Tea tree olejové mýdlo mykotické infekce kůže (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Vyrážka ve vlasech – 15 domácích přípravků na ošetření akné na vlasové pokožce

Vyrážky trápily lidi odedávna. Avšak až z rozvojem technologií a kosmetického průmyslu se akné stalo přímo noční můrou každého, bez ohledu na věk či pohlaví.

Existuje mnoho druhů vyrážek. Všechny nás však dokážou potrápit a objevit se v tu nejnevhodnější dobu a na nejnevhodnějším místě.

Řekneme si o jednom z nejběžnějších typů akné, a to je vyrážka ve vlasech. Představíme si, co to vyrážka ve vlasech je, proč vzniká, jaké jsou symptomy i možnosti léčby.

Co je vyrážka ve vlasech?

Vyrážka ve vlasech je druhem akné, které se objevuje na vlasové pokožce. A přestože není vždy vidět, může být nepříjemná a dost narušuje každodenní život.

Tak, jako na jiných částech těla, i na vlasové pokožce jsou póry a maz (sebum). Pokud se nahromadí přílišné množství mazu, nebo se přidruží bakteriální infekce, mohou se kvůli ucpaným pórům objevit vyrážky ve vlasech.

Příčiny akné na vlasové pokožce

Zcela přesná příčina pro vznik akné ve vlasech neexistuje, nejběžnější příčinou však jsou abnormální změny hormonů. To je důvodem, proč se vyrážky týkají hlavně adolescentů a žen během menstruace.

Důležitou roli hraje i stravování. Pokud se nestravujete zdravě, pokud jíte hodně hotových jídel z rýchloobčerstvení, je i pravděpodobnost objevení vyrážek ve vlasech vyšší.

Některé příčiny akné ve vlasech jsou externího původu, příčinou může být znečištění či vlhké počasí.

Co zvyšuje riziko vzniku vyrážek ve vlasech?

Existuje několik návyků, kvůli kterým si sami zvyšujete riziko vzniku vyrážek na vlasové pokožce. Prvním z nich je nadměrné používání některých olejů a chemických látek. Pokud používáte šampony či vlasové produkty, které nejsou přirozené, mohou být katalyzátorem pupínků na hlavě právo obsažené látky.

Vyrážka ve vlasech vzniká i kvůli přílišnému škrábání hlavy. Tak jako u jiných druhů akné, za hormonální změny mohou také deprese a stres. A výsledkem je vyrážka ve vlasech.

Symptomy akné ve vlasech

Vzhledem k tomu, že vlasy vyrážky překrývají, nejsou vyrážky ve vlasech viditelné. Pociťujete však bolest a nepohodlí. Nejvíce se projevuje při česání. Zánět způsobuje svědění, které vás nutí škrábat se ve vlasech.

Domácí recepty na vyrážky ve vlasech

Vyrážka ve vlasech běžně zmizí po týdnu sama od sebe. Pokud však chcete tento proces urychlit, nebo si akné ve vlasech vyléčit co nejdříve, můžete vyzkoušet některý z domácích receptů. Nabízíme 15 domácích receptů pro vyrážky ve vlasech, které zahojí akné o něco dříve.

1) Aloe vera

Aloe vera patří mezi tradiční a navíc účinné domácí léky na vyrážky ve vlasech. Pomáhají vlastně u všech akné a různých problémech s kůží. Je antibakteriální a protizánětlivé, proto dokáží zvládnout v krátkém čase nepříjemné symptomy akné ve vlasech. Navíc, jejich hojivé složky částečně zaručí, že akné nezanechá jizvy. Dalším přínosem aloe vera je posílení vlasů a vlasové pokožky. Zabijete tedy dvě mouchy jednou ranou.

Gel lze nanést přímo na hlavu a na vlasy. Pokud máte čas, můžete jej smíchat s citronovou šťávou, až potom vetřít do vlasové pokožky. Nezapomeňte si následně vlasy i vlasovou pokožku smýt vodou. Nejkvalitnější je čerstvý gel z aloe vera.

Běžná zelenina v každé kuchyni, rajče, patří také mezi jedny z nejúčinnějších domácích prostředků na vyrážky ve vlasech. Rajčata obsahují velké množství kyseliny salicylové, která hraje důležitou roli při ošetřování všech druhů akné.

Aby vám rajčata pomohli s vyrážkou ve vlasech, měli byste používat čerstvou tomatovou šťávu. Tu si třeba denně nanášet na vlasovou pokožku. Přibližně po 10 minutách si vlasy smyjte teplou vodou.

K tomatové šťávě můžete přimíchat i citrónovou šťávu a med, zbraň proti akné bude ještě účinnější.

3) Zeder indický

Zeder indický známý také pod názvem Neem, má antibiotické a antiseptické vlastnosti. I proto patří mezi zázračné přípravky proti akné ve vlasech. V některých závažných případech lze tuto rostlinku používat při bolesti, zánětech a svědění způsobeném červenými tečkami na vlasové pokožce.

Neem dokáže léčit mnohé kožní problémy, od tinea (dermatofytózy), přes ekzém, akné až po bradavice.

Jak se neem používá:

 1. Vložte několik listů zederachu indického do vody a nechte 10 minut vařit.
 2. Listy pak vyberte a rozdrťte je.
 3. Pastu, kterou takto získáte, naneste na postižená místa ve vlasech.
 4. Po 30 minutách vezměte vodu, ve které jste listy vařily a vlasy si jí opláchněte.
 5. Nakonec použijte na opláchnutí ještě čistou vodu.

Proces byste měli opakovat každé ráno.

4) Tea tree olej

Pokud jde o kožní infekce, je tea tree olej velmi populární. Běžně se používá v kúrách k léčbě akné ve vlasech. Je antiseptický, takže snadno odstraní otok a zarudnutí kůže.

