý způsobem je to i tady v čechách a bude to i jinde.Pokud budete tu ornici stále obhospodařovat a nedáte jí čas na regeneraci,tak samozřejmě bude stále chudší na živiny.

O komunismu bylo napsáno již mnoho.Pokud chceme otevřít oči a dívat se,tak musí být vidět vše. nejen chyby komunismu,ale i chyby kapitalismu.

Zase ti džihádisté.Přestaňte s tím otravovat,kdyby USA netrpěly komplexem světového policajta(a navíc skorumpovaného),tak by žádní džihádisté nebyli.

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

>Zase ti džihádisté.Přestaňte s tím otravovat,kdyby

Ono je asi uplna nahoda, Alexo, ze nejvetsi problemy s terorismem meli a maji zeme, ktere byly sveho casu spratelene se SSSR. A take je nahoda, ze mnozi z dnesnich hlavne palestinskych teroristu jsou peclivymi zaky vychovanych instruktory, kteri se vyskolili za soudruhu v CSSR.

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.

Dělám chybu,že na vás reaguju.Ač je to házení hrachu na zeď tak to stejně udělám.

No samozřejmě,že je to"náhoda".V rámci studené války se USA(respektive CIA) snažila přetahovat zěmě nějbližší tehdejšímu SSSR na svou stranu.Ne snad jako základny,ale chtěla aby nerostl vliv sovětů.Což o to,je to pochopitelné,ale často se tak dělo dost krátkozrace.Tím,že sypali peníze jen některým státům v regionu si nadělali napřímo nepřátele a často ani sami příjemci milionů(miliard) dolarů nebyli jednotní.Jedni peníze přijali,ale nechtěli žádné vměšování a druzí je nechtěli vůbec a proto začali USA nenávidět podobně jako SSSR.

Nikde jsem vám tu nenazvala hlupákem,protože si ani nemyslím,že jím jste,jen stále nechápu,že vidíte jen a jen to zlo co nadělal(a snad stále dělá podle vás)sovětský svaz.

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Pani Alexo, pisete to sice pro pana Leho, ale i ja na to reaguji.

Pisete v posledni vete: . vidite jen zlo co nadelalo(a snad jeste dela podle vas)sovetsky svaz.

Za prve Sovetsky Svaz uz neexistuje a za druhe to vse co pan Leho pise je pravda. Komunismus jste zrejme neprozila(a nebo jen jako mala holka), cili vubec nic o Rusku vedet nemuzete.

Skoro kazdy emigrant odesel z byvaleho Ceskoslovenska z duvodu, ze Rusi zrovna "nemiloval". Ve skole nas ucili jen to, ze je to nejlepsi a nejvyspelejsi zeme na svete. Nic nad ne nebylo. Vse tam bylo nejvetsi na svete. Dokonce tam meli i nevetsi trpasliky.

Pritom tam na vesnicich zili v zemliankach a nevedeli a na navstevu pribuznych do nejblizsi vesnice museli mit povoleni od prislusneho uradu.

Tak tomu tedy rikam svoboda. A to nam meli byt prikladem.

Nenazyvam vas take hloupouckou "husou", jen musite trochu cist o historii obycejneho ruskeho lidu.

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Pane Rejpal, značka "leho" je ve špatném slova smyslu zrcadlovým odrazem pana Roberta Nohejla. Oba mají své silně podobné chyby. Pan Nohejl ale je vcelku milý člověk, jelikož z jeho projevu je cítit, že má starost a i značný rozhled – pravda je ale poněkud "příliš nasměrován" jedním směrem.

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Pane Gejdos, docela me mrzi, ze jsem vas tak "vytocil". Vime oba ze mame v politice rozdilne nazory. Vy si obcas "zavrtate" do americanu a ja zase pro zmenu do "rusu". Ne ze bych chtel americany az tak "chranit", to vubec ne. Maji svoje chyby, jako kazdy jiny narod. Moje zena tam ma hodne pribuznych a jsou to vzdelani a prijemni lide. Jeji stryc je lekar a jedna s teticek pracuje jako dobrovolnice v utulku pro zvirata. Cili to nejsou zadni "debilove", jak by se dalo "ocekavat" od nekterych prispevovatelu na Zvedavci(vcetne pana Modracka).

