Silný lék pro houby nohou (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Lék na plísně nehtů na nohou – to může být provedeno s infekcí

Houba na nehty – to je velmi nepříjemné věc, která je těžké bojovat, ale vždy nutná. A k tomu, že je třeba začít včas, vyzvednout dobrý lék na nehtů houba na nohou.

Oficiálně, houba na nehty se nazývá onychomykóza, a nejčastěji to je způsobeno tím, vlhkosti, která stagnuje v tmavé teplém místě – v takovém prostředí a chovu houby (vzhledem k tomu, že nosí boty většinu houby má vliv na nehty na nohou). V některých případech to může být způsobeno tím, plísní a kvasinek, ale stále nazývá houba. Finanční prostředky z plísní nehtů může vyřešit váš problém.

Typicky, plísňové infekce Plísňové infekce: k prevenci a porážka Nail začíná se objeví bílé nebo žluté skvrny na špičkách hřebů. Když se začne rozvíjet, může hřebík zhoustnout, křehnou, křehké nebo rozpadající se, měnit tvar, ztmavit nebo zesílit. V případě, že hřebík začne se oddělit od nehtového lůžka, se nazývá onycholýza. Tato podmínka může být poměrně nepohodlné.

Bez léčby, houba na nehty na nohou může být prodloužena po neomezenou dobu.

I s léčbou, může periodicky objevují a mizí.

Tea tree olej / oranžový olej

Tea tree oil – přírodní dezinfekční prostředek, mají fungicidní (protiplísňové) a antibakteriální vlastnosti, díky nimž je populární v léčbě nehtů houba na nohou. Orange olej také ukázal slibné výsledky, jak se zbavit houby, a také může být smíchán s olejem tea tree Tea tree olej , Vždy pamatujte zředit esenciálních olejů před jejich použitím na hřebík.

 • 1 lžička oleje Tea Tree
 • 1/2 lžičky oranžový olej (volitelné)
 • 1/2 lžičky oleje z hroznových nebo hroznové olej
 • Bavlněné podložky

Jakmile si všimnete známek nehtů houba na nohou a zahájit léčbu. Smíchejte 1 lžičku oleje tea tree, ½ lžičky oranžový olej, a ½ lžičky hroznových olej nebo olivový olej. Navlhčete vatový tampon se směsí a platí pro postiženého nehtu, jemně, ale pevně stisknutí se kapalina ulpívá na hřebík. Nech to přirozeně uschnout. Nebo můžete klesnout 3-4 kapek oleje Tea Tree v dostatečném množství vody, aby bylo možné provést koupel nohou a nohy, aby se udržela po dobu 15-20 minut. Některý z těchto postupů by měly být prováděny pravidelně, ráno a večer.

Soda nezabije houbu. Nicméně, je možné, aby se zabránilo růstu a šíření plísní. Ocet – kyselina relativně slabá, a pomáhá zabít houby bez poškozování životního prostředí Ph.

 • 4-5 lžíce jedlé sody
 • 1 šálek bílého octa nebo jablečného octa
 • Vodní
 • Basin
 • Papírové utěrky

Za prvé, smíchejte 1 šálek octa, které jste si zvolili, s dostatkem vody, takže se můžete ponořit do nohy. Pak se koupel nohou po dobu 15 minut, pak se za sucha s pat papírové utěrky nohou. Pak si připravte podnos vody s několika lžícemi jedlé sody, a vzít ji 15 minut. Osušte papírovou utěrkou nohama. Tento postup se provede dvakrát denně. Pointa je, že ocet zabije plísně a soda nedovolí to šířit.

Kokosový olej – je vynikající nástroj, který umožní bojovat nehtů houba na nohou bez použití drsných chemikálií. Střední mastné kyseliny – je to skoro zázrak přírodní fungicid. Buněčných membránách hub hrají důležitou roli při zachování životnosti houby, což je důvod, proč mnoho antimykotika zaměřený na zničení membrán. Mastné kyseliny, které se nacházejí v hojnosti v kokosovém oleji, je přirozený způsob, jak proniknout do membrány houby a zničit je, v konečném důsledku vede k rozkladu buněk a úplné zničení houby.

 • Trochu kokosového oleje
 • Rukavice nebo umyvadlo s vodou a mýdlem umýt ruce mezi aplikacemi oleje

Nosit ochranné rukavice nebo použít vodu a mýdlo mezi aplikacemi (máte-li více než jedno postižené hřebík), kokosový olej vetřete do nehtu a nechte ho vsáknout do suché a přirozeně. Není třeba dát hodně oleje: dostatečně tenkou vrstvu. Opakujte 2-3 krát denně.

Borax (kyselina boritá) a soda

Borax a soda zabít všechny druhy plísní.

Mix některé borax prášek a sodu (a vodu) na pastu. Pak stačí dostat své nohy mokré a vetřete je do výsledné směsi dvakrát denně.

K dosažení maximálních výsledků, je nezbytně nutné, krátký střih a lesk na nehty jednou týdně. Pamatujte si, že je třeba dezinfikovat nůžky na houby nešíří na zdravé nehty. Změna pilový list po každém použití.

Je možné použít pouze jednou nebo dvěma z navrhovaných zdrojů, nebo kombinaci některých nebo všech z nich. Pamatujte si, že je nutné pokračovat v léčbě tak dlouho, jak starý hřebík roste úplně zpět, jinak houba vrátí.

