Špatná houba a zápach (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

JAK ÚČINNĚ ODSTRANIT PLÍSNĚ ZE ZDÍ

Potýkáte se s plísní na zdi, neustále se vrací a vy už nevíte, jakým způsobem se tohoto nevítaného jevu zbavit jednou pro vždy? Po přečtení tohoto článku se dozvíte, jak mít konečně klid.

Plíseň na zdi – mnohými nenáviděný jev, se kterým už bojoval snad každý. Můžete si koupit spreje, snášet ten zápach z přípravků, ale stejně se vám dříve či později plíseň vrátí. Ptáte se, jak je tedy účinně odstranit ze zdí? V dnešním článku se zaměříme právě na tento problém a pokusíme se jej vyřešit.

Proč se tvoří plíseň na zdech?

Nejhorším obdobím pro výskyt je především podzim a zima, kdy je v domácnostech zima, nevětrá se a s kombinací vytápění se zvyšuje hodnota vlhkosti, ale vytvořit se může prakticky kdykoliv i kdekoliv. A tím se dostáváme k příčině, což je nadměrná vlhkost.

50% – to je hodnota vlhkosti, kterou by každá domácnost neměla přesáhnout.

Jak plíseň ovlivní vaše zdraví?

Bohužel se nejedná pouze o problém na zdech, velmi negativně může ovlivnit i vaše zdraví. Proč? Plíseň se rozmnožuje tzv. spory a uvolňuje tím látky těkavého typu. Obě tyto složky se dostávají do vzduchu nebo mohou znehodnotit potraviny, jenž lidé zkonzumují, aniž by bylo na nich cokoliv vidět.

• migrény, bolesti hlavy, únava

• potíže s dýchacími cestami

• špatná obranyschopnost – oslabená imunita

• gynekologická onemocnění atd.

Může se vám také stát, že potíže díky tomuto jevu mohou mít trvalé následky (v některých případech také se smrtelnými následky), a proto je velmi důležité brát jej vážně a snažit se co nejrychleji vše odstranit do posledního centimetru.

Jak lze tento nepříjemný jev odstranit?

Jak již bylo výše řečeno, máte několik možností. Můžete si například zakoupit speciální přípravky, které jsou určené především na tento problém, ale dříve nebo později se vám vrátí, takže vám nezbyde nic jiného než rapidně zakročit.

V první řadě je nutno podotknout, že plísně opravdu nenávidí větrání, a proto je důležité, abyste své domácnosti poskytli pravidelnou cirkulaci vzduchu. Někde se můžete dočíst, že není vhodné sušit prádlo v domácnosti, což je pravda také, ale když není jiná možnost, mějte alespoň otevřené okno. Nechcete-li však, aby to narušovalo komfort bydlení a volíte jednodušší řešení, na trhu naleznete například teplovzdušné panely nebo rekuperační jednotky, jenž vám poskytnou určité pohodlí.

Velkým hitem proti tomuto boji nebyly označeny právě tyto prostředky, ale stříbro a tzv. chytrá houba.

Věděli jste, že stříbro není jen cenný kov, ale také velmi účinný způsob odstranění plísně? Po aplikaci přípravků se stříbrem máte jistotu, že váš problém bude vyřešen. K dispozici jej máte v několika variantách – práškový, tekutý (např. malířská barva se stříbrem) nebo pevný.

– nelze se s ním předávkovat

– aktivuje se pouze za přítomnosti vlhkosti

Vyschne-li vám však postižený povrch, aktivní složka přípravků se stříbrem se zničí a působí pouze jako prevence před dalším zvlhnutím.

Plíseň nikdy neškrábejte, roznesete jí tím do dalších mísností.

Chytrá houba je v podstatě půdní organismus, který žije jako predátor vlastního druhu. Svými vlákny prorůstá do plísně, odebere jí tím živiny a zahubí jí. A jak to funguje? Poté, co problém vyřeší, nahodí klidový režim a na daném povrchu setrvá po dobu tří let. Neobjeví-li se plíseň během té doby, chytrá houba ztratí svou životaschopnost a ze zdí zcela zmizí.

Než začneme se samotnou aplikací, musíme si nejprve říct, jak to vlastně vypadá – jedná se totiž o dva sáčky.

1. Napadený povrch nejprve omyjte první částí sáčku (namíchat dle návodu) – plísně se odstraní z povrchu

2. Umyté místo nechte alespoň hodinu odpočinout

3. Naneste druhou část – plísně se odstraní uvnitř zdí

Tip: Druhou část lze přimíchat také do barvy a následně s ní vymalovat.

– lze jej aplikovat všude

Nedokážete se plísně zbavit, osekejte omítku a znovu jí naneste, a to s přísadou zamezující vzniku tohoto jevu.

V neposlední řadě se zaměříme na prevenci před výskytem. Byla již několikrát zmíněna, ale je toho mnohem víc, například:

• Nezvyšujte zbytečně vlhkost vzduchu (mnoho rostlin, sušení, nadměrné praní)

• Větrejte a zajistěte správnou regulaci teploty

• Odstraňte tepelné mosty

• Instalujte si digestoř

• Vynášejte pravidelně odpad

• Potraviny napadené plísní ihned vyneste

• Pravidelně rozmrazujte chladničky a mrazničky

• Dbejte na pravidelný úklid

Na závěr je nutné upozornit na to, abyste daný problém nebrali na lehkou váhu, není to nic, co by se mělo přecházet nebo doufat, že to samo vymizí. Už jen pro váš klid konejte a plísně účinně odstraňte.

Databáze firem

Nejčtenější

Penetrace před malováním. V čem vám ušetří nemalé peníze?

Aplikací penetračního nátěru zpevníme podklad a sjednot. Více »

Na co nezapomenout při aplikaci samonivelační stěrky?

Pro kvalitu podlahy je důležitá nejen samotná podlahová. Více »

Jak obnovit zašlé spáry

Spáry, tolik nezbytné u obkladů nebo dlažby, se vyplňuj. Více »

To se dá snadno napravit. Pokud máte zájem o spolupráci, kontaktujte naši redakci. Ozveme se obratem.

ZГЎpach z Гєst: MЕЇЕѕe ho zpЕЇsobit ЕЎpatnГЎ hygiena i dieta

Je jedno, jestli se line z vaší pusy nebo ho „jen“ musíte čichat. Zápach z úst je nepříjemný pro všechny. Málokdo umí druhému naznačit, že by si měl vzít žvýkačku, aniž by se dotyčný neurazil nebo pěkně nezastyděl. Přitom je celkem jednoduché si svůj dech ohlídat.

Za zápachem z úst není jen oběd plný cibule a česneku. Naopak, často se tak projeví spíše různé problémy se zuby nebo dásněmi. Třeba zubní kaz – nejenže vás kvůli němu budou bolet zuby, navíc vám bude cítit z pusy. „Halitózu neboli zápach z úst má v tomto případě na svědomí rozklad bílkovin. Bakterie, které se usadí na zubu, poškozují sklovinu a následně rozkládají další vrstvu – zubovinu,“ vysvětluje Václav Manhart z Dentální kliniky Jan Stuchlík. Vyřešit zkažený zub není nic moc těžkého, zubař ho prostě vyvrtá a doplní výplní. Čím dřív však k lékaři přijdete, tím menší zákrok budete muset podstoupit a také se tím spíš vyhnete třeba zánětu kořenových kanálků nebo nutnosti zub vytrhnout.