A netvrte me, ze v Rusku bylo vsechno "genialni". Pisete ze jste tam v mladi zil a pracoval. Vy jste tam nevidel zadnou chudobu a nedostatek vseho mozneho?

Neznam zadneho cloveka, ktery by emigroval do Ruska, vy ano?

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Já byl v Rusku jen 4 měsíce na "brigádě". Byl to zážitek pro otrlé lidi, to asi netřeba rozvádět. Šlo o zdraví.

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.

Fajn,tak když jste na mě zareagoval,tak by bylo ode mě slušné odpovědět.

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Alexo, není přece nutné, aby člověk žil v režimu, na který si dělá názor. Leho jistě také nežil v otrokářství a možná že má na tento režim nějaký názor. Zvláště, když žije v USA, kde otrokářství bylo zrušeno poměrně nedávno.

leho se nám snaží namluvit, jakou ohromnou devastaci způsobili komunisti v Sovětském svazu. Jistě, devastace společnosti i přírody to byla. Ale po přečtení článku http://biom.cz/prevzate.stm?x=236281 musí každý trochu přemýšlející člověk dospět k názoru, že to bylo naprosté nic proti tomu, jak přírodu a následně celé lidstvo likvidují současné USA, jakou budoucnost svojí rozmařilostí lidstvu připravují.

Lehové se snaží zakrýt ústa kritiků současných trvajících nepravostí a zločinů poukazem na chyby a nedostatky režimu dávno minulého. To je od nich čirá demagogie. Z chyb z minulosti se jistě lze poučit, Nelze však minulostí omlouvat současnou zločinnost, chamtivost a aroganci Bušistánu. Navíc minulostí zcela jiné části světa. V současné době je Bušistán nepřítel lidstva č. 1. Lehovy poukazy na minulost slouží jen k mlžení a k odvádění pozornosti od aktuální skutečné hrozby.

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.

Já si nedělám iluze,vím,že komunistický režím nebyl zrovna svobodný,mírotvorný,ekologický,aj.Nechápu ale takové,jako jsou Leho&spol.,kteří neustále stojí na svém a tvrdí,že všechno zlé zavinil komunismus a SSSR(popřípadě čerstvě i džihádisté )a svobodné a demokratické spojené státy jsou svaté jako ani samotní svatí nejsou.

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Komunismus stejně jako kapitalismus a všechna ostatní uspořádání společnosti nemají nic společného s tím, co skrze jejich existenci vzniká. Lépe řečeno, doposud nevzniklo nic, co by dokázalo utvořit svět vhodný pro všechny. Pokud se dobře pamatuji, tak to nebyl socialismus kdo mi před revolucí bránil opustit ČR. A ještě podivnější je, že tito lidé přestali s pádem socialismu existovat. Nějaká červí díra či co?

Lidé hrozně moc touží shodit vinu za vlastní zvrácenost na nějaký systém a stát se tak jakousi obětí doby. Velmi dobře je to vidět v současné politice. Tentokrát to však všichni shazují na ODS, ČSSD, předešlou vládu, minulý režim, Ježíška, plané neštovice a nedostatek informací. Je zajímavé že po každé revoluci, se zrodí nová parta darmožroutů a lidé si stále nějak nechtějí všimnout odkud pocházejí. Ono je pro nás ze všeho nejhorší si přiznat, že ti nahoře i ti dole jsou naprosto stejní, jen s tím rozdílem, že ti nahoře mohou, zatímco ti dole musí.

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Rozdíl mezi socialismem a kapitalismem jak jsme na vlastní kůži během uplynulých let poznali není až tak zásadně velký. Oba systémy si vytvoří jakousi kastu profesionálních politiků, kteří podle svého nejlepšího smýšlení za lidi bez ohledu na ně rozhodují. Tučná provize politiky směruje k poznání, jaké rozhodnutí je pro ně samé a protože oni sami jsou z lidu tak jistě i pro ostatní lidi nejsprávnější. Druh této provize je v socialismu i v kapitalismu v podstatě stejný (hmotné statky), jen forma jejího poskytování se trochu odlišuje. Dopad pro občany je v zásadě totožný. Není jim přiznáno právo mluvit do věcí, kterým mohou rozumět dobře jen politikové, protože mají víc informací.

