Svrab home remedy kůže houba (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Červené skvrny na těle

Červené skvrny, které se vyskytují na jakékoliv části těla, jsou nejen kosmetickou vadou, ale informátor v těle. Aby se zabránilo a odstranění tohoto problému, je nutné znát příčiny, které mohou vyvolat jeho výskytu.

V klinické praxi, červené skvrny, které se vyskytují na těle, nazvaný druh vyrážky, změnit barvu povrchu kůže (texturu kůže a ostatní parametry zůstávají nezměněny). Často tyto skvrny zvětšují a co do počtu, mohou být bez skořápky a svědění. Existuje mnoho důvodů, které podporují rozvoj tohoto stavu.

Kopřivka a jiné alergické reakce

S rozvojem alergické reakce červené skvrny, které se vyskytují na kůži začnou svědit a brzy promění v puchýře. Je pravidlem, že je spojen s vývojem reakce na určitý výrobek, léčivo nebo kosmetický přípravek.

V tomto případě odstraňte červené skvrny by bylo jednoduché: vše, co je zapotřebí – zjistit, co bylo příčinou alergických reakcí a vyhnout se kontaktu s alergenem.

vegetativní poruchy

Někteří lidé při přehřátí, stejně jako významná fyzická námaha na těle (obvykle v krku, obličeje a horní části hrudníku) jsou červené skvrny, které mají tendenci ke sloučení. Tento stav nastane v důsledku poruchy cévního tonu. Tento vegetativní dysfunkce, ve které pod vlivem různých vnějších faktorů dochází k nerovnoměrnému rozšíření krevních kapilár, které se živí na kůži. V důsledku toho, že osoba má charakteristickou kropenatost. Je naprosto neškodný fyziologický stav, který, bohužel, nelze opravit. Za účelem snížení tohoto druhu projevu, doporučuje speciální léčbu, která normalizovat cévní tonus (kontrast sprcha, cvičení a tak dále.).

fotodermatit

Fotodermatit nebo sluneční alergie – stav, který nastane, když jsou vystaveny UV záření. V tomto případě se kůže se mohou objevit červené skvrny či šáchor, které jsou doprovázeny pocity pálení a otoky. Obvykle je příčinou fototoxických reakcí, jsou látky, které zvyšují citlivost na UV záření. Mohou vstoupit do lidského těla z vnějšku (antibiotika, analgetika, kosmetika s bergamot nebo sandál, barbituráty, atd) a může být vytvořena v těle u jaterních patologických stavů (porfyrinové onemocnění).

Lidé, kteří jsou náchylní k rozvoji slunečních alergií během high-sun je vystavena přímému slunečnímu záření se nedoporučuje.

kožní onemocnění

atopická dermatitida

Jedná se o chronické recidivující onemocnění, alergické povahy, která se vyznačuje tím, že dojde v různých částech těla červené skvrny. Patologický stav je doprovázen svěděním, škálování a ztvrdnutí kůže. Nejčastěji zhoršení onemocnění se vyskytuje v zimě, a s příchodem léta, všech jejích projevů zmizí.

K eliminaci symptomů atopické dermatitidy, doporučujeme užívat antihistaminika a užívání hormonálních mastí.

Pityriasis versicolor

Pacienti s diagnózou mnohobarevný lišejník , jsou jmenováni antimykotik a exfoliační agentů.

Jedná se o chronické neinfekční kožní onemocnění, které je také charakterizován výskytem červených skvrn. Zpravidla se nacházejí na hýždích, spodní části zad, na kolena a lokty. V průběhu doby, červené skvrny začnou růst ve velikosti, slupkou a smíchat s sebou. To je vážná nemoc, která vyžaduje specializovanou léčbu povinné.

pink zoster

Růžová zoster – velmi záhadné patologie, které se očekává, že odborníci, je virové povahy. Když se zdá, že její vývoj (v časných stádiích) na trupu pacienta jednu velkou červenou skvrnu a poté, v průběhu času, tam jsou kolem něj a další. Často doprovázeny svědění kožní vyrážky. Léčba tohoto onemocnění se koná pod vedením lékaře a nutně zahrnuje dodržování speciální diety.

Systémový lupus erythematodes

Tato imunitní patologie, která se vyskytuje v důsledku výroby komplexů a autoprotilátek produkované imunitním systému těla na jeho vlastní tkáně. Nejčastěji dennogo nemoc postihuje ženy ve věku 20-40 let.

V této nemoci se objevují kožní skvrny, připomínající svým tvarem mince s jasně červenými hranami, vybledlých a zeslabené ve středu. Typicky, systémový lupus erythematodes nejcharakterističtější příznakem je zarudnutí kůže obličeje typu motýla (na tváře a nosu zádech). Tyto léze jsou odpovědí na sluneční světlo. Nicméně, chorobný proces může být doprovázen kopřivka a vypadávání vlasů.

Patologie jater a slinivky břišní

V případě, kdy jsou červené skvrny na těle jsou seskupeny na horní části těla a ramena, a které jsou v podstatě nepřítomné v pasu a nohou mají kruhový nebo pavouk tvaru a velikosti 0,2-2 mm, s větší pravděpodobností, že je projevem onemocnění kůže jater a slinivky břišní. Je pravidlem, že jejich počet se zvyšuje po každém dalším zhoršením.

