Sinus infekce fungální domácí prostředky (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Pansinusitida – co to je? Příčiny a optimální metody léčby

Když uši, zuby a hlava bojí současně a tvář se náhle zvětšuje, mnozí lidé jsou vystaveni zdánlivě hrozné diagnóze: pansinusitida. Co to je? Jak vážná je nemoc a jak ji léčit?

Existuje několik běžných onemocnění s relativně podobnými příznaky: sinusitida (včetně sinusitidy), pansinusitida a chřipka. Přestože mezi uvedenou nejmenší častou pansinusitidou musíte jasně porozumět příčinám a příznakům této nemoci v případě nutnosti ji odlišit od jiných onemocnění.

Nosní dutiny, sinusitida a pansinusitida. Co to je?

Nosní dutiny jsou vzduchové dutiny umístěné nad, pod a za oči. Všechny jsou spojeny s nosní dutinou a také se nazývají dutiny. Rozlišujte mezi sinusy mřížované kosti, maxilární, čelní a sfénoidní. Tyto sinusy jsou uspořádány ve dvojicích.

Maxilární dutiny jsou pod lícními kosti, čelní – nad očima v čele, klínem – v klínovitých kostech, a dutiny mřížené kosti představují prázdný prostor mezi nosní kost a oči.

Sinusitida je zánět a podráždění v jedné nebo více dutinách. Nemoc je považován za zcela běžné, pansinusitida je mnohem méně častá. Co to je? Je to zánět a podráždění současně ve všech nosních dutinách. Pansinusitida je vážný stav vyžadující okamžitou léčbu.

Obvykle se pansinusitida vyvine v důsledku bakteriálních, virových nebo houbových infekcí nebo alergií. Všechny nosní dutiny jsou současně infikovány a zaníceny kvůli silnému poklesu imunity. Tento stav se nazývá “akutní pansinusitida”, avšak v některých případech se onemocnění může stát chronickým. Zánět v posledně uvedeném případě trvá několik měsíců a dokonce i let, pokud nepřijmete žádná opatření k léčbě onemocnění.

Patogenní mikroorganismy, které způsobují onemocnění, pronikají do nosních dutin nosem. Pansinusitida často předchází infekce horních cest dýchacích. Navíc může být příčinou infekce:

 • koupání v špinavé vodě;
 • šíření infekce kvůli perikoronitidě;
 • podráždění dutin v důsledku účinků prachu, znečištění ovzduší, kouření tabáku atd.

Chronický pansinusit se často vyskytuje kvůli zakřivení nosní přepážky nebo vzhledu polypů.

Vzhledem k tomu, že nemoc je společnou sinusitidou, která se rozšířila do všech nosních dutin, jsou příznaky obou onemocnění přibližně stejné. Tyto zahrnují:

 • zvýšená tělesná teplota;
 • bolest hlavy;
 • hustý výtok z nosu žluté a / nebo zelené;
 • nazální kongesce;
 • otok obličeje;
 • kašel;
 • bolest zubů;
 • bolest ucha;
 • bolavý krk;
 • cítit se unaveně;
 • zápach z úst.

Bolest a nepohodlí způsobená pansinusitidou jsou mnohem intenzivnější než při zánětu jednoho nosního sinu.

Toto onemocnění je komplikované, pokud se infekce šíří do mozku kvůli jeho anatomické blízkosti k paranasálním dutinám.

Akutní pansinusit nelze podceňovat – je zapotřebí zahájit léčbu onemocnění v co nejkratším čase po objevení prvních příznaků. Pro stanovení přesné diagnózy lékař předepíše řadu studií, včetně rentgenového zobrazování pomocí počítačové tomografie, MRI nebo radiografie nosních dutin. Detekce a detekce patogenních mikroorganismů pomůže specialistovi předepisovat optimální antibiotika.

Rekurentní pansinusitida – co to je? Toto je chronické onemocnění způsobené polypem v oblasti nosu nebo zakřivením nosní přepážky. Léčba v tomto případě zahrnuje operaci, při níž se polyp odstraní nebo se koriguje tvar septa. Účelem operace je obnovit normální výtok hlenu z paranazálních dutin.

Když lékař diagnostikuje pansinusitidu, léčba předepsanými léky je často doplněna o následující doporučení.

 1. Se zánětem nosních dutin je škodlivé zůstat v chladných místnostech se suchým vzduchem po dlouhou dobu.
 2. Vlhkost v domě by měla být udržována na 40-50%, zejména v ložnici.
 3. Při akutním pansinusitu je nutné se vyhnout plavání a cestování letadlem.

Domácí prostředky

Vzhledem k tomu, že příslušná nemoc je mnohem závažnější než obyčejná sinusitida, musí být nejprve léčena antibiotiky nebo antifungálními léky. Nicméně spolu s tradiční léčbou je možné použít některé domácí metody boje proti této nemoci

 1. Parní inhalace jsou účinným způsobem, jak zmírnit dopravní zácpy. Pára přispívá k odtoku hustého hlenu z zapálených dutin.
 2. Je důležité sledovat zvýšení imunity. Měli byste jíst co nejvíce různé druhy ovoce, zeleniny a dalších zdravých potravin, které jsou bohaté na vitamíny a esenciální živiny.
 3. Je třeba vypít velkou vodu, protože zředí hlen. Teplé bylinné čaje jsou také užitečné.
 4. Umytí nosu fyziologickým roztokem účinně pomáhá léčit pansinusitidu. Co to je? Jedná se o fyziologický roztok, který lze zakoupit v lékárně nebo připravit doma: stačí ředit čtvrtinu čajové lžičky soli ve sklenici vody.

zanechte odpověďZrušit odpověď

Nejnovější

Acikgunluk

Informační zdroje o medicíně, zdraví a různých typech onemocnění (alergie, akné, vypadávání vlasů a další).