Pro dosažení co nejlepších výsledků můžete zkombinovat několik kapek tohoto oleje se šamponem, který běžně používáte. Pokud máte více času, smíchejte čajovníkový olej s kokosovým olejem (přibližně 2 až 3 čajové lžičky). Směs naneste na vlasovou pokožku a chvíli masírujte.

Už léta patří kurkuma mezi přírodní přísady, které dokáží zlepšit stav pleti. Je proto samozřejmé, že se zmiňuje i mezi domácími prostředky na vyrážky na hlavě. Kurkuma je totiž velmi bohatá na kurkumin. A je vědecky podložené, že má kurkumin významný pozitivní vliv na pokožku.

Při léčbě akné ve vlasech napomáhá urychlit hojení a obnovu pokožky díky protizánětlivým, antibakteriálním a antioxidačním vlastnostem. Současně zabraňuje opětovnému propuknutí infekce.

Jak kurkumu použít:

 1. Kurkumový prášek smíchejte ve stejném poměru s kokosovým olejem.
 2. Pastu nechte na hlavě působit 60 minut.
 3. Vlasovou pokožku poté smyjte čistou vodou.

Buď můžete proceduru podstupovat každý den, nebo jednoduše přidáte více kurkumy do vaření.

Tak jako kurkuma nebo aloe vera, i med dokáže léčit kožní problémy. Obsahuje velké množství antioxidantů, dokáže velmi rychle odstranit bakterie. Také dokáže zamést s bolestivými pocity a zarudnutím kůže.

Med patří mezi několik málo látek, které lze nanést přímo na vlasovou pokožku. Na smytí si nezapomeňte namíchat teplou vodu.

7) Jablečný ocet

Ačkoliv se možná bojíte kyselosti octa, je považován za jeden z nejlepších prostředků na vyrážky ve vlasech. Je silně antibakteriální a antiseptický, což mu umožňuje bránit vzniku bakterií.

Jablečný ocet dokáže zmírnit vylučování mazu, což je běžná příčina pro vznik akné. Zároveň dokáže udržovat rovnováhu pH.

Jak ho používat:

 1. Nejprve je třeba jablečný ocet rozředit ve stejném poměru ve vodě.
 2. Pak si třeba vzniklým roztokem umýt vlasovou pokožku.
 3. Po 5 až 7 minutách vlasy ještě jednou omyjte čistou vodou.

Toto úžasné koření obsahuje antibakteriální látky i antioxidanty, takže pomáhá zdolat vyrážky vzniklé kvůli přítomnosti bakterií na pokožce. Také vás uchrání před nepříjemným pocitem a zánětem, který vzniká při akné.

Kromě toho, že si budete dávat česnek do jídla, můžete jej použít i následovně:

 1. Dejte několik stroužků česneku do vody a přibližně 5 minut je vařte.
 2. Pak počkejte, dokud nevychladnou.
 3. Česnek vyberte, na umytí vlasové pokožky použijete vyvařenou vodu.
 4. Po deseti minutách si hlavu smyjte ještě čistou vodou.

Tento postup opakujte jednou denně.

9) Betelové listy

Tato rostlina zaujala lidi pro své přínosy pro zdravou kůži už dávno. Proto by byla chyba, nezařadit betelové listy mezi domácí přípravky na vyrážky ve vlasech. Tak jako jiné zmíněné rostliny a byliny, i betel obsahuje antimikrobiální a antiseptické složky, které dokáží efektivně bojovat proti bakteriím.

 1. Z rozdrcených betelových listů si přichystejte hladkou směs ve formě pasty.
 2. Pastu naneste přímo na oblasti postižené vyrážkou.
 3. Po půl hodině si vlasy a hlavu umyjte čistou vodou.

Tento prostředek je účinný, pokud ho používáte denně 2 až 3 krát.

10) Růžová voda

Růžová voda se obvykle používá k čištění a hydrataci pokožky. Dokáže si poradit i s vyrážkou ve vlasech. Má zklidňující vlastnosti, dokáže zkrátit dobu, kterou potřebuje vlasová pokožka na zotavení po vypuknutí akné.

Přínosem jsou i antiseptické vlastnosti, zbavíte se bakteriálních infekcí na kůži.

Přestože je citron dost kyselý, je častou a oblíbenou volbou při léčení některých kožních problémů. Pokud víte, jak citron na pokožce použít, bude fungovat stejně účinně jako jiné domácí přípravky na vyrážky ve vlasech.

Smíchejte citrón a růžovou vodu ve stejném poměru. Směs používejte denně, dokud nebude vaše vlasová pokožka v lepším stavu.

12) Skořice

Skořice je silným antibiotikem z kuchyně, možná o tom ani nevíte. Znamená to také, že ji můžete použít na ošetření akné ve vlasech. Působí přímo na bakterie, které se snaží pronikat do ucpaných pórů.

Pro co nejlepší výsledky ji smíchejte s medem v poměru 1: 2. Vzniklou pastu naneste na hlavu na místa, kde máte akné. Poté vlasy ještě omyjte vodou.

13) Pískavice

Pokud použijete na vlasovou pokožku pískavici, odstraníte akné z hlavy. Současně ale podpoříte růst vlasů, které budou díky pískavici pevnější a déle.

Semena pískavice mají antibakteriální vlastnosti, uleví od zánětu a bolesti.

Jako pískavici použít:

 1. Vložte semena pískavice do vody a nechte je namočené celou noc.
 2. Na opláchnutí vlasové pokožky se používá pouze scezená voda.

Pokud budete trpělivý, můžete je rozemlít na prášek a smíchat s další vhodnou přísadou, například medem.