Z těchto červené skvrny nelze odstranit pomocí prostředků pro venkovní použití, pokud budou odstraněny důvody, které vyprovokované jejich vzhled.

hemangiomy

Hemangiom – jeden benigní nádor cévní původu. To může být lokalizována v různých oblastech těla a mají různé velikosti (od několika mm do několika cm v průměru). Tento druh skvrny nepředstavují žádné nebezpečí pro zdraví, ale jsou významným kosmetická vada, tyčící se nad povrch kůže, ale také v případě hemangiomů újmy může vzniknout krvácení. Formování dat, které mají být odstraněny laserem, nebo kapalného dusíku.

dětství infekce

V případě, že se objeví červené skvrny na těle dítěte, zejména pokud je takový stav doprovázen horečkou, s největší pravděpodobností, mluvíme o vývoji dětských infekčních nemocí, jako jsou spalničky, spála , plané neštovice nebo spalničky. S cílem potvrdit nebo vyvrátit podezření, že dítě by mělo ukázat lékaři dítěte.

Červené skvrny na těle: co dělat?

Takže tam je dostatek důvodů pro vznik červených skvrn na kůži obličeje a těla. Proto, než se přistoupí k jejich odstranění, musíte pečlivě pochopit. V takové situaci, nemají vždy spoléhat na své vlastní zdroje a učinit autodiagnostiku. Pokud stav člověka je alarmující, naléhavá potřeba konzultovat s odborníkem, který bude dělat zkoušku a předepsat vhodnou léčbu.

V takovém případě, pokud její vzhled červené skvrny na těle spojené s rozvojem alergické reakce, vyrážky jsou často doprovázeny svěděním, často s periodickou postavu. Tato situace je způsobena tím, že lidský kontakt s alergenem nedojde nepřetržitě, ale periodicky (toto může být slunce, voda, změny počasí, jídlo, hygienické a kosmetické výrobky a léky). Aby se zabránilo tento stav, v první řadě byste měli zjistit, co vyvolalo vznik červených skvrn a vyhnout se kontaktu s alergenem. Doporučený příjem gistaminblokatorov (Tavegilum, Kestin, Suprastinum, loratadin, atd.) V zájmu odstranění nepohodlí a nepříjemné příznaky.

Pokud se navzdory všemu je patologický proces se periodicky obnovuje, potřebují odbornou pomoc.

V takovém případě, pokud její vzhled červené skvrny na těle vyvolal stres, emoce, emoční porucha, strach, nebo dlouhodobou duševní stimulaci, po nástupu sedativum (uklidňující) znamená, že všechny negativní projevy probíhají.

Nicméně, není vždy možné přesně tvrdit, že kožní vyrážka – jedná se o běžný vegetativní-cévní reakce. Proto se v tomto případě není na škodu se poradit s odborníkem.

V patologii vnitřních orgánů a cévních onemocnění červených skvrn může získat různé odstíny. Nemají svědit, nebolí, ale neprojdou. V tomto případě je rovněž nutné lékařské ošetření.

Houbové choroby kožní vyrážky doprovázené svěděním, může se objeví bělavý povlak, stejně jako oni mohou ulcerovat v průběhu času. Za účelem objasnění povahy patogenu a správné léčby, měli byste okamžitě požádat o pomoc odborníka.

Kopírovat místo je možné pouze s aktivním odkazem na zdroje.

Informace na této stránce průzkumné v přírodě a nejsou na předpis léčba

Kožního onemocnění u člověka: fotografie, příznaky, léčba

Pásový opar – kožní onemocnění způsobené virem či plísní. To se přenáší z člověka nebo zvířat při styku. Nicméně, toto vždy se nestane. Vědci stále ještě nedosáhly shody o tom, proč někteří lidé jsou náchylné k infekci, a jiní zůstali zdraví i po úzkém kontaktu s infikovanou nebo nemocnou subjektu.

Přes toto charakteristické rysy této skupiny onemocnění a jejich léčbu technikami, velmi dobře.

Versicolor – není nemoc, ale skupina onemocnění, způsobených různými patogeny, ale obecný název.

Podle dermatologů odborníků s největší pravděpodobností, že jsou infikováni:

 • Osoby s oslabeným imunitním systémem.
 • Lidé po dlouhou dobu pod napětím.
 • S genetické predispozice (tento názor není sdílen všemi dermatology).
 • Pacienti, kteří užívají některé léky na alergie.
 • Lidé, kteří jsou často vystaveni podchlazení nebo nachlazení.
 • Osoby od 30 do 70 let (tento názor sdílí i tím, že všechny dermatology).
 • Všichni pacienti vnitřní orgány, které pracují s postižením.

Navzdory tomu, že každý typ onemocnění má svůj původ a jeho vlastnosti samozřejmě lze identifikovat příznaky, které jsou společné pro všechny druhy infekcí.

Běžné příznaky zbavení osoby

Za prvé, je třeba poznamenat, že zoster může nastat, jak otevřeně a latentní (skryté formě).

Pásový opar se může objevit pouze na místní části těla (nejčastěji – na hlavě, genitálií) nebo pokrýt celou kůži pacienta jako celek.