Pomozte nám vylepšit náš projekt – sdílejte užitečné materiály s přáteli a známými.

Jak používat Neem olej pro vnitřní použití

buďte opatrní . Klinické studie chybí pro vnitřní použití Neem olej , ale byla identifikována rizika . Dlouhodobé užívání může poškodit játra . Předávkování Neem olej může poškodit ledviny . Neužívejte Neem olej vnitřně , pokud jste těhotná , protože může způsobit potrat . Neužívejte Neem olej v případě, kojící , protože nejsou k dispozici žádné studie o potenciálním nebezpečím převedeny na kojení dítěte .

zvážit další možnosti . Ostatní oleje a byliny , jako je tea tree olej a oregano olej , mají léčivé vlastnosti, bez možných nežádoucích účinků Neem olej . V závislosti na onemocnění, které jste hledají léčbu , zvážit další možnosti .

Nikdy nepodávejte Neem olej pro kojence a děti . To způsobilo zranění a úmrtí u kojenců a dětí . Běžná reakce u dětí je encefalopatie , která se může projevit nevolnost, zvracení, záchvaty a potíže s dýcháním . Neposkytují Neem olej pro děti ve věku do 18 let .

dávky správně . Poraďte se s lékařem o dávkování pro vás , a neberou Neem olej pro více než jeden měsíc . Neem olej lze zakoupit ve formě tinktury .

Sinus infekce fungální domácí prostředky

Lékařské studie k tématu výplachu nosu

Na základě publikovaných výzkumů (viz níže) je vyplachování nosu s použitím konvičky obdobně účinné jako použití stlačované lahve, ale zároveň s sebou nenese její rizika, mezi která patří příliš vysoký aplikační tlak a s tím související hrozba šíření infekce do středního ucha. Stlačitelné lahve mohou být také snadněji kontaminovány viry nebo bakteriemi kvůli možnosti zpětného nasátí roztoku z nosní dutiny. Přední dodavatel těchto lahviček proto doporučuje zakoupení nové již po třech měsících používání

Odkazy na odborné texty v ČJ, které doporučují výplach (laváž) nosu v rámci terapie vybraných diagnóz:

Od alergické rýmy k chronické rinosinusitidě

Alergie z pohledu otolaryngologa

Rinosinusitida u dospělých. EP3OS 2007

Akutní bakteriální rinosinusitida dospělých

Eozinofilní hlenová rhinosinusitis (fungální eozinofilní nebo alergická fungální rhinosinusitis)

Solné laváže nosu zmírňují symptomatologii sinusitid (shrnutí výsledků zahraniční studie)

Autor: MUDr. Gabriela Seltenreichová

Konzervativní ošetřování sliznic při onemocnění HCD

Autor: MUDr. Libor Sychra

Autor: Prof. MUDr. Ivan Hybášek, DrSc. a kolektiv.

Zahraniční lékařské studie k tématu výplachu nosu

Wingrave W (1902) The Nature of Discharges and Douches. Lancet: 1373-1375.

Holmström M et al. (1997) Effect of Nasal Lavage on Nasal Symptoms and Physiology in Wood Industry workers. Rhinology 35: 108-112.

Shrnutí: Švédská studie účinku každodenních výplachů nosu slanou vodou na pracovníky v dřevozpracujícím průmyslu. Je zde popsán a doložen pozitivní vliv jak na pozorované příznaky, tak na měřené funkce nosu těchto pracovníků.

Talbot AR et al. (1997) Mucociliary Clearance and Buffered Hypertonic Saline Solution. Laryngoscope 107:500-503

Taccariello M et al. (1999) Nasal Douching as a Valuable Adjunct in the Management of Chronic Rhino Sinusitis. Rhinology 37: 29-32

Shrnutí: Americká studie 211 pacientů s různými zánětlivými onemocněními nosu včetně alergických. Autoři zjistili, že denní výplachy nosu slanou vodou výrazně zlepšila většinu sledovaných parametrů. Došli k závěru, že tato léčba má obrovský potenciál pro zlepšení kvality života milionů pacientů, a to velmi nenákladným způsobem.

Heatley DG et al.(2001) Nasal Irrigation for the Alleviation of Sinonasal Symptoms. Otolaryngology — Head and Neck Surgery 125 (1): 44-48

Wormald PJ et al. (2004) A Comparative Study of Three Methods of Nasal Irrigation. The Laryngoscope 114: 2224-2227.

Brown CL, Graham SM (2004) Nasal irrigations: good or bad? Current Opinion in Otolaryngology & Head & Neck Surgery 12 (1): 9–13.

Harvey RJ et al. (2008) Effects of endoscopic sinus surgery and delivery device on cadaver sinus irrigation. Otolaryngology — Head and Neck Surgery 139: 137-142.

