Šampony pro houbové infekce pokožky hlavy (Objednejte antifungální sprej OnycoSolve)

Suchá a svědivá pokožka hlavy – jak si s ní poradit? 4.88 / 5 ( 74 )

Jak si poradit se suchou a svědivou pokožkou hlavy?

Proč je moje pokožka na hlavě suchá a svědí?

Pokožka na hlavě obsahuje mazové žlázy, které produkují kožní maz, aby udržely pokožku jemně mastnou. Když je produkce tohoto mazu z jakéhokoliv důvodu snížena, pokožka hlavy je příliš suchá a dost svědí.

Tato situace může nastat z mnoha důvodů. Některé běžné příčiny jsou například:

 • ekzém, nebo jiné onemocnění na pokožce hlavy,
 • nějaké nedostatky ve stravě a jídelníčku
 • nějaká infekce pokožky hlavy,
 • vystavení pokožky chladu a suchu,
 • velmi časté umývání vlasů a pokožky hlavy nevhodným šamponem,
 • používání nějakých přípravků na péči o vlasy, které obsahují alkohol nebo nějaké chemikálie,

Suchá pokožka hlavy může být nepříjemně svědivá, červená a podrážděná. V některých případech může také způsobit, že vypadávají vlasy. Absence adekvátní vlhkosti může také oslabit vlasové folikuly a dokonce zvýšit padání vlasů. To je prostě něco, co nechcete. Takže je důležité vyřešit tento problém. Ale jak na to?

Naštěstí existuje mnoho jednoduchých a efektivních prostředků k obnově vlhkosti na pokožce hlavy. Podívejte se na ně v našem přehledu.

1. Teplá masáž olejem

Příjemně teplá olejová masáž je asi nejlepší a nejúčinnější způsob, jak obnovit ztracenou vlhkost a jak léčit suchou pokožku hlavy. Masáž vhodným olejem povzbuzuje přirozenou produkci mazu, zlepšuje krevní oběh vlasových folikulů a pokožky hlavy + zajišťuje základní výživu pro pokožku na hlavě. Tato masáž také pomáhá snížit nepříjemné svědění. Při masáži používejte kokosový olej nebo olivový olej, tak dosáhnete nejlepších výsledků.

 1. Zahřejte 2 až 3 polévkové lžíce kokosového nebo olivového oleje.
 2. Použijte příjemně teplý olej na masáž celé pokožky hlavy.
 3. Omotejte si vlasy do ručníku a nechte působit 1 až 2 hodiny.
 4. Olej pak opláchněte z vlasů a potom umyjte šamponem jako obvykle.
 5. Dělejte si masáž s olejem tak jednou nebo dvakrát týdně.

2. Aloe Vera

Aloe vera je další velmi účinný domácí prostředek pro suchou pokožku hlavy. Vzhledem k tomu, že aloe vera je skvělý hydratační přípravek na pokožku, můžete ji použít i pro léčbu svědivé pokožky hlavy. Ve skutečnosti je aloe vera obzvláště přínosná pro suchou pokožku hlavy způsobenou psoriázou.

 1. Extrahujte čistý aloe vera gel z listu aloe vera.
 2. Aplikujte gel na pokožku hlavy.
 3. Nechte jej působit 15 až 20 minut.
 4. Umyjte si pak vlasy jako obvykle.
 5. Opakujte tuto metodu tak 1 nebo 2 krát týdně.

Med je také dobrým prostředkem na suchou a svědící pokožku hlavy. Antimikrobiální vlastnosti medu mohou pomoci odstranit všechny škodlivé mikroby přítomné na pokožce hlavy a snížit tak riziko případné infekce.

 • Zřeďte kvalitní med s trochou teplé vody v poměru 4:1. Masírujte tento roztok do vlasové pokožky po dobu 2 až 3 minut. Pak zakryjte hlavu teplým ručníkem a nechte působit 2 hodiny. Pak si umyjte vlasy jako obvykle. Tuto metodu použijte dvakrát týdně.
 • Alternativně smíchejte 1/2 šálku teplého olivového oleje a 2 čajové lžičky medu. Aplikujte směs na pokožku hlavy a jemně masírujte. Nechte působit asi 10 minut a pak vlasy umyjte šamponem jako obvykle. Tuto metodu použijte 2 nebo 3 krát týdně.