Е patnГЎ ГєstnГ­ hygiena

PravidelnГ© ДЌiЕЎtД›nГ­ zubЕЇ nejmГ©nД› dvakrГЎt dennД› by mД›lo bГЅt samozЕ™ejmostГ­. JenЕѕe poЕ™ГЎd existuje dost lidГ­, kteЕ™Г­ kartГЎДЌek do zuby berou mГ©nД› ДЌasto. A vГЅsledek? Jejich dech nenГ­ zrovna svД›ЕѕГ­. NauДЌit se ovlГЎdat sprГЎvnou techniku ДЌiЕЎtД›nГ­ chrupu tak, abyste mД›li zuby i dГЎsnД› zdravГ©, je zГЎsadnГ­ i pro svД›ЕѕГ­ dech. IdeГЎlnД› byste mД›li pouЕѕГ­vat kartГЎДЌek s malou hlavou hustД› osГЎzenou mД›kkГЅmi vlГЎkny, mezizubnГ­ kartГЎДЌek a zubnГ­ pastu s fluoridy, pЕ™Г­padnД› i zubnГ­ nit. PrГЎvД› mezizubnГ­ kartГЎДЌky v mnoha koupelnГЎch chybД›jГ­, jenЕѕe zubnГ­ povlak, kterГЅ se hromadГ­ v mezizubnГ­ch prostorГЎch, klasickГЅ kartГЎДЌek neodstranГ­. Povlak se rozklГЎdГЎ a dostavГ­ se zГЎpach.

Zuby moudrosti

OsmiДЌky dovedou poЕ™ГЎdnД› potrГЎpit. NД›kdy se totiЕѕ neproЕ™eЕѕou celГ© a mezi dГЎsnГ­ a zubem vznikne kapsa, kterГЎ se nedГЎ dobЕ™e vyДЌistit a hromadГ­ se tu bakterie. BohuЕѕel nenГ­ jinГЎ moЕѕnost neЕѕ zub vytrhnout. NicmГ©nД› se nemusГ­te bГЎt, u ЕЎikovnГ©ho zubaЕ™e nepЕЇjde o bolestivou zГЎleЕѕitost, jen to bude nepЕ™Г­jemnГ©. ExistujГ­ velmi ГєДЌinnГЎ lokГЎlnГ­ anestetika a i vpich mЕЇЕѕe bГЅt bezbolestnГЅ, kdyЕѕ se pЕ™edtГ­m mГ­sto potЕ™e znecitlivujГ­cГ­m gelem.

ParadontГіza

Parodontitida je jednГ­m z nejДЌastД›jЕЎГ­ch onemocnД›nГ­ dГЎsnГ­. ZaДЌГ­nГЎ zГЎnД›tem dГЎsnГ­, kterГЅ je zpЕЇsobenГЅ opД›t zmГ­nД›nou ЕЎpatnou ГєstnГ­ hygienou a zanedbГЎvГЎnГ­m prevence. NepЕ™Г­jemnГЅ zГЎpach vznikГЎ jako nГЎsledek poddГЎsЕ€ovГ©ho plaku, ЕЎkodlivГЅch bakteriГ­ bez pЕ™Г­stupu vzduchu a zubnГ­ho kamene. ZГЎnД›t dГЎsnГ­ pЕ™itom jde vylГ©ДЌit bez trvalГЅch nГЎsledkЕЇ, jakmile se ale objevГ­ paradontГіza, uЕѕ s nГ­ nic nenadД›lГЎte. Proces se nicmГ©nД› dГЎ zastavit a stav svГЅch dГЎsnГ­ mЕЇЕѕete i zlepЕЎit, musГ­te ale nemoc vДЌas odhalit. Proto nevГЎhejte a navЕЎtivte svГ©ho zubaЕ™e. V nejhorЕЎГ­m pЕ™Г­padД› mЕЇЕѕe mГ­t paradontГіza na zub i fatГЎlnГ­ nГЎsledky, tedy to, Еѕe o zub pЕ™ijdete.

Co je pro vaЕЎe zuby horЕЎГ­ neЕѕ kaz ДЌi rГЎna pД›stГ­?

Nejde jen o zuby

I kdyЕѕ halitГіzu nejДЌastД›ji zpЕЇsobujГ­ prГЎvД› problГ©my s ГєstnГ­ dutinou, mЕЇЕѕeme nД›kdy pЕ™Г­ДЌiny najГ­t i jinde. SnГ­dГЎte? DodrЕѕujete pitnГЅ reЕѕim? Jestli ne, moЕѕnГЎ je prГЎvД› to dЕЇvodem, proДЌ se od vГЎs lidГ© odvracejГ­. Se zГЎpachem z Гєst se spojujГ­ takГ© komplikace s trГЎvicГ­m traktem, ale i vГЎЕѕnД›jЕЎГ­ problГ©my, jako jsou nГЎdorovГЎ onemocnД›nГ­. RadД›ji proto svoje zdravotnГ­ potГ­Еѕe ГєplnД› nepodceЕ€ujte.

Jezte kvalitnГ­ bГ­lkoviny a kila pЕЇjdou dolЕЇ

A co s tГ­m?

I kdyЕѕ se zГЎsahu stomatologa nic nevyrovnГЎ, existujГ­ rЕЇznГ© jednoduchГ© triky, jak zГЎpach z Гєst zmГ­rnit. VyplГЎchnД›te si po vyДЌiЕЎtД›nГ­ zubЕЇ ГєstnГ­ vodou a po jГ­dle si dejte ЕѕvГЅkaДЌku nebo pouЕѕijte ГєstnГ­ sprej. Pokud jste spГ­ЕЎ pЕ™Г­rodnГ­ typ, ЕѕvГЅkejte mГЎtu, zГЎzvor nebo i petrЕѕel. VyhГЅbejte se takГ© hodnД› aromatickГЅm potravinГЎm, a to nejen ДЌesneku a cibuli. Е patnГЅ dech mГ­vajГ­ milovnГ­ci masa, protoЕѕe jeho ДЌГЎsteДЌky zЕЇstГЎvajГ­ i po vyplГЎchnutГ­ za zuby a okolo dГЎsnГ­, kde jsou Еѕivnou pЕЇdou pro bakterie.

TakГ© nД›kterГ© diety jsou proslulГ© nepЕ™Г­jemnГЅm vedlejЕЎГ­m efektem. NapЕ™Г­klad mlГ©ДЌnГЎ nebo jinГЎ zaloЕѕenГЎ na vysokГ©m pЕ™Г­jmu bГ­lkovin a nГ­zkГ©m pЕ™Г­jmu cukrЕЇ. NГ­zkГЅ obsah sacharidЕЇ ve stravД› spouЕЎtГ­ v tД›le proces zvanГЅ ketГіza, kdy tД›lo spaluje tuky mГ­sto cukrЕЇ. A prГЎvД› tento stav je provГЎzen zapГЎchajГ­cГ­m dechem.