14) Levandulový olej

Co je lepší než krásná vůně levandulového oleje ve vlasech? Vyzkoušejte na vyrážky ve vlasech levandulový olej, určitě nebudete litovat. Má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, to k léčbě akné ve vlasech úplně stačí. Je vhodné aplikovat ho na vlasovou pokožku několikrát denně.

15) Muškátové mléko

Tento domácí přípravek proti akné ve vlasech není příliš znám, dokáže vás však zbavit mastnoty. Mastná pokožka je citlivá a náchylná na kožní problémy. A sem patří i vyrážka ve vlasech.

Využijte přínosy muškátového mléka, uleví vám od bolesti a nepříjemných pocitů na hlavě.

Čemu je třeba se vyhýbat, pokud vás trápí vyrážka ve vlasech

Když se vám ve vlasech objeví akné, je důležité přestat používat různé přípravky na úpravu vlasů, protože ty situaci pouze zhorší. Gely, laky na vlasy, vosky mohou póry na vlasové pokožce ještě více ucpat. Výsledkem je vznik akné. Kromě toho je vhodné vzdát se během léčby i kondicionérů.

I strava a zdravá výživa hraje důležitou roli, pokud jde o zdraví vlasové pokožky. Pokud u vás propukne akné, neměli byste jíst nic kořeněné ani mastné.

Kdy je vhodné obrátit se na lékaře

Akné ve vlasech není obecně závažný problém. Dokážete si s ním poradit sami doma. Pokud se však u vás objevuje stále více a více vyrážek, požádejte o radu lékaře.

Prevence vzniku vyrážek ve vlasech

Jako první, zkuste měnit své nevhodné návyky a snažte se o lepší zdraví vlasové pokožky. Vyhýbejte se stresu, protože i ten je spouštěčem akné.

Na hygienu vlasové pokožky používejte vhodné výrobky, pozor na ty nesprávné, které by stav pokožky mohly ještě zhoršit.

Líbí se Vám náš obsah?

Pomohli Vám informace na této stránce? Sledujte nás:

Doporučené produkty

Vitamíny pro vlasy FOLIVITAL PRO

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO obsahují vyváženou směs účinných látek, vitamínů a minerálů působících zevnitř na kořínky vlasů pro – silnější vlasy, oživení slabých vlasů a zastavení vypadávajícími vlasů.

Šampon proti vypadávání vlasů FOLIVITAL PRO

Účinný šampon proti vypadávání vlasů určený pro muže i pro ženy. Synergická směs DHT blokátorů, antioxidantů, minerálů, proteinů a léčivých bylin obnovuje rovnováhu, optimalizuje zdraví vlasové pokožky a zlepšuje vitalitu a tloušťku vlasů.

Bio panenský kokosový olej

Jedinečný zdroj mastných kyselin s množstvím příznivých účinků na organismus. Také podporuje zdravý vzhled pokožky, zlepšuje kvalitu vlasů a udržuje zdraví srdce a mozku.

Blízke témy

Související články

Co může způsobovat vypadávání vlasů?

Příčiny řídnutí vlasů

Je příčinou vypadávání vlasů stres?

Stres jako příčina vypadávání vlasů

Způsobuje tmavé maso řídnutí vlasů?

Způsobují dietní nápoje řídnutí vlasů?

Vypadávání vlasů a mykotické infekce

Vliv stravy a diety na vypadávání vlasů

5-alfa reduktáza

Produkty na vlasy obsahující toxické chemikálie pomáhají vypadávání vlasů

Zdravotní problémy spojené s vypadáváním vlasů (androgenní alopecií)

Maštění a vypadávání vlasů

Co je příčinou řídnoucích lámavých vlasů?

Proč vlasy řídnou?

Pomáhá saw palmetto proti vypadávání vlasů?

Příčiny svědění hlavy

DHT – dihydrotestosteron

Může pocení hlavy způsobit vypadávání vlasů?

Alergie na barvy na vlasy a vypadávání vlasů

Anestezie a vypadávání vlasů

Doporučujeme

 • Přirozený zahusťovač vlasů Toppik
 • Nejúčinnější krém s kyselinou hyaluronovou
 • Hubněte snadno s acai berry
 • Vlastní delší řasy? Používejte sérum na růst řas
 • Jaké jsou nejlepší pilulky na hubnutí?

Čtěte ještě více

Staň se fanouškem

Informace na této stránce nejsou určeny jako náhrada za specializovanou lékařskou péči.

Tekuté mýdlo Tea tree, 473 ml, Jason

Mýdlo s Tea tree vitamínem E a výtažkem z heřmánku s přídavkem esenciálních olejů jako jasmínový, olej z pomerančového květu a oleje z eukalyptu. Díky Tea tree působí mýdlo silně antibakteriálně a díky heřmánku má i zklidňující efekt na podrážděnou pokožku.

Množství: 473 ml

(1) certifikované bio ingredience

Firmy označené certifikátem HCS nesmějí pokusy na zvířatech samy provádět ani je zadávat jako zakázku jiným subjektům. Kromě toho nesmějí používat ingredience, které byly na zvířatech po určitém datu nově otestovány.

svědění kůže po koupeli

SVĚDĚNÍ KŮŽE NA NOHOU

Svědění kůže na lýtkách

Svědění kůže na lýtkách bývá způsobeno sprchováním v horké vodě. Používejte ke sprchování spíše vlažnou vodu a uvidíte, že potíže odezní.

Zveřejněno dne: 14.4.2017

Diskuze: Re: svědění

Jako úlevu od úporného svědění při ekzému si ulevuji ovesnou koupelí od topnaturu.