4. Kvalitní jogurt

Jogurt také funguje jako skvělý prostředek na suchou pokožku hlavy. Má antibakteriální a antifungální vlastnosti, které vám pomohou udržet pokožku hlavy čistou a bez infekcí. Použijte čistý a kvalitní jogurt, abyste se zbavili infekcí a suché pokožky hlavy. Také dělá vaše vlasy měkké, hladké a lesklé. A to se taky počítá. Jak ho použít?

 • Naneste na pokožku hlavy kvalitní, bílý jogurt a důkladně masírujte 5 až 10 minut. Nechte působit 30 až 45 minut a vypláchněte ho vlažnou vodou. Použijte několikrát týdně.
 • Případně smícháme 1/2 šálku jogurtu a 3 polévkové lžíce mletého semena z pískavice. Aplikujte tuto směs na pokožku hlavy a vlasy. Počkejte 1 hodinu a poté si hlavu umyjte jemným šamponem. Tento postup opakujte jednou týdně.

5. Jablečný ocet

Jablečný ocet je výbornou léčbou pro suchou nebo svědící pokožku hlavy, zvláště pokud je problém způsoben psoriázou, ekzémem nebo lupy. Pomáhá vyčistit pokožku hlavy a vlasy, eliminuje nahromaděné zbytky lupů a obnovuje pH vlasů. Mnoho lidí má s jablečným olejem v souvislosti se svědivou pokožkou hlavy výborné skutečnosti.

 1. Smíchejte 1/4 šálku syrového, nefiltrovaného jablečného octa s 3 šálky vody.
 2. Nastříkejte tento roztok na pokožku hlavy.
 3. Zakryjte hlavu koupací čepicí.
 4. Nechejte směs působit po dobu 20 až 30 minut.
 5. Pak si šampónem umyjte vlasy jako obvykle.
 6. Tento postup opakujte jednou nebo dvakrát týdně.

6. Majonéza

To koukáte, že? Majonéza je plná olejů a tuků, které regenerují pokožku hlavy a i vlasy. To pomáhá snížit suchost hlavy. Ocet v majonéze také pomáhá vypořádat se s jakoukoliv bakteriální nebo houbovou infekcí, což je jeden z hlavních důvodů, které stojí za suchou pokožku hlavy.

 1. Na pokožku hlavy jednoduše naneste velké množství kvalitní majonézy.
 2. Zakryjte hlavu koupací čepicí.
 3. Majonézu nechte působit po dobu 15 až 20 minut.
 4. Opláchněte pak vlasy teplou vodou, pak pečlivě umyjte šamponem jako obvykle.
 5. Tento postup opakujte jednou týdně.

Banány jsou velmi výživné a hydratační – ideální na suchou pokožku hlavy. Mohou účinně snížit výskyt lupů, záněty a suchost pokožky hlavy.

 • Rozmačkejte 2 zralé banány a aplikujte tuto kašičku na pokožku hlavy. Nechte působit po dobu nejméně 30 minut a pak opláchněte studenou vodou. Tuto metodu léčby opakujte jednou týdně.
 • Případně smíchejte 1 zralý banán, 2 lžíce medu a 1 lžíci mandlového oleje. Aplikujte tuto vlasovou masku důkladně na pokožku hlavy a i na vlasy. Nechejte pěkně působit po dobu 20 až 30 minut, poté dobře opláchněte teplou vodou. Tuto metodu používejte pravidelně jednou týdně.

Dalším bezva plodem, kterým může pomoci bojovat proti suché a svědící pokožce hlavy je avokádo. Aplikujte avokádovou dužinu jednou nebo dvakrát týdně na suchou pokožku hlavy. A proč zrovna avokádo? Avokádo je bohaté na minerály, vitamíny a přírodní oleje, které pomáhají bojovat proti suchu na pokožce.

 • Rozmačkejte dužinu avokáda a rozetřete ji na pokožku hlavy. Nechejte ji působit po dobu 25 až 30 minut a poté umyjte hlavu vodou. Proveďte to takto alespoň jednou týdně. A pravidelně.
 • Případně smíchejte zralé avokádo a s 1 čajovou lžičkou oleje z pšeničných klíčků a 1 čajovou lžičkou jojobového oleje, abyste vytvořili hladkou pastu. Aplikujte tuto směs na čerstvě umyté vlasy a pokožku hlavy. Pokryjte pokožku hlavy a vlasy koupací čepicí – nechte působit po dobu 30 minut, pak si umyjte vlasy vlažnou vodou. Takto to dělejte jednou nebo dvakrát týdně.