Když se střeva promění v jedovaté potrubí, je to brutální problém pro celé tělo!!

Každodenní vystavování organismu negativnímu působení toxických látek, znečištěnému životnímu prostředí, stresu, nedostatku pohybu a odpočinku, nevyvážené stravě a podobně vyvolává v našem těle tzv. autotoxikaci – postupné zanášení organismu toxiny (jedy) z vnějšího okolí. V důsledku zaneseného organismu nám hrozí celá řada onemocnění. Od trávicích potíží přes poruchy vyprazdňování, nespavost, vyčerpanost, deprese, narušenou imunitu až po rakovinu.

Na vznik autotoxikace má zejména vliv, co, kdy a v jakém množství jíme, jak moc na sebe necháváme působit stres a také to, zda pro nás pravidelný pohyb neznamená jen nezbytný přesun do práce a zpět. To vše totiž působí na náš organismus, na jeho trávicí trakt, který špatnému zacházení dokáže odolávat jen po určitou dobu. Pak se jeho práce zpomalí. Obtěžují nás stále častější nevolnosti, zácpy a nafouklé břicho. Důsledků je ale mnohem víc. Když totiž onemocní naše střeva, pozná to velmi brzy celý náš organismus.

„Jedy, které se dostanou do krve, putují krevním řečištěm k dalším orgánům, zasahují je a postupně způsobují jejich poškození. Nejhůř působí na další ,detoxikační’ jednotky, tedy na plíce, ledviny, kůži a játra,“ vysvětluje tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová. Postižení plic se pak projevuje zapáchajícím dechem a častějšími infekcemi horních i dolních cest dýchacích. Oslabené ledviny mohou mít neblahý vliv nejen na problémy vylučovacího ústrojí, ale mohou zapříčinit rovněž bolest hlavy nebo kožní vyrážky.

Které orgány jsou nejčastěji poškozovány toxickými látkami?

Trávicí soustava Když nefunguje tak, jak má, hromadí se v těle toxické látky, které způsobují autotoxikaci čili vlastní otravu. Nevyloučené odpadní látky se hromadí a usazují na střevních stěnách, čímž blokují a ucpávají průchod výživným látkám a tvoří živnou půdu pro patogenní bakterie, houby, viry a parazity. Touto otravou se celkově snižuje naše energie, zhoršuje zdravotní stav, zkracujeme si délku života a zakládáme si na nemoci.

Tlusté střevo Funguje jako odpadní systém našeho těla, kterým je odváděna většina toxického odpadu. Tlusté střevo má za úkol vstřebávat vodu, čímž se stává až dosud řídký střevní obsah hustším a snáze vylučitelným. Zde se vyskytují jinak nestrávené zbytky potravy, zbylé trávicí šťávy, ale také odloupané buňky střevní výstelky i odumřelé či odumírající bakterie. Tlusté střevo funguje jako přední obranná linie, kde se vyskytují biliony zdraví prospěšných bakterií, všeobecně známých jako „mikroflóra“ neboli probiotika. Tyto organismy pomáhají udržovat zdravé prostředí a hrají velmi důležitou roli při trávení a vylučování. ČPZP poskytuje na prevenci rakoviny tlustého střeva příspěvek až 500 Kč.

Ledviny Dva orgány o velikosti lidské pěsti, které rovněž pracují 24 hodin denně. Jejich nejdůležitějším úkolem je filtrace krve, což obnáší odvádění moči, solí, toxických chemikálií, nadbytečných minerálů a jiného odpadu z krevní plazmy skrze složitou filtrační síť. Veškerá krev v lidském těle prochází ledvinami přibližně dvacetkrát za hodinu, což znamená přefiltrování v ledvinách přes 1000 litrů krve za den. Udržení správné činnosti ledvin je nezbytným předpokladem obnovy zdraví a udržení dobrého zdravotního stavu organismu.

Játra Největší žláza lidského těla je jedním z nejsložitějších orgánů vůbec. Jako jediná z tělesných orgánů mají játra schopnost regenerace, i kdyby bylo vyjmuto 80 % jejich hmoty. Játra pracují nepřetržitě a očišťují tělo od toxických látek a jiných škodlivin.

Symptomy a projevy intoxikovaného těla Jsou různorodé a velmi znepříjemňují každodenní život. Špatné vylučování, „nafouklý“ žaludek, ztuhlé klouby, přibírání na váze, neuspokojitelný pocit hladu, deprese, výkyvy nálad, bolesti hlavy, migrény, nízká imunita, nervové vypětí, vyrážky, předčasné stárnutí, zhoršený krevní oběh, celulitida, špatná paměť, pocit zmatení, chutě na sladké, nadýmání, špatné trávení, alergie, vysychání a podráždění nosních dutin, malátnost, letargie, úzkost, nepříjemný tělesný zápach, zápach v ústech, suchá pokožka, akné apod.

Příčiny vedoucí k intoxikaci Jejich nepříjemné projevy jsou přejídání, nevhodná a nevyvážená strava, nedostatečný pitný režim, stres, antibiotika a jiné léky zatěžující a poškozující trávicí soustavu a játra, nedostatek pohybu a odpočinku, jídlo v pozdních nočních hodinách. Téměř všechny tyto nepříjemné zdravotní problémy a příčiny se dají řešit či redukovat jednoduše. Vnitřní očistou neboli detoxikací.

Foto (2) Zobrazit větší ve fotogalerii

Slané uzeniny představují pro organismus opravdovou zátěž.

Zdroj oficiální zdroj

Salámy jsou velmi chutné, ale vnitřní orgány našeho těla kvůli nim dostávají pořádně zabrat.

JAK ÚČINNĚ ODSTRANIT PLÍSNĚ ZE ZDÍ

Potýkáte se s plísní na zdi, neustále se vrací a vy už nevíte, jakým způsobem se tohoto nevítaného jevu zbavit jednou pro vždy? Po přečtení tohoto článku se dozvíte, jak mít konečně klid.

Plíseň na zdi – mnohými nenáviděný jev, se kterým už bojoval snad každý. Můžete si koupit spreje, snášet ten zápach z přípravků, ale stejně se vám dříve či později plíseň vrátí. Ptáte se, jak je tedy účinně odstranit ze zdí? V dnešním článku se zaměříme právě na tento problém a pokusíme se jej vyřešit.

Proč se tvoří plíseň na zdech?

Nejhorším obdobím pro výskyt je především podzim a zima, kdy je v domácnostech zima, nevětrá se a s kombinací vytápění se zvyšuje hodnota vlhkosti, ale vytvořit se může prakticky kdykoliv i kdekoliv. A tím se dostáváme k příčině, což je nadměrná vlhkost.

50% – to je hodnota vlhkosti, kterou by každá domácnost neměla přesáhnout.

Jak plíseň ovlivní vaše zdraví?

Bohužel se nejedná pouze o problém na zdech, velmi negativně může ovlivnit i vaše zdraví. Proč? Plíseň se rozmnožuje tzv. spory a uvolňuje tím látky těkavého typu. Obě tyto složky se dostávají do vzduchu nebo mohou znehodnotit potraviny, jenž lidé zkonzumují, aniž by bylo na nich cokoliv vidět.