V obou systémech je občan pouze objektem manipulace a zdrojem příjmů politiků. Občané politiky platí za vytváření iluse, že lidé mohou mluvit do způsobu svého života, který je určen ekonomickými vztahy a poměry.

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Dobry den pane Karle, tak to jste me dneska mile prekvapil. Myslim ze je nacase, aby zdejsi prispevovatele(vcetne me) zacali psat "normalni" prispevky. Myslim tim bez "popichovani" a urazek. Zijeme jen jeden zivot, proto si myslim ze nestoji za to se porad "hadat" o necem co stejne nemuzeme ovlivnit. Urcite si ted myslite, ze jsem si v minulych prispevcich zapomel vzit "prasek"

Ne ne, ja jsem jen nekdy "popichova" povaha, proto jsem si take zmenil svuj "Nick".

Nekdy me neco a nebo nekdo "vytoci", ale snazim se ted mit trochu "chladnejsi" hlavu a necilit se vsema blbostma, kteri tu nekteri ctenari Zvedavce pisi. Nekdy to ale nevydrzim a "rejpnout" si musim.

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Také přeji dobrý den pane Rejpale. S tím vaším nickem jste to však nějak pomotal. Když se podíváte na historii svých příspěvků, tak se spíše hodilo dřív používat Rejpal a nyní Ruda. Ale je to na vás a mě nepřísluší do toho zasahovat.

To vzájemné popichování zavedených diskutérů si myslím že ke Zvědavci tradičně již patří. Diskuzi to oživuje. Konec konců je to rýpání většinou takové přátelské a od některých účastníků i velmi vtipné. Souhlasím však s vámi, že by nemělo převažovat nad diskuzí k tématu.

Jsem rád, že aspoň někdy v něčem se mohu shodnout s názory krajanů ze zámoří. Pochopitelně bušistán si ještě hodně dlouho neodpustím používat. Ale to jsem tady již několikrát vysvětloval, co mě k tomu vede a tak mnozí bušistánci si již zvykli a neberou to ode mě jako nějakou nadávku, nýbrž jen jako konstatování faktu.

Stoprocentní pravdu máte v tom, že je naprosto zbytečné hádat se o věci, které nemůžeme ovlivnit. Namísto hádek by bylo prospěšnější obohatit pohled na tyto záležitosti o názory dalších lidí. A to tady do jisté míry lze.

Na takovémto webu však nelze předpokládat výhradně seriózní diskuzi pouze s věcnými argumenty. Konec konců diskuze na jiných e-zinech jsou na tom většinou ještě hůř. Je přirozené, že malé rýpnutí – akce, vyvolá protiakci a to se stupňuje, občas až do zásahu editora.

Stará pravda říká, že je všude chleba o dvou kůrkách a že nikde nelítají pečení holubi sami do huby. Je tedy dost věcí, na které bychom při trochu objektivním příspupu mohli mít velmi podobný názor i při respektování, že každého z nás může pálit pata v jiném místě.

Náš svět se v současnosti rychle mění. Je proto nutností konfrontovat vlastní názory s názory jiných lidí. Mnohé z toho, co platilo včera, dnes již neplatí a rozhodně podle současného trendu nebude platit zítra. Měníme se i my sami. Nejste první a jistě ne ani poslední, kdo si z vážného důvodu (ne proto, aby se ztratil) promyšleně mění nickname.

