Swisa krásy mrtvé mořské soli minerální léčba infekce houbami (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Mujdiabetes.cz – Odborné informace a pomoc diabetikům

Základní informace o cukrovce – diabetes mellitus

Dělení cukrovky

Lidské tělo potřebuje energii, aby mohlo správně fungovat. Pro vlastní tvorbu energie používá vnější zdroje (jídlo).

Energii si zabezpečujeme ze třech základních živin v potravě. Jsou to cukry, tuky a bílkoviny. Zdrojem cukrů je mouka, brambory, rýže, ovoce (ovocný cukr neboli fruktóza), zelenina, ale i jednoduché cukry jako řepný cukr (sacharóza), mléčný cukr (laktóza). Aby se složené cukry (polysacharidy) přeměnily na energii, nejdřív se v trávicím traktu rozloží na malé části. Jedna z nich je glukóza. Potom se přenášejí krevními cévami do buněk, kde se vytváří energie.

Glukóza je základní zdroj energie využívaný v lidském těle. Medicínský výraz pro glukózu v krvi je glykémie: glyc = glukóza + (h)eama = krev. Glukóza v krvi se může jednoduše měřit ve venózové (žílové) anebo v kapilární krvi (např. krev z konečků prstů). Energie se uchovává ve formě glykogenu v játrech a ve svalech jako „energetická rezerva“. Glykogenová rezerva se používá například během stavu nalačno (v noci), anebo při tělesném cvičení. Játra taktéž můžou tvořit glukózu z ostatních zdrojů energie, z bílkovin a tuku.

Normální hodnota cukru v krvi (glykémie) je do 5,5mmol/l a po jídle méně než 7,8 mmol/l. Při hodnotě víc než 10 mmol/l se glukóza začíná vylučovat močí.

Po jídle se složené cukry stráví a vstupují do krevního oběhu, který je roznáší do buněk. Inzulín pomáhá svalům, játrům a tukovému tkanivu ve využití cukru v krvi. Je to hormon, který tvoří tzv. B-buňky ve slinivce břišní (pankreasu) a ta ho následně vylučuje. I játra potřebují inzulín, aby začal proces uchovávání glukózy ve formě zásoby (glykogenu).

Úloha inzulínu v lidském těle

Při nedostatku inzulínu anebo při jeho nedostatečném účinku dochází k poruše využití cukru (glukózy) v buňce. Buňky začínají používat jako zdroj energie tuky, které se však nedají dobře využít. Vznikají silné kyseliny, které okyselují vnitřní prostředí organizmu. Jejich vylučování můžeme změřit jednoduchým vyšetřením moči- proužkem na ketolátky. Jejich přítomnost je varovným příznakem.

Při nedostatečném působení inzulínu dochází i k zvýšenému odbourávání bílkovin, které jsou základní stavební jednotkou buněk. Jejich odbourávání a zpracovávání v játrech vyvolá zvýšení glykémie (hladiny glukózy v krvi). Při cukrovce buňky trpí nedostatkem uprostřed nadbytku.

Proti inzulínu působí vícero hormonů: glukagon, adrenalin, noradrenalin a kortizol. Nejsilnější z nich je glukagón. Vylučují ho tzv. A- buňky slinivky v závislosti od koncentrace cukru v krvi. Ulehčuje uvolňování glukózy z glukózového zásobníku v játrech a vyvolává tvorbu glukózy z jiných zdrojů.

Kortizol začíná působit k ránu. Zvyšuje hladinu glukózy, tj. energie či paliva na začínající se den.

Adrenalin a noradrenalin zvyšují hodnotu cukru v krvi ve stresové situaci. Organismus má připravenou energii, aby se svaly mohly zapojit a aby se situace mohla vyřešit.

Faktory ovlivňující glukózu v krvi

Příznaky cukrovky

Při vyšších hodnotách cukru v krvi se vylučuje velké množství glukózy do moči; glukóza na sebe váže vodu a pacient je nucen často a hodně močit, někdy i 3 až 4 litry za den. Tělo se brání ztrátě tekutin jejich zvýšeným příjmem. Někdy pacient pociťuje sucho v ústech, nejčastěji v noci. Na základě velkých ztrát energie pacienti uvádějí slabost a nevýkonnost. Někdy dochází k poklesu hmotnosti – hubnutí. Velmi často pacienti pociťují svědění v genitální oblasti. Časté jsou infekce v močově-pohlavní oblasti (opakované záněty močových cest), onemocnění způsobené houbami a plísněmi. Projevem jsou i nehojící se hnisavé infekce kůže. Mnohokrát pacienta přivádí k lékaři zhoršení zraku, zejména zhoršení vidění do dálky, za šera nebo dojem, že mu před očima plavou černé útvary. Projevem cukrovky je i ztráta citlivosti prstů dolních končetin, pocit pálivých bolestí některých prstů, drobné svalové záškuby na dolních končetinách (zejména v noci), pocit chůze jakoby v ponožkách. Někdy se vyskytuje svědění. Nejzávažnějším projevem je život ohrožující stav, který se projevuje až kómatem, mělkým zrychleným dýcháním v důsledku silného okyselení organismu, vysokých hodnot cukru v krvi a ztráty tekutin (dehydratace).

Při cukrovce 2. typu jsou příznaky méně výrazné, tento typ často probíhá dlouhou dobu bez jakýchkoliv známek a projeví se až komplikacemi diabetu. Zmíněné příznaky se mohou vyvinout velmi rychle.

V současnosti se cukrovka nejednou zjistí při preventivním vyšetření nebo před plánovanou operací, když nejsou přítomny žádné příznaky, nebo jsou velmi mírné. Znamená to, že se nerozvinou tak jako při přirozeném průběhu onemocnění. To, že pacient nemá příznaky diabetu, nesnižuje míru jeho rizika. Samotná zvýšená glykémie – i bez příznaků – pro něj představuje vysoké riziko.

Co je cukrovka

Cukrovka, diabetes mellitus, je onemocnění rozmanitého původu, pro které je příznačné dlouhodobé zvýšení glukózy v krvi (hyperglykémie) s poruchou látkové přeměny cukrů, tuků a bílkovin; je způsobeno poruchou vylučování inzulínu, působení inzulínu nebo obou poruch současně.

O cukrovce hovoříme tehdy, je-li hodnota cukru v krvi nalačno více než 7,00 mmol / l a 2 hodiny po jídle nebo při náhodném stanovení více než 11,00 mmol / l.

Proč se vyvíjí cukrovka?

Diabetes 2. typu je způsobena zejména:

 1. inzulínovou rezistencí
 2. porušenou funkcí B-buněk zapříčiněnou sníženým vylučováním inzulínu
 3. sníženým působením hormonů tvořících se ve střevě a žaludku.

Při cukrovce počet nebo funkce buněk, jejichž úkolem je tvorba inzulínu, klesne na polovinu. Proč se to děje? Tělo ví, že příliš mnoho energie mu škodí. Brání se přijímání energie „uzamčením zámků“. Nicméně B-buňky určené na tvorbu klíčů k zámku (inzulínu) mají signál, že energie ukryté v glukóze (cukru v krvi) je příliš mnoho, a tedy tvoří klíče (inzulín), aby vpustili do buněk energii. Klíčů je třeba vytvořit více, a proto se B-buňky postupně vyčerpají a odumřou. Odborně se tento jev nazývá inzulínová rezistence. Znamená to, že k dosažení stejného účinku je třeba mnohem více účinné látky. Uvedený proces zapříčiňuje vývoj cukrovky zejména u obézních lidí. Pokud klesne hmotnost, vždy se zlepší citlivost na tělu vlastní nebo dodávaný inzulín.