Prevence houbových nehty na nohou

Chcete-li zabránit výskytu houbových nohou a nehtů může být, obsahující nohy čisté, a co je nejdůležitější – v suchu. Nenoste stejné ponožky na dva dny, a, pokud je to možné, snažte se nosit otevřené boty. Chcete-li se zbavit nehtů houba Způsoby, jak se zbavit plísní nehtů na vlastní pěst nebo s pomocí lékaře na nohou, a čekat na opětovný růst nových, zdravé nehty 14 tipů pro silné a zdravé nehty Musíte být trpěliví. Opakujte tento postup pravidelně (to je velmi důležité, aby se úspěšnost léčby), a nezanedbávat preventivní opatření, že houba se nevrátil.

Tipy pro dosažení nejlepších výsledků

Před provedením postup co nejvíce postižené části nehty čisté nehty odstranit (ne odtrhnout nehty!) Ujistěte se, že dezinfekci Clippers po použití, aby se zabránilo šíření nákazy. Opláchněte nohy s teplou vodou, pak se do sucha.

Cream Fungalor Česká republika Sleva -50%

Krém houby na nohou Fungalor byl vytvořen pomocí patentovaného vzorce a obsahuje ve svém složení výhradně z přírodních surovin, stejně jako užitečné pro kůži vitamíny a léčivými esenciálních olejů. Houba na nehty – to je vážné onemocnění, lék není tak jednoduché.

Fungalor pomáhá vyrovnat se s mykóza nehtů i v pokročilém stadiu, má certifikát kvality a prohlášení, která splňuje všechny potřeby EAC. Přípravky prošel velké množství různých studií, jejichž výsledky lze říci s jistotou: Krém na houby Fungalor pomáhá vyrovnat is velmi pokročilých případů houbových infekcí nehtové ploténky.

Fungalor krém z nehtů houba – popis této drogy

Houba – citlivou záležitostí tváří v tvář člověka začíná pociťovat nepříjemné pocity – jak fyzické, tak morální. Žluté nehty, kožní vyrážky vypadat jinak, kromě toho, že je nepříjemný zápach.

Z tohoto důvodu by měla být léčba zahájena co nejdříve – a Fungalor bude vyrovnat se s tímto úkolem. To nejen odstraňuje příznaky onemocnění, ale také účinně bojovat proti této nemoci – po prvním kurzu budete cítit znatelný reliéf, zápach nezmizí, jako vyrážka.

1 Struktura

Krém na nehty houba Fungalor je hypoalergenní léky, ale neobsahuje žádné látky, které mohou negativně ovlivnit zdraví. Všechny ingredience – přírodní a zcela bezpečný, protože lék je navržen tak, aby nabídnout všechny hygienické normy.

Ingredience, které jsou součástí krému houby nehty Fungalora:

 1. Klimbazol. Účinně bojuje proti infekci, odstraňuje svědění a zarudnutí kůže. Je to silný antiseptický a zabraňuje rozvoji infekčních procesů na povrchu kůže.
 2. Vosková emulze. Pomocné látky, který propůjčuje měkkou texturu krém umožňuje, aby se rychle vstřebává a nezanechává žádné zbytky.
 3. Methylparabenu. To má silný desinfekční účinek a je vynikající antiseptikum. Pachy, zcela blokuje šíření houby přilehlé kůže. Také bojuje podráždění.
 4. Glycerin. Složka, která je zná každý člověk, který se stará o vaši pokožku. Dokonale změkčuje, hojí praskliny a drobné rány, dává povrchu pleti sametový a výběrové řízení. Navíc, složka tvoří ochranný film na povrchu dermis, která neumožňuje infekce pronikat do hlubších vrstev kůže. Vzhledem ke všem těmto vlastnostem a je aktualizován kůže, vyblednutí vločka, odlupující se a další faktory, které jsou příznaky houby a dodávat hodně nepříjemné pocity.
 5. Éterické oleje. Přírodní ingredience, které účinně bojují všechny patologické procesy, které se vyskytují na povrchu kůže. Pomáhají buňky regenerují rychleji, pomůže obnovit všechny metabolické procesy, stejně jako chrání pokožku proti novým plísňových lézí.
 6. Mátový olej, který je obsažen ve složení krému, má také silný antiseptický účinek, hojí rány, a osvěžuje pokožku nohou.
 7. Lanolin. Neproniká škodlivých mikroorganismů uvnitř pokožky. To vyživuje pokožku s užitečnými prvky, vyživuje, zjemňuje a hydratuje.
 8. Farsenol. Látka, která byla považována za jednu z nejlepších v prevenci infekčních procesů. To podporuje hojení a obnovu buněk epidermis.
 9. Komplexní vitamíny užitečné pro pleť, zejména vitamin E urychluje krevní oběh, povrch kůže je pružnost, čímž se zabraňuje tvorbě mikrotrhlin. Obohacení tkáně nasycení je užitečný (nepostradatelné) látky, které rovněž zabraňuje rychlému vadnutí dermis.