• migrény, bolesti hlavy, únava

• potíže s dýchacími cestami

• špatná obranyschopnost – oslabená imunita

• gynekologická onemocnění atd.

Může se vám také stát, že potíže díky tomuto jevu mohou mít trvalé následky (v některých případech také se smrtelnými následky), a proto je velmi důležité brát jej vážně a snažit se co nejrychleji vše odstranit do posledního centimetru.

Jak lze tento nepříjemný jev odstranit?

Jak již bylo výše řečeno, máte několik možností. Můžete si například zakoupit speciální přípravky, které jsou určené především na tento problém, ale dříve nebo později se vám vrátí, takže vám nezbyde nic jiného než rapidně zakročit.

V první řadě je nutno podotknout, že plísně opravdu nenávidí větrání, a proto je důležité, abyste své domácnosti poskytli pravidelnou cirkulaci vzduchu. Někde se můžete dočíst, že není vhodné sušit prádlo v domácnosti, což je pravda také, ale když není jiná možnost, mějte alespoň otevřené okno. Nechcete-li však, aby to narušovalo komfort bydlení a volíte jednodušší řešení, na trhu naleznete například teplovzdušné panely nebo rekuperační jednotky, jenž vám poskytnou určité pohodlí.

Velkým hitem proti tomuto boji nebyly označeny právě tyto prostředky, ale stříbro a tzv. chytrá houba.

Věděli jste, že stříbro není jen cenný kov, ale také velmi účinný způsob odstranění plísně? Po aplikaci přípravků se stříbrem máte jistotu, že váš problém bude vyřešen. K dispozici jej máte v několika variantách – práškový, tekutý (např. malířská barva se stříbrem) nebo pevný.

– nelze se s ním předávkovat

– aktivuje se pouze za přítomnosti vlhkosti

Vyschne-li vám však postižený povrch, aktivní složka přípravků se stříbrem se zničí a působí pouze jako prevence před dalším zvlhnutím.

Plíseň nikdy neškrábejte, roznesete jí tím do dalších mísností.

Chytrá houba je v podstatě půdní organismus, který žije jako predátor vlastního druhu. Svými vlákny prorůstá do plísně, odebere jí tím živiny a zahubí jí. A jak to funguje? Poté, co problém vyřeší, nahodí klidový režim a na daném povrchu setrvá po dobu tří let. Neobjeví-li se plíseň během té doby, chytrá houba ztratí svou životaschopnost a ze zdí zcela zmizí.

Než začneme se samotnou aplikací, musíme si nejprve říct, jak to vlastně vypadá – jedná se totiž o dva sáčky.

1. Napadený povrch nejprve omyjte první částí sáčku (namíchat dle návodu) – plísně se odstraní z povrchu

2. Umyté místo nechte alespoň hodinu odpočinout

3. Naneste druhou část – plísně se odstraní uvnitř zdí

Tip: Druhou část lze přimíchat také do barvy a následně s ní vymalovat.

– lze jej aplikovat všude

Nedokážete se plísně zbavit, osekejte omítku a znovu jí naneste, a to s přísadou zamezující vzniku tohoto jevu.

V neposlední řadě se zaměříme na prevenci před výskytem. Byla již několikrát zmíněna, ale je toho mnohem víc, například:

• Nezvyšujte zbytečně vlhkost vzduchu (mnoho rostlin, sušení, nadměrné praní)

• Větrejte a zajistěte správnou regulaci teploty

• Odstraňte tepelné mosty

• Instalujte si digestoř

• Vynášejte pravidelně odpad

• Potraviny napadené plísní ihned vyneste

• Pravidelně rozmrazujte chladničky a mrazničky

• Dbejte na pravidelný úklid

Na závěr je nutné upozornit na to, abyste daný problém nebrali na lehkou váhu, není to nic, co by se mělo přecházet nebo doufat, že to samo vymizí. Už jen pro váš klid konejte a plísně účinně odstraňte.

Databáze firem

Nejčtenější

Penetrace před malováním. V čem vám ušetří nemalé peníze?

Aplikací penetračního nátěru zpevníme podklad a sjednot. Více »

Na co nezapomenout při aplikaci samonivelační stěrky?

Pro kvalitu podlahy je důležitá nejen samotná podlahová. Více »

Jak obnovit zašlé spáry

Spáry, tolik nezbytné u obkladů nebo dlažby, se vyplňuj. Více »

To se dá snadno napravit. Pokud máte zájem o spolupráci, kontaktujte naši redakci. Ozveme se obratem.

špatná srážlivost krve příznaky

ŘEDĚNÍ KRVE

Ředění krve v těhotenství

V průběhu těhotenství prochází tělo ženy mnoha změnami a jednou z nich je i změna krevní srážlivosti. Ta může v určitých případech vést až k opakovaným potratům, proto je nutné krev vyšetřit. V průběhu zdravého těhotenství dochází k mírnému vychýlení krevní rovnováhy směrem k většímu srážení. Důvodem je pravděpodobně větší ochrana ženy před vykrvácením. Někdy se ale stává, že tato odchylka překročí únosnou míru. Příčinou může být dědičná dispozice, o které žena ani nemusí vědět a která by se mimo těhotenství ani nemusela projevit.

Vrozená větší srážlivost umocněná v těhotenství může způsobit závažné komplikace včetně opakovaných potratů. Příčinou je ucpání cév v děloze či placentě krevní sraženinou a následný nedostatečný tok okysličené krve směrem k plodu. Problém může rychle odhalit vyšetření srážlivosti krve některou z moderních metod a následná vhodná antikoagulační (protisrážlivá) terapie pak ženě umožní zdárný průběh těhotenství.

V době porodu a v šestinedělí je krevní srážlivost maximálně vystupňována a může ženu ohrozit například plicní embolií. Při správné strategii vyšetřování a léčbě však lze toto nebezpečí i u velmi rizikových skupin žen omezit na minimum.

Zveřejněno dne: 1.11.2016

Diskuze: Re: Reishi

Vysoké dávky houby reishi mohou zpomalit krevní srážlivost. Problém je v tom, že nevíme přesně jaké dávky budou účinkovat ve vašem případě. Můžete se domluvit se svým lékařem, aby vám častěji měřil srážlivost krve, než se podaří najít zpusob, jak udržet krevní srážlivost na potřebné míře. Samozřejmě platí, že nejbezpečnějším způsobem, jak udržet srážlivost krve, je prostřednictvím antikoagulační léčby. A to proto, že s jistotou víme, že každá pilulka bude působit každý den stejně, kdežto u hub se toto zaručit nedá.

Odesláno dne: 10.11.2017 uživatelem Cempírek

PŘÍZNAKY CHRONICKÉHO ONEMOCNĚNÍ LEDVIN

Špatná koncentrace a potíže se spánkem

Anémie zabraňuje okysličení mozku, což vede k nespavosti, potížím se soustředěním a závratím.

Zveřejněno dne: 15.11.2012

Diskuze: Re: skořice a warfarin

Skořice neovlivňuje srážlivost krve a proto se může používat společně s lékem Warfarin.