Karlovi z Cech

Pane Karle z Cech, dojal jste me. Bez jakekoli ironie. Mate muj stoprocentmi souhlas. Napsal jste to velmi lidsky a doufam, ze pro hodne lidi i srozumitelne – diky Vam – Lev

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Pane Karel, svuj novy "nick" jsem si zvolil jen proto, ze jsem si posledni dobou myslel, ze moc do lidi "REJPAM". Mel jsem si ho zmenit uz pred delsi dobou(jak si sam myslite), ale ja jsem o tom vubec nepremyslel. Ted uz je to zrejme jedno. "Rejpal Ruda"

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Čili v krátkosti je to takhle – v kapitalismu vykořisťuje člověk člověka, kdežto v tom socialismu to bylo zcela naopak ! Jediné, co oba systémy takto mají či měly společného je to, že oba končí na -ismus a že oba lidem namlouvají či namlouvaly, že mají demokracii. V tom kapitalismu to je kapitalistická demokracie (rozuměj: "only for rich" ) a v tom socialismu to naopak byla socialistická demokracie (rozuměj: "toľka dľa tavariščej" ). Zbytku světa tedy zůstává oprášit nějaké heslo – že by "Proletáří všech zemí . . "

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.

Máte pravdu,komunismu,kapitalismus,jakýkoliv ismus jsou jen zástěrka.Jsou to stále jen naoko dokonalejší systémy,ale základ mají stále stejný.Lidi,kteří se chtějí dostat k moci.Pokud čtete mé reakce,tak už jsem tu někde psala,že vždy záleží na lidech.Můžete mít sebedokonalejší systém a příjde někdo,kdo chce moc,peníze,majetek a systém přestává fungovat pro národ/stát a začíná fungovat pro jedince na správných postech.

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Pane Karle, ten článek je vynikající ! Kdybych to býval byl tušil, že to existuje, ani omylem bych tu nevěšel to své povídání. Tady na tom by se mohli někteří vyřádit, že jsou to jen komunistické anti-ami šplechty.

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Karel z Čech k (tečka) a (tečka) r (zavináč) seznam (tečka) cz 212.

> ani omylem bych tu nevěšel to své povídání.

To by bylo škoda, protože to povídání je dobré. Článek však může obsáhnout jen omezené množství argumentů. Argumenty odborníků jiných profesí proto nejsou ke škodě.

Odkazovaný článek by si měli přečíst hlavně bušistánci, co si libují, v jaké překrásné zemi žijí. Oni ještě nevědí, že klec již padá.

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

>Narodila jsem se roku 1983,což je pro mě výborný

milá dámo, s tím důkazem to nebude tak horké – http://www.pionyr.cz/

Členem se může stát každé dítě i dospělá osoba, která má zájem účastnit se činnosti a splnit základní povinnosti. Je potřeba jen vybrat si konkrétní oddíl či pionýrskou skupinu.

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

>Narodila jsem se roku 1983,což je pro mě výborný

milá dámo, s tím důkazem to nebude tak horké – http://www.pionyr.cz/

Členem se může stát každé dítě i dospělá osoba, která má zájem účastnit se činnosti a splnit základní povinnosti. Je potřeba jen vybrat si konkrétní oddíl či pionýrskou skupinu.

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.

Milý pane,v pionýru jsem nebyla.Tečka.

RE: v pionýru jsem nebyla

Nebylo by Vam lepe rozumet v tak zvane 'Kudlance'?

Tam byste urcite nasla sympathetic ears.

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

No, já jsem v pionýru byla a nestydím se za to. Co má být?

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Alexa alexa66 (zavináč) centrum (tečka) cz 85.

Paní Jarmilo,vždyť já se také nestydím,že jsem v něm nebyla.

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Ono to ani nejde se stydět. Mluvíme o malých dětech a i když už jimi dnes nejsou, nemůžeme jim předhazovat zodpovědnost. Ostatně celé to obracení kabátů je smutná historie. Pokaždé když slyším, jak je někdo hrdý, že nebyl ve straně, musím se tomu pousmát. Já v ní nikdy nebyl a nemám pocit nějaké hrdosti. Nebylo by mnohem lepší pro společnost, kdyby ať už v té či oné podobě obstála a byla tak pro lidi určitou jistotou. To jak se radujem nad vlastní neschopností, je patrně určitá forma demence.

Washingtonska vlada jsou kriminalni zlocinci nebezpecni celemu svetu.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.