Odesláno dne: 21.11.2017 uživatelem Moňula

SVĚDĚNÍ KŮŽE

Svědění kůže po koupeli

Svědění kůže může být dáno její suchostí po koupeli, zkuste tedy tělo promazávat pravidelně po vykoupání, například Ambiderman krém, který se dá zakoupit v lékárně, nebo jiný příjemný přípravek. Pokud bude svědění kůže přetrvávat, navštivte kožního lékaře.

Svědění chodidel po koupeli

Svědění může být způsobeno narušením ochranné kožní bariéry, přesušením kůže, ale příčiny mohou být i celkové vnitřní, alergické či neurologické. Vynechte mýdlo a sprchové gely, promazávejte kůži vhodným krémem, eventuálně navštivte lékaře k dovyšetření.

Červené fleky na kůži po koupeli

Pokud se u vás na kůži po koupeli objeví červené fleky, může jít o kopřivku (tepelnou, aquagenní), případně o projev atopie, navštivte tedy kožního lékaře či alergologa.

Zveřejněno dne: 3.5.2017

Diskuze: Re: úporné svědění kůže

Proti svědění je dobrý lék Claritine. Claritine je volně prodejný a tlumí pocit svědění.

Odesláno dne: 19.8.2014 uživatelem Kamča

SVĚDĚNÍ KŮŽE NA NOHOU

Svědění kůže na stehnech

Příčin svědění kůže na stehnech je velké množství, od suché kůže, alergické reakce, hormonálních vlivů až přes určitá vnitřní onemocnění. Škrábáním se svědění kůže zhoršuje, protože se uvolňují látky podporující pocit svědění. I zapocení svědění zhoršuje, proto je třeba intenzivnější v noci. Kůži zkuste promazávat například Ambiderman krémem (lze zakoupit v lékárně). Vylučte z potravy kořeněná jídla, citrusy, čokolády, ořechy, džusy a podobně. Pokud projevy přetrvávají, vyhledejte lékaře.

Zveřejněno dne: 14.4.2017

Diskuze: Re: svědění kůže po pásovém oparu

Natírat jablečným octem

Odesláno dne: 15.5.2017 uživatelem alča

SVĚDĚNÍ KŮŽE NA RUKOU

Svědění kůže na předloktí

Svědění kůže na předloktí může být alergického či psychogenního původu, pokud by nestačilo promazávání, kupte v lékárně některé volně prodejné antihistaminikum. Pokud by se obtíže stupňovaly nebo se objevila vyrážka, navštivte lékaře.

Zveřejněno dne: 14.4.2017

Diskuze: Re: svědí kůže

Svědění kůže na celém těle může upozorňovat na dlouhodobé problémy s hladinou krevního cukru. Příznaky svědění po celém těle jsou typické pro onemocnění diabetes mellitus. Při takovém svědění doporučuji zajít za obvodním lékařem a nechat si udělat krevní odběr, kde se zjistí aktuální hladina krevního cukru. Pak je možné zahájit léčbu a svědění zmírnit.

Odesláno dne: 13.6.2012 uživatelem Cempírek

SVĚDĚNÍ KŮŽE NA NOHOU

Svědění kotníků

Svědění v oblasti kotníků může být způsobeno svrabem. Svědění, podrážděná kůže, zanícené póry, to jsou zcela běžné projevy na kůži i u zcela zdravých lidí. Jenže se může jednat o svrab. Nehledě na to, že kůže poškozená svrabem se i po vyléčení hojí pěkně dlouho – i několik týdnů. Jediný relativně „spolehlivý“ ukazatel je, že v noci ke svědění nedochází. Jinak onemocnění svrabem vždy patří do rukou dermatologa.

Zveřejněno dne: 14.4.2017

Diskuze: Re: Svědění kůže

použit alpu nebo kolínskou dat si do pořadku jatra

Odesláno dne: 20.9.2016 uživatelem HELA

SVĚDĚNÍ KŮŽE

Svědění kůže v noci

Svědění kůže v noci velmi pravděpodobně souvisí s onemocněním jater, bývá také u ledvinových onemocnění či cukrovky. Řešení je poměrně obtížné, protože nejde obvykle odstranit vyvolávající příčinu. Lze vyzkoušet zvláčňování pokožky Excipial U Hydro či U lipolotio. Je možné zkusit zasáhnout medikamentózně, což patří do rukou lékaře.

Zveřejněno dne: 3.5.2017

Diskuze: Re: bylinky proti svědění kůže

Nechte si vyšetřit krevní cukr. Zkrytá cukrovka způsobuje toto svědění celého těla.

Odesláno dne: 28.4.2015 uživatelem Cempírek

PŘÍČINY SVĚDĚNÍ KŮŽE

Svědění kůže (pruritus) je nejtypičtějším příznakem některých kožních plísní. Při svědění kůže je vhodná nedráždivá dieta, zásada nemýt pokožku příliš často mýdlem (vyjma speciálních mýdel vhodných při svědění, jako je například rašelinové mýdlo). Nenoste dráždivé prádlo a šaty a eliminujte provokační faktory, jako je prach, pocení, tření. Osvědčuje se používání rašelinové kosmetiky nebo konopné kosmetiky, která výrazně zklidňuje a snižuje svědění kůže. Úlevu přinášejí teplé koupele, vhodné jsou koupele v medicinálních olejích.

Zveřejněno dne: 14.4.2017

Diskuze: Re: Hypermangan

Pokožka po koupeli v hypermanganu se neoplachuje, nýbrž se jen osuší ručníkem. Pokud by se roztok hypermanganu dostal na zdravou pokožku, tak je třeba ji hned omýt mýdlem a opláchnout čistou vodou. Podrobný návod, jak použít hypermangan ke koupeli je zde: www.ceskenemoci.cz/k…

Odesláno dne: 31.5.2017 uživatelem Cempírek

SVĚDĚNÍ KŮŽE NA NOHOU

Příčinou tohoto svědění může být chlór, někdo má bohužel na chlór výrazně citlivější kůži a nedá se s tím nic dělat. Můžete zkusit před koupelí nějaké antihistaminikum (lék proti alergii). Kůži na nohou pravidelně promazávejte po sprchování, nepřesušujte ji například sprchovými gely a podobně.