Pokud jste stále obavy o problematice – Fungalor lstí nebo pravdu – nemůžeme odpovědět na to s jistotou znamená, je unikátní svým vlastním způsobem, jeho účinnost byla prokázána v mnoha studiích. Speciálně navržený sloučenina je velmi účinná, a je zvolen tak, že se reakce všech účinných látek dávají vynikající výsledky.

2 Užitečné vlastnosti

Fungalor účinně odstraňuje plísně, ale také má mnoho dalších užitečných vlastností:

 • v krátké době eliminuje silné svědění a podráždění;
 • bojuje plísňová onemocnění různého původu a
 • zabrání dalšímu výskytu;
 • Posiluje a hydratuje zároveň měkké tkáně;
 • dezinfikuje ty části tkáně, který již má infekci;
 • Má regenerační účinek – s použitím krému postižené tkáně
 • léčit téměř dvakrát tak rychle;
 • To urychluje proces hojení;
 • Zastavuje zánětlivé procesy;
 • Eliminuje nepříjemný zápach;
 • To vyživuje pokožku – vzhledem k přítomnosti ve složení přírodních éterických olejů;
 • nehtová ploténka se vrátí do normálu – normální barva nehtů, to se stává hladká a úrovně;
 • hojí trhliny – jev, který téměř vždy doprovází houba;

To exfoliates odumřelé kůže, v důsledku čehož se tkáň je měkký a příjemný na dotek.

Koupit Fungalor z nehtů houba v lékárnách může být, ale výrobce doporučuje k získání prostředků na oficiálních stránkách, protože cena je obvykle levnější až 500 rublů a máte zaručeno, že nabízíme originální lék.

3 účinnost

Cream hmotnost Fungalor prošel klinických studií. Oni byli dotazováni vědci a lékaři, a obyčejné lidi, kteří se potýkají s tímto problémem. Výsledky jsou ohromující – 99% recenze byly pozitivní! Fungalor eliminací nehtů houba v krátkém čase a poskytuje ohromující výsledky – v tom můžete vidět na vlastní oči po prvním použití nářadí.

Kromě toho odborníci organizovaný a prostředky testování. byly shromážděny dvě skupiny lidí. V první skupině jsou lidé s houbovým infekcí nehtů v pokročilém stadiu, ve druhé kategorii – v původní podobě. podrobná analýza byla sestavena, předměty zapsal všechny změny ve speciálním dotazníku, a lékaři provedli všechna potřebná šetření s cílem potvrdit přítomnost choroby.

Po absolvování kurzu specialisté shromáždili výsledky. Laboratorní testy potvrdily, – pacienti, kteří měli houbu v pokročilém stadiu, by mohly významně zlepšit situaci. Proto byl přidělen jiný způsob léčby. Druhá skupina subjektů, jejichž onemocnění nedosáhl svého vrcholu, pryskyřice zbavit úplně! To potvrzuje i profily účastníků – 98 procent lidí potvrdily, že Fungalor je vynikající anti-houbové lék.

Ale to není všechno. Zařízení má velký počet certifikátů, které potvrzují jeho vysokou kvalitu. Díky unikátnímu složení léku umožňuje zbavit houbových infekcí, a eliminovat faktory, které mohou vyvolat onemocnění.

Důležité: pokud si všimnete příznaky houby, je třeba léčbu konat s celou rodinou, s cílem eliminovat riziko obnovení nemoci.

Chcete-li znát názory na krému z nehtů houba na Fungalor nohy – na internetu existuje mnoho z nich, a většina skutečných lidí, kteří se snažili drogu, jeho účinnost je potvrzena.

4 Cena a kde koupit Fungalor

Koupit Fungalor krém na území České republiky na oficiálních stránkách výrobce, není prodáván v lékárnách. Tím, včetně certifikovaného zařízení na webu, máte zaručeno, že se původní produkt a nikoliv o padělky. Cena Fungalor krém je snížena o 50%.

Dodávka se provádí jakýmkoliv vhodným způsobem pro zákazníka. Seznam zemí, kde si můžete koupit dodávku FitoSpray: Spojené státy, Turecko, Thajsko, Vietnam, Čína, Pákistán, Indie, Japonsko, Rakousko, Andorra, Albánie, Bělorusko, Belgie, Bulharsko, Bosna a Hercegovina, Vatikán, Velká Británie, Maďarsko, Německo, Gibraltar, Řecko, Dánsko, Irsko, Island, Itálie, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Makedonie, Malta, Moldávie, Monako, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, San Marino, Srbsko a Černá Hora, Slovensko, Slovinsko, Ukrajina, Faerské ostrovy, Finsko, Francie, Chorvatsko, Černá Hora, B ehiya, Švýcarsko, Švédsko, Norsko, Estonsko

5 Přínosy léku

Tyto faktory lze připsat na výhody produktu:

 • Účinnost – dokázal vědci;
 • uplatňování pozitivních výsledků může být dosaženo velmi rychle – pokud budete postupovat podle návodu k použití;
 • Pokud jste již trpí houbovými chorobami – mast může být použit jako prevence;
 • Totéž platí pro lidi, kteří navštíví veřejných místech (sauny, bazény), krém je skvělý preventivní opatření a aby byla zaručena ochrana proti houbovým léze končetin;
 • To znamená, že můžete používat v domácím prostředí – bez problémů s aplikací nebude vzniknout;
 • Eliminuje nejen tento problém, ale i faktory, které vyvolaly její vzhled.