Umele vyvolane valky pro vydelek mezinarodnich koncernu ohrozuje zivot vsech,clovek ,hyne svou vlastni blbosti,nemoci materialismu a moci.Jestli si nekdo mysli,ze je tisice kilometru ,kde sepouzily radiaktivni strely a tak je mimo nebezpeci,tak je na zasadnim omylu ohrozujici jeho zivot.

DEPLETED URANIUM; SICK GULF VETERANS' 'GENETIC DAMAGE'

BRITISH soldiers who served in wars in which depleted uranium ammunition

was used have suffered substantial genetic damage, according to new

levels of deformed chromosomes, increasing the risks of cancers and

abnormalities in their children.

deformation in soldiers, reveals genetic damage in the group at least 10

times greater than that found in the general population. The research is

the first scientific data to back up anecdotal evidence from veterans of

widespread deformities and other unusual illnesses in their children.

Scientists and MPs believe the work could help prove a link between high

rates of cancers and abnormalities among Iraqi children and the use of DU

in the 1991 Gulf War.Prof Schott took blood from the veterans in March. Six of the men saw

action in the Gulf, and one of this six also served in Bosnia. Of the

remaining two, one served only in Kosovo and one only in Bosnia.

that of a group of German civilians. Previous studies have shown a normal

chromosome aberration reading for a member of the public is 0.5 per 1,000

cells. Those of the former soldiers were closer to the average of 5.8 per

1,000 recorded in a group of staff at the Chernobyl power plant following

the reactor meltdown in April 1986.

531 have died and more than 5,000 have reported a range of illnesses.

Nase lidska inteligence-blbci,vynalezli AIDS v laboratorich USA.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.

Lidstvo nepotrebuje ke svemu vyhubeni tak moc ,jak si mnozi mysli,staci udelat bacil ,proti nemuzneni ochrany a vysledek lidske aktivity se dostavi, v Americe je na 11 000 chytrych hlav ,kteri maji licenci pracovat s bakteriologickymi materialy.Dnes nam reknou ,ze na svete je 40 millionu tech ,kteri,uz to maji "spocitane" ,ale mnozi nakazeni ,to chteji"spocitat" take jinym ,v ramci vlastniho rozsudku smrti.Ackoliv AIDS je velmi vydelecny,je snad tretim nejvyssim prijmem penez ,po dragach a zbranich.

Over 40 million now living with HIV worldwide

printer friendly version send to friend glossary comment

rld with the exception of the Caribbean.

The latest UNAIDS data also furnished further evidence of the feminisation of the HIV epidemic, with an estimated 17.5 million women living with HIV worldwide. Figures from UNAIDS also show how HIV prevention campaigns which only stress sexual abstinence or fidelity would do little to protect many women from infection, “among women surveyed in Harare, Durban and Soweto, 66% reported having only one lifetime partner, 79% had abstained from sex until the age of 17, yet 40% of young women were HIV-positive.”

Most of the 3 million HIV-related deaths which occurred in 2005 could have been prevented with appropriate HIV treatment, UNAIDS stresses. However, thanks to treatment access programmes including the “3 X 5” initiate between 250,000 and 350,000 HIV deaths were prevented due to improved access to anti-HIV drugs last year.

Ted ,vsichni vime ,jak na tom jsme a co delaji lide proti tomu?

Takovy Hollywood nam ukazuje na vsech kanalech nasich TV ,co ?

Sex a sex ,kam se jen podivate,kdyz se zamyslite na d timto ,muzete tvrdit ,ze jsme inteligentni.

V Australii jsme ukoncili skolni rok a deti-studenti oslavuji v nespoutanem veseli, s alkoholem a jinym ,tedy i sexem, sve opusteni skoly k dalsimu kroku do zivota,myslite ,ze si predsevzali nejakou opatrnost v jejich sexualni volnosti,podporovane praskama proti otehotneni? Absolutne ,ne . Kd eje vysledek studii o sexualni vychove,kdyz se poradaji monstresni "party",kde musi i policie zasahovat proti nicim nekontrolovanem davu mladistvych .Mnozi chteji ,takove oslavy zastavit,ale mnozi ,zejmen av obchodnim podnikani si libuji,hotely jsou plne a prodej alkoholu a jineho jde na odbyt,premysli nekdo jinak ,nez materialisticky? Minulych 60 minut na tV uka. Kráceno (Editor)

Jíme potraviny vyrobené z ropy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.