Shrnutí: Endoskopická operace dutin (ESS) významně zvyšuje přístupnost vedlejších nosních dutin pro roztok aplikovaný při výplachu nosu. Vliv použitého prostředku na distribuci roztoku byl vyhodnocen jako významně vyšší při použití konvičky na výplach nosu (neti pot) ve srovnání se stlačitelnou lahví a sprejem, u kterého byl efekt nejnižší.

Beule A et al. (2009) Efficacy of different techniques of sinonasal irrigation after modified Lothrop procedure. American journal of rhinology & allergy 23(1): 85-90. Shrnutí: U výplachu nosu při použití stlačitelné lahve je pro nejlepší výsledky možno doporučit pozici s hlavou směřující dolů (vertex to floor). Za efektivní v ohledu výplachu čelních dutin je možné považovat i předklon nad dřezem (bending over the sink). Použití spreje je méně efektivní v jakékoli poloze.

Welch KC et al. (2009) Clinical correlation between irrigation bottle contamination and clinical outcomes in post-functional endoscopic sinus surgery patients. American journal of rhinology & allergy 23(4): 401-404.

Keen M et al. (2010) The clinical significance of nasal irrigation bottle contamination. Laryngoscope 120(10): 2110-2114.

Fokkens WJ et al. (2012) European Position Paper on Rhinosinusitis and Nasal Polyps (EPOS 2012). Rhinology supplement 23: 1-298.

Webové stránky se souhrnnými informacemi k tématu výplachu nosu:

The American Rhinologic Society: Nasal/Sinus Irrigation

Způsoby léčení infekce Sinus


Další v dutin

Vynikající, Larry. Děkujeme vám za nové technologie článek directory a aby to fungovalo na max. Vyzývám všechny přispívající a pravidelně přispívá. Jsem dosvědčit skutečnost, že tento web je již silnou adresář v poli mnoha. Vždy se Larry!

Připadá mi to potěšení využívat i jako autor a vydavatel. Je to plné pěkné malé překvapení, které celý proces psaní, čtení a publikování článků úplné potěšení. To je jeden, který vyjde topy a porazí ostatní ruce dolů.

Já did jeden Google Hledat a narazil na vaše stránky. To bylo přesně to, co jsem hledal a byl nadšený najít širokou škálu předmětů. Jak jsem zahájení zdarma časopis v malém městě na Floridě, jsem chtěl být stejně vynalézavý, jako možné přitom byli stále schopni poskytnout určitý obsah, který je zajímavý a dobře napsaný. Má váš web všechny proměnné v mixu. Vynikající stránky zasáhla všechny poznámky v měřítku druh speak.

Témata článku

Všechna práva vyhrazena po celém světě. Všechny ochranné známky a Servicemarks jsou majetkem příslušných vlastníků.

Zánět vedlejších nosních dutin – Příznaky, znaky a léčba u dětí a dospělých

Naši dopravci jsou čtyři vedlejších nosních dutin: klín (základní) příhradové, haymorovi a čelní. Největší, haymorovi sinus. Jejich umístění – horní část čelisti, hluboko v těle. Další formáty pyramida, a objem každé asi 30 metrů čtverečních. cm.

Nejdůležitější vnitřní stěny dutiny – to hraničí s nosní dutiny a její dno je velmi blízko kořenům premolárů a molárů (zadní horní zuby).

Mezi faktory, které vyvolávají onemocnění jsou velmi rozmanité a četné:

1. Infekce způsobené bakteriemi. Že útok sinus bakterie jsou hlavní příčinou dlouhodobé zánětu;

3. Nemoci nosohltanu – rýma, faryngitida, angíny;

4. deformovaná nosní přepážka. To je častou příčinou zánětu vedlejších nosních dutin. Když anatomická deformace kostry obličeje dýchacích cest sevřít, což těžko odliv hlenu. Proto – zaklínění v horních dutin a hnisavých akumulací

6. neošetřené zuby, zubní kaz vyvolat vznik maxilární sinusitidy. Jen sinusitida příznaky se často objevují při naklíčené kořeny zubu.

Příznaky zánětu vedlejších nosních dutin

Často se příznaky sinusitidy překrývají s příznaky ARI. První z nich jsou zimnice, horečka, rýma, kýchání – kašel, slabost. O něco později se začne bolet kolem nosu, očních víček je zarudnutí, otok viděl. Avšak navzdory rychlému průběhu onemocnění, pacient se zotavuje po měsíci, s výhradou, že obdrží všechny předepsané léky pro zánět vedlejších nosních dutin.

Chronický zánět vedlejších nosních dutin dochází mírně poškozeno, jeho detekce obtížná malovyrazhenym příznaky. Jak mohu říct? Lechimsya – ošetřují, a rýma je ještě horší. Ztěžka dýchal, protože ucpaný nos, vůně nejsou slyšet. Je to bolestivé suborbital (podhlaznychnaya) region tvář. Zvláštností chronického zánětu vedlejších nosních dutin – pravidelný "okyselení" oko v dopoledních hodinách, víčka slepené prostřednictvím vyhrazené hnoje.

Léčba zánětu vedlejších nosních dutin

Před zahájením léčby sinusitidy musí nejprve nastavit správnou diagnózu. Lékař je myšlenka onemocnění po vnější kontrole, poslouchal pozorně stížnosti pacientů. Nejvýznamnější rentgeny ukazují situaci. Často jeden z těchto studií mohou být také omezeno. Pokud se tradiční metody neukazují celý klinický obraz (což je obtížné, zanedbávané případů), u pacientů ovlivněn sinus punkce se provádí.