Fungalor je jedinečný nástroj, který je zaručeno, že vám pomůže zbavit plísně.

6 Návod k použití

Před použitím krému, noha by měla být důkladně umýt a dobře otřít ručníkem. Za to, že prostředky, které se vztahují masáž na celý povrch, včetně hřebíků, podpatky, kůže mezi prsty. Musíte se třít mast na jeho úplnou absorpci.

Tento postup je nutné provést každý den, nejlépe v noci. To je během spánku v lidském těle začínají aktivovat všechny metabolické procesy a proces regenerace – zvyšuje. V případě, že problém je již velmi zahájen, v tomto případě se počet žádostí může být zdvojnásobena. Například krém aplikovat na nohy v dopoledních hodinách, po sprše. Ale je tu jeden háček – to by mělo být provedeno 30 minut před odchodem z domu – krém by měl být nakonec absorbována, aby začal mít vliv a neobtěžuje, nenechávejte stopy na prsty u nohou, atd

Již po 10 dnech si všimnete výrazné zlepšení – ale samozřejmě je nutné zcela projít zničit infekci úplně, což vyvolalo vznik houbových infekcí. Pěkný moment: svědění, bolest, pálení ústup po první aplikaci.

7 Jak to funguje?

Po kontaktu s pokožkou všechny účinné látky obsažené v masti, začínají se aktivně akci, reakcí s bakteriemi a zničit úplně.

Poté složky pronikají do hlubší vrstvy epidermis, odstranit příčinu onemocnění je nejen zvenčí, ale i uvnitř. To znamená, že krém odstraňuje nejen houby, ale i na důvody, které přispěly k jeho rozvoji.

8 Kontraindikace

Složení Fungalor je zcela přirozené, neobsahuje hormony a chemické přísady, takže jej lze použít i pro děti a starší osoby.

Nicméně předtím, než začnete používat tuto drogu, doporučujeme, abyste si pečlivě přečetl mast – aby se ujistil, aby se předešlo možným alergickým reakcím.

9 Jak se projevuje a houba, kdy zahájit léčbu?

Houba – je kožní onemocnění, které často postihuje většinu nohy a drápy. Chytit nepříjemnou chorobou je snadná – stačí šlápnout na mokrém povrchu, na kterém infikovaná osoba šel předtím. Totéž platí pro boty – uvedení na nemocný člověk pantofle, riskujete chytat ošklivý bolí. Ve vlhkém prostředí houba bakterie množí dobře a prošel – takže koupit krém musí být každý člověk, který navštěvuje sauny, koupele, bazény nebo na pracovišti vede ke společné sprše.

Příznaky onemocnění se projevují dostatečně rychle – člověk se cítí pálení a nepříjemné pocity, nohy začnou svědit a odlupovat, je nepříjemný zápach. Čím dřív začnete léčbu – tím lépe pro vás, protože v pokročilém stádiu léčit houba není snadné, a to trvá poměrně dlouhou průběh léčby.

Jediné doporučení, která může být podávána pacientům, kteří mají strach z infekce – je, aby se zabránilo veřejná místa, jakož i pravidelně, aby přijaly preventivní opatření.

Mast pro nehtů houba na nohou Fungalor dává rychlé výsledky: mast pro plísně nehtů na nohou Fungalor

To eliminuje příznaky poškození – a to, svědění, zápach, atd.;

zabraňuje houbové infekce na nehtech;

To vám umožní zbavit peeling.

Naneste prostředek může být doma, sledování je zapotřebí dermatolog. Výrobce zaručuje rychlé a trvalé výsledky – ale jen pokud se budete držet na aplikaci a nezbytných hygienických pokynů.

10 Hodnocení zákazníků

MUSÍME PRACOVAT NA SPOLEČNÉ SPRCHY, ČASTO SE STÁVÁ, BĚŽÍ BOS CHODBOU. NAVÍC, TAM JE TAKOVÝ ŠPATNÝ MOMENT: ZAMĚSTNANCI MOHOU BEZ VAROVÁNÍ WEAR ŽABKY, KOUPÁNÍ VE SPRŠE.

TAK JSEM SI TO TAK STALO: ZAČAL VŠÍMAT, ŽE S NOHOU, DIVNÉ VĚCI SE STÁVAJÍ. NEPŘÍJEMNÝ ZÁPACH, HŘEBÍK ŠEDÁ KŮŽE SLOUPNE – POSLAT K LÉKAŘI. JE TŘEBA POZNAMENAT, ŽE NEMOC JE OPRAVDU VELMI CHOULOSTIVÝ – ŠKODA, PŘED OSTATNÍMI, ABY ODSTRANILY SVÉ BOTY, NOHY SMRDĚT HROZNĚ.