9. Ovesné vločky

Ovesné vločky je skvělým léčitelem pro suchou pokožku hlavy, stejně jako na matné a nezdravé vlasy. Vitamin E ve vločkách pomáhá udržovat pokožku hlavy a vlasů dobře hydratovanou a zabraňuje suchu, odlupování pokožky a svědění. Aplikujte pastu z ovesné mouky na suchou pokožku hlavy.

 1. Smíchejte 1 polévkovou lžíci ovesného prášku (ovesné mouky) v 1/2 šálku vody.
 2. Naneste směs jemně na pokožku hlavy.
 3. Nechte pěkně působit po dobu 20 až 30 minut.
 4. Opláchněte pak studenou vodou.
 5. Opakujte jednou nebo dvakrát týdně.

Ano, opravdu pivo. Pokud máte doma láhev piva, je na čase, abyste ji použili na suchou pokožku hlavy. Pivo je skvělý přírodní kondicionér a příznivě působí na suchou pokožku hlavy a vlasy. Má také překvapující účinky na zdraví pokožky hlavy a vlasy. Za vše může vysoký obsah vitamínu B a kvasnic.

 • Smíchejte 2 šálky piva a 2 lžíce jablečného octa. Aplikujte tuto směs na vlasy po umytí hlavy. Počkejte 5-10 minut a poté opláchněte studenou vodou. Opakujte jednou nebo dvakrát týdně.
 • Alternativně můžete míchat několik kapek jojobového oleje v 1 šálku tmavého piva. Aplikujte směs na vlasy a nechte působit tak 15 minut. Opláchněte vodou a následně umyjte šamponem.

11. Šampón s čajovníkovým olejem

Čajovníkový olej (neboli tea tree oil) má silné protiplísňové vlastnosti. Pokud je vaše svědivá pokožka hlavy způsobena nějakou plísní, toto jistě pomůže.

Co budete potřebovat?

Přidejte několik kapek oleje z čajovníku do jemného šamponu a dobře protřepejte láhev. Použijte tuto směs jako obyčejně pro opláchnutí vlasů. Používejte dvakrát týdně.

12. Citronová šťáva

Citronová šťáva má stahující vlastnosti a reguluje pH pokožky hlavy. Také vás zbaví jakékoli houbové infekce související s lupy.

Vezměte si půl citronu. Opatrně naneste citronovou šťávu na kůži na pokožce hlavy. Nechte pak působit asi pět minut. Pak opláchněte a upravte vlasy jako obvykle. Dělejte to takto až dvakrát týdně. Pokud na vás šťáva bude moc silná, zřeďte ji čistou vodou. Dále takto stejně můžete použít cibulovou šťávu s medem nebo i jablečnou šťávu.

13. Listerine

Zdá se vám to divné? Listerine je silné antiseptické a antimikrobiální činidlo. Všechny škodlivé mikroby způsobující suchou a šupinovitou pokožku budou zabity. Pomůže také snížit pocit svědění na pokožce hlavy.

Připravte si 1/2 šálku Listerine a 1/2 šálku vody. Umyjte si vlasy a osušte ručníkem. Nyní aplikujte na pokožku hlavy ředěný roztok Listerinu (s vodou). Masírujete pokožku hlavy a nechte působit asi 5 minut. Pak opláchněte vlasy důkladně čistou vodou. Opakujte to jednou za týden.

14. Jedlá soda

Kromě antiseptického a antibakteriálního činidla je jedlá soda základní složkou, která obnovuje pH rovnováhu pokožky hlavy. Je to také dobrý exfoliant. Takže nejen způsobí zdravou produkci přírodního mazu na pokožce hlavy, ale také zlepší růst vlasů.

 1. Vezměte si 3-4 lžíce jedlé sody a růžovou vodu.
 2. Vytvořte pastu ze sody a růžové vody.
 3. Aplikujte na pokožku hlavy a jemně masírujte 2-3 minuty.
 4. Opláchněte studenou vodou.
 5. Udělejte to takto 2x týdně.