Léčba zánětu vedlejších nosních dutin je vyroben úspěšnější a lepší než před tím, než začne. Terapeutické opatření zaměřená na normalizaci pohyb dutin do nosní dutiny hlenu a vzduchu ke zničení patogenních agens vyvolat nemoc. Jak víme, zánět způsobuje otok čelistní dutiny, který ucpává kanál, který běží z nosu do čelní dutiny; V důsledku toho – hnisavé akumulací. Zatímco odtok hnisu není prokázáno, že oživení může být zapomenuta.

Chcete-li to provést, vypsat vazokonstrikční kapky zánět vedlejších nosních dutin, nebo sprej s podobným účinkem. Proud klesne téměř okamžitě odstranit otoky a sníženou (i když dočasně) odvodnění dutiny. Pamatujte, že dlouhodobé užívání vazokonstrikční kapky zánět vedlejších nosních dutin sliznice hrozí atrofie. Takže pět dnů – maximální doba používání.

Léčba antibiotiky zánět vedlejších nosních dutin, spíše účinná metoda, ale pouze v případě, že povaha onemocnění není virus a není alergický.

Antibiotika na zánět vedlejších nosních dutin uzavřeno se všemi souvisejícími faktory. Základní léčba sinusitidy doma.

Zánět může "doutnat" v dutin několik let, způsobuje těžké léze sliznice vrstvy. Závažné komplikace patří rozšíření vrstvy v (tvorba polypů) nosu a dutin.

Při katarální sinusitida stěny sliznice doprovázen edém, překrvení, zarudnutí, velkým množstvím hlenu výboje. Pokud čelistní dutiny byl hnis, pak se stal hnisavý zánět vedlejších nosních dutin.

Katarální zánět vedlejších nosních dutin se často objevuje v dospívání. Stejně jako v případě tohoto formuláře nemoci velmi oteklé sliznice, normální tok hlenu nemožné. Pak se stagnující hlen hromadí, sinus stane znovu napaden, zdá se, hnůj.

Příčiny tohoto stavu nemoci:

• rinitida (alergická, chronická, akutní);

• deformita nosní přepážky.

Příznaky zánětu vedlejších nosních dutin hniyno- katarální forma je často způsobena intoxikací. Tento pomalý celkový stav, letargie, únava, vždy chtějí polezhat.Temperatura tělo se postupně zvyšuje.

Odontogenní sinusitida neobvyklý a vyskytuje se v důsledku onemocnění kořenů horních zubů. Důvody jejího vzniku:

3. Zatlačte na kolo kořeny;

Méně odontogenní sinusitida se vyvíjí v kontaktu materiál pro těsnění do kořenového hrotu, nebo špatný zub byl odstraněn. Odontogenní sinusitida nezačne léčit, dokud odstranění zdroje infekce – zub nebo kost. Poté následuje obvyklým konzervativní léčby: antibiotika uvedené v tomto typu zánětu vedlejších nosních dutin.

Nicméně, neléčené záněty vedlejších nosních dutin během těhotenství je ještě nebezpečnější než případné škody z léčby. Vše je pečlivě zvážit, lékař zvolit efektivní a neškodné léky lék na zánět vedlejších nosních dutin.

Zánět vedlejších nosních dutin u dětí

Sinusitida u dětí je obvykle výsledkem předchozího virové infekce. Nezralý imunitní systém, anatomický rys struktury horních čelních dutin a jejich umístění – všechny příčiny zánětu vedlejších nosních dutin u dětí. Chraňte své dítě, můžete právě včas obrátil o pomoc zdravotnického zařízení.

Symptomy zánětu vedlejších nosních dutin u dětí jsou podobné "dospělé" symptomů, ale léčba sinusitidy u dětí se provádí podle věkové hranice. Má vlastní specifika: zánět vedlejších nosních dutin u dětí vyskytuje velmi rychle, se silným teplota vyskočí. Zánět jde příliš rychle "Rámec" čelistní dutiny v prostoru pod očima. Vzhledem k tomu, že děti často squishing nos v pravidelných onemocnění dýchacích cest, zánět vedlejších nosních dutin rozpoznat začátek času není vždy možné.

Vedle tradičních metod ovlivňování zaměření nemoci, léčba sinusitidy lidových prostředků vhodných jako přídatná terapie. Můžete použít léčivé byliny odvar pro mytí nos, jako je heřmánek nebo eucalyptic.

Cibule, česnek a křen byly dlouho považovány za hlavní Lidové léky na zánět vedlejších nosních dutin.

Zánět nosohltanu může zničit vaše plány na léto


Další v dutin

Vynikající, Larry. Děkujeme vám za nové technologie článek directory a aby to fungovalo na max. Vyzývám všechny přispívající a pravidelně přispívá. Jsem dosvědčit skutečnost, že tento web je již silnou adresář v poli mnoha. Vždy se Larry!

Připadá mi to potěšení využívat i jako autor a vydavatel. Je to plné pěkné malé překvapení, které celý proces psaní, čtení a publikování článků úplné potěšení. To je jeden, který vyjde topy a porazí ostatní ruce dolů.