DERMATOLOG MI PŘEDEPSAL HODNĚ KRÉMU – V LÉKÁRNĚ SPOČÍTEJTE SI CENU – NĚCO KOLEM 7 TISÍC. DRAHÉ. I ZAČÍT HLEDAT ALTERNATIVY – A PŘÍTEL MI ŘEKL, ŽE KOUPIT FUNGALOR. JAK SE ŘÍKÁ – LEVNÉ A VESELÁ. V LÉKÁRNÁCH MOSKVY CREAM ELE JSEM NAŠEL. ALE CENA BYLA PŘÍLIŠ VYSOKÁ, A TAK JSEM SI KOUPIL NA OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH NA 600 RUBLŮ LEVNĚJŠÍ. VELMI SPOKOJEN S PŘÍPRAVAMI, KTERÉ PROŠLY 4 DNY NIC SVĚDÍ, VŮNĚ BYLA. MOŽNÁ, ŽE TEĎ MÁTE CREAM KOUPIT PO CELOU DOBU – PŘÍLIŠ MNOHO NEBEZPEČÍ ČÍHAT MĚ DO PRÁCE.

HOUBA – NEMOC, KTERÁ MĚ PROVÁZÍ OD MLÁDÍ. AKTUÁLNÍ NEVYLÉČÍ – A ŽE TAKOVÝ VÝSLEDEK: NOHY SVĚDĚNÍ, ZÁPACH, SANDÁLY LETNÍ OBLEČENÍ – SKUTEČNÝ PROBLÉM.

MOŽNÁ, ŽE NĚKDO MYSLEL, ŽE HOUBA MŮŽE BÝT ODSTRANĚNA BĚHEM NĚKOLIKA DNÍ, ALE NENÍ TOMU TAK. DNES JSEM KOUPIL LÉKY, KTERÉ JSOU JIŽ OMÍTNUTÉ. DOMNÍVÁM SE, ŽE MALÝ KONEČNĚ OPRAVIT MŮJ PROBLÉM … ALE STÁLE NECHCE VĚŘIT – TAK MNOHO POZITIVNÍCH RECENZÍ NA TENTO ZÁZRAČNÝ KRÉM.

JÁ SÁM NEVÍM, KDE ZVEDNOUT TUTO INFEKCI. ZDÁ SE, ŽE HYGIENE POZOROVAT – A TADY TAKOVÉ PŘEKVAPENÍ! KOUPIL HNED SMETANA, JIŽ ABSOLVOVALI LÉČBU.

MOHU ŘÍCI, JE: POKUD OPRAVDU CHCETE ZAPOMENOUT NA TENTO PROBLÉM, KOUPIT MAST FUNGALOR, A ČÍM DŘÍVE, TÍM LÉPE! DRUG NIJAK ZVLÁŠŤ DRAHÉ, ALE JE TO OPRAVDU FUNGUJE!

MUSÍM VYZVEDNOUT HOUBU V SAUNĚ – MÁME TRADIČNĚ V SOBOTU SE S PŘÁTELI. NIKDY JSEM NESLYŠEL, ŽE EXISTUJÍ TAKOVÉ CHOROBY – ALE PŘÍTEL VIDĚL JSEM NOHY, MI HNED DAL TUBE FUNGALORA A NAŘÍDIL PŘÍSNĚ ROZMAZÁNÍ DENNĚ.

CO MOHU ŘÍCI … POŠPINIT DENNĚ ​​NEFUNGUJE, ALE EFEKT JE STÁLE TAM, A PODOTKL. ZEPTAL JSEM JINÉ ZKUMAVKY – PRO PREVENCI PROTOŽE ODPOČINEK V SAUNĚ NEBYL ZRUŠEN.

NEVÍM, JAK SE DÁ ZAPOMENOUT NA ŠÍŘENÍ KRÉMEM NOHY – BEZ OKAMŽITĚ ZAČNE PÁLENÍ A SVĚDĚNÍ, A TO ZEJMÉNA NA PRVNÍM MÍSTĚ.

MÁM HOUBA BYLO POPRVÉ V MÉM ŽIVOTĚ, JSEM Z NĚJ LÉČIT – A DOUFÁM, ŽE DALŠÍ TAKOVÁ NEPŘÍJEMNÁ NEBUDE OPAKOVAT!

Proč smrdí nohy? Mohou za to plísně! Zbavte se jich!

Víte, že na nohou je čtvrt milionu potních žláz, které vyprodukují okolo čtvrt litru potu denně? Ten se pak rozkládá a jeho bakterie se přemeňují na kyseliny a amoniak. Nepříjemný zápach případně i plíseň je na světě.

Související články

Zápach, který je cítit po sýru

Pot, který je sám o sobě bez zápachu, je rozkládán bakteriemi, které má každý člověk na kůži. Ty jsou spřízněny s bakterií, která se používá při výrobě zrajícího sýra. A protože jsme až 16 hodin denně obutí, vlhkost se vsakuje také do ponožek či bot a tím se hromadí vycházející zápach.

„Pokud člověka pocení nohou příliš obtěžuje, je vhodné navštívit dermatologa. Jsou léčebné metody, jak problém výrazně zmírnit speciálními koupelemi nebo krémy omezujícími pocení,“ vysvětluje dermatoložka Kristýna Baudyšová z říčanského Dermacentra.

Nehty trápí plísně

Dalším nepříjemným onemocněním je plíseň nehtů nebo pokožky nohou. Kdo ji někdy měl, potvrdí, že léčba trvá dlouho a nohy a nehty nevypadají nijak vábně. „Toto onemocnění se dokáže podepsat i na psychice pacienta,“ tvrdí MUDr. Zbyněk Mlčoch, správce zdravotního serveru zbynekmlcoch.cz s tím, že čím dříve začneme s účinnou léčbou, tím větší je naděje, že se onemocnění brzy zbavíme.