Další tipy, jak na svědivou a suchou pokožku hlavy

 • Před opláchnutím vlasů a pokožky nějakou směsí ze seznamu si pečlivě vykartáčujte vlasy měkkým čistým hřebenem, abyste odstranili jakýkoli výskyt mazu, vlasových produktů a kožních buněk.
 • Dodržujte pitný režim, pijte dostatečné množství vody, aby se zabránilo vysušené kůži i suché pokožce hlavy zevnitř. To je hodně důležité.
 • Jezte potraviny bohaté na esenciální mastné kyseliny, jako jsou lněná semínka, vlašské ořechy a lososa.
 • Snižte příjem kávy a alkoholu, to pomůže zmírnit vaši suchou pokožku hlavy.
 • Používejte šátek, který chrání vlasy před sluncem a jinými drsnými povětrnostními podmínkami. Nepoužívejte k umytí vlasů horkou vodu, protože ta pomáhá dalšímu vysychání. Používejte vždy vlažnou nebo studenou vodu.
 • Nepoužívejte šampóny na bázi alkoholu, které také přispívají k vysychání vlasů a pokožky hlavy.
 • Nepoužívejte vlasové výrobky, které obsahují různé chemikálie, které mohou dráždit pokožku hlavy a způsobit alergickou reakci, zarudnutí a svědění.

A co vy? Jak se svědivou pokožkou hlavy bojujete vy? Budeme rádi za vaše rady v komentářích.

Šampony a lidové léky pro svědivou pokožku hlavy

Konstantní touha mechanicky vliv na pokožku hlavy nemůže zůstat bez povšimnutí. Pravidelné tření způsobuje podráždění nejen majitel, ale i zmatek a zmatek od ostatních. Na pokožce hlavy jsou stopy poškrábání rány kůry, aby bylo možné brána do sekundární infekci, horní vrstva epidermis je tenká a šupinatá. V normálním třením člověk začne přemýšlet, co by mohlo způsobit takovou dráždivý stav? Tyto možnosti mohou být hned několik.

Příčiny svědění vlasové pokožky

– Alergická reakce na kosmetiku (šampony, přelivy, kondicionéry a vlasové masky);

– Seboroická dermatitida a lupy;

– Nadměrné používání nástrojů a zařízení pro péči o pokožku hlavy.

Bohužel, alergické reakce se více a více důležité místo v moderním životě. Kosmetika na vlasy (šampony, kondicionéry, masky), s atraktivní vzhled (a ceny), slibné, ale ne přírodní složení (zvláště nebezpečné natrium-lauryl-sulfát). Často, touha lépe vlastní vlasy změní opak. Kromě toho, alergické reakce pokožky hlavy mohou být jak ženy, tak muži. Pokud existuje přímá příčinná souvislost mezi používáním nových kosmetiky a alergie vlasové pokožky (svědění, zarudnutí, loupání), pak pro všechny své kouzlo od něj bude muset dát.

Můžete zaznamenat náhlou alergickou reakci při použití odstíny ammiakosoderzhaschih šampony a barvy na vlasy. Pokud se v průběhu otkrashivaniya byl brnění vlasové pokožky, zarudnutí a svědění kůže, měli byste okamžitě smýt barvu (bez ohledu na výsledky), a vzít antialergický lék.

Úspěchy moderní civilizace má svou odvrácenou stranu. Zdá se utramodnoy účes má všechno: kulma, žehlení a usměrňovače a tak dále. Tak dále, tak dále. Ale snaha o perfektní vzhled a posedlosti se všemi druhy stroj na výsledky vlasy nadměrné suchosti pokožky hlavy. Tam je pocit tlaku na kůži, svědění konstantní. To by mělo snížit množství "péče" o své vlasy a proces postupně zlepšovat.

Onemocnění moderního lidstva – jako lupy a vážnému procesu – seboroická dermatitida. Vyvolat zdání lupů může být cokoliv: stresující situace, špatný šampon. Kromě svědění kůže u lidí se obávají téměř nekontrolovatelné peeling. Mrtvé epidermální buňky (váhy), jsou husté vrstvy pokrývající vlasy pokožky hlavy, což způsobuje ještě větší svědění a odlupování. K léčbě tohoto stavu, existují speciální šampony.

Proti houbovým chorobám a \ nebo na nohou (strupovitost) skalpu vyvíjí po kontaktu s nemocným osoby nebo zvířete (např, velmi pěkné yard kotě). Typicky, brzy porazit místní a malé, v pokročilých případech existuje více poboček a celková ztráta vlasů. Chcete-li zmírnit tuto podmínku požadovanou fungicidní látky.