Nebo můžete být alergičtí na sprchové gely, místo toho tedy zkuste speciální sprchové oleje (například Balneum Hermal plus). Můžete také užívat některé volně prodejné antihistaminikum (Zyrtec, Zodac, Claritine).

Svědění kůže bývá nejčastěji způsobeno její suchostí, ale také různými ekzémy. Kůži promazávejte několikrát denně například Ambiderman krémem, modrou Indulonou a podobně. Pokud se na kůži tvoří nějaké projevy a svědění neustupuje, tak navštivte kožního lékaře.

Za svědění může často psychika, ale i špatná funkce jater, případně hodně kyseliny močové. V tom případě se doporučuje užívat večer jaterní čaj nebo ostropestřec mariánský, hodně pít vodu, nebo ředěné 100% šťávy ovocné a zeleninové. Také se doporučuje vyšetření krve.

Zveřejněno dne: 14.4.2017

Diskuze: úporné svědění kůže

Úporné svědění– 3 týdny na kožním v nemocnici- NIC nepomáhá- musím škrábat nedá se to vydržet- nikam mne nikdo na vyšetření neposílá- KDO mi tedy pomůže- už jsem z toho zoufalá. Děkuji za radu

Odesláno dne: 19.8.2014 uživatelem Debora Hrabková

SVĚDĚNÍ KŮŽE NA NOHOU

Svědění nohou večer

Svědění nohou večer, jak již bylo popsáno výše, může způsobovat svrab. Svrab je infekční kožní onemocnění, které způsobuje roztoč jménem zákožka svrabová a jde o relativně častou dermatózu.

Zveřejněno dne: 14.4.2017

Diskuze: Re: Re: bylinky proti svědění kůže

Děkuji za odpověd.

Odesláno dne: 28.4.2015 uživatelem Michala

SVĚDĚNÍ KŮŽE NA RUKOU

Svědění bez vyrážky

Pokud se jedná o svědění bez jakéhokoli doprovodného onemocnění, jako je například alergie či ekzém, je velmi dobrou metodou volby homeopatie.

Zveřejněno dne: 14.4.2017

Diskuze: Re: svědění v nose a kůže na nose

Kateřino, proti svědění a přecitlivělosti kůže je dobrý lék Claritine. Je na lékařský předpis a běžně se používá jako antihistaminikum na léčení alergií. Nechte si ho předepsat a berte ho jednou denně ráno jednu tabletu po dobu 3 týdnů. Pokud to nepomůže, tak zkuste ještě Fenistil gel, ten je volně prodejný, ale Claritine je lepší.

Odesláno dne: 15.2.2011 uživatelem Cempírek

PŘÍČINY SVĚDĚNÍ KŮŽE

Nemocná játra

Svědění souvisí se špatnou funkcí jater, je jedním z jeho příznaků. Cholestáza je stav, kdy žluč nemůže řádně odtékat do tenkého střeva a produkty, které jsou jí odváděny, se hromadí v organismu. Svědění se zhoršuje v noci.

Zveřejněno dne: 14.4.2017

SVĚDĚNÍ KŮŽE NA RUKOU

Svědění dlaní

Svědění dlaní může způsobit i antibiotická léčba anebo může jít o projev dyshidrotického ekzému. V tom případě je vhodný protizánětlivý krém a eventuálně antihistaminika k celkovému užívání. Příčina může být alergická.

Zveřejněno dne: 14.4.2017

SVĚDĚNÍ KŮŽE

Příčiny svědění

 • plané neštovice, spalničky a neštovice
 • suchá pokožka
 • nadměrné pocení
 • pobodání hmyzem, zejména komáry
 • plísňové infekce, virové infekce
 • alergie

Zveřejněno dne: 27.9.2013

SVĚDĚNÍ KŮŽE NA RUKOU

Co pomůže na svědění rukou

Pokud je svědění kůže rukou bez onemocnění, je vhodné použít oleje. Mandlový, sezamový a olivový olej zahřejte na 37–40 °C a do olejové lázně ponořte ruce na 10–20 minut. Po vyndání ruce lehce osušte a zbytek oleje vmasírujte do pokožky a okolí nehtů. Pořiďte si také bavlněné rukavice a jednou za pár dní si na noc ruce namažte silnou vrstvou krému a strčte je na spaní do nich.

Zveřejněno dne: 14.4.2017

SVĚDĚNÍ KŮŽE NA OBLIČEJI

Co pomůže na svědění obličeje

 • chladivý gel – zkuste oblíbený Fenistil gel, zmírní podráždění kůže již za několik málo minut, je velmi univerzální, lze jej použít při různých alergických reakcích a po bodnutí hmyzem, vhodný pro děti již od 6 měsíců, pro pohodlnější aplikaci vyzkoušejte kuličku Fenistil Roll-On;
 • olej – hodí se k promašťování při svěděníkůže;
 • kožní suspenze – například Suspenzio Zinci Oxydati HBF, která slouží jako doplněk k léčbě nejrůznějších virových kožních nemocí a zlepšuje hojení.

Zveřejněno dne: 14.4.2017

PŘÍČINY SVĚDĚNÍ KŮŽE

Svědění je většinou projevem nějakého lokálního poškození kůže, provází například bodnutí hmyzem, podráždění různými chemikáliemi a podobně, a odezní po zhojení defektu. Také různá infekční a chronická onemocnění jsou charakterizovaná svěděním spolu se svými viditelnými projevy, například lupénka či atopický ekzém, z přenosných chorob je to například svrab a jiná parazitární onemocnění. Tato onemocnění léčí dermatolog.