Bez ohledu na typ patogenů, infekce lokalizací, jsou symptomy pacienta zbavení společné pro všechny. Patří mezi ně:

 • Pigmentace poruchy. Postižená kůže se může stát tmavší nebo světlejší, koupit jasně červené, hnědé nebo růžové zabarvení.
 • Nejčastěji se mění v pigmentaci pozorované peeling někdy – výskyt lahvičky naplněné průhlednou kapalinou.
 • Všechny kožní změny jsou doprovázeny výrazným těžko přenosný svědění.

Společná pro všechny typy lišejníků jsou preventivní opatření, aby se zabránilo infekci. Se chránit před nepříjemnou a nevzhledné nemoci, lidé by měli:

 • Důsledně dodržovat základní pravidla osobní hygieny. Infikována kožního onemocnění může být prostřednictvím někoho jiného oblečení, obuv a hygienické potřeby.
 • Nedotýkejte neznámých zvířat nebo zvířat s těžkými příznaky nemoci.
 • Děti navštěvující mateřské školy nebo školy, ostatní shluky dětí pravidelně ukazují dermatologů.

Pásový opar – nemoc nepříjemná, ale s výhradou k úplnému vyléčení. Existují dokonce i některé druhy lišejníků, které nevyžadují léčbu, a jít dál na vlastní pěst.

 • Pink zoster nebo Gibert choroba.
 • Pityriasis versicolor , která je známá také jako „barva“ nebo „barevný“.
 • Lupénka, populárně známý jako „rybích šupin“, nebo lupénky .
 • Kožního onemocnění (také známý jako „strigunok“ nebo trihofitia).
 • Microsporia. Vysoce nakažlivé formulář, který je často zaměňována s kožního onemocnění.
 • Pláč zoster, známější jako většina ekzém .
 • Šindele , někdy volal herpes.

Každý typ je způsobena konkrétní patogenu a musí být přesně definovány léčbu. Důsledkem zbavení neléčená může stát trvale znetvořený kůže nebo ke ztrátě vlasů.

pink zoster

Další jména: Gibert nemoc, loupání roseola, pityriasis rosea. Tento typ akutních dermatóz nejvíce často (ale ne vždy) dochází po nachlazení, a to zejména, provádí na nohou. Statistiky potvrzují, že většina onemocnění postihuje jedince 20-40 let, téměř nevyskytuje u dětí a velmi starých lidí. Výrazná sezónnost onemocnění. Navzdory očekávanému virové povahy, že většina lidí peeling roseola stávky na jaře nebo na podzim. Zajímavý fakt: onemocnění má tendenci samoischeznoveniyu. Bez ohledu na to, zda pacient projde léčebnou kúru nebo žádné známky kožních lézí zcela zmizí 8-9 týdnů ode dne, kdy první výskyt plaků. Nicméně konzultaci s dermatologem je potřeba, a existuje několik důvodů.

 • příznaky Gibert choroby jsou velmi podobné příznaky syfilis, para- nebo kapkovité psoriázy, lymskou nemoc, atd. Chcete-li stanovit přesnou diagnózu a léčbu (v případě potřeby), bude dermatolog moci pouze po důkladném vyšetření pacienta.
 • Používání některých mastí, produktů osobní péče, parfémy mohou vést k rychlým průběhem nemoci.
 • všimne škrábání může vést k jizvení a znetvoření kůže. Specialista bude moci vybrat Antipruritické nebo sedativ (často svědivý pocit emocionální stav lidí).

Patogeny a typickými příznaky růžové lišejníků

Podobně, původce tohoto onemocnění není známa Gibert. Někteří odborníci naznačují, že zdrojem nákazy je typ viru herpes 7. Jiní se domnívají, že nemoc je jedním z respiračních virů.

Onemocnění začíná toho, že na těle velké růžová skvrna lehce oloupaná uprostřed. Většina infikovaných jeho průměr se pohybuje mezi 3 a 5 cm. Někdy (výjimečně) může výskytem několika primárních místě na různých částech těla.

Vzhledem k tomu, váhy nemoc odpadávat, spot stane žluto-hnědý odstín, a na její okraje se objeví růžové, bez šupin, třásně. Matek místě (tzv prvním projevem onemocnění) vypadá velmi podobně jako medailonu. To je vlastnost, která lékaři často diagnostikovat „růžový opar.“

Po jednom až dvou týdnů při porodních skvrny objeví „děti.“ Tyto skvrny jsou menší velikosti, mají hnědo-růžové nebo růžovo-žluté ve středu. Jejich počet se může lišit u každého pacienta. Odborníci poznamenat, že sekundární deska umístěna na Langera linkách. Tak jsou ty čáry na těle, kde je kůže natažené při pohybu nejvíce. Obecně platí, že „medailony“ vzor uspořádání podobá smrkové větve.

Je také zjištěno, že většina z plaků objeví na trup a končetiny, a nikdy – na obličeji a krku.

V průběhu šetření bylo zjištěno, že přibližně polovina pacientů na skvrny cítí sotva znatelný svědění při dotyku plaky. Čtvrtina pacientek zažít nepříjemné kožní pocity, a jedna čtvrtina pacientů (se zvýšeným emocionality) si stěžuje na svědění patrné v „medailony“.