Nepříjemné, ale často, moment – vši. Po kontaktu s pacientem a špinavé osobu, používat běžné předměty (polštáře, matrace) na vlasaté části pokožky hlavy začne plazit vši a hnidy. Svědění kůže a přítomnost živých parazitů, nemůže zůstat bez povšimnutí.

Všechny moderní život z různých důvodů souvisejících se stresem. To může být rysem práce s lidmi (s přesnými zařízení s proměnným informací o počítači), intenzita rodinném prostředí. To způsobí, že nervové napětí a přebytek stresového hormonu – adrenalinu. To se projevuje poměrně těžkou svědění kůže.

Stručný popis šamponů

Před výběrem šampon s vlasovou pokožku svědění, je třeba zjistit příčinu tohoto nepříjemného příznaku. Léčebné šampony ničemu z nich bude mít rychlý pozitivní účinek, ale pouze v případě, že použitelný Výchozím bodem.

Pokud je alergická reakce, měli byste raději kosmetiku s označením "hypoalergenní". Velmi efektivní je přechod na dětské kosmetiky, šampon značky "Byubhen", "Mustella", "Johnson & Johnson". Pokud povolíte finanční příležitost, skvělý způsob, jak se má vybrat šampon výhradně organické bázi. Pro komplexní léčbu alergické reakce je žádoucí dodržovat hypoalergenní dietu, vzdát světlé a s výraznou vůní kosmetiky, i krátký kurz (7 – 10 dnů) přijmout moderní léky antihistaminika (cetirizin, loratadin, fexofenadin, desloratadin).

Plísňové léze nebo herpes – onemocnění je velmi vážné a samo o sobě nebude fungovat. Speciální úprava šampon ("Nizoral", "Sulsena", "hlava-a-Shelders"), obsahující jednu nebo více aktivních látek fungicidní, ketokonazol, tsiklopiroks olamyn, piroktonolamin, pyrithion zinku, sulfid město. Každý z nich jsou velmi účinné, výběr lék je přísně individuální. Je třeba poznamenat, že použití terapeutického antifungální šamponu podobný konvenční kosmetiky, ale má některé zvláštnosti. Možná, že denní používání antimykotické šampon – před první známky zlepšení (snížení svědění). Musíte dát lehký masážní pohyby šampon na vlasy a nechte 5-7 minut fungicidní účinnou látku by mohlo jednat.

Vzhledem k tomu, vši šamponem nebo zpracovat pouze mléko nemožné. Moderní šampony obsahující boritou mast, permethrin, malatyon rychle zničit vši. Ale musíme mechanicky čistit vlasy vši a hnidy pomocí hřebenu nebo ruce.

Nadměrná suchost hlavy, spojené se stresem, nedostatkem vitamínů a minerálů, které pomáhají eliminovat kvalitní šampon pro poškozené a lámavé vlasy, masky a balzámy, příjem multivitaminové komplexy.

Stručný popis lidových prostředků

Pro péči o vlasy už dávno používá infuze a odvary z různých bylin a rostlin. Toto ošetření svědění pokožky hlavy má své výhody: přírodní ingredience a žádné vedlejší účinky. Rychlejší účinek je pozorován v kombinaci s masážní hlavou.

– Kombinace na bázi oleje (olivový, ricinový lopuch olej) a šťávy z cibule nebo česneku rychle a efektivně odstraňuje lupy a svědění

– Apple maska ​​pomáhá odstraňovat suchou pokožku

Bylinné složky by měly být použity ceny (jednorázové použití nebude mít žádný vliv). By měly být zpracovány bylinných pokožku hlavy, pak zabalte hlavu do ručníku a sundat dříve než 30 minut.

Je-li self-vybraný pro léčbu svědění kůže hlavy, jak rostliny a chemikálií, nepomáhají za pár týdnů, měli byste vyhledat pomoc dermatologa nebo trichologist.

Roaccutane a alkohol – příjem nelze kombinovat

Roaccutane – lék pro léčbu závažné, není léčitelné jinými metodami akné Akné: obličeje potíže , Vzhledem k tomu, akné je hlavně mladí lidé, tam jsou často otázky ohledně toho, zda je možné kombinovat přijímající Roaccutane alkohol. Průvodce říkal, že isotretinoin by měla být přijata s velkou opatrností v chronickým alkoholismem. Proč tomu tak je?