Zveřejněno dne: 14.4.2017

SVĚDĚNÍ KŮŽE

Svědění, proč mě to svědí?

Lokalizované svědění je většinou projevem nějakého lokálního poškození kůže, provází například bodnutí hmyzem, podráždění různými chemikáliemi a podobně, a odezní po zhojení defektu. Také různá infekční a chronická onemocnění jsou charakterizovaná svěděním spolu se svými viditelnými projevy, například lupénka či atopický ekzém, z přenosných chorob je to například svrab a jiná parazitární onemocnění. Tato onemocnění léčí dermatolog. Svědění kůže však také provází některá celková onemocnění a při pátrání po příčině je tak leckdy potřeba komplexní vyšetření internistou či alergologem. Rovněž různé alergie se často projevují svěděním a kopřivkou. Svědění může být i projevem poruchy odtoku žluče (látky ze žluče se hromadí v krevním oběhu a v kůži způsobují svědění), svědění se objevuje v konečném stadiu selhání ledvin, při onemocnění lymfomem, u poruch štítné žlázy, u infekce HIV. V léčbě se lékař nejprve zaměřuje na odstranění příčiny svědění. Pokud to není možné nebo je příčina neznámá, použijí se léky, které svědění potlačují.

Zveřejněno dne: 27.9.2013

SVĚDĚNÍ KŮŽE NA OBLIČEJI

Svědění obličeje a krku

Příčin svědění v obličeji a na krku je mnoho – vnitřní, alergické, imunologické, nevhodná péče o kůži, nekvalitní voda, alergie na antikoncepci.

Doporučuje se imunologické vyšetření, aby došlo k vyloučení některých autoimunitních onemocnění, kde svědění bývá příznakem. Z léků je možné zkusit amitriptilin, který se sice používá v psychiatrii, ale jedna z indikací je svědění. Při cholinergní kopřivce někomu nestačí dávkování antihistaminik pouze 1x denně, takže můžete zkusit Aerius až 2-0-2 tablety denně.

Zveřejněno dne: 14.4.2017

SVĚDĚNÍ KŮŽE NA NOHOU

Svědění holeně

Pokud svědění holeně není způsobeno infekcí nebo jinou diagnostikovanou příčinou, může souviset se suchou pokožkou, která bývá v oblasti bérců často spojena s chronickou žilní nedostatečností. Doporučuje se tedy pokožku bérců pravidelně 2–3x denně ošetřovat mastným krémem, například Excipial mastným krémem, který se dá volně zakoupit v lékárně.

Zveřejněno dne: 14.4.2017

Re: svědění

Jako úlevu od úporného svědění při ekzému si ulevuji ovesnou koupelí od topnaturu.

Re: úporné svědění kůže

Proti svědění je dobrý lék Claritine. Claritine je volně prodejný a tlumí pocit svědění.

Re: svědění kůže po pásovém oparu

Natírat jablečným octem

Re: svědí kůže

Svědění kůže na celém těle může upozorňovat na dlouhodobé problémy s hladinou krevního cukru. Příznaky.

Re: Svědění kůže

použit alpu nebo kolínskou dat si do pořadku jatra

Konopná mast BALCANN 80 ml

Kůže, lupénka, vrásky, opary nebo praskliny. Konopná mast se širokým spektrem využití vhodná k péči o pokožku, hlavně při kožních problémech s popraskanou, podrážděnou či suchou pokožku se sklony k šupinatění. Uvítáte při pocitech svědění či pálení a pečuje o citlivou pokožku. Obsažené přírodní látky jsou známé svou schopností příznivě působit na opruzeniny, zapařeniny, proleženiny, štípance od hmyzu.

Paul Mitchell TEA TREE essential OIL – čistý esenciální olej z čajovníku

Přírodní esenciální olej Tea Tree vysoké kvality pro aromaterapii, k použití na pokožku, ekzémy, akné a další kožní obtíže. Doplňková péče řady Tea Tree značky Paul Mitchell. Vysoko kvalitní esenciální olej z australského čajovníku má mnohostranné využití: Zmírňuje svědění – jen pár kapek naneste navlhčeným vatovým tamponem na hmyzí bodnutí, zmírňuje svědění. Působí antisepticky – olej z čajovníku.

Konopný krém CREMCANN omega 3-6

Kůže, lupénka, vrásky. Regenerační a zvláčňující krém pro každodenní péči o pleť. Dlouhodobě zvláčňuje, hydratuje a regeneruje i velmi suchou, popraskanou, ztvrdlou pokožku. Regenerační a zvláčňující krém pro každodenní péči o pleť. Použité složky jsou známy jako osvědčený prostředek pro dlouhodobé zvláčnění, hydrataci, regeneraci a omlazení i velmi suché, popraskané kůže. Vhodné i pro odlupující se.

Monoderma ET 10 – hojivý vitamín E na pokožku

Vitamín E v nejúčinnější formě(10% tokoferol a 0,3% tokotrienoly). Vhodný při projevech různých druhů kožních dermatitid, působí jako prevence a zároveň redukce poškození kůže vlivem UV zářením. Současně pomáhá ulevit od svědění suché a podrážděné kůže. Je vysoce efektivním antioxidantem, chrání pokožku před oxidačním stresem. Zdravotnický prostředek. Monodermá ET10 představuje čistou a vysoce účinnou.