Na začátku mají pacienti s diabetem 2. typu vysokou hladinu inzulínu, aby se kompenzovala inzulínová rezistence. Přesto je inzulínová sekrece, jako reakce na změny glukózy, poškozena. Mnozí lidé s 2. typem cukrovky mají roky po stanovení diagnózy takový nízký stupeň vylučování inzulínu, že je nutná léčba inzulínem.

Základní informace o diabetes mellitus – cukrovce

Cukrovka 2. typu je dlouhodobé a postupující onemocnění, při kterém postupně zaniká funkce a počet B- buněk. V současnosti nepoznáme žádný lék, který by dokázal buňky obnovit anebo jim plně vrátit funkci. Léky, které máme k dispozici, dokážou korigovat průběh onemocnění, snižovat výskyt komplikací, ale předpokladem úspěchu je spolupráce pacienta- ta spočívá v racionalizaci životního stylu, teda v dietě, snížení hmotnosti a pohybu. Pacient svým aktivním přístupem k léčbě výrazně zpomaluje průběh onemocnění. Studií skupin s vysokým výskytem cukrovky se zjistilo, že hlavním činitelem kromě dědičnosti je kombinace velmi malé tělesné aktivity s konzumací velkého množství vysoko kalorické stravy nevhodného složení, co způsobuje nadváhu značné části lidí žijících tímto způsobem života.

Dělení cukrovky

Cukrovka 2. typu (diabetes mellitus 2. typu) se vyskytuje nejčastěji. Vzniká v dospělosti, ale v současnosti postihuje i mladší lidi. Trpí ji osoby hlavně s vyšší tělesnou hmotností a sedavým způsobem života. Velmi často se vyskytuje u pokrevních příbuzných (matka, otec, sourozenci, tety, strýcové). Její příznaky nejsou výrazné, onemocnění probíhá dlouhé roky bez jakýchkoliv známek. Velmi často se projeví až závažnými komplikacemi. Mnohokrát jí předchází hraniční glykémie nalačno, porucha glukózové tolerance a cukrovka zjištěná v průběhu těhotenství.

Cukrovka 1. typu (diabetes mellitus 1. typu) je onemocnění, při kterém zanikly B-buňky, které tvoří inzulín ve slinivce. Hodně krát se projeví po překonané infekci. Tělo si vytváří protilátky proti vlastním buňkám, kterými je zničí. Inzulín je nevyhnutelný pro zachování života, proto se tento typ cukrovky projeví výraznými příznaky: velkou žízní a častým močením, závratěmi a spavostí, plytkým a zrychleným dýcháním, co souvisí s rozvratem vnitřního prostředí. Vyskytuje se nejčastěji u mladých lidí.

Zvláštním typem diabetu je LADA diabetes – latentní (skrytý) autoimunitní diabetes mellitus dospělých. Charakterizuje ho postupný zánik B-buněk a potřeba inzulínové léčby v pozdějším období života.

Jiné typy diabetu

Jde o případy, kdy je příčina známa. Nejčastěji vznikají v důsledku užívání léků (kortikosteroidy), dále při onemocněních, kde je poškozena velká část slinivky, např. nádory a záněty, při poškození chemikáliemi, při poruchách žláz s vnitřní sekrecí. Do této skupiny patří i některé typy cukrovky, u kterých je porucha účinku inzulínu, ale zařazujeme sem i určitá geneticky podmíněné onemocnění a genetické poruchy B-buněk. Geneticky podmíněná cukrovka se nejčastěji projeví u dětí a mladistvých.

Dalším typem je diabetes mellitus , který vzniká během těhotenství (těhotenská, gestační cukrovka). Objevuje se přibližně u 3% těhotných žen v důsledku hormonálních změn. V současnosti všechny těhotné ženy absolvují zátěžový test glukózou, kterým se onemocnění zjistí. O tomto typu cukrovky hovoříme tehdy, je-li glykémie nalačno více než 5,6 mmol / l a 2 hodiny po zátěži více než 7,8 mmol / l. Vyšší hodnota glykémie představuje riziko pro plod i pro matku. Pro matku se zvyšuje riziko vzniku cukrovky v pozdějším období na úrovni 70%.

Cukrovka a poruchy metabolismu tuků

Je prokázán vztah mezi počtem úmrtí na ischemickou chorobu srdeční (nemoc věnčitých tepen) a hladinou celkového cholesterolu nad 4,6 mmol / l. Důkazy, že snížení koncentrace cholesterolu v krvi zmenšuje riziko srdečně-cévních onemocnění, jsou jednoznačné. Snížení celkového cholesterolu o 10% se spojuje se 25% snížením výskytu onemocnění srdce po pěti letech.

Pokles koncentrace LDL-cholesterolu o 1 mmol / l doprovází snížení výskytu srdečních příhod o 20%. Každé zvýšení HDL-cholesterolu o 0,02 mmol / l zmenšuje riziko úmrtí o 2 – 3%. Zvýšení triglyceridů o 1 mmol / l zhoršuje riziko o 30%.

Diabetici se automaticky zařazují do skupiny pacientů s velmi vysokým rizikem, proto se musí léčit, pokud mají zvýšené hodnoty cholesterolu. Pokud Vám lékař předepíše lék, má k tomu důvod. Přečtěte si příbalovou informaci, abyste věděli rozpoznat nežádoucí účinky, a neodůvodněně nepřerušujte užívání předepsaného léku. Každým dnem změněné životosprávy a užíváním léku si snižujete riziko vzniku infarktu myokardu nebo cévní mozkové příhody.

Cílová hladina LDL-cholesterolu by měla být pod 2,2 mmol / l u pacienta po cévní mozkové příhodě (mrtvici) nebo po infarktu myokardu. U diabetiků bez uvedených komplikací by měla být pod 3,0 mmol / l.

Doporučení na snížení hladiny LDL-cholesterolu

Při snižování hladiny LDL-cholesterolu (lidově nazývaného „špatného“ cholesterolu) se stačí řídit jednoduchými radami.

Vylučte z jídelního lístku viditelné tuky, rozdělte si talíř na polovinu. Nejprve si naložte na polovinu talíře zeleninu, pak na druhou polovinu své obvyklé jídlo.

Už touto první radou se Vám výrazně upraví hodnota cholesterolu.

Zelenina obsahuje hodně vlákniny, která ho pomáhá vylučovat. K tomu, abyste si zlepšili ochranný cholesterol (HDL), začněte se více pohybovat. Celkově si tím snížíte srdečně-cévní riziko.

Výběr správných potravin

Rozhodněte se pro rybu místo tučného masa (vepřový bůček, slanina, klobása).

Eskymáci žijí dlouho, i když jedí pouze maso. Je to kvůli tomu, že konzumují hodně mořských ryb, které obsahují omega-3 mastné kyseliny. Nejvhodnější jsou mořské ryby jako losos, makrela. Naopak, plody moře a korýši (např. Krevety, ústřice, sépie nebo kaviár) obsahují velmi mnoho LDL-cholesterolu (138 až 300 mg cholesterolu na 100 g). Kombinujte sledu (81 g cholesterolu) s jogurtovým dresinkem místo majonézy.