Odesláno dne: 20.2.2015 uživatelem Kamča

ŘEDĚNÍ KRVE

Injekce na ředění krve a alkohol

Při léčbě injekcemi na ředění krve se v žádném případě nedoporučuje konzumovat alkohol, aby se nezvýšilo riziko krvácivých komplikací.

Zveřejněno dne: 26.11.2016

Diskuze: Re: ředění krve

Kontrola srážlivosti krve samozřejmě možná je. Můžete požádat svého praktického lékaře o toto vyšetření. U léku Pradaxa se ale srážlivost krve nemusí tolik sledovat jako u Warfarinu, protože tento lék ředí krev jiným mechanizmem účinku a nepodléhá vlivům potravy, jako Warfarin.

Odesláno dne: 22.3.2018 uživatelem Cempírek

KREV V MOČI

Projevy krve v moči

Hematurii rozdělujeme na mikrohematurii (neviditelná prostým okem a zjištěná pouze chemickým vyšetřením moči) a makrohematurii. Makrohematurie je krev v moči viditelná prostým okem. Okem viditelné zbarvení moči vznikne při koncentraci 1 mililitru krve v 1 litru moči a vyšší. Mohou a nemusí se vyskytovat další příznaky podle vyvolávající příčiny výskytu krve v moči. Hematurie spojená s bolestí bývá spojena s infekcí močových cest a s močovými kameny.

Zveřejněno dne: 26.11.2016

Diskuze: Re: Eliquis

Zkuste to a do dvou nebo tří dnů od začátku této doplňkové léčby si nechte zkontrolovat srážlivost krve.

Odesláno dne: 24.1.2018 uživatelem Cempírek

KREV V MOČI

Příčiny krve v moči

Snížená srážlivost krve: Snížená srážlivost krve může být vrozená, jako je tomu například u hemofilie, Von Willebrandovy choroby a u dalších chorob. Mnohem častější je však získaná snížená krevní srážlivost, klasicky po některých lécích „ředících krev“, jako jsou Warfarin, Pradaxa, Xarelto a Eliquis. Ovšem i nesteroidní antirevmatika svými účinky způsobují sníženou srážlivost krve, protože svým působením narušují činnost krevních destiček. Jakékoliv příčiny sníženého srážení krve mohou vést k častějšímu krvácení do kterékoliv části močových cest. Tento problém se u vrozených stavů řeší nápravou krevního srážení podáváním nejrůznějších chybějících nebo defektních součástí srážecího systému krve. Je-li porucha srážení způsobena léky, lze teoreticky snížit jejich dávky nebo léky vysadit. To ovšem jen za předpokladu, že je to z hlediska celkového zdravotního stavu pacienta možné. Pacient by si nikdy neměl měnit předepsané dávky těchto léků sám bez konzultace s lékařem!

Glomerulonefritidy: Jedná se o pestré spektrum nemocí, které postihují glomeruly v ledvinách. V drtivé většině jsou způsobeny poruchami imunitního systému, kdy jeho elementy jednoduše řečeno poškozují glomeruly a narušují jejich funkci. Poškozenými glomeruly pak do moči proniká více červených krvinek. Příkladem je nemoc známá jako IgA nefropatie. Poškození ledvin u glomerulonefritid s nálezem krve v moči a dalšími příznaky se označuje jako nefritický syndrom.

Rakovina ledviny: Krev v moči může být po dlouhou dobu jediným příznakem této rakoviny. Je to jeden z důvodů, proč by se měla jakákoliv krev v moči hlásit lékaři. Hematurie nebývá v tomto případě doprovázena dalšími příznaky (teplota, bolesti při močení a tak dále).

Močové kameny: Močové kameny mohou při svém průchodu močovými cestami poranit jejich stěny, což může způsobit krvácení do moči. Pokud přitom kámen prochází obtížně, vznikne kromě krve v moči velmi bolestivý stav nazývaný ledvinová kolika (prudká záchvatovitá bolest břicha často vystřelující do třísla a někdy až do varlete u mužů nebo do stydkých pysků u žen). Mohou se také objevit krevní sraženiny v moči.

Močové infekce: Infekce se mohou projevovat nálezem krve v moči. U infekcí dolních cest močových (močový měchýř a níže) můžeme kromě krve v moči nacházet i pálivé a řezavé bolesti při močení a častější močení. Infekce ledvin se často projevují jako vážné stavy s vysokou teplotou a mohou skončit i smrtí.

Rakovina močového měchýře: Tato rakovina se podobně jako rakovina ledviny může projevovat po dlouhou dobu občasným nálezem krve v moči a je to další důvod, proč bychom neměli tento příznak podceňovat. Tato hematurie nebývá spojena s dalšími příznaky.

Rakovina prostaty: Rakovina prostaty je dalším důvodem, proč krev v moči nepodceňovat. Vyskytne-li se krev v moči u staršího muže a je doprovázena příznaky poruchy odtoku moči (časté močení, pocit nevyprázdnění, tenký přerušovaný proud moči), je to důvod k návštěvě lékaře.

Poranění močových cest: Poranění jakékoliv části močových cest při nehodách, ale i při urologických výkonech a cévkování může být (a ve velké většině případů také je) provázeno větším či menším krvácením do moči nebo krevní sraženinou v moči.

Červená moč bez přítomnosti krve: Moč může být červená i po užití některých léků (v infekčním lékařství je to například lék Pyrvinium proti roupům).

Gynekologická krev: Odebírá-li lékař vzorek moči od ženy během menstruace nebo při jiném krvácení z gynekologických cest, může malé množství krve „znečistit“ vzorek moči a tím lékaře zmýlit.

Zveřejněno dne: 26.11.2016

Diskuze: Re: pískavice řecké seno, semena léčba warfarinem

Pískavice řecké seno zpomaluje krevní srážlivost. Společně s Warfarinem zvyšuje pravděpodobnost tvorby modřin nebo vzniku krvácení. Před začátkem užívání pískavice se musíte nejdříve dohodnout se svým lékařem na postupu, kdy začít a kdy vám změří srážlivost krve. Když začnete užívat pískavici jen tak a ještě k tomu jen někdy, tak skutečně hrozí riziko krvácení.

Odesláno dne: 10.11.2017 uživatelem Cempírek

KREV V MOČI

Krev v moči bez bolesti

Krev v moči (hematurie) může být prvotním příznakem závažného urologického onemocnění. Včasné odhalení příčiny hematurie zvyšuje pravděpodobnost následné úspěšné léčby.

Krev v moči bez bolesti může mít charakter dědičného poškození ledvin či polycystické nemoci ledvin. U starších pacientů se vyskytuje hematurie v souvislosti s nezhoubným či zhoubným onemocněním prostaty, bývá i prvotním příznakem zhoubných nádorů ledvin a močových cest. Hematurie se může vyskytnout i po intenzivní fyzické zátěži. Některé medikamenty, které člověk užívá proti srážlivosti krve (léky na ředění krve), mohou způsobit přítomnost krve v moči. Někdy se tento jev může objevit i při užívání aspirinu, který působí na srážlivost krve. Tyto léky narušují působení krevních destiček (trombocytů). Tyto příznaky zpravidla odezní s vysazením léků. Umožňuje-li to stav pacienta, lékař může dávku léků snížit. Hematurie se může objevit jako důsledek antikoagulační či antiagregační (protisrážlivé) léčby. Také diabetes a vysoký krevní tlak (hypertenze) patří k nejčastějším příčinám poškození ledvin a mohou někdy vést k hematurii bez bolesti.