Já did jeden Google Hledat a narazil na vaše stránky. To bylo přesně to, co jsem hledal a byl nadšený najít širokou škálu předmětů. Jak jsem zahájení zdarma časopis v malém městě na Floridě, jsem chtěl být stejně vynalézavý, jako možné přitom byli stále schopni poskytnout určitý obsah, který je zajímavý a dobře napsaný. Má váš web všechny proměnné v mixu. Vynikající stránky zasáhla všechny poznámky v měřítku druh speak.

Témata článku

Všechna práva vyhrazena po celém světě. Všechny ochranné známky a Servicemarks jsou majetkem příslušných vlastníků.

CIPRINOL 500 10X500MG Potahované tablety

Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

Doporučené alternativní produkty

Podrobné informace

Informace o produktu

Příbalový leták

Příbalová informace: informace pro uživatele

Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,

protože obsahuje pro Vás důležité údaje.

Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.

Máte-li jakékoli další otázky, zeptejte se svého lékaře.

Tento přípravek byl předepsán výhradně Vám. Nedávejte jej žádné další osobě. Mohl by jí

ublížit, a to i tehdy, má-li stejné známky onemocnění jako Vy.

Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo

lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny

v této příbalové informaci. Viz bod 4.

Co naleznete v této příbalové informaci

Co je přípravek Ciprinol a k čemu se používá

Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Ciprinol užívat

Jak se přípravek Ciprinol užívá

Možné nežádoucí účinky

Jak přípravek Ciprinol uchovávat

Obsah balení a další informace

Co je přípravek Ciprinol a k čemu se používá

Přípravek Ciprinol je antibiotikum patřící do skupiny fluorochinolonů. Léčivou látkou je

ciprofloxacin. Ciprofloxacin zabíjí bakterie, které způsobují infekci. Působí pouze na specifické

Přípravek Ciprinol se u dospělých používá k léčbě následujících bakteriálních infekcí:

infekce dýchacích cest,

dlouhodobé nebo vracející se infekce ucha a dutin,

infekce močových cest,

infekce pohlavních orgánů u žen,

infekce trávicího traktu a břicha,

infekce kůže a měkké tkáně,

infekce kostí a kloubů,

k léčbě infekce u pacientů s velmi nízkým počtem bílých krvinek (neutropenie),

k prevenci vzniku infekce u pacientů s velmi nízkým počtem bílých krvinek (neutropenie),

k prevenci infekcí způsobených bakterií Neisseria meningitidis,

expozice inhalační formy antraxu.

Jestliže máte závažnou infekci, nebo když je infekce způsobena více než jedním typem bakterie,

můžou Vám být současně s přípravkem Ciprinol předepsána ještě jiná antibiotika.

Přípravek Ciprinol se za odborného dohledu specialisty používá u dětí a dospívajících k léčbě

následujících bakteriálních infekcí:

infekce plic a průdušek u dětí a dospívajících s cystickou fibrózou,

komplikované infekce močových cest, včetně infekcí zasahujících ledviny (pyelonefritida),

expozice inhalační formy antraxu.

V případě, kdy to lékař uzná za nutné, může být Ciprinol užit u dětí a dospívajících také k léčbě

dalších závažných infekcí.

Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Ciprinol užívat

Neužívejte přípravek Ciprinol

jestliže jste alergický(á) na léčivou látku, jiné chinolonové léky nebo na kteroukoli další složku

tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6).

jestliže užíváte tizanidin (viz bod 2: Další léčivé přípravky a přípravek Ciprinol).

Upozornění a opatření

Před zahájením léčby přípravkem Ciprinol

jste někdy měl(a) problémy s ledvinami, je možné, že bude třeba Vaši léčbu přizpůsobit.

trpíte epilepsií nebo jinými neurologickými poruchami.

jste v minulosti měl(a) problémy se šlachami při předchozí léčbě antibiotiky, jako je přípravek

máte myastenii gravis (typ svalové slabosti).

Při používání tohoto a podobných přípravků musíte být opatrní, pokud jste se narodili s prodlouženým

QT intervalem (je vidět na EKG, elektrickém záznamu srdeční činnosti) nebo máte tuto poruchu

v rodině, máte nerovnováhu solí v krvi (především nízkou hladinu draslíku nebo hořčíku v krvi), máte

velmi pomalou srdeční činnost (bradykardie), máte slabé srdce (srdeční selhávání), v minulosti jste

prodělal(a) srdeční příhodu (infarkt myokardu), jste žena nebo starší pacient nebo pokud užíváte jiné

léky, které mohou způsobovat změny na EKG (viz bod Vzájemné působení s dalšími léčivými

z níže uvedených situací. Váš lékař rozhodne, zda je nutné léčbu přípravkem Ciprinol ukončit.

Závažné, náhlé alergické reakce (anafylaktická reakce/šok, angioedém). Dokonce i po první

dávce existuje malá pravděpodobnost, že zaznamenáte závažné alergické reakce s následujícími

příznaky: svíravý pocit na hrudi, pocit závratě, nevolnosti nebo mdloby, nebo závrať, když

vstáváte. Jestliže toto nastane, ihned přestaňte přípravek Ciprinol užívat a okamžitě

kontaktujte svého lékaře.

Občas se může objevit bolest, otoky kloubů a zánět šlach, zejména jste-li starší a jste zároveň

léčen(a) kortikosteroidy. Stejné příznaky se mohou objevit již během prvních 48 hodin, ale i

několik měsíců poté, co jste přestal(a) užívat ciprofloxacin. Při první známce jakékoli bolesti

nebo zánětu přestaňte přípravek Ciprinol užívat a bolestivé místo udržujte v klidu. Vyvarujte se

zbytečného pohybu, který by mohl zvýšit riziko natržení šlachy.