Z masa se doporučuje hovězina. Obsahuje kyselinu stearovou, která pomáhá zvyšovat hladinu „dobrého“ HDL-cholesterolu a snižovat hladinu „špatného“ LDL-cholesterolu. Konzumujte libové kuřecí maso (např. Kuřecí prsa namísto kuřete s kůží). Snížíte tím příjem LDL-cholesterolu o 15 mg na 100 mg porci. Nejezte vnitřnosti (100 g jater, ledvin nebo srdíček obsahuje 300 mg cholesterolu). Klobásu, špekáčky (v 100 g je 96 mg cholesterolu) jezte s celozrnným chlebem a se salátem. Uspokojte se s jedním vajíčkem na snídani o víkendu (jeden žloutek má v sobě 300 mg cholesterolu). Dejte pozor na přísun „skrytých“ vajec v koláčích, omáčkách apod.

Mléko a mléčné výrobky

V jídelníčku omezte máslo (v 100 g je 125 – 300 mg cholesterolu). Snězte jen pár gramů denně.

Vyberte si správný sýr vzhledem k obsahu tuku. Konzumujte měkké zrající sýry (typ Limburger) namísto mozzarelly. Porce 100 g mozzarelly s 45% obsahem tuku v sušině zatíží Váš organismus až 46 mg cholesterolu, zatímco 100 g měkkého zrajícího sýra se 20% obsahem tuku v sušině pouze 21 mg cholesterolu. V současnosti se doporučuje konzumace nízkotučného mléka místo plnotučného – rozdíl v příjmu cholesterolu tím snížíte o 50%. Vhodné jsou margaríny obsahující omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. K pečení nepoužívejte ztužené tuky.

Ochucování salátů

Čerstvé saláty ochucujte jen malým množstvím 30% smetany (109 mg cholesterolu na 100 g), lepší je však nahradit ji nízkotučným jogurtem. Do salátů používejte olivový olej. Jednoduché a vícenásobně nenasycené mastné kyseliny obsažené v olivovém, slunečnicovém a řepkovém oleji Vám pomohou snížit hladinu cholesterolu.

Jiné poživatiny

Vlašské ořechy jsou bohaté na obsah omega-3 mastných kyselin. Jezte je místo máslových sušenek. Konzumujte sójové boby, hrášek a jiné luštěniny, protože pomáhají zabraňovat vstřebávání cholesterolu z potravy do krve.

Přehled vhodných a nevhodných potravin pro lidi s vysokou hladinou LDL-cholesterolu

Souhrnné doporučení

 1. S výjimkou ryb omezit konzumaci živočišných tuků.
 2. Živočišné tuky nahradit rostlinnými oleji.
 3. 5-krát denně konzumovat zeleninu, ovoce.
 4. Pít dostatek nealkoholických a neslazených nápojů.
 5. Při nadváze snížit množství stravy.
 6. Alkohol zvyšuje koncentraci tuku v krvi, má také vysoký obsah energie (kalorií).
 7. Každý den se pohybujte.

Kdo by měl užívat léky na prevenci vzniku závažných onemocnění?

 1. Pacienti s projevujícím se aterosklerotickým srdečně- cévním onemocněním.
 2. Osoby bez příznaků, ale s vysokým rizikem.
  1. Osoby s vícero rizikovými faktory,které způsobuje zvýšení celkového rizika srdečně-cévního onemocnění (v jeho důsledku 10-leté riziko úmrtí představuje ≥ 5 %).
  2. Osoby s cukrovkou 2. typu anebo cukrovkou 1. typu s mikroalbuminúriou.
  3. Osoby s výrazným zvýšením hodnoty jednoho rizikového faktoru, především když se spojí s poškozením cílového orgánu.
 3. Blízcí příbuzní osob s předčasným aterosklerotickým srdečně-cévním onemocněním anebo osob s mimořádně vysokým rizikem (úmrtí příbuzného muže mladší než 55 let a ženy mladší než 65 let na infarkt myokardu anebo cévní mozkovou příhodu).

Cíle prevence srdečně- cévních onemocnění

 1. Pomáhat osobám s nízkým rizikem srdečně-cévních onemocnění udržet si tento stav doživotně a pomáhat zmenšovat riziko osobám se zvýšením celkovým rizikem těchto nemocí.
 2. U osob, které mají tendenci zůstat zdravé, dosáhnout následující charakteristiky životního stylu:
  1. nekouření,
  2. zdravá výživa,
  3. tělesná aktivita: 30 minut středně intenzivní aktivity denně,
  4. index tělesné hmotnosti (BMI) ) < 25 kg/m 2 a předcházející vzniku centrální obezity (BMI je poměr váhy k ploše těla, tj. kg/výška x výška),
  5. tlak krve (TK)

  Dědičnost a cukrovka

  Při vstupním vyšetření se lékař ptá na onemocnění nejbližších příbuzných, aby mohl u nich onemocnění zachytit včas. Výskyt cukrovky v rodině je velmi cennou informací, která může ochránit ostatní členy rodiny. Je dobré, když víte poskytnout informaci i o prarodičích, jejich sourozencích, svých bratrech a sestrách s cukrovkou, o tom, či měli cukrovku všichni v rodině, kdy onemocnění začalo (např. jestli už v mladosti), či si podávali inzulín, případně víte o výskytu i o jiných onemocnění (jako např. onemocnění štítné žlázy anebo žláz s vnitřním vylučováním).

  Při nejrozšířenějším typu cukrovky, kterým je diabetes mellitus (DM) 2. typu , je typický výskyt v některých rodinách. Riziko vzniku cukrovky u pacientů s diabetem mellitus 2. typu uvádí následující tabulka.

  Pokud jste sami rodiče a máte cukrovku 2. typu, je vhodné, abyste o tom informaci i své děti.

  Ve většině případů jde o geny, které dovolí vzniknout onemocnění, ale nevyvolají ho. Projeví se jen tehdy, pokud jsou přítomné rizikové faktory.

  • Výskyt jednoho z uvedených faktorů vyžaduje testování glykémie jednou ročně:
  • Výskyt cukrovky v přímém příbuzenstvu
  • Výskyt zvýšených hodnot krevního cukru v minulosti
  • Výskyt cukrovky v těhotenství
  • Zvýšená tělesná hmotnost anebo tloušťka
  • Zvýšené hodnoty krevního tlaku
  • Zvýšené hodnoty krevních tuků
  • Onemocnění srdce v přítomnosti anebo v minulosti

  Všechny rizikové skupiny by měli mít vyšetřenou hladinu krevního cukru nalačno jednou ročně. V případě, že hladina přesahuje 5,6 mmol/l, doporučuje se vyšetření u specialisty-diabetologa, který stanoví diagnózu a další postup.

  V případě, že hladina je 5,5 mmol/l a nižší, stačí zopakovat vyšetření o rok. Všechny ostatní, který mají nad 40 let a nemají zmíněné rizikové faktory cukrovky, by měli být vyšetřeni jednou za 3 roky. K základnímu vyšetření patří kromě hladiny krevního cukru i vyšetření hladiny cholesterolu, triacyglycerolu (krevních tuků) a měření krevního tlaku.