Makroskopický vzhled, sytost zabarvení a odstínu moči napovídají často o zdroj krvácení. Hematurie z horních vývodných cest mívá tmavou hnědočervenavou barvu, z dolních vývodných cest bývá sytě červená. Můžeme též posoudit její kvantitu, a zda se jedná o čerstvé krvácení, nebo vyprazdňování moči zbarvené krevními koaguly (starosangvinolentní moč). Kromě zbarvení moči je možno posoudit i její zápach.

Léčba je vždy individuální a závislá na příčině onemocnění.

Zveřejněno dne: 26.11.2016

Diskuze: co jíst při ředení krve

Moje maminka pořád zápasí s ředěním krve.Prosím o vysvětlení co může jíst a co né.Předem děkuji. Uživá prašky na ředšní krve.

Odesláno dne: 13.9.2017 uživatelem lída

VYKAŠLÁVÁNÍ HLENU S KRVÍ

Příčiny vykašlávání krvavého hlenu

Při zánětu může být sliznice tak rozdrážděná a překrvená, že se při kašli objeví žilky krve v hlenu. K tomu může občas dojít i při zcela běžné infekci. Také při rýmě je sliznice překrvená, a proto při kašli, kdy se zvyšuje tlak v dýchacích cestách, může dojít k popraskání kapilár. Ty jsou pak zdrojem drobného krvácení.

Krev ve vykašlaném hlenu může pocházet z horních partií trávicího traktu. Důležité je také kultivační vyšetření vykašlaného hlenu, a to speciální kultivací na TBC (na plicním oddělení). Pokud by tato vyšetření byla negativní, obraťte se na ORL oddělení, kde je nutno provést výtěry na kultivaci, klidně i opakovaně, dalo by se zvážit třeba i CT a další vyšetření. Také se doporučuje provést laboratorní vyšetření k vyloučení poruchy srážlivosti krve (krevní obraz, srážlivost a další), to může zajistit praktický lékař.

Další příčinou vykašlávání hlenu s příměsí krve může být kouření, a to, zda kouříte či jste kouřili v minulosti. Pokud ano, určitě může mít výskyt krve v hlenu souvislost s kouřením.

Možné je také působení nějakých dráždivých látek z okolí (kde bydlíte, pracujete). Výsledky provedených vyšetření by měl zhodnotit a kompletizovat jeden lékař, nejspíše praktický.

Zveřejněno dne: 18.2.2017

Diskuze: Re: LÉČBA WARFARINEM

Ano, můžete, ale jen s vědomím lékaře. Je to proto, že vámi zmíněné věci ovlivňují účinky Warfarinu a bude potřeba zkontrolovat srážlivost krve po započetí jejich konzumace.

Odesláno dne: 26.3.2018 uživatelem Cempírek

ŘEDĚNÍ KRVE

Alkohol a ředění krve

Není nápoj jako nápoj. Užívání alkoholu, kávy a dalších tekutin, které jsou močopudné a zároveň zahušťují krev, způsobuje únavu. Paradoxně to lidé často řeší další kávou. Správné je napít se čisté nebo minerální vody.

Zveřejněno dne: 1.11.2016

Diskuze: Re: colafit pri warfarinu

Radku, Colafit je čistý krystalický kolagen, který dodává stavební buňky především pokožce, vlasům a nehtům a nijak neovlivňuje srážlivost krve. Takže Colafit můžete užívat společně s Warfarinem.

Odesláno dne: 2.4.2012 uživatelem Cempírek

ANTIKOAGULANTY, LÉKY PROTI SRÁŽENÍ KRVE

Použití antikoagulantů

Antikoagulanty se předepisují na prevenci krevních sraženin nebo jejich léčbu, aby se tak zabránilo větším krevním sraženinám.

Zveřejněno dne: 3.6.2013

Diskuze: Re: Re: Dotaz

Omega 3 společně s Warfarinem užívat si můžete, ale je nezbytné o tom informovat svého lékaře a nechat si změřit srážlivost krve. Omega 3 totiž posiluje účinky Warfarinu a hrozí zvýšené riziko krvácení.

Odesláno dne: 9.11.2017 uživatelem Cempírek

BYLINKY NA ŘEDĚNÍ KRVE

Alternativní možnosti

Problém husté krve se obvykle řeší hematologickým vyšetřením a poté tradiční antikoagulační terapií, jež se často spoléhá pouze na využití léků navržených tak, že inhibují shlukování krevních destiček, které jsou zodpovědné za vznik krevních sraženin. Antikoagulační terapie tedy zajišťuje „ředění krve“. Tento druh léčby velmi efektivně zabraňuje vzniku dalších krevních sraženin u lidí, kteří prodělali infarkt nebo mrtvici. Při léčbě se používají léky Coumadin, Plavix a podobně. Lze řešit houstnutí krve jiným způsobem? V život ohrožujících situacích určitě ne. Nicméně v určitých případech se mohou při ředění krve využít bylinné léky.

Zveřejněno dne: 17.3.2017

Diskuze: Re: Warfarin a čaj z meduňky lékařské

U čaje z meduňky lékařské nebyl prokázán vliv na srážlivost krve ani na účinky Warfarinu. Meduňka by při Warfarinu vadila, jen když byste zkonzumovala opravdu velké množství její listů.

Odesláno dne: 31.1.2017 uživatelem Cempírek

ŘEDĚNÍ KRVE

Léky na ředění krve a alkohol

Nepravidelná větší konzumace alkoholu může způsobovat kolísání hodnot INR. Po požití nadměrného množství alkoholu může dojít ke změnám hodnot INR, proto je tento fakt důležité nahlásit ošetřujícímu lékaři, který vám ihned stav INR zkontroluje.

Zveřejněno dne: 26.11.2016

VYKAŠLÁVÁNÍ HLENU S KRVÍ

Příčiny vykašlávání krve

Zánět dýchacích cest: Nejméně závažnou příčinou vykašlávání krve je probíhající zánět, většinou dlouhodobý zánět v dolních dýchacích cestách (například zánět průdušek nebo chronická bronchitida). Kašlem, který onemocnění provází, mohou popraskat cévky postižených tkání. Krev je potom příměsí vykašlávaného hlenu.

Tuberkulóza: Vykašlávání krve může způsobit i rozvinutá tuberkulóza (TBC) – jedno z nejčastějších a nejvážnějších infekčních onemocnění. Postihuje více orgánů – ledviny, močový měchýř, střevo, mízní uzliny, kůži, kosti, klouby, ale daleko nejčastěji plíce, což vede vesměs k jejich postupnému rozpadu, spojenému s krvácením a vykašláváním krve. Průběh nemoci je ovlivněn obranyschopností organismu. Pokud člověka trápí déle než čtrnáct dnů kašel neznámého původu, jestliže chraptí déle než dva týdny a značně a rychle ubývá na váze, měl by lékař vyloučit podezření na tuberkulózu. K dramatičtějším příznakům TBC patří vykašlávání krve, bolesti na hrudi a dušnost.