Atypické formy růžové lišejníků

Někdy se nemoc bere neobvyklou formu. V tomto případě, růžová zoster nazývá atypický. Symptomy šupinatá roseola přestávají být podobný klasickým klinickým obrazem, nemoc sama o sobě je poněkud odlišná. Zejména dermatology pozorováno:

 • Průběh onemocnění bez výskytu primárního mateřských místech.
 • Vzhled plaků na obličeji a krku (ve výjimečných případech).
 • Vyrážky ve formě váčků (ve tvaru polokoule, bubliny stoupající nad kůží průhlednou kapalinou), puchýřek (polokulovité pustuly) nebo krvácení (drobné krvácení do okolní tkáně).
 • Vývoj pityriasis rosea irritata. Tzv kožních změn vyplývajících z růžového lišejníku, ale vznikají na kůži v oblastech tření, mačkání, pocení.

Někdy deska pityriasis rosea irritata vyplývají ze zneužívání léků. V tomto případě mohou způsobit velmi intenzivní svědění a vyžadují zvláštní zacházení.

Léčba růžové lišejníků

Lékař obvykle dělá diagnózu založenou na vizuální kontrole. V případě, že pacient hlásí, že desky na tělo pro více než 12 týdnů, nebo jsou velmi svědivé, dermatolog jmenovat biopsii (vzorkování z postižené tkáně). Analýza je nutné vyloučit další diagnózu – parapsoriaza. Je nutné, aby byl jmenován ve stejných testech k odstranění syfilis nebo migrující erythema multiforme, mykózy (houbové infekce kůže).

není nutná úprava typickou růžovou lišejníku. Pouze v případě závažného svědění lékař může předepsat léky Antipruritické (lokálně). Ale existují určitá omezení pro zmírnění nemoci.

 • Při úpravě vody nelze použít tvrdé houbičky nebo agresivní čisticí prostředky.
 • By se měli vyhnout kontaktu s tvrdými místech postižených, vlněné nebo syntetické tkaniny.
 • Je třeba omezit používání kosmetiky a parfémů. Rozhodně nelze je použít do postižených oblastí.
 • Nemůžete použít masti, prášky, atd. Z neznámých důvodů, dělají průběh chorobného zvýšení počtu plaků, které jsou na kůži.

Po 6-8 týdnech, bude nemoc trvat. Nicméně, když česání „medailony“ bakteriální infekce, může přistoupit k zbavit. V tomto případě může lékař předepsat antibiotika.

Kožního onemocnění u člověka

Kožního onemocnění – infekční onemocnění. Někteří dermatologové se domnívají, že mikospor (také známý jako pásový opar) způsobené houbou Microsporum canis a Trichophyton tonsurans. Jiní věří, že každá z těchto hub vést svůj tvar a zbavující trichofytózy mikrosporiya. Příznaky tohoto onemocnění jsou velmi podobné, což dává právo dermatologů je považují za jedno onemocnění. Nicméně trichofytóza jen nemocné, zatímco microsporia mohou být přenášeny z koček a psů.

Pásový opar – nejběžnější mezi „organizované“ dětské nemoci. Ve školkách, školách, letní tábory, kde děti mají mnoho a jsou v neustálém kontaktu, infekce může nastat nejen přímým kontaktem s nakaženou osobou, ale také prostřednictvím mikrotrhlin a mikrossadiny kůži. Pro vývoj nemoci je dost kontakt s vlasy nebo část infikované kůže. Taková kontaminace je možno prostřednictvím přímého kontaktu s nemocným osoby nebo zvířete, při použití co pacienta. Můžete se nakazit při přepravě, pokud se dotknete místo, které dotyčnou osobu s kožního onemocnění.

Příznaky kožního onemocnění

Inkubační doba onemocnění – trvá od pěti dnů až dva a půl měsíce. Na konci inkubační doby, jedna nebo více skvrny na kůži. Obvykle mají kruhový nebo oválný. Nejčastěji dermatofyty (houby, „milující kůži“), má vliv na pokožku hlavy. Vlasy přerušit ve výšce menší než jeden centimetr. Pokud skvrny jsou samostatné a malé, na hlavě jsou jasně viditelné prolysiny tvořil. Všimnete-li si jeden (a to může být stejně velká jako dlaň dospělého), hlava se zdá být oříznut. Bodová trochu strach nemocné, ale někdy to může cítit svědění.

Skvrny mohou mít vliv na řasinky, se vyskytují na kterékoliv části těla. V tomto případě se jeví jako šupinaté skvrny ve středu oválu, obklopené čnící váleček. To je ovlivněno hub vloček jsou nositeli infekce.

Vzhledem k tomu, průběh onemocnění je závislá na umístění houby a stavu pacienta, jeho symptomy mohou být odlišné. Proto lékaři nerozlišují mezi stadiu onemocnění a typy kožního onemocnění.

Povrch kožního onemocnění pokožky hlavy

Na hlavě objeví šupinaté skvrny (jeden nebo více). Chlupy na tomto místě, první ředění, pak přerušit. Postižená kůže je červená, ukládání malých bublinek, se postupně promění v žlutavé šupiny. Tento druh kožního onemocnění neposkytuje žádné fyzické a psychické potíže. V případě, že nemoc neléčí, bude opakována. Chlapci – až do puberty. U dívek, neléčená kožního onemocnění se může stát chronickou a způsobit vypadávání vlasů jako dospělí.