  Základním vyšetřením je glukózo-toleranční test. Vypije se 75g glukózy. Vyšetření se stanovuje z odběru ze žíly. Pacient má cukrovku, pokud je hodnota cukru v krvi nalačno víc než 7,0 mmol/l a 2 hodiny po zátěži víc než 11 mmol/l. Hodnota mezi 5,6 – 7 se nazývá hraniční glykémie nalačno a hodnoty po zátěži mezi 7,8 – 11 se nazývá porucha glukózové tolerance. Pokud pacient nezmění životní styl, při obou stavech je vysoké riziko rozvoje cukrovky.

  Dědičnost a diabetes mellitus 1. typu

  Víc než 90% pacientů s DM 1. typu nemá příbuzného s cukrovkou. Riziko vzniku u dětí a sourozenců diabetes je 10 až 15krát vyšší než v běžné populaci. Genetická náchylnost na vznik onemocnění není dostatečnou podmínkou vzniku onemocnění.

  Jsou i typy cukrovky, při kterých se onemocnění přenáší. Tehdy jde o poruchu genu. Dnes se uvedené geny dají testovat. Pro tyto typy bývá charakteristický výskyt ve vícero generacích po sobě, výskyt i u sourozenců, mírnější nástup než i průběh cukrovky. Při rozpoznání těchto forem je možné cukrovku léčit tabletami (deriváty sulfonylmočoviny).

  Na Slovensku se dá udělat genetické vyšetření při podezření na genetickou formu diabetu v laboratoři Diabgene, Ústav experimentální endokrinologie SAV, Bratislava. www.diagbene.sk

  Vysoký krevní tlak

  Pokud se opakovaně naměří krevní tlak (TK) vyšší než 140/90 mmHg, mluvíme o arteriální hypertenzi. Vysoký krevní tlak se vyskytuje u 60 – 80% pacientů s diabetem mellitus (DM) 2. typu a u 40% pacientů s DM 1. typu.

  Pacientům s DM a vysokým krevním tlakem hrozí čtyřikrát vyšší riziko srdcových onemocnění a zároveň infarktu myokardu, náhlých cévních mozkových příhod, problémů s ledvinami a se zrakem než lidem bez tohoto onemocnění.

  U diabetiků 1. typu se arteriální hypertenze obvykle spojuje s rozvojem diabetické nefropatie (poškození ledvin). K postupnému zvyšování krevního tlaku dochází současně s objevením mikroalbuminurie. U pacientů s DM 2. typu arteriální hypertenze obvykle předchází stanovení DM. Velkou úlohu v rozvoji sehrává ateroskleróza (lidově „kornatění“) tepen ledvinových cév.

  Regulace krevního tlaku je stejně důležitá jako kontrola hladiny cukru v krvi (glykémie). Krevní tlak se měří v milimetrech rtuťového sloupce (mmHg). Hodnota se uvádí dvěma číselnými údaji, které popisují tlak uvnitř největší cévy v těle, v aortě. Vyšší číslo je systolický tlak. Je zaznamenán ve chvíli, kdy se srdce stahuje a vhání krev do celého těla. Níže číslo je diastolický tlak. Ten se zaznamená ve chvíli, kdy srdce odpočívá a plní se krví.

  Máme důkazy, že správná léčba vysokého krevního tlaku snižuje výskyt kardiovaskulárních (srdečně-cévních) příhod o 25%, infarktu myokardu o 20%, cévní mozkové příhody o 32%.

  Úprava životního stylu obsahuje: redukci tělesné hmotnosti u jedinců s nadváhou nebo obezitou; snížení příjmu soli na

  Zkušenosti uživatelů I.

  Zde najdete mnoho osobních zkušeností uživatelů boraxu. Po rozkliknutí si musíte pravým tlačítkem myši dát “přeložit do jazyka čeština” . Překlady jsou jen strojové, ale kdo chce, najde, to co chce 🙂

  Bolest břicha, nadýmání

  Prioris, Bill, Ted a TimH..etc: Děkuji všem za vaše informativní příspěvky na borax. Vysvětlili mi mírnou odumřelou reakci (herxheimerův účinek), že ji používají. Odeznám se trochu na příjmu a pokračuji dál.

  Z dosavadního záznamu vyplývá, že moje zjevná odumřelá reakce spočívá pouze v ranním průjmu.

  Zjevné pozitivní účinky, které jsem si nedávno všiml, bylo to, že mé chronické nadýmání v břiše se úplně zmizelo (doslova jsem to po desetiletích). Spolu s nadýmáním došlo ke zmizení celé bolesti břicha a nepohodlí, které zahrnovaly každodenní, středně těžkou hlubokou bolest v mé střevě.

  Vezměte prosím na vědomí, že spolu se zahájením boraxového režimu jsem také zahájil “vodní kůru” (Google it), která zahrnuje správné hydrataci vašeho těla. Tyto dva způsoby léčby odstranily tmavý oblak hluboké deprese, že mnoho problémů souvisejících s trávením mě způsobilo po mnoho let. Cítím, že mám nový život. Na zdraví a požehnání všem!

  Také jsem našel obrovské, i když neočekávané zlepšení ve střevě od doby, kdy jsem užíval boraxový prášek (To se nestalo, když jsem užíval boraxové doplňky ve formě tablet). Docela hodně od dne, kdy jsem vyběhl z tablet a použil jsem “čistící” borax (čistý bez přísad), zaznamenal jsem tento účinek. Řekla jsem své matce o tom, protože i ona měla velké potíže, které jí způsobily vážnou bolest více než 20 let. Byla diagnostikována s IBS a v podstatě řekla, že s ní musí žít. Od té doby, co vezme boraxový prášek (1 lžička rozpuštěné v 1 litru vody, přidá 1 lžičku této tekutiny do sklenice vody na pít každý den, někdy 2x denně).

  Mohu jen vzít Boronové kapsle?

  Artritida, herpes

  Lepší, ale s vedlejšími účinky

  Začal jsem užívat borax před 2 měsíci. Pro artritidu v koleni, která explodovala v lyžování. Také jsem vyvinul nejzávažnější chorobu známou jako CRPS. To bylo před 2 1/2 roky. Tehdy jsem zjistil, že jsem měl herpes. Poté, co jsem vzal borax jen 24 hodin, jsem byl schopen chodit 3 míle. Výpary herpesu se zastavily.

  Velkým problémem jsou vedlejší účinky. Gut vedlejší účinky. Určitě nechci opustit borax, ale obávám se bolesti střeva. Může mi někdo říct, co se stane ve střevě, aby způsobila tuto bolest?

  V odpovědi na Kate (Co)

  Jsem rád, že borax pomohl vaší artritidě, herpesu a CRPS (komplexní regionální bolestivý syndrom)!

  Po bolesti jsem dostal bolest žaludku, ale hlavně proto, že jsem vypil příliš mnohokrát na prázdný žaludek. Pokud ji vypiji, jak navrhuje Ted popíjením litrové láhve po celý den , nemám žaludeční problémy. Také jsem nezačal popíjet, dokud jsem nesedl snídani, což pomůže vyhnout se problémům s prázdným žaludkem.

  Neříkáte, jakou dávku boraxu užíváte nebo jakým způsobem jej užíváte. Doporučená dávka přípravku Ted u žen je 1/8 čajové lžičky v litru vody, která byla po celý den napařena, nebo v podstatě pomalou rychlostí uvolňování, která by byla méně pravděpodobné, že by způsobila potíže žaludku nebo jiné nežádoucí účinky.

  Pokud ji již užíváte podle jeho doporučení a stále máte bolest žaludku, můžete zkusit snížit dávku.