Rakovina plic: Lidé s rakovinou plic často trpí přetrvávajícími nebo nově vzniklými dýchacími obtížemi. K nejběžnějším příznakům patří kašel, dušnost, bolesti na prsou a vykašlávání krve. Téměř 50 procent pacientů má kromě vykašlávání krve další příznaky, které postihují celý organismus, jako je anorexie, úbytek tělesné hmotnosti a ztráta životní energie. Typickým příkladem pacientů s karcinomem plic jsou současní nebo bývalí kuřáci přes 50 let věku.

Rakovina hrtanu: Nejběžnější forma zasahující oblast hlasivek se projevuje chrapotem, později dušností, bolestmi v krku a vykašláváním krve. Každý chraptící by měl být do tří týdnů vyšetřen odborným lékařem. Ve všech lokalizacích nádoru se často objevuje vykašlávání krve a zápach z úst.

Otrava plyny: Vykašlávání krve může být způsobeno i otravou, při níž se člověk nadýchal jedovatých plynů.

Poruchy srážlivost krve: Masivní vykašlávání krve způsobují krvácející sliznice dýchacího ústrojí. Příčiny krvácení mohou být různé a zjistí je pouze odborné vyšetření. Těžké krvácivé stavy, ať už je jejich příčina jakákoliv, mohou způsobit krvácení ze sliznic dýchacího systému stejně jako ze sliznic systému trávicího.

Krvácení z nosu: Krátkodobé vykašlávání krve může být způsobeno i předchozím krvácením z nosu.

Krvácení do trávicího traktu: Při některých krvácivých stavech (vřed na dvanáctníku, žaludeční vředy) do zažívacího ústrojí může část krve proniknout i do dýchacího ústrojí. Tato krev je pak vykašlávána.

Léčba je vždy individuální, dle příčiny onemocnění.

Zveřejněno dne: 18.2.2017

PŘÍZNAKY PŘI NADBYTKU ŽELEZA V KRVI

Toxicita železa

Železo je potenciálně nebezpečný prvek. Je schopno katalyzovat vznik volných radikálů (Fentonova reakce), které poškozují buňky a jejich struktury. Nadbytek železa v organismu či jeho špatná místní distribuce (přítomnost volného dvojmocného železa) je tedy nežádoucí; i proto musí být metabolismus železa efektivně regulován na úrovni buněk i organismu.

Zveřejněno dne: 20.8.2013

ŘEDĚNÍ KRVE

Kdy ředění krve může ublížit

Pacient, který užívá lék na ředění krve, si svévolně vezme lék, který také ředí krev, a posléze může třeba i vykrvácet, protože jeden lék znásobí účinnost toho druhého. Velice často také dochází k nevhodným kombinacím z důvodu volného prodeje některých léků, které si koupíme, aby nám bylo lépe, respektive abychom vyřešili nepříjemné projevy nachlazení a podobně. Velmi oblíbeným lékem je určitě Brufen, sám o sobě tento lék není vhodný k časté konzumaci. Kombinace s léky na ředění krve pak může způsobit vážné zdravotní stavy, které mohou skončit i úmrtím. Pokud užíváte léky na ředění krve, vždy byste o tom měli informovat lékaře, když vám předepisuje nový lék.

Zveřejněno dne: 1.11.2016

ŘEDĚNÍ KRVE

Potraviny na ředění krve

Správné složení krve ovlivňuje nejen naše tělesné zdraví, ale i naše duchovní rozpoložení. Látky quercetin a apigenin, které pomáhají při ředění krve, se nacházejí ve vysokých koncentracích v běžně konzumovaných potravinách, jako je cibule, kapusta, červené víno a zelený a černý čaj. Dalšími zdroji jsou čokoláda a kakao. Zkoumá se účinek flavonoidů obsažených například v rostlině Flaveria bidentis, patřící do slunečnicové rodiny, dále v bobulích arónie, semenech vinné révy (Vitis vinifera) a jiných. Další zkoumání snad přinese přírodní náhradu chemických léků. V tomto směru jsou nadějné flavonoidy, které vykazují protisrážlivý účinek a brání tvorbě trombů.

Zveřejněno dne: 1.11.2016

ANTIKOAGULANTY, LÉKY PROTI SRÁŽENÍ KRVE

Rozdíl mezi warfarinem a novějšími antikoagulanty

Existuje několik rozdílů. Hlavním rozdílem je nutnost častých krevních testů zaměřených na měření rychlosti srážení krve při užívání warfarinu. Warfarin interaguje s mnoha jinými léky a potravinami. To znamená, že může docházet k rychlejší srážlivosti krve, nebo v opačném případě k příliš pomalé srážlivosti krve. Na rozdíl od warfarinu nedochází u novějších antikoagulantů ke změně dávkování v průběhu léčby, není potřeba měnit dávky. Výhodou starších typů antikoagulantů je to, že se používají několik desetiletí a fungují dobře. Zároveň je známa většina vedlejších účinků. Novější typy antikoagulantů se předepisují méně, protože se používají méně let a stále nejsou známy možné vedlejší účinky.

Zveřejněno dne: 3.6.2013

LÉK PRADAXA

Pradaxa patří mezi antikoagulancia, což jsou léky, které se používají jako prevence srážení krve. Je určena dospělým pacientům po náhradách kyčelního nebo kolenního kloubu jako prevence žilních tromboembolických příhod a pacientům s nonvalvulární fibrilací síní jako prevence cévních mozkových příhod a systémové embolizace. Léčivá látka dabigatran v lidském těle blokuje funkci trombinu, který má ústřední funkci v procesu srážení krve.

Zveřejněno dne: 1.8.2017

ANTIKOAGULANTY, LÉKY PROTI SRÁŽENÍ KRVE

Co obnáší léčba warfarinem?

  • Častější krevní testy, kdy dojde ke zkontrolování rychlosti srážlivosti krve.
  • Měl by se užívat každodenně ve stejnou dobu.
  • Neužívat jiné léky, protože by mohlo dojít k jejich interakci. Pokud musíte užívat jiné léky, je nutné to konzultovat s lékařem.
  • Změnit stravu, a to tak, aby byly sníženy dávky vitamínu K, který omezuje účinek warfarinu.
  • Warfarin by neměly používat ženy, které jsou těhotné.

Zveřejněno dne: 3.6.2013

WARFARIN – NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Rizika u Warfarinu

Nástup i vymizení účinků Warfarinu jsou pomalé. Když se Warfarin začne pravidelně podávat, začne účinkovat až za 3–5 dnů od první dávky. Během této doby je nutné podávat injekčně nízkomolekulární hepariny. Jakmile začne Warfarin účinkovat, nízkomolekulární heparin se vysadí. Před jakýmikoliv operačním výkonem se musí Warfarin naopak s dostatečným předstihem vysadit. Jinak by samozřejmě hrozilo, že člověk u operace vykrvácí. Pacient by si měl pamatovat hlavně to, že musí před každým plánovaným zákrokem o užívání Warfarinu lékaři říci.