Trpíte-li epilepsií nebo jinými neurologickými poruchami, například cerebrální ischémií

(nedokrvení mozku) nebo mrtvicí, můžete zaznamenat nežádoucí účinky spojené s centrálním

nervovým systémem. Nastane-li taková situace, okamžitě přestaňte Ciprinol užívat a kontaktujte

Po prvním užití přípravku Ciprinol můžete zaznamenat psychiatrické reakce. Trpíte-li depresí

případech může deprese nebo psychóza vyvrcholit sebevražednými myšlenkami, pokusem o

sebevraždu nebo dokonanou sebevraždou.

Nastane-li taková situace, okamžitě přestaňte Ciprinol užívat a kontaktujete svého lékaře.

Můžete zaznamenat symptomy neuropatie (nezánětlivého postižení nervů) jako bolest, pálení,

brnění, mravenčení a/nebo slabost. Jestliže nastane taková situace, okamžitě přestaňte Ciprinol

užívat a kontaktujte svého lékaře.

Při používání antibiotik, včetně přípravku Ciprinol, nebo dokonce několik týdnů po ukončení

léčby, můžete dostat průjem. Jestliže by přešel do závažné nebo trvalé formy, nebo pokud by

Vaše stolice obsahovala krev nebo sliz, okamžitě přestaňte Ciprinol užívat, neboť se může

jednat o život ohrožující situaci. Neužívejte léky na zpomalení funkce střev a kontaktujte svého

Jestliže je třeba, abyste podstoupil(a) odběr vzorku krve nebo moči, informujte svého lékaře

nebo personál laboratoře, že užíváte přípravek Ciprinol.

Přípravek Ciprinol může způsobit jaterní poškození. Jestliže zpozorujete jakékoliv příznaky,

jako je ztráta chuti k jídlu, žloutenka (žloutnutí kůže), tmavá moč, svědění, nebo citlivost

žaludku, přestaňte užívat přípravek Ciprinol a okamžitě kontaktujte svého lékaře.

Ciprinol může způsobit snížení počtu bílých krvinek, tím pádem může být Vaše odolnost proti

infekci snížena. Jestliže se u Vás vyskytne infekce s příznaky, jako jsou horečka a celkové

zhoršení Vašeho zdravotního stavu nebo horečka ve spojení s místními projevy infekce, jako

jsou bolest v krku/hltanu/ústech, nebo onemocnění močových cest, okamžitě vyhledejte lékaře.

Bude třeba udělat krevní testy ke zjištění případného snížení počtu bílých krvinek

(agranulocytóza). Je nezbytné informovat lékaře o Vašem léku.

Informujte lékaře, jestliže Vy nebo některý člen Vaší rodiny trpí nedostatkem glukózo-6-fosfát-

dehydrogenázy (G6PD), protože by se při užívání ciprofloxacinu u Vás mohlo projevit riziko

Při užívání přípravku Ciprinol bude Vaše pokožka citlivější na sluneční nebo ultrafialové

(UV) záření. Nevystavujte proto pokožku silnému slunečnímu svitu nebo umělému UV světlu

jako jsou solária.

Pokud se Vám zhorší zrak nebo změní vidění, obraťte se okamžitě na očního lékaře.

Další léčivé přípravky a přípravek Ciprinol

Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době

užíval(a) nebo které možná budete užívat, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

např. antiarytmika (léky používané na poruchy srdečního rytmu jako např. chinidin, hydrochinindin,

disopyramid, amiodaron, sotalol, dofetilid, ibutilid), tricyklická antidepresiva, některé léky proti

infekcím (patřící do skupiny makrolidových antibiotik), některá antipsychotika.

účinky, například nízký krevní tlak a ospalost (viz bod 2: Neužívejte přípravek Ciprinol).

přípravku Ciprinol současně s těmito léky může ovlivnit jejich léčebný efekt. Dále to také zvyšuje

pravděpodobnost výskytu nežádoucích účinků.

warfarin nebo jiné přípravky na ředění krve

probenecid (na dnu)

metoklopramid (lék proti nevolnosti)

omeprazol (na vředy)

methotrexát (na některé typy rakoviny, lupénky, revmatický zánět kloubů)

theofylin (na potíže s dýcháním)

tizanidin (na svalové křeče u roztroušené sklerózy)

klozapin, olanzapin (k léčbě psychických onemocnění)

ropinirol (na Parkinsonovu nemoc)

fenytoin (na epilepsii)

cyklosporin (k zabránění odmítnutí transplantovaného orgánu, léčbě kožních onemocnění,

glibenklamid (na cukrovku)

lidokain (lokální anestetikum)

sildenafil (na problémy s erekcí)

Přípravek Ciprinol může zvýšit hladiny následujících látek v krvi:

pentoxifylin (na oběhové poruchy)

Některé léky snižují účinek přípravku Ciprinol. Informujte svého lékaře, jestliže užíváte nebo chcete

polymerní vazač fosfátů (např. sevelamer)

léky nebo doplňky s obsahem vápníku, hořčíku, hliníku nebo železa

Jestliže je pro Vás užívání těchto přípravků nezbytně nutné, neužívejte je později než dvě hodiny před

nebo ne dříve než čtyři hodiny po užití přípravku Ciprinol.