  Skutečnost, že se domníváte, že máte úlevu během 24 hodin od první dávky, naznačuje, že se můžete dostat s výrazně nižší dávkou než cokoli, co právě užíváte. Většina lidí, kteří testují borax, se zmínila o výsledcích v časových obdobích dnů, týdnů nebo měsíců, takže jen otázka hodin je velmi rychlá a možná jste velmi citliví na borax a mohli byste se dostat za mnohem méně. Například řekněme, že užíváte Tedovu doporučenou dávku pro ženy o 1/8 čajové lžičce rozpuštěné v litrech vody, zkuste to řezat o polovinu na 1/16 čajové lžičky v litru vody. Pokud nemáte 1/16 čajovou lžičku na míru, vezměte si normální litrovou směs obsahující 1/8 čajové lžičky boraxu a rozdělte ji na polovinu tím, že nalijete polovinu lahvičky do další litrové láhve. Měli byste nyní mít dvě láhve o objemu jednoho litru, každá s půl litrem. Nahraďte těmito dvěma lahvemi vyčištěnou vodou a nyní máte dvědenní zásobu poloviny doporučené dávky přípravku Ted pro ženy nebo 1/16 čajové lžičky na litr.

  Kate, prosím, nechte nám vysvětlit, jaký je váš experiment s boraxem, takže ostatní se zde mohou naučit ze svých zkušeností.

  Atletova noha

  Borax pro nohy sportovců:

  Po vyzkoušení všech ostatních, které byste mohli koupit v obchodě za jeho životy dlouhé časové nároky sportovců – a bez výsledků se můj přítel konečně rozhodl vyzkoušet lék, který jsem mu stále říkal, aby zkusil . borax – který si myslel, že ho okamžitě otráví ale on ‘věřil’ OTC věci v obchodě! LOL

  Nasypal si nohy a pak si vzal hrstku a celý si ho protáhl.

  Říkal, že okamžitě přestanou svědění! Byl ohromen.

  O několik týdnů později jsem se ho zeptal, jak jsou jeho nohy atleti a řekl: “Oh wow! To se nevrátilo! Ta věc to úplně vyléčila .

  Teď poví všechny své přátele o boraxovi;)

  Autoimunitní onemocnění

  Mám sklerodermu. Moje ruce byly bolestné, ztuhlé a otoky. Získání digitálních vředů každých pár měsíců. Zdá se, že boraxový protokol pomáhá příznakům a obecně se cítil lépe. Také užívám koloidní stříbro msm v zelené šťávě, vodní kefír, probiotika, kolostrum a některé další doplňky a esenciální oleje. Autoimunitní onemocnění je epidemie, a přesto o ní slyšíte jen velmi málo. Účinkuje každá osoba jednotlivě. Drs prostě chtějí dát drogy potlačit příznaky namísto útočení na hlavní příčinu onemocnění a vypadá to, že výzkum neudělá nic, aby se zabránilo onemocnění. Všechno začíná syndromem leaky střev. Když nemůžeme vstřebat základní živiny, naše tělo nemůže bojovat s útočníky ani se samo léčit. Většina pacientů s AI má nedostatek Vit. D3, bor a K2. Pokud tělo nedisponuje těmito základními složkami, vyvinete nemoc, jako je rakovina nebo AI. Říká se, že 1 z 200 lidí má tato onemocnění a většina toho neví. Takže přinášení povědomí k lidem je důležité pro získání léku a metod prevence.

  Borax je účinný. Takže když se někdo stará o “bezpečnost” tohoto, vždycky jim říkám, že léky, které jsou předepsány pro mé nemoci, jsou mnohem nebezpečnější než tohle. LOL.

  Zažíval jsem hroznou autoimunitní stav nazvanou HS (Hidradenitis Supperativa). Velmi, velmi bolestivé a oslabující. Rozhodla jsem se zkusit protokol boraxu zaútočit na autoimunitní stav. Za šest týdnů zmizely všechny příznaky mého stavu a to je o 10 měsíců později a já se i nadále uzdravuji. Teď už jednou nebo dvakrát týdně pijem boraxovou vodu. Napipetám 1/4 lžičky v litru destilované vody jednou nebo dvakrát týdně. Dávám 1/4 výše uvedeného zředění oběma mým dětem jednou nebo dvakrát týdně. Moje máma je pití denně po dobu 9 měsíců (po tom, co viděla moje úžasné výsledky) kvůli řadě zdravotních potíží, a má kůži rostoucí na nohou, kde měla otevřené rány po dobu 30 let od zapadlého pavouka. Můj spolupracovník pije výše zmíněné ředění denně a má významné snížení bolesti s revmatoidní artritidou. Ve skutečnosti v zimě byla šokovaná, že “si všimla”, že sotva ublížila v jejích rukou . Byla jsem zoufalá pro odpovědi, když jsem to zkusila a jsem tak rád, že jsem to udělal. Rozhodněte se pro sebe, důvěřujte svým instinktům. Hodně štěstí.

  Mám Hashimotos (onemocnění štítné žlázy), která je autoimunní. Kolik boraxu jste užívala předtím, než jste se uzdravili, a vezmete si tým druhu 20 mule, jako byste koupili nejvíce obchod s potravinami? . Díky

  Začal jsem pít 1/5 továrny na litr / litr vody dnes.

  Mám autoimunitní problémy, včetně nízkého štítné žlázy, a posledních 2 let bojoval s růžovkou, která se zdá být způsobena roztoči. Roztoče se zvyšují, když je tělo stresováno a imunitní systém dolů.

  Každopádně, tak divné, jak říkat, že piji prací prostředek :), 20 mule tým Borax z prádelní uličky za 4,97 dolarů je to, co používám.

  Vytvořil jsem v ruce pastu z boraxu a peroxidu vodíku a použil jsem ho na obličeji.

  Můj obličej se vyčistil až do dne 4. V noci jsem umyl mýdlem asi jednu lžičku bóraxu a během dne (4 dny, 3 dny) jsem pil 1/8 lžičky v litru vody.

  6. den, myslím, že jsem zažil to, co nazývají “DIE OFF”. Cítil jsem se velmi špatně. Měl jsem 3 případy během 90 minut, kdy jsem se stal nevolností, velmi teplým velmi rychlým, rychlým teplem a hlubokým potením (v období 10-15), kdy jsem musel hledat stín a vypustit vodu po mně. Dokonce jsem se přiblížil k tomu, že musel ležet plochý na zádech, ale dokázal se zotavit. Po třetí cestě jsem šla domů.

  Dnes je 11. den. Ještě unavená a ne moc chutná, včera v noci. Zítra budu znovu od Boraxa.

  Zotavil ses? Co jste od ní shromáždili? Udělám to každý druhý den.

  Jak se vaše zkušenosti děje s boraxem? Pokračoval jste po tom, co jste se cítil tak špatně? Chtěla bych to zkusit.

  Pokouším se tak těžko udělat boraxový nápoj. 1/8 lžičky v litru vody. Pokaždé, když to zkusím (napijte celou lahvičku do konce dnů), dostávám nervovou bolest. Celá moje kůže hoří jako spálení. Většinou můj obličej a horní část zad.

  Každý lék není pro každou osobu. Možná borax není pro tebe. Nebo možná potřebujete mnohem menší částky. (Můj manžel používá denně jen malou špetku nebo se objeví vedlejší účinky. Během mnoha měsíců jsme však viděli výsledky této drobné částky.)