Chytneme to ve sprše

Zdrojem tohoto onemocnění je většinou člověk trpící plisní. Infekce se šíří přímým kontaktem nebo společně užívanými předměty a prostorami. Nejčastěji nemoc získáme našlápnutím infekčních šupinek kůže, která se oddrolila z nohou pacientů, kteří už plíseň mají.

Právě tyto šupinky, které ulpívají na dřevěných podlážkách ve společných sprchách, na dlaždicích v bazénech a na podlahách v šatnách, obsahují zárodky plísní. Přenesení infekce pak usnadňuje poranění nohou, hlavně prasklinky kůže mezi prsty,“ vysvětluje doktor Mlčoch.

Jak se onemocnění projevuje?

Onemocnění se projeví svěděním, mokváním, zarudnutím a postižené partie se pak drolí, lámou či tvrdnou. Někdy i nepříjemně zapáchají.

Desatero proti plísni nehtů

1. V cizím prostředí nechoďte naboso a nepůjčujte si cizí obuv.

2. Každý člen rodiny by měl mít vlastní ručníky – jeden na tělo a druhý na nohy.

3. V koupelnách a toaletách odstraňte “chlupaté” dekorační koberce a nahraďte je vhodnou, nejlépe gumovou podložkou, kterou jednou týdně omyjete dezinfekcí.

4. Na koupaliště, do sprch hotelů a sportovišť noste vždy svoje nejlépe gumové pantofle. S nimi choďte až k okraji bazénu, nešlapte naboso na odtokové kanálky.

5. Jste-li k plísním náchylní, po návratu z bazénu ponořte nohy na pár minut do vody s hypermanganem nebo octem – potenciální plísně by měly být zničené.

6. Noste ponožky z přírodních vláken, denně je měňte a na jejich praní používejte kvalitní prací prášek a teplotu minimálně 60 °C.

7. Jednou za týden vystříkejte obuv (zvláště sportovní) dezinfekčním sprejem.

8. Noste prodyšné a v létě i otevřené boty a udržujte své nohy čisté a v suchu.

9. Zjistíte-li první známky kožní mykózy mezi prsty či na nehtech, okamžitě zahajte léčbu lokálními volně prodejnými antimykotiky.

10. Dodržujte vždy doporučený postup ošetření a také délku léčby podle příbalového letáku – předejdete tím návratu mykózy.

Další strašák pro vaše nohy: Onychomykóza!

Velmi nepříjemné je plísňové onemocnění nehtů, tzv. onychomykóza. „Předpokládá se, že postihuje až osm procent populace, což by v České republice znamenalo až 800 tisíc pacientů,“ vypočítává doktor Mlčoch.

Příčiny onychomykózy:

* Nošení uzavřené a neprodyšné obuvi z nevhodných materiálů

* Hromadné využívání plaveckých bazénů

* Poškození nohy při delší námaze, např. sportu, turistických výpravách

* Některá onemocnění: cukrovka, cévní onemocnění i obezita

* Zýšené pocení nohou

* Užívání antibiotik a kortikosteroidů

Nemoc není legrace

Pokud se onychomykóza nedoléčí nebo je léčena špatně, může být zdrojem vážných komplikací, především u diabetiků. Toto onemocnění výrazně zhoršuje kvalitu života, protože postiženým se hůře chodí i stojí. Nehty jsou nevzhledné, oni se za ně stydí a raději dál nosí uzavřenou obuv, a nemoc se ještě zhorší.

Samoléčba: Česnek!

Ne každému se chce s plísní na kožní. Lidé se většinou stydí. Existuje babský recep, jak se s plísní utkat. „Je potřeba důsledně desinfikovat obuv a potírat postižené nehty česnekem,“ doporučuje Zbyněk Mlčoch s tím, že plísně česnek nesnáší. „Pokud by do měsíce česneková léčba nezabrala, pak nezbývá než se obrátit na kožního lékaře.

Tip Blesku: Chytrá houba

Českým vědcům patří světový unikát. Když totiž vyvíjeli preparát proti plísním u rostlin, ukázalo se, že je účinný i na plísně kůže a nehtů. Jde o přípravek se zárodky houby Pythium oligandrum. Říká se jí »chytrá houba« a dokáže plísně likvidovat. Nejde o lék a dá se koupit v lékárnách bez předpisu.

Akcie Spotify vyrazily na burzu. Trh společnost ohodnotil na téměř 30 miliard…

Nejlepší letošní aprílové vtípky kolem počítačů a internetu

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v dubnu 2018 můžete koupit

První slova Rytmuse po rozchodu s Darou: Budu ji navždy nosit ve svém srdci

Petr (†17) se těšil, jak na Velikonoce vyšupe kamarádky: V sobotu ho zabil Ukrajinec v …

Gross číslo dvě? Pellegrini si koupil luxusní byt, z platu si na něj ale našetřit nemohl

alcaslibi: No to úplně chápu! Mám s přítelem to stejné a je to vážně katastrofa! Hned mažu do lékárny koupit taky donnu nails na vaši radu!