I když neužíváte přípravek Ciprinol současně s jídlem, v průběhu léčby nejezte ani nepijte mléčné

výrobky (například mléko nebo jogurt), nebo nápoje obohacené o vápník, neboť by to mohlo ovlivnit

vstřebávání léčivé látky.

ublížit Vašemu dítěti.

účinky. Před řízením dopravních prostředků a obsluhou strojů se ujistěte, jak reagujete na přípravek

Ciprinol. Máte-li pochybnosti, zeptejte se Vašeho lékaře.

Jak se přípravek Ciprinol užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste

jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Informujte svého lékaře, pokud máte problém s ledvinami, protože je možné, že Vaše dávkování bude

podle pokynů lékaře. Pokud si nejste jistý(á), kolik tablet přípravku Ciprinol máte užívat a jakým

způsobem je máte užívat, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Tablety polykejte s dostatečným množstvím vody. Tablety nežvýkejte, protože jejich chuť není

Snažte se užívat tablety každý den ve stejnou dobu.

Tablety můžete užívat v době jídla nebo mezi jídly. Vápník, který je součástí jídla, neovlivní

významně vstřebávání. Ciprinol však neužívejte s mléčnými výrobky, jako jsou mléko nebo

jogurt nebo s džusy obohacenými o minerály (např. pomerančový džus obohacený o kalcium).

Pamatujte na to, abyste přípravek Ciprinol zapíjel(a) dostatečným množstvím vody.

Pokud užijete více tablet přípravku, než máte předepsáno, vyhledejte okamžitě lékařskou pomoc.

Pokud je to možné, vezměte si sebou Vaše tablety nebo krabičku, abyste je/ji mohl(a) ukázat lékaři.

Pokud však již téměř nastal čas na další dávku, opomenutou dávku vynechejte a pokračujte podle

předpisu. Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku. Ujistěte se, že

dokončíte celou léčbu.

přestanete užívat tento léčivý přípravek příliš brzy, Vaše infekce nemusí být zcela vyléčena a příznaky

infekce se mohou vrátit nebo zhoršit. Může se u Vás také vyvinout rezistence na antibiotika.

Možné nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí

vyskytnout u každého.

Méně časté: mohou postihnout až 1 ze 100 osob

mykotická (houbová) superinfekce

vysoká koncentrace eosinofilů, typ bílých krvinek

ztráta chuti k jídlu (anorexie)

bolest hlavy, závrať, problémy se spaním, poruchy chuti

zvracení, bolest břicha, trávicí potíže jako je žaludeční nevolnost (špatné zažívání/pálení žáhy),

zvýšené množství některých látek v krvi (transamináza a/nebo bilirubin)

vyrážka, svědění nebo kopřivka

špatná funkce ledvin

bolest kostí a svalů, pocit slabosti (astenie), horečka

zvýšená hladina alkalické fosfatázy v krvi (určitá látka v krvi)

Vzácné: mohou postihnout až 1 z 1 000 osob

zánět střev (kolitida) spojený s užíváním antibiotik (ve velmi vzácných případech může být

smrtelný), (viz bod 2: Upozornění a opatření)

změny v počtu krevních buněk (leukopenie, leukocytóza, neutropenie, anemie), zvýšené nebo

snížené množství faktoru srážlivosti krve (trombocyty)

alergické reakce, otok (edém), rychle se tvořící otoky kůže a sliznic (angioedém)

zvýšená hladina cukru v krvi (hyperglykemie)

zmatenost, dezorientace, úzkostné reakce, divné sny, deprese (potenciálně vedoucí k

sebevražedným myšlenkám, pokusům o sebevraždu nebo k dokonané sebevraždě) nebo

mravenčení, neobvyklá citlivost na smyslové podněty, snížená citlivost kůže, třes, záchvaty (viz

bod 2: Upozornění a opatření) nebo závratě

ušní šelest, ztráta sluchu, zhoršený sluch

zrychlený srdeční tep (tachykardie)

rozšíření krevních cév (vasodilatace), nízký krevní tlak nebo mdloby

dýchavičnost, včetně astmatických příznaků

jaterní onemocnění, žloutenka nebo hepatitida (zánět jater)

citlivost na světlo (viz bod 2: Upozornění a opatření)

bolest svalů, zánět kloubů, zvýšené svalové pnutí, křeče

selhání ledvin, krev nebo krystaly v moči (viz bod 2: Upozornění a opatření), zánět močových

retence tekutin nebo nadměrné pocení

abnormální úrovně faktoru srážlivosti (protrombin) nebo zvýšené hladiny enzymu amylázy

Velmi vzácné: mohou postihnout až 1 z 10 000 osob

zvláštní typ snížení počtu červených krvinek (hemolytická anemie); nebezpečný pokles typu

bílých krvinek (agranulocytóza), pokles počtu červených a bílých krvinek a krevních destiček