  Místo toho můžete považovat topický hořčíkový olej za svou bolest a tuhost.

  Doufám, že se brzy cítíš lépe.

  Lynn, jak o tom mnohem méně Borax?

  Přípravek Borax by měl být užíván s doplňkem hořčíku 400-600 mg denně. To pomáhá efektivitě a minimalizuje vedlejší účinky.

  Prohlédněte si celý článek o konspiraci Boraxa a dávkování Dr. Newnham, který objevil své léčebné vlastnosti na níže uvedeném webu (přejděte dolů, dokud neuvidíte aktuální článek): http://educate-yourself.org/cn/boraxconspiracy03jul12.shtml

  Niacin mi dělá totéž. Lékárna mi řekla, abych ji vzal s asprin odstranit hoření a to fungovalo 100%

  Nejprve snížit dávku, dokud ji nebudete mít bez problémů. Pokuste se jít z 1/8 na polovinu, 1/16.

  Pokud máte stále ještě problémy s polovinou dávky.

  Přidejte také jen několik vloček Epsom solí. Hořčík pomůže Boraxovi. Potřebujete jen špetku na lžíci boraxu, takže stačí vločka nebo dva denně.

  Jakmile zjistíte, že dávka, která vám pomáhá, začněte po dobu 3-5 dní na doplnění boraxem a 1-3 dny navíc.

  Nakonec je důležité, abyste spotřebovali litr vody ve vašich dnech. Uvádění vody do vašeho těla bude jedním z nejdůležitějších faktorů při pomoci boraxu. Doporučuji vždy používat destilovanou vodu. Pokud není k dispozici destilát, chcete nejčistší vodu bez přídavku minerálů. Borax a epsom soli, které jste přidali, jsou minerály, které chcete.

  Snad to pomůže! Pamatujte, že vaše uzdravení je ve vaší mysli a vašich rukou.

  Mám kamaráda, který nemůže přijímat borax v žádné dávce, dokonce i několik zrn boraxu povede k intenzivnímu svědění, které trvá déle než dva . . možná alergická reakce, ale borax není pro tuto osobu možný . Při selhání boraxu se pokusila použít bór, který začal pomáhat její artritidě, ale během několika dnů od začátku na doplnění boru se začala deprimovat . . typ deprese, kdy nechcete vstát z postele nebo dělat cokoliv. Snažila se snížit dávku na pouhých 3 mg denně a deprese přetrvávala, takže přestala užívat to po několik měsíců a pokusila se znovu, jen aby se vrátila do tohoto depresivního stavu, a tak přestala užívat bór úplně.

  Pokud jde o pití destilované vody vždy, zdá se, že se na tuto myšlenku liší názory. Zde je to, co Dr. Mercola říká o tomto tématu, a naznačuje, že vždy pití destilované vody může dlouhodobě ublížit a mít za následek předčasnou smrt. Chtěl bych souhlasit se svými zjištěními.

  ART . rád, že jste zapomněli na nebezpečí destilované vody. Lidé musí pochopit, že destilovaná voda je silné rozpouštědlo, protože vodíkové vazby mají afinitu ke všem pozitivním minerálům. Vylijí je z vašeho těla. Ne přes noc, ale po určitou dobu.

  Napsal jsem o tom před několika lety a dostal jsem se o hlavu a ramena. Děkujeme za vstup.

  Ano, snažím se omezit příjem destilované vody na koloidní stříbro, které používám. Pro běžnou konzumaci obecně pijím filtrovanou vodu.

  Lynn, pokyny, které jsem zjistil jinde, jsou po smíchání láhve je to, že byste měli mít jen 1/8 lžičky toho, co jste právě rozmíchli. Nepijte celou lahvičku za 1 den! Myslím, že byste měli užívat jen 7 mg denně.

  Lynn, mám stejnou reakci na pocit úpalu na mých rukou a tváři po užívání 4 mg boronu. Uvádí to dávku boraxu 1/8 lžičky na houbové infekce nebo jiné zdravotní problémy, ale to je velká dávka, která začíná, 1/8 lžičky bude mít asi 50mg boronu v něm, dnes jsem užíval jen 4 mg a Spálil jsem si na ruce a tváři. Uvažuju o snížení až na 2 mg / den po dobu jednoho týdne, s přidáním hořčíku a zjistíte, zda se moje hořící reakce zhoršuje, pak se zvýší. Zkoušeli jste ji s aspirinem, jak bylo uvedeno výše – snížilo ho?

  Vyzkoušejte zinkové krémy a prášek zinku pro rozpad lichenové sklerózy. Pracoval pro mě. Také používám boraxovou vodu pro svědění oči.

  Prosím, řekněte mi více o protokolu o zinku a lichenové skleróze. Díky

  Chtěl bych vědět, jestli se Hidradenitida od doby, kdy užívá Borax, i nadále v remisi. Děkujeme za vaši odezvu.

  UPDATE ke svému příspěvku od 10/29/16.

  Zkoušel jsem to znovu před několika dny s 1/8 lžičkou v 1 litru vody a tentokrát . bez bolesti bolesti! Tentokrát se liší od toho, že jsem před 2 týdny odešel z denního multivitaminu a užíval jsem si každodenní kapsli Ginger Root (abych pomohla s pálením žáhy a detoxikací fluoru, abych z minulého roku užívala cipro). Nevím, jestli jsou tyto dvě věci (nebo jen jedna z nich) důvodem, proč jsem tentokrát nemiloval nervy, ale jsem rád, že nemám, takže mohu pokračovat dál. Toto je třetí den jeho použití.

  O destilované vodě . Jen si vzpomínám, že jsme instruováni veterinárním lékařem našeho psa, aby dával našemu psovi destilovanou vodu v jednom bodě za zdravotní stav, který nesouvisel s ničím neurologickým a pes začal mít záchvaty. Náš pes byl předepsán fenobarbitalu pro tyto záchvaty – což ho opravdu uklidnilo a my jsme nebyli spokojeni. Nemohli jsme uvěřit, že se to děje.

  Po asi čtyřech dnech destilované vody a fenobarbitalu se záchvaty stále zhoršovaly. Zastavili jsme destilovanou vodu a vrátili jsme se do vodní misky. Záchvaty se zastavily a fenobarbital jsme také zastavili. Nikdy jsme neměli problém s záchvaty po tom.

  Dozvěděl jsem se, že mám velkou úctu k destilované vodě a být velmi opatrný, jak se po něm používá.

  EK : Elaina, přidali jsme svou důležitou zpětnou vazbu do naší stránky o zvířatech – epilepsie. Děkuji!

  Ale pokud budete jíst vaše vegetariáni nebo si vezmete své vitamíny, nebude to problém?

  Bral jsem lugoly a koloidní stříbro a jiné léky, které jsem zapomněl, co všichni byli borax a soda a akv. Mám v mých rukou pálený pocit, který trval asi jeden den. Stalo se to několikrát. Ale vždycky se mé ruce budou cítit lépe než předtím. Stejně jako já si neuvědomuji, že ublížili, dokud nehaslo spáleniny, a cítili se lépe a zdálo se, že mají větší pocit. Myslím si, že to bylo borax a koloidní stříbro, které byly použity ve stejný den, jako ive používaly jiné léky samotné v poslední době bez problému s výjimkou, že jsem v minulosti nepoužíval jablečný ocot. Dávám 1/4 lžičky boraxu do jednoho litru vody a pije to po celý den. Můžete vypít méně boraxu, dokud se pálení nezdá.