(18. 01. 2013 10:57)

radusha: Já měla do nedávna přítele, kterému tak smrděly nohy…no to byla katastrofa! Měl to z plísní. Koupila jsem mu na to donnu nails a fakt se mu to za 2 měsíce zpravilo. Jak se mu to zpravilo a konečně voněl, tak jsme se akorát rozešli. Každopádně donna nails na to zabírá.

(14. 12. 2012 15:40)

rosomak: Cukr že žádná potravina neobsahuje? A co v nich tedy chutná sladce? http://www.nefrologie.eu/cgi-bin/main/read.cgi?page=vyzivove_tabulky#tabulka

(19. 11. 2012 17:02)

rosomak: Umíte číst? “(samozřejmě většina je ho v jiných potravinách)” Pro takové jako vy se dávají informace v závorkách, ale jak vidno, tak to nestačí.

Silný lék pro houby nohou

Chtěli byste tu mít po ruce celou historii svých nákupů a také svou vlastní inspiraci na příští nákupy? Není problém! Stačí se přihlásit.

Nakazit se kožní mykózou je velice snadné a následky mohou být velice nepříjemné. Infekce se šíří buď přímo nakaženou osobou nebo společně užívanými předměty a prostorami (koupaliště nebo lázně jsou přímo ideálním místem, odkud si můžete něco takového přinést domů).

Postižené bývají zejména nohy a záhyby kůže, překvapivě často se lze setkat i s mykózou kůže na ramenech a na zádech. V našem e-­shopu nabízíme výběr antimykotik, mastí proti plísni a dalších léků i bez lékařského předpisu. Účinná a včasná léčba a prevence je jistě lepší, než vleklé a nepříjemné potíže.

Dbejte na prevenci

Péče o nohy a nehty je samozřejmou součástí prevence kožních onemocnění nohou. Drobné ranky, rozpraskané paty a podobně, to jsou místa, kudy se infekce ochotně šíří. Nabízíme vám široký sortiment výrobků. které budete potřebovat pro domácí pedikúru. Předejít obtížím s plísněmi můžete i používáním desinfekčních sprejů do bot. Jejich používání je velmi pohodlné, zabraňují nadměrnému pocení nohou a s tím spojenému zápachu.

Vyžeňte kvasinky a plísně včas

Pokud jste se již nakazili, zkuste některou mast nebo sprej proti plísním. U nás najdete řadu prostředků k účinné léčbě i bez lékařského předpisu.

Léčba byla úspěšná a teď je třeba dát všechno zase do pořádku. Nejen o své ruce a nehty je potřeba pečovat. Nabízíme vám masti a krémy pro výživu a obnovu zdravých nehtů. Hleďme si svých rukou a nohou, jsou naší vizitkou!

Nejprodávanější v kategorii

CANESTEN® Krém 20 g Registrovaný léčivý přípravek

Působí proti řadě choroboplodných houbovitých mikroorganizmů, včetně dermatofytů, kvasinek a plísní.

119 Kč -23% 154 Kč

EXODERIL Krém 30 g Registrovaný léčivý přípravek

Exoderil krém je antimykotický, protizánětlivý krém ke kožnímu podání.

145 Kč -23% 189 Kč

EXODERIL Roztok k zevnímu užití 200 mg 20 ml Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě plísňových onemocnění kůže, meziprstových záhybů, nehtů. Přípravek je zvláště vhodný při léčbě mykóz ve vlasaté části hlavy.

189 Kč -21% 239 Kč

CANESPOR® 1x denně sada na nehty Registrovaný léčivý přípravek

Canespor® 1x denně sada na nehty je komplexní sada pro léčbu plísní nehtů. Komfortní aplikace – 1x denně po dobu až 2 týdnů. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Canespor 1x denně sada na nehty je lék k vnějšímu použití.

376 Kč -21% 476 Kč

CLOTRIMAZOL AL 1% 1X50GM 1% Krém Registrovaný léčivý přípravek

K léčení kožních infekcí způsobených plísněmi, kvasinkami a některými podmíněně patogenními houbami.

MICETAL 1X100GM/1GM Gel Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě kožních infekcí vyvolaných plísněmi, kvasinkami nebo dermatofyty.

CANESPOR® 1x denně krém 15 g Registrovaný léčivý přípravek

Canespor® 1x denně krém je vhodný k léčbě plísně nohou a rukou, dalších částí těla, dobře proniká do postižených kožních vrstev, komfortní aplikace 1 x denně. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Canespor 1x denně krém je lék k vnějšímu použití. Obsahuje léčivou látku bifonazol.

149 Kč -17% 179 Kč

NIZORAL Šampon 2% 60 ml Registrovaný léčivý přípravek

Před lupy se neschováte, odstraňte jejich příčinu léčivým přípravkem. Obsahuje ketokonazol 2%. Kožní podání.

199 Kč -26% 269 Kč

CLOTRIMAZOL AL SPRAY 1% SPR 1X30ML 1% Registrovaný léčivý přípravek

K léčení kožních infekcí způsobených plísněmi, kvasinkami a některými podmíněně patogenními houbami.

OCTENISEPT 0,1 G/100 G KOŽNÍ SPREJ, ROZTOK 1X50ML Sprej v roztoku Registrovaný léčivý přípravek

Na hubení bakterií a plísní a slouží jako aseptická příprava sliznic a přilehlých oblastí kůže před chirurgickými výkony v oblasti genitálií.