RE: Jíme potraviny vyrobené z ropy

Pardon – tady je to taky a dokonce dříve – díky, úžasný článeček. Těším se, jestli to okomentuje "leho".

co ma tento clanek spolecneho se zamerenim Zvedavec.org – budou se zde obevovat casteji podobna scientologicka "proroctvi" typu Nejasna zprava o konci sveta? Ja ze bych zacal hledat nejaky jiny zoon politikon server.

Kdo mate zajem o jina temata a nestaci mu ruzne exorcisticke servery, muzete navstivit ci dokonce sami vytvaret ruzne blogy. Ja jeden takovy prubezne rovnez nepravidelne vytvarim – je venovany memu zivotu s kocourem, a s postrehy zivota kolem nas. To je proste tema a toho se drzim. A proto muj blog(ue) lide navstevuji.

Nic proti pravu pana Stwory uverejnovat clanky jake se mu libi. Preci jen vsak vyhledavam Zvedavce pro jinou oblast temat nez jsou proroctvi pana Gejdose. Zatim to beru jako Zvedavcovsky experiment. Za mou osobu: experiment dost nepovedeny. Teziste a hodnota Zvedavec.org je preci jinde, nebo se to zacina menit?

RE: Nechapu

RE: Nechapu

Vždyť Martin to ve svém příspěvku zmínil. Článek není o jeho životě s kocourem a tak není pro něj zajímavý.

Nedochází mu, že můžou existovat lidé, které zajímá i něco jiného, než jeho kocour.

RE: Nechapu

Martine, ze pises ze tvuj "blog", je o tobe a tvem kocouru. To musi byt velice zajimave

Mimochodem, ja jsem velice rad, ze pan Stwora pridava na jeho web stranky i jine clanky, nez jen o politice. Je to "vitane" zpestreni.

Jestli se ti ti nelibi, tak si holt musis najit nejake stranky kde pisi o kockach a ZOO

RE: Nechapu

No ale stejně se musím ozvat !

'..V současné době je Bušistán nepřítel lidstva č. 1. ' (Karel z CSSR)

Zajimave je ale jak se do toho 'Bushistanu' hrnou Cesti Pepici za praci a vyucenou. Zrovna minulej tyden jich par znovy vymakla US imigracni policie v Wall Martu. Novinari s dvouma Pepiky delalo interview. Vyhrozovali ze daji Wallmart k soudu, ze dostavali jen minimum mzdu od svych Polskych kapu. Jakoby Walmart za to mohl ze je Polaci stahovali z kuze.

Kolikrat uz Ceska komousska vlada zadala USA o zruseni vstupnich viz? Oni dobre vedi (US imigracni urady)jaci podvodnici by vyuzili zruseni viz.

To uz radeji primhouri oko nad Mexicany prelezajici ploty mezi US a Mexickou hranici.

Vy tak akorat muzete neco nazyvat 'Bushistanem' !

Podivejte se radsi na CSSR a sveho Klause, kterej pred 10 lety vyzdvihoval Vaseho slavneho Kozeneho do nebes za uspesne provedeni kuponove privatizace!

Příspěvků: 155

Káva pro Zvědavce

Připojte se k ostatním a staňte se

také sponzorem Zvědavce, stačí

částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

Ze Slovenska 2000368066/8330

Ve zkratce

Nálepky / Témata v posledních třech měsících

Měnové kurzy

Poslední aktualizace: 4.4.2018 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 951

Vydavatel:

Spolupráce a příspěvky nejsou honorovány.

© 1999-2016 Vladimír Stwora

Články je možno dále šířit s podmínkou, že nebudou měněny, že bude uveden odkaz na původní zdroj a autor a že nebudou komerčně použity. Licence Creative Commons.

Vytvoření této stránky trvalo 0,2285 sekund.

Leave a Reply