Monoderma A15 – vitamin A pro regeneraci kožních buněk, proti akné

Čistý vitamin A, pomáhá při regeneraci kožních buněk a stimuluje syntézu kolagenu, redukuje jemné vrásky, čistí póry a normalizuje aktivitu mazových žlázek, čímž působí efektivně proti akné. Představujeme nejúčinnější formu vitamínu A. Pomáhá při regeneraci kožních buněk a stimuluje syntézu kolagenu, který je důležitý pro udržení zdravě a mladě vypadající pokožky. Navíc redukuje jemné vrásky. Vitamín.

Vitalitis BIO mýdlo z bahna Mrtvého moře, 100g

Toto tradičně ručně vyráběné přírodní mýdlo čistí vaší pokožku do hloubky a dává jí hladký vzhled. Mýdlo na problematickou pokožku. Pro pokožku s projevy lupénky, akné či ekzémů. Mrtvé moře je známé díky ozdravným a povzbuzujícím účinkům minerálů, které jeho vody obsahují ve vysoké koncentraci. Zázračná kombinace minerálů pomáhá zbavit se podráždění a svědění způsobeného kožními onemocněními jako jsou.

Energy Audiron 30 ml

Určený pro zevní použití. Přípravek s originální kombinací extraktu sedmi bylin, vitaminu E, komplexu bioinformací a éterických olejů. Má protizánětlivé, antiseptické, antibakteriální a antivirové účinky. Lze ho snadno kombinovat i s ostatními produkty Energy, které posilují jeho účinek. Účinky a použití Audironu Audiron je přípravek určený pro zevní aplikaci. Vnější aplikací se rozumí nejen obklady.

VITALIS Balsam CANDI BIOTIX (30ml)

Uklidňující přírodní krém pro intimní oblasti. Díky dobrému synergického efektu z nejčistších éterických olejů, pomáhá udržovat fyziologickou integritu pokožky a zklidňuje podrážděnou pokožku. Doporučuje se při svědění a podráždění pokožky různého původu. Aplikace: Pouze pro vnější použití. Po důkladném očištění postižené oblasti, naneste dostatečné množství přípravku i několikrát denně. Účinnost se.

Annabis Bodycann shampoo kidsbabies

Šampon určený pro tu nejcitlivější dětskou pokožku a péči o jemné vlasy s d-panthenolem. Kůže, lupénka, vlasy. Výtažek z Měsíčku lékařského pečuje o vlasovou pokožku a napomáhá tak zlepšení celkového zdraví vlasů. Olej z levandule lékařské a arganový olej zmírňují pocit svědění a projevy kožních onemocnění, proto je tento šampon vhodný i pro problematickou pokožku. Konopný olej obsahuje kyselinu gamma-linoleovou.

Annabis Bodycann shampoo 250 ml – konopný šampon

Kůže, lupénka, vlasy. Šampon s obsahem konopí, keratinem a d-panthenolem pečující o vlasy a vlasovou pokožku. Olej ze santalového dřeva a cedru atlantského účinně podporuje zdraví pokožky a zabraňuje lámání a vypadávání vlasů. Zároveň má antiseptické a antibakteriální účinky. Levandule lékařská a myrta obecná ulevují od svědění a zabraňují tvorbě lupů, šampon je proto vhodný i pro citlivou pokožku.

VITALIS Tea Tree olej 10 ml

Tea tree 100% čistý esenciální olej v BIO kvalitě. Širokospektrální využití, hubí viry, bakterie i plísně. Tento olej je atypický v tom, že účinkuje všechny 3 kategorie organismů vyvolávajících infekce: bakterie, plísně a viry. Tea tree je proto často označován za přírodní antibiotikum, které dokáže pročistit celé tělo a které silně podporuje imunitu člověka. Tea tree nedráždí pokožku a může se tedy.

Energy Cytovital šampon

Cytovital je šampon určený pro všechny přirozené barvy vlasů, přesto nalezne uplatnění častěji u vlasů světlejších. Regeneruje lámavé a snadno se třepící vlasy. Regeneruje lámavé a snadno se třepící vlasy. Zklidňuje pokožku hlavy, odstraňuje svědění. Šampony Energy podporují detoxikaci vlasů a pokožky hlavy, a proto je potřeba počítat s procesem očisty, který zabere nějaký čas. Asi po 3. cyklu mytí.

Monoderma E5 – čistý vitamin E pro suchou až velmi suchou pleť

Čistý vitamín E 5% (Tokoferol). Vitamín E je přírodní ochranou Vaší pokožky proti volným radikálům a podporuje aktivity antioxidačního systému. Působí efektivně na stresovanou pleť, na pleť s erytémem, pleť suchou až velmi suchou. Současné studie také prokázaly, že vitamín E je velmi efektivní v redukci zápalu, zánětu, podráždění pokožky a dále zmírňuje proces stárnutí pokožky. Výhody použití: Výborný.

VITALIS Masážní olej BIO pro zpevnění pokožky a proti striím 100 ml

Ideální proti striím. Zpevní postižené vrstvy kůže. Skvělá péče během těhotenství pro boky, břicho, hýždě, hrudník a vnitřní strany nohou a paží. Helichrysum, rozmarýn, Centella a Rosa Mosqueta zpevní kůži a navrátí pružnost pokožce. Exp 12/2015 Pro dokonalý wellness pocit přispívají zejména drahocenné složky, které jsou bohaté na polynenasycené mastné kyseliny: jsou základem vysoce kvalitních organických.

Energy Ruticelit 50 ml

Ruticelit krém využijete na žíly, otoky nohou, působí zejména na pevnost a elasticitu cévních kapilár, pomáhá na aterosklerózu, snižuje srážlivost krve a působí na alergie, průběh infekčních chorob, vysoký krevní tlak atd. Použití Ruticelitu zlepšení pružnosti a pevnosti cév a cévních kapilár: křečové žíly, hemoroidy a povrchové popraskané žilky, ochrana cévního systému u diabetiků, prevence vzniku.