Aktivní složka Roaccutane je syntetický analog vitaminu A isotretinoin. V Roaccutane je ve velké dávce. To umožňuje růst a zpoždění časování (proliferace) a diferenciaci buněk mazových potrubí, která se akumuluje v tuku (čím více tuku ve formě triglyceridů v krvi, a tak je tento proces je aktivní). Maximální množství tuku nahromaděné v těch zralých buněk, které prasknou a olej proudí do dutiny potrubí.

Roaccutane způsobuje nejen potlačení procesu, ale také přispívá ke změně chemického složení mazu (to se stává méně viskózní) a rozpustí se mrtvé buňky (ve směsi s mazu, že ucpávání vývodů mazových žláz, a která přispěla k tvorbě akné).

To znamená, že vyšší obsah tuků (triglyceridů) v krvi, tím větší je pravděpodobnost vzniku akné. Přispívá k množství triglyceridů v krvi mnoha faktorech. Ale zejména účinně působí ve směru na alkoholu. Velké množství triglyceridů v krvi přispívá k rozvoji mastných změn v játrech.

Charakteristickým rysem retinoidů je skutečnost, že se také hromadí v jaterních buňkách, přerušovat jejich práci, a dlouhodobé použití ve vysokých dávkách a ničit. Jeden z vedlejších účinků Roaccutane nejprve je přechodný a pak trvalé abnormální funkce jater s rozvojem toxická hepatitida.

Při delším používání Roaccutane možného vývoje pankreatitidy.

Funkce metabolismu tuků v chronickém alkoholismu

Systematické užívání alkoholu v krvi vždy obsahuje vyšší množství triglyceridů. Alkohol podporuje vylučování tuku z tukové tkáně, zvýšená množství tuků v krvi, zatímco současně snižuje příjem tuků svalových buněk.

To vede k tomu, že tuk začne se hromadit v játrech. Jeho aktivní capture jaterní buňky, to vede k tukové degeneraci těla – z tuku v játrech. Kromě toho, alkohol má přímý toxický účinek en jaterních buněk (hepatocytů), je zničit. To je velmi nebezpečný stav, který pomáhá snižovat funkci jater. V průběhu doby, tuková tkáň může být nahrazen s tvorbou pojivové jaterní cirhózy – alkohol stimuluje vývoj pojivové tkáně.

Zvýšené hladiny triglyceridů v krvi může vyvolat závažné onemocnění, jako je akutní pankreatitidy. To je obzvláště nebezpečné míchat alkohol s tučných jídel. Přijímací mastných food stimuluje uvolňování velkého množství pankreatické šťávy. Alkohol a jeho produktů přeměny porušují slinivky potrubí průchodnost Diabetes a pankreas – věci, které potřebujete vědět , To vede k tomu, že pankreatické šťávy začíná trávit tkáň prostaty. Toto onemocnění je velmi nebezpečné a často končí smrtí pacienta.

Co může způsobit, že kombinace alkoholu a Roaccutane

Podle pokynů výrobce Roaccutane (švýcarská farmaceutická společnost F. Hoffmann-La Roche Ltd), vyplývá, že v chronického alkoholismu na jmenování tohoto přípravku by se mělo přistupovat s opatrností. O použití Roaccutane s alkoholem neříká nic. Nicméně, znát mechanismus účinku Roaccutane a alkoholu může mít řadu závěrů.

Je známo, že isotretinoin a alkohol mají hepatotoxické vlastnosti. Mohou mít nepříznivý vliv (isotretinoin), a dokonce zničit (alkoholu) hepatocytů. V závislosti na počátečním stavu jater, včetně dědičných vlastností tohoto subjektu, které mohou mít odlišné následky. V případě, že je zdravá játra (a to málo může vědět jistě), užívání alkoholu během léčby Roaccutane Roaccutane – lék pro léčbu těžké akné nezpůsobí významné porušování lidských práv.

V případě poškození jaterních funkcí (např, chronický alkoholismus), může tato kombinace mít za následek těžkou porážku – toxická hepatitida Toxická hepatitida – vliv škodlivých látek na játra a nekróza.

Dostatečně velká, a riziko akutní pankreatitidy, znovu zvyšuje v chronického alkoholismu.

Roaccutane – lék, který má mnoho vedlejších účinků, včetně z jater a slinivky břišní. Posílit je, požití alkoholu, přinejmenším nerozumné.