Povrch kožního onemocnění na hladkou kůži

Externě, lokalizovaný na hladké kůži kožního onemocnění je velmi podobná onemocnění nebo lišejníky růžové Gibert má. Na kůži tvořily stejné růžovo-hnědé nebo žluto-růžové šupinaté skvrny. Jsou obklopeny jasně růžové, který se skládá z bublin nebo uzliny zvednuta nad ráfku kůže (druh válce). Vzhledem k postiženého hranice kód se zobrazí šedě.

Gibert nemoc nezávisle přechází do dvou měsíců, a „strigunok“ může narušit osobu po celá léta. Kromě toho, na rozdíl od růžové, kožního onemocnění obvykle (ale ne nutně) je lokalizován na obličej a krk, ale může se objevit kdekoli.

Tento druh kožního onemocnění vyžaduje okamžité a důkladné ošetření. V jeho nepřítomnosti skvrny zvětšit, což ovlivňuje všechny velké plochy kůže, svědění a sílí. Bez léčby, a to zejména u dívek, což vede k tomu, co nemoc trvá chronickou formu.

chronická pásový opar

To se vyskytuje pouze u žen se sníženou plodnost nebo systém štítné žlázy, zotavit se z dětství obvyklé formě. Nejčastěji postihuje kůži na spáncích a zátylku. V tomto případě je střed se nazývá „black spot“. Byl malý, ne více než 1 cm, ale tato centra mohou být nastaveny. Vlasy rozdělují je na svém místě tvořil jizvu, která se neustále loupané.

Kromě chronické hlavy kožního onemocnění obvykle postihuje boky, kolena, ruce a hýždě. Jsou pokryty fuzzy šupinaté skvrny, jejichž barva se může lišit od růžové do modré nebo hnědé. Žena může rušit svědit.

Chronická forma není nakažlivá.

Infiltrativní-hnisavé nebo hluboké pásový opar

Patogenů je přenosná na lidi pouze od zvířat, ale začínají se množit v vlasových folikulů. Začnou hnisat, kůže okolo zanícené. V důsledku toho, podobně jako u nádoru tvořeného, ​​červené, zvýšil plakety až 10 cm v průměru. S otevřením jedné znamená hnis. Jak nemoc plaket alternativní šupinaté plochy. V tomto případě jsou obvyklé příznaky kožního onemocnění jsou přidány do celková slabost, horečka, únava, oteklé lymfatické uzliny.

To je nejvíce bolestivé formy zbavení řezání. U mužů může být lokalizována nejen v hlavě, ale také v vousy, knír.

kožního onemocnění Léčba

Před zahájením léčby lékař provádějící zkoušky přesně určit, jak agent způsobil onemocnění. Potom komplexní léčba. Spojuje v sobě působení masti, šampony, tablety a ostatními antimykotiky.

Léčba může prodloužit přibližně na následující schéma.

 1. Místní masti, gely, krémy nebo spreje, jako je klotrimazol, mikoseptin, terbinafin.
 2. Ráno: léčba s jódem. Večer léčba masti obsahující kyselinu salicylovou.
 3. Mléko Vidal. To je vařené v předpis oddělení a obsahuje šest bojovat proti komponenty plísní.
 4. Uvnitř po dobu 2-3 týdnů: griseofulvin. Jedná se o přírodní proti-houbové činidlo úzce směrová lékař může být nahrazen jinými léky, schopnost bojovat proti patogenům kožního onemocnění Microsporum canis a Trichophyton tonsurans.

Souběžně s protiplísňovou drogové dermatolog může předepsat imunomodulátory a vitamínové komplexy pro zvedání imunitu.

Pásový opar je považován vytvrzuje, pokud je trojnásobný stěr z postižené oblasti, vyrobený v den ukončení kurzu, po týdnu ao dva měsíce později, dal negativní výsledky. V opačném případě je třeba léčbu opakovat.

chromophytosis

Tato nemoc, která je původcem Malassezia houba, má nejvíce titulů – synonyma. Většina z nich jsou spojeny s typem vnějších projevů. Tento jev se nazývá pityriasis versicolor, barva, pestré. Vzhledem k tomu, že většina zhoršení dochází v letním období, nazvaný šindele let pláž.

Původci tinea versicolor

Charakteristickým rysem onemocnění je, že jeho agenti jsou tři různé formy houby, které za určitých podmínek snadno pohybovat od jednoho k druhému.

 • Pityrosporum ovale – oválný tvar.
 • Malassezia furfu – mycelia forma.
 • Pityrosporum orbiculare – kulatý tvar.

Všechny tři formy jsou vždy přítomny v lidském těle. Ale nepřinášejí mu nepohodlí. Teprve pod vlivem některých nepříznivých faktorů houby začíná intenzivně růst a množit a způsobit vážná onemocnění – chromophytosis.

Ještě před několika desítkami let, narazil pouze obyvatele teplých krajin. V současné době, kdy lidé s rozvojem cestovního ruchu začal cestovat po celém světě, nemoc může ovlivnit nějakou oblast zástupce.

Příčiny nemoci

Nepříznivé faktory, které mohou vyvolat pityriasis versicolor jsou:

 • Pravidelné návštěvy solária.
 • Dlouhý pobyt na pláži, nebo těsně pod spalujícím sluncem.
 • Nadměrné pocení v letním období.
 • Duševní, nervózní a fyzické vyčerpání.
 • Oslabení imunitního systému.
 • Pityriasis versicolor je důsledek některých dřívějších onemocnění: diabetes, Cushingův syndrom, rakovina, tuberkulóza nebo hormonální nerovnováha různé etiologie.