IMAZOL Krémpasta 30 g Registrovaný léčivý přípravek

Imazol krémpasta je vhodná k léčbě plenkové dermatitidy a jiných velkoplošných mokvajících poškození kůže.

119 Kč -18% 145 Kč

IMAZOL Plus krém 30 g Registrovaný léčivý přípravek

Imazol Plus je vhodný k léčbě plísňových a bakteriálních infekcí na kůži, v meziprstí na nohou a v kožních záhybech.

134 Kč -9% 148 Kč

CANESPOR® 1x denně roztok 15 ml Registrovaný léčivý přípravek

Roztok k léčbě plísně kůže, vhodný k aplikaci do míst se sklonem k zapaření, do meziprstí. Dvojitým zásahem ničí původce plísní přímo v místě vzniku, komfortní aplikace – jen 1x denně. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Canespor 1x denně krém je lék k vnějšímu použití. Obsahuje léčivou látku bifonazol.

149 Kč -15% 176 Kč

FUNGICIDIN LÉČIVA 1X10GM Mast Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě kvasinkových onemocnění kůže a sliznic.

EXODERIL Roztok k zevnímu užití 100 mg 10 ml Registrovaný léčivý přípravek

Exoderil je antimykotický, protizánětlivý kožní roztok k zevnímu použití

115 Kč -28% 159 Kč

TERBISTAD 1% KRÉM 1X15GM Krém Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě houbovitých a kvasinkových infekcí kůže.

109 Kč -21% 138 Kč

MYFUNGAR CRM 1X30GM Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě plísňových a kvasinkových onemocnění kůže.

CANDIBENE sprej 1% SPR 40 ml Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě infekcí kůže a nehtů, které jsou způsobeny choroboplodnými houbami, kvasinkami a plísněmi.

82 Kč -22% 105 Kč

EXODERIL Krém 15 g Registrovaný léčivý přípravek

Exoderil krém ničí plíseň nehtů, rychle ulevuje od svědění i zčervenání kůže celého těla.

89 Kč -18% 109 Kč

CLOTRIMAZOL HBF 1X50GM 1% Krém Registrovaný léčivý přípravek

K léčení kožních infekcí způsobených plísněmi, kvasinkami a některými podmíněně patogenními houbami.

79 Kč -28% 109 Kč

CANIFUG-LÖSUNG 1% 1X30ML Roztok k zev. užití Registrovaný léčivý přípravek

Léčba zánětů kůže způsobených dermatofyty, kvasinkovými houbami (např. rodu Candida) a plísňovými houbami a jinými (např. rodu Malassezia furfur).

92 Kč -14% 107 Kč

CANDIBENE Krém proti infekcím KRÉM 200 mg Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě infekcí kůže a nehtů, které jsou způsobeny choroboplodnými houbami, kvasinkami a plísněmi, a to zvláště infekcí nohou a kožních řas.

CLOTRIMAZOL AL 1% 1X20GM 1% Krém Registrovaný léčivý přípravek

skladem 1 – 2 ks

K léčení kožních infekcí způsobených plísněmi, kvasinkami a některými podmíněně patogenními houbami.

TERBISTAD 1% KRÉM 1X7.5GM Krém Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě houbovitých a kvasinkových infekcí kůže.

Nejprodávanější značky

 • Přečtěte si

  Jak na psí blechy? A jak na klíšťata?

  Aby se z vašeho mazlíčka nestal bleší autobus, snažte se ho ochránit preventivně. Budete chránit i sebe. A nebojte, pomoc existuje, i když už jste nevítané hosty v srsti našli.… více

  Jak se správně odlíčit

  Určitě to znáte, jste unavená po vydařené party nebo prostě jen po náročném pracovním dni a už se vidíte v posteli. Na odličování a čištění pleti nemáte ani pomyšlení. Tyto denní… více

  Vyzkoušejte koloidní stříbro

  Zdravé vaření: Čokoládová pěna z avokáda

  Maliník obecný, dvojí radost pro naše tělo

  • 1. dubna 2018 Klub spáčů Lékárny.cz: Všechny barvy šumu až domů
  • 27. března 2018 Lékárna.cz obsadila 1. místo v soutěži Shop roku 2017 v kategorii Zdraví
  • 22. března 2018 Poraďte se s veterinářem
  • 19. března 2018 Lékárenská poradna slaví 1. narozeniny!
  • 16. února 2018 Nedostupná platba ČSOB

  Akční nabídka do vaší schránky

  Výhodné nabídky už nemusíte hledat

  Poradíme vám s výběrem léků

  Na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím odpovídají naši lékárníci každý den on-line. Zeptejte se jich sami, nebo se podívejte na dotazy, které už zodpověděli.

  Poradíme vám s objednávkou

  Máte dotaz k objednávce, platbě či dostupnosti zboží? Děvčata ze zákaznického centra jsou připravena vám poradit na e-mailu i na telefonu.

  Může se vám hodit

  Jak u nás můžete platit

  Oveření internetové lékárny

  Užitečné informace

  Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni

  Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

  Než se dáme do chatování, přihlaste se prosím ke svému účtu na Lékárně.cz.

  Toto opatření jsme museli přijmout, abychom odradili různé vtipálky. Děkujeme za pochopení.

  Leave a Reply