Šampon na lupénku – individuální volby

Šampon pro psoriázy by měly být vybrány individuálně, a jak vyrobené nesčetné léčebné a preventivní ošetření psoriázy šampon, možná si vybrat nejvhodnější prostředky (a nejlépe několik prostředků, jak by měly být střídaly), bude muset strávit spoustu času. Totéž platí pro sprchové gely a mýdla na lupénku – jejich výběr by měly být individuální.

Skalp psoriáza je velmi citlivý, takže je potřebuje speciální péči. V psoriázy používají jako měkké neutrální šampony nebo šampony, které zahrnují celou řadu léků.

Léčba lupénky šamponů obsahuje dehet (bříza, uhlí, jalovce, borovice). Všechny druhy dehtu změkčit pokožku hlavy a bránit rozvoji psoriatických lézí. Nicméně, vybrat vlastní, individuální tar šampon jako důležité nejen dehtu a pomocné látky jsou v šamponu – mohou způsobit zvýšenou suchost, svědění a tak dále. Chcete-li šampony s dehtem patří Friderm Tar, Algopiks (s jalovcem tar), Tana dehet, šampon babička Agafia "pro koupelny Tar" dehet šampony Terva šampon Tjarscampo (finská borovice dehtu), a tak dále.

Šampon psoriázy může také obsahovat antifungální látky jako lupénka skalpu je mnohem lupy Lupy: odkud pochází, a co dělat Způsobeno houbové infekce. Proto se někdy hlava by se měly mýt šamponem a antimykotické efekt: Nizoralom, Ketozoralom a tak dále.

Farmaceutická firma Schering-Plough (USA) vyvinula účinnou šampon pro psoriázy pokožky hlavy a zabránit jeho relapsu – Friderm TAR, který napomáhá zpomalit a inhibice proliferace epidermálních buněk, stejně jako adstringentní a antimykotickou aktivitu. Použití tohoto léčivého šamponu čistí pokožku hlavy z tuku a lupy.

Šampon Friderm TAR po protřepání aplikovaný na vlhké vlasy po dobu pěti minut, pak opláchněte vodou. Podruhé se aplikuje jako šampón dobu pěti minut a re-oplachování hlavy. Postupy by měly být prováděny dvakrát týdně průběh léčby – dva až čtyři měsíce.

Stejné firmy vyrábějí základní šampon na lupénku na hlavě Psoriáza na hlavě – Jak se vypořádat s nemocí Friderm rovnováha ve složení, které obsahuje neutrální saponáty, že dosažení a udržení konstantní hodnotu pH pokožky blízko normálu. To zaručuje dobrou čisticí a odmašťovací efekt měkké i při častém šamponování.

Je to velmi důležité a sprchový gel pro lupénku. Denní sprchové gely by měla být neutrální, by neměla obsahovat kůže-dráždivé látky.

Také produkoval gely pro léčbu psoriázy. Například, gel na lupénku Psorilom (sprchový gel, Alcoy-Holding, Rusko). Doporučuje se pro každodenní péči o problému, náchylný k svědění a odlupování kůže. V gelu se skládá z březového dehtu, plísní extraktu a extraktu z huminových sapropelu. Psorilom má antipruritické protizánětlivé, antiseptické a antifungální aktivitu. Nedráždí i nejcitlivější pokožku Citlivá pleť: Příčiny a péče To umožňuje použít gel tak často, jak budete potřebovat. Doporučuje se při každodenní péči o problematickou pleť těla, včetně psoriázy.

Malé množství gelu by měla být použita na vlhkou měkkou houbu, namydlit, pěnu pokožku a důkladně opláchněte vodou. Po použití sprchový gel, je vhodné, aby na své kůži, je ještě vlhké sprej nebo tělové mléko Psorilom. Gel nezanechává zápach dehtu na kůži, nedráždivý, neobsahuje barviva a parfémy. Je kompatibilní se všemi prostředky pro hygienické a ošetření pokožky.

V psoriázy mohou také použít sprchové gely Sesderma, Topikrem a jiné – výběr gelu by se mělo provádět jednotlivě.

Nejčastěji, samozřejmě za použití tar soap: Neva Cosmetics, pálením, prostě tar mýdlo od různých výrobců. Tar mýdlo nevysušuje pokožku, uklidňuje svědění, protizánětlivé a antibakteriální účinek.