Nejčastěji se tento druh zbavují lidí trpí nadváhou, nadměrným pocením nebo mastnou pleť.

To je toho názoru, že tato infekční patologie jako barevné šindele může být dědičná. Nicméně, někteří vědci ujišťuje, že nemoc není nakažlivá, ale přenáší kontaktem pouze kombinací několika nepříznivých faktorů. To je důvod, proč se nazývá podmíněný nakažlivá.

Aby bylo možné chránit před nepříjemným onemocněním, by měla:

 • Použijte pouze vlastní majetek, oděvů, obuvi, hygienických potřeb.
 • Netráví spoustu času na pláži nebo v soláriu.
 • Nepoužívejte agresivní gely, šampony, atd

K zachycení kožního onemocnění, může v lázních, obecné šatnách, při přímém kontaktu s pacienty vy.

Příznaky tinea versicolor

Barevné lišejníky má tři typy (strukturální):

Choroba začíná s tím, že lidské tělo (na kterémkoli místě, včetně vlasaté části) se nachází mnoho malých míst. Mohou mít jakoukoliv barvu od růžové až téměř černé, nebo může být zabarvená. Je-li tento příznak nemoci umožňuje volat barevný nebo vícebarevné. Skvrny mají nepravidelný tvar, ale jejich okraje jsou jasně definovány. Postižená kůže je mírně šupinatá, barevné skvrny nemění pod vlivem slunce. Postupně, pokud nechcete zahájit léčbu, postižená oblast je zvýšena, a skvrny splývají do jediného, ​​velmi velký. Postižené oblasti na dlouhou dobu, ne opalovat.

Léčba různobarevnými lišejníků

Doporučuje se zahájit léčbu bezprostředně po prvních skvrn. V opačném případě se začnou rychle šířit po celém těle, a léčba může být odložen o několik měsíců.

Samoléčba není doporučeno: Při použití „špatné“ se rozumí jakákoli choroba začíná postupovat nebo přejít do chronického, velmi nepoddajného formě.

Před jmenováním léčby lékař musí vyšetřit pacienta vizuálně, s použitím dřeva lampu, držet mikroskopické váhy analýzy. jsou zapotřebí studie. Jen oni mohou pomoci odlišit příznaky z zbavuje velmi podobné příznaky leprae (malomocenství), sekundární syfilis, jiné druhy lišejníků či akutních dermatóz.

Ve většině případů léčba předepisuje léky na místní úrovni. Může to být:

 • Protiplísňový masti nebo spreje: ketokonazol, Mikozolon atd.
 • Pleťové vody, mýdla, šampony, které obsahují kyselinu salicylovou: NIZORAL, Soultz, atd
 • V závažných lézí může lékař předepsat příjem antifungální látky (např. Flukonazol) uvnitř.

Je zajímavé, že při léčbě tinea versicolor často používán lidových prostředků.

 • Infuzní lázeň směs sestávající z eukalyptu a 3 lžíce se stejným počtem závitů, zatopené s 800 g vroucí vody. Používá se pro mytí, koupele, obklady.
 • Třikrát nebo čtyřikrát denně k otření skvrn čerstvě vymačkané šťávy z cibule.

V průběhu léčby je třeba pracovat na dezinfekci nebo úplné zničení objektů, které kontaktoval nemocného.

 • Mycí houba, struhadlo na paty, štětce a pilníky na nehty zničen.
 • Veškeré prádlo vařit.
 • Oblečení zasahuje do roztoků obsahujících chlor.
 • Stejné řešení se zpracuje místnosti.

Je důležité vědět, že i při včasné a kompetentní léčba šindele lze opakovat, ne-li dodržovat preventivní opatření.

Deverzhi nemoc

Toto onemocnění odborníci se domnívají, jakousi červenou tinea versicolor, poškozují vlasy na hlavě, zatímco jiní zahrnují specifické nemoci.

Původcem onemocnění není stanovena. Je známo pouze to, že základem patologie, je proces, při kterém v epidermis (vnější vrstva s kůží) vytvořenými folikulární zátku. Kůže kolem nich mírně zanícené, a zapojte se velmi podobá žluté nebo bílý azbest vloček. Po několika letech nebo měsících (pokud se neléčí) se vyvíjejí do malých papuly (vyrážka), červené nebo žluté, ve kterém je vellus vlasy uzavřeny. Papuly jsou šupinatá akutní vrchol. Spustíte-li ruku na poškozenou kůži, bude pocit připomínat hladit struhadlo. Postupně se deska může jít na vlasovou pokožku na těle, a to zejména v těch místech, kde je kůže se táhne, leští pot. Sovětské čas papuly rostou, sloučení, tvořící husté plaky červené a bílé ve středu peeling. měkké „satelity“ jsou tvořeny kolem nich. Pokud jsou desky přidělovány na dlaních, kůže v místech oddělení měřítek může hluboké trhliny. Externě plakety podobné psoriázy, tedy nastavit přesnou diagnózu vyžaduje laboratorní vyšetření.

Léčba onemocnění Deverzhi

Pacient je přijat pouze ve velmi závažných případech. Obvykle předepisuje k léčbě:

 • Změkčovadlo krémy vitamíny A, B2 a B12, E, atd.
 • Kortikosteroidy.
 • UV ošetření.
 • Mořské lázně.
 • Komplexní rehabilitace, někdy – fotochemoterapie.