  Dr. Mercola je špatný. Od roku 2014 jsem pil 1 1/2 galon denně a po 4 nebo 5 dnech jsem začal dostávat tlakovou bolest, která byla symptomem detoxikace. Po 18 až 30 dnech jsem měl více energie. Řekl také, že vylévá minerály z vašeho těla, ale pouze ty špatné, ne ty, které získáte z ovoce a veganů.

  Můžu se k tomu připojit. Potřebuji borax b / c koleno explodovalo na 7 kusů před 2 roky. Byla jsem diagnostikována crps po operaci. Je to příběh příliš dlouhý, ale artritida mě zavedla na invalidní vozík a pak jsem našla borax. Téměř okamžitá úleva od bolesti kolene, ale po několika týdnech doporučené dávky jsem se začal velmi bolesti z boraxu. Přál bych si, abych věděla, proč, co se vlastně děje, ale zdá se, že nikdo nezná. Jen jsem zředil dávku . teď jsem asi před 0,1 mg před spaním. To mě dělá mírně nemocné. Uvidíme, jestli to ještě pomůže.

  Zdá se, že Borax reaguje na jinou látku, pravděpodobně těžké kovy. Dejte si hm detox, paracleanse a hrubého čípku, abyste uvolnili přirozený detox a eliminaci. Ionic Foot Spas & Detox Foot Pads jsou velmi účinné.

  Často používám Borax & Epsom Salts nohy a celé tělo koupele. Také jsem zkoušel přísun 4 mg boru s velmi dobrými výsledky pro mé kosti, což potvrdilo moje podezření, že Borax málo se nikdy nekonvertuje na Boron.

  Používám také Magnets & Zapping k zabíjení infekcí a ke snížení zánětu. Solonpas jsou také účinné.

  Můžete mít rtuťové nebo (stříbrné) zubní výplně a to by mohlo zasahovat. Nemohl jsem se dostat dobře, dokud jsem nevybral stříbrnou náplň. Hodně štěstí

  Bald Spoty

  Použili jsme 1/3 šálku Boraxu ve velké láhvi na úpravu vlasů – naplnili jsme zbytek cesty vodou. Je snadno použitelný ve sprše, protože má čerpadlo. Má miláčka má holou skvrnu, která ho chytila ​​a před 10 dny se rozhodl, že začne používat Borax na šampon a jablečný džus (zředěný) pro vlasové máchání.

  Dnes si nakrájel vlasy a všimli jsme si, že na jeho plešatém místě jsme měli hodně vlasů. Neuvažoval jsem o tom, protože jsem nechtěl nic jinx nebo přinést pozornost na něj pomocí “alternativního” nápravy.

  Je to opravdu funguje! Děkuji vám za tuto stránku. Mluvím o tom často.

  Pokusil se také o kokosový olej a VCO. Žádný z nich nepracoval.

  Nejlepší typ vody k použití

  Můžete použít lahvičku namísto vyčištěné pro boraxový nápoj?

  Based on recommendations I found on the site, yesterday I tried Borax to help relieve my candida issue. I have had long standing bloating caused by the candida. Just to start off, I took a very small amount (maybe 1/20 teaspoon) of 20-mule team borax in 0.75L water, and drank it throughout the day. By about 4pm, I started having A LOT of flatulence that lasted several hours. Didn’t smell bad luckily, but had to go home after work and stay there for a while 🙂

  Do konce večera se mi břicho cítil prázdný, bez tlaku nebo bolesti, se kterým jsem žil. Neuvěřitelný! Mám v plánu pokračovat v užívání boraxu pro mé problémy. Budu opatrně zpracovávat asi 1/8 nebo 1/4 čajové lžičky 4 dny v týdnu, na časový rámec. Každý, kdo má zájem vyzkoušet borax, doporučuji to, ale prosím přečtěte si informace o boraxu na tomto webu a dávku upravte velmi jemně, je to silné. Díky zemské klinice !!

  Borax a střevní flóra

  Bill, jaké jsou účinky boraxové vody na dobré bakterie ve střevě?

  San Fenando, Filipíny

  Ahoj červen . Obávám se, že vám nedokážu poskytnout skutečné důkazy o tom, zda borax zabíjí dobrou mikroflóru ve střevě nebo ne – podíval jsem se na výzkum a jejich borax není příliš velký. Ale to je pravděpodobně proto, že drogy společnosti opravdu nechtějí, abyste věděli, jak efektivní borax je proti mykoplazmě i houbám .

  Navíc jsem užíval boraxovou vodu pravidelně asi za posledních 8 let a nikdy jsem se necítil špatně (dokonce i když jsem ji použil proti mé candida). Takže pokud chcete svůj vlastní názor – protože to je vše, co je z vlastní zkušenosti s boraxem – řekl bych, že nezabije dobré střevní bakterie.

  Díky moc Billovi.

  Byl jsem na tom za posledních šest měsíců.

  Borax a hormony

  Ahoj, četla jsem na tu postojích, že borax může zvyšovat testosteron . Nechci, aby moje hormony zbytečné, je to něco, co bych měla užívat? Díky, tato stránka je velmi zajímavá, ráda jsem ji našel!

  Zaujímalo mě to samé. Udělal jsem trochu internetu snooping & našel tyto články užitečné. Můj manžel byl diagnostikován s Low-T, s hladinami v krvi na 180. Lékař ho dal na jednu z gelových ošetření. Cítil se mnohem lépe ve 2. týdnu léčby, ale postupně se opět zhoršoval. Jsme nyní @ týden 4. Mám podezření, že jeho hladiny estrogenu hrají roli v tomto. Každopádně, po přečtení abstraktu, pošlu ho do Wal-martu zítra jasně a brzy, abych získal nějaký 20 borůvkový mužský tým!

  Doufám, že to pomůže!

  Fort Lauderdale, Florida

  Borax způsobuje, že muži produkují více testosteronu a ženy více estriolu. Pro ty z nás starší než 40 nebo 50 let se zdá, že je to velmi dobrá věc.

  Užívání 2 nebo 3 dní v týdnu z boraxu (pravděpodobně) dovolí tělu přizpůsobit se a vaše hormony vyvážit.

  Několik lidí užívá borax nepřetržitě a nezdá se, že trpí žádnými špatnými účinky. Jako obvykle dělejte své domácí úkoly a činte odpovědné rozhodnutí. Nicméně, pokud užíváte borax 4 nebo 5 dní v týdnu, získáte požadované výsledky, proč byste ho měli užívat za 7 hodin?

  Mnozí zdravotničtí odborníci doporučují, abyste užívali i pravidelné doplňky pouze 5 dní v týdnu (nebo 3 týdny a 1 týden). Důvodem je to, že vše, co trváme, se může ztenčovat – stává se méně účinné nebo dokonce neúčinné. To se děje po celou dobu s léky na předpis. Lidé, kteří užívali MSM každý den a získali skvělé výsledky najednou, nebyli: MSM právě pro ně přestal pracovat po 6 měsících, za rok nebo v některých případech po mnoho let.

  Gold Country, Ca.

  Právě jsem přidal bór jako “musí mít minerální látky”, protože nevěděl o širokém spektru přínosů pro zdraví.

  Zdá se, že tolik “dobrých věcí” se skrývá ve stínu jasného pohledu všude kolem nás a jeden den se na tuto záležitost rozsvítí a okamžitě se stává “žádným podvodníkem”, aby jednal podle informací a získal neočekávané odměny pro úsilí o další roztahování.