Warfarin je silně teratogenní. To znamená, že způsobuje vznik vrozených vývojových vad u plodu. Těhotná žena tedy v žádném případě nesmí Warfarin dostávat. Je-li nutno jí z lékařských důvodů snížit srážlivost krve, musí se používat nízkomolekulární heparin.

Kvůli celkově zvýšenému nebezpečí krvácení by neměli užívat Warfarin pacienti s žaludečními vředy a s předchozí krvácivou cévní mozkovou příhodou.

Warfarin působí proti vitamínu K a stejně tak vitamín K působí proti Warfarinu. Pokud pacient užívající Warfarin přijímá velké množství vitamínu K v potravě, může to vést ke snížení účinků Warfarinu. Hodně vitamínu K je v brokolici, tuřínu, zelí, špenátu a salátu.

Warfarin rád reaguje s řadou běžně užívaných léků (jako jsou některá antibiotika), které různě mění jeho účinnost. Pokud se lékař chystá předepsat nějaký lék, měl by od vás být informován o tom, že Warfarin užíváte.

Warfarin podaný samotný může způsobit takzvané warfarinové kožní nekrózy, kdy dojde k odumírání částí kůže. Důvodem je fakt, že krátce po podání může Warfarin paradoxně srážlivost krve dočasně zvýšit. Z toho důvodu by při zahájení terapie měl být podáván několik dnů ještě jiný lék na ředění krve, většinou nízkomolekulární heparin.

Kontrola účinnosti Warfarinu je relativně snadná. Pacient užívající tento lék chodí pravidelně na kontroly, odebírá se mu krev a hodnotí se srážecí schopnost pomocí Quickova testu neboli INR testu. Jeho hodnota udává, kolikrát déle trvá, než se krev dotyčného člověka srazí oproti normálu.

  • INR 1: je norma, krev se při testu sráží za normální dobu.
  • INR 2: znamená, že krev se srazí za 2x delší dobu, než je norma.
  • INR 3: znamená 3x delší dobu atd.

Pro lékařské účely se INR udržuje na hodnotách 2–3. Při menším INR se dávka léku zvýší a naopak. Vyšetření INR nám může ukázat i předávkování – hodnoty INR 4 a více už rozhodně normální nejsou.

Zveřejněno dne: 6.7.2017

KREVNÍ SEDIMENTACE

Krevní sedimentace u dětí

Vlastní technika odběru krve u dětí se neliší od dospělých (výjimkou jsou kojenci a malá batolata), ale jeden velmi podstatný rozdíl tkví v přístupu k dítěti jak ze strany zdravotnického personálu, tak ze strany rodičů. Zejména pro děti předškolního věku může být první odběr krve stresující záležitostí, proto je třeba dítě v dostatečném časovém předstihu na vše připravit. To znamená, že rodiče musí dítěti vysvětlit, jak vše bude probíhat.

Zveřejněno dne: 8.5.2014

KREVNÍ SEDIMENTACE

Krevní sedimentace – miminko

Odběr venózní krve u kojenců se provádí z přístupných periferních žil. Možná místa vpichu: v. mediana, v. basilica, v. cephalica v loketní jamce, vény na předloktí, hřbetu ruky, nohy, v temenní a temporální oblasti. Důvodem odebírání krve pro sedimentaci jsou streptokokové infekce, které mohou v malých procentech způsobit tzv. sterilní následky infekce – revmatickou horečku, jež je v našich podmínkách spíše vzácná, nebo zánětlivé onemocnění ledvin projevující se kromě jiného i častou přítomností krve v moči. Při angíně je sedimentace zvýšena ve většině případů, s ústupem nemoci pak klesá, ne však tak rychle. Její kontrola má proto smysl minimálně v rozmezí jednoho týdne.

Zveřejněno dne: 8.5.2014

Mějte stále při ruce aktuální dění na webu ČeskáOrdinace.cz. Stáhněte si naši aplikaci pro mobilní zařízení Android.

Diet Esthetic Omlazující sérum z dračí krve Dragon`s Blood 100 ml

Empower Supplements ES BIO Chlorella JUMBO 1500 tbl.

Medik8 Dark Circles 15 ml – redukce tmavých kruhů kolem očí

Empower Supplements ES BIO Chlorella 750 tbl.

Empower Supplements ES BIO Chlorella prášek 100 g

Energy Ruticelit 50 ml

Energy Ruticelit Profi 250 ml

Knihy Houby jako lék (RNDr. V. Antonín, CSc., Ing. I. Jablonský, CSc., RNDr. V. Šašek, CSc., MUDr. Z. Vančuříková)

Medisana Perličková lázeň MBH 88375

PURUS MEDA Chlamydil 60 tablet

Medisana Perličková lázeň MBH 88375 – SLEVA – poškozená krabice

LEK PHARMACEUTICALS AND CHEM.COMP,D.D.,LJUBLJANA LINEX Forte cps.28

Starlife VITAMÍN K2 STAR 60 tob.

Blood Concept RED+MA – EDP 60 ml

CHI Ceramic Ridge Filler – Keramická výplň nehtové destičky

Natural SK Vitamín K2 60 kapslí

Aromedica Rutinol – průnikový gel na křečové žíly a hematomy 100 ml

OXALIS Detoxikační 50g

Saloos Sprchový olej – Těhotenský 125 ml

Veroval Prevence střevních onemocnění domácí test

Berosa Biocard Celiac test 1 ks

SWISS HERBAL REMEDIES LTD Swiss VEGAPURE CARDIO cps.60

GreenSwan GS Mamavit 100 tbl. + 10 tbl. ZDARMA

PURUS MEDA Chlamydil extra 60 tablet

FAVEA Superželezo forte tbl.30

Martin Plachý Těhotenský test Best-2 2 ks

Knihy Bezpečné užívání léčivých rostlin v těhotenství (Mgr. Lenka Sobková)

Knihy Světlo – Lék budoucnosti (Jacob Liberman)

OraQuick OraQuick HCV (virus hepatitidy typu C) test

Unios Pharma Jablečný ocet s vitamíny C a E 60 tbl.

zácpa rychlá pomoc

březová voda

rakovina konečníku příznaky

pásový opar inkubační doba

co na suchý dráždivý kašel babské rady

recept na čaj z rýmovníku

svrab u člověka fotogalerie

bolest ledvin

chlamydie příznaky

Re: Re: Re: Re: prodán adipex

Mam zajem o Adipex mate jeste k prodeji 733252842

skořice a krevní tlak

Dobrý den prosím mám dotaz dcera má problémy s nízkým tlakem může jíst skořici ?A prosím co by měla.

Nežádoucí účinky

Došel si někdo z Vás co to užívá na jaterní testy?

Re: Re: Re: Re: prodán adipex

Dobrý den koupím adipex. Je možné se nějak domluvit? Email klalka123@email.cz. Děkuji

Re: Re: Re: furolin diskuze

Dobrý den,i já přidávám své zkušenosti s tímto “lékem”.Po využívání téměř celého balení jsem zažila rychlou.

Leave a Reply