Navzdory tomu, že léčba onemocnění Deverzhi může trvat několik let, plné využití je možné.

Herpes zoster u lidí

Pásový opar – akutní onemocnění, které je způsobeno stejným virem, který spouští neštovice: Herpesviridae – herpesvirus Varicellae (HHV-7).

Pouze ti, kteří trpěli neštovice (v otevřené nebo skryté, latentní formě) nemocný. Skutečnost je taková, že po plané neštovice, které se obvykle nemocným dětem v těle po celý život má určité množství „zamrzlé“ viru. Pod vlivem nepříznivých podmínek „probudí“ virus se aktivuje, což způsobuje akutní zánět nervů, kde se „spali“ Celé ty roky, a okolní kůže.

Předpokládá se, že herpes zoster postihuje pouze lidi v důchodovém věku. Nicméně, dnes stále více a více mladých lidí také citlivý.

Příznaky pásového oparu

Nemoc začíná s pocitem malátnost, únava, teplota subfibrilnoy, bolesti hlavy. V tomto stavu osoba může být během několika dní. Někdy malátnost připojí poruchou střev. Postupně zvyšuje nepříjemný pocit podél nervových svazků, – kde se vyrážka objeví později. Nástup indolentní onemocnění nahradil akutní období.

 • Teplota prudce stoupne na 39 ° -40 °.
 • Zvyšuje celkovou toxicitu vlastní vysoké teploty: bolesti hlavy, horečku, bolesti těla, atd.
 • V případě, že postiženy nervy promítán na kůži, vyrážka se objeví růžová. V prvních dvou nebo třech dnech, jsou nenápadné a nepřesahují půl centimetru v průměru. Třetí den se stávají jasně viditelné pásmo lahvičky naplněné průhlednou kapalinou. Bubliny jsou umístěny na přední straně přes trojklanného nervu v mezižebří, na genitáliích nebo podél nervových kmenů a končetin.
 • Existuje silná, pálivá bolest špatně snášena v oblastech kožních útvarů. Ona je znepokojen zejména v noci.
 • V postižených oblastech je paréza (oslabení volních pohybů) nervů, poruchy motorických funkcí.
 • Zvýšené lymfatické uzliny.

O týden později (asi) uschlé bubliny proměnit kůry, která se později zmizí samy o sobě v rámci jednoho měsíce. Normální stav, ale neuralgie pacient může sledovat více než jeden rok.

Šindele může dojít jiným způsobem.

 • Počáteční vyrážka se může změnit v papule a regresi (zmizí). Tento neúspěšný forma.
 • Vyrážka se může sloučit do velmi velkých bublin naplněné směsí krve, lymfy a hnisu. To bulózní forma.
 • V zobecněné podobě vyrážky, že se vztahuje nejen na kůži, ale také na všechny sliznice.

Pásový opar je tak živé a charakteristické příznaky, může lékař provést diagnózu po vizuální vyšetření pacienta.

Léčba herpes zoster

Léčba je zaměřena na odstranění bolesti.

 • V prvních třech dnech od nástupu nemoci předepsat protivirové acyklovir. Když později odvolání není efektivní.
 • Ke snížení bolesti jmenován nesteroidní protizánětlivé látky. To může být Meloxicam atd. drogy.
 • Chcete-li odstranit svědění navržení kandidáti antialergické činidlo.
 • Pro odstranění intoxikace – kapátko a diuretik.
 • Postižených oblastí zacházeno „zelenkoj“ acyklovir masti, atd

Někdy šindele ovlivňuje nervový systém, způsobuje poruchy spánku, úzkost, neurózy. K odstranění těchto příznaků lékař může jmenovat světlo sedativ nebo hypnotik, antidepresiv.

Lupénka, lupénka nebo „rybí kůže“ – non-přenosných nemocí, postihující kůži mužů a žen na loktech, kolenou, v oblasti velkých kloubů. Je však třeba poznamenat, že dnes psoriáza může mít vliv na měkké tkáně, nehty, nohy, ruce a jakoukoli jinou část těla.

Věk počátku mění stejně. Pokud nastane dříve lupénka zasáhla osoby 20-40 let, dnes je diagnostikována ani u dospívajících.

Vzhledem k tomu, přesná Původcem onemocnění je neznámá, psoriáza připsat zbavit svého druhu: stříbřité šupinaté plochy připomínají šindele.

Původcem symptomů psoriázy

Původce není znám. Existuje mnoho rozmanitých teorií, z nichž každý má své vlastní vyjádření, avšak ne zcela prokázáno, že na konci každého jedné teorie.

Nejčastěji červená s bílými bublin velikosti špendlíkové hlavičky objeví na loktech, kolenou, ve vlasech. Postupně rostou v zvyšuje plaku. Obrázek Postižená kůže se stává jako topografické mapy. Postižené místo plaky připomíná rybí šupiny, u nichž nemoc její populární jméno. Později, vyrážka se může rozšířit na jiné oblasti kůže. Primární léze nebo zhoršení nemoci může být doprovázeno těžkou pálení, horečka, celková malátnost.

V prvním kroku, když se objeví bubliny a rostou, jakékoliv poškození na kůži (např., Injekce nebo opálení) může způsobit prudké zvýšení vyrážku.