  Boron je přesně to pro mě, změnil můj život v mrknutí .

  . protože, teď NÁPRAVU můj vodní kámen.

  (Zamíchal jsem čerstvou dávku, pro mě nebyl namočen dvojnásobek)

  Hajzle! Kdo to dělá? Co bude dál?! ?

  (terapie moči ?!) Kdo ví .

  Díky všem, kteří zde přispěli.

  Zaznamenal někdo pocit, že je tak silný jako mulice?

  Borax zakázáno

  Můj obvyklý dodavatel boraxu dostal tuto zprávu, když jsem před pár dny chodil na pár:

  “OMEZENÝ Z PRODEJE VŠEOBECNÉ VEŘEJNOSTI

  Tento produkt je určen k prodeji široké veřejnosti podle přílohy XVII nařízení EU č. 552/2009.

  Je k dispozici pouze k prodeji společnostem a jakýkoli prodej bude podléhat dokončení prohlášení o užívání.

  Kontaktujte nás prosím před nákupem “

  Zdá se, že náš milovaný Ted měl pravdu na penězích, protože toto omezení je naprosto iracionální vůči sloučenině, která je méně toxická než stolní sůl.

  Může být stále zakoupeno z této aukční stránky a dovezeno, ale moje rada je STOCK UP před úplným zákazem, pokud žijete v EU. Lékařská tyranie je na půli cesty. Podívejte se na sebe navzájem a zásobte si své “chemické” léky.

  Borax lázně

  Pro ty, kteří mají problémy s přijímáním Boraxu, navrhuji koupání. Měl jsem hlavní léčivé koupání s použitím různých minerálních solí v horké lázni po dobu šesti týdnů po dobu jedné hodiny denně. Byl jsem diagnostikován lymskou a souvisejícími infekcemi včetně kandidy a vyčistil nejvíce, ne-li všechny příznaky, v kombinaci lokálně s použitím solí do koupele, citrusů (vit. C) a peroxidu vodíku. Používal jsem Borax, Epsom, mořské soli a mrtvé mořské soli dohromady. Také bych přidala polovinu láhve peroxidu vodíku a drhala mi pokožku citrusy. Používal jsem asi 4 šálky celkové soli na lázeň. Namáčení krku a štítné žlázy se zdá být důležité a vyčistil jsem si kolem štítné žlázy a všechny druhy kožních anomálií. Kdykoli se znovu cítím zlí od toxinů a parazitů v životním prostředí, trvám jen pár koupele týdně a vyčistí můj systém. Byl jsem nemocný po dobu 8 let a zkoušel západní a netradiční léčbu a nic nefungovalo jako tento vzorec lázně. Nikdy jsem jedl borax, ale zvýšil požití minerálních solí, vitamínu C a MSM. Také jsem rád dal Borax do mých pracovních bot. Všiml jsem si toho detoxu.

  Jednoduchá otázka: Kolik boraxu do koupelí? Nechcete, aby všechny ostatní informace. JAK JAKO BORAX V BATHU . Nelze najít jednoduchou odpověď na jednoduchou otázku na všech těchto stránkách! Není to moc užitečné.

  Buďte milí, prosím.

  Fountain Inn, Sc

  Dobrý den, Yasha z Imnaha,

  Zeptáte se kolik boraxu na lázeň:

  Jedna polévková lžíce.

  Pokud pijete, použijte 1/20 čajové lžičky v galonu vody a pijte po dobu dvou dnů.

  Yasha není přesná věda o tom. Ale pokud si přečtete materiál o perorální spotřebě, uvidíte, že je zapotřebí velmi málo. Rozšířením používám obdobně i pro lázeň. Absorpce bude méně než perorální konzumace, ale rozšíření po celém těle umožňuje různorodý přenos do různých oblastí. Menší, ale lépe aplikovaná. Stejná idea pro lázně Epsom Salts. Dokážu orálně vzít hořčíkový doplněk (a já), ale také se širší nebo širší absorpcí se solnými koupelemi. Velmi starodávný lék proti mnoha chorobám.

  Nejlepší pro vás,

  Můj manžel udělal nějaké boraxové lázně a použil 1 šálek na lázeň. Řeknu, že nemá žádné špatné účinky. Neudělal to dlouho.

  Na této stránce doporučil Ted 1/4 lžičky pro muže a 1/8 lžičky boraxu pro ženy s 1/4 čajovou lžící mořské soli v jednom litru vody, aby byly spotřebovány přes den pro vnitřní použití. Proto pro koupání by měl být jeden šálek bóraxu ideální pro získání nějakého příjmu boraxu pro jakýkoliv zdravotní problém, který se těšíte, může být nemající příliš dlouho, ale cítím, že koncentrace by měla být přiměřená, aby získala přínos.

  Používám 1/4 šálku Boraxu v horkých lázních po mnoho měsíců, kromě mnoha dalších významných a stopových minerálů s pouze dočasnými výsledky. Naposledy jsem užíval 750mg Lufenuronu před koupáním a zdálo se mi, že má lepší výsledky pro mé problémy s houbami. Stejně jako u kombinované terapie jsem vzal Berberine po lázni, která zdokonalila situaci.

  Borax může mít při nasáknutí glyfosát a ozařování z těla. Neudělal bych nic méně než 1/4 šálku. Můžete udělat jednu polovinu na šálek míchání s epsom sůl, soda nebo pravidelné soli, které pomohou čerpat přes kůži. Když je pijete, začněte s 1/3 lžičkou v qt. nebo litru vody. Někteří používají destilované, ne. Nepoužívejte městskou vodu. Můžete zvýšit na 1/4 lžičky.

  EC : Tedova doporučená dávka pro borax je 1/8 čajové lžičky v litru vody pro ženy a 1/4 čajové lžičky boraxu v litru vody pro muže jednou denně 5 dní v týdnu.

  Kolik boraxu bych měl použít v boraxové lázni? dík

  Boraxové kapsle

  Dobrý den, mám otázku ohledně příjmu boraxu. Přemýšlel jsem o tom, že můj borax v želatinové tobolce ulehčí. Obvykle míchám bórax s vodou. Kdybych měl přejít na příjem kapslí, získal bych ještě všechny výhody nebo je voda lepší?

  Užívám gelové kapsle s 20 vrstvami z bóru, což je asi 11% bóru smíchaného s 50% citronanu hořečnatého. Kapky jsou plné asi 0,5 gramu nebo 0,25 g boraxu nebo asi 0,0275 g, což je asi 27,5 mg. Mám pocit, že když se užívá, pomáhá při spánku lépe probouzet méně tuhé a méně bolest. Pokud je nepřijímám o několik dní později, připomínám si to první na AM.

  Podívám se na gélové kapsle na Amazonu a vidím velikosti jako 0 a 00. Jakou velikost gelcapu používáte pro částky ve vašem komentáři? Dík!!

  Mám dotaz ohledně Boraxu. Nemám rád chuť. Přemýšlel jsem, jestli by bylo efektivní, kdyby bóra v kapsli byla alternativně? Vyrůstal jsem v plesnivém prostředí a měl jsem problémy s pcos, akné, hirstism, energií, potravinovými alergiemi, kandidou apod.

  Borax můžete umístit do kapsle, nebo ho jednoduše zředit vodou, dokud není chutné.

Leave a Reply