Během exacerbace psoriázy kůže je zvláště citlivá, a někteří pacienti nemohou tolerovat i tar mýdlo. Takoví pacienti doporučit použití takové neutrální mýdla hypoalergenní účinek jako dítě mýdla bez přísad.

V psoriázy dobře zapadá: černý mýdlo do koupele Sauna a zdraví: výhody a poškozuje Bath postupů Sibiřský z Agafya, Kastilie mýdlo, mýdlo Sage Cleon, síry mýdla, sulsenovoe mýdlo, Styx s kozím mlékem a měsíčkem (Rakousko), mýdlo Alverde s grapefruity a citronem (Německo), mýdlo a další lupénka.

Od běžných kosmetických pacientů s psoriázou nejvhodnější krémové Nivea a Dove mýdla.

Výběr šampony, sprchové gely a mýdla pro psoriázy by měly být individuální.

antimykotické šampon

Mykotická infekce pokožky hlavy – poměrně běžný jev. Nejčastěji se vyskytuje v chladném ročním období v důsledku nižší imunity v těle je aktivní, pokud saprofytů – podmíněně patogenní houby, které jsou “trvalý pobyt” na kůži. Přispívající faktory v houbové infekce, kromě snížení obranyschopnost organismu, je také porušení hormonální, endokrinní onemocnění, skalp lézí. Infikována houbou může být na veřejných místech, bary, pomocí hřebeny, ručníky a další položky nemocného člověka.

Když budete potřebovat antimykotické šampon?

Mezi nejčastější plísňové infekce pokožky hlavy – A mazotok, trihofitia, sportovec, pestré lišejník, krustě pásový opar. Hlavní příznaky prakticky všech těchto onemocnění jsou:

 • lupy;
 • suchost a svědění pokožky hlavy;
 • Vzhled kůry hlavy;
 • křehkost, vypadávání vlasů.

Léčení plísňových infekcí, v závislosti na typu a závažnosti onemocnění může zahrnovat užívání drog, místní i systémové účinky. Ve většině případů není léčba zahájena může omezit použití speciálních anti-houbových šampony, které vám umožní rychle se zbavit lupů a dalších nepříjemných příznaků.

Složení antimykotické šampony na vlasy

Léčba anti-houbové šampony obsahují účinek účinných látek, které zastavují proces reprodukce patogenní mikroflóry a zabraňuje hlubších vrstev pokožky. Zvážit, jaké látky mohou sloužit jako základ antimykotické šampony.

ketokonazol

Na základě tohoto materiálu vytváří řadu antimykotické šampony. Jedná se o syntetický antifungální léčivo širokospektré účinné proti dermatofytům, eumitsetov, dimorfních hub a kvasinek. Proniká do buňky hub, způsobuje inhibici syntézy sloučenin procesy, které jsou základem jejich membrán, což vede k nevratným změnám a smrti houby.

ciclopirox olamin

Šampony s touto antimykotické látky je také docela běžný. Ciclopirox olamin fungicidní účinek je silnější než ketokonazol, je aktivní proti všem druhům patogenních hub. Kromě toho, terapeutická složka ve složení šamponu má protizánětlivý a antialergický účinek.

Látka fungicidní účinek, který je často zahrnuta v šamponech a jiných místních prostředků lupů. To má poměrně širokou škálu činností, které jsou škodlivé pro lidské zdraví.

pyrithion zinku

Komplexní sloučenina, která byla jedním z prvních masivně používají v šamponech k léčbě lupů a seboroická dermatitida. Kromě toho, pyrithion zinečnatý má vlastnosti antiproliferativní inhibice proliferace epiteliálních buněk a odstranění peeling.

obec sulfid

Vlastnosti této látky jsou podobné jako v předchozím součásti. Šampony s vypořádáním sulfidu účinně eliminovat příznaky plísňové infekce postihující základní příčinu.

Populární antimykotické šampony

 • Nizoral (Belgie) – jeden z nejvíce doporučených antimykotické šampony na bázi.
 • Mikozoral (Rusko) – antifungální šampon je také na základě ketokonazolu, odlišné od předchozího seznamu pomocných komponent a nižší náklady.
 • Sebiproks (Irsko) – terapeutické šampon na bázi ciclopirox olamin, které kromě antifungální účinek, poskytuje komplexní péči o vlasy.
 • Qing (Rusko) – proti plísním šampon s pyrithion zinku, nabízí rychlý a efektivní výsledky.

Leave a Reply