(pancytopenie), který může být smrtelný; úbytek kostní dřeně, který může být také smrtelný (viz

bod 2: Upozornění a opatření)

závažné alergické reakce (anafylaktické reakce, anafylaktický šok, sérová nemoc), které mohou

být smrtelné (viz bod 2: Upozornění a opatření)

duševní poruchy (psychotické reakce potenciálně vedoucí k sebevražedným myšlenkám,

pokusům o sebevraždu nebo k dokonané sebevraždě) (viz bod 2: Upozornění a opatření)

migréna, poruchy koordinace, nestabilní chůze (poruchy chůze), poruchy čichu

zvýšený nitrolební tlak

poruchy vnímání barev

zánět cévních stěn (vaskulitida)

pankreatitida (zánět slinivky břišní)

odumírání jaterních buněk (nekróza jater), velmi vzácně vedoucí k životu ohrožujícímu selhání

drobné, tečkovité krvácení pod pokožkou (petechie); různé kožní trhlinky nebo vyrážky (např.

potenciálně smrtelný Stevens-Johnsonův syndrom nebo toxická epidermální nekrolýza)

svalová slabost, zánět šlach, natržení šlach – zejména velké šlachy na patě (Achillova šlacha)

(viz bod 2: Upozornění a opatření); zhoršení příznaků myastenie gravis (viz bod 2:

Upozornění a opatření)

Není známo: četnost z dostupných údajů nelze určit

potíže spojené s nervovým systémem jako jsou bolest, pálení, brnění, pocit necitlivosti a/nebo

vzácná závažná kožní vyrážka, způsobené většinou léky (akutní generalizovaná exantematózní

abnormálně rychlá srdeční činnost, život ohrožující nepravidelnosti srdečního rytmu (torsade de

pointes), poruchy srdečního rytmu (nazývané prodloužení QT intervalu, viditelné na EKG,

elektrickém záznamu činnosti srdce)

zvýšené riziko krvácení (u pacientů léčených léky na ředění krve)

Hlášení nežádoucích účinků

Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové

informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:

Státní ústav pro kontrolu léčiv

100 41 Praha 10

webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek.

Jak přípravek Ciprinol uchovávat

Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.

lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní

Obsah balení a další informace

Co přípravek Ciprinol obsahuje

Léčivou látkou je ciprofloxacinum. Jedna potahovaná tableta obsahuje ciprofloxacinum 250 mg

Pomocnými látkami jsou: mikrokrystalická celulosa, sodná sůl kroskarmelosy, sodná sůl

karboxymethylškrobu, povidon, koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát v jádru

tablety a propylenglykol, mastek, oxid titaničitý, hypromelosa v potahové vrstvě.

Jak přípravek Ciprinol vypadá a co obsahuje toto balení

Ciprinol 500: bílé, oválné potahované tablety na jedné straně s půlicí rýhou.

Půlicí rýha má pouze usnadnit dělení tablety pro snazší polykání, nikoliv její rozdělení na stejné

Blistr (Al, PVC/PVDC folie): 10 potahovaných tablet (1 blistr obsahuje 10 tablet)

Tel: 221 115 150

Podrobné informace o tomto léčivém přípravku jsou k dispozici na webových stránkách Státního

ústavu pro kontrolu léčiv.

Recenze produktu CIPRINOL 500 10X500MG Potahované tablety

Diskuze k produktu CIPRINOL 500 10X500MG Potahované tablety

Lékarna.cz, to je.

Mohlo by vás zajímat

Nejprodávanější značky

 • Přečtěte si

  Jak na psí blechy? A jak na klíšťata?

  Aby se z vašeho mazlíčka nestal bleší autobus, snažte se ho ochránit preventivně. Budete chránit i sebe. A nebojte, pomoc existuje, i když už jste nevítané hosty v srsti našli.… více

  Jak se správně odlíčit

  Určitě to znáte, jste unavená po vydařené party nebo prostě jen po náročném pracovním dni a už se vidíte v posteli. Na odličování a čištění pleti nemáte ani pomyšlení. Tyto denní… více

  Vyzkoušejte koloidní stříbro

  Zdravé vaření: Čokoládová pěna z avokáda

  Maliník obecný, dvojí radost pro naše tělo

  • 1. dubna 2018 Klub spáčů Lékárny.cz: Všechny barvy šumu až domů
  • 27. března 2018 Lékárna.cz obsadila 1. místo v soutěži Shop roku 2017 v kategorii Zdraví
  • 22. března 2018 Poraďte se s veterinářem
  • 19. března 2018 Lékárenská poradna slaví 1. narozeniny!
  • 16. února 2018 Nedostupná platba ČSOB

  Akční nabídka do vaší schránky

  Výhodné nabídky už nemusíte hledat

  Poradíme vám s výběrem léků

  Na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím odpovídají naši lékárníci každý den on-line. Zeptejte se jich sami, nebo se podívejte na dotazy, které už zodpověděli.

  Poradíme vám s objednávkou

  Máte dotaz k objednávce, platbě či dostupnosti zboží? Děvčata ze zákaznického centra jsou připravena vám poradit na e-mailu i na telefonu.

  Může se vám hodit

  Jak u nás můžete platit

  Oveření internetové lékárny

  Užitečné informace

  Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni

  Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

  Než se dáme do chatování, přihlaste se prosím ke svému účtu na Lékárně.cz.

  Toto opatření jsme museli přijmout, abychom odradili různé vtipálky. Děkujeme za pochopení.

  Pro přidání položky do oblíbených musíte být přihlášeni

  Pro přidání položky do oblíbených musíte být přihlášeni.

  Pro přidání recenze musíte být přihlášeni

  Pro přidání recenze musíte být přihlášeni.

  Děkujeme za přidání recenze

  Děkujeme, vaše recenze byla úspěšně přidána.

  Leave a Reply