Dále je stacionární období, počet vyrážky nezvyšuje, ale zvyšuje se prudce peeling. V tomto období je pokožka často mění barvu.

Třetí etapa – vymizení vnějších příznaků. Svědění a pálení může přetrvávat i několik měsíců. Někdy psoriáza postihuje klouby. Tato komplikace se nazývá psoriatická artritida. Pacienti cítí bolest v interfalangeální klouby, kosti křížové, páteře. Postižených kloubů bobtnat, již normálně pohybovat. Nedostatek léčby může vést k systematickému dislokací, joint deformity, trvalá invalidita.

léčba lupénky

Specifické metody diagnostiky nemají dnes. Pokud krevní testy ukazují, autoimunitní, revmatické nebo zánětlivé procesy jako specifické vyrážky na kůži může být patrné, že lékař by měl jmenovat biopsii.

V současné době vyvinula více než 20 způsobů léčení lupénky, z nichž nikdo nemůže zaručit rychlé a úplné uzdravení. Léčba závisí na fázi nemoci a místě léze dislokace.

 • V první injekci stupni se praktikuje vitamíny, senzibilizátory nebo histaminu drog.
 • Zároveň jmenoval kortikosteroidy, sedativa.
 • Ve stacionární fázi často doporučuje vstřikování antivenoms stafylokoky autohaemotherapy, ultrafialové světlo.
 • Těžké formy vytvrzuje plazmaferéza, cytostatik.

V současné době, odborníci se naučili, za použití různých metod, aby se usnadnilo stav pacienta, onemocnění, držení ve stacionární fázi.

Co je třeba se vyhnout u psoriázy?

Většina dermatologů mají tendenci se domnívat, že zdrojem nákazy může být narušena imunita, procházející v alergické reakce je velmi pomalá typu. Na tomto stanovisku založeny, u pacientů s psoriázou by měl být:

 • Vyhnout nervové, duševní a nervové napětí.
 • S pomocí odborníků na odstranění případných psychosomatických projevů.
 • Vyhnout se kontaktu s agresivními látkami.
 • Chraňte své ruce před zraněním, včetně mikroskopický, při fyzické práci.
 • pravidelně kontrolovat endokrinolog.

Včasná léčba a dodržovat všechna bezpečnostní opatření mohou zpomalit nebo dokonce zastavit progresi onemocnění po mnoho let.

plačící šindele

Pláč ekzém nebo pásový opar – není jeden, ale skupina onemocnění, sjednocená běžný název. Ekzém není nakažlivý, nemoc prominutí doby se střídaly s momenty zhoršení.

Symptomy pláč zbavení

I přes obrovské množství forem onemocnění, onemocnění Hlavními příznaky jsou stejné.

 • Kůže zčervená, nabobtná.
 • Je to vznikají malé, tekutinou naplněné puchýře. V závislosti na typu ekzému mohou mít jiný tvar a barvu.
 • Zdá se, nesnesitelné svědění.
 • Bubliny začnou praskat, tvořit vločky, hluboké trhliny, multi-barevné skvrny na kůži.

Každý typ ekzém může mít své vlastní příznaky.

 • Pokud je to pravda ekzém kůže je ovlivněn symetricky. Prasknutí bubliny skončí serózní tekutinu. To dalo název této choroby – plačící šindele.
 • Na místě chronické ohnisek infekce se může vyvinout mikrobiální ekzém.
 • V místě poranění – paratravmaticheskaya.
 • Někdy ekzém připojí houbu, a pak peeling zvětšená.
 • Na rukou je obvykle lokalizován disgidroticheskaya forma, vyznačuje silnou pláč, pálení, svědění nesnesitelné.
 • Křečové forma se vyvíjí v místě trofických poruch, a je odlišit od jiných modrého tónu poškozené kůže.
 • Seborrheic forma červené šupinaté skvrny rozvíjet tam, kde jsou mazové žlázy (ve vlasech, na hýždích).

Pokud česání poškozené kůže, se dostane do rány infekce mohou komplikovat průběh nemoci.

Léčba plačící zbavení

Vzhledem k tomu, ekzému může být způsobeno různými faktory, z nervové poruchy na endokrinní poruchy, primárním úkolem v zacházení – eliminace faktoru, vyvolat vývoj ekzému. Léčba by měla být komplexní.

 • Pro odstranění alergických projevů se používá intravenózní a intramuskulární injekce formulace, draslík, vápník, sodík.
 • Předepsat antihistaminika různé generace.
 • Těžká forma se zpracuje s hormony, kortikosteroidy, jako je prednison.
 • Pro zvýšení imunity immunoprotector potřeby, například dekaris.
 • Obecná toxicita odstraněn pomocí gemodeza a použití diuretik.
 • Poškozené kůže se vztahují na lokální léčbu pomocí masti, gely, atd.
 • Často se používá fyzioterapie.

Nutnou podmínkou léčby – Dodržování hypoalergenní dietu. Zakázané styku s jakoukoliv chemikálií, vodě. Jakékoli práce, které mohou poškodit kůži, by mělo být provedeno v rukavicích.

Velmi užitečné informace. Děkuji!

Kopírovat místo je možné pouze s aktivním odkazem na zdroje.

Informace na této stránce průzkumné v přírodě a nejsou na předpis léčba

Leave a Reply