Energy PROTEKTIN MÝDLO

Přírodní glycerinové mýdlo obsahující bylinné extrakty, čisté přírodní silice a termální vodu z vřídla Podhájska. Harmonizuje tělo: regeneruje, vnitřně osvěžuje zvyšuje odolnost kůže proti plísňovým onemocněním vhodné na ošetřování nohou působí na vyrážky a poranění kůže doprovázené drobným krvácením lze využít při zánětech drobných žilek a povrchových žil příznivý vliv u suchých ekzémů a podráždění.

IMEDEEN man-age-ment™

Doplněk stravy. IMEDEEN man-age-ment™( pro muže) představuje snadný a účinný způsob péče o pokožku celého těla ve formě tablet. Jak a proč pokožka stárne S postupujícím věkem dochází ke zpomalení přirozených regeneračních procesů obnovy pokožky. Vzhledem ke ztrátě kolagenu ve spodní vrstvě kůže – dermu se kůže postupně ztenčuje (přibližně o 1% ročně) a pokožka je tak náchylnější k opotřebení a citlivější.

VITALIS Masážní olej BIO pro osvěžení a pružnost těla 100 ml

Tento masážní olej dává tělu příjemný pocit svěžesti po náročném dnu, kterou kombinuje síla alpských bylin. Vůně máty a borovicového lesa zpříjemní masáž a zpevní tělo. Aplikace: Rozetřete 1-2 kávové lžičky na pokožku. Jemně a rovnoměrně vmasírujte olej do pokožky. Ideální po osprchování nebo koupeli. Pro vnější použití.Žádné syntetické vůně, barviva, konzervační látky, silikony a parafíny. Certifikace: ICEA.

Energy CYTOSAN Fomentum gel 100 g

Regenerační přípravek ve formě gelu obsahující vysokomolekulární humát draselný, lignohumát draselný, kyselinu jantarovou a silymarin. Pro externí použití při kožních potížích, bolestech kloubů, zánětech, regeneraci kůže po slunění, obklady páteře, svalů, kloubů, obličeje, krku a hlavy, poškozené a narušené tkáně – otoky, hematomy, odřeniny, úrazy, pooperační stavy, chemické zatížení kůže, ozáření.

IMEDEEN Prime Renewal 120 tbl.

Doplněk stravy. Tablety IMEDEEN Prime Renewal™ pro výživu pleti u žen po menopauze. Po 12 – 24 týdnech je výsledkem užívání přípravku zlepšená hustota kůže, zvýšená pevnost a pružnost pleti. Tablety IMEDEEN Prime Renewal™ se zaměřují na specifické potřeby pleti žen po menopauze – pleť zpevňuje, účinně regeneruje a brání před dalším stárnutím. Kromě exkluzivní složky Marine ComplexTM obsahují tablety.

Energy Artrin XXL 250 ml

Artrin obsahuje liposomy s vysoce koncentrovanými rašelinovými výtažky, u nichž byl výzkumem potvrzen protizánětlivý a proti nádorový účinek. Liposomy mají schopnost pronikat do hlubších vrstev kůže a tam sebou nesou i blahodárné výtažky z rašeliny. Rašelina je známa jako vynikající prostředek pro léčení pohybových obtíží. O tom svědčí i výsledky léčby v řadě světoznámých rašelinových lázní. Bioinformace jsou.

Konopný gel VARICANN Q10

Tento gel z konopí s koloidním stříbrem a koenzymem Q10 se podílí na zmírnění akutních i dlouhodobých potížích při pocitu těžkých nohou. Originální receptura obsahuje konopný olej, extrakt a celou řadu přírodních látek a silic, které jsou známy pro své schopnosti ulevovat při pocitu těžkých nohou. Na kůži na příslušném místě gel podle potřeby několikrát denně jemně vmasírujte. Varicann gel Q10 z konopí.

Medik8 White Balance Click Oxy-R – ultra depigmentační sérum

Depigmentační sérum na skvrny v obličeji, rukou nebo jiné části těla. Vhodný k vyrovnání tónu pleti. Výrobce slibuje redukci již za 2 týdny. White Balance Click Oxy-R je jemné sérum obsahující jedinečnou složku s názvem Oxyresveratrol (Oxy-R™). Tato aktivní složka velmi účinně pomáhá minimalizovat nadměrnou pigmentaci kůže, sjednocuje tón pleti a zlepšuje celkový vzhled sluncem poškozené kůže. Produkt.

VITALIS Masážní olej BIO pro energii a sílu těla 100 ml

Pro osvěžující masáž, z výtažků oleje arniky z Alp. Jalovec a jeho jedinečné aroma charakterizuje tento masážní olej. Teplá a stimulační složka rozmarýnu a cypřiše vytváří rovnováhu při masáži, kterou podporuje síla vůně citronu a grapefruitu. Aplikace: Rozetřete 1-2 kávové lžičky na pokožku. Jemně a rovnoměrně vmasírujte olej do pokožky. Ideální po osprchování nebo koupeli. Pro vnější použití.Žádné.

Naarei Přírodní make-up proti vráskám 30ml

Přírodní make-up proti vráskám je vhodný pro všechny typy pleti. Dodává pleti zdravý a světlý vzhled. Barva make-up lze přizpůsobit de typu pleti od světlé až po středně tmavou. Mak-up je obohacený rostlinným skvalenem a derivátem olivového oleje. Je ideální pro posílení efektu proti stárnutí kůže. BIO účinné látky Rostlinný glycerinúčinek: hydratačníMuškátový oříšek a šalvějúčinek: ochrana řas, antibakteriální, protizánětlivýDivoká.

Leave a Reply